DE ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. ijselmonde. 4 MAANDAG 18 JULI 1938 ROTTERDAMSCHE VACANTIESCHOOL. [Wethouder Ratte slaat eerste plank voor nieuwe eetzaal. JUBILEUM C. VAN HACHT. t KANO OMGESLAGEN. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van Father H. de Swaaf. DE KAPPERSLUITING. Treedt op 1 Augustus in werking. R. K. VOLKSMUZIEKSCHOOL. Ouderavond. MGR. BLESSING IN VREEWIJK. Hartelijke huldiging iu „Spes Bona". TIVOLI-SCHOUWBURG. „Een huis vol herrie". HUISVESTING VAN SCHOLEN IN ZUID. AUTOBUSLIJN D. OM DE DUBBELTJES TE DOEN. IN HET STADION OVERLEDEN. Oprichting van een school voor kinderen, die meer speciale zorg vereischen. Verplaatsing van de Kath. school in de Millinxstraat naar Langen Hilleweg. WIE MIST FOTOTOESTELLEN. PRODUCTIE GEMEENTEBEDRIJVEN. ZEE-REDDING-DEMONSTRATIE UITGESTELD. EINDEXAMENS H.B.S. INBRAAK IN DEN "WINKEL VAN PUCK VAN HEEL. WERKVERSCHAFFING IN DRENTHE. JUBILEA. R. K. ONDERWIJZERSOPLEIDING. Groot bedrag aan geld ontvreemd. 1 VITRINE OPENGEBROKEN. beiaardbespeling. VERSIERING SCHIEKADE. KETHEL. VLAARDINGEN. HOEK VAN HOLLAND. Hedenmorgen is in het kamp van de Rot- terdamsche Vacantieschool te Hoek van Hol land door den Wethouder van Onderwijs den heer J. B. J. Ratté, de eerste plank geslagen voor de nieuwe eetzaal. De groote loods, waarvan de hoofdspanten reeds waren opge trokken, heeft een lengte van 24 meter en een breedte van 12 meter. Het plan voor deze hal is een ontwerp van een oud-lid uit de groep hier te werk gestelde jeugdige werk- loozen, die inmiddels kans heeft gezien het diploma van bouwkundig opzichter te ver werven. Vóór het verrichten van de symbolische handeling, heeft de voorzitter van de R.V.S. de heer Rothfusz ,met een enkel woord het werk van de R.V.S. toegelicht, waarbij spr. vooral de noodzakelijkheid aantoonde van de totstandkoming van deze nieuwe eet zaal. Waar voorheen groote groepen kinderen bijv. van 300 en meer, dikwijls in drieën moesten eten, een regeling die veel extra arbeid vergde, is dit thans geheel anders ge worden. De groote hal kan ni. 350 smullerjde kinderen tegelijk herbergen. Na de korte uiteenzetting noodigde de heerl Rothfusz den wethouder uit om den hamer te nemen een de eerste plank aan het houten skelet vast te spijkeren. Met een kort woord van waardeering en aanmoediging aan het adres van de R.V.S. heeft de wethouder de symbolische handeling besloten. Onder de aanwezigen merkten wij op den heer L. Koning, inspecteur voor de lichame lijke opvoeding. Een halve eeuw organist. r Gisteren is de heer C. van Hacht, die reeds Vijftig jaar lang organist is in de St. Lam- fcertuskerk, op hartelijke wijze gehuldigd. Reeds om 7 uur des ochtends waren de leden van het zangkoor te zijner intentie ter H. Tafel genaderd, waarna in het Jeugdhuis een feestelijk ontbijt volgde. Tijdens dit oot- bijt sprak de vice-president van het koor, den heer J. H. Saris, den jubilaris toe, waar bij hij namens het koor een cadeau onder couvert overhandigde. Ook de directeur, de heer C. van Vlijmen, voerde het woord en dankte den jubilaris die getooid was met het kruis Pro Ecclesia, dat hij reeds bij zijn 40-jarig jubileum ontving voor zijn col legialiteit, zijn vriendschap en samenwer king. Om 10 uur droeg pastoor H. J. C. Haver een plechtige Hoogmis op bij gelegenheid van dit jubileum. Het zangkoor voerde op waardige wijze uit de Missa in hon. St. Ma- riae Magdalenae van Philip Loots en na de H. Mis een daverend Hallelujah van Handel op Nederlandschen tekst. Na de Hoogmis had nog een huldiging plaats in de pastorie, waarbij het kerkbe stuur aanwezig was. In een geestig speechje huldigde pastoor Haver den heer van Hacht, wijzende op de schilderijen van zijn voorgangers. In deze Ahnengallerie mis ik helaas aldus spr. het beeld van den pastoor, die u 50 jaar geleden aanstelde, pastoor Dijkhof. Nu is het eeh halve eeuw later en staat ge niet meer als schuchtere knaap tegenover den grooten heer, maar staan wij met eenige schuchterheid tegenover u. Namens geheel de parochie wilde spr. getuigen van de groote verdiensten van den jubilaris voor deze oude St. Lambertus, waarvan hij een zesde deel van haar bestaan de organist is geweest. Een trouw organist. Want