jj a, n StT"SE5JW52: WAT IS DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN R het tienduizendste DINSDAG 24 AUGUSTUS 1937 DRTT5 BLADEN. 61sle JAARGANG No. 17948 STADSNIEUWS. KETHEL. ROTTERDAM. gas en electriciteit. Z. H. BOND VAN MELKVEE HOUDERS. SCHIP IN DEN WATERWEG. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM; TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DE GEHEIMEN DER H- MIS- DE RADIO-CENTRALE. SCHEEPVAART. HET PAARD. (Let op de mededeeling van morgen!) Daling en stijging in gebruik. WERKLOOZENSTEUN EN ONDERSTAND- Bespreking van de huidige prijzenpolitiek. flinke DIENSTBODE- AUTO IN BRAND- DAGELIJKSCHE ONGEVALLEN RADIOTOESTEL ONTVREEMD- NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Ruim een maand eerder dan verleden jaar. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bi) bezorging franco per post bed: abonnementsprijs per maand 1.1" Per arie maanden 3,bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per Gtuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440 Utigave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. .en oog; f 100- voor h.t verfe, eel'brMk va" de «11e leden v»n een .nderen vinger" of van een lid van een wijsvinger, hij breok van bovenarm, of bovenbeen, onderarm of onderbeen, kmesch.jS, y.n een tam, of voor het verhe. of /\V?™féénM of twee leden van een anderen vinger. AUe. volgen, de geldende voorwaarde» aU eenmaal pgr maand in dit blad wordt afgedrukt. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tuschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadvertentiën balf tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioeri-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamscbe Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. Reductie voor werkloozen. De opvoering van gisteren is weer bijzonder „e=iaagd. Vooral de leden van den Vrouwen bond waren sterk vertegenwoordigd. Daar men overtuigd is, dat de prijzen der plaatsen voor werkloozen te hoog zijn, heeft men besloten een beperkt aantal plaatsen voor de opvoeringen van Woensdag, Vrijdag en Zon. dag tegen den gereduceerden prijs van 15 cent beschikbaar te stellen. Deze kaarten kunnen worden afgehaald in het Graalhuis Lange Haven op Woensdag, Vrijdag en Zaterdagmiddag van 23 uur.. „Een Frankenlander" schrijft ons nog: Öp een Zondag tijdens de kinder-Mis had den wij sceptisch toegeluisterd, toen men ons van den kansel mededeelde dat er -^ts d en „iets schoons" in de Gorzen gepresteerd werd. Eerlijk gezegd .tochten w0_n j^ zal wel aardig m1» natuurlijk door spelers te berde brengworden, en als stad JenoWot bnen je wel verplicht er een avond aaWeOPhoor0dfenrevan krantenverslagen van ve lerlei richting, die vol lof waren over dit spel, maar daar moest toch wel overdrijving m schuilen. Nu zijn wij dan toch eindelijk het spel van het Misgeheim gaan zien en wij voelen ons gedrongen uiting te geven aan onze groote bewondering voor zulk een zuivere weergave door de Gorzensche parochianen. Het was al les „af" en nog eens „af". Behalve het gehem der H. Mis, dat men u doet beleven, blijft het geheim, hoe het be staanbaar is dat deze menschen urenlang u kunnen boeien, daar kan een prachtige regie van den heer Sweers en een maandenlange re petitie niet voldoende voor zijn, hier moet ja renlang aan deze spelers waarachtige vroom heid en oprechte eenvoud zijn bijgebracht. Er straalde iets af van deze spelers, met den kerk muur als achtergrond waren zij klaar en hel der als kristallen. Werkelijk, wat