i MMS - -stsas mm riARGAtfr* m. mm TIM TYLER EN SPUD. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. 1 Weerverwaehting. j rooverbende wordt ontmaskerd. DE GRENSWIJZIGING. KETHEL. ROTTERDAM. MAANDAG 28 NOVEMBER 1938-• -4 VIJF BLADEN. f$r «O? f\o,v KATH. VOLKSUNIVERSITEIT. TOONEELVEREENIGING „UTILE DULCI". aanrijding. GEVOLGEN VAN DE REGEN. CARILLONBESPELING. „DE GRAAL". BURGERLIJUCÈTsTAND. Overeenkomst met Rotterdam. HARMONIE WILTON FIJENOORD. ST. JOSEPH'S GEZELLENVER. S. H. V. „ALFER". dief gegrepen. ONTWIKKELINGSAVOND VOOR KATHOLIEKEN Het ivordt kouder. Matige tot krachtigen Westelijke tot Zuid-Westelijken wind, zwaar 1 oewolkt met opklaringen, enkele regenbuien, vooral aan de kust, iets kouder. |j Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt 27 Nov. te -g 14.55 uur aan alle posten: ,,Weest op uw hoede". Voor de wielrijders. WOENSDAG. Zon op 7.45. Zon onde 15.51. Maan op 12.06. Maan onder 23.17 Wielrijders lichten op van 16.21 1 tot 7.16. 1 AUTO SLIPTE OP DE WILLEMSBRUG ONGEVAL. Ïn27; f 10»- «P. "li 'r.T he' 7 TT V, 'ZX WbilyLeen, ondera™ of onderbeen, knieaehijf BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 iï>ee.RT kct nou, war. mêêREN Zien BEV'NQEN. BSNÜt. ^lT,n> ACHTER-N V y" Demonstratie-avond volksdans en volkszang. Op Woensdagavond a.s. om half negen zal in de groote bovenzaal van het Volksbond gebouw, Lange Haven 71, Schiedam, een demonstratieavond worden gehouden van yolkszang en Volksdans. Het programma zal bestaan uit Nederlandsche, Engelsche, Duit- sche en Scandinavische Volksdansen, afge wisseld met Volkvzang uit verschillende streken en landen. Het behoeft geen be toog dat dit een unieke gelegenheid is ken nis te maken met de Volksdans en zang zoo als deze al sedert jaren door de Kath. Volks universiteit te Rotterdam op haai cursussen wordt bevorderd, en met succes. Het ligt in de bedoeling om, indien zulks mogelijk blijkt, nog dit jaar, cursussen voor Volksdans en Volkszang te Schiedam te organiseeren. De velen, die prettige herinneringen heb ben aan de cursussen welke enkele jaren geleden te Schiedam werden gehouden zul len stellig dezen avond willen bijwonen en zullen niet nalaten hun vrienden en kennnis- sen op te wekken met hen mede te gaan. Toe gangskaarten zijn tegen den prijs van 0,25 op den avond aan de zaal verkrijgbaar. Deze draadloos overgebrachte, aan de „Daily Tel. and Morning Post" ont leende, opname werd gemaakt tij dens een der audiënties, welke Paus Pius XI giste ren heeft verleend. DOLF v. d. KUIL EVENAART NED. RECORD. Liefdadigheidsvoorstelling „Westerman en Zoon". Wij herinneren nog even aan de opvoe ring van het Nederlandsch Tooneelspel „Westerman en Zoon", welke a.s. Donderdag in het Passage Theater zal plaats hebben. De avonden van „Utile Dulci" behoeven eigenlijk geen aanbeveling meer, doch met het oog op de „Vereen, tot Bestrijding der Tuberculose" en de „Vereen, tot Bestrijding der Tuberculose" en de „Vereen, tot Bescher ming van Zuigelingen" twee zéér nuttige instellingen hier ter stede, die samen het batig saldo van dezen avond zullen deelen willen wij nog een laatste woord ter opwek king laten hooren. Naar wij vernamen zijn voor alle rangen nog kaarjten verkrijgbaar bij het Damescomité (Mevr. A. Houtmanvan Buysen c.s.). Op de 400 meter borstcrawl. De S Z. C.'er Dolf v. d. Kuil heeft Za terdag te Antwerpen deelgenomen aan inter nationale zwemwedstrijden, die daar zijn ge houden. Daar heeft hij op de .400 meter borst crawl het Ned. record, dat staat op naam van P. Stam, van de zwemver. Neptunus, Ban dóen, N. O. I., met een tijd van 5 min. 0,2 sec., geëvenaard. Een fraaie praestatie. Nu de Schiedammer in zulk een uitstekende conditie is, bestaat de kans, dat