1 IS DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. EDEL AHTHRACIET Weerverwachting. 1 TIM TYEEK EN SPUD. ivoordief wordt gesnapt. 9. 61ste JAARGANG No. 18368 DINSDAG 3 JANUARI 1959 VIER BL ADEN. STADSNIEUWS. ROTTERDAM. DE SLIMME RECHERCHE... Wachtsman verdronken. De Favoriet op brandstofgebied Voordeeliger koopt U niet. Per H.L. Afm. f 2 40 Afm f 2.10 BUREAU; KOEMARKT 4, SCHIEDAM een bij levenslange bnlidiMit, 2.000 bij overlijden tengevolge va» een spoorwegongeluk; 1000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; !Sfc- voo, het ^rlies v„ Kanteen v«t of oog- 100.- voor bet verlies van een duin., Mj breuk van de rngg.graa, ot bij schedelbreuk; 75.- voo,the. verlies van een wijsvinger „f voor Zenar» ol lienL. onderann of onderbeen, knieaeW. R. K. S. V. EXCELSIOR INDRUKKEN UIT KASHMIR. 40-JARIG ZAKENJUBILEUM. NIEUWJAARSAVOND A. S. V. PRIESTERSTUDENTENCLUB ST. JAN. VeiIdeeling rente legaat POELCKE. HINDERWET Een dorp brandt af STILLE OMGANG 1939. SCHEEPVAART. BURGERLIJKE STAND OUDE VROUW GEVALLEN. Van een kapitein, diens gouden horloge en een steward. Weinig regen. Voor de kuststrook: Afnemend 1 buiig, gedeeltelijk bewolkt, weinig 1 verandering in temperatuur, aan- vankelijk tijdelijk nog krachtige, g overigens meest matige Noord- g Westelijke tot Zuid-Westelijken i wind. 1 Voor het binnenland: Geen neer- slag van beteekenis, tijdens den g nacht vrijwel geheel opklarend g met daling van temperatuur tot g om het vriespunt, overdag weer j| toenemende bewolking, matige tot g zwakken Westelijke tot Zuidelijken g wind. p Waarschuwingen voor het verkeer, g Gladde wegen in het Oosten des j§ lands tijdens den avond, nacht en p vroegen ochtend. Voor de wielrijders. Z WOENSDAG. Zon op 8.10. Zon onder 15.58. g Maan op 14.56. Maan onder 6.16. g Wielrijders lichten op van 16.28 g I tot 7.40. g fanG moet nu voosfej EiGEN LEVEN VECHTEN. Vermoedelijk uitgegleden en in de Maas gevallen. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAM SC HE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent: per maand. 85 cent, per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1.10, per drie maanden 3. LOSSE EXEMPLAREN verkrijgbaar a 5 ct. per stuk. De prijs der ADVERTENTIES bedraagt 25 ets. per regel. Bij contract reductie. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440 Uitgave van de N.V. de Courant De Maas bode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT 9 TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 20/30 J ]°/2o J Franco bergplaats. Importeur: [SSieV All.Piersonstr. 16, R'damW. Tel. 38737. Buitenh.w. 112, Schiedam, u6' J -f Pt „rwvn Urat norlïna ,„n olU UrU„ vary pph amlcrpn vineer. of van een lid van een wijsvinger, dij oreux van oovenariu, De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt 3.000 van een duim °F voor het verlies van twee leden van een wijsvinger, sleutelbeen of enkel; 10— voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Een en f 25 voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van- ander volgens de geldende voorwaarden gelijk deze eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. DAGORDER VOOR HET POLITIE PERSONEEL Uitgegeven door den Commissaris van politie. Het is mij aangenaam, het nav°lgen^e j schrijven, door mij van den heer Burge meester, alhier ontvangt te Uwer kennis te mogen brengen: Hooggeachte Heer Commissaris, leden van den Staf en leden van het Schiedamsche Politiekorps. Waar ik mij in verband met een zware verkoudheid zooveel mogelijk moet ont zien en daarom de bezoeken beperk, moge Ik langs dezen weg mijne beste wenschen op het hoofdbureau van politie doen be- ^Gaarne roep ik U allen toe een Gelukkig en Zalig Nieuwjaar; mo-ge 1939 U allen gunstig zijn, voorspoed en goede