UIT DEN GEMEENTERAAD. Ouze gratis Ongevallen-Verzekering TIEN GULDEN f 36.570.00 uitbetaald. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. Toestand van Paus Pius XI opnieuw verontrustend. VOOR EEN GOEDE TIM TYLER EN SPUD. Een rooverbende wordt ontmaskerd. §9 Weerverwachting. 61ste JAARGANG No. 18356 MAANDAG 19 DECEMBER 1938 VIJF BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 Zijne Heiligheid heeft een nieuwen hart-aanval gehad. VATICAAN-STAD, 19 Dec. (R.O.De Heilige Vader heeft een nieuwen hart-aanval gehad. De toestand is alarmeerend. VATICAANSTAD, 19 Dec. (HAVAS). De toestand van den Heiligen Vader geeft opnieuw aanleiding tot ongerust heid. In het bizonder wreekt zich de krachtsinspanning, welke Zijne Heilig heid heeft gedaan tijdens de lange rede, welke Hij gisteren heeft uitge sproken ter gelegenheid van de plech tige opening van het nieuwe studiejaar van de Pauselijke Academie van Weten schappen. DE RADIO-CENTRALE Communistische klachten. STADSNIEUWS. KONING WINTER REGEERT De financieele critiek. v, d. arend hoogstraat 91 In verband met de gratis-ongevallen-verzekering ten be hoeve van onze abonné's, keerden wij heden aan den heer L. GILSING, wonende Boompjes 114 te Rotterdam, een bedrag uit van wegens verlies van een lid van de rechter middelvinger. Met deze uitkeering van f 10.- werd in totaal door ons ingevolge de gratis Ongevallen-Verzekering aan de abonné's of aan de nagelaten betrekkingen onzer abonné's de som van 19 December 1938. DE DIRECTIE. NED. VER. VOOR LUCHT BESCHERMING. R. K. VROUWENBOND AFD. SCHIEDAM. JUBILEUM W. WESTDIJK. De ABONNLrvii.* TSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden f 2.55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10 per drie maanden 3. LOSSE EXEMPLAREN verkrijgbaar 5 ct. per stuk. De prijs der ADVERTENTIES bedraagt 25 ets. per regel. Bij contract reductie. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440 Uitgave van de N.V. de Courant De Maas bode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels t 1.55. elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.- tarief. Liefdadigbeidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 cent per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten worden geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen Het Nieuwe Dagblad de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt 3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.voor het verlies van een hand, een voet of een oog; 100.voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; 50.voor het verlies van een volledig lid van een duim of voor het verlies van twee leden van een wijsvinger; 25 voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm, of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Een en ander volgens de geldende voorwaarden gelijk deze eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Men seint ons uit Rome d.d. heden: Niettegenstaande het koude regenweer heeft de H. Vader zich gistermiddag naar het Casino Pio IV begeven, om persoonlijk het derde studiejaar van de Pauselijke Academie van Wetenschappen plechtig te openen in tegenwoordigheid van talrijke Italiaansche en buitenlandsche academici, acht kardina len en vele bisschoppen, prelaten, diplomaten en geleerden. De plechtige openingsbijeenkomst werd gepresideerd door pater Gemelli O.F.M., die den H. Vader twee boekwerken overhan digde, waarin een overzicht wordt gegeven van de activiteit der academie. Aan professor Cornelius Heymans, phar- macploog aan de universiteit van Gent, werd daarna de Pius XI-prijs 1938 toegekend. De H. Vader overhandigde professor Heymans persoonlijk den prijs en sprak daarbij woor den van waardeering namens