De nieuwe zetel van „St. Homobonus Kleinzoon van den stichter legt den eersten steen. Ontvangst van de vereeniging op Rotterdam's stadhuis. OORKONDE. HILLEGERSBERG. RESTAURATIE HILLEGONDAKERK. MAASSLUIS. MEESTERWERKEN UIT 4 EEUWEN. OVERSCHIE. EXAMEN AKTE L. O. SCHOONHOVEN. VLAARDINGEN. HOEK VAN HOLLAND. arbeidsbeurs. gegund. ƒ24.775. IJSELMONDE. POSTERIJEN. BURGERLIJKE STAND. IN tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten en een breeden kring van belangstellende leden, uit alle oorden des lands naar de Maasstad gekomen, heeft gistermiddag te half vier op het bouwterrein aan den Sta- tenweg de plechtige eerste steenleg ging plaats gevonden van het in aan bouw zijnde nieuwe gebouw van de Coöperatieve Inkoopvereeniging „St. Homobonus". Deze plechtigheid werd verricht door den 4-jarigen kleinzoon en naamgenoot van den stichter van „St. Homobonus", Ferdinand Meyer, aan wiens nagedachtenis nog door velen woorden van eerbiedige hulde werden gesproken. Feestelijk in een stralenden zonneschijn, wapperden de vlaggen op alle hoeken van het uitgestrekte bouwterrein aan den breeden verkeersweg in Blijdorp, toen te kwart over drie daar een lange stoet arriveerde van be langstellenden van den Walenburgerweg, waarheen een lange trein van tramwagens hen uit de city had overgebracht. Aan de achterzijde van het bouwwerk, waarvan de bekisting reeds overeind staat voor de stor ting van den betonvloer van de eerste ver dieping, was met vlaggedoek en palmgroen een gedeelte afgescheiden. Bestuur, autori teiten en genoodigden namen hier plaats, ter wijl in een breeden kring de talrijke leden met hun dames en de employé's van Homo bonus zich schaarden rond de plek, waar straks de eerste steen zou worden gelegd en de oorkonde zou worden ingemetseld. Begroetingswoord van directeur Kuijper. Het verheugt ons in hooge mate, zoo open de de directeur van „St. Homobonus", de heer Th. Kuyper, de plechtigheid, u hier in zoo grooten getale aanwezig te zien en uit uwe aanwezigheid uw hartelijk medeleven en uwe belangstelling voor hetgeen hier gaat gebeuren, te zien bevestigd. Een bijzonder woord van welkom richtte de heer Kuyper hierna tot den heer A. B. de Zeeuw, wethouder voor de financiën en de bedrijven en den heer R. J. Dijk, wethouder voor de sociale belangen, tot den heer ir. A. Bos, adjunct-directeur van den Gem. Tech- nischen Dienst, tot het bestuur van de Kamer van Koophandel, vertegenwoordigd door den vice-voorzitter, den heer W. G. A. M. van der Lugt, tot mr. Sandman, directeur van de Twentsche Bank, tot het hoofdbestuur van den R.K. Middenstandsbond, vertegenwoor digd door den bondsdirecteur, mr. F. Bachg, van den Haarlemschen Middenstandsbond, den heer L. J. A. van Doorn, van den Rotter- damschen R.K. Middenstand, de heeren W. H. J. van» Mansum en Alb. Steeman, tot de hoofd- en afdeelingsbestuurders van de R.K. Manufacturiersorganisatie, tot het bestuur van de Belgische zuster-combinatie „Coda- tex", tot den heer H. G. Heij, voorzitter van de commissie voor Overleg inzake Textiel- Import en tot het bestuur van de Vereeni ging tot behartiging van Textiel-import- belangen. Hij gaf hierna het woord aan den voorzitter van Homobonus, den heer J. Koets. Rede van Voorzitter Koels. met trots tegen op zien als Neerlands groot ste coöperatie op ons gebied. In rustig en geleidelijk tempo heeft zich de groei voltrokken. Van de Delftschevaart naar de Korte Wijnstraat. In 1926 naar den Goud- scheweg, dat in 1934 werd uitgebreid. En thans zien wij ons, dank zij de loyale mede werking van het gemeentebestuur van Rot terdam, in de gelegenheid gesteld op dit, voor ons bedrijf zoo uitermate gunstig gelegen terrein, den eersten steen van onzen groot- schen nieuwbouw te plaatsen. Wij verheugen ons, dat deze symbolische handeling gaat geschieden door 'n Ferdinand Meijer in de derde generatie. Moge deze kleine Ferdinand Meijer de voetstappen drukken van zijn door ons allen vereerden grootvader en van zijn vader, Ferdinand Meijer in de 2e generatie, ons gewaardeerd bestuurslid. Dan ging spr. over tot voorlezing van de oorkonde, welke gesloten in een looden koker, zou worden ingemetseld. Nu wij hier bijeengekomen zijn tot het bij wonen van eene symbolische handeling het leggen van den eersten steen van den nieu wen zetel onzer coöpe ratie, die, naar wij ho pen, een waardige be huizing zal worden van onze bloeiende, levens krachtige vereeniging, nu gaan onze gedachten als vanzelf terug naar hen, die op 17 Octo ber 1913, dus 25 jaar ge leden, in figuurlijken zin, eveneens een eer sten steen legden door de oprichting onzer In- Op den drie-en-twintigsten Juni van het jaar negentienhonderd aeht-en-dertig; onder het Pontificaat van Zijne Heiligheid Paus Pius