UIT ONZE TAPIJTAFDELING e: 79 49 59 69 49 r. 10 PROCENT KORTING 75 95 1.45 95 1.95 2.25 M IV A KRACHTIG MISSIE MACHTIG r r MAANDAG 18 OCTOBER 1937 HET RESIDENTIE-ORKEST TE ROTTERDAM. PHILHARMONISCH ORKEST. Eerste uitvoering van Malipiero's .Tweede Symphonie in Nederland. OPLICHTER VAN ZIJN BED GELICHT. Vele personen de dupe van zijn fantastische verhalen. VONDELHERDENKING Door R.K.R.T.E. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. CENTRAAL TOONEEL. Staatsvijand No. 1. DE KUNST VAN JACOB SMITS. WIENER SANGERKNABEN. 9e NAT. POLITIE-CONCERT. VECHTPARTIJ. LEZING ANTHONIE DONKER. Effen Voile, met ruim aangezet strookje, mooie écru kleur, 90 cM. breed, per Meter, V. D. Prijs 7 Voile bedrukt, voor glasgordijntjes, met ruim aangezet strookje, kleine fleurige dessins, 90 cM. breed, per Meter, fiS V. D. Prijs Effen Marquisette, zeer fijn Zwitsers weef sel, in ecru en wit, 90 cM. breed, per Meter, «p V. D. Prijs O Handweefstof, mooie zware kwaliteit, keuze uit 10 fraaie dessins, 115 cM. breed, per Meter, V. D. Prijs Dubbel Pluche voor Overgordijnen, in 6 modekleuren, extra zware kwaliteit, 120 cM. breed, per Meter, *19U V. D. Prijs I Cocosloper, de beste kwaliteit, mooie dessins per Mtr. V. D. Prijs Corridor Matten, de allerbeste, fijn ge vlochten deurmatten, V. D. Prijzen Samoa Matten, mooie moderne dessins, frisse kleurcombinaties, prima kwaliteit, V&D Prijzen maat 140x180 KSO en 140x200 mr Tafelzeil, zeer goede kwaliteit, keurige des sins in nieuwe kleuren, V.&D. Prijzen p.Mr. Moquette voor ge spijkerde kleden, ideaal voorde moderne woning 70 cM. breed per Meter, 190 V. D. Prijs 1 Rails Garnituren, op elke wijze en overal te plaatsen, practisch zeer modern en sierlijk, compleet, er Meter, D. Prijs China Matten voor serre en slaapkamer, fijn weefsel, mooie frisse kleuren. Maat 140x180 V. D. Prijs Vloerbedekking, prima kwaliteit, moder ne dessins, per Meter, V. D. Prijzen Houtnerf Inlaid, interieur, In mooie en moderne kleuren, 183 cM. breed, Meter, 195 D. Prijs Gedurende onze Reclame actie geven wij op alle voorradige KARPETTEN EN WOLLEN LOPERS AUTO GESTOLEN. ONGEVALLEN. VERSTEKELING. GEMENGDE FLORETWEDSTRIJD TE ROTTERDAM. SCHERMVEREENIGING E LEGAST. „DE MAASTUNNEL". Actie van Bouwvakarbeiders Alfred Dubois speelt Brahms' vioolconcert. Het Residentieorkest heeft zijn eerste con cert gegeven in Rotterdam onder leiding van Dobrowen, die bij zijn opkomst met hartelijk applaus werd begroet De Doelenzaal was ge heel met luisteraars gevuld; opnieuw een be wijs, dat de betere tijden zich ook in het concertbezoek afspiegelen. Het concert werd geopend met de ouver ture van de opera „Ruslane en Ludmilla" van Glinka, den „vader der Russische mu ziek" sinds de negentiende eeuw. Deze mu ziek is een „kolfje naar de hand" van dezen Russischen dirigent; in ongebreidelde vaart en onverzwakte spanning werd deze pittige en gloedvolle ouverture verklankt. Evenals Glinka is ook Dvorak, wiens vijfde symphonie „Uit de Nieuwe Wereld", wel zijn beste symphonisch werk, dat na de pauze werd gespeeld, een componist, die in men taliteit, gevoelsfeer en geestelijke gemeen schap Dobrowen na ligt. In zijn visie werd er een vertolking van gegeven van een fa- bebelachtig technische perfectie niet alleen, maar ook met gloeiend temperament, impo- neerende muzikaliteit en trillende emotie, ge paard aan een wonderlijke klankgeving. De reproductie was van een fascineerende kracht, die de zaal in sterke spanning hield, welke zich aan het einde ontlastte in een ovationeel applaus. Dat orkest en dirigent zich na en kele repetities weer zoo geheel en volkomen hebben begrepen bewijst weer eens te meer hoe groot de technische en artistieke capaci teiten en paraatheid der Haagsche mucisi zijn en niet minder het dirigeer-talent van Dobrowen. Alleen reeds de schitterend ge