UISHOU D-PUZZLE'S S00MERS RIJWIELEN THANS WILLEMS ERNSTING TIM TYLEK EN SPUD. STADSNIEUWS. 1* Weerverwachting. 1 TEL. 67-57-0 nistiSU' dén pJ13©©^JL^© ^~v©^©l« 51 AFSCHEID VAN PASTOOK BEKKERS. «Bil WOLLEN DEKENS TEGEN ZOMERPRIJZEN Adverteert in deze rubriek WOENSDAG 28 S EPTEMBER 1938 Hartelijke stemming. ft. "ik afcSyi VAN HET KANTONGERECHT. PASSAGE THEATER. SCHOUW. R. K. E.H.B.O. ST CHRISTOPHORUS HANZE-VERGADERING. scheepvaart HOKODAMA. GEMEENTERAADSVERGADERING Z Zwakke tot matigen Zuid-Ooste- lijken tot Zuid-Westelijken wind. Z I plaatselijk ochtendmist, overigens meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets koeler des nachts. 1 Voor de wielrijders. DONDERDAG. Zon op 6.58. Zon onder 18.42. Z Maan op 13.18 Maan onder 21.39 |j H Wielrijders lichten op van 17.12 tot 6.29. n OPGELOST DOOR: Rotterdamsche Dijk 233, BERIJDT GROENELAAN 40 - TEL. 69955 NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. BIDUUR R. K. VREDESBOND. E. H. B. O. MET DE C. A B. NAAR HET WESTLAND. TROTTOIRAANLEG IN HET WESTEN. BURGERLIJKE STAND Gisteravond had in den R. K- het afscheid plaats van ^en J seur, pastoor Bekke"'k^ p op Texel, zal benoeming naar de Cocksao p iJ V0Erewas zeer veel belangstelling. Tegen- was zeer v« esturen. van de ver- Warreenisinaen, waarvan Pastoor schillende vereemgingeu, geesteliik ad_ Rekkers gedurende vele jaren geesienjK ad viseur wfs te weten in de allereerste plaats Hen it K Volksbond afd. Schiedam met zHn 1500 leden, en vele onderafdeelingen; het bestuur van de R. K. Middenstandsver- eenieins De Hanze; bet bestuur van het Santosfonds; de K.S.A., en Het Wit-Gele Kruis. De voorzitter van deze vereenigingen hadden plaats «genomen aan de hoofdtafel, terwijl de heer Th. Mouwens, alg. voorzitter van den R. K. Volksbond presideerde. Deze vereeniging had ook het initiatief genomen tot het houden van dezen afscheidsavond. Tegenwoordig waren o.m. kapelaan H. W. Haselaar, mede namens den hoogeerw. heer Deken, die verhinderd was wegens de vi- sitatiereis; de eerw. heeren Koopman en Cop- pens. Het doel der samenkomst. De heer Mouwens zette in het openings woord o.m. uiteen, dat het doel der samen komst een prettige en een minder pre" zijde had. De adviseur gaa^. ""herderlijke om op een andere plaats zijn h J taak voort te zetten. Het werk dat door u is gedaan in 11 jaar, is geschied door U als kalme, baleidvv^ledeadafd.esc'hiedam ver klaart IprrZdathèt bestuur altijd met groote klaart spr., da ft naar wenken en raad- een eoed hart hij voor onze afdeeling had. We zien dat ook aan het m- en uitwendige van ons bcfndsgebouw. Hoeveel heeft hij daarvoor gedaan! Steeds was hij in de weer om het aanzien daarvan te verhoogen. Steeds is dat dan ook toegenomen. Groote zorg had hij in het bijzonder voor de onderafdeelingen, o.a. St. Ambrosius Har moniegezelschap; de tooneelvereeniging Alb. Thijm en het mannenkoor St. Caecilia; St! Barbara en het ondersteuningsfonds voor werkloozen. Vooral dient naar voren ge bracht te worden de groote zorg die hij had voor de werkloozen. Wij denken hier aan de retraites voor werkloozen. Dit alles tezamen geeft ons een gevoel van leedwezen, omdat hij ons nu gaat verlaten. Daartegenover staat een tevredenheid en blijdschap, daar hij evenveel nut kan doen doen in zijn nieuwe werkkring. Als blijk