0 I P KORPS MARINIERS. mmm GEMEENTERAAD. VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1938 jill lis! lit) JU De overdracht van de leiding. KLOOSTERJÜBILEA. WEDSTRIJD IN STRAAT- VERSIERING. De verleende prijzen. R. K. LYCEUM VOOR MEISJES* Drie jubilarissen in de pastorie van de St. Rosalia. FRITZ HIRSCH-OPERETTE. DE GEVLUCHTE INBREKER. Gegrepen in 'n pand aan de Ruwaard- straat, waar hij weer probeerde over de daken te vluchten. 1 Hor' mein Lied, Violetta. imj 4 v ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR COLLIGNON. Vergadering van Donderdag middag. Voorzitter wethouder A. B. de Zeeuw. Herdenking Regeerings- jubileum. R. K. VOLKSMUZIEKSCHOOL. De voorzitter wethoüüer DE ZEEpw (S.D.A.P.) merkt op, dat deze materie kort geleden in den Raad is behandeld en dat er momenteel geen reden is om op deze ma terie terug te komen. BURGERLIJKE STAND. Hek^w. sö-e: pXS-T7mmerd2edK"ÜB f - k Tmost-M^t (Vervolg.) Na de toespraak van Kolonel Dorren over handigde de nieuwe chef van het korps, ko lonel Von Freytag Drabbe het vaandel we derom aan de wacht en nadat dit wederom was ingetreden, hield ook hij voor het front van de troepen een toespraak. Toespraak van den nieuwen chef. Het is, zoo zeide spr. mij een bijzondere eer aan het hoofd te mogen staan van een Korps als het onze, dat door de eeuwen heen zich een keurkorps heeft getoond. Het tot het hoogste peil opvoeren van het korps zal niet mogelijk zijn dan met uw aller mede werking. Die medewerking vraag ik niet, die zult gij blijven geven, zooals gij dit al tijd gedaan hebt, om den naam van 't korps te laten schitteren in en buiten het korps, niet om te pochen of te snoeven, doch om alles te geven, wat in ons is. Gij zult hebben te bedenken in en buiten den dienst, dat gij mariniers, zeesoldaten zijt. Laten wij daarbij volgen het voorbeeld van plichtsbetrachting van H. M. de Koningin, met een driewerf „Hoezee" op Haar aanvaard ik mijn taak. Zich hierna richtend tot zijn voorganger, Kol. Dorren, wenschte hij hem op de eerste plaats geluk met de hooge Koninklijke on derscheiding. Na 37 jaar bij de Kon. Marine te hebben gediend, gaat hij heen uit den militairen dienst. Het feit, dat gij de hoogste rang en de hoogste positie in het korps hebt bereikt en driemaal een Koninklijke onder scheiding u ten deel viel, zeggen voldoende over dien staat van dienst. Wij danken u voor alles, wat gij voor het korps gedaan hebt, in het bijzonder gedurende de vier laatste jaren als de algemeene chef. Met u gaat heen de laatste der oude garde van de opleiding van rond 1900 Tusschen de jongeren en die oude garde voel ik mij als de tusschenscha- kel en als zoodanig zal ik alles doen om tra ditie en mentaliteitvan het korps op de jon geren over te brengen. Met de beste wen- schen voor Kol. Dorren in zijn verder leven besloot de nieuwe chef zijn toespraak. De troepen stelden zich dan op voor het groote défilé, waarbij pittig en onberispelijk gemarcheerd werd op de muziek van tam boers en pijpers. De terugtocht van het schuttersveld naar de Marinierskazerne werd door velen langs den weg gade geslagen. In de cantine van de Kazerne werd ver volgens door Kolonel Dorren een afscheids receptie gehouden, waarop buiten de aanwe zige autoriteiten op het Schuttersveld, ook nog vele anderen van hem persoonlijk af scheid kwamen nemen. Wij merkten hier OJn. nog op wethouder J. B. Brautigam, den directeur en den adjunct-directeur van den Gem. Technischen Dienst, ir. W. Witteveen en ir. L. J. van Dunné en talrijke militairen en oud-militairen als den gep. Lt. Generaal der Artillerie, Jhr. Wittert van Hoogland. Er was een groot bloemstuk van het Co mité van Nationale Belangen en van de On derofficieren van het korps. Ook rond de kazene op het Oostplein was het den ganschen dag een gezellige drukte. tVi De jury daartoe door Rotterdamsch Comité ter behartiging van Nationale belangen aan gezocht tot het beoordeelen van de straat- versieringen, heeft aan de volgende straten de daarbij vermelde prijzen toegekend. Aan de versiering van het Prins Frederik- plein en de Zwarte Paardenstraat, elk een eersten prijs. Aan de versiering van de Lange Baanstraait de Warmoeziersstraat en de Nicolaas Zas- etraat, elk een tweeden prijs. Aan de versiering van de Vogelenzang en de Wiekstraat, elk een derden prijs. Voor de Breedestraat en de van Harenstraat, elk een