KABOUTER-ADVERTENTIEN ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. IVERSE VRIJDAG 6 JANUARI 1939 DE WICHELROEDE. ationale Levensverzekerings- Bank. Een jaar van uitersten. MUZIEK IN ROTTERDAM. Voor 80 millioen nieuwe polissen afgegeven. BURGERLIJKE STAND. WAARSCHUWING. FEESTAVOND O. D. Z. EEN VOORGENOMEN PLUNDERING IN DE ST. NICOLAAS-PAROCHIE VLAARDINGEN. I U: - GROOT SPAARBEDRIJF AUTOMOBIELEN R.K. KEUKENMEISJE FLINKE JONGEMAN R.K. TWEEDE MEISJE R.K. DIENSTBODE PRO JECTIES CHEBM PIANO VLEUGEL TER OVERN. AANGEB. MODERN INGERICHTE BANKETBAKKERIJ VREEMDE TALEN SPREKEN OPENB. SLACHTHUIS VRIJBANK R.K. DANSCURSUS f 10.- ANNY LAMMERS STAATSEXAMEN INSTITUUT „FALCO" N. BINNENWEG 89a TE HUUR ONDERSTUK GEZELLIG R.K. TEHUIS VOLLEDIG PENSION GELDBELEGGING TE HUUR GEVRAAGD OUDE DIJK TE HUUR le ETAGE ZIT- EN SLAAPKAMER (Zitting van 5 Januari.) Een serie inbraken opgehelderd. De rechtbank heeft een aantal zaken be handeld, die betrekking hebben op eenige inbraken, die al geruimen tijd geleden heb ben plaats gehad, doch die eerst sedert kor ten tijd zijn opgehelderd, doordat een vrouw, die aanvankelijk met de inbrekers gemee- ne zaak maakte, berouw kreeg en inzag, dat zij verkeerd handelde. Om haar geweten te ontlasten heeft zij toen de politie van ver schillende euveldaden op de hoogte ge bracht en het gevolg is geweest daf een aan tal zware jongens nu moest terecht staan. Het eerste geval betrof een inbraak ten huize van de weduwe Draayer aan den Nieuwen Binnenweg. Deze dame is een tan te van de vrouw, wier geweten is gaan spre ken. Toen dat nog niet het geval was, heeft haar man, de 31-jaxige loswerkman H. v. d. W. misbruik gemaakt van de wetenschap, dat tante op 23 Maart uitstedig zou zijn, om bij haar te laten inbreken door den 60-jari- gen timmerman A. K., die met behulp van een valschen sleutel was binnengegaan, na dat hij van v. d. W. die daarvoor op den uit kijk had gestaan, wist, dat tante was wegge gaan. Om te weten of ook de 74-jarige kost ganger de deur uitgegaan was, heeft de vrouw van v. d. W. toen nog aangescheld, doch toen er niet opengedaan werd, nam men aan, dat de weg veilig was. K. werd bij deze inbraak bijgestaan door den 32-jarigen loswerkman A. v. d. W. die den bijnaam heeft van Arie de Koloniaal. Zij hadden een heel behoorlijken slag ge slagen. Er waren kostbaarheden en onge veer 100 aan geld weggenomen. De verdachten hebben allen een bekente nis afgelegd K. en v. d. W. hadden boven dien samen nog ingebroken op 28_ September ten huize van den glashandelaar R. L. M. van Vliet aan den Soetendaalschenweg, waar zij uit een muurkast, die geforceerd werd, hadden weggenomen ongeveer 300. Het O. M., waargenomen door mr. F. M. Wilbrenninck wees er op, dat men in K. iemand van het oude inbrekersgilde moet zien, iemand, die door straffen niet van het slechte pad kan worden afgebracht. Hij is al zeven maal veroordeeld. Het O.M. eisch- te 2 jaren gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Van der W. moge veel jonger zijn, veel beter is hij niet. Zijn aandeel bij deze inbraken was het vooral om op den uit kijk te staan en dat heeft hij voortreffelijk gedaan. Tegen hem eischte het M. 8 maanden gevangenisstraf, eveneens met af trek van het voorarrest. Wat de vrouw be treft, die een gedeelte van het gestolen geld heeft aangenomen en zich dus aan heling heeft schuldig gemaakt, zij is geheel in de misdadigerswereld verzeild geraakt. Zij heeft later genoeg daarvan gekregen én zij is het die haar geweten heeft ontlast. Het O. M. eischte tegen haar 3 maanden gevan genisstraf. Tegen A. v. d. W. eischte het O. M. 8 maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest en met- bepaling, dat 4 maanden van de straf voorwaardelijk zullen zijn, met een proeftijd van 3 jaar. De inbraak aan boord van een lichterschip. Vervolgens heeft A. K. wederom moeten terecht staan, thans in gezelschap van den 54-jarigen grondwerker B. J. G. L. terzake, dat zij op 15 Mei hadden ingebroken in de roef van het in de nabijheid van het Maas