maasland. r< ZATERDAG 25 SEPTEMBER 937 PRECARIOVERORDENING WORDT HERZIEN. Geen heffing meer van gemeente lijke parkeer gelden. Terr as ver gunningen per twee weken. SQUASH-RACKETS. Een nieuw spel, dat in het buitenland een rage is geworden. Drie banen in het Oostelijk Zwembad. mmmm BEGRAFENIS IR. J. F REBEL. EXAMEN GODSDIENSTLEER YAN R- K- ZIEKENVERPLEEGSTERS- OM HET DISTRICTS-KAMPIOEN- SCHAP ROTTERDAM- HOUTTUINSCIIE PAROCHIE. NEDERL- HANDELSHOOGESCHOOL- ROTTERDAMSCHE RECHTBANK- BURGERLIJKE STAND. Opium- OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN Een Nederlandsche opvarende van een Britsch stoomschip. TWEEDAAGSCHE WIELERBAAN „DE KREEK". ROTTERD- STUDENTENCORPS. MELKVERSTREKKING OP SCHOLEN ZILVEREN JUBILE ALS PIANISTE. MAASSLUIS. de werkloosheid. HILLEGERSBERG. HEROPVOERING VAN „OP HOOP VAN ZEGEN". DOORTREKKING VAN TRAMLIJNEN, 10 EN 14- BERKEL EN RODENRIJS. mmmmmrn Daar de precarioverordening slechts gel dende is tot 1 Januari 1938, moet een her nieuwde vaststelling plaats vinden. Nu heeft het college een mededeeling ontvan gen volgens welke de minister van Bin- nenlandsche Zaken de heffing van gelden voor het parkeeren van motorrijtuigen op den openbaren weg, welke heffing thans in artikel 28 der Precarioverordening is ge regeld, niet toelaatbaar acht. Naar het oor deel van de regeering beteekent de cumu latie van belastingen, welke in den vorm van personeele belasting, motorrijtuigenbe lasting en benzinebelasting worden geheven, voor de houders van motorrijtuigen reeds een zwaren last. De regeering stelt zich nu op het standpuunt, dat deze last niet nog eens door de heffing van gemeentelijke par- keergelden mag worden verzwaard. Blijkens haar bij de stukken gevoegd ad vies, wordt het door de commissie voor de financiën betreurd, dat aldus met een beroep op de zware lasten, die door de van rijks wege geheven belastingen aan de houders van# motorrijtuigen worden opgelegd, de ge meente de mogelijkheid wordt ontnomen tot de heffing van een belasting, waarop zij rechtmatig aanspraak kan maken. Zulks te meer, omdat het motor-verkeer wegens zijn bijdragen in de motorrijtuigenbelastingen en de benzinebelasting terecht aan verkeers- voorzieningen, ook in de stad, bepaalde eischen stelt, terwijl de gemeente noch uit de eene, noch uit de andere belasting ten bate van de gemeentekas eenige uitkeering ontvangt. Aangezien het college is medegedeeld, dat het in het voornemen ligt de goedkeuring van de verordening niet te verlengen, zoo lang niet uitdrukkelijk is vastgelegd, dat voor motorrijtuigen de heffing, bedoeld in artikel 28, niet zal gelden, zal de gemeente aan dezen wenk gevolg moeten geven om niet de geheele ontvangst uit precariorech ten in gevaar te brengen. Daar echter deze heffing volgens 't bekende arrrest van den Hoogen Raad van 5 Mei 1937 hier ter stede volkomen geoorloofd is, zullen B. en W. voor het recht van de gemeente tot heffing van precariorechten van motor rijtuigen, die van openbaren gemeentegrond gebruik maken, nog eens de bijzondere aan dacht van de regeering vragen. k-. Enkele andere wijzigingen. Wat betreft de veranderingen, die verder zijn aangebracht, meenen B. en W. te mogen volstaan met te wijzen op de heffing van een dubbel recht voor het plaatsen van schuttingen, die tevens voor reclame-doel einden worden gebruikt, het invoeren van een tarief per twee weken voor terrasver gunningen, verleend tusschen 1 September en 1 November, de opneming van een nieuw tarief per week of korter meer speciaal voor verplaatsbare zandtrechters voor het lossen van schepen en de mogelijkheid tot het hef fen van een dubbel recht, wanneer zon der het vooraf vragen van vergunning in den zin der verordening gebruik wordt ge maakt van openbaren gemeentegrond op openbaar gemeentewater. De tarieven voor bestratingswerkzaamheden zijn, voorname lijk in verband met de vermindering der loonen, verlaagd. De in de invorderingsverordening aange brachte wijzigingen zijn deels een gevolg van veranderingen