hij tijdens de morgenavond in Rotterdam te houden zwem wedstrijden op de 400 meter borstcrawl een nieuw Ned. record zal vestigen. Voorts neemt Dolf v. d. Kuil Woensdag deel aan wedstrijden in Amsterdam. Dan zwemt hij de 200 meter. Op Vrijdag 2 December volgt nog een herhhlingsvoorstelling voor de leden der Schiedamsche Burgerwacht" en hét „Natio naal Jongeren Verbond". Deze avond wordt echter in „Musis Sacrum" gehouden. Zaterdagmiddag om kwart over één heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een vierwielig motorrijtuig, dat vanaf de West- vest den Vlaardingerdijk opreed, en den wiel rijder A. v. W., die, komende vanaf den yiaardingerdijk, de Vlaardingerstraat wilde inrijden. Van W. reed zoo snel, dat hij niet tijdig kon stoppen en in aanraking kwam met de linker achterzijde van den auto. Zijn rijwiel werd beschadigd; hij zelf bleef onge deerd. Op de Broersvest is Zaterdagmiddag om half vijf de wielrijder AK., die, komen de vanuit de richting Koemarkt het Hee- renpad wilde inrijden, aangereden door den Motorrijder G. R., die uit de richting van de Singel naderde. Alhoewel R- krachtig rem- kon hij niet voorkomen, dat zijn motor rijwiel, ten gevolge van het natte wegdek, doorgleed en met het rijwiel in botsing kwam k. Werd van zi=n rijwiel geworpen, doch bekwam geen letsel; zijn rijwiel werd geheel vernield. In verband met het feit, dat 125 jaar ge leden de Prins van Oranje te Scheveningen aan wal stapte, zal deze week op a.s Woens dag 30 November de wekeiijksohe 'beiaard- bespeling op clen Janstoren gegeven wor- den in plaats van op Vrijdag. De bespeling doorden Stadsbeiaardier Ferd Timmermans, begint om half één n.m. Het programma turnde 1. Wilhelmus van "Nassaue. 2. Onze Driekleur d Andrae. 5. w" Holland houen Arnold Spool. 6. Wij leven vrij. „_i\ 7. Komt dank nu allen God (ko Woensdag 30 Nov.: Begin der naaicursus voor Graalleden aan de Huishoudschool. les duurt van 7,30 tot 9,30 uur. Het lesg*. - wordt op de eerste avond voldaan. Nieuwe deelneemsters kunnen zich tot Woensdag op geven bij haar cirkel- of sportleidster. Deze avond tweede les der kookcursus. Het leer lingen-aantal hiervan is al voltallig. Inkleedings- en inwijdingscursus: Voor de aspiranten en leden, die ingekleed of inge wijd wenschen te worden, begint binnenkort een cursus. Bij haar eigen cirkelleidster kun nen zij zich, indien zij dat nog niet deden, ten spoedigste opgeven. Sparen: Elke Maandagavond is er van half acht tot half tien gelegenheid om te sparen voor Graal-doeleinden, als uniform, insigne, weekend, kamp op het Fort, huis- houdcursus e.d. Dit kan in kleine bedragen gebeuren. Aangifte van 23—25 November. GEBOREN: Meta, d. van J. v. d. Plicht etl J, P de Groot, Rembrandtlaan 43 Wil- ]em, z. van J. H. C. Schulze en M. v, d. •fïoeven, Marconistraat 9 Donald, z. van A. Guller en G. A. Verhoeekx, Rotterd.dijk 15 Erna, d. van W Gnodde en A. G. Birke- Rieijer, St. Liduinastraat 88. OVERLEDEN: N. Mastenbroek 22 j. Korte Singelstraat 15. B. en W. schrijven, aan den Raad: Wij hebben de eer Uw Raad in herinnering te brengen, dat wij in ons voorstel van 7 October 1935 (onderwerp: Regeling met de Gemeente Rotterdam inzake eploitatie Oud- Mathenesse) o.m. het volgende mededeelden. „Reeds eenige jaren zijn wij in onderhan deling met onze ambtgenooten van Rotter dam in verband met een evetueele exploitatie van Oud-Mathenesse. In de eerste plaats was daarvoor nood zakelijk een ineensluitend uitbreidingsplan. Daarbij kwamen verschilende kwesties aan de orde. Als punt van gewicht deed zich daarbij de behoefte gevoelen aan een grensnormalisatie. De grens uitgaande van den Rotterdam- schedijk, wordt thans gevormd door een schuine lijn, gaande in