Onbewoonbaarverklaring. HET EILAND MALTA DONDERDAG 20 APRIL 1939 Ook de K. F. A. mobiliseert. MAGDA TAGLIAFERO. Van 55 woningen aan den Oppert, en de Verlaatstraat. DE RONDWEG OM ROTTERDAM. ZOMERCONCERTEN OPENLUCHTTHEATER „DIJKZICHT". ONGEVALLEN. BELANGRIJKE AANWINST DE R.K. ZUIDER-TOONEELKRING. HET TUINFEEST DER VERKENNERS. HILLEGERSBERG. DIEFSTAL. R. H. V. „LEONIDAS". NIEUWE ROTTERDAMSCHE SCHAAKVEREENIGING. AQUARIUM- EN TERRARIUMVEREEN. „DE NATUUR". DE SPOOKTREIN NADERT „SCHADA"-TITELKAMP. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN ROTTERDAM. EXAMENS APOTHEKERS-ASSISTENT. 1 ACHTHUIZEN. ONGEVAL OP DEN GRINDWEG. DE EMMABLOEM-COLLECTE. CANDIDAATSTELLING CHRIST. HIST. UNIE. BERKEL EN RODENRIJS. ®tH |P§|fÉ| BURGERLIJKE STAND. jjitslag statenverkiezing. SCHOONHOVEN. HOEK VAN HOLLAND. VOORBURG. HERZIENING BELASTENG- VERORDEMNGEN. VLAARDINGEN. MAASSLUIS. IJSSELMONDE. BLEISWIJK. In dezen tijd van krijgsgeruchten en troepenbewegingen wordt het belang van den strijd voor de goede film niet minder dringend. In tegendeel :nóg noodzakelijker wel dan op rustige oogenblikken is het thans, dat de Katholieke Filmactie goed- willend-Nederland mobiel maakt voor haar vreedzame werk. De K. F. A. zet dus haar mobilisatie voort. De K. F. A. roept troepen op; ge- oefenden en ongeoefenden; van alle lichtin gen. De K. F. A. bewaakt de grenzen van de goede film; zij werpt versperringen op om de minder-goede te keeren. Roept de K. F. A. dus allen in het geweer, persoonlijke belangen worden door haar niet in het gedrang gebracht; zij maakt geen slachtoffers en respecteert elk particulier be zit. Haar streven kent slechts één doel: langs den weg van de rede met medewerking van allen de film tot vervulling van die prach tige taak te brengen, welke haar krachtens haar bijzondere eigenschappen toekomt. Die taak is grootsch en veelomvattend: verede lend, verheffend, opbouwend, apostolisch. De K. F. A. bouwt mee aan een nieuwe gemeenschap; de K. F. A. voert actie voor God; de K. F. A. wil moreele en geestelijke herbewapening. Een talrijk leger strijdt reeds voor deze idealen; 60.000 gezinnen sloten zich binnen een tijdsbestek van twee jaar bij de K. F. A aan; dit komt neer op minstens 250.000 ge zinsleden. Het geeft een imposanten aanblik deze armée te zien optrekken. Maar zie niet be langstellend toe; schaar u eveneens achter de K. F. A.-banier! Alle inlichtingen verstrekt de secretaris van het K. F. A.-comité hier ter plaatse, de heer Sjef Kleijn, Statensingel 52a. Op het laatste concert van de Alliance Frangaise in dit seizoen trad als soliste op de Fransche pianiste Magda Tagliafero. Ze had voor haar recital een program saamgesteld, dat getuigde van grooten smaak en kunstzinnig inzicht. Jammer, dat deze, voor een reproduceerend kunstenares zoo noodige eigenschappen ook niet meer in haar spel en voordracht tot uiting kwamen. Deze Frangaise is een pianiste met een phenomenaal technisch kunnen en een bluf fende virtuositeit. Het virtuose juist is de groote kracht van haar spel, weet langen tijd te boeien en te imponeeren, maar op den duur gaat de aandacht toch verminderen en voelt men te veel en te opmerkelijk, dat inhoudsuitbeelding en muzikaliteit worden opgeofferd aan dien uiterlijken bravour, het louter materieele. Daardoor kwam het, dat Mozart te luid ruchtig te koud zelfs werd gegeven zonder voldoende zonnigheid, lichtheid en charme •welke deze muziek eischen en, om een ander voorbeeld te noemen, Chopin naar uiterlijken vorm wel alle waarde kreeg, overweldigend was soms, maar toch weer te veel poëzie en hartelijke spontaneïteit miste en bijv. van een bloeiende cantilene, waarin in den toon ziel leeft en trilt, te weinig was te be speuren. Deze pianiste heeft een fameuzen aanslag, waarmee ze geweldige klankenmassa's uit den vleugel weet te halen. Daarnaast be schikt ze ook over dynamische schakeeringen, maar deze zijn te weinig en niet fijn