DE K. N. V. B. COMPETITIE. VAN ONZE KATHOLIEKE DE WEDSTRIJDEN VAN DEN I.V.C.B. de kopclubs favoriet. BP Ü1 Opmarsch der kampioenen. m ZATERDAG 5 MAART 1938 Lastige beurten voor de zwakke broeders. OEFENWEDSTRIJD ELFTAL R.K.V.B. BREDA. Feijcnoord tegen Haarlem. nam een B.V.V. tegen P.S.V. HANDELSBERICHTEN. ZUIDVRUCHTEN. HUIDEN. CACAO. RUBBER. KOFFIE. WAT DE RADIO MORGEN GEEFT. WAT DE RADIO MAANDAG GEEFT. Na het onverwacht falen van de kopclub in een uitwedstrijd tegen Kerkrade verleden week, toeenen we voor morgen wel op een herstel van V.V.H. te mogen rekenen. De leiders spelen op eigen bodem, waar nog niet werd verloren, ter wijl R.K.V.V.L. de tegenpartij vormt. In Maas tricht konden de Heerlenaren het niet verder dan een gelijk spel brengen; nu zal de thuisclub wel op de geheele winst beslag leggen. De positie van Kimbria is geenszins rooskleu rig; ze telt slechts één punt meer dan de staart- club. De Kimbren trekken naar R.K.O.N.S., die op papier aanmerkelijk sterker is. Bovendien zijn de Maastrichtenaren in hun uitwedstrijden erg onfortuinlijk, zoodat een meerderheid der Schaesbergers het meest voor de hand ligt. Zware partij voor de staartclub. Dat de staartclub van Zuid afd. II morgen eenige winst zal boeken, lijkt ons bij voorbaat reeds uitgesloten. Kolping komt bij Dongen op bezoek en nu mogen de Helmonders verleden week hun kans op de kopplaats voor een deel hebben verspeeld (waarbij we van de veronder stelling uitgaan, dat het aangeteekende protest wordt afgewezen), ook de kopclub Ikan de ko mende weken nog falen, zoodat de Kolping- mannen dan weer mede favoriet zijn. Mits er nu wordt gewonnen, doch daaraan kan men moeilijk twijfelen. Voor Wilhelmina geldt ongeveer hetzelfde, alleen is de tegenpartij heel wat sterker, toaar Schijndel boekte de meeste successen m thuis wedstrijden. Nu er in Weert wordt gespeeld, hebben de gastheeren, die op eigen grond nog ongeslagen zijn, de beste troeven in handen. Niettegenstaande het krachtsverschil op papier tusschen Eendracht en De Treffers vrij groot is achten wij de Wychenaren nu ze bezoek krijgen van de Groesbeekers toch niet geheel en al kansloos. De thuisclub werkt den laatsten tijd hard voor haar behoud; en dat niet zonder succes. De bezoekers daarentegen faalden nu reeds vier keer achter elkaar. Voor een gelijk spel achten we de Wychenaren wel goed. Te Helmond gaat Mulo—R.K.H.V.V. Eerstge noemde kan nog best wat puntjes gebruiken; de Tilburgers wisten op vreemden bodem nog slechts één keer te winnen. Een meerderheid der Helmonders ligt daarom in de lijn der verwach tingen. Pest Vooruit gaat zich meten met de Venlo- die in het eerste treffen den tegen - r,n? ,f van morgen er met 31 onder hielden. terecht tomen!1 W® PUnt6n Weef *n Venl° Overwinningen der leiders verwacht. Nu de race om de leiding in het Oosten nog buitengewoon fel is, mag men verwachten dat, verrassingen voorbehouden, de matadoren elkaar niet.. zullen toegeven door beiden met een over winning voor den dag te komen. Vosta, die nu weer één punt voorsprong heeft, moet naar Hul- Juuzen. In Enschede liep het treffen destijds op een verdeeling der punten uit. Thans zullen de leiders niets van den bult cadeau willen doen. S.D.o.U.C. speelt thuis; Achilles komt in Ulft op visite. Voor de Hengeloërs hebben de puntjes dubbele waarde; toch gelooven we niet, dat de ontvangende ploeg zich daar veel van zal aan trekken, doch dan dient ze uit een ander vaatje te tappen dan 1.1. Zondag, toen met V.D.Z. moest worden gedeeld. In Borne belooft het er warmpjes te zullen toegaan; daar trekt Neo tegen V.V.G. te velde. Men weet, het gaat hier tusschen de twee laagst- geplaatsten. Wanneer de staartclub verliest, moet er al heel wat bijzonders gebeuren, om nog voor de eerste klasse behouden te kunnen blijven. Met dit voor oogen zal men stellig alles op alles zetten en dan weten we nog niet of Neo de baas zal blijven. Vogido en Lobithsche Boys ontloopen elkaar In kracht slechts heel weinig. Beide ploegen hebben practisch niets meer te winnen of te ver liezen. Een verdeeling van den buit lijkt ons het meest waarschijnlijk. In Arnhem zal V.D.Z. heel wat moeite hebben om zich Altior van het lijf te houden. In Deven ter bleven destijds de gastheeren van morgen de baas met slechts één doelpunt verschil. Nu zou den de rollen wel eens omgekeerd kunnen wor den. Kopclub tegen hekkensluiters. Het zou al vreemd moeten loopen, wanneer Volendam ook maar één puntje cadeau moest doen, nu V.V.Y. den strijd