DE K. N. V. B .-COMPETITIE. VAN ONZE KATHOLIEKE DE WEDSTRIJDEN VAN DEN I.V.C.B. ZATERDAG 15 JANUARI 1938 Plaatselijke ontmoetingen in Maastricht en Enschedé. Interessant programma voor Zuid afd. II. WAT DE RADIO MORGEN GEEFT. WAT DE RADIO MAANDAG GEEFT. BILJARTSPEL. KAMPIOENSCHAP 71-2. Prachtig gpel van Van Vliet en Bos. STORMVOGELS. Zal K. p. c. zich herstellen Afdeeling II. WIELERSPORT. DE ZESDAAGSCHE VAN GENT. Slaats-Pellenaars aan den kop. BONDSELFTAL SAMENGESTELD. MARKTBERICHTEN. DAMSPEL. NEDERLANDSCHE DAMBOND. Voor de vlotte afwerking van het program ma te hopen, dat morgen de weersom standigheden van dien aard zijn, dat alle vast gestelde wedstrijden zullen doorgaan Vooral voor Zuid afd. I wordt dat een dringende eisch; daar heeft een groot deel van het aantal clubs nog niet eens de helft van de competitie afge werkt; enkele speelden half November hun laat sten wedstrijd. Dit is o. m. het geval met R,K. O. N. S. die morgen aan de leiders een bezoek moet brengen. Na ruim twee maanden van stil stand kan men moeilijk iets van de prestatie der Schaesbergers voorspellen. Te oordeelen evenwel naar het verschil in kracht met V. V. H. behoeft men aan een meerderheid van laatst genoemde niet te twijfelen. De Sittardsche Boys zullen waarschijnlijk met Laura wel meer moeite hebben, 't Is de eerste maal dat deze ploegen elkaar treffen. In eigen Kuis is Laura lastig te kloppen, ook V. V. H. verloor daar. Op een meerderheid der bezoe kers zijn we dan ook nog niet gerust. In Maastricht gaat de plaatselijke ontmoe ting Kimbria—R. K. V. V. L. De Kimbren staan er allesbehalve gunstig voor, terwijl de bezoe kers nog een klein kansje voor de kopplaats hebben. Verrassingen voorbehouden, zien we R. K. V. V. L. wel een kleine meerderheid be- hdChevremont," die in haar laatste beurt een groote zege op R. K. N. A. C. behaald vangt Kerkrade, die op papier nog altya n wat sterker is. Toch achten wertc«» geenszins kansloos. Een verdeeling van de winst zou ons niets verwonderen. Nu de positie van R. K. N. A. C. précair be^ gint te worden, zijn we benieuwd of men zich in de komende wedstrijden zal weten op te werken. De visite, die thans aan Valkenburg moest worden gebracht, kan men echter geens zins tot de gemakkelijke beurten rekenen. De Valken, die op eigen bodem alleen nog maar van V. V. H. verloren, zullen vermoedelijk wel een kleine overwinning in de wacht sleepen Moeilijke beurten voor de leiders. Voor Zuid, afdeeling II, staan er twee interes sante partijen op het programm, waarbij de vier hoogstgeplaatste clubs twee aan twee elkaar ont moeten. Wilhelmina, die weer den kop heeft genomen, wacht de lastige opgave, een bezoek te brengen aan De Treffers, een ploeg, waarmee men terdege rekening dient te houden en die 1.1. Zondag in Eindhoven tegen Brabantia nog een gelijk spel forceerde. De eerste wedstrijd tegen de Weertenaren leverde een verdeelme van de punten op. In Groesbeek is De Treffers den laatsten tijd bovendien goed op dreef, zoo dat Wilhelmina het zwaar te verantwoorden zal krijgen; meer dan een kleine zege der kopclub verwachten we in geen geval. Maar ook Kolping weet wat haar morgen te doen staat. Brabantia komt in Helmond op be zoek. Nu mogen de Kolpingmannen destijds van de Eindhovenaren gewonnen hebben, dit was in het begin van het seizoen en sindsdien heeft Brabantia zich tot de derde plaats weten op te werken. Wil de thuisclub haar uitstekende kans op de kopplaats behouden, dan zal er gewonnen moeten worden, doch het Is, de vraag, of de bezoekers geen revanche zullen nemen. De twee zwaksten broeders in deze afdeeling kunnen we helaas weinig goeds voorspellen. Dongen ontvangt Schijndel, die 'n paar uitbeur ten weliswaar minder fortuinlijk is, doch dié toch uit de ontmoeting van a.s. Zondag wel eenige winst zal slaan. Dat de Venlosche Boys op eigen grond tegen Eendracht een veer" zul len laten, is ook al niet aan te nemen. In Venlo legden de Wychenaren met 6—1 het loodie Te Tilburg gaat R. K. T. V. V.-Mulo. Èerst- genoemde neemt nu een plaats in midden op de ranglijst waarbij de tegenstander van as Zondag reeds is voorbijgestreefd. Het zou ons niets verwonderen, wanneer de tricolores thans een nieuw succes boekten. mam. S- V' B. is op eigen bodem nog steeds onge slagen. Dat hieim thans vermindering zal ko men is niet aan te nemen nu Best Vooruit de reis naar Blerick moet maken om daar S V b partij te geven. Derby in Enschedé. Te Enschedé gaan Vosta en Emos hun krach ten meten. Eerstgenoemde heeft nog een goede kans op de kopplaats terwul Emos tot de mid delmatige nloegen behoort. Van het resultaat van den plaatselij ken kamp is doorgaans weinig te voorspellen, doch in dit geval geven we toch Vosta de meeste kans. Een nieuwe zege van S. D. O. U. C. ligt even. eens in de lijn der verwachtingen. V. V. G., die destijds op eigen bodem