rli ZATERDAG 2 JULI 1938 MISSIE-VOETBALWEDSTRIJD. Weerverwachting voor morgen i „Prachtig voetbalweer". NO PAPA NO MAMA Si Si R. K. TOONEELGEZELSCHAP „THE FUNNY BOYS". KAMER VAN KOOPHANDEL, VERKEERSONGEVALLEN. CENTRALE BOND VAN SCHEEPS- BOUWMEESTERS. INGEZONDEN, HET „AVONDFEEST" IN HET STADION. EXCURSIE NAAR K. R. O-STUDIO. CONCERT IN PARKZICHT. INSTITUUT VOOR SCHEEPVAART EN LUCHTVAART. BEROOVING VAN ƒ800. STENO-EXAMENS. BIOSCOOPNIEUWS. EINDEXAMENS H.B.S. EINDEXAMENS GYMNASIUM. INSTITUUT PONT. ZILVEREN JUBILEUM. FABRIEKSBOUW. BURGERLIJKE STAND. HILLEGERSBERG. VERKEERSVERBETERING Het jubileum der luchtvaart- afdeeling. ONDER MOEDERS VLEUGELEN VANDAAN. i VAN DEN WAL IN DE SCHIE. Druk bezochte receptie. MAASSLUIS. BUURTVEREENIGING KAPELPOLDER. HOEK VAN HOLLAND. arbeidsbeurs MANNENKOOR. Aan den vooravond van den Missievoet balwedstrijd „R. K. RotterdamR. K. Roo sendaal", is het voor spelers, zoowel als toe schouwers, een verblijdend vooruitzicht dat het morgen, zooals het in het voetbal-jargon heet „prachtig voetbalweertje" belooft te worden. Dus geen tropische hitte waar voor de organisatoren in stilte wel eens ge vreesd hebben maar een temperatuur waarbij de spelers zich voor 100 procent kun nen geven en de toeschouwers voor 100 pro cent kunnen genieten! Men mag dan ook veilig verwachten dat het alleen een „heete" 6trijd in figuurlijken zin zal worden! Immers, Roosendaal dat onlangs in eigen veste met 10 door de Rotterdamsche ploeg werd geklopt, blakert van strijdlust om morgen revanche te nemen, terwijl Rot terdam natuurlijk alles in het werk zal stel len om onder het oog van „eigen publiek" opnieuw met de eerepalm te gaan strij ken. Al met al, een reden voor de „voorzichti- gen" die te voren nog geen kaartje hebben gekocht het moest immers eens smoorheet zijn om morgenmiddag niet aan den Abra ham van Stolkweg te mankeeren. De ter reinen worden reeds van half een af voor het publiek toegankelijk gesteld. Tot bij tweeën hebben diverse voorwedstrijden plaats waar bij zelfs een semi-origineel nikker-elftal zal laten zien wat Afrikaansch voetballen is. Voor den grooten wedstrijd die ongeveer om twee uur aanvangt, zal Mgr. Hilhorst den aftrap doen! Er is muziek van de R. K. Har monie „Padua", vlagvertoon van diverse jeugdorganisaties ende entreeprijzen zijn zeer laag gesteld. (Men zie hiervoor de advertentie in dit blad). De verstekeling van de „Willemsplein", die zich aan het gestrenge onderzoek van den vreemdelingendienst wilde onttrekken door de onwaarschijnlijke mededeeling, dat hij „no papa" en „no mama" had, heeft deze natale ongerijmdheid niet lang kunnen vol houden. Hij had beweerd, dat hij Mexicaan was en natuurlijk is dat onderzocht. Men heeft hem aangemoedigd het Mexi- caansche volkslied te zingen, maar hij zweeg; men heeft hem bij den Mexicaanschen consul gebracht, die Mexicaansch met hem ging spreken, doch hij keek den man aan als ware het de Mexicaansche hond uit den luidspre ker. Zelfs op Spaansch reageerde hij niet. Teruggekeerd naar de overigens zeer moderne catacomben van den Vreemde lingen dienst heeft de man ernstig overwo gen, dat het niet zoo aardig zou zijn indien men hem daar hield totdat hij zijn identiteit had bekend gemaakt en na een dag zuchten kreeg hij zooveel „bloed voor het hart", dat hij maar erkende geen Mexicaan te zijn, maar inwoner van een Zuid-Europeeschen staat. Hij vertelde ook, dat hij na veel omzwer vingen in de Rotterdamsche haven was te recht gekomen en dat hij een week lang in de omgeving van de Waalhaven had ge kampeerd. Bij die gelegenheid had hij zijn identiteits papieren onder een wilgenboschje begraven, om, indien hij als verstekeling werd gesnapt minder kans te hebben snel weer naar zijn land te worden teruggezonden. Men heeft den man in een polltie-autotje gezet en is met hem naar de Waalhaven ge gaan, waar hij onder een Wilgenboschje verig is gaan graven en inderdaad een com pleet stel papieren heeft opgedolven, waar uit bleek, dat hij een zeer behoorlijke papa en mama had. De man zal nu toch naar huis terugkeeren. Groote Missieavond op 4 Juli a.s. Zooals reeds gemeld, zal, bij gelegenheid Van het bezoek van Z. H. Exc. Mgr. Bern. Hilhorst, Apost. Vicaris van Bagamoyo, op Maandag 4 Juli