A ST.srzTrsr sr- - TYLER, EN. SPUD DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN SCHILTE'S THEE STADSNIEUWS. Wf ROTTERDAM. \k 60ste JAARGANG No. 18055 MAANDAG 27 DECEMBER 1937 VIER BLADEN, BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 Vraagt Uw Winkelier ROOD MERK INDISCHE MELANGE (krachtig) GROEN MERK CHINA MELANGE (geurig) 35 cent per ons. 's morgens een „krachtig" kopje 's middags een „geurig" kopje 's avonds schenkt U als variatie een melange van beide soorten. K. J. M. V. KATHOLIEK LEVEN. de blijde gebeurtenis. Een adres. mm POLO-ZWEMMEN- S. Z. C. 1 tegen Maas. KETHEL. JEUGDIGE POSTZEGELDIEF. NIEUWE ELECTRICITEITS- OVEREENKOMST. in vitad DE RADIO-CENTRALE. Programma 5. Dinsdag- 28 Dec. KALENDERS. GEMEENTERAAD Met nog vier makkers aangehouden. VOETGANGER DOOR AUTO MEEGESLEURD. GOED AFGELOOPEN. Slacktoffer in ernstigen toestand opgenomen. AANRIJDING. BURGERLIJKE STAND. Angstige spanning bij de Leuvebrug. FLUITJE INGESLIKT. SCHEEPVAART. DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2.55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprtjs per maand 1.10, per drie maanden 3.by vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zflii steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar k 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam, NIEUWE SCHIEDAMSCHE De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt: 3.000 bij levenslange invaliditeit; f 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; f 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.voor het verlies van een hand, een voet of een oog; f 100.voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; 50.voor het verlies van een volledig lid van een duim, of voor het verlies van twee leden van een wijsvinger! 25.voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm, of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Een en ander volgens de geldende voorwaarden gelijk deze eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Een Kerstfeest voor genoodigden. Zondagavond was de groote zaal van den R- K. Volksbond tot in alle boeken gevuld met menschen, die daar zelden of nooit ko men. Het waren gezinnen uit Schiedam, die op uitnoodiging van de K. J. M. V. gekomen waren om het Kerstfeest, dat speciaal voor hen georganiseerd was, bij te wonen. Daar Waren vaders en moeders, die voor dezen keer hun dagelijksche zorgen opzij hadden gezet en ook wilden genieten van den Kerstvrede die Christus bij zijn geboorte op aarde bracht. Daar waren kinderen, van groot tot klein, glunderend van verlangen naar hetgeen ko men zou, en dankbaar, wanneer hun iets ge boden werd. Om zeven uur sprak de voorzitter van de K- J- M. V., de heer A. de Bruijn, een vriende lijk woord van welkom tot de genoodigden, wenschte hun allen een zalig Kerstfeest, en sprak de hoop uit, dat allen zich zouden mnuseeren. Het eerste gedeelte van het program stond geheel in het teeken van het Kerst feest, terwijl het tweede deel gewijd was aan de vroolijkheid en den lach. Een jongens koor van Eerw. Broeders uit Rotterdam zong op keurige wijze een vijftal kerstliederen, wat met groote stilte werd aangehoord. Vervolgens speelde de heer Schrijver twee vioolsoli, aan de piano begeleid door den heer Quanjer. Nadat het jongenskoor nog maals een vijftal liederen had gezongen, voerden de Kruisvaarders van de Gorzen een Kerstspel op. De inhoud was ongeveer als volgt: Maria en Jozef hebben tevergeefs ge zocht naar een rustplaats voor den nacht Mana is zeer vermoeid, en Jozef besluit even te rusten. Een arme herdersjongen nadert, en biedt Jozef en Maria den stal van zijn vader a s nachtverblijf aan. In den nacht wordt 't Goddellijk Kind geboren. Als belooning voor un SWdheid mogen de herders de eersten zijn die het Kind komen aanbidden. ®l°t van het spel sprak moderator W' ,r»esterkamp een kort Kerstwoord. lijdens de pauze, die hierna volgde, dienden