XI; in het veertigste regeeringsjaar van Hare Majesteit Koningin Wilhelmina en het ge boortejaar van H. K. H. Prinses Beatrix, doch ter van H. K. H. Prinses Juliana; toen de Coöperatieve Inkoopvereeniging „Sint Homobonus" G. A. in het vijf-en-twin- tigste jaar van haar bestaan was en het aantal der onder haar vereenigde winkel zaken 362 bedroeg; Toen de stad Rotterdam met kracht werkte aan de totstandkoming van den eersten tun nel onder de Maas; werd de eerste steen gelegd van dit ^ge bouw, dat bestemd is tot zetel van de Coöpe ratieve Inkoopvereeniging „Sint Homobonus G.A., ontworpen door en gebouwd onder lei ding van den architect B. N. A., G. H. M. Holt te Haarlem door de N.V. Aanneming-Maat schappij J. P. van Eesteren te Rotterdam, door FerdinandMeyer, oud vier jaar, kleinzoon en naamgenoot van den Stichter der Coöperatie, die op één Augustus negen tienhonderd twee-en-dertig overleed.' De plechtigheid geschiedde in de vereeren- de tegenwoordigheid van geestelijke en we reldlijke autoriteiten, in tegenwoordigheid van de heeren: H. Moonen, P. J. Klaren H F. Hee- ke en P. J. Simonis, die op 17 October -913, tezamen met den heer Ferdinand Meijer en drie andere heeren deze coöperatie hebben opgericht, van honderden Leden en hunne da mes en van het bestuur en de directie der Vereeniging,.bestaande uit de heeren: u. Koets le, voorzitter, E. Buers, 2e voorzitter, B. J. Lübbers, le secretaris, F. F. M. Meyer, 2e secretaris, G. J. J. Claassen, bestuurder, G K. Doek, bestuurder, Jac. Fonck, bestuurder, Th. Kuyper, directeur, F. G. van Essen, Adj. D.- recteur. Rotterdam, 23 Juni 1938. Nadat de oorkonde in den looden koker was gesloten, werd deze neergelegd in den betonnen vloer en toegemetseld met een steen. Aan de hand van zijn vader kwam hiertoe de kleine Ferdinand Meijer naar voren en verrichtte deze plechtigheid met een metsel- troffeltje, dat met linten in de nationale kleuren was opgestikt. Op dit troffeltje was deze inscriptie aan gebracht: Met dezen troffel werd op 23 Juni 1938 de eerste steen gelegd van het gebouw van St. Homobonüs door Ferdinand Meijer, oud 4 jaar." Als aandenken werd dit troffeltje den kleinzoon van den stichter door den voor zitter aangeboden. Met groote spanning volgden de aanwezi gen de eerste metselproef van den kleinen man en beloonden zijn kordaat optreden mei een algemeen applaus. Tijden3 deze plechtigheid cirkelde boven den nieuwbouw van Homobonus een sport- vliegtuig, bestuurd door den heer Oomen, een der employé's der coöperatie. De heer Ferdinand Meijer trad dan naar voren om te danken voor de hulde, aan de nagedachtenis van zijn vader gebracht door den kleinen Ferdinand Meijer uit te kiezen voor deze plechtigheid. De kleine man is zich natuurlijk nog niet bewust van de eer, hem te beurt gevallen, de familie, welke het op hoogen prijs stelt, des te meer. ring vinden. Ook de arbeid van onzen tegen' woordigen voorzitter, den heer Koets, al ongeveer 20 jaar aan de vereeniging gewijd, moge dankbaar hier in herinnering worden gebracht. Alreeds 17 jaren voert de heer Kuyper als directeur den staf met thans als onderdirecteur, den heer Van Essen, onzen bekwamen administrateur. In die jaren heb ben wij den heer Kuyper leeren kennen als een buitengewoonbegaafde peisoonlijkheid, die in zich vereenigt de gaven van koopman schap, organisatie en rechtschapenheid. De groote vooruitgang van St. Homobonus niet alleen in ledental doch ook in kracht en aan zien bewijzen, dat zijn leiding en beheer juist zijn geweest. Ook het geheele personeel van hoog tot laag wilde spr. hartgrondig dan ken, in het bijzonder den algemeen bekenden inkooper, den heer Zijlstra. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voordat besloten werd, dat de vesti ging in Rotterdam zou blijven. Strijd kwam er en vinnige strijd zelfs, die echter door de saamhoorigheid en goeden geest der St. H.B.- leden weder in goede bedding is gebracht. Ik mag nu wel zeggen, dat alle leden zich achter het uitgewerkte plan in Rotterdam hebben geschaard en allen meewerken om het alleszins te doen slagen. Een hechte band verbindt St. Homobonus met de R. K. Mid- denstandsvereeniging, doordat de leden ver plicht zijn lid te wezen van de R. K. Mid- denstandsvereeniging, waardoor een vrucht bare samenwerking is geschapen. Het is zoo klaar als de dag, dat, wil de midden stand bestand blijven en den strijd aanbin den tegen de groote concurrenten de geza menlijke inkoop voor een overgroot deel de weg is. Moge de bouw van onze nieuwen zetel voorspoedig gaan en op den gedachten tijd de opening plaats hebben. Wethouder de Zeeuw feestelijk gestemd. Dankend voor de uitnoodiglng, tot het Gemeentebestuur gericht, deelde wethouder A. de Zeeuw mede, dat de