ROTTERDAMSCH BELEGGINGSCONSORTIUM. Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant VLAARDINGEN. IJSELMONDE. BLEISWIJK. HILLEGERSBERG. BERGSCHENHOEK. HOEK VAN HOLLAND. DINSDAG 5 JULI 1938 Weer een nieuwe balans gepubliceerd. DE BELEGGER WEET HET BEHEER TE VAARDEEREN. NIEUWE KRUISVAARTBURCHT ST. ROSALIAPAROCHIE. DE MAASTUNNEL. EEN BOQG-VENSTER OP INSTORTEN. BEKNELD GERAAKT. RECHTERLIJKE MACHT. TEGEN BORSTWERING GEREDEN. KINDJE TE WATER. BURGERLIJKE STAND. ROTTERDAMSCH PHILHARMONISCH ORKEST. JUBILÉ. ONDERSCHEIDINGEN. NOTARIEEL EXAMEN. Mé HOLLAND—CHINA HANDELS- COMPAGNIE. HOOGER ONDERWIJS. EINDEXAMEN GYMNASIUM. SPREEKUUR WETHOUDER J. BUIS. DE HILLEGERSBERGSCHE ZEILWEEK. 'I BURGERWACHT HOEK v. HOLLAND. Voor zoover wij na kunnen gaan kan geen effectenbeleggingsmaatschappij in den eigen lijken zin des woords in Nederland op een dergelijke geschiedenis bogen als het Rotter- damsch Beleggingsconsortium N.V. In tegen stelling met Engeland waar dit soort „invest ment trusts" van het „general manegement type" reeds voor den oorlog zeer populair was, heeft het hier te lande nooit opgang gemaakt. O.i. lag dit minder aan het z.g. „individualisme" en aan een soort wantrou wige gesteldheid die de Nederlandscne be legger vooral bij zijn kapitaalbelegging aan den dag zou leggen, dan aan de bij de op richting en bij het beheer gevolgde methode. Vrijwel steeds wij laten hier de depot fracties, fixed trusts e.d. met (zeer) beperkte beheersbevoegdheid, die meerendeels ook slechts van de laatste jaren zijn, buiten be schouwing en beperken ons tot de instellin gen met algemeene beheersbevoegdheid was men principieel wel voor algeheele openbaarheid van alle acta et gesta maar in de praktijk kwam daar gewoonlijk buiten het jaarverslag weinig van terecht. De pu- bliciteitskunst, de kunst om zijn aandeelen bekendheid te geven, verstond men niet, had er althans weinig of niets voor over met het gevolg, dat het ongeveer halve dozijn van dit soort instellingen die tot voor kort in Neder land bestonden nooit populair geworden zijn als beleggingsobject. Bovendien gaf men bij de beleggingskeus dikwijls blijk van een weinig ruimen blik, zoodat de samenstelling der effectenportefeuille gewoonlijk ook al geen „reclame voor zichzelf" was. En al was zij dit op een gegeven moment wel, dan bleek het beheer een te weinig dynamisch karak ter te hebben en niet in staat of genegen zich voldoende snel aan veranderende om standigheden aan te passen. Den laatsten tijd is hierin eenige verande ring gekomen. Het R.B.C is er het beste voorbeeld van zoowel in zijn beleggings- en risico-verdeelingsmethoden als in zijn publi- citeitsmethoden. Zoo wordt thans men zie de advertentie elders in dit nummer reeds voor de derde keer in dit eerste halfjaar een balans gepubliceerd, terwijl ook reeds drie keer de samenstelling der circa 275 fondsen tellende effectenportefeuille gedetailleerd werd opgegeven. Het resultaat van een en ander is geweest een merkwaardig snelle ontwikkeling, zooals uit onderstaande tabel blijkt: BALANSPOSITIE VAN HET R. B. C. Effecten Kas Kapit. Res. en bank gepl, (Alles In duizenden guldens). 31 Dec. 1933 1015 50 1103 4 31 Dec. 1934 1102 5 1139 31 Dec. 1935 1127 137 1200 30 31 Dec. 1936 2478 75 1750 708 Dec. 1937 3529 223 3184 425 Mei 1938 7926 606 7500 873 Juli 1938 10249 1567 10000 1490 Bij al de nieuwe woningcomplexen die rond de Leeuwenstraatsche kerk zijn ver rezen behoort ook een brucht voor de Kruis vaart. Indertijd werd tusschen kerkbestuur en architect overeengekomen, om een ge deelte van de kerkgang aan de voormalige Vierwindenstraat af te staan, waarvoor in de plaats een nieuwe lokaliteit zou worden opgetrokken. Dit lokaal is gelegen tusschen den nieuw bouw aan de Meent en de Leeuwenstraat sche kerk (ingang Roode Zand) en ingericht als brucht voor de Kruisvaarders. Een mooie frissche ruimte, met veel licht en lucht, wel ke vriendelijk aandoet wanneer je er bin nenkomt. Zondag j.l. had de officieele opening plaats. In tegenwoordigheid van alle Kruisvaarders het kerkbestuur en vele belangstellenden, verrichtte