speelde passage van de eerste violen aan het dot van het Adagio kan daarvoor als bewijs dienen. De Belgische violist Alfred Dubois speelde Brahms' concert voor viool in D. gr. terts en toonde zich daarbij een violist van zeer bijzondere eigenschappen. Met een met ge mak en zekerheid alle moeilijkheden en die zijn er in dit concert niet weinige over winnende techniek speelde hij zijn partij, los ser en minder „zwaar op de hand", dan we het wel eens van anderen hoorden, wat zeker het werk ten goede kwam. Zijn voordracht getuigde van inleving in Brahms' geest en toch waren er momenten, waar o.i. wat meer bezonkenheid en innerlijkheid zijn spel op nog hooger en artistieker niveau zou hebben geplaatst De orkestbegeleiding was wat on rustig en de afwerking niét zoo in de fines ses, verzorgd als bij Dvorak was te bewonde ren. Te veel temperament van Dobrowen, deed zoo nu en dan den orkestklank te sterk uitkomen, waardoor de solist wel eens in het gedrang kwam. De violist werd voor zijn zeer knappe pres tatie hartelijk gehuldigd. G. Het Philharmonisch orkest heeft in zijn nieuwen bestaansvorm en met zijn uitge breid orkestapparaat zijn eerste uitvoering in dit seizoen gegeven onder een verblijdend groote belangstelling In dit eerste optreden heeft het al dadelijk en duidelijk bewezen, hoe de reorganisatie aan de uitvoeringen is ten goede gekomen, 't Klankgchalte is voor namer en warmer geworden, al zullen de fortissimo's nog wel aan nobelheid kunnen winnen; het geheel is op hooger peil geko men. De grootere bestaanszekerheid en de ondervonden medewerking en erkenning van verworven verdiensten hebben meer geest drift, zelfvertrouwen en élan gebracht bij di rigent en musici. De pittig met enthousiast muzikantenhart gespeelde ouverture „Benvenuto Cellini" van Berlioz, waarmede dit eerste concert aan ving, was daarvan al dadelijk het bewijs. En dat Flipse met het orkest zijn muziek- paedagogisch werk zal voortzetten en zal voortwerken in de richting, welke dit orkest zijn bijzondere reputatie en beteekenis heeft gegeven en zijn bestaansrecht steeds heeft gedemonstreerd is van Zelf sprekend en ver blijdend. In het reeds gepubliceerde pro gram voor het a.s. seizoen is trouwens over duidelijk tot uiting gekomen, dat op den zelfden voet zal worden voortgewerkt. In het eerste program, dat tot uitvoering kwam is reeds de inlossing van de belofte te bespeuren: de eerste uitvoering in Neder land van Malipiero's tweede symphonie. Deze componist, een der radicale jongeren der Italiaansche toonkunst, is een te zeld zame verschijning op de programs der Ne- derlandsche concerten, dan dat men niet ver langend zou zijn nader met hem kennis te maken. Deze symphonie getuigt van een uit gesproken liefde voor het grillige en mysteri- euse, van een zin voor sterke contrasten van licht en schaduw en tegenstrijdige gevoelens. Malipiero bekommert zich weinig om ont wikkeling van thema's maar dat ontbreken ervan is geen onvermogen, maar o.i. toe te schrijven aan drang naar synthese en be knoptheid. Wat de orkestratie betreft is deze symphonie een licht en helder weefsel, niet tegenstaande rijkdom en verscheidenheid van samenklanken en ieder bijzonder klanktimbre in het beste licht wordt geplaatst. Muziek van een uitgesproken rhythmisch en melo disch karakter het tweede deel „Lento, non troppo" een impulsieve bewegelijk heid van een gespannen explosief karakter, welke een impulsieve vertolking eischt, welke het orkest uitstekend tot uiting bracht. De betere hoedanigheid van het blazerskorps was hier met genoegen te constateeren. Solist was de Russische cellist Gregor Pia- tigorsky, die Haydns cello-concert speelde. DU zoo melodieuse concert moet voor eiken solist een genot zijn het te reproduceeren, maar Piatigorsky bewees wel, dat hij heel zijn liefde er aan verpand