H VRIJDAG 23 JULI 1937 4O-JARIG JUBILÉ JOOSTEN? SEVEN SISTERS TROPHEE. EXAMEN HOOFDAKTE. VLAARDINGEN. MAASSLUIS. HOEK VAN HOLLAND. EEN ZOEKLICHT VOOR DE N. Z. H. REDD. MIJ. SCHOONHOVEN. EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN- BURGERLIJKE STAND. EEN BIOSCOOP IN „LOMMERRIJK". HILLEGERSBERG. OVERSCHIE. BERKEL EN RODENRIJS. 4 Gisteren herdacht de heer L. Joosten, con troleur bij de Afdeeling Café-exploitatie van de Rutten's Bierbrouwerij „De Zwarte Ruiter" N.V. den dag, waarop hij vóór 40 Jaar bij deze vennootschap in dienst trad. Met vrouw en kinderen werd hij op kan toor feestelijk ontvangen en toegesproken door den directeur, die met eenige welgeko zen woorden den ijver en plichtbetrachting van den jubilaris roemde en hem een cadeau onder couvert ter hand stelde. Daarna werd hij gehuldigd door den on derdirecteur die hem een geschenk over reikte en door den boekhouder, die namens het personeel 'n haard met toebehooren aan bood en aan Mevrouw Joosten een fruitschaal overhandigde. Te zijnen huize werd 's-middags receptie gehouden welke druk werd bezocht. Voor de wedstrijden om de Seven Sisters Trophee, uitgeschreven door de damclub Con stant werd Donderdagavond de wedstrijd Con stantSemper Avanti gespeeld. De gedetail leerde uitslag luidt: ConstantSemper Avanti. N. de HaasC. Bogers 11 J. v. d. DoeH. Hoogstraten afgebr. M. J. JansenH. Bertans 11 K. BoostenW. v. d. Velden 11 A. M. Olsen—J. Dubois afgebr. J. CosterL. Boogaard 11 L. v. BergenA. Treijtel 20 E. La RondelleH. Remerij ii PionH. Gorree 11 D. WinkelmanM. Mann 20 Voorloopig totaal 106 De vermoedelijke einduitslag wordt 13—7 voor Constant. Constant heeft hiermede de leiding genomen met 4 uit 4 punten. GEMEENTERAAD Donderdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van Burge meester A. van Walsum. Op voorstel van B. en W. werd besloten van het Hoogheem raadschap Delfland kosteloos over te nemen den eigendom van het trottoir gelegen voor het gemeenlandshuis aan den Kortedijk. Eeni ge perceelen grond werden in erfpacht uit gegeven. Bij het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Snayer, Callenburgstraat, om ouden erf- pachtsgrond af te kunnen koopen, werd o.a. door dien heer Jac. van Toor verzocht, de aandacht er op gevestigd te houden om het in de toekomst mogelijk te maken, ook oude erfpachtsgronden te kunnen afkoopen tegen billijken prijs. Dit zal nog wel eens bekeken worden. Het voorstel wordt aangenomen. Eenige perceelen grond werden verkocht, ter wijl aangekocht werd het perceel Afrol 2 en eenige panden in de Franssenstraat. Bij het voorstel tot het bestemmen van gronden voor openbare straat (Zomersteeg c.a.) was een adres ingekomen van de firma Stahlie, Moerman en Co. met verzoek aan den Raad dit voorstel niet aan te nemen. In verband hiermede stelde de voorzitter voor, het agendapunt aan te houden. De heer M. de Heer had tegen aanhouding bezwaar. Spr. vreesde, dat de firma's Stahlie, Moerman en Co. in de komende weken een schetsplan zou den kunnen maken voor den betreffenden grond, waardoor de plannen van de gemeente in de war gestuurd kunnen worden. Reeds vele jaren is het plan hier een straat aan te leggen. Ook de heer de Bruin was van oor deel, dat in het adres geen argumenten naar voren waren gebracht om het voorstel aan te houden. De heer Bagchus vroeg, of het wel billijk was op dezen grond een bouwver- bod te leggen. De heer Rey zag er geen be zwaar in met de firma Stahlie in onderhan deling te treden wat ze zou vragen voor de 300 M. straat. Dit vond spreker beter dan aan de firma een strop van 2000 te be zorgen. De heer Buis, wethouder, vond, dat het de bat een eigenaardige wending had genomen. Spr. zou gaarne zién, dat de Raad 'zich eerst" zou uitspreken over uitstel, ja of neen. Op een vraag van den heer Borsboom, of hij uit stel van behandeling schade vóór de ge meente zou kunnen ontstaan, antwoordde de voorzitter, dat dit zou kunnen gebeuren, als de firma Stahlie den grond b.v. zou verkoo- pen. Het voorstel van B. en W. om de behan deling uit te stellen wordt verworpen met 10 tegen 9 stemmen. Het voorstel om den grond voor openbare straat te bestemmen wordt dus behandeld. De heer N. Moerman vroeg, of hier de dringende noodzakelijkheid bestond om den betreffenden grond voor open bare straat te bestemmen of slechts de wen- schelijkheid. Spr. wil wel het particuliere eigendom aantasten, maar dan moet het ab soluut noodzakelijk zijn. Wethouder Buis ziet wel een noodzaak, daar er reeds tientallen jaren het plan bestaat een uitgang te