afscheid p. h. pomes. TIM TYLEM EN SPUD DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN HEERLIJKE KOFFIE! STADSNIEUWS. 1 Weerverwacliting. I ROTTERDAM. i 61ste JAARGANG No. 18207 MAANDAG 27 JUNI 1938 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 R. K. Fabrieksarbeiclersbond „St. Willibrordus". PETROLEUM OVER DE STRAAT. tegen brugleuning gereden. BRANDJE BIJ „DE BATAAF". JT GESLAAGD. mm CRICKETSPORT. SCHEEPVAART. PATER N. A. REISCH O.P. GAAT HEEN! BLOEMPJESDAG ZWAK ZINNIGENZORG. BURGERLIJKE STAND. WATERPOLO. OVERGANGSKLASSE. «in mui li i mi minium 1111111111 ui i i:?j immuun i iiiimim mm 111 mm 11 imim il VOETGANGER DOOR TRAM AANGEREDEN. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2.55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1.10, per drie maanden 3.bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 ct. per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maas bode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT MOKKA MELANGE 45 cent EXTRA MELANGE 35 cent HUISHOUD MELANGE 25 cent ftKILTE De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt 3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.voor het verlies van een hand, een voet of een oog; 100.voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.voor het Verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; 50.voor het verlies van een volledig lid van een duim, of voor het verlies van twee leden van een wijsvinger; 25.voor het. verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm, of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Een en ander volgens de geldende voorwaarden gelijk deze eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Hernieuwde opdracht aan het Goddelijk Hart. Afscheid van den heer Huiskens. Men schrijft ons: Zoo waren wij gisterenmiddag, na eerst des morgens in eigen parochiekeik ter H. Tafel te zijn genaderd, bijeen gekomen in den R. K. Volksbond, om gezamenlijk onze op dracht te hernieuwen aan 't Goddellijk Hart en om de belangen van onze huisgezinnen en die van onze afdeeling toe te vertrouwen aan den Gever aller gaven. Verschillende echtgenooten hadden gevolg gegeven aan de oproep van het bestuur en waren met haar mannen mede gekomen om tegenwoordig te zijn bij de opdracht. Nadat de voorzitter, de heer M. Verdoes, een kort woord van begroeting had gespro ken tot de aanwezigen, verrichtte pastoor Brinkhorst bij afwezigheid van den eerw. adviseur, wegens familie-omstandigheden, de hernieuwing aan bet Goddellijk Hart. Daarna sprak de voorzitter den scheiden den vriend Huiskens toe, die met hem ruim 23 jaar de belangen van de leden had ge diend als penningmeester der afdeeling Schiedam. Spreker viel het zwaar om van een kameraad afscheid te moeten nemen, die zoo getoond had de belangen der leden te be hartigen. Ofschoon niet altijd door alle le den werd begrepen, wat een werk zoo'n be stuursfunctie mede' brengt. Als spreker be denkt dat de scheidende functionaris ruim een millioen heeft uitbetaald aan de leden terwijl de stappen, die hij heeft gezet in het belang van de leden wel een reis om de wereld beteekenen, spreekt het vanzelf, dat wij hem zoo niet laten gaan, die als pionier en mede-oprichter van de afdeeling Schie dam, in het begin vaak onder ed moeilijkste omstandigheden heeft pal gestaan voor betere arbeidsvoorwaarden. Spreker benoemde hem dan tot eerelid van de afdeeling Schiedam en