tegen de leiders zal hebben aan te binden. De IJsselsteiners zullen zich stellig terdege teweer stellen, omdat ze bij een nederlaag, practisch veroordeeld zijn tot het spelen van degradatiewedstrijden. We kunnen ons echter moeilijk indenken, dat Volendam daardoor haar kampioenskansen in gevaar zal laten brengen. Nu V.V.A. is uitgeschakeld voor wat betreft de bezetting van de kopplaats, is de ontmoeting tegen V.V.Z., die ook niets meer heeft te winnen of te verliezen, van weinig belang meer. In Zaandam liep het destijds op een kleine zege uit van V.V.A., die we ook thans favoriet achten. Hoe zullen de staartclubs zich houden Is in West afd. II aan den kop de spanning er uit. aan den staart is er nog heel wat gedrang, zoodat men moeilijk den degradatie-candidaat kan aanwijzen. Op het eerste gezicht gaat het alleen tusschen Graaf Willem en Onze Gezellen; a®se nebben echter resp. nog vier en vijf wed strijden voor den boeg; bij nadere beschouwing zijn ook Leonidas mei drie en T.Y.B.B. met nog slechts één te spelen partij nog geenszins veilig. Drie van deze vier candidaten zijn morgen in touw. Daarbij krijgen o.i. de twee laagstgeplaat- sten het 't zwaarst te verantwoorden. Onze Ge zellen ontvangt bezoek van Santpoort, die wel iswaar in haar laatste beurt leelijk faalde, doch die toch nog altijd tot de sterkste ploegen kan worden gerekend. Dat de Haarlemmers zich evenwel zoo maar. gewonnen zullen geven, be hoeft men niet te gelooven. Een gelijk spel kan echter reeds als een prestatie worden aange merkt. Hetzelfde geldt voor Graaf WillemSpartaan. De 'Hagenaars boekten thuis nog geen enkele overwinning. Dat de Rotterdammers nu de ge- eigende partij vormen voor een eerste Grafelij Ke zege, valt moeilijk aan te nemen. Wij houden het op een Spartaan-zege, ook al zal het dan geen 50 worden, zooals in de Maasstad. Hoe zou Leonidas zich houden tegen D.H.L. Voor de Leeuwen dreigt er geen gevaar meer, doch voor de Rotterdammers krijgen de puntjes zoo zoetjes aan dubbele waarde. Het wordt voor hen de laatste uitwedstrijd; een kleine meerder heid der bezoekende club houden we niet voor onmogelijk. H.B.C. speelt haar laatsten thuiswedstrijd tegen Excelsior. De kampioenen zijn het zoo'n beetje aan hun eer verplicht de overwinning in de wacht te sleepen. We betwijfelen of de Schie dammers dit zullen kunnen verhinderen. Naar w« vernemen zal de Westelijke eerste klasser V. V. A. uit Amsterdam, als tegenpartij fungeeren voor den oefenwedstrijd, die het Bredasche bondselftal op Zondag 13 Maart a s te Oosterhout op het S. C. O.-terrein zal spelen ter voorbereiding van den 'missiewedstrijd BredaUtrecht, die op 27 Maart a.s. te Roosen daal zal plaats vinden. VERSCHILLENDE BESLISSINGEN TE VERWACHTEN. "tl ET belooft morgen een belang- r*jke dag te worden voor de competitie Van dit seizoen. Waren ci in e vorige ronde veertien dagen ge ec e eenige beslissingen mogelijk en viel er toeu geen enke]e> thanf) M de stand en het wedstrijdpro gramma van dien aard, dat in ver- schillende afdeelmgen de definitieve bezetting van hoogsto of ja le plaats zeer waarschijnlijk te. B In afdeeling I kan D. W S. de kampioensvlaB rv, 7tp verliezen en kan de gast heer te wmnen of te ve spelietje spelen, heerenploeg dus rustig J? f de terwiil bil de hoofdstedelmgen W. b. meerderheid te ko- &en in Den Haag to treffen niets öien. Wel heeft A. D. O. r te winnen •enploeg du! 'Ijl bij de hooiasLc^w-j zenuwen 2iCh ven omstandigheden wellcnt .en kant heeft zullen doen gelden, van .d® ,,itwedstrijden zoo D. W. S. dit seizoen zijn 1 échec -n de keurig afgeleverd, dat we aan n gel0oven. beslissende ontmoeting niet (t V. In de eerste uitbeurt van dit sewoen i s S. V.) speelden de Amsterdammers gelijken do tweede (tegen K. F. C.) le lden ze weer laag, .in de derde (tegen Ajax) sp dg geen gelijk, maar daarna werd m oen punt meer weggegeven. c dat de Am- AJhx speelt thuis tegen R. F. L., Het eterdammers to Rotterdam met z i h zal nu wel een revanche voor hen wo waarschijnlijk zullen die punten niet n pen. Mocht Ajax het eventueel toet brengen dan een gelijk spel, dan is D. w. een puntenverdeeling in Den Haag °oK kampioen. Voor de bezetting van de onderste pia de wedstrijd Sparta—V.U.C. van belang, doch hier is nog geen beslissing mogelijk: deze valt in het treffen ExcelsiorSparta. De club van Spangen zou evenwel dezen laatsten kamp met een aardigen voorsprong ingaan, todien ze morgen op V. U. C. eenig voordeel kon behalen. Beide ploegen speelden in