Help! m SfïittlS rx™-- MAANDAG 1 NOVEMBER 193? VAN NIEVELT G0UDRIAAN Nog 224.000 prefs, staan uit BRANDJE IN DE MAURITSSTRAAT. VAN DE TRAP GEVALLEN. MANNENCONGREGATIE DER H. FAMILIE. - DE MIDDENSTANDS- JONGEREN. politie-examens. Hun congres zal hen oriënteeren in dezen tijdgeest. WIE MIST EEN. FIETSLANTAARN ROTT. KANTOORBRIDGEBOND. DE NEDERLANDSCHE TOONEELGROEP. Dr. Platon Kretsjet, chirurg. VERSLAG DER GEMEENTE, tmmm AFSCHEID P. J. N. VAN OS, Als ontvanger der invoerrechten. Kamer van Koophandel. SANDEMAN BODEGA. Een keurige en vlugge restauratie. feestavond haka. PASTOOR VIJVERBERG IN HET KOPER. BINNENBRANDJE. drie stralen werkte, waarvan één werd ge leid langs de machinale lader. Mede aan wezig waren zeer vele slangenwagens, van welke slangenwagens de nos. 51 en 59 resp. tmet twee en vier stralen meegewerkt hebben. De beide motor-reservewagens ondier leiding {•an de heeren de Keyzer en Mallan waren na tuurlijk ook op het terrein van den brand aanwezig. De algeheele leiding van het blusschings- werk, waaraan ongeveer tweehonderd man ■heeft deelgenomen, berustte bij hoofdman W. A. Keeman, geassisteerd door de hoofd lieden A- J. Kruis, L. A. van Gunsteren en Th. A. W. Ruys, die ieder een pakhuis voor hun rekening namen. Enorme belangstelling. Niettegenstaande het nachtelijk uur was er reeds spoedig een groote menschenmenigte op de been, welke menigte tegen het aan breken van den morgen nog sterk is aan gegroeid. Men werd echter op een eerbie digen afstand gehouden, zoodat de brandweer onbelemmerd haar moeilijk werk heeft kun nen uitvoeren. Van de autoriteiten, die acte de presence gaven noemen wij den burge meester mr. P. Droogleever Fortyn, den hoofdcommissaris van politie mr. L. Emt- hoven, den wn. commissaris van het bureau Sandelingplein hoofdinspecteur F. N. van Vliet, den hoofdinspecteur van politie A. H. W. Weekenstroo, den havenmeester A. Kort- landt, den directeur van het Gemeentelijk Havenbedrijf, ir. N. Th. Koomans, den direc teur van den Gemeentelijken Technischen Dienst ir. A. Witteveen, den adjunct-direc teur van den Gem. Motor- en Vervoerdienst ir. J. L. G. Kohier, eenige ambtenaren van de Bouwpolitie, den commandant van de Goudsche brandweer J- C. den Boer, den commandant van de Delftsche brandweer, den commissaris van politie M. van de Zee, den commandant van de brandweer van Hil- legersberg A. F. D. Hueck Sr. en den com mandant van de Dordtsche brandweer G. van Rensen. k. De schade. 5 S Naar wij vernemen Is het gebouwencom plex van de firma Pakhuismeesteren ver zekerd op beurspolis voor 275:000 gulden. De heer H. G. J. de Monchy, een der firmanten, die ons slechts kort kon te woord staan, zeide dat de schade momenteel nog moeilijk kon geschat worden, daar de firma slechts een gedeelte heeft verzekerd. Immers er zijn tal van goederen in de uitgebrande pakhuizen opgeslagen, welke door derden zelf zijn ver zekerd t.w. een klein gedeelte op beurspolis en het grootste deel bij Lloyd's- De schade zal wel totaal één millioen gulden bedragen. Een brandende ruïne. Vanmorgen vroeg en ook tegen het mid daguur was er nog zeer veel publiek op de been, om het slot van den groeten brand van nabij te zien. Hoewel het vuur tusschen de vier muren van het door brand geteisterde pakhuizen-complex van de firma Pakhuis- meesteren, nog geenszins is gebluscht, en het nog wel geruimen tijd zal duren voor de laatste vonk gedoofd is, is toch wel met groote waarschijnlijkheid aan te nem'en, dat de brand zich wel niet verder meer zal uit- breiden. Door de geweldige watermassa's, welke in den loop van den nacht en mede van den ochtend in