Ag burgerlijke stand. ZATERDAG 13 NOVEMBERS! Dr. H. C. J. M, VAN DIJK, Gehuldigd hij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als medicus aan het St. Franciscus- Gasthuis. mm a ti mSmm m DOODELIJK ONGEVAL BIJ BOUWERK. Arbeider op slag gedood. WAT IN HET VAT LIGT.. CINEAC. HET BEDRIJF VAN DE FORD. A. R. K. O. ROTTERDAMSCHE rechtbank. ZILVEREN FABRIEKSJUBILEUM. VERTREK NAAR DE MISSIE. VLAARDINGEN. LICHTING BRIEVENBUSSEN. VAN DEN DOKTER NAAR HET ZIEKENHUIS. DE STRIJD TEGEN DE VOETBAL-POOLS. AFSCHEID BIJ DE POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. ROTTERDAM. OVERSCHIE. IJSSELMONDE. MAASSLUIS. De populaire Rotterdamsche dr. H. C. J. M. van Dijk is vandaag hartelijk gehuldigd b;j gelegenheid van zijn zilveren jubileum als medicus aan het Sint Franciscus Gast huis. Nadat eerst in de kapel van het Gast huis een plechtige H. Mis was opgedragen door den voorzitter van het bestuur van het Regentencollege den Zeereerw. pater Justi- nianus van den Donk O.F.M., welke kerke lijke plechtigheid werd gevolgd door een gezamenlijk ontbijt, had om elf uur in de feestelijk met bloemen en palmen versierde Regentenkamer de huldiging van den jubi larisplaats, die met echtgenoote en kinderen hartelijk door zijn collega's werd ontvangen. Als eerste spreker trad naar voren de Zeereew. pater van den Donk O.F.M., die namens het bestuur van het Regentencollege den jubileerenden medicus toesprak. Het bestuur van het Sint Franciscus Gasthuis, aldus spr. heeft 25 jaar geleden een geluk kige keuze gedaan door u aan het Gasthuis te verbinden en het huidige bestuur gaat er prat op, dat de naam van dr. van Dijk nog verbonden is aan het Sint Franciscus Gast huis. Spr. schetste dan in korte trekken den rijken levensloop van den jubilaris wiens energie en vindingrijkheid alom worden ge prezen. Een onnoemlijk aantal patiënten heeft dr. van Dijk gehad en zij allen zullen dankbaar terugdenken aan zijn toewijding en liefde en zeker ook aan zijn groote blij moedigheid. Spr. zeide den jubilaris hartelijk dank voor zijn onschatbare verdiensten voor het Gast huis en hoopte dat dr. van Dijk op het nieuwe terein, dat hij gaat betreden met evenveel succes zal kunnen werken. In zijn hartgrondigen dank betrok spr, mede me vrouw van Dijk. Namens het college van regenten werd den jubilaris een bureau stoel aangeboden. Namens de collega's verbonden aan het Sint Franciscus Gasthuis voerde vervolgens het woord de geneesheer-directeur dr. C. Fehmers die gaarne uitsprak de waardee ring, die de medici voor dr. van Dijk heb ben. Zijn goede klinische blik, zijn bereid vaardigheid om ieder te helpen en last not least zijn aangeboren jovialiteit en zijn bonhomie maken het werken met dr. van Dijk prettig en veraangenamen de sfeer in het Gasthuis. Als jong arts, zoo zelde spr. deed dr. van Dijk 25 jaar geleden zijn intrede in deze inrichting, welke toen in de verste verte niet den omvang had van het tegenwoordige huis.. Als assistent is hij begonnen, als lei der van een groote afdeeling staat hij thans hier. Al die jaren heeft hij zichzelf gegeven met de beste krachten en als het het Gast huis gold was geen opoffering of moeite hem te veel. Wij weten het, bij dr van Dijk is de afdeeling in goede handen. Is er een noviteit op diagnostisch of therapeutisch ge bied, wordt er een nieuwe methode van onderzoek gepubliceerd, de jubilaris rust niet, voordat dat nieuwe zijn geestelijk eigen dom is en hij het tot in de finesses be- heerscht En dan zijn medeleven met de pa tiënten. Hoe kan het hem ter harte gaan als een ziekte niet gunstig verlooptt maar hoe kan hij ook genieten van het tegendeel. Hoe juist zijn op dr. van Dijk van toepas sing de woorden van den zoo warm voor het vak voelenden Erwin Lieck als hij zegt: „niet de wetenschap en de techniek maar de persoonlijkheid verzekert het welslagen van den arts. Dank zij de groote medewer king van het bestuur ondervonden, zoo ver volgde spr. zal dr. van Dijk in de toekomst meer dan vroeger zich aan zijn afdeeling kunnen wijden. Namens de collegae overhandigde spr. aan den jubilaris een stoffelijk blijk van vriend schap met den wensch, dat dr. van Dijk het nog vele jaren zal mogen gebruiken. Dr. J. Fransen heeft namens assistenten en oud-assistenten onder een hartelijk van waardeering getuigend speechje den jubilaris vervolgens eenige boekwerken op het gebied van de medische