a.s., in de Schouwburgzaal van de St. Joseph-Gezellenvereeniging, Sta tionsplein 10, en groote missie-avond worden georganiseerd. Het R. K. Tooneelgezelschap „The Funny Boys" heeft hiervoor in studie genomen het bekende werk van Jan Grosfeld „Offerande", hetwelk voor dezen avond wel speciaal ge- eigend mag worden genoemd. Z. H. Exc. Mgr. Bern. Hilhorst zal dezen avond met zijn hoog bezoek vereeren, als mede het Eere-Comité, hetwelk bereids is samengesteld in verband met de door de R. K. S. V. Activitas georganiseerde Missie- Voetbaldag op Zondag 3 Juli a.s., waarvan wij mede melding maakten. Laat Katholiek Rotterdam blijk geven van zijn groote waar deering en medeleven met de Missie, door een bezoek aan dezen avond te brengen, op dat na afloop aan Mgr. Hilhorst een batig saldo zal kunnen worden afgedragen voor zijn Missie in Oost-Afrika. De Kamer van Koophandel en Fabrieken houdt eene openbare vergadering op Dins dag 5 Juli 1938, des namiddags te kwart over 2 uur in de raadszaal van het stadhuis. De agenda luidt: 1. Van den minister van Economische Zaken antwoord op dezerzijd- sche brieven met betrekking tot de mono polieheffing op den invoer van Malta-aard appelen. 2. Benoeming van leden en plaats vervangende leden in de Bevrachtingscom missie te Rotterdam met ingang van 7 Sep tember 1938. 3. Concept-schrijven aan den directeur-generaal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie inzake de postbestelling te Lon den in de wintermaanden. 4. Van de arron- dissements-rechtbank te Rotterdam bericht van beëediging van de volgende heerenJ. Hauchmann, als makelaar in scheepsvrach ten; A. R. Koekoek, als makelaar in scheeps wachten voor de Rijn- en binnenvaart; A. Overeijnder W.Fzn., als makelaar in onroe rende goederen; J. Peterson, als makelaar in scheepswachten; M. van der Ven, als make laar in onroerende goederen; G. Verwaal, als makelaar in onroerende goederen. 5. Van den kantonrechter te Rotterdam bericht van be- eediging van den heer A. H. van Os te Rot terdam als weger, meter, teller, monster maker en controleur in dienst van de firma Kersten Hunik Co. 6. Verleening van ver gunningen krachtens de Wet op het afbeta- lingsbedrijf, Donderdagavond is in de Hooglandstraat de 5-jarige A. ten Kate wonende Zoomstraat aangereden door de 14-jarige wielrijdster S. C. M. Met een gebroken linkerbeen is het kind per auto van den G. G. D. overgebracht naar het Sophia-kinderziekenhuis. De 35-jarige C. A. Albers wonende van Lennepstraat is gistermorgen op den hoek van den Plantageweg en Weteringstraat aan gereden door een vrachtauto bestuurd door den 26-jarigen D. Sch. wonende Helenastraat. Met verschillende verwondingen is de man per auto van den G.G.D. vervoerd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Gisteren werd in Gebouw Stroomberg de 21e jaarvergadering gehouden van den Cen- tralen Bond van Scheepsbouwmeesters in Nederland. De jaarstukken werden onveranderd goed gekeurd, terwijl de aftredende bestuursleden, de heeren A. van Vliet, A. Hoebée en C Stapel Jr. bij acclamatie werden herkozen, Na de vergadering werd een bezoek ge bracht aan de NV Scheepswerf en Machine fabriek van P Smit Jr, alwaar het geheele bedrijf werd bezichtigd. Des avonds vereeni-gden alle leden zich aan een diner in Rest. Caland, welk diner een zeer geanimeerd verloop -had." (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). ROTTERDAM, 30 Juni 1938. Geachte Redactie, Naar aanleiding van uw verslag van het Nationaal Avondfeest in het Stadion, in het avondblad van 30 Juni, waarin u de vraag stelt, hoe het hedenmorgen met de scholen is gegaan, ben ik zoo vrij daar even op te antwoorden: Meerdere ouders kwamen vóór schooltijd met de mededeeling, dat hun kinderen dien ochtend de school niet konden bezoeken, daar zij den vorigen nacht geen voldoende nachtrust had den genoten. De leerlingen, die, niettegenstaande het nachtelijk avontuur, toch op school kwa men, zaten met roode slaapoogen te soezen. In de klas van ondergeteekende waren 9 ver zuimen. Dit als teekening van gevolg van „organisa tie". Hoogachtend, J. HAUSER, onderwijzer, Bellevoysstraajt 85. Door het Comité van Actie van den K. R. O. zal op 17 Juli a.s. een autotocht georganiseerd worden naar de nieuwe K. R. O.