spelde hem onder luid applaus der leden het zilveren insigne van het eebe-lidmaatschap op de borst. Ook de echtgenoote van den heer Huiskens, die in die lange periode zoo dik wijls zich het gemis van haar echtgenoot heeft moeten getroosten, werd niet vergeten. Haar werd een bouquet bloemen aangeboden Voor het bestuur varvden R. K. Volksbond was voorzitter, de heer Mouwens gekomen, om afscheid te nemen. Spreker hoopte dat het hem als een kameraad van de oude gene ratie, nog gegeven mocht zijn vele jaren van de rust te kunnen genieten. Daarna nam voorzitter Verdoes nog het woord om te wijzen op het nut van onze Katholieke pers, welke in geen Katholiek arbeidersgezin mag ontbreken. Tevens wees hij op het nut van de instellingen van ons R. K. Werkliedenverbond. Zaterdagnamiddag is op den hoek van de Lange Nieuwstraat en de Gerrit Verboon- straat een handwagen beladen met bussen petroleum, aangereden door een daar rijden den personenauto, bestuurd door J. de R. De R- wilde de handwagen inhalen, doch moest plotseling remmen voor een tegenligger en kon toen met vo„rkomen> dat zijn auto met de wagen in aanraking kwam. ue handwagen kwam m de Plnntagesioot terecht. Ongeveer 10 liter petioleum en een tweetal trechters gingen verloren. Persoonlijke ongevallen had den niet plaats De handwagen is Iater door omstanders op het droge gebracht. Zaterdagmiddag is de 27-jarige p. jé g., die op zijn race-fiets uit de richting Viaar- dingen kwam, op den Vlaai dingerdijk, in de bocht nabij de Vijf Sluizen, tegen de brugleuning aangereden. Hij bekwam hier bij wonden aan voor- en acnterhoofd, die In de verbandkamer van de firma Wilton Voorloopig werden verbonden. Vandaar is de man per politie-auto naar de Dr. Noletstich- ting overgebracht, waaruit hij nPg dien- Zelfden middag kon worden ontslagen. Zondagmorgen te omstreeks 5 uur ontdekte een voorbijganger brand op het terrein van de vetfabriek „De Bataaf" aan de Overschie- scheweg alhier. De brand is vermoedelijk ontstaan door broei van afgewerkte Meek aarde. Een aantal houten vaten en eenige zakken Meekaarde zijn verbrand. De brand werd door de ontboden brandweer gebluscht. "A r POSTDIENST OP 29 JUNI. Het post- en telegraafkantoor aslmede de postagentschappen worden voor den post dienst om 12 uur gesloten. Tot dat uur worden alle onderdeelen van den dienst behandeld. De aangenomen gi rostortingen zullen evenwel dien dag niet naar het Centraal Girokantoor worden opge zonden, zoodat de bijschrijving op de postre keningen van deze stortingen eerst op Vrij dag 1 Juli zal geschieden. De girostortingen met spoedbehandeling worden op 29 Juni door het Centrale Giro kantoor geboekt, voorzoover ze aldaar om 11 uur aanwezig zijn. Voor den Telegraaf en den Telefoondienst blijft het kantoor geopend als op werkdagen. De busrechthouders kunnen corresponden tie tot 21 uur afhalen. De eerste briefpostbestelling wordt ge woon uitgevoerd, terwijl de 2e en 3e worden vervangen door een bestelling te circa 16 uur. Het postvervoer blijft ongewijzigd. Voor het examen nuttige handwerken Blaagde Zaterdag mej. C. H. J. van Ke- menade. i mmmm Ondanks het uitstel van het bezoek van het Engelsche koningspaar aan Frankrijk worden de voorbereidingen voor dit bezoek voortgezet. Op de Seine te Parijs werd Zaterdag j.l. een repetitie gehouden voor de vaartuigen, welke de hooge bezoekers zullen begeleiden tijdens de vaart op de Seine van de Quai