genoeg genuanceerd. Er zijn meerdere en subtieler frazeeringen dan zij in haar spel toepast en juist deze geven aan het pianospel kleur en distinctie. Als virtuose verdient deze pianiste allen lof en respect; daarin heeft ze een hoogte be reikt, die onverdeelde bewondering afdwingt, maar in haar voordracht voelt men te weinig de weldoende warmte, het meesleepend sen timent en de uiting van zelf-aangevoelde en zelf-beleefde schoonheidsontroering. Dat is mede de reden, waarom de verschillende composities niet die waarde, beteekenis en stijlinhoud kregen, die ze behoeven en waar door de in de muziek neergelegde eigen kunstprincipes levend en duidelijk gemani festeerd worden. De pianiste had bij het talrijke publiek een groot succes, dat ze in hoofdzaak voor haar louter pianistische gaven ook heeft verdiend. G. Door den directeur van den Gemeentelijken Technischen Dienst is bij B en W. aanhangig gemaakt 'n voorstel tot onbewoonbaarver klaring van 51 woningen aan den Oppert en van 4 woningen aan de Verlaatstraat. Het col lage heeft dienaangaande het advies inge wonnen van den inspecteur van de Volksge zondheid (voor Zuid-Holland), die zich met het voorstel van den directeur kan vereeni gen Vervolgens hebben B. en W. de stukl#n in handen gesteld van de commissie voor den Technischen Dienst, welke commissie eveneens met het voorstel van den directeur accoord gaat. Ook het college kan zich met dat voorstel vereenigen en geeft den Raad in overweging te besluiten tot onbewoonverklaring van 55 woningen aan den Oppert en de Verlaat straat. Aangemoedigd door het welslagen der openluchtconcerten in den zomer 1938, heeft het bestuur van het Rotterdamsch Philhar- monisch Orkest in overleg met de gemeente besloten, dit jaar wederom een serie con certen in „Dijkzigt" te geven. In het geheel worden zeven uitvoeringen georganiseerd, waarvan de eerste zal plaats vinden op 17 Mei a.s. Bij regen worden de concerten zoo mogelijk verzet. De 5-jarige K. W. Bakker wonende in de Puttershoekschestraat is gisteren bij het spe len in de Mijnsheerenlaan overreden door een personenauto bestuurd door W. de H. uit Gouda. Met twee gebroken dijbeenen is het meisje per auto van den G. G. D. ver voerd naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel. Gisteren is de 12-jarige W. Maan wo nende Jacobusstraat in de Mauritsstraat van een kist gevallen. De jongen bekwam in wendige kneuzingen en is per auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd. Op bespoediging van den aanleg aangedrongen Blijkens de begrooting van het Verkeers- fonds voor het dienstjaar 1939 is, zoo schrijft ons de A. N. W. B., een bedrag van 250.000 uitgetrokken ten behoeve van de voltooiing van het gedeelte binnen het Bosch -en Park plan en begin van aanleg van het westelijk gedeelte van den Rondweg om Rotterdam. Van eenige activiteit bij den aanleg is evenwel nog niet veel te bespeuren, zoodat gevreesd mag worden, dat de weg niet ge reed zal zijn binnen den termijn, welken men zich gesteld had om den Rondweg te vol tooien. Dat zou te betreuren zijn, omdat deze weg in hooge^ mate zal bijdragen tot een betere verdeeling van het verkeer over Rotterdam. Het van de richting Gouda komende ver keer, dat bestemd is voor het westelijk de.el van de stad en de ten westen van Rotterdam gelegen streek en het tegengesteld gerichte verkeer zulen via den Rondweg den thans zoo tijdroovenden rit door het centrum der stad voor een groot deel kunnen vermijden, waardoor de stad ontlast zal worden, zoodat ook het overige verkeer, locaal zoowel als interlocaal, bij de totstandkoming van den Rondweg baat zal vinden. De A. N. W. B. heeft er daarom bij het ge meentebestuur van Rotterdam op aangedron gen, al het mogelijke te doen, waardoor de aanleg van den Rondweg zooveel mogelijk bespoedig zou kunnen worden. Zondagavond zet de R. K. Zuider-Tooneel- kring het zeer geheimzinnige en spannende detectivestuk „De Spooktrein" „in bewe ging". Naast deze nieuwigheid wat betreft genre van het stuk voor den kring belooft het spel van dit ensemble gevoegd bij het bijzondere karakter van het stuk een wer kelijk goed verzorgde, en prettigen avond der vereeniging. Daarom bestede katholiek Rotterdam vooral aandacht aan de bijzon derheden voorkomende in de advertentie van dit blad. Voor de verzamelingen in het Gemeente-archief. Wijlen de heer Ed. G. Schürmann heeft aan de gemeente Rotterdam een aantal ma nuscripten van de werken van zijn broeder, den bekenden schrijver W. G. Schürmann, gelegateerd ter plaatsing in het archiefge bouw. De collectie omvat o.a. de handschrif ten van „De Berkelmans", „De Violiers", „Veertig", „Het dubbele leven" en „Padde stoelen". Ten einde het publiek eens iets anders dan een tooneelavond te brengen, heeft de be kende-St. Paulusgroep der Kath. Verkenners een „Tuinfeest" georganiseerd. Daar de lei ding echter rekening had te houden met ons bekende klimaat, heeft zij dit „Tuinfeest" bin nenshuis ingericht en wel in „Belvédère" Noordsingel 39. Dank zij echter den velen des kundige medewerkers, is zij erin geslaagd de afgehuurde zalen om te tooveren in een ware „Frülingsgarten". Naast tal van origineel attracties vindt men er 'n snelbuffet met tal van heerlijkheden als bijv. „Gouden Pijl tjes" en de attractie van Rotterdam „De Gru welkamer" Een ieder kan worden aangeraden eens een kijkje te gaan nemen op 21, 22 of 23 April in „Belvédère" Noordsingel 39. Voor verdere bijzonderheden zie de advertentie in dit blad. Tennadeele van mevr. J. O. uit de Voor schoterlaan is in een magazijn in de binnen stad een tasch gestolen inhoudende 22. De vastgestelde promotie-wedstrijd Leoni ds lVictoria 3, zal gespeeld worden Zon- idag a.s. om 2 uur op het terrein van a. Voor den win terwedstrijd kwamen van de weinige partijen die nog te spelen zijn enkele tot een beslissing. Wap won van mevr. Roodzant en Muysson versloeg Van Welzenes, In de groote zaal van „Bristol" aan de Houttuin heeft de Aquarium- en Terrarium- vereeniging „De Natuur", (afd. Rotterdam V. d. Ned. Bond van Aquarium- en Terra- riumvereenigingen) een grooten propagan- da-avond georganiseerd,, waar eenige hon derden aquariumliefhebbers van hun be langstelling deden blijken. Zelfs uit Schie dam, Delft en Gouda waren belangstellenden aanwezig. De bondsvoorzitter dr. L. van der Perk uit Utrecht gaf in de le afdeeling bij de ver tooning van de films over de kunstmatige teelt van forellen en de ontwikkeling van eicel tot visch een zeer duidelijke uiteenzet ting. Een volgende film was die over de Libel lenlarf, een moordenaar in het water, die dikwijls tegenlijk met daphnia of ander levend voer in ons aquarium binnengesmok keld kan worden en daarin dan een ware verwoesting onder de bewoners kan aan richten. Ook bij deze film gaf dr. v. d. Perk een zeer duidelijk te volgen toelichting. In de 2e afdeeling toonde de heer Fr. H. Haanebeek uit den Bosch, eveneens lid van het hoofdbestuur eenige films over de bondsdagen in 1938 in den Bosch gehouden. Ook de film van de excursie naar het Vivarium te Mühlheim in Duitschland was zeer bezienswaardig. De belangstelling voor „De Spooktrein", die Zondagavond door den R. K. Zuider- Tooneelkring „In beweging" wordt gezet gaat in onverminderde vaart voorwaarts. Houd daarmee rekening, opdat ge niet op het perron moet blijven staan. Aan de laatste mededeelingen mag nog worden toegevoegd dat de service van de zen erkenden tooneelkring zich aandient in den vorm van extra trams naar Rotterdam- Zuid. De réunie wordt weer verzorgd door de welbekende musicale The Bobton Flip pers, Verdere bijzonderheden vindt U in een tweede reews advertenties van dit blad. De 5e gespeelde partij om den Rotterdam- schen titel 1939, eindigde na de vorige week te zijn afgebroken in het voordeel van den heer J. Korpel. De stand is: J. Korpel (uitdager) 3 winst