heeft. Zijn schit terende tecnhiek maakt zijn voordracht los van alle materie, zoodat alleen de geest do mineert. Hij strijkt een bloeienden, zielvol- len toon, die zelfs in de pianissimo's alle vol heid en klankrijkheid behoudt. Dit rijk ge nuanceerde spel getuigt van een hoog opge voerde intelligentie en een kunstenaarsschap, die de reproductie tot een zeer bijzondere daad maakten. Geen wonder, dat hij heel de zaal sterk wist te boeien en dat het niet aan spontane toejuichingen heeft ontbroken, waarin hij dirigent en orkest liet deelen. Op het podium prijkte een reusachtige ge combineerde krans van zilver en laurier van de vereeniging tot instandhouding van het Philharmonisch orkest, terwijl na Malipie ro's symphonie nog een krans in groot for maat werd opgedragen. Het was een artistiek entree, dat nog veel belooft, voor het nog komende. G. In een pension aan den Goudschesingel is van zijn bed gelicht de 37-jarige koopman H. W. C., het laatst afkomstig uit Den Haag. Hij werd verdacht van oplichting en was reeds eenige malen met de justitie in aanra king geweest. Den laatsten tijd had hij er hier ter stede zijn werk van gemaakt om geld te slaan uit het oprichten van een cho colaterie. Om deze zaak te exploiteeren had hij eind September een winkelpand gehuurd aan den Binnenweg en riep gegadigden op om als winkeljuffrouw bij hem in dienst te komen. Daar het een eerste klasse zaak moest worden, stond hij erop, dat zijn winkeljuf frouwen in uniform zouden gekleed gaan. Nu zou hij de uniformen wel bestellen, maar de toekomstige winkeljuffrouwen moesten de helft zijnde 13 vooruitbetalen, want hij had al eens meer ondervonden, dat de uniformen wel werden aangenomen, doch dat de juf frouwen niet meer kwamen opdagen. Enkele gegadigden zijn de dupe gewor den van de fantastische verhalen. Een der dames was zelfs zoo goedwillend geweest door vooi hem borg te zijn inzake de huur betaling. Na een week bleef C. echter al in gebreke met betalen. Zoo heeft de oplichter ook nog 10 geleend van een hospita in het Noorden van de stad. Elk pension trouwens waar de man logeerde wist hij met schulden te verlaten. Ook heeft hij veel met taxi's ge reden, doch steeds op rekening, zoodat nog menige garage geld van hem moet ontvan gen. De oplichter is in bewaring gesteld. In de maand November zullen allerwegen Vondelherdenkingen plaats hebben en het mag een verheugend feit worden genoemd, dat het R. K. Rotterdamsch Tooneel Ensemble (R. K. R. T. E.) voornemens is op 16 Novem ber a.s. een opvoering te geven in den Grooten Schouwburg van Vondel's „Samson". Het is een niet geringe onderneming, om met eigen krachten een dergelijke opvoering voor te bereiden en uit te voeren, die zulke hooge eischen stelt aan de medewerkenden. Het streven om een dergelijk belangrijk werk ten tooneele te brengen verdient waar- deering, welke tot uiting dient te komen in een ruime belangstelling bij de opvoering; die groote belangstelling is mede noodzakelijk om getuigenis af te leggen, niet alleen met het woord, maar ook met de daad, van dien eerbied dien wij aan de nagedachtenis van den Prins der Nederlandsche Dichters verschuldigd zijn. In dezen gedaehtengang wekken wij, met instemming ook van den voorzitter van Katho liek Rotterdam, alle stadgenooten op dien avond van hun belangstelling te doen blijken, in het vertrouwen, dat de uitvoering er toe moge strekken, Vondel in breeder kring te doen kennen en begrijpen. Ir. E. H. KRAAYV ANGER. Voorzitter Cultureele Groep van Katholiek Rotterdam. Een strandhyena. Op 3 Augustus was er des avonds eenige consternatie ontstaan In het zwembad aan het Schie-Schiekanaal te Oversehie, toen daar op aanwijzing van een burger een jongeman aangehouden werd, die ervan verdacht werd uit een broek, behoorende bij de kleeding van een zwemmer, een