Krachtig en overtuigend adres van de Kamer van Koophandel aan den Minister-president. 4 197S de aandacht trekkem Dat zijn P C-Costumes WOENSDAG 1 JUNI 1988 Standpunt der regeering te theoretisch. ZooiceV in het buitenlandsch als in hel binnenlandsch luchtverkeer heeft Rotterdam eigen vlieg- liaven noodig. BE DUN AMSTERDAM FRANCFORT BPUXELLES COPENHAGUE iONDRES ROTTERDAM KAMERLID STELT VRAGEN AAN DE REGEERING. POLITIEKE ACTIVITEIT IN DE ZUIDERSTAD. Wederom een groote bijeenkomst in het Colosseum. JONGEN OP SLAG GEDOOD Een vrachtauto ging hem over het hoofd. GELDKISTJE MET 4000.- GESTOLEN. Uit de brandkast van de N.V. „Netam". ONEERLIJKE FIETS JONGEN. ZUID-HOLLANDSCHE BRANDWEER- BOND. Costumesdie altijd weer Een zoo groote verscheidenheid in maten» méér dan 40 voor heeren, vindt U alléén bij P C. Of U dik, dun, breed of slank, groot of klein bent, voor iedeg heeft P C een goed zittend costume. Moderne coupe, nieuwe dessins en kleuren, keurige afwerking en pri- ma kwaliteit, dat levert P C. Prijzen 49.-, 39.-, 22.50. 33.-, 29.75, AMSTERDaM - DEN HAAG - ROTTERDAM - HAARLEM - LEIDEN - BREDA UTRECHT - ARNHEM NIJMEGEN GRONINGEN - LEEUWARDEN Bijna 70 jaar en nog ateeds aan de spits! rOTTERDAM-ANTWERPEN. De Brusselsche „Soir over den maatregel van den Nord- deutschen Lloyd. AFSLUITING TERBREGSCHE WEG. Rotterdam kan niet zonder eigen vliegveld. I\T de gistermiddag gehouden open bare vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam en Omstreken werd met algemeene stemmen besloten onder staand adres te richten aan den voor zitter van den Raad van Ministers, Z. Exc. dr. H. Colijn. Met ernstige bezorgdheid heeft onze Ka mer, en met haar het geh.eeIe Rotterdam- sche bedrijfsleven, kennis genomen van de berichten omtrent het plan der Regeering om te geraken tot de inrichting van een cen traal vliegveld onder Leiderdorp, aangezien de verwezenlijking van dit plan met zich zou brengen, dat Rotterdam, evenals Amsterdam, afstand zou moeten doen van een vliegveld in de onmiddellijke omgeving van de stad. Het is van algemeene bekendheid, dat Rotterdam van meet af aan blijk heeft ge geven de beteekenis van het luchtverkeer te beseffen. Rotterdam immers is in ons land de eerste gemeente geweest, welke zich de beschikking over een eigen vliegveld heeft verzekerd. Op 9 October 1919 werd door den gemeenteraad het besluit tot den aanleg van het vliegveld Waalhaven genomen en, nadat dit reeds in Juli 1920 voor den luchtpost dienst op Londen in gebruik genomen was, werd het op 18 Maart 1921 officieel geopend. Hoewel het vliegveld Waalhaven in dien tijd met succes de vergelijking met buiten- landsche luchthavens kon doorstaan, heeft men, begrijpende dat men nog slechts stond aan het begin van de ontwikkeling van het luchtverkeer, aan den opzet van bet vlieg veld een tijdelijk karakter gegeven. Na verloop van enkele jaren werd het echter voortdurend duidelijker, dat de plaats, die men voor het vliegveld had gekozen, niet de meest geschikte was voor de definitieve ves tiging van de Rotterdamsche luchthaven. De overtuiging vond allengs meer ingang, dat de Rechter Maasoever de aangewezen plaats voor een vliegveld is, zulks mede in verband met de omstandigheid, dat het vliegveld, dat Waalhaven zal hebben te ver vangen, ook het luchtverkeer van 's-Graven- hage moet verzorgen. In deze zelfde richting wezen ook de on derhandelingen tusschen Rotterdam en 's-Gra- venhage over den aanleg van een gemeen schappelijk vliegveld onder Delft, welke in 1924 het is van belang dit niet uit het oog te verliezen op verlangen van den toenmaligen Minister van Waterstaat wer den aangevangen. Deze onderhandelingen welke lang slepende zijn gebleven, hebben niet tot het resultaat geleid, dat men zich bij den aanvang daarvan voor oogen heeft gesteld. Maar ons is nimmer gebleken, dat de onderhandelingen gestaakt zijn, omdat aan een centraal vliegveld de voorkeur werd gegeven. Rotterdam, dat toen