Twee Duizend Gulden Een Duizend Gulden 250 Gulden 100 Gulden 75 Gulden 50 Gulden 25 Gulden 10 Gulden V erzekerings-voorwaarden Onderstaand publiceeren wij de volledige voorwaarden, waarop de geabonneerden van dit blad tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen verzekerd zijn. Hieruit zal U blijken, dat deze gratis verzekering het beste geeft, wat er op dit gebied te vei krijgen is. De uitkeeringen, aan de verzekering verbonden, zijn de navolgende. Dri© Duizend Gulden bii een onaeval' dat amputatie °ok voor kleinere ongevallen, welke dagelijks kunnen voorkomen, voorziet PROFITEERT VAN DEZE GRATIS ONGEVALLEN-VERZEKERING, NEEMT EEN ABONNEMENT! DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. DE DIRECTIE. bij een ongeval, dat amputatie van twee ledematen tengevolge heeft, hetzij beide handen of voeten, dan wel één hand en één voet, of verlies van beide oogen. bij een spoorweg-ongeval, dat den dood van den abonné ten gevolge heeft. bij een ander ongeval in de haven, in de fabriek of magazijn, op straat, in huis enz., waardoor de abonné gedood wordt. Deze uitkeeringen krijgen een bijzondere waarde, doordat zij ook bij z.g. massa-ongevallen (d.w.z. rampen, waarbij meer dan een abonne getroffen wordt) onbeperkt gelden, ongeacht het aantal uitkeeringen. onze verzekering in zeer hooge uitkeeringen: BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 bij een ongeval, waardoor de abonné één hand, één voet of één oog verliest. bij verlies van twee volledige leden van éen duim, breuk van den ruggegraat of bij schedelbreuk. bij een ongeval, waardoor de abonne den wijsvinger verliest, of de voorste twee leden van alle vingers. bij verlies van een volledig lid van den duim of van twee leden van een wijsvinger. bij het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij arm- oi beenbreuk en bij breuk van knieschijf, sleutelbeen of enkel. bij verlies van een lid of twee leden van een anderen vinger. 100.— De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHEEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10, per drie maanden 3bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440 Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1,55. elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclame, tusschen den tekst dubbel adv.tarief Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0,50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladten: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsohe Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. GRATIS ONGEVALLEN-VERZEKERING VOOR ONZE ABONNE'S. De abonné op deze courant Is, zoolang zijn (haar) abonnement duurt en dit blad ver schijnt, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen op de volgende voorwaarden ARTIKEL 1. 1. Als verzekerden worden beschouwd alle betalende abonné(e)'s, die aan de volgende vereischten voldoen: a. hun woonplaats hebben in het Rijk der Nederlanden in Europa; b. gedurende minstens twee weken als abon- né(e)'s in de registers van deze courant staan ingeschreven, met vermelding van naam, voor naam, geboortedatum, beroep en woonplaats; c. tusschen 16 en 60 jaar oud zijn. 2. Meer dan één abonnement op deze cou rant door één persoon genomen, wordt voor deze verzekering als één abonnement be schouwd. ARTIKEL. 2. Onder ongeval als in de verzekeringsvoor- waarden bedoeld, wordt verstaan de uitslui tende en rechtstreeksche oorzaak van een ge neeskundig vast te stellen lichamelijk letsel den verzekerde, onafhankelijk van zijn eigen wil en/of van den wil van iemand, die bij de verzekering belang heeft, overkomen en waar van het bewijs geleverd wordt, dat zulks door van buiten af toegebracht geweld werd ver oorzaakt. ARTJLKEL 3. De uitkeeringen bedragen: I 3000.indien het ongeval, vallende binnen de grenzen van de achterstaande verzekeringsvoorwaarden de eenlge en rechtstreeksche oorzaak is van levenslange geheele invaliditeit van de(n) abonné(e), waaronder ver staan wordt: de amputatie van twee ledematen, hetzij beide handen of beide voeten, dan wel één hand en één voet boven of in den pols of den enkel of totaal en onher stelbaar gezichtsverlies uit beide oogen (totale blindheid) een en ander binnen 360 dagen na den datum van het ongeval. 2000.indien een spoorwegongeval, val lende binnen de grenzen van de achterstaande verzekeringsvoorwaar den, de eenige en rechtstreeksche oor zaak is van den dood van de(n) ver- zekerde(n) abonné(e), hetzij onmid dellijk of uiterlijk binnen 45 dagen na den datum van het ongeval. 1000.indien een ander ongeval, vallende binnen de grenzen van de achter staande verzekeringsvoorwaarden, de eenige en rechtstreeksche oor zaak is van den dood van de(n) verzekerde (n) abonné (e), hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen 45 dagen na den datum van het on geval. 