-studio, waaraan verbonden een tocht door het Gooi richting oude Pyramide van Austerlitz en Loosdrechtsche plassen en een bezoek aan Amsterdam, waaraan eventueel attractie's zijn verbonden. Voor verdere inlichtingen verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. De Rotterdamsche Harmoniekapel, onder leiding van den heer Jac. ter Hall, geeft op Zondag, 3 Juli a.s. om 3 uur n.m. in de Thee- schenkerij „Parkzicht" een concert. De verzameling van het Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart aan het Haring vliet 68, werd gedurende de maand Juni be zocht door 1518 personen, terwijl het aantal bibliotheekbezoekers 1262 bedroeg. Uitge leend werden 1451 boeken; 130 inlichtingen werden verstrekt. Ten behoeve van de verzameling werden navolgende modellen en voorwerpen ontvan gen 1 duikerpomp, 2 valhelmen, een bord met monsters dichtingen, pakkingen, zuiger- en olieschraapveeren, een model van het door W. S. Henson (1842) ontworpen vliegtuig, een Hotchkiss Cone propeller. In den afgeloopen nacht is een caféhoud ster uit de Katendrechtschestraat beroofd van een bedrag van f 800. Aangifte bij de politie is gedaan. Een be zoeker van het café is als verdacht van deze berooving aangehouden. Aan het Handels-Instituut voor Rooms- Katholieken Coolsingel 23, alhier, zijn ge slaagd voor: Steno Ned. 130 lettergrepen: Kon. erk. Ver. v. Intern. Stenografie-Leera- ren te Den Haag: de dames: A. v. Bommel, M. Bongers, H. de Cloet, C. C. v. Elderen, K. v. 't Hooft, A. Jaquot, S. Jaquot, B. Knoops, F. v. d. Meiracker, A. v. d. Mey, M. de Ruy- ter, A. v. d. Schoot, J. v. Teeffelen; de heeren J. v. d. Griendt, D. L. v. Kalken, M. de Laat, J. v. Luyk, F. Moonen, L. v. Schooneveld. Steno Fransch 130 lettergrepen: de dames: A. Jaquot, T. Pijpers, A. Weimar. Asta Theater. Nadat de bezoekers op de hoogte gesteld zijn van de laatste actueele wereldgebeurte nissen, wordt de aandacht gevraagd voor de boeiende detective-film „Nooit te laat". Een film die het publiek prachtige staal tjes speurderswerk laat zien. Men leeft mee met de emotioneele en spannende ge vechten. Een opeenstapeling van actie boeit de toeschouwers. Als hoofdfilm draait „De wrekende ruiter" met Tim Mc. Coy en Billy Seward. Deze film is een onstuimige Wild-West-film, vol scènes. Een geweldige cowboy-kraker, wel ke de liefhebbers zeker op prijs zullen stel len. Tim O'Neill, een cowboy van den ouden stempel, keert na lange afwezigheid terug op de ranch van Jed. Harmon. Hij verneemt dat zijn- broer, Jessy vermoord is. Naar aanleiding van de rechtszitting neemt Tim zelf de touwtjes in handen gaat op onderzoek uit. Steno Duitsch 130 lettergrepen: de dames: Tijdens zijn bezoek op Harmon's ranch A. H. B. Annegarn, A. Jaquot, T. Pijpers, C. wordt op hem geschoten. De leege huls is v. Teeffelen, A. Weimar. van eenige bijzondere kenmerken voorzien. Steno Engelsch 130 lettergrepen: de dames: Tevens laat de moordenaar 2 sleutels ach- A. H. B. Annegarn, A. Jaquot, T. Pijpers, J. v. Teeffelen. ROTTERDAM, 1 Juli. (Particuliere H. B. S. A, Westersingel 30) GeslaagdCa. Noordam, Aa. L. E. Schoonheim, B. P. Carrière, P. J. Chris- tiaanse, E. D. de Crane, Ph. J. Goldsmid, M. A. van den Heuvel, W S. van Meeteren, J. Noordam, C. Sonneveld, A. van Vollenhoven, J. H. Wilmink. ter. De sleutels pasen op een der koffers van Harmon's bende. Toen Tim dit ontdek te, wordt hij overvallen door twee mannen, maar deze worden op een flinke lading lood getracteerd. Diverse revolvergevechten heb ben plaats. In duizelingwekkend tempo vol gen de diverse tafreelen elkander op, zoo dat het zien van het programma alleszins de moeite waard is. Toegang voor oud en jong. Coloaseum-theater. Het Colosseum-theater zet deze week het programma in met de film ,,'t Begon in Pa- rijs" - - waarin Claudette Colbert, Melvyn De directie van het Instituut Pont heeft gemeend voor haar verschillende Opleidin gen voor Kantoor en Handel een rustiger omgeving te moeten zoeken en heeft dit zeer gelukkig gevonden in het centraal gelegen pand Westersingel 52 vlak bij den Nieuwe Binnenweg. Het Instituut is heden naar het nieuw ingerichte gebouw verplaatst en reeds Maandag 4 Juli, dus zonder eenige onderbreking, worden de lessen