al met 30 het on derspit moest delven zal thans in Ulft ook wel met leege handen blijven staan. De staartclub, die 1.1. Zondag slechts met één doelpunt verschil van Vosta verloor, trekt naar Neo. Met een beetje geluk zien we Altior uit deze ontmoeting wel eenige winst slaan. Quick gaat zich in Enschedé meten met Vo- gido, die op eigen terrein nog slechts één keer verloor. Dat de Oldenzalers hun gastheeren daar de tweede nederlaag zullen toebrengen, wil er bij ons niet in. In Arnhem krijgt V. D. Z. gelegenheid re vanche te nemen voor de destijds tegen Achil les geleden 3—2-nederlaag. pf de Hengeloèrs, die verleden week Emos in eigen huis klopten, nu de ontvangende partij daartoe de kans zul len geven, is niet aan te nemen. Met een ver. deeling der punten kan de thuisclub o. i. reeds tevreden zijn. De' Lobitsche Boys ontvangen Hulhuizen op visite. Hier houden we het op een kleine meer derheid der gastheeren, hoewel de bezoekende club op papier iets sterker is. Leiders tegen staartclub De kopclub van West, afd. I, gaat een be zoek brengen aan de hekkensluiters. De voor sprong van Volendam bedraagt momenteel slechts twee punten, zoodat het zaak zal zijn zich terdege in te spannen, wil men de leiden de plaats behouden. Morgen tegen V. V. Y, si:J Grölroi* m i c mnn HIU Programma 4: 8.30 Ned. Brussel (322 M) 12 50 Droitwich 2.20 Diversen 2.40 Droit- wich 4.20 Radio P. T. T. Nord, gram.pl. 4.40 Droitwich 5.20 London Regional, Man doline-ensemble 5.50 id. Causerie 6.10 id. orkest 8.10 Droitwich ca. 11.00 Boedapest, orkest 11.20 Parijs R. Vogels uit de Wieringermeer. ln hotel Smit te Slootdorp wordt een expositie gehouden van alle in de Wieringermeer vdvrkomende vogelsoorten. Sinds de drooglegging van den polder heeft meh reeds ongeveer 50 soorten kunnen verzamelen. we weinig krachtsverschil, wonnen thuis met 30. De Apeldoorners Het Zuiden. In het Zuiden telt het leidende P.S.V. één verliespunt minder dan N.A.C., de Eindhovena ren hebben echter twee wedstrijden meer ach ter den rug. Morgen komen deze concurrenten in Breda tegenover elkaar. Dit belooft een span- nenden, enthousiasten kamp van twee ploegen, welke beide goed voetbal plegen te leveren. P S V zou bij een zege een fraaien voorsprong uc bezitten, terwijl een Bredasch succes de span- een meerderheid practisch zeker, mits men de ning zou doen toenemen. Maar over den uitslag tegenpartij niet onderschat. Toen De Meer als valt niets te voorspellen. Wanneer er kwaliteits- staartclub fungeerde vonge maand verloren de verscM1 mocht zijn, ligt dit, bij gelijke kwali- leiders ook. Dit ter herinnering. verdedigingen in iets grooter producti- held welStoonen°Povèf E. MdeM Tn'miversum vtteU van den Philips-aanval. We kunnen nog werd destijds ook gewonnen en nu de papieren vermelden, dat N.A.C. dit seiz°anp|e^ ter- der Zuilenaren beter staan dan ooit, zullen ze I rein nog met werd verslagen P.S.V. het met vijf ronden achterstand: 7. Depauw Bruneau 76 pnt.; met zeven ronden achterstand; 8. RaasThijs- sen 34 pnt.; 9. HuysVerreijcken 31 pnt.; met twaalf ronden achterstand: 10. Meer- schaertDefoordt 36 pnt.; met negentien ronden achterstand: 11. De- bruyckerVerhaeghen 37 pnt. Afgelegd 1179 K.M. morgen hun ongeslagen record in eigen huis stellig weten te handhaven. N. E. A., die vrij onverwacht tot de voor laatste plaats is afgezakt, krijgt het lang niet gemakkelijk, nu ze zich moeten meten met G. V. O. Bovendien is men in Ouderkerk met erg fortuinlijk (slechts één keer werd daar ge wonnen); het feit echter, dat de punten dub bele waarde hebben, zal de thuisclub zich tot eerste treffen in Eindhoven met 4 2 won doch moeten verder den lezer zelf naar de uitkomst laten raden B.V.V., dat met 3 punten achterstand op P.S.V. nog niet kansloos is, trekt naar Tilburg en moet daar van Longa kunnen winnen, dat het in 's Hertogenbosch met 3—1 -versloeg. Willem II dient zich van het jongste échec te herstellen, nu de nationalen eigen grond be- het uiterste doen inspannen en dan is een ver- spe]en mgt Bleyerheide als gast, tegen wie ze deininde hoofdstad gaat Wüskr^ht-V. V. Z. De de mijnkolonie reeds een gelijk spel wisten Amsterdammers hebben zich den laatsten tijd te verkrngen. wat opgeweckt, doch of men zich tegen V. V. Z. Eindhoven en M.V.V. kwaden dit seiZ0en nog zal kunnen staande houden, valt te betwijfelen, niet tegenover elkaar. Beide clubs staan, met Nu er echter aan den staart een flink gedrang nagenoeg gelijke resultaten, m net midden der komt, is 't niet onmogelijk, dat de ontvangende ranglijst hetgeen wijst op weinig krachtsver- ploeg haar uiterste best zal doen, een gelijk schil. Hierbij kan het terremvoordeel een spel te forceeren, wat ook het resultaat was groote rol spelen ten gunste van de Meierij schen. ém Juliana—Roermond komt voor een punten ver deeling in aanmerking. In Midden-Limburg