Sill BIJ DE GRENSBATALJONS. KABOUTER-ADVERTENT1ËN Zoln gezejjigeiwollen jumped slaaf iedereen! Krijgt onze Marine slagkruisers edKO°P 9^MÊSÉSÊftmm loLL VIT" ,G1?26 MEI 1939 lilt p;: weefsels 2 Ook U zal hij flatteren! Het model leent zich vooi alle kleuren. Het geeft ook zo veel voldoening, een jumper te dragen, die U zelfgebreid heeft. Boven dien gaat eigengebreid goed jaren mee, als U het maar in Lux wast. Lux is het enige veilige was middel voor wol, daar het geen onopgeloste zeep deeltjes in de tere wolvezels achterlaat. LUX LOST 5 MAAL VLUGGER OP DAN GE WONE ZEEPPOEDERS EN ZEEPVLOKKEN Een groot voordeel is ook, dat Lux zelfs in koud wa ter dadelijk oplost. Hierdoor is krimpen uitgesloten. Lux is zeer voordelig. Met één pak kan U b.v. zijden kousen wassen De prijs van het gewone pak, met een breipatroon, is slechts 12 k ct. en van het buitengewoon voordelige reuzenpak, met 2 breipatronen, 25 ct. Bovendien bevat elk pak nog een bon voor geschenken Loclif. Lux. VOOR ux wordt nooii los ver DE LUCHTDIENST AUSTRALIË. OP ten zij Ti geen Zal de K.N.I.L.M. machines charteren van de K.L.M. MINISTER ROMME BEZOEKT WERKVERSCHAFFINGSOBJECTEN. Plannen voor de snelste ter wereld ZWIJNDRECHT. HET MOTORONGELUK TE JUTPHAAS BIJZONDER TARIEF DER SPOOR WEGEN VOOR PADVINDERS. 'beToe'"1 GORKUM. pen met mooie smoesjes] zy nemen voos Iemand het iij zijn hoofdl Alles was al ge- KEUKEN-WERKMEISJE KAPSTER REIZIGERS R.K. MEISJE RELATIE GEVRAAGD R.K. MEISJE GEVRAAGD KANT.BEDIENDE (M.) KINDERJUFFROUW GEVRAAGD TRIUMPH GLORIA ford grand luxe GERIEFELIJK WOONHUIS le ETAGE GELDBELEGGING OCHTERVELTSTRAAT 46 IVERSE WESTL. ASPERGEMALEN BERLITZ VOOR TALEN DRUKKERIJ INVALIDENWAGENS H.H. KERKZANGERS <p:*s:: i-xi Doen wol krimpen. In het top van zeep poeders en zeepvlok ken drijven talloze on opgeloste zeepdeeltjes. Deze hechten zich vast in het weefsel en ma ken dit hard en stug. Doen kousen ladderen. Als onopgeloste zeep In kousen blijft zitten, verzwakken de zijden dradeji en breken bij de geringste spanning. Dan komen de ladders. regeld, toen de oproeping kwam, en nu moet het maar gebeuren. Ik krijg een op somming van de feestelijkheden, een heelen cyclus met de bruiloft als het hoogtepunt. De zeer weinige reglementaire dagen verlof steken er broodnuchter en welhaast pijnlijk bij af. Alles gaat hier stroef en stram, een obsti naat rhythme tegen de poëzie in van het volksleven. Het mooist zijn altijd de brieven van besturen, van muziekgezelschappen en voetbalclubs. „Hoogedelgestrenge Heer! Ondergeteeken- den verklaar als dat Hein Hogenbrink in den Militairen Dienst is, infanterie bij 3IIzoo veel R. I. te Daar hij lid is van de Hellenbeeksche Accordeon vereeng „Claudius Civilis", om dat wij een lid heb ben die a.s. Dinsdag in het huwelijk gaat zoo dat wij om acht uur buiten Hellenbeek moeten zijn om een seerenade te brengen en om dat Hein Hogenbrink bestuurs lid is en Trommel Slager wou het bestuur u beleeft vragen of Hein Hogenbrink infanterie 3IIzooveel R. I. te bij even tuele vrij kan krijgen van diens voor 24 uur en dat Hein Hogenbrink infanterie Dinsdag n. m. naar huis kan komen naar Hellenbeek Daar zonder trommel klinkt het niet. bij voorbaat onzen hartelijken Dank het bestuur." Het leven gaat voort De engelen schudden hun peluw. Ik zit op een kalen vloer. De kleine zelfstandigen. Aan het eind. Vaders. Er is een bruidegom. Zonder trommel klinkt het niet. Als de wind opsteekt, vangt voor mijn venster het sneeuwen