de zeereerw. heer pastoor F- Zand- voort O.F.M. de inzegening der lokaliteiten, terwijl hij van te voren een toepasselijk woord had gesproken, vooral tot de jongens. De weleerw. pater R. Dijkstra O-F.M., di recteur van het cohort, bracht hierna dank aan pastoor en kerkbestuur voor hun sym pathiek meeleven met de Kruisvaart, waar van deze nieuwe mooie brucht getuigde. Hij sprak hierbij de overtuiging uit, dat dit door de jongens ten zeerste zou worden gewaar deerd. Aan den heer M. van Leur werden ver volgens de kenteekenen overhandigd, waar door hij werd bevorderd tot baljuw van het cohort, terwijl des avonds de rangverhoo- ging plaats had van een aantal leden en de installatie van een tiental aspiranten. Een vreugdevolle dag voor het cohort en de Rosaliaparochie. Het jongste nummer van bovengenoemd orgaan, maanblad, gewijd aan de belangen van de stad Rotterdam in het algemeen en den bouw van de Maastunnel in het bijzon der, opent met een interview, dat aan wet houder Brautigam werd afgenomen. We heb ben zijn oordeel over oud en nieuw Rotter dam reeds uitvoerig gepubliceerd. Voorts treffen we weer aan een stand van werkzaamheden over den snellen groei van onderdeelen der toekomstige ondergrondsche oeververbinding, uiteraard wederom met verscheidene foto's geïllustreerd In verband met den Rotterdamschen tun nelbouw is ook interessant de publicatie: „Wat de Hollandtunnel te New York leerde" in zake schild- en zinkmethode alsmede ten aanzien van een vlotte verkeersafwikkeling en de inrichting der ventilatiegebouwen. Aandacht wordt voorts gewijd aan het vraagstuk der achtergevelrooilijnen. Na een korte memorie van de Boy mans tentoonstelling ter gelegenheid van H. M.'s regeeringsjubileum besluit het opnieuw keu rig verzorgde nummer met een eersten op roep van den bekenden architect J. Verheul voor het behoud van onze oude bouwwerken. Amilda-crême, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct. VEREENIG1NG BELANGEN VAN COGNOSSEMENTHOUDERS. Op 1 Juli had in het Graanhuis te Rotter dam de algemeene vergadering plaats van bovengenoemde Vereeniging. De seeretaxis, mr. H. Craandijk, bracht het jaarverslag uit. Verschillende malen is een beroep op de vereeniging gedaan om de be langen van haar leden en van de cognosse menthouders in het algemeen te bevorderen. Het secretariaat heeft steeds voor de leden open gestaan tot het verstrekken van advie zen of het verleenen van bijstand op andere wijze, het'zij door rechtskundige hulp of door met den naam der vereeniging voor de belangen van de leden op te komen bij on derhandelingen met reederijen of cargadoors. Met de Nederlandsche organisatie voor de Internationale Kamer van Koophandel is ge regeld het verband onderhouden. Met de Bel gische vereeniging, welke hetzelfde doel be oogt als de V. B. C., is geregeld contact ge houden. De Vereenigingen zullen elkaar verder regelmatig op de hoogte houden van alle verrichtingen en elkaar zooveel moge lijk steunen. Vermelding verdient voorts, dat in 1937 te Parijs is opgericht een Comité des Usagers des Transports, zulks op initiatief van de Internationale Kamer van Koophandel. De belangen van im- en exporteurs, voor zoo ver zij met het transport van goederen te maken hebben, zullen hierin vertegenwoor diging vinden. Voor de vereeniging is het stellig van belang de ontwikkeling van deze organisatie in het oog te houden en daaraan deel te nemen. Op uitnoodiging van de Ne derlandsche organisatie der Internationale Kamer heeft de secretaris der vereeniging zitting genomen in het Parijsche comité en aan de besprekingen deelgenomen. Het ledental is in 1937 toegenomen. De penningmeester, de heer J. W. van Rees, bracht verslag uit over zijn geldelijk beheer, waarmede de vereeniging besloot de contri butie over 1938, evenals vorige jaren op 10 te bepalen. De heeren W. C. Bolle en C. de Monchy werden als bestuurslid herkozen. De heer W. C. Bolle werd als voorzitter her benoemd. HET TRAM- EN AUTOBUSVERVOER. Over de eerste helft van 1938 2.3 millioen meer passagiers. Gedurende de maand Juni