mi-Jez.-h cCK>fv 1 fLaxxA fuMeóM f M-lCZ «f:v 3# TIM TYLEK EN SPUD. Op expeditie in de bj'nnenlandein. 40 y. DINSDAG 5 APRIL 1938 R. K. BEGRAAFPLAATS CROOSWIJK. NIEUWE ESPERANTO-CURSUS. VADERAVOND, PAR. H. TERESIA. ONDERWIJ SVOORDR ACHT. KAMER VAN KOOPHANDEL OM HET ZILVEREN NIEUWSBLAD BILJART. HAVENONGEVAL. VOORSCHOTTEN OP INDISCHE PENSIOENEN. BURGERLIJKE STAND. CORRESPONDENTIE. WS, spelen ze...- zullen ze ook stoeien en daarbij hun kleeren niet ontzien. Degelijke kleeding is dus een eerste vereischte. JEsders" kleeding beteekent degelijke kleeding in leuke modellen. DRAAGT KLEEDING ROTTERDAM HOOFDSTEEG OPENLUCHTSPELEN IN DIJKZICHT. PSYCHOTHERAPEUTISCHE WERK INRICHTING. VERSTEKELING. IN BEWARING gesteld. VREEMDELINGENVERKEER. GEVANGENISWEZEN. HILLEGERSBERG. GEVONDEN VOORWERPEN. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. Zitting van 4 April. HET LIJDENSVERHAAL IN WOORD, BEELD EN ZANG. Om wat kleinigheden zaijn positie verspeeld. Meer dan 23 jaar was A. N. reeds in dienst bij den Rotterdamschen Lloyd. Hij was er opgeklommen tot baas van de instrument- afdeeling. Hij genoot het volle vertrouwen van zijn superieuren en een aanzienlijk week loon en bovendien had hij uitzicht op een behoorlijk pensioen over een kleine zes jaren. Reeds waren er plannen gemaakt, dat hij zou gaan wonen in Ede, waar hij een huisje had gekocht van het overgespaarde geld, een huisje, waar nu reeds zijn dochter in woonde. Maar in Januari was er verdenking tegen N. gerezen, dat hij zich verschillende artikelen, die aan den Lloyd toebehoorden, had toege- eigend. Een huiszoeking in zijn woning hier en in die van zijn schoonzoon te Ede volgde en toen kwamen er wel meer dan duizend artikelen te voorschijn, die N. in den loop der jaren moet hebben weggenomen. Tafel messen, theepotten, melkkannen, suikerpot ten, strengen touw, vellen schuurlinnen, elec- trische lampen en batterijen, van alles werd er gevonden. Verdachte bekende maar weinige artikelen te hebben weggenomen. Hij beweerde, dat al het andere bij hem was bezorgd door in strumentmakers. Deze werden onder eede gehoord, doch verklaarden positief nimmer iets voor verdachte te hebben weggenomen. Het O.M., waargenomen door mr. J. F. Hoeffelman, vond het onbegrijpelijk, dat ver dachte, die zulk een mooie positie had en zoo ten volle vertrouwd werd, tot dergelijke dingen is gekomen. Het over hem uitge brachte reclasseeringsrapport is niet ongun stig, maar verdachte, die zulk een schande lijk misbruik van vertrouwen maakte, ver dient daarvoor een behoorlijke bestraffing. Het OM. eischte een gevangenisstraf van 8 maanden. De verdediger, mr. E. van Haersma Buma, merkte op, dat verdachte door het verliezen van zijn betrekking, van zijn pensioenaan spraken en van de achting, die hij algemeen genoot, wel zeer zwaar gestraft is, zoodat er reden is hem nu zoo clement mogelijk te straffen. Poging tot inbraak onder het oog van de politie. De politie te Schiebroek had bericht ge kregen, dat twee inbrekers uit Rotterdam zouden trachten op Zaterdag 19 Februari hun slag te slaan in de woning van mevr. J. J. van Leeuwen, aan den Molensingel 174, die de gewoonte heeft des Zaterdagsavonds af wezig te zijn. De politie stelde mevr. Van Leeuwen met de tip op de hoogte en afge sproken werd, dat een paar politiemannen zich in het huis verdekt zouden opstellen. Aldus geschiedde en men behoefde niet lang te wachten of men zag de twee Rotterdam mers door het hek den achtertuin in komen. Zij stevenden op de keukendeur af en een van hen