cTOrsay naar het stadhuis. V ele hartelijke woorden zijn gesproken. Zaterdagmiddag heeft de heer P. H. Pomes oud-directeur van de Ambachtsschool af scheid genomen van het bestuur. Door verschillende omstandigheden Was het niet mogelijk het afscheid van het be stuur samen te laten vallen met het af scheid, dat 14 dagen terug heeft plaats ge vonden in het Passage Theater. In een der lokalen van het schoolgebouw aan de Liduinastraat waren voor deze ge legenheid een groot aantal aanwezigen bij een gekomen, onder wie wij o.m. opmerk ten den burgermeester Mr. Dr. F. L. J. van Haaren, het volledige bestuur van de veree- niging „de Ambachtsschool", de heeren J. A. Grootenhaar inspecteur van het Nijver heidsonderwijs, D. R. Gerhard oud-direc teur van de Ambachtsschool, vertegenwoor digers van de commissie van toezicht op het M. O., en bestuur van de huishoud- en industrieschool. Verder waren aanwezig de leeraren van de ambachtsschool en van de nijverheidsavondschool en enkele hoofden van gemeentelijke diensten. De bijeenkomst werd geopend door den heer W. A. Hoek, voorzitter van de veree- niging „de Ambachtsschool". Er is in de af- geloopen periode door u veel tot stand ge komen, aldus richtte spr. zich tot den heer Pomes. U heeft het nijverheidsonderwijs zien groeien en bloeien. Een ontzettende vooruit gang heeft u meegemaakt op het gebied der techniek. Gij hebt daaraan mee mogen wer- -en on dat is de moeite waard. Uw leven heeft u naast geluk ook teleurstelling ge bracht. Gelukkig is hij die dat alles aan vaardt met opgewekt hart. De periode van technische voorlichting van de jeugd is nu gedaan. Het zaad, dat u heeft gezaaid groeit uit. Denkt u dat die jongens u zullen verge ten? Ook de leeraren en uw bestuur zullen de goede en de kwade dagen samen doorge bracht niet vergeten. Wij danken u voor wat u voor onze school, voor de jongens, leeraren en bestuur zijt geweest. Wij weten, dat het Rotterdamsche havenleven u steeds trekt, daarom heeft het bestuur gemeend u een bl-- vend aandenken te moeten overhandigen in de vorm van een schilderij, voorstellend een havengezicht, gemaakt door den schilder Evert Moll. Spr. overhandigde hierbij een oorkonde gemaakt door den heer Hinkel Spr. besloot met de hoop uit te spreken, dat de heer Pomes nog veel jaren van zijn wel verdiend pensioen zou mogen genieten. Hierna richtte spr. nog eenige woorden van dank tot mevr. Pomes. Dan werd het woord gevoerd door den burgemeester Mr. Dr. F. L. J. van Haaren. Spr. dankte het bestuur voor de uitnoo- diging, omdat het gemeentebestuur uiting kan geven aan de gevoelens van waardee ring die zoo juist naar voren ziin gebracht. Het gemeentebestuur onderschrijft ten vol- iW0Prden van hulde. Uit deze hulde en ^ie Z1in gebracht, blijkt ten volle, dat gij het beste van uw hoofd en hart aan dit on derwijs hebt gegeven. Het gemeentebestuur verwacht, dat gij nog een reeks van jaren als ambtloos maar goed en trouw burger de belangen van de stad en van uw onderwijs mag blijven dienen. De heer J. A. Grootenhaar, inspecteur bij het nijverheidsonderwijs, wees erop, dat de heer Pomes behoort tot de oude garde. In ons onderwijs gaan 2 dingen samen n.l. het onderwijzen en het opvoeden van de jeugd. Bij mijn bezoeken heb ik den .indruk gekre gen dat de opvoeding hier in goede handen was. Ook in vele andere hoedanigheden heeft de heer Pomes het onderwijs gediend, waarvoor hij den dank der inspectie