nGEZOIÏDECU ^ÓTUKKm ROTTERDAM, MAANDAG 20 MAART 1939 WANDELSUCCES „OKé" DE RADIO-CENTRALE. ST. JOSEPH'S GEZELLENVER, BROEDER HUBERTUS C.ss.R HET NEDERLANDSCH TOONEEL. SCHOORSTEENBRANDJE BURGERLIJKE STAND Bij zijn gouden professie feest. Scliijn en werkelijkheid. KETHEL, PASTOOR BURWINKEL GAAT HEEN. BEZWAARSCHRIFT TEGEN BEBOUWING. KUNSTVEILING IN ROTTERDAM. BRANDSPU1TENFABR. BIKKERS, KAP. C. OLSTHOORN. Totaalomzet ruim verdubbeld; winst 34.190 (v.j. 14.250)div. 6 pCt. (v.j. nihil.) Benoemd tot pastoor te Zuid-Zijpe. SCHEEPVAART DE GRENSWIJZIGING MET OVERSCHIK GEVONDEN VOORWERPEN. CINEAC ONGEVALLEN. DE ROULETTE-AFFAIRE RUBENS IN HET MUSEUM BOYMANS R. K. VROUWENBOND. GELD NOODIG VOOR BRASSERIJ- rekening te houden, toch niemand van zich stoot. Zijn echt patriarchaal en vermanend woord is hem daar immer borg voor geble ven. Beschouwt hij het als een roeping dagelijks om te gaan met de armen, broeder Hubert heeft in den loop der jaren nog heel wat andere besognes aan het hoofd gehad. Hoe vele Botterdammers heeft de jubileerende broederportier niet ingeschreven als lid van de H. Familie zoowel voor de afdeeling man nen als vrouwen Hoe wist hij ook met tact en voortdurend terugkeerende belangstelling leden te winnen voor de Broederschap van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand. Zóó vroeg kan men niet bellen of zóó laat niet aankloppen aan de kloosterpoort of immer vindt men broeder Hubert op zijn post om alle gewenschte inlichtingen te geven. En dan frappeert het steeds weer over hoe een bui tengewoon sterk geheugen deze nederige die naar van Sint Alphonsus beschikt. Naast het apostolaat, dat hij in alle stilte en zonder uiterlijk vertoon vervult om man nen en vrouwen in congregatie en broeder schap nader te brengen tot het heilig Huis gezin van Nazareth, heeft broeder Hubertus ook reeds .jarenlang de taak op zijn schouders van procurator van het klooster. Door zijn veeljarige ervaring is hij dikwijls vooral met betrekking tot den internen dienst van het Klooster een stut en een stuw geweest v. de opeenvolgende rectoren en paters, van wie hij er reeds velen heeft zien komen en gaan. Ofschoon hij echter dikwijls de vraagbaak is geweest van zijn overheid, broeder Huoei is gebleven de „vir obediens", die de deugd van nederige ingetogenheid te lief heeft ge- Kregen, dan dat hij zich ook maar op zou voorstaan of beroemen. Vijftig jaren, een menschenleeftijd dus, heeft broeder Hubertus hij is de oudste broeder van de heele Hollandsche Provincie in alle stilte en verborgenheid gearbeid, gebeden en welgedaan en nu hij staat aan den vooravond van den vijftigsten jaardag zijner eeuwige gelofte, welke hij Zondag 26 Maart a.s. ha de plechtige Hoogmis, op te dragc door den Hoogeerw- Pater Provinciaal, nog eens zal herhalen, kan hij met St. Paulus zeggen: „Ik heb den goeden strijd gestreden". Doch deemoedig zal hij daarop terstond de bede doen volgen: „God geve, dat ook de palm der overwinning mijn deel moge zijn Op de Zaterdagmiddag gehouden mar- schen te Vlaardingen is de S.W.S.V. „Oké' er in geslaagd op den 3en prijs met 100% p., plus een groepsprijs beslag te leggen, hetgeen een fraai resultaat is daar de le prijs behaald werd met 10114 p. De heer Oostendorp over de jongste annexatie. Donderdagavond 16 Maart hield de heer Th J. Oostendorp, buitenlandsch redacteur van „De Maasbode", voor bovengenoemde organisatie een uiteenzetting over de ac- tueele kwesties in de buitenlandsche politiek, vooral