DE GEMEENTERAAD BIJEEN. De t aanstaande Wijde üin het Prinselijk DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. De houding der politie tegenover de werklooze kantoorbedienden. m WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1937 VIER BLADEN. STADSNIEUWS. C°RRESPONDENTIE. 61ste JAARGANG No. 17962 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 De Staatscourant van heden zal de volgende officieele mededeeling bevatten i De behandelende geneesheeren van H. K. H. Prinses Juliana hebben met groote voldoening kunnen vaststellen, dat de zwangerschap, welke thans tot ongeveer halverwege gevorderd is, een geheel normaal verloop heeft en dat de gezondheidstoestand van H. K. H. in alle opzichten reden tot volkomen tevredenheid geeft. 's-Gravenhage, 8 September 1937. DE JONGH. GROOT. het einde van de spook geschiedenis. Familie De K. wijst verdere politiehulp af. Politie zal geèn strafrechterlijke vervolging instellen. verkeersstremming. de bevolking tentoonstelling Van een interpellatie die niet doorging. De raadscommissies samengesteld. - Pi De ABONNEMENTSPRIJS van de NTEWVE SCHIEDAMSCIHE COURANT bedraagt tranco bij vooruitbetaling: per week 20 cent; per maand 80 cem,, pei drie maanden ƒ2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand ƒ1.10, per drie maanden 3,bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440 Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDA COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij oontract aanzienlijke reductie. Reclames tusscüien den tekst dubbel adv.tarief Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Sdhiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. TV Grati. O „vall.nv.ra.kering tedr.ag.: f3.000 bij leven.l.ng. invaliditeit; f 2.000 bij «verlijden tengevolge van een apoorwegongeluk1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.- voor het v.rlie. v De Gratis-Ongeval unp c +- 7r- i.et -verlies van een wijsvinder of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; 50 voor het ve oog; f 100- voor he, ver,ie, M van «eo wij.vinger, bij breuk van boven.™, of bovenbeen, onder,™ van een dunn, ot voor het enkel; 10.- ^TééTlId of 'mielede» va» een anderen vinger Een en ander volgen, de geldende voonvaarden gelijk deze eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. BS HET PRIESTERJUBILEUM VAN PASTOOR VIS. Eindelijk is dan de spookgeschiedenis ten einde, hoewel nog niet volkomen opgelost. Het vermoeden bestond, dat de bewoon ster van het bewuste pand, die zeer nerveus is, zelf het tikken veroorzaakte. Reeds constateerde een rechercheur in een der nachten, dat de vrouw na een tik een terugtrekkende beweging met haar arm maak te. Zij schijnt toen met een geldstuk op een schilderijtje getakt te hebben. Gisteravond vervoegden zich wederom twee politiemannen aan hot bewuste perceel om het spook af te wachten, echter ontvingen zij van den heer K. de mededeeling, dat hun bezoek niet meer noodig was omdat de ge schiedenis volgens hem opgelost was. Zij heb ben zich toen ergens anders opgesteld doch niets verdachts kunnen constateeren. Volkomen rust gewenscht. Het heele spookgeval schijnt dus te be rusten op de gedragingen van juffr. K., wier toestand physiek en psychisch niet volkomen normaal is. Zij handelt in een zeer overspannen toestand, waardoor haar daden haar niet te zwaar moeben worden aange- ciig e betj°vorigena heeft zij geen kwaadaar- haar