Den Haag doelpunt loos gelijk, doch de residentieele club heeft de laatste maanden zoo in kwaliteit gewonnen, dat ze ongetwijfeld de Spangenaren overtreft. Maar wie weet? In de gegeven omstandigheden..,. De ontmoeting K.F.C.D.F.C. is van geen be ling meer. In Dordrecht was het resultaat des tijds 0—0.' Excelsior cn V. S. V. zijn vrij- In afdeeling II is de verhouding tusschen de kopclubs dezelfde als in I: evenals D. W. S. op Ajax staat Feijenoord drie punten vdor op Haar lem. Maar hier is het pikante van den toestand, dat beide rivalen morgen tegenover elkander komen. En dit doet ons terugdenken aan 21 November 1937 toen in het Rotterdamsche Stadion bij het eerste treffen tusschen deze con currenten Feijenoord de grootste zege van dit seizoen behaalde en Haarlem de bitterste pil te slikken kreeg: 81 was de uitslag! Dat schreeuwt natuurlijk om wraak in Haarlem en we kunnen begrijpen dat de roodbroeken, nu hun aanvalsleider Smit in zoo'n buitengewonen vorm verkeert, met vertrouwen dezen grooten kamp tegemoet zien. Ze moeten dien winnen, om nog een kans op den titel te behouden; bij een gelijk spel reeds is alle moeite tevergeefsch geweest. Feyenoord intusschen heeft zijn maat regelen genomen; het heele elftal heeft nog maals bij gelegenheid van D.H.C.—Haarlem de spelmethode der tegenstanders bekeken, men kent de gevaarlijke en de zwakke plekken in de ploeg der roodbroeken en heeft het „plan de campagne" natuurlijk klaar. Men weet dat een puntenverdeeling het kampioenschap oplevert en men zal er voor strijden met alle energie en enthousiasme, waarover de ploeg beschikt. Het belooft een spannende, Interessante wedstrijd te worden in Haarlem, mits de zenuwen de zaak toet gaan bederven! In de bezetting van de onderste plaats dezer todeeling kan de beslissing vallen, wanneer n.L liest zou winnen en H.D.V.S. tegelijk ver- daar ,UaarschijnUjk lijkt ons dit echter niet. Xerxes Delftenaren in Rotterdam tegenover hun Sch !Teri te staan en de zebra's zullen willen jamsche naburen niet in den steek 62 en ckT 'n Helft, zegevierde Xerxes met rein moePr,n Matsten wedstrijd op eigen ter- H. D. v. iTie! verliezen. in Hilversum te °olc een u'tbeurt en we' met den moed de" G°o1, Hat wordt een strijd mers om het eene 7vanbooP voor de Schiedam- op D. H. C. boekeUn- acbterstand, dat ze nog thuis met 2l van*!?! lrlrte balen. Ze wonnen hoeven ook in den tee l,versummers en be- ceacht te worden. nwedstrij4-niqt kansloos De resteerende wedstriiH te beteekenen. C. V. v eeft weinig meer op Houtrust door de p'ioe{r Vangt J1 B. S., dat 3—1 verslagen werd. De ontm-".- lo!s Stormvogels is uitgesteld. etln2 Blauw Heracles of Go Ahead In het Oosten zijn morgen de twee he«n singen inzake definitieve bezetting van de em-c?" en laatste plaats mogelijk maar niet waar schijnlijk. Heracles wordt kampioen, indien dZ Almeloërs hun eigen wedstrijd winnen en tegelijk Go Ahead een punt verliest. Nu echter de Deventenaren hun lot weer in eigen macht gekregen hebben, achten we hen niet zoo dom die kans direct weer en voor goed te laten glip pen. Te meer niet nu ze in Zwolle tegen Z. A. C. moeten spelen, waarover ze thuis met 51 een overtuigende meerderheid behaalden. Heracles krijgt het veel moeilijker. De Armelosche ploeg maakt in haar laatstebeurten den indruis dat AMERIKAANSCHE FORMATIEVLÜCHT NAAR B.-AIRES. Een escadrille van zes viermotorige legervliegtuigen onder- formatievlucht van Noord-Amerika naar Buenos-Aires. De vliegtuigen passeeren Miami (Florida) tijdens de vlucht, welke met slechts één tusschenlanding, 27 uur heeft geduurd. ze over haar besten vorm heen is, zoodat de fraaie voorsprong van 5 punten tot 2 is geslon ken. Nu krijgt Heracles morgen wel toëen grond onder de voeten, maar de tegenpartij Tubantia is niet mis, speciaal daar de Twentsche clubs elkaar het vuur na aan de schenen plegen te leggen. In Hengelo won Heracles met slechts 1—0. Intusschen geldt voor de Almeloers het geen we van de Deventenaren beweerd hebben: zij zullen er zich wel voor wachten hun fraaie kampioenskans te vergooien en dus zorgen voor een zege. P. E, C. wordt morgen aangewezen op het spelen van degradatie-wedstrijden, wanneer de Zwollenaren verliezen en Hengelo_°P een wistpunt beslag weet te leggen. Hoe staan nu de zaken? P. E. C. moet naar Enschedé om de sportclub te bekampen en deze heelt nog een appeltje met de bezoekers te schillen vanwege de 42 nederlaag, welke de Twentenaren in de Overijsselsche hoofdstad hebben opgeloopen. Dat resultaat