«t f ■Hl i^ótukkEm m y TIM TYLER EN SPUD DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. T EN fE 7. wii.de -die re N-0LOE.D IN HEN) WEEK. DE. OVERHANO HAD GEKge- GE.N.XWM YR'J MEi D DREiGT II EK HEE L Slecht TE BEKO- rlEN...„ STADSNIEUWS. LUCHTBESCHERMINGS DIENST. 60ste JAARGANG No. 18016 WOENSDAG 15 DECEMBER 1937 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCÖMM. No. 68085 CULTUREEL WERK VOOR WERKLOOZEN. TENTOONSTELLING VAN „DE GRAAL". VESTIGINGSWET KLEINBEDRIJF. 1 m Organisatie in vollen gang. DRANKWET. BESTUUR, LAND EN VOLK VAN SURINAME J. PAS f. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco Per Post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10, per drie maanden 3-, bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPUABen zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 1 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440 Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMS De ADVERTENTIEPRIJS nedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 cL Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tariel Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0,50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Scl.'.edamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt: 3.000 bij levenslange invaliditeit; f 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.voor het verlies van een hand, een voet of een oog; f 100.voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; 50.voor het verlies van een volledig lid van een duim, of voor het verlies van twee leden van een wijsvinger? Zb.voor het verlies van alle leden van een anderen vinger., of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm, of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Een en ander volgens de geldende voorwaarden gelijk deze eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Instelling van een adviescommissie. Door Burgemeester en Wethouders is in gesteld een Commissie van Advies voor Cul tureel werk voor werkloozen, tot leden waar van zijn benoemd de heeren: J. Dinkelaar, weth voorzitter; Ir. W. A. Hoek, C. J. Klamer, J. K. Kalkman, N. Scheurkogel en Ir. A. F. J. Weijers, werkgevers; J. Hart- koorn, Schied. Bestuurders bond; Th. J. H. Mouwens, R. K. Volksbond; H. Wiekenkamp, Schied. Chr. Besturenbond; M. J- G. Donker, Neutr. Bestuurdersbond; W. F. van den Berg, Centr. Werkloozenzorg; mevr. Gabel ran Vliet Christ Vrouwenbond; mej. A. Wubbolts L GraaP F G van Essen, St. Joz.gezl.; mej. r! Natrop, Mod. Vrouwenbew.; W. Snoeijer, Mod Jeugdbew. Tot secretaris der commissie is aange wezen de heer J. H. van Veen, dir. van de Gemeente Arbeidsbeurs. Maandagavond 13 Dec. 1937 vergaderde de commissie voor de eerste maal ten Stadhuize Voor groote en behoeftige gezinnen. De leidsters en leden der Vrouwelijke Jeugd beweging voor Katholieke Actie; „De Graal vragen uw aandacht voor een tentoonstel ling in haar clubhuis op de Lange Haven 92, waar u zult kunnen bezichtigen hetgeen vooral de laatste maanden door de leden is gemaakt voor groote en behoeftige huisgezin nen. Tevens zal de gelegenheid zijn eens na der met de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie kennis te maken, wat u uiterst gemakkelijk wordt gemaakt bij een rondgang door het clubhuis. De* tentoonstelling is geopend voor alle ouders en belangstellenden op Zaterdag 18 December van 48 en op Zondag 19 Decem ber van 126 uur. Een rechtzetting en een wenk. 