verdient. Namens het bestuur van de huishoud- en industrieschool werd het woord gevoerd door den heer P. J. van Harderwijk. Spr. zeide o.m. de school steeds te waardeeren voor de vriendelijke hulp, die altijd werd onder» vonden. De heer Pomes is een bouwmeester geweest. Aan het onderwijs heeft hij zijn tijdperk ingevoegd, dat blijft leven. Hierna heeft de heer C. A. Deeler, lid van het bestuur van de ambachtsschool eenige woorden gesproken. Alle toegezwaaide lofuitingen, aldus spr.; zijn verdiend. Wat mij het meest getroffen heeft in de omgang met uw leerlingen. Wij achten u bevoorrecht, wanneer wij u hier zien, fit van geest en lichaam. Uw taak als paedagoog kunt u steeds voortzetten. De heer W. A. Hoek deed hierna mede- deelingen van ingekomen brieven van den heer G. W. v. BergenWalraven, van den inspecteur-generaal van het nijverheidson derwijs Ir. G. Hofstede, van den gemeente secretaris den heer J. N. Post en van de heeren A. Bubberman en Marion. Hierna heeft de heer P. H. Pomes het woord gevoerd. U heeft zooveel moois tot mij gezegd, al dus spr., dat ik er erkentelijk voor ben even als voor de woorden tot mijn vrouw gericht. Ik was hier gekomen om mijn plicht te doen. Het was gemakkelijk om mijn plicht te doen door de groote medewerking van bestuur en leeraren die mij steeds begrepen. Ik heb het werk gedaan met mijn heele hart. Ik zal dit en ook het vorige afscheid nooit vergeten. Ik heb de school zien groeien en er steeds een werkkring gehad, dien ik met genoegen waargenomen heb. Spr. hoopte binnen korten of langen tijd te mogen hooren dat de school weer een 3-jarigen cursus heeft Spr. dankte voor het schilderij eh voor de wenschen van een rustigen levensavond. Hierna was er gelegenheid persoonlijk van den heer Pomes afscheid te nemen. Een drietal bloemstukken sierde de zaal. Zij waren afkomstig van het gemeentebestuur het bestuur van de huishoud- en industrie school en van den heer W. A. Hoek. WIELRENNEN. R. C. Schiedam. De Rennersclub „Schiedam" hield Zon dag een oefenrit over 70 K.M. Er waren slechts weinig deelnemers, daar 25 renners een toer naar Antwerpen maakten. De uitslag over 70 K.M. luidt: 1. Douw, 2. Heyster, 3. Pols, 4. Proost, 5. v. Aalst, 6. Gog, 7. Fillekes, 8. Venzelaar. Daarna vier renners met pech. SCHIEDAM, 25 Juni. Aangekomen Ned. motorschoener Prinses Juliana, kapt. J. Veen- ma, met hout van Ronneby Redd; Ned. mo torschoener Horizon, kapt. J. Balk, met hout van Kalmar, beide voor de N.V. Netherlands Distilleries, in de Noordvestgracht. SCHIEDAM, 25 Juni. Vertrokken Ned. mo. tortankbootje Jenny, ledig naar Amsterdam. Niet zonder ontroering las ik bovenstaand opschrift in onze courant van Zaterdag avond, en zeer zeker velen met mij, want degenen die met onze geachte Pater in con nectie kwamen, zullen het met mij eens zijn, dat dit iemand is, die ons aller sympathie waardig is, prettig en aangenaam in de om gang en een hart van zuiver goud. Niet al leen met woorden maar met daden stond hij de behoeftigen bij. Dit zullen ook de armen der Singelparochie getuigen, welke in hem een vriend en weldoener verliezen. Namens alle W. M.'s zou ik hier een woord van hulde willen spreken voor de eminente wijze waarop onze geestelijke adviseur dóór woord en voorbeeld ons steeds heeft weten te boeien, en het zeer zeker niet aan hem te wijten is, als onze afdeeling Schiedam niet weliger bloeit. Met deze bede wil ik eindigen, dat