aan dit nieuwe adres hervat. Den 7den Juli a.s. hoopt de heer P. A. Hekelaar den dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij het Ge meentelijk Gasbedrijf aan de Keilehaven. De directie van de N.V. Hollandsche Kleef- machinefabriek, Keileweg 26, heeft door be middeling van den architect D. Dürrer, aan besteed het bouwen van een kantoorgebouw aan de Keileweg. De raming was 47.400. Van de 32 inschrijvingen was de laagste in- schrijfster der N.V. Aannemings Mij. v./h. Gebr. H. en P. Voormolen voor 46.950, ter wijl de hoogste inschrijver was M. den Hertog te Delft voor 61.600. ROTTERDAM, 1 Juli. (R. K. Gymnasium, Douglas en Robert Yo""8. tweede groep) Geëxamineerd voor diploma A vervullen. Het is de geschiedenis van een 8 candidaten. GeslaagdPeter Eykenboom, Wim eenvoudig maar aantrekkeyijk meisje, dat voor haar plezier naar Parijs is gegaan en daar kennis maakt met twee landgenooten, Amerikanen. Deze beide heeren maken elk op hun manier Kay Delhaus, zooals Claudette in deze film heet, het hof. De kansen variee- nogal, terwijl uiteindelijk een derde concur- rent nog de meeste chance schijnt te hebben. Wie van de drie de toekomstige echtgenoot de Jonge, Piet Kuyer, Ben Mikx, Theo Thomas sen, Flip van der Ven. Met 2 candidaten wordt het examen voortgezet. Aangiften van 1 Juli 1938. BEVALLENG. Uitenbroek geb. Meuldflk z. I r_:I ""-af u verder"vertellen ïn zijn W. Groeneweg geb. Onink d. H. Kriesch lzal zlJn' zal «e mm U vercier verlenen j geb. Marcus d. J. C. Wagensveld geb. Poer- happy-end. Het programma vervolgt na - - - pauze met het filmwerk „Verbannen een film vol afwisseling en avontuur met goed spel van de hoofdpersonen Zarah Leander, Willy Birgel, Viktor Staal e. a. Gloria Vane (Zarah Leander) offert zich op voor haar verloofde, die een chèque verValscht heeft. Zij wordt tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld, waaruit zij door een huwelijk met een zekeren Henry Hoyer verlost wordt stamper d. G. J. Langhorst geb. Bal d. V. Philipse geb. Bremer z. I. M. Peters geb. Boer d. S. J. v. d. Vos geb. Hoogstad z. L. de Ros geb. v. Boekelen d. A. M. Molenaar geb. Anker d. H. Poot geb. v. d. Ree J. P. M. Fabrt geb. v, d. Geest d. A. Knegt geb. Krommenhoek z. L. J. Eyaman geb. Blom z. J. Tanis geb. Tanis d. H. A. Munning geb. V. d. Wolk z. J. C. M. Baars geb Klis z. A. C. Duvalois geb. Hoomoedt d. H. J. v. d. Berg geb. Koning d. J. de Graaf geb. Versnel d. G. B. Troost geb. v. Kranenburg (j. P, v. d. Boogaart geb. Nieuw- poort z. A. D. M. v. Vuuren geb. Snel d. N. Groenendijk geb. Noordermeer d. GEHUWD: O. A. van Gulik jm. 28 j. en K. Schaap jd. 28 j. OVERLEDENF. v. Oosterhout zoon 9 m. J. v. Buren, man van A. H. E. M. J. Hout man 58 j. J. Schreuder, man van G. M. Leo pold 83 J. A. Westveen, ongeh. man 74 j. T. G. H. v. Leeuwen, dochter 3 j. M. M. Hazelebach wede. van L. Cordia 85 j. K. J. Gryn, ongeh. man 62 j. W. A. Dyken, wedr. van G. Groene 54 j. Voorts als levenloos aangegeven: H. Kik geb. Tessers, dochter. Zoodra zij evenwel vrij is, vlucht zij van Henry weg om haar verloofde te zoeken. De ze is Gloria vergeten en verlooft zich met Mary, als hij Gloria weer ontmoet. Gloria moet niets meer van hem hebben. Toeval lig ontmoet zij den kolonist Henry Hoyer, die haar uit de gevangenis heeft gered, en trouwt met hem. Het programma kunnen wij even wel alleen aan volwassenen aanbevelen. Harmonie. Harmonie presenteert ons deze week in teressant wereldnieuws waaronder voor oog en oor belangrijke internationale sporteve nementen. Ook het teekenfilmpje ontbreekt niet. Als hoofdnummers voor de pauze draait „De aangebeden vrouw" met in de hoofd rollen Warner Baxter, Myrna Loy e. a. Na de pauze volgt een vertooning van „Ten Westen van Shanghai" met Boris Karloff, Beverly Roberts als voornaamste figuren. Het Chineesche gebied bl-kt lijk van petro- leumvelden en verscheidene Amerikanen on dernemen pogingen om die te exploiteeren. De Chineesche bevolking is onderling ech ter zeer strijdlustig. Er wordt wreed gevoch ten. Het einde van de affaire is, dat de Ame rikanen zich genoopt gevoelen te verdwijnen. Voor volwassenen een program met span nende momenten. Ooster-theater. Deze week is er In het Oostertheater iets speciaals voor