station liggend lichterschip Johanna III op een tijdstip, dat de schipper en zijn vrouw naar de kerk waren. Er was ruim 100 aan klein geld gestolen. De verdachten, die do inbraak bekenden hadden hun inlichtingen gekregen van den 52-jarigen havenarbeider v. V., die ook zijn roeiboot beschikbaar had gesteld, terwijl H. v. d. W. de beide mannen naar het lichterschip had geroeid. Ook in deze zaken werden gave bekentenissen afge legd en het O. M. aischte thans tegen K. en L. die beiden even slecht zijn, een gevan genisstraf van 2 jaren, tegen v. d. W. en van V. ieder 8 maanden gevangenisstraf, voor de laatste met aftrek van het voor arrest. De inbraak aan den Stationsweg. Voor de derde maal heeft K. toen moeten terechtstaan, thans wegens zijn aandeel in een inbraak aan den Stadionweg 8 in het kantoor van de N. V. Basto Onderneming, gepleegd in den nacht van 20 op 21 Januari 1937, toen uit een geforceerd bureau van de boekhoudster een geldtrommel met onge veer 600 is weggenomen. In deze zaak heeft verdachte ontkend. Het bleek, dat verdachte een omstandig ver haal van deze inbraak en de wijze, waarop ze was uitgevoerd aan v. d. W. verteld had, die thans als getuige werd gehoord. De vrouw van v. d. W. had een deel van het verhaal ook gehoord, namelijk, dat waarin verdachte verteld had, dat hij met de geldtrommel op zijn schoot achterop de fiets van zijn kameraad had gezeten, die bij het wegrijden nog een trapper was verloren. Verdachte bleef er bij, dat hij van niets wist, maar wel kwam nog vast te staan, dat verdachte den incasseerder Z. van de N. V. Basto kende, zoodat de gevolgtrekking voor de hand ligt, dat verdachte gewerkt heeft naar van dezen ontvangen inlichtingen. Het O. M. achtte het bewijs wel geleverd en eischte 1 jaar gevangenisstraf. De man, die slapende verdiende. Aanvankelijk had het in de bedoeling ge legen, dat de 56-jarige houtlosser J. V. bij de inbraak aan den Stationsweg behulpzaam zou zijn, maar doordat de kraak vroeger ge zet kon worden, dan verwacht werd, viel hij er buiten. Zijn aandeel had hij echter toch gehad en<f(vegens heling werd hij nu ver volgd. Ook deze verdachte ontkende. Tegen hem werden ook v. d. W. en zijn vrouw ge hoord, die verklaarden van verdachte kort na de inbraak een portemonnaie met 120 ter bewaring te hebben ontvangen, die naar verdachte had gezegd, hij slapende ver diend had Het O. M. eischte tegen V. eveneens 1 jaar gevangenisstraf. Uitspraken 19 Januari. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: C. V. 15 jaar, leerling-bankwerker; A. de R. 15 jaar nagelheeter; A. A. de J., 15 jaar, sjouwerman; J. G., 17 jaar, koperslager; G. D. 17 jaar, lakker; en R. V. 17 jaar bank werkersleerling, allen te Capelle a/d IJssel, wegens poging tot feitelijke aanranding van de eerbaarheid, tot ieder 7,50 boete subs. 1 week tuchtschool, benevens 1 maand tuchtschool, doch voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. W. J. K., 49 jaar, varensgezel en diens schoonzoon, de 24-jarige loswerkman P. J. M. de B., beiden gedetineerd, wegens dief stal van 25 kazen van een der Telegraafboo- ten, waarop zij als deklast geladen waren, tot resp. 1 jaar en 4 maanden gevangenis straf voor beiden met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. D. C. van D. 25 jaar loswerkman, wegens heling van eenige door de vorige verdachten weggenomen kazen, tot 4 maanden gevange nisstraf. F. H. van L. 53 jaar, caféhouder, eveneens wegens heling van eenige kazen, die door K. en De B. waren ontvreemd, tot 4 maanden gevangenisstraf. E. H. 23 jaar, schilder zonder vaste woon plaats, thans gedetineerd, wegens verduis tering van een fiets en landlooperij, tot resp. 2 maanden gevangenisstraf, met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorge bracht en 8 dagen hechtenis met opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van 2 jaar, doch deze beide straffen voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. A. M. V., 32 jaar koopman te Mijnsheeren- land, wegens het aan zijn onvoorzichtig