haalde een breekijzer te voorschijn, dat hij, terwijl de ander hem met een elec- trische zaklantaarn bijlichtte, tusschen de voegen van die deur zette. Er volgde wel een gekraak, doch de deur sprong niet open. De inbrekers hebben toen het zelfde nog eens getracht bij een raam van de achterkamer en bij e'en kelderraam. Zij zijn tenslotte weg gegaan, zonder in de woning te zijn binnen gekomen, doch mogelijk zijn zij gestoord ge worden, doordat de dienstbode van de buren de keukendeur heeft geopend, hetgeen nogal lawaai maakte. De twee inbrekers zijn aangehouden en zij hebben thans terechtgestaan. De 49-jarige chauffeur-monteur G. v. S. bekende, doch de 52-jarige schilder L. K. verklaarde vrijwillig teruggetreden te zijn. Nadat eenige getuigen gehoord waren heeft het O.M., vertegenwoordigd door mr. J. Rö- melingh, poging tot inbraak bewezen geacht en tegen K. een gevangenisstraf van 2 jaren en tegen Van S. een gevangenisstraf van 1 jaar geeischt. Uitspraken 16 April. De maandelijksche H. Mis op de R. K. Be graafplaats Crooswijk zal worden opgedragen op Donderdag 7 April a.s. Passie-avond in gebouw Palace. Vele zijn de pogingen geweest, welke in den loop van d,en tijd zijn ondernomen, om het drama van Golgotha, het aangrijpendste en bloedigste treurspel aller eeuwen, voor de menschheid te verbeelden. Dichters en schrij vers hebben ons in verheven en gebeeld houwde taal Christus' bitter lijden verhaald; dramaturgen hebben getracht, het Pass e- verhaal tot onze verbeelding te doen spreken en men is er tenslotte in geslaagd, deze droeve episode van het begin onzer jaartel ling, ook filmisch te reproducferen. Het is himiddels een te loven gewoonte geworden, om in de laatste weken van de vasten, ook buiten het kerkgebouw, waar de omfloerste kruisen en beelden ons herinne ren aan het lijden, dat de Man van Smarten voor onze zaligmaking heeft gedragen, av.n- den te organiseeren, die nog eens op bijzon dere wijze het lijden van Gods Zoon in onze harten doen doordringen. Avonden van wijding en ingetogenheid uiteraard; avonden tevens van cultureele standing, waarvan men rijker en edelmoediger huiswaarts keert. Zulk een avond werd gisteren onder auspiciën van de R.K. Volksuniversiteit in gebouw Palace gehouden Medewerking daartoe verleenden kapelaan J. Karskens. die het geheel samenstelde en den tekst ver zorgde, mevrouw Xanda Stradowska en haar assistente mejuffrouw J. Viester voor het be wegingskoor, de heer A. J. v. d. Hurk voor den zang en voorts leden en cursisten van de R.K. Volksuniversiteit. Het tooneel was uiterst sober gehouden; een groot houten kruis vormde het centrale punt der handeling. De avond was verdeeld in de volgende onderdeden: Proloog, Palm zondag, Laatste Avondmaal, Hof van Olijven en Christus veroordeeld. Links van het tooneel zegde kapelaan Kars kens verschillende tafereelen uit het Passie verhaal, welke daarna op het tooneel door het bewegingskoor plastisch werden uitge beeld met medewerking van het jongens koortje onder leiding van den heer A. J. v. d. Hurk. Uit de keurige wijze waarop de executanten hun taak vervulden, bleek, dat er ernstig en ijverig is gewerkt, hoewel wij niet kunt.en zeggen, dat het een volkomen geacheveerde uitbeelding werd. Men diene er bijv. wel op te letten, dat dictie en manuaal geheel over eenkomstig den uit te beelden tekst moeten blijven en niet worden gechargeerd, wijl daardoor het effect ten eenenmale verloren gaat. Ondanks kleine tekortkomingen waren er sommige tafereelen, die uitnemend waren