e^htgenoa"' getUige het feit> dat zelfs aan de vermoeden?6*11 geloof kon hechten de. In verband hie^n7®lke de P°litie koester feit op zichzelf zeer rtubitusmede doordat 'het politie Cfn Ver" niJnhjic hiervan VoIging zal de afzien. Den bewoners van de ParaUeiWee. dringend verzocht zich rustig te gedra,g,etl ren m belangstellend en observeerend langs het perceel te loopen of zich in de nabijheid op e houden. Hierdoor zou wederom een ernsti ge schok kunnen worden toegebracht aan het zenuwgestel van mei de K. die juist rust heeft. Ook den overigen Schiedammers ra0nelw5Tbardeen beZOekcn aan.d6n F&' zidhtip-cm ren&en om ihet spookhuis te be- eiSnlhk Wan,t Wat er te zien is, moest Wekken medeli-iden mplaats van sensatie op- Gorzenkinderen huldigen hun herder. Gisteren heeft de laatste huldiging plaats gehad van pastoor Vis ter gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest en wel door de jeugd van de paroöhie. 's Morgens werd in de H. Hartkerk een H. Mis opgedragen welke door aille kinderen werd bijgewoond. Onder deze H. Mis, die door den jubilaris werd opgedragen, naderde de jeuigd ter H. Tafel. Verschillende gezangen werden onder de H. Mis utgevoerd door leerlingen van de St. Willebrordus- en St. Hendricus- sclhool onder leiding van den heer Krebbers. 's Middags had het eigenlijke feest plaats. Om 2 uur hadden zich de leerlingen van de le, 2e en 3e klasse van bedde scholen ver zameld in de groote zaal onder de kerk. Toen pastoor Vis de zaal betrad, werd hij met uit bundig gejuich ontvangen. Hiermee werd be wezen, dat de jubilaris niet alleen bij de oude ren maar ook bij de jeugd zeer gezien en be mind is. Het programma werd begonnen met het opzeggen van een huldegedidht door een zestal leerlingen, van iedere klas der beide scholen. Hierna brachten leerlingen eenige spelletjes en reidansen voor het voetlicht wat bij de jeugdige toeschouwers zeer in den smaak viel. Dan werd door de filmafdeeling van de Kath. Sociale Actie uit Ledden verschillen de humoristsche films vertoond. Het was ver makelijk te zien hoe de jeugd met het ver toonde meeleefde. Tusschen de bedrijven door werden de kinderen getracteerd, terwijl de heer J. C. Vredenbregt op de piano populai re liedjes speelde, die werden meegezongen. Bij „het lang zal hij leven" dreunden de mu ren. Te 4 uur was er feest voor de kinderen van de 4e, 5e en 6e klasse en ook hier ging het er vroolijk toe. Dit jubileumslolt zal pas toor Vis en ook den kinderen nog lang in het geheugen blijven. Juffr. Blom en de heer Kireb- bers, de leiders van het feest, kunnen met genoegen hierop terugzien. WINKELRAAM GESNEUVELD. Twee tot niu toe onbekend gebleven kinde ren speelden gisteren voor een winkel aan de Sineig-l met een oud rijwielframe. Door on opgehelderde oorzaak stootte het frame hier bij tegen de étalage-ruit, waardoor het raam vernield word. Gistermorgen ia pp de Tuinlaan een com pressor van een auto gevallen, waardoor het verkeer ca. 20 minuten gestremd geweest is. telde Schiedam 62297 inwoners. v, vermeerdering bedroeg in Augustus 351, bo0rt?an 226 door vestiging en 125 door ge- 293,V/Vor(hindering bedroeg in deze maand °verijjc|g?rvarL 253 door vertrek en 35 door ZOc>datblVolking' vermeerderde dus met 58 w°ner« Schiedam op 31 Augustus 62355 in- Er w telde. sl°teti, Crden in deze maand 32 huwelijken ge- J tweede t> alhier. De kantoren van ,ateafsche zijn inderdaad dezelfde gevestigd