maken van de Fuijkstraat naar den Vettenoordsche Polder. Spr. is er nog niet zeker vn, dat er Polder. Spr. is er nog niet zeker van, dat er De firma Stahlie, Moerman Co. is zeer hoffelijk behandeld. Daarom raadt spr. drin gend aan, het voorstel aan te nemen, daar 'n straat van de Westhavenkade naar den Vettenoordsche Polder zeer gewenscht is. De heer Rey wil eerst verdere onderhandeling met de firma Stahlie. De heer van Toor zeide, dat het 35 jaar geleden wel noodig geweest kan zijn om over dezen grond een straat aan te leggen, maar vraagt, of het thans nog wel gerechtvaar- did is deze straat aan te leggen en hiervoor groote kosten te maken. Al heeft men den tuin van Drop aan de Zomersteeg, dan is daar toch nog de Baan, waarover de straat moet komen. De heer de Heer vindt de nood zakelijkheid nog grooter dan 35 jaar geleden, nu de Vettenoordsche Polder zoover bebouwd is. De heer Moerman blijft aandringen op zakelijke behandeling tegenover de firma Stahlie. De heer Barendregt vindt een behoor lijken uitweg naar de Westhavenkade nood zakelijk, daar hier nog geen behoorlijk uitpad bestaat van den Vettenoordsche Polder. De heer van Minnen, wil liever geen beslagleg ging voor den grond. Wanneer het nieuwe Postkantoor komt, zal de 3ituatie bij de Fuijk straat zoo zijn, dat men daar geen verkeers weg meer wenscht. Wethouder Buis zegt, dat het niet het plan is hier terstond met het aanleggen van een verkeersweg te beginnen, een en ander zal kalm worden afgewacht. Aan de hand van een schetsteekening toonde de Burgemeester aan, dat de betrokken grond geheel ingebouwd is, niet gelegen aan open bare straat, en er dus niet gebouwd mag warden. Er bestaat een mogelijkheid, dat de grond wordt verkocht b.v. aan de firma van der Burg, wat niet gewenscht is. Daar om achten B. en W. de voorgestelde oplos sing het beste. Als de firma zelf wil gaan bouwen, kan de Vettenoordstr. worden door getrokken en aan weerszijden worden be bouwd. De dan aangelegde straat kan in goe den toestand aan de gemeente dan worden overgedragen. Na nog eenge discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 15 tegen 5 stemmen. Een rooilijn voor de Zuidzijde van de Bleekstraat werd vastge steld. Bij het voorstel tot het wijzigen van de verordening voor het hebben van een wa tercloset werd door eenige leden om soepel heid gevraagd in de toepassing der verorde ning, gezien de financieele moeilijkheden waarin sommigen verkeeren en die niet in de mogelijkheid verkeeren een closet aan te leg- gen. De heeren Rey en Bagchus vroegen, of ingevolge art. 51 der woningwet een voor schot uit de gemeentekas kan worden ver strekt om de closets aan te leggen. Wethouder Buis zeide, dat er nog ruim 300 tonnen in omloop waren. Spr. zeide, dat er door meerdere personen wel financieele be zwaren genoemd waren, maar er zijn er meer deren onder, van wie B. en W. overtuigd zijn, dat het financieel bezwaar niet zoo groot is. Verzoeken om voorschotten zijn nog niet ingekomen. De verordening behoefde een kleine aanvulling. Deze is thans aan de orde. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Het voorstel inzake plantsoenaanleg aan den Parkweg werd teruggenomen. Bij het punt inzake de werkverschaffing te Spijkenisse vroeg de heer Bogaardt, of het mogelijk was, dat degenen die daar werkzaam zijn, wat meer kunnen verdienen dan zij aan steunuitkeering zouden ontvangen. Er zijn er bij, die met hun werk nog niet aan het steunbedrag ko men en hiervoor vroeg spr. een regeling te treffen. Ook de heeren Borsboom en Cle mente schetsten de moeilijkheden van het werk in werkverschaffing. De heer Barendregt vroeg, of de werkver schaffing in Vlaardingen ds uitgevonden of dat deze door de Rijksregeling is opgedron gen. Tevens vroeg spreker of degenen die in de werkverschaffing 3 of 4 weken gewerkt hebben, eerst weer de wachtweek moeten doormaken. Dit zou spr. zeer betreuren. De heer Moerman wees op de moreele waarde van de werkverschaffing, die aan een aantal arbeiders weer werk biedt. Wanneer er en kele dingen verbeterd moeten worden, kan dit geschieden, maar spr. acht het niet goed, als alleen maar critiek wordt uitgeoefend. De heer Rey vroeg, of het mogelijk was, dat ar beiders uit de werkverschaffing later eerder in het rouleeringssysteem der gemeente worden opgenomen, waardoor zij wat meer kunnen gaan verdienen. Wethouder van Rijn zeide, dat door de Rijksinspectie gevraagd was om 40 arbeiders ter beschikking te stellen voor de werkver schaffing. Hieraan moest door de gemeente worden voldaan, daar anders