partijen, M. de Jonge (kamp. '38) 2 winst partijen. Door de meest geschikte strategische vel den van het speelbord te veroveren, wat vele offers vraagt, komt het steeds voor dat de heer J. Korpel het eindspel moet bewerken met minder speelstukken dan zijn tegen stander. Dit schijnt voor hem geen bezwaar te zijn, aangezien hierdoor zijn eindspelen voortreffelijk worden opgebouwd. Dinsdagavond werden voor bovengenoemde kampioenschap de volgende partijen beëindigd. De afgebroken partij uit de tweede ronde J- H. AusemsG. v. d. Waals werd remise. De afgebroken partij uit de derde ronde N. CohenG. v. d. Waals werd door laatstgenoemde gewonnen. Voor de vierde ronde werd vooruitgespeeld twee partijen met de volgende resultaten: H. F J. KinneginF. H. Idzerda 20; G. v. d. Waals Th. Daalhuizen 02. LEIDEN, 18 April. Geslaagd de dames M. Blan ken, Katwijk a'Zee; J. van Waasbergen, Rot terdam en A. W. Jungerius, Rotterdam. UITSLAG VERKIEZING. De uitslag van de verkiezing voor de Prov. Staten is als volgt: Uitgebracht zijn 440 stem men waarvan S. D. A. P. 55, R. K. 260, A. R. 25, C H. 26, N. S. B. 7, V. B. 13, Comm. 5, V. D.' 9. St. Ger 22 en Herv. Ger. 9 stem- imen. Voorts waren 6 biljetten blanco en 23 van onwaarde. Van de 289 kath. kiezers konden er 7 wegens ziekte of anderszins niet opkomen. Daar op de Kath. lijst 260 stem men zijn uitgebracht zijn er dus voor deze partij behalve reeds genoemde 7 stemmen nog 22 verloren gegaan, hetgeen niet weinig is. De uitslag der stemming in de oude school te De Zuidzijde is; uitgebrachte stemmen 304 waarvan S. D. A. P. 22, R. K. 184, A. R. 20, C. H. 5, N S. B. 3, V. B. 26, Comm. 2, V. D 4; St. Ger. 37 en HerV. Ger. 1 stem; 5 biljetten waren blanco en 7 van onwaarde Opgekomen waren 191 Kath. kiezers. Daar 184 stemmen op de Kath. lijst zijn uitge bracht gingen dus 7 stemmen om een of an dere reden voor deze partij verloren. Aanhangwagen rijdt in een haag en verwondt twee personen. Vanmorgen tegen half elf reed een vracht auto van een bierbrouwerij met een aan hangwagen over den Grindweg in d'e richting Hillegersberg Blijkbaar was er iets met de koppeling niet in orde, want op een gege ven oogenblik zagen voorbijgangers, dat de aanhangwagen zich van de auto had losge maakt en alleen over den weg laveerde. De aanhangwagen raakte de richting kwijt en kwam in een haag langs den weg terecht, daarbij een agent van politie, den 50 ja rigen P. van den Heuvel, ernstig verwon- dend> alsmede den 19 jarigen de Roode uit de Lischbloemstraat. Beiden zijn met een ziekenauto naar het ziekenhuis aan den Bergweg te Roterdam vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. De agent van poli tie bleek eenige ribben en een sleutelbeen te hebben gebroken ,de jongeman bekwam een lichte hersenschudding en een ernstige wonde aan het linkeroor. De auto mert aanhangwagen is ter nader onderzoek in beslag genomen. De gisteren te Hillegersberg en te Schie- broek gehouden Emma-collecte is zeer goed geslaagd. De opbrengst was 942.72, of ongeveer het dubbele van het vorige jaar. In de ledenvergadering van de afd. Hille gersberg der Chr. Hist. Unie alhier, is de candidatenlijst voor den gemeenteraad vast gesteld als volgt: 1. J. W. Verbeek, 2. P. H. Dijkshoorn, 3. L. Kolpa, 4. H. Postuma, 5. A. Jansen, 6. E. P. van Oort, 7. P. L. Breu- gem, 8. dr. I. Jongerius, 9. P. van der Meer, 10. A. C. de Ridder. burgerlijke stand. BEVALLENL. A. Korpershoek geb. Vlot d. S. van der Leer geb. Vermaak d. OVERLEDENA. Bik, 66 j., echtg. van B. van Kleef. A jy i'VVV <*3 met zijn haven, ecu van Engeland!s belang rijkste steunpunten in de Middellandcche Zee waarheen de laatste dagen diverse Britsche oorlogsbodems werden gedirigeerd. GEM. ARBEIDSBEURS. „Heb je ooit! De menschen bellen de brand weer op en als je er bent, zijn ze nog niet thuis ook!" Gevraagde werkkrachten. Fabrieks-, loop- en fietsjongens, leerl. en aank. halfwas kappers, jongen op