MAANDAG 28 MAART 1938 missie-avond. burgerlijken stand. GYMNASTIEKVEREEN. HERCULES HILLEGERSBERG, YLAARDINGEN, STOOMVAART MIJ. VTJKLIJN, ging- DIEFSTAL UIT AUTOMAAT. FEESTAVOND UITGESTELD. Saldo-winst 629-970 (v. j. verlies 25.981). Dividend 7 pCt, (v. j. nihil). SCHIEBROEK OVERSCHIE DIEFSTALLEN, BERKEL EN RODENRIJS PERSONEELVEREENIGING „VIR' STOOMSCHIP HANNAH. GEVONDEN VOORWERPEN, MAIL VERZENDING, IJSELMONDE f Nadat Zondagmiddag de vertooning had plaats gevonden voor de schoolkinderen, werd Zondagavond in het Gezellengebouw 'n mooie Missiefilm vertoond van de Missie in Afrika voor de grooteren. De groote zaal was geheel gevuld met belangstellenden. Door een eerw. pater-missionaris van Mill- Hill werd bij deze film de explicatie ge geven, waardoor de film als zoodanig zeker nog aan duidelijkheid won. De film geeft een duidelijk beeld van het missiewerk in Afrika en vraagt belangstel ling en daadwerkelijke medewerking hier voor, hetgeen door de vertooning er van ze ker zal geschieden. Tot slot werd een grap pig bijfiimpje vertoond. GEBOREN Adriana Johanna en Wilhel- mina Aria, dochters van W. de Gelder en J. Klapwijk; Jannetje, dochter van A. Berg werf f en J. de Gelder; Maria, dochter van N. Rodenburg en M. Molenaar. ONDERTROUWD Cornelis van Borste len, 28 jaren, te Berkel en Rodenrijs, en Alida Hoogwerf, 26 jaren, te Pijnacker. Ter gelegenheid van haar vijftig-jarig bestaan heeft de Gymnastiekvereeniging „Hercules" gistermiddag in het Gebouw van de Deutsche Verein aan de Witte de With- straat gerecipieerd. Talrijke organisaties maakten van de gele genheid gebruik het bestuur te complimen teeren, nadat de hèer T. van der Most namens de leden had gesproken. De bestuurswerk zaamheden aldus spr. worden jveinig gezien en opgemerkt. Dat gaat alles zoo vlot en gemakkelijk, dat de leden de groote kracht ervan nauwelijks beseffen Spr. zegde toe dat de leden op 4 April aan hur.. gevoelens daad werkelijk uitdrukking willen geven, door de uitvoering zoo goed mogelijk te doen slagen. Een kleine bloemenhulde meende spr. reeds nu te moeten aanbieden in den vorm van het embleem de blauwe H in een blauwen cirkel op een wit veld. Voorts voerden o. m. nog het woord de heeren H. A. Koert namens den Rotterdam- schen Bond voor Lichamelijke Opvoeding en J. Duitemeijer namens „Olympia" Den Haag. Tegen het einde van de receptie verscheen ook nog de heer G. J. van Tongeren, oud- airecteur en voorzitter var den Rotterdam- schen Turnbond. Spr. herinnerde aan de mooie turnjaren, te midden van „Hercules" doorgebracht en sprak den wensch uit, dat de zaken een dusdanige wending mogen romen, dat spr. weer als werkend lid zal kunnen toetreden. De voorzitter, drs. W. G. van der Burg, heeft alle sprekers dank gezegd. Mede gaven van hun belangstelling blijk de heer M. A. Teljes, een der oprichters, de Overschiesche Turnvereenigir.g, de Dames- Gymnastiekver. „Aspasia" en „Lichaamsont wikkeling" van Delft. Bloemstukken werden o. m. ontvangen van „Olympia" te Den Haag, van de Alg. Turn Vereeniging, van „Aspasia", van den R. B. v. L. O. en van de Overschiesche Turnvereeni- Telegrafische of schriftelijke felicitaties kwamen binnen van burgemeester P. Droog- leever Fortuyn, van den heer L. Bodaan, adviseerend ambtenaar inzake opvoeding der rijpere jeugd en voorts van de Mannerturn- verein „Cuxhafen", van de R V. A. V. „Feijenoord" en van de zustervereenigingen „Maasnymph", „Olympia". „Hollandia", „Rot terdam" en de Rotterdamsche Gymnastiek- en Schermvereeniging. Bij de politie is door de sigarenwinkelier ster Mej. C., van de Kootsche Kade, aan gifte gedaan, dat uit de naast den winkel hangende automaat