rij den te wijten hebben, dat de door hem be stuurde auto op 11 Augustus onder de ge meente Barendrecht in aanrijding is geko men met den assistent-dienstgeleider der di recte belastingen J. Blok, toen deze zich voor de controle der Rijwielbelastingwet op het fietspad had opgesteld, tot 40 boete subs. 10 dagen hechtenis, benevens 14 dagen hech tenis, doch voctrwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. J. K., 18 jaar fabrieksmeisje, wegens over treding van de Ongevallenwet zij had bij de aangifte van een haar overkomen onge val niet naar waarheid aan den ambtenaar van den Raad van Arbeid verklaard tot 5 boete subs. 2 dagen hechtenis^ benevens 14 dagen gevangenisstraf, doch voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar. In de Nutszaal heeft gisteravond mevr. N- Klein Sprokkelhorst haar uitgestelde lezing gehouden over de wichelroede, de aardstralen en het middel daartegen. De belangstelling was maar zeer gering. Voor de pauze gaf zij een kort relaas over haar werk als wichelroede-loopster bij het ontdekken van onderaardsche gangen en graven, waarbij zij voortdurend zich te weer stelde tegen hen, die aan haar aanwijzingen geen waarde toekennen. In Haarlem, Delft, Breda en Rotterdam o.a. zou zij gevonden hebben, dat de oude kerk, de kloosters en kasteelen onderling met gangen in verbin ding hebben gestaan. Zelfs zou zij daarbij positieve aanwijzingen hebben gegeven voor verborgen schatten- Dat ze niet gevonden zijn, zou alleen te wijten zijn aan het feit, dat men niet diep genoeg graven wilde. Vol gens haar zeggen zou men ook wel expres- selijk op .erkeerde plaatsen zijn gaan gra ven. Al deze verhalen zullen de aanwezigen wel met een korreltje zout hebben genomen, maar dit korreltje moest wel een heele baal worden, toen mevr. Klein Sprokkelhorst met het doodernstigste gezicht van de we reld kwam vertellen, dat haar wichelroede op alles antwoordt, waarop zij haar aan dacht concentreert. Zoo weet zij precies aan te geven, waar iemand iets mankeert en ook op de vraag, wat het is, geeft de koperen draad het antwoord. Er verschenen op het podium eenige oudere dames om zich te laten testen op stralen en prompt gaf de wichelroede uit sluitsel- Zij kregen het advies om hun bed naar een ander deel van de woning te ver plaatsen. 't Is maar goed, dat niet heel Rot terdam present was anders zag het er voor de huiseigenaren niet al te rooskleurig uit. Wij weten niet of alles au serieux ge nomen moest worden. Volgens de spreekster waarschijnlijk wel, maar zóó llchtgeloovig zullen zelfs de weinige, geinteresseerde aan wezigen wel niet zijn geweest, al werd door een der aanwezigen met veel ophef gewag gemaakt van een plotselinge verbetering in den gezondheidstoestand van een harer fa milieleden, die de aanwijzingen van mevr. Klein Sprokkelhorst had opgevolgd. Op het eerste Zaterdagmiddagconcert in 1939 van het Rotterdarhsch Philharmonisch Orkest, 7 Januari a s. te 3 uur in de Doelen, zal Eduard Flipse het programma openen met de Tweede Symphonie van Hendrik Andries- sen. Dit werk, waarvan de pers bij de vorige uitvoering vooral de „Pavane" roemde, wordt op verzoek thans ook op een abonnements concert ten gehoore gebracht. Vervolgens zal de jonge pianiste Monique Haas, wier optreden in Amsterdam zooveel succes had, voordragen een concerto voor piano, geschreven door haar Zwitserschen echtgenoot Staemfpli. Na de pauze worden gespeeld de Variations symphoniques van César Franck, terwijl het concert zal worden beëindigd met de Arlésienne-suite van Bizet. Op het volgende concert van deze serie zal Jan van Gilse de door hem gecompo neerde dansschetsen dirigeeren. Als solisten zijn voor deze reeks geëngageerd Lola Bo- besco, Frans Osborn, Sybil Crawley, Sam Brill en Louis Krasner. De laatste zal voor dragen het vioolconcert van Schönberg, waar van de première op 12 Maart onder Stokowski in Philadelphia gaat. Het programma voor het a-s. ledenconcert in de Sociëteit Harmonie op Woensdagavond 11 dezer, is als volgt samengesteld: Symphonie nr. 99, Hydn; Tweede Piano concert, Beethoven, (soliste: Lili Krauss); Heroïsche Ouverture, Badings; Fantasia voor strijkorkest, Vaughan Williams; Iberia, Debussy. Dirigent; Ed. van Beinum. Uiteraard heeft ons concern de bewogen heid van het afgeloopen jaar ondervonden, doch alles bijeengenomen mogen wij 1938 niet temin een voor de Nationale en haar dochter maatschappijen gunstig jaar noemen, waarin de gezonde groei van het bedrijf voortgang heeft gehad, aldus lezen wij om. in een arti kel getiteld „Aan de eindstreep" in het Agen tenblad van 1 Januari van de Nationale Le- vensverzekerings-Bank N.V. te Rotterdam. De 600 millioen gulden verzekerd bedrag zijn niet alleen bereikt, doch zelfs met enkele millioenen overschreden! Niet minder dan voor ruim 80 millioen gulden mochten wij, zoo schrijft de directie van de Nationale, in 1938 aan nieuwe polissen afgeven. Een dergelijke productie in één enkel jaar behoort in het Ne- derlandsche levens verzeker: ngs-he drijf wel tot de allergrootste zeldzaamheden. Tot groote voldoening stemt tevens het feit, dat, hoewel de productie in 1938 die van alle voorafgaande jaren zeer ver overtroffen heeft, de afschrijvingen wegens tusschentijds verval (afkoop, wanbetaling, vermindering) zich niet op hooger peil hebben bewogen dan in 1937. De afschrijvingen uit hoofde van normale beëindi ging (overlijden, afloop) geven uiteraard een geheel natuurlijke toeneming te zien. Ten aanzien van den loop van de productie was 1938 een jaar van uitersten; het vertoonde twee merkwaardige, aan elkander tegengestel de perioden. De eerste periode het was in Maart 1938 bracht ons een zoo geweldige toevloed van nieuwe aanvragen, dat wij, ondanks alle daar voor genomen maatregelen, niet bij machte wa ren, alle aanvragen regelmatig te verwerken; tot einde April heeft het geduurd, eer wij alle candidaat-verzekerden van een polis hadden voorzien. Juist het tegendeel van wat Maart te zien gaf, deed zich precies een half jaar later voor ten gevolge van het dreigende oorlogsgevaar, het welk alle aandacht dermate in beslag nam, dat aan de verre toekomst nauwelijks gedacht werd en de productie daardoor vrijwel geheel tot stilstand kwam. Gelukkig echter is het drei gende onweer voorbijgetrokken, het leven kon spoedig zijn gewonen loop hernemen. Mogen wij tenslotte met voldoening terug zien op hetgeen de groei van het bedrijf van de Nationale in 1938 te zien gaf, geheel vrij van zorgen is dit jaar niet voorbijgegaan. De belegging van de enorme kapitalen, welke zich bij de Nationale hebben opgehoopt, lever de namelijk menige moeilijkheid op en eischte voortdurend groote aandaoht. Uiteraard hebben wij, zoo schrijft de directie, in de eerste plaats steeds bedacht op een volkomen veilige beleg ging, niet kunnen verhoeden, dat het rende ment van onze beleggingen teruggaat. Nauw keurige cijfers dienaangaande staan echter nog niet te onzer beschikking. Uitbreiding van de belangen sfeer van het concern. Behalve door een sterke groei van de pro ductie en van het totale verzekerde bedrag heeft 1938 zich onderscheiden door uitbreiding van de belangensfeer van ons concern. Zoo heeft de aansluiting van de N.V. Alg. Verzekering- Mij. „De Philantroop" bij de Eerste Rotterdam- sche in het afgeloopen jaar haar volledig be slag gekregen; onze dochter-maatschappij .Vesta" heeft het bedrijf van de Leidsche Le vensverzekering-Mij. te Leiden overgenomen, terwijl de Nationale, na eenige maanden gele den de Nederlandsche portefeuille van de „Compagnie d'Assurances Générales sur la Vie" te Parijs te hebben overgenomen, onlangs zeggenschap heeft verkregen over de Arnhem- sche Hypotheekbank te Arnhem, waardoor haar beleggingsterrein werd verruimd. Het eigen bedrijf van de Eerste Rotterdam- sche heeft zich in den loop wam 't jaar 1938 op bevredigende wijze ontwikkeld. De premie ontvangst heeft die van het vorige jaar over troffen, terwijl het schadeverloop, voor zoover dat thans kan worden beoordeeld, niet ongun stig was. Ook bij de „Philantroop", welke maatschap pij zich, zooals bekend, thans uitsluitend toelegt op de branche dienstboden-verzekering ont wikkelde het bedrijf zich naar wensch. Vesta" heeft, mede dank zij de overneming van de Leidsche Levensverzekering-Mij., haar portefeuille in het afgeloopen jaar zien toene men tot ruim 95 millioen gulden. De portefeuilles van de Nationale en van haar dochter-maatschappij „Vesta" tezamen be reiken de 700 millioen gulden. Aangiften %'an 5 Januari. BEVALLEN: J. M. Meily—v. Staaij d. D. J. Marre—v. Gelder d. T. Lodder—Luchtenburg z. B. Kruijs—de Bruin d. S. Verzijden—v. Herk d. D. M. A. Bedee—Heuer z. M. E. v. Lieshout—v. d. Wel d. J. Trouwborst—v. Mastrigt d. M. K. v. d. Wagt—V. d. Wolfs haar z. L. PaauwGroeneveld d. J. M. de HoopLeurs d. J. C Baas—Struijk d. P. Korink—Barendregt z. E. de Haan—Hoekstra d. K. H. E. HeinenBoogaard z. M. Gieszen v. Rooijen d. P. M. Wintersv. d. Graaf d. C. de Vaal—v. Blokpoel d. A. J. Sonnevjeld —Rijnberg z. T. Vuijk Noorland—v. d. Veen d. J. H. MaasbachHendriks d. E. W. E. Deters—Varwig d. J. M. Baggerman—van Deursen d. C. C. A. de Glopperv. Peski d. T. PeschekJager z. G. de Roosv. Erke- lens d. G. de RaveLigtlijf z. C. A. de Held—V. Hattem z. N. C. Verhoog—Witzier d. ONDERTROUWD: C. Bakkeren jm. 27 j. en J. Dijkema Jd. 24 j„ p/a Gelderschekade 14b L. J. W. A. Wassen jm. 27 j. en W. v. Gooi jd. 20 j., p/a KI. Vlsscherijstraat 7a M. A. H. P. Bliek jm. 26 j. en A. M. Katoen jd. 20 j„ Den Helder C. D. Kruyt jm. 28 j. en H. G. Remming jd. 27 j., Bergweg 305b W. Beider jm. 24 j. en A. J. D. Koster jd. 25 j„ Rosestraat 180b J. v. d. Berg jm. 22 j. en D. Timmermans jd. 20 j„ Putschelaan 187a W. v. Beveren jm. 26 j. en J. Vermeulen jd. 22 j.. Schiedam P. Both jm. 29 j. en P. H. Vroomman jd. 30 j., Goudschestraat 16a C. Brandt Jm. 28 j. en J. de Kreij Jd. 23 j., Molenaarsgraaf J. M. v. d. Broek jm. 29 j. en M. Tromp ges. 22 Oleanderstraat 14a C. H. Brugmans jm. 30 j. en M. G. Sutherland jd. 24 j., Roosendaal en Nispen J. H. de Bruyn jm. 32 j. en J. E. Simons jd. 22 J., Putschelaan 11b P. L. v. Dongen Jm. 24 j. en J. P. Warnaar jd. 21 J„ Simonstraat 36c J. v. Doorn jm. 22 j. en H. Foppen jd. 21 j., Hugo de Grootstraat 114a J. Duermeijer ges. 41 j. en S. de Kruis wed. 32 j., Fabriekstraat 30c M. A. Elderson jm. 24 j. en E. Edenburg jd. 25 j., Bloemendaal C. C. Gooyers jm. 28 j. en C. H. de Jong jd. 32 j., Adrien Mildersstraat 62b A. de Graaff jm. 25 j. en P. Klootwijk jd. 28 j., Slaghekstraat 145a C. Griep jm. 50 j. en F. B. Knaap ges. 30 j., Nieuwe Binnenweg 162a A. v. Gijzelen jm. 20 j. en A. G. de Jong jd. 20 j., Zeilmaker straat 21a M. A. v. Haaften jm. 32 j. en M. A. van Sluys jd. 30 j., Dordtschestraatweg 471a J. Harmsma jm. 23 j. en E. v. d. Velde jd. 22 Karei de Stoutestraat 1 M. J. W. Heringa wedr. 3 3j. en J. G. jr. Zanten jd. 25 j., Den Hel der E. Horstman jm. 22 j. en E. v. d. Bergh jd. 18 J., Ebenhaezerstraat 126b P. J. Klein Wolt jm'. 36 j. en E. Schraa jd. 25 j„ Linker Rottekade 137/3 J. A. Koenderman jm. 40 j. en M. C. Zaalberg jd. 44 j., Nieuwehaven 116c J. D. de Koning wedr. 62 j. en C. J. C. Sablerolle jd. 56 j., Hondlusstraat 19a J. v. d. Korput jm. 26 j. en P. M. v. d. Bergh jd. 25 j., Den Hel der J. L. Kraanen jm. 23 j. en R. v. Ham jd. 23 j., Crooswijkscheweg 89a J. Kuys jm. 25 j. en J. C. C. Burger jd. 23 j., Slaghekstraat 129b W. L. G. Molkenboer jm. 22 j. en A R. Han- nema jd. 23 j., Tuindersstraat 33a J. A. C. v. d. Pluym jm. 23 j. en C. Knotter jd. 23 j., Breedestraat 51b C. Steln jm. 22 j. en J. M. v. Leeuwen jd. 21 j., Bloemstraat 72b C. M. A. Verschuren jm. 28 j. en M. A. Feneuil jd. 23 j., Vlijmen W L. Peulen jm. 30 j. en C. E. Hoenderop jd.30 J., Maaskade 110b L. G. Bovens jm. 24 J. en G. J. v. Woensel jd. 24 j., Paradijslaan 63a G. Euser jm. 24 j. en P. Giele jd. 19 j„ Hillestraat 35a C. van 't Hoff ges. 58 j. en K. Theisen ges. 56 j., Van Meekeren- straat 90bA. H. Keuken jm. 28 j. en J. de Jong jd. 26 j., Oostplein 14 W. B. Knoops jm. 22 j. en G. M. v. Oosterom