nGEZOMDEIÏ ïöTUKKEM ROTTERDAM. berkel en rodenrijs. MAANDAG 14 FEBRUARI 193S N.V. STOOMWASSCHERIJ „DE INDUSTRIE". DE SCHIEDAMSCHE WANDELAAR AANGEHOUDEN AANRIJDING. T BURGERLIJKE STAND SCHEEPVAART. f GEVONDEN VOORWERPEN c 0 £3^" V v.fcB. VOOR 'T VERKEER AFGESLOTEN KETHEL. JUBILE J. WESTERDUIN. R.K. SCHAAKVEREENIGING R.S.R. R.K.S. „DE PIONIERS". UITVAART VAN PATER JOS. KLESSENS C.ss.R. Mariniers droegen Run oud-directeur uit. WAARSCHUWING. VEREENIGING VAN R. K. GEMEENTERAADSLEDEN. GOUDEN JUBILEUM. JUBILÉ. ROTTERD. REDDINGSBRIGADE. INBRAAKJE. JUBILEA IN DE H. FAMILIE. ROTTERDAMSCHE KEGELBOND. WISSELBEKER ROTTERDAM. R.E.T. MANNENKOOR JUBILEERT, HOEVEEL ER GESPAARD WERD. R.E.T. MANNENKOOR JUBILEERT. ARTS J. F. A. RIJKEN, f DIEFSTALLEN. GEEN VERMEER VOOR BOYMANS. MUZIEK IN ROTTERDAM. ONGEVAL. OVERSCHIE. GEMEENTERAADSVERGADERING. VLAARDINGEN. BURGERLIJKE STAND VLAARDINGER- De Nederlandsche Staatscourant vermeldt de oprichting van de N.V. Stoomwassche- rij „De Industrie" te Schiedam. Het kapitaal der N.V. bedraagt 50.000 verdeeld in 100 aandeelen elk van 500, ■waarvan geplaatst en volgestort 44 aandee len. Voor de eerste maal is tot Directeur be noemd de heer M. Noordhoek te Schie dam. In Musis Sacrum hield de Schiedamsche "Wandelaar gisteravond een feestavond ter ge legenheid van haar 2-jarig betsaan. De zaal was zeer goed bezet toen de voorzitter, de heer Brand met eenige welkomswoorden de avond opende Hierna werd een aanvang gemaakt met de non-stop cabaret revue „Wij zijn niet bang", welke geheel met eigen krachten werd opge voerd. Na afloop was er bal met muziek van „The Rhythm Kings" Door de recherche alhier zijn j.l. Zaterdag aangehouden R. W. A. en D. V., beiden woon achtig te Schiedam, die worden verdacht van diefstal van een dukdalf uit de haven van de firma Wilton-Fijenoord. Zij zijn aan het hoofdbureau van politie in bewaring ge steld en na opgemaakt procesverbaal heen gezonden. Gistermiddag heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een personenauto, bestuurd door B. IJ. uit Rotterdam, die vanaf de Vellevest de Westvest wilde oprijden, en den wielrijder J. B. uit Schiedam, die, ko mende uit de Vlaardingerstraat den Vlaar- dingerdijk opreed Op den hoek van de Vellevest en de Vlaardingerstraat kwamen beiden met elkander in botsing, tengevolge waarvan voorvork en voorwiel van het rij wiel werden vernield. Persoonlijke ongeval len deden zich niet voor. Aangifte van 1112 Februari GEBOREN: Wilhelmus, zoor> van W. Sou- dijn en A. Jagtenberg, Prof. Kam. Onnes- laan 179 Ludovicus A. M„ dochter van W. J. J. Peters en A. M. Bangert, Stations plein 13 Pieter C„ zoon van H. J. Aben en M. E. van Gent, Vlaard.dijk 175. SCHIEDAM, 12 Febr. Aangekomen s.s. Humber Arm, van Londen; Amerikaansch s.s. Wacosta, van de Noordzee beide om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 12 Februari. Vertrokken Deensch s.s. Lica Maersk, naar Sydney N.B.; Noorsch m.s. Villanger, naar San Francisco; Noorsch m.s. Buesten, naar Aruba. SCHIEDAM, 13 Februari. Aangekomen s.s. Nieuw Amsterdam, (nieuw), Holl. Am. Lijn ledig van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhoven, Eng. tankbootAuthoritv, kapt C. Johnes, ledig van Frederikstad om olie te laden bij N.V. Schieveem, in de Wil- heminahaven. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie de navolgende gevonden voorwerpen, gevonden in het tijdvak van 4410 Febr. 1938, op alle werkdagen tusschen 1 en 2 uur. Ceintuur, handschoenen, insigne, kolen kit, kwitantiekaart, lantaarn, mes, muts, portemonnaie met inh., pet, rijwielbelasting- merk, riem, rozenkrans, sleutel, slot, ring met sleutels, 2 sleutels, damesschoen, tres sen, handtaschje, zakmesje, zakdoek. Bij vinders: album met foto's, F. v. d. Spoel, Oosterstraat 29; armband, C. Hamer slag, De Genestetstraat 23a, Rotterdam; schoolboek, C. Loch, Villastraat 27; band- spanningmeter, H. Kampen, Middelharnis- schestraat 43b; boek, J. A. Overdevest, Prin- sensteeg 2; ceintuur, K. J. A. Elmendorp, Volmarijnstraat 49 a, R'dam; ceintuur, A. Zillig, Pascalstraat 18b; ceintuur, F. Kpoy- man, Noordvestsingel 25 10; ceintuur, L. Windhorst, Emmastraat 25; hond, A. Mul, Goereeschestraat 19; handschoen, (kinder), H. Slagmolen, Numansdorpschestraat 19 a; kinderhoedje, H. Reijgersberg, Marconistr. 