NAAR EEN NIEUW HOFPLEIN. s m Een werk dat ongeveer twee jaar zal duren. DE ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. HILLEGERSBERG. OVERSCHIE. MAASSLUIS. HOEK VAN HOLLAND. SCHIEBROEK. DINSDAG 25 OCTOBER 1938 Over een maand wordt met afbraak van de oude poort begonnen. NEDERLANDSCHE DAMBOND. WEDSTRIJD TE ROTTERDAM. VIERKAMP TE ROTTERDAM. BURGERLIJKE STAND. ONGEVALLEN. SMAKELIJK ETEN. SCHIP AAN DEN GROND. PORTEMONNAIE ONTVREEMD. VERKEERSONGEVAL. OP INSPECTIE, GEVONDEN VOORWERPEN. JUBILEUM. WATERSPORTVER. „HET OOSTEN". arbeidsbeurs MOTORRIJDER ERNSTIG VERWOND. VLAARDINGEN. bedrijfsbegrootingen enz. Zitting van 24 October. Sedert eenige we ken zijn de werk zaamheden tot ver betering van het Rotterdamsche Hof plein begonnen. On geveer twee jaar zal dit werk duren en in drie perioden worden uitgevoerd. In de eerste pe riode, welke loopt tot Juni van het vol gend jaar, zal, zon der 't hoofdverkeer te belemmeren, op 'n uitgestrekt werk terrein de Delftsche Poort uit elkaar ge nomen en opgeslai- gen worden en on derwijl de fundee ring van de Schie- kolk en de nieuwe fundeering voor de poort op het ge dempte gedeelte van de Delftschevaart worden gemaakt. De tweede periode wordt gerekend van Juni tot half Sep tember 1939. In deze periode zal 't werk terrein nog uitge breid worden. Het nieuwe spoor der R.E.T. over het plein zal gemaakt worden, alsmede de fundee ring van het eerste gedeelte van de'' Schiebrug. Half Sep tember zal een ge deelte van de nieuwe tramsporen reeds ge bruikt worden en de Delftsche Poort zal op de nieuwe plaats reeds voor een deel zijn verre zen. In de derde perio de zal volgens het werkplan de fun deering van het tweede gedeelte van de Schiebrug wor den gebouwd, het oude tramspoor worden verwijderd, het ge- heele verdere plein worden afgegraven en als laatste onderdeel de definitieve bestra ting worden aangelegd. In Augustus 1940 zal dan, volgens het in het maandblad „De Maastunnel" gepubliceerd werkplan, de Delftsche Poort neerzien op een modern plein, waar de vluchtheuvels het verkeer kanaliseeren. Mocht de Schie dan nog niet SITUATIE NA WEQKPEÏUODE SITUATIE NA 2'VERKPEBIOCE m SITUATIE NA 3? WERKPERIODE gedempt zijn, dan zullen de tramsporen naar de Schiekade het eenige onderdeel zijn, dat nog niet voltooid kon worden. AugustusSeptember 1940 zal derhalve het nieuwe Hofplein gereed zijn. Eén der vele Rotterdamsche vraagstukken, waaraan tientallen van jaren werd gedokterd, zal dan daarmede zijn opgelost. Vrijdag werd de ontmoeting Het Oosten Dordrecht gespeeld voor de hoofdklassecompe titie afdeeling Rotterdam. Dordrecht speelde tegen een volledig opgekomen tiental en zelf beschikkend over een invaller wist zij de over winning te behalen. De gedetailleerde uitslag en opstelling volgen hieronder: Het Oosten D.D.V. S. Blom—G. Pors 0—2 C. Heij—D. Meijer 11 G. J. AartsA. Bax 20 J. W. KoningsJ. F. van Mill 20 H. Blom—A. C. de Wit 0—2 H. B. WittevrongelJ. Heijzen 20 J. SuikerJ. v. d. Wal 02 A. J. J. van VlietD. L. v. d. Sluis 02 C. Groeneweg—H. G. van Mill 02 J. HofwegenG. Huisman Totaal 7-11 Afgebroken partij, welke voor Dordrecht zeer gunstig staat. Constant A leidt nog steeds in deze afdeeling, op den voet gevolgd door Dordrecht. Dinsdag voortzetting te Dordrecht met de ont moeting Dordrecht—Semper Avanti. Vrijdagavond had te 's-Gravenhage een ont moeting plaats tusschen R.D.G. en de Monster- sche Damclub voor de hoofdklasse competitie, district Den Haag van den Nederl. Dambond. De uitslag was: Tweede ronde: HamCohen, Raichenbach Idzerda. De derde ronde zal Maandagavond 7 uur een aanvang nemen met de partijen IdzerdaHam en CohenRaichenbach. De belangstelling voor dit weliswaar kleine, maar zeer sterk bezette