het brandende complex zijn ge worpen, staan de straten in de onmiddellijke omgeving blank van het bluschwater, waarin groote stukken gestolde stearine drijven. Om twaalf uur vanmiddag was het binnen de vier muren nog één brandende ruïne van smeulende balken en-gloeiende vonkenver- sprektende voorraden. Het bluschwater kwam met stroomen naar buiten door de glaslooze venters en de stuk geslagen of verbrande deuren. De vier muren van het door dezen geweldigen brand ver nielde pakhuizen-complex staan nog wel overeind, maar er is sprake van, zoodra de het vuur binnen is uitgewoed, deze muren toch als veiligheidsmaatregel om te halen. Het blusschingswerk is intusschen nog in vollen gang en naar door den heer W. A. Keeman, die met de algeheele leiding was belast, werd verklaard, zal dit ongetwijfeld niet alleen vandaag, maar ook morgen nog wel voortduren, terwijl ook een verdere uit breiding nog niet geheel is uitgesloten, want het is binnen in de ruïne nog lang niet vei lig. In de kelders nl. waar het vuur nog niet is doorgedrongen liggen nog groote voor raden olie opgeslagen. Men heeft er echter moed op, daar de vloer van het gebouw stevig geconstrueerd is, dat voor verdere in stortingen niet behoeft te worden gevreesd. Oorzaak onbekend. Omtrent de oorzaak van dezen ontzetten- den brand, die in eenige uren tijds zoo'n ge weldige ruïne heeft aangericht, tast men vol komen in het duister. Wel zijn de vorige week de goten van pand Java gerepareerd en het is natuurlijk niet onmogelijk, dat bij deze reparatie-werkzaamheden vonken zijn terecht gekomen in de op den zolder opgeslagen goederen. Deze goederen zijn misschien gaan liggen smeulen- Het vuur moet echter den geheelen Zondag dan al ge smeuld hebben, want anders is het niet te begrijpen, dat de brand reeds direct zoo'n grooten omvang heeft aangenomen. Slechts één ongeval. Voor zoover men heeft kunnen nagaan heeft zich tijdens het blussohingswerk slechts één ongeval voorgedaan, niet medegerekend de wat kleine kwetsuren van geringe betee- kenis. Een der brandweerlieden kreeg op een gegeven moment een straal recht in zijn ge zicht, waardoor een bloeduitstorting werd ver oorzaakt. De man is terstond door een auto van den G. G. D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, doch hij behoefde niet te worden opgenomen. :-j t Voorstel tot intrekking van preferente aandeelen. Door tot nogtoe onbekende oorzaak is gis teravond tegen half elf brand uitgebroken in een kleerkast op de tweede etage van pand 20 aan de Mauritsstraat, bewoond door de familie de Geus. Personeel van de afdeeling Brandbluschmiddelen heeft met rookmaskers een onderzoek ingesteld. De brand is gebluscht door manschappen van slw. 27 onder leiding van onderbrand meester Kooyman, brandmeester van Bree- men en hoofdman Ruys, met een straal op de waterleiding en een gummislang. Mede aanwezig waren slw. 28, 21, 17 en 31. Ook hoofdman van Cunsteren was op het terrein Van den brand aanwezig. Vannacht is de 28-jarige C. Maas uit Dord recht in de Postliccrnsteég van de trap ge vallen. Met een gebroken rechter dijbeen is in het Ziekenhuis Coolsingel opgenomen. De Stoomvaart-Maatschappij van Nievelt Goudriaan Co. stelt voor tot intrekking van de preferente aandeelen over te gaan. Deze prefs zijn voortgevloeid uit de reorga nisatie, waartoe sinds 1933 besloten werd. Voor stellen werden toen aangenomen, volgens wel ke op de gewone aandeelen een bedrag van 70 zou worden afgeschreven, waardoor het gewone aanfleelenkapitaal werd gereduceerd van 10 millioen tot 3 millioen. Tevens werd in verband met de reorganisatie door de obli