in de heffing, deels van redactioneelen aard. De opbrengst na wijziging van de veror dening zal niet veel verschillen van de te genwoordige ontvangsten, met uitzondering uiteraard van de derving van inkomsten, ad 8.000 k 9000, wegens het parkeergeld voor motorrijtuigen. Een flatgebouw" in Tunis. In het potsachtige gebied van Medenin in Tunis gijn de woningender inboorlingen uitgehakt in de rotswanden, ivaardoor men een idee van een flat krijgt, echter zonder het comfort, dat een flat biedt. Het Oostelijk Zwembad krijgt er een at tractie bij. Het heeft niets met zwemmen of met het water te maken, al zal het laatste dan onontbeerlijk zijn, om na het spelen het transpireerende lichaam wat op te frisschen, mitsgaders een opgeloopen schrammetje uit te wasschen. De attractie bestaat uit drie banen voor de beoefening van Squash-Rackets. Stel u voor een ruimte van 6.40 M. bij 9.75 M., een langwerpig vertrek dus, met pot dichte wanden en alleen aan de achterzijde een soort gaanderij, geschikt voor publieke tribune. Dat is een „baan", waarin twee spe Iers het spel kunnen beoefenen. Zoo zijn er drie banen naast elkaar. Squash-Rackets heeft het meest weg van tennis, maar een goed biljarter kan er ook zijn kunstgrepen in botvieren, omdat het lang niet onverschillig is, met welk effect een bal tegen een, twee of drie muren kaatst. Maar het meest lijkt Squash-Rackets toch op tennis. Je hebt er een racket voor noodig en een pieterig klein, zwart balletje, dat niet al te veel stuitkracht heeft, zoodat er flink geslagen moet worden. Allerlei kunstgrepen zijn mogelijk, om 't balletje zoo dwaas tegen de muren te doen stuiten, dat de tegenpartij er eenvoudig geen kijk op heeft. De verras sende capriolen van het kleine ronde ding zijn dan ook oorzaak, dat de spelers een ge weldige snelheid en handigheid zullen moe ten ontwikkelen, zoo vermoeiend,'maar tege lijk zoo fit en lenig houdend, dat, naar men ons verzekerde, bijna niemand het langer dan een uur uithoudt. Maar geen nood. Hij heeft de kleedhokjes van het zwembad tot zijn beschikking, douches en al wat dies meer zij. Hij kan desnoods een oogenblikje gaan zwemmen om weer op te kikkeren, om dan last not least plaats te nemen in de bar, de onmisbare bar, waar een hartversterking hem er heelemaal bovenop helpt. Hoe wordt Sqash-rackets gespeeld Wanneer men Squash-Rackets vergelijkt met tennis, dan kan als verschil worden aan gegeven, dat het gespeeld wordt in een be sloten ruimte, waarbij het net vervangen is door een hoogen muur en ook de zijlijn door muren is vervangen. Beide spelers staan in één vak. Volgen wij de spelregels, dan zien wij, dat het gespeeld wordt tusschen twee spelers in een rechthoekig veld met vier muren. Een wedstrijd wordt begonnen, nadat eerst door "loting bepaald is, welke van de twee spelers mag beginnen (serveeren). Daarna blijft de hiervoor aangewezen speler servee ren, tot hij een slag verliest. Punten kunnen alleen gemaakt worden door den speler, die serveert. Wint de an dere speler een slag, dan mag deze serveeren. Het serveeren is dus ook hier van groot belang, evenals bij tennis. Een wedstrijd wordt gewonnen door den speler, die het eerst 9 punten heeft behaald, tenzij er afgesproken wordt bij gelijken stand van 8—8 nog twee punten te spelen. Om te serveeren moet de speler, met één voet in het service-vak staande, den bal in de lucht gooien en slaan. Terugkaatsende van het voorfront, al dan niet na op een der zij wanden te hebben gestuit boven de service lijn, moet de bal in het andere half-courtvak komen, zonder den grond te raken. En nu moet de andere speler terugslaan. Een terugslag is goed, wanneer de bal, voor hij tweemaal den grond raakt, wordt terug geslagen op den voormuur boven de grens. Wel mag de bal hierbij een der muren raken. Nu is het spel in vollen gang. Volleys, lobs, forehands, backhands, alle slagen moeten worden gemobiliseerd. Een geweldige reactie snelheid wordt vereischt. Het gemakelijke van het spel is, dat het zomer