vierden prijs. Er waren dertig straten, waar de feesttooi moest worden beoordeeld; bij de veelheid en verscheidenheid een niet gemakkelijke taak. Groote waardeering had de jury voor de wijze waarop dikwijls met bescheiden mid delen zeer goede en smaakvolle versieringen waren tot stand gebracht, terwijl ieder ze ker bewondering moet hebben voor den tijd, dien de bewoners aan de voorbereiding en de uitvoering hebben gegeven. De waardeering ook van het publiek en de gerechtvaardigde trots van de straatgenoo- ten en last not least de door de jury toege kende prijzen, zijn een goede belooning voor hetgeen gepresteerd is, tot verhooging van de feestvreugde in deze bijzondere week De jury wil dan ook niet nalaten in haar hulde vooral de besturen van de diverse Oranje- en buurtvereenigingen te betrekken, die geheel belangeloos zich hebben gewijd aan de taak, die zij op zich hadden geno men. Ook op het R. K. Lyceum voor Meisjes aan de Breitnerstraat zullen de lessen eerst op Maandag 12 September des morgens te 9 uur worden hervat. In de pastorie der Paters Minderbroeders aan de Weste Wagenstraat zullen over eenige dagen niet minder dan drie paters tegelijk hun zilveren kloosterfèest vieren. Op Woensdag 7 September a.s. zal net namelijk 25 jaar geleden zijn, dat de wel eerwaarde Paters J. Nieuwstad, J. Wismans en W. aan den Berg te Wychen het kleed van den H. Franciscus mochten ontvangen. Pater Nieuwstad is voor de parochianen van St. Rosalia en voor de „Leeuwenstra- ters" geen onbekende. Sedert jaren is hij kapelaan in de St. Rosalia, directeur der St. Antonius-broederschap en van de Altaar - wacht. De beide andere jubilarissen vertoeven eerst sedert kort in Rotterdam. Pater Wismans heeft als opvolger van Pa ter Willemse hoofdzakelijk in het St. Lucia- Instituut in de Aart van Nesstraat zijn wer- kring. Pater van den Berg werd, na eenige jamn in het H. Land werkzaam te zijn geweest, tot leeraar benoemd te Megen en later te Ven- ray. Zijn oud-leerlingen herinneren zich zijn actie voor St. Franciscus' Derde Orde en vooral voor Sobriëtas, want hij is een vurig vereerder van Ariens. Ook aan de „Tocht- genooten van Sint Frans" heeft hij zich met hart en ziel gegeven. Van leeraar werd hij kapelaan in Gorcum, waar men met bloe dend hart ,,'t heilige paterke" zag vertrek ken naar Rotterdam, waar hij het directeur schap van de Derde Orde kreeg met alle daaraan verbonden functies. Zondag 11 September zal het jubilé feeste lijk gevierd worden met een plechtige Hoog mis van dankbaarheid, op te dragen door de jubilarissen, terwijl van 12 tot 2 uur aan de pastorie gelegenheid zal worden geschonken om de jubilarissen te feliciteeren. In het bureau aan de Oostervantstiaat zijn opgesloten de 21-jarige suikerbakker W. S. en diens broer de 26-jarige timmerman C. S., die zich hebben schuldig gemaakt deze week aan diefstal van een geldkistje met vreemd geld, papieren en safe-sleutels, ten nadeele van K., wonende aan de Rochussenstraat. Reeds terstond viel de verdenking op de ge broeders S. Gistermorgen werd W. S door de politie aangehouden en hij bekende te zamen met zijn broer den diefstal te hebben gepleegd. De politie begaf zich direct naar de woning van C. S. aan de Gashouderstraat om den in breker van zijn bed te lichten. Op het moment, dat een paar rechercheurs de woning van den inbreker binnen kwamen, wist S. gekleed in nachtgewaad en op bloote voeten te ontkomen. Bij een familielid in dezelfde straat wist de inbreker binnen te komen, doch men scheen daar op zijn komst niet te zijn gesteld want even later zagen' voorbijgangers den inbreker in nachtgewaad over de daken der huizen loopen. De omgeving van de Gashouderstraat werd terstond door de politie afgezet, maar desniet tegenstaande wist S. via eenige dwarsstraten zijn woning ongemerkt weer te bereiken. En terwijl de politiemannen al hun aandacht concentreerden op het pand, waar de inbre ker was binnengevlucht, kleedde deze zich in zijn woning snel aan, welke hij onopge merkt verliet per rijwiel. Om schoenen aan te trekken heeft de inbreker geen tijd meer gehad en zoo vertrok hij opsokken. Toen bleek dat de „vogel" was gevlogen werden de meest uitgebreide politiemaatre gelen getroffen en al heel spoedig werd de inbreker ontdekt op het dak van een pand in de Ruwaardstraat welke in het westelijk stadsdeel is gelegen. Twee rechercheurs gin gen het pand binnen, van wie één zich poste in de gang en van wie de ander naar boven ging. Nauwelijks op het dak beland zag de rechercheur den inbreker langs het zolder raam de woning weer binnensluipen. Doch het zat hem niet glad, want even later viel de inbreker in handen van den tweeden rechercheur. Onder hevig verzet werd C. S. overge bracht naar het bureau aan de Oostervant- straat. Op hem werden gevonden de safe sleutels en een hoeveelheid geld afkomstig van de inmiddels reeds omgewisselde 350 Fransche francs, die eveneens ten nadeele van K. aan de Rochussenstraat waren ont vreemd. 