DE VERKEERSREGELING BIJ HOLLAND-BELGIE. H De getroffen maatregelen waren ruimschoots voldoende. ROTTERDAM. MAANDAG 28 FEBRUARI 1938 „ST. HOMOBOOTS". Heden is aanbesteed bet eerste gedeelte van den nieuwbouw aan den Statenweg. DE ONTPLOFFING OP DE „PETRAKIS NOMIKOS". Conclusie inspecteur-generaal voor de scheepvaart. OP ASCH-WOENSDAG. HULP VAN MENSCH EVENMENSCH. AAN Middagvoorstelling van Cliineesche kunst ten bate van de hulp verleening aan China. HET VERKOOPLOKAAL WORDT ROLSCHAATSENBAAN. B. en W. verleenden reeds toestemming. Maar slechts 2100 auto's vorig jaar 5600. en GEMEENTEMIDDELEN. AUTO OP KERKGANGERS INGEREDEN. WERKNEMENDE MIDDENSTAND. Chauffeur hadrijles. Dr. F. M. C. HENGEYELD. DOODELIJK ONGEVAL BIJ HET RANGEEREN. Slachtoffer op slag gedood. 1 DISTRIBUTIE VAN GOEDKOOPE LEVENSMIDDELEN. Mede voor de „Stille Armen' MAILVERZENDING. AANRIJDING MET DOODELUKEN AFLOOP. JUBILÉ. Herdenkt vandaag zijn zilveren jubileum. R. K. SPORTVEREENIGING ST. LODEWIJK. Mr. A. R. ANDRINGA. Officier van Justitie bij de rechtbank- brandje. recht en orde. Afdeeling H. Barbara. BRANDWEERPREMIES. VLOOTAVOND VAN HET NATIONAAL JONGEREN VERBOND. DIPLOMA-UITREIKING AMBACHTS- SCHOLEN. ONGEVAL. i Hedenmorgen heeft de aanbesteding plaats gehad van het eerste gedeelte, omvattend het hei-, beton- en ijzerwerk, van den nieuw bouw der Coöperatieve Inkoopvereeniging „St. Homobonus" aan den Statenweg, vol gens ontwerp van architect G. H. Holt te Haarlem, waarvoor 17 aannemersfirma's wa ren uitgenoodigd. De laagste inschrijving bleek te zijn in gediend door de N.V. Aann. Maatschappij J. P. van Eesteren, alhier. Voor den verderen afbouw zal nog een aparta aanbesteding worden gehouden. Zooals wij destijds reeds hebben medege deeld. komt deze nieuwbouw van „St. Homo- Donderdagmiddag 3 Maart a.s. zal de in specteur-generaal voor de scheepvaart, de heer P. S. van 't Haaff, conclusie nemen in zake de ontploffing aan boord van het Griek- sche stoomschip „Petrakis Nomikos" op 31 October 1936 te Schiedam. Van de spaarpenningen vergaard om de geboorte van Prinses Beatrix te vieren is niet veel Overgebleven, gezien de uitbun digheid, waarmee het Nederlandsche Volk aan zijn vreugde uiting heeft gegeven. Me nigeen zal zich het aanschaffen van een nieuwe jas of mantel niet meer kunnen ver oorloven, gezwegen van een auto- of vacan- tiereis. Een enkele kleine uitgave Zal echter voor bonus te liggen aan den g leder nog wel mogelijk zijn, vooral wanneer kruispunt van het verkeer zoowel in de rich-I - - -6 -PJ' ting Noord als Zuid. Verder komt het nieuwe gebouw in de onmiddellijke nabijheid te lig gen van het Station D.P., dat binnen afzien- baren tijd alleen zal worden gebruikt voor het personenvervoer, daar het Maasstation alleen zal worden gebezigd als goederen station. De juiste plaats aan den Statenweg is tegenover de hallen van de Nenijto, die nog dit jaar zullen verdwijnen. Ongeveer 1500 vierkante meter zal worden bebouwd. In den nieuwbouw komt een bom en gasvrije kelder. De parterre-ruimte zal het geldt even lieftallige alhoewel niet koninklijke kinderen te helpen om te voor komen, dat zij ten gronde gaan aan de ge vreesde tuberculose. Iedereen weet, dat dit het beste geschiedt door het voorkomen van de ziekte bij hen, die daarvoor reeds de eerste kiemen in zich dragen. En even be kend is het kindersanatorium te Hoek van Holland, St. Jozef. Het geheele jaar door is het bezet, zoodat reeds tallooze kinderen voor hun ouders en voor de maatschappij behouden werden. Maar dit kan alleen dan, wanneer ieder gezond mensch een kleinig- geheel in beslag worden genomen voor al heid over heeft voor deze groote zaak het goéderen-verkeer t.w. de distributie, ex- Op Aschwoensdag 2 Maart zal daarom positie, stoffenafdeeling, grossierderij en ma- iedereen wel 'n bloempje willen koopen van gazijn. Op de eerste verdieping komen de het laatste restje, dat overbleef van de localiteiten voor directie en administratie. vreugde over Prinses