PUROL UIT DEN GEMEENTERAAD. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. - EDEL MTHRACIET TIM TYLER EN SPUD. 1 Weerverwachting. J STADSNIEUWS. m 61ste JAARGANG No. 18357 DINSDAG 20 DECEMBER 1938 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DE VERKEERSRAAD VOOR ROTTERDAM EN OMSTREKEN Si EEN TERUGBLIK. DOOR DE KOUDE BEVANGEN schoorsteenbrandje SCHEEPVAART. BURGERLIJKE STAND. geslaagd. Ijsvermaak De wethouders Houtman en Van Velzen geven uitleg. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2.55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10 per drie maanden 3. LOSSE EXEMPLAREN verkrijgbaar 5 ct per stuk. De prijs der ADVERTENTIES bedraagt 25 ets. per regel. Bij contract reductie. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440 Uitgave van de N.V. de Courant De Maas bode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Eigen import van 1e klas Belgische p mijn. Weinig asch. Veel warmte. Geen slakken. Prijs per H.L. afm. 20/30 i 2.40, afm. 30/50 f 2.25. ..JiWtSgaj All.Piersonstr.16. R'dam, tel.38737 aÉNÉaa Bu'tenh.weg 112, S'dam, tel.69937 i i i r 2",()voor Het verlies van een Hand, een voet of De Gratis-Ongevallenverzekering hedraagt 3.000 hij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000 bij ovei lij ^engevo „e ^een an^ ^g vingers; 50.— voor Het verlies van een volledig lid een oog; 100.— voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.— voor iet ver les van een wijsvinger o voor wijsvinger bij breuk van bovenarm, of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, van een duim, of voor bet verben twe^en .n w^ger, ^kTzeUJaal Per maand in dit blad worden afgedrukt. Ook by B. en W. geen gunstig onthaal Door het lid van den raad, den heer mr. P. M. J. Nolet, waren de volgende vragen gesteld in verband met de instelling van een verkeersraad voor Schiedam en omstreken. 1. Hebben B. en W. kennis genomen van het besluit van B. en W. der gemeente Rot terdam d.d. 4 November 1938 tot instelling van een Verkeersraad voor Rotterdam en omstreken, tot wiens voorzitter is aangewe zen „de wethouder, die in het bijzonder met het beheer van het tram- en autobusbedrijf der gemeente Roterdam is belast", tot wiens deskundige voorlichting alleen is toegelaten „de directeur van het Rotterdamsch Elec- trisch Trambedrijf" en waarin voorts de dagelijksche besturen van de gemeenten Hil- legersberg, IJsselmonde, Overschie en Schie- broek niet alzoo van Schiedam elk door een lid zijn vertegenwoordigd 2. Zijn B. en W- niet van oordeel, dat de samenstelling van voornoemden Verkeers raad geenszins voor het personenverkeer te Rotterdam en omgeving, op welk advies de considerans van voornoemd besluit zich nog wel beroept en ook overigens niet beant woordt aan de eischen, die aan een dergelijk belangrijk adviseerend college behooren te worden gesteld 3- Zijn B. en W. niet van oordeel, dat door voormelde opzet de belangen van Schiedam en van Schiedamsche particuliere onderne mers voor wat het locale en interlocale personenver betreft onvoldoende zijn gewaarborgd 4. Zijn B. en W. voornemens stappen te doen om tot een andere samenstelling van voornoemden Verkeersraad te geraken en zoo ja welke Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. het volgende geantwoord Ad 1. Deze vraag wordt bevestigend be antwoord. Ad 2. Inderdaad is ons college van oordeel, dat de thans door B. en W. van Rotterdam in het leven geroepen Verkeersraad geens zins