hen, die van ouderwetsche romantiek houden. Zooals de vroegere Fran- sche schrijvers meester waren in het beden ken van de meest fantastische situaties en het beschrijven van in hun verbeelding be staande personages, die vaak nauwelijks meer iets menschelijks hadden, zoo weten de tegenwoordige Fransche cineasten nog even 'fel en even fantastisch die bedenksels op het witte doek te brengen en daarmee de echte sfeer te scheppen, die dergelijke ver halen vereisehen. „Verborgenheden van Parijs". De titel alleen roept reeds herinneringen wakker aan met spanning gelezen boekdeelen, die na bedtijd dikwijls nog bij een kaarsje werden verslonden, om dan eindelijk doodmoe in te slapen en in den droom sommige dingen uit het boek nog eens te beleven, zij het dan eenigszins verwrongen. „Verborgenheden van Parijs" heeft als film onmiskenbaar kwaliteiten, omdat het de psyche van een groot deel van het volk goed aanvoelt. De tweede groote film heet „Broederstrijd" en uit den titel alleen kan men reeds be sluiten, dat deze rolprent zich waardig bij de andere aansluit. Het programma, dat wij voor volwassenen aanbevelen, wordt zooals gebruikelijk inge luid met het Wereldnieuws. Zeeman, Lusthof straat 119b; bril met hoornen mout. in etui, N. P. Kind., Speelmanstraat 44/12; grijs colbertjasje J, J. Buibendyk, Bingleystr. 56; witte gummi damesregenjas, C. Blaak, Zestien- hovenstraat 7a; bi. gab. kinderregenmantel, A. Gutft, Tiendstraat 30c; grys kinderhoedje, J. Hofman, Jasmijnstraat 23paar nieuwe heeren sokken, T. Barg, Hooglandstraat 123; alpinomuts, A. Drögle, van Meekerenstraat 4b; ongemerkt heerenrijwiel, P. van der Graaf, Oost Varken- oordcheweg 250; postduif, J. T. Pladden, Paral lelweg 51a; cliche van auto, J. C. Zeeman, Lust hofstraat 19a; zwarte hond (groenendaler) A. Riisdiik, Frederikstraat 62c. grauwe langharige herdershond, J. Pelz, 2e Dierg.straat 2; Duiitsche herdershond, P. de Werk, Baan 126; 2 hockey sticks A. Hordijk, Heerjansweg 81; groen-wit,- groene vlag, T. Reedijk, IHuismanstraat 29; donkere autoped met vlag, C. de Swart, Putters- hoekstraat 16; 7 rollen behangselpapier, J. C. v. Westenfourg, Rakstraat 15. Men wordt verzocht, indien men voorwerpen bij vinders afhaalt, hiervan aan de Politie ken nis «te geven. DE OPGRAVINGEN TE GOUDA. In het Houtmansplantsoen zijn als eerste resultaat der opgravingen dc fundamenten blootgelegd van 't Kasteel ter Gouwe dat omstreeks 1300 aldaar gebouwd werd. GEVONDEN VOORWERPEN. aangegeven in het tydvak van 28 tot en met 30 Juni 1938 waaromtrent inlichtingen zyn te be komen aan heit Hoofdbureau van Politie te Rot terdam, iederen werkdag van 11 tot 16 uur en bovendien des Dinsdags en Vrijdags van 19—21 uur. Aan het Centraal Bureau; rijwielbelasting- merken (ook kostelooze en in etuis, portemon- naies, dames- en kindertaschjes met inhoud, br. lederen actetasch inhoudende sportschoenen, zeil doeken taseh met schildersgereedschap, metalen vulpotlood, zwart koralen halsbandje, verm. zil veren kettinkje met klompje, broche met portret, verm. zilveren armbandje, double broche met bloempjes, bi. lederen dameshandschoen, diverse sleutels, div. brillen., rose directoire, heeren jek ker, beige gabardine regenjas, blauwe dames hoed (stroo), zwarte dameshoed (stroo), grijs jongensjasje, lichte grijze pet, auto-nummerbord HZ-12719, radiateurdop, grps zadeldek, duozitting van motor, autoslinger, verchr. sigarenaansteker, kaft met contributiekaarten, vetpot van montage wagen, fluitje met herinneringsmedaille, honden zweep, notitieboekje men ventvergunning, kussen sloop in pakje. Aan heit bureau Charlois: 3 vei- lingkisten. By vinders: R.B.-merk met nummer, G. Spij ker, Hooddrift 98R.B. merk aan speld, H. Wolf, Breeplein 6a; R.B.