rondtornooi, is nu reeds buitengewoon groot, immers twee spe lers voeren den meestertitel, terwijl Idzerda, die zoo juist het kampioenschap van Zuid- Holland won, in grooten vorm is. R.D.G. Monster B. Springer—J. v. d. Endeafgebr. J. WinkelmanF. v. d. Ende J J. H. Brabers—P. Verkade 2—0 F. GordijnJac. v. d. Ende 1 j G. J. Bijlsma—D. Kuiper 0—2 F. Bijk—G. Verkade 2_ H. E. Wiersma—R. A. Flinterman 1—1 J. de Zoete—J. van Eijk 2—0 M. G. HuegenJ. van Westen 0—2 J. VerhoevePh. van Antwerpen 11 Voorloopige uitslag 108 R.D.G. zal waarschijnlijk met 11—9 winnen. Voor de hoofdklasse competitie afd. Amster dam speelde Van EmbdenC.D.A. Uitslag was 11—9 overwinning voor v. Embden. In de schermzaal Vandervoodt te Rotterdam, heeft een dames-floretwedstrijd plaats gehad, waarvan het resultaat de twee schermsters moest aanwijzen, die naar de hoofdklasse zou den overgaan. De einduitslag luidt: 1 Mej. A. Endenburg, met 4 gewonnen par tijen, 12 ontvangen en 19 gegeven treffers; 2- mej. R. Leushuis, met resp. 3, 13 en 18; 3. mej. H. Munnik, met resp. 3, 13 en 16, na barrage met 4. mej. M. van Vorst; 5. mej. J. Lammers met resp. 2, 14 en 15; 6. mej. W. de Brouwer met resp. 0, 20 en 1. De dames Endenburg en Leushuis gaan naar de hoofdklasse over. Zooals gemeld zal de internationale vierkamp waaraan Raichenbach met drie der sterkste Rotterdammers zal deelnemen, Zondag a.s. in Coomans een aanvang nemen. Het programma is als volgt samengesteld: Eerste ronde: Raichenbach—Ham, Idzerda— Cohen. Aangiften van 22 October 1938. BEVALLEN: I. Kindier geb. Kornfeld z. J. A. A. M. Koppenhol geb. Kneppers z. W. v. Wügerden geb. Arnouts z. M. S. Smit geb. Pimmelaar z. A. Delil geb. Westrik z. C. M. v. d. Graaf geb. v. Dijk d. C. S. Cabaret geb. v. Fessem z. E. Kurvers geb. de Haan z. A. v. d. Linde geb. v. Beek z. H. Goedhart geb. de Groot d. J. de Reus geb. Stolk d. P. L. v. Bovene geb. Struik d. E. C. Streevelaar geb. Prinsenberg d. C. K. Ouwerkerk geb. Reljngoud d. OVERLEDEN: E. M. Hes ongeh. vr. 53 j. J. v. d. Velden vr. v. J. Peters 52 j. H. Bolan- der m. van M. C. v. Waardenberg 67 j. C. Hinken wede.v. J. G. Haaelcamp 78 j L. G. Spoel ongeh. m. 58 j. Aangiften van 24 October 1938. BEVALLENC. Gall geb. Nieuwpoort z. M. J. v. Wieringen geb. de Zanger d. J. F. Donkers geb. Bout z. A. Val geb. Warnaar z. C. v. Gent geb. v. Vliet z. G. M. Alk hoven geb. Dekker z. C. Boon geb. v. 't Wout d. G. Boeser geb. de Paauw d. G. J. de Vrijer geb. Molier d. P. L. J. Hage geb. Püpers d. A. J. Dartee geb. de Beste z. G. A. Pors geb. Schot z. C. E. v. Dam geb. Mulder z. M. Havelaar geb. Schufjer d. N. de Kruijk geb. Slob d. M. Vollebregt geb. Tombroek d. G. M. Verdonck geb. Kerkhof z. N. de Lange geb. Groot z. M. 9. v. Willigen geb. Meijer z. c. M. Groenendijk geb. Braun z. M. J. A. v. Dien geb. Knuist z. H. A. v. Es geb. Dekkers z. C. W. Hessels geb. Pikaar z. I. Stoelinga geb. de Jong z. P. M. Rovers geb. Schmitz z. c. de Zeeuw geb. v. Dorp z. S. Stuntz geb. Krieger d. A. Vlasblom geb. V. d. Linden z. L. W. J. Vermeulen geb. Hertog d. C. Lans geb. Zevenbergen d. H. W. Molenaar geb. Schoonhoven z. M. v. d Net geb. Horstink d. T. J. Boontjes geb. Schip pers d. A. L. T. v. Os geb. Lucassen d. j- M. v. Viegen geb. v. d. Kemp d. L. Mac *Lean geb. Westenberg d. E. Groeneweg geb Schröter z. A. v. Dodewaard geb. v. Koeve- ringe z. C. Ladage geb. Huljgens z. J. Boose geb. v. Walsum z. J. Goos geb. Vet d. H. Moerkerken geb. v. d. Wiel 2 z. C Villerius geb. Guddee z. C. T. Stoele geb Fraaijen d. M. Berkhof geb. Wejjer z. M. P. Buijsrogge geb. Herrewegh z. P. T. v. Gin- hoven geb. Twaalfhoven d. E. M. Linneman geb. Feuth z. OVERLEDEN: S. Wagenaar wede. v. K. Noor denbos 75 j. H. J. Polet