Beatrix, om zoo ook De tweede verdieping zal geheel worden leven, gezondheid en vreugde terug te geven gereserveerd voor den inkoop. Hier komt ook aan zoovele prinsen en prinsesjes, de Beurszaal, welke een oppervlakte meet van 650 vierkante meter. Aan de Westzijde is deze Beurszaal geheel open, dank zij den hoogen lichtinval van 5 meter. In deze Beurs zaal bevindt zich mede een z.g.n. insteekver- dieping, waar de lunchroom wordt onder gebracht. Zoo spoedig mogelijk zal met het grond werk c.a. 500 5 600 heipalen moeten wor den geslagen worden begonnen, terwijl verwacht wordt, dat het eerste gedeelte van den nieuwbouw binnen zes maanden gereed zal zijn. Dan moet natuurlijk de afbouw nog volgen, doch de directie hoopt een klein kansje te hebben, om het zilveren jubileum van „St. Homobonus", dat valt op 17 Octo ber a.s. te kunnen herdenken in dezen nieuw- Dr. HUDDLESTON SLATER. In het Verre Oosten is een groot deel der bouw, welke een aanwinst beteekent niet al- I Chineesche burgerbevolking aan groote el- leen 'voor de Coöperatieve Inkoopvereeni- lende blootgesteld en begrijpelijk is weder ging, maar ook voor de stad. -- - Binnen betrekkelijk korten tijd wordt Rot terdam weer een attractie rijker. De exploitant van het algemeen Verkoop lokaal gaat n.l. zijn groote zaal geschikt maken voor rolschaatsenbaan, waarvoor be reids de toestemming van B. en W. is af gekomen. Er is geheel in het rond een ba- ten en spoedig stond er een middagvoorstel- lustrade 'ontworpen, om de baan van de toe- nng van Chineesche Kunst op het program- schouwersruimte gescheiden te houden. Op ma, welke matinee Zaterdagmiddag is gege- de hoeken zullen houten afscheidingen wor- ven in den Tivoli schouwburg, den geplaatst, teneinde de rijders in de boch- De opkomst was zeer bevredigend, en la ten in de baan te houden. Het tooneel wordt ten we de verwachting uitspreken, dat de geheel weggebroken, terwijl links het buffet opbrengst, welke besteed zal worden voor zal blijven en in den tegenovergestelden den aankoop van hier te lande vervaardigde een beroep gedaan op het menschlievende Nederland, in vele opzichten een land van belofte, om in ware humaniteit te offeren voor de vele slachtoffers van den gruwelij- ken oorlog. In den lande is voor dat doel een comité voor hulpverleening in het leven ge roepen, waarin zeer vele vooraanstaande ersonen zitting hebben genomen. In eeu :orte spanne tljds werd een af deeling Rot terdam van bedoeld comité gevormd, waar- voor het initiatief hoofdzakelijk is uitgegaan zoowel van de Chineesche-, Javaansche- als Nederlandsche studenten aan de Nederland sche Handels-Hoogeschool te dezer stede. Een comité van aanbeveling met als eere-voorzit- ter den burgemeester van Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuyn liet niet op zich wach- RUIM 46.000 TOESCHOUWERS. fOEWEL cr slechts eenige kleine wijzigingen in de ontworpen verkeersregeling aangebracht zijn bij gelegenheid van den gisteren gespeel den wedstrijd HollandBelgië in het Stadion-Feijenoord, is deze toch in hoofdlijnen gelijk gebleven aan de vorige keeren en men kan niet anders zeggen, dan dat alles zeer vlot is verloopen. Iedereen heeft het stadion ruimschoots op tijd kunnen bereiken maar niet mag worden vergeten, dat er gisteren 46.000 toeschouwers wa ren en 2100 auto's, terwijl het vorig jaar het stadion was uitverkocht en er toen 5600 auto's waren. verband- en geneesmiddelen, welke naar de noodlijdende gebieden in China gezonden zul len worden, daaraan In evenredigheid zal zijn. De voorstelling werd door zeer vele voor aanstaande personen bijgewoond, o.m. door Z.Exc. Wunsz King, buitengewoon Gezant van China te Den Haag, die in gezelschap was van zijn familie en door den burge meester van Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuyn. Na een kort inleidend woord van een der Chineesche studenten, heeft prof. Polak, de rector-magnificus van de Ned. Handels- Over het al-emeen bleef Januari boven I