won Roermond met 3—1. Noad, de hekkesluiter heeft vrij Het Noorden. Be Quick, dat een inzinking doormaakt als gevolg van het verlies van eenige goede krach ten. trekt morgen naar Hoogezand, om er te van het eerste treffen. SantpoortExcelsior. Bij dit partijtje belooft het er warmpjes te zullen toegaan. Men kent de situatie: beide clubs tellen 16 punten, waarvoor de Schiedam mers twee wedstrijden meer speelden dan Santpoort; laatstgenoemde heeft echter met een achterstand van slechts twee punten op de lei ders een uitstekende kans op de kopplaats. Met dit laatste voor oogen zullen de Santpoorters spelen tegen de club van dien naam. Indertijd zich morgen geheel geven, temeer nu er voor de in Schiedam geleden nederlaag nog re vanche genomen moet worden. Per slot van rekening verwachten we een kleine zege der ontvangende ploeg, die op eigen grond nog ongeslagen is. De kopclub gaat zich meten met T. Y. B. B de ploeg die H. B. C. aan het begin van het seizoen de eerste en tot nu toe de eenige ne derlaag toebracht. Ook hier is dus volop het revanche-idee aanwezig. Verleden week kon Santpoort over de Haarlemmers met moeite de baas blij ven,zoodat H. B. C. ook thans op feilen De wedstrijden om het Nederlandsch kam pioenschap 71/2 werden Vrijdagmiddag voort gezet in Suisse te Amsterdam. De eerste partijen gingen tusschen Gehrels en Sweering en op de tweede tafel tusschen Van Vliet en Wiemers. Opmerkelijk was het, dat er aanzienlijk be ter werd gespeeld dan op den eersten dag. Van Vliet kwam met 53 in de 8e beurt op 112, waartegenover Wiemers 66 stelde. Van Vliet kreeg een inzinking, doch de Fries benutte deze gelegenheid niet om bij te komen. Nog enkele fraaie series kwamen er van de queue van den Hagenaar en met een slotserie van 47 maakte hij de partij in 23 beurten uit, spelend met het tot nu toe hoogste gemiddelde van 13.04. De uitslag was: HILVERSUM II (301,5 M. 995 K.H.) Het pro gramma wordt verzorgd van 8.30 tot 9.30 door de N.C.R.V.; van 9.30 tot 5.00 door den K.R.O van 5.00 tot 7.45 door de N.C.R.V. en van 7.45 tot 11.30 uur door den K. R. O.; 8.30 Prot. mor genwijding 9.30 Gramofoonmuziek 9.45 Hoogmis 11.45 Gramofoonmuziek 12.15 K. R. O.-orkest (Van 1.001.20 boekbespreking) 2.00 Vragenbeantwoording 2.45 Gramofoon muziek 3.05 Causerie over het a.s. Interna tionaal Eucharistisch Congres 3.20 Gramo foonmuziek 3.30 Roermonds mannenkoor en gramofoonmuziek 4.10 Gramofoonmuziek 4.15 Ziekenlof 4.55 Sportnieuws 5.00 Ge wijde muziek (Gr. pl.) 5.20 Geref. Kerkdienst Hierna; Christ. gemengde zangvereeniging „Looft den Heer" 7.45 Sportnieuws 7.50 Causerie „De a.s. Bidweek" 8.10 Berichten A.N.P.; mededeelingen 8.25 Berichten 8.30 Radiotooneel 9.00 Gramofoonmuziek 9.30 K. R. O.-orkest en de K.R.O.-boys 10.30 Be richten A.N.P. 10.40 Epiloog 11.00 tot 11.30 Esperantolezing. HILVERSUM I (1875 M. 160 K.H. en 415,5 M 722 K.H.) Het programma wordt verzorgd van 8.55 tot 10.00 door de V.A.R.A.; van 10.00 tot 12.00 door den V.P.R.O.; van 12,00 tot 5.00 door de A.V.R.O.; van 5.00 tot 5.30 door den V.P.R.O. van 5.30 tot 8.00 door de V.A.R.A. en van 8.00 tot 12.00 door de A.V.R.O. 12 Causerie „Ais het hart luistert" 12.05 Filmpraatje 12.30 Orgelspel Twilight Serenaders 2.00 Boekbespreking ,30 Zang en piano 3.45 Gramofoonmuziek 4.10 Dameskoor „Pro Arte" 4.30 A.V.R.O.- dansorkest 4.55 Sportnieuws A.N.P. 5.00 V.P.R.O. 5.30 V.A.R.A. 8.00 Berichten A.N.P., mededeelingen 8.15 Radiotooneel 20 Radiojournaal 9.35 omroeporkest en so list 10.30 Gramofoonmuziek 11.00 berich ten A.N.P. Hierna A.V.R.O.-dansorkest 11.40 tot 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH (1500 M. 200 K.H.) 12.50 Richard Crean-orkest 1.50 O lof-sextet 2.20 Tuin- bouwpraatje 2.40 B.B.C.-orkest en solist 40 Gramofoonmuziek 4.20 Religieuse cause rie 4.40 B.B.C.-Harmonie-orkest 5.20 Cau serie „Signpost to God" 5.40 New London- trio 6.35 Declamatie 6.50 Fred Hartley's sextet en solist 7.20 Radiotooneel met mu ziek 7.50 Orgelspel 8.20 Kerkdienst 05 Liefdadigheidsoproep 9.10 Berichten 9.25 B.B.C.-theater-orkest 10.20 Zangvoor dracht 10.50 Epiloog. PARIJS, (Radio-Paris 1648 M. 182 K.H.) 8.10 en 11.25 Gramofoonmuziek 11.50 Orgelcon cert 12.20 Kath. relig. causerie 12.50 Pas- cal-orkest en zang 4.20 Radio-tooneel 5.20 Colonne-orkest 7.50 Fred Adison's orkest 8.35 Zang 8.50 Ensemble voor oude muziek 11.20 tot 1.20 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN (456 m. 658 K.H.) 5.20 Concert 7 35 Orgelspel 8.50 Gramofoonmuziek 10.35 Solistenconcert 11.20 Omroeporkest 12.25 Van Vliet Wiemers pnt. 300 155 pnt. 23 23 h.s. 53 33 gem, 13.04 6.73 hebben Nyboer c.s. in Haren een groote neder laag moeten slikken, doch sedert is het met de productiviteit van de kampioenen bergafwaarts gegaan. Het wil ons voorkomen, dat, bij den fehen tegenstand diet; de gastheeren zonder twö- We 37 Sweering