-merk iii etui, L. v. d. Korput, Oost Varkenoordscheweg 250/10; bruin lederen portemonnaie, C. Santen, Jagerslaan 56; gryze hcterenportm. met inh. H. v. d. Wacht, Fregatstraat 21; bruin lederen heerenportemon- naie, C. Versteegen, Hoyledestraat 30b— bruin led. damespontemonnaie, J. T. Schouten, Oudedyk 239; bruin led. actetasch met inh., B. Nyssen, Duivenvoordestraat 23, actetasch inh. schoenen, G. T. H. Kleinwold, Boomgaardstraat 28. verm. zilveren vulpotlood, A Engelsman, Schied.weg 310; rood gevlamde vulpen, (gemerkt) G. de Jongste, Sonmanstraat 112b; vulpenhouder G. I "J1"5 1Jaul"6 Hn;r Eikelenboom, Westerbeekstraat 65; zwart glazen zijde (aan den huizenkant) een^tr^ vulpen (gemerkt) D. H. van Garderen, Lusthof straat 91b; verchr. damespolshorloge, G. Brede- rode p./a. Dam en Davidson, Binnenweg 58; zilv. heeren polshorloge, M. de Wit, Oosterkade 10 zeskantig damespolshorloge, C. de Jong Rose- straat 164 b, zilveren schakelarmband met steen tjes, H. Arts, Aiert v. Nesstraat 12; gouden schakelarmband, J. van Dyk, Jensiusstraat 24; Rozenkrans in doosje, G. W. Vuyk, Crooswijk- scheweg 6c; een geldstuk, J. H. Hoorwinder, Noordsin,gel 220a; grifs geruite damesparapluie N. E. Havelaar, Hoyledestraat 32b; Lipssleutel, T. Geerders, Chrispijnlaan V. en D.stofbril, J. C. Bij het sectie-onderzoek der Gemeentebe- grooting 1938 werd het gedeelte van den Grindweg tusschen Dorpsstraat en Sint Ag- nesschool algemeen levensgevaarlijk geacht. In dit rapport werd in verband met de ver wachting, dat wegens de groote kosten niet kan worden overgegaan tot overkluizing van dat gedeelte van de vaart, een voorloopige oplossing aanbevolen. Drie plannen zijn aan de betrokken raads commissies ter beoordeeling voorgelegd. Aan Plan C werd de voorkeur gegeven. Dit plan bestaat hierin. In de vaart wordt op ongeveer 2 M. uit den oever een voet schoeiïng geplaatst. De sleur tusschen be staande en nieuwe schoeiing wordt aange vuld tot de hoogte van den Grindweg en de aanvulling aan de boezemzijde taludsgewijze afgewerkt. De rijweg wordt zoover in weste lijke richting verschoven, dat aan de oost- De 8-jarige G. Dingeman van den Schulp weg speelde gisteren op een terrein aan de Waalhaven O.Z. onder de hoede van zijn moeder. Plotseling liep echter het jongetje weg en stak den rijweg over, juist toen een auto passeerde, die bestuurd werd door P. S. van den Boergoenschen Vliet. Het jongetje kreeg een klap van de auto en is met verschillende verwondingen in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De hoofdcommissaris van Politie maakt bekend, dat in verband met den slechten toestand van de Oppertbrug, deze voor on- bepaalden tijd afgesloten is voor bespannen voertuigen en motorrijtuigen op meer dan 2 wielen. Gisteravond omstreeks half negen is van een tractor met oplegger van S. N. die uit de Schepenstraat komende de Schiekade wilde opdraaien, de oplegger door onbeken de oorzaak losgeraakt en in de Sohie gere den. Persoonlijke ongevallen zijn er niet ge beurd; de oplegger is later met een takelwa gen weer op het droge gebracht, De eerste dag van de viering van het vijf en twintig-jarig bestaan van de luchtvaart- afdeeling te Soesterberg is in alle opzichten geslaagd. Hoewel aanvankelijk het weer zich des morgens niet gunstig liet aanzien en zoo nu en dan een fijne regen zich over de vele belangstellenden uitstortte, brak de lucht al spoedig en verscheen zelfs de zon zoo nu en dan tegen den middag over het feestelijk versierde terrein van de luchtvaartafdeeling. De organisatie bleek in goede handen, zoodat de beide plechtigheden des morgens geheel volgens de verwachtingen naar wensch en zonder eenige stagnatie geschiedden. Des middags tijdens de receptie, welke plaats vond in de in een bloemenhof herscha pen steenen hangar r.o. 22, bleek de belang stelling uit militaire en burgerlijke kringen al niet minder dan des morgens. De minister van Defensie, de heer J. J. C. van Dijk, opende de lange rij van militaire en burger lijke autoriteiten om den commandant en de hoofdofficieren van de L. V. A. geluk te wenschen. Toespraak van den minister. In een hartelijke toespraak richtte de minister zich tot den commandant, luit. kolo nel Van Heijst, waarbij hij mededeeling deed van de door H. M. de Koningin verleende onderscheidingen. „Met groot genoegen", aldus spr., „kom ik persoonlijk mijn gelukwenschen aanbieden. Met groote belangstelling heb ik steeds de verrichtingen van de L. V. A. gevolgd. Vijf en twintig jaren zijn thans sinds de oprichting verstreken en in deze periode heeft de L. V. A. tijden gekend van opgang en tijden van teruggang. Met genoegen kan geconstateerd worden, dat in de afgeloopen periode het aan u allen in de L. V. A. nooit ontbroken