Hoogeschool een korte toespraak gehouden, uver nei <uBcm waarin hij vooral liet uitkomen met welk een groote samenwerking deze middag was tot hoek een groote schaatsenkast is gedacht, De exploitant, de heer L. R. van Hecks, ontveinst zich niet de verschillende moeilijk heden, maar dank zij de medewerking van de betrokken gemeentelijke instanties zullen ongewenschte elementen streng worden ge- weerd. Deze rolschaatsenbaan, de eenige ook m Nederland, zal een oppervlakte bestaan van 900 M2. verleden jaar. Verschenen 13 het vergelijkend overzicht van de verschillende bronnen van inkomsten over de maand Januari der jaren 1937 en 1938. Brug- en sluisgeld 11.018.28 (in 1937 10.319.46); havengeld voor zeevaartuigen f 230.963.07* (240.785.85); havengeld voor binnenvaartuigen 153.445.17 (142.670.14); stand gekomen. Ook de inwoners van China town op Katendrecht hadden aan deze sa menwerking niet ontbroken. Een interessant en zeer gevarieerd origineel Chlneesch programma werd dan Voor het voetlicht gebracht o.m. bevattend een Chi neesche huwelijksceremonie, zwaard- en drakendansen, alles met Oostersche muziek begeleiding, door een groep Chineesche beursbelasting 70.432.10 (68.740.19); markt- artisten. Zeer gewaardeerd werd ook het op treden van mevrouw Loudie Nijhoff, die haar welwillende medewerking verleende en Chineesche poëzie declameerde in Duitsche vertaling. Als dank ontving de begaafde de- clamatrice een ruiker heerlijke bloemen. Tijdens de voorstelling werd nog een mil de gift gevraagd door Chineesche meisjes- In aansluiting aan het bovenstaande vol- 1 studenten voor welke spontane bijdrage het gen hier nog eenige gegevens omtrent ge- Z00ntje van Z.Exc. den Gezant op het po- geld 15.370.74 (15.238.10) vischafslag 3.566.94 (2.542); belasting op honden 17.994.03 (18.181); belasting op vermake lijkheden 93.473 (00.894.42) straatbelasting 20.551.01 (38.022.30); begrafenisrecht 7.719.37 (8.475); Totaal 624.533.33 (1937: 605.568.46). meentebedrij ven Het Gasbedrijf produceerde 6.055.603 M3. (v. j. Jan. 5.931.905) Door 't G.E.B. werden afgegeven 28.000.526 K.W.U. (v.j. 25.130.905). Door de Drinkwaterleiding werden afgele verd 2.753.970 M3 (v.j. 2.630.032). De opbrengst van de veergelden was 21.203.60 (v.j. 18.192.58); van het dokgeld 12.741.75 (V.j. 7.214.86). Van de keur- en slachtloonen f 39.728.01 (v.j. 44.876.76); van het Marktgeld op de veemarkt 8.906.57 (v.j. 8.804.85). Door de R.E.T. werden vervoerd 6.120.668 reizigers (V.j. 5.740.025). De opbrengst was 464.783.23 (v.j. 440.857.38), Boven dit bedrag zal nog 'n som van 89.674.95 aan het Werkloosheidssubsidie- fonds worden gedeclareerd in verband met het raadsbesluit van 7 Januari 1938 (tijdelijke korting van 28 pet.) dium verscheen, om in onberispelijk Fransch en zeer ongedwongen dank te betuigen. Het geheel was een mooie middag, waar aan veel zorg was besteed. Het verkeer van en naar het stadion is ditmaal prachtig gegaan, alles is in vlot tempo heen en weer geleid. Om kwart over twee stonden alle 2100 auto's op de bestemde terreinen in de omgeving van het stadion geparkeerd en een goed uur, nadat de auto mobilisten hun wagens van de diverse ter reinen hadden gehaald, was de normale toe stand in de stad hersteld. Op den heenweg werd het naar den Linker Maasoever gaande tramverkeer via de Reederijstraat geleid, terwijl het uit tegenovergestelde richting ko mende trammateriaal via het Bolwerk glng- Aan de automobilisten werd de vrije hand gelaten en dit bleek een voorde el te zijn, om dat nu de auto's niet door de nauwe straatjes van de binnen stad werden geperst. Bij de knoop_ punten aan Bolwerk en Reederij straat had de verkeerspolitie uitstekende maatregelen getroffen. Telkens reden de files op en wan neer men ook even moest wachten, het was toch bijna altijd zoo, dat men binnen enkele minuten den tocht kon hervatten. Er waren echter blijkbaar zeer vele auto mobilisten, die hun wagens liever In de stad lieten staan en op een