dateert uit het begin der com petitie toen P. E. C. nog niet zooveel krachten door het vertrek van spelers had verloren. Nu is de ploeg heel wat minder waard en het ver schil zal in Enschedé wel aan den dag treden. Verwachten we dus geen overwinning van P. E. C., een succes van Hengelo ligt ook niet in de lijn. Wel geniet deze club het voordeel van eigen terrein, doch de tegenpartij is Wa- geningen en deze beschikt de laatste maanden over zoo'n productieven vorm ze klopte, om iets te noemen, in haar laatste beurt Heracles! dat een meerderheid der Hengeloërs eeri ver rassing zou beteekenen, al wonnen ze., to heb r begin der competitie te Wageninge met 10, Voorts wordt in Apeldoorn A.G.O.V.V.N.E.C. gespeeld. In Nijmegen won N E. C. met 20. met Wit In het Zuiden, waar elke club 20 wedstrijden heeft te spelen, zijn we aan het stadium der be slissingen nog niet toe. Maar meer dan elders zit er daar de spanning nog in, doordat het winstpunten-verschil tusschen de kopploegen geringer is en de kwaliteiten minder uiteen- loopen. Het is daarom te betreuren, dat de onge lijkmatige afwerking van de programma's een zuivere vergelijking van de posities verhindert. Intusschen kan evenwel vastgesteld worden, dat momenteel P. S. V. en B. V. V. de meeste aanspraken maken op het kampioenschap. Bei de concurrenten bezitten 23 punten, maar B.S.V. heeft 17 en P.S.V. 16 beurten achter den rug. Bosschenaren tellen dus twee verliespunten meer. Ze kunnen morgen het verschil nivellee- ren want beide cracks komen tegenover elkaar en wel in de Brabantsche hoofdstad. Daar zal het spannen in een enthousiasten strijd, die bij scheidsrechter Van Welzenes in goede han den is. De kansen staan vrijwel gelijk; to Eind hoven was destijds 22 het resultaat. N.A.C. brengt zijn tweede bezoek aan Lim burg, thans is Maastricht het doel der reis. Deze excursie lijkt ons voor de Bredanaars zwaarder dan de tocht naar Bleyerheide op den vorigen Zondag» want M. V. V. werd op eigen terrein alleen door P.S.V. verslagen. In Breda won N. A. C. met 50 van M. V. V., in Limburg mogen de Brabanters met een puntenverdee ling reeds tevreden zijn. Een voor de hekkesluiterij belangrijke ont moeting vindt in Bleyerheide plaats, waar de club van dien naam uitkomt tegen Noad. Mo menteel zit de Zuid-Limburgsche ploeg onder aan met twee punten achterstand op Noad, een zegepraal der gastheeren zou de Tilburgers op de laagste plaats drukken. De punten tellen hier dubbel en er zal vurig om gestreden worden. In Tilburg won Noad met 2—0. i Roermond bezit nog een punt minder dan Noad, doch is bij deze club twee wedstrijden achter. Deze midden-Limburgsche club moet naar Tilburg als gast van Longa, die haar plaatsgenoote Noad dus een handje helpen kan Longa won In Roermond reeds met 10 en komt thuis ook wel aan een meerderheid. EindhovenWillem II is uitgesteld en Juliana heeft een vrijen dag. Het Noorden- G.V.A.V., met één verliespunt meer en een wedstrijd minder gespeeld, dan Be Quick, kan stellig nog aanspraken op het kampioensechap laten gelden, speciaal wanneer zou blijken, dat Be Quick, behalve de punten, ook een goed deel van haar zelfvertrouwen in den laatsten wed strijd tegen de plaatselijke rivalen zou hebben laten zitten. In ieder geval heeft Be Quick het noodzakelijk geoordeeld, het elftal ingrij pend te veranderen: Be Quick zal morgen met Eckhardt op de spilplaats, en met de volgende voorhoede: Jensema, Wilkens, Fabels, Gernaat en Blyham Sr. tegen Sneek uitkomen. Te meer waar deze Friezen het tereinvoordeel hebben en nog niet geheel vrij zijn van degradatiege vaar, kunnen de leiders zich op heftigen tegen stand prepareeren, en zou het ons niet ver wonderen, indien de Sneeker voorhoede onder leiding van de Boek den gasten een gelijk spel weet af te dwingen. Ook G.V.A.V.'s pad gaat intusschen niet over rozen. Op eigen veld is Heerenveen, naar reeds herhaaldelijk gebleken is, tot een goede ver richting in staat, en G.V.A.V. zal stellig haar besten vorm moeten toonen, wil zij zich tegen deze fanatieke en doortastende Friesche ploeg handhaven. Deze staat nog steeds slechts 3 pun ten op de hekkesluiters voor, hetgeen niet vol doende is om het eerste klasserschap veilig te achten. Intusschen kan de positie van beide riesche ploegen ook indirect worden verbeterd, ninéschp1 «yto°citas erin zou slagen in het Gro- v0,T Stadspark van Hoogezand te winnen. dergelijk resultaat zou de positie van Nij- boer c.s. vrijwel hopeloos maken en de gast heeren. in