Haag. Carel van Byl'andtlaan 30, Den p 00 cikantoren van de Standard Oil, de A. Haa en *3'urf'na zijn gevestigd in Den geb. Petrdea, Benoordenhoutscheweg 7. a Texas is gevestigd eveneens Den Haag, Adeiheidstraat 300. BALDADIGHEID. Baldadige jeugd heeft gisteren een branidje gesticht bij de „Matex" aan het Hoofd al hier. De heining werd over een oppervlakte van vier vierkante meter geschroeid en ge deeltelijk zelfs verbrand. Eenige werklieden hebben het brandje met een paar emmers wa ter gedoofd. De politie stelt een onderzoek in, Mies van Rossum houdt in haal" t kamer, Korte Haven 44 een tentoonstelling van door haar vervaardigde handweefsels. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 56 September. GEBORENRiidderus J., zoon van N. den Hartog en S. J. A. v. Rhijn, Beierlandsche- straat 38. Huibert M., zoon van D. J. W. de Bruin en L. v. Tilburg, Lorentzlaan 27. Maria P. L. dochter van J. M. Schenk en M. Ch. W. v. Noort Dr. Noletstraat 1. Jo hanna Chr. A., dochter van A. R. Malkus en Ch. Visser, van Ostadelaan 39. t OVERLEDEN: W. Noordzij 81 j. Watt-* straat 73a. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, Lange Nieuwstraat 55, de navolgende in het tijdvak van 20 Aug. tot en met 3 Sept. 1937, gevonden voorwerpen, op el- ken werkdag tuschen 1 en 2 uur des namid dags: koperen bel, sleutel met ring, enkele sleutel, hondenpenn'ing, padvindersmes, lips sleutel, damesceintuur, R. K. kerkboek, kinder muts, lipssleutel, W. S.-sleutel, 2 sleutels, bril, dop van een kinderwagen vouwstoetje, porte- monnaie met inhoud, kinderschoentje, naaf- dop van een Fordauto, springtouw, stok houder met kettinkje, ledige portemonnaie, le deren tabakszak, dameshandschoen, bewijs van kosteloos rijwielplaatje, psalmboekje, witte gymschoen met kousje, kindersokje, insigne, zakmesje met ketting, ring met sleutels, Fransch leesboek, zak vischvoer, spoorabonne- ment, actetasch met boeken, rozenkrans, lede. ren ceintuur, kinderschopje. Bij vinders: zakmes, L. van der Zee, Fr. Haverschmidtlaan 42; zilvergeld, H. de Kaper, Huysmansstraat 41; baddoek en badpak, A. N. le Blanche, van Beverenstraat 17; kinder armbandje en spiegeltje, B. Kamp, 'van Beve renstraat 4a; hoepel, W. Sol, Albert Cuypstr. 26; plaquette Motorrijdersbond, C. de Jong, B. K. laan 177b; postduif, c. van Dort, Nieuw, straat 43; badpak met handdoek, A. le Blan che, van Beverenstraat 17; houten paal, L. v. Aken, Koemarktbrug; touw van een kampeer- tent, G. Lureman, Lange Singelstraat 96b; ver chroomd heeren armbandhorloge, C. A. Blonk, B. K. laan 201b (na 7 uur nam.); bril, J. M. Droog, Beierlandschestraat 26b; huissleutel, G, Versluis, Nieüwe Haven 45b; rijwielbelasting- plaatje, M. C. van Wamelen, Hoogstraat 123; sigarettenkoker, J. Krowinkel, Newtonstraat 12; portemonnaie met inhoud, J. van Kessen, Numansdorpschestraat 8b; zilveren armband, H. van Hees, van Beverenstraat 6; honden penning, van der Tuijn, Gasstraat 18; nikkel heerehhorloge, J- Ter borg, portier Gem. zie kenhuis; kinderringetje, de Jong, Amalia v. Solmstraat 10a; wit gummi kinderschoentje, W. Sonneveld, Beierlandschestraat 35; hondje A. Mol, Rotterdamschedijk 102; rijwielbe- lastingplaatje, M. Pappers, Stationsstraat 43b; manteltje, A. Driessen, Dacostastraat 35 rozenkrans, in étui, A. Collé, Fabristraat 82b damestasch met inhoud, A. Noordijk, Haven- dijk 1; kinderzakdoekje, C. Naterop, van Dijckstraat 17a; dameshandschoen, M. Kook- je, Albert