wetenschap aangeboden. Namens het hoofdbestuur van het Ned Roode Kruis voerde het woord dr. Winckel, die zeide groote bewondering te hebben voor den ijver, de toewijding en de energie van dr. van Dijk voor de bloedtransfusie. De ju bilaris heeft de kunst verstaan voor de bloed transfusie in Nederland de belangstelling te wekken. In Rotterdam werd dank zij zijn ini tiatief de eerste Bloedtransfusie-dienst opge richt. Aan hem is ook te danken de vereent ging welke op dit gebied werd gesticht. Dat er in den lande momenteel zoovele Bloed transfusie-dienster. zijn is mede een gevolg van de activiteit van dr. van Dijk. Het hoofd bestuur van het Ned. Roode Kruis is dr. van Dijk daarvoor veel dank verschuldigd. Dr. G. Verspijck Mijnsse bood den j'ubila- ris met een welgemeende toespraak namens de centrale commissie van de Bloedtransfu sie-diensten van het Ned. Roode Kruis een sigarettendoos met inscriptie aan. De burge meester van Overschie, de heer J. C. Bau> mann sprak namens de afdeeling Overschie van het Ned. Roode Kruis en bracht den jubilaris een bloemenhulde, waarin een tegel was verwerkt van het wapen van Overschie. Namens het Ned. Medisch Missie-Comité voerde het woord mgr. prof. P. Groenen, die dr. Van Dijk dank bracht voor het vele, dat hij heeft gedaan in het belang van het Ned. Medisch Missie-Comité. Dr. J. G. Remijnse prees namens het Kli nisch Genootschap de groote hulpvaardigheid van den jubilaris, die door zijn uitstekende voordrachten het genootschap bijzonder heeft gediend. Dr. P. Kramer, sprekend namens den kring Rotterdam van de Ned. Maatschappij tot be vordering der Geneeskunst, releveerde de collegiale medewerking van dr. Van Dijk dien hij den onbetwistbaren eersten Ned. autoriteit noemde op het gebied van de bloed transfusie. Spr. hoopte, dat de collegae nog dikwijls de gelegenheid zullen hebben om dr, Van Dijk's rijke ervaringen, opgedaan in het Sint Franciscusgasthuis, te kunnen lezen of hooren. Als laatste spreker heeft dr. P. R. Switters tenslotte het woord gevoerd namens het Rott, Medisch Gezelschap. Dr. van Dijk heeft vervolgens hartelijk dank gezegd voor de spontane en vriendelijke hulde herrf gebracht, waarna de gelegenheid werd opengesteld om persoonlijk den jubilaris ge luk te wenschen. Bij de vele bloemen en ge schenken zagen wij mede een mooie bureau lamp dr. Van Dijk geschonken namens Moeder en Zusters Augustinessen van het St Fran ciscus Gasthuis. a-, Het oogenblik van het vertrek van de „Torenvalk", hel K.L.M.-toestel, dat hedenmorgen van Schiphol vertrok voor het maken van de 500ste vlucht naar Nederl.-lndi'ë Gisteren heeft zich een ernstig ongeval voor gedaan met doodelijken afloop bij een bouw werk aan den Statensingel, hoek Boreglstraat. Vier arbeiders waren bezig met het verplaat sen van 'n plm. 150 kg. wegend stalen raam. Toen men het gevaarte neerzette, plaatste men het met den scherpen onderkant op een electrischen kabel waardoor de sisolatie werd doorgesneden en het raam onder stroom kwam. Alle vier de arbeiders kregen een geweldigen schok. Drie wisten zich terstond te herstellen, de vierde echter, de 24-jarige J. L. C. van Ieten, gewoond hebbende aan de Dijkstraat werd op slag gedood. Het lijk van het slacht offer werd overgebracht naar het St. Fran- ciscus-Gas thuis. Een bezoek aan Cineac herinnert ons aan een benaming, welke nog voor November wordt gebezigd, want het programma staat in het teeken van de „Slachtmaand" en de jacht vormt een belangrijk onderdeel van het laatste nieuws. Met ons eigen land voorop geeft de jaarlijksche Hubertusjacht te Amers foort den oningewijde eenig idee van het ge noegen, dat dit vermaak den deelnemers ver schaft, terwijl de Internationale Jachttentoon- stelling te Berlijn ons wel zeer aanschouwe lijk de moeilijkheden en narigheden toont, welke het groote en kleine wild in dezen tijd van het jaar heeft te omzeilen, wil het niet zijn bestaan aan het braadspit eindigen. Ook in figuurlijken zin is er „jacht" in het pro gramma: met alle lieftalligheid en gratie, haar eigen, oefent Cecilia Colledge zich in het schoonrijden om straks in de jacht naar het wereldkampioenschap haar titel te verde digen. Amerika's jacht op gangsters heeft ge leid tot het uitvinden van verdekt opgestelde traangas-mitrailleurs met de kennelijke be doeling dit berucht geboefte aan het huilen te krijgen. Gelukkig dat meer vredige repor