alle academici. Vervolgens wenschte pater Gemelli Zijne Heiligheid geluk bij gelegenheid van de in trede van het zestigste jaar van Zijn pries terschap. gij de herdenking der afgestorven leden der academie nam de H. Vader naar aanlei ding van het verscheiden van professor De Filippb ontdekkingsreiziger in Alaska en het Himala j a-gebiedpersoonlijk het woord, waarbij Hij in het bijzonder diens prestaties op het gebied van het alpinisme verheer lijkte. Vervolgens hield de H. Vader een toe spraak, die drie kwartier duurde, over het a.s. Kerstfeest en de genaden Van de ge boorte van Christus. Diep bewogen waren de toehoorders, toen de Opperpriester passages voorlas uit het Boek der Wijsheid over de almacht van den Schepper en de Bijbeltek sten betreffende de menschwording Van Gods Zoon verklaarde. Met man en macht werd hedenmorgen begonnen met het opruimingswerk in de hal van het nieuwe gedeelte van het Centraal Station te Utrecht, welk gedeelte bij den brand van Zaterdag op Zondag zeer veel waterschade heeft opgeloopcn. Scheepvaart, ijsbaan Vrijdag j.l. is over ons geheele land een strenge vorstperiode aangebroken. Vooral de provincies aan de kust krijgen hiervan een bijzonder groot deel. Reeds enkele jaren hebben wij nagenoeg zonder ijs doorgebracht en thans is in twee dagen de temperatuur reeds van dien aard, dat velen reeds denken aan den strengen winter 1928—1929 en de ouderen zelfs aan den beruchten winter van 1890. Toen Ko ning Willem III begraven werd vertellen dan de oudjes en de jongeren kennen het verhaal reeds van buiten. De scheepvaart. Hoewel zich in de havens een ijskorst van ongeveer 4 c.M. heeft gevormd, heeft de scheepvaart tot nu toe weinig vertraging ondervonden, al zullen vele schippers wel aan den wal zijn blijven liggen. In de Schie zagen wij een spoelingschuit, die getrokken werd door een paard. Het water is dooT den wind tot een ab normaal peil gedaald. Men regristreerde gis teren 1,75 M A. P., dat is ruim 1,25 M. beneden het normale lage peil. Zaterdagmiddag raakte in de Voorhaven een schip aan den grond. Er stond daar toen slechts ongeveer 4 vdt water. Schippers, die aan den kant liggen, hebben goed uit te zien, dat hun schip niet omslaat, door dat de kim op den grond zakt. De ijsbaan. In verband met den sterken wind is het ijs op de banen aan de S. IJ. V niet in de beste conditie. Er zijn nog enkele wakken waardoor vanmorgen zelfs een der arbei ders, die bezig waren het ijs te schaven, doorzakte. Het ijs is verder wel voldoende dik, zoodat de baan hoogstwaarschijnlijk morgenmiddag opengesteld zal worden. De brandweer. Hoewel velen met deze felle koude den kachel flink opgestookt hebben heeft de brandweer nog geen enkele maal behoeven uit te rukken. Men zal er goed aan doen uiterst voorzichtig te zijn. omdat brand blus- schen bij de huidige temperatuur een vrij wel hopeloos werk is. Vrijdagavondziting. Alvorens de begrooting voort te zetten, heeft de burgemeester, Mr. Dr. F. L. J. van Haaren „de groote trek" naar Zuid-Afrika terdacht. Overal in Nederland leeft nog de belangstelling voor het eeuwfeest van onze stamgenooten in Zuid-Afrika. Spr. heeft ge ineend, ook hier den ongelijken en onmen- schelijken strijd te moeten herdenken, die van 1899 tot 1902 gestreden is, om te berei ken, wat thans bereikt is. Door een luid applaus betoonde de raad zijn instemming met deze woorden. Hierna werd de begrotingsbehandeling De her KEDDE (C.P.H.) bespreekt de fi nancieele verhouding tusschen rijk en ge meente. Kunnen wij nu reeds weten wat de gevolgen zijn van de nieuwe wetten over deze kwestie Kunnen wij de bedoeling van de regeering gewaar worden? Spr. mist zelfs de minste zelfcritiek van de regeering, die toch