vaardige handen diverse tractaties rond. Te. vens ontving toen elk gezin een waardebon en een kerstboek. van°hef C'nm5anVang Van het tweede gedeelte ftet program, sprak de heer L. Kramers vooizitter van den bijzonderen Raad der Sint Vincentmsvereeniging, een dankwoord tot de Katholieke Jonge Middenstandsvereeniging. De heer A de Brugn verscheen nu weer op het tooneel, niet als voorzitter maar als conferencier en liedjeszanger. Zijn der dingen" en potpourri van bekende\™d- jes vielen zeer m den smaak van het dank bare publiek. De heer Schrijver speelde een vioolsolo en de heer Quanjer een piano-solo. Dan volgde het optreden van niemand min der dan „Ruziau". Dat zijn grafrede aan het graf van Gerrit, lid van de hengelelub groo- ten bijval oogstte, behoeft geen betoog. Onze snelteekenaar, de heer H. Vester, bracht de zaal in oproer door zijn buitenge wone handigheid, waarmede hij actueele per sonen in een minimum van tijd wist uit te schetsen. De heer N. Seters voerde een komische tapdance uit, mej. Riet Kamp zong haar liedje „Hartverwisseling" en tot slot verscheen nog maals „Buziau" in zijn succesnummer „de Opera-zanger". Gezien de strekking van het feest dat de K. J.. M. V. ditmaal organiseerde, kunnen we dit feest als een zeer grooten vooruitgang be schouwen. Herinneren we ons goed, dan was het vorig jaar een thé dansant het amuse ment, dat de K. J. M. V. zich had toegedacht. Ditmaal heeft men zich in dienst gesteld van den evenmensch en velen een prettigen Kerst mis bereid. Voor de K. J. M. V. zeker een groote vol- coemng en wellicht een gegronde reden om op dezen weg voort te gaan. Voor de wintercompetitie van denHaagschen Ziwemkiring speelt hedenavond om half tien in het Sportfondsenbad S. Z. M. 1 (heeren) tegen Maas uit Rotterdam. VERGADERING GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Kethel en Spaland heeft de leden van den Raad opgeroepen tot het houden van een vergadering op Donderdag 30 December 1937, des voormiiddags 9.30 uur. AANBESTEDING. Vrijdagmiddag heeft architect J. Snijders aanbesteed het verbouwen van het voormalig ketelhuis van den Ootsabtspolder tot woon huis. Ingeschreven werd als volgt: den Her tog, Delft ƒ2643; H. v. d. Loo, Kethel ƒ2550; B. Romijn, Kethel 2432; A. C. Bouwiens, Ke «hel ƒ2422,08; A. Peters, Kethel 2419,58; F. Bijl, Kethel ƒ2220; T. Zandbergen, Overschie 1899,99. Gunning aangehouden. Verwacht wordt: Meest zwakke veranderlijke wind, gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen neerslag, aanvan kelijk lohte tot matige vorst, later tempera tuur om het vriespunt. De vooruitzichten voor vorst zijn in onze omgeving onzeker. Vermoedelijk zal de vorst niet langer dan 1 A 2 etmalen aanhouden. Dinsdag. Zon op 8 10. Zon onder 15.53. Maan op 4.13. Maan onder 1?.55. Wielrijders lichen op van 16.23 tot 7.40. Een opname tijdens de Kerstaudiëntie, welke Paus Pius XI Vrijdag jl. in de Consistoriezaal verleende aan de kardinalen, bisschoppen en prelaten, waarbij de II, Vader in het bijzonder sprak over de kerkvervolging in Duitschland. huiden Reit~Ned' f?°nd van Hotel-, Koffie. blijde >0eDeurtenis in de ppr<ato „i i verboden alsmede sluit?™ P tapslu,t" X ak,mikwiT sluitmgsuren te doen gelden Vermakelijkheden zooveel mogelijk toe te staan en daarbij onthefw van heidsbelasting te verleenen? vermakelijk. B en W. stellen voor om om vrijstelling van belasting afwIjaend ken en voor het overige het adres naar ri Burgemeester, als hoofd der politie te doening aan te bieden. r ai' HENGELAARSVEREENIGING „HET VOORNTJE". Gisteren hield deze vereeniging haar eerste Kerstconcours in de Watering „Poldervaart", de vangst was gering, 1ste p.r P. Elshout, 2e pr. B. Duchenne, 3de pr. P. Lens, 4e pr. A. v. Alphen, 5de pr. W. Koot, 6e pr. J. Bonten, 7de pr. W. Klein, 8ste pr. D. Beusohihem, 9de pr. P. v. Heiten, 10de pr. H. Verheugen, 11de pr. S. v. d. Hout 12de pr. D. Klaassen, 13de