LaatsteM leuuisa DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 1 Weerverwachting. 61ste JAARGANG Nö. 18321 DINSDAG 8 NOVEMBER 1938 VIER BLADEN. STADSNIEUWS. CRISISSPOOK EN „ZELFSTANDIGEN". Ernstige misère. EEN VALLENDE REUS. KETHEL. ROTTERDAM. Uw Voordeel is.by ohs 1e koopen Fraaie pryzen kunt U Wirxnen* BUREAU* KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 EEN REQUEST AAN DEN RAAD DE RADIO-CENTRALE. Programma 5, Woensdag 9 Nov. DE GRAAL. K. J. M. V. KATHOLIEK LEVEN WERKNEMENDE MIDDENSTAND. Bli,1c.D„f'.e»-.t«.MDUYZINGS MOTORRIJDER KEEK OM. VERLAGING LEERLINGENSCHAAL BURGERLIJKE STAND SCHEEPVAART. SLOOPERIJ OUDE POSTKANTOOR KATH. VOLKSUNIVERSITEIT. ,>De duivel op de heilige akker". ESPERANTO IN KATHOLIEK VERBAND. ROTTERDAMSCH KAMER-ORKEST. Wind, nevel en regen. 1 In het Noorden: Aanvankelijk 1 matige tot krachtigen Westelijke 1 tot Zuid-Westelijken wind, later afnemend en naar Noord-West E |j ruimend, nevelig of zwaar bewolkt f| tot betrokken waarschijnlijk eenige E regen, later kouder. j| In het Zuiden: Matige tot krach- §j 1 tigen Westelijke tot Zuid-Westelij- 1 1 ken wind, nevelig tot zwaar be- 1 wolkt of betrokken, eenige motre- 1 gen, weinig verandering in tempe- 1 ratuur. 1 Voor de wielrijders. E WOENSDAG. Zon op 7.11. Zon onder 16.16. E E Maan op 17.34. Maan onder 8.49. E 1 Wielrijders lichten op van 16.46 1 tot 6.43. 1 BUREAU VAN DEN LUCHTBESCHERMINGSDIENST. AUTOPED-WEDSTRIJD. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2.55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand f 1,10, per drie maanden 3. LOSSE EXEMPLAREN verkrijgbaar 5 ct. De prijs der ADVERTENTIES bedraagt 25 ets. per regel. Bij contract reductie. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maas- bode' te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Eigen import van 1e klas Belgische mijn. Weinig asch. Veel warmte. Geen slakken. Prijs per H.L. afm. 20/30 I 2.40, afm. 30/50 f 2.25. ■ilmïsfin All.Piersonstr.16. R'dam, tel.38737 Bmtenh.wegr 112, S'dam, tel.69937 j De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt f 3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.voor het verlies van een hand, een voet of een oo«- f 100.voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; f 50.voor het verlies van een volledig lid! van een duim, of voor het verlies van twee leden van een wijsvinger; 25 voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm, of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Een en ander volgens de geldende voorwaarden gelijk deze eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Door een groep „voorheen zelfstandigen is aan den raad van Schiedam onderstaand request gericht, waarvan ook aan minister Komme een afschrift is gezonden. Ondergeteekenden geven met verschuldig- den eerbied te kennen dat zij, thans werkloos, voor dien z.g. „zelfstandigen" waren en uit dien hoofde steunuitkeering °intlvar!fe'1 van den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon te dezer dat' zij ofschoon veelal na lang en afmat tend geworstel tot dezen toestand zijn ge raakt in en door de crisisomstandigheden, het als een griet gevoelen desondanks te zijn ingedeeld bij de z.g. armlastigen; dat zulks des te erger drukt, omdat zij a. zijn uitgesloten van de z.g. crisissteun B; b. bovendien zijn uitgesloten van de spaar regeling; s c dat verder, zeer ten nadeele van hun reeds minimum-levenspeil, twee-derden van bet loon hunner kinderen op hun steunuit keering wordt ingekort; bat de behoeften van hun gezinnen echter naar de meening van