zeker wel op zijn plaats zou zijn ge weest. De gemeente moet eigen wegen zoe ken om de moeilijkheden het hoofd te bieden. Wij zien de zaken zoo: Er moet 'n algemeene voorziening komen in de financieele verhou ding tusschen rijk en gemeente. Nu hebben wij een zeer betrekkelijke voorziening ge kregen. De nieuwe inkomstenbelasting kan pas geheven worden als de gemeente volle dig noodlijdend is. Maar in zoo'n gemeente zal een dergelijke belasting nog meer moei lijkheden brengen. Deze belasting drukt het zwaarst op de minst draagkrachtigen. Dat moet dringend naar voren gebracht worden. In de memorie van antwoord missen wij een plan over woningbouw. Spr. wil graag hooren wat voor plannen er zijn, speciaal i. z. den bouw van arbeiderswoningen. In het sectie-onderzoek heeft spr.ge vraagd om bijsteun voor de bonafide venters. Er is geantwoord, dat deze menschen niet voldoende te controleeren zijn. Spr. waar schuwt deze menschen niet te noodzaken, in den winter hun werk neer te leggen, zoodat zij naar de werkverschaffing moeten. Bij- steun is voor hen een groot belang. Daar het nog niet gelukt is, een rijksre geling voor de zelfstandigen te treffen, ver zoekt spr. hieromtrent maatregelen te nemen. Over de schoolvoeding zegt spr., dat deze aanvaard wordt, omdat door de huidige ge voerde politiek het onmogelijk is vele kin deren thuis te voeden. Het spijt spr., dat de schoolvoeding moet bestaan van de opbrengst van een lunapark. Daarom dringt spr. aan, haar uit de gemeentekas te betalen. Spr. waarschuwt er voor de luchtbescher ming te makkelijk te bekijken. De aanleg van schuilkelders en loopgraven moet ter NAJR a^Ï^h.t<^OEDE PT IC I EN, DUS BRILLEN VOOR ZIEKENFONDSLEDEN. Reel. 996S 10 hand genogen worden. Wij hebben veel ge hoord over de kwestie „Baronie". Bij ons gang het uitsluitend over het al of niet ver- ieenen van een vergunning aan de Baronie. Het ging er niet over, hoe men denkt over de arbeidsvoorwaarden. Dan had spr. een ander geluid laten hooren. Nu het over het eerste gaat neemt spr. een zakelijk stand punt in en zegt „ja". Als het waar is, wat mevr. van Benthem heeft gezegd dan staat spr. aan haar kant. Spr. zal strijden om meisjes van 14 jaar buiten de inrichting te houden. Het tweede achten wij een zaak, tusschen personeel en vakorganisaties. Ons zijn klachten, ter oore gekomen over het politiebeleid tegenover verschillende veree- nigingen. Volgens spr. moet de grootst mo gelijke soepelheid betracht worden. Heeft de burgemeester juist gehandeld met de bij eenkomst van den nieuw-malthusiaansche bond te verbieden? Tegen de uitdrukking, dat de zedenverwildering een gevolg is van dezen bond protesteert spr. Over het op treden van den burgemeester, als hoofd van politie, tegen de S.D.A.P. is door de rech terzijde niets gezegd. Is dat omdat het de S.D.A.P. of de C. P. H. betreft? Zijn de vrijheden en de rechten niet aangetast? Op een besloten vergadering van de S.D.A.P. kwam volgens mevr. v. Benthem twee re chercheurs. Is het voor den burgemeester ook mogelijk naar een besloten vergadering politie te sturen? Spr. acht dat in strijd met de wet. Wij meenen dezelfde rechten, door de grondwet gewaarborgd, te hebben als de andere organisaties. Spr. bestrijdt het recht besloten vergaderingen te verbieden. De heer BERGMAN (S.D.A.P.) zegt hier na in een hier ter stede verschijnend krantje in een verslag gelezen te hebben, dat toen de heer Hoogendam sprak over de Baronie, hij geïnterrumpeerd zou hebben „Daar ver dienen wij niets aan", waarin misschien op gesloten zou kunnen liggen, dat de heer Hoo gendam, er dan wel iets aan zou verdienen. Spr. ontkent dit gezegd te hebben, of het althans zoo bedoeld te hebben. Zoodat hij in geen geval