Burgemeester door andere ambtsbezigheden verhinderd was te komen. Het Gemeentebestuur heeft ge daan, wat het kon om Homobonus in Rotter dam te houden. Is deze dag een feestdag voor u, ook ons allen geeft deze dag een feeste lijk gevoel. Namens het gemeentebestuur wilde spr. gaarne den wensch uiten, dat de jonge steen- legger, Ferdinand Meyer, in een heel lang leven steeds getuige mocht zijn van den groei en bloei der vereeniging. De heer Willemars uit Barneveld sprak mede namens de leden nog een woord van gelukwensch, dankend voor de uitstekende voorlichting op allerlei gebied, waardoor den leden onschatbare diensten zijn bewezen. In deze scheepvaartstad wilde spr. den wensch uiten, dat het nieuwe koopmanshuis van St. Homobonus het vlaggeschip zou worden van de Nederl. inkoopvereeniging en steeds den blauwen wimpel zou kunnen blijven voeren. Ten slotte sprak namens het geheele per soneel de chef van de inkoopafdeeling, de heer P. Zijlstra, woorden van hulde en ge lukwensch en van bijzondere waardeering voor het kloek ondernemen van dezen nieuwbouw, welke straks de zilveren kroon zal zetten op het pionierswerk. Alvorens de feestelijke bijeenkomst werd beëindigd, sprak de adjunct-directeur, de heer F. S. van Essen nog een woord van ge lukwensch namens de directie. Moge de zegen van den Allerhoogste en van den Pa troonheilige St. Homobonus op het werk rusten en de bouw zonder stoornis en in een vlot tempo tot een goed einde worden ge bracht. Met den christelijken groet werd de bij eenkomst dan gesloten, waarop de aanwezi gen met de op den Spoorsingel opgestelde trams naar het Stadhuis reden. Ontvangst ten Stadhuize. De feestdag van St. Homobonus werd dan besloten met een officieele ontvangst van het gezelschap op het stadhuis. Ook hier ontvin gen de wethouders de Zeeuw en Dijk hun gasten. Hierbij waren aanwezig de gemeen tesecretaris mr. Smeding en de raadsleden H. E. van den Brule en J. de Bruin. Nadat het talrijke gezelschap in de mooie hooge hal van het stadhuis zich verzameld had, werd langs de monumentale trap naar de groote feestelijke burgerzaal gegaan, al waar wethouder de Zeeuw hen met een har telijke toespraak verwelkomde. Tweëerlei vreugde heb ik dezen middag, aldus spr. uit de talrijke redevoeringen hoo- ren opklinken. Vreugde over den wasdom uwer vereeniging, welke het mogelijk maak te na 25 jaar reeds te besluiten tot zulk een bouw. Vreugde ook over de uiteindelijke ves tiging in Rotterdam, dat hierdoor de zetel van Homobonus is gebleven. Ook het Rot- terdamsch gemeentebestuur deelt die vreug den. Waar van andere zijde ons reeds lof is toegezwaaid, willen wij die gaarne overne men en ook de Kamer van Koophandel feli- citeeren met het uiteindelijk succes. De durf, welken uw organisatie toonde, is voor ons even aangenaam als aanmoedigend. Want dat gij tot zulk een gebouw besloten hebt, be wijst, dat er nog durf is onder de burgerij, welke zijn wisselwerking niet kan missen. Ik feliciteer uw organisatie met dezen dag en besluit met de beste wenschen voor den groei en bloei uwer organisatie en van Rot terdam. Voorzitter J. Koets heeft hierna gedankt voor de grootsche ontvangst door het ge meentebestuur. Middenstanders uit alle windstreken van ons vaderland hebben van daag kunnen zien, wat Rotterdam is en wel ke aangename samenwerking hier heerscht. Met een algemeen applaus werden deze laatste woorden onderstreept. Het orgel zette dan het Wilhelmus in, dat door de aanwezigen uit volle borst werd me degezongen. In de gangen van het Raadhuis vonden de aanwezigen dan aan de buffetten de gelegen heid om de thee te gebruiken of met een verfrissohing de zomersche hitte van den dag wat te verkoelen. Het was een aangename en door allen zeer gewaardeerde verrassing, toen daarna allen nog eenigen tijd in de burgerzaal konden verpoozen, terwijl door de schoondochter van het mede-lid den heer C. Struycken, mevr. Maria Struycken-van den Adel begeleid door het orgel eenige liederen ten gehoore werden gebracht. Zoo werd op echt feestelijke wijze deze mooie St. Homobonus-dag besloten. opgenomen tegen den beurskoers op 31 Dec. 1937, echter niet hooger dan 100 pet. Nu er in Overschie daarvoor een ge schikte gelegenheid is, heeft het bestuur besloten de safe bij de Twentsche Bank te verlaten en is het effectenbezit overgebracht in de safe van de Incasso Bank alhier. In den loop van het verslagjaar is een drietal nieuwe hypotheken verleend tot 'n totaal bedrag van 5700, terwijl één hypo theek, pro resto groot 9500, geheel werd afgelost. De rente en de vastgestelde aflossingen zijn op tijd en geheel ontvangen, zoodat er noch in rente, noch in aflossingen eenige achterstand is. Ook de huur der vaste goe deren is geheel en op tijd