m. v. F. Hoeksel 68 j. J. L. Koeleveld wede. van A. L. iferduyn 82 j. G. Reedijk wedr. van C. M. Boon 56 J. J. C. H. v. Duyi wedr. van G. M. Verheyen 82 j. L. H. G. Niemantsverdriet z. 16 J. J. Leentvaar vr. van N. A. Tuinenburg 43 J. J- S. Teeuwe vr. van J. B. Hulstaart 40 j. B. M. ten Pas m. van J. J. Elferink 62 j. P. C. Vleeskens m. van J. v. Woensel 72 J. M. A. v. d. Berg vm. van W. W. v. d. Bos 67 j. C. Groenendaal m. van T. v. Rtjsdam 74 j. I. J. den Hartog vr. van A. D. Vink 37 j. A. E. H. M. Hebei vr. van E. v. d. Zee 29 J. A. Hagen wede. van W. C. J. J. v. Ouwerkerk 90 J. S. Klein vr. van G. F. v. d. Beek 88 J. M. Groenevelt wede. v. D. de Jong 83 j. J. v. d. Vaart gesch. m. v. A. W. M. v. Hattum 54 j. L. R. de Beijer wedr. van G. A. Peters 77 j. D. A. v. Hoek wede van J. v. Wolfs winkel 82 J. Voorts als levenloos aangegevenW. A. de Jong geb. v. Leeuwen Met gestolen fietsen en auto's het land door. De 25-jarige vertegenwoordiger L. A- J. S., recidivist en gedetineerd, heeft terecht gestaan terzake van verduistering en dief stal. Ten laste was hem gelegd, dat hij op 10 Juli een fiets had weggenomen, op 12 Augustus drie fietsen had verduisterd en op een anderen dag in Augustus een auto had verduisterd- Het was, naar bleek, slechts een bloemlezing uit het groote aantal delic ten, dat verdachte op zijn kerfstok heeft, want in de maanden Juli en Augustus heeft hij dergelijke dingen in tal van plaatsen in Nederland uitgehaald, terwijl hij er ook zijn werk van maakte in hotels te logeeren, zon der er voor te betalen. In Katwijk, waar hij zich op een even goedkoope manier een foto-toestel wilde aanschaffen, is hij ten slotte in de val geloopen. Voor de rechtbank legde hij een volledige bekentenis af, zoo dat het O- M- geen moeilijkheden had met het bewijs. Het O. M. waargenomen door mr. S. J. Loke herinnerde er aan, dat ver dachte al drie maal is veroordeeld en de feiten, waarvoor hij thans terechtgestaan heeft, zijn van dien aard, dat een strenge straf op zijn plaats is- Het O.M. eischte een gevangenisstraf van 3 jaren, met aftrek van het voorarrest. De verdediger, mr. J. Slijper heeft be toogd, dat verdachte deze feiten niet heeft begaan uit een kwaden aanleg, maar gedre ven door de omstandigheden- Verdachte is jongste zoon uit een gezin, waar ieder werkt. Het verdroot hem om maar altijd, zonder werken aan zijn kost te komen en hij solliciteerde naar een betrekking te Amster dam. Voor die betrekking kwam hij echter niet in aanmerking, maar aan zijn ouders heeft verdachte dat niet durven zeggen- Door zijn leugen gedwongen, heeft ver dachte toen maatregelen moeten nemen om aan de kost te komen en hij wist niet beter, dan het wegnemen van fietsen, of het ver- koopen van gehuurde karretjes. Pleiter con cludeerde tot een clemente straf. Handelsnaamwet. In hooger beroep hadden terecht gestaan de 26-jarige S. van D-, en de 24-jarige A. D. van D-, broers, die handelen in oliën en vetten en die van een hun ten laste ge legde overtreding van de Handelsnaamwet door den kantonrechter alhier, waren vrij gesproken. Van dit vonnis was de ambte naar van het O.M. echter in appèl gekomen- Hun was ten laste gelegd, dat zij als fir manten van een vennootschap onder firma een handelszaak hebben gedreven onder een naam, die verwarring met een bestaande firma tengevolge zou kunnen hebben. De verdachten gaven de feiten toe, maar betwistten, dat er van verwarring sprake zou kunnen zijn, wanneer het publiek de noodige accuratesse in acht neemt. De firmant van de bestaande handelszaak in oliën en vetten A. S. van Daelen ver klaarde, dat er wel degelijk sprake is van verwarring metd e door hem gedreven zaak- Herhaaldelijk moeten poststukken, die voor