pr. E. H. Scharmann, 14de pr. B. Pil, 15de pr. A. Wensveien. Eerste Controleursprijs werd behaald door A. Kooiman, 2de pr. F. Karbisch. A oor den duur van 25 jaren met de gemeente Rotterdam. Nadat het Gemeentebestuur van Schiedam „de tusschen Rotterdam en Schiedam gesloten overeenkomst voor de levering- van electrici- teit aan laatstgenoemde gemeente tijdig tegen 1 November 1938 had opgezegd, zijn zeer langdurige onderhandelingen gevoerd óver het aangaan van een nieuw contract. Het resul taat hiervan is geweest, dat thans tusschen de ambtgenooten van Schiedam en het college van B. en W. volledige overeenstemming is verki egen over de ontwerp-overeenkomst. In dit ontwerp is er van uitgegaan, dat beide gemeenten uit de stroomopbrengst allereerst haar aandeel in de kosten, aan de stroomleve- ring verbonden, vergoed krijgen en dat de daarna resulteerende winst wordt verdeeld. Voorts is in artikel 6 van het nieuwe con tract een z.g.n. gelijlcberechtigingsclausule op genomen. Deze clausule doelt op het geval, dat tijdens den duur van de nieuwe overeen komst, tusschen Rotterdam en een andere ge meente. een stroomleveringscoritract van den zelfden aard tot stand komt op voor die andere gemeente gunstiger voorwaarden, dan de onderhavige overeenkomst aan de gemeente Schiedam biedt. Mocht dit geval zich voor- °en, clan zal Rotterdam gehouden zijn, met inachtneming van het daaromtrent bepaalde ln genoemd artikel, dezelfde voorwaarden ook aan de gemeente Schiedam aan te bieden. Vervolgens is in bedoeld contract als garantie gesteld, dat Schiedam per contract jaar ten minste 200.000 betaalt, ook al zou de in artikel 5 opgenomen prijsberekening tot een lagere uitkomst leiden, terwijl ten slotte de gemeente Schiedam zich verbindt de elec- triciteit aan verbruikers niet te leveren op gunstiger voorwaarden dan hier ter stede gel den of beneden het door Rotterdam voor de aan haar net aangesloten verbruikers vastge stelde tarief. De duur van de nieuwe overeenkomst welke geacht wordt in te gaan op 1 November 1937, is gesteld op 25 jaren. Luxemburg: 8.20 Concert. - Diversen: 1-40 2,50. Luxemburg: 2.503,35. Diver sen: 3.353.50. Luxeimburig: 3.50 Concert. Diversen: 7.2012. Voor de programma's 1 t. m. 4 raadple men onze rubriek: „Uit den aether". pervlakte van 1050 vierkante nieter, tegen een huurprijs van 315 per jaar. 3. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer C. van Wingerden, alhier, van een perceel bouwgrond gelegen aan da Bur'ger.iefcs. ter Knappertlaan N.Z. tusschen de Vondel!aar. en Jan van Avennesstraat, ter breedte van 35 meter en ter diepte van 25 meter, tegen een prijs van 17.50 per vierkante meter, ter be. bouwing met 4 heerenhuizen. 4. Voorstel van B. en W, tot onderhandsohen IHeit nieuwe jaar is weer in aantocht en vele firma's nemen deze gelegenheid te baat cm hiun cliënten een kalender aan te bie den. Van verschillende zijden ontvingen wij ka lenders, in verschillende fraaie of meer za kelijke uitvoeringen. Van het Assurantie-kantoor Boelaars Lambert te Rotterdam zooals gewoonlijk, een goed uitgevoerde maandkalender, met flinke igroote cijfers. Op vele kantoren zal deze kalender zijn plaats wel vinden. De firma J. H. C. van Waart, distilla teurs te Schiedam, zond ons een fraaien maandkalender, in kleurendruk uitgevoerd, met op ieder blad een afbeelding uit het he den en het verleden. Van de levensverzekering-s mij. „R. V. S> ontvingen we 'n kalender met op ieder blad een reproductie van eenige der werken van Karei van Veen; N.V. Levensverzekerinigs-My. „St. Petrus'' een kalender met op ieder blad een afbeelding van eenige der meeste bekende Katholieke Kerken in ons land, van Arüëns- Schoenenhuis, evenals vorig jaar de Robinson kalender, die de verschillende kleederdrachten in ons land weergeeft. De Spaarbank Anno 1820 te Schiedam zond ons een keurig uitgevoerde kwartaal kalender met op ieder blad een reproductie van een schilderstuk van eenige der bekendste Hollandsche kunstschilders. Van de Nederlandsche Spoorwegen een spre kend uitgevoerden maandkalender; op ieder blad vindt men een afbeelding van een deel van het bedryf der N. S., vervaardigd door H. Heijenbroek. Verder verschenen nog kalenders van: N.V. Verzekerings-mij. E. R, K. Hm A. V.