de geheele steun in gevaar zou komen. Over de uitzending bestond in het college van B. en W. dan ook geen verschil van meening. De gemeente heeft voor de menschen een schuit aangeschaft, waarmee ze worden gebracht en gehaald van het werk. Veel kosten heeft de regeling voor de gemeente niet. Het uurloon bedraagt 35 ct. Echter wordt veel in taakloon gearbeid. Zij verdienen niet allen evenveel. In de le week kwamen de meesten aan een loon van 15 17 per week. De 2e week was wat ongunsti ger en de 3e nog iets ongunstiger. Er waren menschen, die nog geen 10 verdiend had den. Dit is inderdaad laag. Spr. heeft niet tegen deze menschen gezegd, dat ze te lui waren, maar wel gezegd, dat ze (hun best moesten doen. De waarheid mag wel eens ge zegd worden. Spr. gelooft dat het goed is, om bij uitzending nog meer selectie toe te passen, al zijn de arbeiders thans ook reeds uitge zocht. Op de vraag, of toeslag gegeven zal worden, antwoordt spreker, dat dit een zeer gevaarlijk pad is. Als ze allemaal hun best doen en de een verdient wat meer dan de ander, zouden degenen, die het minst ge presteerd hebben, den meesten toeslag krij gen. Er mag echter geen toeslag gegeven worden door de gemeente. Onder de 40 ar beiders, die eerst waren uitgezonden, waren er 2 of 3, die maar 3 of 4 weken mochten werken. Als er arbeiders zijn, die wegens ge- zinsinkomsten maar 6 aan steun ontvingen en thans 16 in de werkverschaffing hebben verdiend, moeten deze eerst een wachtweek doormaken. Hiervoor kan desgewenscht ont heffing worden gevraagd bij den Minister. B. en W. zullen er waarschijnlijk niet tegen zijn, wanneer de trainings-toeslag van 1 of 2 cent per uur nog wat wordt verlengd. De genen, die thans zijn uitgezonden, zullen de heele periode daar werkzaam blijven, dus plm. 20 weken. Rouleering zal niet worden toe gepast. Voor personen van grootere gezinnen zal de mogelijkheid worden gezocht, om later weer bij de gemeente in het rouleerings systeem te worden geplaatst. Spr. verzocht tenslotte dringend, de werkverschaffing niet in discrediet te brengen. De Burgemeester gaf een uitvoerige uit eenzetting van den toestand zooals deze zich heeft ontwikkeld en behandelde eenige moei lijkheden met arbeiders, die zich hebben voor gedaan. De heer de Bruin vroeg nog eens, ernstig de mogelijkheid te onderzoeken of iets gedaan kan worden voor degenen, die vol goeden wil en vol ijver hun werk doen en toch niet aan hun steunbedrag kunnen ko men. Spr. meent, dat in andere gemeenten nog wel iets voor dezen gedaan wordt. Uit mo reel oogpunt acht spr. dit zeer gewenscht. De wethouder zegde toe, dat dit onderzocht zou worden, doch de Burgemeester antwoord de, dat het onder geen voorwaarde mag, daar in verschillende gemeenten een dergelijk be sluit reeds vernietigd is. Mocht de Raad er toch toe besluiten, dan is het spr.'s plicht, het besluit ter vernietiging voor te dragen. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Eenige hamerstukken worden vervolgens z.h.s. aangenomen. De commissie ad hoe in zake den schoolartsendienst werd samenge steld overeenkomstig het advies van B. en W. Eenige credieten werden toegestaan tot uitbreiding van licht- en waterbedrijven in de gemeente Vlaardinger-Ambacht. Bij het voor stel van B. en W. inzake het toekennen van presentiegeld voor het bijwonen van commis sievergaderingen, zeide da heer Rey, hier tegen te zijn, daar indertijd presentiegelden zijn afgeschaft voor de leden der bioscoop commissie en schoolcommissie. Spr. vindt het inconsequent, indien de Gedeputeerde Staten deze vergoeding van presentiegelden thans zouden goedkeuren. Ook de heeren van Min nen en Bagchus verklaarden zich tegen het geven van presentiegeld voor commissiever gaderingen, waarbjj eveneens de heer den Admirant zich aansloot. De heer de Bruin „Mina, je morst alle jus op het kleed!" „Hindert niets, er is nog genoeg in de keu ken, mevrouw," verklaarde zich voorstander uit oogpunt van democratie. Spr. wijst er op, dat een raadslid zich verschillende kosten moet getroosten in het belang der gemeenschap. Een kleine ver goeding voor het bijwonen van de talrijke commissievergaderingen, acht spr. alleszins gerechtvaardigd. De Burgemeester zeide, niet te weten, of Gedeputeerde Staten het presentiegeld zou den goedkeuren. Het voorstel kwam vervol gens in stemming en werd aangenomen met 15 tegen 5 stemmen. Tenslotte kwam in behandeling het voor stel tot het vaststellen eener verordening re gelende de pensionneering van wethouders enz. De heer Moerman constateerde, dat de zakelijke