de heer Hoogendam daarmee wilde treffen. De heer HOOGENDAM (A.R.) verklaart zich hiermede content. Als eerste wethouder voert de heer T. SLAVENBURG, weth. van financiën, hè* woord. Spr. betuigt zijn erkentelijkheid voor de woorden van lof en waardeering aan het college voor het gevoerde beleid. Zoo min op financieel gebied als op het gebied van werkloozenzorg is niets tot stand te brengen zonder goede samenwerking. Spr. onderschrijft de woorden van den heer Hoo gendam i.z. de critiek. Critiek die opbouwend is, is gewenscht en komt de zaken ten goede. Voor persoonlijke critiek is geen grond. Het college is op het finanoieel gebied waakzaam. Het college vindt,- dat hetgeen men weet van de nieuwe wetten nog te vaag is. Spr. stelt zich de vraag, of wij ons nu reeds opnieuw tot de regeering moeten wen den. Herhaaldelijk is er aan de regeering ge schreven over de werkloosheidslasten; Deze mogen niet op de gemeente drukken. Dat punt is zeker niet door het college verlaten. Zeer uitvoerig en aan de hand van vele cijfers bespreekt spr. de millioenennota en wat de gevolgen hiervan zijn voor de ge meente. Ook het zelfstandig worden van de gemeente wordt zeer uitvoerig behandeld. Programma 5, Dinsdag 20 Dec. Luxemburg: 8,209,20 Eng. concert; Di versen 9,2010.35; Luxemburg 10.3511,20 Eng. concert; 11,2011,35 gram.; 11.4212.05 gram.; Brussel (Fransch): 12.2012.50 gram.; 12,50—1.20 salonorkest; 1.301.50 concert; 1,502.20 gram.; Luxemburg 2.354,20 Eng. concert; Luxemburg of Diversen 4.204.40 Eng. concert; 'Luxemburg 4.40—5.50 Eng. concert; Radio P.T.T. Nord: 5.506.20 Beet hoven-concert; Brussel (Fransch) 6.356.5'J gram.; 6.50—7.05 piano-voordracht; 7.057,20 gram.; RadiQ P.T.T. Nord: 7,207.50 piano voordracht; Brussel (Ned.) 7.508,10 nieuws- ber. N.I.R;; 8,208.50 operette; Brussel (Nedi) Diversen 8.509.05 operette; c.a. 9,20- 9.50; Brussel (Ned:) 9.50-10,20 operette; Brus sel (Fransch) 10.3011,20 gram; 'Reg. pro gramma 11,2011,50 dansmuziek; 11,5012 uur gram. Voor de prógramma's —4 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether". Volgens spr. is het niet gerechtvaardigd een gemeente met objectieve middelen noodlij dend te noemen. Uitvoerig behandelt spr. de verschillende plannen van de regeering over de financieele regeling met de gemeenten. Spr. betoogt dat die vast niet duidelijk zijn. Op de kwestie van de forsensenbelasting kan nog geen antwoord gegeven worden. Een berekening is nog niet te maken. Er is hier voorzichtig met de financiën omgesprongen. Wij hebben sober geleefd. Als de regeering langs vaste normen de gemeen ten haar eigen zelfstandigheid terug wil geven, komt Schiedam daar ook zeker voor in aanmerking. Anders deugen die objec tieve normen niet. Spr. doet een beroep op de regeering om met de plannen van de gemeenten, die voor zichtig gefinancierd hebben, rekening te houden. Wat is noodig om Schiedam financieel autonoom te maken? Wij hebben rekening gehouden met een belastingbijdrage van 95.000. Met de 14 pet. bijdrage in de werk- loozénzorg komen wij er niet. Zonder be lastingbijdrage gaat het beter om de be grooting sluitend te maken. Wij hebben een geraamde belastingbijdrage van 286.000 voor 1939. Met meer dan een ton hebben wij die" fiijdrage kunnen verminderen. Zoo krij- gij wij een inzicht over de uitgaven die de gemeente zich kan veroorloven. De.werkloosheidszorg heeft de belangstel ling van de Kamer, daarover bestaat geen twijfel. Wij zijn gekomen tot ongeveer 4000 ingeschreven werkloozen. Het zijn niet allen arbeiders, maar men vindt ze in alle krin gen. Mevr. van Benthem is weer gekomen met het plan van den arbeid. £pr. heeft er waardeering voor, maar vindt het te weinig houvast biedt voor de