1 Zooals reeds eerder gemeld zullen de leer lingen der scholen van het gemeentebestuur een souvenir ontvangen aan het regeerings- jubilé van H. M. de Koningin. Maandagmorgen te 11 uur zal in de Bur gerzaal van het raadhuis een aantal van deze geweven portretten van H. M. de Koningin worden uitgereikt aan een deputatie van leerlingen en leerkrachten van een 100-tal openbare en bijzondere onderwijsinrichtingen De officieele ingebruikneming van de nieuwe kazerne aan de van Alkemade- laan in den Haag ging gepaard met de onthulling van het monument voor de in 1815 en 1831 gesneuvelde kamer ad in. Het monument na de onthulling, welke verricht werd door de echtgenoote van den comm., mevr. v. Diepenbrugge. Bij wijze van voorgerecht voor de officieele jubilé-herdenking op a.s. Zaterdag bood ban ketbakker Hirsch den avond van Konin ginnedag het Kotcrdarnsche puoiiek n soort Vol-au-vent aan in den vorm van zijn jong- sten Schlager. Deze nieuwe operette met haar als altijd beschaafde sfeer, bruisende vroolijkheid, teeder sentiment, ernst en luim, toovert ons voor de zooveelste maal het oude Weenen voor oogen, de Donaustad van 1806, waar men danste en lachte en geen zorgen kende en waarvan zelfs de harde, onverzettelijke Napoleon onder de bekoring kwam. Hoe dit toen en nu geschiedde, daar over werd reeds bij de Haagsche première vrij uitvoerig bericht. Waarbij terecht alle nadruk werd gelegd op de werkelijk uitne mende creatie door Paul Harden van den Corsicaan gegeven. Het komt in deze nieuw ste variatie op het bekende thema trouwens in de eerste plaats aan op vlot en levendig spel de muziek van Heinrich Strecker (ofschoon nog wat „erganzt" door dirigent Hans Lichtenstein) blijft een paar pas achter bij het libretto van Robert Bodanzky en Harden krijgt aldus de vlijtig benutte ge legenheid om van de Napoleon-figuur een ten einde toe gaaf volgehouden karakterrol te maken. Natuurlijk geeft Hirsch als de banketbak ker Stadinger hem weinig kamp, waarbij zijn natuurlijke vis comica hem gelijk steeds al even uitstekend te stade komt als voor de fijne „Einlage", waarop de leider van den troep als naar gewoonte het publiek onthaalt. Aan deze operette-met-groote-bezetting komt heel het ensemble te pas en alweer zijn ei nieuwelingen op de planken, die zonder slag of stoot het pleit schijnen te winnen. In de Joego-Slavische sopraan Erika Dru- zovic vond de regie een charmante Violetta, die de costuumkunst van Sophie Degenhardt alle eer aandoet en zich dapper door de zang partij heenslaat. Maar Gretl Tüchler, wier ko misch talent opvalt, bleek niet minder op haar plaats als de vrouwelijke partij van het tweede minnende paar, dat voor een moderne operette-intrige nu eenmaal niet schijnt te kunnen worden gemist. e f m 9 e Fritz Hirsch als banketbakker Stadinger. Onder de talrijke medewerkenden zagen we voorts Egon Karter en Equinaldo Salghini de mannelijke helft van het liefdes-kwar tet met instemming op het eerste plan terug. Ook de veteranen Jula Rillo en Walter Triebei mogen in een Hirsch-operette eigen lijk niet ontbreken en zijn weer van de partij. Alsmede het aardige danseresje Irma Herlitz, Leo Reicher, type van een Oud-Wiener en Sylvia Grohs, een banketbakkersleerling met balletschool-allures. De decors van Gerard Vroom muntten weer uit. Maar met het gezicht op Schönbrunn, dat men van Schönbrunn uit zou hebben, kunnen we het toch moeilijk eens zijn. Wat de „feestvoorstelling" betreft; begon nen werd met het Wilhelmus, door allen staande meegezongen en besloten met drie hoera's op de Koningin. De eerste entreacte probeerde het orkest met Nederlandsche volkswijsjes te vullen. Aan het slot lokte een verrassend letter- effect een tweede Wilhelmus uit. Het feestelijk cachet culmineerde echter wel in de volle bezetting van den Grooten Schouwburg. Het publiek reageerde gemüt- lich op al de Gemütlichkeit aan gene zijde van het voetlicht. 