requestranten, minstens even groot zijn als die der crisiswerkloozen, doch dat zij door de nadeelen sub a, b, c, in een onverdienden, verongelijkten toestand zijn geraakt, die steeds nijpender wordt en reeds onherstelbare schade in moreel en stoffelijk opzicht na zich sleepte en nog sleept; dat ln verschillende gemeenten de z.g. zelf standigen op dezelfde wijze worden behan deld als de crisiswerkloozen; dat, h.i., geen wetsartikel daartoe een beletsel vomt, maar dat in elk geval requestranten met klemmen den aandrang op uwen raad een beroep doen, middelen te beramen, opdat requestranten uit hun reeds te lang durende impasse ge raken. Redenen waarom zij uwen raad eerbiedig verzoeken, het daar heen te willen leiden, dat de sub a, b, c, genoemde ondersteunings voorschriften ook op hun gezinnen zullen kunnen worden toegepast. (Een memorie van toelichting gaat hierbij.) Memorie van toelichting. De ondergeteekenden van bijgaand adres zijn reeds meerdere jaren werkloos; in hun gezinnen is de behoefte aan kleeren, schoei sel, beddengerei, enz. nijpender dan ooit. Ten eerste omdat zij veelal eerst pas dan bij MH. terechtkwamen, als zij practisch uigeput waren en toen dus reeds een tekort hadden aan noodzakelijke levensbehoeften; en ten tweede doordat hun z.g. armlastig- beid hen niet alleen belet heeft, ietwat op „peil" te komen, maar hen zelfs nog dieper deed zinken. Immers, er kan geen sprake van zijn, van een uitkeering op „armlastig" peil ook maar eenigermate te zorgen voor kleeding etc. van Wan, vrouw en kind(eren), meestal school gaande, doch evenmin voor de werkende kin heren; integendeel wordt de nood grooter, als 2/3 van hun verdiensten wordt afgehou den, terwijl bun behoeften aan kleeding, Voedsel, enz. juist zijn vermeerderd In hun angst en nood moeten die gezinnen, rna r-da- ZiJ in banden vallen van afbetalings toe viu'len of geldschieters, dan wel hun regelenht nemen tot feitelijk onsociale maat- schuici 'hals bet laten ontstaan van huur- Per>. zöoai! Ke.leenen van bepaalde voorwer- huisgezin trouwringen, of een in het Op de opslagplaats der N.V. Abraham van Stolk en Zoonen aan de Oost- maaslaan te Rotterdam, werd gisteren de schoor steen, welke zich nog op het terrein bevond, gesloopt. w stel van eiectrn°°dige naaimachine, enz.; uït- verbonden bó^|Uitanties met steeds daaraan stroom); schuif (zelfs afsnijden van fenispolissen, en° °Pzegging inzake begra- hetgeen alles de enz., Bij of krachtens wetten of veroraeningeri voorgeschreven en andere officiëei'e af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeeste?1^ Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis, darbij hen is ingekomen een verzoek va Ier te Rotterdam om een Verlof B Verkoop uitsluitend van alcoholvrijen Voor gebruik ter plaatse van verkoop 1 Poffertjeskraam, te plaatsen aan de K biarkt, alhier; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het Verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht. SCHIEDAM, 8 November 1938. wantoestand in zoo'n gezin nog maar ver ergert. Het moreel nadeel zit hieraan onverbre kelijk vast; en is nog het treurigst van alles. Dit vormt een groot gevaar voor dat deel van ons volk en voor het geheele volk zelf, waartoe zij behooren en waarvan zij steeds een nuttig, werkzaam en passend deel uit maakten door hun intellect, bekwaamheid, vlijt, ordelievendheid, enz., zoodat zij zich met schrik afvragen, waarom zij tot dezen staat van pauperisme moeten vervallen en hoelang dat nog duren moet, daar het einde van hun uithoudingsvermogen is bereikt. Het is in dezen nood, dat