- bank Schiedam, Nationale Levensverzeke- rinjgs-bank; N.V. Levensverzekering- Mij. „Utrecht" en een van de firma C. van Pelt kolenhandel te Schiedam. v aankoop van eenige .perceelen. De burgemeester van Schiedam heeft de leden van een gemeente ;ad bpgerjapc-n ut he. houdien van een openbare vergadering ten stadhuize cp Donderdag 30 December 1937, des namiddags 2 uur. De agenda vermeldt: la. Benoeming van 'n lid van de Commissie bedoeld im. artikel 120 der Bouwverordening der gemeente Schiedam 1918 in verhand met hetaiis zoodanig aain den heer F. A. H. van Tersel verleende ontslag- lb. Benoeming van een plaatsvervangend lid van de Commissie, bedoeld in artikel 120 der Bouwverordening der gemeente Schiedam 1918 in verband met het als zoodanig aan den heer H. van der Kraan verleende ontslag. 2a. Voorstel van B. en W. tot verlenging --"*""«5 «cl wixmi ae voor den tijd van een jaar van de met den i voor het daarop houden heer D, de Bruijn aangegane huur ter zake van het perceel grond aan den Havendijk, nabij de Spuihaven, waarop zijn café is geplaatst, tegen een huurprijs van 40. 2b. Voorstel van B. en W. tot onderhand- sche verhuring aan de erven H. J. Jansen, al hier, van de panden, gelegen aan de Lange Haven 17 en 19, alhier, tegen een huurprijs Van 720 per jaar. 2c. Voorstel van B. en W. om opnieuw voor den tijd van 5 jaren, aanvangende 1 Januari 1938, aan den heer J. C. Ouwens, alhier, te verhuren het terrein, gelegen aan den Haven- dijk voor den kop van de Spuihaven, ter op- Deze aankoop betreft de volgende perceelen: Lange Nieuwstraat 8 en 10, Westvest la, lb, lc en Lange Nieuwstraat 12, eigendom van W. de Geus en A. van Waart; Westvest o, eigendom van A. van Waart; en Westvest u en Lange Nieuwstraat 14, eigendom van H. A. Sclholte. 5. Voorstel van B. en W. tot herziening van den erfpachtscanon van een 3-tal aan de N.V. Metaalbuizenfabriek Mij. „Excelsior" uitgege ven perceelen grond, gelegen aan en nabij den Buitenhavenweg, zulks met ingang van 15 No vember 1937. 6- Voorstel van B. en W.: a. tot het varleenen van een oredliet van 10.000 ten behoeve van de verbouwing van het kantoor en de dienstwoning van de Ge meente-Reiniging aan den Buitenhavenweg; b- tot wijzging van de begrooting van kapi taalontvangsten en -uitgaven van den Rei nigingsdienst voor het dienstjaar 1937. 7- Voorstel wan B. en W. om aan een kwee- keling m-et akte, toegelaten aan school D aan de St. Anna Zusterstraat, een beloonang van 400 per jaar toe te kennen, zulks in verband met de vermindering van het aantal leer- knachtenaan dlie school met één, wegens dialirtg van het leerlingenaantal. 8. Voorstel van B. en W. om, ingevolge het verzoek van het kerkbestuur van de parochie van O. L. Vrouw van den Allerheiligsten Ro zenkrans, overeenkomstig de „Verordening houdende de algemieene regelen voor het door particuliere eigenaars dn exploitatie brengen va.n gronden aan de Van Swindenstraat. 9- Voorstel van B. en W. om, in verband met den afloop van de Koninklijke goedkeu ring, te besluiten tot het opnieuw vaststellen van de Verordening tot tijdelijke verhooging ven de opcenten op de 'hoofd 'om der oers^-wele belasting ten behoeve van de gemeente Schie dam. Bij den postzegelhandelaar de H. aan de Passage vervoegde zich dezer dagen de 16-jarige N. A. P. de G., die een partij van 100 Jamboree-postzegels van 12 y2 cent aan. bood, beneden de waarde. Daar deze post zegels nog tot 31 December geldig zijn, vond de postzegelhandelaar de aanbieding wat vreemd en stelde de politie van een en ander op de hoogte. De jongeman werd aangehou- den en al spoedig bleek, dat hij de firma D. aan de Pelgrimstraat, alwaar hij in betrek king was, had bestolen. Voor eenige hon. derden guldens aan postzegels had de jeug dige dief zich toegeëigend. In verband met deze affaire werden nog vier knapen aan gehouden wegens heling. Proces-verbaaal is tegen het vijf-tal opge maakt. Een partij postzegels kon nog in be slag worden genomen. 