door de langdurige onderhandelingen reeds een tiental jaren had verloren en daardoor natuurlijk eenigs- zins achterop was geraakt met de technische uitrusting van zijn vliegveld, heeft toen net plan opgevat tot den aanleg van een geheel nieuw vliegveld in den polder Zestienhoven onder Ovïrschie, een punt, dat in het kader van den wegenaanleg voor dit doel uiter mate geschikt is en dat dan ook voor s-Gra- venhage in vergelijking met den .bestaanden toestand een belangrijke verbetering zou brengen. De ten uitvoerlegging van dit plan werd vertraagd, doordat deze de op tossing vergde van financiëele moeilijkheden, waar bij de medewerking der Regeering onmis baar was, hetgeen in dezen tijd, wanneer de gemeenten iets willen ondernemen, geen ongebruikelijke figuur is. Nimmer is ons in- tusschen gebleken, dat bij het overleg, dat hierover gepleegd is, het denkbeeld, om een centraal vliegveld In te richten, aan het be reiken van overeenstemming in den weg heeft gestaan. Toen de zaak, doordat het Departement van Defensie de beschikking over het vlieg veld Waalhaven wilde verkrijgen, dringend werd en het denkbeeld van de oprichting van een naamlooze vennootschap, waarin door particulieren zou worden deelgenomen, naar voren kwam, is voorzoover ons bekend van de zijde der Regeering al evenmin het plan voor het stichten van een centraal vliegveld als bezwaar naar voren gebracht. Wel werden door den Minister van Finan ciën bezwaren naar voren gebracht, doch die bezwaren betroffen den financiëelen op zet van de plannen en het zou immers vol strekt zinloos geweest zijn te treden in een beoordeeling van de financiëele mérites van het plan tot den aanleg van een vliegveld in den polder Zestienhoven, als dit plan zelf bij de Regeering bezwaar had ontmoet. Deze geheele gang van zaken maakt het duidelijk, dat de mededeeling van het besluit der Regeering tot den aanleg van een cen traal vliegveld onder Leiderdorp over te gaan, voor de Rotterdamsche samenleving een volkomen verrassing is geweest. De gang van zaken maakt tevens duidelijk, dat deze verrassing niet anders dan een hoogst onaangename kan zijn. Want, indien het bovenstaande één ding duidelijk maakt, dan is het dit, dat het plan voor een centraal vliegveld een inbreuk is op de historisch ge groeide verhoudingen en dientengevolge be- teekent een verloochening van de rechtma tige aanspraken, die daaraan door Rotter dam zoowel als Amsterdam kunnen worden ontleend. Men mag naar onze meening de vraag, of een centraal vliegveld gewenscht is, niet isoleeren van de voorgeschiedenis van de zaak. Bestond er op dit oogenblik nog geen enkel vliegveld, dan zouden wij weliswaar nog met overtuiging pleiten voor een vlieg veld in de nabijheid van Rotterdam, maar dan stond de zaak althans in zooverre an ders, dat men de argumenten vóór en tegen een centraal vliegveld geheel op zichzelf kon beoordeelen. En dit kan in dit stadium niet meer. Zou het een fout zijn geweest den huidigen toestand te hebben laten ontstaan, dan heeft men, zooals altijd, de gevolgen van die fout te dragen. Naar onze vaste overtuiging is hier echter van een fout geen sprake en zou de aanleg van een centraal vliegveld de ontwikkeling van de luchtvaart in ons land een stuk acn- teruit zetten, te meer, waar de luchtvaart in de latere jaren een zoodanige vlucht heeft genomen, dat- er naar onze meening in dit stadium van de ontwikkeling stellig voor twee groote luchthavens plaats is. De beroering die de publicatie van het be treffende besluit heeft doen ontstaan, is het beste bewijs, welke psychologische weer standen een centraal vliegveld zou wekken. De Rotterdammer kan nu eenmaal een vlieg veld op 36 K.M. afstand niet als zijn lucht haven beschouwen en het staat voor ons vast, dat dit een nadeeligen invloed zal heb ben op het gebruik, dat van de luchtverbin- dingen zal worden gemaakt. Regeering verloor feitelijke verhoudingen uit het oog. Hoe vaak