buiten den Zondag in het jaar, waarin het koor reisje valt en dan nog alleen de laatste jaren is de heer van Hacht slechts één maal absent geweest. Een treinontsporing was er evenwel de oorzaak van. Spr. ge waagde voorts van de kennis van en de liefde voor zijn orgel, feliciteerde hem mede namens het kerkbestuur en overhandigde eveneens een cadeau onder couvert. De heer van Hacht, die ook nog in het sanatorium Vredeoord, waar hij verblijft, ge huldigd is, heeft op zijn eigen eenvoudige wijze dank gezegd. jJLJ. Zaterdagmiddag om drie uur is in de Parkhaven een zeilkano omgeslagen. Inzit tenden waren de 20-jarige H. B. Dumas en zijn 23-jarige broer J., beiden metaalbewer kers en wonende op het West-Nieuwland. Omdat de kano niet zeilwaardig was, werd ze langzamerhand een prooi van den golf slag en sloeg om. Gelukkig wisten de twee jongelieden zich zwemmende te redden en op een schip te klauteren. Vervolgens heb ben zij zich naar het bureau van de rivier politie begeven, waar zij van droge kleeren werden voorzien. Een politiebootje heeft de kano opgepikt en naar het bureau van de rivierpolitie gebracht. In de St. Elisabeth-kerk aan de Mathenes- serlaan heeft gistermorgen een zoon der pa rochie, de weleerwaarde heer H. J. de Swaaf van de St. Joseph-Congregatie van Mill Hill, op Zaterdag 9 Juli j.l. in de Westminster Ka thedraal te Londen door Z. Em. Kardinaal A. Hinsley tot priester gewijd, zijn eerste plech tige H. Misoffer opgedragen. Voor den aanvang van den hoogdienst werd de neomist, voorafgegaan door een stoet van edelknapen, bruidjes, kruisvaar ders, de Graal en de geestelijkheid, op plech tige wijze voor het versierde hoogaltaar ge leid. Bij het H. Misoffer werd de jonge pries ter geassisteerd door Pastoor G. J. Kerkvliet als presbyter assistens, en door Father Van Rassel en Father Eeltink als diaken en sub diaken. De feestpredikatie werd gehouden door kapelaan A. C. Schaaoer, vroeger ver bonden aan de St. Elisabethkerk alhier, thans te Scheveningen. Op het priesterkoor was ook aanwezig Pastoor G. P. A. van Zuylen, oud-kapelaan van de St. Elisabeth-kcrk alhier. Het zangkoor zong de mis „Regina Marty- rum" van Refice. Ten huize van zijn ouders aan de Van der Poelstraat hield de neomist 's middags eene receptie, waar velen hun gelukwenschen zijn komen aanbieden. De feestdag werd besloten met een plech tig danklof, gecelebreerd door Father de Swaaf. Na afloop hiervan werd de priester cantate van E. Franssen uitgevoerd. Krachtens besluit van B. en W. zal op 1 Augustus a.s. in werking treden de ver ordening op de sluiting van kapperszaken op Dinsdagmiddag na 1 uur in het algemeen en op Donderdagmiddag na 1 uur voor de zaken in de binnenstad, welke gevestigd zijn in het stadsgedeelte begrensd door: Hofplein, Cool- singel, Van Hogendorpsplein, Karresteeg, Vischmarkt, Keizersbrug, Zuidblaak, Beurs plein, Gelderschekade, Jan Kuitenbrug, Ko- ningsbrug, Oude Hoofdplein, Spanjaardsbrug, Spaanschekade, Roobrug, Nieuwe Haven N.z., Oostplein, Goudschesingel, Pompen- burgsingel, Hofplein, zulks met dien ver stande, dat hieronder ook worden begrepen de buiten voormeld stadsgedeelte gevestigde winkels, welker toegang is gelegen aan een der bovengenoemde openbare wegen. De in het eerste en het derde lid vervatte verbodsbepalingen gelden niet, voor zoover de betreffende winkels zijn gevestigd in ho tels of spoorwegstations en zijn voorts niet van toepassing: a. op den Dinsdag en den Donderdag, on middellijk voorafgaande aan en op den Dins dag en den Donderdag, onmiddellijk volgen de op den Eersten Paaschdag; b. op den Dinsdag, onmiddellijk vooraf gaande aan den Hemelvaartsdag; c. op den Dinsdag en den Donderdag, on middellijk voorafgaande aan en op den Dins dag en den Donderdag, onmiddellijk volgen de op den Eersten Pinksterdag; d. op den Dinsdag van de week, in welke 31 Augustus op een der andere werkdagen valt of gevierd wordt; e. op den Donderdag van de week, in welke 31 Augustus op een der andere werk dagen valt of gevierd wordt; f. op den Dinsdag, onmiddellijk vooraf gaande aan den Eersten Kerstdag, indien deze valt op Woensdag, Donderdag, Vrijdag. Zaterdag of Zondag en op den Donderdag, onmiddellijk voorafgaande aan den Eersten