hier op het devote kerkpleintje van de Gorzen gebeurt, is zoo mooi en zoo zuiver, dat men gerust kan spreken van een ademloos genieten. Behalve aan regie en spelers, mag wel hulde gebracht worden aan hem, die met jarenlange zorg- en op zijn bekende begeesterende wijze de ondergrond heeft gelegd voor het groote suc ces, dht zijn 200 parochianen met dit spel heb ben bereikt. Het is de jubileerende pastoor, die gemaakt heeft, dat allen in ongekunsteldheid aan die hoofdeischen ten volle voldoen: „vol ledige overgave, waarachtige vroomheid en oprechten eenvoud". S.V.V. ATHLETIEKSUCCESSEN. Tijdens de R.A.C. kampioenschappen, die Zondag 22 Aug. op de Nenijto-sintelbaan, on der voor athletiek ongunstige weersomstandig heden plaats vonden, hebben de S.V.V.athleten verschillende goede prestaties geleverd. Niet minder dan 7 nieuwe clubrecords werden ge vestigd. W. H. Jansen wist beslag te leggen op het kampioenschap 400 meter hardloopen in den tijd van 52.8 sec. op het nummer hink- stapsprong bezette hij de 2e plaats met een sprong van 12.35 meter, hetgeen beide nieuwe clubrecords waren. C. L. Hes werd kampioen kogelstooten met een worp van 12.53 M.; bij het hoogspringen bezette hij de tweede plaats met een sprong van 1.67 M. hetgeen eveneens nieuwe clubrecords waren. J. IV al beek be zette op de 5000 M. de 2e plaats met een clubrecordtijd van 16 min. 50,8 sec. J. Elder- kamp vestigde bij het kogelslingeren een nieuw clubrecord met een worp van 26.68 M. waar mede hij de 4e plaats bezette. Het 7e clubre cord werd gevestigd bij de 4 maal 400 meter estafette waar S.V.V. achter D.O.S. de 2e plaats bezette in den fraaien tijd van 3 min. 43,2 sec. De ploeg bestond uit P. v. Emden. A. J. van Gent; P. Krüsse en W. H. Jansen. P. Krüse werd kampioen op de 1500 meter zooals hij wilde in den tijd van 4 min. 15,5 sec. A. van Dijk die niet geheel in vorm was werd «n va?T^en T 3e kogelstooten met wor pen van.35.91 meten en 11.69 meter. Al met al een succesvolle dag voor de S.V.V athletiek- afdeeling. HENGELEN Het S'S' „Willems plein' in de haven van Lissabon, na de aanvaring met 'n Griek- sche bootDe voorsteven van het Grieksche vaartuig ramde de „Willemsplein waardoor de scheur (links) ontstond Bjj of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET. B. en W. van Schiedam hebben bij hun be sluit van 19 Augustus 1937 vergunning ver leend aan J. Geleijnse (Chemische Industrie „Azinol") tot oprichting van een inrichting voor het bottelen van azijnzuur op flesschen en voor het opslaan van diverse niet-brand- gevaarlijke chemicaliën in het pand Schie 16a. SCHIEDAM 24 Augustus 1937. H.V. „De Amateur" Bovengenoemde hengelaarvereeniging hield Zondag j.l. haar onderling concours in het Voomsche kanaal. Trots de felle regen en wind zijn er toen g 50 maatvisschen gevangen. De prijzen wer behaald als volgt: le prijs L. Gordijn; 2e prjjs E. van Leeuwen, 3e prijs R. Maas; 4e prijs A. Pluijm; 5e prijs U w. Atblaa ee prijs C. Alblas Jr.; 7e prijs J. Prijs C. Ploojj Jr.; 9e prijs C. J. dim Ï9« ?rtjs Jac- c- Geeli lle PriJs A" Gor" dijn 12e pnjs N. Plooij_ ..De Fint". De Schied. H V. „De Fint" hield Zondag een geslaagd onderling concours in de Schie nabij de aKndelaar. De prijzen werden verdiend als volgt: le W. Sommer; 2e L. v. Vlaardingen; 3e G. Westdijk: 4e L. Heyster; 5e C. Fhilippa; 6e H. de Nijs; 8e W. Kars. De Zilvervoom. Zondag hield de S.H.V. „De Zilvervoom" haar kasconcours in de Delftsche Schie. De Prijzen werden als volgt behaald: 1 D. Huizer, 