en winter, overdag en 's avonds kan worden beoefend. Met weer of temperatuur heeft men eenvoudig niets te maken, omdat alles zich binnenskamers afspeelt en wel bij kunstlicht, dat evenwel zoo wordt aangelegd, dat geen schaduwen worden geworpen. Het spel is reeds algemeen verbreid. Het moet reeds veel ingang hebben gevonden bij de Utrechtsche studenten en voorts mogen we onze zegslieden gelooven in Engeland, Frankrijk, België en Amerika een ongeloofe- lijke rage zijn. In België bestaan er banen in het gebouw van de Shell. Daar moet het aan tal leden zoo groot zijn, dat er nog honderden op de wachtlijst staan. In Engeland bestaan 500 banen, waarvan in Londen alleen reeds 140. Ook de „Nieuw Amsterdam" en schepen van andere natio naliteit bezitten een Sqash-Racketsbaan. Naar men ons verzekerde, is de slag echter anders dan bij tennis, vanwege de snelheid. Niet zoozeer de arm- of body-swing is noo dig, als wel de polsslag, maar men moet snel op de voeten zijn, om de lange en de korte slagen te kunnen halen. Aparte kleeding is dus een groote ver- eischte. Zij dient een maximum aan bewe gingsvrijheid te laten en moet in ieder geval wit zijn, opdat het zwarte, kleine balletje zooveel mogelijk contrasteert. Voor schoeisel neme men de normale tennisschoenen. In bijna alle Engelsch-sprekende landen worden reeds wedstrijden gespeeld, zelfs in terland-wedstrijden. Zoo kennen Engeland en Amerika ontmoetingen zoowel voor dames als voor heeren, en ook Amerika met Canada. Alleen zijn de afmetingen der Amerikaansche banen eenigszins anders. Binnenkort worden de banen in het Oos telijk Zwembad feestelijk geopend. Men is n.l. voornemens op 23 en 24 October a.s. de monstraties te laten geven door bekende Engelsche spelers. Namen kunnen echter nog niet genoemd worden; trouwens ze zouden ons te weinig zeggen, omdat het spel hier nog niet bekend is. Het lijkt ons, dat met Squash-Rackets een mooie, elegante sport zijn intrede heeft ge daan, die vooral door tennisspelers in den winter druk beoefend zal worden, maar waar ook anderen zich niet afkeerig van zullen toonen. Mogelijk wordt het hier ook een rage, zooals elders. Wie weet! Te Wassenaar trad gisteren mejuffrouw I. Berger, dochter van prof. dr. Berger, in het huwelijk met den heer ir. C, Berding. Het bruidspaar verlaat de R.K kerk aan de Stoeplaan. Gistermiddag is te Baam 't stoffelijk over felijk overschot van den heer ir. J. F. Rebel, in leven oprichter en commissaris van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij, ter aarde besteld. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer A. J. M. Goudriaan, president commissaris van. de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij. Indien wij ons aldus spreker bewust worden van de groote plaats op industrieel-, technisch- en economisch gebied, welke de R. D. M. momenteel inneemt en de zegenrijke gevolgen, welke de oprichting van de R. D. M voor velen heeft gehad, denken wij terug aan de mannen, die het initiatief tot deze oprich ting hebben genomen en vooral aan den heer Rebel. De overledene was echter niet alleen oprichter, maar ook tot aan zijn dood als commissaris aan de R. D. M. verbonden en sprong steeds op de bres om haar belangen te dienen, ook voor die maatschappijen, waarbij de R. D. M. nauw betrokken is, de Scheepsbouw-Maatschappij „De Nieuwe Wa terweg" en de Bouwmaatschappij „Heiplaat", bij laatstgenoemde als commissaris en de laatste jaren als president-commissaris. De R. D. M. is grooten dank verschuldigd voor hetgeen de overledene in het belang der piaatschappij heeft gedaan. Commissarissen en directie, die het voorrecht hadden, met den overledene samen te werken, hebben hem lee- ren hoogachten en zullen hem noode missen. Een schoonzoon van den overledene, de heer R. J. Castendijk uit Eindhoven, dankte voor de betoonde belangstelling en gewaagde met eenige gevoelige woorden van wat de over ledene als vader en grootvader in de familie had beteekend. Onder de aanwezigen merkten