stond toen op fel zullen bieden, Be Quick met een bescheiden fjerveusiteit heerschte er in de zaal, overwinning tevreden zal zijn. Veendam, oat - den afgeloopen Zondag met een daverende over winning op Heerenveen haar aanspraken op de leiding onderlijnde, speelt onmiddellijk voor den tweeden keer tegen de Friesche gepromoveer den die het terreinvoordeel wel zoover zullen tegenstand kan rekenen. Dat de kopclub echter benutten, dat de score nu binnen de normale het onderspit zal delven, is niet aan te nemen. perken blijft. Leonidas wordt voor een zware karwei ge zet. S. J. C. is op eigen bodem heel wat mans; slechts één keer werd daar verloren, 't Is daar om de vraag, of de Rotterdammers eenig suc ces zullen behalen; een gelijk spel is reeds een loffelijke prestatie. Leeuwarden zal zich wel handhaven, nu H.S.fl op bezoek komt. In het Groningsche Oosterpark treedt Achilles binnen de lijnen tegen G.V.A.V- Beide elftallen hebben, met slechts twee verlies- punten meer dan Be Quick, nog een prima kans Sweering had op de andere tafel voort durend de leiding. Met nuttige series van 30, 28 en 28, resp. in de le, 3e en 5e beurt liep hij onmiddellijk uit en toen de Amsterdammer een 64 produceerde in de 21e beurt, meende' een ieder, dat de partij reeds beslist was. Sweering stond n.l. op 259, Gehrels op 133. De Rotterdammer bouwde evenwel enkele nuttige series op van 45 en 23 en in zijn 26e beurt bracht hij zijn totaal op 250 met een zuiver stond toen op 270 zou Gehrels na Van Vliet ook Sweering slaan? Doch de Insulinde-man herstelde zich en maakte aan alle onzekerheid een einde door in de 30e beurt de 300 vol te maken. Ook hier was het gemiddelde dus beter dan op den eersten dag. De verklaring van dit verschijnsel is wel licht gelegen in het feit, dat er een ander laken op de tafels was gelegd, dat volgens de spelers veel beter pakte dan dat van Donder dag. Tè 's-Gravenhage brengt Spartaan een visite opden titel ^et ^ta^meer ge,schoolde aan Graaf Willem. Niettegenstaande de Spar tanen de laatste weken een heel eind zijn afge zakt, kunnen we moeilijk aan een Haagsche zege gelooven. De Grafelijken mochten in eigen huis het zoet der overwinning nog niet sma ken; dat dit nu het geval zal zijn, betwijfelen we. D. H. L. trekt naar Onze Gezellen, die als hekkensluiter fungeert. Dat de Haarlemmers zich met den moed der wanhoop zullen verde digen, daar kan men van op aan. Misschien dat veldvoordeel de thuisclub nog iets oplevert, te meer nu de Leeuwen practisch niets meer te winnen of te verliezen hebben. voetbal der thuisclub, benevens haar terrein voordeel zal wel den doorslag geven. Tenslotte zou Velocitas zich, door opnieuw van de Snee kers te winnen, vrijwel in veiligheid kunnen stellen, maar het blijft zeer de vraag, of deze Friezen zich een tweede nederlaag in acht dagen zullen laten welgevallen. Het elftal van H. B. S., dat Zondag tegen Stormvogels speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Mul; achter; Walhain en J. Taverne; midden: J. van 't Oever, Wunder en Graafland; voor: Oldemans, v. d. Vegt, Ophorst, van Vliet en van Kesteren. D'Fonseca is wegens een verwonding verhin derd uit te komen. Kansen voor de staartclubs. D.W.S. en Ajax, de twee Amsterdamsche clubs, welke in volgorde, met één winstpunt verschil de kopplaatsen van Afdeeijng j bezetten, zullen elkaar op weg na cie finish scherpe concur- rentie aandoen. Het is nu beide nog 7 wed- strijden te spelen he°®e"' te vroeg om van een eindspurt te spreken en daarom mag ook K.F.C., dat twee verliespunten meer heeft dan AjaXi nog niet geheel uitgeschakeld worden. Willen de' Kougers zich echter nog doen geiden, dan dienen ze hun mzmkmg spoedig te boyen t£ komen. Morgen worden ze voor een zware proef gesteld, nu ze in Amsterdam tegenover Aiax gezet worden. Op eigen terrein wisten ze een gelijk spel te bereiken maar toen Verkeer- den ze in heel wat beter conditie dan thans D.W.S. gaat naar Dordrecht om revanche te halen voor de 10 nederlaag, welke D.F.c. den Amsterdammers in de hoofdstad bezorgde, bet eenige échec dat zij tot dusverre dit seizoen op ■-pn veld leden. e Ab den wedstrijd V.S.V.