Noordoostelijke rich ting. Het is duidelijk, dat deze grens bij bebou wing de onmogelijkste toestanden zou doen ontstaan. Door de wederzijdsche technische dien sten is daarom een nieuwe grens ontworpen geworden, waarbij er van werd uitgegaan, dat het totale gebied aan weerszijden onge veer gelijk zou blijven en waarbij de grens over het algemeen werd geprojecteerd op de grensscheidingen tusschen de bouwblokken. In hetzelfde voorstel schreven wij even verder: „Alleen achten onze ambtgenooten van Rotterdam de geprojecteerde grensnormali satie niet gelukkig. De grens zou daarbij een trapvorm verkrij gen en daarvan verwachten zij velerlei be zwaren. Naar aanleiding daarvan hebben wij ons tegenover onze ambtgenooten bereid ver klaard nader overleg te plegen om te onder zoeken, of over een eventueele andere oplos sing overeenstemming kan worden verkre gen". Overeenkomstig ons voorstel besloot Uw Raad in zijn vergadering van 8 November 1935 in beginsel zijn goedkeuring te hechten aan de daarin besproken regelingen, zoodat wij met de uitwerking daarvan konden ver der gaan. In de eerste plaats gold dit 't uitbreidings plan voor Oud-Mathenesse; in de tweede plaats de juiste vaststelling van de grensnor malisatie en in de derde plaats de ontpolde- ring. Het eerste punt, de herziening Van het uitbreidingsplan voor Oud-Mathenesse, werd spoedig vastgesteld. De grensnormalisatie (en in verband daar mede de ontpoldering) kwam daarentegen niet zoo gemakkelijk tot stand. et bleek niet mogelijk op den in principe aanvaarden grondslag tot overeenstemming te de door Rotterdam in 1935 betaalde trans portkosten dragen. In Nieuw-Mathenesse staat Rotterdam aan Schiedam in eigendom af een oppervlak groot pl.m. 3,88,89 H.A. en Schiedam aan Rotterdam pl.m. 2.09.00 H.A Het verschil ad 1.79.80 H.A. waarvan een deel voor straat is bestemd, be hoeft niet te worden betaald, daar de trans actie in Nieuw-Mathenesse met gesloten beur zen plaats vindt Over de ontpoldering van Oud-Mathenesse meenen wij wel te mogen eerwachten, dat deze geen moeilijkheden zal medebrengen. DE ORANJE-GARDE. DE RADIO-CENTRALE. Programma 5. Dinsdag 29 Nov. Luxemburg: 8,20—9,20 Eng. concert versen: 9,2010.35 Luxemburg. 11,35 Gevar. progr. Keulen: 11,35 12, omroep-orkest Luxemburg: 12,20—14,so dansmuziek; 12,50ca. 1,10 dansmuziek Diversen: 1,10—1,30 Brussel (Fr.): 1,3U— 1,50 concert; 1,50—2,20 gram. Luxemburg of Div.: 2,35—3,20 Eng. concert. Luxem burg: 3,20—4,20 Eng. concert. Luxemburg: of Div.: Eng. concert. Luxemburg: 4-40 5 50 Eng. concert. Parijs P. T. T: 5,55—6,2o koor-concert; 6,25—6,35 zang-voordracht Ree Progr.: 6.35—7,20 orkest Diversen. 7 20-7 50 Brussel (Ned.): 7,508,10 gespr. dagblad - Luxemburg of Div, 8 20-8,50 gevar. concert Brussel (Fr.): of Div.. 8,50 —10,50 concert; ca. 11—11,15 gram. Reg. Progr. of Div, 11,20—11,50 dansmuziek; 11,50 12 uur gram. Voor de programma's 1 t.m. 4 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether Zaterdag a.s. geeft bovengenoemd Harmo niegezelschap voor haar leden en donateurs een muziekuitvoering in den R. K. Volles- bond. Vandaar dat in het begin van 1937 een andere oplossing werd aanbevolen, waarvan thans wordt uitgegaan; de grens in Oud- Mathenesse wordt thans gevormd door den grooten Noord-Zuidweg, dien Roterdam al daar evenwijdig aan onze Boerhavelaan ont worpen heeft, met dien verstande dat het grootste gedeelte van den weg Rotterdamsch gebied en slechts een strook daarvan tei breedte van 12 M .Schiedamsch territoir zal zijn. Op deze strook zal dan worden aange legd een parallelstraat voor het plaatselijk verkeer lang^ de op Schiedamsch gebied te stichten bebouwing. Oorspronkelijk woog tegen deze oplossing bij ons College