getuige bestemd waren, bij de verdachten bezorgd zijn, terwijl er ook bedragen op hun giro-rekening gestort zijn, die'aan getuigt ten goede hadden moeten komen. Een ambtenaar van de Kamer van Koop handel verklaarde, dat aan de verdachten toen zij hun firma in het Handelsregister lieten inschrijven de mogelijkheid van ver warring voor oogen is gehouden. De ver dachten wilden echter geen wijziging in den in te schrijven naam brengen, zoodat de fir ma, volgens de opgaven is ingeschreven. De accountant M- E. Vreede, die als ge tuige a décharge gehoord werd, verklaarde, dat de verdachten door de toevoeging van hun adres op alle afgeleverde goederen en emballage, het hunne doen om verwarring te voorkomen. Zeer zeker is het hun bedoe ling niet geweest om misbruik te maken van een naam, die aan een ander toekomt- De bedrijfschef A. C. v. d. Berg, die zaken doet met de verdachten en met twee firma's die dezelfde familienaam in hun firmanaam voeren, was van meening, dat er van verwaring geen sprake behoeft te zijn- Alle' drie hebben een verschilend gironum mer en het is bij getuige nog nooit voorge komen, dat hij het bedrag, dat hij aan de eene firma schuldig was, gestort heeft op de girorekening van de andere. Zooals er ook honderden menschen van den Berg hieeten en het nog nimmer voorgekomen is, dat getuige iets op zijn girorekening heeft gevonden, dat niet voor hem bestemd was- Het O.M. meende, dat het vonnis van den kantonrechter in elk opzicht juist gewezen is, zoodat het bevestiging daarvan eischt. Dat het O.M- deze zaak toch heeft aange bracht, was om aan de rechtbank de ge legenheid te geven een oordeel te geven. De verdediger, mr- J. N. v. d- Houten heeft in een uitvoerig pleidooi tot bevestiging van het vrijsprekend vonnis geconcludeerd. Uitspraken 7 November. De 10-jarige E. C. Wiltschut wonende Gaf felstraat is gisteravond in deze straat van een met paard bespannen wagen gevallen. Een der achterwielen ging het meisje over den buik. Met inwendige bloedingen is het kind per auto van den G.G.D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. - Gisteren is de 45-jarige P. Rietveld een schilder det gemeente wonende in de Snel- linckstraat van een steenen peiler van de Willemsbrug gevallen en terecht gekomen op de glooiing De man bekwam een linker dij been-breuk en is per auto van de G.G.D. vervoerd naar het ziekenhuis aan den Cool singel. Door het Kantongerecht alhier werden alsnog veroordeeld: D. v. Cr., vleeschgrossier te Rotterdam, omdat hij op 30 Juni in zijn bewaarplaats van vleesch op het terrein van het Open baar Slachthuis een hoeveelheid bedorven rundvleesch en rundvet in voorraad heeft gehad en ongeveer 41 K.G. bedorven vleesch-kalfsvet heeft verkocht, tot twee geldboeten elk van 50 subs. 10 dagen hech tenis voor elke boete; J. ter H., slager te Rotterdam, omdat hij op 7 Juni j.l. in een koelcel van zijn vleesch- winkel ongeveer 15 K.G. bedorven rund vleesch in voorraad heeft gehad en omdat hij op 21 September in zijn vleeschwinkel ongeveer 4 K.G. bedorven rundvet en onge veer 4 K.G. bedorven gezouten spekzwoerd in voorraad heeft gehad, tot 2 geldboeten elk van 100 subs. 20 dagen hechtenis voor elke boete. Het s.s. „Sutherland" van de Mij. B. J. Sutherland Co. te Newcastle ,is heden morgen, uitgaande naar Hamburg, bij kilo meter 158 boven Maassluis bij den Noordwal aan den grond geloopen. Het schip zit niet gevaarlijk en kan bij hoog water op eigen kracht vlot komen. In een modemagazijn in de binnenstad is een portemonnaie ontvreemd inhoudende 17 gulden ten nadeele van mej. M. Z., wonende Henegouwerlaan. Gisterenmiddag is op den hoek van de He negouwerlaan en de Middellandstraat de 70-jarige mej P. A. Merrison wonende