met betrekking tot de Duitsche an nexatie van Tjecho-Slowakije. Na eerst te ruggegrepen te hebben in de geschiedenis van voor den Wereldoorlog: de geschiede nis van het Donaurijk, gaf spreker een ver klaring van het ontstaan van de staat Tje cho-Slowakije met al de verwikkelingen, die er aan vastzaten. Op de vredesconfe rentie van Versailles, welke gehouden werd in een anti-kerkelijken geest, den geest van een Clemenceau, een Lloyd George, was het voornaamste doel, het in zooveel mogelijk deelen versnipperen van het katholieke Donaurijk. Als overschot uit de verdeeling bleef toen over een gebied, dat bewoond werd door Tjechen, Slowaken en Roethe- nen. Hieruit is toen een staat samengesteld n.l. Tjecho-Slowakije. Door de wrijving, die er heerschte en nog heerscht tusschen deze zoo verschillende volken, was het te voor zien, dat deze staat nooit lang zou bestaan, hetgeen ook wel gebleken is. De Führer en Rijkskanselier Hitier heeft zijn kans gezien en er van geprofiteerd ook. Met betrekking tot het gevaar, dat Neder land loopen zal bij een eventueele nieuwe expansiezucht van den Führer, meent spre ker, dat deze in onze richting niet waar schijnlijk is, daar naar het Zuid-Oosten veel meer hulpbronnen o.a. de petroleumbronnen in Roemenië en de graanschuur van Euro pa: Oekranië, voor het Duitsche Rijk open liggen. Spreker eindigde zijn interessante uiteen zetting met het oog te richten op den nieuwen Paus, den Vredespaus. Moge de leus van Paus Pius XI z.g., welke onmiddellijk door Z. H. Paus Pius XII is overgenomen waar heid worden: dat er in de toekomst Vrede, het groote Godsgeschenk, heersche over de geheele wereld. Hedenmorgen omstreeks 9 uur, brak ten huize van W. S. in de Westfrankelandsche- straat 52a alhier, een. schoorsteenbrandje uit. De brandweer heeft het vuur met een ram- monneur gebiuscht. Schade werd niet aan gericht. GEBOREN: Johanna C. M., dochter van P. D. van Zwet en E. A. Konincks, Wattstraat 78 Jannetje, dochter van G. Brand en M. Mak, Bilderdijkstraat 5 Wilhelmus, zoon van D. Breddels en W. van Loon, Dr. Noletstraat 1 Neeltje, dochter van E. J. Beukers en C. van Heest, P. K. Onneslaan 179 Anthonie, zoon van A. J. Konings en C. J. Wernke, Fabristraat 33 Apolonia, dochter van J. Schopenhouer en C. van Rij, Pemisschestraat 18. OVERLEDEN: H. Slagmolen, 75 jaar, Boterstraat 14 K. Kulk, 50 jaar, Ngssau- laan 75 jaar. Programma 5. Dinsdag 21 Maart. Luxemburg: 8.209,20 Eng. concert; Di versen: 9,2010.35; Luxemburg: 10.35 11.05 gevar. progr.; Diversen: 11.0511.20; Keulen: 11.2012.20 omroep-orkest; Brus sel (Fr.); 12.20—1.20 gram.; 1.30—2.20 gram.; Luxemburg of Div. 2.252.45 Eng. concert; Luxmeburg: 2.455.50 Eng. con cert; Aadio Paris: 5.506.10 gram.; Reg. Progr.: 6.2Ó7 B. B. C. orkest; Parijs P. T. T of Div.: 77,20 concert; Brussel (Ned.): 7,207.50 gram.; Brussel (Ned.) of Div.: 7.508,20 nieuwsberichten N. I. R.; Brussel (Ned.): 8,2010.20 gevar. progr.;Brussel (Fr.): 10.30—11.15 stafmuziek; 11.15—11,20 gram.; Toulouse of Div.: 11.2011.35 Phil- harm orkest; 11.3511.50 cabaret; 11.5012 concert. Voor de programma's 1 t.m. 4 raadplege men onze rubriek: „Uit den aether". Met 'n tweetal „vrije" opvoeringen is Cor van der Lugt Melsert's gezelschap het too- neelspel van Paul Vincent Carroll „Shadow and substance" aan het Rotterdamsche „pu bliek" 'n wat weidsche naam voor de weinig talrijke bezoekers van den Grooten Schouwburg komen voorstellen. Wij kunnen ons na deze kennismaking