Kerstdag, indien deze valt op Vrijdag, Za terdag of Zondag; g. op den Dinsdag, onmiddellijk volgende op den Eersten Kerstdag, indien deze valt op Zondag, en op den Donderdag, onmiddel lijk volgende op den Eersten Kerstdag, in dien deze valt op Zondag, Maandag of Dins dag; h. op den Dinsdag van de week, in welke de Nieuwjaarsdag op een der andere werk dagen valt; i. op den Donderdag van de week, in welke de Nieuwjaarsdag op een der andere Werkdagen valt. Donderdagavond werd in de groote zaal ,St. Rosalia" Leeuwenstraat een ouderavond gegeven voor de ouders der leerlingen van de R.K.V.M.S. Namens het bestuur heette de presidente mej. Theresede Waal allen hartelijk wel kom. Zij wees op het doel van dezen avond: meer contact te zoeken met de ouders door gezamenlijke bespreking van het onderwijs, de bereikte resultaten en de toekomst van de R.K. V.M.S. De directrice mej. A. van Heyningen ving aan met een demonstratie. Al direct was de stemming erin, alle ouders zongen opgewekt een canon mee. Groot succes oogstten het blokfluitspel met De parochie der Paters Kruisheeren van Tuindorp Vreewijk heeft gisteren een hoo- gen gast in haar midden gehad, n.l. Z.H. Exc. mgr. F. Blessing O.S.C., bisschop van het vicariaat Bondo in Belgisch Congo. Er was juist aanbiddingsfeest, waardoor de Pontificale Hoogmis, welke Z.H. Exc. om 10 uur opdroeg, nog meer cachet kreeg, 's Avonds celebreerde deze Bisschop der Kruisheeren niet alleen' het lof waar onder processie maar sprak hij ook de Parochianen toe, vertellende van het lief en leed in de missie. En tot slot was er een huldigingsbijeen komst in gebouw „Spes Bona" aan de Enk, dat, ondanks de milde temperatuur goed gevuld was. Om half negen werd monseigneur aan den ingang van de zaal ontvangen door de geestelijkheid der parochie en, voorafge gaan door Verkenners en leden van de K. J. C. naar de voor hem bestemde plaats ge leid. De zaal was keurig met groen en ta pijten en emblemen versierd, dank zij de goedwillendheid van het Kofamagazijn aan de Beijerlandschelaan. Terwijl de eerewacht den Bisschop naar diens plaats geleidde, zongen de aanwezigen het missielied „Wij eüagen ons rijke geloof als een zon". Waarn* Pastoor W. Mulder O.S.C. mgr. Blessing het welkom toeriep en namens de parochianen getuigde, hoe aangenaam het hem was mgr. in meer intiemen kring te kunnen huldigen. Spr. bracht in herinne ring, dat mgr. Blessing 18 jaar in de missie werkzaam is en dat zijn werk met groot succes beloond is geworden. Wij zijn hier samen gekomen, vervolgde spfl, om u te zeggen, dat wanneer u en uw confraters in mid°den Afrika zeer moeizaam werk ver richten, en misschien wel eens bij u zelf denkt, „wat zal er van terecht komen", er altijd hier in Tuindorp niet alleen con fraters zijn, maar ook enkele duizenden pa rochianen,, die met u meeleven, aan u denken, voor u bidden en offeren. Het „Zalige Theodorus de Celles-lied" werd nu door de aanwezigen aangeheven. Ook sprak nog Dr. A. C. Romeijn als lid van het kerkbestuur en namens de paro chianen. Voor dezen avond hadden de St. Francis- cus- en St. Aloysius-Tooneelclub eenige stukjes geïmproviseerd, primitief van op zet, maar getuigend van missieliefde en van spontaneïteit. Het was alles „missie" wat de klok sloeg en het ging er zoo ongekun steld aan toe, en met zooveel animo, dat iedereen de primitiviteit gaarne voor lief nam en na ieder stukje dapper applaudis seerde. Was het wonder, dat mgr. Blessing zich genoopt voelde, eenige hartelijke woorden van dank te spreken, zijn missie in aller belangstelling en steun aanbevelend? Het was een waardig slot van een waar- digen dag. begeleiding van xylophoon en de Engelsche reidans, die tot besluit werd gegeven. Na een korte pauze gaf mej. v. Heyningen een beknopt overzicht van de leerstof, die in dit leerjaar werd behandeld en de prachtige resultaten, die het onderwijs in dien tijd heeft afgeworpen. Op het repertoire der kinderen staan reeds 33 Gregoriaansche gezangen, terwijl het aantal liederen en canons, die zijn ge leerd, zeer groot is. Voorts wordt gestreefd naar ontwikke ling van den goeden smaak. De leerlingen moeten een afkeer hebben van al wat ba naal is en leeren genieten van goede mu ziek. Wanneer zij later een