behouden haven brengen. Het ligt dus voor de hand, dat ook hier fel zal worden gestreden. Door betere techniek kan Velocltas hier zegevieren. In Assen ontvangt Achilles H.S.C., welke Gro ningers mogelijk iets forscher zijn dan de thuisclub, maar die het in snelheid en doortas tendheid moeten afleggen. Nu in Assen wordt ge speeld, verwachten wij dat de Kraaien het niet zullen bolwerken. Tenslotte valt ook bij Veendam-Leeuwarden weinig krachtsverschil te voorzien. Van deze Friezen heet het, dat zij op vreemd terrein hun beste spel ontplooien, maar wij vreezen voor ken, dat de capa'citeiten aan de Leegte niet toereikend zullen zijn. ROTTERDAM, 4 Maart 1938. GEDROOGDE ZUIDVRUCHTEN. Califomische artikelen worden vrtjwel onveranderd tot hun prij zen gehandhaafd, behoudens Califomische rozij nen, welke vast gestemd blijven. Abrikozepitten zeer vast gestemd en beduidend hooger, in de tweede hand ging het een en ander om. Smyrna rozijn is iets gemakkelijker gestemd. Amandelen zyn vaster met betere belangstelling. AMSTERDAM, 4 Maart 1938. HUIDEN (Bericht van Pflughaupt N.V.) Gedu rende de afgeloopèn week deed de toestand der Kaidenmarkt zich gerukkig iets beter aanzien dan we in langen tijd mochten vermelden. Er heersch- te over de geheele linie wat meer belangstelling en een zekere ontspanning in de politieke toe standen schijnt ook de oorzaak te zijn van wat meer vertrouwen in het zakenleven. Van de La Plata zijn de berichten ook beter. Natgezouten goede frigorific osse noteeren 614 d. Koele 5j4 Braziliaansche hulden liepen eveneens op. Nat gezouten barretos ossen noteeren 4% d. Mendes I o tg d. Afrikaansche huiden hielden zich op vorig niveau. Java huiden en vellen mogen zich ook weer in wat meer belangstelling verheugen. Inlandsche huiden en vellen. Ook deze onder vonden je gevolgen der verbeterde stemming. AMSTERDAM, 4 Maart 1938 CACAO (medegedeeld door de firma C. W. M. Heslenfeld, Amsterdam) Er zat niet veel perspec tief in de markt deze week en de omzet bewoog zich op bescheiden schaal, terwijl prijsfluctuaties binnen enge grenzen bleven. ACCRA. Ia het begin van de week trokken dichtbtjzijnde posities nog eenige belangstelling, doch verloren spoedig het gewonnen avans om dat op de hoogere basis meer verkoopers uitkwa men. Tusschen Febr.-April en Mei-.Juni ligt aan het slot van de week een verschil van 1/- ten gunste van de eerste positie. IVOORKUST: De een na de ander trokken ver schepers zich als verkoopers terug, en de slot- Prijzen vertoonden een fractioneele verbetering te hunnen gunste. Maart-Mei afscheep verschilt slechts weinig in prU3 met het slot van de vorige week, hoewel het thans iets lager ls. LAGOS-CAMEROEN ging eveneens fractloneel terug in overeenstemming met de overige West- Afrikaansche soorten, en de slotnoteeringen lagen iets onder die van de vorige week. BAHIA volgde dezelfde beweging onder zeer hleine belangstelling van de zijde der koopers, terwijl de stemming voor Trinidad iets gemakke lijker bleek te zijn. Zomer Arriba bleef op het ni veau van de vorige week staan. AMSTERDAM, 4 Maart 1938 (R.B.D.) RUBBER (Weekbericht van de N. V. Make laardij Joostien Janssen) De vaste stemming, die de vorige week op de rubbenmarkt heerschte heeft plaats gemaakt voor een lusitelooze ten dens. Er was weinig aanbod en slechts spora disch eenige vraag, wat ten gevolge had, dat de prijzen heel langzaam afbrokkelden, en de omzetten tot een minimum beperkt bleven. He aflading van Malaya gedurende Februari waren 48.899 tons tegen 47.986 tons in Januari. He voorraden: respect, productie waxen in Ma laya als volgt: Voorraden bij handel in het bin- nemland op Jan. 1938 16.735 tonsDec. 1937 16.043 tons; voorraden op plantages boven de 100 acres reap, 27.140 tons, 24.488 tons; productie op plan tages boven de 100 acres resp. 27.078 tons, 29.675 tons; idem onder de 100 acres resp. 12.946 tons, 20.637 tons. De markt sluit kalm op de navol gende prijzenloco Hevea Sheets 0.29)4 I H0®.0 Hevea Crepe 0.30)4; April-Juni 0.29)4; Juu- September 0.30Oct.