(g) Supra zuivere veredelde JENEVER DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. VISSER Co. - SCHIEDAM STADSNIEUWS. Ernstige storing in het Eleetriciteitsnet. OVERHEMD naar Weerverwackting. J 62ste JAARGANG No. 18443 VRIJDAG 31 MAART 1939 VIJF BLADEN. KETHEL. ROTTERDAM. N.V. „DE KAPLAARS BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 f 3j- PER LITERFLESCH PRODUCT VAN J. v. d. SCHALK K n JUBILEA BIJ GEMEENTE DIENSTEN SCHEEPVAART. de radio-centrale. burgerlijke stand. geslaagd. Grootste deel van de stad en omgeving gedurende ruim drie kwartier van stroom verstoken. BRAND IN EÜDOKIA! Gelukkig loos alarm. SERENADE. •Oorzaak nog niet met zekerheid t vastgesteld kunnen worden. J. H. KREUGER TEL. 68206, BROERSVEST 6 KERCO - VLISCO - FAVORIET Viering van het dertigjarig jubileum. Nog eenige koude te wachten H Voor het geheele land: Droog i weer, iets kouder overdag. Tijdelijk 1 wat toenemende bewolking, och- tendnevel. Zwakke tot matigen 1 wind uit Oostelijke richtingen. 1 Een koude luchtstroom uit Rus- M land dringt geleidelijk Duitschland j| E in en was vanmorgen tot ongeveer Berlijn genaderd. Als gevolg hier- E van zijn de temperaturen in Oost- |j i Duitschland, de randstaten en ge- 1 1 deeltelijk ook in Scandinavië van- §i 1 morgen lager dan gistermorgen. Voor de wielrijders. ZATERDAG. Zon op 5.38. Zon onder 18.31. H Maan op 15.27. Maan onder 3.59. p H Wielrijders lichten op van 19.01 1 tot 5.06. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2.55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1.10, per drie maanden 3, LOSSE EXEMPLAREN verkrijgbaar i 5 ct per stuk. De prijs der ADVERTENTIES bedraagt 25 ets. per regel. Bij contract reductie. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maas bode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Telef. Schiedam 68546, Tetef. Rotterdam 43860 Tel. Amsterdam 82692, Tel. Den Haag 391629 Telefoon Haarlem 14752. De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt 3.000 bij levenslange invaliditei'2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.— voor het verlies van een hand, een voet of een oo"- 100.voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.— voor het verlies van een wijsvinger of voor bet verlies van de voorste twee leden van alle vingers; 50.— voor het verlies van een volledig lid van een'duim of voor bet verlies van twee leden van een wijsvinger; ƒ25 voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm, of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Een en ander vdlgens de geldende voorwaarden gelijk deze eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. Voor de tweede maal in het tijdsbestek van] een week heeft Schiedam een plotseling ver-j lies te boeken van een van zijn beste burgers. Heden is te zijnen huize aan de Lange, Nieuwstraat overleden de heer J. v. d. Schalk.f Hij werd 18 October 1866 te Schiedam ge boren en bereikte den leeftijd van 72 jaar. Van talrijke vereenigingen, stichtingen en colleges was de overledene lid en werd aan zijn advies altijd hooge waarde toegekend.; Zoo was hij voorheen jaren lang lid vani den Schiedamschen raad voor de Libera^ partij, later de Vrijheisdbond; commissarii van de H.A.V. Bank; pres.