beantwoordt aan de bedoelingen van de Commissie voor het Personenverkeer te Rot terdam en Omgeving, neergelegd in het ver slag dezer Commissie van December 1937. Dit blijkt reeds uit de samenstelling. Vol gens de commissie zouden als leden van zoo- danigen raad behalve de vertegenwoordigers van de betrokken gemeenten moeten worden aangezocht vertegenwoordigers van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken, van de provincie en van belangrijke groepen van de bevolking, terwijl het (volgens het ver slag) doelmatig ware, indien de voorzitter werd aangewezen door den minister van Waterstaat. Ook overigens beantwoordt de in het leven geroepen Verkeersraad 0.i. niet aan de aan zoodanig orgaan te stellen eischen. Ad 3. Deze vraag wordt bevestigend be antwoord. Ad 4. Bij schrijven van 7 October jj. heb ben wij aan B. en W. van Rotterdam bericht, dat wij het op prijs zouden stellen zoo er tusschen de gemeentebesturen van Rotter dam, Schiedam en Vlaardingen omtrent de verkeersaangelegenheden voeling zou wor den gehouden, doch dat het instellen van een Verkeersraad volgens het door Rotter dam ontworpen schema bij ons bezwaar ont moette. Voorts hebben wij in ditzelfde schrijven onze ambtgenooten van Rotterdam verzocht te willen bevorderen, dat een contact commissie zou worden ingesteld ter bespre- ping van de verkeersbelangen van de ge noemde gemeenten, waarbij wij ons bereid verklaarden onze bedoeling nader toe te lichten. Op dit schrijven hebben wij nog geen defi nitief antwoord ontvangen. XXXVII Gisteren werd nabij het Beursgebouw al hier de 78-jarige W. v. d. M. door de koude bevangen. Nadat hij in het gebouw weer wat opgeknapt was, is hij door de politie naar zijn woning vervoerd. In den afgeloopen nacht om kwart voor een werd de 51-jarige J. de B. uit R'dam, nabij de tramhalte op de Koemarkt alhier' door de koude bevangen; bij het instappen in de tram viel de man op straat neer. Nadat hij in de politiepost aan den Buitenhavenweg weer eenigszins op verhaal was gekomen, is hij per taxi naar Rotterdam gegaan. Gisteren ontstond een schoorsteenbrand in de woning van de familie B. in de Jan van Avennestraat alhier. Eerst nadat de brand weer een gat in den schoorsteen had gehakt Iwi} zij met een rammonneur het vuur daar uit verwijderen. WINTERFEEST c. a. b. Op Woensdagmiddag houdt het comité voor auto- en boottochtjes voor gebrekkigen haar jaarlijksche winterfeest in Musis Sacdum. Er zijn voor de gasten van de C. A. B. weer bijzondere attracties en ook de tombola ontbreekt niet op het programma. Uit een Zeemansdagboek (7) Zooals in 't vorige epistel vermeld was er na zoo'n pompero (storm) alles door en over elkaar gewaaid en zóó sterk was de wind kracht eenmaal, dat één der op de rivier verankerd gelegen hebbende schepen terecht kwam in de biezen aan de overzijde der ri vier en daar hoog en droog was gestrand, vanwaar dat schip later met behulp van be manningen van andere schepen, en door mid del van het onder de bodem en langzij aan gebrachte ledige tonnen, uit haar beklemde positie werd verlost. De eenige soort sleep boot, daar toen gestationeerd en genaamd Progresso", wat vooruitgang beteekent, doch welker machine meer geleek op een oude koffiemolen, kon, vanwege haar diep gang het beklemde vaartuig niet naderen, en deed dan ook pas op 't oogenblik dienst, toen 't grootste karwei was afgeloopen. In- tusschen ging bij ons aan boord het laden van gedroogde huiden geregeld