—Sparta zijn twee der betrokken. Sparta bezit- twee punten staartclu y en Excelsior, doch heeft een meer dan v- üter den rug. Wanneer de ploeg beurt meer a dus wint in IJmuiden, van Spangen voorsprong. Deze mooie in- verdubbelt ze ,,ra„htsin spanning waard; trou- zet iS Nederlaag welke de Velsenaren den wens dfe ned Maasstad bezorgden, zal Rotterdamse ren tot grooten strijdlust. Zij dezen ook P r afgaande op de 6—1 waarmee mogen zich Zondag door V.U.C. geklopt VS.V. den vougoor onderschatting van de te- werd, hoeden er zjch bewust van, dat genpartij, wari dubbel tellen, de punten m 0ctober met 4—1 te 's Gra- Excelfic n gewonnen. Nu komt deze venhape van cbe_veriangens naar Kralingen, club met rev ,ammers hebben de punten har- O* n/in cno nunurln Irnn-iv maar de Ro' der noodig. gezien, waarin we de gasthee- tegen „„yuan worden ren Aldus kan een spannende kamp aen ice-moct acb,en «^Ire^n tusschen R.F.C. en V.U.C., twee Het ireii middenmoot, is van minder be ploegen uit^ bovengenoemde ontmoetingen. De lang wonnen in de residentie reeds Botterdm moeten op eigen terrein ook tot Ten meerderheid in staat zijn. In Afdeeling II is de wedstrijd C.V.V.Haar lem het belangrijkste nummer van het program- c*uk van Charlois zesde geno- fnfan meer ha1-^e roodbroeken, die 6 winst- fnte°™ H i de tweede plaats, doch deze afstand is voor den uitslag geen beslissende factor. C.V.V. toch w°ii in Haarlem reeds met ue" eigen terrein door Feijenoord noch Xerxes verslaan. Wanneer de Rotterdam mers morgen hun besten vorm in de schoenen voelen, zal ook Haarlem ondervinden dat C V V moeilijk te kloppen is. Qen' aat uv'v' Feijenoord heeft het minder zwaar in de ui' beurt tegen D.H.C., waarvan ze in eigen stadion met 30 won, maar toch is oppassen in Delft de boodschap. H.D.V S. maakt morgen weinig kans zijn po sitie te verbeteren. Wel krijgen de Schiedam mers eigen grond onder de voeten waar bezoe kende clubs het nooit gemakkelijk hebben, maar Xerxes, dat in het eerste treffen met 5i zege vierde, zal toch te sterk blijken voor de hekke- sluiters. De overige ontmoetingen brengen clubs uit de middenmoot tegenover elkaar. H.B.S. ont vangt Stormvogels en 't Gooi krijgt Blauw Wit op bezoek. Hierbij zijn de gasten in beide geval len favoriet, al werd Blauw Wit m Amsterdam door de Hilversummers met 1—0 geklopt. Storm- vogels versloeg H.B.S. in Velsen met 4 Het Oosten. Heracles, de leider van het Oosten, heeft een mooien voorsprong op Go Ahead en Enschede, 0 moet deze concurrenten resp. in Deventer Almelo nog ontmoeten. Dit tweede treffen de Sportclub heeft morgen plaats. We ge- looven echter niftt-dat deze kamp wijziging in verhoudingen zal brengen. Heracles heeft net terremvoordeel, won in Enschede reeds met en het gelijk spel, waarmee de Sportclub en vorigen Zondag op eigen grond tegen Z.A.C. genoegen moest nemen, wijst ook niet op een grootscben vorm der bezoekers Go Ahead heelt het ^Deventer tegen de hek- kesluiters op te nemen. De kampioenen wonnen m Zwolle met slechts 1—0 van P.E.C., doch zotgen nu voor ruimer marge. N.E C. maakte in Wageningen een zeer zwak ken indruk met de 81 debacle en onder deze omstandigheden mogen we Hengelo, dat morgen in Nijmegen de gast is en thuis met 11 gelijk speelde, niet geheel kansloos achten op een winstpunt. Wageningen blijkt in goeden vorm, maar toch verwachten we niet, dat deze ploeg, nu ze naar Tubantia moet, de eerste zege in een uitbeurt gaat behalen. De Hengeloërs, die op eigen ter rein alleen voor Heracles bogen; wisten in Wa geningen te deelen. Tusschen Z.A.C. en A.G.O.V.V. in Zwolle zien De uitslag was: Sweering Gehrels pnt. 300 251 pnt. 30 30 h.s. 64 45 gem. 10, 9.36 Bos in vorm HILVERSUM II (301,5 M. 995 K.H.) Het pro gramma wordt verzorgd door de N.C.R.V. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 11.00 Chr. lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Stichtsch Sa lonorkest. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gra mofoonmuziek. 3.00 Voor tuinliefhebbers. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Gramofoonmu- ziek. 6.30 Prot. Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vervolg vragenuur. 7.45 Reportage 8.00 Berichten A.N.P. Herhaling S.O.S. be richten. Sportnieuws. 8.15 Orgelconcert. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 ,.De cultureele taak der radio", causerie. 10.10 Berichten A. N.P. 10.15 Hollandsche kamermuziekvereeni- gjng. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg concert. 11.30 tot 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM (1875 M. 160 K.H.) Het pro gramma wordt verzorgd door de VARA. 8.00 en 10.00 Nieuwsberichten A.N.P. DROITWICH (1500 M. 200 K.H.) 11.05 Orgel concert. 11.35 „Famous houses and families of Wales" causerie. 11.50 BBC-Schotsch-orkest, m.m.v. soliste. 12.50 Orgelspel. 1-20 „The world upside down", causerie 1.35 Roy Ca- 12.50 Gramofoonmuziek 1.15 De dence sextet. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.40 Viool en piano. 3.20 Stedelijk orkest van Hastings. 4.05 Orgelspel. 4.35 Gramofoon muziek. 5.20 John Reynders en zijn orkest, m.m.v.soliste. 1 6.20 Berichten. 6.40 Zang 7.00 Muzikale causerie. 7.20 BBC-Variété- orkest en solisten. 8.05 Vroolijke voordracht. 8.20 „How films are made", dialoog. 8.50 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.40 „World affairs", causerie. 9.55 „Blues', causerie met gramofoonmuziek en pianosoli. 10.25 BBC- Midland-orkest. 11.20 Jack Jackson en zijn band. 11.50 tot 12.20 Danssmuziek (gr. pl.) PARIJS (Radio Paris 1648 M. 182 K.H.) 7.50, 8.55. 