Nat. Bezit ¥m. H. Müller Co. 1 ;s,sr.'p feMrsBP'Ti ÖTUKKÈM toekomst beeld ma EMISSIE ƒ2.000.000 5 PCT. PREF. WINSTDEELENDE AANDEELEN A PARI. EEN BER 1938 VAN DEN GEMEENTERAAD RIJKSPOSTSPAARBANK In verband met uitbreiding lijnreederij -belangen. EXCELSIOR. BURGERLIJKE STAND. GEVONDEN VOORWERPEN KETHEL. VOOR DE ARMEN. ST. NICOLAASFEEST R. K. VOLKS BOND. ZAKKENROLLER SLAAT GOEDEN SLAG. Portemonnaie met 350 gulden gerold. CONSERVATORIUMHOLTHAUS. OPROEP. MAILVERZENDING. i ROTTERDAM: de begrootingsdebatten. UStevC~S Inzake mbsidieering van 40-JARIG ZAKENJUBILÉ. GALAND—DIE HAGHE. Aanvullingsagenda. Voorstel van B. en W. om naar aanleiding van de met het College van Gedeputeerde Staten dezer provincie ter zake gevoerde correspondentie, te besluiten tot wijziging van de gemeente-begrooting voor bet dienst jaar 1938. Voorstel van B. en W.i a. tot het verleenen van een crediet van 3250 voor de oprichting van een houten ge bouw aan het Oude Kerkhof ten behoeve van de tijdelijke huisvesting van de Afdee- ling Belastingen; b tot wijziging der gemeente-begrooting Voor het dienstjaar 1938, model D. 3250. Voorstel van B. en W. om, in verband met den afloop van de Koninklijke goedkeu-ring per 1 October 1938, te besluiten tot vast stelling van een nieuwe verordening op de heffing en op de invordering van het school geld voor de Nijverheidsavondschool te Schiedam. Voorstel van B. en W. tot het aangaan Vein een overeenkomst met de N.V. „Gekro te Overschie inzake de destructie van cada vers en afvaldeelen van slachtdieren, betref fende het gebied van den „Keuringskring Schiedam". Voor stel van B. en W. om te besluiten tot tewerkstelling van een 60-tal jeugdige werkloozen gedurende een 40-tal weken, wel ke in het Volkspark met allerlei werkzaam heden zullen worden belast. Aanvullingslijst van ingekomen stukken. Van B. en W. voorstel tot wijziging van de bebouwingsvoorwaarden, vervat in het raadsbesluit van 16 September 1938, betref fende verkoop aan den heer C. v. d. Wete ring van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Boerhavelaan O.Z., Lorentzplein Z.O.Z. en de Lorentzlaan Z.W.Z. Dienovereenkomstig te besluiten. Van B. en W. voorstel tot verweer in rech ten zoowel in eersten aanleg als zoo noo dig in hooger beroep tegen den heer J. Liemberg, schipper van jaet motorschip ,,V i- tesse", ter zake van den eisch in rechten in gesteld tengevolge van de aanvaring van ge noemd motorschip met de Koemarktbrug. Dienovereenkomstig te- besluiten. Van het Centraal Comité en het Bestuur van de Afdeeling Schiedam van den Eersten Nederlandschen Bond van Oud-Onderofficie ren van land-, zeemacht en koloniën adres, houdende verzoek om toestemming tot het organiseeren van een sport-feestpark in sa menwerking met' diverse sportvereenigingen op een gemeenteterrein aan den Rotterdam- senedijk ten bate van het ondersteunings fonds voor behoeftige leden, hun weduwen en weezen. in handen te stellen van B en W. om ad- vies Van den heer T. F. J. Muller Massis, lui tenant-generaal b. d. en lid van den Raad van State, schrijven waarin hij als eere-voor- zitter van genoemden bond gaarne voormeld verzoek ondersteunt. In handen te stellen van B. en W. om advies 1 Aan het kantoor der posterijen te Schiedam werd in den loop der maand November 1933 op spaarbankboekjes ingelegd 8856266 en terugbetaald 5295803. Derhalve 3o60463 meer ingelegd dan terugbetaald. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 82. -i mn - 1<3T (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur, Mag ik U beleefd verzoeken het volgende in Uw veelgelezen dagblad te willen opne men. Eenige dagen geleden werd de Burgerij, bij wijze van Sint Nicolaas-surprise, verblijf met de mededeeling, dat van 15 Juni tot 10 September a.s. in het Volkspark eene bloe mententoonstelling zal worden gehouden, welke tevens zal worden opgeluisterd door tuinmeubels een tentoonstellingshal, een bas sin met springfontein, een slingerend beekje een restaurant, alles des avonds op doel treffende wijze verlicht. Deze mededeeling ziet er werkelijk heel onschuldig uit en de argelooze lezer kan niet anders dan zich verheugen over de sroote gulheid waarmede hem al die heer lijkheden zoo maar in schoot geworpen wor- Beziet men echter de zaak eens wat na der en liefst ter plaatse, dan wordt die uit bundige blijdschap toch -wel wat heel erg be koeld, vooral wanneer men er bemerkt tot welken enormen prijs al deze heerlijkhe den, welke slechts twee maanden zullen