1939 1939 NIEUWJAAR HENRI REBERS TYJLEK en spud. S DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. I Weerverwacliting. Een ivoordief wordt gesnapt, 14 6lsfe JAARGANG Nd. 18373 MAANDAG 9 JANUARI VIER BLADEN. STADSNIEUWS. gaan of.aet eè iooo 2'jn Too- alS T°i-Q a KETHEL. ROTTF,T?TMM. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM km TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 PASTOOR TH. A. VIS. Ontvangst in de St. Willibrordus- parochie. DE K. J. C. SINGEL. feestvierende muziek gezelschappen TA H8 OPENBARE BEKENDMAKING. WINTERCOMPETITIE WATERPOLO. BURGERLIJKE STAND SCHEEPVAART SCHOORSTEENBRANDJE HOOGSTRAAT 146 INT TEL. 67820 HINDERWET. INSTALLATIE PASTOOR C. A. RUIGEWAARD. DE GRAAL. Tif'S T Voor het geheele land: Aanvan- 1 1 kelijk krachtige, later tot matig H 1 afnemende Zuidelijke tot Zuid- Westelijken wind, aanvankelijk 1 toenemende bewolking, met kans 1 H op regen, later weer gedeeltelijk 1 met wellicht enkele lichte regen- 1 1 buitjes, iets minder zacht. 1 Het indringen der warme lucht- massa's ging overal gepaard met i veel neerslag, na den inval van 1 den dooi klaarde het weer veelal 1 tijdelijk op en nam de regeninval 1 H weer af. I De dooi is thans voor enkele 1 dagen verzekerd en een terugkeer 1 van de vorst is thans niet in zicht. E Vdmr de wielrijders, p DINSDAG. j§ Zon op 8.09. Zon onder 16.05. 1 Maan op 22.54. Maan onder 10.02 1 Wielrijders lichten op van 16.35 P tot 7.39. AANRIJDING. INBRAAK. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1.10, per drie maanden 3. LOSSE EXEMPLAREN verkrijgbaar 5 ct, per stuk. De prijs der ADVERTENTIES bedraagt 25 ets. per regel. Bij contract reductie. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440 Uitgave van de N.V. de Courant De Maas bode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels l.öè, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.- tarief. Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 cent per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct Kampioen-annonces en familieberichten worden geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt 3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.voor het verlies van een hand, een voet of een oog; 100.voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.— voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; 50.— voor het verlies van een volledig lid van een duim, of voor het verlies van twee leden van een wijsvinger; 25 voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm, of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of twee leden van een anderen v inger. Een en ander volgens de geldende voorwaarden gelijk deze eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Men meldt ons uit Amsterdam: De nieuwe pastoor van de parochie van den H. Willibrordus buiten de veste, de zeereerw. heer Th. A. Vis) is Zondagmorgen op plechtige wijze verwelkomd door zijn parochianen. Aanvankelijk was vastgesteld, dat pastoor Vis dezen morgen officieel zou worden geinstalleerd doch wegens de ziekte van den Deken Van Noort, is deze instal latieplechtigheid tot een lateren datum uit gesteld. De - nieuwe pastoor droeg Zondag morgen een plechtige Hoogmis op met assis tentie van den wel. eerw. heer B. N. Haring, kapelaan en den zeereerw. heer M. H. Haring professor van het seminarie Hageveld. Na de Hoogmis, omstreeks 1 uur, had in de burchtzaal van de kruisvaart in het St. Wil- librordushuis een ontvangst plaats, tijdens welke alle bestuurderen van de parochieele organisaties, die zijn vereenigd in den kring voor katholieke activiteit, aan