met den Ierschen auteur voorstellen dat c t over zijn „Schijn en werkelijkheid" verschil lend wordt gedacht. Reeds als. wij ons verdiepen in de vraag, wat hij met zijn titelkeuzé mag bedoeld heb ben, moeten we ons zeiven een positief: ant woord schuldig blijven. In een ons vanwege, de directie van het Ned. Tooneel verstrekte toelichting heet het: „S c h ij n b a a r staan de kanunnik en O'Flingsley lijnrecht tegen over elkaar; in werkelijkheid zijn zij uit hetzelfde hout gesneden: menschen, die volkomen achter hun opinie staan". Wanneer in deze formuleering het zwaartepunt zou liggen van hetgeen de vertooning ons heeft willen zeggen, kunnen we nauwelijks be grijpen, hoe de schrijver er toe kwam, ons de pastorie van Ardmahone binnen te leiden. De auteur had natuurlijk een andere be- Broeder Hubertus van de Hollandsche Provincie van de Congregatie van den Aller heiligsten Verlosser herdenkt Zaterdag 25 Maart a.s. het feest van zijn gouden profes sie. Het grootste gedeelte van zijn klooster leven bracht broeder Hubert onder dien naam kent men hem 't best door in het klooster van de paters Redemptoristen aan den Goudsche Rijweg en wel als portier en procurator. Afkeerig van iederen lof of uiterlijk vertoon, vindt hij het wellicht niet zoo plezierig dat wij zijn nederige en die nende gestalte uit den schemer van zijn por tiersloge zoo maar plotseling plaatsen in het volle licht van de publiciteit, doch iemand, die een zoo mooi leven vol van toewijding en waren kloosterlijken geest achter zich heeft, mag wel eens op het publieke podium verschijnen, temeer daar wij er zeker van zijn dat 't duiveltje van den hoogmoed op dezen grijzen monnik toch geen vat meer heeft. Daarvoor heeft de gouden kloosterjubilaris teveel meegemaakt. Broeder Hubert, die dit jaar 76 jaar wordt, is Amsterdammer van geboorte, maar hij is in den loop der jaren een rasechte Rotter dammer geworden. Hoe kan dit ook anders Twee en dertig jaren van zijn rijk en vrucht baar kloosterleven heeft hij vanuit zijn por tiersloge het wel en wee meegemaakt van duizenden Rotterdammers. Is hij kindeflijk blij met de vreugde en het welzijn' van een ander, het meest toch voelt broeder Hubert zich aangetrokken tot degenen, die gebukt gaan onder zorgen- Wie zal de brooden tellen welke hij in den loop der jaren heeft uitge reikt aan de armen, die bij hem kwamen aa. kloppen Niet altijd heeft broeder Hubert kunnen helperr, want verstandig man als hij is, weet hij immer beleid aan gulhartigheid te paren. Maar zelfs wanneer zijn ervaren heid hem ingeeft niet te doen hetgeen van nem gevraagd of gebedeld wordt, dan nog blijft hij de dienende kloosterling, die of schoon hij dikwijls heel wat te hooren krijgt aan de poort en met allerhande trucs heeft Door Zijn Hoogw. Excellentie Mgr. Huibers, is Pastoor Burwinkel, die sedert 1935 te Kethel en Spaland stond, benoemd tot Pas toor te Naaldwijk met ingang van Vrijdag 31 Maart a.s. in de Parochiekerk van den H. Adrianus. Deze verplaatsing beteekent voor Pastoor Burwinkel een promotie. De kerk van Naald wijk heeft in den volksmond den naam van „kathedraal van Naaldwijk" vanwege haar grootte en bijzondere pracht. De parochie telt 2900 zielen, terwijl de geestelijke ver zorging mede is opgedragen aan een tweetal kapelaans. Voor Kethel is pastoor Burwinkel een kracht-figuur geweest, die in de vaste over tuiging van wat volgens hem rechfr was, geen diiim breed wist te wijken. Niettemin zal iedereen weten te