gezond heid brengen, voor U en de Uwen. Van harte hoop ik, dat leiding en uit voering met betrekking tot de zware politietaak zich op denzelfden thans reeds beproefden en zoozeer deugdelijk ge bleken weg zullen blijven bewegen. Een woord van oprechten dank moge ik daaraan toevoegen voor alles, wat gij op Uw terrein ten goede hebt gedaan; ook 1939 sta weer in het teeken: „Voor God, voor Koningin en voor Schiedam". De Burgemeester, (w.g.) VAN HAAREN. Bij de woorden van onzen Burgemeester, sluit ik mij volgaarne- aan. Ik wensch U, zoowel voor U zelf als voor Uw gezin, een in alle opzichten voorspoedig en gelukkig 1939. Voor de vele persoonlijke felicitaties, die ik van corpsleden mocht ontvangen, betuig ik langs dezen weg mijn welgemeenden dank. Evenals in het jaar, dat van ons heenging, reken ik voor het nieuwe jaar op Uw aller medewerking en steun, teneinde onze taak zoo goed mogelijk te vervullen. Veel werd van V in 1938 ge- eischt. maar Tof dankbaarheid constateer ik, dat ons corps steeds paraat was. Laten wij eendrachtig voortgaan op den ingeslagen weg. Slechts uiterste plichtsbetrachting, krachtige handhaving van het gezag, zonder aanzien van personen, zij ons eerlijk en doelbewust streven. Ik vertrouw, dat gij deze woorden, ook nu weer in daden zult omzetten, zulks in het belang van onze ordelievende burgerij. Maak het woord van ónzen Burgemeester voor 1939 tot het Uwe: „Voor God, voor Koningin en voor Schiedam". De Commisaris van Politie, H. PH. CLASIE. W DE RADIO-CENTRALE. Programma 5. Woensdag 4 Januari Luxemburg: 8,209,20 concert. Diver sen; 9,2010 Luxemburg of Div.: 10 10 35 concert Luxemburg: 10.3511,20 concert; 11,25—11.35 gram.; 11,42—12,20 gram. Brussel (Fr.): 12,20—12,50 gram.; 12 551,20 concert; 1,301,50 concert; 1,50 2 20 gram Luxemburg: 2,354.30 con cert Luxemburg of Div.: 4.30—5.20 con cert Luxemburg: 5,20—5.50 concert Parijs P T T.' 5.55—6.35 concert Keu len: 6.35-7,15 gram. - Brussel (Ned.): 7 20—7 50 piano en cello; 7,50—8,20 nieuws- Rpr N I R." 8,20—9.06 operette; 9,20— 10,20 operette Brussel (Fr.ULO,30—11,20 orkest; Luxemburg: 11>20 ü.50 dans muziek, Voor de programma's 1 t.m. 4 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether DALAD1ER OP CORSICA. Tijdens het bezoekf dat Daladier gisteren aan Corsica bracht, had op het stadsplein van Ajaccio een défilé plaats voor den minister-president en de andere autoriteiten. Deze opname werd per vliegtuig over gebracht van Ajaccio naar Cannes, daarna draadloos doorgezonden naar Parijs en vervolgens wederom per vliegtuig naar ons land. Op I Januari herdacht de heer C- A. M. Scheffers zijn 40-jarig zakenjubileum. De zaak van den heer Scheffers is vooral bij de oude Schiedammers bekend en staat om zijn kwaliteit bij hen hoog angeschre- ven, maar ook bij de anderen staat hij goed aangeschreven, want de heer Scheffers heeft getoond, dat hij zich bij de eischen deg tijds heeft weten aan te passen. Toen 40 jaren geleden de zaak werd ge opend stond deze bakkerij in de toenmalige „Konijnenbuurt" Daar is zij echter niet lang geweest, want reeds na een jaar werd zij ver plaatst naar de Dam. Verschillende malen werd de zaak daar verbouwd en gerestau reerd, zoodat zij kon blijven wedijveren met de nieuwe zaken. Ter gelegenheid van dit jubileum ontvan gen de koopers van Zaterdag en Zondag een bijzondere verrassing. Men raadplege hier voor onze advertentierubriek. Morgen-, Woensdagavond geeft A. S. V. voor haar leden en introducé's een Nieuw jaarsavond in het Corner-House, Rubens plein alhier De „Swing Devils" zullen de dansmuziek verzorgen, terwijl verschillende attracties op het programma staan. Door onvoorziene omstandigheden kan de tooneelavond van Woensdagavond niet door gaan. BU of krachtens wetten