den nieuwen herder werden voorgesteld. De voorzitter van dezen kring, de heer C. Koot, heeft daarbij een korte rede gehouden, waar na hij alle aanwezige bestuursleden aan pastoor Vis heeft voorgesteld. De nieuwe herder heeft de rede van den heer Koot met een korte toespraak beantwoord. Nadat het officieele gedeelte van de ont vangst was geëindigd bestond er voor de overige parochianen gelegenheid, hun op wachting bij den nieuwen pastoor te komen maken van welke gelegenheid een zeer druk gebruik werd gemaakt. Een nieuwe ridderzaal Het was Zondag een belangrijke dag voor het Kru is vaartcohort St. Dominicus van de Singelparochie. Immers de inwijding van de nieuwe ridderzaal heeft plaats gehad. De rid derzaal, die het middelpunt is van de Kruis vaartburcht, de zaal waar de nieuwe Kruis vaarders als ridders in diepst van Koning Christus worden aangenomen. Na maanden van sparen en werken was de ridderzaal dan gereed gekomen. De eerw directeur pater A. Th. Terwindt, verrichtte de plechtige inwijding der zaal, alsmede de wijding der kruisen. Hierna sprak de direc teur een woord van dank allereerst aan God, die op zoo zichtbare wijze het ondernomen werk met Zijn zegen heeft overladen. Ver volgens werd dank gebracht aan verschil lende maatschappijen en particulieren, die door belangrijke giften het bouwen der zaal hebben mogelijk gemaakt. Vervolgens sprak hij zijn dank uit aan den heer J. Schmiermann, die op voortreffelijke wijze ontwerp en uitvoering in handen heeft gehad, waardoor een in middeleeuwsche stijl harmonisch geheel werd verkregen. Dank werd gebracht aari allen die daad werkelijk hun tijd en arbeid aan de zgal heb ben besteed. Vervolgens gaf de directeur uit leg van de wandschilderingen die het doel van de kruisvaart voor oogen stelden. Hierna had de installatie van negen nieuwe kruisvaarders plaats. Tot slot werd een span- r' de film vertoond. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Het Stedelijk Muziekkorps. De vereeniging van leden van het Stedelijk Muziekkorps heeft op Donderdag 19 Jan. en feestconcert op haar programma staan, NfeJ?even zal worden iin '1 Passage-theater, vertoondPaUZS Zal de film »Martha" worden Schiedamsch Politie- Bovengen.™,, is Januari 1939, t6r 1 ap organiseert op ÏVrig bestaan, een f^Gpnheid van het SSacrum. lavend in gebouw Hieraan zullen tevens meri^ kestvereeniging „Eendracht" r de 0r~ Harst en J. Brouwer, humorist. v' d' Hedenavond speelt S.Z.C. 1 dames m het Sportfondsenbad alhier, om 9,15 een wedstrijd tegen U.Z.C. 1. Om 9.45 speelt S.Z.C. 1 heeren tegen S.V.H. 2 uit Hillegersberg. GEBOREN Maria C. E., dochter van C. F. M. Schreij en E. C. Schlebaum, Lorentzlaan 31 Henricus E., zoon van J. W. A. van der Rei j ken en A. M. H. Brouwer, Groenelaan 66 Johanna C., dochter van J. H. Heinsbroek en G. J. M. v. d. Tuijn, Dr. Noletstraat 1. OVERLEDEN: A. j. M. Thijssen 68 jaar, wed. van H. j. Zoetmulder, Damlaan 7a M. v. d. Meeren 81 iaar, eohtg. van T. Stahlie, L. Kerkstraat 32 E. F. MiUecan, 79 jaar, Buijs Ballotsingel 15a. SCHIEDAM, V Jan. Aangekomen: s. Christoph van Doornum, ledig van Avon- mouth, om te dokken in de Wilhelminahaven Zaterdagmiddag heeft de brandweer met de rammonneur een schoorsteenbrandje ge- hluscht in de woning van de familie den H. in de Voltastraat alhier. Schade werd niet aangericht. De ruïne van het toestel van de Swiss Air, dat op weg van Zurich naar Parijs, nabij Senlis is verongelukt, waarbij een vijftal dooden te betreuren zijn. pleegt, waardoor het weslslagen van de oefening wordt in gevaar gebracht, zijn bevoegd na aanmaning op kosten van den overtreder de noodige maatregelen te tref fen of te doen treffen. Zij zijn in dat geval bevoegd zoonoodig te allen tijde een woning tegen den wil van den bewoner te betreden. II. Maakt voorts algemeen bekend: 1. In het tijdvak van 8,30 tot 10.30 uur zal de straatverlichting zijn gedoofd en zullen bruggen, sluizen enz. niet zijn verlicht noch worden bediend. 