zij van hun auto riteiten vertrouwend verwachten, dat de op (.hen toegepaste onbillijkheden zooveel en spoedig doenlijk zullen worden weggenomen, opdat zij niet heelemaal den moed verliezen en tenslotte ten prooi zouden vallen aan een mentaliteit, niet door hen gewild, maar niet temin beangstigend en onafwendbaar nade rend. Wij mogen de naakte feiten niet ver bloemen en de ernst van den toestand in onze gezinnen niet verheelen. Wij zijn ervan overtuigd, dat gij onze argu menten als van overwegend belang erkennen zult en als vertegenwoordigers van de bur gerij, ook voor onze zoo dringende belangen zult willen opkomen, zooveel als in uw ver mogen ligt. Luxemburg: 8,209,20 concert; Diversen 9,2010.35; Luxemburg 10.3510.50 con cert; Luxemburg of Diversen: 10.5011,20 concert; Luxemburg 11,2011,35 gram., 11.4512,20 gram.; 12,2312,48 concert; 12,50.1,15 concert; Diversen 1,151,30; Brussel (Fransch) 1,301.50 omroeporkest; I>502,20 gram; Luxemburg of Diversen: 2,35—3,20 concert; 3,205.50 concert; Parijs Radio 5.506.05 concert; Diversen 6.056.20 Reg. progr. of Diversen: 6.206.55 concert; Brussel (Ned.) of Diversen 6.557.05 gram.; Diversen 7.057,20; Brussel (Ned.) 7,20 7.50 gram.; 7.50g,10 gespr. dagblad; Diver sen 8,10 8,35; Parijs Radio 8,358.50 zang voordracht; 8.509.50 concert; plm. 10-10.25 concert; Luxemburg 10.25—11,15 concert; 11,1511,50 dansmuziek. Voor de programma's 14 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether". Wegens sterfgeval zal er Woensdag a.s. geen turnen plaats hebben. Dit geldt voor alle groepen, dus zoowel voor dames-, aspiranten- als kleutergroepen. Hedenavond houdt de K. J. M. V. in Musis Sacrum voor ouders, donateurs en genoodig- den een feestavond, die bedoeld is als „Kleine Kunstavond". Een viertal tooneel- stukjes staan op het program n.l. Het Dui- velsbruggetje van Henri Ghéon, Truba of de Signaalhoorn van J. v. Ees; Het drempeltje, de Inbreker en het Meisje van Charivarius! willigentgestelde lezing van den heer Uytde- de ledenverer JaPan> voor den W.M., zal in gehouden. gadering van Vrijdag a.s. worden als opvolger van prof ln deze krant zal tiaanse, in de Dr. Nolet'stiohVBouwdijk Bas" volge dr. A. J. M. DuyzinE\lnghin den ver' als vrouwenarts spreekuur houdenf°tterdam En reed een fietser aan. Hedenmorgen is op den Vlaardingerdijk, nabij den ingang van Wilton, de 19-jarige wielrijder C. W. v. A. uit Schiedam, aan gereden door een hem achterop komend tweewielig motorrijwiel, bestuurd door M. v. D., eveneens uit Schiedam; beiden reden naar de richting Vlaardingen. De aanrijding ontstond, doordat v. D„ die door een voorbijganger werd aangeroepen, even omkeek en zoodoende den wielrijder te laat bemerkte. Van A. werd tegen een voor hem rijdende carrier geslingerd en bleef op den weg lig gen. Hij bekwam een groote snijwonde boven het linker oog en ontvellingen aan gelaat en handen. Na in de verbandkamer van Wilton te zijn verbonden, kon hij zich naar zijn woning begeven. Zijn rijwiel werd gedeeltelijk vernield. Ook de carrier werd licht beschadigd. De motorrijder, die even eens was gevallen, bleef ongedeerd. B. en W. schrijven den Raad: Wij hebben de eer Uw Raad hierbij weder om aan te bieden het in onze handen om advies gestelde schrijven van de samen werkende onderwijzersorganisaties, waarin verzocht wordt instemming te betuigen met het tot de Regeering gericht adres om gel den beschikbaar te willen stellen voor de verlaging van de leerlingenschalen. Over dit schrijven hebben wij advies ge vraagd van de Commissie voor Onderwijs zaken, welk advies