andere manier naar het stadion gingen. Edoch, ze hadden rustig per auto kunnen komen, want tegen vijf m'- nuten over twee, dus lang voor het begm van den wedstrijd, snorde slechts een enkele wagen langs den weg naar het stadion. Dat de auto's ditmaal zoo bijzonder snel konden rijden, vond zijn oorzaak in het feit, dat telkens weer het geheele verlteer vaajjea Linker- naar den Rechter-Maasoever wérd stopgezet en er dus practisch gesproken éénrichtingsverkeer was van de stad naar het stadion. Dit kon trouwens heel gemakkelijk, omdat alle taxi's, die terug moesten naar de stad, werden geleid via iet Katendrechtsche veer. De trams werden op haar beurt reeds te kwart vóór twee vast gehouden op den Linker-Maasoever, omdat het in verband met den tijd niet meer noo- dlg was, deze terug te laten rijden naar do stad, aangezien zij dan toch te laat weer bij het stadion zouden zijn. Zoo konden de trams en de auto's in de stad in snelle vaart de bruggen passeeren. De auto's konden behalve van het rechterpad ook van het linkerpad gebruik maken en zoo stagneerde er geen moment iets. Uitstekend tramverkeer. De trams profiteerden ook van deze rege ling. Zij, die te laat van huis waren gegaan, en eerst om twee uur bij het station D.F. op de tram stapten, kwamen nog keurig op tijd bij het stadion. Dus wel een groot ver schil vergeleken bij den vorigen wedstrijd Holland—België. De maatregelen, die de verkeerspolitie had getroffen, dit staat als een paal boven water, waren kennelijk op een veel grooter aantal dan 2100 auto's be rekend. Met 76 extra tram-stellen bui ten den gewonen dienst heeft de R.E.T. globaal genomen 18.000 tot 20.000 passagiers naar en van het stadion verv.oerd. Het grootste gedeelte van de trampassagiers was een half uur na afloop van den wedstrijd al weg en binnen het uur waren ook de laatsten ver trokken. De automobilisten, wij wezen daarop reed3 hebben evenmin te klagen gehad. Automobilisten hadden evenmin klagen. 1 Binnen een uur hadden zij allen de par keerterreinen verlaten. Zij waren echter wel wat gehandicapt door een aantal collega s, die er blijkbaar niet van op de hoogte waren, dat zij op de Willemsbrug gemakkelijk de trams konden passeeren. Velen bleven achter de trams rijden en daardoor kwam er vaak geen schot in, terwijl de weg tot in de stad breed open lag. Het vorig jaar, bij den wed strijd Holland—België op 2 Mei, toen er 5600 auto's waren, liet de verkeerspolitie de trams telkens even wachten, waarop de auto's in drie files over de burg gingen. Dit was thans in het geheel niet noodig en terecht zijn nu ook trams en auto's tegelijkertijd tot de brug toegelaten. Spoorwegen weinig aftrek. Het feit, dat de Ned. Spoorwegen alleen passagiers meenamen naar het stadion en na afloop om technische redenen deze zelfde reizigers niet mee konden terugnemen, is toch wel voor velen een bezwaar gebleken. Er waren van de 4000 plaatsen, die de Spoor wegen voor de Rotterdammers beschikbaar hadden, slechts ongeveer 1100 bezet. Behalve de 2100 auto's van particulieren, zijn er ditmaal nog geweest 167 touringcars, 110 motorfietsen en 626 taxi's, een aantal dat mede ver beneden het vorig jaar is gebleven. Intusschen mag nogmaals worden vastge legd, dat de thans ge' Tfen verkeersrege ling'ruimschoots voldoe..de is gebleken, ook al moet ln aanmerking worden genomen, dat er van de 60.000 plaatsen in het Stadion Feijenoord, ditmaal in tegenstelling met den wedstrijd in Mei van het vorig jaar, toen nagenoeg alles was uitverkocht, slechts ruim 46.000 plaatsen waren bezet, ongetwijfeld mede gevolg van de slechte weersgesteldheid. een wandeling Lte niéuwe gastdirigent prof. Georg Szell rechtsop Den Haag. Naast hem zijn echtgenoote en links de heer Rodriguez, adminis trateur van het Residentie-orkest. Verkeersongeval te Bergschenhoek. f Het nut en de noodzakelijkheid der standsorganisatie. De afdeeling Rotterdam van bovengenoem de standsorganisatie hield dezer dagen haar propaganda-vergadering