zijn er door de R.E.T. vervoerd 5.563.874 passagiers met een opbrengst van f 420.328.23. Dit is 495.961 pas sagiers meer dan verleden jaar en f 37.134.03 meer aan opbrengst Over de eerste helft van 1938 werden 2.361.621 meer passagiers vervoerd dan in dezelfde periode van 1937, terwijl de op brengst 164.076.77 meer was. Gisteren werd ontdekt, dat van een pand aan de Maashaven O.Z een boogvenster stond op instorten. Onmiddellijk werd de Bouw- politie gewaarschuwd, welke voor bet pand een vasten post plaatste, totdat de noodige voorzieningen waren getroffen. Gistermorgen geraakte de 46-jarige C. van Hoek, die als geleider van een knijper werk zaam was op het aan paal 53 in de Waal haven liggende lichterschip „Wilhelm Jo seph", met de linkerhand tusschen den bek van den knijper bekneld, waardoor dit li- chaasdeel ernstig werd gekneusd. Per „Po litie III" is de man naar het Havenzieken huis vervoerd. Is benoemd tot rechter in de arrondisse mentsrechtbank te Rotterdam: mr. H. M. B. Ter Haar Romen ij, advocaat en procu reur en kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Rotterdam, wonende te Rotter dam; Op het bruggetje aan den Groenen Kruis weg wilde Zondag de 45-jarige J. Man in 't Veld, uit den Haag nog passeeren, ofschoon reeds een tweetal fietsers, plus een vracht auto het brugdek bezetten. Zijn motorrijwiel, waarop mede zijn 44-jarige echtgenoote, J. Man in 't VeldKool was gezeten, reed tegen de steenen borstwering op. Een val was het gevolg. Beiden liepen lichte hoofd- en schaaf wonden op. Per G. G. D. zijn zij naar het Spelenderwijs is de 7-jarige R. Versluys, wonende in de Zwarte Paardenstraat, in den Schiedamschen Singel geraakt. Het mocht den 30-jarigen A. Engelbrecht, uit de Leeu wenstraat, gelukken het kind te redden, dat gelukkig geen letsel had bekomen. Saldo V, en W. rekening: §1 Januari 1938 f 3310 2 Mei 1938 f 88160 1 Juli 1938 319269 Er blijkt nog een ruim kas- en banksaldo aanwezig te zijn om indien het moment zich daartoe leent, de portefeuille verder uit te breiden. Tevens ziet men uit de door ons gemaakte opstelling, dat de inkomsten in het eerste halfjaar heel bevredigend geweest zijn, hoe wel het grootste deel van den tijd nog lang niet met een geplaatst kapitaal van 10 mil lioen gewerkt werd. Zoo ging men het jaar in met slechts ruim 3 millioen. De boek waarde der effectenportefeuille, die voor circa één vijfde uit obligaties en voor de rest uit aandeelen bestaat heeft ongetwijfeld van de jongste krachtige koersstijging ter beurze geprofiteerd. De koers der R.B.C.-aandeelen zelf was gisteren te Amsterdam 12714 en voor de coupures van 100 12814. Een opmerkelijk verschijnsel, dat we in Engeland in sommige perioden ook kunnen constateeren, evenals bij het R.B.C. is, dat de beurswaarde der R.B.C.-aandeelen bij de huidige koersen vrij belangrijk hooger ligt dan de momenteele koerswaarde der effectenportefeuille. Een be wijs, dat de belegger de risico-verdeeling en het beleggingsbeheer, dat hier voor hem ver richt wordt, ook weet te waardeeren, H t Aangiften van 2 Juli 1938. BEVALLENE. H. Groenendijk geb. Sleeuwen- hoek z. J- H. v. Pelt geb. Heijerman d. E. Lefel "geb. Dirriekx d. J. Tabbernee geb. v. Ladesteijn d. G. Volbeda geb. v. Es z. M. J. de Winter geb. Dee d. A. M. Westendorp geb. Huisman z. M. L. G. F. Schilte geb. Maas- sen d. W. H. Elstrodt geb. Gardien z. M. C. Willemsen geb. Schneijderberg d. J. Sleg- tenhorst geb. Hotfland d. B. M. J. Muller geb, Jansen z. OVERLEDEN: A. M. M. v. Duuren wedr. van L. Dullaert 74 j. H. Warmenhoven ongeh. vr. 68 j. J. C. Viola z. 10 m. C. W. F. E. M. Ots m. van J. A. E. v. Berkupa 82 j. A. Mans veld vr. van S. Bouter 50 j. A. Vis m. v." A, den Ouden 67 j. M. J. Kroon z. 2 j. C. Ver hey ongeh. m. 69 j. A. Stolk m. van A. Stof berg 80 j. J. Wessel wedr. van K. v. Gelder 60 jaar. Voorts als levenloos aangegeven: G. T. A. v. d. Donk geb. Pols d. Aangiften van 4 Juli 1938. BEVALLEN: C. C. Poel geb. Fes z. M. C. Plat geb. Willemsen d. B. In 't Hout geb. v. d. Polder d. W. C. de Bak geb. v. Mastrigt z. A. Gaastra geb. de Snoo d. C. Foley geb. v. d. Vliet z. M. A. T. de Reuver geb. Lauw- rier d. C. PI. de Hoog geb. de Munnlk z. J. Philips geb Koster z. M. C. Bril geb. Schot z. W. C. Tieman geb. Riesmeyer d. A. E. Herman geb. Wyenhoven d. G. v. d. Linden geb. Diddens z. M. C. Schippers geb. Verstappen d. J. J. de Ruyter geb. Poot z. H. J. M. v. d. Kamp geb. v. d. Linden z. A. T v. Houten geb. v. Campen z. S. Anaingh b. 