bedrag aan geld te helbben weggenomen. Bij fouilleering vond men in zijn bezit een bedrag van 1.35 of veertig cent meer, dan uit den broekzak was weggenomen. Toevallig had de aangehou dene ook drie kwartjes en tien centen en voor de rest dubbeltjes, dezelfde samenstellende onderdeelen van het gestolen bedrag. De aangehouden jongeman, de 27-jarige schipper A. K. heeft nu voor de rechtbank terechtgestaan, ter zake van deeen diefstal, dien hij echter hardnekkig ontkende. Als getuige werd gehoord de modelmaker F- W. de Bruyn, die op dien avond verdachte op verdachte wijze in de buurt had gezien aan kleeren van menschen, die, naar getuige gezien had, juist waren gaan zwemmen. Ge tuige had op den man gelet en gezien, dat hij kleeren van de hoopjes in zijn hand had ge had. Hij heeft toen den badmeester gewaar schuwd en hem verdachte aangewezen. De badmeester G. D. Boschman, die tevens politiedienaar van Oversehie is verklaarde, dat de vorige getuige zonder eenige aarze ling K. als de verdachte persoon had aan gewezen. Getuige heeft hem toen aangehou den en gefouilleerd, waarbij voor 1.55 aan kwartjes, dubbeltjes en tien centen voor den dag is gekomen. Het O.M. waargenomen door mr. H. A. J- Reumer noemt het eigenaardig, dat ver dachte maar blijft ontkennen, hoewel hij door De Bruyn duidelijk is waargenomen, toen hij een onderzoek instelde in de klee ding van menschen die aan het zwemmen waren. Bovendien is er geld op verdachte gevonden, dat in de samenstelling geheel overeenkomt met hetgeen uit de portemon- naie is vermist. Verdachte heeft wel gezegd, dat hij dit geld verdiend had bij een markt koopman, doch hoewel verdachte twee maanden den tijd gehad heeft dien markt koopman op te sporen, is hij daarin niet ge slaagd. Het bewijs van verdachte's schuld geleverd achtend en er op wijzend, dat ver dachte reeds vier maal is veroordeeld, heeft het O.M. een gevangenisstraf geëischt van 6 maanden. Uitspraak 29 Octdber. Uitspraken. De rechtbank heeft den 23-jarigen winkel bediende A. G. Z- uit Schiedam, die terecht gestaan had ter zake van valschheid in ge schrifte verdachte zou een postwissel, die aan zijn adres bezorgd was, doch bestemd was voor de zuster van een kostganger, met de handteekening van die zuster hebben voorzien en vervolgens aan het postkantoor te Schiedam hebben geïnd vrijgesproken. De rechtbank heeft veroordeeld: T. R., 46 jaar loswerkman, zonder vaste woonplaats, recidivist en gedetineerd, we gens poging tot zware mishandeling ver dachte had bij een familietwist zijn stief zoon met een mes bedreigd tot 4 maan den gevangenisstraf, met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. J. L. H., 51 jaar, varensgezel, gedetineerd, wegens een zedendelict tot 1 jaar gevange nisstraf. In de zaak van J. van L., 67 jaar petro- leumventer te Schiedam, die terecht gestaan heeft, ter zake van eenzelfde misdrijf, heeft de rechtbank het instellen van een psychia- trisch onderzoek door dr. K. Penon gelast- Over den Inhoud van dit spel, dat in de Amerikaansche onderwereld en wel speciaal onder de dranksmokkelaars zich afwikkelt, behoeven we niet uit te weiden: Wallace van het begin tot het einde. Enkel zij aangestipt, dat het spannende ge val in bijzonder geslaagden vorm op de plan ken wordt gezet. Dank zij allereerst den titel rol-speler, Joan Remmelts, die den doortrap ten super-bandiet van Chicago voortreffelijk typeert. Ter zijde gestaan door een collega (Jan C. de Vos), die hem aan kan en een politie-inspecteur (Cor Hermus), die geenszins voor de poes is. Uit de overige bezetting ver dienen de dames Rie Gilhuys en Mary Dres- selhuys extra vermelding. Tivoli was bij de Rotterdamsche première van Zaterdagavond vrij goed bezet en. 