103 a; kinderhandschoen, P. van Dijk, 2e Tuinsingel 18; kinderhandschoen, L. Vorsten- bos, Ploegstraat 21; damesarmbandhorloge, C. J. Kruiningen, N. Maasstraat la; heeren handschoen, J. Willemse, Rozenburgerplein 14a; kinderhandschoen, N. Verhoeven, N. Maasstraat 93b; dameskous, T. Zonneveld, Zwartewaalschestraat 56b; stormlantaarn met kistje, C. van Loopik, Stationsstraat 31b portemonnaie met inh., D. van Waarden burg, Buitenhavenweg 30; damesportemon- naie met inh., F. van Aken, Franklinstraat 15a; portemonnaie met inh., A. Molenaar, v. Beverenstraat 6a; kosteloos rijwielplaatje, C. van Oort, Rozenburgschestraat 31a; koste loos rijwielplaatje, J. van Eijk, N. Haven 293a; ring met sleutels, T. Maagdenberg, Brugmanstraat 50; bos sleutels, P. Maagden berg, Brugmanstraat 50; hangslot met twee sleutels, J. H. Meulstee, Mariastraat 49b; sleutel, V. Weeda, Den Bommelschestraat 44; shawl, A. de Rouw, Parallelweg 162; paar gymnastiekschoenen, M. de Kort, Fabri- straat 69. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Geachte Redactie. Met belangstelling heeft ondergeteekende steeds het onderwerp „Cijferen", wat betreft de achterstelling van Katholieken in uw ge- eerd blad gevolgd. Ik zou gaarne zien, dat U hiermede doorgaat, maar dan toch de kant uit .volgens den schrijver van het inge zonden stukje, voorkomend in de Nieuwe Schiedamsche Courant van 9 dezer, getee- kend door den heer Hakkaart. Eenigèn tijd geleden heeft steller dezes ook uw „Cijferen" gevolgd over de crisis instelling en waar, als ik het goed heb ge lezen, niet één plaats was bezet door een Katholiek, terwijl deze instellingen alle maal toch tot stand zijn gekomen met mede werking van den R. K. Minister Verschuur Daar had toch wel rekening bij gehouden kunnen zijn, toen die commissie tot stand kwam. Het schijnt bij onze Katholieke hoofdpersonen niet door te dringen hoe de katholieke zaak er onder lijdt. Er wordt onderling veel over gesproken, doch praatjes vullen geen gaatjes. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Vanaf Dinsdag 15 Februari a.s. tot nadere aankondiging is de brug tusschen Noord molenstraatRaam en Zijlstraat voor alle verkeer afgesloten wegens herstel. SCHIEDAM, 14 Februari 1938. DE NIEUWE MELKREGELING Spoedvergadering voor Veehouders. Met ingang van 3 April a.s. zal de uitvoe ring der regeling met betrekking tot de consumptiemelk, die momenteel in handen van de Nederlandsche Zuivel-Centrale te 's-Gravenhage ligt, worden overgenomen door twee organisaties van belanghebbenden nl. door de Algemeene Vereeniging voor Melkvoorziening voor zoover het de hande laren betreft en door de Consumptie-Melk- Centrale voor zoover het de veehouders be treft. Ieder veehouder in het werkgebied der vereeniging die met ingang van 3 April 1933 consumptiemelk wil verkoopen, dus in de eerste plaats hij die over taxe-recht beschikt, moet aangesloten zijn bij de C M. C. Het verkoopen, verhandelen, afleveren, enz. van consumptiemelk zonder bemidde ling van en zonder aangesloten te zijn bij de A. M. V. of de C M. C. is in zulk een ge bied verboden. De bij de C. M. C. aange slotenen verkoopen hun melk volledig aan de C. M. C. In verband met deze nieuwe regeling, waar van alle melkveehouders hedenmorgen be richt hebben ontvangen en waarbij allen in dit gebied zijn opgeroepen door de Vereeniging Consumptie Melk Centrale (C. M. C.) gevestigd te»'s-Gravenhage om op Woensdag as. op de zitdag te Schiedam in café Beijersbergen te verschijnen teneinde een aanvrage in te dienen voor toelating als aangeslotene bij de C. M. C. waarbij dan tevens een vragenlijst ingevuld moet worden ingeleverd, heeft het bestuur der plaatselij ke afdeeling van den L. T. B. gemeend, waar hier voor leden zeer groote belangen op het spel staan, een spoedvergadering te beleggen tegen Dinsdagavond half acht bij den Koster Op deze voor de melkveehouders zeer be langrijke bijeenkomst zullen diversen in lichtingen met betrekking tot de invulling der vragenlijst en alle daarop betrekking hebbende vragen worden beantwoord. Het is dus in het belang der veehouders zelf deze bijeenkomst te bezoeken. In verband met deze belangrijke wijziging in de wijze van melklevering etc. etc. verwij- zij wij nog naar de actueele mededeelingen voor melkveehouders, voorkomende in het L T B.