du ren, moeten gekocht worden. In de mededeeling werd hiervan heel geen gewag gemaakt Niets kon ons dan ook doen bevroeden, dat'voor dit plan haast al onze prachtige lanen, de trots en het sieraad van ons bosch, benevens veel mooie en sierlijke boomgroepen, geheel moeten worden opge ruimd Het is er nu reeds eene geweldige hakpartij en men vraagt zich bij het_ zien neerhalen van al die reuzen onwillekeurig aia of het belang van het bosch en ook ons al ler belahg, met deze tentoonstellingsplan nen wel gebaat zijn. Hoogachtend, E. M.BEUKERS. PLEIDOOI VOOR BEPLANTING. Hoek WarandeSchoolstraat. Geachte Redactie, Toén ik las, dat een groot gedeelte van het Sterrenbosch een grootsche bloemenversie ring zal krijgen, daartoe in staat gesteld door het Bollen-Comité, dat reclame maaktyoor deze unieke Nederlandsche plant, dacht ik onmiddellijk aan het terrein op den hoek WarandeSchoolstraat. Dit terrein ligt al jaren op bebouwing te wachten en is ook sedert jaren een ware modderpoel geweest_ Vraag het eens in de scholen uit de om geving vraag het eens aan de ouders der kinderen, hoevelen er met natte voeten op school en thuis komen. Naar aanleiding van de gestelde vragen in de afdeelingen voor onderzoek der ge meentebegrooting en dit is dit jaar me eerst zeggen Burgemeester en Wethou ders in'de Memorie van Antwoord, dat on derzocht zal worden of maatregelen kunnen worden genomen tot verbetering van den toestand aldaar. Welnu, zou het nu niet mogelijk zijn, ook dat terrein voor reclame te benutten en van een aantal bloembollen enz. te voorzien. De omwonenden zullen er dankbaar voor zijn en het landelijk schoon van de Warande zal er zeer mee worden verhoogd. Vriendelijk dank voor de plaatsing. Schiedam, 10-12-1938 Hoogachtend De Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V. en Lahouchere Co. N.V. berichten, dat zij hij hun kantoren uitsluitend voor de houders van gewone commanditaire aandee- len Serie I en II der C.V. Nationaal Bezit van Aandeelen Wm H. Müller Co. en van commanditaire aandeelen C.V. Wm H. Mül ler Co. (Nos. 1—75.000), voor zoover deze nog niet in aandeelen Nationaal Bezit zijn omgewisseld, de inschrijving openstellen op 1500 commanditaire aandeelen Serie A (o pet. preferente winstdeelende), elk groot nom. 1000, aan toonder, in de C.V. Nationaal Bezit van Aandeelen Wm H. Müller Co., deelende in de winst van 1 Januari 1939 af, op welke commanditaire aandeelen steeds zonder eenige korting dezelfde uitkeeringen zullen worden gedaan als op de 5 pet. prefe rente winstdeelende aandeelen in Wm H. Müller Co. N.V., op Donderdag 15 Decem ber 1938, tot den koers van 100 pet. Uitbreiding lijnreederij-belangen. In verband met de voorgenomen uitgifte van nom. 2.000.000 aandeelen serie A (5 pet. pre ferente winstdeelende) der C. V. Nationaal B zit van Aandeelen Wm. H. Müller Co., heeft POST. Hockey-uitslag van de gisteren gespeel de wedstrijd Dames Excelsior 2—D. D. H. c. GEBOREN: Bas A. F., zoon van J. A. van Hurck en J. Kerkhoff, Aleidastraat 88 René, zoon van A. Maltha en A. de Jong, Nassaulaan 7g. OVERLEDEN: S. S. Mohammed Hoossem, 57 jaar, binnen deze gemeente. (Tijdvak van 3—9 Dec. 1938). Te bevragen aan het hoofdbureau van politie, op alle werkdagen tusschen 1 en 2 uur, de navol gende gevonden voorwerpen: boordje, cein tuur, dop van radiateur, kinderhandschoen, dameshandschoen, handbeschermer van rij wiel motorhandschoenen, heerenhandschoe nen lucifers in étui, medaillon, kindermuts, ijzeren plaat, portemonnaie met inhoud, kin- derrozenkrans, diverse sleutels, za m gonie zakken, zakje met brood. Bij vinders. Indien voorwerpen bij vin ders worden afgehaald, wordt hiervan bericht verzocht aan het hoofdbureau van politie te Schiedam: kinderarmbandje, F. v. d. Lubbe, Zuidlandschestraat 11; aardappelen m zak H W van Kersen, Aleidastraat 81; breiwerk met naalden, C. Verheij, Strijenschestraat 9; bril in étui, M. Kerklaan, Ph van Bour- gondiëstraat 5b; breekijzer, A. Scheffers wal- baas Hoofdplein; jongenscape G. Oyerdelin- den, Wattstraat 61b; etui met schrijfbehoef ten, J. Verbeek, J. A. A. Alb. Thijmstraat 5b; étui met vulpen en vulpotlood, b> Vlaard.dijk 213a; heerenhandschoen, glace, A. Anemat, Noordvestsingel 63b; da™es^a"d~ schoen, L. Grootveld, Voltastr,aat 29, hoiid, Gem. Reiniging; gebr kinderhandscho van Eijk, Singel 214; hondje, M. Hoxks Singelstraat 25; motorhandschoen, F. H- «jan sen, Galiieistraat 37a; hondje, pmcertje, Ge Reiniging; wollen dameshandschoen, JV ker, van Dijckstraat 23a; armbandhorloge,c. de Leede. N. Maasstraat 99b; gebr. hand schoenen, J. A. C. Schulze, Noordmolenstr. 