van waardeering bood de heer Mouwens een couvert aan, opdat de gees telijk adviseur zich zelf een cadeau zou kun nen kiezen. Mede werd aangeboden een ge- teekend album ook namens andere organi saties. Het eerste blad was een teekening onzer Stad. Dan een zinnebeeldige voorstelling van de komst van kapelaan Bekkers in den herfst van 1927 en zijn heengaan in den herfst van 1938. Verder een opdracht en de namen van de hoofdbestuurs- en bestuurs leden der afdeelingen. Het laatste blaadje is een voorstelling van de plaats waarheen U gaat, aldus de heer Mouwens. Het is een herinnerinng van de vele vrienden, die ge hier achter laat. Kapelaan Haselaar spreekt Kap. Haselaar sprak namens den hoogeerw. heer Deken en de collega's-kapelaans van de Frankenlandsche pastorie. Namens den hoog eerw. Deken bracht hij dank voor al het geen kap. Bekkers in de 11 jaar voor de pa rochie gedaan heeft. Accuraat en secuur, in alle stilte hebt ge gewerkt voor het gees telijk leven van het Westen, vooral hebt ge veel gedaan voor de Bijkerk en bij huis bezoek. Om zooiets 11 jaar lang vol te hou den kost veel moeite. Daarvoor onzen dank. In de pastorie was het altijd uw woord, dat op mij indruk maakte. Waren er moei lijkheden te bespreken, ik ging naar U en Uw heel eenvoudig antwoord gaf een sim pele goede oplossing! Een groote waarde had Uw oordeel, dat steeds los van alles alleen de zaak zelve betrof. Mede namens de collega s-kapelaan dankte spr. voor datgene wat hij in alle oprecht heid steeds voor hen geweest was: Rustig en eenvoudig. Als mensch kon men op u bou wen. Waar het met één woord ging, ge beurde het met geen twee. De gehoorzaam heid vraagt van U naar het pastoraat Cocks- dorp te gaan. Moge God U geven, mede door ons gebed, de; noodige blijheid ijes harten om ook daar Uw taak te volbren gen. Gods zegen zal U rijkelijk beloonen Organisaties zeggen dank. De heer A. J. Vredebregt heeft dank ge. bracht namens de Hanze voor de li jaar ceesteliik adviseurschap. We kunnen lang TT* erüging^ doch^ook°over ^et^liefdel werkSmet name het Santosfonds, dat altijd n8HetnisUU mogmgefukken, niettegenstaan de vele moeilijkheden, die afdeeling tot bloei 16 IederSfoar gaat het bedrag vooruit dat afgedragen kmf worden voor de verpleging van pafiënten Ook de vakafdeelmgen van de Hanze gaven U veel moeite. Éetoond, dat in „neutrale vereen Seen plaats is voor den katholieken Sander. Ook die leden traden toe. ben stoffelijk blijk van waardeering voor „verre" reis deponeerde ook de HaJ voorzitter. De hr. v. d. Weijden sec. KSA bracht naar vo ren hoe de scheidende advis. steeds gestreefd heeft naar de goede samenwerking tuscchen alle R. K. Schiedamsehe vereenigingen. Daar voor zijn wij bijzonder dank schuldig. Het bracht vaak veel moeite en moeilijkheden mee. Wij hopen dat U met veel genoegen zult terugdenken aan de goede harmonie die U wenschte voor te staan. Ook de K. S. A meent een geschenk onder couvert te mogen aanbieden. Dr. Geerdes, voorzitter van het Wit-Gele Kruis, afd. Schiedam, memoreerde hoe het W.-G.' kruis werd opgericht, nadat kapelaan Bekkers 1 jaar in Schiedam was. Naast het vele heeft U ook ons werk zoo goed mogelijk gesteund. Niet altijd door Uw woord; niet door U op de voorgrond te plaatsen, zijt ge tóch geweest de stuwende kracht, die de W.- G.