gatiehouders besloten de toen nog uitstaande 5 eerste hypothecaire obligation leening 1927 ten bedrage van 2.250.000 uit de wereld te helpen. Dit geschiedde als volgtde houders van obligatiën kregen voor elke obligatie van 1000 een bedrag van 500 i contanten uitge keerd, terwijl hen voor de overige 500 een preferent aandeel werd verstrekt met een no minale waarde van 500. Het bestuur hield zich het recht voor te allen tijde tot intrekking van deze preferente aandeelen over te kunnen gaan door betaling van 500 per aandeel. Van dit recht wordt zooals uit .onderstaand voorstel blijkt, thans gebruik gemaakt. Van den anderen kant hadden de houders van de preferente aandeelen het recht him aan deelen om te wisselen in gewone aandeelen. Drie preferente aandeelen, met een nominale waarde van 500 elk, konden ingewisseld wor den tegen vijf gewone aandeelen van 300 elk. Dus ieder nominaal bedrag van 1500 gaf recht op eenzelfde nominaal bedrag aan ge wone aandeelen. Van dit recht hebben de preferente aandeel houders reeds voor een groot gedeelte gebruik gemaakt. Van de oorspronkelijke preferente aandeelen ter waarde van 1.125.000 staan thans nog slechts ƒ224.000 uit. Het ligt natuur lijk voor de hand, gezien de koersen van de preferente en gewone aandeelen, dat alle prefs tegen gewone aandeelen ingeruild zullen worden. Na de omwisseling van alle preferente aan deelen zal het uitstaande gewone aandeelenka pitaal van de maatschappij dus zijn 3 mil lioen, plus 1.125.000, plus 825.000, zijnde de in Juni nieuw uitgegeven aandeelen tot den koers van 150 in totaal derhalve ƒ4.950.000. Plannen om hierna nog eens met een nieuwe emissie aan de markt te komen, ten einde middelen te verkrijgen voor den bouw van nieuwe schepen, bestaan er niet. Het ligt n.l. niet in de bedoeling om nieuwe schepen te la ten bouwen, aangezien de bouwkosten zeer hoog zijn, en de leveringstermijn in verband met de sterke bedrijfsbezetting van de werven op een dergelijk tijdstip zou liggen waar schijnlijk in 1939 dat de positie van dat tijdstip thans nog geenszins te overzien is. Zon der verhooging van de exploitatiekosten zou het de maatschappij thans overigens wel mogelijk zijn nog enkele schepen in de vaart te brengen. De vloot van de maatschappij bestaat thans uit 6 schepen voor het lijnbedrijf en 13 schepen voor de wilde vaart. Zooals bekend, heeft Nie velt in den loop van dit jaar nog de beschik king gekregen over een viertal nieuwe motor schepen. Deze zijn door Nievelt overgenomen van de Unilever, die deze schepen bij de Deut sche Werft te Hamburg heeft laten bouwen. Eik schip is 9300 tons groot. Na te sterke inkrimping van de vloot, gedurende de crisisjaren, door verlies van een paar schepen en door verkoop van oudere schepen, heeft de vloot dus thans een beduidende uitbreiding en verjongingskuur ondergaan. Deze uitbreiding is samengevallen met een sterke opleving in het vrachtvervoer en met een bfjna sensationeele stijging van de vrachttarieven, zoodat voor de nieuwe schepen aanstonds een zeer rendabel emplooi is gevon den. Viering 75-jarig bestaan in de Antonius Abt. Op Zondag „Christus Koning" herdacht de Mannencongregatie der H. Familie in de Pa rochie van St. Antonius Abt. het feit, dat ze 75 jaar geleden in de parochie werd opgericht. Deze heuglijke gebeurtenis mocht niet on opgemerkt voorbijgaan, weshalve besloten werd Hij deze gelegenheid de opdracht der adsplrantem en de huldiging der jubilarissen te doen plaats vinden. Voorafgegaan door een tweedaagsche oefe ning, onder leiding van pater Peters, Redemp torist, uit het klooster te Wittem, werd Zon dagmorgen