of verordeningen "ivoorgeschreven en andere officiëele A af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter kennis, dat zal worden overge gaan tot de verdeeling van de rente van het legaat Poelcke tot een bedrag van 700. De daarvoor in aanmerking komende instellingen van weldadigheid kunnen hare aanvraag met de rekening over het boekjaar 1938 vóór 1 Maart a.s. aan hun College inzenden. SCHIEDAM, 3 Januari 1939. Ter openbare kennis mordt gebracht, dat Burgemeester en Wethouders van Overschie aan de N.V. Fabriek voor Metaalpreserven vergunning hebben verleend tot oprichting van een fabriek tot het bereiden Van metaal preserven in een perceel aan den Schiedam- scheweg te Overschie, kadastraal bekend als gemeente Overschie, Sectie D no. 824. SCHIEDAM, 3 Januari 1939. Van Father A. Geerdes, de Schiedamsche missionaris, die onze lezers reeds eenige malen inlichtte over het gebied, waar hij vertoeft, kregen we weer een teeken van leven. Father Geerdes heeft ditmaal lang op zich laten wachten, doch hij heeft met ziekte te 'kampen gehad, zoo zelfs, dat hij verhuizen moest van de Junjab (Br. Indië) naaf het gezondere Kashmir, plaats Baramula. We laten nu den missionaris aan het woord: Een paar dagen geleden brandde een heet dorp af. Het was niet zoo erg ver van hier en daarom ben ik er een kijkje gaan nemen. Een voetpad kronkelt heuvel op en heuvel af soms verdwijnend in een bergstroompje. Enkele keien in het water voorkomen het ge vaar, dat je een paar natte beenen oploopt, als je je voeten er zorgvuldig opzet. Het landschap is prachtig. Elke meter grond is tot akkerland bewerkt, want het hangt pre cies van een goeden oogst af, of de belasting kan betaald worden en talrijke monden ge voed. De velden liggen over de heuvel- glooiingen Uitgespreid, afgezoomd door lage dammetjes om het regenwater tegen te hou den. Het geheel is omlijst met sneeuwbedekte bergen. Na een stevige klimpartij wordt Dardapura bereikt en wat een schouwspel. Bijna alle huizen afgebrand en afsof de duivel er mee speelde, was alleen het huis van een welge stelde gespaard en de Mohammedaansehe moskee. In Kashmir is de bevolking Moham- medaansch, terwijl de regeerende klasse tot de Hindoe godsdienst behoort. Men vindt een moskee in elk dorp. De Mohammedaan sehe godsdienstleeraar draagt verscheidene namen: Mulla, Maulvi, of Pir. Hij bezoekt de dorpen regelmatig, maar het onderwijs haalt niet veel uit. Hij collecteert een aardig zak centje, waarop hij ruimschoots kan leven, en met die attentie moeten de geloovigen zich tevreden stellen. Behalve de moskee, was er niet veel an ders overgebleven dan eenige overeind staan de muren. Het was armzalig de bevolking te zien. De oogen geheel ontstoken door de dichte rook; geen kwestie van tranen, want Mohammedaansehe mannen laten nooit blij ken van eènige ontroering. Wat de gebeurte nissen ook mogen zijn, hun uitdrukking zegt niets anders dan een genoegen nemen met het noodlot. Met de vrouwen was het echter anders ge steld. In groepjes bijeen zaten ze te jamme ren. Sommigen zag ik op de puinhoopen zit ten van wat eens hun bezitting was. Niets was er gespaard, En dat beteekent heel wat voor die arme menschen. De geheele voedsel voorraad voor den winter was ingeslagen, gekocht van het weinige dat ze hadden. Ver geet niet, dat de oogst dit jaar mislukt was bij gebrek aan regen en dat toch de hooge belastingen moesten betaald worden. Ik liep het dorp eens rond en vanuit de zwarte massa asch raapten een paar mannen eenige klonten op: verbrande rijst en koren. Die behulp zaamheid van deze „gidsen" bedoelde wel mijn medelijden op te wekken, maar dat was geheel overbodig. Den volgenden dag zonden de missionarissen een heele karavaan voedsel naar dit dorp, en tevens