in den kleinen foyer der St. Josephgezellertvereeniging aan het Stationsplein. Het doel van deze vergadering was o.a. om misverstanden uit den weg te ruimen, die er ongetwijfeld bestaan t.a.v. het nut en de noodzakelijkheid der standsorganisaties in het algemeen, maar in het bijzonder een antwoord te geven op de vraag, welke groe pen in de standsorganisatie van den werk' nemenden middenstand thuis behooren. Daartoe was uitgenoodigd de zeereerw. heer dr. A. A. Olierook uit Amsterdam, die over deze aange genheid een inleiding hield. De gewijde spr. betoogde, dat juist in de zen tijd van verwarring en politieke ont wrichting herstel der maatschappelijke orde OD velerlei gebied geboden is. De standsorga nisatie heeft tot taak dit doel te bereiken. Niet alleen het verschil in de belangen der verschillende groepen van menschen leidt tot de vorming van verschillende standsorgani saties, doch evenzoo het streven naar de christelijke maatschappij. De standsorganisa tie is geen klasse-organisatie, doch een sociaal-ethische organisatie, waarin bijv. de arbeider georganiseerd is, omdat hij als ar beider een bepaald cultuur-type Is. Ons sociaal leven heeft een cultu- reelen kant, welke in de vakorganisatie niet tot zijn recht kan komen. Cultuur is het beheerschen van den menschelijken geest, welke verankerd moet zijn in God. Op ai cultuur-gebied verleent de standsorganisatie een taak van groote beteekenis. De verhou ding standorganisatie-vakorganisatie is voortdurena een punt waaromtrent mee- ningsverschil bestaat in breeden kring. ,In het kort samengevat komt het hier op neer, dat de standsorganisatie tot taak heeft recht streeks of onrechtstreeks alle belangen van den arbeidersstand te behartigen voor zoo ver dat niet beter kan of moet overgelaten worden aan andere organisaties. Spreker eindigde tenslotte de diverse besturen op te wekken hun leden tot toetreding tot de stands-organisatie aan te sporen. De voorzitter dankte den gewijden spre ker voor zijn zeer interessante uiteenzetting en hoopte de beste resultaten daarvan te verwachten. Van de aanwezigen, die in grooten getale waren opgekomen gaven eeni- gen zich als lid op. Gistermiddag is een auto waarin vijf per sonen zaten, op den Bergschen weg te Berg schenhoek ingereden op een groepje perso nen, die ter kerke gingen. De wagen kwam vervolgens tegen een paal terecht, waarbij een der voorwielen losgeraakte. De ruim 50-jarige landbouwer C. v. d. Wel, werd bij de aanrijding ernstig ge wond. De man verloor het bewustzijn. Een meisje werd licht gewond opgenomen. Dokter Hoedemaker, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp en liet de ge wonden naar zijn woning vervoeren. De man achter het stuur van de auto had ^De' politie heeft den wagen ln beslag ge nomen en proces-verbaal opgemaakt tegen den roekeloozen adspirant-chauffeur. Omstreeks half tien Zondagavond is op het rangeeremplacement nabij den spoorweg overgang aan de Oost-Maaslaan van het Maasstation een ernstig ongeluk gebeurd, dat den 50-jarigen A. Nieuwburg, gewoond heb bende Nieuwe Boezemstraat, het leven heeft gekost. Terwijl N. aan het rangeeren was, had hij reeds het signaal gegeven tot het rangeeren van een treinstel, maar toen dit zich in be weging stelde, kon hij vermoedelijk niet meer uit den weg komen en geraakte onder den trein en werd totaal verpletterd. Het stoffelijk overschot is per auto van den G.G.D. naar het lijkenhuis van het zie kenhuis aan den Coolsingel overgebracht, Eerstvolgende verzendingen en laatste bus- llchtingen resp. laatste aanbieding aangeteeken- de stukken aan het hoofdpostkantoor te Rotter- daNed.-Indlë3 Maart mail s. Indrapoera v. Marseille gew. st. 14.—, aanget. st. 13.—4 Maart zeepost s. Weltevreden v. Rotterdam gew. st. 11 oT agt. st. v. dag 20 1, 3 en 5 Maart lucht post vla Amsterdam—Bandoeng, gew. st. 1.30, agt. st. v. dag 20. Suriname11 Maart mail/zeepost s. v. Rensselaer v. Amsterdam, gew. st. 1.30, agt. st. v. dag 20. 