werkelijkheid. Spr. waardeert het als studiemateriaal. Wij moe ten zoeken naar objecten voor werkverrui ming.. Dit laat spr. echter liever over aan zijn collega-wethouder onder wie dit werk ressorteert. Gaarna zal spr. echter meewer ken om in ons land te komen tot vermeer dering van werk. Mevr. van Benthem betrok spr. in de zaak- Baronie. Spr. was bij de behandeling wan kelend. Mijn geestgenoot v. d. Berg streefde naar een oplossing. Mijn oplossing is ge weest, dat rekening houdende met de om wonenden, aan B. en W. de macht gegeven moest worden tot een compromis. In andere mogelijkheden wil spr. zich niet verdiepen. Zeer onjuist was mevr. v. Benthem, aldus spr., toen zij begon over de arbeidsvoor waarden. Het gaat er alléén maar over, of die fabriek recht heeft een aanvraag te doen ja of neen. Zeer ongelukkig vond spr. de uitlating van mevr. van Benthem over mo- reelen toestand aldaar. (Interr. mevr. van Benthem; Dat heb ik zoo niet gezegd en bedoeld). Spr. is voorstander van het systeem de meisjes in het huisgezin en de mannen in de fabrieken. Over de schoolvoeding zegt spr., dat dit werk niet mag rusten op de opbrengst van het Lunapark. Het voorstel-De Bruin om een collecte te houden voor dit doel verwerpt spr. niet. De heer Hoogendam vroeg, of het met die 35.000 rentederving in orde zou komen. Wij zijn daarover in doorloopend contact met Gedeputeerde Staten. Volgens spr. komt de som Schiedam zeer zeker toe, maar wij heb ben tot ons leedwezen de regeering hiervan nog niet kunnen overtuigen. De heer Hoogendam stelde vragen over de kwestie straatbelasting. Volgens de regee ring mag deze heffing een billijke bijdrage zijn tot het onderhoud. B. en W. hadden die straatbelasting liever niet zoo hoog opge voerd, maar het is ons van boven af opge legd. De geraamde opbrengst is 210.000. De kosten van reiniging en straatonderhoud zijn 258.000. De heer van Duinhoven heeft het gehad over het beter bezoldigen van enkele ambte naren. Spr. gelooft, dat de heer van Duin- hoven daarvoor beter een anderen weg had kunnen bewandelen dan hier in den raad. De desbetreffende zaak is reds 9 jaar terug in de C.P.A. onderzocht en toen bieek reeus dat er geen termen aanwezig waren om de bedoelde positie te verbeteren. Men wil het salaris van dien man al jaren verbeteren. Spr. vindt het niet juist, dat de heer van Duinhoven hierover in den raad is begon nen. (Interr. van Duinhoven: Dat heeft u zelf uitgelokt). Slavenburg: Dat zegt u altijd. Ik ben niet gediend van die opmerkingen. De heer Kavelaars heeft het gehad over het bord bij de Wilhelminahaven. In den havendienst en in de commissie is men van meening, dat die reclame ons niet veel zal helpen. Wij voeren reclame in verschillende buitenlandsche bladen. Hiervan worden be tere resultaten verwacht. De post vacantiespelen ligt wel in de be doeling. In 1930 is hier met een subsidie be gonnen. In 1934 maakten Gedeputeerde Sta ten bezwaar en sindsdien is het niet. meer opgevoerd. B. en W. vinden het echter een goede zaak. Het voornemen bestaat het vol gend jaar deze zaak weer eens aan het oordeel van den raad te onderwerpen. De heer Collé had het over verlaging van posten als Gedeputeerde Staten maar een seintje geven. Hij weet toch, welk een strijd wij altijd voeren om verlaging van posten tegen te gaan. Nu wil spr. nog even over politiek spre ken. Mevr. van Benthem is de eerste ge weest, die dat pad opging. Spr. heeft gezegd, dat de laatste jaren de rust in de raadszalen is teruggekeerd, dank zij de veranderingen van de S.D.A.P. Dat heb ik gezegd vóór deze debatten, anders had ik het waarschijn lijk anders gezegd (gelach). Mevr. van Bethem heeft gezegd, dat die verschillende veranderingen het gevolg wa ren van