O. L. Heer hem moge sterken en bijstaan in zijn nieuw arbeidsveld als Praeses van het Klooster te Langenboom (N.B.) en tevens •Pastoor van de aan dat klooster verbonden parochiekerk en dat hij zooveel afleiding en troost moge ondervinden, dat hij de we- derkeerige vriendschap die hij in Schiedam heeft ondervonden, in nog grootere mate in zijn nieuwe functie moge verwerven. EEN M. W.'er. In aansluiting op het bovenstaande nog gaarne een enkel woord namens de „kern leden" van de W. M. Sinds een paar jaar leidde onze Pater de kern en gaf er ons geestelijke lessen. Zijn- eerw. was dan eerst recht in zijn element en toonde zich volop den priester. Gaarna brengen wij pater Reisch onzen grooten en hartelijken dank voor zijn gewaardeerde les sen. Moge O. L. Heer hem in zijn nieuwen werkkring te Langenboom veel zegen schen ken. EEN KERNLID VAN DEN W. M. De voorloopige uitslag der geld-inzame- lingsactie van Zwakzinnigenzorg is 966,68 V2 Aangifte van 2425 Juni. GEBOREN: Cornelis, z. van L. J. Valk en G. Jansen, Galileistraat 89 Johanna M., d. van W. v. d. Haar en J. E. Westerveld, P. K. Onneslaan 179 Martha H. M„ d. v. A. J. Brökling en J. C. Lip, Galileistraat 37 Een als levenl. aangegeven kind van P. Goedhart en E. Wolders, Zwartewaalsche- straat 15 Een als levenloos aangegeven kind van J. A. Leenders en C. L. Ebbe- linghaus, ook wel genaamd Wirxel, Villa straat 1. OVERLEDEN: H. J, Breukelman 77 j. Nieuwe Haven 225. De waterpolowedstrijd P. C. G. 1S. Z. C. 1 te Gorinchem gespeeld voor de 3de klasse K. N. Z. B. is geëindigd in een 31 over winning voor de Schiedammers. Het tweede zevental van S. Z. C. verloor met 21 van S. V. H. 4. SpartaExcelsior Sparta wordt het eerst naar het wicket gestuurd. Reeds in zijn tweede over velt Jac. Oosterholt het wicket van W. Senn 13. Sparta speelt nu zeer behoedzaam verder daar de bowlery weinig weelde per mitteert. Heel langzaam gaat de score om hoog en pas verandering in den aanval brengt nieuw succes als H. Zoetmulder het wicket van R. Wilson velt, die 6 singles achter zijn naam had 222. De inmiddels ingekomen L. de Bruyn wordt eveneens door H. Zoetmulder in zijn volgende over gebowld nadat hij 5 runs aan de score had toegevoegd 328. J. Wepster, die nu in komt, brengt direct weer leven in de brou werij. De score gaat nu even snel omhoog, maar op 47 boekt H. Zoetmulder zijn derde succes als hij het wicket van F. Schilthuis velt die een geduldige 24 scoorde 447. J. Warburton komt nu J. Wepster gezelschap houden en dit tweetal voerde de score be duidend op. Menige boundery werd geno teerd. Eerst op 87 kreeg Jac. Oosterholt J. Warburton c and b voor een solide 20. Het veldwerk van de Schiedammers was niet feilloos, kansen werden gemist en het aan gooien was dikwijls bepaald slecht. Van nu af vielen de wickets echter regelmatiger. H. Mostert die twee bounderys scoorde, werd spoedig door A. Ruiterman keurig gevangen op het bowlen van P. Scheffer 696. H. Schilthuis voegde 9 runs aan het totaal toe. Wederom een goede vang van A. Ruiterman en G. Oosterholt boekte zijn eerste succes (7119). Ir. C. Emeis is eveneens geen lang leven beschoren, als hij 7 runs heeft ge scoord velt H. Zoetmulder zijn vierde wic ket (8133). Het einde komt nu in zicht. Op 138 krijgt G. Oosterholt H. Sonneveld 0 l.b.w. 9138. J. Wepster scoorde intus- schen rustig verder en had de 50 inmiddels gepasseerd. Het zag er naar uit dat hij not out zou