-blad, officieel orgaan van den R. K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond in het Bisdom Haarlem (afl. 10 Februari 1938 DE STORM. De sterke Noordwester-storm heeft weer haar gebruikelijke schade aan diverse pan den aangebracht. Zoo werden oude rieten da ken weer ernstig bedreigd, terwijl het aantal dakpannen dat haar vaste plaats verliet om even later aan stukken op de grond te vallen, zeer groot is. Het 8-jarig dochtertje van J. C. O, werd bij een hevige windvlaag op den Kerkweg opgenomen en in den sloot ge worpen. Bij mej. de wed. de Ronde werd zi] van inmiddels door buren verschafte droge kleeding voorzien. Op de Kerklaan werd een dame met rij wiel eveneens door de wind in de sloot ge duwd GEEN REPETITIE In verband met de spoedvergadering van den L T. B. zal op Dinsdagavond de weke- lijksche zangrepetitie van het dameskoor „St. Cecilia" niet doorgaan, Heden herdacht de heer J. Westerduin den dag, waarop hij voor vijf en twintig jaar, als typograaf aan de zetterij van „De Maasbode" verbonden werd. De jubilaris werd bij deze gelegenheid met zijn echtgenoote en sijn kinderen door den directeur van onze courant ontvangen en gecomplimenteerd, waarbij hem een cadeau onder couvert werd overhandigd. Vervolgens werd de heer Westerduin te midden van zijn collega's gehuldigd en toegesproken door den chef van den tech- nischen dienst, die den jubilaris prees om zijn accuratesse en zijn aangenaam karakter. Namens het technisch personeel werd hem een geschenk, aen fraai theemeubel met servies, aangeboden, terwijl de redactie en de administratie zich niet onbetuigd hebben gelaten. Den verderen dag bracht de jubilaris in den huiselijken kring door. In de eerste groep van de wedstrijden der R. K. Rotterdamsche Schaakvereniging kwamen de twee volgende partijen ten einde: Prudon wist de afgebroken partij tegen Koetsheid, volgens verwachting na een in teressant gevecht tot een goed einde te brengen, terwijl v. d. Weghe in tweede in stantie een eindspel van lichte officieren en waarin hij een vrije pluspion bezat, van G. v. d. Holst won. De overige uitslagen lui den: V. d. Bergir. Stevens 10. H. Paap Rotteveel 01. RemkenHoogstraaten 01. ChapelRenkens 01. RenkensHoog straaten 01. Lobrij-v. d. Meer 10. Dek kersH. Paap 01. ReichardtDahmen 10. v. PaassenBrakkee 10. De R.K. Sportvereeniging „De Pioniers" houdt op Woensdag 16 Februari des avonds te 8 uur in de groote zaal van Lommerrijk haar jaarlijkschen feestavond. Door de R.K. Hillegersbergsche Tooneelvereeniging zal ten tooneele worden gebracht „De Privé-ver- pleegster". Na afloop is er gezellig samenzijn. Wij verwijzen voor wat betreft den kaarten- verkoop naar de advertentie in dit blad. Onder groote belangstelling vond heden morgen in de kerk van den Allerheiligsten Verlosser aan den Goudsche Rijweg de plech tige uitvaart plaats van den Donderdag j.l. overleden pater Joseph Klessens C.s.s.R., oud-aalmoezenier van de vesting Numans- dorp gedurende den wereldoorlog, daarna oprichter en eersten directeur van het R.K. Marinierstehuis te Rotterdam tot September 1936. Na eenige stille H.H. Missen tot intentie van den overledene vingen om 9 uur op het in grooten rouw gestoken priesterkoor de lauden aan, gevolgd door de plechtige Mis van Requiem, welke werd opgedragen door den zeereerw. pater A. J. M. Brink man C.s.s.R., rector van het klooster, met assistentie van de weleerw. paters L. Dan- kelman C.ss.R., en A. Verheggen C.ss.R. Behalve de overige paters van het klooster hadden op het presbyterium plaats genomen de kolonel-hoofdaalmoezenier van leger en vloot, mgr. J. J. J. Noordman, en majoor G. E. Huijs, aalmoezenier van het 3e gewest te Princenhage, benevens tal van pastoors en kapelaans uit de verschillende Rotterdam sche parochies. Achter de familieleden van den overledene waren gezeten de bestuursleden van het R.K. Mariniers-Tehuis de heer Th. Schaep- man en A. Kuijpers, de commandant van de Mariniers te Rotterdam luitenant-kolonel F. Lugt en het bestuur van de afdeeling