48b; R. K. kerkboekje, D. Lodewegen, /.war- tewaalschestraat. 42a; dameskousen, L. ae Roo, Broersveld 14a; pakje breiwerk met breinaalden, H. Wever GeervHetschestraat 9 damesportemonnaie met mh„ P. Spruit J. A. Alb. Thijmstraat 65a; damesparapluie, B. v Dorp Hoogstraat 61b; portemonnaie met inh. L Voorbach, K. Singelstraat 17; njwielbel. merk in étui, L. J. v. dToornLekstraai^b. naar regenpijpen» J. Vermeulen, Havendijtc 35rijwfelbel merk in étui, J. Viveen, Mid- delharnisschestraat 19; kosteloos njwielbe. merk, M. van Minnen, Nic. Beetsstraat 67, Vlaardingen; paar overschoenen, S. Wartena, Boerhavelaan 94b; dameschortje A. van Ras teren, Hoflaanstraat 2; zwarte vulpen, F Ode, R'damschedijk 298; vuilnisemmer, J Schuur- mans, Ouddorpschestraat lb; vulpotlood, zil veren, J. Ten Ham. Julianalaan 100b. ferente winstdeelende) zit van Aandeelen Wm. het bestuur een schrijven ontvangen van Wm H. Müller Co., N.V., waaraan wij het vol gende ontleenen; In 1935 hadden wij ons als eerste doel ge steld de financieele positie te versterken door afdoening van alle kapitaalschulden. He*, resultaat ist^lat de schulden der onderneming die on 1 Januari 1935 nog ongeveer 8.50U.UUU bedroegen (waaronder 6140.000 abliga'tielee- nine van de C.V. Wm. H. Muller Co.), thans met vermijding van nieuwe gedelgd, behoudens een bedrag van 1-J45^ obligaties van de C.V. Wm. H Muller Co, waarvan per 2 Januari a.s. wederom 200.000 aflosbaar zijn gesteld. Wat het bedrijf betreft, was eenerzijds ons streven gericht op afstooting van alle niet mei de scheepvaart- en ertszaken samenhangende belangen, anderzijds bleven wij bedacht op ver sterking en verdere ontwikkeling zoowel an onze scheepvaartbelangen als van ons ertsoe' drijf. B I Zoo overwegen wij thans een verdere uit breiding van onze belangen bij de lijnreederij. In de tweede helft van 1936 werd onder me dewerking van de Benas overeenstemming be- rlikt omtrent het overnemen door een nieuwe vennootschap van den vrachtdienst van Amster- dam op Zuid-Amerika. In het loopende boekjaar zijn wij over de uitkomsten dezer vennootschap tevreden. Wij zijn thans met de Benas en den Raad van Beheer van de N.V. tot Voortzetting van den Koninklijken Hollandschen Lloyd van oor deel, dat de omstandigheden een afwikkeling van de financieele relatie, die nog tusschen de Benas en genoemde vennootschap bestaat, toe- laten en dat deze zich zon^.^nNLcl^Vè^s van de Benas verder kan ontwikkelen. De Benas heeft zich dan ook bereid verklaard, de nog met haar bestaande financieele overeenkom sten op voorwaarden, die voor de vrije ontwil - keling der reederij Sunstig^jn, te beeindigen, mits het kapitaal van de N.V. tot Voortzet.mg van den Koninklijken Hollandschen Lloyd voor 1 Januari 1939 met 2.000.000 wordt vergroot waardoor deze onderneming op een gezonde basis zal zijn gesteld en op eigen beenen kan staan. Wii hebben ons bereid verklaard voor een overwegend bedrag aan deze kapitaalsvergroo- ting deel te nemen en zijn van meemng, dat door deze voorgenomen uitbreiding van ons be lang bii de N.V. tot Voortzetting van den Ko ninklijken Hollandschen Lloyd, waartoe de ry'd- delen door de onderhavige uitgifte verkregen worden, de basis onzer scheepvaartbelangen verbreed en onze positie als scheepvaartonder neming versterkt zal worden. Daarnevens mo- J; het. te verwachten rendement, aandeelen een preferent dividend ontvangen tot 5 pet. en daarenboven zullen ontvangen 14 pet. dividend voor ieder 1 pet. dividend, dat de gewone aandeelen onzer vennootschap (resp. de commanditaire aandeelen der C.V. Wm H. Müller Co.) over het betreffende boekjaar boven de 6 pet. ontvangen, met dien verstande dat het maximum totaal dividend op bedoelde preferente aandeelen 6 pet. bedraagt. Hierbij zij aangeteekend, dat over 1936 een dividend van 4 pet. en over 1937 van 8 pet. op de commanditaire aandeelen der C.V. Wm H. Müller Co. werd uitgekeerd. Naast de preferentie bij de winstverdeeling en het recht op een deel der overwinst, zijn aan de preferente aandeelen volgens de gewijzigde statuten van Wm H. Müller Co. N.V., eenige rechten verbonden, welke in het kort op het volgende neerkomen: a. het nom. bedrag der geplaatste pref. aan deelen zal nooit hooger mogen zijn dan de helft van het nom. bedrag der geplaatste gewone aandeelen; b. voor de uitgifte van obligatieleeningen