een dokter voor me dische hulp. Dit laatste echter tusschen twee haakjes. Op mijn rondgang door de puin hoopen klampte ik den meest intelligent- uitzienden man aan, die Urdu kon babbelen. Aan het taaltje der Kashmiris kan ik nog geen touw aan vast knoopten. Hij vertelde, dat een brandend huis een andere woning in brand zette in een hoek van het dorp. Toen draaide de wind en weldra stond de heele plaats in lichte laaie. Ik kan dat verhaal best gelooven, als je ziet hoe een huis in Kashmir gebouwd is. Men begint met een steenen muur. De steenen zijn gemakkelijk te krijgen, want zelf in Kashmir zijn de bergen nu een maal niet van goud. De eerste verdieping bestaat grootendeels van hout. Men bouwt eerst het geraamte en zet het dak er bovenop. Dan vult men de rest in met steenen, de noodige openingen vrijlatend voor ramen. Gebakken dakpannen kent men hier niet. Het zijn smalle langwerpige plankjes, ongeveer 2 d.M. lang, met een punt. Ons huis heeft deze dakbedekking. Het staat als twintig jaar en nog lekt het niet. De dorpsbewoners ech ter maken hun daken van stroo en gras. U begrijpt hoe dat branden kan, om maar niets te zeggen van houten dakpannen. Dardapura, de naam van dit dorp, ligt bovenop een heuvel. Het uitzicht is daar geweldig mooi. De rivier de Jelum kronkelt door de ontzettend breede Kashmir-vallei. Daar ook loopt de groote weg, een der twee wegen, waarlangs Kashmir bereikt kan wor den, vanuit de Punjab. In de verte, de met eeuwige sneeuw bedekte Nanga Parbat, na Mount Everest de hoogste berg in deze stre ken. God heeft dit land wel erg mooi ge maakt. Jammer dat hej voor missionarissen zoo'n troosteloos land is. Ik heb boven aan gestipt hoelang we hier werken, twintig jaar ruim, en toch.slechts twee missie-staties: Baramulla en Srinagar met een katholieke bevolking van 70 of 80zielen. Moge God de arme bevolking zegenen en het missiewerk. Vanuit de Himalayas de beste wenschen voor een Zalig Kerstfeest en voorspoedig Nieuwjaar. A. GEERDES, Baraenulla, Kashqjir. Soiree Ook dit jaar organiseeren de zwart-witten den gebruikelijken nieuwjaarsavond en wel op Donderdag 5 Januari des avonds 8 uur in Musis Sacrum Thomasvaeren Pieternel zullen hun tra- ditioneele nieuwjaarswensch uitspreken en de tooneelgroep van de K. J. M. V. zal enke le één-actertjes voor het voetlicht brengen. Muzikale medewerking wordt verleend door de Rythm. Boys. Belangrijk voorloopig bericht. Naar wij vernemen, is het bestuur van den „Vriendenkring" van het Allerheiligst Sa crament", welke vereeniging zich belast met de organisatie van den „Stille Omgang" thans reeds gereed gekomen met den opzet De Stille Omgang wordt gehouden in den riacht van 11 op 12 Maart. Aangezien, door het steeds wassend aantal deelnemers, de tot nu gebruikte kerk te klein is gewor den, wordt een grootere kerk in gebruik genomen, n.l. de St. Dominicuskerk in de Spuistraat. Het vervoer geschiedt thans zoo wel per spoor als per autobus. Zij, die per eigen gelegenheid naar Amsterdam trekken en dus niet in het bezit zijn van een of ficieel spoor- of buskaartje verkrijgen geen toegang. Een uitzondering hierop vormen de fietsers; deze zullen een aparte entreekaart kunnen verkrijgen Het vervoer per bus ge schiedt door de' fa. Engering met v. d. Schuyts bussen in combinatie roet de fa. v. d. Ende. Vereenigingen of andere groepen van per. sonen kunnen voor één of meer bussen te gelijk inschrijven; later zal per advertentie in dit blad worden bekend gemaakt op welke adressen de spoor- of buskaartjes voor particulieren verkrijbaar zuilen zijn. Aangezien de proef met het vervoer per autocars verleden jaar uitstekend is ge slaagd, meende het Bestuur thans de orga nisatie hiervan zelf ter hand te moeten ne men ten einde de vereischte