Rot terdam van de Algemeene R.K. Officiers- Vereeniging Res. kapitein C. Versloot, Res. Ie luit. der Mariniers J. Goud en Res. Ie luit. L. Smulders. Na afloop van den uitvaartdienst-werd het stoffelijk overschot van Pater Klessens door een zestal mariniers de kerk uitgedragen, terwijl de overige leden der R.K. Vereeni ging van Marinepersoneel „Stella Maris" achter hun omfloerst vaandel vooruit trok ken en bij het verlaten van het kerkgebouw een eere-wacht vormden, welke een eind- weegs de lijkauto vergezelde. De plechtigheid, welke een indrukwek kend karakter droeg, werd door vele be langstellenden gadegeslagen. De begrafenis van het stoffelijk overschot vond plaats op het kerkhof van het Redemp toristenklooster op den berg Nebo te Nijme gen. Bij aankomst aldaar, trok de geheele kloostercommuniteit den lijkstoet tegemoet. De absoute werd verricht door Pater W. Hennekens C.ss.R., den huidigen directeur van het R.K. Mariniers-Tehuis met assisten tie van de paters N. Grond en J. Krens. Bij de begrafenis was ook aanwezig mgr. J. Biermans, oud-generaal overste van de St. Joseph-Congregatie van Mil Hill, een neef van Pater Klessens. De commissaris van politie van den Justitieelen Dienst aan het hoofdbureau van politie waarschuwt tegen een man, die telefonisch meubelen enz. bestelt en dan tevens verzoekt den knecht, die de meubelen Vergadering van kieskringen RotterdamDordrecht. De Vereeniging van R.K. Gemeenteraads leden voor de Rijkskieskringen Dordrecht en R'dam hield Zaterdagmiddag in de bo venzaal van den Katholieken Kring eene algemeene ledenvergadering onder voorzit terschap van den heer F. L. D. Nivard, die bij de opening een woord van herinnering wijdde aan het overleden lid Schuiten, wet houder te Delft, en vervolgens een van gelukwensch aan den aanwezigen wethou der Bottelier, den nieuwen wethouder al daar. Eenige leder) hadden bericht van verhin dering gezonden, o.a. de burgemeester van Schiedam, mr. dr. Van Haaren, wegens ver blijf buitenslands. Deze vergadering zou reeds eerder zijn gehouden, doch was uitgesteld tot na de blijde gebeurtenis. Op deze eerste bijeen komst nadien sprak de voorzitter zijn vreugde uit over de geboorte van de Oranjeprinses. Als mensch, aldus spr., verheugen wij ons over het welzijn van moeder en kind, als Nederlanders vooral wegens het feit, dat hierdoor voor verre toekomst het Huis van Oranje voor Nederland is bewaard als waar borg voor onze vrijheid en verdraagzaam heid. Bij de mededeelingen werd melding ge maakt van het Lustrum-Congres van de Fe deratie op 28 en 29 Mei a.s. te Breda, waar behandeld zal worden: „De overheid en de bescherming van dé openbare zeden". Door den heer Nivard werd vervolgens eene instructieve inleiding gehouden -ver de bevoegdheden van den gemeenteraad. Naar aanleiding van deze inleiding volgde nog een geanimeerde gedachtenwisseling, waaraan werd deelgenomen door de heeren Steeman, Beemer, Overbeeke en Van den Burg. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake de mogelijkheid de vereeniging meer dienstbaar te maken aan de onderlinge voorlichting der leden. De heer J. Riksman hoopt op 15 Februari a.s. den dag te herdenken, dat hij vijftig jaar geleden in dienst trad bij de firma Gebr. van Linschoten, timmerlieden en aannemers. bezorgt, 25 A ƒ50 aan wisselgeld mede te neel en ve"egenwoordigers alsmede het geven. Hij weet dan' 'door een smoèsjfe den 'ïhagazijn- en fabrTekspersonêél declen onder Heden herdacht de heer L. van den Burg het feit, dat hij 40 jaren geleden In dienst trad bij de firma Offers Veder, verffabri- kanten, alhier, waar hij sedert 1904 als meesterknecht werkzaam is. De jubilaris werd, in gezelschap van vrouw en kinderen hedenmorgen ten kantore der firma aan de Nieuwe Haven 169 ontvangen en toegesproken door den oudsten firmant, die hem huldigde voor zijn ijver en toewijding door hem gedurende veertig jaren betoond, hem daarbij de verheugende mededeeling doende, dat hem bij Koninklijk besluit van 17 Januari is toegekend de zilveren Eere- Medaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Onder hartelijke gelukwenschen werd hem namens de firma een portefeuille met inhoud overhandigd. Ook kantoorperso neel en