ontvangen. Het reservefonds bedraagt na bijboeking van het winstsaldo over 1937 129.052,81 en de reserve voor koersverschillen na bij boeking koerswinst ad f 1289.65 en afboe king afschrijving onroerende goederen ad 134.20 6396.64. De premie reserve be draagt 6193.04. AANRIJDING OP DEN RIJKSWEG. Gistermiddag om kwart voor vier heeft op den Rijksweg bij den Hofweg een aanrij ding plaats gehad tusschen twee personen auto's, waarvan er één een aanhangwagen voorttrok. Doordat de bestuurder van den we gen met aanhangwagen, de 51-jarigen fabri kant A. F. zijn auto schuin voor den Hof weg wilde neerzetten en hem beduid werd, dat dit niet geoorloofd is, reed bij achteruit weer den rijweg op. Een achter hem naderen de auto, bestuurd door mevr. 3. E.V.-I. 37 j-, wonende te Amsterdam reed achter op den aanhangwagen. Deze werd losgerukt van de auto, terwijl de aanrijdende auto zoo zwaar gehavend werd, dat zij moest worden wegge sleept. Persoonlijke ongevallen waren niet te be treuren. De eerstvolgende openbare raadsvergade ring heeft plaats op Maandag a.s., aanvan gende des avonds of half acht. Op de agenda staat o.a. de restauratie van de Hillegondakerk met toren. Resumeeren- de geven B. en W. daarover in overweging: I. Onder voorbehoud dat van het Rijk een subsidie van 40 proc. en van de Pro vincie Zuidholland 'n subsidie van 20 proc. in de kosten zal worden verkregen: a. ten behoeve van de restauratie van den toren der Hillegondakerk 'n crediet van 15.000 toe te staan; b. in de kosten van restauratie der Hil legondakerk aan de Ned. Herv. gemeente een bijdrage van 10 proc. tot 'n maximum van 5000 te verleenen; II. Den toren der Hillegondakerk na vol tooide restauratie in eigendom, onderhoud en beheer over te dragen aan de Ned. Herv. Gemeente te Hillegersberg. BALDADIGHEID. Van den heer R. Boudestein werd uit het slop naast zijn werkplaats een handwagen voor meubelentransport ontvreemd. Later kwam hij tot de ontdekking dat de wagen in het water, aan de Veerstraat was gereden. De politie heeft de zaak in onderzoek. COLLECTE OUD-STRIJDERS. De opbrengst van de gehouden collecte ten behoeve van de oudstrijders en verminkten bedroeg 27,64. ONGEVAL. Bij het sloopen van de glasfabriek aan de Govert van Wijnkade had de 35-jarigearbei der J. van Buuren het ongeluk met zijn arm in glas te vallen. Hij kreeg een groote snij- wond over den heelen arm en moest zich onder behandeling van Dr. de Wilde stellen. Van officieele zijde meldt men ons, dat H. M. de Koningin zich bij de opening van de tentoonstelling „Meesterwerken uit vier eeuwen 1400—1800" in het Museum Boymans te Rotterdam op morgen, 25 dezer, zal doen vertegenwoordigen door haar kamerheer mr. R. ridder Pauw van Wieldrecht. COöP. BRANDWAARBORG MIJ. „OVERSCHIE EN OMSTREKEN G.A." Gelukwensch namens Kamer van Koophandel. ROTTERDAM, 23 Juni. (Kweekschool St. Lucia). Geslaagd: A. M. Vervaart, Haarlem; M. M Th Westra, Alkmaar; M. E. E. v. Alphen, Rotterdam; J. B. M. Baars, Schiedam; M. J. v. d. Bosch, Bleiswijk; A. G. M. Kaptijn, Rotterdam. ROTTERDAM, 23 uni. Geslaagd voor can- didaatsexamen economische wetenschappen de heeren C. J. F. Woutman en H. J- J. Radstake. H. B.-Voorzitter koopvereeniging „Sint I Homobonus". j. noeis. Van deze pj0Djer8> 8 Rotterdamsche winkeliers, hebben wij het genoegen er thans nog 4 in ons midden te zien. Hét zijn de heeren H. Moonen, P. J. Klaren, H. F. Heeke en P. J. Simonis, wien ik dan ook heden hulde en dank wensch te brengen voor het door hen genomen initia tief, waaraan het op dé eerste plaats te dan ken is, dat St. Homobonus kon uitgroeien tot een lichdam, dat een hechte steun en ware weldaad worden zou voor breede lagen van middenstandsbedrijven op textielgebied in geheel Nederland. Met weemoed denk ik verder aan mijn voorganger, den energieken leider Ferdinand Meijer, die negentien jaren lang het voorzit terschap der vereeniging bekleedde en die ons op 1 Augustus 1932 door den dood ont vallen is. Hij was het, die in tijden van mis kenning en moeilijkheden, wanneer anderen onze gelederen wilden verlaten, tot doorzet ten maande. De resultaten hebben hem niet bedrogen; St. Homobonus groeide uit tot de grootste Europeesche inkoopcombinatie voor den middenstand op textielgebied, ten spijt van crisis en tegenslag, kerngezond en krach tig, als een monument ter nagedachtenis aan zijn stichter, ten zegen en welvaart van hon derden vakgenooten. De heer Koets wierp dan een korten terug blik in den ontwikkelingsgang der vereeni ging met onverbrekelijk daaraan verbonden, den eersten vasten employé, den heer F. G. van Essen, die reeds in 1919 de toen nog be scheiden administratie behandelde, allengs in het bedrijf meegroeiend van het bescheiden eenmanskantoortje op