argumenten om een pensioenrege ling in te voeren, dn het voorstel ontbraken. Na een uitvoerig humoristisch betoog kwam spreker tot de conclusie, dat er geen aanlei ding bestaat een pensioenregeling te maken. Ook de heer van Minnen miste in het voor stel zakelijke argumenten. Spr. heeft alle waardeering voor het wethoudersschap, doch blijft van meening, dat het wethouderschap een geheel vrijblijvende functie is, waarvoor spreker geen pensioenregeling gewenscht acht. Mocht er een voorstel komen tot sala- risverhooging voor de wethouders, dan zal spreker hier terstond voor zijn. De heer Bagchus verklaarde zich voorstan der van het voorstel. Spr. zou gaarne zien, dat het wethouderschap in deze gemeente tot een volledige dagtaak gebracht zou worden. De heer den Admirant verklaarde er niet aan mee te kunnen werken dn dezen tijd, en vond het bovendien ook niet noodig, een pen sioenregeling voor de wethouders vast te stel len. De heer de Bruin verklaarde zich tegen de woorden van de vorige sprekers, die er op gewezen hadden, dat de huidige wethouders allen nog hun gewone werk hebben kunnen blijven verrichten. Spr. verklaart zich er voor en vond het volkomen verantwoord, dat de wethouders, die dikwijls vele jaren voor de gemeenschap hebben gegeven, op zekeren leeftijd een pensioen krijgen. De heer Cle ments juichte het voorstel toe. De heer van Toor verklaarde zich tegen en bezag vooral de financieele zijde. Spr. vroeg, waarom de wethouders maar 5 pet. premie voor pen sioen hoefden te betalen en de ambtenaren 10 pet. De Burgemeester wees erop, dat in ver schillende gelijke en zelfs kleinere gemeen ten een pensioenregeling voor de wethouders bestaat. Een financieelen opzet kon spr. niet geven, dit is niet mogelijk voor 3 personen. Oorspronkelijk had de Burgemeester aan Ged. Staten gevraagd, de salarissen der wethou ders met 150 te verhoogen en 10 pet. pen sionpremie te laten betalen. Dit is afgewezen door Ged. Staten. Toen heeft spreker zelf dezen opzet gemaakt om 5 pet. pensioenpre mie te heffen. Het voorstel om een pensioen regeling vast te stellen werd aangenomen met 15 tegen 4 stemmen. De gemeente zal ook 5 pet. premie bijdragen. Het voorstel tot het vaststellen eener al- gemeente politieverordening werd aangehou den tot een volgende vergadering. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 18 Juli: Nicoline Maria Johan na, d. van J. Verboom en H. van Minnen, Binnensingel 118; 20 Juli: Mari, zoon van J. A. van Bodegom en M. Leuman, C. Hout manstraat 15; Jan, zoon van J. van Eijk en A. C. Breederveld, C. Houtmanstraat 41. ONDERTROUWD: Andries Drop, oud 24 j. VI. Ambacht Bauwstraat 14 en Jacoba Wes- terdijk, oud 22 j. VI. Maasstraat 17; Johannes Zwartveld, oud 24 j. VI. Spoorsingel 95 en Maria Groeneveld, oud 21 j. Vi. 1. Maasbosch- straat 25. GETROUWD; Gerhardus Johannes Troos ter, oud 23 j. en Joanna Maria Govaart, oud 18 j. Joseph Cornells Putter, oud 24 j. en An- drina Broek, oud 23 j.; Mattheus Wilhelmus Johannes Appels oud 23 j. en Petronella Helena van der Lelij, oud 22 j.; Johannes Cor- nelis van der Linden, oud 22 j. en Stoffelina Johanna Hoogstad, oud 20 j.; Maarten den Hoedt, oud 28 j. en Maria Broos, oud 29 j.; Izak Schilder, oud 28 j. en Maria Elizetbeth de Goede, oud 30 j.; Pieter Versteeve, oud 35 j. en Catharina Meijer, oud 32 j. OVERLEDEN; 20 Juli: van Oosten, Dirk, oud 21 j. Stationstraat 99. SPREEKUUR WETHOUDER VAN RIJN. De heer A. van Rijn, wethouder van On derwijs en Sociale aangelegenheden, zal ge durende enkele weken met vacantie afwezig zijn en dus de eerstvolgende weken geen spreekuur houden. KELDERRUIMTEN VOOR LUCHT BESCHERMING. De Burgemeester van Vlaardingen brengt ter openbare kennis, dat van gemeentewege nagegaan zal worden, in welke gebouwen kel ders aanwezig zijn, die ingeval van oorlog gebruikt kunnen worden voor de luchtbe scherming. Dat onderzoek is opgedragen aan den heer Th. A. Werner, alhier. Men wordt beleefd verzocht, dezen heer alle gewenschte inlichtingen te verschaffen en hem toegang te verleenen tot kelderruim ten. ZONDAGSDIENST DOCTOREN. Voor de leden van het Maatschappij-Zie kenfonds zullen vanaf Zaterdagavond 7 uur tot Zondagavond 1 uur dienst doen: Dr. P. C. Dwarshuis Oosthavenkade 16, tel. 13. Mej. Dr. Huitema, Binnensingel 62, tel. 528. Geopend is de apotheek Walrave, Schied. weg 1- VERLENGD. De motorharinglogger KW. 4 van Meer- burg's Noordzeevisscherij en Haring-export te Katwijk aan Zee is op de Scheepswerf „De Nieuwe Maas" alhier verlengd en zal van een 180200 P.K. Bolnes-Dieselmotor