„ADRESSEN Stuyvenberg's Triplex AU BON MARCHé TIM ÏYJLek 'EN SPUD. Dr. M. A. v. Bouwdijk Bastiaanse. S Weerverwacliting. I Op expeditie in de binnenlanden. 71 DONDERDAG 12 ME! 1938 STADSNIEUWS. NED. R. K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. DIOCESANE VERGADERING TE SCHIEDAM. |L JAARVERGADERING m R. K. VROUWENBOND. R. K. VROUWENBOND. SCHEEPVAART UITSCHIEDAM'S VERLEDEN. DAM 41 Dagelijksche Motorbootdienst op AMSTERDAM ZOMERTIJD. KETHEL. 6ARAGE „UNIQUE" burgerlijke stand ROTTERDAM. 2 tot 3.37. 2 NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE „NIEUW-AMSTERDAM' DE INSTORTING AAN DE VALKENSTEEG. Het zevende slachtoffer geïdentificeerd. lukt R. K. AMBACHTSSCHOOL ST. JOSEPH MACHINISTEN-EXAMEN. Nieuwe geest, adviseur. In plaats van Pater Smulders is tot gees telijk adviseur benoemd de Z.E. Pater D. D. van Zeyl O.P. van de Singelkerk. Speldjesverkoop Dames, die zich met de speldjesverkoop a.s. Kondag willen belasten worden ver zocht zich alsnog op te geven bij den pen ningmeester P A. v. d. Berg, Broersvest H-H. Missen. De Kindermissen op Zaterdag a.s. in de Vier parochiekerken zijn tot inten overleden en levende katholieke van Schiedam. Men verzuime niet deze H.H. Missen bij te wonen en door de kinderen te doen bijwonen. Zondag om 9 uur in de Singelkerk H. Mis tot intentie der leden. Viering Moederdag. Zondag a.s. wordt de Moederdag gevierd door een tooneelvoorstelling in de R K. Volksbond des avonds 8 uur. Onder leiding van mevr. Pluym, zal het P. V. Tooneelgezel- schap een klucht getiteld ,,'n Wespennest uit- voeren Gratis toegang en gratis palatsbespreken voor alle leden, dames en heèren Dank zij de bemoeiingen van het bestuur der plaatselijke afdeeling, zal de jaarver- gadering van de Diocesane R. K. Vrouwen- bond in het Bisdom Haarlem, te Schiedam worden gehouden en wel op 30 Mei a.s. in Gebouw Musis Sacrum. Deze vergadering is uiteraard alleen toegankelijk voor de be stuursleden of afgevaardigen van de diverse afdeelingen in het Bisdom Haarlem. Dit. is de eerste maal dat deze vergadering te Schiedam wordt gehouden. Er wordt een 200-tal dames verwacht. Behalve de gewone agenda wordt, des middags een inleiding gehouden over ..Per soonlijkheidscultuur" door den ZeerEerw. Heer Henri de Greve. De' vergadering staat onder leiding van Mevr. Toos Post. secretaresse is mevr. Dr, J. Hillen. Des middags 1 uur wordt de ver gadering onderbroken door een gemeen schappelijke lunch. Na opening door de presidente, Mevr. Pluym, welke vergadering door ruim 100 le en werd bezocht en na eenige mededeelin- gen van huishoudelijken aard, werd overge gaan tot de installatie van den nieuwen geestelijk adviseur Kapelaan v d. Steen. De presidente stelde den nieuwen geest, advi seur aan alle aanwezigen voor en riep hem een hartelijk welkom toe. Kapelaan v. d. Steen beantwoordde dit welkom, met een hartelijk speechje. De notulen der vorige ledenvergadering werden hierna vastgesteld, waarna de jaar verslagen van de secretaresse mevr. M. van Oppen en de penningmeesteresse mej. J. 