de Hoogstraat 256 bij den zang van een huiselijk kanariepietje tot het tegenwoordig bedrijf met zijn tientallen wonderlijk geperfectionneerde boekhoud-, reken-, sorteer-, factureer- en statistiekma chines, waarin hij als adjunct-directeur een daadwerkelijke, door het bestuur en leden hooggewaardeerde kracht is. Een woord van hulde bracht spr. vervol- eens aan den eminenten directeur, den heer Kuyper, die vanaf zijn intrede in het jaar 1020 als directeur met volle overgave van zijn capaciteiten al het mogelijke van zich heeft geëischt om H.B. op het hooge peil te bren gen, waarop hij thans staat en waar wij allen Vervolgens was allereerst het woord aan den vice-voorzitter van de Rotterdamsche Kamer van Koophandel en Fabrieken, den heer W. G. A, M. van der Lugt, die er op wees dat de Kamer van Koophandel zeker geengoede opvatting van haar taak zou heb ben gehad, indien zij, toen haar het vorig jaar het bericht bereikte, dat H. B. Rotter dam zou gaan verlaten voor een vestiging elders, niet aanstonds alle pogingen in het werk had gesteld om dit onheii te voorko men. Onze eerste stap was naar den Direc teur van Gemeentewerken om te trachten hem te overtuigen van het groote belang, dat er voor Rotterdam in gelegen was dit bedrijl te behouden. Wij vonden den heer Witteveen dadelijk bereid om mede te werken. De Kamer is hem daarvoor zeer erkentelijk. Het was voor de Kamer een groote voldoening, toen op 2 Augustus van het vorige jaar H.B besloot hier te blijven in Rotterdam, waar uw onvergetelijke eerste voorzitter heeft ge leefd en gewerkt, waar hij H.B. heeft opge richt, waar H.B. zich heeft ontwikkeld en tot grooten bloei is gekomen. Wij zijn vreugdevol gestemd, dat met het metselen van den eersten steen de zaak van Homobonus voorgoed aan Rotterdam is vastgemetseld. En gaarne spreek ik dan ook zoo besloot spr., namens de K, v. K. den wensch uit, dat het St. Homofoonus goed moge gaan, dat de ver. onder uw bestuur en onder leiding van uwe eminenten directeur in Rotterdam moge bloeien en gedijen tot geluk van al hare leden en niet minder tot heil van onze goede stad Rotterdam. Dan sprak de heer mr. Sandman, direc teur van de Twentsche Bank een woord van gelukwensch. Voor de flinke en kordate lei ding van H.B. zeide spr. niets dan bewonde ring te hebben. Uw structuur is van den be ginne af aan goed geweest en steeds beter geworden. Voor zoover wij als bankier kun nen oordeelen, zit uwe vereeniging, dank zij haar krachtige leiding, hecht en goed in elkaar. Ik wensch u toe, dat uw coöperatie in haar nieuwen zetel nog tot hooger bloei zal komen. ROTTERDAM, 23 Juni. (R. K. lyceum voor meisjes afd. A) Geslaagd de dames J. Beek, A. Beekers, N. Cappendijk, G. Duchateau, I, Hazel- zet, N. Hustinx, A. de Jong, L. v. Kan, L. Kavelaars, H. v. Leeuwen, B. de Ridder en R. Tollenaar. Afgewezen 1. EERW. ZUSTER INNOCENTTA f. Na een ziekbed van 14 dagen is Woens dagavond de Eerw. Zr. Innocentia, beter be kend als de bewaarschoolzuster, zacht en kalm overleden. Ruim 20 jaren heeft zij zich hier met vollen ijver gegeven aan haar le venstaak, de opvoeding der kinderen voor den leerplichtigen schooltijd, een zware taak welke zij steeds vol vreugde vervulde. Voor de kleintjes was zij als een tweede moeder. Vele grooteren zullen zich haar nog her inneren uit hun allereerste kennismaking met de schoolbanken, een kennismaking die met Zr. Innocentia voor de klas altijd bleek mee te vallen. De plechtige teraardebestelling zal morgen om half tien plaats vinden, waarbij de ge heele schooljeugd de dierbare overledene de laatste eer komt bewijzen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Jan, zoon van J. Verhaar en A. Deelen Aaltje, dochter van G. van Geelen en C. Oldenboom. OVERLEDEN: F. Kuijlenburg 89 j. weduw naar van E. van der Meij. C. C. M. Schoe 63 jaar. Verschenen is het 34ste jaarverslag van de Coöp. Brandwaarborg Mij. „Overschie en Omstreken G.A.", dat den gang van zaken vermeldt over 1937. Het resultaat is niet zoo gunstig geweest als in het voorgaande jaar. De winst is n.l. ongeveer 3000 lager. De uitbetaalde ver goedingen voor brandschade zijn belangrijk hooger dan het vorige jaar n.l. 4916.64 tegen 294.70 in 1936. Van de herverzeke ring is hiervan 1379.15 terug ontvangen, zoodat voor eigen rekening is gebleven 3537.49. De netto winst bedraagt 1525.08 met welk bedrag het reservefonds is verhoogd. Op de effecten is een koerswinst geboekt van 1289.65, terwijl op de onroerende goe deren is afgeschreven 134.20. De reserve voor koersverschillen is daardoor verhoogd met 1155.45. Het totaal bezit der vereeniging, met in begrip van dejaarpremie voor 1938 be draagt 141.642,49. Het verzekerde bedrag is ongeveer gelijk gebleven en bedroeg op 31 