vertolkt, bijv. de scène van Christus' jtervcn en die der geeseling. Dit waren specimina van verfijnde uitbeeldingskunst, die op de aan wezigen diepen indruk maakten. Ook de be lichting droeg daartoe het hare bij. Jamrrer slechts, dat de kruiswoorden van den ster venden Heiland zoo hard en ruw werden gezegd. Een bijzonder woord van lof komt den heer v. d. Hurk toe. Het koortje gaf uitstekenden en fijnen zang te genieten met een verrassend zuivere klankkleur. Na afloop sprak rector Kuvper een kort dankwoord. De talrijke aanwezigen zullen geen spijt gehad hebben van hun bezoek aan Palace. Het was een avond vol wijding, waar op het lijden en sterven van den Godmensch, dat wij dezer dagen weer gaan herdenken, ons helder voor den geest is komen te staan- Doen wij allen er ons voordeel mee! Op Woensdag 6 April a.s. morgenavond dus, beginnen de voorjaarscursussen in Espe ranto, georganiseerd door de R. K. Esperanto- groep „Norda Grupo". Een begincursus. Aan- vangsuur half acht. Dan is er een vervolg cursus, welke opleidt voor diploma A. Voor dezen examencursus, alsmede voor den be gincursus kunnen nog deelnemers ingeschre ven worden. Verder maakt „Norda Grupo" bekend, dat bij wijze van proef een roulatie-cursus- systeem ingevoerd is. Vanaf 1 April zal elk kwartaal regelmatig een nieuwe cursus be ginnen. Dit heeft groote voordeelen. Bijv. personen, die het tempo van de cursus niet bij kunnen houden, kunnen zich bij een la- geren cursus aansluiten (zonder verhooging van contributie!) Men kan meerdere cursus sen volgen voor hetzelfde geld, waarbij men dan de lagere cursussen bij wijze van repe titie meemaakt. En bovendien, daar de cur sussen volgens verschillende methodes wor den geleid, kan men zich bijv. in de eene cursus op het spreken van Esperanto toe leggen (directe methode) terwijl men in de anderen, waarin meer in het bijzonder de spraakkunst beoefend wordt, op het schrij ven kan toeleggen. De eerste lessen morgenavond, in het club lokaal aan de Gerard Scholtenstraat 118, zijn voor iedereen zonder verplichting toeganke lijk. Zie voorts de annonce in dit blad. In de gymnastiekzaal aan de Strevelsweg is een goed geslaagde Vaderavond gehouden, welke door zeer veel vaders van leden van de Kruisvaart werd bijgewoond. Nadat door een van de jongens een ope- ningsspeechje was gehouden, werd gezamen lijk een, door een leider gemaakt liedje gezongen, dat de stemming er zeer goed in bracht. Vervolgens werd gedeclameerd en werden vaardigheden gedemonstreerd. Het eerste gedeelte, werd besloten met een dans. In de pauze werd aan de vaders een pijp met tabak aangeboden, welke op, door de ongens zelf vervaardigde schildjes, waren bevestigd. Na de pauze werden de aanwezigen ver gast op het Kruisvaartlied, declamatie en een gezongen canon. Eenige Kruisvaarders voerden dan enkele dansen uit. De geslaagde avond werd besloten met een kort woord van den directeur, kap! Haring. B. en W. bevelen aan voor de benoeming als tijdelijk leeraar voor bepaalde uren in de lichamelijke oefening aan de 4e H.B.S met 5-jarigen cursus B, den heer E W. Td- lema. Vergadering van Dinsddp DIEFSTALLEN. Door de politie is in bewaring gesteld de 22-jarige mej. C. F. verdacht van diefstal van eenige halve guldenstukken en een por- temonnaie met een rijksdaalder resp. tenna* deele van een gast en do houdster van het pension, in hetwelk zij was gekomen. Een fiets is gestolen ten nadeele van P. v. d. A. wonende Rubroekstraat, welke fiets stond voor diens woning. Van den Nieuwen Binnenweg