directie- motorboot, jongens voor de Rijnvaart, matro zen op sleepschepen, matrozen en stokers op Duitsche sleepschepen, halfwas schilders, en loodgietersjongens, meubelmakersjongen, meubelstof f eer dersjongen. Eenige Waterb. Opzichters m. dipl M. T. S. (Waterb.). Voor West-Indië: bekw'. koperslagers-pijpfitters. Voor Bergschenhoek: halfw. meubelschilder en schilderjongens, mach. houtbewerkers. Voor Hillegersberg: loopjongens en tuinders jongen, melkbezorger. Voor IJsselmonde: tim- mermansjongens. Voor Ridderkerk: timmer lieden. Hotel-, Café- en Restaurantbedrijf: Chefs en Commis de Rang, Chefs en Com- mis de partie, jonge Restaurant-kellner, Commis d'Etage, piccolo-commis, piccolo, chasseurs, Aide de Cuisine, koksleerling, patisier, leerl. banketbakkers, spoeljongen, leerl. kellner, gev leerl. banketbakker of 3e bediende voor fabrieksmatig werk, besch. buffetbedienden en piccolo's. Voor Hilversum. Chefs de Rang, Commis de Rang, Zimmer- kellner, Gardemanger. Voor Ulvenhout bij Breda: jongste Aide de Cuisine. Voor Ter- neuzen: zelfst. kok. Voor Haamstede: zelfst. Aide de Cuisine. Voor Dordrecht: aank. kellner. Voor Hillegersberg: leerl banket bakker. Voor Utrecht: Aide de Cuisine. Voor Tilburg: een Rötiseur. Voor een Gemeen tedienst wordt gevraagd: Autoplaatwerkers- smeden met dipl. Ambachtsschool of Vak- teekenschool. Afd. voor Vrouwen: Voor psychiatrische inrichtingen: leerl. verpleegsters minstens 19 jaar met diploma MULO of 4 j. Huish.sch., Ind. school, Vakschool voor Meisjes of in het bezit van een daarmede gelijkgesteld diploma. Winkeljuffrouwen met dipl. MULO, of Vak- en Huish.school, caissière, winkel juffrouwen met vakkennis. Hotelpersoneel: kamer- en werkmeisjes, buffet- en bedien- juffrouwen. Huishoudpersoneel: keukenmeis jes, 2e meisjes, meisjes alleen, dagmeisjes. Kleedingindustrie: coupeuse, knipsters, naai sters en leerlingen voor lingerie- en tricota ge-atelier, machinestiksters, handwerksters, mantel- en pompnaaisters, confectie- en tri cotnaaisters, lampekapnaaisters, hoedenmo- disten, apprêteuses, bontstoffeersters, behan gersnaaisters, overhemdenstrijksters. Kap persvak: bekw. en aank kapsters, wasch- en inkrulmeisjes. Fabriekspersoneel: fa brieks-, loop- en pakmeisjes, zakkenstop- sters en leerlingen, erwtenverleesters, lom pen- en darmensorteersters, cartonnagewerk- sters en leerlingen. Voor de wasscherij: strijksters en meisjes voor allerlei werk zaamheden. Voor de badplaatsen en voor het seizoen: werk- en kamermeisjes, buffet- koffie- en huisjuffrouwen. Voor Hilburg: huisjuffrouw. Voor Vlissingen: kamer- en v/erkmeisjes, buffet- koffie- en huisjuffrou wen, 2e linnenjuffrouw. Voor Arnhem: ka mermeisjes. Voor Schiedam: cartonnagewerk- sters en leerlingen. Voor Zeist (kinderhuis): 2 dienstboden. Aangiften van 19 April 1939. BEVALLEND. van Beuzekom geb. de Graaf z. U. van Kloeten geb. Isralowicz d. G. Verbeten geb. Wulterkens d. E. Leeneman geb. Nitschke z. M. E. J. Fitsch geb. Aubert d. E. J. J. van der Maarel geb. Terwijn z. M. J. Smits geb. Bos d. S. M. J. van Rooüen geb. van Raamsdonk z. J. A. M. Hansier geb. de Raad d. A. E. de Bruljn geb. van der Heuvel z. L. Rietveld geb. de R(jke z. J. van Vessem geb. van der Metjde d. L. van Eijk geb. Heijkoop z. K. Leu- sing geb. Bakkeren d. T. Kint geb. van der Horst z. W. F. Koning geb. Heyboer z. A. M. A. Koenen geb. van Oostrum z. M. C. Groen in 't Woud geb. van Grevenbroek d. C. C. Grebe geb. Oosterbaan z. J. H. M. van Wllgenburg geb. den Hertog z. J. M. Kroon geb. Voor den Dag d. A. H. van den E(jk geb. Rosman d. P. J. Bas geb. Jensen d. M. S. Batenburg geb. Lucas d. M. Quak geb. de Groot d. S. Lucas geb. Rijken d. A. Mertens geb. de Mefj d. E. Zoete- weij geb. Veenman d. GEHUWD: C. Alblas jm. 26 j. en W. Vos jd. 19 j. G. M. Baker jm. 25 j. en G. C. van der Knaap jd. 24 j. H. B. van Belle ges. 28 J. en E. M. H. Biester jd. 20 j. P. L Brittijn jm. 23 j. en