3 C. Sanstra, 3 H. v. Velde, 4 H. Sanstra, 5 G. termeer, 6 J. v. d. Stelt, 7 H. Minderman, 8 J. Weerman, 9 P. Leuman, 10 Th. Kooiman, 11 L. *"ackay. Gevangen werden 63 maatvisschen egende 3739 gram. VIERING KONINGINNEDAG. Voor de 3 K.M. zwemwedstrijd in de Schie- damsche havens en de verschillende wedstrij den voor de kinderen in het Volkspa rk, die op 31 Augustus door de Oranjevereeniging met medewerking van de S.Z.G. en de S.B. v. L.O. georganiseerd worden, zullen de inschrijvingen Worden gehouden: Hedenavond in dc; dr J Th. de Visscherschool aan de Westfrarikelandsche straat op 25 Augustus in de school aan de Edisonstraat; op 27 Augustus in de- voormalige Blauwe Huisschool aan de Lange iMieuwstraat telkens des avonds yan 7 tot 9 uur Programma 5. Woensdag 25 Augustus. Luxemburg: 8,20 Concert. Diversen: 10.5012.30. Luxemburg: 12,20 Concert Regional Programma: 1.15 Gramofoon; 135 Orkest: 2,35 Orgelconcert. Diversen: 3.20 3,50.Luxemburg: 3,50 Concert. Brus sel (Ned. taal); 5.50 Omroeporkest; 6.20 Om- roepsalonorkest. Diversen: 7.058.00. Luxemburg: 8.00 Concert. Regional Pro gramma 8,20 Promenadeconcert. Diver sen: 10.0010.40. Luxemburg: 10.40 Con cert. 11,20 Dansmuziek. Diversen: 11,50 12.00. Voor de programma's 1 t.m. 4 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether" GEBONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Po litie te Schiedam de navolgende gevonden voorwerpen, gevonden in het tijdvak van 13 tot en met 20 Augustus 1937, op alle werk dagen tusschen 1 en 2 uur. Oeinibuur, jasje, halsketting, armbandhorloge, damesportemon- naie, rapport, sleutel, armbandhorloge met armband, looper, tasch van netwerk, actetasch bijl; portemonnaie met inh., heerenportemon- naie, magneet, verchroomde halsketting, in signe, briefopener. Bij vinders: 2 teddybeertjes, M. Steenber gen, Dwarsstraat 5; zakje aluin, wed. Gunne- weg, Kreupelstraat 85, rijwielbeiastingplaatje, J. v. Dijke, Kortlandstraat 21a; Damesporte- monnaie met inh., A. Herlaar, Oosterstraat 26; medaillon, L. van Mourik, Kethelstraat 10; Rijwielbeiastingplaatje, T. Baron, Marconi straat 13a; Padvindersriem en 2 sleuteltjes, W. Post, Parellelweg 94b; damesparapluie, C. v. d. Most, Aleidastraat 111; Hondje, A. de Jong, L. Haven 87; Regenjas, Van Aken, Louise de Colignystraat 26; Alpenmuts, A. de Regt, Strijensühestraat 52b; halsband en zweep, T. G. Ulirtich, Dwarsstraat 1; Ceintuur, E. van Dijk, Wattstraat 55a; Colbertjasje, J. de Hartoig, Oosterkade 99; Rozenkrans in étui A. J. Kleijaen. Singel 184.14; hondje, J. H. Beijer, Overschieschestraat 76; Bos sleutels, P. de Jong, Noordvestlaan 16; lorgnet, J. van Meuren, Spinhuispad 3; ring met sleutels, V. Bergwerff, Da Costastraat 29a; hond, L. van Dijke, Broersveld 2; kindermuts, T. Braak, Van Swindenstraat 53b; Linnen handschoenen T Roelofs Hagastraat 18; Schakelarmband, r Verkerk Lcurontstraat 20; 4 sleutels, T. v. E Sim. 18; broche J. V. d. Bos N. Haven 45; kaa^,J- a- nije, Baigynfoof 6; autoped, A. «rwVard scherstraat 6; dameshorloge, Keize Tieïman Oemstraat 8; kinderpol tem D. Sohellenbeek, Halleijstraat 24a; Poes, van Dijk, Van Ruysdaellaan 42a; Lipsleu e J. Wassenaar, Rotterdamschedijk 46c; zilve ren halsketting, J. v. d. Schalk, Groote Markt 7. SCHIEDAM, 23 Aug. Aangekomen: Ned. s.s. Soekaboemi, ledig van Rotterdam; Italiaansch s.s. Valverde, van Livomo; s.s. Camerata, van Dagenham alle om te dokken in de Wilton haven; s.s. Ronald van Hamburg om kolen te bunkeren in de IVilhelminahaven, Ned. zee