„ADRESSEN" D( UIT SCHIEDAM'S VERLEDEN. GEZELSCHAP MONOPOLY BABY VERMOORD? TIM TYLER EN SPUD. Een ivoordief wordt gesnapt. 43 mm*. STADSNIEUWS. HENRIREBERS wandgedierte, ^Éguasf. STOOMWASSGHERIJ „EDELWEISS" Fa. W. VAN LOON ZATEKI "J i;. 1Ü.RUAEI Ukl JAARVERGADERING DER R,K. STAATSPARTIJ. Heftige discussies over een benoeming. DE H. VADER HERDACHT. ALGEMEEN JAARVERSLAG. Vo VOORGEVELROOILIJN GERRIT VERBOONSTRAAT (ged.) EN OMGEVING BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN. ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS <.V. Katwijk's Glashandel, Telef. 68735 Duizenden platen triplex FRANS VAN THIENEN bioscoopnieuws. NEEM EEN WALD0-TfiX#67-57-0 JAARVERGADERING R.K. E.H.B.O. MEDISCHE ZONDAGSDIENST. KLAVER VIER LUCIFERS. HOOGSTRAAT 146, Telefoon 67820 Bijbelse Geschiedenis P. HANOU - BOEKHANDEL KETHEL. ROTTERDAM. BOEFJES INGEREKEND DE RADIO-CENTRALE. De ouders staan onder ver denking en zijn gearresteerd. SCHEEPVAART BURGERLIJKE STAND. r.K- SCHAAKVEREEN. s.b.o. 6bn vvece trahit om oe ceHE-ime ivoON bergplaats reftyG ue vin den. r <K ViND H6.T I3ÊN VER,- w OACflT IAAKJC. £E|m O iBVEtN BÊNDf Vi A VOOK.RAAC>__m Ie was, door verdrinking om het leven is ge komen, doordat het was gevallen in «en teil met water. DE RAMP AAN DE VALKEN- STEEG. Gisteravond heeft de afd. Schiedam van de R. K. Staatspartij in de bovenzaal van den R. K. Volksbond haar jaarvergadering ge houden. De opkomst van de leden was zeer goed Alvorens de vergadering te openen heeft de voorzitter, de heer W. Rademaker, het overlijden van Z.H. Paus Pius XI herdacht Spr. schetste den Overledene als een groot man. De wereld zal Hem ook zoo erkennen. Voor ons was Hij echter op de eerste plaats de H. Vader. Met Hem alléén is wel niet het wel en wee van de Kerk gemoeid, maar toch past een gedachte aan Zijn innigheid, Zijn goedheid en Zijn liefde, die de naam van Christus zooveel eer heeft toegedragen. Deze woorden van den voorzitter werden door de vergadering staande aangehoord. Voor de zielerust van Z. H. werden hierna vijf Onze Vaders en vijf Weesgegroeten ge beden. Hierna opende de voorzitter de vergade ring. Spr. wees op de belangrijkheid van de agenda die te behandelen is. Spr. heet allen welkom in het bijzonder den heer Th. J. Mouwens, die eere-voorzitter van deze afdee- ling is. De notulen van de vorige vergadering wer den goedgekeurd. Bij de mededeelingen las de voorzitter een schrijven voor dat ontvangen was van „de Nieuwe Gemeenschap", waarin verzocht was de beteekenis hiervan uiteen te zetten. De heer Th. J. Mouwens deelt hierop mede dat in een vergadering van de bestuursraad besloten is deze zaak in de eerstvolgende vergadering van het Comité Katholiek Schie dam te bespreken. Alle vereenigingen zullen uitgenoodigd worden. Het jaarverslag van den secretaris den heer A. J. C. van Oppen vermeldde o.m. het vol gende: De secretaris, de heer A. J. C. van Oppen bracht in zijn jaarverslag o.m. naar voren: Het jaar 1937 was er een van buitengewone activiteit voor onze afdeeling en haar onder- afdeelingen; het jaar 1938 daarentegen was er een van rust en bezonkenheid. In 1938 kwamen er geen verkiezingen voor. Organisatie: De jaarvergadering werd op 1 April 1938 gehouden. Op deze vergadering werden de bestuursleden W. Th. Janse en ir. W. H. v. d. Toorn Jr. herkozen, terwijl in de plaats van den heer Etman, die voor een herbenoeming niet in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer B. J. J. Westdijk. Een har telijk dankwoord aan den heer Etman is zeker op zijn plaats. In de maand Juli trad de heer W. Th. Janse als bestuurslid af in verband met zijn vertrek naar Amsterdam. De heer Janse was jarenlang bestuurslid; de laatste jaren tevens penningmeester. Hij was een stilleen harde werker voor de