LAATSTE BERICHTEN. Kardinaal Pacelli heeft auto-ongeluk. - BIOSCOOPNIEUWS. FRANSCHE AANDRANG TOT GEMATIGDHEID. Zoowel te Praag als te Moskou. MUSSOLINI'S REDE TE PADUA. PIJNACKER. DE ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. hedenmiddag BRITSCHE KABINETSRAAD. IJSELMONDE. SCHOONHOVEN. BERKEL EN RODENRIJS. VLAARDINGEN. binnenlandsche havens. ZATERDAG EPiEMBER 1938 Scala. MUSEUM BOYMANS. PIET VAN REEUWIJK'S NIEUW BOUW. BERT BRUGMAN'S MARIONETTEN THEATER IN ZUID. „Binnen korten tijd zou de zon misschien kunnen doorbreken SCHEEPSBERICHTEN. K. L. M.-DIENST OP CENTRAAL EUROPA NIET UITGEVOERD. Flesscbentrekkerij. DISTILLEERINRICHTING TE HUIZEN IN BRAND. KLOOSTER-JUBILÉ. s. Roy. SLEEPBEDRIJF. H.H. WIJDINGEN. DE KATHOLIEKE SCHOOL. ZEETIJDINGEN. STOOMVAARTLIJNEN. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. Colosseum. Colosseum vertoont als eerste film „Een ster wordt geboren". Het is een kleurenfilm waarin wordt aangetoond, hoe moeilij wel is om film-acteur actrice) m Hollywood te worden. En hoe lastig het is veriie- maal veroverde plaats met meer film, waarin de neitaiugc Frederic March de hoofd- zen. Het is een film, waarin de Janet Gaynor en Frederic March d rollen vervullen. Ook Adolph 1 van de oude Fransche garde, heeft er een V Drenatweed°e foofdfilm i* „Tussohen 2 Ocïane"'? waarin de snelle ™rmgng de VereemgedStaten -n^erik^in toond speciaal de posterijen. In 1840 ge- schiedde het vervoer nog over uitgestrekte gebieden per postkoets, welke op haar weg talriike gevaren en hindernissen had te overwinnen. Het is een spannende leerrijke film, waaruit duidelijk blijkt, in welk snel tempo de ontwikkeling van deze staten tot stand kwam. De hoofdpersonen, echte wild west mannen, worden vertolkt door Joel Mc. Crea en Bob Burns, terwijl de vrouwe lijke hoofdrol wordt vertolkt door Frances Dee. Enkele scènes in de eerste film maken een voorbehoud voor volwassenen noodza kelijk. Harmonie. In Harmonie krijgen we deze week na het gebruikelijke voorprogramma 0 hoofdfilms te genieten en wel voor t met een reprise van het filmwerk„De fdrollen de Wassenbeelden" met in de ^eze film, Lionel Aatwill, Tay Wray f,a'eshalve we welke overbekendheid gen'flT behoeven in op een bespreking niet ver ten voUe te gaan, blijft het afisc" wel eens" ge waard en kan desnoods e zien worden. ,t. juister Shanghai" Na de pauze r Q^oj-ge Sanders enz. met Dolores de George Sanders Voor een Deze film, vte Shanghai een opdracht b fvervullen geraakt daar in allerlei moei- v^kheden Een luchtbombardement boven Shanghai brengt hem alhoewel zwaar «ewond zijn redding. Een zeer spannende film met veel actueele opnamen van de bombardementen der Japanners boven China Voor personen boven 18 jaar kunnen wij het programma ven deze week warm aan bevelen. Asta-theater. Het programma van Asta is deze week weer de moeite waard. De directie heeft beslag weten te leggen op een tweetal zeer spannende films, welke de bezoekers van het begin tot het eind geboeid houden. Als eerste film draait „Het spoor der verschrik king", met Charles Bickford en Monte Blue. Een hoogst sensationeele Wild West-film, vol afwisseling en spanning, een opeenvol ging van revolver en vuistgevechten. Als hoofdfilm wordt vertoond: „De schrik van Wijk 7" met den bekenden Pat O'Brien en Humphrey Bogart in de titelrollen. James O'Malley, een New-Yorksche politie-agent heeft slechts één hobby, n.l. het wetboek van Strafrecht. Hij heeft een hart als steen. Een jong reporter laat zich op ironische wijze over O'Mally uit, hetgeen de woede opwekt van den commissaris. O'Mally, die alles wat los en vast zit, bekeurt, wordt verkeersagent. John Philips, is met zijn wa gen op weg voor een baantje. Hij passeert O'Malley en wordt bekeurd voor een ge broken knalpot. Hierdoor loopt hij zijn baan tje mis. Philips moet geld hebben en wil zijn revolver beleenen. De transactie gaat niet door en hij vermoordt den pandjes baas. 2 Jaar luidt het vonnis. Het dochtertje van Philips is verlamd. O'Malley vat mede lijden op voor dit ongelukkige meisje. Hij gaat met Philips praten. Deze zoekt er ech ter iets achter en schiet op O'Malley. Deze verklaart echter, dat Philips onschuldig is. Na het algemeen nieuws draait m Scala Theater de film Café Metropole. Monsieur Victor, de roem van het bekende Cafe Me tropole heeft naast zijn drukke werk:zarn- heden nog een somberen hartstocht, het spel, de roulette, het