eenheid in de organisatie te verkrijgen. Het sparen voor de reis meende het be stuur dit jaar om practische redenen niet zelf ter hand te moeten nemen Elke veree niging kan hierin zelf voorzien. Het spreekt vanzelf, dat het bestuur hiervoor geen en kele financieele verantwoordelijkheid op zich neemt. SCHIEDAM, 1 Januari. Aangekomen Finsch s.s. Elle, ledig van Rouaan, om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 2 Januari. Aangekomen s.s. Malines, ledig van Harwich, m.b. Belpamela, ledig van Bordeaux, beide om te dekken in de Wiltonhaven SCHIEDAM, '31 Dec. Vertrokken Eng. s.s. Burdwan, met stukgoed naar Yokohama via Antwerpen; Duitsch s.s. Elisabeth Hendrik Fisser, naar Buenos Aires, Noorsch m.s. Havbor, ledig naar St. Kitts voor order, Ned. m.s. Kota Inten ledig naar Hamburg; Zuid-Slavisch s.s. Sloga, ledig naar Norden ham, Noorsch m.s- Kongefjord ledig naar Ma. dagascar via Vlissingen, Noorsch m.s. Poly- karp, ledig naar St. Kitts voor order. SCHIEDAM, 1 Januari. Vertrokken Ned. s.s. Midsland, ledig naar Blyth; Duitsch s.s. Boltenhagen, ledig naar Rotterdam. Aangifte van 30 Dec.1 Jan. GEBOREN: Pieter C., zoon van P. C. van der Gaag en P. van Hartingsveldt, P. K. Onneslaan 179 Petrus J. M. .J, zoon van G. P. Bakker en M. van Hagen, van Dijck- straat 23 Petrus M. J„ zoon van A. A. van Halderen en H. W .Sluiters, Oude Maas straat 23 Maria J. C., dochter van J. Mo lendijk en A. B. Ammerdorfer, Dr. Nolet- straat 1. OVERLEDEN: H. J. Post 57 jaar, Dr. No- letstraat 1 G. Kers, 4 m., Dr. Noletstraat 1 C. W. Degenkamp, 60 jaar, echtg. van J, C. A. van Breda, Ampèrestraat 20 G. van Noordennen 78 jaar, Wattstraat 25. Gisterenmiddag is op het trottoir ln de Groenelaan de 69-jarige P. K. gevallen. Zij kon niet opstaan en klaagde over pijnen in den rug. Op advies van dr. de Ridder is zij door de politie per auto naar haar woning vervoerd. Een kapitein van een Duitsche boot had een gouden horloge, dat een waarde had van 180 gulden. En de zeeman hechtte aan dit bezit groote waarde, want 't was een herinnering aan zijn overleden vrouw. lede ren avond legde hij het voorzichtig in een étui, in één woord hij omringde dit kost bare aandenken met de grootste zorg. Op een goeden dag echter, toen hij met zijn schip in de Rotterdamsche haven lag is het kleinood plotseling verdwenen. En hoe de gezagvoerder ook zocht het horloge moest aan boord zijn er was geen spoor meer van te vinden. Aanvankelijk viel de ver denking op een scheepsjongen, die nog al eens in de hut van den kapitein kwam. maar deze kon het horloge niet hebben weg genomen, want hij was normaal des avonds om elf uur met enkele andere schepelingen aan boord gekomen en toen had de kapitein zijn gouden klokje nog in zijn bezit. Een ieder had te doen met den kapitein, die zich plotseling zag ontroofd van een zoo hoog gewaardeerde herinnering aan zijn vrouw. Besloten werd de politie in den arm men te nemen en al spoedig viel de ver denking op den steward, die immers het meest van alle schepelingen vertoefde in de onmiddellijke omgeving van den kapi tein. De steward werd meegenomen naar den politiepost aan de Rondolaan en daar eens geducht aan den tand gevoeld. Deze kon of wilde echter geen enkele inlichting geven en hield zijn onschuld vol. Goede raad was duur! De eene strikvraag na de ander werd keurig omzeild en tenslotte zeide de politie ervan overtuigd te zijn, dat de steward zich niet aan dezen wreeden diefstal had schuldig gemaakt. „Ga maar naar boord", maar zeg aan den kapitein, dat we straks met eenige re chercheurs terug komen en het schip van boven tot onder zullen onderzoeken". En zoo waar een half uurtje later meldden zich enkele rechercheurs bij den kapitein „Hebt u uwe kleeding al eens nagezocht" zoo