m tKampioenen Personeel Diversen MAANDAG 1 TANUARI 1939 ARENA. EVERT MOLL. N. V. „INDUSTRIA". VAN WELPEN IN HET KONINKLIJK PALEIS. TOURNEE RUTH POSSELT. St. Dominicus-horde biedt oorkonde aan. REVUE TOT SCHOUWSPEL. DE BLOEMENKRAMEN VAN HET HOFPLEIN. VTERDE LUSTRUM ST. DONATTJS. AFSCHEID WILLEM VAN BEURDEN. „Feest" in optima forma. ZILVEREN JUBILEUM ALS KELNER DE ZUSTERS VAN DE R. K. WIJK VERPLEGING. VLAARDINGEN. OPROEP. AFSCHEID BIJ DE POLITIE. ZIELZORG AAN BOORD. OOK EEN METHODE. DOODELIJK ONGELUK. Vierjarig jongetje op Oudejaarsdag overreden en gedood. KATH. VOLKSUNIVERSITEIT. DIEFSTAL UIT EEN VITRINE. MAASSLUIS. BRAND BARKASSTRAAT. HOEK VAN HOLLAND. AUTOBUS OP HET IJS. Adverteert in dit blad. Arena zet het nieuwe Jaar goed in met de bekende operette „Geisha". Het vaste Arena ensemble is met enkele nieuwe, overigens geen onbekende, leden uitgebreid, die zich zeer goed in dit gezelschap thuisvoelen, zoo als Berrie Kievits, als Molly Seamor, Henk Didema als Katana en Ilonka Klimt, die als Fransche tolk optreedt. Vooral Berrie Kie vits heelt met haar amusante rol en haar vroolijke liedjes en dansen bij het Arena- publiek veel succes. De Geisha, O Mimosa San, is dit maal Po- la Cortez, die voor deze rol „geknipt" is. Met haar melodieuze stem vindt deze charmante zangeres wederom een dankbaar publiek, dat haar vele en spontane ovaties brengt. Alex Hock, als de potsierlijke en trouw lustige Japansche markies heeft de lachers van begin tot het einde aan zijn kant, ter wijl Oct. v. Aerschot als de Chinees Wun Hsi, de eigenaar van het Theehuis „In 10.000 vreugden", de grappenmaker van gewoon lijk is. De met temperament spelende Victor Colani is officier op een Engelsch oorlog schip, dat Japan op zijn doorreis aandoet, bij welke gelegenheid onze luitenant het thee huis van Wun Hsi bezoekt. Ofschoon ver loofd met Molly Seamor, bemoeit hij zich nog al opvallend met 'Ai geisha's en speciaal met de lieftallige O Mimosa San, die de beste danseres en zangeres van Wun Hsi's theetuin is. Dit geflirt is niet naar den zin van den markies Imari, die Mimosa als zijn toekom stige vrouw begeert. De markies durft den Engelschen officier evenwel niet aan en trett daarom den Chinees Wun Hsi met den pu- blieken verkoop van zijn theehuis met „toe- behooren". De Markies denkt hierdoor het spel te winnen, hetgeen evenwel door een Engelsche dame (Jopie van Zon) verhinderd wordt. Molly Seamor, die Zich een grapje heeft veroorloofd en zich als geisha verkleed heeft, „valt nu in handen" van den markies. Maar ook hierin wordt hij gedwarsboomd door Juliette, die, belust op fortuin, de vrouw van den markies wenscht te worden. Bij deze operette is aan de costumes en decors veel zorg besteed en de sprookjes achtige tafereelen dragen er veel toe bij, dat deze opvoering stellig geslaagd mag hee- ten. Het Arena-orkest, onder leiding van Max de Groot heeft ook bij deze operette weer een goede beurt. Aan volwassenen kunnen wij ditmaal een avond naar Arena aan bevelen. Bij het publiek is Evert Moll vooral be kend geworden als schilder van de groote zeehavens. Hij heeft zich daarin gèspeciali- seerd, zonder er nochtans als kunstenaar zijn ware triomfen te vinden. Te zeer liep hij vast in een bepaald schema, dat hij veel vuldig herhaalt. Het vergezicht is dan nog wel goed getroffen, met het karakter van de verschillende weersgesteldheden over het water. Maar de stoffage blijft vluchtig en niet zelden slap, met schepen die volume missen en met zoetelijke fondant-kleurtjes zonder pit en leven. Op de gehouden tentoonstelling, die een overzicht gaf van zijn arbeid zijn een paar kleinere schilderijtjes in don kerder toon echter een verrassing. Moll blijkt, als zoovelen van zijn kunstrichting, in zijn jonge jaren een concentratie te hebben gekend, die de