wij, naast vele plaatselijke notabelen, op den heer Ir. Van Dam van Ekendorp en den heer De Vlaming. Een achttal kransen dekte de baar. Door de Bisschoppelijke Commissie zijn ge ëxamineerd in het St. Franciscus Gasthuis 14 zusters. Geslaagd zijn: M. v. Agtmaal, M. Bachman, C. Janssen, M. Lazarom, A. Pis- caer, J. Reijers, M. Rutten, H. Schmitz, M. Schouten, A. Takkenberg, J. Vismans, A. Westerhoven, M. Woudenberg. Afgewezen een. voorwedstrijden om het drie banden, klasse B, gew. car. brt. ser. gem. Naar in het parochieblad van den Houttuin wordt medegedeeld, was het aantal kinderen voor de eerste H. Communie in October zoo gering, dat besloten is ze dit jaar niet meer te houden, maar uit te stellen tot volgend jaar Mei. Er wordt brj aangeteekend, dat dit in de kerk van de Houttuin nog nooit is beleefd. ROTTERDAM ,24 September. Geslaagd voor het candldaatsexamen in de economische weten schap de heeren H. van Ommeren en B. G. Cromhoff, De uitslagen van de districts-kampioenschap luiden: Groep 1. Menist (Caland) Dumoulin (H'berg) v. Santen (R'dam) Lieftinck (K.R.A.Z.) v. Gelderen (Maasst.) Groep 2. Eijmeren (Maasst.) Hofstede (Het Zuiden) de Bie Sr. (R'dam) Berkelouw Sr. (Maasst.) Schnellen (H'berg) Groep 3. Baay (R'dam) Mijnders (du Nord) Hulst ('t Zuid) Barzilay (Maasst.) Groep 4. Penning (K.R.A.Z) Ruysbroek (du Nord) v d. Hoeff (R'dam) Groep 5. de Brauwer (R'dam) Tournier (R'dam) v. Lier ('t Zuid) Jansen (Caland) Berkelouw Jr. (Maasst.) Groep 6. Schram (R'dam) Gehrels ('t Zuid) Frenkel (Maasst.) de Bie Jr. (R'dam) Zwart (Het Zuiden) Deelnemers aan den eindstrijd zijn: C. Sluy- ters (Rotterdam) kampioen 1936/'37, van Eijme ren, F. de Brauwer, J. Schram, S. A. Menist, Tournier, W. L. H. Penning en Hofstede. Re serves: J. L. Baaij en De Bie Sr. De eindstrijd zal plaats vinden onder leiding van de B.V. Rotterdam op Donderdag 30 Sep tember, Vrijdag 1, Dinsdag 5 en Donderdag 7 October a.s. 4 120 249 6 0.481 2 108 306 4 0.352 1 105 349 4 0.300 2 89 339 2 0.262 1 86 407 4 0.211 3 119 207 4 0.574 3 117 258 5 0.453 3 101 237 4 0.426 1 84 259 4 0.324 0 72 239 3 0.267 4 120 272 4 0.441 1 109 288 3 0.378 2 103 284 3 0.362 2 102 284 3 0.359 3 119 255 4 0.466 3 117 311 4 0.376 0 81 248 4 0.S26 3 116 218 6 0.532 3 115 244 4 0.471 2 104 276 5 0.377 1 85 272 4 0.312 1 79 286 3 0.267 4 120 226 4 0.530 3 112 267 4 0.419 1 98 308 4 0.318 2 96 320 4 0.300 1 82 307 3 0.367 Aangiften van 24 September 1937. BEVALLENH. Simdorn geb. Sprong d. en z.J. M. de Roojj geb. Kiljan z. c. v. Oei geb. in 't Hout z. P. J. Huisman geb. Pad mos d. F. Terpstra geb. Assendorp z. G. C. Kenner geb. Schrader z. D. W. Weve'.aar geb. Brandenburg d. E. Schuitz geb. v. d. Zee z. E. J. de Boer geb. v. d. Heuvel z. A. J. Koudstaal geb. Roijers z. C. A. Rtfsdijk geb. v. Vliet d. H. Elfrink geb. Silvis z. M. E. de Mooij geb. de Jonge d. L. v. d. Meer geb. Huijser z. J. Bakker geb. Wea sels d. M. Kellenbach geb. Leeninga d. J. H. v. d. Boogaart geb. Hubers d. J. L. M. E. W. Duijser geb. Ouborg z. W. Roos geb. Verhagen d. A. Kalm geb. Langstraat z. OVERLEDEN: A. Kerkum wede. van H. Hermsen 77 j B. J. C. Thape, man van J. C. Mahutte 40 j. C. G. Streefkerk, dochter 7 d. A. V. d. Zwet, vrouw van H. v. Lis 22 j. A. Geel, man van G. Merk 56 j. L. Verwjjs, zoon 13 j. C. Wiebe, wedr. van M. v. Ophuizen 87 j. L. Hass, man van C. War- naar 56 j. Behoorde vroeger de verboden opiumhandel tot het privilege van de Chineesche bevolking, tegenwoordig komen er hoe langer hoe meer Hollanders, die zich met het verhandelen van hef verdoovende goedje bezig houden. In den regel worden dergelijke zaakjes door den politierechter berecht, doch thans was zulk een zaak bij de volle kamer aanhangig ge maakt. Het betrof dan ook wel een bijzonder geval, dat duidelijk aantoonde, dat het al heel gemakkelijk is, zich in het bezit te stellen van het gevaarlijk goed. Terwijl de 46-jarige los-werkman F. B., die naar het O.M., waargenomen door mr. F. M. Wilbrenninck mededeelde, een ontzettend