't pu bliek bracht den executanten een verdiende hulde. L. H. De komende tentoonstelling in Museum Boymans te Rotterdam. Naar wij vernemen, zal de tentoonstelling van schilderijen, aquarellen, teekeningen en etsen van Jacob Smits (Rotterdam 1856 1928 Moll) op Zaterdag 30 October a.s. geopend worden. De directeur van het Museum Boymans, de heer D. Hannema, is herhaaldelijk te Antwer pen geweest om besprekingen te voeren en aldaar de groote verzamelingen te zien, waarin zich vele belangrijke werken van den meester bevinden. Hij heeft van de musea en de ver zamelaars de grootst mogelijke tegemoetko ming ondervonden. De schilderijen en aquarellen worden In over leg met dr. J. Muls, conservator van het Koninklijk Museum voor Schoone Kunsten te Antwerpen, en den schilder H. Daeye bijeen gebracht. Groote medewerking werd onder vonden van mevrouw de weduwe Jacob Smits te Aghterbos brj Moll. Dr. A. H. Comette, hoofdconservator van het Koninklijk Musejpn te Antwerpen, zal de voorrede van den cata logus schrijven. Een uitgebreid eere-comité is in wording. Ter gelegenheid van de 100ste uitvoering der Wiener Sangerknaben in ons land, werd Zaterdagavond een concert gegeven in den Schouwburg. De belangstelling van het pu bliek wordt zichtbaar minder. Was verleden jaar de Doelezaal nog nagenoeg bezet, nu waren in den Schouwburg groote leege ruim ten. Wat we bij de laatste uitvoering reeds moesten constateeren, viel nu weer des te sterker op. Dit jongenskoor zingt nog wel verdienstelijk, er zijn goede stemmen onder en allen geven wel blijk, dat ze behoorlijk hebben leeren zingen, maar iets bijzonders is het niet meer. Toen ze voor het eerst in ons land optraden kwam men onder den in druk van een prachtig geschoold jongens koor, kon men luisteren naar goed geculti veerde stemmen, naar frisschen, natuurlijken zang, maar die indruk is er nu niet meer. Uitgezonderd enkele nummers, zooals de volksliederen, waaruit nog spontaneïteit op klinkt, is het geheel mat en zonder veel in* nerlijkheid. Als men in het program leest, dat voor het volgend jaar een tournee zal ge maakt worden naar Ned.-Indië, Egypte, Pa lestina, Britsch Indië en een rondreis door Zuid-Afrika, waarbij kinderen van 8—14 jaar altijd tot laat in den avond in touw zijn, dan behoeft men zich niet te verwonderen, dat de gevolgen niet uitblijven en dit leven zich moet wreken op de kwaliteit der uitvoe ringen, de stemmen en het kunstgehalte van het koor. Het program was als van ouds bekend saamgesteld, met als slot de komische opera in één bedrijf „Abu Hassan" van Weber. Hier kwam, doordat de jongens zich ongedwon gen konden geven en het ook met animo de den, de zang het beste tot zijn recht en daar deze jongens ook zeer verdienstelijke acteurs zijn, had, mede door de fleurige costumes, de opvoering van deze opera groot succes, zoo dat meermalen moest worden gehaald. G. Op de te Rotterdam gehouden gecombineer de bestuursvergadering van de politiemannen- koren uit Rotterdam, Amsterdam, 's-Graven- hage en Utrecht, is de regeling van het 9e nationale politieconcert, dat op 28 October a.s. in de groote Doelenzaal te Rotterdam wordt gehouden, vastgesteld. Medewerking is nog verkregen van de Rot terdamsche politieharmonievereeniging en het politie-dameskoor „Cantabile". De piano-begeleiding is in handen van me vrouw Ali van Santwijk-Le Large, en die voor orgei van den heer Arie Bouman uit Dordrecht Door alle koren gezamenlijk, onder leiding van den heer W. J. van Santwijk Jr., worden gezongen „Een Lied" van Ed. Flipse en „Am- brosianiseher Lobgesang" van Gerhard. Vooraf wordt door alle deelnemers in uni form een marsch gehouden naar het stadhuis, waar een officieele ontvangst door den burge meester plaats vindt. Besloten werd, dat het 10e nationale politie concert in September 1938 ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, te 's-Gravenhage zal worden ge houden. In