'Prikker d. K. Hol geb. Feller z. A. Op het werkloozen-concert van 8 Juli a.s., des namiddags te 8 uur in het openlucht theater Dijkzicht, zullen worden uitgevoerd: Huldigingsmarsch van Grieg, Norwegischer Künstlercarnaval van Svendsen en Am him. melblauen See en Orkestsuite van Strauss, tewijl na de pauze zullen worden uitgevoerd Ouverture Flotter Bursche van Suppé, Tra- pak en Bloemenwals van Tschaikowski en Vorspiel „Meistersinger" van Wagner. Donderdag 7 Juli hoopt de heer A. L Kuypers, metaalschaver, zijn zilveren jubi leum te herdenken bij de contructie werk plaats en machinefabriek Braat N.V. te dezer stede. 8.s. STATENDAM. Het s.s. Statendam van de Holland-Ameri- ka Lijn kwam Zaterdagavond van New York te Rotterdam aan met 369 kajuitspassagiers, 417 passagiers toeristenklas en 611 passa giers derde klas. M. G. Zandboer geb. Vryberge z. A. P. v. Meir geb. Drieesen d. M. A. v. d. Lugt geb, Merita d. M. B. Dortmond geb. Sellenraad z. H. M. A. v. Dongen geb. Verbunt d. J. Beye geb v. Bodegraven d. J. M. J. Raadsen geb. Dijksman z. W. Noordhoek geb. Kortland z. J./ v. d. Meeberg geb. Scheffer d. J. Bies heuvel geb. Lems z. T. Balneger geb. Gosewehr d. A. M. v. Wingaarden geb. Opdenkamp d. K. de Ruiter geb. v. Dyk z. J. V. Tonge ren geb. Kramer z. M. Mol geb. Tom d. W. J. Wellens geb. Gradussen z, J. Schoots geb. Kramer d. J. Hofstee geb. Voorhagen d. A. J. Leichsenring geb. Secerens d. E. de Vries geb. de Jongh z. M. v. Meura geb. Barneveld d. R. Grondhuis geb. Oudshoorn d. J. H, Zwart geb. de Bruin z. C. F. Kroes beek geb. Oomen z. H. K. Tempelaars geb. Wellens z. A. B. v. Os geb, Hofman d. A. v. d. Pas geb. Hoffmann d. M. v. Lankeren geb. v. Bargem z. L. Verhey geb. Langbroek z. a C. Dura geb. Dura z. OVERLEDENW. M. Houtzagers vr. van A. Dörr 49 j. M. C. Zorg, ongeh. m. 18 j. M. C. D. Stock wede. van H. Koning 72 j. D. de Jong m. van H. Heijermans 71 j. C. H. Berg wedr. van C. j. de Kruijf 79 j. N. A. J. Mikx wedr. van M. W, v. Berkel 63 j. A. v. Spandaw m. van J. B. Swaak 70 j. J- J- C. Campfens m. v. J. Dollee 62 j, a. C. v. d. Wiel d. 2 m. H. Hoogenboom ongeh. vr. 41 j. S. P. Kloos m. van K. v. Hengel 76 j. C, O. Riedrich m. v. H. G. Goossens 75 j. H. J. Bosman wedr. v. W Dekker 85 j. C. de Wilde m. van K. Gideon 49'j w. Bravenboer m. van P. Sandifort 27 j. H. Been m. van J. Krouwer 39 J. M. Arnold vr. v. H. J. v. Noy 79 j. H. Dries- sen wedr, van M. v. Gasteren 72 J. J, Boutkan wede. van J. S. Admiraal 92 j. N. v. Bentveld ongeh. vr. 76 j. B. P. v. Wyiand m. van G. A. v. d. Eijnde 67 j. F. T. M. v. Santen wede. v. F. P. Creamers'86 j. M. Aschman m, van W. T Schimmer 42 J. J. Meijer m. v. Z. Schreiner 50 j. P. J, B. Hendriks m. V. T. Kragt 51 j. C. Lohman wede. v. C. de Jong 60 j. J. A- v. Eijlt ongeh. vr. 27 j. P. Kouwyzer vr. v. B. V. d. Velde 65 j. P. Tieleman m. van P. v« Beek 50 j. Voorts als levenloos aangegeven: M. A. Valken burg geb. Fraune z. H. J. Bredtus geb. Bronlt- horst z. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille in goud aan: J. J. van Heel, wonende te Hillegersberg, analyst bij het technisch-chemisch laboratorium voorheen Schalkwijk en Pennink te Rotterdam. Te 's-Gravenhage slaagde voor deel I de heer P. A. Everts alhier. De bruggenbouw op den verkeersweg Eindhoven-Weert-Roermond vordert snel. Een der bruggen onder Roermond, S jf». Winst J 67.459 (210.055). Aan het jaarverslag over 1937 der Holland- China Handelscompagnie ontleenen wij het vol gende: In het Verre Oosten opende ons verslagjaar in een atmosfeer van optimisme. De politieke toestand in China leek hoopvoller dan ooit te voren, gerekend vanaf het ontstaan der Repu bliek. Inderdaad