-Dec. 0.30)4. AMSTERDAM, 4 Maart 1938. KOFFIE (Bericht van N. V. Henri L. Boas): Ook deze week bleef de markt in één doen ver- keeren met matigen omzet. Weliswaar bleek er nog eeni.ge vraag naar Robusta W.l.B. te be staan, doch het aanbod was uitermate beperkt, zoodat slechts enkele transacties tot stand konden komen. De uitklaringen van Nederl. Oost Indlë bedroegen gedurende de maand Januari j.l. 36.252 balen waarvan 6.456 balen naar Nederland, tegen' in Januari 1937 respectievelijk 63.701 en 12.626 balen. Volgens de statistiek, opgemaakt door de Vereeniging voor den Koffiehandel te Amsterdam, bedroeg de koffle-voorraad in Ne derland op 1 dezer 253.618 balen, tegen 236.829 baien op 1 Februari j.l. en 332.897 balen op 1 Maart 1937. De heer G. Schuurman Duuring becijfert den beschikbaren wereldvoorraad op deze data op resp. 7.373.000, 7.142.000 en 8.028.000 balen. De voorzitter van het Braziliaansche Koffie Depar tement heeft medegedeeld, dat de koffie-trans- porten van uit het binnenland na 31* dezer zul len worden stopgezet. De voorraden van het Koffie-departement in Rio en Victoria zijn ge heel geliquideerd, zonder stoornis op de markt te hebben veroorzaakt, terwijl de gouvemements- voorraden in Santos eveneens in rustig tempo zullen worden geliquideerd. Van den a.s. oogst, zal waarschijnlijk een „saorjfioe-quota" worden geheven, 30 pot. niet te boven gaande. Beper kende maatregelen betreffende den nieuwen p9g«'t zullen begin Mei a.s. worden genomen, waarbij fraaie classementen zekere voorkeur zullen genieten. De loco-noteeringen hieven hier aan de maikt onveranderd, n.l. 16 cents voor Superior Santos en 13 cents voor Robusta F.A.Q. ROTTERDAM, 4 Maart 1938. VETWAREN-, (Weekbericht van de makelaars Bessem De Schepper.) Het marktverloop is bij de vorige week juist anders als toen, nu zijn de plantaardige producten over het algemeen wat zwakker, terwijl de Zuid-Amerikaansche dierlijke vetten thans wat aantrokken, al is het dan niet veel. TALK. Australische soorten op aflading wei nig veranderd, de betere soorten misschien een fractie hooger, en de inferieure- eerder een tikje lager. Hier te lande blijft de belangstelling be perkt tot kleinigheden Schapentalk. Engeland schijnt in de andere talken echter wel wat te ondernemen. De positie daar te lande onderging geen wijziging en over een .veiling hoort men te Londen vooralsnog niet spreken. Zuid-Amerika bleef uit diverse richtingen ge vraagd, waarin houders over het algemeen aan leiding gevonden hebben om hun prijzen wat op te zetten, vooral voor de betere merken no. X en ook voor de eetbare talken. Gedurende Ja nuari werden van Argentinië verscheept 2065 tons, tegen 2556 tons in dezelfde maand van het vorige Jaar. Noord-Amerika bleef met talk wederom on gewijzigd, was voor Reuzelproducten iets in reactie, terwijl Oleo Oil April aflading met per 100 kg. verhoogd werd, met kleine afdoe ningen op de vroegere termijnen tot den ouden prijs. Beef Premierjus blijft gevraagd, wederom werden op aflading eenige zaken gedaan, en sluit de markt thans eindelijk iets vaster. Loco even eens met geregelden omzet tot onveranderde prijzen. Argentinië verscheepte in Januari 1357 tons premierjus, tegen 1747 tons in Jan. 1937. PALMOLIE. Liverpool bleef aanvankelijk in stügende lijn, doch was daarna in reactie, zoo dat Lagos en Softs eerder nog iets lager slui ten bij vorige week. Sumatra bleef doorloopend op hetzelfde niveau. KATOENOLIE. Engelsche olie onveranderd, Noord-Amerika liep iets lager. GRONDNOTENOLIE kon zich ook niet heele- maal op het verhoogde prijspeil handhaven, op een kwartje lagere prijzen ging evenwel weer een en ander om. SOYAOLIE. De eerste hand blijft vast, en wordt aflading op het oogenblik weer 7/6 hooger gehouden by eind vorige week. De tweede hand komt nu evenwel aan de markt, en kan men daar vrij billijk terecht, zoodat er per slot feiteiyk niet veel veranderd is, terwijl het verder op valt dat de premie voor stoomende olie steeds kleiner wordt en nu nog slechts hoogstens 5/- per ton bedraagt. LIJNOLIE. Iets gemakkeiyker, al is de ver laging by het slot van de vorige week niet meer dan a per 100 kg. AMSTERDAM, 4 Maart 1938 (RBD.) VERFWAREN (Bericht van P. G. c. Cal- koen) TERPENTIJNDe offerten op aflading van Amerika waren in de afgeloopen wéék aan kleine schommelingen onderhevig. Voor prompte leve ring brokkelden de pryzen alhier iets af, bet slot is echter vast in verband met de hoogere buitenlandse!!® offerten. HARSAanvankeiyk zeer flauw gestemd en tot aanmerkeiyk lageren prys op aflading te koop, sloot de markt eveneens vaster met meer attenie. HILVERSUM II (301,5 M„ 995 K HHet programma wordt verzorgd van 8.30 tot 9 30 door den K.R.O., van 9.30 tot 12.15 door de N. C. R. V., van 12.15 tot 5.00 door den KRO van 5 00 tot 7.45 door de N. C. R. V. en vaif 7 45 tot H-00 door den K.R.O. 8.30 Kath. morgenwijding 9.30 Geref. kerkdienst. Na afloop gewijde mu- fjfnn' vpy"! 7" K.R.O.