zal de toestemming noodig zijn van de vergadering van houders van preferente aandeelen, waarin ten minste van het uitstaande bedrag aan pref. aandeelen vertegenwoordigd is en welke terzake besluit met van de geldig uitge brachte stemmen. Mocht in zoodanige vergade ring het vereischte quorum niet aanwezig zijn. dan wordt een tweede vergadering gehouder# welke, ongeacht het daarin vertegenwoordigde pref. kapitaal, met een meerderheid van der geldig uitgebrachte stemmen beslist; e. intrekking der geplaatste pref. aandeelen of vermindering van het bedrag daarvan zal te allen tijde kunnen geschieden, doch slechts door terugbetaling op die aandeelen van 15 pet. meer dan het bedrag, waarmede hun nom. bedrag wordt verminderd, alzoo bij geheele intrekking dier aandeelen van 1150, op elk aandeel, plus loopend dividend; d. besluiten tot wijziging der statutaire rech ten der pref. aandeelhouders zullen de goed keuring behoeven van de vergadering van hou ders van pref. aandeelen, besluitende op den voet als hierboven sub b. omschreven; e. bij liquidatie wordt na voldoening van alle schulden allereerst op de pref. aandeelen het nom. bedrag dezer aandeelen plus loopend dividend terugbetaald. Winst eerste negen maanden 795.000. Ten aanzien van den gang van zaken bij ons bedrijf kan het volgende worden medegedeeld: In de jaren 1935, 1936 en 1937 zou, in aanmer king nemend de rentebesparing op sindsdien afgeloste en pér 2 Januari 1939 aflosbaar ge stelde verplichtingen, en met uitschakeling eenerzijds van buitengewone winsten, anderzijds van onverplichte dotaties en onverplichte reser veeringen, het voor de betalingvan het pref. dividend beschikbare saldo als volgt zijn ge weest: 1935 570.000; 1936 625.000; 1937 1.520.000. Blijkens tusschentijdsche balans per 30 Sept. 1938 bedraagt het netto winstsaldo over de eerste 9 maanden van het loöpende boekjaar 795.000. Bij de beoordeeling van bovengenoemde cijfers moet er uiteraard rekening mede worden ge houden, dat de baten uit het belang, voor welks verkrijging de onderhavige uitgifte plaats vindt, buiten beschouwing zijn gelaten. Voor 5 pet. pref. dividend op de thans uit te geven 2.000.000 pref. aandeelen is Lf belasting niet medegerekend een bedrag van 100.000 per jaar noodig." De gisteren gehouden schaalcollecte in de St. Rosalia-kerk ten bate der armen heeft na de gehouden liefdadigheidspredicaties van den weleerw. pater G. Sengers, opge. bracht 678.21 plus een bon voor 125 krem tenbrooden. De schaalcollecte gehouden in de kerk van de H. Liduina (Hillegersberg) ten bate van het parochiaal armbestuur heeft na de ge houden predicaties van den weleerw. heer H. A. A. Rouw, opgebracht 336. Het Vereenigingsgebouw aan het Afri- kaanderplein daverde Zaterdagmiddag van t gejoel en gezang van 'n 700-tal kinderen, die daar bijeen waren gekomen op uitnoodiging van het St. Nicolaascomité Rotterdam-Zuid van den R. K. Volksbond. Om kwart over 2 opende de voorzitter, de heer J. P. Breugelmans, met gebed en woor den van welkom. Waarna hij aandacht vroeg voor St. Nocolaas, die met een zijner Pieten in aantocht was. Inderdaad verscheen daar de goede Sint, ingehaald door muziek, ter wijl de kinderen uit volle borst meezongen: Zie ginds komt de stoomboot" en „St. Nico- laas is jarig". De grijze Bisschop sprak de kinderen toe en deelde eenige vermaningen uit. Vervolgens was de beurt aan het Gezel schap de Wit, dat de kleinen op zeer prettige wijze wist bezig te houden, eerst met het optreden van een acrobaat-clown, daarna met goochelen. Vooral de poppenkast had een ongekend succes en de avonturen van Katrijn en de Hondenmepper werden leven dig meegeleefd. Onderwijl gingen ijverige handen rond om melk, suikergoed, krenten bollen e.d. rond te deelen. En toen na een drietal uren het einde van den zeer geslaag den middag sloeg, kreeg ieder kinder nog een stuk speelgoed en een zak lekkers mee naar huis. De kinderen van de Oranjevereeniging Prinses Beatrix, hebben in de zaal Salva- tori aan de Teilingerstraat het St. Nicolaas- feest gevierd. Nadat de voorzitter, de heer P. J. v. d. Linden den St. Nicolaasmiddag had ge opend, werden de kinderen aangenaam be zig gehouden met film en poppenkast Na eenige films, verscheen de goede St. Nicolaas met zijn zwarten knecht. Beiden werden natuurlijk met gejuich begroet. In de zaal sprak de Sint de kinderen toe, waarbij hij ook een woord van ernstig ver maan 'tot de minder ijverige kinderen liét hooren. Aan het eind van