werd een rijwiel gestolen ten nadeele van N. Z., wo nende Beukelsdijk Nog werd een fiets gestolen ten nadeele van L. V. wonende Mathenesserdijk, welke fiets stond voor diens woning. Maasstad xvint het zilveren kleinood. DE UITSLAGEN VAN GISTEREN. ROTTERDAM—'T ZUID. Eén honderdste procent geeft den doorslag. Twintig avonden lang hebben de wedstrijden om het Zilveren Nieuwsbladbiljart onder lei ding van de Biljart vereeniging Rotterdam in haar clublokaal in café-restaurant Suisse te Rotterdam de spelers van de deelnemende ver- eenigingen in spanning gehouden, want al werd het spoedig voor een ieder duidelijk, dat de debutanten Royal en Amok geen schijn van kans zouden hebben om op de bovenste plaats van de ranglijst terecht te komen, de strijd tusschen de andere clubs om het Zilveren Nieuwsbladbiljart was uiterst fel en vooral op de laatste dag«m heeft bet bijzonder gespan nen. Rotterdam, de Maasstad en het Zuiden ga ven elkaar geen haarbreed toe, toonden zien allen even begeerig en de fractioneele verschil len, die bij het begin van den avond bestonden, wettigden de goede belangstelling, die er voor de partijen op den slotavond was. De wedstrijdcommissie, bestaande uit de hee- ren J. van Santen, Th. J. de Bie, F. de Brauwer en F. Opdenbruuw, heeft het lang niet altijd gemakkelijk genad. Wij hebben dikwijls goed spel gezien, vooral in de hoofdpartijén heeft het net aan spanning ontbroken. Bornkamp van 't Zuid en v. d. Jagt van Caland hebben uitstekend werk ge daan, evenals Vaandrager, Boerdan en Kink, welke laatste met zijn eigenaardige speelwijze- d ikwijls de lachlast van de toeschouwers op wekte. Kroese, Barsilay en Petit, alsmede Me- dendorp helaas kon laatstgenoemde niet al zijn partijen spelen hebben op hun beurt het hunne bijgedragen om het resultaat van hun clubs zoo gunstig mogelijk te maken. Maar ook de kleinere spelers zijn in de weer geweest om te trachten het aantal verliespunten voor hun vereeniging zoo klein mogelijk te doen zijn. En zoo heeft iedereen er toe meegewerkt om de wedstrijden tot een goed einde te brengen. Dat Maasstad tenslotte met een honderdste procent het tournooi heeft gewonnen is toch wel teekenend voor de spanning, die er geduren de den strijd van 20 dagen geheerscht heeft. Na afloop heeft de heer H. Peters namens de permanente commissie voor Rotterdam en om streken en ook namens den Nederlandschen Bil jartbond woorden van dank gesproken aan het Nieuwsblad, dat dit propagandistisch tournooi heeft mogelijk gemaakt. Daarna heeft de voor zitter van de organiseerende vereeniging, de B.V. Rotterdam, de heer Sengers, melding gemaakt van de verschillende topprestaties van de spe lers en daarna heeft de heer C. A. Müller, als vertegenwoordiger van het Rotterd. Nieuwsblad, het Zilveren Nieuwsbladbiljart aan de Maasstad overhandigd. (215) 18 30 9.05 Bornkamp (250) 18 59 13.88 36 23 4.86 G. v. Lier 36 14 3.55 27 25 5.55 27 14 2.96 49 14 2.55 Kosman 104 49 20 2.12 Het totaal van Rotterdam was 613, dat van 't Zuid 562 punten. HET ZUIDEN—MAASSTAD. Vaandrager 163 (215) Barzilay 185 (185) 27 27 35 19 6.03 6.82 3.80 3.18 3.48 3.67 3.57 Talie 175 46 26 Fr enkel 146 46 20 Hofstede 150 (150) 43 18 Steens 158 (175) 43 29 Zwart 125 35 27 Philipse 112 35 19 Het Zuiden scoorde 613 en Maasstad 601 Ca ramboles. De eindstand: Maasstad 8995 Het Zuiden9030 Rotterdam 9030 Caland 92(5 Hillegersberg6820 't Zuid Royal Amok Winnaars 19251938: 1925 Caland; 1926 't Zuid; 1927 t Zuid; 1928 Caland; 1929 't Zuid; 1930 de Maasstad; 1931 Caland; 1932 de Maasstad: 1933 Caland 1934 Caland (winnaar eerste Zilveren biljart) 1935 Hillegersberg; 1936 Caland; 1937 Rotterdam; 1938 Maasstad. 