2. Geenerlei aansprakelijkheid wordt aan vaard voor schade, welke uit de onder I en II punt 1 vermelde voorschriften en maatre gelen kan voortvloeien. Ieder, die zich gedu rende voormeld tijdvak op straat bevindt, doet zulks geheel voor eigen risico. 3a. Het verdient aanbeveling de verlichting van motorrijtuigen en voertuigen te bedek ken met zwart of blauw papier of andere vrijwel ondoorschijnende stoffen waarin een spleet van ten hoogste 5 cM. breed en ten hoogste 1 cM. hoog onder het brandpunt van de lamp kan worden vrijgelaten en voorts uitsluitend zgn. stadslichten te gebruiken b. Bij auto's, welke hun stadslichten in 'de zgn. koplampen hebben, dienen deze koplam pen te worden afgeschermd, bij voorkeur op de onder punt 3a aangegeven wijze. c. Bij auto's, welke hun stadslichten niet in de z.g.n. koplampen hebben, doch afzonder lijke stadslichten bezitten, dienen deze lan taarns op dezelfde wijze te worden afge schermd, terwijl de koplampen geheel ge doofd moeten blijven. De roode achterlichten en de richtingaan wijzers moeten eveneens op dezelfde wijze worden afgeschermd. e. De nummerbordverlichting kan blijven branden. SCHIEDAM, 9 Januari 1939. Gedragsregelen voor de scheepvaart. De Burgemeester van Schiedam; Overwegende, dat op 19 Januari 1939 te houden oefening in de luchtbescherming het voorschrijven yan gedragsregelen ook voor de scheepvaart noodzakelijk maakt; Gezien de door den Minister van Binnen- landsche Zaken verleende opdracht; Gelet op art. 12 der wet betreffende be scherming tegen luchtaanvallen; A. Maakt algemeen bekend, dat voor de scheepvaart de volgende gedragsregels zul len gelden, welke, voorzoover deze het ver keer te water binnen de gemeente Schie dam betreffen, door hem zijn vastgetseld voor Donderdagavond 19 Januari 1939, van 20.30 tot 22,30 uur; le. Het doen uitstralen van licht uit vaar tuigen, behoudens de lichten genoemd on der 6e7e, is verboden, terwijl geenlichten aan dek mogen worden getoond. 2e. De terreinverlichting bij sluizen en bruggen wordt gedoofd. 3e. De zeilvaart en het laten drijven van vaartuigen is verboden. 4e Het overige scheepvaartverkeer op an dere' vaarwateren dan die genoemd onder 5e is verboden, tenzij hiervoor bijzondere ver gunning wordt verleend door den beheer der van het vaarwater. 5e. Een algemeene vergunning wordt ver leend voor het volgende verkeer: I. Zeevaart (Zie ook 7e). a. Het binnenloopen van de le Haven te Scheveningen; b. In Oostelijke richting vanaf Hoek van Holland tot de bruggen te Rotterdam. Reke ning moet worden gehouden met het ge doofd zijn van ducdalfverlichting en enkele haven- en oeverlichten; c uitgaande zeescheepvaart moet zorg dra gen vóór 20.30 uur in zee te zijn. In ver band hiermede is de vaart in Westelijke richting op den Rotterdamschen Waterweg vanaf de nmond van de Merwehaven en meer Westelijk gelegen plaatsen vanaf 19,15 tot 23,30 uur verboden. Zeevaartuigen In verband met de provinciale Lucht beschermingsoefening in Zuid- Holland op 19 Januari 1939. De Burgemeester van Schiedam: Overwegende, dat de op Donderdag 19 Januari 1939 te houden oefening in de luchtbescherming het voorschrijven van al gemeene gedragsregels noodzakelijk maakt; Gezien de door den