strafregister heeft, in de strafgevangenis te Leeuwarden een straf uitzat, heeft hij daar veel over opium hooren spreken en daardoor werd zijn verlangen naar dien verboden han del zoo sterk opgewekt, dat hij er zich, zoodra hij weer op vrije voeten was gesteld, in ge stort heeft. Hij begaf zich naar Rotterdam, waar hij een deel van zijn uitgaanska3 be steedde aan den aankoop van opium. Jam mer genoeg voor hem ging hij zich daarna aan sterken drank te buiten, zoodat hij spoe dig op een politiebureau belandde, waar hij in het bezit werd gevonden van een pond bereide opium. .Eerst trachtte hij het nog te doen voorkomen, als of hij de politie in haar strijd tegen de verdoovende middelen wilde helpen en hij vertelde dat het s.s. Kerkplein een heele lading opium had meegebracht, maar die verhalen zei verdachte nu, had hij met een „dronken kop" gedaan. 's Mans psychischen toestand gaf intus- schen aanleiding hem naar Maasoord te bren gen tot onderzoek. Uit die inrichting heeft verdachte tweemaal geprobeerd te ontvluch ten en een derde keer, toen hij zich in de kleeren van een der geneesheeren had ge stoken, is het hem ook gelukt. Van 31 Augus tus tot j.l. Maandag heeft het geduurd al vorens men er in geslaagd is hem weer aan te houden en wat er in dien tusschentijd al lemaal gebeurd is, zou naar het O.M. zeide, een heele zitting kunnen vullen. Volgens den geneesheer-directeur van Maas. oord dr. J. v. d. Spek is verdachte behept met een psychisch defect, dat hem niet in staat stelt te onderscheiden tusschen wat maat schappelijk niet en wel geoorloofd is en on getwijfeld zal deze man dan ook weer tot misdaad vervallen. Hij hoort nu eenmaal in de gevangenis of in een psychiatrische in richting thuis, maar dat laatste is, gezien zijn ontvluchtingen, wel wat gevaarlijk. Het O.M. vorderde, dat verdachte wegens het in het bezit hebben van opium veroordeeld zal worden tot 6 maanden gevangenis, met last tot onmiddellijke gevangenneming. De rechtbank, dadelijk uitspraak doende, veroordeelde B. tot 3 maanden gevangenis straf met verbeurdverklaring van de in be slag genomen opium en met last tot onmid dellijke gevangenneming. Uitspraken- De rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den 40-jarigen handelsbestuur der M. M. H. P. uit Brussel, gedetineerd, die zich had schuldig gemaakt aan het gebruik maken van vervalschte geschriften. Deze verdachte was in Juni van het vorig jaar opgetreden als vertrouwensman van een gloeilampenfabriek in België, die een zending gloeilampen naar Britsch Indlë had verscheept welke daar te lande echter door de douane werd vastgehouden. De lampen waren ge- stemp'eld met „Made in Holland'', maar het misbruik, dat van dit stempel was gemaakt, doordat men lampen van allerhande fabri kaat er mee had voorzien, was er oorzaak van geworden, dat de douane voor de toelating van de zending eisehte, dat een certificaat van oorsprong zou worden overgelegd. Het was de taak van den vertrouwensman geweest zich in het bezit te stellen van dergelijke do cumenten. Deze worden door de Kamers van Koophandel afgegeven aan de hand van over gelegde documenten en verdachte was er in geslaagd van een bevriende relatie, die vroe ger een gloeilampenfabriek in Goirlè had ge ëxploiteerd,, doch de concurrentie met de groote concerns niet had kunnen volhouden, blanco facturen te verkrijgen. Verdachte had de facturen doen invullen, alsof ze betrekking hadden op de zending gloeilampen, welke reeds in Britsch-Indië was aangekomen en die facturen had hij ter hand gesteld aan den expeditie-chef van het Nederlandsch Bevrach- tingskanoor, die bij de Kamer van Koophan del te Rotterdam daarop de zoo begeerde certificaten van oorsprong had ontvangen. De rechtbank heeft verdachte schuldig ver klaard, doch in aanmerking genomen, dat hij het werktuig van anderen was geweest en hem veroordeeld tot zes maanden gevangenis- sraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De rechtbank heeft verder veroordeeld: J. Z. 34 