9625 8820 8820 8484 8516 8509 8512 7875 8256 7107 6934 3.20 94.31 94.30 94.23 91.77 89.28 84.73 80.57 78.61 Gisteren is de 35-jarige A. Preesman wo nende Hordijk te IJselmonde aan boord van het in de Waalhaven liggende s.s. „Annaland" in een ruim gevallen. De man brak beide hielbeenen en is in het ziekenhuis aan den Coolsingél ter verpleging opgenomen. De uitbetaling van voorschotten op In dische pensioenen (B en G folio's) door de Gemeentelijke Leen- en Voorschotbank (Ge meente Pensioenbank), Groote Kerkplein 33 zal plaats hebben op de navolgende data Voor de letters A—J: Dinsdag 19 April 1938 K—R Woensdag 20 April 1938 en S—Z Donderdag 21 April 1938. Aangiften van 4 April 1938. BEVALLEN: D. Löhr geb. Rooker d. J. P. de Vrijer geb. Zorg d. G. de Lange geb Burggraaf d. L. Slier geb. Velleman d. A. Rombeek geb. Balkhovcn d. S. v. Hulst geb. v. Hulst z. M. H. A. v. Schaick geb. Lo"e G Swjjgers geb. Luhrman z. C. Priele geb. Veraf eld z. M. Overgaauw geb. v Graaf d. M. H. C. J. Hoekjan geb. v. Werk hoven d. C. Hoedt geb. Janssen d. C. Hordijk geb. Vlasbloem d. G. de Lang geb. Mesander z. G. de Graaff geb. Vakker d. J. Moerkerken geb. Staat z. G. Daane geb. d. Jagt d. H. Polak geb. Viool d. W. R. v. GruijthuUsen geb. de Klein z. M. v. Vliet geb. Bruin z. E. S. v. Klaveren geb, Havelaar z. W. L. C. Bogers geb. Halkd. A. H. J. Faas geb. Sassen d. E. Hordgk geb. v. Meggelen d. W. Vriens geb. v. d. Vliet z. M. H. Verschoor geb. Arts z. G. Amen geb. Jansen d. M. de Cler geb* v* Tol z. D. I. v. Rut)ven geb. Coster van Vnjen- hoeven d. J. Tulp geb. Rotte z. L. W. v. Alen geb. Roschinger z. S. Lugtigheid geb. Zuurmond d. J. A. M. Warnaar geb. Dren then z. C. v. Vliet geb. Klutjve z. E. Rou- bos g«b. Vermaat z. E. Heiwig geb Genesis z. J. M. Jongerhuis geb. Groenendijk d. C. C. v. d. Meer geb. Vermeer z. K. Muntz geb. Lund z. A. A. Kleijweg geb. v. Klooster z. C. A. E. v. d. Hoeven geb. Tilmans d. C. Stegers geb. Meuleniijk d. E. v. Vliet geb. Boon d. OVERLEDEN: P. W. v. Geffen, man van H. v. d. Weele 67 j. F. M. Meijer wedr. van C. Middendorp 77 j. A. J. v. d. Kemp, man van C. Lammerse 72 j. B. v. Stijn, vrouw van C. v Rees 70 j. C. A, Ditmar, wede. van J. C. Beekman 75 j. M. A. Steenkamer, man van J P A. Haast 32 j. L. Lagendaal, wede. van E C. M. Schmidt 68 j. A. N. Blom, ongeh. man 23 j. A. W. Maagdenberg, ongeh. man 73 iM. Staalman, wede. van P. v. Duijn 72 j. A S. M. Trijfel, wede. van J. D. v. d. Berg 61 ■j j. Koops, man van M. A. Koelewijn 76 J. A K. Gorsee, wede. van H. Koster 74 j. J. A. Blanken, man van M. P. Terstegen 67 J. M L le Belle, wede. van C. Terlouw 76 j. A. A. Oostdtjk, wede. van R. Hartmans 80 j. C. A. M. Steenhorst, wede. van H. P. v. Os 64 j. G. Hoos, zoon 1 j. Voorts als levenloos aangegeven: J. M. v. Zijl geb. Meesters z. M. v. d. Kloot geb, Son- neveld d. K. Bruinsma geb. Dupe z. A. M. de Waal geb. Harteveld d. G. C. v. d. M. te VI. A. Slakkenmeel is een zeer eenzijdige bemesting voor klei. U moet daarvoor nemen korrels, welke stikstof, kali en phosphor bevatten, stoffen, die de planten noodig hebben en welke korrels overal verkrijgbaar zijn. Voor eenige dubbel tjes hebt U reeds voldoende om uw land in het voor- en najaar te bemesten. Voorzitter mr. K. P. v. d. Mandele. Naar aanleiding van 'n uiteenzetting, wel ke de Kamer eenigen tijd geleden tot den minister van Waterstaat heeft