waardeeren, dat Pastoor Burwinkel met al zijn kracht en overtuiging gevochten heeft voor vele geestelijke en ook tijdelijke belangen van de velen die tot hem kwamen om raad of bijstand. Tot zijn opvolger is »benoemd de Z.E. Heer P. v Kampen, tot nog toe Pastoor te Zuid-Zijpe. Door de fa. wed. J. Kooyman, is, naar aan leiding van de voorgestelde bebouwings voorschriften in de laatst gehouden raads vergadering, onderstaand adres tot de ge meenteraad gericht Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen: Firma Wed. J. Kooyman, gevestigd te Schiedam, Nieuwe Haven 145, dat zij heeft kennis genomen van het ont- werp-verordening, houdende bebouwings voorschriften, enz. voor de Nieuwe Haven, tusschen Burgemeester Knappertlaan en St. Liduinastraat, behoorende bij schrijven van B. en W. van Schiedam aan uw Raad van 10 Februari 1939, Rfd. A no. 190/2. dat zij sinds 1931, na onteigening van haar perceelen aan den Rotterdamsche dijk, haar Expeditiebedrijf en Bergplaatsen voor Inboe dels exploiteert aan de Nieuwe Haven, ter wijl aan haar Bergplaatsen voor Inboedels in 1938 een uitbreiding is gegeven door het bijtrekken van het pand Nieuwe Haven 143; dat zij voor eventueele verdere uitbrei ding eveneens het perceel Nieuwe Haven 141 (kadaster sectie M. no. 5797, waarbij is inbegrepen pl.m. 400 vierkante meter open grond) heeft aangekocht, welk voornemen door enkele bepalingen in bovengenoemde verordening onuitvoerbaar dreigt te worden; dat zij van oordeel is, dat haar belangen ten deze niet geschaad zullen Worden, in dien Uw Raad zou kunnen besluiten: a. De 2e alinea van het voorgestelde ar tikel 1, zoodanig te wijzigen dat worde vast gesteld, dat met „bestemming" bedoeld wordt „bestemming in het algemeen, zooals voor woning, kantoorruimte, bedrijfsgebouw enz." zoodat het bijvoorbeeld mogelijk zal zijn een bergplaats voor inboedels of een garage te zijner tijd voor andere bedrijfsdoeleinden te gebruiken, zoonoodig met verandering van het uiterlijk; en b. Den tweeden volzin van het voorgestel de artikel 2, te lezen, als volgt: „Zoolang en voorzoover een terrein niet bebouwd is, mag het evenmin voor eenig an. der doel worden gebruikt, behoudens het ge val, dat een onbebouwd terrein reeds de be stemming heeft van bedrijfsterrein"; dat door deze voorgestelde veranderingen de mogelijkheid wordt opengelaten, dat de perceelen van ondergeteekende aan de hun reeds gegeven bestemming blijven beant woorden, terwijl het doel van de voorgestel de verordening desniettemin zal "worden be reikt. - Reden waarom ondergeteekende Uw Raad verzoekt de bedoelde verordening vast te stellen met inachtneming van de door haar voorgestelde wijzigingen. Onder directie van Van Marle, de Sille Baan. De weleerw. heer C. Olsthoorn, kapelaan aan de St. Joseph-kerk, West-Kruiskade, is door Z.H. Exc. den Bisschop benoemd tot pastoor van de parochie O.L. Vrouw Geboor te te Zuid-Zijpe (dekenaat Schagen) in oord- Holland. Sinds 1933 was kapelaan Olsthoorn in Rotterdam werkzaam. Door hem werd de vrouwen-congregatie in de St, Joseph-pa- rochie opgericht Als adviseur van diverse ,vereenigingen heeft hij op velerlei gebied in het parochieele leven zich verdienstelijk ge maakt. SCHIEDAM, 18 Maart. Aangekomen: Ned. m.b. Monica, met olie van Hamburg, in de Wilhelminahaven; Eng. s.s. Dover Hill, ledig van Antwerpen; s.s. Marathon, ledig van Hamburg beide om te dokken in de Wilton haven. SCHIEDAM, 18 Maart. Vertrokken: Ned. s.s. Serooskerk, ledig