katholieke zaak. Onnoemlijk veel heeft hij voor onze partij gedaan, zoowel wat de organisatie be treft, als de propaganda. In plaats van den heer Janse werd door ons bestuur de heer G. P. Bakker als penningmeester aangewezen. In Januari 1938 bedankte de heer v. Iersel als lid van den gemeenteraad wegens over plaatsing naar Arnhem. In zijn plaats werd de heer A. W. G. de Leede benoemd ver klaard. De heer v. Iersel, die, uit hoofde van zijn functie, bijzonder op de hoogte was van financieele zaken, heeft zich vooral op dit gebied in den Raad bewogen. Het ledental bedroeg per 31 December 1938: 1060. In de ledenvergadering van 17 December werd de voorzitter, de heer Rademaker, door de af deeling candidaat gesteld voor de Prov. Sta ten. In dezelfde vergadering werd het col lege van advies samengesteld. Tevens werd eenstemmig nota genomen van het bestuurs- advies inzake de candidaatstelling voor den Gemeenteraad. De verhouding tot het Partijbureau en de besturen van Kring Dordrecht en Staten- kring Delft is van den meest aangenamen aard; de activiteit in de hoogere geledingen ;s voor het bestuur een stimulans tot verhoo ging der activiteit. Kern en jongeren. Do kern bestond uit 32 leden onder leiding van den heer T. A. Stor. De Jongerenafdee- ling vergaderde niet in 1938. Het Jongeren- vraagstuk heeft nochtans de volle aandacht van het bestuur. Propaganda. In de organisatie der politieke propaganda werd in overeenstemming met de betreffende instanties in den loop van 1938 eenige ver andering aangebracht. Opgericht werd een politiek propagandabureau onder leiding van Voor 50 jaar. Wij lezen in de Nieuwe Schiedamsche Courant van 14 Februari 1889: Het was gisteren 400 jaar geleden dat door de aartshertogen Maximiliaan en Filips van Oostenrijk te Schiedam, waar toen de Am sterdamsche poorters in bezetting lagen, een handveste werd uitgereikt, waarin aan de stad als belooning harer trouw, vergunning werd verleend van hü voortaan tot eeuwi ghen daeghe de Keizerskroon in- haar wapen te mogen voeren. Dat is een voorrecht dat' noch voor noch na dien tijd aan een enkele stad in ons vaderland is verleend en waarop onze voorvaderen niet weinig trotsch waren. laar. oor 25 j Schiedamsche Bü of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. De Burgemeester van Schiedam maakt be kend, dat het besluit van den Raad dier gemeente van 4 October 1938 tot vaststel ling van voorgevelrooilijnen voor het bouw blok, hetwelk begrensd wordt door de Ger- rit Verboonstraat, de Lange Nieuwstraat en de Westvest, zoomede voor een te maken verbindingsstraat tusschen de Lange Haven en de Westvest, door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij hun besluit van 1 Fe bruari 1939 is goedgekeurd. SCHIEDAM, 11 Februari 1939. De Burgemeester van Schiedam, gelet op art. 43, jo. art. 37 der Woningwet, maakt be kend: Dat de Verordening houdende bebouwings- voorschriften, enz. voor de Gerrit Verboon- Straat Westzijde en omgeving, alsmede de Verordening houdende bebouwingsvoor schriften, enz. voor de Koemarkt West zijde en omgeving, welke beide verordenin gen zijn vastgesteld door den Gemeenteraad van Schiedam op 4 October 1938, door Ge deputeerde Staten der provincie Zuid-Hol land op 1 Februari 1939 zijn goedgekeurd. SCHIEDAM, 11 Februari 1939. Wij lezen in de Nieuwe Courant van 16 Februari 1914: In den ouderdom van 46 jaren overleed te Rotterdam de heer C. K. L. Burgdorffer, directeur van het Stedelijk Muziekcorps alhier. De heer Burgdorffer, die van de oprich ting af directeur van dit korps is geweest, heeft steeds met grooten ijver zijn niet ge makkelijke taak vervuld. Bij tal van open bare feestelijkheden en concerten heeft het Schiedamsche publiek 's heeren Burg- dorffer's prestaties ten zeerste