gericht met betrekking tot de ongunstige ligging van de tegenwoordige opslagplaats voor ontplofbare stoffen aan den Oostpunt van het eiland Rozenburg, heeft zij thans van genoemden minister bericht ontvangen, dat uitvoering van de werkzaamheden tot verplaatsing van deze opslagplaats binnen korten tijd tege moet kan worden gezien. Heffingen op den vaarweg Am sterdam-Rotterdam via Delft. Reeds sedert meer dan een jaar heeft de Kamer met de verschillende betrokken ad ministraties onderhandelingen gevoerd, ten einde verlaging te verkrijgen van de naar 't oordeel van het bedrijfsleven te hooge hef fingen, door de provincie Zuid-Holland, de gemeente Delft en de gemeente Rotterdam, tezamen en in onderling verband beschouwd, geheven op den vaarweg tusschen Amster dam en Rotterdam over Delft. De verschil lende besprekingen, die de Kamer, tezamen met haar zusterinstellingen te Delft, 's-Gra- venhage en Leiden over deze aangelegenheid heeft gevoerd, hadden haar de sterke hoop gegeven, dat zij van de zijde van het pro vinciaal bestuur en van de gemeente Delft op medewerking zou mogen worden gere kend, wanneer deze ook zou worden verkre gen van het gemeentebestuur van Rotter dam. Zij heeft thans evenwel van Gedepu teerde Staten bericht ontvangen, dat B. en W. van Rotterdam, na zich over verlaging van het sluisgeld bij de Parksuizen te heb ben beraden, te kennen hebben gegeven, niet bereid te zijn tot het bevorderen van zulk een maatregel en wel voornamelijk op dezen grond, dat ongeveer 45 pet. van de schepen, welke door de Parksluizen worden geschut, afkomstig is van en tevens bestemd is naar een andere gemeente dan Rotterdam, voor welk verkeer laatstgenoemde gemeente zich, naar het oordeel van B. en W., be zwaarlijk offers kan getroosten terwijl voorts ongeveer 14 van het verkeer door die sluizen bezuiden Delft blijft en dus de voorgenomen herziening der provinciale heffing niet zwaarder zou worden belast. In verband daarmede hebben Ged. Staten, naar zij voorts mededeelen, in beginsel be sloten om in de a.s. Statenzitting een reeds geruimen tijd in voorbereiding zijnde wijzi ging in de provinciale heffing aanhangig te maken. Uit algemeen oogpunt beschouwd, acht de Kamer deze wijziging gerechtvaar digd, doch ongelukkigerwijs is zij zoodanig dat haar werking in verband met de bestaan de heffingen van Delft en Rotterdam van dien aard zal wezen, dat het Zuidelijk ge deelte van den betrokken vaarweg, waarbij Rotterdam het meeste belang heeft, nog zwaarder zal worden belast dan reeds het geval was. In het belang van het Rotterdamsche be drijfsleven ondervindt de Kamer dezen gang van zaken als een ernstige teleurstelling, welke niet wordt weggenomen door de vat) de zijde van B. en W. aangevoerde gronden. Voorgesteld wordt het bureau in overleg met de commissie voor de scheepvaartbelan- gen diligent te verklaren. Monopolieheffmg op Maltha- aardappelen. Van de N.V. A. van den Ende Zoon's import en export van land- en tuinbouwpro ducten is een brief ontvangen, waarin teleur stelling wordt uitgesproken over de minis- terieele beschikking, waarbij de monopolie heffing op buitenlandsche aardappelen voor de periode van 16 Mei tot 31 Juli a*s. van 3 tot 5 wordt verhoogd. Voorgesteld wordt het Bureau in overleg met de commissie voor crisiszaken tot afdoe ning van deze aangelegenheid te machtigen. De heer Stokdijk zegt, dat het verwonde ring heeft gewekt, dat de Minister de mono polie-heffing op buitenlandsche aardappe len heeft verhoogd. Deze maatregel ten- aanzien