naar Antwerpen; Joego Slavisch s.s. Kours, naar Stavanger; Amer. s.s. Clëódora, ledig naar Rotterdam. Ontwerp van wet ontvangen. Door de Gedep. Staten dezer provincie is ter voldoening aan het bepaalde in het twee de lid van artikel 161 der Gemeentewet het ontwerp van wet tot wijziging van de gren zen tusschen onze gemeente en de gemeente Overschie toegezonden, teneinde daarover het oordeel van den Raad te vernemen- De raad heeft zich op 11 Augustus 1938 met de voorgenomen grenswijziging, waar omtrent met de gemeente Overschie over eenstemming is verkregen, vereenigd, terwijl ook de commissie uit de Ingezetenen daar mede op 29 Augustus 1938 instemde- In het wetsontwerp is geen regeling ge troffen ten aanzien van het houden van nieuwe Raadsverkiezingen na de totstand- kaming der grenswijziging, aangezien zoo danige nieuwe verkiezingen in verband met bet gering aantal inwoners, hetwelk ten ge volge van de grenswijziging zal overgaan, in verhouding tot de totale bevolking der ge meenten, onnoodig worden geacht. De uitkeering door Rotterdam aan de ge meente Overschie in artikel 2*), strekt als schadeloosstelling wegens overgang van be zittingen en derving van inkomsten, welke van de grenswijziging voor Overschie het gevolg zullen zijn. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, de navolgende, in het tijdvak van 11 tot en met 17 Maart 1939, ge vonden voorwerpen, op eiken werkdag, tus schen 1 en 2 uur des namiddags Fietsbel, Christelijk leesboekje ceintuurs, dop van benzinetank, paar kinderhandschoe nen, kinderhoed, dameshandschoenen, hee- renhoed, regenjas, R.K. kerkboekje, nota's, kinderpetje, portemonnaie met inhoud por- temonnaie, dop van radiateur, rijwielsleutel, sleutels, scapulier aan ketting, tasch inhoud hoodschappentwee vischnetten, vulpen houder, handbeschermer. Bij vinders Bril met zwart montuur, A. Kleiheeg, Hoofdstraat 233 bankbiljet A. C. van Pelt, Wattstraat 33 b, broche, M. Klaasen, Goeree- schestraat 8 damesceintuur, Bosman en v.d. Arend, Hoogstraat 28 idem, A. v. d. Heijden, Havendijk 30 b cano, C. G. Rossiers, Febti- straat 82 a, diploma van laschcursus t.n.v. Jonker, Van Heiningen, Rott. dijk 37 kope ren gewicht, G. v. d. Beek, Geervlietschestr. 8 b, geld, K. v. d. Bout, Vlaard.dijk 291 b handschoen, L. v. Loenen, Wattstraat 26 b; dameshandschoen, A. v. d. Tak, Mariastraat 5 b, zwart harig handje, W. v. d. Broek, Edi- sonstraat 63 damesarmbandhorloge, L. v. d. Werken, Galileistraat 71 a, meisjeshoed, J. v. d. Brink van Leeuwenhoeckstraat 1 hond, Gem. Reiniging; jasje, T. Tanis, Lange Ach terweg 59; R.K. kerkboekje, W.Kooij, Maas dijk 110 b; kop van rijwiellantaarn, W. J. van Goch, Warande 37 lot v. staatsloterij, C. Dorsman, Galileistraat 45 b, wollen kin dermuts, W. de Regt, Puttershoekschestraat 59 hondepenning, J. den Ouden, Brederöde- straat 19 portemonnaie, P. Plooij, Brielsche- straat 18 idem met inhoud, B. J. van Oir- schot Bilderdijkstraat 29 a kinder idem, P. Robbecht, van Leeuwenhoeckstraat 7 idem, W. v. Slobbe, Nassaulaan 24 idem, C. J. v. Gerven, Zalmstraat 32 sleutel, D. Veldhoen, Lange Achterweg 67 vulpen, L. Snikker, Bosboomlaan 10 c vulpotlood, J. Ram, Ma riastraat 14idem, W. Rutten, Huijsmans- straat 5; Bij afhalen gelieve men bericht te zenden aan het Hoofdbureau van politie te Schiedam, Lange Nieuwstraat 55, telefoon 68070 en 68036. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). KWAADSPREKEN. Zondag 12 Maart heeft de stille omgang door de Schiedammers te Amsterdam plaats gehad. Niet alleen volwassen mannen, maar ook de rijpere jeugd trok mee naar de H. Stede. De Kruisvaartcohorten van Gorzen- en Singelkerk hebben getracht een autobus vol- geplaatst te krijgen, hetwelk niet geheel ging. De acht overige plaatsen werden dus aan particulieren verhuurd. Ondergeteekende nu is tot de treurige ontdekking gekomen, dat door eenige van laatstgenoemde personen kwaad gesproken wordt, over gedragingen van de kruisvaarders in de autobus. Ten eerste is kwaadspreken onchristelijk, en ten tweede blijkt uit de beschuldigingen, dat bedoelde personen „Stuurlui aan wal" Zijn, en hun eigen jeugd vergeten zijn. Wat voor rare dingen dan zijn er gebeurd Het antwoord op deze vraag is de volgende. De tocht naar Amsterdam en de Stille Omgang verliepen keurig en met devotie. Na afloop ging ieder zijn weg om dan om vijf uur met de autobus naar Schiedam te rug te keeren. In onze autobus moesten dus 30 jongelui twee uur lang rijden. Ieder mensch met gezond verstand begrijpt dat die jongens gezongen hebben, omdat zij jong en blij zijn en niet van kniezen houden. Ook in de andere autobussen werd gezon gen, omdat de opgeruimdheid nu eenmaal het goed weer van het hart is. De liederen die gezongen werden waren uit onze zangbundel, dus goed. Twee der bijgeplaatste personen vonden dat zingen zoo erg, dat zij overal verkondi gen, „dat 't een zootje was in die autobus". Tegen dit laatste nu, protesteert ondergetee kende namens jongens en leiders der ge noemde cohorten. J. P. A. SCHMIERMANN, Ovrschieschestraat 8B. Als bijzondere reportage biedt het pro gramma van de Cineac deze week eenige fraaie opnamen van de kroning van Z. H. Paus Pius XII. We zien, hoe op den dag der kroning een onafzienbare menigte het Sint Pietersplein vulde, hoe die menigte in een daverend ge jubel los brak, op het moment, dat de Hei lige Vader op de Sedia Gestatoria uit de ba siliek van Sint Pieter gedragen wordt. Een heel duidelijke opname doet ons het oogen- blik van de kroning door Z. H. Em. kardi naal Caccia Dominioni meemaken, waarna de Paus Zijn zegen geeft aan de menigte en de delirante toejuichingen minzaam beant woordt. De overige buitenlandsche actualiteiten worden gevormd door opnamen van de over brenging van het stoffelijk overschot van den overleden Roemeenschen premier, Mi- ron Cristea, van Cannes naar Boekarest, door het zesde lustrum van de erkenning van Bulgarije's onafhankelijkheid door de mogendheden en door de uitreiking van gasmaskers aan de Parijsche bevolking. Van de binnenlandsche actualiteiten noe men we den geweldigen brand in de'„Gale ries modernes te Utrecht, de „Jaguar" in Rotterdam en eenige interessante flitsen van de 40ste Jaarbeurs te Utrecht. De sport wordt vertegenwoordigd door de Parijsche Zesdaagsche en Ragnild Hveger tegen de Nederlandsche zwemsters in actie. Een aardig intermezzo vormt het leuke filmpje „Pudgy krijgt zangles" met Betty Boop. Voorts is er een fraaie documentaire „Reuzen uit de torrenwereld", die ons een duidelijk beeld geeft van het leven en stre ven van verschillende torrensoorten en een aantrekkelijke muzikale attractie met zang en dans. Artikel 2 luidt: De gemeente Rotterdam keert aan de ge meente Overschie- uit: a) een bedrag ineens van 13.405, te vol doen op 2 Jan. 1940; b) gedurende 30 ach tereenvolgende jaren, te beginnen in 1940, een telken.iare met 1955 verminderend bedrag, hetwelk in 1940 groot is 58-650, telken jare te