sleepboot Witte Zee van Maassluis om te dok ken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 23 Aug. vertrokken: Noorsch m.s. Ravnaas, ledig van Nordenham; Ned. zee- sleepboot Witte Zee naar Maassluis. Alreeds in d'alleroudste tijd Ging het vervoer met paarden. Steeds was voor 't menschelijk geslac Diit dier van d'hoogste waarde. Al heeft de auto dan liet ros Bij 't snelvervoer verdrongen. Nog immer wordt de lof van 't paait, Door wie het kent bezongen. Het paard was immer het symbool Van adel onder dieren. Het liet zich temmen voor 't gebruik. En 'n ruiter die 't bestieren, Gezeten, fier als op een troon Verstaat; het dier kan dwingen, Fluis'tren zoo als hij het wenscht Is een der fraaiste dingen, Die men op heden zoo vaal: mist; Techniek niet akn vervangen. Zoo'n ruitergroep is ooggenot; Men kan er naar verlangen. Geen wonder dus dat bij de sport Hier in Schiedam men merkte, Daar men tot voetbal, cricket, cn Meer anders zich beperkte, Dat aan 't geheel nog wat ontbrak, En wel van d'hoogste waarde; De eed'le sport, 't berijden en Dressuur als sport met paarden. Vandaar dat hier vóór korten tijd Door A. S. V. tot stand kwam. Een afdeeling voor paardensport. En nu men zulks ter hand nam, Blijkt duidelijk dat velen hier; (Ik noem geen enk'le snuiter), Gezeten op zoo'n vurig ro3, Ontpoppen zich als ruiter, Waardoor Schiedam bij paardensport, Beslist geen slecht figuur slaajt. En wellicht and'ren overtreft; Zelfs vooraan met dressuur staat Voor veel, óók voor dat, ben 'k trotsch op mijn stad. I BURGERLIJKE stand. Aangiften van 21—23 Aug. GEBOREN: Petrus Marie, zoon van P. M. Thiissen en C. M. L. v. Krugten, Dr. Nolet- straat 1 Bernardus, zoon van H. H. Suvaal en A den Herder, Zeestraat 13 Lauweris P. W zoon van D. Verlinde en W. Gosselaar, Prof Kam. Onnes a. n 179 c. A. zoon van C A Verhoeckx en C. J- M. Veringmeier, P. Pot terstraat 46 Jannetje, dochter van C. Mout- haan en A Vermeij, Hoofdstraat 28 - Adriaan J„ zoon van C. Gilyamse en K. Bergkotte, Prof. Kam. Onneslaan 1.9 Geertruida, doch. ter van N Schriek en B. v.d. Bosch Rozen- burgschestraat 5 Valentius p. zoon van D. Winsveen en C. Pijl Edisonstraat 24 OVERLEDEN: J. E- de Ruiter 74 j., Lou- ronstraat 4. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van bet water in de Ge meentelijke zweminrichtingen bedroeg heden morgen 66 graden F. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). HET LUNAPARK. Geachte Redactie, Zoudt U zoo vriendelijk willen zijn, onder staand schrijven in uw courant op te nemen. Bij voorbaat dank. Laat ik beginnen met te vertellen wat we allemaal weten: het Lunapark is weg. Ik meen te mogen beweren, dat het niet slechts een verkapte, maar ook een in verbeterde uitgave verschijnende kermis was, die zich in een druk bezoek, en, zooals. te verwachten was, ook van elders, mocht verheugen. Naar ik van bevoeg de zijde vernomen heb is er geen wanklank ge hoord, voor zoover het de houding' van het pu bliek betreft. Alles had een ordelijk verloop. Dit is te meer verheugend, waar de toe gang tot het terrein kosteloos was en waar dus allerlei slag menschen aanwezig was. Ook wat het een gelukkige gedachte, de weezen, die zooveel moeten missen, gratis eenige pret tige uren te bezorgen. Naar schatting kunnen ook de exploitanten tevreden zijn. Afgaande op hetgeen ik bij geruchte vernomen heb. is de hoop dat de vereenigingen die tot 't houden v. 