omstandigheden des levens hem later weer ontnamen. Daar is dan ook de tijdgeest niet vreemd aan; zelfs 'n sterke persoonlijkheid als Isaac Israëls vertoont dit proces. Om dan op die vroegere schilderijtjes te rug te komen, het zijn een sferisch sneeuw- gezicht „Dooiweer Havenkade te Scheve- ningen", dat aan niemand minder dan aan Breitner herinnert, een klein landschap, krachtig van kleur in een donker gamma, en een „Bark op de rivier", dat de stad, waar een Jongkind werkte, niet onwaardig is. In dit werk ontmoeten wij een Evert Moll, zooals men hem in het algemeen niet kent. JAN N. Onder de auspiciën van de Concertdirectie dr. G. de Koos N.V. zal de Amerikaansche violiste Ruth Posselt gedurende de maand Januari as. een tournee door Nederland maken en o.a. met het Residentie Orkest te Den Haag en Rotterdam optreden. Verder concerteert de gevierde violiste nog te Mid delburg en Hilversum, terwijl zij bovendien op Zondagmiddag 15 Jan. a.s. in Diligentia te Den Haag een viopl-matinee zal geven. Theo van der Pas zal zijn medewerking ver- leenen In aansluiting op deze Hollandsche tournee zal Posselt naar Scandinavië ver trekken voor het geven van eenige orkest concerten, om direct daarna weer terug te keeren naar Amerika. Zaterdagmiddag zijn 'n 22-tal welpen, de St. Dominicus-horde der Katholieke Verken ners in Rotterdam, naar de residentie ver trokken om in het Koninklijk paleis aan het Noordeinde de oorkonde te gaan overhan digen van het bij gelegenheid van het Regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin gehou den Oranje-kamp. Het was voor onze jongelui natuurlijk een heele onderneming het deftige statige paleis, dat ze misschien nooit, misschien alleen aan de buitenkant hadden gezien, zoo maar te mogen binnenstappen en in, de hal te worden ontvangen en toegesproken door den adjw dant van H. M. de Koningin. Het gebeuren trok veel belangstelling en menigeen zag met genoegen het kranige wel pentroepje parmantig het paleis binnenstap pen onder leiding van hun akeela Rijkers, baloe Kramers en bagira Rijkers. Nadat de fraaie, geteekende oorkonde, waarover wij al eerder schreven, aan den adjudant van H. M. was overhandigd, onder hield deze zich nog eenigen tijd met de da mes en de welpen, vol belangstelling infor meerend naar de verrichtingen van de horde. We behoeven wel niet te zeggen, dat het voor onze jongelui een middag is geweest, welke ze niet spoedig zullen vergeten. FRANK RIJSDIJK. Afscheid van den heer P. W. Kremer. Onder groote belangstelling heeft Zater dag 1.1. de heer P. W. Kremer als directeur van de alhier gevestigde N.V. „Industria" afscheid genomen. Onder de belangstellen den bevond zich eveneens de gedelegeerd commissaris, de heer Cohn. De heer J. M. Wolf als mededirecteur opende de rij van sprekers en wees in de allereerste plaats op het groote werk, dat de "heer Kremer tot stand heeft gebracht. Hij vergeleek dit met het werk van zoo vele andere groote mannen, waarvoor eerst na den dood een monument wordt opgericht, terwijl juist in dit geval de heer Kremer zelf aan een monument heeft medegewerkt, door al zijn activiteit en werklust te geven aan den groei van „Industria", welke hem zoo na aan het hart ligt. Na nog eens duide lijk tot uitdrukking te hebben laten komen, wat de N.V. Industria wel aan den heer Kre mer is verplicht, ging de heer Wolf over tot aanbieden van het cadeau uit naam van de firma, n.l. een bronzen beeld, voorstellend den werkman in zijn ware gedaante. Daarna werd het woord genomen door den heer H- Kremer, welke zijn vader als direc teur zal opvolgen en welke ook namens zijn broer, den heer W. Kremer, directeur van de zuster-onderneming „Excelsior" een cadeau aanbood. Aansluitend hierop heeft de heer De Graaf, boekhouder der N.V. „Industria" met eenige gepaste woorden een