2 Maart luchtpost via DuitschlandZuid-Ame- rika, gew. st. 8.40, agt. st. 8.40; idem 1), gew. st. 21.30, agt. st. 20.—; 8 Maart luchtpost via FrankrijkZuld-Amerika, gew. st. 13.15, agt. st. 13.15. Aruba. Bonaire, Curasao: 4 Maart mail/zeepost s Crijnssen v. Amsterdam, gew. st. 1.30, agt. st. v dag 20.4 Maart mail s. Bremen v. Am sterdam, gew. st. 9.30, agt. st. 9.— Idem V. Cherbourg, gew. st. 19.45, agt. st. 19.15; lucht post als Suriname. Saba St Eustatlus, St. Maarten; 1 Maart Queen Mary v. Southampton, gew. st. 9.30, agt. g oTL idem v. Cherbourg, gew. st. 20.30, agt. st 20-- 4 Maart s. Bremen v. Southampton, st 9.30, agt. st. 9.— i idem v. Cherbourg, ken aangereden door een tramwagen van gew! st.' 20.80, agt. st. 20.—; 4 Maart zeepost s. Zaterdagavond is de 37-jarige wielrijder A Eertmans, gewoond hebbende Kokerstraat 9a, in de Vierambachtstraat bij het overste- st '9,3o, agt. st. 9.-; idem v Cherbourg ken aangereden door een tramwagen van gew. st. 20.30. agt. st. 20.—; 4 Maart zeepost s lifn 4* welke ging in de richting van Schie- I v. Amsterdam, gew. st. 1.30, agt. st. v. dam en werd bestuurd door den 38-jarigen A. 3. W. v. W., wonende Davidstraat. Met een schedelfractuur is het slachtoffer overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar de ongelukkige na aan komst is overleden. j 1 n/r—. dö heer F H I Columbia. Jamaica," Perui Maart s. Queen Dinsdag 1 Maart herdenkt de heer j^ary v Cherbourg (niet voor Peru), gew. st. Walthaus zijn zilveren jubileum als vertegen- 20.30, agt. st. 20.—; 4 Maart s. Bremen v. Cher wooydiger bij de N.V. Electr. Mij. A. E. G. I hour, gew. at. 20,30, agt. st, 20, Crünssen v. Amsterdam, gew. st. dag 20.—; luchtpost als Suriname Ver St. v. Amerika, Canada, Mexico, Cuba, Ecuador; 1 Maart s. Queen Mary v. Southampton (alleen voor U.S.A.), gew. st. 9.30, agt. st. 9. ide mv. Cherbourg, gew. st. 20.30, agt. st, 20. 4 Maart s. Bremen v. Southampton (alleen voor U.S.A.), gew. st. 9.30. agt. st. 9.— idem e Bre men v. Cherbourg, gew. st. 20.30, agt. st. 20.— 1 Maart s. Edam v. Rotterdam gew. st. 13—, agt. st. 12.30; 4 Maart s. Volendam v. Rotterdam (alleen voor U.S.A.), gew. st, 21.—, agt. st. 20. Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay3 Maart s. Neptunia v. Napels, gew. st. 1.80, agt. st. 11. 4 Maart s. Almanzora v. Southampton (alleen voor Rio de Janeiro), gew. st. 9.30, agt. st. 9. 4 Maart s. Alwakl v. Rotterdam (niet voor Brazilië), gew. st. 13.—, agt. st. 12.30; 5 Maart s. Almanzora v. Lissabon, gew. st. 20.30, agt. st. 16.— 6 Maart s. General Artigas v. Lissabon (niet voor Chili), gew. st. 9.agt. st. v. dag 16luchtpost als Suriname. Barbados, Trinidad, Venezuela: 3 Maart s- Patrlcias v. Antwerpen (niet voor Venezuela) gew. st. 1.30, agt. st. v. dag 20.—; 4 Maart s Crijnssen v Amsterdam (niet voor Maracaibo) gew st. 1.30, agt. St. v. dag 20.— 4 Maart s. Bremen v. Cherbourg (alleen voor Maracaibo), gew. st. 14.30, agt. st. 14. China, Hongkong, Pbulpptjnsehe eil., Japan Mantsjoerjje en Jehol: 1 Maart via Siberië (niet voor Mantsjoerüe en Philippijnachu eilanden), gew at. 815, agt. St. V. dag 20.—4 Maart via Siberië, gew. st. 8.15, agt. st. v. dag 20.— lucht post als Ned.-Indië (niet voor Japan). Cyprus: 1 Maart s. Palestina v. Brtndlsi, gew. st. 11.30, agt. st. 11.— 3 Maart s. Indrapoera V, Marseille, gew. st. 15.—, agt. st. 14.—. Syrië: 1 en 4 Maart via Istanbul—Adana, gew. st. 1.30, agt. st. v. dag 20.— 6 Maart idem, gew, st. 1.30, agt. st. v. dag 16.— luchtpost als Ned. Indië Irak (Mesopotamlë)1 en 4 Maart via Istan bul—Adana, gew. st. 1.30, agt. St. v. dag 20.— luchtpost als Ned.-Indië. Palestina, Egypte; 28 Febr. vla Piraeus (alleen voor Palestina), gew, st. 4.,agt. st. 26 Febr. 14.— 3 Maart s. Indrapoera v. Marseille, gew, st. 15.—, agt. st. 14.— 5 Maart via Piraeus, gew, st 4—, agt. st. v dag 20.— luchtpost als Ned. Indlë. Arabisch Koninkrijk Saoedi, Ceylon, Pênang, Siam, Singapore: 3 Maart s. Indrapoera v. Mar seille, gew. st. 15,agt. st. 14.