vermoedelijk door op geschoten jongens een aantal pakjes sigaren zijn gestolen. Hier is niets verbroken, op zeer geraffineerde wijze wisten de jongens zich de rookartikelen toe te eigenen. In verband met de bezwaren der R.K. leden van de Vereeniging voor Ziekenhuis- verpleging te Hillegersberg, is de feestavond ter viering van het 10-jarig bestaan, die oor spronkelijk was bepaald op Donderdag 31 Maart aanstaande, uitgesteld tot na de Vasten n.l. tot Donderdag 21 April. Aan het jaarverslag der N.V. Stoomvaart-Mij. „Wijklijn", te Rotterdam, over het boekjaar 1937 ontleenen wij o.m. het volgende Nadat wij er in geslaagd waren met de Maat schappij ter behartiging van de Nationale Scheepvaartbelangen tot een bevredigende re geling te komen voor de afwikkeling van de in 1933 bij die instelling gesloten leening, had op 14 Juli 1937 een buitengewone vergadering van aandeelhouders plaats, waarin werd besloten de helft van het geplaatste aandeelenkapitaal af te schrijven, met de bedoeling het uit die kapi taalsvermindering vrijkomende bedrag van 625.000 aan te wenden tot amortisatie van het verliessaldo per 31 December 1936, groot 25.981 en het restant tot afschrijving op de vloot. Tevens werd door die vergadering besloten tot uitgifte van 1250 nieuwe aandeelen van nominaal 500 elk. Ingevolge de regeling met de Benas werd door ons een bedrag van 100.000 op de leening af gelost, terwijl ten opzichte van het resteerende bedrag der leening, groot 550.000 o.a. werd overeengekomen, dat rente boven 1 (tot een maximum van 4 en aflossing slechts verschul digd zullen zijn voor zoover de winst in eenig jaar, na aftrek van de noodige afschrijvingen en van een uitkeering van 5 dividend over het geplaatste aandeelenkapitaal, dat zal toelaten. Inmiddels had op 27 Juli 1937 de inschrijving op de nieuwe aandeelen plaats tegen den koers van 110 Het agio bij de plaatsing dezer aandeelen ver kregen, werd krachtens een met de emittente getroffen regeling aangewend tot delging van alle in verband met de uitgifte te bestrijden kosten en provisiën, terwijl daarmede een in 1933 voorwaardelijk afgeschreven schuld tevens werd verrekend. Een op 14 December 1937 gehouden buitenge wone vergadering van aandeelhouders besloot tot uitgifte van 375.000 nieuwe aandeelen ter ver krijging van de aandeelen der N.V. Stoomvaart- Maatschappij Oisterwijk. Overeenkomstig art. 4 onzer statuten werd het voorkeursrecht voor oude aandeelhouders hierbij niet verleend. De bedrijfsresultaten over 1937 hebben er be langrijk toe bijgedragen om de positie onzer ven nootschap na hare reorganisatie nog verder te versterken. De winst over 1937 bedroeg na af trek van onkosten en intrest 629.970 en de be schikbare middelen op 1 Januari 1938 1.164.435 Na verdere afschrijving van 165.481 op de schepen, staan deze te boek voor ƒ1.000.000, wat belangrijk lager is dan de huidige marktwaarde. De s.s. „Zonnewijk", „Naaldwijk" en „Kat- wijk"ondergingen hun vierjaarlijksche survey, waarvan de kosten werden afgeboekt op het Re paratie- en Ketelfonds, hetwelk daarmede was uitgeput. Wij stellen U voor uit de winst over 1937 een bedrag van 100.000 op reparatie- en ketelfonds te reserveeren. In het nieuwe boek jaar was het s.s. „Beverwijk" aan de beurt voor zijn vierjaarlijksche survey. Deze is inmiddels voltooid en de kosten zullen slechts ongeveer 18.000 bedragen, waardoor het goede onderhoud aan de schepen tot uitdrukking komt. Ook de overige schepen bevinden zich in goeden staat, en zij zijn gedurende het afgeloopen boekjaar onafgebroken in bedrijf geweest. De totaal besomde vracht bedraagt 1.983.040, het batig saldo der reisrekeningen 