-vlag steeds hooger heeft doen stijgen. Na 10 jaar is Schiedam een der mooiste afdee lingen in den lande. Ge hebt helpen opbou wen, stuk voor stuk, 2000 gezinnen mogen we nu tellen! Niet tevreden met dit werk, had speciaal de „hulp in de huishouding" Uw bij zondere steun. Het was altijd kapelaan Bek kers die vooral aan de financiën wist te ko men, dikwijls bedragen van 700 a 800 per jaar! Namens de vereeniging zegde dr. Geer des hartelijk dank onder overgave van een couvert. De heer v. d. Water dankte bijzonder na mens het Santos-bestuur en het college van collectanten. Het spijt ons, dat U ons - V:.. - - Dreigend waakt het kanon op de rotsen aan de Tsjeeho-Slowaaksche grens in een barre omgeving. Tsjechisch afweergeschut, gereed tot den afweer. Wie zal echter beschrijven, wat in de harten der mannen, die het verschrikkelijk wapen moeten bedienen, omgaat gaat verlaten. Uw adviezen zullen wij nog wel eens noodig hebben, de vraag is of „wij dan naar U of U naar ons zult komen". Spr. herinnerde aan de gezellige oogen- blikken en wenschte den scheidenden advi- sur een goede gezondheid en een aangena me werkkring toe. De heer Etman dankte nog bijzonder na mens den R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy". Bijzonder prees hij het werk der le denwerving. Spr. vroeg nog excuus wanneer er soms eens meeningsverschillen waren geweest. Steeds echter hadden de R. K. beginselen de boventoon gevoerd. Moge Gods beste zegen U vergezellen, wanneer U naar de „woestijn" vertrekt. De heer Kerklaan dankte namens de mid denstanderskern voor de leerzame avonden door kapelaan Bikkers georganiseerd. De heer Mouwens toonde hierna een por tret van den scheidenden geestelijk adviseur dat een plaats krijgt in de hoofdbestuurs kamer naast dat van de voorgangers. Pastoor Bekkers aan het woord. In een kort woord verwacht U van mij dank. Het is mij aangenaam dat zoovelen ge komen zijn om afscheid te nemen. Het is een heel stuk van 's menschen leven, 11 jaar te werken in eenzelfde parochie. Men ziet de zelfde menschen en krijgt veel relaties. De K. S. A. heeft het groote doel de band te geven om de harmonie te verkrijgen. Op sommige plaatsen laat de harmonie iets te wenschen over. Hier is echter door de K.S.A. veel goeds gedaan. Zij hield groote bijeenkomsten als die van Pater de Greeve over de N.S.B. reeds ja ren geleden toen de geesten daar nog om voorlichtig over vroegen. Avonden van pro- fesor Nolet en nog vele anderen. Daar wer den de groote kwesties onder het oog ge zien. Spr. heeft altijd aangenaam gewerkt met het bestuur der K. S. A. Er wordt daar niet gewerkt voor perso nen, doch uitsluitend voor de zaak. In den Katholieken Volksbond heb ik heel wat stappen liggen, met foots zien we op ons eigen gebouw. Trots zijn we op onze financieele positie,waardoor we onze ver plichtingen konden nakomen. Veel werd er verbeterd. Veel veraange naamd. Het is een goed tehuis voor onze leden De crisisjaren brachten strijd tegen onze eigen menschen, met name de K.D.P., die onze arbeiders onkatholiek en onroomsch trachtte te maken. Dank zij de steun van onze goede menschen hebben wij de over winning behaald. Ondanks laster tegen de geestelijkheid De kernvorming in den volksbond heeft het godsdienstig leven op hooger peil ge bracht. Dien weg moet men blijven