wilde gokken m steeds hooéere bedragen. Hij maakt schulden ten koste van de firma. Bij een der spelen aan de roulette-tafel wordt zijn aandacht getrok ken op een jongmensch, dat hoogeveterin- cen maakt en speelschulden heeft, die hij niet kan voldoen. Victor dwingt hem onder bedreigingen zich uit te geven voor Alexis, een hoogadellijke banneling. Hij moet als east in Métropole blijven. De familie Rid- leway, die schatrijk is, logeert ook in dat hotel; de dochter wordt verliefd op Alexis, ongelukkig voor Victor is een Russische kellner aanwezig, die alarm maakt. Als het uitkomt, dat Alexis geen grootvorst en geen Kus is, schijnt de zaak voor iedereen even slecht af te loopen, doch de film laat verder Z n't a^es n°S °P zijn pootjes terecht De film „Mr. Motto speelt hoogspel", die hierna volgt, is zeer interessant. Het be treft een misdaad in de bokswereld. Mr. Motto, die een toonbeeld is van Aziatische sluwheid, weet den misdadiger te ontmaske ren, waarop geen der toeschouwers een oogenblik verdenking heeft gekoesterd. Een verrassende onthulling, die de toeschou wers krijgen te aanschouwen. Programma voor personen boven 18 jaar. Ooster theater. Er is deze week in het Ooster theater weer een programma, dat er zijn mag. We zien, be halve het gewone voorprogramma met zijn aantrekkelijk wereldnieuws de film Manege, een circusfilm met al het lief en leed uit dat bijzondere en romantische wereldje. De hoofdrollen worden vervuld door Attua Hor- biger en Albert Matterstock, twee figuren, die hun sporen op filmgebied al verdiend hebben. „De Macht van het Goud" brengt ons veel pracht en praal in kleuren. Het is een rol prent met George Brent en Olida de Havil- land in de voornaamste rollen. Ook de span ning ontbreekt niet. Een aanbevelenswaardig programma voor volwassenen. Door in de Breedestraat, welke loopt ach ter de Kipstraat een twintigtal perceelen te koopen en te sloopen, heeft de N.V. Maat schappij voor Woninginrichting Piet van Reeuwijk de gelegenheid gekregen om op het opengekomen terrein één stuk nieuw bouw op te trekken, waardoor aan de toch reeds vrij groote oppervlakte van de be staande verkoopruimten nog plusminus 39C0 M2. zijn toegevoegd. Men had deze ruimte noodig, daar reeds lang het plan bestond de tapij taf deeling uit te breiden, hetgeen inmiddels ook is ge schied. In Februari j.l. werd met de afbraak be gonnen en geleidelijk aan is de nieuwbouw te voorschijn gekomen, welke is uitgevoerd door den aannemer C. Leenderti uit Schie dam onder leiding van architect J.'P. L. Hen driks B. N. A. Het souterrain en de parterre-ruimte worden geheel in beslag genomen door de sterk uitgebreide tapijtafdeeling, welke nu heelwat overzichtelijker is geworden. Voor ieder artikel op dit gbied heeft men als 't ware een aparte afdeeling ingericht. De ruime sorteering is zoo tentoongesteld, dat vele moeilijkheden bij het koopen zijn opge heven. Op de eerste étage treft men verder aan een enorme sorteering Perzische, Chi- neesche en Marokkaansche tapijten. De tweede en de derde étage van den nieuw bouw zijn weer geheel ingericht met een collectie meubelen in de grootste verschei denheid. De nieuwbouw is vandaag In gebruik ge nomen. Meesterwerken uit vier eeuwen. Naar wij vernemen zal het belangrijke, groote schilderij „Driekoningen", door Jan Steen in 1662 vervaardigd, dat thans op de Jubileumtentoonstelling „Meesterwerken uit vier eeuwen" zeer de aandacht trekt, ook na de sluiting op 16 October a.s. voor ge ruimen tijd als bruikleen in het museum Boymans blijven. Dit theater komt, gelijk gemeld met iets geheel aparts voor Rotterdam-Zuid op Vrij dag 30 Sept, Zaterdag 1 Oct. en Zondag 2 Oct. 3 avondvoorstellingen geven in het R. K. Vereenigingsgebouw Afrikaanderplein. Vrijdagavond aanvang half negen, Zaterdag half negen. Zondagavond 8 uur. Gegeven wordt het marionettenspel van „Dr. Joh. Faust". Laat niemand denken, dat een gewone poppenkast gegeven wordt, want Brugman's PARIJS, 24 September. (VAN ONZEN CORRESPONDENT). Daladier heeft zoo even verklaard, dat de oproeping der reser visten vooral niet met een algemeene mo bilisatie moet verward worden. Bonnet heeft zoo juist verklaard, dat van een reis van Daladier en Bonnet naar Lon den geen sprake is. Te Parijs werd om 1 uur verzekerd, dat Parijs zoowel als Londen voortgaan te Praag en ook te Moskou op matiging aan te drin gen. Parijs neemt dezelfde houding aan als