door, en klinkt mij nog heden het monotone geluid in de ooren van 't primero, dois, tres, quatro, cinco, enz.bij het tellen van de overgegeven huiden, 't geen, daar vele schepen tegelijk weiden geladen! overal op de rivier werd ge hoord. Wat hadden wij vaak een buit van allerlei wild, zooals goudhazen, vogels, enz.; door ons volk en van andere Hollandsche, daarliggende schepen, aan de overzijde van de rivier, een ware wildernis, geschoten. Meermalen hingen de halzen der geschoten vogels over den rand van onze boot vanwege de groote hoeveelheid bout. Daarvan werd dan ook door ons vaak braaf gesmuld, en dat laatste eveneens toen daar ter plaatse de oudejaarsavond werd gevierd. Hoewel het daar toen zeer warm was, werd toch de Oud- Hollandsche gewoonte gevolgd, en oliebollen gebrakken. Daartoe droegen meerdere be manningen hun aandeel bij en werd 't feest gevierd aan boord van een te Amsterdam te huis behoorend schip en kwamen de kapi teins en stuurlieden eveneens daarheen. Onze harmonicaspeler bracht daar vanzelf toen de stemming in, en werd er op oud- vaderlandsche wijze gezongen en gesmuld, terwijl om het schip heen meerdere booten met negers en andere kleurlingen bemand, luisterden naar de harmonicamuziek, terwijl hen soms een nog lang niet koude oliebol werd toegeworpen, en was 't een lust om te zien, hoe zoo'n neger daarmee manipuleer de om te voorkomen, dat die lekkernij zou vallen en door een ander zou worden weg gegrist. Natuurlijk kon mijn hier meermalen genoemde neef zijn lust tot „mikken" ook toen niet bedwingen, en offerde hij dan ook een der oliebollen aan zijn werplust en kwam dat baksel, inplaats van in een negermaag, met een pats op zoo'n zwarte wang terecht, t geen echter niet verhinderde, dat die bol na de coliiSje en een daarop gevolgde, niet weer te geven uitdrukking toch happig werd opgeslokt. En zoo naderde de tijd, dat het innemen der lading was afgeloopen en tevens voor de thuisreis werd zeilklaar gemaakt. Zoo licht was echter onze lading, dat ter meer dere stabiliteit ter zee, door ons te voren een aantal booten gevuld werden met zand van den wal, en dat zand voor in 't schip werd gestort, z.g. als ballast. En toen, na afscheid van de menschen, waarrneê aan den wal was kennis gemaakt, en van de vrienden aan boord van meerdere schepen, vertrokken wij met bestemming Falmouth in Engeland voor orders, d. w. z. dat onze lading onverkocht was ingescheept en wij in Falmouth aange komen, zouden vernemen, waarheen inmid dels een en ander was bestemd. SCHIEDAM, 19 Dec. Aangekomen Ned. s.s. Winterswijk, ledig van Bremen, om te dok ken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 19 Dec Vertrokken Ned. s.s. Zijpenberg ledig naar Rotterdam; Ned. s.s. Grootekerk ledig naar Hamburg; Duitsch s.s. Adolf Leonhardt, naar Para. Aangifte van 17—19 December. GEBOREN: Dingeman z. van D. Rijnaard en A M. Hendriks, v. Leeuwenh.straat 35. Johannes D., z van P. Meijer en G. Smit, K. Singelstraat '16 Neeltje, d. van W. Gundlach en M. Bliek, Westfrankel.straat 5. Jacob, z. van A. J Roelfsema en M. Na gelhout, 'v. Beverenstraat 2. Hendrina E., d. vag P. Kalden en N. Berkel, Westfranke- landschesttaat 142 Wilhelmus J. M,, z. van J. P. Rijnhout en E. M. B. Borghans, Willem Brouwerstraat 33. Johanna J., d. van J. H. Post en C. Koens, N. Maasstraat 106. OVERLEDEN: N. Immerzeel 17 j. Voorne- schestraat 22 H M. Foort 79 j. echtg. van P H. van der Vaart, St. Liduinastraat 20. Bij