jd. 23 j., Midden steiger 9a P. Levering jm. 22 j. en J. Baars jd. 21 j., Katendrechtsche Lagedijk 357b J. Ne- keman jm. 26 j. en J. L. A. Zwart jd. 24 j., Bethlehemstraat 13b H. A. Niël jm. 30 j. en A. C. Bronseheer jd. 29 j„ Haringpakkersstx'aat 11a J. K. Nuszbaumer jm. 26 j. en E. Bleecke jd. 22 j„ Rosier Faassenstraat 37b F. J. San ders jm. 19 j. en H. Pronk jd. 21 j., Prinsen straat 23b F. Schmidt jm. 25 j. en N. M. Visser jd. 24 j., Boezemstraat 95 J. M. Soldaat jm. 23 j. en C. E. J. Hoegee jd. 19 j„ Blokmaker straat 69a T. Steenbeek jm. 30 j. en C. Muller jd. 26 j., Voetjesstraat 18b A. Tieman jm. 34 J. en M. M. Langerak ges. 25 j., Vinkendwars- straat 19b L. Tieman jm. 25 j. en A. Hoefsmit jd. 22 j., Ie Wandeloorddwarsstraat 53b P. Veroline jm. 21 j. en E. Schilperoordt jd. 17 j., Ridderspoorstraat 44a M. J. W. A. de Vos jm. 26 j. en J, de Vos jd. 23 j., Van der Takstraat 14a J. de Vries jm. 21 j. en W. A. v. D>> jd. 28 j., Schiebroek J. Westerweel jm. 22 j. en H. v. d. Laan jd. 21 j„ Oranjeboomstraat 397b E. M. v. d. Wielen jm. 26 j. en B. G. v. Wilgen jd. 25 j., Hekelingenstraat 8b B. Wig mans jm. 25 j. en A. M. de Voogt jd. 24 j., Noord einde 13a K. IJzerman jm. 30 j. en M. v. Vliet jd. 28 j„ Moerkerkestraat 61a H. Bouwhuis jm. 24 j. en A. H. Jansen Jd. 21 j., Francisca- straat 6 C. Euser jm. 32 j. en P. Blokland jd. 22 J., Tijkenweg 249 S. Verboom ges. 43 j. en C. E. P. Legrégeois wed. 42 j„ 2e Diergaarde straat 42a. GEHUWD. A. Speerstra jm. 28 j. en M. A. Verheul jd. È8 j. W. Hordijk jm. 29 j. en M. van der Linde jd. 22 j. J. R. Glaubitz jm. 26 j. en A. M. Haaksma jd. 27 j. OVERLEDEN: J. N(js wed. v. A. v. Vliet 72 J. J. E. v. d. Tol wed. v. F. v. Es 84 j. C. Walrave wed. v. J. Roelofs 72 j. M. E. Heel vr v. M. C. Zervaas 65 j. A. Metninger o. vr. 75 j. E. Herrewjjn wed. v. K. N. Dub belman 83 J. L. Regeer m. v. A. Smit 75 J. J. M. Boekhout wed. v. F. H. Engelbrecht 78 J. P. Passenier vr. v. A. v. d. Kooij 64 j. A. Slager wed. v. L. Bos 79 J. H. Popel wed. v. D. Oldenampsen 85 j. J. Roodnat wed. v. A. Hoornweg 80 j. J. G. de Bruin d. 1 j. M. Fresco wedr. v. K. v. d. Stam 70 j. schoolslag. De ijverige trainster mevr. C. VuykBras werd hierbij natuurlijk niet vergeten. Spr. gaf tenslotte de leiding van den avond over aan mevr. Duyts, die met een door haar samengestelde revue, den avond heeft verzorgd. Het voert ons te ver de geheele revue aan een beschouwing te onderwerpen. Kort weg kunnen we vermelden, dat het buiten gewoon aardig dilettanten-werk was, waar bij de toeschouwers danig in stemming wer den gebracht, vooral door het optreden van de dames E. Vollmer, N. Rotgans en A. den Besten, die wat voordracht en spel betrof, niet veel voor elkaar onderdeden Een eer volle vermelding verdienen de scène's: de Nieuw Amsterdam, het hamsteren en de Lambeth Walk. Na de finale werd de leidsters bij monde van de presidente hulde gebracht, waar mede de aanwezigen luide instemden. De Commissaris van Politie verzoekt hun, die met onderstaande personen of firma's in relatie willen treden, zich bij hem om inlich tingen te vervoegen. Het betreft Gratiën V. S. de Nijs, geboren in Poperinghe (België) op 18 December 1896, thans wonende te Gent, Albertlaan 32. De ondernemingen, welke hij drijft, hee- tenN. V, Algemeene Landbouwmaatschap- pij Sogea, ook wel genoemd de N. V. Alg. Landbouwmaatschappij voor België, of So- ciété Général- Agricole de Belgique. Aan deze firma' zijn tevens verbonden mevr. E. J. de NijsOosterlick en de admi nistrateur Gustaaf Pien, doch er wordt ook nog wel met andere namen geteekend. Deze firma heeft de gewoonte in verschil lende Nederlandsche bladen advertenties te plaatsen, waarin aanlokkelijke posities met betrekking tot Belgische handels- en land bouwzaken worden aangeboden. „U moet de zwemles ophouden, het schip is zinkende!" Zooals we dit gewend zijn van de Onder linge Dames Zwemclub, heeft zij ook gister avond haar jaarlijksche feest gegeven en het dient gezegd, het is een grootsch feest ge worden. In