'M. de Groot met algemeene stemmen werden Êoedgekeurd. Beide dames werden door de presidente bedankt voor haar goede zorgen in het belang van vereeniglng. Eveneens her innerde mevr. Pluym nog eens aan de werk wijze der onderaf deeling: de St. Theresia- vereeniging en speciaal de jarenlange belang- looze arbeid van mevr. E. Steens in het be lang van velen. Tot leden der kascommissies 1937-1938 werden gekozen de dames Groenendaal, Kins en van der Pluim. Aan het bestuur werd als nieuw bestuurslid toegevoegd Mevr. C. Janse, die hierna achter de groene tafel plaats nam. Alvorens aan Kap. v. d. Steen het woord te verleenen to thet houden eener rede, ves tigde de presidente de aandacht op een arti kel van Henri de Greeve in de Kath. Vrouw-' over de Naastenliefde, waarmee we allen ons Voordeel kunen doen. Hierna hield Kap. O. van Steen een gloed- rede over het sociale probleem. Hij f?''derde in groote trekken het verschil tus- i:11 de arbeidende klasse en de bezittende Inn» ^et klem van redenen drukte hij de .Bisten op hun hart hun christenplicht te ®eSri.iPen en de arbeiders te beschouwen en behandelen als hun broeders, zooals Chris- Deh0t geleerd heeft zang VggeildaPunten werden afgewisseld door H. Hartkerift dameecongregatiekoor van da Vredebregt. a°hder leiding van den heer C. gen de liederen Qenv°lgens werden gezon- d,ulcis Memoria, ;\j'\,tuum Praesiduum, Jesu, Wiegelied. Tot'si0aila> hoor ons smeeken en voerd Beiersch liedjet w-alleraardigst uitSe~ ren dat ook dit koor in lJ m°esten constatee- Een close-up van H. K. II. Prinses Juliana met op haar armen H.K.H. Prinses Beatrix en rechts Z. K. H. Prins Bernhard in de gouden koets. vooruitgegaan. opzicht is s.s. zee- S0HIEDAM. U Mei. Vertrokken; Ned Lekhaven, ledig naar Rotterdam; sleepboot Noodrzee, naar Maassluis. PAR, 12 Mei. Vertrokken. motor3choener Adrian's, naar Schiedam. "~r, Vóór 50 jaar- Wij lezen In de Nitiuwe Schiedaimsc e Courant van 9 Mei 1888: tie familie H. van Pijnacker. die nea®" middag onder het z.g.n. bruiloftsrijden ook onze stad bezocht, zag zich in haar tee- - vreugde reeds spoedig gestoord. In de terstraat nabij de Groote Markt gekomen, had een paard voor een der zes tilbury's ge spannen, het ongeluk uit te glijden, waar door de boom van het rijtuig brak en het oprijdende paar er uit viel en vrij onzacht fnët de straatsteenen kennis maakte. Geluk kig bleek, nadat men eenigszins van de sjdirik was bekomen, dat beide weinig of g£en letsel bekomen hadden. De feestelijke, opgewekte stemming v/as echter geweken en nadat voor de defecte tilbury een ander rijtuig bij de erven van Velzen was gehuurd, nadden de bruiloftsgasten spoedig den te rugweg naar Pijnacker ondernomen. Vóór 25 Jaar. Wij lezen in de Nieuwe Schied. Courant Van 7 Mei 1913: HET KIESDISTRICT SCHIEDAM. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling der coalitie-partijen in het kies district Schiedam bij de a.s. Tweede Kamer verkiezing opnieuw candidaat te stellen net aftredend lid, jhr. mr. D. J. de Geer (C.H.). Voor de Prov. Staten zullen de can- dijlaten Kijn: ,de hèer KarreWian (C.H.), JVethouder te Overschie, in de plaats van |>«n. heer Hoogerbrugge, die bedankt heeft. jp1 de heer A. G.