Minister van binnen- landsche zaken verleende opdracht; Gelet op artikel 12 der wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen; I. Stelt vast de volgende gedragsregels welke zullen gelden op Donderdag 19 Ja nuari 19o9 des namiddags van 8,30 lot 10.30 uur, 1. Eigenaren, bewoners of gebruikers van woningen en andere gebouwen alsmede van schuren zijn verplicht zorg te dragen, dat het daarbinnen aanwezige licht op geener lei wijze naar buiten straalt, alsmede dat voorwerpen, welke aan den buitenkant van gebouwen zijn bevestigd of zich bevinden op de bij die gebouwen behoorende open per- ceelen geen licht uitstralen 2. Het is aan eigenaars' of houders van verlichte motorrijtuigen of andere rij- en voertuigen verboden zich daarmede te be vinden of deze te laten staan buiten ge bouwen tenzij de inwendige en uitwendige verlichting zoodanig is afgedekt dat niet meer dan de hoogst noodzakelijke directe omgeving wordt beschenen, terwijl berij ders van rijwielen bakfietsen inbegrepen verplicht zijn de daarop aangebrachte verlichting geheel te dooven. 3. Onverminderd het bepaalde sub 2e is het verboden zich in de open lucht te bevinden in het bezit van een brandende lantaarn, fakkel of ander lichtgevend voorwerp, alsme de aldaar eenig vuur te ontsteken. 4. Het is verboden op den openbaren weg met motorrijtuigen of andere rij- en voer tuigen dan wel fietsen te rijden met een zoo. danige snelheid dat zulks in verband met de sub 2e genoemde voorschriften gevaar ople vert. 5. Eigenaren of schippers van vaartuigen en woonschepen zijn verplicht zorg te dra gen, dat de daarop en daarin aanwezige ver lichting is gedoofd. 6. Het is verboden onnoodig lawaai te maken, waaronder is begrepen het langer dan hoogst noodzakelijk is, geven van waarschu wingssignalen met motorrijtuigen en rijwie len. 7. Het is voetgangers verboden buiten noodzaak, ter beoordeeling van de politie, op voor rijverkeer bestemde gedeelten van wegen te loopen of te vertoeven. Ieder is verplicht onmiddellijk gevolg te geven aan de bevelen of aanwijzingen, welke hem in het belang van de oefening door of vanwege de politie worden gegeven. Opzettelijke overtreding of niet nako ming van deze voorschriften wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Hij aan wiens schuld te wijten is, dat de ze voorschriften worden overtreden of niet nagekomen, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste een jaar of geldboete ten hoogste vijfhonderd gulden tie G ar_nbtenaren van rijks, en gemeéntepoli- naar wier oordeel iemand een feit Al Uw Administratie-, Kantoor-, Winkel-, Huishoud-, Kwitantie-, Bon-, Contributie-, Controle' Notitie-, Bestelorderboeken. Brief-, Factuur-, Kwitantie-, Giro Ordners. Tabellarische Kasboekej van 4 tot '30 kolommen, enz., enz., bij Reel. 1241S 20 liggende- aan de Hoek van Holland mogen nog tot 20 uur vertrekken. II. Binnenvaart. (Zie ook 6e) - a. in Oostelijke richting op 'den Rotter damschen Waterweg, de Lek, de. Beneden- Merwede, de wateren bezuiden Voorne, Putten en Hoeksche Waard, alsmede de Haag- vliet en de Laakhaven; b. in Westelijke richting op den Ouden Rijn van Gouwsluis tot Leiden; c. in Noordelijke richting op de Dordt sche Kil, op den Hollandschen IJssel tot Gouda, de Gouwe, het Aarkanaal, de Hei mans- eri Woudwetering, Braasemermeer en Oude wetering; d. in Zuidelijke richting op de Noord, het Merwedekanaal en het vaarwater van de Ringvaart en de Haarlemmermeer via Lei den, Den Haag naar Rotterdam (Parkhaven) III Zeevaartuigen, welke zich bij het begin van de oefening beoosten de bruggen te Rotterdam bevinden, worden gedurende de oefening als binnenschepen beschouwd en moeten zich als zoodanig gedragen. 