wel sterk het bezwaar van den meerderen afstand van grondgebied, doch waar op zichzelf deze grens zeer aannemelijk is, hebben wij gemeend over dit bezwaar te moeten heenstappen. Bij de onderhandelingen heeft men zich niet tot Oud-Mathenesse beperkt; ook in Nieuw-Mathenesse, het terrein ten Zuiden van Schielands Hoogen Zeedijk, is een nieuwe grens ontworpen. Scheen het een tijdlang, dat door omleg ging van de waterkeering aldaar (Groene Dijk) naar Rotterdamsch gebied (Gustoweg) de grensregeling c.a. in Nieuw-Mathenesse voor onze gemeente voordeelig zou zijn, bij de nadere uitwerking bleek, dat deze omleg ging voor onze gemeente zoo belangrijke kos ten zou medebrengen, dat dit voedsel zou worden te niet gedaan. Zooals bekend is wordt bedoelde waterkee ring thans binnen ons eigen gebied omgelegd. De grensregeling in Nieuw Mathenesse heeft dan ook veel van haar aantrekkelijk heid verloren; wel biedt deze eenige compen satie tegenover den gebiedsafstand in Oud- Mathenesse, doch wij hebben haar voor on ze gemeente van zoo weinig belang geacht, dat wij onze ambtgenooten van Rotterdam tenslotte hebben vrij gelaten deze al dan niet in de regeling te betrekken. Deze heb ben echter de voorkeur gegeven aan een re geling voor de beide Mathenesse's, zoodat bijgevoegd ontwerp dan ook hiervan uitgaat, wat bij ons niet op bezwaren stuit. De grensregeling (waarvan wij reeds een overzicht gaven aan de hand van Rotter- damsche gegevens Red. N. Sch. Crt.) komt hierop neer, dat in Oud-Mathenesse door Schiedam aan Rotterdam aan grondgebied wordt afgestaan pl.m. 7.70.50 H.A. en door Rotterdam aan Schiedam pl.m. 2,07,40 H.A. In Nieuw-Mathenesse staat Rotterdam aan Schiedam af pl.m. 3,15.40 H.A., Schiedam aan Rotterdam pl.m. 2,09.00 H.A., zoodat uit eindelijk het grondgebied van Schiedam met pl.m. 4.56.70 H.A. wordt verkleind. Met de grensregeling gaat gepaard een be langrijke grondruiling (art. 2 van het ont werp), daar ook thans weer het reeds eer der aangenomen beginsel wordt toegepast, dat da beide gemeenten niet op elkanders gebied privaateigendom hebben. In Oud-Mathenesse zullen eigendom van Schiedam worden eenige perceelen ter geza menlijke grootte van pl.m. 5.84.59 H.A., ter wijl Schiedam aldaar aan Rotterdam zal over dragen een oppervlakte van pl.m. 4.47.10 H.A. Voor het verschil ad pl.m. 2,47.49 H.A. zal door Schiedam worden betaald ƒ2,50 per c.A., terwijl hierover verschuldigd zal zijn een rente ad 5 pet. van den 25 Juni 1935 af. Bo vendien zal Schiedam een evenredig deel van De wandelclub heeft succes. De Wandel Club van de Oranje Garde on der leiding van den heer J. v. Zellem, be haalde bij den afstandsmarsch over 25 K.M. .een groeps en een 4den prijs bestaande uit een zilveren medaille. Deze marsch was uitgeschreven door de E. H. B. O. te Vlaardingen. Bij het vijf-jarig bestaan van de gecentra liseerde Gezellenvereeniging werd aan alle iongemannen van Schiedam 'n triduum aan geboden waarvan door velen dankbaar ge bruik- gemaakt is. De District Praeses Pater Terstegen O.P. leidde dit op fijne wijze. Donderdag j.l. hield de Centraal Praeses H. J. Drost in de Havenkerk een propaganda- rede voor de Gezellenvereeniging. Allen die op dien avond de wensch te ken nen gaven, om met de vereeniging kennis te komen maken, worden verzocht dit te doen morgenavond 9 uur in het Gezellengebouw. Nieuwe Haven no. 121. De Praeses zal dan een en ander duidelijk uiteenzetten. Een ieder is welkom. Gisteren heeft de S ,H. V. „de Alfer" een onderling concours gehouden in de Nieu we Haven. De prijzen werden behaald als volgt: 1. J. Hoogstad, 2. W. Sommers, 3. A. v. d. Berg, 4 J- v d. Heiden, 5 A. Nette- brijer, 6 H.'v. d .Wahl. Wegens diefstal van