concert gaan bijwonen, moeten ze er met kennis van zaken naar kunnen luisteren. Daarom blijft, ook al kunnen zij na twee jaar de R.K. V.M.S. bezocht te hebben met het instrumentaal onderwijs-beginnen, (piano, viool, cello, harmonica, enz.) steeds de verplichting de les in algemeene muziek leer te volgen. Na 1 jaar de R.K. V.M.S. bezocht te heb ben kunnen de leerlingen met het bespelen van blokfluit of xylophoon beginnen als voorbereiding voor het later instrumentaal onderwijs. Het bestuur is over den gang van zaken betrekkelijk tevreden. Het terugloopen van de verschillende clubs komt ook bij andere volksmuziekscholen voor, doch zou wellicht vermeden kunnen worden als alle ouders hun kinderen aansporen steeds trouw de lessen bij te wonen. Vervolgens sprak de heer F. L. D. Nivard een geestig slotwoord, bracht dank aan mej. v. Heyningen voor demonstratie en causerie, aan de aanwezigen voor de belangstelling, waarmede zij een en ander hadden gevolgd. Nadrukkelijk vroeg hij de onmisbare mede werking en steun (ook finantieel) van allen, om dit werk van groote cultureele waarde in 't belang van het toekomstig geslacht te kunnen voortzetten. Onder den titel „Een huis vol herrie" voeren de Rotterdammers in Tivoli het Amerikaansche(?) tooneelproduct op, dat het Centraal Tooneel met Louis de Bree in Amsterdam „De Familie van mijn vrouw" noemde en ook reeds onder dien naam als film is vertoond. En meteen voeren van Bijlevelt en de zijnen ons naar den hoogzomer, meer nog, naar een verzengenden hittegolf, tijdens welken de geest geen diepgaande problemen wil verteren en slechts ontvankelijk schijnt voor grappigheid en nonsens. De groote K. moet men in dit „Huis vol herrie" niet zoeken en zelfs de kleine k doet men beter stilletjes te laten rusten. Het is al onzin wat de klok slaat; het ver haal van de baby, de misverstanden, de verwisseling van briefjes, de pantoffelhel- denmoed van schoonpapa, de houding van den veearts, enz. enz. Maar al deze non sens in 't kwadraat is door Louis de Bree zoo vlot en clownesk geënsceneerd en de types worden in carricatuur, zoo dol ge speeld, dat men na een kwartier zich ge wonnen geeft en hartelijk meelacht, rnee. brult met de menigte in de zaal. Het is de lach, die van geen ophouden weet, omdat de dolzonnigheid als een mitrailleurvuuv over het voetlicht heenknettert. Boskamp, die den veearts Doc Knott speelt, heeft zich weer eens in een anderen huid gestoken. Hij verschijnt nu als de schoone droogkomiek en de tekst van zijn rol biedt hem gelegenheid te over om er een daverend succes van te maken. Van Bijleveldt is de van alle kanten belaagde onschuldige echtgenoot. Hij bezit minder Umwandlungsfahigkeit, maar zijn handig heid een flaur, zijn kijk op zijn Pappenhei mers laten hem nooit in den steek. Gees tig zijn Myra Ward en Guus Oster als het in 't geheim getrouwde stel, Ellen Durieux speelt onbetaalbaar de blaffende Xantippe en Stine Versluys is een kostelijke geëxal teerde actrice. De anderen geven min of meer vieux jeu, doch de regie heeft wel gezorgd, dat zij niet uit het kader vallen. Enkele situaties uit dit overigens onschul dige gegeven brengen consequenties en toe spelingen mee, welke het voorbehoud „voor volwassenen" noodzakelijk maken. Wie van hen echter in vacantiestemming een dollen avond wil beleven, moet zeker dezen keer den Tivoli-schouwburg niet overslaan. Wijziging van prijs der schoolkaarten. Overeenkomstig het voorstel van 30 April 1937 besloot de.Raad op 13 Mei do.v. den prijs van de weekschoolkaarten op autobus lijn D (RotterdamDelft v.v.) vast te stel len op 1. Thans hebben Gedeputeerde Staten dezer provincie verzocht dit tarief te vervangen door een gedifferentiëerd tarief, in dier voege, dat bij de bepaling van den prijs van de bedoelde kaarten rekening wordt gehou den met de lengten van de tusschenliggende trajecten. Daar bovendien in de practijk is gebleken, dat voor een rendabele exploitatie van de buslijn een prijs van 1 voor den af stand RotterdamDelft te laag Is, geeft de Commissie voor de bedrijven in overweging het tarief van de schoolkaarten op genoemde lijn in zijn geheel te herzien en vast te stel len als volgt: RotterdamDelft 1.20; Rot terdamde Zweth 0.80; de