den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks half vier hebben twee bewoners van de Atjehstraat in de Veerlaan twist gezocht met een tweetal Duitschers. Spoedig waren zij gevieren in een hevige kloppartij gewik keld- waarbij ook de messen te voorschijn kwamen. Hoewel er van beide kanten ste^ vige klappen werden uitgedeeld, is de vecht partij nog goed afgeloopen, ook al omdat de politie vrij spoedig ten tooneele verscheen om de vechtersbazen te scheiden en mee te nemen naar het bureau Sandelingplein. Daar bleken de beide Duitschers en één der Rot terdammers verwondingen te hebben opge- loopen, zoodat dit trio eerst naar het zieken huis aan den Coolsingel is gebracht, waar zij zijn behandeld. Teruggevoerd naar het poli tiebureau is er procesverbaal opgemaakt, waarop de beide Rotterdammers zijn opge sloten om te kalmeeren. In den loop van Zon dag zijn zij weer op vrije voeten gesteld. De 37-jarige D. Kruithof uit de Atjehstraat had echter een kaakfractuur bij de vechtpartij opgeloopen, zoodat hij in 't ziekenhuis aan den Coolsingel Is opgenomen. Anthonie Donker houdt op Vrijdagavond a.s. in „De Bijenkorf" te Rotterdam een voordracht over „Problemen van dichter- en schrijverschap", gevolgd door voorlezing van eigen werk Handweefstof, zeer aparte weefeffecten, in mooiedsssinsen kleuren, extra zware kwaliteit 120 cM. breed, per Meter, IS V. D. Prijs 7 50 cM. 70 cM. 100 cM. breed breed breed 40x70 50x85 55x100 183 cM. br. 200 cM. br. 135 cM. br. 115 cM. br. ideaal voor het moderne ssb ui ■ih ip-msd GELDIG TOT EN MET 23 OCTOBER. bftTTFBOAM Na een tochtje weer teruggebracht. Donderdagavond heeft de koopman A. J. J. wonende Lieve Ver schuier straat bij de politie aangifte gedaan, dat zijn auto was gestolen, welke stond voor een café aan de West Kruiskade. Des avonds werd de auto door den koopman teruggevonden in de Anna Paulownastraat. Toen de koopman wilde starten om naar het politiebureau te rijden, was er geen druppel benzine meer 'over. In verband met dezen diefstal zijn aange houden de 20-jarige expeditieknecht C. P. T., de 19-jarige expeditieknecht P. T. en de 16-jarige fabrieksarbeider C. V. Zij hebben bekend met de auto een tochtje te hebben gemaakt naar Delft en terug. De 20-jarige schilder A. v. Prooye, wonen de Brabantschestraat, was Zaterdag op het terrein van de gasfabriek aan de Keilehaven met werkzaamheden bezig. Op een gegeven oogenblik, liep hij met zijn hoofd tegen een uitstekend punt van een kraan aan. Aanvan kelijk had de man zich spoedig hersteld, doch een half uur later werd hij onwel. Terston werd de G.G.D. gewaarschuwd die den sc der overbracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, alwaar men een hersenschudding constateerde. Gisteravond om half zeven is de 13- jarige H G Jonkers, wonende Haringpakker- straat op den Mathenesserdijk met zijn hoofd tegen een hek gevallen. Met verwondingen aan het gezicht en inwendige kneuzingen is Hij opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel. Zaterdagmiddag is de 12-jarige wielrijder P. G. Smits wonende Catharina Beersmanstraat op den N. Binnenweg tegen êen motorfiets opgereden. Met een hersenschudding is het meisje opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel. Met 't Grieksche s.s. „Halls" is Zaterdag in de haven aangekomen als verstekeling de 25 jarige tremmer S. X., die in Catacolo zich aan boord had verstopt. Hij is ter beschik king gesteld van den vreemdelingendienst. Gisteren heeft in de scherrnzaal Vander- voort een gemengde fioretwedstrijd plaats ge- had, uitgeschreven door den Bond van Rotter- damsche Schermvereenlgingen, waaraan alle bekende Rotterdamsche florettisten hebben deelgenomen. De 14 schermers werden ver deeld in twee poules van 7. In deze bedde poules werd zeer goed ge schermd en er waren verschillende interes sante partijen