jaar, expediteur, recidivist en ge detineerd, wegens oplichting verdachte had een I9-jarige kantoorbediende bewogen tot de afgifte van 150 door hem voor te spiegelen, dat hjj talrijke relaties had, die voor een samen te dryven expeditiezaak kon den worden benut tot 3 maanden gevan genisstraf met aftrek van het voorarrest. D. W. 40 jaar stucadoor te Hillegersberg, wegens het aan zijn onvoorzichtig rijden te wijten hebben, dat op de Binnenhavenbrug de door verdachte bestuurde auto in aanrij ding was gekomen met een handwagen, waar bij de bestuurder C. L. Thijse bloedend was verwond, tot 50 boete subs 10 dagen hech tenis. Bij de Minster Steamship Company is be richt binnengekomen, dat de vierde machi nist van het aan deze maatschappij behoo- rende Britsche s.s. „Orminsters" de Neder lander Beer, overboord is geslagen. Hoewel nog twee uur naar den drenkeling is ge zocht, heeft dit geen resultaat opgeleverd. De „Orminster" was op weg van Rotter dam naar Istanboel. Beer was een paar dagen geleden te Rotterdam aangemonsterd. Door ziekte van enkele renners heeft het veld der renners dat a.s. Zaterdag en Zondag zal starten in den 2-daagsche op Wielerbaan De Kreek eenige verandering ondergaan. Het is nu als volgt samengesteld: A. de KorverJ. v. d. Maagdenburg, L. de GroenR. Riethoven, B. Hordijk—J. v. Eijck, P. v. d. Meer-P. Kamp, P. v. GervenA. v. d. Veeken; R SohoetensE. Muller. Voorts zal Joop Demmenie, winnaar 6 avonden, inplaats van met Nico Gageldonk met P. Joosen, Breda, uitkomen, die evenals Demmenie, word afgevaardigd naar Kopen hagen. De wedstrijden vangen aan Zaterdagavond te 6 uur en Zondagmiddag te 3 uur. Bij regen achtig weder gaan de wedstrijden toch door. Het aantal candidaatleden voor het Rot- terdamsch Studenten Corps bedraagt 38 (v.j. 24). Het aantal voor de eerste maal in geschrevenen aan de Nederlandsche Ilandels- Hoogeschool bedraagt 136 (v.j. 134). Maandag: 27 September a.s. zal een aanvang worden gemaakt met de proef inzake het ver strekken van melk aan schoolkinderen, welke zich, gelijk bekend is, zal uitstrekken over de openbare scholen voor gewoon lager en voor bereidend onderwijs, Spangen en tusschen- dijken. BIOSCOOPNIEUWS. Merkwaardig worden de hoofdrollen in de beide films, welke deze week in het Colosseium Theater, Beijerlandschelaan, gedraaid worden, vertolkt door twee nog sinds kort overleden actrices. Adéle Sanidrock en Jean Harlow. Adéle Sand rock komit voor de pauze in „De getemde Draak", waarin zy als Gravin van Drachenstein en tevens als directrice van de DrakenstetnBierbrouwerij optreedt. Met de medewerking van een vakkundigen brouwmeester weet zij onder haar energieke leiding haar concurrente de brouwerij „De Zon" te overtreffen, waardoor de directie van de Zon een fusie voorstelt aan Gravin van Dra chenstein. Ofsdhoon van den commercieelen kant bekeken een compagnonschap met „De Zon" slechts voordeelen biedt is „De Draak" toch nog te veel Gravin om zonder meer toe te geven. Daarvoor zijn heel wat intriges voor noodig en allen spannen samen om De Draak te temmen, hetgeen dan ook tenslot- te gelukt. Als hoofdfilm zien we Siizy,' één interes sant, boeiend verhaal, waarin Suzy, een Ame rikaansche revue-girl, een armen mecanicien trouwt, die echter door een spionne vermoord wordt. Zoo lijkt het althans. Suzy trekt naar Parijs in welke dagen de wereldoorlog uit breekt. Als zangeres tri een Parijsch cabaret ontmoet Suizy een der beroemdste Fransche vliegeniers, met wie zij haar tweede huwelijk sluit. Haar man wordt gewond en bjj een bezoek in het hospitaal ontmoet Suzy haar eerste echtgenoot, die zij dood waande. De zelfde spionne treft thans haar tweeden man met een doodelijk schot, hetgeen evenwel ge heim wordt gehouden, totdat zich de gelegen heid voordoet den schijn te geven, dat de vlie. genier dooir een ongeluk met zijn machine is verongelukt. Alleen volwassenen kunnen wij dit pro gramma aanbevelen. Vrijdag is mej. Eugénie Legebeke by haar 25-jarig jubilé als pianiste