ZwethDelft 0.60; Overschiede Zweth 0.60; Gverschie —Delft 1. Het ligt in de bedoeling dit tarief met in gang van het a.s. schooljaar in te voeren. Op het politiebureau aan de Hoflaan zijn in bewaring gesteld de 26-jarige A. J. E. W. en de 22-jarige C. v. d. N. Deze heeren bel den bij bewoners in Kralingen aan, boden dan een bon van 10 cent te koop aan en beweerden, dat men tegen inwisseling daar van een borstel ontving. Daarbij lieten zij het voorkomen, alsof zij kwamen in op dracht van een Blindeninrichting. Vroeg men pertinent bevestiging hiervan, dan hielden zij een slag om den arm door te zeggen: de borstels zijn van die inrichting! Omdat het deze heeren vermoedelijk alleen maar om de dubbeltjes te doen is, heeft de politie hen maar ingerekend. Ook in andere deelen van de stad had het tweetal reeds „gewerkt". De 55-jarige slager A. Wilmes, gewoond hebbende in de Lusthofstraat, is gistermiddag omstreeks half één in het Feijenoord-Stadion onwel geworden. Hij is naar het dokters kamertje gebracht, waar hij kort daarop is overleden. Het stoffelijk overschot is naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. Ten aanzien van de huisvesting van scho len aan den Linker Maasoever hebben B. en W. een voorstel bij den Raad ingediend, waar in zij voorstellen te besluiten: 1. tot de stichting van een afzonderlijke school, welke zal bestaan uit de samen te voegen klassen voor die leerlingen van de 4e en van de 5e openbare school voor bui tengewoon lager onderwijs, die meer speciale zorg behoeven, en welke zal worden geves tigd in het schoolgebouw aan de Millinx straat no. 1; 2. tot het overbrengen van de alsdan over blijvende afdeeling van de thans in het ge bouw aan den Hilledijk gevestigde openbare school voor buitengewoon lager onderwijs no. 4, naar het réchter gedeelte van het scho lencomplex aan de Brabantschestraat; 3. voor de in het gebouw aan de Millinx straat no. 1 gehuisveste lagere school van de Rotterdamsche Vereeniging voor Katholiek Onderwijs beschikbaar te stellen de boven verdieping van het schoolgebouw aan den Lange Hilleweg no. 235; 4. aan het bestuur van de Vereeniging tot stichting en instandhouding van Christelijke scholen voor zwakzinnige kinderen in Rot terdam-Zuid ten behoeve van de van deze Vereeniging uitgaande school in gebruik te geven het schoolgebouw aan den Hilledijk no. 279 I, een 5-tal lokalen van het naastge legen schoolgebouw aan de Putschestraat no. 20, alsmede het boven-gymnastieklokaal aan de Putschestraat no. 22; 5. aan de Vereeniging „Zorg en nazorg voor zwakzinnigen in Rotterdam-Zuid" ten be hoeve van de door die vereeniging in stand gehouden werkinrichting voor jongens en een nog op te richten werkinrichting voor meisjes in gebruik te geven de overige 7 lokalen van het gebouw aan de Putschestraat; In den omtrek van de Hoofdsteeg zijn drie nieuwe verpakte fototoestellen van de be tere soort gevonden, waarvan de eigenaar onbekend is. Deze kan zich melden aan het hoofdbureau van politie, justitiedienst, le af deeling- Gedurende de maand Juni bedroeg de gas productie 5.123.756 kubieke meter (vorig jaar 4.902.184); het aantal door de electriciteits- fabrieken afgegeven K.W.h. 20.461.366 (v.j. 17.959.982); de hoeveelheid door de drink waterleiding afgeleverd water 3.130.058 ku bieke meter (v.j. 3.192.017). De zee-redding-demonstratie welke Zondag le Hoek van Holland zou worden gehouden, kon in verband met de slechte weersomstan digheden geen doorgang vinden. Bij gunstig Weer zal de demonstratie waarschijnlijk P]aats vinden op Zondag 14 Augustus a.s. dan zal tevens het nieuwe strandwachthuis officieel in gebruik worden genomen. Zitting van 15 Juli. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: F. J. S. 26 jaar recidivist en C. M. A. N. 45'jaar koetsier, beiden gedetineerd, wegens diefstal van dassen, eén broekriem en onder- kleeding uit vitrines van de winkeliers A. van Coevorden aan de Lange Pannekoekstraat en F. J. Farinaux aan den Coolsingel, tot ieder een jaar gevangenisstraf. W. van D. 28 jaar betonwerker, gedeti neerd, wegens diefstal van een fiets, die J. van Reeuwijk eenigen tijd onbeheerd had laten staan achter de sintelbaan op de sportvelden aan het Nenijtoterrein, tot vijf maanden gevangenisstraf. In de zaak van C. R„ 27 jaar, straatmaker, die terecht gestaan had wegens heling van de, door den vorigen verdachte weggenomen fiets, heeft de rechtbank een onderzoek ge last naar de reclasseeringsmogelijkheid. J. v. d. B. 70 jaar, veehouder te Oostvoorne, wegens opzettelijke vernieling verdachte had een afrastering weggenomen, die ge plaatst was tusschen het erf van zijn boer derij en den tuin van de pastorie der Ned. Herv. Gemeente, omdat hij van meening is, dat de scheidingslijn niet juist getrokken is en een strook van aan hem toekomende grond bij den tuin van de pastorie was ge trokken tot 1 maand gevangenisstraf, te ondergaan in een bijzondere strafgevangenis, doch voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder de bijzondere voorwaar den, dat verdachte zich onthoudt van be moeiingen met de afrastering en hij zich stelt onder toezicht van het Bureau voor Alcoho lisme benevens, doch onvoorwaardelijk, een boete van 5 subs. 2 dagen hechtenis. L. M. H. S. 27 jaar, kellner, gedetineerd, wegens oplichting van een winkelier te Ca- pelle a/d IJssel voor kousen en onderklee- ding, tot 1 jaar gevangenisstraf door te bren gen in een bijzondere strafgevangenis, met aftrek van 1 maand voorarrest en met be paling, dat 3 maanden van de straf voor waardelijk worden opgelegd met een proef tijd van 3 jaar. ROTTERDAM, 16 Juli. (4e H.B.S. met 5-j. c. B), Bergsingel). Geslaagd de dames: J. A. de Boer, L. Bruyn, M. M. v. Gameren, A. Knip, A. M. C. Praal, J. Prohn, C. Romeijn en E. W. v. d. Vlugt, en de heeren: P. C. v. d. Arend, A. Bliek, W. Bos, D. de Bruyne, H. J. van Eek, R. C. v. d. Eijk, H. Fontijne, Th. de Jonge, H. S. Jonkers, N. de Klerk, H. Kluit, R. Mulder, D. J. Schippers, W. J. Senn, J. W. Tops en R. J. Winters. B. en W. doen den Raad het voorstel tot het toestaan op de begrooting 1938 van 39.710 in verband met uitbreiding van de werkgelegenheid in de Rijkswerkverschaffing in Drenthe. tl Den 20sten Juli a.s. hoopt de Eerw. Zus ter Sr. Everarda (in de wereld A. Staring) geboren te Rotterdam, haar zilveren profes- siefeest te gedenken in het klooster der Eerw. Zusters,' Recollectinen Penitenten, huize 't Withof, te Etten (N.B.) Voor de onderwijzersopleiding te Rotter dam vindt deze week de inschrijving van leerlingen plaats. Voor bijzonderheden ver wijzen wij naar een in dit nummer voorko mende advertentie. Naar eerst thans bekend wordt is Vrijdag avond tusschen 10 en 11 uur tijdens afwezig heid van de bewoners ingebroken in het sigarenmagazijn van Puck "van Heel in de Stadhuissteeg. De inbreker moet van de situatie ter plaatse op de hoogte zijn geweest. De buiten deur werd door middel van een valschen sleutel geopend, waarna een schuifdeur, welke den winkel met de daarachter gelegen vertrekken verbindt, geforceerd werd. In de achterkamer bevond zich in een lade van een schrijfbureau een bedrag van 700 800, zijnde de opbrengst van den voor verkoop voor den boksmatch Van Klaveren Tenet. Het bureau werd opengebroken en het geld meegenomen. Aanvankelijk meende de politie een spoor van den dader te hebben, doch dit spoor bleek valsch te zijn. Het onderzoek wordt echter voortgezet. En een pui-automaat vermist. De heeren van het bekende gilde schijnen het den laatsten tijd wel heel bijzonder op vitrines gemunt te hebben. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is er een opengebroken van den winkel van J. M. A. de R. uit de Eerste Middëllandstraat. Vermist werden 30 paar dameskousen en 'n drietal onderjurken. Doller was nog, wat J .v. d. K., wonende aan de Kruiskade, moest ervaren. Hier betrof het geen vitrine, maar een aan de pui hangen de kauwgomballen-automaat. Men heeft het noodig geoordeeld deze maar in zijn geheel mee te nemen, met de 150 kauwgomballen incluis. Of deze lekkernij inmiddels jeugdige keelgaten is gepasseerd, is ook voor de politie nog een vraag. Het programma voor de beiaardbespeling op den Stadhuistoren op Woensdag 20 Juli 1938, des avonds van 910 uur, door den stadsbeiaardier Ferd. Timmermans, luidt als volgt: 1. Praeludium, Jef van Hoof. 2. a Geluckig Vaderland, Valerius liederen, b Wie gaat mee over zee, Valerius liederen 3. Menuet en trio, J. K. Baustetten 4. a Eendracht, J. H. Stutz. b De Herder, J. Worp. c. Hemelhuis, E. Hullebroeck. 