-A, Nolet (R.K,) aftredend «d, Eu Voorjaarsautotocht naar Grave. Er bestaat gelegenheid om zich op te ge ven voor de voorjaarsautotocht, welke op Maandag 23 Mei as. naar Grave zal plaat» vinden. Deze tocht niet te verwarren met de groote autotocht, welke in Juli a.s. plaats vindt. Opgave met directe betaling kan vóór 19 Mei a.s. geschieden bij de secretaresse mevr. M. van Oppen Hoogstraat 182. De tocht gaat over Rotterdam, Ridderkerk naar Gorkum, waar koffie wordt gedronken, langs de Waal over Vuren, Waardenburg, over de nieuwe Waalbrug naar Zaltbommel. Vervolgens langs den Bosch en over Hees naar Grave, waar het R. K. Blindeninstituut De Wijnberg" wordt bezocht. Daarna lunch. Vervolgens over Arnhem naar de Westerbou- wing, alwaar de thee wordt gebruikt. Ver volgens over Rhenen, Doorn, Zeist, Utrecht, woerdent Gouda naar Schiedam terug. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere offictëele ar- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. 99 is 'fc Goedkoopste en 't beste. Alle soorten huisvlijtartikelen. Reel. 106S 6 TELEFOON 68646 GEBR. BIJLOO Burgemeester en Wethoudeis van Schie dam brengen ter algemeene kennis, dat de zomertijd dit-jaar zal ingaan 15 Mei a.s., des voormiddags 2 uur (dus in der. nacht van Zaterdag op Zondag resp. van 14 op 15 Mei a.s.) en dat alsdan de wettelijke tijd met een uur zal worden vervroegd en de klok ken dezer gemeente een uur vooruit ge zet zullen worden, zoodat het geacht wordt te zijn 3 uur. Zij noodigen de beheerders van openbare uurwerken uit de onder hun beheer staan de klokken eveneens een uur te doen ver zetten. SCHIEDAM, 12 Mei 1938. HINDERWET. Ter openbare kennis wordt gebracht, dat het d.d. 9 Maart 1938 afgekondigde verzoek van N. A. van Hoek om vergunning tot op richting van een inrichting tot het opslaan en verwerken (verpakken) van lompen en oude metalen in het pand Boterstraat 56b, alhier, is ingetrokken, waarom Burgemeester en Wethouders van Schiedam deze aanvrage bij besluit van 9 Mei 1938 buiten verdere be handeling hebben gesteld SCHIEDAM, 12 Mei 1938. 1014S 7 DE RADIO-CENTRALE Programma 5, Vrjjdag 13 Mei. Luxembur: 88,20 Concêrt Radio Nor mandie. 8,209,35 Concert Luxemburg: 9,35—10.35 Concert Radio Normandië: Je Concert Brussel (Ned.): 11,20 —12,20 Gram. Concert Brussel (Fransch) 12,20—12,50 Gramofoon Brussel (Ned.): 12.50 1,-0 Gramofoon Deutschlandsender 1,202,20 Gramofoon Luxemburg: 2,20—» 2,40 Concert Pauze: 2,40—2,50 Lu xemburg: 2,50—4.50 Concert Brussel (Ned.l 4.50—9,20 Concert Pauze 9,209,25 Luxemburg 9,25—12 uur Concert, Voor de programma's 1 t.m. 4 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether". GEBOREN: Helene C. B., d. van J. C. Burrink en M. Stockhammer, JNiassaulaan 75 N Aaltje W. d. van J. Troost en J. Koogje p- Maasstraat 85 Wilhelmir.a B., d. van fr*ar.i^n, Hrinker en W. J. van Hoorn, West- QPP^jMschestraat 24. H. Ze^e Th- A- M- van DiJk 24 b en en E? Me, 21 1- - D. B. H van Asten 25 j en A. L m ee 21 1 P- de Ridder 28 3- Ent 27 i PnVTn Hijhe 32 j Kl p- Van der OVERLEDEN-1^alksma 27 J' Noletstarat i C" A- v. d. Moezel 66 J„ Dr. Kerfkhof 3 -A. E. Thonissen 87 j. Oude van J. D. Gonlai? r-' d" Pavert 53 j. echtg. van Doorn 71 i \vf °Fd°nstraat 30 P. E. J- Manastraat 10b. AUTOBÜSLIJN KETHEL—SCHIEDAM. Een groote verbetering voor de kerkbezoekers uit Bijdorp. Met ingang van 15 Mei zal voor de auto buslijn KethelSchiedamOverschieHil- legersberg