heeft aan de noodige energie en de actie om ondanks alles van deze afdeeling te maken, wat men maar wenschen kon met de vaak absoluut ontoereikende hulpmiddelen, die u ten dienste stonden. Daarvoor dan ook breng ik u den dank van de regeering over. Na hen herdacht te hebben, die in de afge loopen periode hun leven gegeven hebben in dienst van de militaire luchtvaart, wees de minister op de moeilijke en onrustbarende internationale verhoudingen. Op dezen dag, een mijlpaal in de geschiedenis van de militaire luchtvaart hier te lande, wordt een belangrijk deel afgesloten, waarin de L. V. A. ongetwijfeld met moeilijkheden te kampen heeft gehad. Dank zij uw aller energie is de afdeeling toch gegroeid. Deze dag is tevens het begin van een nieuwe periode, waarvan reeds bekend is, dat het luchtwapen aanmer kelijk zal worden versterkt. Dit is noodig, gelet op de gevaarlijke internationale ver houdingen. Moge deze versterking van dit gedeelte van onze weermacht dienen ter beveiliging van ons onafhankelijk volksbe staan. Mogen allen, verbonden aan de L. V. A., ook in de toekomst zich voor de volle honderd procent geven met alle energie, om, nu ook de hulpmiddelen niet ontbreken, de afdeeling te vormen tot een hecht fundament, een waarborg van de beveiliging van ons onafhankelijk volksbestaan. De regeering zal ook in de toekomst uw verrichtingen met belangstelling gadeslaan. De onderscheidingen, die H.M. de Koningin aan verschillenden uwer heeft verleend, zijn een openlijke hulde van ons Vorstenhuis aan uw afdeeling. Toont u deze koninklijke be langstelling waardig en laat ik besluiten met een driewerf hoera op onze geëerbiedigde Koningin". Vervolgens spraken generaal Reijnders, chef van den generalen staf, vice-admiraal Quant, kolonel Walaardt Sacré, oud-com mandant van Soesterberg en generaal Raaij- maakers, inspecteur van de militaire lucht vaart. worden gemaakt. Kosten 8500, waarbij wordt opgemerkt, dat bij uitvoering reeds een deel van de vaart wordt gedempt De betrokken raadscommissies gaven in overweging om dit plan aan te vullen met een verbetering ook aan de Oostzijde van den Grindweg, en wel zoo, dat de heklijn voor de St. Agnesschool geleidelijk bijvloei- end wordt doorgetrokken tot het perceel van den heer A. v. Boon. Nu de Prov. Staten voor deze provincie een tertiair wegenplan hebben vastgesteld, doet zich de vraag voor, of niet zou kunnen worden bewerkstelligd dat bedoeld gedeelte De commandant van het veldleger, luit.- van den grindweg op het tertiaire wegenplan generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst WOrdt geplaatst, overhandigde een fraai schilderij, voorstel- De mogelijkheid daartoe bestaat, lend een stuk afweergeschut, in stelling ge- Alvorens verdere stappen te doen, achten bracht bij een vijandelijken aanval van vlieg- B en w het gewenscht, aldus schrijven B. en tuigen. Een deputatie van de marine-lucht- jy aan den Raadj dat de Raad zich uitspreekt vaart schonk een drietal fraaie zilveren aangaande een tot de Provincie te richten bekers, kapitein ir. J. A. Moll bood namens verzoek om het gedeelte van den Grindweg de officieren en onderofficieren van de 7de tusschen de Doprsstraat en Molenlaan te zoeklichtenafdeeling van de genie een fraai plaatsen het tertiaire wegenplan en af te uitgevoerde oorkonde aan. Namens de ..leger- voeren van het secundaire wegenplan. commissie kwam prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman de L.V.A. complimentce- ren. Onder de vele belangstellenden merkten wij verder nog op de generaals Hardenberg, Snijders, Best, Prins, Ermel Scherens, com mandant van den luchtverdedigingskring Amsterdam, generaal Wittert namens de Ver eeniging tot beoefening der krijgsweten schappen en generaal-majoor A. G. Feuille teau de Bruin, namens den minister van Koloniën. Later op den middag verschenen nog ter receptie kolonel De Jonge van Eile meet, adjudant van H.M. de Koningin en de commissaris van de Koningin in de pro vincie Utrecht jhr. mr. dr. L. Bosch ridder van Rosenthal, de burgemeesters van Soest en Zeist alsmede vele deputaties van plaat selijke vereenigingen en militaire corporaties. Des avonds werd in het Casino een corps maaltijd gehouden voor de officieren, waarbij