-commissaris vai Hoek's machinefabriek; commissaris van di kaarsenfabrieken te Gouda; voorzitter vai den raad van commissarissen van de Spaar bank anno 1820. Van de oprichting af was hij voorzitter vanj de Vereen, v. ziekenverpleging het Groenej Kruis' president-regent van het Weeshuis! aan den Lange Achterweg; president-kerk meester van de Ned. Herv. Kerk; vroeger Voorz later eere-voorz. van den Ned. Pro:. Bond 'en daardoor sterk verwant aan de z.g. Kerk van „Van der Schalk" aan de Westvest. Hij was groot grondbezitter en dat niet alleen, doch ook deskundige op landbouw gebied. Daardoor was hij tot zijn zeventig ste jaar Hoogheemraad van Schieland en ook van Delfland. Dat ook daar zijn naam met eere genoemd wordt, bewijst wel, dat de naam van het nieuwe dieselgemaal aan de Vijfsluizen den naam van „Jan van der Schalk" draagt. In vervlogen jaren was hij eigenaar van de toenmalige bierbrouwerij „De Griffioen" aan de Westvest, welks naam gegeven is aan de doorbraak, die men thans aan het maken is tusschen Westvest en Lange Haven. Verder was hij medefirmant in de fa. Ge broeders van der Schalk en de N.V. Azijn- "takerij „De Dubbele Arend" v.h. fa. J. M. van der Schalk en Co. Vooral in Protestantsche kringen was de van der Schalk een zeer geziene figuur. °°r zijn vrijgevigheid heeft hij zich vele Ve,rdieusten verworven. Zijn plotseling ver scheiden, Woensdag werd hij eerst ziek, zal j^öreeden kring groote leemte doen gevoe- Gisteren herdacht de aan vele Schiedam mers zoo bekende boschwachter L. Hagestein het feit, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad van de gemeente. Hiervan was hij 23 jaar in dienst bü de politie. De commissaris van politie, de heer H. P. Clasie, heeft hem Vergezeld van inspecteur Schotvanger, ten zijne huize gelukgewenscht, waarbij hem het gebruikelijke cadeau onder couvert na mens het personeel werd overhandigd. Na mens den Chr. Bond, van Politiepersoneel overhandigde de heer N. den Houting een leuningstoel. De S.P.s.V. had bloemen ge stuurd. De grafmaker W. van Doorn herdacht Eveneens zijn zilveren jubileum in gemeen tedienst. De jubilaris werd door den wethoil- X T. Slavenburg, m het bijzijn van den 'fecteur van de begraafplaats, den heer S. '^lu,s ontvangen. Een persoonlijk blijk van T at ering wer<i den jubilaris aangeboden. Dater Werd ontvangen dooi den directeur van gemeentewerken Ir. G. Gerlagh. (Jok is hjj nog toeg£sPro en door den hoofdopzichter van de plantsoendienst, den heer A. Geurtsen, die een mand bloemen offreerde. Namens het personeel werd een Pendule aangeboden. De heer J- K- D°mini- cus> oud-tuin-architect der gemeente heeft p°g eenige waardeerende woorden gespro ken. Verder waren de chauffeur P- Lauser en de stamper D. van Biesen 25 jaar in dienst van gemeentewerken. Beiden werden door den directeur van gemeentewerken ontvangen. SCHIEDAM, 30 Maart, aanu„v Noorsch s.s. „Carrier",aLXk°™enn:vl dingen om te dokken in de Wiitonhavln3"" SCHIEDAM, 30 Maart, vertrokken: Ned. m.s. „Melissa met olie naar Ham hiirg; Eng. m.s. „Dallas City'', iedig naar ?.ampa; Ned. m.s. „Ingeborg ledig naar Vi ^dingen. In en voor het kasteel van Versailles worden de voorbereidingen getroffen voor de a.s. Fransche presidents-verkiezing. DE SPORT VAN ZONDAG. R. K. S. V. Excelsior. Het eerste elftal hoeft Zondag voor de competitie niet uit te komen. Getracht wordt echter of er nog een vriendschappelijke wedstrijd vastgesteld kan worden. Een waar. dige tegenpartij is echter nog niet gevon den. Het verdere