heeft de eerste helft van het jaar 1937 aan de hooge verwachtingen op eco nomisch gebied geheel beantwoord; doch het Chineesch-Japansche conflict maakte aan dezen gang van zaken een einde, allereerst in Noord- China. Door de bezetting van de spoorlijnen en de verschillende stations in het binnenland door de Japansche troepen, werd het vervoer en de aanlevering van producten te Tientsin vol komen ontredderd. Importgoederen konden hun weg naar het achterland niet vinden en een algeheele stagnatie trad in. Ook de afwikkeling van reeds afgesloten con tracten leverde moeilijkheden op, die tot com plicaties leidden. Op goederen aan bederf onderhevig, die de afscheephaven niet konden bereiken, ontstonden groote verliezen. Koopers in Europa stonden in vele gevallen toch op aan levering en erkenden geen „force majeure", op grond van het feit dat er enkele verschepingen bleven plaatsvinden, die dan echter van pro ductie-centra en fabrieken afkomstig waren, dichter bij de kustplaatsen gelegen. Nu het conflict zich ook in de richting naar Hankow uitstrekt, verheugt het ons te kunnen melden, dat wij ons eigendom aldaar voor het einde van het jaar tot ruim dekkende boek waarde hebben kunnen verkoopen. In aanmerking nemende de omstandigheden, waarmede onze dochter-maatschappijen zoowel in Noord-, Midden-, als Zuid-China te kampen hebben gehad, is het verblijdend, dat wij toch met een bate hebben kunnen afsluiten. Hoewel buiten het verslagjaar vallend, kun nen wij mededeelen, dat de per 31 December 1937 uitstaande debiteuren intusschen grooten- deels aan hun verplichtingen voldaan hebben. De per 31 December 1937 uitstaande traites te gen producten werden geheel afbetaald, de wissels tegen goederen voor het grootste deel. De per genoemden datum nog te verrekenen opbrengsten van producten zijn voor het grootste deel met China afgerekend. Het be drag onder het hoofd Crediteuren werd intus schen voldaan. Nog aanwezig in noodhavens rijn goederen ter waarde van 18.431. De andere goederen welke zich in noodhavens be vonden, werdeu naar bestemming doorgezon den voor zoover niet ter plaatse voor rekening van koopers verkocht. Van rooskleurige vooruitzichten voor 1938 kan helaas niet worden gesproken en de toe komst op economisch gebied zal in hooge mafe afhankelijk zijn van den duur en omvang van het Sino-Japansche conflict. De nieuwe depres sie en de prijsdaling, die in de tweede helft van 1937 op de goederenmarkten in Europa en Amerika intraden, hebben de vooruitzichten voor den China Export in 1938 niet verbeterd. Uit onze winst- en verliesrekening blijkt, dat wij dit jaar afsluiten met een batig saldo 67.459 (210.577). Onder de bestaande omstan digheden achten wij het raadzaam dit saldo naar nieuwe rekening over te brengen. Ver meerderd met het batig saldo van het vorig boekjaar a 9491 (v. j. nadeelig saldo Ao. Po. 201.086), bedraagt het naar 1 Januari 1938 over gebrachte saldo 76.950. Voor den eersten keer bestaan de directie en de raad van commissarissen beiden uit één lid en wordt tot directeur en lid van genoemden raad benoemd de heer A. M. Rolf en de heer ingen. W- F. Rolf von den Baumen, koop man te Bloemendaal- ROTTERDAM, 4 Juli. Geslaagd voor candldaats- examen in de economische wetenschap de dames: M. N, de Vries en M. G. van Bokkum en de heer J. v. d. Wiel. Te Leiden slaagde voor het taalkundig candidaatsexamen Ned. Letteren de heer A. de Vin alhier,; voor het doctoraal examen rechten de heer H. B. Engelsman alhier. ROTTERDAM, 4 Juli (R. K. Gymnasium.) Na verlengd examen slaagde alsnog voor diploma A. Theo Schuurman. De examens zy'n geëindigd Totaal 12 geslaagd, 1 afgewezen. f ROTTERDAM, 4 Juli. (Marnix-Gymnasium). Laatste groep. Geslaagd: A. van Brussel, D. J. Mate Noordijk, M. A. J. van Putten, mej. A. de Roest, G. J. Stapelkamp. N.V. KOOLHOVEN-VLIEGTUIGEN. N.V. HOLLAND ELECTRO. Opgericht te Rotterdam. Volgens bijvoegsel no- 1044 tot de Ned- St-Crt- no- 127 is opgericht de N-V- „Holland Electro te Rotterdam- Oprichters zijn de heeren: A. M- Rolf von den Baumen koopman, te 