Mau- ritsstraat aangereden door een onbekend ge bleven wielrijder. Het slachtoffer bekwam een linker dijbeen-fractuur en is per auto van den G.G.D. overgebracht naar het zie kenhuis aan den Coolsingel. De commissaris van politie van het bureau Oostervantstraat roept getuigen en den on bekend gebleven wielrijder op zich te ver voegen aan zijn bureau voor het geven van inlichtingen. De leden van de commissie voor den tech- nischen dienst en het Grondbedrijf, maakten dezer dagen met wethouder Terwiel een tocht door de gemeente, om te zien wat er voor de verbetering en de verfraaiing der gemeente noodig is en ook kan worden ge daan. De reis nam eenige uren in beslag en op het lijstje stonden o.m. vermeld: de verbe tering van den Kleiweg, de slootdemping bij de fabriek van Allan de verbetering van de Rechter Rottekade, de Molenlaan en andere belangrijke wegen. Ook werd de commissie nog gewezen op de noodzakelijkheid van een oeververbinding met de beide Rotte-oevers over het Noorder kanaal. Wij vernemen dan ook, dat bij het gemeentebestuur van Rotterdam zal worden aangedrongen, om over te gaan tot het leg gen van een brug over het Noorderkanaal, ter plaatse waar dit kanaal in de Rotte stroomt. Plannen bestaan voorts, om het einde der Molenlaan, nabij den korenmolen te verfraai en door het aanleggen van een beplanting, zoodat de entree van Terbregge naar Hilie- gersberg een waardiger aspect verkrijgt. Verder staan er nog verschillende straten op het plan der verbeteringen. Aan het bureau van Politie, Straatweg 138, zijn gedeponeerd: 1 kinderschoen, 1 nummer plaat van auto; 1 heerenschoen; 1 dop van een benzinetank; 1 dames glacé handschoen. Bij vinders zijn te bekomen: 1 paar glacé handschoenen, P. Timp, Lischbloemstraat 65; 1 dameshoed, Pater, Hoofdweg 81; 1 pakje wollen goederen, Bloemenmagazijn, Alphi- nastr. 68; 1 reserve-wiel met band, Gez. Hoff man, Gr^idweg 119; i Rijwiel, Nagelkerke, Kerstant v. d. Bergelaan 16; 1 lap stof, Moer man, Lischbloemstr. 8; 1 portemonnaie met inhoud, Barten, Julianalaan 64 b; 1 kinder- portemonnaie, Pleizierj Linker Rotterkade 266; 1 bontjasje, Paijkers, Lef. de Mont.laan 71; 2 jute zakken, Snoek, Molenlaan 60; ceintuur, van Grieken, Lischbloemstr. 12; 1 zakje met loodjes, Meinsma, Berglaan 121; 1 technisch boek, W. Vrijenhoef, Rietvink straat 5, Rotterdam. v Opgevangen: 1 zwart hondje, van Tonge ren, Breitnessingel 52; 1 witte hond; de Jager, Margrietstr. 10 b. Donderdag 37 October a.s. hoopt de heer M. v. Keulen va» het kantoor der Invoer rechten alhier, den dag te herdenken, waar op hij voor 25 jaren in Rijksdienst trad. RECTIFICATIE. In de agenda van de Graal voor deze week, welke wij publiceerden, stond voor hedenavond 8.15 uur vermeld een opvoering van het St. Franciscus-oratorium in het R. K. Vereenigingsgebouw aan het Afrikaan- derplein. Deze opvoering is echter niet heden-, maar Woensdagavond. VAN AUTOBUS GESPRONGEN. Toen een autobus van Kilwinger uit Wer kendam uit de richting Maassluis op den Maasssluischen Dijk naar Vlaardingen reed, moest deze bij den overweg aan den Dijk stoppen, waarvan 2 jongens gebruik maakten om achter op den bagrgedrager te klimmen. Ter hoogte van de Sweélinckstraat sprongen zij er af, waarbij de 8-jarige Jan de Groot, wonende Riebeeckstraat 62, struikelde en te gen de straat smakte. Met een hersenschudding en verwondingen aan het hoofd werd de jongen op advies van dr. Leegsma per ziekenauto naar het zieken huis vervoerd. VLAARD. DAM- EN SCIIAAKVEREEN. Afd. Schaken. De uitslag van den gehouden wedstrijd tusschen het derde tiental van de Vlaard. Schaakvereeniging en het eerste tiental van Rijnbende's Schaakclub, Schiedam, had het volgende resultaat Vlaardingen