tegenstelling met andere feesten, die de O. D. Z., zoo in een jaar placht te orga- niseeren, hebben haar leden zich gister avond in gebouw Palace van een andere zijde getoond. Het waren nu eens geen baantjes van 100 en 200 M., maar een in een vlot tempo opgevoerde revue, die de talrij ke aanwezigen voortgezet werd. Voordat echter met deze revue een aan vang werd gemaakt, heeft de presidente, mevr. H. G. SpringerMiddendorp een ope ningswoord gesproken, waarin zij speciaal welkom heette, de eere-leden mevr. M. BraunVoorwinde, mevr. M Philipsen Braun, mevr. M. de PuyBaron en Rie Matsenbroek en het lid van verdienste mevr. v. d. Laan. Spr. feliciteerde mevr. Braun met haar volledig herstel. Alvorens de leiding over te dragen aan mevr. Duyts, presidente van de feestcommissie, wilde spr. de meisjes huldigen, die zich in het af' geloopen seizoen, zoozeer hebben onderschei den. Achtereenvolgens werden cadeaux over handigd aan Martha van Alen, kampioene zwemkring Rotterdam 50 M. borstcrawl, Annie Stok, kampioene zwemkring Rotter dam, schoonspringen, Jopie Wolters, Juni. kampioene Zuid-Holland schoonspringen en Doortje Heeselaars Ned. kampioene 200 M. Zoo'n vaart zal het wel niet loopen, doch wel kunnen de parochianen van „Spangen" een wei-beraamden aanslag op hun beurs verwachten, wanneer niemand minder dan kapelaan W. van Alphen a.s. Zondag onder de H- Missen van negen, half elf en twaalf uur met zijn welsprekend woord zal komen pleiten voor de armen der St. Vincentius- vereeniging in die parochie. Het bestuur dezer vereeniging welke op dien. dag tevens haar 12%-jarig bestaan herdenkt hoopt nu maar dat velen, ook van buiten de parochie naar dezen begaafden kanselredenaar zullen komen luisteren en zich gewillige „slachtoffers" zullen toonen! ZONDAGSDIENST DOKTOREN Voor de leden van het Maatschappij- Ziekenfonds en het Rotterdamsche Zieken fonds zullen vanaf Zaterdagavond 7 uur tot Zondagavond 11 uur dienst doen: dr. P. C. Dwarshuis, Oosthavenkade 16b, Tel. 13; dr. A. L. Erkelens, Oosthavenkade 11, Tel. 74. Geopend is de apotheek J. Backer, Hoog straat 228, Tel. 62. VEREEN. VAN VOLKSTUINDERS. In de gehouden jaarvergadering van de Vlaardingsche Ver. van Volkstuinders is het bestuur als volgt samengesteld: W. Rijswijk, voorzitter; D. Breddels, secretaris; A. v, d. Velden, penningmeester; W. Vroom en J. v. d. Hoeven. BOTSING. Op het kruispunt StationsstraatParallel weg kwamen twee personenauto's, bestuurd door K. uit Maasland en V. uit Breda, met elkaar in botsing. Van de autó van K. werden de bumper en de spatborden gedeeltelijk in gedrukt. De auto van V. kreeg schade aan het spatbord. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. IIUmAXI „Je moet een beetje voortmaken, met het houtkappen, het vuur gaat uit!" HET IJS EN DE VISCHSTAND Dat de strenge vorst ook heel wat schade heeft berokkend aan den vischstand, vooral in niet te diepe slooten, wordt wel aange toond o.a. in den sloot, loopende langs den Hofsingel, van de Caillenburgstraat tot het Ziekenhuis. Honderden visschen voorns en bliek, liggen hier dood onder het ijs. Ook in de polderslooten is veel doode visch, BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Aafje, dochter van G. van Le- verink en P. Pool, Wagnerstraat 36 Vene- randa B., dochter van L. P. Prins en V. van Puyvelde, Wagnerstraat 70 Teunis, zoon van J. van Linden en C. N. Zwaans, Spoor- singel 47 Dirk, zoon van K. v. d. Lugt en H. Waardenburg, Mr. Troelstrastraat 40 Arij, zoon van C. Smit en M. van Zelm, Dr. Abr. Kuijperstraat 105 Anna M. C., doch ter van F. van Haren en A. M. Vink, P. Heinstraat 21. ONDERTROUWD: Frans van Adrighem 31 jaar, Brielle, Azielplein 22 en Maria Smith, 32 jaar, Diepenbrockstraat 61 Arie de Winter, 20 jaar, Spoorsingel 65 en Magteld Kortleven 19 jaar, Dijklaan 9 Arie Visser 25 jaar, Hofjesstraat 38 en Neeltje A. M. Klos, 19 jaar, Diepenbrockstraat 13 Hermanus den Uill, 38 jaar, Da Costastraat 13 en Jo hanna M. Blaak, 31 jaar, Oosthavenkade 10. GEHUWD: Maarten J. van der Ende, 