Ouijpstraat 21b; bril, Boender, Rotterdamschedijk 54; knipportemonnaie met inhoud, van Schijndelen, Havendijk 150b; pad vindershoed, C. Heeze, Steenstraat 18; dames polshorloge, idem; papieren geld, w. Broek huizen, Lekstraat 40b; rijwielbelastingplaatje, M. Loog, Jan van Avennestraat 41b; postduif H. van der Steen, Hoogstraat 76; zwempak, L. van Hobe, Dam 14a; portemonnaie met in houd, H. P. Le Blanche, van Beverenstraat 17; zwempak en handdoek, A. Veeringmeier, Lekstraat 34; damestasch met inhoud, J. Hulshof, Galvanistraat 5c; regenjas, J. Nacht- zaam, Brugmanstraat 40a; bril, J. Marks, v. Beverenstraat 24; blauwe regenjas en een paar sokken, A. C. Goes, Maasdijk 136; da mesmantel, H. Barg, Buitenburgstraat 1, Vlaardingen; dames armbandhorloge, A. Bos man, Brugmanstraat 53b; dames armbndhor- loge, J. van Leeuwen, Gordonstraat 21c; zak- album met foto's, C. Verbaten, Broersveld U0a; vulpenhouder, M. Dries, Aleidastraat 60b; portemonnaie met inhoud, J. Osten, Ju- lianalaan 106a; portemonnaie met inhoud, A. v'ugman, van Beverenstraat 18; rijwielbelas- tingpiaatje, R. Kerssemeij-er, Mariastraat 20b Pakje vet, P. Bas, Klaaswaalschestraat 7a; ring mei 5 sleutels, K. Lopik, Stationsstraat 61b; bos sleutels, A. Bijloo, Singel 225; cein- ^ur, a. van Meurs, Brugmanstraat 24; klein Étod, l. Zuidgeest, Brugmanstraat 2; ring met sleutels, van Pelt, Maasdamschestraat a' doP yan een radiateur, van Gastel, van fplein 3; gladde ring, T. Kiela, Lange r t- ixfaat 35barnes armband, J. de Jong, tsetje Wolffstraat 15, Rotterdam; linnen fou- draal, met vischhengel, H. de Ronde, Huijs- manstraat. 22a; vuilnisemmer met deksel, J. Klemekoort, Singel 44b. Onder voorzitterschap van den burge meester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, is gistermiddag de raad in vergadering bijeen gekomen. Bericht van verhindering was ingekomen van den heer Th. J. L- v. d. Berg (C.H.) Het vaststellen van de notulen wordt tot een volgende vergadering aangehouden. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van ontwerp-besluiten tot wijziging van: 1. de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1937, Model D. f. 1980; 2 a. de begrooting voor het gemeente-zieken huis van kapitaalsontvangsten en -uitgaver dienstjaar 1937 1980; b. de bedrijfsbegroo- ting voor het Gemeente-Ziekenhuis voor het dienstjaar 1937 220, zulks in verband met de door Gedeputeerde Staten gemaakte op merking ten aanzien van de afschrijving op de kosten, verbonden aan de uit te voeren verwarming en warmwatervoorziening in het in aanbouw zijnde zusterhuis. Aangenomen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot goedkeuring van de rekening over het jaar 1936 en de begrooting over het jaar 1938 van de Vereeniging „Schiedamsch Volksbadhuis". Aangenomen. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om afwijzend te beschikken op het adres van den Ned. Bond tot verbetering Van den trekhond, afdeeling Schiedam, Waarin wordt verzocht de belasting op de trekhonden af te schaffen. Goedgekeurd- Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van subsidie over het jaar 1937 aan de Schiedamsche Vereeniging tot bescherming van Zuigelingen tot een bedrag van 2500. Goedgekeurd- Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan de Commissie uit den Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente ter beharti ging van den Diaconessenarbeid een subsidie