van een belangrijken bedrijfstak, zal ongetwijfeld tot vernietiging drijven. Dit moet ook Engeland prikkelen. Waarom heeft de Minister dezen maatregel welke onnoodig was, toch genomen? Spr. wijst op de onjuiste gegevens, die den Minis ter hebben moeten bereikt. Een krachtig protest van de Kamer zal moeten worden geuit. Makelaarstitel. Naar aanleiding van een vraag van den Nederlandschen Bond van makelaars in on roerende goederen, hypotheken en assuran tiën, of het naar het oordeel van de Kamer aan ieder vrij staat een titel van makelaar te voeren, wordt door de Commissie voor de makelaardij voorgesteld te antwoorden, dat naar de meening der Kamer, met het oog op de definitie van artikel 62 van het Wetboek van Koophandel, inhoudende, dat makelaar hij is, die als zoodanig beëedigd door de arrondissements-rechtbank zijn be drijf maakt van het sluiten van overeenkom sten, enz., iemand, die dezen eed niet heeft afgelegd, niet is makelaar in den zin der wet. Beëedigde makelaars, Van de arrondissements-rechtbank alhier is bericht van beëediging ontvangen van: M. E. Bruynzeel, als makelaar in onroeren de goederen; J. P. A. Koks, als makelaar in meubilair en inboedels; A. A. Riesmeyer als makelaar in onroerende goederen. Verlenging van vergunningen krachtens de wet op het af- betalingsbedrijf. JONGEDAMES MANTELS fl. 9—, ÏO—, 12.50, 15.—, 18." en hooger. MEISJES MANTELS, leeftijd 6-7 jaar II. 5.-, 6.-, 7.5°, 8.", ÏO." en hooger, BÉBÉ-MANTELS fl. 3.'®, 4.™. 5.50, O.75, Y.50 en hooger. MEISJES JURKEN, leeftijd 6-7 jaar fl. 3.", 43", 5.", 6." en hooger. BÊBÉ-JURKEN fl, 2.™ 3.25, 4.25, 5.2S, O.35 en hooger. Groote sorteering Jongens blouses. KINDER-SPORTCOSTUUMS met cnlotte, leeftijd 6-8 jaar fl. 5.5", 6.7\ 8.50,10.", en hooger. KINDER-SPORTCOSTUUMS met plusfonr, leeftijd 6-8 jaar fl. O.75, 8.50,10.", 12.", en hooger. K1NDER-MATROZENCOSTUUMS fl. 4»9S, OY.75. O.25 en hooger» OPKNOOPPAKJES fl. 3.95 4.95, S.5®. O.75 en hooger. BÉBÉ-DEMI'S fl. 3.95, 4.", 3.75, Y." en hooger. Voorgesteld wordt vergunningen tot het uitoefenen van het beroep of bedrijf van kleinverkooper op afbetaling en 15 vergun ningen tot het werkzaam zijn als afbetalings- colporteur te verleenen. Op de openbare vergadering volgde nog een vergadering met gesloten deuren. Naar wij in de mededee1 .ngen van de V U. lezen, zal de Amsterdamsclie Tooneelvereen van Albert van Dalsum en D< fresne welke in het Nederlandsch Tooneel de nieuwe onderneming van Cor van der Lugt Melsert is opgenomen,-bijeen blijven om in den a.s. zomer eenige voorstellingen te geven in het openlucht-theater in het Museumpark. Zij zal een vertooning oren gen van „Rei* naerd de Vos", het geestig en bekoorlijk dierenspel, dat te Antwerpen, waar Joris Diels het vertoonde, een grcot succes was en waarvan Van Dalsum, die hel daar bestu deerde, de grootste verwachtingen heeft. De bedoeling is „Reinaerd de Vos" op te nemen in een serie van drie Volkomen zek°r i3 dit nog niet, maar voorloopig kan worden medegedeeld, dat voor de tweede veU?,°"ln" ir. aanmerking komt„Naar het U "Jkt (»As You like et") van William ShakesPeare, in de allerbekoorlijkste vertooning, onder regie van Eduard Verkade, door Cees Laseur's ge zelschap. Over een derde openluchtvoorstelling wordt nog onderhandeld. Woonsdagnfr^^S door H. Bolsius, van Gedeputeerde Staten de officieele opening geschieden van ie rsycho- therapeutische werkinrichting, g^estigd aan de Vier ambachtstraat no. 22. Met het s.s. „Jonge Johanna" is uit Oran in onze haven 'aang^komen als