27 Dec.: Tivoli-Schouwburg, Het cafétje, (De Rotterdammers)f 8.30 uur (volw.). 28 D e c.: Groote Schouwburg, Die altijd blijft. (Ver. Haagsohe Spelers) 8.15 uur. Tivoli-Schouwburg, Het cafétje, (De Rotter, dammers), 8.30 uur (volw.). 29 Dec.: Tivoli-Schouwburg, De kleine lord (De Rotterdammers), ,2 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 30 December, in: Stu dio: Grazige weiden (b.. 18 j.); Luxor: Fan ny Elsslerf (b. 18 j.); Lumière: De model echtgenoot (volw.); Grand: Moederlied (volw.); Thalia: Wanneer bent u jarig (b„ 18 j.)Colosseum: Als je verliefd bent en Tweeling-broers; Prinses: De jungle-prinses en Het paradijs der vrouwen (volw.); Ca pitol en City: Een dag op de renbaan (volw.); Harmonie Parkavue en Ohing Ghan op de Olympiade (volw.); Victoria: 'n Soldaat en 'n jong meisje en O. K. Mr. Deeds; Scala: Bom to dance (volw.); Corso: De vroolijke pleegvaders (b. 18 jaar); Olympia: Tarzan en de groene godin (b. 18 jaar; Centraal: In misdadigershanrien en Cirkel des doods (b. 18 j~ar); Cineac: Actualiteiten. D a g e 1 y k s: Arena, Rose Marie, 2.15 en 8.30 uur. Zon- en Feestdagen ook 5.15 uur (volw.) Schiedam Passage theater: Drie tegen nul en Oké mr. Deeds. 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Instructie voor den Keuringsveearts in de gemeente Schiedaift. 11. Voorstel vam B. en W. tot beschikbaar stelling van het terreim aam den Rotterdam- van een luna- Den lsten Kerstdag omstreeks half vier is de 52-jarige H. Bellwinkel wonende Prove niersstraat op den Beukelsdijk, die op een vluchtheuveltje stond te wachten, plotseling overgestoken zonder voldoende op het verkeer te letten. Hy werd gegrepen door een in de richting Beukelsweg rijdende luxe-auto, be stuurd door J. A. uit Schiebroek. De cnauffeur slaagde er niet in zoo snel te stoppen, zoodat B. ongeveer 30 meter werd meegesleurd. Daar na slipte de auto en reed vervolgens tegen een haltepaal van de tram op, die afknapte. De chauffeur kwam met den schrik vrij. B„ die er zeer ernstig aan toe was, is eerste hulp verleend door dr. Kruis uit Den Haag, die juist in de nabijheid was. Per auto van den G.G.D. is het slachtoffer daarop vervoerd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar hij is opgenomen met een gecompliceerde linker- onderbeenbreuk, een fractuur van den linker bovenarm, een hoofdwonde en een hersen schudding. Aan de gevolgen overleden. De 52-jarige H. Bellwinkel gewoond heb bende in de Proveniersstraat, is gisteren aan de gevolgen van zijn bekomen verwondingen in het ziekenhuis aan den Coolsingel over leden. De 63-jarige wielrijder J. Wagemaker wo nende Afrikaanderplein is vanmorgen ccn kwart vóór tien op de Nieuwe Binnenweg vafhlrwfr yaa -afdeeliingen Schiedam aangereden door een auto. Met een gebroken van het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis en het Algemeen Comilté voor Kindervoeding. 12. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een nieuwe overeenkomst voor de leve ring vam electiri'cileit door de gemeente Rot terdam aan Schiedam. Aangifte van 23 December. OVERLEDEN: A. Vonk 60 j. echtigenoote van M. Broeren, Nassaulaan 75. linkerknie is hij vervoerd naar 't ziekenhuis aan den Coolsingel. Daar de auto was doorge reden werden onmiddellijk de alarmmelders van de politie in werking gesteld. De betrok- ^ad men echter nog niet gevonden. Schippers In den nacht van Vrijdag op Zaterdag om streeks kwart over 12 is op de Leuvebrug een ongeluk gebeurd, dat wonder boven wonder nog goed is afgeloopen. Het