'Actie verwekt reactie is een regel, die Overal toepassing vin dit, ook bij de Vesti gingswet Kleinbedrijf. Nauwelijks heeft men het gevoel gekregen, dat het ernst gaat wor den of men tracht op alle mogelijke manie ren zich te vrijwaren tegen toekomstige exa mens of een onderzoek naar credietwaardtg- heiü. En in zijn angst neemt men soms mid delen te baat, die achteraf niet deugdelijk biij- i ken. Zoo geniet de laatste tijd bijzonder de vennootschap onder firma de belangstelling, meer zelfs dan haar in verband met de Ves tigingswet toekomt. Bezorgde vaders of ook wel angstvallige zoons ontdekken plotseling in de vennootschap onder firma een soort as pirine tegen de vestigingseischen. Immers, zoo redeneert men, als vader, (die momenteel al leen de zaak drijft) met zjjn kinderen een fir ma aangaat, dan zal, als te eeniger tijd ves tigingseischen voor zijn bedrijf afkomen geen gevaar zijn te duchten. Gevestigde zaken toch, aldus loopt de gedaehtengang, behoeven geen vengunning van de Kamer van Koophandel, daar gaat alles voor door zooals thans en als vader dan komt te vallen wel, dan gaan de zoons gewoon verder; het blijft een gevestigde zaak! Deze conclusie nu is voorbarig en meer naar hetgeen men wenscht dan naar wat de wet bepaalt. Het zou allemaal juist zijn, als artikel 10 van de Vestigingswet er niet was. Want dit zegt in goed Hollan'dsch, dat bij wijziging in de personen van ondernemers gehandeld meet borden als gold het een nieuwe vestiging. Vermeerdering of vermindering van het aantal Aennooten noodzaakt dus tot het aanvragen Win een vergunning en die bekomt men niet zonder aan de vestigingseischen te voldoen. Wanneer in ons geval vader dus sterft of zich dit zaken terugtrekt moeten de zoons aan de Y®s"Uigingaeischen kunnen voldoen om een var. ^ing te krijgen. der, ciieZal nu wel duidelijk zijn, dat de va- zet'in e 0111 genoemde redenen zijn zaak om- noemt, clg firrna en daarin zijn kinderen op- in de gedacht611 slec®lt;e dienst bewijst. Want, giingseiscihcn dat men vrii is van de vesti- handelskenni'g men de tijd om de diploma a ven voorbijgaan ^bekwaamheid te verwcr- creden van een ovexrl«den of vlt" me gewaarwording de onaanger.a- JL °Pkomt, dat men heeft mis. gerekend. +..*3eter xdS.enmernaana te P^ken en tijdig een examen er aan te wagen Het trant alleen om mimmumeaschen, die afgesteld 71|n op de practijk en geleerden wii <je wet van u niet maken. Ook hier geldt; Frisco gewaagd is half gewonnen! ZILVEREN COLLECTANTEN- JUBILé Zondag as. hoopt de heer P- Lansbergen den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar lid werd van het college collectanten St. Hieronymus Aemilianus der St. Liduina- kerk alhier. Het zal den jubilaris, die om z>n eenvoud en trouwe plichtsbetrachting, bij z'n collega's en ook daarbuiten algemeen geacht is, onge twijfeld niet aan belangstelling ontbreken. De gelegenheid hem met dit jubilé te feli- citeeren wordt een ieder geboden op Zondag a s- 's midags tusschen 1 en 2 uur ten huize van den jubilaris, van Smaleveltstraat B, alhier 'V r.:- HET WINTERCOM1TÉ 1935 TÉ ROTTERDAM heeft gisteren zijn actie wederom ingezet om aan diegenen, die daaraan de meeste behoefte hebbenwarme maaltijden te verstrekken, 'n Kijkje in Huize Padua aan de Rechter Rotiekade, een der lokalen, waar maaltijden worden verst'dct. Aller belangstelling overwaard. Het hoofd van den luchtbeschermingsdienst ir. J. B. H. Aikema, heeft gistermiddag voor de pers een uiteenzetting gegeven van dat gene, wat de gemeente Schiedam te doen staat en wat zij reeds gedaan heeft om de ver schillende gemeentelijke diensten, publieke in- stelling-en enz. in een org-anisatorischen vorm •van de publieke luchtbeschermingszaak onder te brengen. Als verantwoordelijke man is het hoofd der gemeente aanwezen, doch deze wordt in de veelomvattende neventaak terzijde gestaan door een aan te wijzen hoofd van den lucht beschermingsdienst. De gemeenten in het rijk zijn ingedeeld in drie klassen, waarvan