verstekeling de 26-jarige Arabier M. B. B. Hij is ter be schikking van den vreemdelingendienst ge steld. In het hoofdbureau van politie is opgesloten de 28-jari&e loswerkman W. W., die uit een etalage van den winkelier S. aan de Weste Wagenstraat een flesch augurken heeft ge stolen. Gedurende de maand Februari hebben in de hotels, pensions en logementen te dezer stede vertoefd 6670 personen, waarvan uit Rotterdam 624, uit andere gemeenten 3480, België 444, Duitschland 626, Engeland 325, Frankrijk 232, Denemarken 41, Italië 58, Noorwegen 196, Zweden 50, Griekenland 140, Oostenrijk 51, Zwitserland 69, Vereen. Staten 75, andere landen 258. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek aan mr. dr. S. N. B- Halbertsma eervol ont slag verleend als lid van het college van regenten over de gevangenissen te Rotter dam, onder dankbetuiging voor de in die be trekking bewezen diensten. VAN DIT OQGSN BLIK AF ^ULT G'j HET TEFKEN YAN DEN PANTER..?5^ gen ALT- BEW'jS UW sc*fi'rrERfN3 M E» e N W ER P E. COB l NA Hj NOT SPUD DEN BESTEN MESSEN ytER D'iEM H 'j OOIT GE2i£N. KON DIT IS EEN DER GELUK KIGSTE. DOGENBLHV Ken VAn fyr'j'N Le ven koning KO loonen OM DEN VAN EIJMEREN-BEKER. Zaterdag en Zondag a-s* nullen in het club- lokaal van de Maasstad te Rotterdam wed strijden worden gespeeld om den Van Eijmeren- beker (groot biljart.) Aan deze wedstrijden ne men deel Vos' Caland, Kuiper, Calana, Van Eijmeren, Maasstad, Saes Breda, van Loon, Bergen °P Zoom en vermoedelijk ook Metz van Dos, r>en Haae- TENTOONSTELLING VAN VLIEG TUIGMODELLEN. In het Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart aan het Haringvliet zal Zaterdag middag worden geopend de tentoonstelling van vliegtuigmodellen. De tentoonstelling is dien dag vanaf 3 uur voor het publiek te bezichtigen en blijft geopend tot en met Zon dag 24 April. De heer H. Walaardt Sacré, algemeen secre taris van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart en voorzitter van de centrale jeugdcommis sie van deze vereeniging zal de tentoonstel ling komen openen. Aan het bureau van politie, Straatweg 138, zijn in de afgeloopen week de volgende ge vonden voorwerpen gedeponeerd een huisr sleutel, een radiateurdeken, een handschoen, een kinderfiets. Bij vinders zijn te bekomeneen geld stukje, J. Beudeker, Julianalaan 7 b; een schooltasch met boeken, H. Kirzer, Kleiweg 121; een kindermuts, J. de Ridder, Woelwijk straat 63b, Rotterdam; een paar regenpijpen, J. van Zanten, Kootschekade '25a; een huis sleutel, M. v. d. Meer, Straatweg 131; een paar gymnastiekschoentjes, Nooteboom, Dah liastraat Ha; een dames-armbandhorloge, L. Bijens, Pr. Fred. Hendrikstraat 62b; een zak mes, J. Siebers, Julianalaan 48a; een schroe vendraaier, A. J. v. d. Laan, Jan van Vught- straat 5a, Rotterdam; een heeren-armband- horloge, J. Hollewijn, Gerard Scholtenstraat 41b, Rotterdam; een belascingmerk, van Leeuwen, R. Rottekade l'LO, Bergschenhoek; een portemonnaie met inhoud, T. Roozeu- beek, Julianalaan 18b; een zakagenda, P. Vervoort, Berglustlaan 20; een paar snelbin ders, v. d. Griendt, Berglustlaan 55a; een dames-polshorloge, Goeding, Adr. v. Mathe- nesserlaan 55b. Zwervend aangetroffeneen zwarte kat, terug te bekomen bij Hollander, Julianalaan 54; een hond bij Brand, Ceintuurbaan 24a. BURGERLIJKE STAND GEBORENJanna Angenita d. van P. Feenstra en J. A. M. v. d. Ende Jacomina d. van A. Mastrigt en J. H. Holtkamp. OVERLEDENE. v. Boon 81 J. z, van C. Boon en Kortlave.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2