-melodisten (om 10.00 boekbespreking) 2.00 Godsdienstonder richt vooi ouderen 2.30 Radiotooneel 3.30 Gramofoonmuziek - 4.00 Voor de zieken - 4.55 k 77 5 00 Gewijde muziek (gram.pl.) o.ou Ned. Herv. jeugddienst. Hierna gewijde muziek (gram.pl.) 7.45 Sportnieuws 7.50 causerie „De werkzaamheden van het Katholiek Y?» van Actie "Voor God" enhet d 8.10 Berichten A. N. P.. mededeeltogen 8.25 Gramofoonmuziek 8.30 K.R.O.-orkest, K.R.O.-melodisten en solisten 9.45 K.R.O.- cabaret 10.05 K.R.O.-orkest 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 tot 11.00 Epiloog. HILVERSUM I (1875 M. 160 K.H. en 415,5 M. 722 K.H.) Het programma wordt verzorgd van 8.55 tot 12.00 door de V.A.R.A., van 12.00 tot 5.00 door de A.VR.O., van 5.00 tot 5.30 door den V.P.R.O., van 530 tot 6.30 door de V.A.R.A. van 6.30 tot 8.00 door den V.P.R.O. en van 8.00 tot 12.00 door de A.V.R.O. 12.00 Het woord van de week 12.05 Ensemble Jetty Cantor en gramo- foonplaten 1.30 Causerie „Sumatra in verge lijking met Java" 1.30 Gramofoonmuziek 2.00 Boekbespreking 2.30 Omroeporkest. In de pauzes: Zang en piano 4.00 A.V.R.O.-dansor- kest 4.20 Wereldconcert uit Australië 4.50 Gramofoonmuziek en sportnieuws A. N. P. 5.00 V.P.R.O. 5.30 V.A.R.A. 6.30 V.P.R.O. 8.00 Berichten A. N. P„ mededeeltogen 8.20 Verkorte operette „De Vogelhandler" 9.20 Radiojournaal 9.35 Chansons 10.00 Orgel spel 10.15 De Twiligt Serenaders 11.00 Be richten A. N. P. Hierna A.V.R.O.-dansorkest 11.40 tot 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH (1500 M„ 200 K.H.): 12.50 Aston Hippodrome-orkest 1,"4 Bronkurst-trio 220 Voor tuiniiefhebbers 2.40 De Alphas 3.20 Callender's Senior orkest en solist 4.20 Boekbespreking 4.40 Fred Hartley's sextet en solist 5.20 Religieuze causerie 5.40 B.B.C.- orkest, B.B.C.-koor en solisten 6.20 Film praatje 6.35 B.B.C.-Theater-orkest en B.B.C.- mannenkoor 7.35 tot 8.10 Pianovoordracht 8.15 Lof 9.15 Liefdadigheidsoproep 9.10 Berichten 9.25 Orgelspel 9.55 Leslie Jeffries en zijn orkest 10.50 Epiloog 11.20 Berichten. PARIJS (Radio-Paris, 1648 M„ 182 K.H.): 8.10 en 11.25 Gramofoonmuziek 11.50 Orgelcon cert 12.20 Kath. relig. causerie 12.40 Ge wijde muziek (gl.pl.) 12.50 Marlev-orkest (om 1.50 zang) 3.20 Zank 3.35 Willy Pra- dy's orkest 4.05 Zang 5.20 Vastenmeditatie in de Notre Dame 6.50 Gramofoonmuziek 7.05 Vocaal kwartet 8.35 Zang 8.50 „Don César de Bazan", opera 11.20 tot 1.20 Bouil lon's orkest. KEULEN (456 M., 658 K.H.): 5.20 Havencon cert 7.35 Solistenconcert 8.50 Gramofoon muziek 11.20 Omroeporkest en solist 12.25 Omroeporkest 1.20 Amusementssextet 3.20 Orkest van den rijksarbeidsdienst, amusements orkest en solisten 4.50 Mandoline-orkest „Har monie" 5.50 Mannenkoor 6.30 Gramofoon muziek 7.20 tot 11.20 Omroeporkest en -koor, militair orkest, amusementsorkest, solis ten en vocaal sextet. BRUSSEL (322 M„ 932 K.H.): 9.25 Gramo foonmuziek 10.55 Orgelconcert 1.30 Gra mofoonmuziek 12.05 Gramofoonmuziek 12.50 tot 2.20 Omroepsalonorkest 2.35 Gramo foonmuziek 3.05 Pianovoordracht 3.35 Bor- gerhoutsch manenkoor en gramofoonplaten 4.20 Wereldconcert uit Australië 5.35 Gramo foonmuziek 6.40 Viool en piano 7.20 Om roepsalonorkest 8.20 Omroeporkest, gemengd koor en solisten 10.30 Omroepdansorkest 11.20 tot 12.20 Populair concert (484 M., 620 K.H.)9.22 Gramofoonmuziek 10.20 Max Alexys' orkest en gramofoonpla ten 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroep- kleinorkest 2.20 tot 2.35 en 2.50 Gramofoon muziek 3.15 Radiotooneel met muziek 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Belgisch Nationaal orkest m .m. v. solist 10.30 Gramofoonmuziek 11.20 tot 12.20 Fud Chandrix' dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M„ 191 K.H.): 7 20 Gevarieerd programma 9.20 Berichten 9 50 tot 12.15 Ad. Lutter's dansorkest, solist en orgelspel (gr.pl.) (10.05 tot 10.20 berichten). ROTTERDAM (Gem. Radiodistr.): Program ma 1: Hilversum L Programma 2: Hilversum II. Programma 3; 8.35 Luxemburg gram.pl. 8.50 Keulen 10.20 Fransch Brussel (484 M.), ca. 11.20 Keulen 1.20 Nederl. Brussel, be richten 1.30 Keulen 2.20 Fransch Brussel (484 M.) 2.35 Ned. Brussel (322 M.) ca. 3.35 Keulen 5.20 Parijs R 6.50 Boedapest (zi- geunermuziek) of diversen 7.20 Keulen 9.20 Beromünster (gram.pl.) of diversen 9.50 Keulen 11.20 Fransch Brussel (484 M.) Programma 4: 8.30 Ned. Brussel (322 M.) 11.35 Radio P.T.T. Nord, gram.pl. en orkest ca. 1.35 Droitwich 2.20 Radio P.T.T. Nord, orkest 2.40 Droitwich 5.20 Londen R., spel- ltogwedstrijd AmerikaEngeland 6.05 idem, orkest 6.50 Droitwich ca. 11.00 Boedapest, zigeunermuziek 11.20 Parijs R. HILVERSUM II (301,5 M. 995 K.H.) Het programma wordt verzorgd door de N.C.R.V 8.15 tot 9.30 Gramofoonmuziek 9.30 Ge- lulcwenschen 9.45 tot 10.30 Gramofoonmu ziek 11.00 Chr. lectuur 11.30 Gramofoon muziek 12.00 Berichten 12.15 Gramofoon muziek 12.45 Orgelconcert 2.00 Voor de scholen 2.35 Gramofoonmuziek 3.00 Cau serie „Wat de pot schaft" 3.30 Gramofoon muziek 3.45 Bijbellezing 4.45 Gramofoon muziek 5.15 Kinderuur 6.15 Gramofoon muziek 6.30 Prot. vragenuur 7.00 Berich ten 7.15 Vervolg vragenuur 7.45 Repor tage 8.00 Berichten A.N.P., herhaling S.O.S.