de vorige week gehouden examens slaagden voor Machineschrijven mej. C. M. Brendel en de heer J. B. Westerman, leerlin gen van Schiedams Handels Instituut. Een kijkje op de Maas te Rotterdam bij den ingang van de Oude Haven, waar het ijs de scheepvaart voor de kleinere schepen reeds bemoeilijkt geeft ruwe huid verzacht - geneest Reel. 67785—5 7 DE RADIO-CENTRALE Programma 5, Woensdag 21 Dec. Luxemburg 8,20—9,20 Eng. concert; Luxem burg of Diversen 9,209.50 Eng. concert; Di versen 9.5010 uur; Luxemburg of Diversen 1010.35 Eng. concert; Luxemburg 10.35 11,20 Eng. concert; 11,20—11,35 gram.; 11,42 12,15 gram.; Brussel (Fransch) 12,2012,50 gram.; 12,501,20 omroeporkest; 1,301.50 omroeporkest; 1.50—2,20 gram.; Luxemburg 2,355.50 Eng. concert; Keulen: 5.506.20 zang en piano; Reg. progr.: 6,206.50 orkest; Brussel (Ned.) 6.507,05 pianovoordracht, 7207,50 salonorkest; 7,508,10 nieuwsber. N.I.R.; 8,209.05 symph. orkest; 9,2010,20 concert; Brussel (Fransch) 10.3011,20 dans- orkest; Luxemburg of Diversen 11,2011,50 dansorkest. Voor de programma's 14 raadplege men t onze rubriek: „Uit den aether". Vergadering van Maandag 19 Dec. 2uur. Het woord is aan den wethouder van ge meentewerken, den heer C. HOUTMAN. Spr. dankt voor de waardeerende woorden gericht aan B. en W. Maar ook voor de cri- tiek. Alle hebben wij zooveel mogelijk ge zorgd, dat de vraagstukken behandeld wer den op een wijze, die ieder kon bevredigen. Mevr. van Benthemde Wilde heeft even als de heer P. A.v. d. Berg gesproken over het abattoir en over den grond voor de U. L. O.-school. Zooals bekend, is er overeen stemming bereikt tusschen den heer Dr. v. d. Endt en gemeentewerken. Toch kon er nog niet met den bouw begonnen worden. Toen in November de plaats bekend was, kan het teekenbureau pas beginnen. Hierme de is ongeveer een half jaar gemoeid. In April a.s. zal spr. den heer v. d. Berg de tee- keningen voorleggen en dan zal hij niet hier meer zoo critisch tegenover staan. De grond voor de U. L. O. school is aan gewezen in de Schoolstraat. Het college wil nog eens kijken, of er een andere plaats is. Vervolgens heeft Mevr. van Benthem het gymnasium besproken. Er zijn ongetwijfeld veel gebreken aan dit gebouw. Wanneer spr echter nagaat, hoe de gymnasiasten in zijn tijd gehuisvest waren in het oude ar chief, weet spr. niet of dit een juist gebouw is voor werkverruiming. Gaarne zou spr. echter een mooi gebouw zetten. Maar alles wordt door de ministers en Gedeputeerde Staten naar de gemeente zelf terug gewe zen. De directe noodzaak ziet spr. niet in. Iedere Schiedammer verlangt naar een nieuw stadhuis. Bouwt men echter iets wat niet goed is dan kan men het beter niet doen. Er wordt gezocht naar een plaats waar het eventueel zou kunnen komen Ge meentewerken houdt zich hiermede bezig. De plaats staat echter nog niet vast. De heer Kavelaars is tegen een nieuw stadhuis, maar hij zegt; doe het maar gauw om verdere kosten te vermijden. Met de voorbereiding voor zoo'n bouwwerk zijn jaren gemoeid. Het gebouwtje, dat men voor de kamer van B. en W. in de Nieuwstraat wil zetten, zal voldoen en jaren meegaan. Bovendien is het, het goedkoopst. Wat betreft de Industriehaven zegt spr., dat er voorstellen zijn tot uitgife aan drie vereenigingen. He is slechts van tijdelijken aard. Als de 'tijden even veranderen zal de haven voor een degelijker doel gebruikt worden. Aan de Poldervaart is onze zeg genschap niet groot. Als dat verandert, zal er