het feest werd ieder kind een zak lekkers aangeboden. De Volkstuindersvereeniging „Ons Streven" heeft in gebouw Music Sacrum, zooals ieder aar gewoonlijk, met de kinderen en ouders St. Nicolaasfeest gevierd. Voor een geheel gevulde zaal sprak de voorzitter een toepasselijk openingswoord. De feestcommissie had zich de welwillende medewerking verzekerd van Frans Foort accordeonnist met partnerin, the 5 Tijgerek- kers, Jonny en Ys, beide zang en guitaar, die een waar succes mochten boeken. Ter afwis seling werden eenige leuke films vertoond. Ook St. Nicolaas en zijn knecht brachten een bezoek. Nadat de kinderen in den loop van den avond door de dames waren ont haal en tot slot een zak van alles wat zij hadden gekregen, trokken zij met hun ouders vol vreugde en ten zeerste voldaan naar huis. Op de weekmarkt aan den Goudschesingel heeft een zakkenroller een goeden slag ge slagen. Ten nadeele van W. de L. wonende aan het Haringplein werd een portemonnaie gerold inhoudende 350 gulden. WATERLEIDING GESPRONGEN Vermoedelijk ten gevolge van het drukke verkeer over onze wegen zijn m het Noord- einde op twee plaatsen de waterleiding ge sprongen. Door den bedrijfsleider werd het euvel verholpen. Laat ons inmiddels hopen dat zulks in deze dagen op de Schiedamsche weg niet gebeurt, daar anders het heele dorp van leidingwater verstoken zou zijn. FEESTAVOND WERKLOOZENCOMITé. In de zaal van de .Vriendschap heeft het Werkloozencomité Zaterdag een feestavond voor haar leden gegeven met medewerking van het duo Albers uit Schiedam. Voor de gehouden tombola waren diverse prijzen be schikbaar gesteld. De onkosten werden ge heel uit de kas b^aald, voorts waren vrij willige giften bijeen gebracht. De heer B van Noordennen opende en sloot den feestavond. Des namiddags werden de kinderen der werkloozen getracteerd en bracht St. Nicolaas en zijn knecht een be zoek aan het jonge volkje. Een poppenkas.- vertooning en een snelteekenaar wisten de kinderen de noodige afleiding en vermaak te bezorgen. Tot slot kreeg elk kind nog een verrassing mee naar huis. De Oranje Buurtver. „Spangen" heeft Za terdag het St. Nicolaasfeest gevierd in de zaal „Alhena" aan den Mathenesserweg. Te half drie n.m. arriveerde St. Nicolaas met twee knechts aan de zaal De voorzitter der Vereeniging heette St. Nicolaas hartelijk wel kom. Hierna werd door 325 kindermonden St. Nicolaas hartelijk toegezongen. Verschillende stukjes, waaronder vooral een lïntenspel, uitgevoerd door een aantal kinde ren. vielen zeer in den smaak. Ook het kinderkoor „Breatrix", onderafdeeling der „O. B. S." zong zeer verdienstelijk o. 1_ V. den heer Joh. W. Pet. Een film vertooning wekte lachsalvo's. JXa afloop kreeg elk kind van St. Nicolaas êen passend cadeau en een zak versnaperingen, waarna ieder zeer voldaan huiswaarts ging. Zou de heer V., schrijver van het ingezon den stukje in de Maasbode van 16 Novem ber 1.1. avondblad, vierde blad, blz. 16, onder den titel:: „Weg met de kerkboeken en bijbels" zoo goed willen zijn zijn naam en adres nog eens op te geven aan de redactie van de Maasbode, die deze niet meer bij de hand heeft. Voor dracht-avond in de Nutszaal. Het vormen van muzikale jonge menschen tot kunstenaars van beroep moet een bijzon der inspannend en geduld eischend werk zijn. Wanneer de kunstenaarsklasse van het Con- servatorium-Holthaus een uitvoering geeft, zooals Zaterdag voor de tweede maal in het loopende schooljaar geschiedde, dan komen de moeilijkheden en daarnaast ook het vele dat door hard werken bereikt is, in bonte verscheidenheid voor het voetlicht. Vooral de plankenonvastheid is het die den meesten van deze leerlingen nog belet zich ten volle te ontplooien, ondanks de vele be gaafdheden die wij duidelijk hebben kunnen waarnemen en die ons van uitstekende mo menten hebben doen genieten. Zoo is b.v. Jean Busch,- een leerling van Raphaël Lanes, al een gevoelig muzikant, die zich, wanneer er eens een nootje onder de lessenaar terecht komt niet van zijn stuk laat brengen, een voudig omdat hij volmaakt in het musicee- ren opgaat, wat in een stadium van groei zeker belangrijker is dan een volmaakte technische beheersching zonder Spielfreu- digkeit. Ook de tenor Bertus van 't Hoff, een leerling van Jos. Holthaus, blijkt een uitste kende voordracht te bezitten en een goed gevormde stem, die veel beloften inhouden, terwijl b.v. Roel Huyzer een pianist uit de klasse van Theo van der Pas, al een tech nisch bravour demonstreert, waarmede