heeft men van de zijde van de K. L. M. er niet op gewezen, dat Rotterdam in het luchtverkeer niet de plaats innam, die het op grond van zijn bevolkingsdichtheid en beteekenis zou moeten innemen? En hoe dikwijls heeft men niet onze medewerking ingeroepen om daarin verbetering te ver krijgen? Telkens weer hebben wij er dan den nadruk op gelegd, dat Rotterdam als luchthaven alleen dan tot volledige ontwik keling zou kunnen komen, wanneer men bet behoorlijke verbindingen verzekerde. Helaas is men eerst in den laatsten tijd meer stel selmatig stappen in die richting gaan doen en kon dientengevolge eerst laat de grond slag voor een verderen groei van Rotterdam als luchthaven worden gelegd. Laat men er dan toch voor oppassen, dat men hetgeen ten deze werd bereikt, weder niet in de waagschaal gaat stellen. Men moet bij de beoordeeling van dit vraagstuk de feitelijke verhoudingen tot uit gangspunt nemen en die feitelijke verhou dingen liggen nu eenmaal zoo, dat van de kortere buitenlandsche verbindingen en Bovenstaande beeldgrafiek geeft een indruk van de beteekenis van de voor naamste Europeesche vlieghavens. De cijfers geven het aantal aan van de dagelijks in geregelden lijndienst van deze vliegvelden vertrekkende toestellen. In deze van Duitsche zijde gegeven grafiek wordt juist de aandacht gevestigd op de opmerkelijk hooge getallen van de beide Hollandsche lucht havens, een voorsprong, welke gelijk de Kamer van Koophandel in haar bij gaand adres aantoont, door het plan der regeering gevaar loopt verloren te gaan. hierbij denken wij in het bijzonder aan de verbinding met Londen het meest gebruik wordt gemaakt. Van het totaal-aantal pas sagiers, dat in 1937 van en naar Rotterdam op de buitenlandsche verbindingen recht streeks werd vervoerd, werd 66.71 pet. ver voerd op de trajecten RotterdamLonden en RotterdamBrusselParijs. Meent men nu werkelijk, dat het voor den Rotterdammer geen verschil maakt, of hij over Overschie dan wel over Leiderdorp naar Londen, Brussel of Parijs zal moeten vliegen? Dat kunnen wij niet aannemen en daarom zijn wij ervan overtuigd, dat het centrale vliegveld de ontwikkeling van het luchtverkeer zal remmen, ja zelfs misschien wel op bepaalde trajecten een achteruitgang zal veroorzaken. En wat stelt men zich voor van het bin- nenlandsche luchtverkeer, dat wat het aan tal passagiers betreft op Waalhaven 51,37 pet. van het totale rechtstreeksche vervoer uitmaakt? Gelooft men werkelijk, dat het de uitbreiding van het binnenlandsch verkeer ten goede zal komen als men voortaan van Vlissingen of Haamstede b.v, over Leiderdorp naar Rotterdam moet? Het staat voor ons vast, dat een haven en handelsstad van de importantie van Rot terdam in haar onmiddellijke nabijheid -een vliegterrein moet hebben, dat het als haar eigen luchthaven kan beschouwen. Ontneemt men de stad haar vliegveld, dan berooft men haar van één van de essentiëele onderdeelen van haar uitrusting. Een haven- en handelsstad van deze grootte heeft een eigen vliegveld noodig, niet alleen ter wille van het reizigersverkeer, maar ook met het oog op het goederen- en postvervoer. Wij denken hier bijvoorbeeld aan de verzending van scheepsdocumenten en goud in verband met de wissel-arbitrage, die verzending op het laatste moment nootjj- zakelijk maken. Men wijst op de toenemende neiging tusschenlandingen uit te schakelen, ten einde den vliegtijd zooveel mogelijk te be korten. Daartegenover stellen wij, dat het toch niet noodig is elk vliegtuig te Amster dam én te Rotterdam te doen stoppen en dat, zooals trouwens reeds geschiedt, een zekere taakverdeeling tusschen onze beide groote luchthavens kan worden nagestreefd. Boven dien zal het streven naar uitschakelen van tusschenlandingen toch zijn natuurlijke grens vinden in de geografische gesteldheid van de landen, die men bevliegt. En zal zich, naar mate de ontwikkeling van het luchtverkeer voortschrijdt, niet steeds meer een zekere