worden voorzien. GESLAAGD. Mej. L. W. Craamer alhier is geslaagd voor het examen stenografie „Groote", Duitsch. ZWEMWEDSTRIJDEN. Het programma van de zwemwedstrijden Zaterdagmiddag in de Gele Inrichting te hou den vanwege de Vlaardingsche Bad- en Zweminrichting, luidt als volgt: 25 Meter schoolslag meisjes 810 jaar; idem jongens; idem meisjes 1012 jaar; idem jongens; idem meisjes 1214 jaar; idem jongens 1214 jaar; demonstratie leerlingen 1937; 25 meter vrije slag meisjes 1014 jaar; idem jongens 10—14 jaar; 25 meter rugslag meisjes 10—14 jaar; idem jongens 1014 jaar. Hindernis- baan. ERFPACHTSAANVRAGE. Bij B. en W. is ingekomen een verzoek van J. Ritmeester, bouwkundige te Rotterdam, om een perceel gemeentegrond in erfpacht te mogen bekomen, begrensd ten oosten door de Sweelinckstraat, ten noorden door de Chopin straat, breed pi.m. 46 meter langs de Swee linckstraat en pl.m. 46 meter langs de Cho- pinstraat en ter beschikbare diepte. WERKZOEKENDEN. Het aantal werkzoekenden dat deze week bij de gemeentelijke arbeidsbeurs ingeschre ven was is met ongeveer 20 personen (ma- trozeh. en stokfers) gestegen. Het aantal be draagt nu 350 personen. WINKELWEEK. De besturen der beide middenstandsveree- nigingen Hanze en Samenwerking hebben een vergadering gehouden met de reeds benoemde commissie van voorbereiding. Deze commissie is met de heeren A Vermeulen, J. de Boode, H. Prison en Johs. v. Velden uitgebreid. Door besturen en commissie zijn reeds eeni ge richtlijnen aangegeven, waarlangs men denkt te werken. Elke week komt de commis sie van voorbereiding, welke nu uit negen per sonen bestaat ter vergadering. Ook zal een bezoek gebracht worden bij de winkeliers. DE STRAATBELASTING. B. en W. hebben doen afkondigen de her ziene verordening op de heffing en invorde ring van straatbelasting. Deze belasting wordt geheven van gebouwde eigendommen en daar aan behoorende erven, die belenden aan of in de onmiddellijke nabijheid zijn ge legen van openbare landwegen. Belastingplichtig is hij, die krachtens recht van bezit of eenig ander zakelijk recht op 1 Januari van het belastingjaar het genot heeft van een eigendom. De belasting bedraagt jaarlijks 6 pet. van de belastbare opbrengst van hett bepaalde ge schatte bedrag. De N. Z. H. Redding Maatschappij is over gegaan tot het aanschaffen van een zoek licht. Dit zoeklicht werd gekocht van de kust- wachtartillerie en staat opgesteld bij de Sein post. Hiermede is in 'n lang gevoelde behoef te voorzien. GEMEENTERAADSVERGADERING. De gemeenteraad komt Maandagmiddag 2 uur in openbare vergadering bijeen ter be handeling van een agenda waarop o.a. voor komt: Wijziging gemeentebegrooting, dienst 1937; vaststelling van het kohier der straat belasting; conversie eener göldleening. wij ziging van de verordening op het beheer van het gas-, waterleiding- en electriciteitsbe- drijf; voorstel inzake het veertarief; voorstel van B. en W. tot onderhandsche verhuring van het veerhuis; adres van de Afd. Schoon hoven van den Nederl. Bond van hotel-, kof fiehuishouders enz. inzake het sluitingsuur der café's op Zaterdagavond; bespreking inzake de winkelsluitingswet ten aanzien van het be trekken van vleesch enz. op Zondag; en ver der voorkomende zaken. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Cornelia, zoon van C. van An- rooy en van J. A. v. Vlist. BOTERMARKT. Op de Woensdag gehouden botermarkt be droeg de aanvoer 40 kg. Goeboter 0.75; wei- boter 0.70 per pond. Handel zeer vlug. EIER VEILIN GEN. Waaggebouw: Aanvoer 4000 eieren. Kip eeren 3.303,85, aendeleren 2,85 per 100 stuks. Lopikerstraat: Kipeieren ƒ3,503,85; eeiict- eieren 2,802,90 per 100 stuks. GEVONDEN VOORWERPEN. risn Als gevonden zijn aangegeven een wandel stok en een belastingmerk. Inlichtingen bij de politie. CONVERSIE GELDLEENING. B. en W. stellen den Raad voor de thans nog loopende geldleening ad 120.000 renten de 4 pet. te converteeren in een 3% pet. lee ning en de desbetreffende aanbieding van de Rijksverzekeringsbank te aanvaarden. VEERTARIEF. Het tarief voor het veer Schoonhoven Gelkenes verstrijkt op 8 Juni 1938. Door de Provinciale Staten van Zuid-Holland zal een nieuw tarief moeten worden vastgesteld. De cercommissie adviseert geen verlaging van tarief voor te stellen, daar de inkomsten nog steeds dalende zijn, terwijl de exploitatiekos t/en daarentegen zich in stijgende lijn be wogen. Alleen voor wat betreft de school- abonnementen zag zij gaarne een verlaging toegepast, in den vorm van een halveering van de tarieven, in verband met vele klachten van