'n Lunapark 't verzoek deden, teneinde hun menschlievend werk te kunnen voortzetten, een lang niet onbeduidend bedrag hebben mo gen incasseeren niet ongegrond. Het houden van een Lunapark, laten we zeggen ééns per jaar, al of niet met. Zondagsluiting en entree heffing, kan wanneer onverhoopt in de speld jesverkoop de klad komt, redding brengen. Tij dens een eventueel toekomstig Lunapark, acht ik bet denkbeeld tot het heffen van een ge ringen toegangsprijs, althans in de spitsuren, niet alleen om financieele redenen gewenscht. Het was soms op het terrein wel wat te vol. Uw dw. KEES KIJK IN DE VERTE. Reel. 16611S 20 KAPELAAN DE WIT. Als ooit in de parochie van Kathel een mu tatie verwondering heeft gewekt, dan was het zeker gisteren, toen in den loop van den dag bekend werd, dat kapelaan de Wit was be noemd tot kapelaan te Leimuiden. Kapelaan de Wit, die het vorig jaar als neo mist in de parochie van Kethel kwam wist spoedig veler harten te winnen. Als moderator van de nog jeugdige K.J.M.V. wist hij deze vereeniging tot bloei te brengen evenals de R.K. Voetbalclub C.V.C. waarvoor hij zich bij zonder interesseerde. Voorts was Z.Eerw. gees telijk adviseur van den R.K. Volksbond en van de L.T.B.-afdeeling Kethel. De volkszang in de kerk had zijn bijzondere belangstelljng en onder zijn leiding werden sedert eenige maanden de Hoogmissen op Zón dag door de geloovigen gezongen. Uit de productiecijfers van het Gasbedrijf en het Electriciteitsbedrijf over de maand Juli blijkt, dat de gasproductie in vergelijking met verleden jaar nog steeds daalt. Bedroeg de productie van het gas in Juli 1936 nog 5.137.119, in Juli 1937 is zij teruggeloopen tot 5.028.SS7. Van 1 Januari31 Juli werd onge veer 850.000 M3. minder geproduceerd dan in dezelfde periode van 1936. Daar tegenover vertoont het verbruik van electrischen stroom een voortdurende stijging. Werd in Juli 1936 afgegeven 16.842l.404 K.W.U. in Juli 1937 was dit 18.964.023 K.W.U. of 2.126.619 K.W.U. méér. Van 1 Januari tot 31 Juli 1937 werd b ij n a 19 m i 11 i o e n K. W. U. o*f 14% procent meer afgegeven dan in dezelfd eperiode van 1936. Blijft nog steeds groote sommen vragen. Gedurende de periode van 27 Juni—31 Juli werd door den Gem. Dienst voor Maatschap pelijk Hulpbetoon uitgekeerd aan werklo zensteun en armenonderstand een bedrag van 2.103.598,09, verdeed over 45.017 personen. Het vorig jaar werd in dezelfde periode uit gekeerd 2.285.071,50, verdeeld over 48.636 personen. Van 1 Januari31 Juli werd uitgekeerd 13.398.859,29 tegen 14.261.833,86 het vorig jaar. Vandaag heeft de Z. H. Bond van Melk veehouders in het Verkooplokaal alhier een algemeene vergadering gehouden ter bespie- king van den Consumptieprijs. De voorzitter, de heer A. N. Vaandrager, heette de vertegenwoordigers van de N. Hol- landsche en Utrechtsche bonden welkom en merkte op, dat er misschien wel van over heidswege een onderzoek naar den toestand is ingesteld, doch dat practisch alles nog op den ouden voet wordt voortgezet. Terwijl de zuivelwaarde van den melkprijs 6 cent be draagt, wordt er wat spr. noemt een „af- braakprijs" van 4.85 cent vastgesteld. Tien procent van de melkveehouders schijnt te gaan heerschen over de andere 90 procent en daar dienen tijdig maatregelen tegen tc worden genomen. Er was een groote afwij king bij Augustus van het vorige jaar. Toen was men van meening, dat een creditsaldo diende gebracht te worden, om daarmee de schaarsche tijden te elimineeren. Deze week wijst echter reeds een debetsaldo van 0.75 aan. De melkprijs zal niet met een halve cent maar met een cent moeten worden verhoogd'. Men