gewaardeerd. Voor het Stedelijk Muziekcorps is het over lijden van zijn directeur een zwaar verlies. den voorzitter van de R.K. Algem. Prop. Club, den heer ir. W. H. v. d. Toorn Jr., ter wijl als leden uit de 4 parochies werden toe gevoegd de heeren: W. Broeren, Fr. Elshof, J. Nijssen en A. J. de Veth. Namens het af- deelingsbestuur werd aan het bureau als adviseerend lid, de secretaris toegevoegd. Door de nieuwe organisatie der propaganda wordt een meer intensieve en effectieve wer king van het propaganda-apparaat verkregen, waarvan uiteindelijk gunstige resultaten kun nen worden verkregen. De ongeveer 100 pro pagandisten hebben hun volle medewerking wederom toegezegd. Ofschoon niet zoo druk als in verkiezings jaren, werden toch gedurende 1938 diverse politieke geschriften ofwel huis aan huis, ofwel alleen onder de katholieke gezinnen verspreid. Het spreekt dan ook vanzelf, dat het bestuur buitengewoon veel lof heeft voor de medewerking der propagandisten. Katholieke Pers Een bijzonder woord van dank aan de re dactie van de Nieuwe Schiedamsche Courant voor haar altijd welwillende medewerking, welke door ons zeer op prijs wordt gesteld. Dit verslag zou niet volledig zijn, indien ik niet met blijdschap gewag maakte van de geboorte van Prinses Beatrix. Moge Zij wer kelijk voor velen het geluk brengen waar naar zoo gesmacht wordt. En thans staan wij wederom aan den voor avond van de verkiezingen voor de Provin ciale Staten en den Gemeenteraad. Wij re kenen op aller medewerking, zoowel van de propagandisten, jongeren en kernleden als van hen, die ons financieel moeten steunen. Een bijzondere krachtsinspanning is noodza kelijk. Daarom: Alle hens aan dek! Nog versch ligt ons in *t geheugen de radio toespraak van H. M. de Koningin over de „Moreele Herbewapening" en het mooie ini tiatief van het R. K. Kerkliedenverbond. Moge God ons aller arbeid tot bevordering der sociale rechtvaardigheid en sociale liefde zegenen en 1939 ons dichter brengen tot de „nieuwe gemeenschap". In dank werd dit uitvoerige jaarverslag goedgekeurd. Het jaarverslag van den penningmeester wees een batig saldo van 194.30 uit. De kascommissie verklaarde bij monde van den heer Pluijm, dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. De begrooting over 1939 wordt geraamd op 869,30 inkomsten 1182 uitgaven, na- deelig saldo 312,70. Dit tekort hoopt men te dekken door vrijwillige bijdragen. De kascommissie over 1939 werd samenge steld uit de heeren, Elshof, Broeren en Vol- lebregt. De jaarverslagen van het politie bureau, de jongerenafdeeling en van de Kern werden goedgekeurd. Jaarverslag van de Kern. De heer Th. A. Stor gaf o.a. het volgende overzicht van het Kernwerk: Het verslag moet tot mijn groote spijt een ongunstig beeld geven van het Kernwerk over het afgeloopen jaar. Er werden 4 kern vergaderingen gehouden en wel de volgen de: op 11 Febr., welke bezocht werd door 14 leden en waarop behandeld werd het vraag stuk der openbare godsdienstoefening, wer den de discussies ingeleid door den heer C. van den Akker. Op 8 April werd behandeld de brochure „De Pachtverhouding" welke werd ingeleid door den heer A. A. Hulsman. Genoemde brochure sneed een vraagstuk aan, dat zich wel zeer onderscheidt van dat, behandeld op voorgenoemde vergadering. De inleider had dit volkomen begrepen en wist door een vlotte duidelijke uiteenzetting het volle licht te doen schijnen op dit vraag stuk, dat intusschen feitelijk geen vraagstuk meer is, daar de pachtverhouding inmiddels geregeld is door het in werking treden van de Pachtwet 1937. Wat was het jammer, dat op deze verga dering slechts 12 leden aanwezig waren. Met deze wet is wel gebleken, hoe de regeering de moeilijkste vraagstukken weet op te lossen en doelbewust werkt aan orde ning