'n Prettig amusement deze avond, die al leen wat lang gerekt werd. L. H. In den Westhoek onzer stad op Hevplaat gaat, de stichter der H. Bonifatiuskerk aldaar acht jaar geleden de zeereerw. Pastoor A. J. F. Collignon van de Paters der H.H. Harten zijn zilveren priesterfeest herdenken. Het is begrijpelijk, dat de Heyplarers en zij niet alleen zich niet onbetuigd zul len laten, om deze bekende Rotterdamsche figuur te huldigen. Morgenavond om half acht zal de jubilee- rende herder plechtig worden ingehaald, waarna door hem het Lof zal worden ge celebreerd. Zondagmorgen te half elf zal Pastooi Col lignon een plechtige Hoogmis van dankbaar heid opdragen. Na de Hoogmis is er gelegenheid tot com plimenteeren. Van twee tot drie uur is er speciaal voor de parochianen gelegenheid tot felicitatie. Des avonds om zeven uur zal de jubilaiis een plechtig Lof celebreeren en daaronder de parochianen toespreken. De lessen der R. K. Volksmuziekschool zul len aanvangen op Vrijdag 9 Septembe*- a s. Inschrijving van nieuwe leerlingen en alle gewensohte inlichtingen bij de directrice mej. A. F. van Heyningen, Witte de Withstraat 35, telefoon 51279. Spreekuur Donderdags van 79 uur n.m. Bij den aanvang van de gisteren gehouden raadszitting heeft de voorzitter, wethouder A. B. DE ZEEUW (S D.A.P.) een herden- dinksrede uitgesproken, bij gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, waaraan wij het navolgende hebben ontleend. Spr. wenschte een oogenblik zijn gedach ten te concentreeren op het heuglijk feest in het Koninklijk Hui3, welk feest door het gansche Nederlandsche volk wordt meege vierd. H.M. de Koningin nam Haar zware taak in 1898 op de schouders een jaar dat een beginperiode vormde van een geleidelijken sterken vooruitgang in handel en industrie, zoowetl in ons land als in de ons omliggende landen. Een periode, waarin de sociale recht vaardigheidszin meer er, meer op den voor grond trad. Tal van sociale wetten zijn tot stand gekomen. Spr. herinnerde aan de ver betering der woningtoestanden, aan de ver beteringen op het gebied van het onderwijs, aan de sociale verzekering, den 8-urgen arbeidsdag en de vermeerdering van poli tieke rechten. De laatste jaren is nog daarbij gekomen de regeling op het gebied van de werkloo- zenzorg. We staan, zoo vervolgde spr. midden in een crisis waarvan het einde nog niet is te zien. We weten wat het kost de groote el lende der werkloosheid en de belemmerin gen in den handel te overwinnen. Het Nederlandsche volk en het Koninklijk Huis leggen echter het hoofd niet in den schoot. Onder deze gezegende omstandighe den wordt het 40-jarig regeeringsjubileum in ons Koninklijk Huis gevierd en het wordt gevierd op een waardige wijze. In toenemende mate hebben meerdere volksgroepen zich de laatste jaren geschaard rond het Koninklijk Huis. Deze groove saêmhoorigheid heeft ongetwijfeld mede haar grondslag gekregen dank zij de blijde ge beurtenissen in ons Vorstenhuis waard mr Oranje voor ons zal bewaard blijven. Maar deze saamhoorigheid steunt ook nog op iets anders. Wij hebben vrijheid tan ge weten, vrijheid van godsdienst, vrijheid van vergaderen, vrijheid van drukpers. We voel den deze rechten als verzekerd. Maar de laat ste jaren hebben getoond, dat deze rechten ook weggevaagd kunnen worden. Hier is dit echter niet mogelijk Deze rechten zijn na een worstelstrijd, waaraan de naam van Oranje immer zal blijven verbonden^ voor ons volk verzekerd. Niettegenstaande de verdeeldheid op gods dienstig en politiek gebied heeft het Neder landsche volk echter behoefte aan saamhoo righeid en eenheid. Dit geeft een verblijdend karakter aan het regeeringsjubileum. Immers de vrijheid, welke wij bezitten, is destijds door Oranje veroverd en als een blijvende erfenis gegeven aan het Nederlandsche volk. Hoe onze opvattingen ook mogen zijn, la ten wij elkander blijven respecteeren zoowel op godsdienstig als op politiek gebied. In de woorden, gisteren door H. M. de Ko ningin tot ons gesproken, heeft Zij in deze richting een beroep op ons gedaan. Dat dit beroep niet te vergeefsch zal zijn! Zij heeft ons toegeroepen: behoudt wat ge hebt en wat onze vaderen hebben nagelaten als een voorwaarde om het geluk voor het Nederlandsche volk