zeker voor een behoorlijk recreatieoord gezorgd worden. De rolschaatsenbaan van Mevr. van Ben them zal hoofdzakelijk gebruikt worden door kinderen, die niet ver van huis gaan. Of er op de wielerbaan plaats voor zal zijn, zal de wethouder van sociale werken beoor- deelen. Met de saneering van de oude stad, is de woningdienst al eenigen tijd bezig. Dit stadsdeel wordt bekeken en dan wordt er rapport over uit gebracht. De heer Kavelaars heeft het gehad over de hekafsluiting van de laan langs de R K. Begraafplaats. Dat is meer dan 20 jaar gele den zoo geweest. De heer v. d. Kraan heeft gezegd, dat het grondbedrijf geen bedrijf meer is maar een incassobureau. Spr. wil den heer v. d. Kraan gerust stellen. Er is nog nooit één cent binnengekomen Maar toch is er ieder jaar nog een winst van 90.000. De winst over de laatste acht jaar was 1.076.612, Verder worden de kosten voor de rente nog verdiend. Dti is ook niet gering. Het laatste jaar was dit 55.673. U ziet, dat het dus geen incassobureau is De wethouder van finan ciën met zijn havendienst zal er jaloersch op zijn. Nu de grenswijziging met Rotterdam in orde is komt het grondbedrijf in 1939 met de gronden in Oud-Mathenesse aan de markt. Met een beetje geluk kunnen wij in het ko mende jaar de vorige nog slaan, 750.000 zal daar in gestoken worden. Wij zijn eer der te vroeg dan te laat om goede prijzen te bedingen. De Nieuwlandsche polder is sinds 2 jaar onder de aandacht der hoogere autoriteiten. In Januari a.s. zullen de plannen voor deze polder opnieuw besproken worden. ,Over de saneering der oude stad deelt spr. mede, dat er een loozing gezocht moet wor den voor de rioleering, daar Delfland haar niet meer toestaat in de Schie. Op den hoek Admiraal de Ruyterstraat en Ary Prinslaan is zooveel groen weggehaald dat er genoeg uitzicht is voor het verkeer. Ook de andere verkeerskwesties zullen wor den behandeld. De heer Hoogendam heeft gevraagd, of Nieuwland in werkverruiming en werkver schaffing zal plaats hebben. Dat is een zaak voor den raad zelf. De verplaatsing van zand zal verder bekeken worden. Wat betreft de aantasting van eigendom verzuimde de heer Hoogendam dit met voor beelden te staven. De zaak „Baronie" staat óp zichzelf. De raad heeft hiermede zelf zijn instemming betuigd Spr. zal het op prijs stellen als de heer Hoogendam de keeren wil noemen dat B. en W. het eigendomsrecht geschaad hebben. Over de Oranjestraat hoeft geen der vroegere eigenaars te klagen. Er is goed betaald ƒ246.512 voor 4870 M2. waaronder veel tuingrond is. Het postkantoor kregen wij voor 21.000 dat is 32 per M2. Ge middeld is dat 50.62 per M2. De vaststelling van den nieuwen Rijks weg staat in den weg voor het uitbrei dingsplan Nieuwland. B. en W. houden den bouw van arbeiderswoningen niet tegen. In Oud-Mathenesse zal begonnen worden met den bouw van woningen voor groote ge zinnen. Aan Gedeputeerde Staten zal geadvi seerd worden, dat aan den nieuwen Rijks weg op Schiedamsch gebied Schiedamsche arbeiders te werk zullen worden gesteld. Aan de vereeniging „de Hollandsche Mo len" zal verzocht worden de Noordmolen weer in zijn oorspronkelijken toestand te rug te brengen: De ingang van het feestterrein zal ver breed worden. Hij zal echter alleen dienst doen als uitgang. Een tweede is te lastig met het oog op de controle. De verordening die de heer de Bruin wenScht over de ontruiming van de tuinen aan de Warande acht spr overbodig. Ver schillende zaken zijn