van de maatschappij. Zonder veel drukte is hier een prachtstuk werk geleverd, dat als voorbeeld kan worden en waarop regeering en volksvertegenwoordiging trots mogen zijn. Het onderwerp, dat op 11 Juni werd inge leid door den heer W. Kloppers, was van een geheel andere strekking en weer meer van theoretischen aard n.l. het vraagstuk der geestelijke vrijheid als beginsel van staatkunde. De inleider had dan ook goed gezien, dit onderwerp als zoodanig te behandelen en gaf een uitvoerige, geschiedkundige en be studeerde uiteenzetting, waardoor wij er weer eens aan werden herinnerd, hoe tevre den wij mogen zijn met de in Nederland in den loop der tijden verworven en behouden geestelijke vrijheid. En het kan in deze som bere tijden, waar wij in andere landen steeds meer zien dat er met de geestelijke vrijhe den van het volk gespot wordt, niet genoeg herhaald worden, dat wij trotsch op dit be zit moeten zijn en er desnoods offers op ander gebied voor over moeten hebben om deze geestelijke vrijheid ongerept te kunnen bewaren. De inleider had een klein maar dankbaar gehoor en er ontstond een geani meerd debat. Oorspronkelijk lag het nog in de bedoeling om na deze vergadering van 11 Juni nog een vergadering tot sluiting van het seizoen te beleggen, zooals dat te doen gebruikelijk was en dan een spreker van naam uit te noo- digen. Aangezien echter het seizoen reeds te ver gevorderd was, is daarvan afgezien en werd het seizoen 1938/39 geopend met een vergadering op 29 September waar als spre ker optrad dr. L. Bender, professor aan de Pauselijke Internationale Hoogeschool „An- gelicum" te Rome. Uitgenoodigd waren verschillende autori- teoten, bestuursleden van verschillende standsorganisaties en de K. J. M. V. Dr. Bender behandelde het onderwerp Zedenwet en Staatkunde" en ieder die kennis nam van de geschriften van dr. Ben der, zal wel reeds begrepen hebben, dat zijn rede uitblonk door helderheid, duidelijkheid, eenvoud en leerzaamheid. Aanwezig waren circa 50 personen. Ziehier in vogelvlucht een verslag van de werkzaamheden van de Kern in 1938. De over het algemeen te geringe belangstelling werkte natuurlijk remmend op de ambitie meer te bieden. Goede kernvergaderingen eischen een goede en tijdroovende voorbe reiding van de inleiders en wanneer de be langstelling dan slechts matig is, wordt het steeds moeilijker goede inleiders te vinden. Afgezien dan nog dat de kernbijeenkomsten geld kosten, daar alles aan de leden wordt aangeboden zonder eenige geldelijke tegen prestatie te vragen. Begin Februari zal een bijeenkomst van G. A. DE WINTER Westmolenstraat 1618 Telefoon 68S19 ronde stokken en latten in alle maten. Broersreld 123 Tel. 69799. Opslagpl. Baan 40-42. andere candidaten ingekomen zijn worden de heeren herkozen en de heer Stor gekozen. Hierna had de candidaatstelling voor den gemeenteraad plaats. Door het bestuur zijn hiervoor de navolgende candidaten gesteld: (in alph. volgorde) N. J. J. van Baarle, P. A. v. d. Berg, C. H. Etman, J. N. Hoek, C. J. V. Janse, Mej. ir. W. C. M. Jansen, ir dr. F. C. Huygen, C. Kramers, A. W. G. de Leede, Lamb. L. J. M. Melchers, C. Meyer, mr. P. M. J. Nolet, A. J. C. van Oppen, mevr. C. Pluym geb Hoedemaker, P. J. Scheffers, ir. W. H. v. d. Toorn, Mr. M. M. van Velzen. Hieraan worden nu nog toegevoegd de hee ren P. H. Bakker, F. Schrijver en A. J. de Veth. Uit de léden zijn de volgende candidaten ingekomen, de heeren J. H. L. Tromp, J. G. Schaap en D. B. te Kolsté. De volgende dames en heeren stellen al léén als plaatsvervanger beschikbaar: N. J. J. van Baarle, mej. ir. W. C. M. Jansen, ir. dr. F. C. Huygen, L. L. J. M. Melchers, ir. W. H. v. d. Toorn en F. Schrijver. De heer van Baarle heeft zich bereid verklaard een even tueele benoeming aan te