tages als de Wapenstilstand-herdenking te Parijs en ook in den Haag en de prachtige Auto-show te New-York het nieuws afwis selt. Den Rotterdammers zal bovendien de geslaagde opname van de oefeningen van onze vrouwelijke brandweer, welke korte lings werden gehouden, bijzonder interessee ren. Tot slot dienen om haar belangrijkheid nog de volgende actualiteiten te worden ver meld: De onderteekening van het Anti komintern-verdrag, de 20ste verjaardag van de Russische revolutie en de omsingeling van Shanghai, die intusschen tot den val van deze stad heeft geleid. Een buitengewoon interes sante documentaire over het land van de Koningin van Saba, het binnenland van Arabië, en een vermakelijke teekenfilm met de dikhoofdige Betty Boop en den vinding rijken Grampy maken het geheel alleszins bezienswaardig. Verdere moderniseering. De wil, aan haar cliënten het beste te bieden heeft de N.V. Automobiel Industrie „Rotter- dam" gevestigd aan het Marconiplein, doen besluiten haar reeds modem bedrijf opnieuw volgens de laatste eischen in te richten. En deze reorganisatie, welke heeft gestaan voor wat betreft een doeltreffende en overzichtelijke indeeling van het omvangrijke gebouw, onder leiding van ir. a. C. Beek, leider van de tech nische afdeeling bij Ford, mag volkomen ge slaagd heeten. Men heeft een prachtige ruime lichte toonzaal, waarin het een lust is om te worden rondgeleid. Alle modellen automobielen en trucks worden hier aangetroffen. Verder heeft de A. I. R. aan haar magazijn een speciale afdeeling accessoires verbonden. Deze accessoires zijn in groote glazen vitrines zoodanig geëtaleerd, dat de automobilist een volledig overzicht krijgt van alles wat op dit gebied geleverd kan worden. Het nieuwe smeer- rtation de waschplaats, de service-afdeeling. de werkplaats, de schade-afdeeling en de af deeling gebruikte wagens geven bhjk van een goed geoutilleerde service, terwyl alle appara- fen op dit gebied vernieuwd, zoonoodig geper- feWenzeeeggen niet te veel wanneer we schrii ven dat het Rotterdamsche Fordbedrtff een in alle opzichten model-bed^ kan genoemd worden. Ook de personeels-verblyven zijn voorbeeld van orde en netheid. Morgen, Zondag 14 November, zal de gees telijk adviseur van de afdeeling Rotterdam van de A.R.K.O., pastoor Bartel O.P., in de kerk van O. L. Vrouw Rozenkrans aan den Provenierssingel, om 9 uur een H. Mis op dragen voor de leden der afdeeling, waarbij alle Katholieke reserve-officieren in uniform verzocht worden tegenwoordig te zijn. Eenigen tijd geleden werden door de politie van het bureau Meermansstraat twee perso nen aangehouden, die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van drie konijnen. Een van de twee mannen, n.l. H. G., was in het bezit van een Belgische toerfiets. De politic vertrouwde ook dit bezit niet en vroeg, hoe de man aan deze fiets kwam, waarop het antwoord volgde, dat hij dit rijwiel had ge kocht van twee onbekende mannen, voor 10 gulden. De politie liet een aantal foto's zien van gesignaleerd staande „heeren" en zoo waar herkende hij er één van, n.l. J. W. Deze man zat echter reeds lang in het Huis van Bewaring, dus kon hij 't niet zijn. De politie, die nu het zaakje heelemaal niet meer vertrouwde, dacht terstond aan den vriend van H. G., met wien hij te zamen de konijnen had gestolen. Doch voordat de vriend J. S. kon worden gearresteerd, had G. reeds met hem gesproken in een volkstuintje. „Als de politie mij komt halen" had S. gezegd, „dan moet je mij niet herken nen." S. werd gegrepen, maar zeide van niets te weten. De twee „vrienden" werden echter met elkander geconfronteerd en er hielp geen moedertje-lief meer aan, ontkennen was on mogelijk en beide „heeren" vielen weldra door de mand. S. bekende de fiets enkele maanden geleden gestolen te hebben, ten na- deele van N. H., wonende Zaagmolenkade. Hij had echter de fiets omgebouwd. S. is in het Huis van Bewaring ingesloten. De N.V. maatschappij tot exploitatie der C. G. Rommenhöller's koolzuur- en zuurstof- werken heeft heden in intiemen kring met haar personeel en eenige genoodigden het feit herdacht, dat 25 jaar geleden de kool- zuurfabriek te Rotterdam, Rijnhaven Zz. I2a in bedrijf werd genomen. Nadat de raad van commissarissen en de directie met hun dames, de genoodigden en het geheele personeel zich in de feestelijk versierde fabriek hadden verzameld, hield de