differentiatie tusschen de verschillende diensten gaan vertoonen, in dezen zin, dat bepaalde diensten speciaal voor de bedie ning van de groote afstanden worden inge richt en andere voor de kortere trajecten? Men voert verder aan, dat in de toekom*3* de instandhouding van behoorlijk ingerichte vliegvelden zooveel millioenen zal gaan kos ten, dat het voor de gemeenten niet mee*--te betalen zal zijn. Maar is het dan onredelijk, wanneer de nationale beteekenis van de vliegvelden van Amsterdam en Rotterdam vaststaat, te verlangen, dat het Rijk een deel van deze kosten voor zijn rekening zal ne men? Een centraal vliegveld, dat 32 K-M. van Amsterdam en 36 K.M. van Rotterdam is verwijderd, is voor beide steden onaanne meljjk en het spreekt vanzelf, dat Amster dam, dat zelf den afstand van 32 K.M. naar het centrale vliegveld te groot oordeelt, in redelijkheid nimmer zal kunnen bepleiten Rotterdam voor het luchtverkeer naar Schiphol, dat 68 K.M. Is verwijderd, te ver wijzen. Naar onze vaste overtuiging behoort dan ook het denkbeeld van een centraal vlieg veld onder Leiderdorp als schadelijk voor de economische belangen van Rotterdam en Amsterdam beide te worden losgelaten. In plaats daarvan bevordere het Rijk, wat Rot terdam betreft, den aanleg van het vliegveld in den polder Zestienhoven. Wij bevelen onze beschouwingen in de aandacht van Uwe Excellentie aan en spre ken de hoop uit, dat spoedig de weg zal worden gevonden, om de gevaren, welke Rotterdam thans bedreigen, af te wenden. Tet Tweede-Kamerlid dr. Van den Tempel heeft de volgende vragen gesteld aan de ministers van Waterstaat en van Defensie 1. Is de regeering bereid mede te deelen of het juist is, dat zij in beginsel heeft beslo ten de stichting te bevorderen van een nieuw centraal vliegveld voor de burgerlijke lucht vaart op een terrein, be-Oosten Leiden, welke beslissing zou inhouden de opheffing van Schiphol als vliegveld voor de burgerlijke luchtvaart en het inhouden van een vergun ning tot het aanleggen van een vliegveld in den polder Zestienhoven 2. Indien zoodanige beslissing is genomen, wil de regeering dan zoo volledig mogelijk mededeelen, welke overwegingen haar daarbij hebben geleid en in het bijzonder in hoeverre de belangen van 's lands defensie daarbij van invloed zijn geweest? 3. Is het juist, dat de minister van Defen sie voor den aanleg van een centraal gelegen militair vliegveld aanvankelijk de voorkeur heeft gegeven aan een terrein in de nabijheid van Leiden en moet eventueel uit een beslissing, als hiervoren bedoeld, worden afgeleid, dat deze meening is prijsgegeven 4. Heeft de regeering kennis genomen van de nadrukkelijk uitgesproken meening van het gemeentebestuur zoowel van Amsterdam als van Rotterdam, dat door het verlies van een in de onmiddellijke nabijheid gelegen vliegveld voor de burgerlijke luchtvaart zeer groote belangen van deze centra van bevol king, handel en bedrijfsleven zouden worden geschaad, en heeft zij overtuigende aanwij zingen en redenen voor de verwachting, dat deze noodlottige gevolgen voor deze gemeen ten zich niet zullen voordoen 5. Is de regeering niet van meening, dat door het leiden van het luchtverkeer over een centraal vliegveld, gelegen op belang rijken afstand van de grootste bevolkings centra, de ontwikkeling van het binnenland- sche vliegverkeer en het internationaal ver keer op korte afstanden ernstig zal worden geschaad 6. Is de regeering niet van meening, dat, in het bijzonder met het oog op de groote bedragen, welke aan Schiphol zijn ten koste gelegd, de aanleg van een geheel nieuw centraal vliegveld een zeer kostbare proef neming beduidt?. De zienswijze, dat alleen in den eigenlij ken verkiezingsperiode de burgerij bijeen dient geroepen te worden, om den „stand van zaken" op te nemen, is thans wel nagenoeg verdwenen. Er blijken telkens weer zooveel problemen aan de orde, die geheel Neder land, of speciale volksgroepen of bepaalde