nemen. Het college van advies kan nu haar werk beginnen en de groslijst op gaan maken. Bij de rondvraag deelt de voorzitter de heer W. Rademaker mede, dat op Maandag 20 B'ebruari as. pater E. Peters O-E.S-A. komt spreken, als inzet van de verkiezingen. Verder heeft de heer Etman het heengaan gememoreerd van de heeren mr. Kavelaars en van Dorp als lid van de gemeenteraad. De heer J. N. Hoek wijst er op dat hij de manier, waarop de scheidende raadsleden hiervan kennis werd gegeven niet goed vindt. Spr. hoopt dat dergelijke zaken in het ver volg fijner behandeld zullen worden. Hierna sloot de voorzitter deze voor de R. K. Staatspartij tamelijk bewogen vergade ring. NEDERLANOSCH FABRIKAAT SINGEL 4115 achter Hems. de kern worden gehouden en vertrouwd wordt, dat alle leden zullen trachten aan wezig te zijn. Jaarverslag van de Jongeren-af deeling Gedurende het verslagjaar 1938 hield deze afdeeling geen bijeenkomsten. Het bestuur is na rijp beraad van oordeel, dat de jongerenafdeeling in Schiedam als blijvende en levende organisatie geen reden van bestaan heeft omdat de jeugdvereni gingen hier bloeien. In verkiezingstijd is er echter wel een taak voor georganiseerde jongeren, maar dan dient rekening gehouden te worden met het feit, dat de jongeren zelf de kosten niet kun nen dekken. Als afgevaardigden naar den kring Dor drecht werden benoemd de heer ir. W. H. v. d. Toorn Jr. en Hulsman. Het afvaardigen van 2 leden naar den Statenkring Delft bracht heftige discussies teweeg. Door het bestuur werden de heeren Kloppers en Com- brink, voorgesteld. De heer Combrink, werd direct door de vergadering aangenomen. Tegen de andere candidatuur werd echter geageerd. Het ging zelfs zoover dat de can- .didaat zijn candidatuur introk. Het bestuur stelde hierna nog iemand voor, die echter niet aanwezig is. Ook hiermede is de ver gadering het niet eens. Voorgesteld wordt iemand uit de vergadering candidaat te stel len. De heer P. Alberts wordt hierna candi daat gesteld. Na stemming wordt de heer P. Alberts gekozen. Als plaatsvervangende leden worden geko zen de heeren v. d. Pluym, Tromp en Broere. De bestuursverkiezing die hierna volgde verliep kalm. Aftredend waren de heeren P. A. v. d. Berg, W. Janse, A. J. C. van Op pen. Voorgesteld wordt in de vacature van den heer W. Janse, te voorzien door de ver kiezing van den heer F. A. Stor. De beide Passage theater. Vadertje Langbeen geprolongeerd Wegens het groote succes, dat de film „Vadertje Langbeen" vorige week ten deel is gevallen, is het programma van het Pas- sage-theater tot en met Woensdag geprolon geerd. Het is een goed besluit van de directie van dit theater, een besluit dat beslist beter gewaardeerd dient te worden dan gister avond. Zij, die dus de uitmuntend geslaagde Nederlandsche film „Vadertje Langbeen" nog niet hebben gezien, kunnen dit verzuim nog inhalen. Zij kunnen dan tevens nog ge nieten van het mooie gezang van de Wiener Sangerknaben in de film „Concert in Tirol". In het Polygoonnieuws draait o.a. een reportageflits van de rijtoer van ons jeugdige prinsesje Beatrix door Den Haag op haai eersten verjaardag. Monopole-theater. Bulldog Drummond ont snapt. De Storm-ka- pitein In het Monopole-theater draait deze week na het Profiltinieuws en een geestige teeken film de film „Bulldog Drummond ontsnapt". Een geschiedenis rond een griezelig oud kasteel, waar een meisje gevangen wordt ge houden en als ontoerekenbaar wordt gehou den om haar haar fortuin te kunnen ont nemen. £ij wordt echter na vele verwikke- lingen. bevrijd en het happy-end volgt hierna. Na de pauze draait de spannende zeemans film „De Stormkapitein". Een film met prachtige opnamen in den storm tijdens de vangst op tonijnen. Op het tooneel wordt een leuke één-acter vertoond, getiteld „De visch wordt duur be taald". Voor personen boven 18 jaar. De voorzitter opende de vergadering en constateerde, dat ook nu weer 60 pet. der leden verstek hadden laten gaan zooals zij dit ook op den cursus deden. Dit bevordert allerminst de goede eerste hulp. Wat helpt het, als men een of een paar jaar cursus loopt en dan er verder niets meer aan doet Verheugend is het feit, dat ten minste de kern hier ook aanwezig, trouw den cursus bezoekt. De jaarverslagen van penningmeester en secretaris werden onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van de comm. v. materiaal bleek, hoewel alle rapporten niet binnen dit jaar een bloempjesdag is, welke zij in waren, hoe hoog noodig voor de vereeniging het verstreken jaar niet heeft gehouden. Er volgde een uitgebreide bespreking over <ie deelneming aan de luchtbescherming eh over de deelneming aan het zgn. voor heel Nederland geldende eenheidsdiploma. Tot het laatste werd besloten en deelde de voorzitter mede. dat het vóór-examen hiervan Vrijdag 18 Februari plaats heeft. De rondvraag ontpopte een ware propa- gandagcest. Pater v. d. Broek, O.P., geestelijk adviseur, heeft in een kernachtig woord de leden ge roemd voor hun daden van naastenliefde, waaraan deze tijd zoo arm is. Morgen zullen de volgende geneesheeren de medische Zondagsdienst waarnemen: R. H. M. Geerdes, Veenlantstr. 2; J. C. W. Groenewegen, B. Knappertlaan 41: W. H. F. Meyer, Swammerdamsingel 43; W. A. de Ridder, Rozenburgschestr. 6b. Geopend zullen zijn 'de apotheken van de firma C. I. Jansen, v. Musschenbroekstr. 1 en van de firma Gouka Co., Groenelaan 127, die beide in de komende week ook den nachtdienst zullen waarnemen. Probeert O eens de prima Over dit merk is maar één roep: Goedkoop en uitste kend Klaver Vier is alom verkrijgbaar. Vraagt ze bij Uw gewonen leverancier. Vert.: J. J. KOETSCHHEiM, Stationssingel 19, Rotterdam, Telefoon 40293. Reel. 5173 VS 10 spelen vanaf f o.20 Tafel tennis, vanaf f 0.25 maar nu: Het nieuwe Gezelschapspel, met kapitaal, hypo theek, grondbezit. SPANNEND - AMUSANT. Bij door Dr. Jos Keulers. Verschijnt in maandelijkse afleveringen a 75 ct. Het gehele werk zal 672 bladzijden omvatten, met 100 grote platen en 6 uitslaande kaarten. Verdere inlichtingen bij Hoogstraat 50 - Telefoon 69663 - Schiedam. Reel. 952S 10 ZUIVERAARS SCHIEDAM. STADHOUDERSLAAN 37 - TEL. 69655 Specialiteit in het verdelgen van Niets behoeft ontruimd te worden. KERKBERICHT. Zondag 12 Februari, 7.30 uur jaargetijde voor Thomas de Vette en overl. familie 10.10 uur geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. Maandag 7 uur Petrus v. Leeuwen 8 uur tot herstel van een zieke. Dinsdag 7 uur leden en weldoeners der 3 Missiegenootschappen 8 uur uit dankbaar heid ter eere H. Antonius. Woensdag 7 uur Alida v. VlietHofstede 8.15 uur uitreiken H. Communie 10 uur gezongen huwelijksmis met Veni Creator. Donderdag 7 uur maanddienst Adr. Peters 8 uur maanddiertst Christina v. d. Helm- de Vette. Vrijdag 7 uur Petrus Suyker en Elisabeth v. Velsen 8 uur maanddienst Willem Wil- librord Lansbergen. Zaterdag 7 uur Gerard Ham 8 uur maanddienst Hendrik Ruigrok. Zondag 19 Februari 7.30 Hendr. Lansber genOlsthoorn 10.10 geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. Heden collecte armen der parochie bljz. aanbevolen, te 7 uur Lidulna lof. Dinsdagavond 7 uur congregatie voor de meisjes. Woensdag geen H. Mis te 8 uur, maar te 8.15 uur uitreiken H. Communie en te 10 uur gezongen huwelijksTnis met Veni Creator. Vrijdagavond 7 uur lof te.r eere H. Hart. Zaterdag van 4 uur tot 8 uur biechthooren. Zondag 19 Februari begin 40 uren gebed. Woensdag biechthooren te 11 uur jongens en Donderdag 12 uur meisjes. Achter in de kerk de bus voor licht en bloemen bij het H. Sacrament tijdens het 40 uren gebed. ZÜ gingen „sloopen". Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen een viertal jongens, die den laat- sten tijd de stad op ergerlijke wijze onvei lig maakten en er des avonds op uittrokken, om, zooals zij zelf zeiden, te gaan „sloopen' Zij hebben achtereenvolgens tientallen ruiten vernield op de Buitenhavenweg, Westerka de, Lange Haven en andere straten der stad. Bij een fabriek op de Nieuwe Haven sloe gen zij eveneens een ruit in en wisten op die manier een aldaar staande machine in werking te stellen. Een aan een fabriek op den Buitenhavenweg behoorende handwagen werd door hen zonder verm van proces in de Buitenhaven gegooid. De politie hoopt hiermede aan dit terrorisme, waarover den jlaatsten tijd legio klachten werden ontvan gen, een eind te hebben gemaakt. Programma 5 voor Zondag 12 Februari. Luxemburg: 8.35 tot 11.50 gevar. concert; Brussel (Ned.) 11.50 tot 12.15 zangvoor - öracht; Luxemburg 12.20 tot 6.30 gevar. con cert; Luxemburg of diversen 0.3O tot 0.30 gèvar. concert; Luxemburg6.50 tot 7.50 ge varieerd concert; Brussel (Ned.) 7.50 tot 8.20 nieuwsber. N.I.R.; 8.20 tot 9.20 bonte avond; Luxemburg of diversen 9.20 tot 9.55 concert; Luxemburg 9.55 tot 11.20 concert; Luxemburg of diversen 11.20 tot 12.dans muziek. Programma 5 voor Maandag 13 Februari. Luxemburg 8.20 tot 9.20 concert; Diver sen 9.20 tot 10.35; Luxemburg10.35 tot 11.05 concert; Diversen 11.05 tot 11.20; Keu len: 11.20 tot 12.20 concert; Brussel (Fransch) 12.20 tot 12.50 gram.; 1.50 tot 1.20 orkest; Brussel (Ned 1.30 tot 1.50 dansmuziek; 1.50 tot 2.20 gram.; Luxemburg 2.35 tot 5.50 concert; Brussel (Fransch) 5.55 tot 6.20 concert; Diversen 6.20 tot 6.35; Brussel (Fransch) 6.35 tot 6.50 kwartet; Brussel (Ned.): 6.50 tot 7.05 gram.; Brussel (Fransch) 7.05 tot 7.20 concert; Diversen 7.20 tot 7.35; Brussel (Fransch) 7 35 tot 7.50 pianovoor- dracht; Brussel (Ned.) 7.50 tot 8.20 nieuws berichten N.I.R.; Brussel (Ned.) of diversen 8.20 tot 8.40 omroeporkest; Brussel (Ned.) 8.40 tot 9.05 omroeporkest; Diversen 9.05 tot 9.20; Brussel (Ned.) 9.20 tot 10.20 con cert; 10.30 tot 11,20 dansorkest en gram.; Luxemburg of diversen11.20 tot 11.50 dans muziek. SCHIEDAM, 10 Februari. Aangekomen s. Adria, van Sulina, om kolen te in de Wilhelm in aha ven. Fransch s- mance", van Gaboon, om te dokken Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 10 Februari. VeHxokken ledig, naar Rot- Kiezing van aen neer r. t\. öior. ue Deicte Joego-Slaviseh s. „Slava nadere heeren zijn herkiesbaar. Daar geen terdam; Eng. s. „Narenta", naar usaka. j Aangiften van 810 Februari. GEBOREN Hendrikus, z. van P- d<L ter en E. Warnawa, Galileistraat 59; Petrus «L. van P. J. Holewijn en F. L' Rubensplein 24; Elisabeth, d. van M. bemeijn en H. Leduc, Ridder-kerkschestraat iö, iheo- dora J. A., d. van Th. J. A- Hagendoorn en A, W. P. van Roosendaal, emstraat 15; Wouterus B. P., z. van W- in. cte Koriing en A. N. Kornet, P. 9*- OVERLEDEN M- Wirsel, 89 jr., wed. van H. Daalmeijer. Spoorstraat 36; J. P. M. Brounts, 18 jr- ae l-0llgnystraat 25. Dinsdag a.s. 14 Februari zal de wedstrijd S.B-O- 1Rotterdam Zuid 1 voor de compe- title van het R.K. Schaakverband, district Botterdam, worden gespeeld in het clublokaal van den R.K. Volksbond, des avonds 8 uur. De uitslagen van de gespeelde partijen van deze week zijn drs. P. WillemsH. Kloos 10; E. LinnebrinkA. Neringmeier afgebroken; P. NoormeerenD. Rensman 01; A. Sprong—J. de Groot HW. SteenhouwerA. de Jong afgebroken; J. de JongD. v. Hees 10; E. LinnebrinkP. Oomen 10. iK6eN.ER.V46T VAN QVÊBTwiGD, O* f. d)ê "AAN. E.ER=>r HEP, Ivoor vxTl ruilen een KoevpeuHEi'd Geweren. iKöen ftSN I Eu WD WA r DAA15- E,<»EN- «T W«R- 0CN JUL. TOT 06 N I- laten JE- E> GEVON DEN* WAT&ON DE