een nieuwe dienstregeling wor den ingevoerd, waarbij de mussen welke steeds het kruispark en het dorp als eind punt gehad hebben, thans allen zullen door- loopen naar de R. K. Kerk. Zooals uit de nieuwe dienstregeling blijkt, zullen enkele bussen alleen op Zondag rijden. Deze dienst werd door de directie der R. E. T. in over leg met pastoor Burwinkel zoodanig gere geld, dat ook de parochianen uit Bijdorp thans op een zeer gemakkelijke wijze hun eigen parochiekerk kunnen bereiken, terwijl de H.H. Missen op Zondag er op ingesteld zullen worden om ook uit de kerk weer met de bus naar huis te kunnen gaan. Des Zondags zal men met de bus, welke om 7,10 uur 's morgens vanaf de Koemarkt te Schiedam vertrekt, juist op tijd aan de kerk zijn voor de Vroegmis van half 8. Deze Mis zal om kwart over acht uit zijn, zoodat men direct met de bus van 8,15 naar huis kan gaan. Overwogen wordt nog om het Communiceeren alsnog eerder dan tot nog toe, te doen plaats hebben en wel direct na de Consecratie, zulks ook ten gerieve van diegenen, die van de bus gebruik maken. Voor wat de Hoogmis betreft kunnen de pafochianen uit Bijdorp, die zulks wenschen, gebruik maken van de bus welke 9,55 van Schiedam vertrekt. Deze bus is om 10.09 uur aan de R. K. kerk. In verband hier mede zal met ingang van Zondag 22 Mei de Hoogmis op Zon- en Feestdagen om tien minuten over tien aanvangen. Naar de pastoor ons verzekerde, zal de Hoogmis om kwart over elf uit zijn, zulks ten gerieve van hen die van de bus van 11,25 uur ge bruik willen maken. Uit een en ander blijkt overduidelijk hoe zeer de parochie-geestelijkheid wil mede werken aan het geestelijk heil van Bijdorp en zij hoopt hiermede op te heffen allerlei bezwaren en voorwendsels van diegenen, die hun eigen parochiekerk links laten liggen en geregeld in andere plaatsen ter kerke WEET. WAT U KLEEDT I HOEDEN, HANDSCHOENEN OVERHEMDEN, DASSEN Hoogstraat 64, Tel. 67774, Schiedam RecUOOOS 10 gaan. Door deze regeling zijn alle bezwa ren ondervangen en mag dan ook terecht verwacht worden dat de doortrekking van de buslijn naar de R K. kerk niet alleen in een behoefte voorziet, maar dat men door het gebruik maken van deze gelegenheid, het genomen initiatief ook zal weten te waardeeren. De oprit van het Kerkwerfterrein zal een dezer dagen aanmerkelijk verbreed worden, daar de bestaande inrij voor de groote T. O. D.-bussen te smal is. De kosten zullen ge zamenlijk door Kerkbestuur en Gemeente ge dragen worden. Vermeldden wij tenslotte nog dat a.s. Zondag na de H. Missen de nieuwe dienst regelingen voor allen gratis verkrijgbaar zul len zijn. Met nadruk wijzen wij er nog eens op, dat a.s. Zondag de Hoogmis nog om 10 uur begint, en met ingang van 22 Mei, dus de d.a.v. Zondag, om 10.10 uur. Benoemd tot hoogleeraar in de verlos kunde en gynaecologie aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. DE gemeenteraad van Amsterdam lioeft gisteravond, na een gehei me zitting, welke ongeveer twee uur duurde, tot hoogleeraar in de verlos kunde en de gynaecologie aan de Gemeentelijke Universiteit van Am sterdam, als opvolger vnB prof. dr. A. van Rooy benoemd dr. M. A. van Bouwdijk Bastiaanse. Door de geneeskundige faculteit der ge meentelijke