L. F. Guiloot jd. 24 j. C. F. Cardinaal wedr. 34 j. en J. Kloos jd. 28 j. J. Deij jm. 25 j. en M J. P. Appel jd. 24 j. L. C. van Diesen jm.' 23 j. en A. L. Scherpenhuizen jd. 20 j. E. van Dijk jm. 25 j. en A. M. Martens jd. 20 j. F. van Evjk jm. 27 j. en I. C. Streef kerk jd. 23 j. P. Galama jm. 22 j. en M. J. Apon jd. 20 j. D. Hendriks jm. 30 j. en C. Kramer jd. 30 j. A. van den Heuvel Jm. 31 j. en C. J. Hendriks jd. 25 j. J. J. Huis jm. 31 j. en G Hansma jd. 27 j. J. Jansen jra. 25 j. en A.' G. Gaal jd. 24 j. P. L. C. Kaan jm. 21 j. en A. E. Otte jd. 19 j. P. W. Kok jm. 23 j. en W. van Vliet jd. 20 j. L. C. Oken jm. 26 j. en P. M. van Engelen jd. 23 j. N. F. Renirie jm. 32 j. en. H. Buvens jd. 25 j. H. M. J. van Soolen jm. 30 j. en J. H. de Ligt jd. 23 j. A. Straatman jm. 32 j. en M. A. Kunet Jd. 27 j, C. van Vegten ges. 37 j. en W. Haas wed. 37 j. P. Vlielander jm. 28 j. en. P. G. van den Oever jd, 20 j. I'. A. Valster jm. 32 j- en C. A. van Z u mirre ren jd. 24 j.D. A. Srpult jm. 25 j en M. J. J. Schmidt jd. 28 j. R. H. Mosterd'jm. 34 j.- en H. J. van der Burg jd. 29 1- W. J. W. van der Linden jm. 32 j. en J- H. van Neck jd. 25 j. J. L. Bol jm. 26 j. e" M. I. Leenders jd.,23 j. J. Deuster jm. 23 j. en A. van dén Bosch jd. 24 j. p. van Dijk Jra. 24 j. en P. W. van Erk jd. 21 j. P. A. van Elswtjk jm.-22-j. en S. van Gestel jd. 21 J. P. J. M. Halter, jd. 24. j. en N. A. E. Spee jd. q vón Henning jm. 26 j. en J. A. van Eijk jd. 23 j. N.' W. Hewitt jm. 26 j. en j. van Driel jd. 23 A. J- E. Hoyzer jm. 27 j. en A. M. M. Wijsbroek jd. 29 j. F. A, van der Horst jm. 81. j.. .en. W. E. Pompen jd.: S3 j- H. Jelsma jm.. 33 en B. Sempel jd. 24. j. J- P. Kempe' jm. 24 j. en E. J. M. Veld- huyzen jd. 25 j. L. Mlchielsen jm. 24 j. en P. Audiffred jd. BI J- Paauwe jm. 25 j. en H. F- Sliep jd. 25 j. B. J. H. Pil jm. 24 j. en C. W. S. de Bruin jd. 29 j. A. Rommelse jm 28 j. en D. M. Tiefnan jd. 24 j. A. Roos jm. 25 j. en G. Scholtèn jd. 21 j. L. D. Sorel jm. 19 j- en W. Willemsen jd. 19 j. J. F. Spits jm. 23 j. en L. MartU-n jd. 23 J. A. Swaak jm. 27 j. en J. J. Moerkerke jd. 22 j. T. C. Termond jm. 24 j. en L. Roete jd. 23 j. P. van d.e Velde jm. 30 j. en J. M. de Vos jd. 24 j. MW. J- Appels jm. 24 j. en F. A. van Etten jd. 22 j. p. p. Bekker jm. 29 j. en N. J. Uiten'broek jd. 25 j. L. E. T. van den Dries- sche jm. 27 j, en C. M. van der Sluis jd. 30 J- A. van den Heuvel 'jm. 25 j. en P. M. Brouwer jd. 19 j. A. de Joiig jm.' 30 j. en J. van Koö' sett j4. 21 j. w. A. van Maasakker jm. 3d J- en M. J- Kleingeld jd. 28 j. P. van der Meule jm. 28 j. en E. W. J. M. van Geel jd. 25 1- J III. JVV U. JXl. V'dll UKCl J*-. 7, 'nrr 4 G. J. Reichardt jm. 29 j. en H. Kramer Ja- 7 Q. van der Spek jm. 30 j. en. W. Visser jd. 22 j. J. Tindal" jm. 26 'j. en F. Betóe jd. 25 j. A. W. Venderbos jm. 24 j. en„,p- °7 vf.n Rijs jd. 17 j. H. P. de Vriend jm. 22 j. en M. Lampen jd. 20 j. J. Dolk jm 25 1- en W; L- J. Blok- jd. 26 j. W. H. C. Hoffets jm. 26 j. en L. de Groot jd. 25 j. f- A" lm- 24 j. en M. H. van Essen jd. 24 j. J. C. Kooy- man jm. 35 j. en L. M. Sonneveld jd. 23 j. - J. H. Mulder jm. 26 j. en Jense jd. 26 j. H. Mulders jm. 24 j. en E. Mühlenbruch jd. 25 j. J. G. van Os jm. 23 j. en H. M. Houtgraaf jd 24 j. C. F. Sengers jm. 40 j. en S. M. van Leeuwen Jd. 40 j. E M. Y^yn jm. 34 j. en A. G. Vonk jd. 22 j. M. W. Zwaai jm. 24 j. en A. Vermaas jd. 20 j. OVERLEDEN: J. P. Koldenhof, vrouw van D, v. Poelik 65 j. - E. v. d. Weijde, vrouw, van D. de Rotte 66 j. G. v. d. Burg, wedr. van A. A. v. d. Poppe 80 j. S. R. Werson, man van M. C. de Rujjter 50 J. p. H. de Gel- dér, wede. van A. Kentle 62 j. H. Gerritse, man van J. Noordermeer 48 J. T. R. de Vries vrouw van J. v. d. Heide 73 j. H. Boer. wede. van J. N. ten Zijthoff 76 J. C. J. Vreug- denhil ongeh. man 23 j. J. Boers, vrouw \'an C. Lagendijk 65 j. R. Ockeloen, dochter, 3 J. W. A. M. Rost, d. 2 m. J. de Mol. vrouw