L6IDCR 1S VAN EÊ.N OP ANPERE DiEVgN» fcENOe. ICOmeN,OM WAN EEN BN AN6EIR vER- Sii-AU UIT örenge DiEN TDlOA ^OOR de politie van het bureau aan de Oostervantstraat is een echtpaar, dat woonachtig is in een pand aan Zoutziederstraat, gearres teerd, omdat de ouders ervan worden verdacht hun eenig kind, een baby- van zes maanden om het leven te hebben gebracht. Het kind is name lijk gisteravond in een ledikantje den verstikkingsdood gestorven. Er moeten verschillende omstandigheden zijn, welke het vermoeden van moord bij da politie hebben doen rijzen. Tevens is het vermoeden gerezen, dat het echtpaar zich ook nog aan een dergelijk misdrijf zou heb ben schuldig gemaakt, aangezien ongeveer anderhalf jaar geleden, het eerste kind v,m deze familie. welk kind ZCS TJtflr OUu Het wordt als een wel zeer toevallige om standigheid geacht, dat in een zóó kort tijds bestek twee kinderen om het leven zijn ge komen. Zooals wij schreven, woont het echtpaar op de derde etage van pand no. 26 aan de Zoutziederstraat, waar de familie drie maan den geleden haar intrek heeft genomen. Sinds de laatste tien weken heeft de vader werk. Als bijverdienste verhuurt men nog kamers, terwijl twee broers van den man bij het ge zin hun intrek hebben genomen. Deze jon gens, die beiden circa 18 jaar zijn, zijn gis teravond naar de bioscoop gegaan en alles was toen in de woning nog normaal. De baby lag te slapen in een klein zijkamertje, dat aan de straat grenst. Toen de jongens gisteravond tegen 12 uur uit de bioscoop kwamen, verbaasde het hun zeer sterk, dat in de anders zoo rustige Zout ziederstraat een viertal auto's stonden ge parkeerd voor hun woning, terwijl de lam pen van de kamers aan de straatzijde volop brandden. Hun werd de toegang tot de wo ning geweigerd. Moeder belt de dokter op. Terwijl deze jongens in de biosaoop had den gezeten, heeft de moeder omstreeks 9 uur gisteravond den huisdokter gewaar schuwd, „dat er iets met haar kind niet in orde was". De dokter begaf zich naar de Woning en constateerde den dood van de baby, waarbij vast kwam te staan, dat ver stikking den dood veroorzaakt moest hebben. De houding van de moeder vestigde al ler- stonds eenige achterdocht en hierin werd de dokter nog versterkt, omdat het hem bekend was, dat anderhalf jaar geleden een ander kind van het gezin het leven had verloren doordat het verdronken was in een teil mot water. De dokter voelde zich daarom ver plicht de justitie te waarschuwen en om haif 10 gisteravond arriveerden aan de woning van het echtpaar de substituut-officier nr. Hoeffelman, de rechtor-commissaris v. Vliet, de politie-geneesheer dr. Kolff, de inspec teur van politie Koeling, enkele leden an den Dactyloscopischen Dienst alsmede eenige rechercheurs. Een langdurig verhoor. In de woning van het echtpaar werd een zeer uitgebreid onderzoek ingesteld waar bij het echtpaar aan een langdurig verhoor werd onderworpen, welk verhoor tot laat in den nacht heeft geduurd. Het gerezen ver moeden was zoodanig versterkt, dat het noodzakelijk was proces-verbaal op te ma ken, terwijl de ouders werden overgebracht naar het politiebureau aan de Oostervant straat. Ook op het bureau werden de ouders weder opnieuw aan een verhoor onderwor pen. Zij ontkennen echter ieder voor zich den dood van het kind op hun geweten- te hebben. De politie zet haar onderzoek inmiddels voort. Naar wij vernemen is het onderzoek door politie en justitie ingesteld naar aanleiding van de instortingsramp aan de Valkensteeg, thans beëindigd en aan de betrokken ambte naren van den Gem. Techn. Dienst is mede- deeling gedaan, dat tegen geen der ambte naren een strafvervolging zal worden inge steld, op grond van aansprakelijkheid voor de instorting.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2