klasse 1 de hoogste ge varen-klasse aanduidt. Schiedam is ingedeeld in de 2de klasse. Hierover is men het niet eens, daar een indu strie-centrum als vooral het gebied rondom Schiedam volgens veler meening in de 1ste gevaren-klasse in tijden van oorlog dient te worden gerangschikt. Er zit aan deze indeeling nog meer vast. Het rijk heeft nl. voorschriften gegeven, welke maatregelen dienen te worden genomen. De maatregelen, voorgeschreven voor 3e klasse gemeenten, moeten in ieder geval ook door die der le en 2e klasse worden genomen. Dit zijn o.m. de instelling van een luchtbescher mingsdienst met de daaraan verbonden hulp diensten. De kosten voor deze elementaire organisatie moeten door de gemeenten zelf worden bekostigd. De gemeenten, ingedeeld in de 2e en le klasse moeten nog. meerdere maatregelen nemen tot extra beveiliging. Voor de 2e klas draagt het rijk dan procent bij, voor de le klasse 1 procent. Deze steun wordt dan in geld of natura gegeven. De indeeling van Schiedam in de 2de klas geeft dan recht op b.v. 300 gasmaskers door het rijk te ver strekken ten gebruike van het personeel, in gedeeld bij de diverse hulpploegen, terwijl een indeeling in de le gevaren-klasse recht zou geven op 1200 gasmaskers. Zoo is het natuur lijk ook met al het overige materiaal. Het is te hopen, dat in de toekomst ten be hoeve van onze stad met ruim 60.000 inwo ners, de hulpploegen over een voldoend aantal gasmaskers zal kunnen beschikken, door in deeling in de 1ste gevaren-klasse. Het verdedigingsplan Door voortvarendheid van den luchtbescher mingsdienst hier ter stede werd bereids bjj de Rijksinspectie een plan ingediend, dat ech ter nog weer enkele kleine wijzigingen zal moeten ondergaan, om het geheel in over eenstemming te brengen met de wensohen van de desbetreffende Rijksinspectie. Onze stad is dan in 6 vakken en 1 haven vak verdeeld. In ieder vak komt een vak-hoofd en een plaatsvervangend vakhoofd. In het havenvak b.v. functioneert de havenmeester als zoo danig. De^e vakhoofden beslissen, wanneer hulp verleend moet worden. Zij waarschuwen het centrale bureau van den luchtbescher mingsdienst, dat op zijn beurt order geeft aan de verschillende hulpdiensten. Deze hulpdiensten bestaan uit het nu reeds in volle oefening zijnde personeel der verschil lende gemeentediensten van technische bedrij ven: brandweer, gemeentereiniging, gemeente werken, bouw- en woningtoezicht, terwijln0" leiding van dr. de Bruin de verschillende plaatselijke geneesheeren druk bezig zijn een geneeskundigen dienst voor dit doel te or- ganiseeren en o.a. het personeel bekend te maken met de wijze van behandelen van eventueele gewonden en gaszieken. Al deze diensten oefent men nu ook reeds in ploegen in het dragen van gasmaskers en het verrichten van werkzaamheden, terwijl ze het masker op hebben. Men bedenkt, hoe moeilijk het is met beperkte ademingsvrijheid grondwerk te verrichten, om een kabel, een gasbuis of riooleering te herstellen. De brandweer zal haar materiaal over de stad moeten verdeelen, noig aanvullen zelfs met hulpmateriaal om bij de te verwachten brandbommen snel te kunnen optreden. Ge meentewerken zal op moeten treden bij het herstellen van straten, huizen, bruggen en het opruimen van puinhopen. Technische be drijven zal over voldoende deskundig perto neel moeten beschikken om electrische kab-ls en gasbuizen te herstellen. Bij dit onderdeel vooral zal men veelal op eigen kracht zijn aangewezen omdat in te deelen hulppersoneel bestaande uit vrijwilligers, niet over de noodi- ge technisohe vaardigheid zal beschikken. De politie zal extra op haar qui-vive moeten zijn om de orde te handhaven, vooral bij ner veuze stemmingen en het te verwachten op treden