Rijnbende C. Kijne G. van der Hoeve0 1 C. Goedknecht C. van Et.ten 1 0 A. J. Sluyter W. Horstkamp Vi¥j J. H. Terleth J. Waltman 1 0 H. Haen J. van der ToornV2 M. Oversluizen J. de Jonge 1 0 J. P. v. d. Giessen P. F. Immerzeel 1 0 C. Smit (n. o.) A. Immerzeel0 1 J. van Lindonk j. Ilmer V2V2 W. v. d. Berg H. Scholte 1 0 BURGELIJKE STAND. GEBOREN: B Oct. Hendria P. c. d. v. C. Burger-Bakker 7 Oct. Tona'C. d. v. M. J. W. van den Berg-Lecluse Tetske G., d. v. A. Berga-Boelstra 8 Oct. Irma, d. v. M. Feenstra- de Witt 10 Oct. Cornells P., z. v. P. J. Bekman van den Hoek Jacobus H., z. v. H. Timmer- Schult 12 Oct. loolas H. z. v. G. A. van Voord-Luyk 13 Oct. Jacob P. z. v. J. Scholten- Baatsen Maria C. d. v. C. M. Zoeter-Ver- haaren 14 Oct. Arie E. J., z. v. M. P. van Staveren-Thlel 17 Oct. Willebrordus C. M., z. v. A. M. van Bohemen-Langelaan Barbara D. M., d. v. M. A. LI Strauss-Piel 18 Oct. Adriana d. v. M. C. Bogaards-van der Graaf 20 Oct. Dirk z. v. B. M. Vogelenzang-van Dam. GEHUWD: 7 Oct. P. J. H van Kuyk 39 j. en A. A. Sleder 26 j. 14 Oct. N. M. J. Teurlings 25 j. en E. E. Sondermeyer 19 Oct. K. v. Dorp 25 j. en C. Smits 21 j. OVERLEDEN: 12 Oct. H. Veenvliet wede. F. A. Veerman 89 J. A. den Hartog. 25 J. 19 Oct. J. M. Dorpmans, wed. van M. Bak 59 J. Zondag 23 October j.l. is op feestelijke wijze het thans afgewerkte clubhuis van de Watersportvereeniging „Het Oosten" offi cieel geopend. De voorzitter, de heer Stef van Deursen, heette allen welkom en gaf een klein overzicht van hetgeen onder de leden in ongeveer zeven jaar tot stand gekomen is, o.a. terreinophooping pl.m. 150 M3. aarde, behoorlijke aanlegsteigers voor een 35-tal motorbooten en zeilbooten, het clubhuis met haar fraaie stoelen, tafeltjes en leestafel van de firma Bouterse, winkelinventarissen, electrische verlichting van de firma Peelen en ook de vloerbedekking niet te vergeten. De secretaris van de zeilvereeniging V.Z. O.D. feliciteerde het bestuur. Nadat een driewerf hoera was uitgebracht en de vlag gen waren geheschen gingen eenige dames met den eerenwijn rond. Eenige bloemstuk ken gaven het geheel een feestelijk aanzien. FRUITBOOTEN Aan den steiger der New Fruit Wharf al hier meerde het s.s. Chilian Reefea voor los sing van 7000 colli fruit. Na lossing verstrekt het schip naar Cuba met aan boord een aan tal Oostenrijksche vluchtelingen. R.K. JONGENSKOOR. De heer Chr. Greef Jr. is voornemens een R.K. jongenskoor op te richten. Bij voldende deelname zal dit koor tijdens de H.H. Missen medewerking verleenen. GEVALLEN. De 68-jarige mej. S. had het ongeluk uit te glijden met het noodlottig gevolg dat zij haar arm brak. Na door Dr. Teer te zijn is zij overgebracht naar het Ziekenhuis. BURGELIJKE STAND. ONDERTROUWD P. C. Mostert 24 jaar en W. Deutichem 17 GETROUWD A. Meuldijk 61 j. en A. v. d. Ham 57 j. GEBOREN Gerrit, zoon van J. v. Driel en T. P. v. Puffelen. OPLICHTERSWERK. De 40-jarige mej. A. J. de G. alhier had zich laten ompraten om in een spaarkas te gaan waardoor zij door wekelijks een geringe contributie te betalen in het bezit kon ko men van allerhande mooie cadeaux. Reeds langen tijd had zij betaald totdat zij op een gegeven oogenblik hiervan niets meer hoor de. De politie stelt een nauwkeurig onder zoek in. Bij de Gem. Arbeidsbeurs alhier staan in totaal 154 personen als werkzoekenden in geschreven. „Ik zei je nog zoo; laat ons wachten tot de wolken wat opgetrokken zijn. HET GROENE KRUIS. Gisteravond hield de afdeeling Maassluis van de Z.H.