om 9 uur de Plechtige Hoogmis voor de leden opgedragen, waaronder bijna alle leden ter H. Tafel naderden. Na afloop was er gemeenschappelijk ont bijt in de Parochiezaal. Het plechtig lof des avonds vormde "net glanspunt van den dag. Na de bezielende pre dikatie van den Eerw. pater, die door allen met groote aandacht werd gevolgd, had de opdracht plaats van 12 nieuwé leden en de huHliging van 3 diamanten (waaronder een met 69 jaren lidmaatschap), 4 gouden en 9 zilveren jubilarissen. Het was een ontroerend moment toen zoovele trouwe leden uit de han den van den Zeereerw. heer pastoor hun eere medaille mochten ontvangen, waaxin pater Peters dan ook aanlediing vond hen geluk te wensohen en tot voorbeeld te stellen aan alle mannelijke parochianen. Tot sHot vereenglden de leden zich tn de parochledle tooneelzaal om te genieten van de film „Het wondervolle leven van Jeanne d' Are. FELLE BRAND TE ROTTERDAM. Een opname, welke hedenmorgen cmi pl.m. 11 uur werd gemaakt toen het vuur in het complex van Pakhuismeesteren bij dé Rijnhaven, waar in den afgeloopen nacht een enorme brand is ontstaan, grootendeels zijn vernielend werk had verricht. Aan alle kanten van het gebouw zijn de voorraden koffie en tabak naar buiten gestroomd. Voor het examen vanwege de stichting Politieopleiding van den Ned. R. K. Politie bond St. Michael slaagden (met aanteeke- ning) de heeren B. Bouwman, B. Knuppe en J. Jonas, alhier. Van 3 tot 7 November krijgt Rotterdam zijn jonge middenstandscongres. Er is ten volle reden voor een grootsche actie, die de deelname verdient van alle oudere en jongere katholieke midden standers. Wij hebben er deze dagen nog op gewezen, hoe de moderne katholieke jongeren-bewe ging als positieve doelstelling heeft een hulp te zijn in het werk van opvoeding en zelfvorming. Op den leeftijd van 17 jaar en ouder is de opvoeding grootendeels overgegaan in zelfvorming, die echter nog een flinken steun en een sterke leiding veronderstelt. Indien de jongeman zich werkelijk vormen wil tot een diep godsdienstig, sociaal voelend, cultu reel begrijpend mensch, dan zal hij daarbij leiding en steun niet kunnen ontberen. Dit geldt zeker niet het minst voor den jongen middenstander, omdat de midden stand ontegenzeglijk een sterke geestelijke crisis doormaakt. De beste vrienden van den middenstand houden niet op, op deze gees telijke crisis de aandacht te vestigen, omdat de deugd en de kracht van dien stand van den ondergong gered moeten worden. Zijn deugd is gegroeid in de periode van het individualisme en het is dus niet te ver wonderen, dat juist die stand de hooge be langen en plichten op sociaal terrein niet het eerst en het best aanvoelt. Zijn kracht is onafscheidelijk verbonden met den engen concurrentiegeest, waardoor het vervullen van zijn gezinsplichten heel vaak samen ging met groote financieele zor gen, waaruit het is weer niet te verwonde ren is voortgekomen een zekere beperking van gezichtskring, waarmede niet alleen de ruimere kijk, maar ook de diepere blik en helaas ook de hoogere waardeering van geestelijke boven stoffelijke belangen ver loren ging bij velen. Wat de zelfvorming der jonge midden standers betreft, is boven alles noodig, dat zij zich aanleeren tegenover het egoisme te stellen de christelijke naastenliefde, tegen over de stofvergoding de meerwaa.'de van den geest en tegenover de oppervlakkigheid het diep bewustzijn van de schoonheid der goed gebruikte scheppings- en verlossingsga ven van God. En dit alles niet in louter leu zen en theorie, maar in de bewuste daad van de levende praktijk. Daartoe wil de K. J. M. V. de midden