636.817. Daarin is begrepen een bedrag van 14.427 aan nagekomen Benas-steun, hetwelk door de Benas in mindering werd gebracht van de leening. Het saldo der leening bedraagt daarna nog 535.572 en ter besparing van rente hebben wjj een ge lijk bedrag bij de Benas a deposito geplaatst, daar deze ons daarvoor dezelfde rente vergoedt als wij haar verschuldigd zullen zijn. De in vorige jaren genoten oplig- en gagecredieten. welke in onze laatste balans pro memorie met 44.289 vermeld stonden, behoeven niet te wor den terugbetaald. Behalve de reeds genoemde afschrijving van f 165.481 en reserveering van 100.000 op re paratie- en ketelfonds, stellen wij U voor /150.P00 te reserveeren voor diverse doeleinden. 25,000 voor belangen personeel en 7 dividend trit té keeren, waarna er na aftrek van de statu taire tantièmes een saldo van 23.591 overblijft. Daaruit zal de dividendbelasting moeten worden voldaan, voor zoover die zal blijken verschul digd te zijn. Vooruitzichten niet gunstig. De vooruitzichten voor het nieuwe boekjaar zijn op het oogenblik niet gunstig en wij kunnen slechts hopen, dat de nieuwe algemeen ingetre den depressie niet van langen duur zal zijn, In- St. Ulrichskruis v. Augsburg. (Zie art. Nomos.) middels blijft de noodige vernieuwing van een deel onzer vloot onze volle aandacht behouden. Toelichting op de balans. De boekwaarde der schepen bedraagt na de toegepaste afschrijvingen 1.000.000. Kas en kas sier 598.862,24 vormen het bedrag van het kas- en banksaldo op 1 Januari 1938. Deposito u/g. 535.572,91 is het bedrag der bij de Benas deposito geplaatste gelden. Deelneming in andere ondernemingen 375.000. Deze betreft ons be zit der aandeelen N.V. Stoomvaart-Mij. „Oister wijk", ten bedrage van nominaal 150.000, welke zijn verkregen tegen afgifte .van 375.000, nomi naal onzer eigen aandeelen. Debiteuren 90.000 is het bedrag, hetwelk uit de winst over 1937 door de N.V. Stoomvaart-Maatschappij „Oister wijk" is uitgekeerd. Ten nadeele van mevr. R. M. D., wonende de la Reystraat is in een modemagazijn in de binnenstad een portemonnaie gestolen, in houdende 50 gulden. Een fiets werd gestolen ten nadeele van A. K. wonende Graaf Florlsstraat, welke fiets stond voor de woning. Uit de Mathenesserlaan werd een rij wiel ontvreemd ten nadeele van M. T. L. B. wonende Diergaardelaan. Nog werd een fiets ontvreemd ten na deele van C. K. V,, wonende Adrien Milders- straat welke fiets stond voor zijn woning. Ten nadeele van A. J. P. wonende Wil lem Nagellaan te Hillegersberg werd een fiets ontvreemd staande aan de Leuvehaven. TENTOONSTELLING Zondag had in de oude bewaarschool de jaarlijksche tentoonstelling plaats van de vervaardigde handwerken der leerlingen van de leerschool der Eerw. Zusters. De handwerken lagen en hingen over zichtelijk uitgestald, zoodat de talrijke be zoekers, vanzelf in hoofdzaak de moeders van de leerlingen een duidelijk inzicht kon den krijgen, van hetgeen haar meisjes op school op dit gebied té leeren krijgen. De eerw. Zusters-onderwijzeressen waren druk in de weer om waar het noodig en ge- wenscht was inlichtingen te verschaffen en de ouders kunnen zeer zeker voldaan zijn en dit waren ze dan ook, dat haar kinderen dit voor haar later leven zoo belangrijk onder wijs op dergelijke uitstekende wijze bekomen. In de groote zaal van het Odeon-gebouw heeft de Personeel-vereeniging „Vir" van de N.V. Vereenigde Industrieën Rotterdam v.h. Ph. Verhagen Zoon alhier haar half jaar- lijkschen feestavond gegeven. De voorzitter der vereeniging opende de naar gewoonte zeer druk bezochte bijeen komst met een bijzonder woord van wel kom aan de voltallige directie, de