programma luidt: Graaf Willem II 2Excelsior 2, half 3; Ex celsior 3Oliveo 2, 12 uur; St. Lodewijk 3 Excelsior 4 half 1; Excelsior 5RCD 3 12 uur; Pioniers AlExcelsior Al 1 uur; Ex celsior A2St. Lodewijk A2 2 uur. Programma voor Zaterdag: Spartaan BExcelsior B 4.15 uur; Excel sior ClAeolus Cl 3 uur; Excelsior C2Ig natius C2 3 uur. Hockey-programma: Dames: Excelsior i--Bully half 3. Heeren: Blauw WitExcelsior 12 uur. Hermes D. V S. De blauw-witten spelen Zondag hun laat- wedstrijd voor de competitie tegen Xerxes. Van eenig belang is deze wedstrijd niet meer. S. V. V. Zondag a.s. gaat het le elftal van S. V. V. naar Utrecht om tegen D. O. S. een vriend schappelijke wedstrijd te spelen. Het 2e elftal gaat naar Xerxes 2, terwijl het 3e elftal een thuiswedstrijd heeft tegen Sparta 3_ S. F. C. Zondag a.s. speelt SFC op haar terrein in Sportpark Boschhoek tegen no. 1 van haar afdeeling n.l. L. F. C. uit Leiden. Wil S. F L. haar kleine kans blijven be houden, dan dient zij dezen wedstrijd te winnen, daar bij een overwinning van L. F. C. deze kampioen is. In Leiden verloor S. F. C. destijds met 10 wat haar eenigste nederlaag is. S. F. C. zal haar kans tot het uiterste ver dedigen en tevens voor de geleden nederlaag revanche willen nemen, zoodat het op Bosch, hoek zal spannen. Aangifte van 2830 Maart. v GEBOREN: Nicolaas H. C. J., z- van elh, en H. Elmendorp, Brugmanstraat bU. Hendrik J„ z. van H. Visscher en G. boe- Voltastraat 31 Annemieke, d- van v. ^tha en A. P. van Wijngaarden, Singel °NDERTR0UWD: A. Vermeer 27 j. en W. j.atl Wouwe 22 j. J. C. de Vries 48 j- en Meijer 37 j. J. Veenboer 28 j. en A. de Graaf 26 j. H. de Nijs 21 j. en H. ah Soelen 18 j. P. Blomsteel 24 j. en W. «n Nugteren 23 j. J Bakker 26 j. en P. ^hderdelinden 22 j. C. H. Gilijamse 25 j. M. L. Haesakkers 20 j. A. Overheul j- en J van Rhijn 19 j. g. H. van Programma 5. Zaterdag 1 April. Luxemburg: 8,209,20 Eng. concert; Di versen: 9,20—10.35; Luxemburg: 10.3511-05 gevar. progr.; Diversen: 11.05—11,20; Keulen: 11.20—12.20 militair orkest; Brussel (Fr.): 12.2012.50 gram.; 12.501,20 radio-orkest; Brussel (Ned.): 1.30—1.50 orgelspel; 1,50— ZA5 filmmuziek; 2,252,55 gram,; Brussel 2,553,20 gram.; 3,203,50 kwartet; 4,20 concert; Brussel (Ned.): 4,204.50 -ngvoordraeht; 4.505.05 causerie; 5.05 5.30 pianovoordracht; Diversen: 5.305.50; Radio Paris: 5.506.05 viool voordracht; Di versen: 6.05—6.20; Luxemburg: 6.20—7,20 g' C?n^?rt; Radi° Paris: 7,20—7.50 concert Brussel (Ned.)7.50—8,20 nieuwsber. N. I. R. 8,20 9.05 symph. orkest; 9.059,20 causerie; 9,20—9.35 gram.; Reg Progr 9,35—10 orkest; 10—10,20 zangrecital; Bfussel (Ned.): 10.30 —11.20 concert; 11.20—12 gram. Voor de programma's 14 verwijgen wij naar onze rubriek „Uit den aether". Voor diploma A der Nederl. Modevak- °nsaid slaagde mej. R- Rokers, leerling van mei- A. Coster van de Modevakschool, Strii- enschestraat 37. DE A.S. GEMEENTERAADSVERKIEZING Langzamerhand begint er wat leven in de brouwerij te komen, althans bij onze poli tieke buren. „Algemeen Belang" vergaderde reeds eenige malen, terwijl ook de Prot. kiesvereeniging in verband met de op han den zijnde politieke gebeurtenissen gister avond reeds voor de tweede maal bijeen kwam. De leiding was in handen van den heer G. v. d. Most. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het bestuur van Alg. Belang betreffende een verzoek tot samenvoeging van de beide lijstoverschot-stemmen. Hier over werd breedvoerig van gedachten o, wisseld. Besloten werd in een conferentL; met Algemeen Belang de zaak nader t b spreken. Ook de a.s. candidaatstelling kwam ter sprake. Gezien het gevorderde uur, kon deze lijst nog niet worden Samengesteld, doch dat zal in de eerstvolgende bijeenkomst worden geregeld. De datum der volgende vergadering werd bepaald op Donderdag 13 April a.s. Gisteravond, omstreeks half acht, heeft zich eenige consternatie voorgedaan in het Noordelijk stadsdeel, doordat er geruchten liepen dat in of nabij het ziekenhuis Eudokia aan den Bergweg, brand zou zijn uitgebroken. Onmiddellijk is veel brandweermateriaal uitgerukt, doch na een kleinen inspectietocht kon de brandweer gelukkig onverrichterzake spoedig terugkeeren. Wat toch was het geval Op een pleintje van het groote Eudokia- complex verheft zich een hooge schoorsteen, waarnaast het ketelhuis staat. Omwonenden nu hebben op een gegeven oogenblik von ken zien dwarrelen uit dien schoorsteen, ter wijl men zelfs vlammen had gezien. Onmid dellijk werd zoowel het ziekenhuis als de brandweer gealarmeerd en in een minimum van tijd waren behalve acht slangenwagens aanwezig de motorspuit no. 3, de motorlad der en de gereedschapswagen no. 1, hetgeen te doen gebruikelijk is, wanneer brand in een ziekenhuis wordt gemeld. Inmiddels had het personeel van Eudokia reeds voorzieningen getroffen, zoodat het spoedig met den vonkenregen was gedaan. Met assistentie van de brandweer is in de omgeving nog inspectie gehouden om te zien of er hier of daar nog vonken lagen te smeu len. Dit bleek niet het geval, zoodat het leed spoedig was geleden. De bond van Vereenigde Vrijwillige Brand weerlieden is voornemens met het muziek korps „de Brandweer" op 3 April een ovatie te brengen aan den heer W. v. d. Poel, geaffecteerde aan slangenwagen 30. Hiervoor wordt aangetreden pl.m. 20 uur Porftpen- burgsingel. Hedenochtend heeft zich een ernstige storing voorgedaan in het gemeentelijke eleetriciteitsnet, waardoor het grootste deel van de stad en omliggende gemeenten gedu rende ruim drie kwartier van elcctri- schen stroom verstoken was. De storing hegon om even over tien en duurde tot ruim kwart voor elf uur. Alle groote bedrijven o.a. ook de scheeps werven langs den Nieuwen Waterweg hehben gedurende dien tijd stilgestaan. Het tramverkeer was op vele plaatsen in de stad gestagneerd, terwijl ook de spoorwegen eenige moeilijkheden heb- ben ondervonden. Na twintig minuten kon echter het gelijkstroomnet in de binnenstad weer ingeschakeld worden. Deze storing was de ernstigste, welke sinds jaren is voorgekomen. I Om even over tien uur vanmorgen flapten plotseling de lichten uit, de radiotoestellen erstomden machines stonden stil, de telex paraten op onze courant weigerden verder nieuws te geven, de trams en de electrische treinen konden hun weg niet meer vervol gen, in één woord alles, wat afhankelijk is van electrische energie was op een gegeven oogenblik tot werkeloosheid gedoemd. Onmiddellijk werd natuurlijk naar de te lefoon gegrepen om te vragen wat er feitelijk aan de hand was, doch het was onmogelijk aansluiting te krijgen met het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf, want alle lijnen waren geblokkeerd, omdat de interne dienst ter stond alles in het werk stelde om de storing op