van ongure elementen bij een totale lichts-verduisbering in verband met een ver wachte luchtaanval. De havendienst zal op de rivieren en in de havens een wakend oog in 't zeil moeten houden, opdat ook de schipperij zich ter dege voegt naar de gestelde bepalingen. Bij den vleeschkeuringsdienst zal de controle op de voedingsmiddelen berusten. Tevens moet een voedselreserve worden gevormd. De Gemeen telijke woningdienst is belast met bet opspo ren van geschikte en geschikt te maken schuilkelders en het ontwerpen van open bare schuilplaatsen. Deze laatste dienen alleen voor het zich op straat bevindend pu bliek. Uiteraard zal echter in ieder huis zelf een vertrek of kelder als schuilplaats moe ten worden ingericht. Voor de burgers zelf kan de overheid op schuilpiaatsgebied wei nig, ja feitelijk niets doen. De Gemeentelijke gasverkeuringsdienst zal gasspeurders moeten opleiden, die eventueel geworpen gas onderzoeken en aangeven wel ke middelen aan te wenden zijn om zoo'n geval zoo doelmatig en snel mogelijk te neu traliseeren. Als hoofd van dezen dienst fun geert de heer de Graaf, scheikunde-leeruar aan het Gymnasium, die bereids vol goeden moed zich op een zeer zware verantwoorde lijke taak voorbereidt en zijn gasspeurders- traint. De verbindingsdienst zal zich bepalen tot toet op alle mogelijke wijze verband hou den met de centrale leiding. Hiervoor hoopt men allereerst te gebruiken de bestaande telefoonverbindingen, de ra diocentrale kan ook nuttig werk doen ter wijl draagbare radio-ontvanigst. en zendsta tion wel de meest technische vervolmaking zullen beteekenen. Mocht dit alles falen, zoo Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van Eth. Fa. Bok horst, alhier, om een verlof A voor den ver koop van zwak-alcoholischen drank in het klein in de voorlocaliteit van het perceel, ge- legen aan den West-Frankelandschen dijk no. 5. alhier; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht. SCHIEDAM, 15 December 1937. zal de estafette dienst moeten worden inge richt. De bedoeling is nog cm de 7 vakken onder te verdeelen in totaal 30 wijken, aan het hoofd waarvan weer een wijkhoofd en een plaats vervangend wijkhoofd staan. Wanneer we zoo in 't kort weergeven vat de luchtbeschermingsdienst al vereiischt aan organisatie ;zal het ook duidelijk zijn dait de bevolking in haar igeheel zooveel mogelijk moet meewerken gevaren te helpen keeren. Dit kan vooral door nu reeds de nood.ge balangstelling te toonen in dit wel luguber on derwerp. Zooals reeds enkele dagen geleden uit onze redactiekolommen bleek, is hier in Schiedam èn oprichting een pi. afd. van de Nederl. Ver- eieniging voor Luchtbescherming. Een nuttig instatuiut, dat juist beoogt de burgerij zooveel mogelijk voor te lichten op dit gebied. Dat de organisaitie der gemeentelijke en particuliere hulpdienst veeil personeel zal vragen, staat vast. Daarom is het noodiig om over de nood.ge goed geoefende vrijwilligers te beschikken en over menschen die nu nog als leeraar k'n- nen optreden. Gedacht wordt b.v. aan militair reserve-personeel, dat nu nog wel aanwijzin gen kan geven, doch in dagen van gevaar in het leger dienst zal moeten doen. Onze lezers behoeven na lezing van dit al les niet te rillen van angst, daar bewezen wordt dat juist om het gevaar te beperken er vele middelen ten diensten kunnen staan, mits men nu de oogen niet sluit en mede werkt om de Schiedamsdhe luchtbeschermings dienst met inzet van alle mogelijkheden, dus ook door persoonlijk deel te nemen, te or- ganiseeren nu ons de tijd daartoe ncig ge laten is. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) „ACHTERLICHTEN KWESTIE" Mijnheer de Redacteur bij voorbaat mijn dank voor de plaatsing. Zonder het doel van het brandend achter licht' te bestrijden, vraag ik de aandacht voor 't volgende Bij het niet branden van 't achterlicht volgt daarop een bekeuring? Zoo ja?, dan wilde ik gaarne dat iemand mij 'n middel verschaf te, dat nu eens geen geld kost, om het niet of wel branden te controleeren, daar het bij zelf probeeren onmogelijk is gebleken dit te doen. J- H. Naschrift der redactie Het niet branden van het achterlicht wordt strafbaar gesteld. Wat betreft Uw andere vraag, deelt „waor dat wiel draai" ons mede, dat 't moge lijk is. uw dynamo in serie door te verbinden m?t vóór. en achteramp. Wanneer het ach terlicht stuk is, brandt de voorlamp niet. Dat is dus een duidelijke waarschuwing. Het na deel is, dat dan twee lampjes van hooge am perage moéten worden gebruikt, terwijl bij de gewone monteering de speciale achter lampjes slechts 00.04 A sterk behoeven te zijn, zoodat het voorlicht dangeen verzwakking ondervindt, hetgeen met doorverbinding wèl aanzienlijk is. Er is echter, nu we het toon over dirt vraagstuk hebben een koplamp in den handel, waarin een rood waarschuwings lampje, zichtbaar voor den bestuurder, brandt. Gaat dit uit dan is er iets niet met het achter licht in orde. Déze laatste methode is tot nu toe wel de beste, alleen moet men dan de kosten voor zoo'n nieuwe koplantaarn over hebben. DE RADIO-CENTRALE. Programma 5. Donderdag 16 Dec. Luxemburg: 8,20 Concert. Diversen: 10.5011.50 Droitwich: 11.50 Gramofoon -Brussel (Pransch): 12.20 Gramofoon; 12.50 Omroeporkest; 1.00 Gramofoon; 1.30 Ver volg concert. Luxemburg'. 2,25 Concert. Diversen: 2,503,50. Luxemburg: 3.50 Concert. Brussel (Ned.): 5.o0 Orkest; 6.05 Kinderuurtje; 6.50 Gramofoon. Diversen. 7.058.05. Luxemburg: 8.00 Concert. Brussel (Ned.): 8,35 Omroepdansorkest; 9,20 Vervolg concert; 10.10 Avondgebed; 10.20 Ge sproken dagblad; 10.30 Gramofoon. Voor de programma's 1 t.m. 4 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether": Lezing door den Burgemeester. Op verzoek van de besturen van de afdee- lingen Schiedam van den Alg. Ned. Christ. Ambtenarenbond, het Nationaal Verbond en den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren, heeft de Burgemeester mr. dr. F. L. J. van Haar en, zich bereid verklaard een causerie te houden over Suriname: „Bestuur, land en volk" De lezing zal worden gehouden in gebouw Musis Sacrurm op Donderdag 21 Dec., 's avonds 8 uur. De Schiedamsche Onderwijzers Muziekver- eeniging zal muzikale medewerking verleenen K. J. M. V. en KERST-ACTIE. Dit jaar heeft de K. J. M. V. voor het eerst in haar winterprogram een Kerst-actie ingc- lascht ten bate van een aantal arme Katho lieke gezinnen. Dit programmapunt heeft de volle instemming en medewerking van de St. Vincentiiusvereeniginig. Op 2en Kerstdag nal in den R. K. Volksbond een Kerstfeest wor den aangeboden. Er zal gezorgd worden voor een zeer gevarieerd programma. Bovendien zal buiten een tractatie, voor zoover de midde len toereikend zijn een extra Kerstgave worden aangeboden. Reeds mocht de K.J.M.V. van vele Katho lieken sympathie ondervinden moet dit plan in de vorm van een geldelijke bijdrage of anderszins. Ook zal een aantal circulaires in zee gaan naar degenen wier medewerking nog niet gevraagd werd. Verwacht wordt: Matige tijdelijk toenemende Zuid-Wes telijke tot Noord-Westelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, kans op regen of natte sneeuwbuien, iets kouder. De temperatuur zal vermoedelijk iets da len, waarbij zij des nachts plaatselijk tot on der het vriespunt kan dalen. Donderdag. Zon op 8.04. Zon onder 15.48. Maan op 14.45. Maan onder 6.19. Wielrijders lichten op van 16.18 tot 7,35. 