zegt ernstig te willen zoeken naar een ander systeem, maar daar kunnen we niet op wachten. Het nu geldende stelsel kan ook eerlijk worden gehanteerd. De heer Burg uit Reeuwijk zeide, dat men nu vier jaren crisisregeling achter den rug heeft, maar nog nooit is die regeling ten gun ste van de boeren uitgevallen. Spr. adviseert alle krachten in te spannen, om weer tot een vrij bedrijf te komen. De heer de Zeeuw uit Delft informeerde naar het garantiefonds. Hij heeft drie maan den industriemelk geleverd, maar uit dat fonds heeft hij nooit geld ontvangen. De voorzitter meende verder te moeten gaan en te moeten erkennen, dat er eenig meeningsverschil in het bestuur bestaat over het contactpunt. Moet men zich opnieuw tot den regeeringscommissaris wenden of maar ineens rechtstreeks tot den minister? De ver gadering zal moeten beslissen, aan wie dezer twee het te zenden adres zal worden gericht. De heer Dijkshoorn meent, dat men met een halven of een heelen cent meer nog niet veel bereikt. Er moet een nieuwe regeling komen tusschen de belanghebbenden. Hoofdbestuurder Keizer meende dat er niets anders te doen valt, dan te hameren op een betere basis en zich daarvoor recht streeks tot den minister te wenden. Nog vele anderen voerden het woord, waarbij de teleurstelling op den voorgrond kwam, dat van regeeringswege de prijs van 4.85 gesanctionneerd wordt. Bij acclamatie werd besloten zich recht streeks tot den minister te wenden, om ver betering in de situatie te brengen. Verwacht wordt: Zwakke veranderlijke wind, later uit Wes telijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt :ot betrokken, waarschijnlijk droog weer, weinig verandering in temperatuur. Terwijl in het Noord-Oosten van Europa overal nog volop op zomer heeirscht met tem peraturen meer dan 10 graden boven r.or. maal binnen den Poolcirkel, en het weer -n Oost-Duitschland en Polen opklaarde, breidt het eentonige gesloten misdek zich nog ov»r ons land en het Westen van Duitschland uit. Dit wolkendek bedekt ook Oost-Frankrijk en reikt tot aan de Alpen. In Frankrijk werd het iets warmer. In Zwitserland is het weer in het Noorden en Westen nevelig en koel, in het midden en Zuiden warm en onbewolkt. Wat ons land betreft, het is te verwachten, dat het wolkendek geleidelijk dunner zal worden wanneer de wind weer wat gaat toe nemen. Woensdag. Zon op 5.58. Zon onder 20,15. Maan op 20,55. Maan onder 10,21. Wielrijders lichten op van 20.35 tot 5.30. De 17-jarige dienstbode A. R., in dienst bij de familie B. aan den Beukelsdijk, hoorde gistermiddag gestommel in de' gang. Zij ging kijken en zag juist, hoe een man zich over twee regenjassen ontfermde en ermee wegwandelde. Het meisje liep hem achterna en wist hem de jassen te ontrukken, waarop de dader op de vlucht sloeg. ..j&Jt&i: Gistermiddag om vijf uur is in de ,R°chus- senstraat een vier-persoonsauto', in 'eigen dom toebehoorende aan P. J. v. d. B., koop man te s-Gravenhage, door kortsluiting in den accu in brand geraakt. Het vuur werd gebluscht door gasten van slangenwagen 2(5 met een straal op de waterleiding. De zit plaatsen waren totaal uitgebrand. Met een takelwagen is de auto weggesleept. Parkeerende auto s op rijwielpaden... pratende voetgangers en fietsers op den rijweg... op die manier móeten er im mersongelukken gebeu ren. Wat zoudt u hier van denken: IEDER OP ZIJN EIGEN WEGI De 22-jarige slooper, J. Speksnijder, wo nende in de St. Andriesstraat, heeft bij werk zaamheden aan het oude Hoofdbureau van Politie