vertegenwoordigers alsmede het knecht te bewegen hem het wisselgeld alvast te geven, waarna hij spoorloos verdwijnt. De man noemt zich meestal De Boer of Van Dam en laat het bestelde in de buurt van een of ander binnenvaartschip bezorgen. Bij onderzoek bleek telkens, dat de zoogenaamde schipper en het schip niets met elkaar te maken hadden. Signalement van De Boer alias Van Dam luidtoud circa 20 25 jaar, lang ongeveer 1.70 meter, kleeding verschillend. Zoodra men een dergelijke bestelling krijgt, wordt men verzocht zich onmiddellijk in verbinding te stellen met het hoofdbureau van politie, toestel no. 147. Na gehouden examen zijn geslaagd voor zweminstructeur(trice) de dames J. Linde- mans-Christiaanse, A. J. B. Mourus-de Vries en A. Lodder en de heeren M. J. van de Berg, M. Groeneveld, G. A. Kessenich, L. Kessenich en Chr. Tijl. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken bij de firma M. en Zn. aan de Kruiskade. Een bedrag ad 30 wordt ver mist. Daarop hebben de inbrekers zich via de achterzijde van het pand van de firma M. toegang verschaft tot den hout.nandel van de firma K. aan de Mauritsstraat. Hier werd een bedrag ad 5 ontvreemd. Zondag vierde de heer B. van Kasteelen zijn 50-jarig lidmaatschap van de H. Familie in de St. Laurentiuskerk. Een gedenkwaardig feit. Nog gedenkwaardiger was dat de heer H. Willemsen den dag herdacht, waarop hij 65 jaar geleden toetrad als lid. Zondagavond bij de plechtige opdracht van nieuwe leden werden beide jubilarissen door den hoog- eerw. Deken gelukgewenscht. De heer Van Kasteelen ontving de gouden medaille en den heer Willemsen werd de hoogste onderschei ding, het diamanten eerekruis, opgespeld. De rondgang is op de banen van „De Kroon" te Schiedam voortgezet. De resultaten zijn: De Poedelaars I 301; De Poedelaars II 253; Excel sior 297; E. V. A. 313; Tous les Neuf 290; D.O.K. I 302; D.O.K. II 252; Alle Neune I 289; id. II 171 (4 man) 't Zuid I 301; idem II 291; A.D.O. 282; De Woudsloopers 348. De stand van klasse A is nu 1: Alle Neune 1283: 2 Woudsloopers 1259; 3. E.V.A. 1242; 4. D. O. K. 1211; 5. Excelsior 1199; 6. Poedelaars 1187; 7. Tous les Neuf 1180; 8. 't Zuid I 1141; 9. A. D. O. 1135. De stand van klasse C volgt met die van B na het werpen van Vrijdag. De hoogste werpers van den rondgang zijn voorloopig: 1. Koster 224; 2. Aarsbergen 214: 3. v. d. Kaay 212; 4. Garnier 208; 5. Stentler 204: 6. Nefkens 203; 7. de Haaf 203; 8. J. Kooiman 202; 9. Korte 201 10. de Leede 200; 11. v. Ommeren 198; 12. Jansen 197; 13. v. Leeuwen 196; 14. Waal wijk 195; 15. Strack 191; 16. v. Rijn 191; 17. Rei- ninga 190; 18. Borkus 189; 19. v. Olm 189: 20. Rijshouwer 188; 21. v Onlangs 188; 22. K. Kooi man 187; 23. Franken 187; 24. Remkes 186; 25 Hakkert 185. De jaarlijksche wedstrijd om den zilveren wisselbeker van Rotterdam uitgeloofd door het Rotterdamsch Dam Genootschap vangt Woensdag aan. Er hebben zich 30 deelnemers aangemeld, welke in vier groepen zullen spelen. De hoogst aankomende in iedere groep komt in den eind strijd uit. aanbieding van geschenken van hun belang stelling blijken. Op Tf.terdag 26 Februari a.s. zal het bekende R. E. T. Mannenkoor (dirigent W. F. Kools) haar 4de lustrum vieren met een receptie in de raadzaad van het oude raad huis van 11 tot 3 uur en des avonds een feestavond in het gebouw Lybelle. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Rotterdam. In den loop der maand Januari 1.1. werd» aan de Rijkspostspaar bank alhier op spaarbankboekjes ingelegd 1.458.835.59 en terugbetaald ƒ870.552,70. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 588.282,89. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 1364. Op Zaterdag 26 Februari a.s. zal het wel bekende R.E.T. Mannenkoor, dirigent W. F. Kools, haar 4de lustrum vieren met een receptie in de raadzaal van het oude raad huis van 11 tot 3 uur en des avonds een grooten openbaren feestavond in het gebouw „Lybelle". In den ouderdom van 57-jaren is gisteren plotseling in zijn woning, aan de Mathe- nesserweg overleden arts J. F. A. Rijken. De heer Rijken, die een Rotterdammer van geboorte was, studeerde hier aan het Eras- miaansch Gymnasium en daarna aan de Gem. Universiteit te Amsterdam Na het be halen van het Arts-diploma vestigde hij zich eerst in Borselen en daarna te Hoek van Holland, alwaar hij werd aangesteld tot gem. controleerend geneeskundige. In de eerste oorlogsjaren heeft hij zich bijzonder bezig gehouden met de uitwisseling van oorlogs gewonden, waarvan hem de geneeskundige leiding alhier was toevertrouwd. Sedert zes tien jaren woonde hij in Rotterdam en was hier verbonden aan den gem. Geneeskun digen Dienst. Arts Rijken bewoog zich ook veel op het gebied van de E. H. B. O. Hij heeft vele opleidingscursussen gegeven. Ten nadeele van F. H. M. wonende Mathe- nesserhof is van de Groote Markt een fiets gestolen. In een dansgelegenheid in de binnenstad werd ten nadeele van A. M. de J„ wonende Mauritsstraat, uit een taschje 20 gulden ge stolen. Een fiets werd gestolen in het westen vari de stad ten nadeele van D. de J., wo nende Lieve Verschuierstraat. Een thans circuleerend gerucht, als zou den B. en W. van Rotterdam onderhandelin gen voeren om tot aankoop te komen voor het Museum Boymans van een pas-ontdekte Vermeer: „Christus en de Emmaüsgangers", heeft zijn weg naar een der hoofdstedelijke bladen gevonden. Het bericht is echter uit de lucht gegre pen. De directie van Boymans verklaart, dat B. en W. momenteel geenerlei onder handelingen voeren voor aankoopen ten bate van het museum. Op het 3e avond-abonnementsconcert van het Rott. Philharmonisch Orkest, Donderdag 17 Februari a.s. in de Doelenzaal, treedt als solist op de pianist Nicolai Orloff in het pianoconcert no. 2 c moll van Rachmani noff. Het orkest speelt de suite in h moll van J. S. Bach (fluitsolo Joh. Versloot) en Jeu de Cartes van Strawinsky. Gisteravond is de 31-jarige M. Moerkerke- Mate, wonende Wattierstraat, in een rijwiel stalling in genoemde straat gevallen. Met een rechter onderbeen-fractuur is zij opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel. De leden van den gemeenteraad zijn in vergadering bijeen geroepen tegen Maandag 14 Februari a.s. des avonds 7 uur. HERINNERINGSBORD Het gemeentebestuur is voornemens den schoolkinderen als herinnering aan de ge boorte van Prinses Beatrix een gedenkbord te geven. AMBTENAREN EN LUCHTBESCHERMING Volgens Kon. Besluit moeten bij den lucht beschermingsdienst verschillende takken van gemeentedienst (o.a. waterleidingbedrijf, reinigingsdinst, electriciteitsbedrijf, politie) worden ingeschakeld. Volgens de wet zal niemand aanspraak kunnen maken op vergoeding van schade, als gevolg van plaats gehad hebbende oefe ningen of wegens deelneming aan zoodanige oefeningen. Volgens B. en W. dient dit beginsel ook toepassing te vinden ten aanzien van het personeel der gemeente, hetgeen tot gevolg moet hebben, dat in het ambtenarenregle ment wordt uitgesloten het betalen van ver goeding wegens overwerk of het toekennen van vrije uren, wanneer buiten den dienst tijd wordt deelgenomen aan oefeningen van den luchtbeschermingsdienst. Tevens wordt het gewenscht geacht in het reglement vast te leggen dat het gemeente- personeel verplicht is deel te nemen aan de oefeningen en dat het de cursussen moet volgen, die de burgemeester noodig acht. Aan den raad wordt ter vaststelling een wijziging van het ambtenarenreglement aan geboden, waarin bovenstaande bepalingen zijn opgenomen. BRANDWEER Aangesteld als onderbrandmeester bij r,c spuit aan den Bovendijk de heer C. Treur niet, inplaats van den heer W. C- Treur niet, die bedankt heeft Aan dezelfde spuit is de heer de Ridder bevorderd tot brand meester. PRINSES BEATRIX MARSCHEN. Door Ned. Oranje-vereenigingtO „Het Zuiden". Door de Sportcommissie uit de Ned. Oran jevereniging „Het Zuiden" zijn Zaterdag, ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin, twee „Prinses Bea trix Marschen" georganiseerd resp. over afstanden van 25 en 15 K.M. Het aantal deelnemers bedroeg 680 dames en heeren. Ondanks het minder gunstige, soms zelfs zeer ongunstige en zeer koude weer, waar bij de deelnemers rijkelijk werden getrac- teerd op hagel- en regenbuien, bleef toch van begin tot eind een uitstekende stem ming behouden. Verschillende autoriteiten hadden door aanwezig te zijn bij den start en het eind punt blijk gegeven van hun belangstelling o.a. de