Londen, dat vooral bezorgd is voor een pressie van Moskou op Praag. VATICAANSTAD, 24 September. (HAVAS) Een auto, waarin kardinaal-secretaris Pacelli van Castel Gandolfo naar Rome terugkeerde, is op de Via Appia in botsing gekomen met een andere auto. De kardinaal, die een blessure opliep aan een van zijn wenkbrauwen, is naar het Vaticaan vervoerd, waar hij onder behandeling van den pauselijken genees heer werd gesteld. PADUA, 24 September. (HAVAS.) In zijn hier gehouden rede zeide Mussolini nog, dat hij te Gorizia had verklaard, dat elk opti misme voorbarig was, en te Treviso, dat Chamberlain bezig was het bootje van den vrede in veilige haven te brengen, „Ik heb echter niet gezegd, aldus de Duce, theater is werkelijk iets moois. De poppen I dat hij daarin zou slagen. Ik voeg daar thans zijn zoo volmaakt en de afwerking van het aan toe, dat de lucht vanochtend bedekt was geheel is zoo gaaf, dat de bezoekers zich in Binnen korten tijd zou de zon misschien P I korte spanne tijds tegenover een volmaakt tooneel wanen. Tooneelmachines en vernuf tige installaties werken daartoe mee, terwijl lichteffecten, kleeding, maskers, zang alsook de harmonie tusschen het gesproken woord en het spel der poppen ongeëvenaard zijn. Technisch en artistiek doet dan ook dit theater niet onder voor het Munchner Ma rionetten theater. Met het oog op den onzekeren toestand in Centraal Europa heeft de directie der K. L. M. besloten den dienst in de richting Praag WeenenBoedapest niet te laten uitvoeren. Het K. L. M.-toestel, dat dezen dienst waarneemt, is hedenochtend na aankomst uit Londen op Waalhaven vastgehouden. De machine, die zich in Boedapest bevindt, zal hedenmiddag via Weenen en Frankfort naar Nederland terugkeeren. Hierbij wordt dus het overvliegen van Tsjechisch grond gebied vermeden. Morgen zal beslist worden of de ontwikke ling in den toestand aanleiding geeft tot het weder uitvoeren van den dienst. kunnen doorbreken: Mussoloni zeide verder, dat het den schijn had, dat de situatie zich naar haar epiloog ontwikkelde, toen Praag de voorstellen aan- I vaardde. Helaas heeft te Praag een regee- ringswisseling plaats gehad en de regeering, die de voorwaarden had aanvaard, had de verplichting ze ook na te komen. De leiding j werd toevertrouwd aan een man, die te zeer bevriend met Moskou is. R. K. E. H. B. O. Zondagavond 25 dezer des nam..te 7 uur zal in het R. K. Parochiehuis alhier door de Zuid-Hollandsche Commissie voor E. H. B. O. v. d. Zuid-Holl. Bond van het Wit-Gele Kruis, een onderafdeeling Eerste Hulp bij Ongelukken worden opgericht. Zitting van 23 September. De rechtbank heeft behandeld een uitge stelde zaak tegen den 36-jarigen bellenpoet ser J. M. T. uit Overschie, die zich zou heb ben schuldig gemaakt aan flesschentrekkerij. Verdachte had bij een groot aantal uitgevers, die hem bekend waren uit den tijd, dat hij nog een boekwinkel dreef, boeken besteld, die hem ook geleverd waren, doch die ver dachte nooit betaald had, terwijl hij ook niet in de omstandigheid was geweest, dat hij het bestelde kon betalen. De zaak was indertijd aangehouden, teneinde een rèclasseerings- rapport over verdachte in te winnen. Dat Was nu verschenen en hoewel het niet onver deeld gunstig was voor verdachte, was men toch tot de conclusie gekomen, dat ter wille van verdachte's gezin een voorwaardelijke straf moest worden aanbevolen. Het O.M., waargenomen door mr. H. J. A. Reumer, was van oordeel, dat verdachte er op die manier wel heel goedkoop af komt. Echter omdat de zaak nu eenmaal was aan gehouden voor een reclassceringsrapport, meende het O.M. zich bij de conclusie daar van te moeten aansluiten. Het eischte 1 jaar gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder de bijzondere voorwaarde, dat verdachte zich gedurende 1 jaar onder toezicht zal stellen. Diefstal van thee en tabak. In het begin van Augustus beeft de politie rechter een aantal zaken gekregen, die betrekking hadden op een belangrijken diefstal van thee en tabak, welke gepleegd was ten nadeele van de firma Van Nelle en waarbij twfC^^waren personeel van die firma betro Nadat de zaak van den terreinkn van e., die bekende zich aan d® gelegde diefstallen te hebben schuiaig ge maakt, behandeld was en de politierechter hem tot 6 maanden gevangenisstraf, voor waardelijk, mét een proeftijd van 3 jaren had veroordeeld, moest Van in de volgencje zaak, die tegen den 48-jarigen