wij voor Uw Raad ter inzage hebben gelegd. Daaruit blijkt dat men algemeen van meening is, dat het noodig is de leerlingenschalen te verlagen, doch dat men verschilt omtrent de wenschelijkheid dit op de wijze, zooals dat door de samen werkende organisaties wordt gedaan, ter kennis van de Regeering te brengen, en wel voornamelijk omdat het buiten de competen tie ligt der gemeentebesturen, uit te ma ken of 's Lands financiën de bepleite ver betering toelaten. Hoewel de meerderheid van de Commis sie voor Onderwijszaken adviseert aan het verzoek om adhaesiebetuiging te voldoen, achten wij het niet zonder gevaar, juist met het oog op de financieele zijde der zaak, met het adres zonder meer instemming te betuigen. Wij stellen U daarom voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, doch aan de Regeering kenbaar te maken, dat, naar het oordeel van Uw Raad, van onderwijsstand- punt bezien, verlaging van de leerlingen- schaal ten zeerste zou worden toegejuicht. Aangifte van 57 November. GEBOREN: Theresia L. A. M., dochter van B. Koogje en H. A. M. Meerman, Heen- vlietschestraat 24 Adriana L. M., dochter van C. A. Timmers en G. M. J. Holierhoek, Dr. Noletstraat 1 Jannetje P., dochter van J. de Lange en J. M. Tettelaar, Ouddorp- schestraat 27 Geesje, dochter van J. van Smirren en A. M. P. yavier, Numansdorp- schestraat 15 Margaretha A. A., dochter vann H. Driel en G. de Jong, Wattstraat 20 Wilhelm J. D., zoon van A. J.,.Koens en J. F. van Deurzen, Voorneschestraat 9. OVERLEDEN: A. P. van Winden, 9 mnd., Dr. Noletstraat 1 H. Prein, 68 jaar, Breed- straat 62 C. (Leenderts, 73 jaar, Dr. No letstraat 1. SCHIEDAM, 7 Nov. Aangekomen: ïtal. s.s. Bainsizza, ledig van Genua om te dok ken in de Wiltonhaven; Ned. m.b. Mary, meti olie van Havre in de Wilhelminahaven, Niettegenstaande de geheimzinnigheid die rond de inschrijving op het sloopwerk van het oude postkantoor en omgeving waarde, kunnen wij thans voor belangstellenden be richten, dat dit werk is aangenomen door de reeds eerder vermelde slooperij, tegen den prijs van 2725 aan de gemeente bij te be talen. Verder mag er alleen gewerkt worden door personeel betrokken van de gemeente lijke arbeidsbeurs. Dat de firma Bergmans niet stil zit, be wijst wel het feit, dat reeds hedenmiddag de moker en het breekijzer aan het werk zijn gegaan en wel aan het pand, waar weleer de dames Juffermans woonden. Binnen enkele weken zal dus een nieuw stadsbeeld zich gaan voltrekken. K. 3. M. V. Zondagavond werd in het Vereenigings- gebouw een bijeenkomst van K.J.M.V.'ers ge houden, welke samenkomst ook door een aantal dames en heeren uit de parochie werd bijgewoond. De avond werd geopend met een kort welkomstwoord door den voorzitter der K.J.M.V., den heer C. Lansbergen, waar na de eerw. moderator, kap. Zoutenbier, de bedoeling van den avond bij de aanwezi gen heeft ingeleid. Een gezelschap dames en heeren uit Scheveningen, allen leerlingen van mevr. Stradowska uit Den Haag, waren naar Kethel gekomen, om geheel belangeloos een demonstratie te geven van Oud-Hol- landsche volksdansen. Er heerschte een ongedwongen gezellige sfeer in de zaal en al heel spoedig werden de refreintjes door de aanwezigen spontaan meegezongen. Het was een vroolijke avond, aie wel is ingeslagen. Aan het slot van den avond heeft de mo derator allen dank gezegd en den wensch uitgesproken, dat ook in de K.J.M.V. spoe dig de Oud-Hollandsche volksdansen zullen worden beoefend, zulks ter vervanging van de bestaande moderne dansen, welke geen inhoud hebben. Om even 10 uur werd deze geslaagde