president-commissaris, de heer mr. H- W. J. Fockema, de openingsrede, waarin hij herdacht de sedert in bedrijfneming van de fabriek overleden bestuurders, in de eerste plaats den directeur-oprichter, wijlen dr. C. G. Rommenhöller en den commissaris, wijlen den heer W. F. H. van Peski, die in het jaar 1911 den eersten steen heeft gelegd. In aansluiting daaraan gaf de directeur van de fabriek te Rotterdam, de heer C. H. Hin- richs, een kort overzicht van de ontwikkeling der koolzuur-industrie in Nederland, waarin hij o.a. memoreerde, dat koolzuur, voordat de Rotterdamsche fabriek werd gebouwd, uit Duitschland werd geïmporteerd. De Rommen- höllersche koolzuurfabriek te Rotterdam is de eerste fabriek in Nederland, waarin uit sluitend koolzuur gefabriceerd wordt. Daarna bood hij de directie namens het geheele personeel een geschenk aan, be staande uit een Delftsch tegelplateau met de beeltenis van wijlen dr. C. G. Rommenhöller, hetwelk in de fabriek te Rotterdam geplaatst zal worden. Vervolgens heeft de directeur der maat schappij, de heer H. Rommenhöller, namens het bestuur het geschenk onder dankzegging aanvaard en tevens 2 heeren die langer dan 12% jaar bij de firma werkzaam zijn, ge huldigd. Daarna overhandigde' de heer Rommen holler nog aan alle overige leden van het personeel een gratificatie. Tenslotte heeft het fabriekspersoneel den jubileerenden werkmeester Oostendorp een fraai geschenk, n.l. een electrische klok aan geboden. Alle jubilarissen ontvingen een gedenkpen ning en een geschenk onder couvert. Bij gelegenheid van het a.s. vertrek naar de missie in Brazilië van den weleerw. pater F. Jutte O.S.C., is er morgenavond in de kerk aan den West-Zeedijk om half 8 plechtig Lof, waaronder de weleerw. pater Fidelis Jutte O.F.M., broer van den missionaris, de af- scheidspredikatie zal houden. Dinsdag daarna, 16 November volgt het vertrek vanuit Antwerpen. De vertrekkende missionaris wordt bijzonder in de gebeden van zijn mede-parochianen aanbevolen. Vijf verdachten voor één horloge. Een gouden horloge, dat als blijk van waar deering aan een jubilaris ten geschenke ge- geven was, bracht vanmiddag niet minder dan vijf personen in het verdachtenbankje. Op 18 Augustus was de eigenaar van het gouden horloge gaan roeien. Zijn gewone klee ding had hij achtergelaten in het clubhuis van Nautilus aan de Rechter Rottekade te Hille- gersberg en in het vest bevond zich het gou den horloge met de gouden ketting, terwijl in een ander vestzakje een bedrag van 3.50 was geborgen. Toen de roeier van zijn tochtje terugkwam, bemerkte hij het verlies en aan gifte bij de politie volgde. Het door haar in gestelde onderzoek had succes gehad. Zoo wel de ketting als het gouden horloge, zij het dan ook, dat het laatste in een deplorabelen toestand verkeerde, konden worden opgespoord cn vijf verdachten hadden zich nu te verant woorden. Daar was allereerst de 20-jarige smid bankwerker A. G. gedetineerd, die bekende horloge en geld te hebben weggenomen, ter wijl M. J. V. 23 jaar machinist en G. de G. 28 jaar loswerkman, op den 'uitkijk hadden gestaan. Het horloge met ketting was ter hand gesteld aan den 19-jarigen goudsmids leerling Th. P, die zelf den gouden ketting had verkocht, doch voor den verkoop van het in slooptoestand gebrachte horloge den 25-jari- gen voerman J. J. J, In den arm had genomen. De goudsmidsleerling had in deze zaak al een heel bedenkelijke rol gespeeld, want uit het onderzoek was gebleken, dat hij als opbrengst van het gestolene aan de anderen had opge geven 28, terwijl dit in werkelijkheid 38 had bedragen, terwijl J. met een fooi van f ï.SO was afgescheept. Het O. M. waargenomen door mr. H. A. J. Reumer eischte tegen G. een gevangenisstraf van 1 jaar, in de overweging, dat deze ver dachte zijn straf nog in de jeugdgevangenis zal kunnen ondergaan, terwijl het tegen V. en De G. een gevangenisstraf eischte van leder 8 maanden, met aftrek van het voor arrest. Tegen den goudsmidsleerling, die zijn kameraden zoo bedrogen had luidde de eisch 10 maanden gevangenisstraf en tegen den voerman 3 maanden, doch deze laatste straf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Uitspraken 26 November. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: T. H. van V., 24 jaar, garagehouder te Delft, aan wiens onvoorzichtig en roekeloos rijden het te wijten is geweest dat op 17 Augustus op den Rijksweg te Overschie de door hem bestuurde auto in aanrijding is gekomen met de motorfiets van T. Kooiman, tengevolge waarvan deze, evenals zijn vrouw, die op de duo,zat, verwondingen had opgeloopen, terwijl verdachte na het veroorzaken van het onge luk is doorgereden en later in Delft is moeten worden opgespoord, tot 2 maanden hechtenis en ontzegging van de beveogdheid om motor rijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar A. S., 43 jaar, zonder beroep te Schiedam, gedetineerd,' wegens een zedendelict, tot 6 maanden gevangenistraf met aftrek van het voorarrest. In de ?aak van H. v. d. L., 34 jaar, chauf feur! die terechtgestaan heeft ter zake van het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, heeft de rechtbank een nader onder zoek wenschelijk geacht en daarom het hooren van eenige getuigen op 26 November gelast v. d. Tak, Hoflaan 55; zw. damesvulpen, T. ter Hofstede, Beukelsweg 91 (1 Oct. gev.); br. kin derschoen, mevr. Denijs, Banierstraat 19; beige dameshandschoen, W. Verhoeve, Kruiskade 100b; heerenportem. met pl.m. 35 ct., La Croix, Maaskade 61; bril met hoornen montuur. Groet, de Savornin Lohmanlaan 43; R.B.merk in étui, C. v. Gent, Samuel Mullerplein 20; bl.-beige wol len heerendas, Blom, Moiensteeg 36. insigne verificateur in etui, H. Overheid, Stationsweg 30; br. portef. Inh. rijbewijs t. n. Jan Overbeke, Conradkade 435, Den Haag, bij H. Roovers, Harddraverstraat libring met 3 sleutels, o.a. 2 Lips, C. Looyen, Oostmaasstraat 92b; 1 Paar zwarte motorhandschoenen, H. v. Deursen, Korte brandstraat 60; lichtblauwe vulpen, mevr. M. Nordlane, Essenburgsingel 84; blauwe gummi regenjas, H. Stoel, 2e Gijsingstraat 3; R.B.merK in étui, S. Goudbeek, Develstraat 29; grijze stot- jae, M. de Viser, Enk 104; kost. R.B.merk, J- Meerman, Rozemarijnstraat 30; lorgnet, D. BiJ- leveld, Hendrik Croesinckstraat 33; led. bruine portemonnaie, L. Poesee, Schildmanstraat 20; bi. gelakte autoped, A. Kuilman, Slaghekstraat 159; br. ceintuur, J. Ammerzoode, Jagerslaan 47 R.W.B.merk in étui, K. v. Asch, Hilledijk 135; verchr. heerenpolshorloge, W. Andeweg Trans- vaalstraat 8; kost. R.W.B.merk, P. Bezema, Hoogvlietstraat 20; port. m, inh. en R.W.B. merk, G. v. Gennip, Joh. Brantstraat 17; acte- tasch, G. de Jong, Schildmanstraat 31paspoort foto's, kantoor R.T.M. Rosestraat; port. m. inh., P. v. Hussen, Maaskade 177; bi. overall, P. Reijn- dérs, Kouterstraat 15a; kano, kantoor Haven dienst Leuvehavenautocrick, C. Koning, Oranjeboomstraat 381; R.W.B.merk in étui, C. Groenenboom,Charl. Lagedijk 808. kost. R.W.B. merk, P. v. d. Linde, Paradijsiaan 134a; br. sportportemmonale inh. zegels, L. Huizlnga, Boezemsingel 209; R.W.B. merk. J. Bieshaar, Korte Brantstraat. 19a; doosje inh. 12 verchr. lepels, M. Post, Vondelstraat 5a; R.W.B. merk in etui, P. Colijn, Commandertfstraat 27verchr. heerenpolshorloge, M. Uithuize, Nesserdyk 33; verm. zilv. vulpotlood, F. Pot, Oostzeedijk 119a; br. dames port. inh, 22 cent, M. Bakkeren, Kra- lingscheweg 231; bl. overall, A. v. d. Heuvel, Lambertusstraat 135/2; 1 pr. grijze kinderkousen, G. Becker, Adamshofstraat 79; R.W.B. merk, F. Streefkerk, Da Costastraat 111, Capelle a.d. IJsselbeige dam. port. m. inh., H. Harms, Oostzéedijk 189b. bandhamer, J. Godfroy In- sulindestraat 49; R.W.B. merk in etui, W van Lieshout, Buitenzorg 22 Schiebroek; rozenkrans in etui S Visser Aelwyn Florisstr. 7b; br. dam. port. inh' ongev. 50 c„ A. Nellen, Zwaanshals II; R.W.B. merk, C. Hoogebrugge, Zoomstraat 2; groene cano „Beb", X. Siekman op schip voor pand.. 60, Noorderhavenkadebr. port. met inh., M. Hofmeester, Erasmusstr. 8a; bril m. hoornen montuur, W. v, d. Burg, Kat. Lagedijk 18; duble dam. polshorloge m. ketting, J. Meijer, Rozengaarde 51; heerenpolshorloge m. riempje; J. van Wijngaarden J. v. Effenstr. 17a; dam. tasch m. inhoud, J. Holtman Doedestraat 3. kostel. R.W.B. merk J. Kok Albr. Epgelmanstr. 36a; bl. dam. ceintuur, J. Nijsen, Baardschestraat 24; verchr. dam. pols horloge, P. van Gogh, Gr. Visscherijpiein 55a; ring m. 3 sleutels, A. Lierop Ruwaardstr. E8; br. heerenport. m. inh. M. Kegge, v. Speijkstraat 97a; 2 tennis rackets, W. Vreeken, Hugo Molenaarstr. 43a; R.W.B. merk in etui, H. Trachster, Bilderdtjkstr. 83b; nikk. dam. polshorloge, W. Topman, Math.dijk 263; dam. port. met inh., L. Noordergraaf, Spangen- schekade 23c; ongev. 