arbeids inspectie en andere genoodigden. Een zeer varieerend programma werd af gewerkt, waarbij als eerste en meest kunst zinnig nummer de dansgroep van mèvr. Folmer op het tooneel verscheen, welke een drietal walsen van Strauss plastisch ver tolkte. Een drietal meisjes danste zeer fijn de „FrühlingsStimmen", waarna in „Wiener Blut" de chorêgramie voller werd én' ih de vertolking van „Ah der Schonen bidden Donau" haar hoogtepunt bereikte 'ih" fraai gratievol bewegingsspel in meesleev pend rhytme. Als gast trad hierbij op de heer P. Hoogstraaten, die ook bij vorige uit voeringen van dergelijken aard, voor. de vereeniging gegeven, een bijzonder succes oogste en ook thans een voortreffelijk spil van het door Gerie Folmer kunstzinnig ge leide ballet was. Ook aan vroolijke nummers ontbrak het dezen avond niet. Kees Pruis had veel succes, jammer niet altijd even fijn, en de accordeonist Korsakoff moest zelfs bissee- ren. Na de pauze volgde de opvoering van de operette „Kroonprins" van W. de Bruyn onder regie van E. Frankly. Jac Smeehui- zen en mej. B. Smeehuyzen als Kroonprins en prinses Irma vielen bijzonder op onder de executanten, die ..over het geheel een vlot samenspel lieten zien. De balans per 31 December 1937 der N. V. Stoomschip „Hannah" te Rotterdam vermeldt als Activa: Stoomschip „Parklaan" 180.000; Reserve fonds Verg. „Zeerisico" 1.479; Meubilair 1, Kasmiddelen 27.838; Debiteuren 10.050; Vooruitbetaalde jaarassurantiepremiën, kosten, enz. Stoomschepen 12.406; Schadeuiikeering inzake totaal verlies stoomschip „Hannah" 398.481; en als Passiva: Aandeelenkapitaal 50.000; Reservefondsen 45 000; Reserve voor Nieuwbouw 398.480; Crediteuren 115.248; Dividend, tantièmes en dividend- en tantième belasting nog verschuldigd 20.728; Onverdeeld winstsaldo 1937 800. De verlies- en winstrekening per 31 Dec. 1937 vermeldt in het Debet: Afschrijving stoom schip „Parklaan" 99.000; Afschrijving Meubi lair 225; Reservefondsen storting 29.290; Reserve voor nieuwbouw 398.480; Dividend en tantième en dividend- en tantièmebelasting 25.128; Onverdeeld Winstsaldo 1937 800; en in het Credit: Onverdeeld winstsaldo 1936 421; Exploitatierekeningen Stoomschepen 154.023; Schadeuitkeering i. z. totaal verlies stoomschip „Hannah" 398.480. jjSMflg in het „tijdvak van 22 tot en met 24 Maart 1938, omtrent welke inlichtingen zijn te bekomen aan het Hoofdbureau van Politie te Rotterdam, iede- ren werkdag van 11 tot 1 uur en bovendien des Dinsdags en Vrijdags van 1921 uur. Aan het Centraal Bureau: rijwielbelastlng- merken, (ook kostelooze en in etui's), portemon- naies (ook van vroegere data), dames en kindcr- taoschen, verm. zilveren vulpotlood, diverse hor loges, blauw steenen broche, bankbiljet, diverse handschoenen, verschillende sleutels, diverse brillen, donker-blauwe ceintuur van regenjas, zwarte ceintuur van damesmantel, paar fluwee- len sjaal, bruine wollen muts, bruin kinderhoed je. paar bruine veters (nieuw), 2 paar zwarte sokken, donkerblauw kinderhoedje, diverse hee- renhoeden, stuurtasch van fiets met handschoe nen en zakdoek, 2 ongemerkte heerenrijwielon, blikken doos met vulcaniseergereedschap, boor omslag en vjjl, zeilzwabber, koperen 1 H.G. ge wicht, 2 strengetjes witte borduurzijde, RK kerkboekje, rol wit kaftpapier, electrische zak lantaarn, ambtspenning van rijksambtenaar. Aan bureau Sandelinplein4 ongemerkte heerenrij wielen; Aan bureau Hof laan: damesrijwiel merk PassfieidAan bureau Ooster-vantstraat2 onger merkte heerenrijwielen; Aan bureau Charlois: transportrijwiel merk Westland; Aan post Litv- ker Veerdam: ongemerkt heerenrijwlel en eier- kist gemerkt T.E.B. Bij vindersR.B.