rijwiel-belastingmer ken en portemonnaies met geld, ten nadeele van zijn mede-arbeiders, is j.l. Zaterdag door de recherche alhier gearresteerd de 22 jarige opperman J. J. H. Hij is aan het hoofdbureau van politie in verzekerde bewa ring gesteld. HET GROENE KRUIS. Ii café De Vergulde Valk heeft Het Groene Kruis een buitengewone ledenverga dering gehouden. Tot'Ue oprichting van een onderafdeeling wijkverpleging kon niet wor den besloten,' omdat de subsidie, voor wijk verpleging hierdoor in 't gedrang koim. Be sloten werd tot reglementswijziging waarbij o.a. het bestuur met enkele leden zal worden uitgebreid. Tot de wijkverpleging bleken 111 leden toegetreden te zijn. TENTOONSTELLING EN F AINC Y-FAIR. Het was een goede gedachte van het be stuur om gisteren bij de tentoonstelling van handwerken van de schoolkinderen, nu eens niet met looltjes te leuren. Men kan van het goede teveel krijgen en het was opval lend, hoe nu de belangstelling voor de fraaie handwerkstukjes veel grooter was dan vo rige jaren De attractie-exploitanten vaarden er wel bij en wij durven haast wel voor spellen, dat van de recette naast een Kerst feestje voor de schooljeugd er nog wel een snippertje voor eew kleine St. Nicolaastracta- tie af zal kunnen. Het onderwijzend personeel heeft een drukke-, doch niettemin een gezellige dag achter de rug. Zoowel in den morgen als in de namiddaguren was de tentoonstelling gere- geld zeer druk bezocht. Naar we vernemen zullen de handwerk- stukjes onder de schoolkinderen worden ver loot. Enkele mooie stukken werden als prijzen voor attracties benut. De tweede ontwikkelingsavond had on danks 't gure herfstweer toch Vrijdag-avond nog een zeer bevredigend aantal belangstel lenden naar het Vereenigingsgebouw getrok ken. De leiding was dezen keer in handen van den voorzitter van den L. T. B„ den heer L. J. Lansbergen, die na een kort wel komstwoord het woord gaf aan pastoor Bur- De zeereerw. heer Pastoor heeft vervolgens op de hem bekende wijze een 20-tal inge komen vragen beantwoord. Enkelen der in gezonden vragen waren echter van een zoo danig ingewikkelden aard, dat een meer uit gebreide toelichting aan het antwoord zou lllillllllllllllllllllllMIilllllIllllllllllllllilllllllllllllllllllHlllllIlllllll^ moeten voorafgaan. Waar de avond toch reeds rijk gevuld werd, zullen de overgebleven vragen ter gelegener tijd behandeld worden. De voorzitter vertolkte den dank der toe hoorders, dankte de velen vragenstellers, die zelf deze ontwikkelingsavond hadden bereid en sloot hierna de bijeenkomst op gebruike lijke wijze. OVERDRACHT GRAFMONUMENT WIJLEN DR. SAUER. Zaterdagmiddag had op de Ned. Herv. Be graafplaats alhier de overdracht plaats van het door de burgerij geschonken grafmonu ment voor wijlen dr. Sauer. Hiertoe had men zich verzameld in het kerkgebouw, waar wij naast de familie op merkten het hiervoor opgerichte comité, de beide wethouders, de heeren J. de Jong en Jac. Poot, de gemeente-secretaris, de heer C. Brunt, kapelaan P. J. Zoutenbier, voorts vertegenwoordigers van de Coöp. Brandwaar - borg maatschappij; Het Groene Kruis; Zie kenhuisverzekering; E.H.B.O., Werklieden vereniging, Handboogschutterij. De Burge meester was wegens ongesteldheid verhin derd- TT', De heer Jac. Poot, voorzitter van het Uit voerend comité sprak hier de familie toe, betreffende haft doel der samenkomst en wijdde enkele woorden van verdiensten aan wijlen dr. Sauer voor hetgeen hij voor de gemeente, in het bijzonder voor de kerk was geweest. Hierna noodigde hij de familie en verdere aanwezigen uit hem te volgen naar het graf, waar de overdracht plaats zou vin den. Bij afwezigheid van den burgemeester sprak hier wethouder J. de Jong de familie toe. Spreker