-vereeniging „Het Groene Kruis" in de bovenzaal van Hotel „De Moriaan" on der leiding van haar voorzitter, den heer J. K. W. de Jong, een algemeene vergadering. Onder de ingekomen stukken bevond zich een aanbieding voor een contract betreffen de ziekenvervoer. Na eenige toelichting van den voorzitter werd besloten het loopende contract met een onderneming elders op te zeggen en een nieuw contract met een alhier gevestigden ondernemer aan te gaan. Tot leden van de kascommissie werden herbenoemd de heeren Snoek en de Knegt, terwijl in de vacature P. van Dijk, die niet meer herkiesbaar was, benoemd werd de heer L. H. M. Post. De voorzitter bracht den heer van Dijk dank voor de vele verrichte werk zaamheden in het belang der vereeniging. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van de Zuld- Hollandsche vereeniging behandeld, waarna tot afgevaardigden naar deze Vergadering werden benoemd de dames F. de LaatHof- kemeijer en zuster Gysouw. Hirna kwam in behandeling de begrooting voor 1939. De inkomsten en uitgaven wer den geraamd op f 4078,'~' De begrooting werd na een korte bespreking met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag werd verslag uitgebracht over de gehouden actie voor ledenwinning, waarbij bleek, dat 25 nieuwe leden waren ingeschreven. Oo kwam nog ter sprake de jaarlijksche uitvoering van Utile Dulci Daar deze ver eeniging echter niet kon komen, wanneer geen geschikte zaal disponibel was, zal in het 'komende seizoen geen uitvoering kunnen worden gegeven. Een schadepost voor Het Groene Kruis, want deze uitvoering leverde steeds een niet onbelangrijk batig saldo op. De 35-jarige motorrijder H- P. Jalink, wo nende aan den N. Crooswijkschen Weg, te Rotterdam is-Zondagmorgen, omstreeks half vier met zijn motorrijwiel m aanraking ge komen met een lantaarnpaal, staande op het trottoir aan den Ringdijk, na ij de begraaf- De schok was zoo hevig, dat Juit het zadel werd geslingerd en bewusteloos bleef liggen. De duo-rijder, de 23-jarige J. W. A. de R wonende in de Ochterveldtstraat, te Rotter dam, bleef ongedeerd en deze stelde de po litie in kennis van het gebeurde. De politie verscheen spoedig ter plaatse, in gezelschap van dr. Albronda, die aan stonds was gewaarschuwd. Het bleek, dat de motorrijder ernstig was verwond. Hij bekwam eenige zware hoofd wonden en vermoedelijk ook een hersen schudding. In bewusteloozen toestand is hij per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht. Gistermorgen was de patiënt nog niet bij kennis gekomen. Nader vernemen wij nog, dat L. en zijn duo-rijder een feestje in Arcadia hadden bijgewoond, waar zij als muzikanten werk zaam waren geweest» KON. NED. MIDDENSTANDSBOND. In de gehouden jaarvergadering van de afdeeling Vlaardingen van den Kon. Ned. Middenstandsbond werd in de plaats van den heer A. v. d. Windt, die zich niet herkies baar stelde, tot secretaris gekozen de heer O. Maandag. HARINGAANVOER. De totale haringaanvoer in dit seizoen te Vlaardingen bedraagt thans 189844 kantjes, aangebracht door 396 schepenvorig jaar was dit 253633 kantjes door 569 schepen in 1936 204059 kantjes door 517 schepen en in 1935 was het 120030 kantjes door 394 sche pen. De totale haringaanvoer over de verschil lende reederijplaatsen in Nederland bedraagt thans 45785 kantjes door 939 schepenvorig jajar bedroeg dit 636123 kantjes door 1359 schepen; in 1936 475754 kantjes door 1153 schepen en in 1935 787386 kantjes door 847 schepen. PADDENSTOELENTENTOONSTELLING. Op 27, 28 en 29 October a.s. houdt de afd. Vlaardingen van de Ned. Natuurhistorische Vereeniging een paddenstoelen-tentoonstel ling in de bovenzaal van „Excelsior" aan de Oosthavenkade. Op Vrijdagavond op plm. 8 uur zal de heer v. d Gaag bij lichtbeelden het één en ander vertellen over paddenstoelen. Bezoekers van de tentoonstelling kunnen deze lezing gratis bijwonen. Eindstand 6V2ZV2 SCHOUW VAN SLOOTEN. Dinsdag 1 en Woensdag 2 November a.s. zullen