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 R Porée-orkest en zang. 3.05 Pianovoor dracht. 3.50 en 4.20 Zang. 4.35 Cellovoor dracht. 5.20 Giardino-orkest. 8.35 Zang. 8.50 Gevarieerd concert en radiotooneel. 10.05 tot 11.05 Gramofoonmuziek. KEULEN. (456 M. 658 K.H.) 5.50 Omroep- kleinorkest. 7.50 Silezische orkestvereeniging 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 Ned'. .-saksisch symphonie-orkest. 1.35 Omroep-schrammel- ensemble. 3.20 Omroepkleinorkest. 6.30 Hollandsch-Europeesch concert (gr.pl.). 8.20 Westduitsch weekoverzicht. 9.00 Pianovoor dracht. 9.50 tot 11.20 Omroeporkest, Keulsch pianoduo en instrumentaal kwartet. BRUSSEL. (322 M. 932 K.H.) 12.20 Gramofoon muziek. 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest. 1.50 tot 2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroep- ouwub»»»! -salonorkest. 6.50, 7.20 en 8.20 Gramofoonmu- Om'r oeporkest en instrumenTaaFkwartet 3.20 ziek. 8.50 Conservatorium-orkest en solisten. Hagestedt-orkest, pianoduo en solisten 5.35 10.30 tot 11.20 Gramofoonmuziek. Concert 6.30 omroeporkest, -koor en solisten (454 m. 620 K.H.) 12.20 Gramofoonmuziek. 7.50 Omroeporkest 8.40 Dansmuziek (gr.pl., 12.50 en 1.30 José Schnijders' orkest. 1.50 BRUSSEL (322 M. 932 K.H.) 9.25 Gramofoon- tot 2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 en 5.50 Om- muziek 10.35 Orgelspel 11.20 Gramofoon- roepdansorkest. 6.35 Omroepsalonorkest en muziek 11.50 Pianovoordracht 12.20 Gra- zang 6.50 Gramofoonmuziek. 7.00 Vervolg mofoonmuziek 12.50 Omroepkleinorkest concert. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Om- 1.50 tot 2.20 en 2.35 Gramofoonmuziek 3.05 I roeporkeSt. 8.50 Declamatie en zang. 9.20 Viool en Diano 3.35 Pianoduo en accordeon Vervolg concert. 9.35 Radiofantasie. 10.00 4.20 en 35 Fr. Temmerman'! orkest 6.20 Ra- yervolg concert. 10.30 en 10.50 tot 1.20 Gra- diotoon eel 6.40 Omroepkleinorkest 7.00 Gramofoonmuziek 7.20 Omroepkleinorkest 8.20 Omroepsymphonieorkest 10.30 Dansmu ziek 11.35 tot 12.20 Gramofoonmuziek. (484 M. 620 K.H.) 9.22 Gramofoonmuziek 10.20 Ed. Loiseau's orkest en gramofoonmuziek 12.20 orgel en viool 12.50 Zigeuner-orkest 2.20 tot 2.35 Zang 2.50 Vocale duetten 3.20 Conservatorium-orkest en soliste 6.00 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Gevarieerd pro gramma 10.30 Gramofoonmuziek 11.20— 12.20 Omroepdansorkest en solisten. DEUTSCHLANDSENDER (1571 m. 191 K.H.» 7.20 Omroeporkest en -koor, Egon Kaiser's dansorkest en solisten 9.20 Berichten 9.50 tot 12.15 Ad. Lutter's orkest m.m.v. solist en gramofoonmuziek (Van 10.0510.20 weerbe richt) Vervolg mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. (1571 M. 191 K.H.) 7 20 Omroep-amusementsorkest. 8.20 Repor tage. 8.35 Viool en piano. 9.20 Berichten. 9.50 Gebel-trio. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.20 tot 11.20 Hans Busch' orkest- Het slot van den middag werd gevormd dqor de partijen Beuming—Bos en Dommeringde Leeuw. Bos was er dadelijk uitstekend in; met 14, 13 en 42 kwam hij na 4 beurten op 69 en regelmatig voerde hij zijn aantal op, in de 14e, 15e en 16e beurt volgden resp. 27, 65 en 47, waarmede zijn totaal op 264 kwam. Bos was prachtig in vorm, al kwamen de caramboles soms te moeilijk en te zwaar. Maar de minder gunstige posities wist hij technisch fraai op te lossen. Daar tusschendoor was Bos kwistig met zijn massé's met losse bandstooten, met volmaakt uitgevoerde trekballetjes, zoodat, toen Bos in 19 beurten de 300 vol maakte, hij een geestdriftig applaus van een uiteraad zeer dank baar publiek in ontvangst had te nemen. Beu ming bracht er niets van terecht. De uitslag was: ROTTERDAM (Gem. radiodistr.) Programma 1 Hilversum I. Programma 2; Hilversum II. Programma 3: 8.35 Luxemburg, gram.pl. 8.50 Keulen 9.50 Fransch Brussel (484 M) ca. 11.20 Keulen 1.20 Ned. Brussel (322 M) berichten 1.30 Fransch Brussel (484 M.) - ca. 1.50 Radio P.T.T. Nord, grampl. ca. 2.35 Ned. Brussel (322 M.) ca. 3.- Keulen 5.20 Pa rijs R. 7.20 Ned. Brussel (322 M.) 7.50 Keulen 9.20 Boedapest, Zigeunermuziek ca. 9.50 Keulen 11.20 Deutschlandsender. ROTTERDAM. (Gem. Radiodistributie.) Pro gramma 1: Hilversum I. Programma 2: Hilver sum II. Programma 3: 8.00 Keulen; ca. 9.20 tot 9.40 Parijs R. 10.35 Parijs R. 11.05 Droitwich. 11.35 Parijs R. 12.05 Radio P.T.T. Nord, gramopl. 12.20 Parijs R. 1.20 Ned. Brussel, (322 M.) berichten. 1.35 Keulen. 2.20 Diver sen. 3.20 Keulen. 5.20 Parijs R. 6.20 Keulen. 8.20 Fransch Brussel (484 M.) 8.50 Beromünster, Sottens, orkest en zang. 9.50 Weenen, orkest en gr.pl. 10.50 Keulen. 11.20 Diversen. Programma 48.00 Ned. Brussel (322 M.) 9.20 Luxemburg, grpl. 10.35 Londen Regional morgenwijding. 11.05 id. orkest. 11.50 id. gr.pl. 12.35 id. Harptrio. 1.05 id. gr.pl. 1.35 id. zang. 2.05 id. Pianorecital. 2.35 id. gr.pl. 3.20 Droitwich. 