te verleenen van 285.1 tot dekking van het tekort op de exploitatie over het jaar 1936. Goedgekeurd- Voorstel van Burgemeester en Wethouders a. om voor iederen leerling uit deze gemeen te die de school voor slechthoorenden te Botterdam bezoekt en waarvan de ouders on- of minvermogend zijn, de extra-kosten voor schoolgeld voor rekening dezer ge meente te nemen tot een maximum bedrag van 58 per leerling; b. tot wijziging der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1937, model D 116. Goedgekeurd- Voorstel van Burgemeester en Wethouders om gunstig te beschikken op het verzoek va nde Vereeniging voor Christelijk Middel baar Onderwijs te Vlaardingen, om over het cursusjaar 1937/1938 wederom een subsidie te verleenen voor iederen leerling uit deze gemeente, die de van hare vereeniging uit gaande Chr. H.B.S. te Vlaardingen be zoekt. Goedgekeurd- Voorstel van Burgemeester en Wethouders om gunstig te beschikken op de verzoeken van de Bijzondere Schoolbesturen om voor het jaar 1937 een voorschot te mogen ont vangen op de gemeentelijke vergoeding, be doeld in art. 101, 9e lid, der Lager Onder wijswet (vakonderwijs)- De heer KAVELAARS (R.K.) verklaart zich tegen dit voorstel op grond van art. 103 van de Lager Onderwijswet. Zonder hoofdelijke stemming aangeno. men. Voorstel van B. en W.: a. tot het verleenen van een crediet van resp. 750 voor de aanschaffing van nieuwe schoolbanken ten behoeve van de U.L.O - scholen Al en Gl, alsmede van een crediet van 1230.75 voor de aanschaffing van leermiddelen en schoolbehoeften in verband met de uitbreiding van het aantal leerlingen vafi de U.L.O.-school Gl; b. tot wijziging der gemeente-begrooting voor het dienst jaar 1937, Model D 750 en 1230.75. Voorstel van Burgemeester en Wethouders a. tot het verleenen van een crediet van 189 ten behoeve van de U.L.O.-school Al voor de aanschaffing van leerboeken in ver band met de invoering van een gewijzigde methode voor het onderwijs in wiskunde; b- tot wijziging der gemeente-begrooting voor het diepstjaar 1937, model D. 189. De heer A. HOEK (A.R.) acht de toe lichting vaag. Zijn de toelatingseischen gewij zigd? Weth. DINKELAAR (S.D.A.P.) antwoordt, dat er voor enkele vakken ontheffing kan worden gegéven. Maar een diploma dat niet op alle vakken is behaald, beantwoordt niet aanhaar doel. Dat mag niet vergeten wor den- Op eigen rekeninghebben de onderwij zers verleden jaar een andere leermethode ingesteld, welke zoo goed is gebleken, dat alle leerlingen zijn geslaagd. De heer HOEK vraagt, of men hier niet te ver gaat? Wethouder DINKELAAR meent, dat ont heffing voor sommige vakken altijd mogelijk zal blijven, b.v. ten behoeve van leerlingen, die niet sterk zijn in wiskunde. Aangenomen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om gunstig te beschikken op de aanvrage van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs om overeenkomstig art. 72 der L. O.-wet gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van nieuwe gordijnen voor de Dr. de Visserschool aan de Westfrankelandschestraat. De heer v. d. KRAAN (C.H acht ra men in glas en lood beter dan gordijnen. Kan het voorstel misschien aangehouden worden, om de zaak nog eens te bekijken.' Wethouder DINKELAAR, wil wel aan glas in loodramen medewerken, mits het schoolbestuur zich accoord verklaart en een verzoek daartoe doet. Goedgekeurd. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om gunstig te beschikken op de aanvrage van de St. Willibrordusstichting om over eenkomstig art. 72 der L.O.-wet gelden be schikbaar te stellen voor aanvulling van boeken ten behoeve van de inrichting van een parallelklas van het derde leerjaar van de U.L.O.-school aan de Nassaulaan 42- Goedgekeurd. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandschen verkoop aan den heer Verwacht wordt: Meest matige Noord-Westelijke wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, koe ler. Voor onze omgeving wordt In den loop van den dag opklaring verwacht. Morgen zal de wind Noord-Westelijk zijn en meest matig, de lucht gedeeltelijk bewolkt, terwijl de re gen vermoedelijk tot geringe hoeveelheden beperkt zal blijven. De temperatuur zal waarschijnlijk dalen. Donderdag. Zon op 6.23. Zon onder 19,31. Maan op 11,45. Maan onder 20.46. Wielrijders lichten op van 20.01 tot 5.54. D a g e 1 ij k s: Tivoli-Schouwburg, Het Ca- étje (De Rotterdammers) 8.30 uur (boven 18 jaar). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 9 September, in: Luxor: De zanger van hare hoogheid (boven 18 jaar); Studio: Massajustitie (boven 18 jaar): Colosseum: De trek naar 't Westen en De zigeuner-prinses (boven 18 jaar)Grand De zevende hemel (volw.); Capitol en City: May time (volw.); Doelen: De Jantjes (volw.) Harmonie: Texas zangers en De vliegende dood boven 18 jaar); Prinses: Chineesch goud en Bloedgeld (volw.); Corso: Muiterij op de Bounty (volw.); Centraal: Vrouwen en sol daten (boven 18 jaar); Scala: Marguerite Gautier (volw.); Victoria: Burgtheater en Corsicaansche liefde (boven 18 jaar); Ooster: Champagne-wals en Samson (volw.); Olym- pia: De tweelingbroers en Staatsspook no. 1; Thalia: Een aanzoek per radio; Cineac: Ac tualiteiten. Tentoonstellingen: Museum Boymans, collecte Montauban van Swijn- (iregt. Gemeente-Bibliotheek, permanente Erasmustentoonstelling. Schiedam. Passage Theater: De heerscher en Concur renten (boven 18 jaar). W. Moerman q.q., alhier, van twee percee- len bouwgrond, t.w.: a. een perceel bouwgrönd, gelegen aan den Buys Ballotsingel N.W.Z., hoek Edison- straat Z.W.Z., ter bebouwing met 4 bene den- en bovenwoningen langs den Buys Bai- lotsingel, ter breedte van 5% M- en ter hoogte van plm. 10 M.; en b. een perceel bouwgrond, gelegen aan de Edisonstraat Z.Z., ter bebouwing met 3 beneden- en bovenwoningen van het aan dezelfde straat gebouwde type en 1 bene den- en bovenwoning als hoekoplossing, zulks tegen een prijs van 20 per M2. zoo wel voor het onder a. als b. genoemde per- ceel. Mr. NOLET (R.K.) informeert, of deze grond niet oorspronkelijk bestemd is ge weest voor den bouw van scholen. Weth. HOUTMAN geeft dat toe, maar de omstandigheden zijn gewijzigd. Geen enkel belang is geschaad- Aangenomen. Voorstel van B. en W.T tot verlaging van de annuïteit van het van SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 7 Sept. Aangekomen Noorsch s.s. Tunni, van Nantes om kolen te bunkeren in de Wiilhelminahaven. SCHIEDAM, 7 Sept. Vertrokken: Noorsch s.s. Turmi, naar Danzig; s.s. Euthalia, ledig naar Rotterdam; Grieksch. s.3. Despina, ledig naar Rotterdam. NIEUWE BRUG OVER DE BINNENHAVEN TE ROTTERDAM. Overzicht van den stand der werkzaamheden aan de nieuwe brug, waarvan de totstandkoming voor het verkeer met het daar achterliggende deel van Rotterdam-Zuid een welkome verbetering zijn zal. *.-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1