universiteit te Amsterdam was in de vacature van prof. dr. A. H. M. J. van Rooy de volgende aanbeveling opgemaakt, welke aan het college van curatoren werd overgelegd: 1. dr. .M. A. van Bouwdijk Bastiaanse; 2. dr. F. C. van Tongeren; 3. dr. I. A. Wijsen beek. Het college van curatoren had dezelfde voordracht aan het gemeentebestuur opge maakt. Bij de gehouden stemming, na ongeveer twee uur geheime zitting, werden uitgebracht op dr. van Bouwdijk Bastiaanse 22 stemmen, op dr. van Tongeren 11 en op dr. Wijsenbeek 7 stemmen. Levensloop van den nieutven hoogleeraar. Omtrent den levensloop van den nieuwen hoogleeraar, welken we reeds in het avond blad van 1 April uitvoerig meedeelden, brengen we de volgende bijzonderheden nog in herinnering. Dr. van Bouwdijk Bastiaanse werd op 21 November 1886 te Bemmal geboren. Reeds zijn vader en grootvader waren medici, doch daarvóór lag de traditie van het geslacht bij de marine. De overgrootvader van dr. van Bouwdijk Bastiaanse was kapitein-luit. ter zee. Na aen de gemeentelijke H. B. S. te Nijme gen eindexamen te hebben gehaald in 1905, vertrok dr. van Bouwdijk naar Utrecht. Op 1 November 1912 werd hij bevorderd tot arts en was vervolgens gedurende twee Jaren assistent voor chirurgie en gynaecolo gie in de Maria-Stichting te Haarlem onder leiding van dr. Jessurun. Op 1 October 1914 keerde hij terug naar Utrecht om gedurende drie jaren als assistent Van prof. Kouwer werkzaam te zijn aan de verloskundige en gynaecologische kliniek. Na drie jaar onder prof, Kouwer te hebben gewerkt, vertrok hij naar Weenen, alwaar hij assistent werd aan de 1ste universiteits vrouwenkliniek onder leiding van prof. Fr. Schauta, die hem in Mei van 1918 zeer on gaarne zag heengaan. In dat jaar vestigde hij zich te Rotterdam. In 1921 werd hij het hoofd van de verlos kundige afdeeling van het St. Franciseus- Gasthuis en in 1927 tevens van de gynaeco logische afdeeling. In hetzelfde jaar werd hij tevens hoofd der gynaecologisch-verloskun- dige afdeeling van de dr. Nolet-Stichting te Schiedam. Vanaf de oprichting van den Nederl. Bond voor Kraamverzorging, was hij bestuurslid dezer organisatie. Van den R. K. Ned. Bond voor Kraamverzorgsters was hij van de op richting af de voorzitter. Te vermelden valt verder zijn bestuurslidmaatschap van den Ned. Bond tot bescherming van Zuigelingen en Kleuters en ter bevordering van de praenatale zorg. Hij is plaatsvervangend lid van het College, gevestigd te 's Gravenhage van het Medisch Tuchtrecht. Vanaf de op richting lid van het Nederlandsch Comité van de Internationale Vereeniging ter be studeering van het bevolkingsvraagstuk. In Juli 1937 vertegenwoordigde hij met prof. Methorst en prof. Freto als rijksgedelegeer de Nederland op het „Congres International de la Population" te Parijs. Zeer talrijk zijn de publicaties, welke van de hand van dr. van Bouwdijk Bastiaanse in den loop der jaren zijn verschenen in het Nederlandsch Tijdschrift voor Geneeskunde en de voordrachten, gehouden voor het Klinisch Genootschap te Rotterdam, volle dig in genoemd tijdschrift opgenomen. Ook in het Nederlandsch Tijdschrift voor Verlos kunde en Gynaecologie versohenen vanaf 1919 tot heden talrijke publicaties en voor drachten. 