avond gesloten. Ziedaar de titel van de 4e les van onzen Hoofdcursus- Prof. D. Bont, u allen zoo goed bekend door zijn heldere lessen voor de microphoon van den K R O. zal Donderdag avond a.s- half 9 in het St. Rosaliahuis aan de Leeuwenstraat 27, u spreken over boven genoemd onderwerp, dat anders gezegd luidt: „Overheden en onderdanen in de Kath. Kerk zijn menschen". Deze stof bevat dus de er gernis in de Kerk van Christus- In al de 19 eeuwen van haar bestaan is er ergernis gegeven in alle standen en op alle gebied. Hoe dit te beoordeelen. Hoe moet onze hou ding zijn tegenover leugen en laster, maar ook tegenover kopschuwe apologetiek, die alles goedpraat of wil verbloemen? Kaarten verkrijgbaar aan het Kath. Centr. Bureau, Wolfshoek 6, telef. 15346 en Donder dagavond half 9 aan de leszaal. In aansluiting op het bericht van gister avond, waarin Z. -H. Exc. Mgr. A. F. Diepen waarschuwt tegen deelneming aan de z.g.n. Cseh-cursussen in Esperanto, verzoekt „La Katholika Stelo" ons de aandacht der lezers en lezeresen te vestigen op de cursusen, welke dit jaar worden gehouden in Katho liek verband. Speciaal voor onze stad Rotterdam immers, is deze waarschuwing toepasselijk, aldus de oproep. Voor het grootste deel toch wordt in onze stad propaganda gemaakt voor Es peranto door andersdenkenden. Het aantal Katholieken dat op deze wijze in clubs te rechtgekomen zijn, waar zij niet hooren, is onrustbarend groot. Met een beroep op de bisschoppelijke vermaning van gisteren doen wij daarom alsnog een oproep aan alle Esperantisten of adspirant-Esperantisten zich te organiseeren in Katholiek verband. Katholieke cursussen zijn de volgende: Maandag: H. Kerstantstraat 91, 8,30 uur (beginners); 7,15 uur (B-cursus). Woensdag: Nieuwe Haven 133, 8,30 uur (beginners). Donderdag: Afrikaanderplein 3, 8,30 uur (beginners). Woensdag: Zoomstraat 70, 8 uur (gevor derden). Vrijdag: Schoutenstraat 8,30 uur (Voor trekkers). Voorts zijn er nog de twee cursussen van den R. K. Volksbond, welke toegankelijk zijn voor R. K. werkloozen: Zuid, Lange Hilleweg 48, Donderdags van 1012 uur en Westersingel 14, Vrijdags, eveneens van 10 tot 12 uur en bovendien bestaat er ook aan de R. K. Volksuniversiteit gelegenheid om Esperanto te leeren. Wij herhalen dus: Leert Espartno zooveel ge wilt, maar doe dit in Katholiek Verband. Er is gelegenheid genoeg! Wladimir Horowitz, die na jaren afwezig heid morgenavond optreedt voor den Rotterdamschen Kunstkring. Zepparoni de redder in den nood. Door plotselinge ongesteldheid van de so. liste mevr. Olly FolgeFonden, moest het program van het eerste avondconcert een verandering ondergaan, waardoor de eerste uitvoering van het concerto lyrico voor viool en kamerorkest van Johan Franco kwam te vervallen. Zepparoni was de redder in den nood. Hij speelde in plaats van het concert van Franco het D-dur concert van Mozart (K no. 218). Voor het overige bleef het program ongewij zigd. Naar het spel van het orkest, dat door dirigent Hoogenbergh weer met onverflauw de energie en muzikaliteit werd geleid, heb ben we weer met genoegen geluisterd, al viel het zeer sterk op, dat de prestaties, naar kwaliteit beoordeeld, voor en na de pauze nog al verschilden, waarbij de uitvoering van de nummers in het tweede concertgedeelte het verreweg won. De ouverture in C-dur van Joh. Sebastiaan Bach, waarmee werd begonnen, was wel eens niet erg gelukkig, niet wat klank en afwer king betrof, maar wel ten opzichte van gang en beweging. Verschillende deelen waren van stroef heid en gemis aan soepelheid niet vrij te