Z.K.H. Prins Bernhard mede aanzat. Om half elf bracht de burgerij van Soes terberg een serenade. De Prins en de overige eere-gasten traden naar buiten en stelden zich op voor het Casino, waar eenige zang- vereenigingen uit Soest en Soesterberg een huldigingslied zongen. Daarna had een défilé plaats van de deelnemende vereenigingen. Aan het einde van den corpsmaaltijd be gaven allen, zich wederom naar de hangar, v/aar de koffie werd gebruikt en de Prins de gelegenheid aangreep nader kennis te maken met de jongere officieren, met wie hij zich geruimen tijd op aangename wijze onder hield. BURGERLIJKE stand. BEVALLENA. Jansen geb. Heijkoop z. ONDERTROUWD: G. Bos 31 j. en M. BoertJe SO j. W. van Mastrlgt 26 j. en A. J. V. d. Zwet, 28 J. P. J. van Halden 25 j. en N. M. Uitdenbogerd 24 j. GETROUWD: P. van Tol 27 j. en H- Ver' meer 21 j. J. Klshout 28 j. en M. J. Muste 22 j. G. Biextoon 36 j. en J. Roelofje de Vries 30 jaar. OVERLEDEN: J. de Groot 61 van A. J. de Groot en H. v. d. Arend; J. Duijve- steyn, 61 j., echtg. van G. Vermeijs. Met 66 tegen 2 stemmen besloot de Buurt- vereeniging Kapelpolder uit het Oranje-Co mité te treden. De hoofdreden hiervoor was, dat de buurtvereeniging de plannen van het Oranje-Comité voor de komende feesten fi nancieel onuitvoerbaar achtte. ARBEIDSBEURS. Het aantal ingekomen werkzoekenden bij de Arbeidsbeurs bedroeg in de afgeloopen week 367 tegen 336 in het, vorige jaar. Hier onder waren: 120 fabrieks- en losse arisei- ders, 21 matrozen, 24 stokers, 8 timmerlie den, 17 mach. houtbewerkers, 21 zeevissobers, 36 textielarbeiders, 7 typogarfen en 4 dienst boden. DORUS RIJKERS-FONDS. Donderdag 7 Juli a.s. zal in onze ge meente de jaarlijksche collecte worden ge houden ten bate van het Helden der Zee fonds „Dorus Rijkers". GESLAAGD Voor het examen van de R. K. Vereeniging tot bevordering van Industrie-onderwijs voor meisjes „St. Anna" zijn geslaagd voor costu- mière de dames A. van Ettinger en H. van der Burg; voor lingerie de dames A. Dek ker, M. Ydema, W. van Ettinger, G. Gordijn, A. Meinders, A. van Leeuwen en A. de Vet ten, allen leerlingen van de R. K. Naai school alhier. Onze stadgenoot de heer G. P. M. Smeele slaagde te Rotterdam voor het examen L. i. t, e. h. Ned. Handelscorrespondentie. BURGERLIJKE STAND. 1 BEVALLEN: M. GroeneveldKeizerwaard, d. W. van den Boogaardvan der Stelt z. j. N. van der Ham—Ruijs, z. ONDERTROUWD: Jan Cornells de Pagter en Johanna Cornelia Ribbe. Peter Gijs- bert van Arkelen en Leuntje Vogelaar. OVERLEDEN: Jacoba Adriana van der Hoest, 73 j., vrouw van C. A. Voois. „Wat zegt U? Heeft mijn zoon een voetbal door uw raa mgegooid? Onmogelijk! Hij ligt met mazelen te bed!" SLUITING CAFé'S In verband met het feit, dat de Harwlch- booten tijdens den zomertijd ongeveer mid dernacht vertrekken, hebben de exploitanten van hotels, café's en restaurants alhier aan den Burgemeester van Rotterdam verzocht hun inrichtingen voor eet- en drinkwaren te mogen openhouden des Zaterdags tot 1 uur en andere dagen tot half 1. Op dit ver zoek is echter afwijzend beschikt, daar geen aanleiding kan worden gevonden in de gel dende regeling wijziging te brengen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Annie, dochter van A. Ribba en A. Bouman Bertus, zoon van P. Boel en K. Haase. ONDERTROUWD: W. van Oosten, 25 J, ei) S. Meyer 21 jaar. GEHUWD: L. J. de Kievit 26 jaar en J. Faas 21 jaar. Op de Gem. Arbeidsbeurs alhier staan in totaal 126 personen ingeschreven als werk zoekenden waaronder 8 vrouwen. POSTDUIVENVER. „DE ZWALUW". De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf St. Dizier, afstand 375 K.M. Het aantal deelnemende duiven be droeg 21. De uitslag was als volgt: v. d. Hoe venv. Oosten 1 en 1ste overduif, totaal 90 punten; H. L. v. d. Wagt 2 met 75 punten; Th. v. d. Ende 3 en 5 met 90 punten, Adr. Faas 4 en 6 en 2e overduif met 60 pnt. Aan komst le duif 11.42 uur, laatste duif 12,20, SPAARBANK. Op de Rijkspostspaarbank werd in de maand Juni ingelegd 7.708,54 en terugbe» taald 12.514,01. Het Hoeksch mannenkoor gesft a.s. Vrijdag haar eerste openluchtuitvoering. Ditmaal zal het mannenkoor concerteeren in de Hoekscha Boschjes by de Jas-banJs.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2