cadeau overhandigd, welk voorbeeld gevolgd werd door den heer v. d. Gaag, boekhouder van de zuster-onder neming „Excelsior", welke uit naam van "het gezamenlijk kantoorpersoneel, dat van tee kenkamer en magazijn alsmede uit naam der vertegenwoordigers een huldeblijk heeft aan geboden. Ook het fabriekspersoneel heeft zich niet onbetuigd gelaten en de voormannen zoowel als het andere fabriekspersoneel hebben den heer Kremer een huldeblijk overhandigd. Het bad is klaar, mijnheer! Verhuizen voor twee jaar naar Groote Markt en Beursplein. In de laatste vergadering van. 1938 van het College van Burgemeester en Wethouders is bepaald, dat ingaande Maandag 2 Januari de bloemenkramen van het Hofplein zullen moeten verdwijnen gedurende den tijd, dat het nieuwe Hofplein wordt aangelegd. Men vermoedt, dat hiermede ongeveer 2 aar gemoeid zullen'zijn. Tijdelijk kunnen nu de bloemenkooplieden Jan Volder en A. Kolb hun kramen opslaan op de Groote Markt bij het Westnieuwland, terwijl de kramen van E. Digtmaker en A. Groente man een plaatsje op het Beursplein ter weerszijden van het tramhuisje kunnen vin den. Het behoeft geen betoog, dat de koop lieden, die de verplaatsing van hun kramen zelf moeten bekostigen, met een bezwaard hart verlaten, waarop zij een menschen- leeftijd hebben gestaan. Schip voor sloop gekocht. Naar wij vernemen is door Frank Rijsdijk s Industrieele Ondernemingen te Hendrik Ido Am bacht voor sloop aangekocht het Engelsche dub- belschroefstoomschip Hatipara, groot 7764 bruto register ton, gebouwd in Japan 1918. Dezer 'dagen zal het schip van Engeland naar Hendrik Ido Ambacht worden gesleept om daar gesloopt te worden. De R.K. Bond van Verzekeringsagenten St Donatus, afd. Rotterdam, gaat weer feest vieren. En wel bij gelegenheid van het vier de lustrum der vereeniging. Wie wel eens een feestavond van dezen bond heeft meegemaakt, weet, wat dit be- teekent. Voor hen, die nog nooit bij de ver zekeringsagenten zijn geweest en dus hier over nog niet kunnen meepraten, diene, dat met „Roomsch Tooneel" weer alle voorbe reidingen zijn getroffen. Voor hen, die van n vroolijken avond houden, is steeds een be perkt aantal kaarten disponibel. Voor nadere gegevens zie men de Kabouter-annonce. Zaterdagmiddag heeft de heer J. W. van Beurden hoofd-oppasser in de Rotterdam- sche Diergaarde waar hij, zooals we reeds meldden, ruim 57 jaar werkzaam was afscheid genomen van bestuur, directie, leden en personeel. Nadat „Willem" met zijn familie had plaats genomen, werd hij allereerst toege sproken door den heer L. W. van Rossem, president. Spr. memoreerde het langjarige dienstverband in verschillende functies en steeds deed v. Beurden met veel ijver zijn plicht. Aan de functie van oppasser zit meer vast, dan de leden kunnen beoordee- len. Moeilijk werk hebt gij aldus spr. met groote bekwaamheid verricht. Of er zeeleeuwen, giraffen, olifanten dan wel ko- libri's verzorgd of vervoerd moesten wor den, altijd blonkt gij in bekwaamheid uit. Spr. hoopte, dat de heer van Beurden nog vele jaren van zijn rust zal mogen genieten. Namens het comité uit de leden sprak mr. G. C. A. Oskam, die het „gemeenschappe lijke" tusschen den oppasser en het dier in het licht stelde. Spr. overhandigde een ca deau onder couvert, maar wilde nog een tweede opdracht vervullen n.lnamens de naar Warschau gebrachte olifant. Ze maakt het goed en heeft reeds een kind. De directeur, dr. K. Kuiper, voerde ver volgens het woord. Niets meer te doen te hebben, aldus de heer Kuiper, zal een van de dingen zijn, die je het moeilijkst zullen vallen. Je bent niet de eenige die tegen dezen dag hebt opgezien. Spr. zelf heeft al jaren lang gedacht: dat zal een rare tijd worden in de Diergaarde, als van Beurden er niet meer is, die te beschouwen is als de beste onder de goeden. Het