pleiten. Het gaf zoo den indruk, dat de diri gent het ensemble niet mee kon krijgen en de te sterk geaccentueerde maatindeeling, ging nog wel eens ten koste van een vloeiend rhythme. Dat zelfde zwaar-op-de.handsche was ook nog te constateeren in de beide eerste deelen, hoofdzakelijk in de tutti's, van het vioolcon cert van Mozart. Waar het orkest begeleidend optrad, was lichtheid en losheid zeer te loven. De reproductie, van de Parijsche Sympho- «llllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllfllllllg ^Illllllllllllllllllllllllll!lljftlllll!lll!l!ll!lllllllllllllllllllllll11lllllllllllli 9 N 0 v.: Doelen: Rott. Kunstkring, 8,15 uur 10 Nov.: Groote Schouwburg, Jacatra (Rott. Studententooneel), 8,15 uur (boven 18 jaar). 11 N o v.: Groote Schouwburg: Bohème (Ital. Opera) 8 uur (boven 18 jaar) Phil- harmoniseh Orkest, 8 uur; Nut: Rott. Katho liek Vrouwenkoor, 8,15. D a g e 1 ij k s: Tivoli-Schouwburg, Lach iederen dag (Nat. Revue) 8,15 uur; Zondags ook 2 uur (volw.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 10 November in: Studio, De wildzang (boven 18 jaar); Lu- mière: Vadertje Langbeen; Grand: De avon turen van Robin Hood; Luxor: De geluks vogel (boven 18 jaar); Thalia: Vadertje Langbeen; Ooster: Orkaan (boven 18 jaar); Harmonie: Het meisje- met de zeven bont mantels (boven 18 jaar) en Vier mannen met één gelofte (boven 18 jaar); Corso: Vlucht voor het huwelijk (boven 18 jaar); Princes: Groote dwaasheden (volw.) en Kus in het donker; Asta: Agent Larry (boven 18 jaar); Scala: Vorstelijke emigranten; Capitol en City: Drie kameraden (volw.); Olympia: Duivelswater en In Kentucky ('boven 18 jaar); Centraal: Bliksemflits en Jongens in uniform (volw.); Cineac: Actua liteiten. Tentoonstellingen: Kunstzaal Koch, schilderijen Frans Oerder (tot 12 Nov.) Rotterdamsche Kunstkring: R. Kimpe (tot 14 Nov.) Unger van Mens, Eendrachtsweg: nalatenschap Jan Sirks (tot 6 Dec.) „Impuls", Witte de Withstraat 55: Hubert Bekman, R. J. Drayer, Hein van Essen, J. Franken Pzn., Jan van Heel en M. Schipper (tot 1 Dec.) Schiedam. Passage-theater: De avonturen van Robin Hood en Als de maan schijnt in Kentucky (boven 18 jaar). nie D. dur van Mozart, waarmede werd be sloten en de begeleiding van het vioolconcert van Tartini waren van uitstekende kwaliteit. Alle schoonheden van deze Mozart sympho- nie werden muzikaal geëxposeerd. Er zat gloed in den orkestklank, er waren gevoelige fraseeringen en de toon was warm. Het spel in de begeleiding van Tartini was van een zeer bijzondere fijnheid en lichtheid en even eens van een accuraat volgen. Zepparoni heeft èn Mozart èn vooral Tar tini prachtig gespeeld met een rijpheid van toon, muzikaliteit en doorleefde voordracht, die het luisteren tot een hoog genot maakte. Hij is een solist van de allerbeste soort en men moet er zich telkens weer over verwon deren, dat hij niet meer als solist op de groote concertpodia verschijnt. Hij is hartelijk toegejuicht. Ook het orkest, werd voor zijn deel van den avond, lof ge bracht door de talrijke aanwezigen. G. Woensdag 9 November zal het bureau van den luchtbeschermingsdienst worden overge bracht van het Raadhuis naar het hoofd bureau van politie, 2e verdieping kamer 28 en 31, telefoon 22222. Wokodama s r De kinderen welke hieraan deel willen nemen, kunnen de kaarten hiervoor gratis halen aan het Hokodama-huis. Er is hiervoor reeds veël belangstelling. Zaterdag zijn er voor de EERSTE DAG reeds pl.m. 100 FRAAIE PRIJZEN aan het Hokodama-huis uitgereikt. 4 /A

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 1