11 i i mm u i 1111111111 iiniiniii'i ij Overdag iets koeler. Zwakke, later toenemende Zuid- Z Oostelijke tot Zuid-Westelijken wind, aanvankelijk licht bewolkt, Z later toenemende bewolking, in Z het Zuid-Oosten weinig of geen Z Z regen, overigens kans op regen, Z Z aanvankelijk iets warmer, overdag Z Z iets koeler. Z Z Verwacht wordt, dat het regen- Z Z front ons land morgen bereiken Z Z zal, zoodat de bewolking wel zal Z Z toenemen en regen waarschijnlijk 1 is, behalve in het Zuid-Oostelijke Z. - deel van ons land. De wind zal - Zuidelijk blijven en later wellicht - - iets toenemen. De nacht zal zach- - - ter zijn, doch overdag zullen de H temperaturen niet zoo hoog op- - jjjj loopen als vandaag. Voor de wielrijders. VRIJDAG. I Z Zon op 4.09. Zon onder 19.44. Z Maan op 19.08. Maan onder 3.29 Z - Wielrijders lichten op van 20.14 SCHIEDAM, 12 Mei. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 16 per H L. Spoeling. Spoeling 1,401,50 (niet officieel). Koning Leopold van België, de peter van Prinses Beatrix arriveerde per vlieg tuig op Ypenburg, waar Z. M. door H. M. de Koningin en Z.K.H Prins Bernhard werd verwelkomd. V.r.n.l.Prins Bernhard, Koning Leopold en de Koningin. Vannacht is het aan de politie gelukt het zevende slachtoffer van de instortingsramp in de Valkensteeg te identificeeren. De on gelukkige is de 78-jarige J. p. Klerks, ge woond hebbende aan de Nieuwe Haven. De oude man was naar den kapper geweest en wilde zich naar zijn woning begeven. De toestand van de beide zwaar gewonden is naar omstandigheden redelijk wel. Den geheelen nacht door is men aan het werk gebleven om het pand van den heer D. Reese te stutten. Ook het pand van de N.V. Mikx is van versterkingen voorzien. Vele nieuwsgierigen hebben zich vandaag naar de plaats des onheils begeven en van verre staande werd de tragische instorting met zoo'n noodlottig gevolg, druk besproken. Van de zijde der gemeente deelt men ons mede, dat de berichten in de pers als zou de firma Mikx meermalen gewaarschuwd heb ben, dat haars inziens de thans ingestorte muur aan de Valkensteeg gevaar opleverde, onjuist zijn, hetgeen trouwens door de firma zelve wordt onderschreven. Wel is juist, dat in December 1936 door de Bouwpolitie een zeer grondig onderzoek naar den toestand van den muur is ingesteld, waarbij echter is gebleken, dat de muur niet het minste ge brek vertoonde. Ook nadien zijn geenerlei klachten aangaande den toestand van den muur ingekomen, terwijl er evenmin andere aanwijzingen zijn geweest, die tot het tref fen van voorzieningen aanleiding zouden hebben kunnen geven. woe-vt WAT ONTZET- TÏNÖ, De BSNzine IS OP. we 2ull£n DE R.ivier. vol gen TQTDflr WE 0NJ3 ItOeFOWnS- TlER. BERBIfCT HEBSEN Hoe zij bij aankomst te New York zal worden gefeteerd. Men ziet thans te New-York de aankomst van de „Nieuw Amsterdam" met groote be langstelling tegemoet. De bladen hebben het publiek regelmatig op de hoogte gehouden van de vorderingen in bouw en uitrusting van het schip en men is zeer benieuwd naar wat het kleine Nederland de Nieuwe Wereld als het nieuwste snufje op het gebied van den transatlantischen dienst zal voorzetten. Verschillende New-Yorksche vereenigin- gen hebben