ér uit haar eigen reeds mee begonnen. Een vriendelijk ver zoek zal verder ook een goede uitwerking hebben. De heer van Dorp vroeg naar de centrali satie van sportvelden. Spr. deelt nog mede, dat niemand er over gedacht heeft den heer van Dorp minder vriendelijk te beantwoor den. Het vijfjaren-plan vindt spr. geen ver keerd voorstel. Wij trachten vooruit te zien. Als er een stadion moet komen, lijkt spr. de omgeving van de Poldervaart niet slecht. De heer J. N. Hoek informeerde over de kinderspeeltuinen. Spr. doet daarover geen toezegging daar het zeer kostbare objecten zijn. De heer van Dorp neemt het op voor de boertjes. Als die menschen kunnen blijven zitten, zal spr. meewerken. Spr. geeft hierna een vingerwijzing aan de R. K. pers, dat zij geen giftige pijlen af moeten schieten naar den liberalen kant Wij ouderen hebben het genomen, maar de jon gere ploeg zou daar wel eens anders tegen over kunnen staan. De heer van Duinhoven heeft wat ge vraagd over het zaga „kippenbruggetje". Spr. heeft de vraag niet goed begrepen, maar zal haar voorleggen aan den heer Gerlagh. Over de subsidie van het Stedelijk Mu ziekcorps, zegt spr. dat dit corps een ver dere aderlating niet meer kan ondergaan. De bugemeester zal op dit punt verder ingaan. Het sportfondsenbad is een aparte aange legenheid. Grondbedrijf heeft geholpen on der voorwaarde, dat de gemeente er verder buiten zou staan. Spr. vindt de opmerking van den heer van Duinhoven geen reclame voor de inrichting. Wat de heer van Duinhoven heeft gezegd over de liberale middenstanders zegt spr., dat die leeper zijn dan om naar het sociaal-de- mocratosche kamp over te gaan. Dan zouden zij volgens spr. ook spoedig tot de armlas tigen hooren. De heer van Duinhoven zet nu wel een grooten mond op over de midden stand, maar spr. wijst hem er op, dat als hij zelf als werkgevers optreedt o.m. bij de Abeiderspers, dat hij het druk heeft over medezeggenschap. De directeur van die onderneming wilde daar anders niets van hebben. Zoo zijn andere menschen daar ook niet van gediend Het vele goedé, dat de liberalen voor het land hebben gedaan, is door voorvaderen van den heer van Duinhoven beter besproken dan door hem. Ook de S. D. A. P. raadt spr. aan het liberale kamp in haar pers met betere middelen te bestrijden, dan tot nu toe. Op het z.g. „vrije spel der maatschappelijke krachten" antwoordt spr met het voorlezen van een der beginselen der liberale partij. TCftWjL SPUD WORSTELT ÊZN TE HULPCfttOMCN ÜAN- CLARrr vecht rpe MOLVER. flQET HEB&EN is*» e .•,„DAT NflTUuRL'llT PATRQUILLE.M AfJNËN ER. DREvGT ON'\A)\D i K; HtB B£NeOEN VOETSTAPPEN GEHOORD ROEP ONMföOEUL'Jk DNZÊ AftNNEN B'J EEN. WAAl\ /S 7? SKEETES.'' illlllllllllllllllllllli:i!lllll|lllllllllllllll!ll]|llllllllllll!lllllllllllllllll!« Het wintert door. Voor het geheele land: Meest matige Oostelijke wind, toe- m nemende bewolking, eenige kans op lichte sneeuw, strenge tot matige vorst, m In geheel Europa met uitzondering van het uiterste Zuiden van Frankrijk, het Middellandsche Zee-gebied en, hoe =j vreemd het moge lijken, het Noorde- lijk deel der Noorsche kust, IJsland en de eilanden in de Poolzee, is thans de vorst ingetreden. Over een groot deel van Europa is reeds sneeuw gevallen. Alleen in ons land en de naaste omgeving is de grond nog sneeuwvrij. Voor de wielrijders. Woensdag: j§ Zon op 8.10. Zon onder 15.46. Maan op 7.34. Maan onder 15.58. Wielrijders lichten op van 16.16 tot 7.39. 