vroegen zij den kapitein, waarop deze ant woordde, wel honderdmaal al zijn zakken omgekeerd te hébben. „Doet u het nog eens" zoo zeiden de recheurcheurs, „we zijn over' tuigd, dat het horloge in uw zak zit". En bij de eerste de beste proef, haalde de kapi' tein zijn.... horloge te voorschijn. Ofschoon de politie den steward niets heeft kunnen maken, is men de overtuiging toegedaan, dat deze op het vernemen van de komst van de recherche aan boord met de becoeling het heele schip af te zoeken van de gelegenheid gebruik heeft gemaakt, uit angst natuurlijk, het horloge in den zak te stoppen van den rechtmatigen eigenaar, De politie h 1 succes met haar list, waar van twee personen hebben geprofiteerd. De kapitein kreeg zijn horloge terug en de ste ward blijf f nu uit den.bak. illl!lllllllllllll!!l!ll!!l!!l!!l!ll!!ll!l!III!l!!llll!!l!lllll!!l!!ll!llll!ll|]|lll!Ï D a g e 1 ij k s: Groote Schouwburg, Feegt (Bouwmeester-schouwspel), 8 uur (volw.). Arena, Geisha, (operette-gezelschap) 2,15 en 8,30, Zondags ook 5.15 uur (volw.). Tivo- li-Schouwburg 20 dagen achter slot (Rotter dammers) 8,30 (volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 5 Januari in: Studio: Sneeuwwitje; Lumière: Sneeuw witje (boven 18 jaar); Grand: De bakvisch (boven 18 jaar); Luxor: Nanon (boven 18 j.); Thalia: Little miss Broadway; Capitol en City: IJsco-toeristen; Prinses: 5.000.000 zoe ken een erfgenaam en Mammy boven 18 j.); Corso: Vorstelijke emigranten (boven 18 j.); Colosseum: Rosalie en Een nacht in het wa renhuis (boven 18 jaar); Ooster: Professor, pas op en Honderd mannen en één meisje; Asta: Wanneer bent u jarig? en Achtervol ging per bliksemtrein (boven 18 jaar); Har monie: To w ar itsj en De vliegende zot (boven 18 jaar); Scala: De Parijsche ondeugd) (vol wassenen); Centraal: De held van de Rio Grande en Een jongenshart (boven 18 jaar); Olympia: Vier meisjes en een cowboy en De zigeunerbende (boven 18 jaar); Victoria: De godin van de jungle en Happy landing (boven 18 jaar); Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen: Museum voor Land- en Volkenkunde: Tibetaansche en Chineesche kunst (tot22 Jan.) —Rotterdam sche Kunstkring Witte de Withstraat 35; werken van Edgar Fernhout, John Radecker en Bert Nienhuis, (tot 9 Jan.). Museum Boymans: Kersttentoonstelling (tot 1 Febr.). Kunstzaal Van Zanten, Schiedamsche Sin gel 27a: Rotterdamsche schilders (tot 16 Jan.), Schiedam. Passage theater: „Het meisje met 4 vaders" en „Wildzang" (bovén 18 jaar); Monopole- theater: „Uilenspiegel leeft nog" en „De dwaalwegen van Madamme Regine". OE olifant Vmeet F/|NG aan 2-JN Y'jAND T8 ONTRUkttBjJI TIM weet SPUD OP'T NiPPERTJE TE REDDEN FAN<3 NrofA-r NAOöi te Hulp vy/' CoWAIQHT CFCkAAunDI S.WSIU6HT OUSA M""»" De 69-jarige wachtsman C. B. Breuren, gewoond hebbende aan het Prins Frederik- plein en in dienst geweest bij een beurt- vaartmaatschappij aan de Maask'ade, zou Zaterdagavond om zeven uur worden afge lost. Om zes uur had men hem nog zijn eten gebracht. Toen echter om zeven uur zijn collega kwam om hem af te lossen, was Breu ren nergens meer te vinden. Daar het ver moeden was gerechtvaardigd, dat hij was verdronken is de rivierpolitie gaan dreggen, doch dit leverde geen resultaat op. Daar de man Zondagmorgei^ nog niet thuis was ge komen, is de rivierpolitie Zondag weer gaan dreggen, doch ook toen bleef het resultaat uit; Gistermiddag heeft de politie het nog maals geprobeerd en na eenigen tijd dreg gen werd het lijk van den man tusschen den wal en een schip opgehaald. Vermoedelijk is de wachtsman Zaterdag avond gestruikeld en te water geraakt, zonder dat iemand het heeft bemerkt. Het lijk is naar het bureau van de rivier politie overgebracht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 1