assisten - fabriekschef L. van A. die niet alleen de diefstallen door Van E. mogelijk gemaak zou hebben doch ook daadwerkelijk daaraan meegeholpen zou hebben, als getuige gehoord worden. Het optreden van dien getuige is toen oorzaak geworden, dat de politierechter de zaak te ingewikkeld oordeelde en haar Verwees naar de meervoudige kamer. Thans heeft de assistent-fabriekschef te rechtgestaan. De terreinknecht D. T. van E. verklaarde, 'dat er een afspraak had bestaan tusschen verdachte en hem om, nadat het personeel zou zijn vertrokken, uit het magazijn pakken thee en tabak weg te nemen. Verdachte had een looper, die niet alleen paste op de deur van het magazijn, maar verdachte ook ver oorloofde om het hek in de aan de achterzijde loopende afscheiding open te maken, zoodat getuige op het terrein kon komen, zonder door den portier te zijn opgemerkt, terwijl hij langs denzelfden weg met de buit het terrein weer kon verlaten. Het magazijn, waarin de thee werd bewaard, was ook aaii de achterzijde van het terrein. Vijf of zes maal is getuige op deze wijze binnengekomen en steeds heeft verdachte hem den weg gewe zen naar het magazijn en hem de in de vakken staande pakken aangewezen, die getuige kon meenemen. Het was niet noodig in het magazijn licht aan te steken, omdat men bij het schijnsel van de lichtreclame voldoende kon zien. De president, mr. J. G. Huyser, wilde van dezen getuige weten, wie nu eigenlijk de pakken uit de vakken nam. Getuige antwoordt hierop, dat verdachte de pakken aanwees en dat getuige ze wegnam. Naar getuige zich herinnert, is het slechts eenmaal voorgekomen, dat verdachte den zak had opgehouden, waarin getuige de wegge nomen pakken heeft gedaan. Verdachte geeft toe, dat hij eenmaal daad werkelijk meegeholpen heeft aan het weg nemen van de pakken. De andere keeren beperkte hij er zich toe aan getuige de weg te nemen pakken aan te wijzen. Op een nadere vraag zegt getuige Van E. nog, dat de opbrengst van de gestolen thee en tabak, samen met verdachte werd gedeeld. In totaal heeft ieder ongeveer 30 ontvangen. Het O. M.Er is toch voor veel meer weg genomen De presidentIk heb hier een brief, waarin staat dat er heele wagenvrachten zijn weg genomen De fabriekschef A. A. J. Sonneveld merkte, naar aanleiding van dien brief, op dat er wel wagenvrachten uit de fabriek gingen, maar niet van gestolen goederen. De gepleegde diefstallen waren niet van zoo grooten om vang. De schade wordt berekend op ƒ200. Getuige zegt verder, dat de verdachte uit hoofde van zijn ambt de beschikking had over een looper, waarmee hij alle deuren in de fabriek kon openen. Het O. M., waargenomen door mr. H. A. J. Reumer, zeide in zijn requisitoir, dat het de aandacht getrokken had, dat in Overschie en Schiedam pakjes thee van Van Nelle zoo goedkoop werden verkocht. Een onderzoek werd ingesteld naar de herkomst van die thee en toen bleek, dat ze afkomstig was van den terreinknecht Van E., die door den politie rechter terzake van diefstal in vereeniging is veroordeeld tot een voorwaardelijke straf van zes maanden. Het onderzoek bracht voorts aan het lieht, zeer tot verwondering van de firma, dat Van A. bij deze diefstallen betrok ken was. Hij heeft dit ook toegegeven. Wat Pe °P te leggen straf betreft, meent het O. M. er eenige moeilijkheid is, aangezien men vo .door tegen Van E. uitgesproken Vai^E*jnoreel gebonden zou kunnen achten, blik die straf gekregen op een oogen- nn7ioM alles zich gunstig voor hem liet moest ™,?'ar toen hij als getuige gehoord b'i is pt j Gn Veranderde hij van houding en nnlitiPT»„>,+e °°rzaak van geworden, dat de meervoudig k V°^ende zaken "aar de T,,, kanaer heeft verwezen. Geble- ctallen heeft m' V verdacilte aan de dief- ^1 Tnnnfdladpr S! Pen en dat Van E- als Maat voordeel van ƒ30 zijn betrekking, waarin hii een salaris van 4 5 mille verdiende, in de waagschaal kon stellen. Gezien het reclas seeringsrapport, dat gunstig is en de omstan- digheid, dat verdachte een nieuwe betrekking gekregen heeft, die in gevaar zou komen als hij gevangenisstraf zou moeten ondergaan heeft het O. M. geëischt 6 maanden gevange nisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De verdediger, mr. C. W. A. Schürmann, kon zich bij het requisitoir aansluiten. Slechts wilde pleiter opmerken, dat verdachte de schade volledig vergoed heeft. De helers. Vervolgens heeft terechtgestaan de 34-ja- rige koopman H. van