te zoeken. De telefoondienst zelve onder vond van de storing geen last, want zoodra een storing zich in het electrische net voor doet, wordt automatisch overgeschakeld op eigen krachtbronnen. Zoo is technisch bij den Gemeentelijken Telefoondienst alles prima verloopen, alleen was het natuurlijk niet mogelijk zooals in normale omstandig heden, een iederprompt op zijn wenken te bedienen en heeft men wel eens op een aan vrage wat langer moeten wachten dan ge woonlijk. Het tramverkeer. Het tramverkeer is heel begrijpelijk als een gevolg van de storing, wat in het honderd geloopen, maar dank zij het doortastend op treden van dezen dienst, was alles spoedig weer geregeld. De chefs waren ingedeeld op alle mogelijke plaatsen in de stad en bijzon der bij de eindpunten, teneinde de tramwa gens weer zoo spoedig mogelijk in den juisten dinst te brengen. Om elf uur reed de tram al weer op den Rechter Maasoever en tien minuten over elf kon ook op den Linker Maasoever het tramverkeer worden hervat. De spoorwegen. De electrische storing heeft ook vertraging in den treinenloop teweeg gebracht, aange zien ook in de omgeving van Rotterdam de bovenleiding der Spoorwegen eenigen tijd van stroom was verstoken. Met één slag stonden de electrische treinen stil en wel op het geheele traject Rotterdam D. P.Dord recht en gedeeltelijk op het traject station D. P.—Hoek van Holland t.w. tusschen Ke- thel en Poortershaven en tusschen Vlaardin- gen Oost en Hoek van Holland. Toch is de vertraging op-de electrische treinen nog al meegevallen, alleen heeft men wat treinen moeten laten uitvallen. De reizigers van Dordrecht naar station D. P, konden over stappen op den internationalen trein Basel— Den Haag. Verder heeft men nog een stoom machine gezonden naar de halte Feijenoord, om en electrischen trein, welke daar was blijven staan, op sleeptouw te nemen. De 'N GOED PASSEND VINDT U BIJ Specialiteit in de Beste Fabrikaten o.a. sneltrein Vlissingen is slechts met 5 minuten vertraging van het station D. P. vertrokken en heeft tegen de gewoonte in aan de Beurs gestopt om eventueele reizigers voor Dordrecht mee te nemen. Zoo heeft men bij de Ned. Spoorwegen de verschillende ongerieven tot een minimum weten te beperken. De ziekenhuizen. Bij informatie is ons gebleken, dat de di verse ziekenhuizen in de stad geen ernstigen hinder van deze storing hebben ondervonden. Natuurlijk werkte ook in de ziekenhuizen de sein-installatie niet, stonden de liften stil en kon het licht niet worden ontstoken, maar last bij 'n eventueele operatie zou men nooit hebben kunnen ondervinden, want weigert het net stroom te leveren, dan wordt in de operatiekamer de lichtinstallatie onmiddel lijk automatisch omgeschakeld op accu's' van de betrokken inrichting. Het Radio-Therapeutisch Instituut aan den Bergweg heeft even haar werkzaamheden moeten staken doch ook hier was het euvel vlug verholpen. De bedrijven. Zooals te begrijpen is, hebben ook de groote bedrijven en speciaal de courantenbe- drijven, die geheel op stroomlevering door het G. E. B. zijn aangewezen, groote stagnatie ondervonden. Bij de firma de Erven de Wed. J. van Nelie was de storing na twintig mi nuten opgeheven, zooals ook bij ons het geval was, maar bij de scheepswerven heeft het zeker en uur geduurd, voordat het bedrijf weer in volle werking was. De Brouwerij d'Oranjeboom e.a. daarentegen