volgen. Het Weekblad „Herstel" wordt onder 1500 leden wekelijks bezorgd. Op de 3-jarige ontwikkelingscursus is onze hoop gevestigd. Daar moeten ontwikkelde leiders vandaan komen. Vele houden het er misschien niet vol, toch moet het. Ook de onderafdeelingen memoreerde ka pelaan Bekkers, vooral dankte hij den steeds jeugdigen directeur Smit, die zoo lange reeks van jaren belangeloos het muziekgezelschap „St. Ambrosius" leidt. Door samenwerking is veel tot stand ge bracht. Er is voor dwaling behoed voor de werkloozen veel gedaan de retraites zijn geslaagd. Ook de middenstand dankte spreker voor de hulde. Men moet overtuigd lid zijn van de R K. organisaties. De kernvorming brengt geestelijke ontwikkeling Een bijzonder dankwoord wilde kapelaan Be ers vooral openbaar maken aan al de gene, die hem steeds financieel of anders hadden gesteund om het werk van „hulp in de huishouding" te kunnen volbrengen. Daarvoor is veel en gewichtig werk gedaan. Tot kapelaan Haselaar zeide spr. o.m. Ieder heeft zijn eigenaardigheden. We heb- Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officieele af- en aankond'gingen van het Gemeentebestuur. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat in het belang van den behoorlijken af voer van water en vuil in Oost-Frankelana op Woensdag 12 October a.s., des voormid dags om 10 uur, een schouw zal worden ge dreven over de sloot, liggende in het ge deelte, begrensd door Bakkershaven, Groe nendijk, Rotterdamschedijk en Buitenhaven. SCHIEDAM, 28 September 1938. ben onder elkaar zeer aangenaam geleefd met al onze fouten en gebreken. We hebben de fauten gduldig gedragen. Spr. dankte tenslotte allen nog voor de stoffelijke gaven. Op he veel of weinig is weet ik niet, doch het kleinste wortd gewaardeerd. Ik ben op reis gegaan om mijn nieuwe parochie te be reiken. Het is nog nit gelukt. Dat ik echter ooit een grootere zou krijgen is niet denk baar. Het is de grootste van het Bisdom, een deel van Texel en geheel Vlieland We hebben echer een „eigen" vliegveld. De K.L.M. is zomers naast mijn deur. De parochianen wonen soms 11 K.M. uit elkaar! Zeker zal ik nog eens aan Schiedam te rugdenken. Bijzonder beveel ik mijn opvol ger in Uw welwillendheir aan. Dezelfde, die ik steeds heb mogen ondervinden. Er is nog veel werk te doen. Er moet nog veel uitgroeien. Nadien bleef het gezelschap nog eenigen tijd bijeen en drukte den scheidenden ad viseur, nu Pastoor Bekkers allen de hand. Bovengenoemde vereeniging organiseert dit jaar wederom een cursus onder leiding van dr. J. J- de Maeyer. Na dezen cursus van 26 lessen gevolgd te hebben, kan men deelnemen aan het examen, hetwelk dit jaar zal gehouden worden ter verkrijging van het z.g. Eenheidsdiploma. De kennis en routine van eerste helpers wordt meer en meer overal een dringende noodzaak. Laat niemand die ook maar even in de ge legenheid is, verzuimen dezen cursus te volgen. Aanmelden Vrijdagavond 8uur. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de Kampioenen-rubriek van heden' avond. Haastige spoed is zelden goed H. O. H., kantoorbediende, wonende te Wassenaar heeft op 9 Juni met zijn motor rijtuig op den Rijksweg te Overschie een tweetal voor hem rijdende auto's gepasseerd waardoor hij als derde op den linkschen kant van den weg heeft gereden. Verdachte vertelt nu een uitvoerig verhaal dat hij niet links heeft gereden. De ambtenaar O. M. mr. S. van Oosten krijgt den indruk dat verdachte niet goed meer op de hoogte was van de overtreding. De eisch luidde 10.of 10 dagen. De vei- dediger van verdachte mr. Jhr. den Beer Portugal hield een uitvoerig pleidooi. De kantonrechter mr. J. Stheeman Hesse vei- oordeelde verdachte tot 5 of 3 dagen. Niet rechts gehouden? Vervolgens werd de zaak voortgezet tegen E uit Ommen, die op de Schiedamscheweg te Vlaardingen, doordat hij achteruit was gereden een aanrijding zou hebben veroor zaak. Verdachte zou daarbij links in een bocht terecht zijn gekomen, waardoor hij tegen een motorrijwiel zou zijn aangereden, wat geheel vernield werd. De zaak diende reeds 14 dagen geleden voor het kanton gerecht maar is toen aangehouden teneinde nog eenige getuigen te hooren. Als gemachtigde van verdachte trad op mr. W. A. Hoek. Als getuige wordt gehoord de agent van politie te Vlaardingen J. Lu- cassen. Hierna wordt gehoord N. P. J. v. d. Loo, uit Voorburg, die deskundig op dit ge bied is. Als de ambtenaar O.M. aan de laat ste getuige een vraag stelt valt mr. Hoek hem in de rede. De ambtenaar O.M. was hierover zeer boos en riep de hulp in van den kantonrechter in, die mr. Hoek hierop het zwijgen oplegde. Getuige gaf hierna een uitvoerige explicatie hoe er in dit geval ge reden had moeten worden. De ambtenaar O. M. zegt dat hij verdachte subsidair ten laste heeft gelegd, dat hij zich van de rechterkant van den weg heeft verwijderd. Mr. Hoek roept hierop uit„Dat is heelemaal waan zin". Als volgende deskundige wordt gehoord P. H. Colijn uit Amstelveen, die zeer voor zichtig is in zijn verklaringen. De ambtenaar O.M. hield een uitvoerig requisitoir. Spr. achtte bewezen, dat ver dachte op de rechterkant van den weg heeft gereden, maar dat hij zich van den rechter kant van den weg heeft verwijderd. Alle getuigen hebben verklaard, dat de aanrij ding midden op den weg heeft plaats gehad. Volgens de deskundigen had verdachte zich zoo spoedig mogelijk naar rechts moeten be geven. De verdachte had zoo niet behoeven te rijden. Daar spr. het bewijs geleverd acht eischt hij 25,— of 12 dagen. Mr. W. A. Hoek hield hierna een uitvoe rig pleidooi en concludeerde tot vrijspraak. De kantonrechter zal over 14 dagen vonnis wijzen. DE RADIO-CENTRALE. Programma 5. Donderdag 29 Sept. Luxemburg: 8,20-9,20 conccrt -Diver- 9,20—10.35. Luxemburg. 10.35—11,35 üünèert. Diversen: 11.35—12,20 Keulen. o „O1-20 omroeporkest. Diversen: 1,20 _'135 Reg. Prog.: 1,35—2,20 concert Luxemburg: 2,30-2,50 gram. -Deutschland- sender: 2,50—3,20 gevar. concert. Droit- wich: 3,203.35 concert Diversen: 3,35 3 50 Luxemburg: 3,505.50 gevar. con cert. Brussel (Ned.)5.50—6.05 dansorkest; 6.05—6 50 kinderuurtje; 6.507,05 gram. Diversen: 7,05—7,20. Parijs Radio: 7,20— 7,35 zang; 7,35—7.50 gram. Brussel (Ned.): 7,50—8 10 gesproken dagblad. Luxemburg of Diversen: 8,20—9,15 gram. Keulen: 9,13 —9.50 gevar. prog. Luxemburg: 9,50—10.20 concert; 10.30—11,15 concert; 11,15—11,50 dansmuziek Voor de programma's 1 t.m. 4 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether". De afdeeling Schiedam van de Neder- landsche R. K. Middenstandsbond „de Han ze" heeft een vergadering uitgeschreven op Vrijdag 30 September des avonds