te bestendigen. He Rotterdamsche burgerij heeft getoond, hoe ook zij uiting wil geven aan haar ge voel van dankbaarheid jegens het Vorsten huis. in de 40 jaren heeft ons Vorstenhuis steeds weer belangstelling aan den dag ge legd voor Rotterdam en het verheugt ons, dat H. M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard door Hun hooge tegenwoor digheid wijding aan de feesten wenschen te geven. Spr. eindigde zijn toespraak met een har telijke felicitatie aan H. M. de Koningin, den overigen leden van het Koninklijk Huis en aan het geheele Nederl. volk en sprak de bede uit, dat H. M. de Koningin nog langen tijd voor het Nederlandsche volk zal blijven gspaard en dat de jaren die zullen volgen, jaren van vrede en geluk zullen zijn Deze toespraak, welke door de raadsleden staande werd aanhoord, werd met applaus begroet. He communisten en het raadslid Menist (R.S.A.P.) waren niet aanwezig. (Reeds gedeeltelijk geplaatst in onze vorige oplaag). Na het uitspreken van zijn rede bij gele genheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin stelt de VOOR ZITTER WETHOUDER DE ZEEUW (S. D. A. Paan de orde de stemming voor de samenstelling van de gem. commissiën van voorbereiding en bijstand. He samenstelling is dezelfde gebleven als vorig jaar. Alleen in de commissie voor de strafverordening wordt in de vacature var- A. de Jong gekozen de heer mr. A. Nelemans. Aan de orde zijn de Benoemingen. Benoemd worden: tot onbezoldigd ambtenaar van den Burger lijken Stand de heer P. J. Van Enoo; tot leden uit de Burgerij in bet Bestuur van den Gemeentelijken Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon de heeren H. A. Min- derop, B." J. Richters en M. N. J- Wakkie; tot tijdelijk leeraar voor bepaalde uren in de klassieke letteren aan het Erasmiaansch Gymnasium de heer drs. A. B. Nederlof. to tonderwij zend personeel aan de school voor g.l.o. A no. 148 de heer L. J. van Ge- merden, aan de school voor g.l.o. A no. 149 de heer J. H. Glansdorp; aan de school voor g.l.o. A no. 66 mejuffrouw J. G. van Loon Plomp, aan de school voor g.l.o. A no. 87 mejuffrouw W- M. J. Houtman—Priems, aan de school voor g.l.o. A no. 103 mejuffrouw M. Snijdoodt, aan de school voor g.l,o. A no. 186 mejuffrouw T. J. W. Brand. Zonder hoofdelijke stemming worden aan genomen: Het voorstel tot overplaatsing van een onderwijzer bij het lager onderwijs. Bouwgrond. De ontwerp-besluiten tot verkoop van perceelen bouwgrond; a. aan de Mijnsheerenlaan aan de N.V. „Alexander VI"; b. aan de Schepenstraat aan J. Kerkert; c. aan den Statenweg aan de N.V. Aannemings-Maatschappij Gebrs. van de Luitgaarden en P. Rombouts; d. aan de Sonoystraat aan Gebrs. J. en M. de Ruijter; e. aan den Statenweg aan de Vennootschap van Koophandel onder de firma Gebrs. Spindler, v.h. N. C. Giltay en P. van Boven; f. aan de Dordtschelaan aan N.V. Maatschap pij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „De Wereldhaven"; g. aan de Bentincklaan aan de N.V. tot Exnloitatie van Onroerende Goederen „West"; h. aan het Nieuw Engeland in v.m. Hoogvliet aan de N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Brusper"; i. aan den Beemd in v.m. Hoogvliet aan M. Zwa nenburg; j. aan de Meent aan W. Buurman, Het voorstel met ontwerp-besluit tot ver koop van perceelen grond en water aan den Schaardijk aan de N.V. Machinefabriek en Reparatiebedrijf J. H. Keiler, v.h. Deutz. De voorstellen tot verkoop van perceelen bouwgrond: a. aan de Rochussenstraat aan D. J. Punt; b. tusschen de Paetsstraat en De Graeffstraat aan de N.V. „V.I.O.S." c.s.; c. aan de Laan van Woudestein aan F. Swart- touw; d. aan den Voorweg in v.m. Hoogvliet aan van Gelder en Hirschman. Het voorstel tot verkoop van het pand Groene Hilledijk No. 151 aan J. van Brui nessen. Het voorstel tot aankoop van perceelen watering in den polder Charlois, enz. Verhuringen. De voorstellen tot verhuring van peroee- len: a. aan C. van der Sluys het pakhuis Spuisteeg No. 2; b. aan de Nederlandsche Tank- Apparaten- en Machinefabriek (Ne- tam) de v.m. Nenijtoloods aan de Galvani- straat. De voorstellen tot verhuring van percee len grond: a. aan C. van der Knaap percee len weiland onder Vlaardingèn; b. aan M A. de Keyzer een terrein nabij de Eerste Ka- tendrechtschehaven; c. aan de N.V. Ameri can Petroleum Company een terrein aan de Koushaven; d. aan A. J. Mulder een per ceeltje