— 4 Maart s. Orford v. Napels (alleen voor Ceylon), gew. st. 11.30, agt. st. 11.luchtpost als Ned.-Indië, 1) Aansluiting niet onder alle omstandigheden verzekerd. Alleen op verlangen der afzenders, De in breeden kring bekende Rotterdam- sche kinderarts dr. F. M. C. Hengeveld, her denkt vandaag den dag, dat hij 25 jaar ge leden promoveerde. Op uitdrukkelijk verlan gen van den jubilaris, die geen tijd heeft kunnen vinden om te recipieeren, is aan de zen dag geen ruchtbaarheid gegeven, doch vandaag achten wij ons ontslagen van de verplichting geen publicatie pan dit feit te geven. Vijf en twintig jaren lang heeft dr. Hengeveld gearbeid in de Maasstad tot zegen van het kind. Naast een zeer omvang rijke en belangrijke practijk over particu lieren is de jubilaris van heden ook vele aren als geneesheer-directeur verbonden ge weest aan de Zuigelingen-kliniek, tot voor kort nog gevestigd aan den Goudschesingel Bij de opening van het nieuwe Sophia- kinderziekenhuis aan den Gordelweg, alwaar dr. Hengeveld thans eerste geneesheer is, werd deze zuigelingenkliniek opgeheven. Sinds vele jaren heeft dr. Hengeveld zit ting in het bestuur van den Rotterdamschen Kunstkring, waar de afdeeling muziek zijn bijzondere sympathie heeft. Wij twijfelen er niet aan of velen, die ar. Hengeveld van nabij kennen, zu hartgrondigen wensch uiten op leumdag, dat deze uitmuntende kinderarts nog jarenlang voor Rotterdam zal blijven be houden, de stad wafr hij zich zoo bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt in het belang van het kind. In de feestelijk versierde zaal van het „eigen huis" aan de Rechter Rottekade heerschte Zondagavond een echte carnavals stemming. St. Lodewijk vierde onder groote belangstelling Vastenavond. Na een opge- wekten marsch werd het woord verleend aan den voorzitter, den heer van Veen. Spr. heette allen hartelijk welkom en bracht tevens hulde aan de leden, voor wie geen moeite teveel was geweest om de zaal een zoo feestelijk aanzien te geven. Verder vroeg de heer van Veen de bijzondere medewer king van de ouders om hun belangstelling voor de R.K. sport óók te toonen door hun financleelen steun. Het programma, uitge voerd door de leden, was keurig verzorgd en viel bij de aanwezigen zeer in den smaak, Het zou ons te ver voeren dit geheel te ver melden, doch de keurige geluiden-imitatie zoowel van dieren als muziekinstrumenten, van Cor Wuyster verdiende een extra ap- plaus. Na afwerking van het programma sprak de voorzitter nog een kort woord e riep allen een tot weerziens toe op het jaarfeest op 15 Mei. De opgewekte stemming duurde n 8 6 voort tijdens het gezellig samenzijn tal van attracties verbonden war al, een avond van vroolyken - door de Lodewijkers get?°„ alleen op het „groene tapy °P de planken goede prestaties te kunnen leve ren. Tot officier van justitie bij de arr. recht bank te Rotterdam is, zooals gemeld» - noemd mr. A. R. Andringa, subs. offlCier D1J de arr. rechtbank te Haarlem. Mr. Andringa werd in 1883 te geboren, studeerde aan de u" 1B1Ï „,e Amsterdam en promoveerde m i» zhjn eerste functie was ambtenaar J iet O.M. te Heerenveen. In 1916 werd h:ij in dezelfde functie benoemd te Arnhem» -1 als zoo danig te Almelo, nadat hij zes maanden wn. officier van justitie te Arnhem was geweest. In 1924 werd hij b®"° Td \°^Jn]bs- officier van justitie te Haarjem ln 1929 was hij ge durende vier ma«nde"'Waarnemend advocaat- generaal bij het Hof te Amsterdam. Te Haar lem was hij o*m» vice-president van den Re- classeeringsraa Vanmorgen om kwart over 9 is brand ont staan, vermoedelijk als een gevolg van roet- aanlading in de woning van W. v. Vark aan den Nesserdijk 410. Het houten plafond is gaan branden. Het vuur werd gebluscht met een straal op de waterleiding en de gummi slang door gasten van slangenwagen 3 onder leiding van brandmeester Teeuwen. Op de jaarlijksche vergadering van de afdeeling H. Barbara van „Recht en Orde" werden