's-Gravenhage; mr. D- Jon ker, juridisch adviseur te Voorburg als ge machtigde v/tn de Rotterdamsche Bankvereeni- ging N-V- De vennootschap stelt zich ten doel de fa bricage van en den handel in electrische appa raten en andere technische artikelen, zoowel hier te lande als in het buitenland- het verlee nen van het recht van alleen-verkoop in be paalde gebieden van de artikelen, waarin de vennootschap handelt, het verwerven, ver vreemden of bezwaren van octrooien, licenties en rechten op merken en andere dergelijke rech ten en het deelnemen in en het financieren of administreeren van soortgelijke ondernemingen alsmede alles wat met een of het ander in den ruimsten zin opgenomen in verband staat, of daarvoor bevorderlijk kan zijn- Het maatschappelijk kapitaal is 300-000 ver deeld in driehonderd aandeelen van éénduizend gulden, waarvan zijn geplaatst tweehonderd aandeelen- 4 De aandeelen luiden op naam. De vennootschap is bevoegd, onder bezwaren- den titel aandeelen in haar eigen kapitaal te verwerven, echter tot geen hooger bedrag dan de helft van het geplaatste kapitaal- In het bij de oprichting geplaatste kapitaal wordt deelgenomen door de twee oprichters ieder voor honderd aandeelen- De bij de oprichting geplaatste aandeelen moeten in Nederlands"!! geld worden volgestort. Statutenwijziging. Volgens bijvoegsel no. 1046 tot de Nederland sche Stscrt. no. 127 is de ministerieele verkla ring van geen bezwaar verleend op de statuten wijziging der N.V. „Koolhoven-Vliegtuigen, te Rotterdam. Het kapitaal der vennootschap bedraagt 2.500.000 verdeeld in 2500 aandeelen, elk groot een duizend gulden. Van deze aandeelen zijn er 1000 geplaatst en volgestort. De overige aandee len zullen worden uitgegeven krachtens besluit van commissarissen tegen den prijs mits niet beneden pari en onder de verdere voorwaar den als daarbij zullen worden vastgesteld. Bij elke uitgifte van aandeelen hebben de als dan bestaande aandeelhouders voorkeur tot het nemen dezer aandeelen, ieder naar verhouding van zijn bezit aan aandeelen. De bewijzen van aandeelen luiden aan toonder S-@ „Wel allemachtig! Ze hebben vannacht onze garage gestolen!" „Wat jammer, nu kunnen we vandaag niet uitgaan". „Toch wel, de auto hebben ze helaas laten staan!" POSTERIJEN. In de maand Juni werd ingelegd op de Rijkspostspaarbank voor 18.721,73 en uit betaald ƒ6.236,46; 20 telegrammen werden verzonden en 47 ontvangen; 1173 girostortin gen vonden plaats terwijl 243 postcheques werden uitbetaald. CONSULTATIEBUREAU. Het Consutlatiebureau voor zuigelingen zal in den vervolge geopend zijn van 2 tot 3 uur des namiddags. Het is gevestigd Koninginne weg 1. ARBEIDSBEURS. Ingeschreven 12 mannen; geplaatst 5 man nen; afgevoerd 3 mannen en 1 vrouw. Totaal der ingeschrevenen 176 mannen en 22 vrou wen. In de steunregeling opgenomen 70 per sonen; in de Rijkswerkverschaffing te Lith 36 personen, POSTDUIVEN. De Fostduivenvereeniging „De jonge Sper wer" heeft deelgenomen aan de wedvlucht vanuit Noyon, afstand 230 K.M. De uitslag was als volgt: 1 lè S. Vos; 2 5 17 G. van Henge; 3 7 J Heiden; 4 9 K. F. Storz; 6 8 W. Schippers; 10 H. Smitshoek; 11 B. L. de Snoo; 12 15 16 J. A. Eeftens; 14 M. Punt. De eerste duif arriveerde om 10.56.14; de laatste om 11.32.06 uur. burgerlijke stand. GEBOREN: Pieter L., zoon van J. G. de Kievit en J. A. C. Opmeer. Maarten, zoon van N. Ouwens en C. Verschoor Leendert, zoon van J. Holleman en N. Luchtenburg Maria J., dochter van C. H. Spiering en D. J. Kramer Jannetje T„ dochter van W. Alderlieste en P. Legerstee. ONDERTROUWD: J. Slobbe 38 j. te IJs- selmonde en N. A. van Zoelen 19 j., te Lien- den L. C. A. van der Schalt 25 j. te IJs- selmonde en J. M. van Eijnatten 25 j.. te Rot terdam. GEHUWD: B. Hagenbeek 23 j. te IJssel- monde en J. A. de Jong 22 j. te IJsselmonde. AFSCHEID J. D. KEUKENMEESTER. De heer J. D. Keukenmeester, keurings- veearts-hoofd van den keuringsdienst van vee en vleesch der gemeente Vlaardingen, zal in verband met de vorming van den keu ringskring Schiedam, dezer dagen den dienst der gemeente Vlaardingen verlaten. In