spijt ons, dat je heen gaat en ook mij persoonlijk. Als per soonlijk aandenken overhandigde spr. een der nieuwste werken over dierkunde. Nog werden hartelijke woorden gespro ken door den heer W. Rueb, oudste lid van het bestuur en voorzitter van de dieren- commissie. en door den heer K. Hillebrecht, voorzitter van de Personeelvereeniging „Onderlinge Samenwerking" en tevens oud sten collega en ondergeschikte. Beiden zeg den het tevens met sigaren. Ten slotte hebben zoowel Willem als zijn oudste zoon Jan dank gezegd. En toen ging de eerewijn rond en kwa men nog velen den scheidenden hoofd-op passer de hand drukken. Voor Rotterdam, dat zijn Grooten Schouw burg weer twee maanden lang afstaat, was op den Nieuwjaarsdag naar oude traditie weer de première gereserveerd van het Bouw meestergezelschap. Van een „revue", waar mee de vertooning in den loop der jaren al minder te maken had, werd zij nu een „schouwspel", wat óok al sinds lang haar eigenlijk karakter was. Het trekken van een lijn, die het geheel zou kunnen verbinden, is wel nooit gelukt; het de revue laten pas- seeren van diverse actualiteiten is sinds de dagen van Ter Hall gaandeweg geheel in onbruik geraakt. Een kijkspel, met komische scènes afgewisseld, was de „revue" van Bouwmeester al sinds lang. Er behoefde dus niet zooveel te verande ren voor deze metamorphose. Alleen mag getuigd, dat het kijkspel thans tot in de per fectie schijnt te zijn opgevoerd en de fijne toets, waarnaar sedert het directorium van mevr. Bouwmeester al meer werd getracht, nu wel zijn stempel drukt op heel de ver tooning, een enkel onderdeel dan (we den ken aan de trouwkamer-scène, die nogal van goedkoopen humor is), uitgezonderd. Voor het overige een feestelijk feest dit „schouwspel". Niet alleen omdat het aan vangt met een grandioze herdenking van het 40-jarig regeeringsjubilé, maar omdat het nagenoeg van het begin tot het einde zulk een feest heeten mag van kleuren en lijnen, van gratie en humor als door geen „revue" nog werd overtroffen. Terecht is'den zang en speciaal den solo zang als „schouwspel"-element nog slechts een zeer bescheiden plaats ingeruimd. De dans heeft voor 't grootste deel in de tafree- len zijn taak overgenomen. Voor de beide balletten is er aldus veel werk aan den win kel; en dit verleggen van den klemtoon brengt het „schouwspel" al aanstonds op een voornamer niveau, al wordt er ook de reserve, welke wij plegen te maken ten aan zien van het bezoek door jeugdige personen, meer door aangedrongen. Zelfs voor volwas senen zou hier en daar wel een enkele retouche gewenscht zijn, waar in den kunst dans soms even het accent verkeerd valt. Extra vermelding verdient de nabootsing der Javaansche en Balineesche dansen in het feeërieke tafreel van de gouden koets en de praestatie der balletten in de bij open-doek wisselende scène „Zomer en winter". Natuurlijk trekt ook bijzonder de aandacht het „vliegend ballet" der exotische vogels in het Hawaï-effect met het „zwarte licht", waarmee een nieuwe variatie op een overi gens bekend thema een gelukkige toepassing vindt. Velen in den stampvollen schouwburg schenen voor het eerst met de verrassende vinding kennis te maken en er knalde dan ook een applaus los, waar de zaal van daverde. Trouwens er werd herhaaldelijk en veel meer dan de laatste jaren het geval was, geestdriftig geapplaudisseerd, nu het eene tafreel na het andere zoo'n feestelijk-betoo- verenden indruk maakte, dank zij de in de puntjes verzorgde décors en de weelde van costuums, culmineerend in het slotstuk vóór de pauze, de „Oostersche Legende", waarbij de achtereenvolgende tafreelen zich voor de verbaasde oogen van den toeschouwer ont rollen als bij een artistieke vouwprent. Waarbij wij dan ook niet, als belangrijken factor tot het buitengewone succes, vergeten