15 D e c.Groote Schouwburg. Traviata (Ital. Opera), 8 uur (boven 18 j.) Nut, piano avond Willem Andriessen, 8,15 uur. 17 Dec.: Groote Schouwburg, Butterfly, (Ital. Opera), 8 uur (boven 18 jaar) Doelen, Toonkunst, 8 uur. 18 Dec.: Groote Schouwburg, De Tijd en de familie Conway (Rott. Hofstadtooneel). 8,15 uur (boven 18 jaar) Nut, openbare voordrachtoefening Conservatorium-Holthaus, 7.45 uur. 19 Dec.: Groote Schouwburg, Marathon dans (Charlotte Kohier), 2.15 uur (volw.); De Tijd en de familie Conway (Rott. Hofstad tooneel), 8,15 uur (boven 18 jaar) Doelen, Residentie-orkest, 2.45 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 16 December, in: Grand: Shall we dance? (volw.); Lumièie: Verdachte sta op (volw.); Studio: Wintemet (volw.); Thalia: Capriolen (volw.); Colos seum: Swing time en Onder vreemde viag (volw.); Prinses; Suzy en Opstandige harten (volw.); Harmonie: De zevende hemel en Hoogspanning levensgevaarlijk (volw.).; Vic toria: Onder Spaansche vlag en Julika (voor volw.).; Scala: De geheime code (boven 18 jaar); Olympia: De pseudo-spion en De wil de jacht (b. 18 j.); City: Ik ben schuldig en In Chineesche wateren (volw.); Ooster; Ele phant boy en Als je verliefd bent; Luxor: De ideale secretaresse (v. volw.); Capitol: Adieu Parijs (volw.); Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen: Stu. dio '32 werken van G .v. Lerven, Arnhem. D. Vaarties, Esschenweg 39, oude kunst (tot 28 Februari). Studio '32 werken van Han Mayens, Otto Hanrath en Ton Meyer, Amsterdam. i Schiedam. Passage theater: Marguerite Gautier en San Quentin (volw.) In het ziekenhuis Westeinde te 's-Graven- hage is op 78-jarigen leeftijd overleden de heer J. Pas oud-burgemeester van Weerstlo en oud-inspecteur bij het L. O. De overledene was Officier van Oranje Nassau. FAa/Ct, PE PANTER. VAN TIM is wëgge- LOOPEN, DAAR HET" D£ boefel voelt er. N'ETB voor. n N -TF WORPEN OPGEGETEN. H'j VER PEDiGT ZICIH TEGEN Z V N BE l AS E RS, EK HEEFT FANG GE VAARLIJK 6E.ET. TENSLOTTE MOET ECHTE (R Dg BOF FEL. DEN SrRVD OPGEVE/K Copjnghl Optrm M lederen Woensdagavond half 8 tot half 11 bijeenkomst R. K. schaakver. S. B. O. in de R. K. Volksbond, Lange Haven 71. lederen Woensdagavond om naif 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van half 9 tot halt 11 repetitie Kon. Zangvereenigmg Schiedam's Mannenkoor „Orpneus", onder leiding van Ed. Fiipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) tn Klankstudio, Lange Haven 55. lederen Woensdag om halt 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond lndoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagmorgen van half 10 tot half 12 afhalen van kleeding tn de SL Theresiavereeniging tn den R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van halt 9 tot half 10 sociale ontwikkelmgslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenver- eenlging onder leiding van den eerw. Praeses tn gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag repetitie R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alb. Thijm", R. K. Volksbond, 's avonds half negen. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia, K. K. Volksbond. lederen Donderdagavond half 8, Boven zaal R. K. Volksbond, Clubavond K.J.M.V. lederen Vrijdag cursusavond 8.15 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniiging. Eiken Vrijdagavond 8.30 repetiie R. K. mannenzangvereeniging SL Caecilia, R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van deD K. K. Gorzen In het Parochiehuis. SCHIEDAM, 15 Dec. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop. handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pcL f 16 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,401,50 (piet pfficieel),

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1