1 aan kleingeld, K. Vink, van Harenstraat 38; double schakelarmband, A. de Jong, Hondiustraat 12; roode autoped, H. v. Loon, Bussmgstraat 35- zw. rozenkrans, P, Huizer van Harenstraat 28b; verchr. sporthorl. met platte ring, C. van Olst, Heamraadstraat 26a, De directeur van het postkantoor te dezer stede maakt bekend, dat de brievenbussen in Tuindorp-Heyplaat, staande resp. aan de Heyplaatweg no- 15a, de Heyplaatweg no. 21, de Rondolaan no. 150 en het Alcorplein no. 29 (Postagentschap), voortaan (in aan sluiting op de verzending met de nachtpost treinen) tusschen 21.00 en 21.30 uur zullen wórden gelicht. Op Zaterdagen valt het lich tingstijdstip tusschen 20.30 en 21.00 uur. De 62-jarige mevr. K. Eikelenboom-Sint maartensdijk uit de Sionstraat die gister middag het spreekuur van dr. Ribbink aan de Admiraliteitsstraat wilde bezoeken is, toen zij de trap van het doktershuis beklom gestruikeld en gevallen. Met een gebroken rechter anm en een hoofdwonde is zij door den Geneeskundigen Dienst naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. De centrale recherche heeft gistermiddag een huiszoeking gedaan bij vertegenwoor digers van twee buitenlandsche voetba..- poolondernemingen. Alle aanwezige ingevulde formulieren voor de heden in Engeland te houden voet balwedstrijden werden in beslag genomen, terwijl tevens beslag werd gelegd op de oningevulde fomulieren die in voorraad la gen voor verzending naar gegadigden. Vanmorgen heeft de agent van politie 2de klasse G. J. Kuivenhoven, die den laatsten tijd als bode op het hoofdbureau fungeerde, na een diensttijd van bijna 30 jaar afscheid uit zijn functie genomen wegens het berei ken van den pensioengerechtigden leeftijd. Met zijn vrouw, aan wie bloemen werden aangeboden, werd de scheidende politieman door superieuren en collega's op het hooofd- bureau ontvangen. Inspecteur H. Juch, F13" joor van Es en zijn college De Wit heb e den scheidenden politieman toegesproken hem een geschenk aangeboden. i„ «ia week van 29 Octo- Gevonden voorwerpen in wel^e tnlichtin- ber t/m 4 November, omr hoofdbureau van gen zjjn te bekomen a k(lag van 915 uur. politie alhier, iede"® u van politie; sleutels, Aan het hoofdbu merken, handschoenen, portemonnaiea, kachelglans, tasschen, 3 ?.w,arKte„aofneme'rs rose reticule inh. rozenkrans, ebroche? zakmesenveloppe inh. imitatie pondjes en 2 schakels, doublé horlogeketting, electi- lantaarn „Perfecte zilv. oorbel, cein tuurs,' br. actetasch, stuur-fietstasch. pakje brei katoen en naalden, rozenkransen, tabakspuitje, gouden zegelring X X V. d. M., beige-bruin bontje, 1% knot donkerblauwe wol, oorhangertje, wit wollen babyjasje, chauffeurspet, bril in étui en lorgnet, grijs jongensjasje, 1 zwarte regenpijp, vulpen, zwarte vilten dameshoed. 3 bruine kinderschoentjes, zwart led. beenkap, doublé kinderarmbandje met 2 steentjes, belas tingzegels voor vet, 2 vormhouders, zwarte flu* weelen damestasch, padvlndersriem en fluit, bad- mV, emaille kruik, witte overall, eenige velletjes bont, bruin dekzeiltje, veldflesch, 2 ge- tuigschriften t/en name G. v. d. Meer, beige damestasch inh. foto's, kindermuts, verchr. damespolshorlge, rywielvelg, kinderwagenzeiltje, damespolshorloge, gry'ze heerenhoed, blauw Jon gensjasje, 1 paar voetbalschoenen, doublé arm band, gryze regenjas en müts, 2 vergulde schil- derijiysten. Aan de bureaux; Sandellngplein. steekwagen; Witte de Withstraat; 1 H.G. en H.G. gewicht. By vinders: gehaakt taschje, v. d. Peppel, Maaskade 107; R.B.merk ,,A. v. d. B.", C. Son- neveld, Celsiusstraat 18a, Schiedam; 1 paar zwarte regenpypen, Poortvliet, Busken Huet- straat 129b; portem. met pl.m. 25 cent, Boo- gaarts, Sonmanstraat 50; vulpen „Kees Mulder", Aangiften van 12-November: BEVALLEN: J. A. Wlllemse—Vuijk d. M. HoegeeSnelleman z. J. SmitLingen d. J Hafs—Vermelis z. H. BeumanFeenstra z. G. KunnenBoverhuis z. M. B. Koster v. d. Horst z. P. Bierhuizende Leeuw z. C. E. LanooyGrille d. C. v. d. Wetering Kessels z. F. Berkelv. Beuman d. C. M. Geenenden Hagenaar d. G, P. Groenewegen v. d. Vliet z. W. A. Oudejansv. Ryswyk z. J. C, v. d. WaterMulder d. M, W. v. d. HeuvelHermse z. A. LoenderslootVisser z. D. Franke—Paauwe d. J. Naaijen—Meyer d- L. Kasolde Jong z. J. M. Bonewaid- v. Mierlo z. C. Boot—de Vries d, J. Cleff- kenTielen d. J. M. v. StijnScha-effer 7.. OVERLEDEN L. de (Koning geb. man 59 J. H. de Ronde rnan 'Van I. M. Hdnnaart 38 