heeren L. Bodaan, ambtenaar voor de rijpere jeugd, mr. W. A. C. van Dam, commandant van het Landstormverband Rotterdam, A. H. W. Weekenstroo, hoofd inspecteur van politie en ds. van der Gies- sen, vlootaalmoezenier. Ruim voor den vastgestelden tijd verza melden zich de deelnemers des avonds bij Huize Thimoteus, vanwaar gezamenlijk met muziek naar het eindpunt café „Het Witte Paard" gemarcheerd werd. Na afloop der marschen werden de prijzen uitgereikt aan de best marcheerende groe pen, waarbij bleek, dat het detachement van het 22e Regt. Infanterie, onder com mando van den eersten luitenant Van der Steen, een fraaien beker verkreeg, hetgeen voor het keurige marcheeren van deze af deeling, volgens unanieme meening volko men verdiend was. De tweede prijs, een plaquette viel het detachement mariniers te Rotterdam ten deel, terwijl de derde prijs, eveneens een plaquette, in handen kwam van de R.W.V. Quo Vadis. De vierde prijs verkreeg een Roode Kruis groep, terwijl de vijfde, zesde en zevende prijs toegekend werden aan de Chr. Ver. voor Lich. Opvoe ding, de Padvindersgroep Nan- sen" en een groep Burgerwacftt Rotterdam. Max Als aardige bijzonderheid vermelden WÜ de deelname (buiten mededinging, naar me^ ons verzekerde) van Max, den „korpshond der Mariniers, die den geheelen marsch dapper meeholde, zonder blaren, naar men met stelligheid verklaarde. Een herinneringsboom geplant. Ook Rotterdam heeft ter gelegenheid van de Blijde Geboorte in het Prinselijk gezin zijn herinneringsboom gekregen. Zaterdag middag was in 't Museumpark ondanks het slechte weer een talrijk gezelschap bijeen gekomen, om van de officieele planting ge tuige te zijn. Om 3 uur stonden de trompetters en het tamboer- en pijperkorps van de Vereeniging „De Princevlag" van wie het initiatief was Uitgegaan geschaard rondom de plek, waar de quercus galustris, de moeraseik, gereed stond om zijn definitieve plaats te ontvangen. Even later arriveerde, voorafge gaan door de Rotterdamsche Postharmonie, een tweede afdeeling van De Princevlag. Terwijl de hemel niet karig was met hagel en wind, nam de voorzitter van de Rotter damsche afdeeling, de heer J. P. Keijzer, het woord, wijzende op de wel zeer verheu gende aanleiding, die allen hier bijeen bracht. Spr. herinnerde aan den historischen dag van 31 Januari. Aanstonds werd het plan opgevat, weer als van ouds een herinnerings boom te planten, welk plan, dank zij de volle medewerking van het Gemeentebe stuur, nu verwezenlijkt gaat worden. Er is voor dezen herinneringsboom wel een bijzon der mooi plekje aangewezen. Spr. zag in het planten van dezen eik een symbolische daad. Vervolgens sprak de heer C. P. Küpers namens den Burgemeester, waarna een drie werf hoera op Prinses Beatrix werd aange heven en de heer Küpers de eerste spade in den grond stak. Hierna werd het Wilhelmus aangeheven, gevolgd door nog enkele vader- landschc liederen. AANGAAN GELDLEENING. De kaspositie der gemeente maakt het noodzakelijk, dat overgegaan wordt tot het sluiten van een vaste leening voor eeniga kapitaalsuitgaven, welke inmiddels hebben plaats gevonden. Deze uitgaven waren: 1. aanleg begraaf plaats (restant) ƒ21.000; 2. bouw kapel be graafplaats 18.000; 3. verbetering parallel- straten 33.000; 4. geldverstrekking grondbe drijf 78.000. Totaal 150.000 B. en W. hebben van de stichting Pen sioenfonds van 1926 der Rotterdamsche Bankvereeniging een aanbieding ontvangen van ƒ150.000, a pari tegen Z'/j pet. geduren de den geheelen looptijd met een jaarlijk sche aflossing van 5,000. Aan deze leening zijn geen provisiekosten verbonden B. en W. achten deze aanbieding aanne melijk en stellen mitsdien den raad voor tot het aangaan dezer leening te besluiten. ROODVONK Een geval van roodvonk is geconstateerd in het pand Bovendijk 280. SCHOORSTEENBRAND Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur. is een schoorsteenbrand uitgebroken in de woning van den heer Eerland aan den Rijksweg. De kleine motorspuit was spoedig 'ter plaatse en wist uitbreiding van den brand te voor komen. VLAARD. DAM- EN SCIIAAKVEREEN. Afd. Schaken: Het eerste tiental der schaakafdeeling speelde zijn vijfden wedstrijd welke werd gewonnen met 64. Het eerste