S. uit Schiedam, wien heling ten laste was gelegd van de door Van E. en A. ontvreemde thee en tabak. Verdachte had al geruimen tijd kippen en konijnen aan van E. geleverd, toen deze met het voorstel kwam om pakjes thee en tabak van hem als betaling aan te nemen. Verdach te wist, dat van E. belast was met het be heer van de cantine op de sportvelden van de firma. Voor de daar te schenken thee vroeg van E. naar hij zeide bons, maar meer dan hij noodig had. Hij had nu deze bons over eenigen tijd opgespaard en zoodoende de beschikking gekregen over een aantal pak ken thee en tabak. Verdachte is er toen toe overgegaan voor de betaling van 40 kippen en vier konijnen, tezamen een vordering van 70 75, thee en tabak te accepteeren. LONDEN, 24 September (R.O Chamber lain, die te 11.20 uur van Keulen is ver trokken, zal zich na aankomst te Londen naar Downingstreet begeven, waar hij na het noenmaal een bespreking zal hebben met Halifax, Simon en Hoare, met wie hij voort durend in verbinding heeft gestaan en wien hij het eerste verslag over zijn onderhande lingen zal verstrekken. Later in den middag zal er een zitting van het volledige kabinet worden gehouden. Chamberlain zal de leden dan van den geheelen toestand op de hoogte stellen. STEEDS MEER SLACHTOFFERS VAN DEN ORKAAN. Aantal dooden nadert de 600. NEW-YORK, 24 September (R.O.) Het totaal aantal dooden ingevolge den orkaan is thans gestegen tot bijna 600. Voorts zijn 60.000 menschen dakloos en wordt de schade ge raamd op 170.000.000 dollar. Men is bezorgd om het lot van den film- artist James Cagney op South-Rhode-Island, die spoorloos verdwenen is. Vanochtend is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de distilleerinrichting van de N.V. Biteerfabriek aan de haven te Huizen. Door de aanwezigheid van een brandmuur heeft de brandweer het vuur kunnen beper ken tot het ketelhuis en distilleerinrichting. Verzekering dekt de schade. CHRISTIANSTJN, 22 September. Het Noodeche s. Roy, van Bur Fjord met een lading erts naar Rotterdam, Heeft bij Hestskjaer vuurtoren aan den grond gezeten. De voorpielt en de ballast- tanks nos. 1 en 2 staan vol water. Volgens een later bericht is de voorkiel drie vadem ingedeukt, bodemplaten zijn op twee plaatsen gebroken, enkele zijn gescheurd en los gescheurd. Ook zijn verschillende klinknagels verdwenen. Een bergingsvaartuig is nu bezig het schip dicht te maken. Het water wordt er uit gepompt. s. Naftilos. TERNEUZEN, 22 September. Bij het invaren van de Westsluis alhier heeft het Grieksche s. Naftilos een bakboordsanker met 2 vaam ketting verloren. Met behulp van een sleepboot zal ge tracht worden het anker te visschen. De Naf tilos, die op reis was nar Selzaete heeft inmid dels de reis voortgezet. Sydney StarMacumba. SYDNEY, 23 September. Het Engelsche m.s. Sydney Star is hier heden in de haven in aan varing geweest met het Engelsch s.s. Macumba. Het motorschip werd ernstig beschadigd en de machinekamer staat vol water. Het schip is thans veilig en wel aan den grond gezet. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. ADEN, 23 September./ Het meergemelde Neder- landsche motortankscheepje Jan Carstensz heeft heden van hier de reis voortgezet. De zeesleepboot Roode Zee, sleepende het droogdok Durban III van Middlesbro naar Dur ban, passeerde 22 September Gibraltar. De zeesleepboot Indus kwam 23 September van Huil te Rotterdam aan met het voor sloop bestemde stoomschip Gambada op sleeptouw, bestemd voor Hendri-Ido-Ambacht. LENBURG, Harwich; BILL S., m., Rotterdam; ORANJE NASSAU Rotterdam. DERRYMORE, Huil, bunkert; RIEBO, Brussel; SECURITY, sleepboot, sleepende lichters THAMES 6 en THA MES 3, Londen, de beide lichters zijn bestemd voor Duisburg; TELEGRAAF 21, Zeebrugge; vertrokken: PRINSES JULIANA, Harwich; ROTTUM, Londen; DERRYMORE, Cardiff; SE CURITY, slbt., Londen; gep. naar AntwerpenTAMWORTH, Sunder land- BRAMWELL, Barcelona; MARGARE- THA', m., Londen; BLOMMERSDIJK, New- Orleans; NYROCA, Southampton; ANGHYRA, Hamburg; FANAL, Amsrade; AURIGNY, Duin kerken; DALGOMA, Middlesbro; CALIFOR NIA, Nakskov. RAVNEDAL, Londen; SOYA 2, Lulea; ATLE JARL, Rouaan; ORKANGER, t., Curasao; THURSO, Hull; NORWICH TRADER- Yarmouth; DIONE, Caen; gep. van Antwerpen: TRINGA, Manchester; ALBERTVILLE. Congo; HALLBJORG, Char- lottetown - DALNY, Havre; HEEMSKERK, Beira; JASON, Bremen; OINA, Lorient; LEO- VTLLE, Rotterdam; ARABISTAN, Middlesbro; JAGERSFONTEIN, Rotterdam; SVERRE NER- GAARD, Rotterdam; DROSSEL, Rotterdam; SPERBER, Rotterdam. BELGIA, Gothenburg; LESRIX Burntisland; VARAND, Rotterdam; WAHEH'E, W.