250.— indien het ongeval, vallende binnen de grenzen van de achterstaande verzekeringsvoorwaarden de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van één hand of één voet boven of in den pols of den enkel of van totaal en onher- 75.— 50.— 25.— stelbaar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oog) een en ander binnen 360 dagen na den datum van het ongeval, indien het ongeval, vallende binnen de grenzen van de achterstaande verzekeringsvoorwaarden, de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van het verlies van twee volledige leden van een duim, breuk van den rug gegraat of schedelbreuk, een en ander binnen 360 dagen na den da tum van het ongeval, indien het ongeval, vallende binnen de grenzen van de achterstaande verzekeringsvoorwaarden, de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van het verlies van alle leden van een wijsvinger of van de voorste twee leden van alle vingers, een en ander binnen 360 dagen na den datum van het ongeval. indien het ongeval, vallende binnen ue grenzen van de achterstaande verzekeringsvoorwaarden, de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van het verlies van één volledig lid van etn duim of van twee leden van een wijsvinger, een en ander binnen 360 dagen na den datum van het ongeval. indien het ongeval, vallende binnen de grenzen van de achterstaande verzekeringsvoorwaarden, de eenige en rechtstreeksche oorzaak is v. 1 het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van één lid van een wijsvinger, breuk van boven arm, bovenbeen, onderarm (elle- pijp èn spaakbeen), onderbeen (scheenbeen èn kuitbeen), knie schijf, sleutelbeen of enkel, een en ander binnen 360 dagen na den da tum van het ongeval. indien hei ongeval, vallende bin nen de grenzen van de achterstaan de verzekeringsvoorwaarden, de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van het verlies van een lid of twee leden van een anderen vinger, een en ander binnen 360 dagen na den datum van het ongeval. Onder bepaling dat, ingeval reeds bij het plaats grijpen van het ongeval de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door mijding, wringing, scheuring, knelling als anderszins, dat verlies met am putatie zal worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeval reeds onbruikbare, gebrek kige, verminkte of niet aanwezige ledematen geen aanspraak geeft op, en niet in aanmer king komt bij uitkeering. Heeft het ongeval het verlies van meerdere vingers van een hand ten gevolge, dan gaat de volle te verleent-1 uitkeering in geen geval het bedrag te bo-'en, dat voor het verlies van de geheele hand is vastgesteld. Eén ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkeering. 10— Met verlies door amputatie wordt niet ge lijkgesteld onbruikbaarheid van lichaamsdee- len door verlamming, stijfheid of welke oor zaak ook. Alle letsel hierboven niet genoemd geeft geen recht op uitkeering. Indien de abonné (e) binnen 45 dagen na een ongeval overlijdt, wordt hoogstens het bij overlijden .epaalde bedrag uitgekeerd. ARTIKEL 4. De uitkeering vindt, ingeval van overlijden, alleen plaats aan de(n> echtgenoot(e), of, bij ontbreken van deze, aan de wettige kinderen. Ontbreken ook dezen, dan geschiedt de uit keering aan de ouders van de(n) overledene, tenzij de abonné bij aangeteekenden brief aan de directie van deze courant een ander als be gunstigde heeft aangewezen. Verandering in deze aanwijzing moet op dezelfde wijze ge schieden. Alle andere uitkeeringen geschieden aan de(n) abonné(e) zelve(n). Ingeval recht op schadevergoeding bestaat, zal de uitkeering geschieden binnen 45 dagen, nadat de noodige inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel en de oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoege van de directie van deze courant. Massa-ongevallen vallen bulten de verzekering door de courant zelve. Indien een ongeval den dood en/of de levens lange geheele invaliditeit van meer dan één abonné ten gevolge heeft, vervalt de verzeke ring door de courant zelve, treedt in hare plaats een verzekering op dezelfde condities en voorwaarden door de courant op hare kos ten ten behoeve van zoodanige abonné's, door bemiddeling van de heeren C. A. van Erjck Zoon, Makelaars in Assurantiën, Wijnhaven 106 te Rotterdam, gesloten bij een te goeder naam en faam bekend staande assurantie maatschappij, in Nederland gevestigd. De uitgeefster van deze courant zelve is in dit geval dus niet aansprakelijk. In geval van een massa-ongeval wende men zich mitsdien tot evengenoemde makelaars om inlichtingen. ARTIKEL 5. De abonné (e) is niet verzekerd tegen dood of verlies of breuk van ledematen of oogen, direct of indirect veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschikt- heid van den verzekerde; b. door een heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die ope ratie noodzakelijk was wegens letsel, waarte gen verzekerd is); c. door een bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood verhaast zijn door een on geluk; d. door zonnesteek, warmte-aanvallen en andere weer- en temperatuurinvloeden of stralenwerkingen, alsmede van aardbevingen, of terwijl de verzekerde onder invloed van overprikkeling of somnabulisme was of door bedwelmende dranken of krankzinnigheid of abnormalen geestestoestand minder in staat dan gewoonlijk om zorg voor zichzelve(n) te dragen; e. door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschil lig of de abonné (e) al dan niet goed bij zinnen was; f. gedurende de voorbereiding tot of deel neming aan wedstrijden, of bij luehtvaarttoch- ten, of bij baden en zwemmen (tenzij licha melijk letsel nawijsbaar is), het paardrijden, jagen, schieten, boksen, bergtoeren, klim- en gletschertoeren, sneeuwsport, of bij het rijden met een motorrijwiel; g. door grove nalatigheid of grove onvoor zichtigheid, of door vechten en aanvallen te gen den persoon van verzekerde of in een duel, of in buitenlandschen oorlog en binnen- landsche beroerten; h. indien de abonné (e) op het oogenblik, dat hem (haar) het ongeval trof, in staat van dronkenschap verkeerde. 1. indien het ongeval een gevolg is van han delingen in strijd met de wetten of veror deningen, Koninklijke Besluiten, of bepalingen of voorschriften van vervoermaatschappijen of dergelijken; j. indien de dood het gevolg is van verdrin king en niet door ten minste twee ooggetui gen kan worden vastgesteld, dat het te water geraken een onmiddellijk gevolg was van een ploselinge gewelddadige inwerking van bui tenaf; k. indien de abonné (e) niet het volkomen gebruik heeft van zijn (haar) ledematen of zintuigen, of lijdt aan een ziekte of gebrek, waardoor voor hem (haar) het gevaar voor ongevallen vergroot wordt, zooals het geval is voor verminkte, lamme, blinde, doove, stom me, buitengewoon bijziende, bijzonder hard- hoorende, epileptische, aan het hart lijdende, of andere aan een zwaar gebrek of zware ziekte lijdende personen, verder voor aan den drank verslaafden en voor zulke personen, die reeds door een beroerte getroffen werden of aan delirium tremens of aan een ziekte des geestes geleden hebben. De abonné (e) is echter wel verzekerd tegen gevallen, waarbij het ongeval veroorzaakt werd ten gevolge van rechtmatige zelfverde diging, tot afwending van dreigende gevaren voor zich of voor anderen ofwel bij pogingen tot redding van personen. Deze verzekering vervalt echter geheel: a. INDIEN DE ABONNE (E) J?ET VERSCHULDIGDE ABONNEMENTSGELD OVER DEN TIJDENS HET ONGEVAL LOOPENDEN TERMIJN AAN DENGENE, DIE MET DE ONTVANGST IS BELAST, NOG NIET HEEFT VOLDAAN, NADAT DE KWITANTIE BIJ HEM (HAAR) AAN GEBODEN IS; b. in geval van oorlog, overval door bul- tenlandsche vijanden, binnenlandsche onlusten of oproer; c. indien, de abonné (e) in een staat van krankzinnigheid of verstandsverbijstering ge raakt; d. indien de abonné(e) zich buiten Europa begeeft (behalve indien hij (zij) van de eene Europeesche haven naar een andere Euro- peesche haven reist op een schip met vast dek in tijd van vrede) e. indien de abonné zich in militairen dienst te land of te water bevindt, tenzij het ongeval werd veroorzaakt door een gebeur tenis buiten verhand met eenige militaire verrichting of oefening, waarbij wapens en/of militaire weermiddelen worden gebruikt of gedragen: De verzekering eindigt eveneens, zoodra deze courant ophoudt te verschijnen, de di rectie de verzekering opzegt, óf de voorwaar den wijzigt, óf haar voornemen om niet langer te verzekeren óf op dezelfde wijze te verzeke ren door publicatie in deze courant kenbaar maakt. Dit heeft echter geen invloed op uit keeringen tengevolge van een ongeval, dat dan reeds heeft plaats gehad. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uit gesloten allen, die zich met de bereiding, het verwerken of vervoeren van of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitroglycerine, dy namiet, naphta, acetyleengas, of andere licht- ontplofbare of licht-ontvlambare stoffen bezig houden, of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, circusrijders en der- gelijken, voorzoover zij bij de uitoefening van hun beroep of de daaraan verbonden verrich tingen door een ongeval getroffen worden. Zeevisschers, zeevarenden, onder Vie met inachtneming van de overigens geldende voor waarden begrepen zijn zich aan boord van een schip bevindende militairen, en personeel van den Loodsdienst zfln in de verzekering be grepen met dien verstande, dat ongevallen, die verdrinking ten gevolge hebben, zUn uitge sloten. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandigheden, waarin de verze kerde verkeerde op het oogenblik, dat het on geval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling be taald dan die, welke volgens het oordeel van een door de directie aan te wijzen geneeskun dige zou moeten worden uitgekeerd aan een normaal persoon door hetzelfde ongeval ge troffen. Gedurende den termijn, waarin de verze kerde lijdende is aan de gevolgen van een on geval, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot elk nieuw on geval, dat den verzekerde mocht treffen. ARTIKEL 6. Ingeval een abonné (e) een ongeval over komt, moeten in alle gevallen alle bijzonder heden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de directie van deze courant. Indien zoodanige kennisgeving niet binnen viermaal 24 uur na het ongeval is geschied, vervalt elk recht op uitkeering. Indien de getroffene op zee varend Is, moet de kennisgeving van het ongeval geschieden binnen vier dagen, nadat dit aan de(n) be langhebbende (n) bekend is geworden. Zoo spoedig mogelijk na het ongeval moet de hulp vaïi een bevoegd geneeskundige wor den ingeroepen, en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en, de voorschriften van den geneesheer onaf gebroken op te volgen. In leder geval moet een geneesheer toege staan worden den verwonde te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijze geëischt kan worden en de directie heeft even eens vrijheid om zoodanige genees- en heel kundige hulp te verstrekken als zij noodig acht. Elk bewijs, dat de directie van tijd tot tijd zou kunnen eischen betreffende eenig ongeval of verwonding op grond waarvan een eisch werd ingesteld, zal haar zoo spoedig moge lijk, nadat hiertoe het schriftelijk verzoek gedaan werd, worden gegeven, alsmede een verklaring van twee getuigen, of een redelijk ander bewijs ten genoege van de directie van deze courant. Het niet nakomen van een of meerdere der in dit artikel genoemde verplichtingen zal elke aanspraak op uitkeering voor belangheb benden verloren doen gaan. Alleen door overlegging van het nauwkeurig door hem en den behandelenden geneesheer ingevulde aanvrage-formulier tot uitkeering en ingeval van overlijden van de acte van overlijden kan de belanghebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom der directie. De kosten der geëischte verklaringen komen ten laste van dengene, die de uitkee ring aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzeke ring verschuldigd zijn, zullen betaalbaar zijn ten kantore van deze courant tegen een door de(n) rechthebbende (n) geteekende kwitantie. pe uitkeeringen bij z.g. massa-ongevallen door de verzekeringsmaatschappij verschul digd, zijn ten kantore van de firma C. A. van Eijck Zoon betaalbaar op gelijke voorwaar den. Van geen som, die verschuldigd is, zal in terest betaald worden, ook niet in die ge vallen, waarin die anders volgens de wet ver schuldigd zou zijn, terwijl de aansprakelijk heid voor uitbetaling van eenig bedrag op houdt, wanneer het niet binnen een maand, nadat het is toegestaan, is geïnd. ARTIKEL 7. Alle geschillen, die uit de tóepassing dezer verzekeringsvoorwaarden voortvloeien, zullen beslist worden door een onpartijdig en bij ge meen overleg aan te wijzen scheidsman, dan wel door drie scheidslieden, van wie door elk der partijen een aan te wijzen, welke twee scheidslieden gezamenlijk een derde tot hun voorzitter kiezen. Bij weigering of bij gebreke van overeen stemming geschiedt de benoeming der scheidslieden door den bevoegden rechter te Rotterdam, op verzoek van de meest gereede partij. Beide partijen zullen in handen van den scheidsman of van den voorzitter der scheidslieden, een bedrag van 50 resp. 150 storten, om daaruit de kosten van de proce dure te kunnen voldoen. Partijen zijn aan de uitspraak van den scheidsman of der scheidslieden onderworpen als aan een uitspraak in het hoogste ressort. De kosten worden geheel gedragen door de partij, die in het ongelijk wordt gesteld. De bewijslast rust op de(n)gene(n), die aanspraak maakt (maken) op een uitkeering. ARTIKEL 8. Het ontvangbewijs van den verzekerde of van de (n) gene (n), aan wie volgens artikel 4 de uitkeering (en) heeft (hebben) plaats ge vonden, heeft in ieder geval volledige kwijting ten gevolge. De uitkeering. eenmaal te goeder trouw ge schied zijnde, kunnen geen andere aanspra ken ten aanzien van het onderhavige ongeval de(n) betrokken abonné (e) overkomen, in be handeling worden genomen van derden, die terecht of ten onrechte, betogen, dat zij op de uitkeering of een deel daarvan recht zou den hebben gehad. Met het oog op de vaststelling der identiteit van den verzekerde moet deze bij elke veran dering van woonplaats, beroep of naam, het zij door huwelijk of anderszins, daarvan ten spoedigste opgave doen voor het aanbrengen van wijzigingen in de registers van deze courant.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 4