blijven, maar tenslotte wierp G. Oos terholt zijn stumps uiteen en de innings sloot op 141; J. Wepster 54 7 x 4. Bowlingcijfers: J. Oosterholt 229, A. Ruiterman 17, P. Scheffers 120. H. Zoetmulder 448 en G. Oosterholt 31. Bij Excelsior was de start verre van fraai. Op een totaal van 7 deed W. Senn een goede vang op het bowlen wan J. Wepster en M. Groenhorst kon vertrekken 17. Enkele runs verder werd A. Hoenderop 1 achter het wicket gevangen door F. Schilthuis. Op de zelfde bowler 213. Nu kwamen Jac. Oos terholt en W. Ruiterman tezamen. Dit twee tal had weinig ontzag voor den aanval. De score ging met sprongen omhoog. Verande ring in den aanval bracht evenmin succes. Op 83 boekte W. Senn eindelijk weer eens succes, toen J. Brandt een goede vang deed en Ruiterman kon vertrekken, hij scoorde 'n solide 45 (4 x 4 en 3 x 6). G. Oosterholt maakte het niet lang en ging spoedig on fortuinlijk l.b.w. 4—97. Eindelijk was nu de beurt gekomen van Jac. Oosterholt gevangen door H. Mostert op het bowlen van W. Senn. Zijn score bedroeg 42 (4 x 4 en 1 x 6). De staart van de Schiedammers kwispelde ech ter geducht. P. Scheffer scoorde een hard- geslagen 16 alvorens J. Wepster hem c and b kreeg 6134). Met W. Hoenderop en A. Walbeek op de mat werd het totaal gepas seerd. Op 163 kon W. Hoenderop inrukken, toen een extra snelle bal van Warburton zijn stumps uiteen wierp 7163. Zijn bijdrage bedroeg 29 (5x4). De staart bleef kwispelen en pas op 205 sloot de innings. A. Walbeek 19, H. Zoetmulder 5, W. van Kemenade 15 (2 x 4 en 1 x 6) en C. Wuisman 5 n.o. Bowlingcijfers J. Warburton 335, J. Wepster 4—52, J. Brandt 0—21. Ir. C. Emeis 035, W. Senn 342. Excelsior stuurde Sparta nogmaals in, toen de score 472 be droeg gaf Excelsior de poging op, zoodat Ex celsior wint met 64 runs. TWEEDE KLASSE H.B.S. 2Excelsior 2 Excelsior wordt het eerst ingestuurd. Van het openingspaar scoort J. Oranje 24 en A. v. d. Horst 27 runs. Verder kwamen nog in de dubbele cijfers: F. Bakker met 24, P. van Harmeien met 12 en H. Schmitt als laat ste man met 18 runs. Met 6 extra's werd het totaal 131. Bowlingcijfers H.B.S.R. Luyendijk 632 en A. Luyendijk 423. H.B.S. scoort niet minder dan 238 runs voor het verlies van 8 wickets. Hieronder waren 26 runs. De dubbele cijfers werden bereikt door A. Luyendijk 50, J. v. Doorn 18, C. Keilholt 64 n.o.; A. Lochman v. Bennekom 34, H. Scholten 11 en N. Havermans 19 n.o. Bowlingcijfers Excelsior: A. v. d. Horst 1-60, J. Oosterholt 232 en P. van Harmeien 3 -84. H.B.S. tracht nu een inningsoverwinning te behalen door Excelsior nogmaals in te stu ren. Het verschil bedraagt 107 runs. Doch als de Schiedammers 96 runs hebben voor het verlies van 2 wickets wordt deze poging opgegeven. Van deze 96 runs scoorde J. Oranje 26, A. v. d. Horst 28, W. van Deur- sen 22 n.o. en F. Bakker 9 n.o. Extra's 11. HE.T PAARD VAN TIM BRENGT" BEI DE MANNEN NAAR TIM D>E VAN Z'N paard S GE- VA El. EN- H'; iS VER- MOEDE LUKT VAN "2.;jN PAARD GEVALLEN Hallo vreemdeling, hoe is JOE. toestand van HET VOET PA O l'N HET BOMAIi)- GE&i E.D Ni ET A L Te BEST, DE Voet &RUG OVER DE R\ V i E R. is WESGE.SPOELD, MAAIR i K w; v WEL MET M y N &00TJE EEn eiNDVERfSi DERQP 0YERZ.E TTE.N WAT DE KARAVAAN bL'ÏFT STAAN ALS EEN OvDE MAM op Etrs e- 12. E. L NADER- &:j RQMT, 5j 's Nachts warmer, overdag koeler. Krachtige, tijdelijk stormachtige later afnemende Zuid-Westelijke tot Westelijken wind, betrokken Z tot zwaar bewolkt, later opklarend Z Z waarschijnlijk regen, iets warmer Z E des nachts, overdag koeler. Z Voor ons land mag onstuimig Z Z weer worden verwacht. De kansen Z Z op regen zijn groot. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt 27 Juni te Z Z 9.05 aan alle posten: Z Z „Weest op uw hoede" en te 10.05 1 aan de posten van Delfzijl tot Hoek Z van Holland: - „Wordt verwacht storm uit het Zuid-Westen". - Voor de wielrijders. DINSDAG. Z it Zon op 4.42. Zon onder 21.24. Maan op 5.34 Maan onder 21.36 - Wielrijders lichten op van 21.54 - tot 4.12. 1 Bowlingcijfers H.B.S.: C. H. Borsboom lenl6 en A. Verhaar 19. H.B.S. wint dus met 107 runs. DERDE KLASSE Leonidas 1Excelsior 3 Leonidas bat het eerst en scoort met in begrip van 14 extra's 82 runs, waarvan Ver- straelen 17 en J. de Koning 21 runs (n.o.) scoorden. Bowlingcijfers Excelsior: J. Soes bergen 327, A. Beukers 636 en G. v. d. Horst 15. Excelsior stelt hiertegenover slechts 50 runs w.o. 10 extra's. Alleen J. Zoetmulder kwam met 16 runs (vier vieren) in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers Leoni das: G. Vos 413 en M. Peters 418. Ex celsior wil trachten op de tweede innings meer succes te behalen en stuurt Leonidas nogmaals, doch als de Rotterdammers 70 runs hebben voor het verlies van 3 wickets, wordt deze poging opgegeven. Bowlingcijfers Excelsior: J. Scheffers 312; Leonidas wint met 32 runs. R. C. B. Excelsior 4Leonidas 2 Excelsior scoorde 81 runs, waarvan P. v. Harmeien 28 de eenigste was, die van de dubbele cijfers kwam. Bowlingcijfers: de Vries 428 en de Koning 537. Leonidas stelde hier slechts 57 tegenover, alleen de laatste man J. de Koning, kwam in de dub bele cijfers en bleef met 14 not out. Bow lingcijfers: A. Beukers 114, H. Schmitt 5 14, J. Soesbergen 25 en J. Scheffers 15. Excelsior wint met 24 runs. DE RADIO-CENTRALE. Programma 5. Dinsdag 28 Juni. Luxemburg: 8,209,20 Concert. Diver sen: 9,2010.35. Luxemburg; 10.3512.05 Concert. Pauze: 12.0512,20. Luxem- bur: 12,201,15 Volksdansen. Brussel (Fr.) 1,202,20 Concert. Luxemburg: 2,25 3,35 Symph. concert. Pauze: 3,353.50 Luxemburg: 3,505.50 Gram. Deutsch- landsender: 5.506.20 Omroeporkest. Di versen: 6.206.45. Luxemburg: 6.457.15 Kamermuziek. Pauze: 7,157.50. Deutschlandsender: 7,307,55 Concert. Luxemburg: 7.559,15 Liederen. Brussel (Ned.): 9,1510.20 Mendelssohn-concert. Diversen: 10,2010.40. Luxemburg: 10.40 11,50 Liederen en dansmuziek. Voor de programma's 1 t.m. 4 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether". Slachtoffer in het ziekenhuis overleden. Zondagmorgen te ongeveer kwart voor negen is op de Gedempte Binnenrotte de 56- jarige waterstoker H. Kroes, gewoond heb bende in de Eerste Lombardstraat aangere den door een motorwagen van lijn 10, be stuurd door den 43-jarigen M. Z. wonende ia de Zaagmolenstraat. De voetganger, die waarschijnlijk onvoorzichtig is overgestoken toen hij zijn hond naliep kreeg een duw van het voorbalcon, zoodat hij kwam te vallen. Hoewel hij voor de baanschuiver bleef lig gen en de bestuurder van de tram door ster,! remmen den tramwagen nog vrij snel tot stil stand wist te brengen, had de man een zware schedelbasisfraetuur bekomen. Het slacht offer werd per auto van den G.G.D. over gebracht naar het ziekenhuis aan den Cool- singel, waar hij korten tijd na aankomst aan de bekomen verwondingen is overleden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 1