mogen den komischen inslag van dit „schouw spel", waarvoor het duo Joh. Buziau en Joh- Kaart meer speciaal borg blijft. Buziau zelf, dien wij wat nog zelden geschiedde ook eens een keer ongeschminkt voor het voetlicht zien, maakt ditmaal zijn entrée op een oud-modische fiets anno 1898 als kermis gast bij gelegenheid van de kroningsfeesten. Aan knutselen schijnt hij het afgeloopen jaar niet zoo veel gedaan te hebben; maar zijn clowneske invallen lieten hem niet in den steek. Ook heeft hij weer een fijn-gevoelden monoloog, op ernst en lichte ironie afgestemd, een genre, dat hem even goed afgaat als de snaaksche grappigheid, die tot voor een paar jaar zijn uitsluitend tooneel-element vormde- Voor de pauze had de heer H. Bood ook een der oude getrouwen het weer zeer volhandig met de distributie van den bloe- menstroom, die de Rotterdamsche première pleegt op te luisteren. Welke gelegenheid het publiek gretig aangreep om de directrice van het ensemble zeer nadrukkelijk van zijn waardeeTing te doen blijken. L. H. De heer G. van den Berg heeft gisteren den dag herdacht, waarop hij voor 25 jaren als kellner in dienst is getreden van het res taurant Fiirstenberg- In de met talrijke bloemstukken versierde bovenzaal van het restaurant is de jubilaris met zijn echtge- noote gisterochtend ontvangen en gehuldigd. De heer H. Philipsen, sprekende als oud patroon, repte van een yoor dit bedrijf zeld zaam-jubileum. Hij wees er voorts op, dat de jubilaris steeds trouw zijn plicht heeft gedaan en daarom bij de gasten zeer gezien is. Hij overhandigde hem de gouden draag- medaille met het daarbij behoorende diplo ma voor 25-jarigen trouwen dienst van Hore- caf, terwijl hij als persoonlijk geschenk een kist sigaren aanbood. De exploitante van het restaurant, mevr. Luyendijk, bood den jubilaris onder een toepasselijk woord een cadeau onder couvert aan. Namens het per soneel sprak vervolgens de chef-kok Have- naat, die de lange samenwerking met den heer Van den Berg in herinnering bracht en diens verkoopkracht prees. Tenslotte over handigde de heer Bonefaas, als oudste col lega, een zilveren sigarendoos en een kist sigaren namens de collega's en hen, die als hulp in de zaak werkzaam zijn. Met een kort woord heeft de jubilaris van zijn dankbaarheid getuigd- De populaire zusters van de R.K. Wijk verpleging zullen,Zondag 15 Januari officieel de herdenking vieren van het 12%-jarig ge zegend bestaan van haar wijkverpleging. Om meer bekendheid te geven aan het prachtige werk, dat de zusters gedurende 12% jaar ten dienste van de lijdende mensch- heid binnen de stad hebben verricht, heeft pater Hyacinth Hermans een gedenkboekje geschreven onder den titel „Wist ge dót van de R. K. Wijkverpleging?" „Een woord tot onze stadgenooten". Ik kan natuurlijk moeilijk hier zelf een recensie geven op het boekje, maar ik mag er zeker wel van zeggen, dat het op zeer buitengewoon geestige wijze is geïllustreerd, pagina op pagina, en bijna op het geschreven woord af. Het boekje is tegen den prijs van een enkel kwartje verkrijgbaar bij de zusters van de Wijkverpleging, Henegouwerlaan 89, Rotterdam. Als gij dit boekje aandachtig gelezen zult hebben, zult u er zeker toe aangespoord wor den om Zondag 15 Januari a.s. de zusters met haar jubilé te gaan complimenteeren en haar hulde en dank te brengen voor het zeldzame werk van naastenliefde en barmhartigheid in onze stad verricht. Minister-president Chamberlain (tiveede van rechtsbij een morgenwandeling in gezelschap van eenige vrienden op het' landgoed van Lord Swinton te Masham, waar de Engelsche minister-president met zijn echtgenoote eenige vacantiedagen doorbrengt. R.K. SEMPER AVANTI. Voor den deze week te Rotterdam gehouden „wildavond" bestond veel belangstelling. Na een geanimeerd verloop werden de heeren