ouders van schoolgaande kinderen uit om liggende plaatsen en tevens in het belang van het onderwijs. B. en W. sluiten zich hier bij aan en stellen den raad voor in dien zin het tarief in ontwerp te wijzigen. SLUITINGSUUR ZATERDAGAVOND T i afdeeling Schoonhoven van den Ned. Bodn van Koffiehiuishouders heeft zich tot den gemeenteraad gewend met het verzoek gedurende den zomertijd het sluitingsuur van de koffiehuizen op 11.45 des avonds te willen bepalen. De meerderheid van het college van B. en W. stellen voor afwijzend op het adres te beschikken. De minderheid stelt voor de ca fé's bij wijze van proef gedurende de zomer maanden open te houden tot kwart voor 12, Woensdag, ter gelegenheid van den nat feestdag van Belgie, reikte koning Leopold te Brussel persoonlijk verschillende onderschei dingen uit. ROTTERDAM, 22 Juli. (Commissie I). Ge slaagd de heeren: P. Vreeke Oost- en West-Sou burg, W. Bosschaart, Oost- en West-Souburg, P. A. Scherpenzeel, Lexmond, J. de Voogd, Hel- levoetsluis. ROTTERDAM, 22 Juli. (Commissie II). Ge slaagd de heeren: W. H. Schoonaard, J. A. Spiening, H. G. P. Veldboer, A. J. v. Zundert allen te Rotterdam. ROTTERDAM, 22 Juli. Geëxamineerd 13 can didates geslaagd de dames: Cr. Andriessen te Rotterdam. J. N. Bogaerts te Schiedam, H. J. Boogert tè Oostvoorne, P. den Braber te den Bommel, M. Duimel te Schiedam, H. M. W. de Hoop te Rotterdam, G. M. A. Lintner te Voor burg, D. A. E. de Riem er te Rotterdam, W. Zuij- derdujjn te Katwijk a/d R. Aangiften van 22 Juli 1937. BEVALLEN: A. Koks—Mank z. T. Brink man—de Waard z. S. Euser—Ouwens z. A. J. Arts—Diehl z. M. WalraveJ—de Quant d. M. I. Lourier—Manschot z. E. Querido Mühlenbruch d. B. Hagethorn—v. Dijk z. G. J. Lamers—Pikaar z. E. M. Geeratz—den Ujjl d. C. C. L. Maat—Drapers z. J. G. M. Battes—Roos d. M. v. Berkum—v. d. Brink d. W. M. v. DiptenRutteman d. G. W. de KoningVisser z. W. BoonZoetekouw d. W. A. v. Schijndelde Zwart z. H. G. Noltee Mees z. N. v. VuurenHebster z. G. v. OostendeWestbroek z. K. Casteleins Wij- nolts 2 z. L. W. Bogaerts—Hochwald z. A. H. Speelman—Roza z. M. Blok—v. d. Stoep z. - - M. M. RademakersPijl z. M. Rook Molendijk d. J. G. Hoogenboom—de Koster d. A. W. LammensCosterus d. ONDERTROUWD: D. J. ten Veen jm. 28 j. en J. A. Merckens jd. 21 j., Wïllemsstad (Curagao) H. B. J. Brandenburg jm. 26 j. en F. de Groot jd. 21 j., Oranjeboomstr. 296b A. F. Altena jm. 23 j. en H. A. v. Krugten jd. 23 j., 's-Gravenhage J. H. G. J. Arts jm. 27 j. en A. M. Kronenberg jd. 27 j.. Schietbaaniaan 104b C. P. v. Assen- bergb jm. 33 j. en M. C. de Lang jd. 29 j., Kortekade 41a S. Behr jm. 31 j. en R. Keizer jd. 25 j., Nolensstr. 17b M. A. Bekers jm. 29 j. en J. C. J. Smit jd. 25 j., Etten en Leur B. Bliek jm. 25 j. en J. Rijsdjjk jd. 27 j.,Groning- schestr. 26b F. Bloemberg jm. 26 j. en W. Pons jd. 25 j., Betferl. laan 3a H. v. Boekhout wed. 49 j. en J. H. v .d. Voort Maarschalk jd. 38 J., Schiekade 188a T. A. Boelhouwers jm. 25 j. en G. Mees jd. 18 j., Ged. S*iak 21a F. W. Bree- man jm. 24 j. en C. Menschaart jd. 25 j., Oostplein 22b Wl. Bijl jm. 31 j. en J. Stofberg jd. 23 j., Helenastr. 7a IJ- Bjjlsma jm. 27 J. en P. J. v. d. Hoek jd. 22 j., Dordtschelaan 70c D. Davidson jm. 29 j. en W. Schneider jd. 31 j., Vlaggemanstr. 43 W. F. Dik jm. 25 j. en J. v. Straten jd. 22 j., Korenbloemstr. 29 L. A. Duijts jm. 31 J. en W. Radder jd. 32 j., Zwaanshals 324a J. Dwars- waard jm. 23 j. en A. Rjjsdijk jd. 18 .j, IJssel- monde H. P- v. Gooi jm. 27 j. en H. M. J. Otjens jd. 27 j., Riederlaan 25a J. de Graaf Jm. 22 j. en J. Wulfse jd. 21 j., Clemensstr. 84b W. v. d. Heiden jm. 27 j. en C. van Putten jd. 26 j., Croosw. weg 50c J. H. Helmich jm. 22 j. en M. P. v. d. Zeeuw jd. 21 j., Paarlstr. 14a A. H. v. d. Heuvel jm. 24 j. en C. P. Goverde jd. 22 j., L. Hilleweg 115b J- W. Hoorenman jm. 22 j. en G. J. H. Hak jd. 22 j., v. Weelstr. 22b G. P. A. Huineman jm. 49 j. en M. Noorman jd. 49 j., v. d. Falmstr. 11a A. J. Jansen jm. 23 j. en A. C. Bos jd. 24 j., Scheepstimm. laan 31a P. Jeroni- mus jm. 32 j. en J. C. Breedyk jd. 30 j., Berg- schenhoek C. Keijzer jm. 26 .j en J. C. Seip jd. 23 j., Geuzenlaan 2b H. J. de Keijzer Jm. 24 J. en E. Sas jd. 25 j., Blokmakerstr. 81a M. J. Knoops jm. 24 j. H. E. van Vugt jd. 23 j., Schiedam; A. J. A. Konijn Jm. 20 j. en J. K. Nooteboom jd. 20 j. Da Costastr. 24b L. Koote jm. 28 j. en M. M. de Heer jd. 28 J., le Pijnacker- straat 103a L. J. C. Korsman jm. 23 j. en C. van Es jd. 22 j., Hooglandstr. 140a J. C. Lander jm. 25 j. en C. F. Rijnaard jd. 21 j., Bloklandstr. 