hij een stuk vuurwerk als Liszt's sonate in b kl. terts eenigszins genietelijk weet te maken. Veel van het genot wordt echter bij het aan- hooren van dit werk vergald door de vraag hoe men het bij Holthaus klaarspeelt deze jonge menschen met zulke hyper-roman tische en uit-den-tijdsche bombast geestelijk te vormen. Heel veel meer dan technisch kunnen en een zekere koelbloedigheid van voordracht zal men met deze muziek wei niet kunnen bereiken. Ook een scherzo m cis van Chopin, hoewel terdege b^st"deer zonder ongelukken door Gerard Wijers g speeld, bevredigde niet omdat men van een kind nu eenmaal iets kinderlijks verwacht en men zich verwondert wanneer he zooveel pathos komt aandragen. Onder de violisten trok Simon Kooke de aandacht.*Deze leerling van den bekenden viool-paedagoog Back speelde de laatste deelen van het vioolconcert in e van Bach met forsche streek en gevoelige intonatie. Jammer dat de begeleiding van het orkest wat mat en schriel klonk. wij hebben reeds genoeg namen opge somd. De prestaties van nog vele andere zou den dit eveneens rechtvaardigen. Wij moeten ons echter beperken tot de opmerking dat er op het Conservatorium Holthaus met, suc ces hard gewerkt wordt en dat het ons niet verwonderen later van de vele namen dip wlï noemden en niet noemden er ver schillende in de muziekwereld terug te vin den. een wij, gezien het te verwachten deze deelneming op zich zelf als gerechtvaar digd beschouwen. Onze kasmiddelen zijn zoowel voor ons loo pende bedrijf, als ook voor de reeds gevoteerde kapitaalsuitgaven ruimschoots voldoende. Niet temin achten wij met het oog op bovengenoem de investeering verdere versterking dezer mid delen gewenscht. Te dien einde heeft de op 9 December 1938 gehouden algemeene vergadering van houders van Wm. H. Muller Co. N.V. besio fen het maatschappelijk kapitaal dezer vennoot- haD thans bestaande uit 10.000.ge wore aandeelen, waarvan geplaatst env^ge' stort 7 500.000, geheel m het bezit van de C. V Wm. H Müller Co. - te verhoogen met f 3.750.000 5 pet. preferente winstdeelende aan deelen, waarvan thans uit te geven een bedrag van 2.000.000. TSieuwe winstverdeeling De winstverdeeling van Wm. H. Müller Co N.V., voor zoover van belang voor de hou ders van preferente aandeelen, zal na de tot standkoming van de bovenbedoelde statuten- wiiziging als volgt luiden: Uit de winst wordt in de eerste plaats een dividend tot 5 pet. uitgekeerd over het nomi nale bedrag van het geplaatste preferente ka- PlDe1'verdere winst is ter beschikking van de algemeene vergadering van aandeelhouders. Indien en voor zoover de vergadering tot ver dere uitkeering besluit, zal vervolgens n de eerste plaats tot 6 pet. dividend worden uitge keerd over het nominale bedrag van net ge plaatste gewone kapitaal. Daarna wordt op het gewone en op net pre ferente kapitaal een super-dividend Uitgekeerd in zoodanige verhouding, dat voor ieder per centage, hetwelk over het nominale bedrag van het geplaatste gewone kapitaal wordt uitge keerd Vt van dat percentage over het nominale hedrag van het geplaatste preferente kapitaal wnrdt uitgekeerd, met dien verstande, dat over het nominale bedrag van het geplaatste prefe rente kapitaal uit dien hoofde over eemg jaar nimmer meer dan 1 pet. zal worden uitgekeerd; Het resultaat van bovenstaande winstverdee ling is. dat de door ons uit te geven preferente Een inwoner van Hex- table in Kent vond een kinderwagen uit, waar in de baby beschermd zal zijn tegen gasaan vallen. Het is niet te hopen, dat deze vin ding ooit haar pracli- sche waarde zal moeten bewijzen. HAAK-, NAAI- EN BKEI-ACTIE. Leden, medewerksters en donateurs(trices) van deze actie, alle leden van den R.K. Vrou wenbond en genoodigden herinneren wij eraan, dat morgen, Maandag 12 December, de jaarlijksche Kersttentoonstelling van alle in het afgeloopen jaar vervaardigde kle dingstukken gehouden wordt in de beneden zaal van Restaurant Wolff, Karresteeg 14 (bij de Bijenkorf), des middags van 2.30 tot 5 uur en 's avonds van 7.45 tot 10 uur. 's Avonds 8.15 zal de weleerw. pater H. van den Berg O.F.M. een lezing met licht beelden houden over Bethlehem en Kerst nachtviering in Bethlehem. Verzending van postpakketten naar Suriname en Madeira. Eerstvolgende verzending per s. Crijnssen vanuit Amsterdam. Tijdstip van laat ste aanbieding aan het hoofdpostkantoor alhier 12 Dec. 20.. uur. Verzending van postpakketten naar Ver. Sta ten van Amerika. Eerstvolgende verzending per s. Statendam vanuit Rotterdam. Tijdstip van laatste aanbieding aan het hoofdpostkantoor al hier 13 Dec. 13.