omstandigheden. Zij zijn geworden .nationale" socialisten. Spr. is daarover ver- verheugd. Tal van malen heeft de heer van Duinhoven getracht den middenstand onder zijn vleugelen te krijgen. Maar aan den an deren kant sticht men coöperaties. Nu nog één schrede: de ondernemers en de werk gevers. Dan is de S. D A. P. klaar. De vraag is echter of die gelegenheid zich wel ooit zal voordoen. Overal hebben machtige ver anderingen plaats. Het streven van het R. K. Werkliedenverbond „Naar een nieuwe ge meenschap" volgt spr. met belangstelling. Er komt een ander tijdperk. Naar ik hoop, dat van saamhoorigbeid. Maar daar zal vermoe delijk geen plaats zijn voor de sociaal-de mocraten. Hedenmiddag te 2 uur kwam de raad op nieuw bijeen. Zaterdag heeft de afdeeling Schiedam van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming haar 2000ste lid ingeschreven. WORDT ACHTER. BESPR.QNGEN ONTSNAPPEN mAR, NAN INTUSSCHCN DfONGtN PATROVi Ue-MANMEN HE-T OL P> INNEN UtjrMC gjliiiiiiiHintiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiHiiiiiiliiiiiiiii'iiiiiniiii^ p 's Nachts strenge, overdag matige vorst. Üj Voor het geheele land: Meest matige tijdelijk nog toenemende Oostelijke M wind, helder tot licht of half bewolkt, droog weer, strenge vorst des nachts, overdag matige vorst. Stormwaarschuwingsdienst. Z Geseind van De Bilt 19 Dec. aan alle |h H posten langs de geheele kust: Z „Weest op uw hoede". Het vorstgebied heeft zich thans H naar het Westen tot over Ierland en Schotland uitgebreid en naar het Zuid- Westen tot Zuid-Frankrijk. H Het gebied van strenge vorst beslaat 3 practisch het geheele Europeesche vasteland. j= Het lichtschip „Noord-Hinder" meld- g de hedenmorgen sneeuw. aj Voor de wielrijders. j= 1 .DINSDAG. Zon op 8.10. Zon onder 15.46. Maan op 6.43. Maan onder 15.07. H Wielrijders lichten op van 1&.16 tot 7.41. H HM I Ml I I llll MMII I I II I lll~ Geslaagd kinderfeest. Voor ongeveer 450 kinderen van leden heeft de R. K. Vrouwenbond gisterenmiddag het jaarlijksche kinderfeest georganiseerd. De felle kou heeft geen afbreuk kunnen doen aan de vroolijkheid der kinderen; trouwens de groote zaal van den R. K. Volksbond was heerlijk verwarmd. Het programma be stond dit jaar wederom uit de vertooning van diverse kinderfilms, welke, naar de praktijk heeft geleerd, door de kinderen het meest op prijs worden gesteld. De technische verzorging was in handen van de fa. v. d. Arend. Welwillende dames zorgden voor 't toezicht en uitreiking van de versnaperingen. Een gezellige middag voor vele kinderen. Gisteren herdacht de heer W. Westdijk, organist van de Singelkerk, den dag dat hij voor 60 jaar zijn loopbaan als organist be gon. In September 1.1. was het tevens 25 jaar geleden dat de heer Westdijk organist werd van de Singelkerk Beide jubilea wer den nu gelijktijdig geviérd. Gistermorgen werd tot intentie van den ju. bilaris de plechtige Hoogmis opgedragen, die hij temidden van zijn familie bijwoon de. Een versterkt zangkoor voerde de Mis van Philip Loofe uit. Na de H. Mis werd in de pastorie een re ceptie gehouden. Hierbij waren aanwezig de pastoor en de kapelaans van de parochie, het kerkbestuur en het geheele zangkoor. Door het zangkoor werd een cantate ge zongen, waarvan de woorden en de muziek gemaakt waren door het lid van het koor, den heer B. Remmerswaald. Vervolgens werd de jubilaris toegesproken door pastoor L. A Meyer O.P. en door den vice-voorzitter van het zangkoor den heer Breven, waarvan de koffie werd geserveerd. Van de zangers dntving den heer West dijk een bloemenmand. Het kerkbestuur schonk een herinnering. Zie vervolg van het Eerste Stadsnieuws Blad. op pagina 2

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 1