H. Re- gouw en J. Mooren prijswinnaars in groep A. en B. na een competitie van 7 „bliksem"-partijen. Een. simultaan voorstelling van den heer A. Hagenaars besloot den avond. Volgende week Woensdag vangt in den Kath. Kring de huis houdelijke borden wedstrijd aan. R K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN, AFD. VLAARDINGEN. In het R.K. Vereenigingsgebouw had een algemeene ledenvergadering plaats van de afdeeling alhier van den R.K. Bond voor Groote gezinnen. Naast een aantal leden waren op deze vergadering aanwezig de Z.E. heer pastoor J. v. d. Sman, pater Columba- nus O.M. Cap., alsmede de voorzitter en secretaris van den kring Z.-Holland, namens het hoofdbestuur van den bond. De vergaderir^ stond onder-leiding van den kringvoorzitter F. H. Hakkaart uit Den Haag, die in opdracht van het hoofdbestuur mededeelde, dat getracht zou worden, de minderende activiteit der afd- Vlaardingen weer op behoorlijk peil te brengen. Dit zal echter alleen mogelijk zijn met een homo geen afdeelingsbestuur. Waar het thans zit tend bestuur niet eenstemmig bleek sedert het aftreden van den voorzitter, den heer Westerdijk, in October 1937, zal dit bestuur uit eigen beweging in zijn geheel aftreden, teneinde de mogelijkheid t§ scheppen, dat een nieuw bestuur gekozen kon worden. Voor de vele werkzaamheden, door het oude be stuur in de afgeloopen jaren voor de organi satie verricht, bracht spr. hartelijk dank. De ingeleverde administratie is door het hoofdbestuur geheel in orde bevonden. Deze administratie was aan 't hoofdbestuur door gezonden, daar de afdeeling geen rechtsper soonlijkheid bezit, de bond echter wel en dus als zoodanig het eigendomsrecht bezit. De heer Westerdijk werd voor de gevoerde administratie gedéchargeerd, terwijl ook het slot-saldo van de kas door den penningmees ter, den heer Hoekstra, naar behooren is overgelegd. Onder specialen dank voor zijn correct beheer werd de heer Hoekstra door het hoofdbestuur volkomen gedéchargeerd. Het hoofdbestuur mocht constateeren, dat sedert het optreden van den heer Hoekstra als penningmeester, rondom dit beheer geen enkel feit reden tot opmerkingen heeft ge geven. Uit de vergadering werd de idee geopperd, om in deze vergadering slechts een nieuw dagelijksch bestuur te kiezen en in een vol gende bijeenkomst een volledig nieuw be stuur. Het dagelijksch bestuur kan dan de zaken van het oude bestuur overnemen en in rustige sfeer een en ander voorbereiden. Hiertoe werd besloten. Gekozen werden thans de heeren A. J. Teunissen, P. H- v. d. Voort en P. M. Sozef. De heer Teunissen zal als voorloopig voorzitter optreden. Pater Columbanus hield vervolgens een rede, waarin hij de Katholieke huwelijks idee nader belichtte en de noodzakelijkheid van het bestaan van den bond aantoonde Pater Columbanus toonde zich een aange naam causeur, die met zijn interessant be toog de volle belangstelling der aanwezigen had en beloofde weer in Vlaardingen te zul len komen, zoodra hij geroepen werd. In zijn causerie deelde pater Columbanus o.m. mede, behoefte te hebben aan een meer geschikten naam voorden bond. De huidige naam Bond voor groote gezinnen is aanvechtbaar. Spr, achtte b.v. den naam R-K. Oudersvereeniging of i.d, juister. Deze kwestie is echter niet plaatselijk, doch gaat de landelijke organisa tie meer aan. Na nog eenige bespreking, waarbij o.m. het vaste plan naar voren kwam om zoo spoedig mogelijk aan de afdeeling weer een goede leiding te geven en haar tot nieuwen bloei te brengen, werd de verga dering op de gebruikelijke wijze gesloten. In verband met eenige inbraken hier ter stede gepleegd, verzoekt de commissaris van politie van den Justitieelen Dienst aan hen, die inlichtingen kunnen geven omtrent een bankbiljet van 100 gulden, gemerkt A. Q. 011871 zich te melden aan het