ondervonden weinig last van de storing, omdat het bedrijf grootendeels door eigen machines van stroom voorzien wordt. Oorsaak nog onbekend. Naar aanleiding van deze storing in de stroomlevering wordt ons van de zijde van de directie van het G E. B. het navolgende meegedeeld. Om half twee hedenmiddag kon nog niet met zekerheid worden vastgesteld wat de oorzaak van deze storing is geweest. De beide Rail-systemen in de fabriek aan de Galileistraat waren in bedrijf gesteld, om de stroomlevering aan Den Haag, welke in ver band met werkzaamheden, die in het station aan de Van Tuyllstraat aldaar moesten wor den verricht, tijdelijk was stopgezet, weer te hervatten. Hierbij is op voor het oogenblik onver klaarbare wijze in het schakelhuis een kort sluiting ontstaan, waardoor beide Railsyste men werden getroffen. Direct werden maat regelen genomen, om de stroomlevering te kunnen hervatten, hetgeen voor het 5000-Volt gedeelte reeds na twee minuten het geval was er voor het gelijkstroom-gedeelte, in de binnenstad na 25 minuten, terwijl het 25000- Volt gedeelte gedeeltelijk na één uur en ge deeltelijk na één uur en tien minuten, weer onder spanning kon worden gezet. 9» Vandaag Vierde de N V- H. J. van Woen- sels Schoenmagazijn „De Kaplaars" haar dertig-jarig bestaan, terwijl tevens een hul diging plaats vond van den stichter van de ze onderneming, den heer H- J. van Woen- sel, die kortgeleden zijn 70sten verjaardag vierde. In het hoofdfiliaal aan de Hoogstraat 355 vond hedenmorgen te elf uur een feeste lijke herdenkingsbijeenkomst plaats, welke door de directieleden met hun gezinnen en door het gezamenlijk personeel van al de filialen en ook werd bijgewoond door zeer ve le fabrikanten en vertegenwoordigers uit de schoenenbranche- Een klein honderdtal bloemstukken, welke de zaal spoedig tot een „Prïmavera" hadden omgetooverd, bewees wel hoe groote belangstelling voor dit ju bileum bestond. Als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur was aanwezig wethou der R- J. Dijk, als vertegenwoordiger Tim tyler en spud. J^alsum 29 j. en N. Lieben 28 j. F. M. van 22 j. en C. M. Zagwijn 21 j. L Eiken- °r°ek 25 j. en E. G. Soomer 22 jA. van vtruggen 23 j. en P. van Noort 26 j. 5 Vrijenhoek 26 j. en W. van den Broek j- GEHUWD: J W C. Holleman 27 j. en M. «Uver 22 j. G.'van Noordennen 22 j. en G-van Duijn 22 j. „"VERLEDEN: G. W. van Riemsdijk 65 j., "oosbeek 4 tOPVRICHT OVCKAAIUNDI ffllllllll||||l!lllllllllllilllll!l!!Illll!lllll!ll!II!f.ll!i1!!I!!llll!llillllllllllIli Ml llll lllllll!lllllll!lllll!llllllililllllllllHIIII>l van de Rotterdamsche Kamer van Koophan del, de heer J. Donner, voorzitter van de afdeeling Kleinbedrijf. De oudste der drie directeuren van de N.V. „De Kaplaars", de heer Jac. van Woen- sel, voerde het allereerst het woord, herdacht met groote dankbaarheid den beslissenden stap, welke dertig jaar geleden door den heer H. J. van Woensel, hun vader, was on dernomen door zijn looiersbedrijf in Kaats heuvel te liquideeren en in Rotterdam de eerste „Kaplaars"zaak, sindsdien door zoo veel andere in Rotterdam, Schiedam en Dor drecht gevolgd, op 1 April 1909 te openen- Dankbaar herdacht hij den steun hierbij on dervonden van den heer L. van Woensel uit den Haag. Als feestgeschenk der directie bood spr- den stichter der onderneming een fraai ge denkboek aan, waarin het werk maar ook het leven van