half negen in de bovenzaal van den R. K. Volksbond. De agenda vermeldt o.m. candidaatstellmg hoofdbestuur; benoeming afgevaardigde cen trale raad; mededeelingen spoedcursus, het winterprogramma. SCHIEDAM, 27 Sept. Aangekomen: Noorsch s.s. Siljestad, ledig van Aarhuus; Eng. s.s. Ripley ledig van Rotterdam, beide om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 27 Sept. Vertrokken: Eng. s.s. Shirvan, ledig naar Curagao; s.s. Evi Livanos, ledig naar Rotterdam. Alvata komt weer. Op Maandag-, Dinsdag- en Woensdag avond zal de bekende illusionist Alvata zijn misterie-revue opvoeren in het Passage- theater. Ook Woensdagmiddag zal een op voering plaats hebben. In verband met deze voorstellingen zal het filmprogramma van Vrijdag a.s. slechts tot en met Zondag draaien, daar op 6 Oct. het theater wederom verhuurd is. I I I! I I I I I I I I 111 l i 1111 iiiiiiiiius O Gisterenavond is besloten door enkele heeren in hotel Beyersbergen bijeen, om op 22 October wederom een winkelweek te houden op de Hoogstraat, de Dam en de Korte Dam. Er zal wederom verlichting komen, gra- mofoonmuziek, versiering met attracties, ballon- en autoped wedstrijden, .feestelijke opening met idem sluiting. Het voorloopig comité bestaat uit de hee ren van Duinhoven, voorzitter, H. A. Hes, secretaris, Bertels en Janssen penningmees ters, Schwemmer, Jos. M. Bosman en J. Krabbendam. De verschillende werkcommissies werden verzocht de maatregelen te treffen, die voor het slagen noodig zijn. Maandag 3 October komt men weer bij een. Woensdag 5 October zal een algemeene openbare vergadering worden gefhoudeU, waarin de plannen definitief beslag kunnen krijgen. De Burgemeester heeft de leden van den Gemeentenraad opgeroepen tot het houden van een openbare vergadering op Dinsdag 4 October, des namiddags te 2 uur, ten Stad- huize. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda Voorstel van B. en W. om aan de Bestu ren der Bijz. Bewaarscholen voor het jaar 1939 een extra-subsidie te verleenen, ten einde hen in staat te stellen de jaarwedden van het aan hun bewaarscholen verbonden personeel gelijk te stellen met de jaarwedden van het personeel der gemeentelijke bewaar scholen. Voorstel van B. en W. om aan de Bestu ren der Bijz. Bewaarscholen voor het cur susjaar 1938-1939 een subsidie te verleenen in het salaris van een extra-onderwijzeres aan hun bewaarscholen boven de toegestane formatie. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 6.000.ten behoeve van trottoiraanleg op perceel 37 van het Grondbedrijf. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Verordening betreffende de levering van het water der drinkwaterleiding van de Ge meente Schiedam. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Verordening houdende bepalingen voor de levering van electriciteit in de Gemeente Schiedam. Voorstel van B. en W. tot a. vaststelling van voorgevelrooilijnen voor het bouwblok, begrensd door de Ger- rit Verboonstraat, de Lange Nieuwstraat en de Westvest, zoomede voor een te maken verbindingsstraat tusschen de Lange Haven en de Westvest b. vaststelling van een Verordening hou dende bebouwingsvoorschriften enz. voor de Gerrit Verboonstraat W.Z. en omgeving. (Hierbij te behandelen de terzake inge komen bezwaarschriften van den Heer W. H. Labee en 4 andere