1 I I I I I I I I I I I I I I I llllllll! Ill* 20 D e c.: Groote Schouwburg: Hans en Grietje (Ned. Opera Ensemble) 8 uur. 22 D e c.: Nut, Rotterd. Kamerorkest, 8,15 uur. 24 D e c.: Studio, Rotterd. Kamerorkest, 3.-, 3,45 en 4,30 uur. 25 D e c.: Groote Schouwburg, Cavalleria en Paljas, (Ital. Opera), 2 uur (boven 18 jaar); Pa.er Malachius'"mirakel (Ned. Tooneel), 8.15 uur (volw.) 26 D e c.: Groote Schouwburg, Marathon dans, (Charlotte Kohier), 2 uur (volw.); Traviata, (Ital. Opera), 8 uur (boven 18' j.) Doelen, Matinée FlipseBrill, 2.45 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 22 December in: Studio, Misbruik van vertrouwen (volw.); Lumiére; Sneeuwwitje; Luxor: In den greep der wil dernis (v. volw.); Grand: Sneeuwwitje tv. volw.); Thalia: De wildeman (volw.); Capi tol: Drie op het liefdespad en Wapenzusters (volw.); Olympia: De geheime schuilplaats en Woekeraars ontmaskerd (boven 18 jaar); Centraal: Scipio de Afrikaan en Avond in het paradijs (volw.) Prinses: Modern times en Sub-marine D I (boven 18 jaar); Corso: Golddiggers in Paris; Scala: Kerels geven geen kamp; Colosseum: Tarantella en Ail Baba en de 40 roovers (boven 18 jaar); Asta: Ben Hur (volw.); Harmonie: Een mensch stierf onschuldig en De zangvogel van Broadway (volw.); City: Wapenzusters (b. 18 jaar); Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen: Unger en van Mens, nalatenschap Jan Sirks (tot 24 December) Gebr. Koch, Noordblaak: wer ken van Einar Berger (tot 1 Jan.) Museum voor Land- en Volkenkunde: Tibetaansche en Chineesche kunst (tot 7 Jan.) „De Pro tector", Witte de Withstraat 29: eere-tentoon- stelling Evert Moll (tot 7 Jan.) „Lommer rijk" in Hillegersberg: werken van Kees de Voogt (tot 3 Jan.) Schiedam Passage-theater: De man, die tweemaal leefde en Paniek in Hollywood. SCHIEDAM, 20 Dec. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. t 16 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,401,50 (niet officieel). Verder behandelde spr. uitvoerig hoeveel „goeds" er door hen tot stand werd ge bracht. Weth. Mr. v. VELZEN (R. K.) sprak mede zijn dank uit voor de belangstelling, die de raadsleden betoonen voor het beleid van B. en W De heer Bergman heeft beweerd, dat het sectieverslag naar aanleiding, waarvan B. en W.schreven met het schrijven niet hetzelfde vinnige karakter zou dragen als vorige maal. Dat kan toegeschreven worden aan den des- betreffenden ambtenaar, daar de heer Sickenga nu eenmaal sterg geïnteresseerd was voor de gemeenschappelijke zelfstandig heid en 'het daarmee verbonden vraagstuk. Hij kan daarmee „zijn hobby's" nastreven. Daaruit is jle toemalige bewegelijkheid van B. en W. te verklaren. Het is echter geen motief, dat het in het tegenwoordige stadium niet zou gepeuen B. en W. streven naar de volledige automonie van Schiedam, ook op financieel gebied. Spr. verzoekt, als goed democratische wethouders, dat men zich bij de replieken toch zal weten te beperken. Figuren en schaduwen. De verlichting van de verbindingslaan langs het Feestterrein zal niet kunnen wor den uitgevoerd, tenzij de raad daarvoor een belangrijk bedrag toe staat. De figuren en schaduwen, die men daar ziet (gelach) misgunt spreker die plek niet. Veel men schen schijnen verzot op die plek. Zij zul len er niet vóór zijn om er zoo'n sterke verlichting te brengen. Zij, die gevaar mee- Zie vervolg Stadsnieuws op pagina 2 van het Eerste Blad. v

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 1