Dec. 1937 7.063.000 (v. j. 7.028.550). De bruto premie voor 1938 bedraagt 10.133.62, waarop een korting is verleend van 3940.58, zoodat de ontvangen premie 6193.04 bedraagt. Door de wijziging van het huishoudelijk reglement voor de in- dustrieele posten is de korting dit jaar iets lager dan het vorige jaar en daardoor de ontvangen premie wat hooger, Het ledental bedroeg aan het einde van 't boekjaar 667, tegen vorig jaar 669. De herverzekering is voor het jaar 1938 weer op gelijke wijze verlengd als vorig jaar. De waarde vaü de effecten is in de balans STEUNREGELING. Aan het college van B. en W. is het vol gende adres verzonden'. De ondergeteekenden, J. Slagboom, H. J. Marcus en W. v. d. Kleijn, leden van den Raad, wenschen uw college in herinnering te brengen, dat de toepassing der crisis- steunverleening en meer speciaal het maken van een wachttijd, meerdere malen een puns van bespreking heeft uitgemaakt, zoowel in den Raad als daarbuiten; dat laatstelijk aan ondergeteekenden werd verzocht gegevens te willen verstrekken uit andere gemeenten; dat aan dit verzoek door hen ts voldaan door aan heeren Burgemeester en Wethou ders schriftelijk een aantal voorbeelden ter hand te stellen; dat sindsdien de wachttijdregeling ten on zent nog onverkort wordt gehandhaafd; redenen, waarom zij uw college verzoeken hen te willen berichten, of B. en W. nadere mededeelingen kunnen verstrekken, dan wel of een soepele regeling alsnog binnenkort te gemoet kan worden gezien. GESLLAAGD. De heer E. van Zwieten alhier, slaagde aan de R. K. Kweekschool voor Onderwijzers te Den Haag voor onderwijzer. Mej. C. Foet, alhier, slaagde aan de R.K. School voor Maatschappelijk Werk te Am sterdam voor de aanteekening wijkverple ging- De heer D. v. d. Heul alhier, slaagde aan de Rijks H. B. S. te Schiedam, voor het einddiploma afd. A. Mej. L. Sonnenborn, leerling der Mid delbare Handelsavondschool „Kennis is Macht" alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma Kantoorstenograaf „Groo te", Nederlandsch 130 lettergrepen per min. ZONNESTRAALDAG. Morgen, Zaterdag 25 Juni, wordt alhier de jaarlijksche collecte gehouden ten bate van Zonnestraal, tot bestrijding der t-b. c. BINNENGEKOMEN. In de Vulcaanhaven is binnengekomen het stoomschip „Ameland" met 7050 ton erts en „Medjerda" om 6700 ton kolen te laden. POSTDUIVENVEREENIGING. De Postduivenvereeniging „Keer Weer" hield een wedvlucht uit Chimay, afstand 240 K.M. In concours waren 238 vogels, welke te 6 uur met een Zuid-Westen wind werden gelost. De aankomst was als volgt: 1 11 46 A. J. Stam; 2 3 13 14 24 25 38 40 58 J. Mul 4 34 35 E. Zijdenbos; 5 42 C. Hollenberg; 6 41 p. van Galen; 7 18 32 55 A. van Es; 8 10 22 28 33 49 Dr. Moerman; 9 17 19 48 51 54 M. J. Heinsius; 12 43 53 H. Snoek; 15 23 44Gebr. Heinsius; 16 26 J. v. d Berg; 20 A. Poot; 21 29 39 A. v. Brandwijk; 27 47 C. Letterie; 30 56 T. de Groot; 31 J. Priem; 36 37 A. v. d. Heyden; 45 57 Gebr. Brandwijk; 50 59 L. Verbeek en Co.; 52 60 A. Stigter; le overduif F. van Oosten. Aankomst le duif 8 u. 47 min. 28 sec. Aankomst laatste duif 9 u. 18 min. 12 sec. ONGEVAL. De 8-jarige G. Noordzij, verblijf houdende op het kampeerterrein alhier, had tijdens het spel het ongeluk zijn rechterarm te breken. Na door Dr K. M. Knip te zijn verbonden kon hij op eigen gelegenheid husiwaarts gaan' PAARDENTRANSPORT. Met het s.s. Felixtowe van de K. N. E. R- arriveerden alhier 45 Engelsche paarden voor de Nederlandsche Regeering. Op de Gem. Arbeidsbeurs alhier sta£j^J,n totaal 120 personen als werkzoekenden inge schreven onder wie 8 vrouwen. OPBRENGST SPELDJESD'AG. De totale opbrengst der speldjes, welke zijn verkocht ten bate van Herwonnen Levens kracht heeft opgebracht 42.»/. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Pieternella G., d. van G. N. Nonnekes en W. Visser. Cornells M., z. van C. M. Voskamp en A. M. Pellegrom. De aanleg van straten en rioleering In den Grooten Vettenoordschen Polder is gegurgi, aan op één na den laagsten inschrijver, n-1. de firma M. den Hertog, te Delft, GEVEILDE GOEDEREN. Ten overstaan van notaris Mr. P. M. J. Roggenkamp te Rotterdam, werden alhier de volgende goederen geveild; 1. Het Woonhuis Heemraadstraat 2—4. Ge veild voor 3300. 2. Het woonhuis Heemraadstraat 68. Ge veild voor ƒ3350. 3. Het woonhuis Heemraadstr. 10iz. ge veild voor ƒ3350. 4. Het woonhuis Heemraadstr. 1416. Ge veild voor 3850. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Anna Ch. d. van F. Vermeulen en E. L. Berkel, Plet Heinstraat 28 Mat- thiis, z. van J. A. de Bruijne en T. van der Hoeven, Oosterdwarsstraat 20, ONDERTROUWD: W. Poldervaart 25 j. VI. Dwarsbleekstraat 13 en P. A. de Bruijn, 22 J., VI. 9e Bierslootsteeg 9 H. W. Swaneveld 24 j- VI. Hoogstraat 31 en J. van Dijk 27 j. VI. Steijnstraat 52. J. Hoogstad 24 j. Schie dam, Hoofdstraat 40 en F. Ph. Henriette Ver- heij 23 j. VI. Vetteoordstraat 2. J. Voogd 24 j. VI. W. Barendszstraat 23 en C. Chr. Letterman 19 j. VI. Ged. Biersloot 51. GEHUWD: W. J- A. de Heer 25 j. en A. A. C. de Korver 21 j. J. A. Vermeulen 28 j.'en J. P. Kuil 26 j. Beholve de nieuwste verkeers- voorschrlften moet u óók nog da oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen! Gelukwensch namens de leden. Namens de leden werd hierna het woord gevoerd door den heer C. Struycken, den eere-voorzitter van den Ned. R. K. Midden standsbond. Op dezen heuglijken dag is in letterlijken en figuurlijken zin een eerste steen gelegd voor de verdere uitbreiding en groei onzer organisatie. Het werk van onzen onvergetelijken stich ter gedurende 19 jaren, met behulp van zijn mede-oprichters, medebestuurders en directie kan in onze gelederen niet genoeg waardee- De Posterijen zijn tegemoet gekomen aan de klachten van de gemeente aangaande de gebrekkige bestellingen in West-IJsselmon- de. Voortaan zal ook daar de post vroeger worden besteld terwijl aan den Koninginne weg een brievenbus geplaats zal worden. Het ligt in de bedoeling voor West-IJsselmonde een agentschap in te stellen. DIEFSTAL Ten nadeele van den heer A. H. de L., Dordtschestraatweg alhier, is uit een auto, waarmede hij te Rotterdam op de Groote Markt stond, om. een bedrag van 20 ont vreemd. ONDERZOEK DIENSTPLICHTIGEN. Het nader onderzoek der dienstplichtigen dezer gemeente zal plaats vinden op 6 Juli om 2 uur te Hillegersberg in het Gymnas tieklokaal aan de Hillegondastraat. Het on derzoek geldt de lichtingen 1926 en 1929. Aangiften van 23 Juni 1938. BEVALLEN: G. Bolts geb. Vedder d. R. H. Brusse geb. Kruidhof z. W. de Wit geb. Molenaar d. S. H. Winkelman geb. Jansson d. T. Vrljenhoek geb. de Boom d. J. A. v. d. Heide geb. Gerritse d. M. C. de Waard geb. Janse d. M. H. v. Rijn geb. V. Uffelen d. B. Kesner geb. Huijsmann d. H. Spangier geb. Pieters d. M. v. d. Pol geb. Visser d. J. Smoor geb. Briegoos z. A. C. Rietaflk geb. Denekamp z. J- C. v. d. Klooster ge Lagendijk d. A. J. Fransen geb. Goeman X. Hoogendijk geb. Twigt z. - C. Voogt ge Du Moulin z. J. Hoogenboom geb. VeI s A. Jiskoot geb. Vermeulen d. E. L. Doorns geb. Kerpel d - J. v. Bochove geb. Muilwijk d. A. D. v. Leeuwen geb. Martijnse d. A A. Buckers geb. v. Noordt 8. Driel geb. Lang z. R. Werkman geb. Dost d. H. M. Coops geb. Heidenrük z. M. C Maus geb. v. d. Gaag d. C. J. J- Hmtzen geb. Pels Rijoken z J. de Pijper geb. de Regt d. J. P. Bastein geb. v. Geldre d. en z. ONDERTROUWD: N. lulling jm. 27 en W. Visser id 20 .Kruizemuntstraat 10c L. H. P. Ver'eecke jm. 30 en M. J. de Vos jd. 34, p.a. Adr. Nimantstraat 29 L. Breuer jm, 20 en D. Onink id. 15 j. Pootstraat 9b T. Admiraal Jm, 24 en G.' H. de Haan Jd. 23, Heemraadstraat 32b M. C.' Bakker wed. 47 en L. Saarloos jd. 37, St. An- drlesstraat 48b C. A. Blommensteijn jm. 23 en C. A. E. van Riemsdijk jd. 18, Doltlaan 59a - V. L. C. Bos jm. 29 en L, G. H. v. Aerssen jd. 25 j. Putschelaan 56b M. W. Bruggeman wed. 44 en C. C. de Jager jd. 33, p.a. Parklaan 22 P. H. de Bruijne jm. 29 en A. Kal jd. 28, RusthQt- laan 54a C. Burger jm. 29 en TT. v. d. W jd. 23, Rosespoorstraat 25bW. J. Carlier Ji en H. C. M. Damen jd. 25 Kruiskade 15a W. F. Dickhoff jm. 27 en M. J- steunen Noordschans 24b G. G. Donker jm - Bout jd. 25, Reigerpad 42 J- J' D°or" *osich jm 21 en M. A. Roerdinkholder jd. 17, Groninger- straat 30b - F. C. A. M. van Dun wed 35 en A. Kreeft id 21 Groeninxstraat 20a A. P. van Duuren lm 19 en A. Breur jd. 18, Bajonetstraat 78a - G Egberts jm. 26 en CC. Blom jd. 24 j. Aleidisstraat 26b - J. van Essen ges. 277 n M. K. V Toledo jd. 20, Gr. Visscherijstraat 6f S. J. Faber jm. 28 en H. E. van Daalen jd. 31 Hor tensiastraat 43a A. J. Frank jm. 24 en J. Eijl jd. 26. Strooveer 14b S. Gerkema jm. 27 en P. v. Duijl jd. 24 Schiedam F. Gerritsen jm. 32 en M. B. van E ijsden jd. 25 Vinkenstraat 80b M. A. Gootjes jm. 26 en E. J. Hoogenstrijd jd. 22 Brielschelaan 254b M. J, de Graaff Jm, 29 en M J v Beuzelt om jd. 37 ZwijndrechtG- Groe- newêg m 29 en A. M. Roeters jd. 26 Schiedam - H T van Grondeile jm. 23 en J. M. vf-n °s M. 23 Mathenesserstraat 180a - H. v. «®«retnge" 26 en G. Hardon jd. 21, Lischstraat 12b W. v. d. Hoek wed. 47 en E. Kloppenburg Jd 40, Jan Sonjestraat 20b H. Hoogeiwerf jm. 25 en G. P. T Bos jd. 25 Resedastr. 41b H. Hoorweg im. 31 en E. Slinger jd. 27, Brederodestraat 86b F. D. van Hulst jm. 26 en E. M. van Ooijen jd. 23, Wapenstraat 15b y- A- Jansen jm. 24 en J. Nekeman jd. 21. Watergeusstraat 12b A. de Jong jm. 27 en M- Schop jd. 24, Beukelaars straat 99a S. de Jonge jm. 24 en D. Visser jd. 24, Reigerpad 41 G'' Kamphuis jm. 24 en B. Visker id. 24. ZwolleA. Kerpershoek Jm. 22 en P. Montfrooij jd- 19> tnsnllndestr. 