van het Dans instituut „Meulendijk" bekend bij de vele leerlingen en oud-leerlingen, terdege in de bloemetjes gezet. De zaal was geheel in den geest van het jubilé versierd. Onder een palm met zilver op den stoel bekroond met „25" moest zij plaats nemen. Zij werd toegesproken door den heer C. F- UIlLii UGU1 V4VA* j. Meulendyk, voorheen den dansleeraar Instituut, die haar roemde om haar P betrachting en haar een cadeau on et c 1 aaMejuffr. Anny Lammers, de dansleerares, gaf haar een schilderstuk voorstellende „een Danseres", voor de gezellige samenwerking die zij, sinds zij de zaak heeft overgenomen, heeft mogen ondervinden. Eenige oud-leerlingen boden bloemen en een persoonlijk cadeau aan. Er was geen bekendheid aan het jublié ge geven. De middag werd verder in dat ge zelschap heel gezellig doorgebracht. E. H. B. O. De jaarvergadering van de afd. Maassluis der E. H. B. O. was ditmaal zeer goed be zocht. Na een wooird van welkom door den voorzitter werden de jaarverslagen van se cretaris en peningmeester onder dank aan vaard. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende leden herkozen n.l. de heer J. W. H. Jansen als voorzitter en de dames Boudestein 'en Bronwasser als leden. In de kascommissie werden benoemd de dames Hoogvliet en van Rossen benevens de heer van Weeli. De eerste cursusavond zal worden gehou den op Donderdag 7 October. Aan het college van B. en W. zal verzocht worden om ver gunning tot het houden van een bloempjesdag. Besloten werd deel te nemen aan den achrit- telijken wedstrijd, uitgeschreven door de a Assen. Ten slotte zullen een paar groepen eit n demonstratie geven by de pas cpgeric e VLr- eeniging te Rozenburg. LANTAARN STUKGEREDEN. Opj den Noordvütet werd een lantaarn stuk gereden door een hoog opce a, en wagen met hooi, welke overhelde. SCHIETOEFENINGEN De burgerwacht is weer met schietoefenin gen begon en. De schietvereeniging „Prins Hendrik zal die oefeningen a.s. Maandag aan- vangen. Het aantal Werkzoekenden was deize week 421 personen, het aantal in hetzelfde tijdver- 00 P in (heft voorgaande jaar bedroeg 552. Naast de groep fabriek's en losse arbeiders Welke in aantal regelmatig boven de loo is, staan de textielbewerkers met ongeveer 95 man. Ter nagedachtenis aan de groote actrice mevrouw Esther de BoerVan Rijk, zal vanaf Vrijdag 1 October in het Thalia-theater alhier wederom vertoond worden de Hollandsche film „Op Hoop van Zegen", waarin door mevr. Esther de BoerVan Ryk de glansrol uit haar succesvolle loopbaan gespeeld wordt. VOOR DE MINDERBEDEELDEN. Het plaatselijk crisiscomité houdt van Woensdag 29 Sept. tot Zaterdag 2 Oct. a.s. weder een groote inzameling van gelden. Huis aan huis zal een circulaire wiorden be zorgd, dat op een der genoemde dagten zal worden teruggehaald. Het comité hoopt, even als voor gaande jaren, weer op éem ruime offervaardigheid der ingezetenen. GEVONDEN VOORWERPEN. Bjj de politie zijn inlichtingen te bekomen van eien gevonden rijwiel belastingplaatje en een zak appelen. B. en W. van Rotterdam hebben aan het gemeentebestuur een adres gericht waarin verzocht wordt medewerking te willen ver- leenen dat het eindpunt van tramlijn 10 aan bet begin van den Grindweg nabij de Dorps straat wordt ingericht. B en W. deelen den Raad mede, dat de inrichting van dit eindpunt vereischt een verbreeding van den Grindweg, welke zou kunnen worden vèrkregen door een ver smalling van de vaart ter plaatse. Het maken van een beschoeiing en een hekwerk, de uit te voeren wegverbreeding én de bestratings- werken zouden geschieden voor rekening van de R.E.T., terwijl de werken zouden worden uitgevoerd door den technischen dienst dezer gemeente. De kosten worden geraamd op 5100. W^rd de vaart niet versmald, doch ter plaatse over de volle breedte gedempt, dan zouden de rails in het midden kunnen worden gelegd met aan weerszijden een rijbaan, doch de meerdere kosten (pl.m. 12.000) waren dan voor rekening van Hillegersberg. Alhoewel aanvaarding van dit plan tevens