-Afrika: ESCAUT, Hamburg; gep. naar Gent: HARRATON, Methil; LY- SAKER 4, Nantes; gep. naar Sas van Gent: PEET, Sevilla; van Temeuzhn. GEJO, Londen, gep. Gisteren werden in het Dominicaner Al- bertinumklooster aan den Driehuizerweg te De president wijst verdachte er op,1 dat hij Nijmegen vier kloosterjubilea herdacht. de pakjes thee en tabak overnam voor een j^e zeereerw. pater prof. mag. dr. B. prijs, die ver lag, beneden die, welke op de Luyckx, regens der studiën aan het Alber- pakjes gedrukt staat tinum, prof. dr. R Jansen, hoogleeraar in de Getuige van E. verklaarde, dat alle gesto- theologie aan de R. K. Universiteit, en Pater len thee en tabak door verdachte was afge" B. Ten Haaf, oud-prior van het Domini- nomen. Getuige heeft de transactie voorgö" canenklooster aan de Broerstraat, herdach- steld. De van verdachte betrokken kippen ten hun veertig jarig-professiefeest en pater en konijnen heeft hij weer verkocht en de opbrengst daarvan is met van A. gedeeld. Het is mogelijk, dat getuige er over gespro ken heeft, dat hij op de bons voor de can tine wel thee overhield. Dat was ook wel z°°> maar het meeste, dat getuige in betaling get, was gestolen. Volgens hem heeft verdachte opgedragen, dr. C. H. Lambermond O.P., docent in de Kerkgeschiedenis aan het Albertinum te Nijmegen, zijn zilveren professiefeest. De feesten werden in stilte gevierd. Door de jubileerende paters werd gistermorgen in de Kloosterkapel een H. Mis tot dankzegging dat ook wel moeten begrijpen, Ofschoon er geen officieele receptie werd gehouden mochten de jubileerende paters Het O-M. was ehmg, dat het ge I ^an verschillende zijden blijken van waar twijfel lijdt, of ve* e ^eGft geweten, da (jeerin„ ontvangen. Zoo werden gelukwen- de thee en tabak, i van E. in betaling ga schen aangeboden door den rector-magnificus uit de magazijnen van de firma Van Nelle dr_ Franses O.FM., door den rector gestolen was. Immers een terreinknecht kan van ,t Berchmanianum der Paters Jesuieten, maar niet de beschikking hebben over 6 a doQr ters van het Franciscaansch studie- YQ0 pakies thee. Het O.M. achtte opzetheling ,Tr„vmPprstraat) en door tal van Pa- bewezen. Ook in dit geval is het reclassee- ringsrapport niet ongunstig en het O-M. eischt 5 maanden gevangenisstraf, doch voor waardelijk, met een proeftijd van 3 jaar, De verdediger, mr. W. C. H. van Dillen I achtte opzetheling niet bewezen, doch alleen schuldheling. Met den eisch van het O-M. kon pleiter zich vereenigen. Het O.M. repliceerend, merkte op, dat een voorwaardelijke straf gebaseerd is op een vol ledige bekentenis, zoodat als verdachte de opzetheling zou ontkennen, een onvoorwaar delijke straf opgelegd zou moeten worden. De 37-jarige aanhouder T. v.d. G. uit Schie dam, heeft zich eveneens wegens heling te verantwoorden gehad. Deze verdachte zou de thee en tabak weer van Van E. hebben I betrokken en deze verdachte geeft wel toe J begrepen te hebben, dat hij hier met gesto len waar te doen had. Ook tegen hem eischte het O.M. 5 maanden I gevangenisstraf, doch voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar. De rechtbank heeft voorts een aantal ap- pèlzaken behandeld. Uitspraak 4 October. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: A. K. van T., 64 jaar, stoker, gedetineerd, wegens diefstal van een aantal bankbiljetten tot een totaal bedrag van 220 ten nadeele van W. J. Donker, toen deze zich in de slaapzaal bevond van een logement aan de Tweede Lombardstraat, tot 1 jaar gevan genisstraf. P. K., 22 jaar, landarbeider te Barendrecht, gedetineerd uit anderen hoofde in de straf gevangenis, wegens meineed verdachte had, ten einde in het bezit te komen van ge- tuigengeld, voor de rechtbank verklaringen ters Dominicanen,vrienden en kennissen uit stad en omgeving. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft hedenmorgen in de kapel van het Theologi- cum te Warmond de diakenwijding toege diend aan de eerw. heeren: J. A. J. Adank, J. W. Bruin, A. J. H. Drost, J. Th. J. Drost. C. J. M. Eeken, J. P. A. M. v. d. Engh, W. Q. Grimbergen, G. J. M. Groot, P. W. A. Hillebrand, J'. C. A. Huibers, W. G. H. Kamerbeek, J> L. v. Kesteren, J. G. v. d. Kley, M. C. Klijn, H. F. A. Konijn, C. C. Kroon, G. A. v. Leeuwen, J. C. Loerakker. C. H. M. Nolet, M. M. Out, P. J. N. M. Riep, M. M. Rozestraten, A. H. Schrama, H. A. C. Snelders, J. P. J. Solleveld, H. M. J. Stoelinga, P. J- v. Stralen, P. A. Twee- huysen, J. L. H. v. Vliet, A. A. v. d. Voort, J. H. Warmerdam, M. L. M. Welling, Alsmede de kleine wijdingen, vandaag en morgen, aan de eerw. heeren: P. J. v. Bakel, H. Beek, J. de Bouvère, H. J. A. v. Dijk, N. J. Donkers, H. J. Th. v. Duin, E. A. S. M. Duym, H. C. de Graaf, C. J. Hageman, P. H. L. v. Ingen, J. Koning, J. M. de Ko ning, G. H. Lagerberg, M. W. Meiman, H. L. Nederstigt, L. L. Pas, P. L. M. Plouvier, P. Romijn, J. A. M. Rohde, Th. G. Rosier, W. J. v. Schie, A. J. M. Spronk, A. Stroo- band, C. J. v. Teylingen, H. A. Thijs, C. H. Vriezekoop, W. G. Vroom en J. W. v. Went. Heden Zaterdag 24 September hebben de eerw. paters Switbertus Kloeg O.S.B. van Rotterdam en Gregorius Serbrock O.S.B. van Velzen-Driehuis, van de abdij St. Andries bij Brugge (België) te Gent uit handen van mgr Coppieters de wijding van het subdiaconaat ontvangen. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling de te bouwen katholieke school klaar te heb ben op 1 Maart a.s. en te openen na de Paaschvacantie 1939. Het speelterrein voor de R. K. jeugd zal dan komen te vervallen, maar er zal tegelijk worden uitgezien naar een nieuw speelterrein. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Voor geneeskundige hulp tijdens den Zon dagsdienst op 25 Sept. a.s. wende men zich tot dr. J. Groesbeek, Haven 71. De Zondags dienst gaat in Zaterdagavond 6 uur en eindigt Zondagavond 12 uur. VOETBAL. Door de elftallen van de R. K. Voetbalver. T. O. G. zullen Zondag a.s. de volgende wedstrijden worden gespeeld: TOG 1Over schie 1, 3 uur; TOG 3Donk 5, 1,15 uur; TOG b—St. Lodewijk C 1, 12 uur. Over schie 2TOG 2. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. - o I Voor de leden van het Maatschappij-Zie- en aut°-°ngeluk, welke be- kenfonds en het Rotterdamsche Ziekenfonds zwarend waren voor den verdachte, terwijl zunen vanaf Zaterdagavond 7 uur tot Zon- hij van het ongeluk niets gezien had en die dagavond 11 uur dienst doen: Dr. P. G. Kou- slechts gebaseerd waren op hetgeen hij van semaker. Hofman 12, tel. 203; Dr. R. Stoop, anderen omtrent dit ongeluk had gehoord I Verploegh Chassé-plein 1 tel. 138. tot 8 maanden gevangenisstraf. 1 Geopend is de apotheek Fa. P. Walrave. ROTTERDAM aangekomen 23 September namiddag; 5.— NUOLJA (Zw,), Friedr. Krupp, Wabana, Waalhaven N.z., erts; 5.25 HANS CARL (Duit), Wambersie Zn., Hamburg, Schiehaven, stukg. ó,30 GRETE GLAD, t., (Duit), Phs. van Omme ren, Hamburg, B.P.M., Pernis, steiger 2, ledig. NIEUWE WATERWEG aangekomen 23 September namiddag; 4.BERGENDAL, Hamina, voor Dordrecht 10.45 NORA, (Ned.), m., Londen; SANDO, (Zw.), Halmstad; 10.55 QUICKSTEP, (Eng.), Newcastle; 11.35 BRUXELLES (Belg), Buenos- Ayres vertrokken 23 September namiddag: 2.10 AUGUST THYSSEN, Herrenwijk. 12.10 STAD MAASLUIS, Narvik; 1.10 STAD DORDRECHT, Dunston. 4.— DENI, m., Londen; 5.— DIANA, m„ Hel sinki; 5.45 SHIRVAN, t., #Bt. Kitt's v. o.. 6.15 HENRI MORY, Gent; OOSTERSCHELDE', m., Boston (L.); 7.25 ROBERT MULLER VII, Wil helmshaven; FRIEDA REHDER, ItzehoeLISA ESSBERGER, t„ Hamburg; LLANGÏBBY CASTLE, Hamburg; RHEA (Nept.), Stettin; AJRABY, Londen7.55 MARK, YxpilaRADBOD, Wilhelmshaven; '8.20 BATAVIER III, Londen; ABSIRTEA, Genua; GEES, m., Londen; NOR MAN QUEEN Londen; 8.50 TERUKUNI MARU, Hamburg; VÈNDOME, Cardiff; FRANZ HA- NIEL, Methil; BALI, Oslo. MEDEA (Nept.), Kiel; JENNY. t„ Vlissingen; 9.10 TRITON, Al giers; NEREUS, Pasajes. 9.50 AURORA, Lissabon; EVA V, Hamburg; MEDEE, Caen11.10 ATHEN, Bremen. Wind O., flauwe koelte, kalme zee, heiig. IJMUIDEN aangekomen 23 Sept. POSEIDON, Birkenhead; INGA ESSBERGER, Tallinn; KON SUL HENDRIK FISSER, Huelva; ZEEMEEUW m., Huil, voor Beverwijk; vertr. 23 Sept. ORANJE m., Boston (L.) STUYVESANT, Paramaribo; MYRMIDON, Swan sea- DALEGARTH FORCE, Goole; ODYSSEUS, Gdynia; ESCAUT m., Parijs; RIO NOVO, Rot terdam; HEBE, Kopenhagen; AJAX (Nept.), Bremen; QUEENWORTH, Newcastle. ZAANDAM aangekomen 23 September: MUDO, Harlingen, ledig,, Gruno. VLISSINGEN 24 September aangek.: MECK- HOLLAND—AMERIKA LIJN. BLOMMERSDIJK New-Orleans naar Rotterdam 23 te Antwerpen. HOLLANDAFRIKA LIJN. NIJKERK (thuisreis) 23 te Durban. HEEMSKERK (uitreis) 23 v. Antw. en p. Vliss. JAGERSFONTEIN (t.) v. Beira 23 v. Antw. en p. Vlissingen. HALCYON LIJN. STAD MAASSLUIS 23 v Vlaardingen n. Narvik STAD DORDRECHT 23 van Vlaard. n. Dunston. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZAANLAND (thuisreis) 22 van Santos. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. COLOMBIA Barbados naar Amsterdam 23 (n.m.) te Havre. TIBERIUS Catacolo n. Amst. p. 23 Gibraltar. JUNO 23 van Thessaloniki te Stamboul. FAUNA 22 van Palermo naar Albufeira. CERES 22 van Izmir naar Kiuluk. POSEIDON 23 van Birkenhead te Amsterdam. HERMES 23 van Tunis naar Alexandrië. TRITON 23 van Rotterdam naar Algiers. NEREUS 23 van Rotterdam naar Pasajes. STUYVESANT 23 v. Amsterdam n. Paramaribo ODYSSEUS 23 v. Amsterdam n. Gdynia. HEBE 23 v. Amsterdam n. Kopenhagen. AURORA 23 van Rotterdam naar Lissabon. MEYER CO'S SCHEEPVAART MIJ. CITY OF BAGDAD, Saigon n. Rottm. 22 te Manilla. CYCLOPS 22 van Rotterdam te Yokohama. BENDORAN Rott. n. Japan 23 te Port Said. BENLEDI Japan naar Rotterdam 23 te Suez. MYRMIDON 23 v. Amsterdam n. Batavia via Liverpool. POLYPHEMUS Batavia n. Amst. 23 te Triest. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GAROET (uitreis) pass. 23 Finisterre. DEMPO (thuisreis) 23 van Lissabon. TAPANOELI (uitreis) pass. 23 Pt. de Galle. BUITENZORG (thuisreis) pass. 23 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CHRISTÏAAN HUYGENS (uitr.) 23 v. Genua. POELAU ROEBIAH (thuisreis) 23 van Suez. AKTJO 17 van Vlipuri naar Riga. ALIvAID, New-Orleans n. Bremen p. 22 Dungen. ANGEJA, m., Swansea n. Erith p. 22 Lizard. ANTARES 22 van Antwerpen te Shields. ALDEBARAN, m„ 21 van Goole naar Gweek. ABEL TASMAN, m., 21 v Rott. te King's Lynn. ALPHARD Rott. n. Vancouver p. 22 Beachy Hd. ANTJE Dartmouth naar Kingsbridge pass. 23 Needies. BRINDA, m., 22 te Londen uitgekl. n. Antw. BARENDRECHT 23 van Tyne naar Talora. BEURSPLEIN Rott. n. Oxelosund p. 23 Br msb. CATHARINA, m., 22 v. Londen n. Grevelingen, COEN 20 van Gdynia te Danzig. CONSTANT 20 van Gdynia naar Dundee. CONTINENT, m., 22 v Hamburg te Middlesbro. CELEBES Danzig n. Bideford p. 22 Wight. DEN HAAG 23 van Aruba te Stockholm. DEPA, m., 22 van Londen naar Ipswich. DUURSWOLD, m., 22 te Ldn. uitgekl. n. Gro ningen. DEMOCRAAT, m., 22 van Blyth naar Truro. ELAND m., 20 van Glasgow te Ayr. EUROPA, m., 21 van Stockton te Grangemouth, ETON, m., 22 van Plymouth naar Londen. EEMSHORN 16 van Helsinki te Uuras. FRISIA 21 van Rouaan naar Furt. FIAT, m.. 22 van Dordt te Londen. FRIESLAND 23 van Kopenhagen te Wasklot. GORECHT, m., 22 te Ldn. uitg. n. Nieuwpoort, HENRICA, m., 20 van Antw. te Lissabon. HOOGLAND 22 van Tyne te Bremen. HENCA Amsterdam n. Plymouth p. 22 Wight. HEBE NOBEL Blyth naar Dartmouth pass. 21 Flamboro Head. IRENE m., 22 te Londen uitg. naar Gent. IDA, m., Plymouth n. Eling p. 22 Needles. IMMINGHAM, m., 22 van Harlingen te Goole. JOMA Plymouth n Teignmouth p. 21 Beachy Hd. JOLA Cardiff naar Londen p. 22 Beachy Head, JAVA, m., Rott. n. Penryn p. 22 Beachy Hd. JUTLAND, m., 20 van Hayle te Padstow. JEANNETTE 22 van Rotterdam te Silvertown. ARAN AN 20 van Ystad te Karlskrona. LARK, m., 20 van Ipswich naar Nieuwpoort. MOORDRECHT, t., 22 van Port de Bouc te Cu rasao, vertr. 24 naar Rotterdam. MIRA, m., 19 van Christlansand naar Stettin, MARGINA, m., 21 van Londen te Ipswich. MARY 22 v. Havre n. Hull. MIRA, m., p. 20 Elseneur om de Zuid. MEEUW, m., 21 van Truro te Plymouth. MAJORI.m., 22 te Londen uitgekl. n. Antw. NAUTILUS, m„ 22 van Nieuwpoort te Londen, OOSTPLEIN Rott. n. Narvik p. 23 Utsire. OOSTPLEIN, Rott. n. Narvik, p. 23 Utsire. PROGRES 20 van Antwerpen te Kopenhagen. RIKA, m., 22 van Groningen te Battersea. RAPID, m„ 22 van Antwerpen te Londen. REMARK Fraserburgh n. p. 20 Elseneur. REJA, m., 21 van Hamburg te Southampton. REGINA 23 van Swansea naar Quimper. RIAN, m., Londen naar Plymouth p. 22 Dover. SETAS, m„ 22 van Faversham te Londen. ST. ANNALAND 22 van IJmuIden te Gdynia. TRIO, m., 20 van Antwerpen te Strood. TINDA, m., Letterkenny naar p. 22 Dover. VLEDDERVEEN, m„ 22 te Ldn. uitg.n. Utrecht VECHTSTROOM 22 van Amsterdam te Hull. VOORWAARTS, m., 22 van Par te Aberdeen. VLIESTROOM 22 van Amsterdam te Leith. WIERINGEN 22 van Sharpness n. St. Lauren». WEA, m., 21 van Koivisto te Rye. ZEESTER 21 van Gdynia naar Scheveningen. ZEELAND, m., 21 van Havre te Silloth. ZEESTER -22 van Blyth naar Dartmouth. "rcw^fVTrTrw m.. 21 van Boston (L.) te Hull.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 3