standsjongeren helpen door haar gemeen schapsleven van gelijkgezinden met ontwik keling en vorming van verstand en hart, van wil en karakter op godsdienstig-zedelijk sociaal-economisch, vakkundig en cultureel terrein. Nationaal is de katholieke jonge midden- standsvereeniging sterk groeiend, in de drie groote steden moet het probleem van de or ganisatie der middenstandsj ongeren op kor ten termijn en definitief geregeld worden. God geve Zijn zegen, maar de menschen onthouden hun medewerking niet! Op het bureau Witte de Withstraat zijn eenige electrische fietslantarens gedepo neerd, welke afkomstig zijn van diefstal van rijwielen, welke op den Binnenweg gestaan hebben. Eigenaars van' fietsen, die hun lamp missen, wordt verzocht zich te wenden tot het bureau Witte de Withstraat. De uitslagen van de afgeloopen week zijn: Groep E: G. E. B. 2 wint van Mullerco 4 met 13 M.P., de Twentsche Bank 4 wint van De Grens met 11 M.P., Cats Papier 2 speelt gelijk met de Twentsche Bank 2. Groep F; Amsterd. Bank 2 wint van Er- vea 2 met 35 M.P., Amsterd. Bank 1 wint van Pechvogels met 24 M.P., G. E. B. 3 wint van Robaver 3 met 7 M.P. Gaat het ensemble van Rob Geraerds, dat in Deventer gedomicilieerd is en tot nu toe stelselmatig de groote steden ontweek, een andere gedragslijn volgen? Dat vragen wij ons af, nu het zich Zaterdag voor 't eerst in Rotterdams Grooten Schouwburg waagde en nog wel om er een première te lanceeren; terwijl voor begin November niet minder dan drie opvoeringen in de hoofdstad op het pro gram staan. Wat er van zij, nu wij zoo pas in de gele genheid waren, met het steeds op een af stand blijvende Oostersche gezelschap van meer nabij kennis te maken, gelooven we te mogen vaststellen, dat het er goed aan deed, ook bij ons Westerlingen eens over den drem pel te komen. In zooverre, dat wij eenige variatie op de planken waardeeren en te dezen aanzien 'n enkele uitzondering daargelaten den laJtsten tijd heusch niet verwend zijn door onze gewone „leveranciers", die meest allen bij hetzelfde genre zweren. Over het tooneelspel van Alexander Kor- neitsjoek, door Rie Beijer vertaald, waarmee de eerste kennismaking werd gevierd, heeft de artistieke leider van den troep reeds een en ander medegedeeld in den vorm van een voor-bericht, dat wel in hoofdzaak bedoelde ons gerust te stellen, nu we zouden te doen krijgen met een modernen sovjet-Russischen auteur. Nu, erg gevaarlijk ziet het geval van den erg voortvarend experimenteerenden chi rurg, wien naijver en onverstand het vuur na aan de schenen leggen als een samenloop van omstandigheden daartoe gereede aanleiding biedt, maar die zich door zijn bekwaamheid ten Slotte toch wederom gerehabiliteerd ziet, er niet uit. Integendeel valt de gemoedelijke toon op, waarin de handeling verloopt, geac centueerd door diverse trekjes van dien ty pisch Rusaischen humor, welke ons wat pri mitief en 'n tikje goedkoop pleegt voor te komen. Reden waarom er af en toe wel eens te onpas werd gelachen. Voor het overige laat de uitwerking van het vrij simpele gegeven ons niet in twijfel omtrent de mentaliteit, waaruit de schrijver leeft. Zoo heelemaal vreemd waren intusschen de vogels uit het Deventersche nest nu ook weer niet. Te beginnen met Rob Geraerds zelf, die den nog al sentimenteelen chirurg-musicus door alle perikelen heen helpen moest aan de vrouw, die hij zich tusschen een paar zware operaties door had verkoren en wel ke toevallig de dochter bleek van een patient, bij wien zijn pogen heilaas moest mislukken - kwamen er verschillende oude bekenden op de planken: Cruys Voorbergh, als Krets- jets