het plan opgevat, de „maiden voyage" van het nieuwe vlaggeschip tot een der gebeurtenissen van het seizoen te maken. Op 20 Mei, twee dagen na de aankomst, zal er aan boord een groote bloemen- en mode show worden georganiseerd, ten bate van het Seamen's Church Institute of New-York, een organisatie, die hulp verleent aan zeelieden van alle gezindten en alle naties en behalve clubhuizen, een zeemanshotel onderhoudt, een bibliotheek en talrijke andere voor den zeeman nuttige instellingen. Verschillende bekende New-Yorksche persoonlijkheden zijn lid van het instituut. Er zal voor deze gelegenheid een speciale autobusdienst worden georganiseerd van het Hotel Pennsylvania, in New-York's centrum naar de pier der HollandAmerika-Lijn te Hoboken. Deze bussen zullen hun weg on der de Hudson door nemen via den Holland Tunnel. Voor de bloemenshow heeft de Garden Club of America haar medewerking toege zegd en ook andere vereenigingen zullen aan de organisatie er van deelnemen. Wat de modeshow aangaat, de jongere leden van het genoemde instituut zullen als mannequins fungeeren en toiletten dragen, die speciaal voor deze gelegenheid ontworpen, getint zul len zijn in de kleuren der voornaamste bloe men. De mannequins zullen tevens bouquet- ten van Meibloemen dragen. De bloemenshow annex modeshow wordt op het promenadedek gehouden. In de rui men van de „Nieuw Amsterdam" bevinden zich de ettelijke duizenden bloembollen, die van Nederland uit werden gezonden, om de bloemenshow zoo goed mogelijk te doen sla gen. Onder de nieuwe variëteiten is de „Prinses Beatrix". Verschillende tuinarchitecten en in tuin architectuur specialiseerende leeken hebben speciale arrangementen op zich genomen. Een hunner, Mrs. Benedict uit Orange Coun ty, maakt tulpentableaux naar oud-Vlaam- sche gobelins. Onder de namen der medewer kenden komen voor die van Pierpont Mor gan en enkele echt-Hollandsche namen, in New-York welbekend als die van Havemeyer en Scheepers. De laatste is een bekend tuin architect, die reeds herhaaldelijk den Neder- landschen naam heeft hooggehouden. Wat de „amateurs" betreft, het zijn meerendeels eigenaars of eigenaressen van groote buiten- verblijven rond New-York, door wie Hol- landsche bloemen worden gekweekt, vooral tulpen en narcissen, welke bloemen door de oude Hollanders in Nieuw Amsterdam wer den ingevoerd en die steeds bij de Amerika nen in de gunst zijn gebleven. De heer W. P. Montyn, consul generaal van Nederland te New-York is eére-voorzitter van het comité voor de bloemen- en mode show. Onder de bestuurderen bevindt zich vice-admiraal R. R. Belknap. Wederom uitbreiding van het onderwijs. Het bestuur \un de R. K. Ambachtsschool „St. Joseph" heeft van het Departement van Onderwijs medewerking verkregen ten einde het onderwijs met ingang van den vol genden cursus op 16 September a.s. uit te breiden met een klas metaalbewerkers. Het aantal klassen bedraagt dan twee en twintig en het aantal leerlingen ongeveer vijf honderd zeventig. 's-GRAVENHAGÉ, li Mei. Geslaagd Voor diploma motordrijver de heeren: C. Laribij, G. Vis, M. Schouten, J. Schmidt en K, Wielaard, allen te Rotterdam; ee fe, X, te Overschie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 3