-merk in etui, P. W. Hofman, Schietbaanstraat 19a; R.B.-erk in étui, Ch. Brus, Insulindestraat 225; RE-merk (kost. aan veer) P. J. Moelijker, Vieramba.chtstrr.at 28R.B.-me-k (kosteloos) A. Blesgraaf, Jaffakade 22a; R.B.- merk, C. v. d. Meijden, Bieiswjkstraat 15; R.B.- merk in étui, B. Vink, 's Gravenweg 282; R.B- merk aan speld, M. M. Braam, Ozingastraat 84; R.B.-merk, S, v. d. Roer, v d Duijnstraat 62; R.B.-merk in étui, M. Zaadkamp. Borgesiusstraal 4; R.B.-merk in étui, J, F. de Haas, Balken- straat 13a: R.B.-merk, Th. Verveer, Korfmaker- straat 7. R.B.-merk aan speld. P. Jansen, Wed 10; R.B.lmerk (half) gemerkt, C. Nijhof, Kerkc- dijk 80, te IJsselmonde; br. damesport. met in houd, C. Klein, Jericholaan 105b; br. port. met ritssl, en inh., P. van Galen, Donker Curtiusatr. 20b; br. port. met ritssl. en inh., W. Andeweg, 's Gravenzandeweg 34 te Schiedam; br. kinder- portem. met inh., J. J. v. d. Wiel, Speelmanstr. 96b; donkerbr. port. met inh., J. v. d. Sar, Heulstraat 22b; br. actetasch met boterhammen. Wa. Wansink, Slaghekstraat 104b; br. actetasch W. Qwalm, Vossepad 12; br. actetasch met electr. apparaat W. Boon, Burg. Hofmannnlein 87; rie ten koffer met sportkieeding, M. Odijk, Hilledijk 185; zwartgrijze damesvulpen, Th. M. Stijncn, Groeneweg 10, Vlaardingenzwart-grijze rood gevlamde vulpen, Jvan Aken, Multatulistraat 37; broche met paarlemoeren plaat, A. Wesemer, Schieveenstraat 9b; gouden halsketting met gou den kruisje, S. Sasse. Gerard Scholt.enstraat 4 rozenkrans, W. van Egmond, Van Heusdestraat 7- paar gele heerenhandschoenen, dr. Fens, Grindweg 68, Hillgersberg; br. glacé heerenhand schoen H. Buisman, Mathenesserdijk 83: bril met gouden montuur in étui, J. B. Verhoeff, Croos- wifkschekade 21; bruin zomerhoedje, A, Hutte- man, Vredehofstraat 21; grijs kinderiasje. A. C. W. Antonig, Westerbeekstraat 73; grjjzs jongens jas, C. v. Bodegom, Strevelsweg 23; jongensjasje L. Waardenburg, Iependaal 24; zwarte broek en vegt, J. Lagendijk, Schulpweg 134beige re genjas, C. den Boer, Zilnkerstraat 33a;' fietstasch met sleutels en spuit, A. Rajjer, Heer Arnold- straat 44; jongensrijwiel. J. P. Weijgertse, Trans- vaalatraat 24zwarte doberman-pincher, A. Kok, Slachtstraat 4; pakje inh. 2 lapjes stof, stuk zeep, stuk kalfsvleesch en ontbijtkoek, A. J. Spaan, PUnackerplein 4b; ruigharige fox-terrier. H. Kanten, Goudacheweg 27; zakmesje, P. Kok, Maarland 65; 20 pakjes margarine a pond, J. Korpers, Vlasakkerstraat 62kinderleesboek, Ch. Tiemen, Van Wieelstraat 4b, De aankomst aan het station H.S. in Den Haag van den Belgischen minister Marck (met lichten hoed bij auto), die met den Nederlandschen minister van Waterstaat besprekingen komt voeren over verkeersvraagstukken. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: August, zoon van Fl. Groe nendijk en G. van der Wal. Willem, zoon van D. Hozeman en J. Naberhuis. ONDERTROUWD: G. van Rikxoort 21 j. te IJselmonde en J. Sintriicolaas 21 j., te s-Gra- vendeel. GEHUWD: J. de Koning 29 j. te Ridderkerk en W. H. M. Verschoof 19 j-, te IJselmonde. H. de Neef 27 i- te 's-Gravenhage en A. L. de Kat 26 j. te IJselmonde. M. van Dam 48 j. te IJselmonde en J. Toet 48 j, te IJsel monde. BOUWVERGUNNINGEN AAN ZOMER LAND. Aan de N.V. „Zomerland" is bouwvergun ning verleend voor drie blokken van acht woningen, rechts en links van de eerste zij straat in „Het Zomerland". Ook voor de tweede zijstraat zijn dezelfde soort bouwblok ken geprojecteerd. Amerikaansche „gangster" tot zijn zoon. Nou heb ik je al zoo dikwijls gezegd, dat ik niet wil zien, dat je sigaretten rookU

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2