zou meebrengen, dat de verkeersmoeilijk heden in verband met de zeer geringe breedte van het gedeelte van den Grindweg van de St. Agnes-school af tot de Montignylaan wa ren opgelost, meenen B. en W„ dat van het plan moet worden afgezien en aan lijn 10 eenzelfde eindpunt moet worden gegeven als aan lijn 14. B. en W. stellen den Raad voor de gevraagde goedkeuring niet te verleenen. Voorts deelen B. en W. mede van het ge meentebestuur van Rotterdam het bericht te hebben gehad, dat het hun wenschelijk is gebleken om tranilijn 14 door te trekken langs den Bergsingel en het tegenwoordige eindpunt bij de Floris Verster laan te ver plaatsen naar den kop van den Bergsingel nabij de Molenlaan. De bedoeling is om het traject te wijzigen en te verlengen in dief voege, dat de tram zal loopen aan beide zijden van den Bergsingel, terwijl het ée" deelte van de lus over de Floris Versterlaan wordt opgeheven. De kosten van de uit te voeren werkzaam heden, t.w. de verlenging van den duiker onder de Molenlaan, het dempen van een ge deelte Bergsingel en het bijwerken der taluds, alsmede de aanleg van tegeltrottoirs bij het nieuwe eindpunt, zijn globaal geraamd op 5000. Deze kosten, alsmede die van de bestratingswerken voor spoorlegging in den Bergsingel, begroot op 1500, zullen ten laste van de R.E.T. worden gebracht, terwijl genoemde werken zullen worden uitgevoerd door den technischen dienst dezer gemeente. B. en W. stellen voor om ten behoeve van de uitvoering dezer werken medewerking te verleenen en de bestaande concessie voor zooveel noodig uit te breiden, zulks onder voorwaarden, dat de jaarlijksche vergoeding voor het onderhoud der bestrating binnen de sporen en 30 c.m. ter weerszijden daarvan, welke in de bestaande concessie is vastge steld op 0.55 per strekkenden meter enkel- spoor, voor het nieuwe tracé op 1 wordt bepaald. B. en W. deelen tevens mede, dat de door den heer den Baars gestelde vragen, welke mede op dit onderwerp betrekking hebben, nu tevens zijn beantwoord. BURGERLIJKE STAND, ONDERTROUWDD. Hoogland 25 jaar en H. de Pater 30 j belden alhier H. J. van La'a- tum 30 j. te Rotterdam en c. H. lvoaiemaili 23 j., alhier .T. Hóos, 38 J. te Rotterdam M. Terwiel, 21 j., alhier J. Ladage, 22 j. 'ie Rotterdam en M. W. Overhand, 24 J., alhler GETROUWD: C. J. N. Mulder 25 j., alliler en J. G. A. Vrijmoed 22 j. te Rotterdam. BEVALLEN: C. M. Biuljs geb. van Overheek d. A. A. van der Valk geb. Strydhörst d. A. D. Huurman geb. Vermeijs d. OVERLEDEN: J. M. van Schrevendyk 70 j. weduwe van J. J- Schraven. MOOI SUCCES DER BURGERWACHT. Zooals reeds gemeld, behaalde die afdee- ling alhier van de Burgerwacht op den Kring', wedstrijd niiet minder dan 7 korpsprijzen. Met groot siuces nam de afdeeiing deel aan den Gewestelijken wedstrijd te Waalsdorp op de militaire banen, meit scherp op 100 meter. Volgens den thans bekenden uitslag neemt onze afdeelinig de eerste plaats ln klasse A en ln klasse C, alsmede de hoogste plaats met drie korpsen (A, B en C). In „personeel" nemen hiooge plaatsen in de heeren: P. v. Dam, D. G. Havenaar, H. J. v. Lien, J. v. Dien, A. v. d. Lugt. en W. v. d. Lugt. De heer H. J. v. Lien is winnaar van de „Nederiandjvooruit"-wisselbeker. De fo.hvge plaats, welke door deze afdeeiing is 1933 werd ingenomen is thans nog overtroffen. MOND. EN KLAUWZEER. De mond- en klauwzeer onder het vee bij de veehouders alhier is de laatste dagen zeer toegenomen. Nog Slechts weinige boerderijen ztjn vrij varf deze veeziekte; bij verschillende - veehouders zijn. vrijwel alle koeien aangetast. R. K. VOETBALVER. T. O. G. Voor a.s. Zondag zijn de volgende wed strijden vastgesteld' Thuis: TOG 2—Excelsior 5 aanvang 2.30 uur. Pioniers 1-TOG 1; TOG 3—Aeolus 4; TpG bRSV b. Om zich tegen eventueele bomaanvallen te beschermen voorzien de inwoners van Shanghai hun huizen van de vlaggen der groote mogendheden, waardoor de winkelt ivaar de vlaggen verkocht worden, goede zaken maken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2