eigenaren van panden aan de Westvesthet schrijven van B. en W. naar aanleiding van voormelde adressen en het bezwaarschrift van de Heeren H. en L. Winkelman, gebruikers van het pand Westvest 4 Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een Verordening houdende bebouwingsvoor schriften enz. voor de Koemarkt N.Z. en om geving. Voorstel van B. en W.a. tot het verlee nen van een jaarlijksche bijdrage aan de N.V. „Veemka", eigenares van den koren molen „De Vrijheid" ter tegemoetkoming in de kosten van herstel en onderhoud van ge noemden molen b. tot wijziging der ge- meentebegrooting voor het dienstjaar 1938, model D 200. Schrijven van B. en W., waarin op de door hen aangegeven gronden wordt geadviseerd aan de N.V. Cacao- en Chocoladefabriek „Baronie" te berichten, dat haar verzoek om in de straatlijn van de Warande te mogen bouwen, niet kan worden ingewilligd. En verdere voorstellen en mededeelingen. LIJST VAN INGEKOMEN STUKKEN. Van B. en W. aanbieding van het door hen van den Gemeente-Accountant ontvan gen proces-verbaal van de op 22 September 1938 gehouden opneming van kas en boeken van den Gemeente-Ontvanger. Voor kennisgeving aan te nemen. Van B. en W. voorstel dd. 27 September 1938, afd. C. no. 33, om aan den Heer C. van Daalen, alhier, overeenkomstig zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag te verleenen als leeraar wiskunde, rekenen en Ned. taal aan de Gemeentlijke Nijverheidsavondschool. Dienovereenkomstig te besluiten. Van de Watersportvereeniging ,,'t Sterre- bostfh", alhier, adres dd. 20 September 1938 naar aanleiding van de door den Haven meester aan haar leden gedane aanzeg ging betreffende ontruiming van de Indu striehaven met bootjes of cano's uiterlijk op 1 October a.s., in welk schrijven in over weging wordt gegeven deze zaak tot een oplossing te brengen door de betreffende Havencommissie opdracht te geven deze kwestie met de bestaande vereenigingen te onderzoeken en op te lossen. In handen te stellen van Burgemeester en Wethouders om advies. Van de Afdeeling Schiedam van den Ne- !E Iets koeler des nachts, s 30 Sep t.: Groote Schouwburg, Rasmus de wonderdokter (Gazelschap Saalborn Parser), 8,15 uur. 1 Oct.: Groote Schouwburg, Rasmus de wonderdokter (Gez. SaalbornParser), 8,15 uur. Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Alvata, 8,15, Zondag ook 2 uur. TELEFOON 69676 EIGEN FABRIKAAT. 10 JAAR GARANTIE FILIAAL ROZENBURGERPLEIN 1. Garage „WALDO" Ond.: A. G. v. Dorp SINGEL 41 43 achter „Hema" WF Vs/fLDE-N ^%nD5%n o oor nyN W ft jy DU«5VERR IOOPEN MAA KON.'NGiN LOVALO coPyCicuT opera cr*pi SCHIEDAM, 28 Sept. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 16 per H.L. Spoeling. Spoeling ƒ1,401,50 (niet officieel). derlandschen Kappersbond schrijven d.d. 23 September 1938, waarin de bezwaren, ver vat in het adres, onderteekend door een 22- tal kappers te dezer stede en bedoeld als een betoog tegen het verzoek der afdeeling om bij verordening een Dinsdagmiddagsluiting der kapperszaken vast te stellen, worden weer legd en waarin voorts het vertrouwen wordt uitgesproken, dat de gemeente Schiedam niet achter zal blijven bij de ruim 100 andere gemeente, waar, eveneens op verzoek van n meerderheid der betrokkenen, een middag sluiting der winkels is tot stand gekomen. In handen te stellen