van J. J. v. d. Have 41 j. Voorts als levenloos aangegeven: A. J. E. Alewijnse geb. Klavêrdijk d. Totaal aantal kiezers 2132 (1973). Totaal aantal uitgebrachte stemmen: 2055 (1867). Van onwaarde 25 (37). R. K. S P 1939 928 1935 (922); A. R. 500 (481), C. H. 379 (383) S. D. A. P 56 (48); N. S. B. 27 (24), Vriih Bond 24 (25), Vrijz. Dem. 39 (14), Commu nisten 4 (2), Rev. Soc. 0 (0), St. Ger 30 (22), Herv. Ger. S. 40 (49), C. N. U. 3 (6). Het aantal R. K. kiezers bedroeg 981. Niet getsemd (ziek enz.) of elders gestemd: 41, zoodat 12 stemmen of bij de ongeldige of op andere partijen gezocht moeten worden. EMMABLOEMCOLLECTE. De gisteren aliiier1 gehouden Emmabloem- colecté heelt opgebracht 134,05 (vorig jaar f 106,63). 40-JARIG AMBTSJUBILEUM. Zaterdag a.s hoopt de heer Dr. H. J. Moet de dag te herdenken, dat hij voor 40 jaar het artsdiploma behaalde. Van deze 40 jaar heeft Dr. Moet ruim 35 jaar in deze gemeente zijn praktijk uitge oefend, terwijl hij thans geen praktijk meer uitoefendt en te Pijnacker woont, alwaar hij in zijn woning Zaterdagmiddag te drie uur receptie zal houden. Zeker zullen vele van zijn oud-patiën ten den algemeen geachten jubilaris die dag van hun belangstelling blijk geven. „DE TIEN GEMEENTEN". In de gehouden bestuursvergadering van de drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten", is tot voorzitter benoemd Mr. A. A. M. Grün- demann, Burgemeester dezer gemeente^ BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Magdalena M. F., dochter van J. C. Langelaan en H C. Tas. Cornelia, dochter van C. v. Wijk en M. Welling. TT Marius, zoon van H. P. v. d. Wilt Olieman Joannes J, M., zoon van Toussain' en M. J. C. Rijneveen. Nely M„ dochter van J. v. Loon en A. H. v. d. Spek Leonardus P., zoon van L. F. van Vliet'en H. Niewold. ONDERTROUWD: Joannes J- van Steen deren 26 j. en Cornelia Olsthoorn 20 j., bei den alhier. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. Bij de gehouden stemming Voor de Prov. Staten is in deze gemeente door de verschil- lende partijen lVet nj*v°fgende aantal stem men behaald. Tuffen haakjes het aantal stemmen behaald bij de Statenverkiezing hl 1935 S.D. A-^502,(47^ R. K. 387 (349); A R. 509 (523), C. H. 235 (241); N. S. B. 110 (170), V B. 69 (85), comm. 1 (4), V. D. 222 (123); St. Ger. 161 (193), Chr. Nat. Actie 106 (11). Van onwaarde 16 stemme^ GEVONDEN VOORWERPEN. Handbeschermer; huissleutel, sleutel van een melkbus; speelgoedgeweertje. Inlichtin gen aan het politiebureau. BOTERMARKT. Op de Woensdagmorgen gehouden boter. markt werd besteed voor goêboter 65 cent en voor weiboter 60 ets. per pond. EIERENVEILING. Veiling Lopikerstraat: Kipeieren 3,40 3,65, eendeieren 2,702,90 p. 100 stuks. DE UITSLAG DER VERKIEZINGEN. Lijst 1 S. D. A P. 752; lijst 2 R. K. 203; lijst 3 A. R. 274;'lijst 4 Chr. H. 359; lijst 5 N. S. B. 36; lijst 6 Lib. V. B. 43; 7 Com munisten 13; lijst 8 V D. 189; lijst 9 Rev. Soc. 1; lijst 10 Chr. Dem. 5; lijst 11 Geref. Staatsp. 33; lijst 12 Bolsjewist 1; lijst 13 Herv. Geref. 3; lijst 14. Chr. Nat. Actie 2. (Gelijk bekend, behoort Hoek van Hol land tot de gemeente Rotterdam). B. en W. hebben bij den Raad voorstelles ingediend tot herziening van diverse belas tingverordeningen t.w. de verordeningen op de heffing van straatbelasting, hondenbelas ting, precariorechten en schoolgeld voor het M.O. en V.H.O. De wijziging der 3 eerstege- noemde verordeningen, noodig jn verband met eenige gewijzigde bepalingen hierom trent in de Gemeentewet, wordt tevens be nut om eenige in de praktijk gebleken ver beteringen aan te brengen. Zoo wordt voor de hondenbelasting ingevoerd de bepaling, dat de belastingplichtigen jaarlijks automa tisch opnieuw worden aangeslagen, tenzij vóór een bepaalden datum is medegedeeld, dat men geen hond meer bezit. In de straat- belasting-verordening wordt bepaald, dat ook voor etagewoningen, welke 12 maanden achtereen ongebruikt en