de directeur van gemeentewerken en de opzichter van de plantsoenen schouw hou den over. de slooten, die in de gemeente Vlaardingen zijn gelegen. De aandacht van een ieder, wien dit aangaat, wordt gevestigd op de desbetreffende bepalingen der „Ver ordening op de slooten in de gemeente Vlaar dingen". Met nadruk wordt gewezen op de bepa ling van artikel 9 dier verordening, waarbij den bewoners van langs een sloot gelegen huizen de verplichting is opgelegd, de langs hun huis loopende sloot schoon te houden. PROV. STATENVERKIEZING. Namens de afd. alhier der S.D.A.P. zul len candidaat gesteld worden voor de Prov. Staten in het district Delft de heeren J. Buis (aftr.) en J- de Bruin, terwijl voorts medegedeeld zal worden dat de afdeeling bereid Is candidaat te stellen de heeren P. de Bruin, Ter Velde, Emmens, v. d. Burg en mevr. Bentlhemde Wilde. GEMEENTESCHULD OP 1 JANUARI 1939. Op 1 Januari 1939 bedraagt de schuld der gemeente (uitgezonderd) de schulden bij wijze van annuïteit aangegaan) 7.540.631.79. Het bedrag der verschuldigde rente over 1939 bedraagt 266.538.72. Het bedrag der ver plichte aflossing 393.944.21. SPELDJESDAG. Woensdag 26 October a.s. zal hier een speldjesdag worden gehouden ten bate van „Zonnegloren". De begrooting van het Grondbedrijf voor het dienstjaar 1939 sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 142.293.56, waarbij een nadeelig slot van 4798,68. De begrooting van baten en lasten van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf voor het dienstjaar 1939 bedraagt 678.594.43, waarbij een zuivere winst wordt geraamd vaid 129.740.36. De Dégrootlng van Tiet het jaar 1939 sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 24396.11, waarbij eelt nadeelig slot der exploitatie van 9764.75. GESLAAGD. De heer D. vt Santen, alhier, slaagde te 's-Gravenhage vi r het eerste gedeelte van het machinisten-c. ploma B. BINNENGEKOMEN. In de Vulcaanhaven zijn binnengekomen de stoomscheren „Maasburg" met 10.600 ton erst„Rozenburg" ™et 3085 ton erts „El len" mt 260 ton stookolie „Ameland" met 7150 ton erts. ZAAL „HARMONIE". De algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. zaal „Harmonie" wordt ge houden op Vrijdag 28 October a.s., des avonds te 9 uur, in het gebouw aan den Schied.Weg. BURGELIJKE STAND. Aangiften van 19 tot 22 October. Laantje Adriana Jacoba, d. v. J. Noordam en M. Noordam, Nieuwelaan 66, Bastiaan, z. van A. v. d. Thoorn en J. van Sintmaartens dijk, Stationstraat 62, Catharina Maria Frari- cina', d. van A. J. Olsthoorn en C. A. L. Voo- ges, Jaagpad 3 Maria, d. van M. Schouten en E. Voorbach, Jac. v. Heemskerkstraat 24; Johannes Franciscus, z. v. J. A. de Roo en B. v. d. Knaap, v. Schravendijkplein 47 Cuisela Ottiljen Ewalda, d. van H. A. Mil tenburg en N. Kiel, Hoogstraat 66 Antonius Joannes, z. van S. Ham en A. Cöpfrich, N. Kerkstraat 15 Maria, d. van P. Timmers en A. P. de Been, Parallelweg 44 Dirk, z. van P. Borsboom en D. M. v. d. Knaap, P. Hein- strsst 40. OVERLEDEN Jantina Klunder, oud 61 jaar echtgenoote van G. van Noort. Callen- burstraat 81, Johanna Elisabeth van der Windt, oud 15 j. Weteringstraat 18. BURGELIJKE STAND. Vlaardinger-Ambacht. GEBOREN Hendrika Jacoba, dochter van R. C. van Rossen en N. van Duffelen, Lelie straat 25. Teunis Adrianus, zoon van G. M. T. Mouthaan en J. E. Arents, Merellaan 58. ONDERTROUWD: Bastiaan Leendert Saly, 37 jaar. Leliestraat 1 en Margaretha Petro- nelia Knol, 32 jaar, Wassenaar, Willem da Graaf, 42 jaar, Hoek van HoPand en Maria Klazina Qauk 31 jaar, Emaus 39. OVERLEDEN (te Vlaardingen) Maarten van der Zwan, 26 jaar, echtgen. van M. K. Hofman. Een ideale leunstoel voor den koukleum!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2