voornaamste antagonist, Max Croiset (als sovjet-machthebber niet van de kwaad sten), Herman Schwab, als collega-huisdok ter tien jaar jonger geworden sinds hij het Rotterd. Hofstadtooneel verliet, alsmede de dames Rika Hopper (pas 60 jaar geweest, voor de rol van Kretsjets moeder uitgelezen) en Marie van Westerhoven, die als hoofdver pleegster voor een aardig intermezzo had te zorgen. Van de jongere krachten dienen Tine Medema de jonge vrouw in kwestie en Jeanne Verstraete (in twee bijrolletjes optredend) te worden genoemd. De Groote Schouwburg was flink bezet en het publiek/ toonde zich wel buitenge woon vrijgevig met applaus. Aan het slot werden de voornaamste spelers met zessen tegelijk onder de bloemen gezet. Voor personen boven 18 jaar hebben wij geen bezwaar. T.. H. Verschellen is het beredeneerde verslag van den toestand der gemeente over 1936, ook bevattende de gebruikelijke overzienten van de verschillende diensten en bedrij /en. Uit het verslag blijkt, dat het nadeeüg saldo van den gewonen dienst 1936 4.390.465,98 bedraagt. Bij het afsluiten van den dienst 1936 was het ongedekte bedrag der crisisuitgaven tot en met 1933 17.118.064 Wegens crisisuitgaven van 1934 tot en met 1936 komt hierbij nog 10.716.148, De fantastische aanblik welke de vuurzee bood van den nachtelijken brand bij Pakhuismeesteren in Rotterdam gezien vanaf de overzijde van de rivle^ Zaterdag heeft de heer P. J. N. van Os, ontvanger van de invoerrechten, op het kantoor aan de Boompjes afscheid genomen wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd. In den loop van den morgen was de direc teur van de directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen op het kantoor van den heer van Os persoonlijk afscheid komen nemen. 's Middags te half een kwam het geheele personeel van de afdeeling bijeen. Nadat mevr. van Os, die met de zoons deze af- scheidshulde bijwoonde, bloemen waren aan geboden, werd allereerst het woord gevoerd door mr. J. van der Poel, hoofdinspecteur van de Invoerrechten, die in het kort den loop baan van den heer van Os heeft geschetst hij was achtereenvolgens ontvanger te Horst, Gieten, Oude Tonge, Maassluis, Vlissingen en Rotterdam en vervolgens wees op de bij zondere waarde welke van hoogerhand aan het inzicht van den heer van Os waè ge hecht, blijkend uit het raadplegen van hem bij de voorbereiding van de wetten op de comptabiliteit en de wegenbelasting en uit zijn benoeming in examencommissies, waar in ontvangers slechts bij uitzondering zitting hebben. Als aandenken bood hij een ets aan. Vervolgens sprak de heer I. Willems, com mies chef de bureau, namens het geheele personeel van de afdeeling. De laatste vier jaren, welke de heer van Os hier werkzaam was, heeft het personeel verscheidene ver beteringen meegemaakt. Met raad en daad heeft de heer van Os zijn personeel bijge staan en daarmede aller hoogachting gewon nen. Bij zijn heengaan heeft men die gevoe lens in een blijvend aandenken willen be lichamen en daarom bood spr. een rooktafel met garnituur en lectuurstandaard aan, Gods besten zegen den heer van Os voor zijn ver- der leven toewenschend. Hièrop spraken nog een persoonlijk woord de heer J. v. d. Bussche, commies invoerrech ten en mej. L. Meeuwsen, waarna de heer van Os in een zeer hartelijk woord van allen afscheid heeft genomen, daarbij dankend voor de cadeaux en voor de prettige samen werking in de achterliggende jaren. Deze bijeenkomst werd ook bijgewoond door verscheidene inspecteurs en ontvangers, terwijl ook hier het bedrijfsleven door per soonlijk bezoek, door het zenden van bloe men of anderszins van zijn belangstelling heeft doen blijken. 