onverhuurd blijven, een evenredig deel der belasting zal worden gerestitueerd. Het tarief voor straatwerken ten behoeve van particulieren wordt aanmer kelijk gewijzigd en gemoderniseerd, terwijl voortaan tevens rechten zullen worden ge heven voor het innemen van openbaren ge meentegrond door wagens e.d. tot verkoop van waren. Wat de schoolgeldverordening voor M.O. en V.H.O. betreft stellen B. eu W. een aanmerkelijke verlaging van dit tarief voor. Het minimum-schoolgeld van 60 per leerling wordt n.l. teruggebracht tot 20, terwijl voor inkomens beneden een bepaald bedrag geen schoolgeld meer is verschuldigd. Verder wordt het schoolgeldtarief over de geheele line met 25 pet. verlaagd, met dien verstande, dat het maximum-schoolgeld van 400 per leerling voor de hoogstaangeslage nen in de belasting.blijft gehandhaafd. Even eens blijft gehandhaafd de reductiebepaling in verband met de in het gezin inwonende minderjarige kinderen, doch de reductie van 25 pet. voor het tweede en 50 pet. voor het derde en ieder volgend schoolgaand kind uit hetzelfde gezin dient volgens B. en W. te vervallen. Waar het tarief over de geheele linie wordt verlaagd beteekent de afschaf fing dezer reductiebepaling voor de betrok ken ouders geen nadeel. De nieuwe verorde ningen treden in werking met ingang van het eerstvolgende belastingjaar. PROV. STATENVERKIEZING TE VLAARD. 'AMBACHT. De uitslag van de gehouden verkiezing te Vlaard. Ambacht is als volgt; (de cijfers tusschen haakjes geven den uitslag van de Statenverkiezing in 1935), R K. Staatspartij 385 (233); Anti-Rev. 587 (244); Chr. Hist. 739 (393); St. Ger. 94 (108; S. D. A. P. 632 (278); Lib. Staatspartij 125 (70); Vrijz Dem. 178 (15); N. S. B. 98 (90); C. D. U. 67 (56) Comm. 10 (7). Het totaal uitgebrachte stem men te Vlaard. Ambacht bedraagt 2921, 40-JARIG JUBILEUM. De heer J- Mostert te Hazerswoude, thans Chef-Meikon tvanger bij de N.V „Hollandia" Fabriek voor Melkproductei alhier, vierde het heuglijk feit, dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij genoemde N.V. Namens de directie werd de heer Mostert gecomplimenteerd door den heer G. W. Fok- kens, welke hem daarbij een cadeau onder couvert overhandigde. Tevens werd den jubilaris door de directie een bloemstuk aangeboden, DE A. R. CANDIDATEN. De officieele candidatenlijst voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing van de Anti-Re volutionaire Kiesvereeniging „JNederlana en Oranje" in zijn juiste volgorde luidt als volgt: 1. A. G. Bax; 2. A. van Rijn; 3 j. L. Jonker; 4 C. B. Verloop; 5 P. Donker sloot; 6 M. de Heer; 7 G. F. Torn; 8 D. Kwakkelstein; 9 E. J. Linzel; 10 M. v. d. Velden; 11 J. van Huyksloot; 12 D. van der Zwan. HET GROENE KRUIS. pe afd Maassluis van de Z. H. Vereeni ging ,-Het Groene Kruis" houdt Vrijdag avond a.s. om 8 uur in de bovenzaal van „De Moriaan" een algemeene ledenvergade ring. EMMABLOEM-COLLECTE. De Emmabloem-collecte heeft bruto f 140 opgebracht. Dit bedrag is hooger dan de laat. ste jaren. UITSL'A'G VERKIEZINGEN. Totaal uitgebrachte stemmen 3848 (in 1937 3601). Op de verschillende partijen wer den uitgebracht, tusschen haakjes de cij fers van 1937: S. D. A P. 815 (953), R. K. 138 (106), A. R. 1045 (1076), C. H. 950 (733) N. S. B. 98 (86), V. B 209 (199), Commun. 100 (51), V. D. 205 (82); Rev. Soc. 15 (6), C. Dem. 21 (26), St Geref. 215 (269), Herv. Ger. 24 (20) Chr. Nat. Actie 13 (0). BURGERLIJKE STAND. GEHUWD: C. Breur 24 j. te Rotterdam en D. Verhagen 26 j., te IJsselmonde. OVERLEDEN: A. Salij 84 j echtgenoot van Vleghaar. J. Roelofs .74 j.' echtgenoot van E. van Berghem. UITSLAG VERKIEZINGEN. R K Staatspartij 309; Chr. Hist. 225; A. R. 200; S.' D. A. P. 52; Lib. 69; N. S. B. 20; Vrijz Dem. 61; Chr. Dem. Unie 3; Ger. Staatspartij 79; Herv. Staatsp. 13; C. N. H. 11; Van onwaarde 11. „Hoor eens juffrouw, het voederen van die ren is verboden!.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2