51b J- Link ges. 41 en H. W. F- van ®°rlfel ges. 36, Goudsche- weg 133a J. Maliepaard jm. 33 en J. J. Kiers ld 35. RubroeIfstraat 94a D. W. C. Olv im 27 en C. van Boxel jd. 25, Brielschelaan 27 J. van B-U". 3m- 26 en M. M. van Lindt v. Erk id 24, Gr. Visscherijstraat 22a J- H. Rij- naard jm. 32 en M. Th. C. C. Huf jd. 25, Dor drecht J- H- Schoozel jm. 26 en W. H. Weijers id 18 Watèrgeusstr. 11a; A. J- Stenger jm. 51 en L.' W- F. Kanne wed. 49. Schiefcbaanlaan 95a C.' A. de Visser jm. 22 en W. den Herder jd. 23 j- w' Varken.weg 27/13 H. A. C, van Beekum jm 38 en A. J. Stolk wed. 28, Ged. Bo- tersloot 9 F. H. Craft wed. 63 en C. A. M. Wever wed. 60 j. Zijl 16; A. de Haan jm. 20 en G. Koops jd. 18, Schoonebergerweg 81a A. Ladage jm. 20 en N. van Meeuwen jd. 18 j. Gr. Visscherij straat 11a J. H. v. d. Sande jm. 22 J. C. Hui- brechts jd. 19, p.a. Stolkstraat 21b Th. Klink jm. 33 en G. Berrevoets jd. 25 j. p.a. Stieltjesplein 2a K. Groene veld jm. 28 en A. P. Kruyt jd. 34, Nieuwehaven 31b J. Martinus jm. 32 en B. Ertz jd. 23 Dreumel A. J. Janssen jm. 20 en A. van Buren jd. 22, v. Speykdw.str. 12b A. D. A. M. Klaren jm. 29 en W. J. Th. v. Welü jd. 30 Oudedijk 193b J. J. Korenhif jm. 23 en E. M. M de Nijs jd. 23, Kruizemuntstr. lib C. Kruijt jm. 22 en P. Linders jd. 19, Oostmaasstraat 44b J. van Leeuwen jm. 24 j. en H. v. d. Kar jd. 25 Almondèstraat 12a E. F. Loos wed. 40 en F. Ellingen jd. 45 Matehenesserstr. 138b H. Man- nalc jm. 26 en M. Th. de Rijder jd. 22 Hoogeveen A. C. Martinot jm. 23 en J. v. Roon ]d. 25 Maas haven 17b P. J. Molenberg jm. 22 en AW. Korten jd. 22 Zwijndrecht A. F. B. Noordhoek Hegt jm. 26 en J. W. Lindijer jd. 23, s Giaven- hage J. H. v. d./ Oever jm. 27 en J. v.d. Hei den jd. 25 j. Rusthoflaan 20 Th. van Os jm. 26 en A. L. T Lucassen jd 26, Kerkhofstr. 6a J- Peper jm. 27 en A. Smits jd. 26 2e Res. Boezem straat 40a A. P. Punt jm. 29 en W. Markus jd. 23 Boogjes 48 Th, J. Rademakers jm, 30 en C. W. C. Remmlg jd. 26, J. Porcelllsstr. 30b J. M. Rasenberg jm. 27 en A. C. M. Schreuder Jd. 21 Croosw.weg 118/1 A. Roos ges. 41 en E.i W. Swanborn ges. 30. Leuvehaven 243a G- H. W. Solle jmh. 30 en J. P. Roetering jd. 24, Voor- schoterlaan 21 L. v. d. Steeg jm. 18 en C. de Ronde jd. 17, Blokweg 48b Z. v. d. Stelt jm. 23 en K. I. Fritsch Jd. 22, Bouwmanstr. 38c -- J. Tettelaar jm. 30 en E. Hess jd. Ged. Botersloot 54b P. Verdonk jm. 34 en C. Hens jd. 28 Baan 200; H. W. v. Velzen Scheenloop jm. 31 en C. Meuleman jd. 25 Schoutenstraat 33a J. Verheij jm. 35 en C. J. Hengatmengel jd. 38, Kat. Lage- dijk 171b G. Verhoeff jm. 25 en H. C. Bel jd. 26 's Gravenweg 27 G. C. Verschoor jm. 23 en A. Benschop jd. 20 j. Fijnacker F. Versluis 23 j. en J. de Graaff jd. 20, Millinxstraat, 125 M. P. Viool jm. 24 en F. M. Moerkerk jd. 25 Zwaans hals 279b M. Vogelaar jm. 27 en J. P- C. Langezaal jd 32, N. Binnenweg 59a J. H. oigt wedf 31 en P. Koudijs jd. 31 Vredenoordkade 6a. L. D. Vrijhof jm. 21 en J. M. J. van Til Jd. 17 Hilledw.str. 9b K. H. van Weelden jm. 34 en F. C Koebergean jd. 25 Riederlaan 73b A. Wig more jm. 28 en J. E. van Eist jd. 30, Hortensia straat 5a - B. Wiskie jm. 19 en L. J- Wll. brink jd. 19, Zaagmolenstr. 151 b W. WillemS im 21 en G. A. Stofregen jd. 22, Goudschestr. 3a J. D. v. d. Wolf jm. 24 en E. Eshutii jd. 22 Beiierlandschelaan 6b D. Wijngaard jm. 24 en W Stok jd. 19 Hang 49a R. D. Zaaman jm. 29 en F W. Riderhof jd. 25, Zeilmakerstraat 36b M. J. Bonefaas jm. 29 en M. J. Muller jd. 24 Kethel en Spaland; A. van Paassen jm. 24 en J. A. G. M. Velderman jd. 30, Jutphaas. GEHUWD: D. C. Wildschut jm. 27 j. en L, Blok jd. 26 j. G. Langelaar jm. 28 J en L. P Lucht id. 30 j. J. de Haas wedr. 34 j. en C Kools jd. 27 j - c. T. Stijl jm. 27 j en M E Buijs jd 27 j - J. van der Torren jm. 33 j. en J. C. Slieker jd. 38 j. OVERLEDEN: J. Visser vr. v. P. Lakerveld 57 G. v. d. Knaap m. van M. P. v. Zwie- nen 52 j. K- v- Zonneveld m. van C. C. A. Bossong 76 J - J. F. v. Hal z. 2 j. - B. Westerveld wede. van A. B. Hamaker 73 j. w* L, A. v. Esch z. 7 j. J. O. Kern m. van Bezemer 51 jM. C. H. Penders vr. van J. de Jong 45 j. H. E. Treppmann vr. van R. IX Jahn 62 j. E./ de Groot m. van P. W. A. Rie*» meener 28 J. S, Heerstna vr. van J. Nouwea 75 j P. van Roon vr. van G. P. van Deursea 48 jK. Boersma rn. van P. v. Velzen 62 J. C. A. va. Beek ongeh. m. 33 J. A. M. Ver haak wede. van A. Tombroek 73 j. E. Michielsa m. van H. M. v. Uden 66 J. J. Pleune m. van M. de Graaf 61 j. W. J. v. Bale z. 2 m, J. A. Poos m. van J, y, Keulen 62 4,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2