6.40 London Regional, trio en orgelspel. 7:20 Droitwich. 8.20 Bari, Rome, Milaan, operaconcert. ca. 9.20 Droit wich. pnt. 300 49 pnt. 19 19 h.s. 65 13 gem. 15.78 2.57 De sprints op de zes^aagsche van Gent werden Vrijdagmiddag, zoowel om drie als om vijf uur, fel betwist. Die van dire uur werden gewonnen door Buysse, Dekuysscher, Pellenaars, Billiet en van Schijndel, die van vijf uur door Dekuysscher, Giorgetti, Slaats, Pellenaars en Bruneau. Zooals te verwachten was hadden van Schijn delvan den Broeck hun leidende positie verdedigen tegen de andere favorietenkoppels. Na de sprints van zeven uur, welke gewonnen werden door Deneef, Dekuysscher, Verhaeghen. Dekuysscher en Defoordt, ontstond er een telie jacht, welke meer dan een uur duurde. De lei dende positie van de Nederlandsche renners werd danig onder vuur genomen en al was er van samenwerking geen sprake, toch was het duidelijk, dat van Schijndel en van den Broack voor den gezamenlijken aanval moesten buigen. De kleinere ploegen leden, het spreekt wel haast vanzelf, het meest onder deze voortdu rende jachten en verscheidene koppels kwamen op grooten achterstand van de leiders. De sprints van tien uur waren voor Slaats, Naye, Verhaeghen, Buysse en Verhaeghen. De avonduren stonden geheel in het teeken van het tweede Nederlandsche koppel, Slaats Pellenaars. Geweldig gingen onze beide land- genooten te keer en het behoefde geen verwon dering te wekken, toén zij om half elf de leiding hadden veroverd met een ronde voorsprong op hun naaste concurrenten. Debruycker voelde zich niet geheel fit en na middernacht kreeg hij neutralisatie tot aan de middaguren van Zater dag. De sprints van twaalf uur werden gewonnen door Buysse, Dekuysscher, Pellenaars, Slaats en Pellenaars, en die van twee uur door Verreijcken, Buysse, Dekuysscher, Billiet en Debruycker. De stand hedenochtend. SlaatsPellenaars wisten hun leidende positie ook na middernacht te handhaven, zoodat Za terdagmorgen om zes uur bij de neutralisatie de volgende stand was op te maken: 1. SlaatsPellenaars 150 punten; met een ronde achterstand: 2. BuysseBilliet 150 pnt.; 3. van Schijndelvan den Broeck 81 pnt.; 4 GuimbretièreGiorgetti 12 pnt.; met twee ronden achterstand: 5 DeneerDe kuysscher 203 pnt; met vier ronden achterstand; 6 MartinNaye 44 pnt.; Bos Beuming De partij tusschen Dommering en De Leeuw duurde tweemaal zoo lang. De Leeuw nam na de tiende, beurt de leiding om deze niet meer af te staan. De Amsterdammer maakte steeds kleine, doch productieve series en speelde vas ter dan de Arnhemmer. Door zijn overwinning bleef De Leeuw in het tornooi met Sweering Leiden, beiden met 2 gewonnen partijen. De uitslag was: had om de partij te beëindigen. Beuming bleef op 163 staan. De uitslag was: pnt. brt. Sweering 300 33 Beuming 163 33 h.s. 64 35 gem. 9.09 4.93 Bos in topvorm. De Leeuw Dommering pnt. 300 203 pnt. 34 34 h.s. 35 24 gem. 8.82 5.97 Van Vliet verbetert het Ned. record gemiddelde. De groote verrassing van de avond wedstrijden was de prachtige prestatie, welke Van Vliet leverde in zijn partij tegen Gehrels. Met series van 65 en 93 resp. in de 5e en 9e beurt en een slotserie van 96 maakte de Hagenaar de 300 in 12 beurten vol, waarmede hij het Nederl. record gemiddelde van één partij van 21.42, staande op zijn eigen naam en gevestigd op 10 December van Wet vorig jaar te Rotterdam in zijn partij tegen Van Belle om den Coupe Glorieux, bracht op 25. De cijfers der recordpartij waren: 2, 0, 22, 55, 65, 99, 0, 0, 93, 28, 0, 96. Het spel van Van Vliet was zeer zuiver. Zoo- dra hij de ballen goed in positie kreeg, kwamen de punten vlot bijeen; prachtig biiitte hij de cheval-positie uit. Slechts zelden kwamen de ballen minder goed te liggen, maar dan bracht zijn techniek de goede oplossing. Zoo ging het in de 9e beurt op de 100 af, toen hij bij de 94e carambole strandde. De slotserie werd in record tempo gescoord en toen hij de 96 bij elkaar had en de 300 vol waren, lagen de ballen zoo gun stig, dat hij er zeker nog wei een tiental punten zou hebben bij gemaakt, waardoor het Neder landsch serierecord van Sweering met 105 even eens zou zijn verbeterd. Dat Gehrels tegen dit spel niet opgewassen bleek, behoeft niet te verwonderen. Het resultaat was: pnt. brt. h.s. gem. Van Vliet 300 12 96 25.