24 J. en Leentje van Krimpen 22 jaar Leendert M. van Brandwijk 31 jaar en Elisabeth van Zuidam 33 jaar. BINNENGEKOMEN. In de Vulcaanhaven is binnengekomen het stoomschip „Vredenburg" met 19624 ton erts. v. In de kathedraal van Warschau had de plechtige uitvaart plaats voor den over* 1 leden kardinaal Kakowski. Het stoffelijk overschot wordt na de H. Mis Requiem overgebracht naar de crypte van de kathedraal; in het midden op de% I voorgrond maarschalk Rydz Smiglyy De Kabouter-annonces verschijnen ln de Maasbode, Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Zuid-Hollander ea de Nieuwe Dordtsche Courant vraagt eenige flinke medewerkers (sters). Hooge provisie. Eventueel vaste positie. Brieven onder no. 1958 Bijk. Maasbode, Den Bosch. Jongeman 27 j., techn. onderlegd, goed bekend met automobielen, zoekt betrekking, v. g. ref. voorz. Br. no. 29783 Maasbode, R'dam. Tegen 1 Maart wordt te Amster dam gevraagd een zelfstandig in alle opzichten betrouwbaar en bekwaam voor haar werk, dat is fijn en eenvoudig koken. Hoog sala ris na gebleken geschiktheid. Br. met uitvoerige gegevens no. 68667, bureau Maasbode, Rotterdam. B. z. a. teg. eind Febr. begin Maart R.K., 23 j., v. drukke cour. Manuf.- ann. Tapijtzaak. Hoog sal. geen ver- eischte. Br. 68684 Maasbode, R'dam. Gevraagd tegen 1 Februari van goede get. voorz. Aanmelden Mevrouw Dr. van de Velde, Voor schoterlaan 68, Rotterdam. 68686 Mevr. Bekker, Mathen.laan 301a, R'dam. vraagt tegen 1 of 15 Febr. Leeft. bov. 22 j. Zelfst. k. werk. en kok. Aanm. 's av. t. 7-8 u„ of telef. 68696 ter overn. gevraagd, maat 78 x 100 c.M. voor smalfilmapparaat. Br. m. opg. v. prijs ond. no. 68707 Bijk. Maasbode, Polderlaan 44, R'dam-Z. te koop gevraagd. Brieven met merk, prijs, ouderdom, onder no. 29785 bur. Maasbode, Rotterdam. te koop gevraagd. Brieven met merk, prijs, ouderdom, lengte, onder no. 29784 bur. Maasbode, Rotterdam. op besten stand Rotterdam, met pracht inventaris. Gegadigden zonder contanten onnoodig te reflecteeren. Brieven onder no. 68671 Bureau Maasbode, R'dam. leert men alleen bij Berlitz, Sta tionsweg 21, Rotterdam. Vraagt prospectus. 2973 Aan het (ingang t.o. Tamboerstraat R'dam), zal op Zaterdag 7 Januari v.m. 9 uur op de worden verkocht, voorwaardelijk goedgek. versch Rundvleeseh circa 50 pond a 20 ets. de rest tot 35 ets. en versch Varkensvleesch ca. 50 pond a 25 ets., de rest tot 35 ets., hetwelk aan de hand van de Bepa lingen der Vleeschkeuringswet slechts aan de Vrijbank aldaar mag geschieden. 68700 Aanv. Jan. van twee voorjaars 12 lessen cursussen ook gehuwden. Inl. en inschr. dag. 8-10 uur. Cur sus omvat: Quick en Slow Foxtrot, Tango, Wiener en Engelsche wals, Rumba, Lamb. Walk, Palais Glide. Inst. Meulendijk, Proveniersstr. 52. Volledige opleiding tevens Handels- en M.O.-opleiding. Prospectus Rotterdam. Spreekuur dir.Woens dags 6 uur, Coolschestraat 99 a, Rotterdam. 68701 kurkdroog, 40 M2, met schitterend kantoor en luxe entrée. Zeef bil lijk te huur. Singel 309a, Amster dam, centrum stad, 2958 gezocht ged. 5 dg. p. w. voor 17 j. Meisje, h.b.b.h.h., per. 1 Febr. a.s. Omtrek Museumpark. Br. m. prijs- opg no. 3210 Maasbode, Nijmegen. R.K. Dame vraagt bij Zusters. Zit- en Slaapkamer. Prijs om f 700 p. j. niet te boven. Br. 3208-68562 Maasbode, R'dam. Eigenaar wenscht te verkoopen in Noorden, 4 gesl. 2 Etagepanden, ge- restaur. Huur f3120. Koops. f28000. Br. no. 29782 Maasbode, R'dam. per 1 Maart of later, ruim Boven- of Ben.huis in het Centr. v. R'dam. Br. met uitvoerige inlichtingen onder no. 68668 Maasbode, R'dam. Te koop soliede modern Heerenhuis eventueel genegen te ruilen voor beleggingshuizen. Brieven onder no. 68698 Bur. Maasbode, R'dam. met 2 zolderkamers, Goudsche Rij weg 114, t.o. R.K. Kerk k f 30.— p. m. Inl. Fa. J- C. de Waal, Scheepm.hav. 69, Tel. 15914, R'dam. 68694 Gevr. Maart of April ln Rusthuis R'dam, omg. of Haag, 1. bij Zusters m. pens. v. moeder en dochter. Br, m. prijs opg. 1271 Maasbodq, Bredfc

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2