ongeval heeft echter aan politie, brandweer, geneeskundigen dienst en een aantal burgers oogenblikken van angstige spanning gebracht. Een kolen vrachtauto, bestuurd door den 29-jarigen. W. v. d. Eikel, wonende in de De Jagerstraat, kwam omstreeks kwart over 12 de Leuve- brugsteeg uitgereden. Plotseling week de auto van de goede richting af en reed par does tegen het linkerhek van de Leuvebrug op. Gelukkig bezweek het hek niet, maar de slag was toch zoodanig, dat de twee mannen, die achterop den wagen zater, n.l. de 35-jarige P. J. Rooy, wonende Atjehstraat en de 29-jarige K. de Boef, wonende De Jagerstraat, uit den leegen bak werden geslingerd. On middellijk snelden politie en burgers naderbij. De chauffeur, die met den schrik was vrijge komen werd naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg overgebracht, doch de beide mannen, die volgens getuigenverklarin gen op de vrachtauto hadden gezeten, waren nergens te vinden. Een angstige spanning maakte zich dan ook meester van de omstanders, daar het vermoeden was gerechtvaardigd, dat de beide mannen in de Leuvehaven waren gevallen. De chauffeur, die wel wist dat hij twee mannen in zijn wagen had gehad, kon echter geen nauwkeurige verklaringen afleggen. Het zoeken naar de drenkelingen leverde gelukkig spoedig het resultaat op, dat Rooy werd gevonden. Door handreiking wist men nem op 't droge te brengen. Hij werd naar hec politiebureau aan de Groote Paauwensteeg overgeoracht. Den tweeden drenkeling, de Boef ken auto is echter nog niet aangehouden. De 11-jarige W. A. Roest, wonende Om. moordschestraat, heeft, terwijl hij met zgn moeder vertoefde in een modemagazijn, een fluitje ingeslikt. De jongen is opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel. Let- kolen SCHIEDAM, 23 Dec. Aangekomen landsch s.s. Everene, van Stratcni, om te bunkeren in de Withelminahaven. SCHIEDAM, 24 Dec. Aangekomen m.b. Ne derland, van Stockholm, s.s. Dania, van Ant werpen; s.s. Adelfotis, van Hamburg alle om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 24 Dec. Vertrokken: Let- landsch s.s. Everene, naar Sundsvall; Eni°\ s.s. Bangalore, met sitiukigoed naar Yokohama via Antwerpen; s.s. Siauliai, naar Klaipeda; Eng s.s. Wendover, naar Gulfport. FnNG..HEEFT Eg/y VAN VS V'J AN0EN QVEK.WONNEN JUIST OP 'T 00 (E, EN BLUS DAT MET PAARD E.R.AAN zog gelooven jSPR-iNGT FANG... - FEL- STRJJD W0R.0T FANCr WE.DER.0M OVENWINNAAR. H'J «iNELT "ZOO.VLUG ALS H'J IRAN NAftR. JEN PANTE^.OIE HET PAARD AANVIEL. waren in hun roeibooten geklommen en zoch ten met dreggen en haken de Leuvehaven af. Ook de politie begon te dreggen, terwijl de Brandweer met schijnwerpers bijlichtte. In- tusschen was ook de gemeentelijke genees kundige dienst gewaarschuwd, om onmiddel- Ujk hulp te kunnen verleenen. Meer dan een uur heeft men aldus gezocht, maar het resul taat was nihil, de drenkeling werd niet gevon den. Zekerheid, dat de man verdronken was had men niet, maar het werd toch algemeen aanvaard, temeer daar een onderzoek ingesteld in het huis van de Boef uitwees, dat hij niet thuis was gekomen. Na nog een tijdlang te hebben gedregd, heeft men tenslotte de reddingspogingen moe ten opgeven. De politie heeft in den vroegen morgen van den lsten Kerstdag zich nogmaals begeven naar de woning van De Boef aan de De Jager straat en toen was het raadsel spoedig opge lost. De drenkeling had zichzelf weten te red den en was kletsnat naar kennissen geloopen, waar hij gastvrij was opgenomen. -Opft MuruW Hedenmorgen zijn per auto van den G.G D. naar het ziekenhuis aan den Bergweg over gebracht en aldaar ter observatie opgenomen de 62-jarige J. Puinenburg en diens zoon de 27-jarige J. Puinenburg Jr. die in de drukke rij van de N.V. Waesberge Hoogewerf en Ri chards aan de Banierstraat bedwelmd zijn ge raakt door kolendamp Hun toestand is echter bevredigend.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1