74b W. P. Leeuwenburg jm. 31 j. en G. F. Sierag jd. 22 j., Barendrecht G. Louwen jm. 32 j. en A. J .Ameling jd. 27 j., CommanderRstr. 56b H. v. Meijeren wed. 42 j. en L. Leenntveld wed. 41 j., Aimondestr. 65b H. J. v. Ouwerkerk jm. 29 j. en A. Wois jd. 19 j., Zegwaardstr. 11 H. J. v. Schajik jm. 22 j. en A. de Jager jd. 22 j., Toholenstr. 14b J. Snelleman jm. 28 j. en S. v. d. Broek jd. 29 j., Zeist H. J. Stigter jm. 28 j. en C. van Dijk jd. 23 j., Mathenesserlaan 272a J. P. Tettelaar wed. 35 j. en J. Visser jd. 33 j., Snellinckstr. 64b M. Bruinsma jm. 27 j. en A. M. Rink jd. 24 j., a/b. Pr. Hendr. kade 98a A. v. Grondel jm. 21 j. en G. Lenzen jd. 20 j., Rösener Manzstr. 144 Ph. Schmitt jm. 21 j. en K. M. Leuthner jd. 23 j., Fr. Bekkerstr. 31a J. C. Scbaeffer jm. 25 j. en H. A. v. d. Pluijm jd. 24 j., Salatiga (N.-I.) T. Buter jm. 22 j. en A. E. v. cl Nieuwendijk jd. 21 j., Mijnsheerenpl. 26a N. van Veen ges. 30 j. en B. B. Schlickcrs jd. 37 j.. Feijenoordstr. 10 G. H. Babetzka jm. 44 j. en W Radder wed. 46 j., Eendrachtsstr. 98 G. J. van Aalst jm. 25 j. en C. L. v. Tigchelhoven jd. 20 j., Jan Sonjéstr. 25a O. v. d. Most jm. 24 j en C. M. Oudejnas jd. 21 j., Da Costastr. 18b W. W. V. Dongen wed. 40 j. en K. Luschgy jd. 21 j., Mart. Steynstr. 3b A. Mug jm. 30 j. en S. de Wolf jd. 24 j.", Tollensstr. 87a —F. Offenberg jm. 25 J. en J. C. Pasztjerik jd. 21 j., w.w. Nw. Terbr. weg S 63 A. A. S. v. d. Oost jm. 28 j. en J. W. v. d. Neut jd. 25 j., Zwfjndr. str. 40a A. Pleijsier jm. 23 j. en A. C. Smits jd. 2üjKI. Visscherflstr. 73a A. J. M. Pijpers jm. 27 J. en G. B. v. Kouwen jd. 25 j., Schoonoordstr. 29b J. Raven jm. 26 j. en C. W. Leijdekkers jd. 23 j., Meent 13b H. J. Redering jm. 21 j. en A. M. Rodoe jd. 19 j.. Weimans weg 10 Th. v. Ke- moortere jm. 27 j. en J. G. v. d. Wijngaard jd. 19 j., Oranjeboomstr. 42b P. Rietveld jm. b J. en J. H. V. Staveren jd. 25 j., SchiebroekschestT. 56b F. C. M. Roestenburg jm. 27 j. en J. den Boer jd. 27 j., Oeverstr. 20a C. J. M. van Roon jm. 28 j. en N. M. Moerman jd. 29 j., Roentgenstr. 100c W. F. J. Rijf kogel jm. 31 j. en G. Snoek jd. 22 j„ Bruijnstr. 46a C. T. van Rijswijk jm. 27 j. en H. E. Spronk jd. 30 j., J. Kobellstr. 7b H. J. W. Schmidt jm. 27 j. en J. M. Besselaar jd. 23 j., Schiekade 5a A. Schravesande jm. 21 J. en H. S. Zeeman jd. 17 j., J. v. Geelstr. 18a H. Smol jm. 21 j. en W. E. v. Rijst jd. 19 J., Rubroekstr. 9a W. J. v. d. Starre jm. 24 j. en P. Lupgens jd. 18 j., Dr. de Visserstr. 18b J. Stuut jm. 27 j. en M. Faasse jd. 21 j., a/b. Boompjes 102a P. J. Tcde jm. 24 j. en J. Eschbach jd. 21 j., Frederikstr. 71a C.iM. v. Tol jm. 32 j. en J. K. Groeneveld jd. 25 j., Hille- gersberg.L.' v. Tol jm. 26 j. en K. v. Voorst jd. 26 j., Claes de Vriesel. 158a C. J. Uljee jm, 24 j. en J. v. d. Berg jd. 23 j., Rusthoflaan 43a J. J. Ph. Vermeulen jm. 27 j. en D. C. J. Bouchard jd. 20 j., le Weenastr. 6b M. v. Vliet jm. 29 j. en C. E. D. M. v. Oosten jd. 24 j., Essenburgsingel 73 A. de Vries jm. 31 j. en P. M. Krijgsman jd 32 j., Schans 95b C. N. v. d. Waal jm. 28 j. en T. Hoogerwaard jd. 27 j., Adr. Mlldersstr. 40b J. Waldekker jm. 45 j. en C. J. Schumacher jd. 35 j., Croosw. str. 35b D. Weber jm. 27 j. en S. H. Ooijkaas jd. 23 j-. Eindhoven M. Wessels jm. 23 J. en J. C. Blom jd. 24 j., Bree 3.0 J. Willemse jm. 26 j. en J. W. Verroen wed. 31 j., Zwijndr. str. 101 H. B. v. d. Zeeuw jm. 23 j. en M H. Montijn jd. 23 j., Doedesstr. 32a A. J. v. Ankum jm. 27 j. en M. H. v. Ankum jd. 23 j., Schieweg 205a G. R. v. Bommel jm. 22 J. en A. P Penters jd. 24 j.. Slachthuisstr. 23 C. Seton jm. 22 j. en H. v. Putten jd. 17 j., Rottestr. 10a A H. v. d. Braak jm. 22 j. en M. M. de Lange jd 19 j., Br. Hilldeijk 163b H. Caspers jm. 23 j. en M- Teilekamp jd. 21 j., Hoogstr. 187a R. Staal jm. 27 j. en C. J. Geerlofs jd. 25 j., Vlaard. GEHUWD: J. Visser jm. 37 en G. Nieman Jd. J. F. Wemelsfelder jm. 23 en J. H. Lems M. 22. OVERLEDEN: W. Baijens, man v. L. Hof tr j. c. Kruit, vrouw v. G, Wesdorp 60 j. S>. A.. Wilnekus, wedr. v. D. J. in 't Veld 81 J. M. P. Kletsterlee, wede v. J. v. d. Lugt 78 j. 1. Horselenberg, vrouw v. J. Snikkers 73 j. 9. Ottevanger, zoon 6 J. N. M. Tieleman, wede V. C. Rijnaard 70 j. P H. Feteris, man v. E. 3. Diener 81 j. J. A. Hövig, man v. W. Jans sen 59 j. Nadat door den burgemeester aan de N.V. „Lommerrijk" alhier en den heer D. Moerman, bouwer te Hillegersberg vergunning was ver leend voor de exploitatie van een bioscoop op Zondag zijn de plannen van onderneming en ondernemer