tiental heeft nu vier keer gewonnen en één keer verloren De volledige uitslag luidt als volgt; Vlaardingen 1 N. R. S. V. 3. W KorpershoekJ. C. A. Muysson 10 W. J. de VosP. Confurius 10 I. A. NieuwveldJ. Mühring ViMs' W. P. Baggus—W. Göbbels 14'4 N. van der LelyH. C. Schoonenberg 10 J. den BreemsJ. van Dalen J. G. DonC. Slagmolen 0—1 C. M. van der GaagH. Spitse (n. o.) 10 J. RoodenburgC Wijker M'A P. MeermanC. A. van Oleen 01 Uitslag DAMMEN Voor de derde klasse competitie N. D. B. speelde Sunlight 1 tegen II te Rotterdam. De gedetailleerde als volgt: Charlols II Sunlight I J. van der SteenK. de Ligt H. KlingensC. Groeneveld T. BroereP. Gerth F. BrouwerB. Ranshuysen J. GroenendijkL. Mark A. J. Smaling—A. van R jn P. HoornwegT. de Kok P Los—G. Pleyzier A. StraverA. de Hond ,T. Verhoeven—C. Mosselman 6—4 van den Charlois uitslag is 1—1 02 1—I afgebr. 1—1 0—2 1—1 2—0 l—l 0—2 Vermoedelijke uitslag 812 R. K. MIDDENSTANDS VEREENIGING. DE HANZE. De R. K. Middenstandsvereeniging, afdee ling alhier, te zamen met het correspondent schap Vlaardinger-Ambacht, geeft op Woens dag 16 Februari een groote propaganda- feestavond in het R. K. Vereenigingsgeiiijtvw. De heer Jan Mol uit Amsterdam zal -de propagandarede houden, terwijl verder medewerking verleend wordt door hef, duo Brunelli en muziek van Dijk's Band. vg BINNENGEKOMEN In de Vulcaanhaven is binnengekomen 't stoomschip Stad Maassluis met 9561 ton erts. SPREEKUUR WAARN. BURGEMEESTER. De waarn. Burgemeester (weth. A. van Rijn) zal spreekuur houden des Dinsdags en Donderdags van 4 tot 5 uur ten Raadhuize. Zijn gewone spreekuur op Woensdagavond blijft gehandhaafd, doch is niet bestemd voor burgemeesterszaken. HARINGAANVOER. De haringaanvoer over 1937 bij de ver schillende reederijen bedraagt als volgt: N.V. viaardingsche Stoomvisscherij, dir. N. V. Narroei" en van der Drift's HandeJ Mii. door 3 st°omloggers en 1 motorlogger in 59 reizen 30576 kantjes; N.V. Reederjj Tilly, dir. N. V. Warmelo er» van der Drift's Handelmij. door 1 motorlog ger ij1 reizen 4306 kantjes; N.V- Doggermaatschappij, dir. J. J. Hoo- genc.ijk, door 11 stoomloggers in 88 reizen kantjes; N-V. Mij. Nommer Een, dir. I. J. Hoogen- dijk, door 3 stoomloggers in 24 reizen 12559 kantjes; N.V. Zeevisscherij Nederland, dir. I. J. Hoogendijk, door 1 stoomlogger en 1 motor- logger in 17 reizen 7467 kantjes; Visscherij Mij. Mercurius, dir. Joost Pot Fzn. Sc Frank Pot Fzn. door 2 motorloggers in 17 reizen 9266 kantjes; N.V. Stoomvischerij Flevo III, dir. fa. P. H. van Abshoven, door 1 mtorlogger en 1 stoomlogger in 18 reizen 7479 kantjes; A. Verboon, door 2 motorloggers in 18 reizen 7197 kantjes; N.V. Zeevisscherij Mij. en Haringhandel v'h. A. Verboon door 1 stoomlogger in 10 reizen 5043 kantjes; Firma H. v. d. Burg door 1 motorlogger in 8 reizen 3060 kantjes; Zeevisscherij Mij. Holland, dir. D. Kwak- kelstein, door 1 motorlogger in 9 reizen. 4525 kantjes; Visscherij Mij. Vlaardingen, dir. Jos. Ka- tan, door 11 stoomloggers in 90 reizen 45557 kantjes; G. Kornaat Handelmaatschappij NV. door 2 motorloggers in 18 reizen 7561 kantjes; N.V. van Toor's Visscherij Mij., dir. J. v. Toor Czn. en H. van Tot*- Czn. door 2 stoom loggers en 1 motorlogger in 32 reizen 12994 kantjes. TOONKUNST Vrijdag 25 Febr. viert de afdeeling al hier van Toonkunst haar 20-jarig bestaan met een feestuitvoering in de zaal Harmonie van Haydn's Schöpfung, waarin als solisten zullen medewerken To van der Sluis, Cor nells van Munster en Willem Ravelli, ter wijl de begeleiding in handen is van het Rotterdamsche Kamerokest. AMBACHT. GEBOREN: Alida, dochter van J. J. Oost hoek en K. Beekenkamp, Nachtegaallaan 34 Maria, dochter van W, N. Bos en A. Sonneveld, Trekkade 21. OVERLEDEN: Johanna C. van Schie, echtg. van C. J, Ham, 65 jaar, Pr. Bernhard- laan 14. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Adrianus P, W„ zoon van J. Hugens en C. M. van Leeuwen Frede- rica, dochter van C. Treurniet en A. J. van Etten Elizabeth B. M„ dochter van C. W. van der Stam en M. in 't Veen Pc- tronella I- F., dochter van A, yan den Baard en C. M. Hijdra. GEHUWD: Petrus Roseleur, 25 j. en Alida C. Stigt, 23

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2