een steen op het hoofd gekregen, welke van groote hoogte viel. Met een her senschudding en een hoofdwonde is de man door een auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis Coolsingel ver voerd en daar ter verpleging opgenomen. Gistermorgen is tijdens afwezigheid van de bewoners iemand met een valschen sleu tel binnengedrongen in de woning van G. G. aan de Banierstraat. Daar heeft hij een Phi- lips-Radiotoestel buitgemaakt, merk 736a no. 13638 of 11668 en voorts een witte bed sprei, waarin vermoedelijk het toestel is ver voerd. 24 Aug.: Diergaarde, concert Staf muziek 6e reg. inf., 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 26 Augustus, in: Luxor: Sherlock Holmes; Studio: 't Jochie (volw.l; Lumière: Elephant boy; Thalia: Ohing-ching (volw.); Oolosseum: Ballet meisje en Liefdeslied per radio (boven 18 jaar); Prinses: Zonen der Zuiderzee en Vor stelijk avontuur (volw.); Corso: Modem times; Harmonie: De kleine piraat en Het leven is niet zoo kwaad, (boven 18 jaar); Grand: Prins en bedelknaap; City en Cen traal: Het geheim van Stamboul (boven 18 jaar); Scala: Pygmalion (boven 18 jaar); Victoria: Pygmalion (boven 18 jaar); Olympia Renbaansensatie en Drie gezworen kame raden (boven 18 jaar); Ooster: Paniek in de filmstudio en De fluisterende schaduw (volw.); Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen: Museum Boymans, collectie Montauban van Swijn- dregt Gemeente-Bibliotheek, permanente Erasmustentoonstelling. D a g e 1 ij k sTivoli-SchouwburgHet cafétje (De Rotterdammers), 8.30 uur (boven 18 jaar). Schiedam. Op 23,25, 27 en 29 Auguhtus Open luchtspel „De geheimen der H. Mis" van Henri Gheon. Tuin Parochiekerk H. Hart van Jesus 200 medewerkenden. Passage-theater: Pygmalion en De speur hond van Alaska (boven 18 jaar). SCHIEDAM, 24 Aug. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel, Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 16 per H.L, Spoeling. Spoeling /1.201,30 (niet officlëel). Duur verguldsel. De koepel van de Dóme des Invalides te Parijs iverd van een nieuw verguldsel voorzien, welk karwei een bedrag heeft gekost van drie millioen francs. Volgens onze scheepvaartstatistiek was het Zweedsche s.s. „Aspeu", komende van Otter backen, dat in den nacht van Zondag op Maandag 23 Augustus den Waterweg is bin nengekomen, het tienduizendste schip, dat van dit jaar den Nieuwen Waterweg is bin- nengeloopen. Verleden jaar was het volgens onze statistiek het s.s. „Zeeland" van de S.S. M., komende van Leningrad. Zulks geschied de toen op 27 September. Volgens de Statistiek van Dirkzwager, was het 10.000ste schip dit jaar het Engelsche s.s. „Melito", komende van Swansea, dat Zon dagochtend 22 Augustus den Waterweg bin nenkwam. En verleden jaar het Nederland- sche s.s. „Poseidon" op 25 September. Het onderscheid usschen deze statistieken is een gevolg van de verschillende wijze van telling. Dirkzwager telt namelijk alle sche pen, welke den Waterweg inloopen, dus ook sch'epen, welke voor onze handelsstatistiek van geen beteekenis zijn, zooals bij liggers, zeelichters, marinevaartuigen, zoo zitten er in Dirkzwager's statistiek bv. ook de twee flotieljes Duitsche mijnenvegers, welke In Juli den Waterweg zijn ingeloopen en Rot terdam passeerden op weg naar de Duitsche binnenhavens. Onze statistiek houdt alleen rekening met die schepen, welke voor onze handelsstatis tiek van beteekenis zijn en mag in zooverre gelden als een meer zuivere telling.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1