- berichten, sportnieuws 8.15 Schiedamsch Chr. mannenkoor en de Chr. Hanmoniever. „Sursum Corda" 9.30 Causerie „Indië in zijn beteekénis voor Nederland" 10.15 Berich ten A.N.P. 10.20 Fluit,- klarinet en piano 10.45 Gymnastiekles 11.00 Gramofoonmuziek 11.05 Vervolg concert 11.25 tot 12.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM I (1875 M. 160 K.H. en 415,5 M. 722 K.H.) Algemeen programma, dat wordt verzorgd door de A.V.R.O. 8.00 tot 10.00 en 10.15 Gramofoonmuziek 10 30 Pianoduetten en declamatie 11.15 Or gelconcert 12.00 Gramofoonmuziek 12.30 Ensemble Charles Hoeck en gramofoonplaten 2 00 Orgelspel 2.30 Declamatie met piano begeleiding 3.00 Omroeporkest 4.00 AVRO-dansorkest 4.30 Causerie „Music Hall" (met gr.pl.) 5.30 Kon. Marinekapel en gra mofoonplaten 7.00 Zangduo met pianobege leiding 7.r|) Causerie over geldbelegging 8.00 Berichten A.N.P., mededeeltogen 8.15 Omroeporkest en solist 9.00 Radiotooneel I.15 Gramofoonmuziek 10.20 Gramofoonmu ziek met toelichting 11.00 Berichten A.N.P. Hierna Roemeensch of Hongaarsch muziek II,40 tot 12.00 Grarnofoonmuziek. 4 DROITWICH (1500 M. 200 K.H.) 11.20 tot 11.50 Orgelspel 12.05 Gramofoonmuziek 12.20 Religieuze causerie 12.45 Orgelspel I.20 Gramofoonmuziek 1.50 tot 2.00 Wes sex Players 3.20 tot 3.50 Arthur Salisbury's or kest 4.20 Orgelspel 4.45 Gramofoonmuziek 5.20 BBC-orkest en soliste 6.20 Berichten .50 Muzikale causerie 7.20 Cabaretpvo- gramma 8.20 Causerie „Running a cinema" 8.50 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.40 Buitenlandsoh overzicht 9.55 Menges-strijk- kwartet en soliste 11.05 Declamatie 11.20 Joe Kaye's Band en solisten 11.50 tot 12.20 Dansmuziek (gr.pl.). PARIJS (Radio-Paris 1648 M. 182 K.H.) 7 50 8 55 tot 9.40. 10.40, 11.20 en 12.20 Gramofoon muziek 1.50 Zang 2.05 Gramofoonmuziek 3.05 Zang 3.20 Altvioolvoordracht 4.20 en 4.35 Zang 5.20 Cantrelle-orkest 8.35 Zang 8.50 Opera-uitzending. KEULEN (456 M. 658 K.H.) 5.50 Concert -- 7 50 Schrammelensemble 11.20 Kurt Vesely s orkest 12.35 Nedersaksisch symphome-orkest en solisten 1.35 Amusementssextet 3.20 Ruhrland-orkest 5.30 Bariton en piano 6.30 Omroeporkest 8.00 Westduitsch weekoverzicht 8.20 Robert Gaden's orkest 9.50 tot 11.20 Omroeporkest. BRUSSEL (322 M. 932 K.H.) 12.20 Gramofoon muziek 12.50 Omroepkleinorkest 1.30 Ver volg concert 1.50 tot 2.20 Gramofoonmuziek 5 20 Omroepkleinorkest 6.50, 7.20 en 8.23 Gramofoonmuziek 9.20 Omroepsympbonie- orkest 10.50 tot 11.20 Omroepdansorkest. (484 M. 620 K.H.) 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.50 tot 2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Gramofoonmuziek 6 35 Omroepsalonorkest 7.35 Gramofoonmu ziek 8.20 en 9.20 Omroeporkest 10.30 tot II.20 Waalsch cabaretprogramma. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M. 191 K.H.) 7 20 Gramofoonmuziek 7.50 Landesorkest Gouw Berlijn 8.20 Duitschland-echo 8.35 Pianovoordracht 9.20 Berichten 9 50 V looi en piano 10.05 Berichten 10.20-tot 11.20 Gramofoonmuziek. ROTTERDAM (Gem. radiodistributie). Programma 1: Hilversum I. Programma 2: Hilversum II. Programma 3: 8.00 tot 10.000 Keulen 10.35 Parijs R. 12.05 Radio P.T.T. Nord. gramofoon- nlaten 12.20 Parijs R. 1.20 Ned. Brussel, berichten 1.35 Keulen 2.20 Diversen 3.20 Keulen 5.20 Parijs R. 6.20 Keulen 8 00 München (gramofoonplaten) of div. 8.20 Rome. concert 9.20 Beromünster, gevar. progr. 9.50 Keulen 11.20 Diversen. Programma 4: 8.00 Ned. Brussel (322 M.) 9.20 Luxemburg, gramofoonplaten 10.35 Lon- d-n R.. morgenwijding 11.05 id. orkest U.20 Droitwich 11.50 Londen R., zang 12.20 id. Gramofoonplaten 12.40 id. Trio 1.20 Droitwich 2.20 Londen R.. gramofoonplaten 2.50 Droitwich 3.20 Londen R., orkest 4.20 Droitwich 8.20 Londen R.. orkest 8.50 Keulen 9.20 Droitwich 11.05 Londen R„ dansmuziek 11.20 Droitwich. i_j.—

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 3