tot bestuursleden gekoïen de heeren W. A. van de Mespel en P. B. JanBen. Voor den Centralen Raad werden herkozen de heeren F. A. Wisse en W. W. Reys. B. en W. hebben de navolgende premies toegekend: Voor den brand op 1 November 1.1. in het pand „Pakhuismeesteren" aan de Rijn haven Nz., de eerste aan slagenwagen 51, do tweede aan slagenwagen 40, de derde premie aan slagenwagen 59. Door het hoofd van den rijksdienst der le vensmiddelendistributie is bepaald, dat de gezinshoofden, die geen steun of onderstand genieten, doch wier financieele omstandig heden met die der steuntrekkenden en on derstandgenietenden kunnen worden gelijk gesteld, in den vervolge ook behalve voor gehakt in blik, in aanmerking komen voor goedkoope versche, vat- en blikgroenten, alsmede voor tomatensoep in blik. Voor verkrijging van regeeringsmargarine en -vet komt de bovenbedoelde groep van personen echter niet in aanmerking. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar in de gemeentelijke groentendistributielokalen op Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmor gen van 9 tot 12 uur v.m. en aan loket.-9* van het bureau „Bevolking enz." in het stad huis. Elke aanvrager krijgt na de inzending van het ingevulde formulier en nadat een onder zoek is ingesteld naar de juistheid der ver strekte gegevens, bericht of op zijn aanvrage al dan niet gunstig is beschikt. Wordt het verzoek toegewezen, dan ont vangt de belanghebbende een legitimatie- kaart der groentendistributie. Gedurende de uren, welke de groenten- lokalen geopend zijn, kunnen de houders de zer kaarten in de gemeentelijke lokalen der groentendistributie le. groentenbons koopen, welke zij ter plaatse kunnen inwisselen tegen versche en vatgroenten 2e. zich voorzien van tomatensoep in blik; 3e. blikgroenten bekomen, welke in de week van aankoop bij de medewerkende groentenhandelaren, na betaling van het ver schuldigde bedrag, tegen bussen blikgroen ten kunnen worden ingewisseld. De afdeeling Rotterdam van het Nationaal jongeren Verbond organiseert op Maandag 28 Maart e.k. een vlootavond in den Grooten Schouwburg te Rotterdam. Prof. G. Gonggrijp zal spreken over bur gerschap en Nederlandschap. Luit. ter zee le klasse A. Kroese spreekt over„De maritie me defensie van Nederland en zijn overzee- sche gewesten". De mariniers zullen een kolonne geweer vertoonen. De Kon. Marine Kapel zal een taptoe ten gehoore brengen. Zaterdagmiddag j.l. zijn in de Ambachts scholen aan de Tamboerstraat, aan den Beu— kelsdijk en aan den Hillevllet de prijzen (aan enkelen eereprijzen) en de diploma's uitge reikt aan de eerlingen, die met vrucht de vier klassen der opleidingscursussen hadden doorloopen. Voor vele jongens was deze plechtigheid geen afscheid, aangezien voor de meesten de deuren weer opéngaan in het a.s. winterseizoen voor het volgen van de avondnijverheidsscholen. Toch hebben deze bijeenkomsten steeds een feestelijk karakter, omdat de eerste sport op de ladder der vak uitoefening is bestegen. Elj Z1jn ook dezen keer weer hartelijke woorden tot de vertrekkende jongenf» gésproken. Be halve gelukwenschen '■Ajn aansporingen op den goeden weg door te gaan en het gekozen vak .ondanks moeilijkheden, trouw te blij ven niet achterwege gebleven. Namens het bestuur, dat zich over de drie scholen had verdeeld, zijn o.m. de navol gende eereprijzen toegekend: aan de machinebankwerkers J. Slagmolen en K. Smit; aan den electrot. bankwerker; A. Overweg en aan den timmerman G. van Beek. De 54-jarige E. Goedhart—Bras, wonende Spaanschegade 24, is Zaterdagmorgen in de Goudsche Wagenstraat gevallen. Zij bekwam een gebroken rechterenkél en moest in het ziekenhuis aan den Coolsingel worden op genomen. Het zal wel niemand ontgaan, dat zoo ooit dan in onzen tijd, het algemeen welzijn het bestaan en den krachtigen bloei vordert van Katholieke Hoogescholen, Benedictus XV aan het Hoogw. Episcopaat van Nederland.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2