5. Sonatine no. 4, Igna Pleyel. a Resoluto, b Siciliana, c. Allegretto con variatione. 6. Carillon van Duinkerken met 2 Variaties van Jef Denijn. 7. Waldesandacht, Fr. Abt. 8. Standchen, Fr. Schubert. De voorbereiding voor de versiering van 'ons de Schie tusschen Hofplein en Heulbrug is in vollen gang. Er zijn reeds Véle biiJKen van'instemming ontvangen, en in -«"sluiting daarop zullen dezer dagen lijsten ter intétëS8"* kening bij de Schiebewoners worden aan geboden. Het comité bestaat uit de volgende hee ren: H. J. A. Middendorf, voorzitter; Carel van Meel, secretaris; "J. G. L. Roder, pen ningmeester; P. A. M. van der Ven, L. M. van Rossen, H. Heinsius, H. Hartlieb, C. M. de Wijs en C- Müller. EERSTE LUSTRUM R.K. V.V. „KETHEL". Uitstekend geslaagde feestviering. Gisteren heeft de R. K. V. V. „Kethel" haar eerste lustrum herdacht. Om half acht werd door den geestelijk adviseur, kap. P. I- Zoutenbier de H. Mis tot intentie der ju- bileerende vereeniging opgedragen, welke door alle leden werd bijgewoond, waarna in een keurig versierd zaaltje het gemeenschap pelijk ontbijt plaats vond. Hartelijke toe- spraken werden gehouden en er heerschte, reeds dadelijk een feestelijke en gezellige stemming. Ge namiddag van dezen feestdag stond ge heel in het teeken van de sport. Niet minder dan drie wedstrijden stonden op het program en het weer, dat zich in den morgen niet erg gunstig liet aanzien, heeft zich tegen het aanvangsuur der wedstrijden gelukkig ten goede gekeerd en zoo konden dan ook de wedstrijden alle doorgang vinden. Wel stond er een flinke bries over het veld, doch het bleef den geheelen middag droog weer en dat was hoofdzaak. Voor den wedstrijd Kethel 2Vlaardingen 2 een aanvang nam, heeft pastoor Burwin- kel in een korte toespraak het doel en stre ven der katholieke sportbeweging ook voor Kethel i uiteengezet. Naast een groot aan tal Kethelaars dat bij deze gelegenheid nog eens extra van hun belangstelling blijk gaf, merkten we op het terrein nog op: het ge- heele bestuur en de feestcommissie der ju- bileerende vereeniging, de geestelijke advi seur kap. Zoutenbier, burgemeester J. J. van der Lip en mevr. van der LipRoëll. Een groot aantal supporters uit Vlaardin gen waren mede aanwezig. Om half drie kwam Kethel 1Vlaardin- gen i jn q veld. Voor dezen wedstrijd had pastoor Burwinkel een fraaie medaille voor het winnend elftal beschikbaar gesteld. Voor den aanvang van deze match heeft de aan voerder van Vlaardingen, den heer van Tie nen aan den Kethelweg aanvoerder Nouwels een fraaie bouquet bloemen aangeboden. Ook deze wedstrijd had, evenals zijn voorganger en het junioren elftal dat hierna nog een wedstrijd speelde, een zeer sportief verloop. De jubileerende vereeniging moge bij deze wedstrijden dan geen successen te boeken hebben, het geheel is tot aller tevredenheid verloopen en de Vlaardingers. die nu een maal sterker waren dan Kethel, hebben een welverdiende overwinning op de Kethe laars behaald. Tot besluit werd in café „De Vriendschap" een feestavond voor leden, donateurs en ge- noodigden gehouden. Medewerking verleen den het duo Brouwer-Albers uit Schiedam, dat er in geslaagd is aan deze feestavond een bijzonder cachet te geven. Hun optreden werd een groot succes en zoo was deze avond om vóór men het wist. Mede in ver band met het aanwezige jongere sportvolkje was de sluiting op 11 uur benaald. Kapelaan Zoutenbier heeft aan het einde van deze avond allen, ook de Vlaardingers die de feestavond bijwoonden, hartelijk dank gezegd, waarna de uitstekend geslaagde lustrumviering weifi gesloten. INTERPELLATIE RAADSLID W. F. J. REY (R. K.). Door den heer W. F. J. Rey (R K.) lid van den Gemeenteraad te Vlaardingen is aan B. en W. dezer gemeente verzocht, te mogen inter- pelleeren naar aanleiding van een gewei gerde collecte voor de R. K. Vereen. E. B. O. te Vlaardingen. Door den heer zijn hierbij de volgende vragen aan het lege gesteld: 1. Kunnen B. en W. mededeelen, zij aan de Roomsch-Katholieke Veree111®8 Eerste Hulp bij Ongelukken vergun01"® het houden van een Collecte hebben 8 gerd, op grond van het feit, dat 'v t ging geen algemeen karakter <*raa| Hooffi zij vergunning verleenden aan,.