van de Commissie voor de Strafverordeningen om advies. Onder verwijzing naar het desbetreffende bericht van de vorige week wordt ons mede gedeeld, dat het biduur voor den vrede zal plaats vinden op Zondag 2 October a.s. des namiddags half 4 in de H. Hartkerk. De gezangen zullen worden uitgevoerd door het Dames-Congregatiekoor, terwijl de predika tie wordt gehouden door den ZeerEerw. Heer Pastoor Vis. Deze bijeenkomst is toe- gankelijk voor iedereen. Vanzelfsprekend zullen de geloovigen de- zen Zondag, het feest van O. L. Vrouw v. d. Allerh. Rozenkrans, bijzonder heiligen door een Algemeene H. Communie en het bij wonen van het Lof in eigen parochiekerken; laten allen dan nog bovendien extra dit biduur meemaken om zoo God te smfoken, dat door de voorspraak van de H. Maagd Maria, de rampen, die boven onze hoofden hangen, worden gekeerd. Zaterdag 1 October a.s. zal een collecte worden gehouden ten bate van de Schiedam sehe E. H. B. O. Het moderne snelverkeer eischt steeds meer slachtoffers. Het aantal ongeval len stijgt onrustbarend. Daarom is het een verheugend verschijnsel, dat 'n groote groep van goed geoefende menschen voorzien van het noodige materiaal, ten allen tijde klaar staat om de slachtoffers van een ongeval bij te staan en het lijden te helpen ver zachten. Op deze wijze worden per jaar meer dan duizend ongevallen in Schiedam be handeld; en daar dit geheel belangloos ge schiedt, kan men begrijpen welke groote eischen aan onze vereeniging gesteld wor den. Om dit menschlievend werk te kunnen voortzetten is veel geld noodig. Wij doen dan ook een ernstig beroep op de Schiedamsehe Burgerij ons daarin te steunen. Geeft Zaterdag 1 October zooveel als in Uw vermogen is. Het bedrag wat opgehaald wordt, zal afhankelijk zijn van het aantal collectanten. Wij doen daarom gaarne een beroep op allen die a.s. Zaterdag zich ter beschikking willen stellen om ons te hel pen; en verwijzen daarvoor naar de in dit nummer voorkomende advertentie onder de Kampioenen. Donderdag 29 dezer houdt de C. A. B. haar laatsten tocht in dit seizoen. Doel van dezen tocht is het Westland, met Poeldijk als rust plaats. 't Spreekt welhaast vanzelf, dat de gasten hier ook op druiven zullen worden getracteerd. Uit Schiedam zijn niet minder dan 36 jon gere C. A. B.-gasten van de partij. Dertien stadgenooten stelden hun wagens beschik baar. Om half 10 vertrekt de stoet van Plein Eendragt. Door den verkoop van verschillende stuk ken bouwgrond in het Westen, o.m. in de B.K.-Laan, Julianalaan, Rubenslaan en de hoek Vlaardingerdijk-B. K. Laan. is het noodig geworden de trottoirs daarlangs aan te leggen. Tot nu toe lagen alleen de trot toirbanden langs deze stukken. Voor deze bestrating met bijkomende werkzaamheden stellen B. en W. voor een crediet van 6000 te verleenen, waarmede de commissie voor het grondbedrijf zich kan vereenigen. Aangifte van 2627 September. GEBOREN: Franciscus Th., zoon van J. van der Ree en G. Domenie, Wattstraat 15 Marius J. A„ zoon van P. J. Middendorp en C. E. M. van Koppen, Hoflaanstraat 19 Dirk G., zoon van W. Bijl en M. van der Kruit, P. Potterstraat 55 Elsa, dochter van N. R. Pappe en J. J. Kater, P. K. On- neslaan 179 Simon, zoon van D. Valk en J. Hoogerboord, Brugmanstraat 42.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 1