J. S, C. C. Sanderus weduwe van J. H. B. Muus 71 j. C. A. F. Hillenaar man van J. Thiel 45 J. W. Dirken ongeh. man 71 j. B. Groen man van M. Vollemans 54 j. J. Bouwman wedr. van J. M. Eri I ig 79 j. W. J. Engelberts man van W. v. d. Sloot 80 J. N. W. de Jong van J. C. de Rooij 85 j. ,M. Nijs vrouw van L. P. C. Renirie 48 j. A. H. Ludeker vrouw van C. J. Snyders 59 j. S. de Longe man van N. A. Bosch 82 j. Voorts als levenloos aangegeven kind van E. TorenvliedHougee d. Aangiften van 3—10 November 1937. BEVALLEN ;C. M. Kooy geb. Verhoeven z. J. -C. Martyn geb. Werner d. A. Roest Crollius geb. Stheeman z. E. Oranje geb. Wilgenburg d. H. H. v. d. Wind geb. Jans dochter. ONDERTROUWD: G. A. Lampen 22 j. te Rotterdam en D. Plomp 19 jr., Overschie M. Otting 26 jr. te Delft en A. Neeleman 28 1. alhier L. van den Berg 28 j. en H, C KH1n- smit 26 j. beiden alhier. OVERLEDEN: A. van Vliet 72 <jchtg. van A. Poot. VLAARD. YRIJW. BRANDWEERVEREEN. „DOOR OEFENING VAARDIG". Rovengenoeimde vereenijging hield haar 7e jaarfeest, waarbij speciaal de heeren A. van Santen, oud-ondercommandant en P. F. Leer dam, ooid-pijphouder, werden gehuldigd bij hun afscheid van de brandweer wegens het bereiken van de gestelde leeftijdsgrens. Hun werd met een hartelijke toespraak een vereenigngs-Jdiplloma voor de vele bewe zen diensten uitgereikt. Staande zong men den onlangs Koninklijk onderscheiden heeir A. van Santen twee coupletten'van het Wil helmus toe. VEREENIGING VOOR T ACHTERLIJKE KIND. Bovengenoemde vereeniiging houdt op de werkdagen tusschen 15 November en 4 De cember a.s., des morgens van 9 tot 12 en des middags van 2 tot 4.30 uur een tentoonstel ling in de werkinrichting en weefkamer, Zo merstraat 27. In voorraad is een rutone sorteering arti kelen, geschikft voor cadeau. Men kan ook iets maar eigen smaak of van bepaalde maat la ten maken. BUURTVEREENIGING „PRO REGINA". De buurtvereeniging Spoorsingel e. o. „Prou Regina" vierde haar 12%-jarig bestaan met een feestavond, waarin de jaarverslagen van secretaris en penningmeester werd^p uitge bracht en door de tooneelver. Sunlight" werd opgevoerd" Het was maar een steenhouwer". Het bestuur- werd vastgesteld als volgt: N. Verkade, voorzitter; A. van der Vaart, secr.; J. P. de Jong, ie penningmeester; C. Komaat, 2e secretaris; J. Hartman, 2e penningmees ter. BINNENGEKOMEN. In de Vulcaamhaven is binnengekomen het stoomschip „Stolwijk' om 3750 ton kolen te laden. POSTDUIF AANGEVLOGEN. Bij van Gilst, Steynsbraat 10, is komen aan vliegen een postdiulif, gemerkt no. 452-334C- 3953. KEURING VAN DEN DIENSTPLICHT. De burgemeester bréngt ter kennis van be langhebbende^ dat de keuringsraad voor den dienstplicht in deze gemeente voor de lichting 1938 ingeschreven personen, die van den dienst plicht zijn vrijgesteld wegens broederdlienst, voorzoover zij inmiddels niet van den dienst zijn uitgesloten, of wegens verdrag van den dienstplicht zijn vrijgesteld, zitting zal hou den te Vlaardtiigen in het Handelsgebouw, op de navolgende dagen: Maandag 20 December v.m. 9.30 uur, n.m. 2 uur; Dinsdag 21 December v.m. 9.30 uur, n.m. 2 uur; Woensdag 22 December vm. 9.30 uur, nam. 2 uur. HARINGAANVOER. GEEN BRANDSTICHTING Nar wij vernemen, heeft de Officier van Justitie te Rotterdam, den heer M. de W., alhier, ontslagen van rechtsvervolging, daar het onderzoek heeft uitgewezen, da.t> de W. geen schuld heeft aan den brand, die in den nacht van 15 op 16 Juli j.l. door omwonen den werd ontdekt in de achterkamer van zijn slagerij aan de Hoogstraat 77, alhier. Jam Te VIaardingen zijn thans aangevoerd 29?W0 kantjes haring, aangevoerd door 635 schenen, tegen vorig jaar 246040 kantjes, aangebracht door 594 schepen. Over de verschillende reederijplaatsen be draagt de baringaanvoer thans 781.539 kantjes haring, aangevoerd door 1659 schepen, tegen vorig jaar 619.123 kantjes aangevoerd door 1474 schepen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Voor de leden van het Maatschappij-Zieken fonds zuilleij vanaf Zaterdagavond 7 uur tot Zondagavond 11 uur dienst doen: dr. P. G. Kousemaker, Hoflaan 13, Tel. 203; dr. R. Stoop Verploe-gh Chassé-plein 1, Tel. 138. Geopend is de apotheek P. Walrave, Schied, weg 1, Tel. 93. SPOORBRUG GESLOTEN De spoorbrug zafl gesloten zijn in den nacht van Zondag op Maandag en van Maandag op Dinsdag a.s. BURGERLIJKEN STAND. Ten nadeette van B. C. v. B., (rfjk3veld.wa.eh- ter, wonende