1 m Het getuigt van doorzicht en vertrouwen de toekomst, eigenschappen van iederen doorsnee-Rotterdammer, om zoodra als de horizont weer wat helder is geworden, niet bij de pakken neer te zitten, maar de handen uit de mouwen te steken. Er is op het moment een proces van moderniseering en verfraaiing van onze stad gaande bijzonder het Hotel-, Café- en Restaurant-bedrijf wil in alle op zichten voorbereid zijn. Aan dit in gang zijn de proces heeft ook de directie van Sande- man Bodega's aan den Coolsingel meegehol pen. Feitelijk in anderhalven dag is het lnte" rieur van Sandeman als bij tooverslag veranderd onder leiding van den heer J. C. B. van Dam van de Rotterdamsche Etalage- fabriek. Niet alleen dat het geheele meubilair is vernieuwd, maar er zijn ook ^childerm- gen in goud-plastiek ^^doelmatiger ver veel zorg is besteed aaneen^ Sandeman> dat lichting. Ook het her fraaie bloemstukken gisteren bij de opci trots zijn grondige mocht ontvangen, kan restauratie toonen. Ter gelegen'he'd van het 7-jarig bestaan der voetbal Vereeniging „Haka", bestaande uit personeel der Handelskamer was j.l. Za terdag een feestavond georganiseerd in Mai- gon „De Kok aan den Stationsweg. De voorzitter, de heer Seton opende de fes tiviteiten en heette allen hartelijk welkom. In het bijzonder dankte hij de Directie van de Handelskamer en den chef van de afdeeling propaganda voor hunne medewerking. Spre ker gaf daarna nog een kort overzicht van de elftallen en spoorde er toe aan alle zei len bij te zetten om in de a.s. Zomeravond- competities kampioen te worden. Vervolgens speelde „The Topping Tooters" den openings- marsdh. Medewerking verleenden Lou Dardy als conferencier, die tevens een nieuw clublied ge. briceerd had. Martin van Heelsbergen ont popte zidh als een keurig zanger en bracht enkele schlagers ten gehoore, zoodat hij te recht de Hollandsche Jan Kiepura genoemd kan worden. De aanwezigen waren alleszins met zijn zang tevreden en hij werd herhaalde malen voor het voetlicht teruggeroepen voor een „toegifje". Verder vermelden wij nog „The Boya's", die o.a. een klompendansje ten tiooneede bradhten. In de pauze werden loten voor een tombola verkocht waaraan zeer „smakelijke" prijzen verbonden waren. Menigeen ging dan ook met een rijken St. Nicolaasbuit naar huis.. Een gezellig samenzijn onder leiding van Lou Dardy en met medewerking van „The Top ping Trooters" o. 1. v. Wim Struyck deed de gezellige stejnming nog lang voortduren, De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam, houdt een openbare vergade ring op Dinsdag 2 November a.s. des namid dags ten 2.15 ure, in de Raadszaal van het Stadhuis. De agenda luidt: 1. Afgezonden adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal in zake de wijziging vari de Tariefsmachtigingswet 1934. 2. Van den Minister van Staat, Minister van Algemeene Zaken, antwoord op dezer- zijdsch schrijven in zake het in 1936 door de Commissie tot herziening van het fiscaal strafrecht en strafprocesrecht uitgebrachte rapport. 3. Van den Minister van Sociale Zaken ant woord op nader dezerzijdsch schrflven met betrekking tot de uitvoering van de Landver- huizingswet 1936. 4. Concept-adres aan den Gemeenteraad vart Rotterdam met betrekking tot de zakelijke belasting op het bedrijf. 5. Concept-adres aan B. en W. van Rotter dam in zake de wenschelijkheid van wederin- dienststelling van het wagenveer Veerhaven- Katendrecht ter ontlasting van het verkeer op de bruggen. 6. Voorstel tot benoeming van den heer Q. A. Nederpel te Loosduinen tot lid van de Be vrachtingscommissie te Rotterdam. 