- uur. Verzending van postpakketten naar Portugal, Egypte, Palestina, Syrië, Saoedi, Aden, Perim, Ceylon, Malaya, Br. O. Afrika, Siam, Br. Borneo en Ned. Indië. Eerstvolgende verzending per s. Sibapak vanuit Rotterdam. Tijdstip van laatste aanbieding aan het hoofdpostkantoor alhier 13 Dec. 20.- uur. Verzending van postpakketten naar Noorwegen Eerstvolgende verzending per s. Ariadne vanuit Rotterdam. Tijdstip van laatste aanbieding aan het hoofdpostkantoor alhier 14 Dec. 10 uur. Laatste buslichting aan het hoofdpostkantoor alhier voor Zuid-Amerika per s. Montferland, gewone stukken 15 Dec. 9 uur, laatste aanbie ding aangeteekende stukken 15 Dec. 8.30 uur; laatste aanbieding postpakketten 14 Dec. 20 uur. Nota: De verzending der briefpost geschiedt uitsluitend op verzoek der afzenders, blijkende uit een aanwijzing op het adres. Verzending van postpakketten naar CuraesA Ecuador, Peru en Chili. Eerstvolgende verzen ding per st. Bodegraven vanuit Amsterdam. Tvja- stip van laatste aanbieding aan het hoofdpost kantoor alhier 15 Dec. 20 uur. Verzending van postpakketten naar Ver. ten van Amerika. Eerstvolgende verzending P^ s. Blommersdijk vanuit RotterdamTÜüat P laatste aanbieding aan het hoofdpostkantoor alhier 16 Dec. 20 uur. i,,,,,fdoostkantoor Laatste buslichting aan het hoofdpos a alhier voor Liberia, Sierra Kameroen negal, Ivoorkust, Togo, Dahomey en Kiemen per s. Ulysses alleen gewone stukken Deo. uit eeiJ e'n%-(>rzendingen en laatste bus- lichtineen resp. laatste aanbieaing aangeteeken de stukken aan het hoofdpostkantoor te Rotter- daNe:d. xndië.: 14 Dee., zeepost s Sibajftk V. Rot terdam 11- gew. St., 13 Dec. 20- agt. St.; 15 .Dec. mail s. Chr. Huygena y. Genua 1.30 gew, st 14 Dec 20— agt. st.: IS, 15 en 17 Dec. lucht post via Amsterdam—Bandoeng 1.30 gew, st., qp-t gf v. dag 20. Suriname; 13 Dec. zeepost/mail s Crijnssen v. stprdum gew. st. 1.30 agt. sf. Dec. 20. H Dec. luchtpost via Duitschland-Z.-Amerika gew St. 13.15, agt. st. 13.15; 14 Dec. luchtpost via DuitschlandZ.-Amerika. 1) gew. st. 2130, agt. st. 20.— 17 Dec. luchtposte via Frankryk Z.-Amerika gew. St. 13.15, agt. st. 13,10, Aruba, Bonaire, Curacao: 16 Dec. zeepost s. Bodegraven v. Amsterdam gew. st, 1.30, agt. st. 15 Dec. 20.—; lé Dec. mail s. Normahdie v. Le Havre gew. st. 19.45, agt. at. 19.45;lucht post als Suriname; Saba, St. Eustatius. St. Maarten: 13 Dec., mail a Statendam v. Rotterdam gew. st. 21.—, agt. ,t 20 16 Dec. mail s. Normandie v. Le Havre gew. 'st.' 20.30, agt. st. 20.— 16 Dec. zeepost s. Bodegraven v. Amsterdam gew. st. 1.30, agt. at. 15 Dec. 20.—r luchtpost als Suriname via TJ S A. Ver St', van Amerika, Canada, Mexico, Cuba, Ecuador. 12 Dec. s. Champlain v. Southampton (alleen voor U.S.A.) gew. st. 9.30, agt. at.9.— 12 Dec. s. Champlain v. Le Havre gew st. 20.30, agt. st. 20.— 13 Dec. s. Statendam v. Rotterdam gew. st. 21.— agt. st. 20.—; 16 Dec. s. Norman- die v. Souths lpton gew. st. 9.30, agt. st. 9. 16 Dec. s. Noimandie v. Le Havre gew. st. 20.30, agt. st. 20.17 Dec. s. Biommersdijk v. Rot terdam gew. st. 9.agt. st. 8.30; Columbia, Jamaica, Peru: 12 Dec. s. Champlain v. Le Havre (alleen voor Jamaica) gew. at. 20.30, agt. st. 20.— 13 Dec. s. Statendam v. Rot terdam (alleen voor Barrangvilla) gew. at. zx. agt. st. 20.— 16 Dec. 5. Normandie v. Le Havre gew. st. 20.30. agt. st. 20.— luchtpost als Suri name en via U. S. A.; iB ti Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay. 15 Dec. s. Oceania v. Napels gew. st. 12. aSt- si- 11-30; 17 Dec. s. Almeda Star v. Lissabon (alleen voor Rio de Janeiro) gew. st. 20.30, agt. st. 16.— 18 Dec. s .Highland Brigade v. Lissabon gew. st 4._, agt. st. 17 Dec. 16.—; luchtpost als Suriname. Venezuela; 12 Dec. s. Champlain v. Le Havre gew. st. 14.30, agt. st. 14.16 Dec. s. Norman- die v. Le Havre gew. st. 14.30, agt. st. 14. luchtpost als Suriname en via U. S. A.; China, Hongkong, Philippijnsche eil., Japan, Mandsioerije en Jehol. 13 Dec. via Sibeiië (mail voor MandsjoerUe en Philjpp. eil.) gew. st. 8.15, agt st 12 Dec. 20—, 16 Dec. via Siberië gew. st. 8.15, agt. st. 15 Dec. 20.— luchtpost als Ned Indië (niet voor Japan); Cyprus: 13 Dec. s. Galilea v. Brindisi gew. st. 12—, agt. st. 11.30; 15 Dec. s. Chr. Huygens v Genua gew. st. 8.15, agt. st. 14 Dec. 2ó.— Syrië, Irak (Mesopotamië)13 en 16 Dec. via Istanbul—Adana gew. st. 1.30, agt. st. v. dag 20.13 Dec. via IstanbulAdana (alleen voor Syrië) gew. st. 1.30, agt. st. v. dog 16.