verband daarmede is de heer Keuken meester j.l. Vrijdagmiddag in de vergadering van B. en W. ontvangen, waar hem bij mon de van den burgemeester en van wethouder Don als voorzitter der onlangs opgeheven commissie voor het slachthuis en den keu ringsdienst, den dank van het gemeentebe stuur werd overgebracht voor de door hem aan de gemeente bewezen diensten. DE ORANJEFEESTEN TE VL. AMBACHT. Teneinde in Vlaardinger-Ambacht op waar dige wijze het 40-jarig regeeringsjubileum te vieren is alhier een Comité opgericht, waar van de heer J. Luyerink, burgemeester de zer gemeente het eere-voorzitterschap aan vaardde. Het Comité is als volgt samenge steld t.w. M. Westerdijk, voorzitter; C. de Witte, 2de voorzitter; D. van der Kooij, secretaris, Sportlaan 57; P. van Dam, 2de secretaris; E. Post, penningmeester, Rozen- laan' terwijl de heeren A. van der Kuyl, A. Verkade, G. Eibers, K. de Bruijn, P. van der Hoeven, P. A. Jaeger, J. de Wilt, A. Hoogerwerf, C. van der Kooij, T. Planken, A. Korpel, A. Waardenburg en B. Vermeu len het Comité completeeren. Binnen enkele dagen zal het eere-comité worden bekend gemaakt. Ter organiseering van de diverse feeste lijkheden zijn diverse ondercommissies be noemd o.a. Financiëele Comm.; Versierings- en Verlichtingscommissie; Commissie voor Zang en Muziek; Commissie voor Volks- en Kinderspelen, welke commissies elk voor zich reeds met hun werkzaamheden zijn aan gevangen. Het Comité vertrouwt, dat alle ingezetenen zullen bewijzen, dat zij het streven om in onze gemeente feesten te organiseeren zul len apprecieeren en indien er op de e- woners van Vlaardinger-Ambacht een be roep zal worden gedaan, dit met tevergeefs Zeil ziin Binnen enkele weken hoopt de regelings commissie een vast omlijnd programma te kunnen bekend maken. De feestelijkheden zullen worden gehouden op Vrijdag 26 Aug. Zaterdag 27 Augustus. Woensdag 31 Aug., Vrijdag 2 Sept., Zaterdag 3 Sept. en Dins dag 6 September 1938. De Commissie tot organiseering van den zang maakt tevens bekend, dat bij het be gin der feestelijkheden of op 31 Augustus (de juiste datum staat nog niet vast) een a - gemeene Zangaubade zal worden gcorgani seerd, welke zal worden gehouden voornex Gemeentehuis. De leiding dezer aubade is in handen van Mevr. Ali de Vink—Versriioor, welke reeds a.s. Woensdag 13 Juh A5 repetites hiervoor zal aanvangen ze e- petities worden gehouden in de Juliana-Be- waarschool en het Comité roept hiermede el ke inwoners op aan deze zangrepetities deel te nemen. De aanvang der repetities is ge steld op 9 uur des avonds. De leus is dus. Geheel Vlaardinger-Ambacht neemt deel aan deze aubade. geslaagd. Voor het practijk-examen Nederl. Han- dels-correspondentie slaagde mej. J. Pet al- Ook de Eskimo's nemen dagelijks hun douche. KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN Ten gemeentehuize zal op 15 en 21 Juli a.s., des avonds tusschen 79 uur zitting worden gehouden in verband met aanvragen voor kostelooze rywielmerken. Voor het Middenstandsexamen slaagden de heeren J. van Roon en A. C. E. van Zanten Voor het examen handelskennis is geslaagd de heer C. Ph. Spaans. Aan de R. K. Kweekschol te Den Haa& slaagde de heer P. van Tienen, alhier, voor het examen handenarbeid. CONCERT. Het Vlaardingsch Dubbelmannenkwartet zal op Woensdag 20 Juli a.s. een tuinconcert geven in de „Harmonie", met^ medewerking van het Dameskoor „Vivezza GYMNASTIEKVER. „HOLLANDIA". Op de Zondag j.l. te Furmerend gehouden Nationale Gymnastiekwedstrijden behaalde de Dames-Gymnastiekvereeniging „Hollan- dia" den len prijs in den Vereenigingswed- strijd; Vrije oefening dames. Tevens den ex tra-prijs voor het hoogste aantal punten in die afdeeling, bestaande uit een fraaien be- kor» SCHEEPVAARTVERKEER. Gedurende de maand Juni 1938 rijn te Vlaardingen aangekomen 65 stoomschepen, waarvan 14 bunkerschepen, tegen in de maand Juni 1937 aangekomen 64 stoomsche pen, waarvan 7 bunkerschepen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Catharina d. van A. de Jongh en I. A. E. Berveling, P. K. Dr.straat 120 Sjouke, A., d. van K. van Zanten en J. W. Brinkman, Sweelinckstraat 32. tT..j ne'T J. Kortleven en C. H. v. d. Heijden, Jan Steenstraat 3 Albertha, d. van A. Smit en S R Wever, Thorbeckestraat 8. Jo hannes, z. van A. T. A. van Zijl en C. M. Engelbrecht, Merellaan 18 Maria M. d., van J. G. Verheij en M. M. Dries, Vale- riusstraat 122 Marinus z. van M. van der Steen en I. A. M. van Deurzen, v. Kinsber- genplaats 53. Johannes M.