doorgezonden aan het bestuur van den Ned. Bioscoopbond. Daarbij is het verzoek van den heer Moer man tot stichting van een bioscoop op den hoek KleiwegStraatweg niet toegestaan. Lommerrijk" ontving vergunning tot de ex ploitatie eener cinema. Thans zijn aan ir. J. J. de Ruyter te Rot terdam opgedragen de plannen te ontwerpen voor de verbouwing van de groote „Lommer- rijk"-zaal. De voorgevel zal worden gemoder niseerd, terwijl ook da ingang wordt veran derd. Tevens zullen er verbeteringen en ver nieuwingen worden aangebracht. Het ligt in de bedoeling eerst den gang van zaken eens af te wachten en daarom voor loopig op Zondag en Maandag voorstellingen te geven. Eventueel kunnen deze tot de an dere dagen worden uitgebreid. Men hoopt hiermede in begin October a.s. te kunnen aanvangen. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN: B. C. Koojj—Arbman z. W. C. VergouweHeijdra d. A. van Dijk—Ver hard z. OVERLEDENErnst Frederik van de Graaf 72 j. echtg. van G. S. Robbers; Jacobus J. Jacques, 50 j. echtg. van S. D. E. Bleuzé. COLLECTE. Op 27 Juli a.s. wordt de cofllecte voor het t. b. c. fonds Draagt Elkanders Lasten van het Chr. Nationaal Vakverbond gehouden. Op 26 Juli zal het draaaiongel van het Visch- net voor dat doel een rondgang maken door de gemeente De speldjesverkoop is 27 Juli. Aan de miuziiekvereeniging de Harmone te Oversóhie is medewerking gevraagd. DIENSTPLICHT. Van de ingeschrevenen der lichting 1938 zfln van de personen die, niet vrijgesteld zijn wegens broederdienst, of, omdat ze af gekeurd zjjn, 34 personen bestemd tot ge woon dienstplichtigen, terwijl slechts 1 in geschrevene (voorwaardelijk) is vrijgeloot. CONCERT. Donderdag 29 Juli a.s. concerteert, het koor Ons Genoegen in de gemeentelijke mu ziektent. WERKVERSCHAFFING. Met ingang van 26 Juli zullen 32 arbeiders uit deze gemeente tewerk gesteld worden bij de Centrale Werkverschaffing te Bal-goy (Maaswerken). ZIEKENTRIDUUM. Ge-leid door den Zeereerw. Pater Jonck- bloed, Reremptorist, is in deze Parochie Dinsdag, Woensdag en Donderdag voor de vijfde maal het ziekentriduum gehouden, welk triduum door ruim dertig zieken werd bijgewoond. Het gunstige weer maakte het Dinsdag en Woensdag mogelijk, dat het plechtige Lof en zegening der zieken kan plaats hebben in de buitenlucht voor de Lourdesgrot. Donderdagmiddag had het plechtige slui- tiragslof plaats. Hierbij waren alle schoolkin deren tegenwoordig, terwijl in plechtige pro cessie het H. Sacrament werd rondgedragen, ter zegening van de zieken. Voor allen, die aan het triduum deelnamen, zijn het wederom schoone dagen geworden, waartoe de begeesterende leiding van Pater Jonckbloed zeer veel heeft bijgedragen. Aan het eind sprak de Zeereerw. Heer Pastoor Vlek dan ook een welgemeend woord van dank tot den geestelijken leider en tot allen, die aan het triduum hadden meege werkt CONCERT Donderdagavond werd door de R. K. Mu- ziekvereeniging, onder leiding van den heer H. J. v. d. Spek op het terrein aan den Noord- eindsche weg een concert gegeven. Op uitstekende wijze werd een aantal mooie muzieknummers ten gehoore gebracht en heb ben de aanwezigen kunnen genieten van goed uitgevoerde muziek Jammer, dat het weer wederom niet mee werkte om een groot aantal publiek te trek ken, ZWEMWEDSTRIJDEN. Door het bestuur van de zweminrichting worden op a.s. Zaterdag 31 Juli onderlinge zwemwedstrijden georganiseerd, waaraan door alle zwemliefhebbers uit deze gemeente kan worden deelgenomen. DE BRAND. (Ingezonden). Daar het nu reeds de derde keer is, dat zoo iets gebeurt, wil ik de feiten eens nader toe lichten. Er bestaat hier een vast personeel bjj de motorspuit, maar deze spuit komt altijd ts laat. Nu staat er in het Dagblad van 19 Juli J.l. dat door het krachtig optreden der Brandweer het woonhuis gespaard kon blij ven. Welke Brandweer was dat? Toch zeker niet de motorspuit! maar wel onze handen- krachtspuit, want toen de motorspuit een uur en 10 minuten na het uitbreken van den brand arriveerde, was de brand reeds tot een minimum beperkt; zij had dus weer kunnen inrukken, inplaats van ons aan den kant te zetten. Er is veel gepraat maar weinig ge handeld in die 20 uren, dat de motorspuit op het terrein der ramp aanwezig was. Ik hoop, dat ons handenkraohtspuitje in het vervolg ook wat meer bestaansrecht mag genieten. J. P. v. d. BURG. Noordeindscheweg 308. Op doorreis naar de jamboree in ons land kwam dit vroolijk groepje pad vinders uit New Jersey (Ver, St.) Donderdag in Southampton aan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2