— Gehrels 82 12 19 6.83 Sweering wint 1 veer. Op de andere tafel ging het aanvankelijk zeer vlot. In zeer korten tijd had Sweering 100 ca ramboles te pakken, dank zij series van 64, 37 en 28, resp. in de 4e, 5e en 7e beurt. Na 7 beurten was de stand 14219 voor Sweering. Daarna vlotte het bij den Insulindeman niet zoo goed meer, zoodat hij 33 beurten noodig Ook de beide laatste der gisteren te Amster dam gespeelde partijen om het Nederlandsch kampioenschap 7 1/2 brachten mooie sport. Bos speelde tegen Dommering en op de andere tafel kwam Wiemers tegen de Leeuw uit. De toeschouwers, die ook dezen avond in grooten getale waren gekomen er moesten zelfs belangstellenden worden afgewezen kregen een Bos te zien, zooals men dien uit vroe ger jaren zoo goed kende. Volkomen geconcen treerd bouwde hij enkele malen goede series op. In de 3e beurt waren het er 34, in de 5e 61. in de 8e 52 en in de 9e beurt 29, waarmede hij op 185 kwam. Dommering stond toen op 87. In de 10e beurt was Bos weer „de oude"; nu geen aarzeling meer, prachtig kwamen de ca ramboles los, kwalitatief viel er zeer veel te waardeeren; de 50 gingen op. De spanning steeg in de .zaal; zou hij met 115 de partij uitmaken, daarmede een nieuw serierecord en nieuw ge middelderecord vestigend? Tot op 88 een be trekkelijk gemakkelijk te maken stoot door klossen gemist werd. Op 273 strandde Bos dus na 10 beurten. Nog kreeg hij de gelegenheid het enkele uren te voren gemaakte recordgemid delde van Van Vliet te verbeteren, doch ook hierin slaagde hij niet. In 13 beurten waren de 300 vol. Dommering kwam op 164. De uitslag was: pnt. pnt. h.s. gem. Bos 300 13 88 23.07 Dommering 164 13 39 12.61 De Leeuw was er tegen Wiemers totaal uit. De Fries nam van het begin af de leiding; na 10 beurten was de stand 105 om 59 voor Wie mers. Langzaam steeg de score en na 20 beur ten stond Wiemers met 16693 voor. Na 30 beurten had de Dokkumer er 246 en de Am sterdammer 168. Wiemers won tenslotte in 35 beurten. De uitslag was: pnt. pnt. h.s. gem Wiemers 300 35 38 8.57 De Leeuw235 35 35 5.7! Stand na den tiveeden dag. De stand na den tweeden dag alle spelers Voor den wedstrijd tegen Lincoln City F.C. Het bondselftal, dat op 19 Januari om twee uur op het Sparta-terrein te Rotterdam tegen Lincoln City F.C. zal spelen, is als volgt samen gesteld: Doel: Dijkstra (K.F.C.) achter: Wilders (Blauw Wit) en van der Linden (N.A.C.) midden: Paauwe (Feijenoord), Pienter (Be Quick, Groningen) en van Heel (Feijenoord); voor: Vondenhof (Juliana), van Spaandonck (Neptunus), de Boer (K.F.C.), Smit (Haarlem) en Mijders (D.F.C.) Reserves: Michel (V.S.V.), van der Heyden (Feijenoord), Peters (P.S.V.), Kuppen (Feijen oord), Drok (R.F.C.) en van Walsum (R.F.C.) hebben 3 partijen gespeeld luidt: gew. caramb. brt. h.s. alg.gem 1. J. H. Sweering 3 900 97 64 9.27 2. A. Bos 2 853 67 88 12.73 3. C. van Vliet 2 780 70 96 11.14 4. P. de Leeuw 2 800 111 38 7.20 5. L. Gehrels 1 633 77 45 8.22 6. J. Dommering 1 667 82 52 8.13 7. J. Wiemers 1 658 92 68 7.15 8. J. G. Beuming 0 348 94 35 3.70 Voor de tweede klasse competitie, district Rotterdam, won Rotterdam XI met 128 van Constant III. BAP.ENDRECHT, 14 Januari. (Coöp. Tuin bouwveiling Barendrecht en Omstreken G.A.) Glasveidsia 3—1, veldsla (koud) 3—6, waseh- peen J 60—4.70, breekpeen 3.50—4.10, kroten 0/60 -4.10, uien f 8—12.60, roode kool f 3—7, ge'e kool 1.50—3.50, prei 1.50—4.20, andijvie f 3—13, groene kool 1—3.90, boerekool 1.50 3 60, witlof 14.80—17.30, spruiten 1 f 8—11.80, 2 f 5—30.70, schoongemaakt 1418, goudreinet- ten O— 38, bellefleur 7—10, armgaard 6—8, campaigner 46, klelperen 911, gieser wil- demar f 8—12, comtesae de paris 9—11, beurre a'ox&nder lucas 1623, alles per 100 kg.sla 3.10—3 70, knolselderij 1-4.60, kipeieren 3.70 4.30. lieneieren 3.40—4, alles per 100 stuks; selderij 1—3, peterselie 0.40—2.90, alles per 100 bos. Aanvoer 70.000 kg. spruiten. BRUUKELEN, 14 Januari. Kaas. Aangevoerd 8 wagons, 333 kazen, 2331 kg. Prijs le soort R.M. f 26—28. 2e soort 23—25 per 50 kg. LOOSDUINEN, 14 Januari. (Coöp. Groenten- veiling.) De prijzen waren: vaste spruitkool 10.70 —11.40, grove spruitkool 2.90—3.80, dikke schor seneren 13.80—14, dunne schorseneren 6.20 per 100 kg., salade le soort 3.80—4.20, 2e soort 2—2.40 per 100 krop, peen le soort 15.70—23, 2e soort 9.60—13.30 per 100 bos, kervel f 1.80— 1.90, selderij 1—2, peterselie 1.502, per 100 bos, andijvie 3741 ct. per 4 struik, stoofsla 64 ct. per 6 struik, boerenkool 1221 ct. per 7, uOOSDUINEN14 Januari. (Loosduinsche Groente:veiling.) Champignons 5052, schor seneren le soort 1414.50, 2e soort 4.60-7.80, andijvie krul 14, alles uer 100 kg.spinazie 1.Ö91 54 per 4 kg.peen 8.50, radijs 3.30, selderij 0.601.90, peterselie 0.602.20, alles per 160 liosprei 3.103.80 per 100 kg.andijvie 7 5035 50 per 100 kg.; boerenkool 1017 ct. per kg. ROTTERDAM, 14 Januari. De prijzen heden besteed aan de Coöp. Tuinbouwveiling Rotterdam en Omstreken G. A. waren als volgt: sla le soort 23 907, 2e soort 2.403.10 per 100 krop: spintzie 27 ct., veldsla 1314 ct„ andijvie 30—13 ct. spruiten le soort 10-11 ct., 2e soort 58 ct., al'.es por kg.prei 2.70, selderij 2.50—3.20. alles per 100 bos; peen 3.900 groene savovekool f 3.30— 3.6C, witlof le soort 12.70—15.30, 2e soort 1010—1.50, alles per 100 kg.- knolselderij 4.60 per 10O stuks. Aanvoer 15.000 kg. witlof.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 3