te zien. Naar de finale gingen over: uit poule 1 G. Munnik, A. Dolk, mej. v. d. Sluis, mej. R. Munnik en uit poule 2: mej. Dekkers, mr. v. Dam, Kirschheiner en mej. Lammers. Een mooie prestatie van do die den laatsten tijd heel wat is gaan. De beslissing had een zeer sp Verloop, daar de heeren Munnik, Dam en Kirschheiner en de dames Dek'ke1rs. en v. d. Sluis elkaar niet veel toesaven. Mej. Dek kers en Munnik eindigden heiden met 6 ge wonnen partijen, zoodat barrage noodig was. Munnik won toen met 0—4. De einduitslag was. 1 Munnik met 6 gew. partijen, 17 ontvangen 344 gegeven treffers; 2 mej. Dekkers met 6, 17, 33; 3 Kirschheiner met 5, 20, 28; 4 mr. van Dam met 4, 25, 81; 5 mej. v. d. Sluis met 3, 25, 30; 6 Dolk met 2, 29, 18; 7 R. Munnik met 2 30 17; 8 mej. Lammers met 0, 35, 13. De wedstrijden stonden onder leiding van de hoofdsecondanten mr. H. H. Tels en den heer W. A. Landa. Mr. Tela heeft na afloop de verschillende prijzen aan de winnaars uit gereikt. Ter gelegenheid van de Koninklijke goed keuring heeft de schermvereeniging Elegast een fioretwedstrijd gehouden voor haar leden, waaraan deel hebben genomen: J. Krekel, S. Mees Jr., A. Dolk, H. Mees Sr., T. Quartero, A. Hack, J. Roeters van Lennep, H. Portielje en mej. A. Lammers. Na een zeer geanimeerden strijd, waarin enkele zeer goede partijen te zien waren tus- schen Quartero-Hack en Dolk-Roeters van Lennep werd deze Wedstrijd tenslotte gewon nen door A. Hack met 7 gewonnen partijen, 19 ontvangen en 36 gegeven treffers. Hierop volgde Dolk, mej. Lammers en Quartero ieder met 6 gewonnen partijen waaraan het aantal gegeven en ontvangen touches den doorslag moesten geven. Deze waren respectievelijk voor A. Dolk 2135, mej. Lammers 2437, Quartero 2635. Een fraaie prestatie voor mej. Lammers om tusschen deze zoo sterke heeren floretisten een zoo'n mooie plaats te bezetten. Van de junioren werd het beste ge plaatst de heer S. Mees Jr. met 3 gewonnen partijen, 33 ontvangen en 19 gegeven touches. Na afloop werden de prijzen Uitgereikt door den voorzitter waarbij hij dank bracht aan de hoofdsecondanten van dezen middag de heeren mr. H. H. Tels, voorz. technische commissie van B. R. S. en J. Vandervoort Jr. Er waren veel jeugdige toeschouwers, waar door het een mooie propagandamiddag is ge worden voor de schermsport van deze jonge vereeniging. Met instemming van het gemeentebestuur van Rotterdam en onder leiding van den Gemeentelijken Technischen Dienst, verschijnt in November oen geïllustreerd maandblad „De Maastunnel". Gedurende den bouw van de tunnel zal dit blad periodiek uitkomen en Worden besloten met de uitgave van een gedenkboek bij het in gebruik nemen van den nieuwen breeden verkeersweg onder de rivier in het voorjaar van 1941. Een groot gedeelte van het millioenenwerk, de groote Maastunnel de eigenlijke koker, wordt gemaakt in de zoogenaamde Heijsche Haven, dat ressorteert onder contract 2 RotterdamPernisVondelingen Plaat. Vol gens de indeeling contract 2 zijn daar de loonen belangrijk lager dan in Rotterdam aldus lazen we in „De R. K. Bouwvakar- der". „Onder de daar werzaam zijnde arbeiders, was de gemoedstemming nu juist niet voor 100 percent, mede ook, omdat het weekloon waarmede men naar huis ging, nu juist niet zoo heel groot was. Een bespreking met «Je aannemers van dit groote werk bracht een redelijke oplossing. Hier kon verkregen worden, met volledige medewerking dezer directie, dat voor alle groepen van de daar werkzaam zijnde men schen, het uurloon met 2 cent verhoogd kon worden. Ook de betrokken aannemers stelden zich op het standpunt, dat een goede geest op het werk van groot belang is. Hadden we Let resultaat gaarne nog grooter gezien, tenslotte is dit bereikt wat den betrokken arbeiders weer ten goede komt"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2