6e.Varende, door eigen mechanische kracht voortbewogen binnenvaartuigen moeten afge schermde voorgeschreven boord- en heklich- ten (dan wel het roode licht, bedoeld in Par. 21 onder 4 van het Rijnvaart Politiereglement voeren, terwijl gesleepte vaartuigen afge schermde rondschijnende toplichten moeten voeren. Overige navigatielichten blijven ge doofd. 7e. Varende zeevaartuigen moeten getem perde heklichten voeren Overige navigatie lichten blijven gedoofd. 8e. Alle vaartuigen, welke niet willen of mogen varen, moeten tijdig voor anker gaan of meren. Het is verboden van 19.30 uur tot 23.30 uur ten anker te komen in de Noord en behalve op de in het reglement be paalde ankerplaatsen in de Beneden-Mer- wede. Schepen, varende in de Noord, welke op doorreis naar de Oude Maas of verder tij dens de oefening den bovenmond van de Noord bereiken, moeten doorvaren naar en ligplaats nemen op Ankerplaats no. 1 in de Beneden-Mcrwcdc oiicier Papandrecht. Overigens mag het ten anker kamen uit sluitend geschieden langs de zijde van het vaarwater. De in of langs het vaarwater ten anker liggende vaartuigen moeten indien zij niet op een bij reglement vastgestelde an kerplaats liggen het in het Binnenaan- varingsreglement voorgeschreven mistsein doen hooren. 9e. De noodzakelijke verlichting van de vaarwaters, waarop verkeer is toegestaan wordt afgeschermd. 10e. Van de normale seinverlichting bij bruggen en sluizen van vaarwaters, welke voor de scheepvaart openstaan, verdient het anbeveling alleen te gebruiken, hetzij aan één, hetzij aan elke zijde van de doorvaart- opening, een afgeschermd rood licht, als de door- of invaart niet is toegestaan en een afgeschermd groen licht, hetzij aan één, het zij aan elke zijde van de doorvaartopening, als de door- of invaart wel is toegestaan. Waar de seinlichten niet voldoende de door- vaartopeningen aangeven, wordt het wen- schelijk geacht een eerste ducdalf of het be gin van een remmingswerk te markeeren met een wit afgeschermd lichtje. (Bij de brug over de Beneden-Merwede bij Baanhoek wordt het in het Rijnvaart Politiereglement voorgeschreven roode licht getoond). 11e. Vaartuigen vermijden ligplaats te kiezen bij gevaar aantrekkende objecten, waarop luchtaanvallen kunnen worden ver wacht, zooals verdedigingswerken, opslag plaatsen, groote bedrijven, bruggen, sluizen enz. I2e. Opeen hooping van vaartuigen moet worden vermeden, daar verspreiding de bes te beveiliging geeft. I3e. Ieder is verplicht onmiddellijk ge volg te geven aan de bevelen of aanwijzin gen, welke hem in het belang van de oefening door of vanwege de politie, den havendienst of den rijkswaterstaat worden gegeven. Opzettelijke overtreding of niet-nako- ming van deze voorschriften wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren of geldboete van ten hoogste duizend gulden Hij, aan wiens schuld te wijten is, dat een of meer van deze voorschriften worden over treden of niet nagekomen, wordt gestraft met gevangenisstraft van ten hoogste een jaar of geldboete van ten hoogste vijfhon derd gulden. B. Maakt voorts algemeen bekend: 1. In het tijdvak van 20.30 tot 22,30 uur zullen bruggen, sluizen, enz. niet zijn ver licht noch worden bediend. 2. Geenerlei aansprakelijkheid wordt aan- DE RADIO-CENTRALE Programma 5, Dinsdag 10 Jan. Luxemburg 8,209,20 concert; Diversen: 9,2010.35; Luxemburg: 10.3511,20 concert; 11,2011,35 gram.; 11,4212.05 gram.; Brus sel (Fransch): 12,2012,50 gram.; 12.501,20 operette muziek; 1,303,20 gram.; Luxem burg 2.205.50 concert; Radio Paris: 5.50 6.05 vioolvooedracht; Diversen 6.056.20; Reg. progr. 