c.a. aan den Mathenesserweg; e. aan de Speeltuinvereeniging „Hillesluis" een ter rein aan den Stadionweg; f. aan de Coöpera tieve Tuinbouwveiling „De Zuid-Hollanc'sche Eilanden" een terrein aan den Persoonsdam. Het voorstel tot uitgifte in erfpacht aan de Vereeniging „De Kindersluis" van een perceel grond aan de Kralingsche Plaslaah. Het voorstel tot ingebruikgeving aan het bestuur der A. J. C. van zes lokalen van het schoolgebouw Joubertstraat no. 67. Hamerstukken. De voorstellen tot het aangaan van eenige bijzondere overeenkomsten voor de levering van electrischen stroom. Het voorstel tot het aangaan van eenige overeenkomsten voor grootverbruik van water. De voorstellen tot procedeeren ter zake van aan de gemeente verschuldigde recogni ties voor het hebben van fundeeringen in gemeentegrond. Het voorstel tot het toestaan op de begroo ting 1938 van crediet voor de aanschaffing van een asphalt-mengketel. Het voorstel tot het toestaan op de negroo- ting 1938 van crediet voor het uit te keeron honorarium ter zake van een onderzoek no pens de bedrijfseconomie van de thermische en aanverwante inrichtingen der gemeente. Het voorstel tot wijziging van de begroe ting 1938 in verband met de invoering van een fabrieksboekhouding voor twee werk plaatsen van den Gemeentelijken Techni schen Dienst. Het voorstel tot regeling op de begrooting 1938 van crediet voor uitbreiding van de speelruimte eener bijzondere lagere school. Het voorstel tot het toestaan op de be grooting 1938 van crediet voor het horstellen van de fundeering van het schoolgebouw aan het Van Alkemadepiein. Het voorstel tot het toestaan op de begroo ting 1938 van crediet voor den aanleg van het Bulgersteijnplein. Het voorstel tot het toestaan op de begroo ting 1938 van crediet voor aanschaffing van leermiddelen en meubilair ten behoeve van de bijzondere school voor u.l.o. Schiedam- schesingel. He conclusiën van de rapporten der her- schatters op bezwaarschriften tegen aansla gen in het vergunningsrecht voor den ver koop van sterken drank in het klein. Het voorstel in zake aanwijzing van tijde lijke geneeskundigen bij den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst. Het voorstel tot het verleenen van mede werking tot de aanschaffing van leermidde len ten behoeve van een bijzondere lagere school voor schipperskinderen. Het voorstel tot vaststelling van een nieu wen leidraad voor onderhandelingen met grootverbruikers van electrlciteit. Het voorstel tot toekenning van subsidie over 1938 voor poliklinische behandeling van ooglijders. Het voorstel tot het instellen van beroep tegen een besluit van de Gedeputeerde Sta ten, waarbij goedkeuring is onthouden aan een Raadsbesluit tot het aanwijzen van cre diet op de begrooting 1937 voor destijds ge troffen voorzieningen in een bijzondere la gere school. Het praeadvies op het bezwaarschrift tegen de afwijzende beschikking op het verzoek cm vergunning tot het restaureeren van panden aan de Speelmanstraat. Hierna zijn aan de orde enkele aan de agenda toegevoegde stukken. Het Regeeringsjubileum en de werkloozen. Adressen van werkloozen, waarin wordt gevraagd wat tijdens de jubileumweek voor de werkloozen wordt gedaan. B. en W. stellen voor deze adressen voor kennisgeving aan te nemen. De heer VAN BURINK (Onevo) verzocht om praeadvies. Hij noemt het schande, dat door het huidige college niets wordt gedaan om ook in de huisgezinnen der werkloozen een feestelijke sfeer te brengen tijdens het regeerings-jubileum. De voorzitter WETHOUDER DE ZEEUW (S.D.A.P.) zegt, dat het college op dergelijke adressen niet kan ingaan. Wethouder DIJK (S.D.A.P.) zegt, dat des tijds van verschillende kanten een beroep is gedaan op den Minister om tijdens" de ju bileumweek iets te doen voor de werkloozen De Minister heeft aan de gemeenteraden 'n circulaire doen zenden, waarin staat ver- mek^ dat alle extra inkomsten op 6 Septem ber a.s. voor de werkloozen buiten beschou wing zullen worden gelaten. De heer VAN BURINK (Onevo): Ik vraag niet wat de Minister heeft gedaan, maar wat het roode college doet. De heer NIVARD (R.K.): Niets! Wethouder DIJK (S.D.A.P.): Ik stel voor later den Raad in te lichten. De heer VAN BURINK (Onevo) consta teert nogmaals, dat het roode college in deze dagen voor de werkloozen niets doet. Hij re kent hun dit aan als een buitengewoon groo te grief. Aan de orde is: Het adres van de kappers uit de omgeving van het station. De heer VAN BURINK (Onevo) wijst op de onhoudbare omstandigheid, dat kappers in de omgeving van het station op bepaalde dagen moeten sluiten, terwijl de stationkap- pers geopend mogen zijn. Spr. wenscht praeadvies op het adres Het adres wordt ter visie gelegd. De vergadering wordt te vier uur gesloten, sloten, Aangiften van 1 September 1938. BEVALLEN: W. Lagendijk—Barend recht d. S. MeijerDunk d. H. J. B. WesselsPoort z. G. v. d. Meerv. d. Horst d. J. Philipsen v. Heiningen d. F. MienerArnouit d. A. LeentvaarPrins d. T. VersluisKettiAï z. M. L. Klopde Kramer z. A. Ligthart v. d. Basch d. T. v. d. GriendtBorst z- B. M v. Nikkelen KufjperKorevaar z- ~~I _1 Smit—Berkhout d. G. HoncoopFeet®rs,_t,'ure J. MarcusLindt d. J. Kouveldv. IJ? z. P. Knolv. d. Velde z. rioro d Lupgens d. F. C. v. d. Wetering--^- jfraaile- M Oldenburg—Timmerman z. Mansvelö veldSchiUemans z. - R. de Jong-Mansireld z. G. GoversVogel d. - A. ren z. A. Kool—Kagchelland a' T de-v. Ladesteijn z. - M. P- v Meurs-Jonkman d. - H. A. v. Kooij—Edelen d- D v ft T J MTulenkamp-Schreuder z. J. M. Elens—Schoonen d. ,jpt Morel—Kruis haar z. C. v. Wungaarden—v. Wijngaarden d. D. Schaarman—v. Oa en d. A S. v. Utrecht Bruinaars z. s'_ y d® J°hge—Mmck z. P. Graste—Kersten d- J.M G Slu(jk—Berkelaar d. A. P. Vossclman v. Lankeren z. ONDERTROUWD: F Dekkers jm. 25 j. en E. H v overdam Ju. 22 j., Zoutziederstraat 62a C F v. d. Ree jm. 32 j. en M. Bakkers jd. 28 j., Talang-Akar (N.-I.) a. Westerhuis jm. 29 j. en Mi Y- OK ?t 23 j-, 's-Gravenhage G. Albers jm. zo J. en A. v. Oudheusden jd. 28 j., Leiden; J. Aiphenaar jm. 27 j. en A. A. Span jd- 26 j-, Wanssum; W. G. Amesz jm. 20 j. en - r3 - 19 j-, Prins Hendrikkade 64a M. w. Baak jm. 27 j. en E. J. H. Lokker jd. 26 j„ Beukelaarsstraat 92d J. H. de Baan jm. 28 J. en M. J. Rietdijk jd. 25 j., Schiedam T' Lr- y- Bergen jm. 23 j. en M. H. Vermeulen Bokelstraat 24a A. Berkel jm. 27 j. en L- M. Hejjnis jd. 23 j., Insulindestraat 137b 7a on Berrevoets jm. 21 j. en G. v. d. Struys L U Vijverhofstraat 19b J. A. W. Besjes Jtm 30 j. en B. Mooi jd. 26 j., Da Costastraat 60a ®eÜer jm. 28 J. en T. J. v. d. Hoven jd. r3 j-, Beljerlandschelaan 7a H. J. Blok jm. 25 h en F. f. Brunsting jd. 27 j., Bergsingel 141a T. N. Botertmans jm. 29 j. en E. de Groot jd- 21 j.. Ruilstraat. 46b J. P. v. Bruggen jm. 29 j- en C. Karremans jd. 19 j., Bloemfonteinstraat 93b C. Brus jm. 27 j. en B. Tuunter jd. 23 Inuslindestraat 225b J. J. v. Creveld jm. 2o J- en S. Dagloonder jd. 27 j„ Hofdijk 33b - „J- M' v. Delft jm. 28 j. en A. v. Belle jd. 27 j., °enie- dam A. Delwel jm. 30 j. en H. Sol jd. z. j-. Zwaanshalskade 84a K. Diepenhorst jm. z J- en E. T. Mout jd. 19 j-, Pompstraat 21a J- M- ...Dobbelaar jm. 26 j. en A. v. Huffel jd. '6 1-, Prins Hendrikkade 11a J. G- Duym jm. o- j en M. Lange jd. 31 j.. Willem van Zuylenst.ia:it 26 J. T. Esmejjer Jm. 27 j. en K. Diederik jd 28 j., Heemraadssingel 76a T. Fabrle jm. „7 j. en A. de Ruiter jd. 25 j., Ruilstraat 81a C. J. Fransen jm. 20 j. en J. J. Smits jd. 21 Bree 138 w. Goossens jm. 22 j. en M. L. Kip jd. 19 j., Hollandsehestraat 99a J- _„'.v\Hron- delle jm. 22 j. en J. Mouthaan jd. 22 j„ Mathe- nesserdijk 249b W. de Haas jïh- 26 j. en J. de Jong jd. 21 j., Sohiedamschesingel 177 F. Hart man jm. 27 j. en J. den Boef j". -2 j., Bree 47b J Heere jm. 31 j. en C. Correljé jd. 24 j„ vijverhofstraat 133b F. J. Hehewerth jm. 24 j. en W. J. Teeuwen jd. 21 J-. Kerkhoflaan 56 D. van 't Hof jm. 27 j. en P. Stok jd. 26 j., Karei de Stoutestraat 3b J. B. W. Hoogenboom jm. 31 j. en E. C. Boet jd. 21 j., Rubrockstraat ïlöa C. Huygen jm. 31 j. en W. de Hooge j(J. 30 j. Ae.gldiusstraat 104a J. de Jong Jm. 23 j. en M. Kruys jd. 23 j., Snallinckstraat 18b J. H. A. de Jbng jm. 21 j. en T. Kruller jd. 20 J., Berkelstraat 49b L. F. v. Kampen jm. 28 j. en M. Klei) jd. 25 j., Mauritsstraat 94b I. Kei zer jm. 28 j. en R. Shermok jd. 28 j., Nolensstraat. 