voldoen op 31 December. Zaterdagmiddag heeft de 3 jarige H. Blom wonende Oosterstraat in een onbewaakt oogenblik een teiltje heet water van het gas stel afgetrokken. Met ernstige brandwonden aan armpjes, borst en beentjes is het kind overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Zaterdagmiddag is de 45-jarige A. Heer- kens, wonende Bergstraat, op den Noordsin gel uitgegleden. De man brak zijn rechter knie en is overgebracht naar het ziekenhuis aan den Bergweg. Hedenmorgen om kwart over zeven was de 33-jarige J. Adriaanse, wonende Adriaan Nimantsstraat, in de garage van Hoogervorst aan de Zaagmolenkade bezig met een stuk ijzer, dat geklemd zat in een bankschroef, om te buigen. Plotseling brak het stuk ijzer af en een der stukken kwam hem tegen het hoofd. Met een vermoedelijke hersenschudding is de man per auto van den Gem. Geneeskundige Dienst vervoerd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. De 29 jarige heier C. F. Rietveld, wonen de in de Ommoordschestraat, was bezig met hét verrichten van werkzaamheden in de werkput ten Oosten van het ventilatiege bouw aan de Scheepsbouwerstraat. Op een gegeven oogenblik viel er een loopplank, welke R. op hoofd en rug trof. Met een gekneusden lendewervel is de man door den G. G. D. naar het Ziekenhuis Coolsingel vervoerd. Nog een bankhouder in arrest gesteld. In verband met de bekende roulette affaire is alsnog op verzoek van de Rotter damsche politie in Den Haag aangehouden de 41-jarige koopman J. L. B. Uit de ver klaringen van andere verdachten was komen vast te staan, dat deze B. dikwijls als bank houder was opgetreden. Ook hij zal naar het Huis van Bewaring worden overge bracht. Naar wij vernemen zal de tentoonstelling van teekeningen door Petrus Paulus Rubens in het Museum Boymans te Rotterdam, bij eengebracht uit binnen- en buitenlandsche particuliere en openbare verzamelingen, wel ke ook vele bezoekers van buiten de stad heeft getrokken, niet verlengd worden Woensdag 22 Maart a.s. zal zij onherroepelijk voor het laatst te zien zijn. De Noorsche vrienden van wijlen mr. P. Droogleever Tortuyn: burgemeester van Rotterdam hebben zijn na gedachtenis willen eeren door het plaatsen van een steen op het graf aan de Kerkhoflaan in Den Haag. De overleden burge meester bezat in Noorwegen een huisje waarin hij gaarne zijn vacantie doorbracht, dikwijls zat hij dan op een rots, welke een fraai uitzicht op de omgeving boodUit deze rots werd de steen ge houwen, welke op het graf geplaatst werd. De Rivierpolitie heeft aangehouden den 18 jarigen schildersknecht J. v. d. S., die ten nadeele van schipper A. N. op de sleep boot „Hendrik", liggende in „de Merwe- haven, een portemonnaie heeft ontvreemd, inhoudende een bedrag van 12.50 en bo vendien van den aan boord vertoevenden logé K. de V. uit Vlaardingen zich een rijks daalder toeeigende. Het geld is gedeeltelijk verbrast. De portemonaie werd weggewor pen. Morgenmiddag, Dinsdag 21 Maart, om 3 uur zal Joan Collette uit Nijmegen, in Res taurant Wolff, Karrensteeg 14 (achter de Bijenkorf) spreken over „In en om een Rus sische kerk", één en ander verduidelijkt door lichtbeelden en muziek. In de pauze zal mevrouw Spoorenberg Hirst plannen uiteenzetten voor de oprich ting van een Elisabeth Leseurgroep. Er zijn ook voor haar, die niet voor de namiddaglezingen hebben ingeteekend, zelfs voor niet-leden van den Vrouwenbond, toe gangskaarten verkrijgbaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2