hoofdbureau van politie, toestel 147. Hetzelfde geldt voor één of meer gouden tientjes en gouden vijfjes, welke moeten zijn uitgegeven tus schen den 2den Kerstdag en Oudejaars dag. Wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd heeft gistermorgen de bri gadier van politie C. H. de Jongh, chef van den politiepost te Kralingscheveer na 31 dienst jaren afscheid genomen op het bureau aan de Hoflaan, waarheen hij met zijn echtgenoote per auto was gebracht. Inspecteur L. Hermans, chef. van het bu reau aan de Hoflaan heeft den scheidenden brigadier toegesproken en hem een zilveren vulpotlood overhandigd. De echtgenoote werd een bloemenhulde gebracht. Namens het personeel voerde het woord de brigadier K. L. Roetman en bood zijn collega een parapluiebak aan. Nog heeft ge sproken de agent H. van Dijk met wien bri gadier de Jongh zooveel jaren heeft samen gewerkt. Deze bood een bureaulampje aan. Bij de politie van het bureau Sandelingen- plein zijn twee aangiften binnengekomen van diefstal van waschgoed uit tuinen te Bloem hof. Beide keeren is het waschgoed (dames) na gedragen weer teruggebracht maar.vuil. Een nieuwe methode om zich van ondergoed te voorzien en dit tevens voor niets te laten wasschen. De verdenking rust inmiddels op een 19-jarigen jongeman, doch de po litie heeft hem nog niet te pakken. Op Oudejaarsdag wilde de 4-jarige D. Stancke, vlak voor de ouderlijke woning aan de Busken Huetstraat op een stilstaande vrachtauto klimmen op het moment echter, dat de chauffeur de 26-jarige C. van tf. van Kethel, den wagen startte. Toen de auto zich in beweging zette werd de knaap tegen de straat geslingerd en overreden. Met inwendige kneuzingen en een zware hersenschudding is het kind per auto van den G. G. D. overgebracht naar het zieken huis aan den Coolsingel, 'waar het in zorg- wekkenden toestand is opgenomen. Later in den middag is het kind aan de bekomen kwetsuren bezweken. Uit een vitrine van de restauratiezaal van het station D.P. zijn sigaren, sigaretten en eau de cologne gestolen voor een waarde van plus minus 40 gulden. Week-agenda. Woensdag 4 Januari: Aanvang van den cursus „Kinder-Psychologie" door Drs. A. Chorus: kwart over 8 in St. Lucia, Aert van Nesstraat 29. Donderdag, 5 Januari: Hoofdcursus, half 9 in het St. Rosalia-huis, Leeuwenstraat. On derwerp: „Eigendom kan diefstal zijn", door Pater A. van Rixtel S.C.J. Maandag, 9 Januari: Aanvang van den cursus in 2 lessen, „Spanje,, factoren en facetten", door Dr. N. Deen: half 9 in het Oude Raadhuis. Vrijdagavond om kwart over elf is brand uitgebroken in de woning van den 24-ja- rigen banketbakker J. A. Vermeulen, aan de Barkasstraat 18 (Witte Dorp. De brand is ontstaan tn de keuken, waar de bewoner een petroleumtoestel heeft omgeloopen. In een minimum van tijd stonden de keuken en de woonkamer in lichter laaie. Het vuur is ge- bluscht door gasten van slangenwagen 57 met twee stralen op de waterleiding onder lei ding van onderbrandmeester L. Caspers en brandmeester J. N H. Vermeulen. Mede aan wezig was slangenwagen 55- De woonkamer en de keuken zijn uitge brand. De rest van de woning kreeg veel wa terschade. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: G. ZwaardDiepstraten, d.J E. van der Zeevan der Stelt, z.; B. G. C, van Dijkvan der Reiden, d.; E. van der Slotde Winter, d. ONDERTROUWD: W. Tuit en C. A. Bool, ster. OVERLEDEN: W. Paalvast, wed, van 9 Noltee, 83 j.; C. de Vroed, 83 j, VLUCHTELINGENKAMP. Wederom zijn verscheidene Duitsche Joden in het kamp alhier ondergebracht. In ver band met een poging tot ontvluchting zijn er thans uitgebreide voorzorgsmaatregelen ge troffen. Rond het kamp zijn groote lantaarns geplaatst. De politie patrouilleert den gan- schen nacht rond het kamp. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: P. V. d. Loos 26 j. en M. J. Jansen 21 j. OVERLEDEN: E. Verschoor 77 j„ wed. van P. v. Doeland; J. v. d. Winden 82 j., wed. van J. Langeslag. ARBEIDSBEURS. Op de Gem. Arbeidsbeurs alhier staan in totaal 175 personen ais werkzoekenden in geschreven. Zaterdagmorgen half 8 is 'n autobus van de R.E.T., lijndienst KethelSchiedamOver- schieHillegersberg, door de gladheid van den Kleiweg, ter hoogte van het vroegere Paadje van Duizendtreden, op het ijs van de vaart voor het buitengoed „Stadzicht" te recht gekomen en daar omgeslagen. De autobus reed in de richting Overschie en werd bestuurd door W. P. van D., toen uit de tegenovergestelde richting een met paard bespannen wagen naderde, die het midden van den weg hield. De chauffeur moest iets te ver naar rechts uitwijken, met het gevolg, dat de bus doorschoof, met het beschreven gevolg. Behalve de chauffeur zaten zes personen in de bus. Alle inzittenden zijn er echter met den schrik en een weinig schade aan kleeding en tasschen afgekomen. Zij konden door den nooduitgang aan de achterzijde de bus, die slechts gedeeltelijk door het ijs was gezakt, verlaten en op den kant klauteren, net MEISJE GEVRAAGD boven 16 jaar. v.g.g.v. Aanmelden na 7 uur, 's-Gravensandestraat 46 a, Schiedam. 3658 NETTE DAG-DIENSTBODE GE VRAAGD, zelfstandig en netjes werken, v.g.g.v. Aanmelden des avonds na 8 uur Voorschoterlaan 12, Rotterdam. 3643 Met het ms. „Dempo" van den Rotterdam- „«...„„....jcvir. IVk-f tongfns gfvr schen Lloyd, hetwelk op 4 dezer van Rotter- bus, die slechts gedeeltelijk door het ijs was jg.is j. Aanmelden Dage' dam naar Nederlandsch-Indië vertrekt, zul- gezakt, verlaten en op den kant klauteren. tussen 12 en 12.30 uur. Bas v. len eenige R. K. priesters de reis van Mar- De bus werd met een eigen kraanwagen d, Heijden, kantoor Aelbrechts- seille medemaken. I van de R-E.T. opgetakeld. 1 kade 108, Rotterdam. 3644 GEVRAAGD WINKELJUFFROUW Aanmelden Dordtschelaan 163, win kel, tusschen 6 en 8 uur. Jac. Zijl stra, Groentenbedrijf, Rotterdam- Zuid. 765 KAPSTERS. Wordt gevraagd voor direct een Kapster, goed kunnende onduleeren. Maison Schwagly, Dordtschelaan 22 c (voor 's avonds 8 uur) Rotterdam-Zuid. 4551 KAPPERS. Een nette leerling gevraagd liefst eenigszins met het vak bekend. S. H. Penders, Groene- laan 53, Schiedam. 3657 VOORSCHOTTEN met en zonder borg, particulieren en ambtenaren. Rijk, Gemeente, Spoorwegen enz. Hulpbank met winstuitkeering, op gericht 1908, Boschje 14a, Rotter dam, Tel. 57074. Inlichtingen dage lijks 9-2, Zaterd. 9-12, bovendien Maandag- en Vrijdagavond 6%-S uur. 949 DEKENS OVERTREKKEN 210 X 160 5.21, prima satinet. Nieuwe dekens met witte watten 8.35 (geen wolvulling,) Electr. Deken- overtrekkerij, Snellemanstraat 87, Rotterdam, telefoon 4Q051 of zendt briefkaart. 939 TELEF. 43551 J. G. Hoogenboom Zaagmolenstraat 195, R'dam. Ver huizingen, meubeltransporten door geheel het land. 943 Alleen bij den SCHOENDOKTER zolen en hakken Heeren 1-25, Dames 1.—, Kwaliteit en afwer king gegarandeerd. Kipstraat 42, Rotterdam. 397 RADIO Radio-Bell, Philips, Waldorp, Erres, enz. vanaf 89. Desgewenscht gemakkelijke beta lingscondities vanaf 1.per week Zonder voortuitbetaling. „Radio- Soons", Oostzeedijk 235, (vlak bij '1 Oostplein), Tel. 51864, R'dam. 874 400 IJZEREN KLAPSTOELEN Tuinbanken, Automaten, 100 vla gen, Vergrootingsapparaat, Café- cassa, div. soorten Vitrines, Pracht telefooncellen, Vleeschsnijmachine, Ijsmachines, Gasradiatoren, Café toonbanken en Buffetten, stoelen en tafels, alles op Cafégebied, 2e hands. Vrij entree, spotprijzen. Th. SCHEFERS, 2e Lombardstraat 3. R'dam, Telef. 57205. 921 Iedereen heeft OUD GOUD te verkoopen. Den hoogsten prijs be taalt Leo van Ierland. West-Kruig- kade 50, R'dam. Beëdigd deskun-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2