17b J. de Klerk jm. 27 j. en H. A. Oosten dorp jd. 26 j., Schledamscheweg 3a H. Klunder jm. 27 j. en G. E. Dubbeld jd. 22 j., Slaghekstraat 199 J. Kluwen jm. 37 j. en G. C. Veenman jd. 36 J., Hovenierstraat 24a D. Kool Jm. 25 j. en J. Korstanje jd. 22 j., Maasdam D. Koorn- wlnder jm. 26 j. en A .P. M. de Mink jd. 25 j., Gerard Scholtenstraat 42a J. de Kubber jm. 28 j. en B. J. Kop jd. 27 j., Mauritsstraat 48/4 A. Lazet jm. 21 j. en w Marree jd. 19 j-, Speel- manstraat 72a yy. Leerdam jm. 25 j. en C. Kloosterman jd. 22 j., Vlaardingèn J. F. Le Large jm. 28 j. en H. W. de Vrijer jd. 25 j., Nieuwe Boezemstraat 5a C. v. d. Linden jm. 30 j. en M. Koudstaal jd. 24 j., Dorpsweg 24 C. Loman jm. 28 j. en G. M. Stok jd. 27 j. Dordt schelaan 14c c. J. Lugten jm. 25 j. en F. Tem pelman jd. 23 j.t Oudaenstraat 57a J P W. v. Someren jm. 21 j. en W. E. Kwarten 1d 22 1 Zwarte Paardenstraat 61b - N jSl Ar ,7 V en J .v. Dalen jd. 23 Slonstraat 14b A Veesaert jm. 21 j. en C. IV. v, Dorssen id 22 i le Lombardstraat 79b C .v. d. Velde jm 22 i' en M. Boelhouwer jd. 18 j., Zwaanshals 196a W. Blom jm. 24 j. en T. v. Triest jd. 20 j., p/a. Persoonsstraat 8a P. J. v. Helden jm. 28 j. en C. W. v. Pelt jd. 27 j., Oss W. Rennings jm. 24 j. en H. P. Stoppelenburg jd. 20 j., p/a Roekanjestraat 14a P. G. Brox jm. 21 j. en J. Lagendijk jd. 21 j., Brabantschestraat 10b P. J. Bruin jm. 21 j. en C. Verzijden jd. 27 j., Gou- vernestraat 148/2 J. E. Dane Jm. 21 j. en P. Velderhof jd. 23 j., Goudscherijweg 163/5 J. v. Leeuwen jm. 27 j. en J. W. de Bruyn Jd. 25 J., Hilleger3berg A. Lockhorst jm. 21 j. en W. H. v. Eijmeren jd. 21 j., Josephstraat 39a P. Metzlar jm. 44 J. en A. don Braven ges. 42 j., Schieweg 241b W. F. Molenkamp jm. 24 j. en M. A. Zuydam jd. 25 J. Schiebroek J. Muller jm. 23 j. en N. J. Hejjdenrijk jd. 21 j„ Jacobus- straat 42b L. v. Oostrom jm. 35 j. en H. Juyn jd. 24 j., Ta anders.straat 24a A. C. Ottevan- ger jd. 327 j. en J. Weenbeek wed. 35 j., Schans 129a H. den Ouden jm. 23 j. en W. de Ruiter jd. 21 Hommelstraat lib A. den Outer jm. 25 j. en J. G. v. d. Berg Jd. 24 j., Ommoordsche- straat 22b P. Patyn jm. 34 j. en N. J. Koeste ring jd. 28 j., Delft J. Plat jm. 23 J en E. Noteboom jd. 23 j., Eleonorastraat 39b G. y. d. Ploeg jm. 29 j. en P. v. Wijngaarden jd. 23 j., X" Poortvlfefjm. g"j. ei M J. No wee jd 22 j DnhlTBstraat 60d R- Pors Jra- 28 j- en I. V. d. Hart id 24 J- Zoomstraat 18a - M. Rietveld jmë 28 J- en W. Wijntjes jd. 25 j., Bingleystraat 14b T. de Roo jm. 21 j. en H. Marks jd. 24 j., Schiedam J- Schudkamp jm. 21 j. en J. D. Backer jd. 16 j., Westerbeekstraat 17d A. L. G. Schuursi jm. 29 j. en S. C. [belings jd. 24 j„ Bergweg 30-a W. Seltenrijch jm. 26 j. en D. Snoeck jd. 28 j., Vriendenlaan 33b W. v. Sint- maartensdlik jm. 25 j. en J. Nederlof jd. 25 j., Folslandstraat 46 H. Smit jrn. 25 j. en L. Jonk- bof jd. 25 j., I-Ieenvliet D. Stoppelenburg jm. 26 J. en M. J. Ju. v winkel jd. 30 j., Woudenberg F. Sijbrands jm. 34 j. en G. M. v. Es jd. 29 j., Willem Beukelszoontsraat 67b C. G. M. Tour nier jm. 22 j. en A. M. Waayers jd. 20 j-, Agnie- sest.ra.at 79b A. Verhagen jm. 22 j. en J. v. Gerdingen jd. 19 j., Beukelaartraat. 15b W. J. Verhoef jm. 28 j. en J. C. Berkel jd. 28 Osse- weistraat 25a J. Versluis jm. 27 j. en A. Lodder jd. 20 j., Van Spaanstraat 20b C. v. Walraven jm. 23 j. en A. M. IOilvenhoven Jd. 25 j., Teilln- gerstraat 58a H. W. Wientjes jm. 32 j. en G. J. Feelders jd. 22 j., Dordrecht A. Bogers jm. 22 j. en A. Bos jd. 22 J., HldedUk 22la - B. J. v. Dierendonek jm. 44 j- en H. N. M. Gerrit sen jd. 28 j., Nobelstraat 11707 H. J. v. Esch jm. 24 j. en W. F. Korndörfrer jd. 18 J„ Vinken- straat 90a M. J- A. v. Lier jm. 24 j. en G. Bakker jd. 24 j., Bolwerk 4a J. p. struys jm. 36 i en J. Ouwerkerk jd. 36 j., Gordelweg 49c H. de Valck Jm- 23 J. en F. J. J. Kiesling jd. 20 j-, Nadorststraat 81b. GEHUWD: J. H. Mulder jm. 30 j. en P. Eizer- man jd, 21 j- - F- w- P. van 't Hof jm. 26 j. en P.' M Wolters jd 26 j. OVERLEDEN: A. M. de Jong, vr. van W. J. F. Smith 70 j. J. Helder, dochter 2 mnd. E. c. Hoornweg, vr. v. P, j, jj. v. Lieshout 31 j. - A C. Andresen, man v. A. Andresen 55 j. J. Hogedoorn, vr. van J. Schravesande 70 j. D. A. Hartog, man v. H. de Jonge 64 j. J. v. Measel, man v. H. Meijer 66 j. J. P. H. Römer, gesch. vr. v. N. Römer 66 j. W. Hoevers, man v. A. J. Zomerhuis 70 j. J. Mulder, vr. v. H J Riesmeijer 72 j G. v. Leeuwaarden, wede v. J. v. Gelderen 64 j. R. M. v. Tol, man v. C. Tammlnga 60 j. A. J. v. d Meer, vr v M. H. v. Splunter 58 j. c. A. v. d. Veeken, zoon 15 j A. W. Schoonbrood, vr. v. A. F. Chel 44 j A Bakker, ongeh. vr. 51 J. A. W. Blok vr. v. H. A. de Meijer 76 j.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2