>" land", „Ned. Zeemanscentrale Schoolonderwijs, Vereeniging rsprei- ding der H. Schrift en meerderen dle tO0h stellig evenmin een algemeen c c er dra~ ge2.?Kunnen B. en W. mededeelen, waarom thans het ontbreken van het algemeen ka rakter als een bezwaar voor het verleenen der vergunning wordt aangevoerd terwijl in 1935 en 1937 toen dat algemeen karakter toch evenzeer ontbrak, wel vergunning verleend? 3. Zijn B en "W- bereid, de Roomsch-Ka tholieke E. H. B- alsn°g een vergunning tot het houden van n collecte te verleenen? UITVOERING „ONS CLUBJE" EN „ONS MEISJESKOOR" Op -Woensdag 27 juü a.s. zullen „Ons Clubje" en »°ns Meisjeskoor" onder leiding van mej. Jo Mulder een uitvoering geven voor de afdeeling Vlaardingen en Vlaar- dinger-Ambacht van den Volksbond tegen Drankmisbruik op het feestterrein aan den Broekweg, waar o.m. een door Jo Mulder geschreven openluchtspel zal worden opge voerd. Bovendien zal een der plaatselijke muziek - vereenigingen haar medewerking aan dezen buitenavond verleenen. BINNENGEKOMEN. In de Vulcaanhaven is binnengekomen^ het stoomschip „Rozenburg" met 3100 ton erts. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Greta, A. C. d. van H. W. Schutte en G. M. v. d. Meer Cornells W. z. van L. H. Zwaai en E. T. van Dijk ONDERTROUWD: T. Zevenbergen 25 J. en A. C. Wijzenbroek 22 j.D. van Rikxoort 25 j. en A. Hardenbol 25 j. J. L. A. Hout man 37 j. en A. van der Voorden 21 j. GEHUWD: J. Slobbe 38 j. en N. A. v. Zoelen 19 j. OVERLEDEN: P. J- van Es 68 j. echtgen. van L. M. E. Stutterheim. I ERNSTIG MOTORONGEVAL. Zaterdagavond had op den 's-Gravenzand- schen weg alhier een zeer ernstig motoronge val plaats. Een motorrijwiel, bestuurd door den 20-jarigen J. J. van Oosten uit Rijs wijk met alsduopasagier den 20-jarigen J. v. Lent uit Delft, .botste tegen een tele foonpaal. Beiden werden tegen den grond geslingerd en bleven liggen. Van Oosten werd met een linkerbovenarmbreuk en v. Lent met een hoofdwonde en een lichte her senschudding tipgenomen en door 8 leden van de E. H. B. voorloopig naar de poli tiepost vervoerd. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan onbekwaamheid van den bestuurder. Hij was niet in het bezit van een rijbewijs. Dr. Knip heeft de gewonden behandeld. ONGEVAL. Zaterdagmorgen was het 10-jarige doch tertje van den "heer H- de M. achter op een Wagen van een draaiorgel geklommen. Op een gegeven oogenblik moest deze wagen omdraaien met het gevolg dat het meisje bekneld geraakte tusschen een muur en de wagen. Met inwendige pijnen werd het meisje naar huis gedragen, waar dr. Teer, die inmiddels gewaarschuwd was en on middellijk ter plaatse kwam, constateerde dat het been was gekneusd. BURGERWACHT. Onder voorzitterschap van den comman dant de heer J. J- Logger, had de jaarver gadering plaats van de Burgerwacht. Na zijn inleiding deelde hij mede, dat de bur gerwacht met succes aan verschillende wedstrijden had deelgenomen. De afdeeling H. V. H. mag zich in een goeden welstand verheugen. Het aantal gewapende leden be draagt thans 72 en ongewapenden 14. Het aftredende bestuurslid de heer D. Koe- lewijn stelde niet meer herkiesbaar. De heer C. Das was wel beschikbaar. Voor den heer D. Koelewijn werd gekozen de heer M. J. Sloff, terwijl de heer C. Das werd herko zen. De heer Sloff werd tevens benoemd tot secretaris. De voorzitter deelde mede, dat besloten is om in September wederom te schieten met K. S. D. en Buks, terwijl aan Defensie verzocht is om de nieuwe schiet banen, zoodra deze gereed zijn, te mogen gebruiken. Het ontwerp huishoudelijk regle ment werd behoudens enkele kleine wijzi gingen conform ontwerp vastgesteld. GESLAAGD De heer P. G. Frederiks alhier, slaagde voor het eindexamen 5-jarige H.B.S. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: F. v. d. Berg 28 j. en W. v. d. Klooster, 30 jaar P. Groene- wegen 25 jaar en M. L. Leerdam 20 jaar J. W. Siemons 33 jaar en G. H. Sonderen 28 jaar. VALSCH GELD. Bij de politie is aangifte gedaan dat te Hoek van Holland valsch geld in omloop is gebracht. Er werd reeds een valsch kwar tje gedeponeerd. Een ernstig onderzoek wordt ingesteld. J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2