„ z. v. J. M. Zijdenbos en F. C. van 't Oor 2e Van L. Gaelstraat 41 Elisabeth J„ d. van A. den Otter en A. T. van Keulen, P. Heinstraat 1. De heer J. Buis, wethouder van Maat schappelijk Hulpbetoon en Gemeentewerken zal Woensdag a.s. spreekuur houden van 34 nam. MISHANDELING. Tegen F. F., wonende alhier, is proces verbaal opgemeakt wegens mishandeling van den 12-jarigen J. M., wonende te Vlaardin ger-Ambacht. De jongen, die in het hooi land van P. D. liep te spelen, werd door F. met een hooivork geworpen, welk voor werp door den schoen en kous van M. drong, waardoor deze vrij ernstig aan zijn rech tervoet werd verwond. POSTDUIVENVEREENIGINGEN. De postduivenvereeniging „De Adelaar" hield met 91 duiven in concours een wed vlucht van St. Etienne (Fr.) afstand 723 K.M. De uitslag luidt als volgt: 1 3 5 18 22 A. van den Berg; 2 4 11 15 16 19 24 H. Priem; 6 8 9 14 20 J. Rijnaard; 7 27 30 Joz. Lucieer; 10 25 C. van Aken; 12 J. Vlfijp, 13 21 23 C. Pille; 17 26 C. Stolk; 28 L. Priem; 29 A. van der Hoeven. Gelost te 5 u. 45 min. met Westenwind. Aankomst le duif 18 u. 22 min. 24 sec. Aankomst 30e duif 7 u. 56 min. 53 sec. De Postduivenvereeniging „De Luchtbode" hield een wedvlucht van Noyon, 287 K.M. Aantal duiven 68. 1 10 11 12 14 L. Polder vaart; 2 M. Poot; 3 P. van Dorp; 4 M. Boer; 5 8 J. Ekelenburg; 6 16 Gebr. van Keulen; 7. J. Jekel 9 13 15 van Roon; 17 Vlielander en Co. Wedvlucht jonge duiven van Tilburg, af stand 64 K.M., door De Luchtbode. Aan tal duiven 191. 1 42 J. Jekel; 2 3 6 12 41 M- v. d. Caay; 4 8 10 20 L. Poldervaart; 5 9 16 18 19 21 24 26 P. J. van Roon; 7 22 37 40 G. Verboon; 11 C. Verwey; 13 M. Poot; 14 27 33 45 46 G. van der Windt; 15. M. Bore; 17 23 G. Schef fer; 25 29 31 32 38 43 44 Gebr. van Keu len; 28 36 L. P. van Everdingen; 30 48 J. de LLigt; 34 Verhey; 35 P. van Dorp; 39 J. Eke lenburg; 47 J. van Everdingen. De Hillegersbergsche Zeilweek is geëindigd Gisteravond werden in Lommerrijk de uit slagen medegedeeld. De heer W. L. M. Da niels, eere-voorzitter der regelingscommissie sprak den Antwerpschen zeiler Leon Huy- brechts hartelijk toe. Hij won den eersten prijs in de Sharpey-klasse en mocht een fraaien wisselbeker in ontvangst nemen. Daarna werden de andere prijzen uitgereikt. De beer Daniels bracht dank aan de leden der regelingsoommissie voor de keurige wijze Waarop zij hun taak hebben verricht, en met name noemde hij daarbij den ijverigen secre taris, den heer C A. van der Heijden. kanvrage kostelooze rijwiel- merken Ten behoeve van de kostelooze aanvragen voor rijwielmerken wordt bekend gemaakt, dat zitting wordt gehouden ten gemeente huize op 14 en 20 Juli a.s., des avonds tus schen 7—9 uur. nieuwe eetzaal r. V. s. Op het terrein van de R-V.S. aan derf Langeweg zijn werkloozen begonnen met den bouw van de groote nieuwe eetzaal, welke plaats zal kunnen bieden aan 350 kinderen. De betonnen fundeeringen zijn reeds gelegd. Aan de achterzijde van de zaal kan de korte wand worden geopend, waardoor een podium in de zaal zichtbaar wordt. Wanneer de kinderen dus aan de buitenzijde op het duin plaats nemen, kun nen zij uitstekend zien wat op het podium plaats vindt. Het ligt in de bedoeling op deze plaats het gemeenschappelijk zingen en de zanglessen te doen plaats hebben. De plaatselijke commissie der Burger wacht maakt bekend dat op de Zaterdagen 9, 16, 23 en 30 Juli op de banen te Monster met scherp zal worden geschoten. De voor zitter der Plaatselijke commissie heeft me dailles beschikbaar gesteld voor het hoogste gemiddelde. De 5 hoogste schutters zullen worden afgevaardigd naar de gewestelijke wedstrijden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2