6.206.45 concert; Radio Parijs: 6.457.05 pianovoordracht; Diversen 7.05 7,20; Brussel (Ned.) 7,207.50 gram.; 7.50 8,10 nieuwsber. N.I.R.; 8,209.05 mannen koor; Diversen 9.059.35; Brussel (Fransch) 9.3510,20 omroeporkest; 10.3011,15 gram.; Luxemburg 11,2011,50. dansmuziek. Voor de programma's 14 verwijzen wij naar onze rubriek „Uit den aether". vaard voor schade, welke uit de hierboven genoemde voorschriften of maatregelen kan voortvloeien. SCHIEDAM, 9 Januari 1939. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 5 Januari 1939 vergunning verleend aan de N.V. Industrieele Producten Compagnie „I.P.C." tot uitbrei' ding van de inrichting tot bewaring en ver werking van benzine, petroleum, ruwe olie, smeerolie en teer, en tot verkrijging, bewa ring en verwerking van teerproducten in het gebouwencomplex met het daarbij be hoorende open terrein begrensd door Hoofdstraat, Hoofdplein, Rijnstraat en Haven- dijk. SCHIEDAM, 9 Januari 1939. £!ll!l!llllllll!lllll!IIHIIIIIIIIIII!iI!niIlll'IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlM Gistermorgen vond voor de Hoogmis de installatie plaats van den nieuwen Pastoor van de H. Hart-parochie, den Zeereerw. heer C. A. Ruigewaard, door den Hoogeerw. heer Deken A. J. C. Schraag. De kerk was tot de laatste plaats toe be zet, vooral de mannen waren in grooten ge tale opgekomen. Na de installatie droeg de nieuwe Gorzen- pastoor de Hoogmis op met assistentie van kapelaan K. J. Westerkamp als diaken en kapelaan C. van Steen als sub-diaken. Onder deze Hoogmis hield de Deken een predikatie. Hij herdacht daarbij de voorgan gers van den nieuwen Pastoor, en wel pastoor Warnink, die gewerkt en geploeterd heeft als bouwpastoor en toch niet zoover gekomen is als hij wenschte. Vervolgens pastoor Möller, de eminente man van het woord en tenslotte den juist vertrokken pastoor Th. A. Vis, de man van de daad. Vervolgens hield de eerw. spreker een beschouwing over de waardig heid van het Priesterschap. De receptie. Des middags hield de nieuw geïnstalleerde Pastoor een druk bezochte receptie, waai vele besturen van parochieele vereenigingen e.a. zich kwamen voorstellen. Voorts maakte vele parochianen van de gelegenheid gebruik om met hun nieuwen pastoor kennis te ma ken. Ook enkele officieele personen versche nen ter receptie, terwijl de burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, een schrijven van verhindering zond waarin hij tevens toe zegde volgende week te komen kennismaken. Zondag 8 Januari, heeft de traditioneele Wintertocht van de Graal plaats gehad. On der het klinken van eenige vroolijke liede ren begon de pittige groep met frisschen pas haar 25 K.M. „Al huilen stormen nog zoo fel enz." wat hier zeer zeker op haar plaats. Buiten verwachting landden de wande- laarsters dan ook om 5 uur precies in vei lige haven, welke dan ook door allen met goed succes werd weer gevonden. Verscheidene linten en diploma's konden uitgereikt worden. Dit jaar behaalden zeven leden het sterinsigne, versierd met vier kleu rige tinten, hetgeen dus beteekent, dat zij dit jaar bij de Lente-, Zomer-, Herfst- en Wintertocht de 4 x 25 K.M. aflegden. „De Zonnezoekers" Deze week worden met het oog op een feestavond in de Havenparochie de groepen van Donderdag verzet en wel op: Dinsdagavond de Middengroep 89,30 uur. Vrijdagavond de Topgroep 8,3010 uur De Jongste groep blijft van 78 uur. TOLOA GEEFT, op OF fR-OM ^'G- JSMEN- .^6 SPUb fc6.TREDeN.DE. f VAN HE£ IVOOR. ■we PlOcTeN aa- 2.