Hordijlk Is een zwart beeiren- rijwftei ontvreemd, hetwelk vóór de woning stond. UITKEERING GEMEENTEFONDS Ue vermoedelijke uiitkeering uiiit het ge meentefonds voor het dienstjaar 19..8/1939 zaJ bedragen f 37040.98. irir„ir DE GROND VAN DE NED. Het raiaidiSbasftuiit inzake den a H een perceel grond, kad. bekend onder Sectie B No 418 nu B No. 2705, van de Ned. Herv. No. 418, nu ^2 en (bestemd voor SSreSg nieuwe weg op het voormalig doortrekking Kcmtoginineweg, is door SS5STuten goedgekeurd. LUCHTBESCHERMING •noor hot hoofd der Luchtbescherming, den he?V K. Voita er, zullen dit seizoen een reeks leztogen met lichtbeelden worden ge houden. Oprichting van een Vereeniiging, waarvan men lid of donateur kan wonden, is m voorbereiding. ARBEIDSBEURS. TotaaJl der ingeschrevenen op 13 November 327 mannen en 32 vrouwen. Gesteund wer- en 9 personen, in de rijkswerkverschaf- ung te Lithoyen waren opgenomen 36 per sonen, in dlie te Heerjansdam 15 personen. BEVOLKINGSCONTROLE. Op Maandag, 15 November en volgende da gen vindt alhier de jaarlijksche bevolkings controle aan de hulzen plaats. Een ieder wordt verzocht zooveel mogelijk medewerking te verleenen. ST. NICOLAAS SCHIETWEDSTRIJD. De commandant der Burgerwacht, de heer C. Tuitel, brengt ter'kennis dat het voorne men bestaat om tegen St. Nicolaas weder een schietwedstrijd voor de leden te organiseeren. Zij die eventueel voor dezen wedstrijd een prijs beschikbaar willen stellen kunnen zulks te zijner kennis brengen, liefst voor 23 Novem ber a.s. WERKLOOSHEID. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs waren deze week ingeschreven 468 werkzoekenden tegen 596 in hetzelfde tijdperk van het voor gaande jaar. Het grootste contingent lever den de fabrieks- en losse arbeiders, n.l. 134 personen. GEBOREN: 7 Nov. Elizabeth, d. v. A. Stig- ter en M. Verburgh, Markgraaflaan 51; 6 Nov. Mari, z. v. J. Dijkshoorn en P. de Ro ver, Emmastraat 88; 9 Nov. Johanna Quiri- na> d. v. C. A. de Vette en T. H. Hillenaar, Waalstraat 92; 10 Nov. Aplonia, d- v. W. Borsboom en H. C. Halkes, v. Riebeekstr. 6; 10 Nov. A-dolf Joseph, z. v. T. G. Spijkers en S. M. W. Buch, Broekiweg 196; 10 Nov. Hendrik Willem, z. v. R. de Boer en J. D. Zebel, Bierslootsteeg 37; 10 Nov. Leendert, z. v. F. Droppert en H. Spanjersberg, Sta tionsstraat 75; 11 Nov- Cornells Willem, z. v. C. W. Nootenboom en C. van der Waal, Valeriusstr. 179; 11 Nov. Gijsbertus Evert, z- v. B. Vermeer en L. van Nes, Maris- straat 21. ONDERTROUWD: Johannes van Weelie, oud 23 jaar Schiedam, Villastr. 95 en Maria Cornelia Hoogerwerf, oud 23 jaar VI. Cal- lenburgstr- 25; Jacob Gijzen, oud 23 jaar VI. Afrol 7 en Maria Cornelia Antonia Theunis- se, oud 21 jaar VI. v. Kinsbergenplaats 42; Nipius, Cornelis, oud 26 jaar VI. Catsstr. 36 en Plona van der Kuil, oud 24 jaar VI. P. C. Hoofststr. 13; Petrus Johannes Gij zen, oud 29 j- VI. Stationsstr. 59 en Johanna Roza, oud 21 jaar, VI., Stationsstraat 59 Pie- ter Bakhuijzen, oud 32 jaar VI. W. Beukelsz. str. 51 en Martina yan den Berg, oud 33 j. VI. Wilhelminastraat 36; Adriaan de Jonge, oud 25 jaar VI- Kortedijk 18 en Dina Adria- na van Spijk, oud 22 jaar, VI. Kuiperstr. 90; Willem Nipius, oud 24 jaar VI. v. Schra- vendijkplein 24 en Catharina Jaeoba van der Houwen, oud 25 jaar, VI. P. Verkadestr. 13, Barend Schenkel, oud 21 j. VI. Dwiars- steeg 12 en Jannetje van Vliet, oud 18 jaar, VI. Groeneweg 12. GETROUWD; Jan van der Vis, oud 19 j. en Geertruida de Jong, oud 1 •'aar' OVERLEDEN: 8 Nov. Johanna Wilhelmi- na Meijer, oud 63 j. 4v- Schaaij J. A. L. Schied.weg 40a.; 7 Nov. Hoogendijk, Korne- lis, oud 65 j„ echtgen. van Droppert, Johan na, Eendr-str. 60; 9 Nov. Vrijland, Pieter Leendert, oud 48 jaar 2. Lieveldstteeg j; 8 Nov. Geiivoet, Johanna Henriette, oud 15 jaar, Ged. Biersloot 118; lo Nov, Rooden- bur-g, Jaeoba, oud 83 jaar wed. van Poot, C. Ridderstr. 31. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen bij: concierge dhr. H.B.S., Wes- terhavenkade; rijwielplaatje, beursje met in houd; Lamerg, Huygensstraat 56, rijwiel- plaatje; Politiebureau, huissleutel, Lipsmodel; de Bruyn, Steijnstraat 14, ceintuur inet gesp; Mooy, Groeneweg 13, rijwtelplaatje; Raad huis, Vlaard. Ambacht, blauwe meisjesmuts, handschoen, pet; Emaus 51, zilveren bekertje; Begoniastraat 22, portemonnaie met inhoud.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2