schetste de verdiensten van wijlen dr. Sauer voor de gemeente en voor de ver schillende verenigingen, waar dr. Sauer een werkzaam aandeel in had. De gedachte is toen ontstaan om als aandenken aan hem een steen op dit graf te plaatsen. Spr. zeide door giften, niet alleen uit Ke- thel, doch ook ver daar buiten zijn wij in staat gesteld, geachte familie, deze steen als aan den kern en uiting van groote waardee ring en dankbaarheid voor al het goede wat hij voor de gemeente heeft gedaan, aan u over te dragen. De oudste zoon, dr. H. Sauer uit Dor drecht, dankte namens zijn moeder en ver dere familie voor de waardeering en het aan denken zijner vader. Steeds had vader de eenvoud tot voorbeeld gesteld te meer dank baar waren zij nu op vaders graf deze een voudige steen geplaatst was. En na dank ge bracht te hebben aan alle voor deze schen king was deze plechtigheid, welke wegens het ongunstige weer niet vele belangstellende had getrokken, afgeloopen. De steen welke boven aan een eenvoudige versiering van hartsteen heeft waarin het doktersembleem is uitge houwen en waaronder aan een hartsteenen vaas is geplaatst, draagt het opschrift: „Ga- briël Sauer, in leven arts te Kethel van 1896 tot 1937. Geb. 3 Dec. 1871, overleden 24 Aug. 1938 Uit dankbaarheid geschonken door de Ke- thelsche burgerij. In Noord Frankrijk, waar in verschillende bedrijven het werk werd neergelegd werden omvangrijke maatregelen genom en om onlusten te voorkomen. Bij de fabrieken „Escaut et Meuse" staa t de garde mobile op haar post. Beide inzittenden gewond, de brug beschadigd. Om kwart voor 10 Zaterdagavond reed dr. F. H. M. van den Randweg met zijn auto over de Willemsbrug. De wagen is daar door tot nu toe onbekende oorzaak geslipt en reed tegen den bovenbouw van de brug. De auto werd aan de voorzijde zoo goed als geheel vernield, terwijl van de brug een verbin- dmgsstang doormidden brak. De dokter en zijn echtgenoote, die naast hem. zat, werden met hoofdwonden per auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd, waar zij werden verbonden. De auto is met een takelwagen weggesleept. Gisterenmiddag heeft de 34-jarige los- werkman G. Voorwald wonende Anna Pau- lownastraat bij het voetballen aan den Dorps weg een schop tegen het hoofd gekregen. De man bekwam een hoofdwonde en een hersen schudding en is per auto van den G.G.D. ver voerd naar het ziekenhuis aan den Coolsin gel. Dn Gr»ti..0ngev,dJen™rzekering bedra.g, 3.000 bij levenlange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; f 1000 bij overlijden tengevolge van een ande, 'JTvtagei volledig lid van een duim, of voor het verlies van twee leden van een wijsvinger; 25 voor het verhes van alle leden van een anderen vinger, of van een lui van een wijsvinger, by sleutelbeen of enkel; 10.— voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Een en ander volgens de geldende voorwaarden gelijk deze eenm p - De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2.55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10 per drie maanden 3. LOSSE EXEMPLAREN verkrijgbaar A 5 ct. per stuk. De prijs der ADVERTENTIES bedraagt zo ets. per regel. Bij contract reductie. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 8144 Uitgave van de N.V. de Courant De Maas bode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels 1.55, elke regel meei 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie Reclames tusschen den tekst dubbel adv.- tarief. Liefdadigheidsadvertentiën nail tarief. Familieberichten lü cent per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten worden geplaatsl in de gezamenlijke vier dagbladen. Het Nieuwe Dagblad de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 1