È.I STIL... Kr HOOR. Hie£- ibOvErv,,QE-. LU\D HET IS ITS TE KEN D ivoo SPUD Het blijft dooien. ^ïll(ll!ll!lllllil|[||[||lli!ll!!l!!liII[!ll]l!lllll!il!lll!l!lllll!ll!lll!IHInl:!l.^ Op den hoek van de B. K. laan en de Wa rande had Zaterdagmiddag een aanrijding plaats tusschen een luxe auto, bestuurd door T. B., wonende alhier, en een autobus, be stuurd door C. v. d. W. uit Vlaardingen. De bestuurder van de luxe-auto remde voor de naderende autobus, slipte tengevolge van de gladheid van het wegdek en reed tegen de autobus. Beide voertuigen werden licht be schadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. UITVOERING ST. RADBOUD. Voor een uitverkocht huis heeft de R. K. Fangare St. Radboud gisterenavond een uit voering gegeven voor donateurs en overige belangstellenden. De opening van het met zorg gekozen programma bestond uit een pit tige marsch, welke door het dankbaar pu bliek met luid applaus werd beloond. Voorts prijkte op het programma „Maritana", een der concoursnummers, waarmede het korps op 2en Kerstdag in de le afdeeling een eer sten prijs wist te behalen. Het muzikale voor program werd een groot succes, niet alleen door haar sublieme uitvoering onder be kwame leiding, maar ook door de waardee- rende houding van het talrijke publiek. In verband met het kort geleden behaalde succes en waarschijnlijk mede in verband met het a.s. 'gouden bestaansfeest van St. Rad boud waren de leden gisteravond voor het eerst met een mooie nieuwe pet getooid. Het bestuur zelf heeft den eersten stoot in de goede richting gegeven, wie volgt er .nu eens met een flinke gift voor de voltooiing van het uniform onzer Radboud-mannen? Na dit smakelijk voorgerecht kwam „Von del" uit Vlaardingen voor het voetlicht met „Zwarte Willem en Blonde Greet", een tra gedie in vier bedrijven door W. van den Berg. Waar het stuk zelf in onze kolommen reeds de vorige week bij gelegenheid van de première in Vlaardingen, uitvoerig werd be sproken, meenen wij te kunnen volstaan met te zeggen, dat de opvoering in Kethel als bijzonder geslaagd mag worden aangemerkt, mede door de treffende uitbeelding der ver schillende tafereelen, welke vaak een diepen indruk op de aanwezigen maakte. Het was een bijzonder geslaagde avond. Naast de vertolkte dankbaarheid van het publiek heeft de directeur van St. Radboud, de heer Joh. Oomes aan het einde van den avond het gezelschap nog eens extra dank gezegd voor het gebodene. AANRIJDING. Hedenmorgen had in het Noordeinde een aanrijding plaats tusschen een bespannen melkwagen, bestuurd door den knecht van den veehouder H. Z., uit Abtswoude en een melkauto van C. R., uit Delft. Het melk- wagentje werd gedeeltelijk vernield. De politie was spoedig aanwezig. Naar de schuldvraag werd een onderzoek ingesteld. ARBEIDSCONTRACT VERWORPEN In de gehouden ledenvergadering van den C.B.T.B. is het collectieve arbeidscontract, na uitvoerige bespreking niet aanvaard. AUTO TE WATER Tengevolge van de gladheid van den weg reed Zaterdagavond de bakkersauto van P. L. v. d. S„ van hier op den Schiedamsche weg te water. Een ontboden kraanwagen kon er niet in slagen de auto op den weg te brengen. Eerst nadat een andere kraanwagen was gearriveerd, slaagde men er in de auto weer vlot te kriigen. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. In den afgeloopen nacht heeft men zich, vermoedeliik door insluiping, toegang ver schaft tot het pand Ged. Slaak 81, waarin gevestigd is de beddezaak van de firma B. v. d. V. Een brandkast werd geforceerd en een bedrag van 375 wordt vermist. I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 1