den grondlegger van de zaak is uitgebeeld. Ter gelegenheid van het jubileum stelde spr. wethouder R. J. Dijk een honderdtal bons voor kinderschoenen ter hand met het verzoek deze onder de meest behoeftigen van Rotterdam te laten verdeelen. Namens het gezamenlijk personeel sprak tenslotte de oudste filiaalchef de heer J- R. van der Griendt, die in zijn toespraak hulde bracht aan den stichter, maar ook aan zijn opvolgers, die op zoo energieke wijze het werk van hun vader hebben voortgezet. Als feestgeschenk van het personeel bood spr. het door Adriaan van der Plas geschilderd portret van den heer van Woensel Sr- aan. Nadat vervolgens de eerewijn was aan geboden sprak wethouder Dijk een zeer sym pathiek woord van gelukwensch tot den heer van Woensel Sr. en zijn zonen. Spr- noemde het goed gezien om een gebeurtenis als deze op gepaste wijze in de publieke be langstelling te plaatsen. Met de vestiging van de eerste Kaplaars voor dertig jaren en de talrijke uitbreidingen, welke nadien zijn ge volgd, is immers niet alleen het belang van de familie en het personeel gediend, maar ook het vlot, opgewekt zakenleven van Rot terdam. Dat spr- als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur dezen morgen de hul diging bijwoonde, geschiedde dan ook na overleg met het geheele college, dat vol gaarne daartoe machtiging verleende. Vol gaarne aanvaardde spr. ook het geschenk voor de minder-bedeelden als een symboli sche daad van medeleven. Gaat, zoo besloot spr. op den ingeslagen weg voort- Gij dient daarmede niet alleen uw eigen, maar ook het algemeen belang- Als vriend en pastoor van den heer van Woensel Sr. voerde hierna pastoor P. Hase het woord en roemde de degelijke beginse len waarop het zakenleven van den heer van Woensel steeds had berust. Den heer en Mevr- van Woensel wenschte hij toe nog vele jaren getuige te mogen zijn van den steeds grooteren bloei der onderneming on der leiding van hun kinderen. Als voorzitter van den Ned. Bond van Schoenwinkeliersvereenigingen en als vriend, die steeds met belangstelling het za kenleven van den heer van Woensel had ge volgd, sprak de heer Donker, huldigend in den heer van Woensel den geboren zaken man. Hierna sprak de heer van Woensel Sr. een kort woord van lnnigen dank- De hulde, hem van alle zijden toegezwaaid, bracht hij over op zijn medewerkers, die steeds met inzet van hun geheele persoonlijkheid voor den bloei van „De Kaplaars" hadden gevoch ten. Ook tot de fabrikanten richtte spr- een woord van dank en besloot met den wensch, dat onder Gods zegen de onderneming mocht blijven groeien en bloeien. Vervolgens spraken nog de heer K. Hoog- straaten, die een smaakvol ingelijst portret van de drie directeuren van „de Kaplaars", de heeren Jac, Jan en Theo van Woensel, voor de directiekamer aanbood, de heer Scheren, directeur van de „Robinson", de heer Verheyen van de Nimco-fabrieken, oud wethouder van Nijmegen, die een tweetal oude gravures aanbood en ten slotte door den heer C. de Rooy van de Dongensche schoenfabriek C- van Loon. Niet alleen zakenrelaties, maar ook talrij ke vrienden en bekenden kwamen de fami lie van Woensel eq de directie van „De Kap laars" hedenmorgen gelukwenschen- De hee ren A. Steeman en J. de Wit vertegenwoor digden het bestuur van de R- K- Midden- standsvereeniging te Rotterdam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 1