7. Van den Kantonrechter te Rotterdam be richt van beëediging van de volgende heeren: F. I. Akkersdijk te Rotterdam, als weger en meter voor eigen rekening, doch uitsluitend voor opdrachten van de Nederlandsche Akker bouw Centrale en het Bureau voor den uit voer van peulvruchten, tot 1 November 1938; C. Coumou te Rotterdam, als ijkopnemer in, dienst van de firma P. a. van Es Co.; J. Groeneboom te Rotterdam, als weger en tel ler in dienst van de N.V. Rotterdamsche Koel- en Vrieshuizen; H. J. van Santen Jr. te Rotterdam, als weger, meter, teller en ijk opnemer voor eigen rekening, tot 1 November 1938; S. Schimmel te Krimpen a. d. IJssqi.fals weger, meter en teller voor eigen rekeiliP^' tot 1 November 1938; J. Weerts te Rotte fTTUm, als weger, meter, teller, ijkopnemer en be- monsteraar in dienst van de N.V. Sleepvaart Maatschappij „Rhea". 8. Verleening van vergunningen krachtens de Wet op het Afbetalingsbedrijf. Het is nog maar even drie jaar geleden, dat de Zeereerw. Heer J. C. Vijverberg tot pastoor der Afrikaanderparochie werd benoemd. Enkele dagen geleden vierde pastoor Vijverberg zijn koperen pastoraat, een gelegenheid, welke door de parochianen is aangegrepen, om hun spoedig reeds, niet alleen in de parochie maar ook in heel Zuid en de stad, populair geworden herder een zeker huldebetoon te brengen. Ter viering van het pastoraat droeg de jubileerende pastoor gisteren een plechtige Hoogmis op, geassisterd door de Weleerw. Heeren C. Hijgemann en Jac. J. Eeken. Het zangkoor onder leiding van den heer J. H. van Breugel zorgde, zooals we zulks gewend zijn, voor een keurige muzikale opluistering. Na de Hoogmis trok een groote stroom afgevaardigden der verschillende parochies en interparochiale organisaties de pastorie binnen om getuigenis van eerbied en dankbaarheid voor mede leven en steun af te leggen. De woordvoerders waren de kapelaans Hijgemann en Eeken. Na hun hartelijke felicitaties en toekomstwenschen werd een cadeau onder couvert ten bate van kerkelijke doeleinden aangeboden. Zelfs de misdienaars bleven niet achter. Na de eenvoudige maar veel zeggende hul diging heeft Pastoor Vijverberg de aanwezigen toegesproken, hun dank gezegd en beloften gedaan van blijvende sympathie en permanente medewerking, waar het de belangen der katholieke zaak zal gelden. De jubilaris ontving bij zijn koperen feest ook nog talrijke schriftelijke felicitaties. Vannacht omstreeks 1 uur bemerkten bu ren aan noodkreten van kinderen, dat er iets gaande moest zijn ten huize van de familie G. M. Schellen aan het Wolvepad 15. Zij gin gen zich vergewissen wat de reden der nood kreten kon zijn en kwamen door een sterke rookontwikkeling tot de ontdekking, dat er brand woedde. Zij wisten de ouders, die zich reeds ter ruste begeven hadden, te wekken. Omdat door de sterke rookontwikkeling ont vluchting via de trap niet meer mogelijk was, hebben de ouders, een inwonende grootmoe der en zes kinderen over het dak een goed heenkomen gezocht. Het vuur kon door de buren met behulp van een tuinslang op de waterleiding, later met assistentie van gasten van slangen wagen 60 onder leiding van on derbrandmeester A. J. Harpers en van brand meester G. Timmers, worden gebluscht. De keukeninventaris werd geheel vernield, ter wijl de woonkamer rook- en waterschade be kwam. De oorzaak was, dat men verzuimd had een petroleumvergasser te dooven. den man, die 'n witte» wandelstok draagt alt hi) de straat moet kruisen I (Want zoo'n stok wordt gedragen door menschen, die slecht kunnen zien) ROOD "dsarSSL

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2