richtingen der bevolkiing hevig beroeren, dat bij al de verwarring klare taal en duide lijke uiteenzettingen niet alleen niet over bodig, maar zelfs dringend gewenscht geacht mogen worden. Een verblijdend initiatief ten deze is thans genomen door de af deelingen der R. K. Staatspartij in Rotterdam-Zuid, die een groote meeting hebben belegd in het beken de Colosseum-theater aan de Beijerlandsche- laan. De bijeenkomst zal worden belegd op Za terdag 11 Juni des namiddags half vier. Terwijl de zaal zal daveren van onze lie deren, zullen de aanwezigen worden onder richt door twee sprekers van naam. Allereerst zal de zeereerw. heer Henri de Greeve de ongetwijfeld stampvolle zaal on derhouden over „Onze positie". Deze spre- *\r alleen reeds zal een Colosseumgang waard zijn. Als tweede spreker treedt op mr. Maarse- veen, die de sociale politiek van minister Romme onder de loupe zal nemen. De harmonie „St. Michael" zal voorts mu zikale medewerking verleenen. De kaartenverkoop bij de propagandisten is al aangevangen. Het zal, gezien de tradi tie der Colosseum-bijeenkomsten, haasten worden om een toegangsbewijs machtig te worden. Er kunnen er velen in dit theater, maar de ruimte zal of we zouden ons sterk moeten vergissen te klein zijn. In ieder geval op naar het Colesseum, niet als martelaren maar om te getuigen voor hun katholiciteit, voor hun politieke overtuiging, voor hun begrip van de feiten, om te demon- streeren hun kracht, hun macht, hun wil en verlangen naar goede voorlichting door man nen, van wie men weet, hoezeer zij eiken rlag voor de geestelijke en tijdelijke belangen van ons Nederlandsche volk in de eerste gelede ren staan. Gistermiddag heeft in de Zaagmolenstraat een ernstig ongeluk plaats gehad, tengevolge waarvan een jongen werd gedood en diens vriendje werd gewond. Twee vriendjes reden in de Zaagmolenstraat op één fiets. De 14-jarige R. van der Nat wonende Zaag molenstraat stuurde, terwijl de 12-jarige Ph. J. Kesting, gewoond hebbende Wilgen straat 44 meereed op den bagagedrager. Langs het trottoir stond een groote veeauto van de firma V., welke werd bestuurd door den 34-jarigen chauffeur B. S., uit de Boe zemstraat. Op het oogenblik, dat de beide jongens naast de vleescliauto waren, slipte de wielrijder en beide jongens vielen tegen de straat. Kesting kwam met het hoofd voor het rechter achterwiel terecht. Op hetzelfde oogenblik ging S., die niets had bemerkt, rijden, en het achterwiel ging den knaap over het hoofd en de dood trad onmiddel lijk in. Van der Nat, die het rijwiel bestuurde, bekwam tengevolge van den val ontvellingen aan linkerknie en klaagde over pijn in de linkerzijde. Hij werd per aato van den G. G. D. vervoerd naar het ziekenhuis aan den Bergweg, alwaar hij werd opgenomen. Ook het lijkje van zijn vriendje werd naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht. In den afgeloopen nacht heeft men zich toegang verschaft tot het kantoor van de N. V. „Netam' Ned. Tank-Apparaten- en Machinefabriek aan de Galvanistraat. Uit de brandkast wordt een geldkistje met 4000 gulden aan bankpapier en zilvergeld ver mist. De brandkast is niet opengescheurd, doch op normale wijze met sleutel geopend. De inbreker moet dus de beschikking hebben gehad over een sleutel, tenzij dat de brand kast niet op slot is geweest. In dit geval zou de inbreker het al heel gemakkelijk hebben gehad. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in doch heeft nog geen spoor van den da der of daders gevonden. In het politiebureau aan de Oostervant- straat is in bewaring gesteld de 18-jarige fietsjongen H. K. die ten nadeele van zijn patroon dén bakker M. v. d. V. van den Mathenesserweg een bedrag ad f 25 *ie verduisterd. Hij kon dit doen door aan zijn baas te vertellen, dat verschillende klanten „poften". Toen het bij een van de klanten nog al erg was opgeloopen ging de bakker eens informeeren waar zijn centen bleven en kwam daarbij tot de ontdekking dat de klant trouw 't verschuldigde geld aan den fiets jongen had betaald, die natuurlijk door de mand viel. In de gisteren te Rotterdam gehouden vergadering van den Zuid-Hollandschen brandweerbond werden in het bestuur be noemd de heeren mr. J J. van der Lip, bur gemeester van Kethel en Spaland (aftr.), P. de Graaff, directeur van den gemeentelijken reinigingsdienst te den Haag (aftr.), W. A. Couzy, chef van de brandweer te Leiden en mr. Woldringh van der Hoop, burgemeester van Katwijk. Het ledental der vereeniging bleef stijgen, het kwam van 91 op 96 met 82 gemeenten en 14 corporaties als lid. Heden herdacht de heer Th. Willemsen den dag, waarop hij 30 jaar geleden zijn in trede deed in de onderwijswereld. De heer Willemsen, die gesproten is uit 'n echt Rot terdamsche onderwijzers-familie heeft in verschillende plaatsen het buitengewoon la ger onderwijs gediend en is thans hoofd van de St. Theresia-jongensschool, Lijnbaan straat. Peek Cloppenbdkg Onze Brusselsche correspondent meldt ons: In verband met het feit, dat schepen van den Norddeutschen Lloyd de Antwerpsche haven niet meer zullen aan(*oen, doch voortaan Rot terdam zullen aanloopenj schrijft de Brussel sche „Soir" °-m- het volgende: Dit besluit van de Duitsche reederij wekt groote tevredenheid te Rotterdam, welke ha ven hiermede in den strijd, dien zij met Ant werpen voert, een werkelijke overwinning kon behalen. In Nederland doet men het echter op tendentieuse wijze voorkomen, dat de Norddeutsche Lloyd deze schepen van ha ven heeft doen veranderen, omdat zij moei lijkheden hebben ondervonden om Antwer pen te berikn. Dit is de oude onrechtmatige campagne betreffende het verzanden van de rivier, die weer opduikt. Iedereen weet echter, dat dit argument van de moeilijk te bevaren Schelde op geen enkelen grond van werkelijkheid berust: de grootste schepen kunnen' zonder hinder Antwerpen bereiken. In werkelijkheid heeft men weer eens te meer te doen met een episode uit den strijd, welke Rotterdam tegenover Antwerpen stelt. De tarievenoorlog duurt voort en het is al gemeen bekend, dat, hierin machtig bijge staan door de Nederlandsche regeering, de haven van Rotterdam belangrijke voordeelen biedt aan de vreemde reederijen. De toepassing der sociale wetten in België en de vermindering van den arbeidsduur in de Antwerpsche havèn hebben bovendien Rotterdam in een nog bevoorrechter positie geplaatst In Antwerpen is men verder de ineening toegedaan, dat Rotterdam belang rijke voordeelen heeft moeten beloven aan den Norddeutschen Lloyd, om deze maat schappij tot dit besluit te bewegen. In gezaghebbende kringen te Antwerpen, aldus het blad, verklaart men, dat het hoog tijd is, dat de Belgische regeering maatrege len treft, om het nieuwe offensief van Rotter dam te beantwoorden. Moeilijk kan nog lan ger goed gevonden worden, dat Rotterdam niet alleen Antwerpen zijn regelmatig ver keer afneemt, maar ook schuiten naar Ant werpen zendt, die er goederen komen halen, die deel uitmaken van den Belgischen export, met die goederen naar Rotterdam teruggaan, om ze daar in Duitsche vrachtschepen te transporteeren. De staat moet intervenieeren ten gunste van de haven van Antwerpen, welke een na tionale instelling is in dienst van de Belgi sche gemeenschap. Er zouden ook besprekingen met Berlijn moeten geopend worden, opdat de clientèle der Duitsche reederijen voor Antwerpen be waard blijve. De "staat zal verder aan Antwerpen alle middelen moeten geven, om zijn haven te moderniseeren en zijn outillages te perfec- tionneeren, want, aldus besluit het blad, als men Antwerpen helpt, dan dient men het be lang van heel het land. In verband met de uitvoering van verbe- teringswerken zal de Terbregsche weg. welke een verbinding vormt tusschen den rijksweg RotterdamGouda en Hillegersberg (Ter- bregge), van 7 tot 28 Juni worden geslote» voor alle verkeer.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2