—; lucht posts als Ned. Indië; Palestina, Egypte: 13 Dec. via Istanbul— Adana gew. st. 4.—, agt. st. 12 Dec. 20.— 15 Dec. s. Chr. Huygens v. Genua gew. st. 8.15, agt. st. 14 Dec. 20.16 Dec. via Istanbul Adana (alleen voor Palestina) gew. st. 4—, agt. st, 15 Dec. 20.17 Dec. via Piraeus (alleen voor Egypte) gew. st. 4—, agt. st. 16 Dec. 20.— 18 Dec. via Istanbul—Adana gew. st. 4.agt. st. 17 Dec. 16.luchtpost als Ned.-Indië; Arabisch Koninkrijk, Saoedi, Ceylon, Slam en Maloya. 15 Dec. s. Chr. Huygens v. Genua gew. st. 8.15i agt. st. 14 Dec. 20—; luchtpost als Ned.-Indië; Britsch-Indië, Birma, Australië: 15 Dec. s. Strathaird v. Marseille gew. st. 13.30, agt. st, 13.luchtpost als Ned.-Indië; Oost-Afrika: 14 Dec. s. Porthos v. Marseille gew. st. 10—, agt. st. 9.30; 15 Dec. s. Strathaird v. Marseille gew. sta 13.30, agt. st. 13.13, 15 on 16 Dec. luchtpost via EngelandZ.-Afrika gew. en agt. st. 9.— Madeira: 15 Dec. s. Edinburgh Castle v. South ampton gew. st. 20.45. agt. St. 20—; 17 Dec. s. Almeda Star v. Lissabon gew. st. 20.30, agt. st. 16.— Canarische eilanden: 15 Dec. s. Montferland v. Amsterdam gew. st. 9.agt. St. 8.30; 18 Dec. st. Highland Brigade v. Lissabon gew. st. 4—, agt. st. 17 Dec. 16.14 Dec. luchtpost via DuitschlandZ.-Amerika gew. st. 13.15, agt. st 13.15; 14 Dec. luchtpost via DuitschlandZ.- Amerika 1) gew. st. 21.30, agt. st. 20—; Goudkust: 16 Dec. s. Ulysses v. Amsterdam gew. st. 1.30, agt. st. 15 Dec. 20.17 Dec. lucht post via FrankrijkZ.-Amerika gew. en agt. ?t. 13.15; Nigeria; 20 Dec. s. Abosso v. Liverpool gew. at. 9.30, agt. st. 9.—; luchtpost als Oost-Afrika; Unie'van Z.-Afrika, Mozambique: 15 Dec. s. Edinburgh Castle v. Southampton gew. st. 20.45, agt. st. 20.luchtpost als Oost-Afrika; Nleuw-Zeeland21 Dec. s. Hamburg v. South ampton gew. st. 9.30, agt. st. 9.luchtpost als Ned.-Indië Noorwegen: 14 Dec. s. Ariadne v. Rotterdam gew. st. 14.45, agt. st. 14.15. Zooals gemeld, zal de Gemeenteraad Don derdag 15 December a.s. bijeen komen ter behandeling van de begrooting. Hierbij zul len tegelijkertijd in behandeling komen. het voorstel inzake heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelas- tlnhe;t voorstel tot vaststelling van den yer- menievuldigingsfactor der zakelijke belas- tTng op het bedrijf voor het belastingjaar 19he't overzicht met nota van de uitkom sten der gewijzigde subsidieregeling voor de bijzondere scholen voor voorbereidend onderwijs; - het voorstel tot bepaling van het op de begrooting 1939 beschikbaar te stellen be drag voor instandhouding van de openbare kunstinstituten het praeadvies op de motie-Menist inzake aanstelling van vrouwelijke wijkartsen; het praeadvies op het verzoek om myoe- ving van een bijsteunxegeling voor venters, het voorstel tot instelling van een levens- middelenraad; het voorstel tot voortzetting van de tijde lijke verhooging van het waterleidingtarief. TUSSCHEN VATEN BEKLEMD. Vrijdagavond waren aan boord van het S. Poseidon, liggende in de Lekhaven, eenige LTaS'aldSa in hal.-»)» verrollen van vaten spiritus. Een der vaten bleek klem te zitten en toen dit na veel moeite losschoot raakte de 28-jarige L. A. Slotje wonende in de van Haerenstraat, tus schen dit vat, dat aan het rollen was gegaan andere vaten klem. De man klaagde over pijn in de borst. Met inwendige kneuzingen werd hij in het Havenziekenhuis ter verple ging opgenomen. Alleen op verlangen der afzenders1) aan sluiting niet onder alle omstandigheden verze kerd. Donderdag 15 December zal het veertig iaar geleden zijn, dat de heer J. A. van Run, vleeschwarenzaak annex worstfabnek opende in de Weste Wagenstraat. Gedurende 29 iaar is de heer vati Run daar gevestigd geweest, toen in verband met de Meentdoor- braak het pand werd onteigend en afge broken. De heer van Run vestigde zich toyn aan de Hoogstraat no. 6 bij het Oostplem, waar de zaak intusschen U jaar bestaat. Vrijdagavond Is voor klas C afd. 3 van de com- netitie in het clublokaal van Caland te Rotter- peuue iu oei„t„„0tinu gesnoeid. van Buuren Durant y. d. Jagt Brlejes Petit Burgerhof van Buuren Durant v- d. Jagt Briejes Petit Burgerhof De totaaluitslag is dus 11 als volgt: 250 36 34 6.94 243 36 34 6.75 222 20 38 11-11 250 20 51 12-50 175 19 37 921 112 19 26 5.89 241 35 34 6.88 250 35 35 7.14 211 16 76 13.88 250 16 102 15.62 175 21 36 833 149 21 35 7.09

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2