aan. Het is een snel heerdwarrelen van witte vlokken zoo dik wijls de bolle Noordwester aan de vrucht- boomen rukt. En over het grint langs het huis, over de paden van den tuin vallen de teere blanke bloemblaadjes, tot het erf be spikkeld is met dit afgewaaid strooisel: een ijle vachtv an het witste wit over den bodem, of er zoo dadelijk een processie langs zal komen. Gaat het aldus nog niet snel genoeg? In den boomgaard werpt een rund den kop omhoog en rekt den hals. Maar de laagste takken zijn nog te hoog. Dan heft zich moei zaam het logge bovenlijf, de lange gladde tong slingert zich om de twijgen en de breede grove tanden bijten in de bloesem pracht. Wadend door een toom bedrijvige Rhode Island Reds stap ik naar de deur van de boerderij. De morgeneofening is afgeloopen en ik zal mij nu nog wat onledig houden in mijn kwartier. Mijn voetstappen klinken stug in de ka mer. Het is waar ook: het vloerkleed zou worden opgenomen. Er wordt te druk ge- loopen; er komen er te veel iederen dag met hun zware soldatenschoenen. Hoe kan ik het verhelpen? „De dienst plichtige Hofhuis J. H. verzoekt zijn com pagniescommandant te mogen spreken. Reden: persoonlijke belangen". Het is meestal vrijwel het eenige, dat ik voor hen doen kan: dat zij tenminste eens kunnen praten. Het is de tijd van de lange verhalen, waar ik nu over spreek, verhalen, die gaan deweg minderen, waarschijnlijk omdat ik ze alle ken. De „persoonlijke belangen" zijn van een beklemmende eenvormigheid. Een enkele maal is er angst voor ontslag uit een of andere wankele betrekking, maar dat zijn uitzonderingsgevallen. Meestentijds is het t< rij over een klein boerenbedrijf, dat ve. .Lten ligt, over een pas-begonnen zaakje, dat van één man afhankelijk is. Het loopt nu niet meer; het levert steeds minder op. Het ergst zijn overal de kleine zelfstan digen er aan toe, die zelf de heele „onder neming" zijn. waar een huishouden van be staat. Zij moeten persoonlijk hun kringetje van klanten na-rijden, waar hun heele be drijfje op steunt. Als zij weg zijn, gaat dat nog enkele weken goed, maar dan begint de aftakeling. Verkoopers op provisie basis, venters met een eigen wijk, neringdoenden die den boer op gaan, zij zien onherroepelijk hun handeltje verloopen. De afnemers schik ken zich korten tijd, maar dan worden ze lastig, dan vinden ze, dat ze niet meer be diend worden, zooals het behoort en komen de klachten los. Zij zeggen tenslotte de klandizie op en gaan naar een ander. Maar je hebt toch je verlof, zeg ik. Dan kun je toch nog wel wat na-rijden. Jawel, kapitein, maar er is zooveel con currentie. Het is de concurrentie niet; het is de slechtheid, de hemeltergende schande van een samenleving, waarin de wolven de wol ven verslinden. Want wat gebeurt er? Ver koopers gaan de klanten af van hun col lega's, die onder de wapenen zijn. Zij begin- hun makkers waar. Maar het duurt niet lang. Zij doen voordeeliger aanbiedingen, zij knoeien, zij gaan korten tijd onder den prijs. De afnemers denken, dat zij vroeger te duur uit zijn geweest en zoo worden van de mannen hier meedoogenloos de klanten afgetroggeld. Wie doet er iets tegen? Zij staan machteloos als daarginds de hyena's rondgaan. Terwijl zij hun zwaren vaderland- schen plicht doen, leggen God betere het! '„collega's" hun het wurgtouw om den hals. Als ik straks uit dienst kom, dan ben ik alles kwijt, dan ben ik broodeloos, zegt er een. Er is iets van gelatenheid in zijn effen stem. Ik denk aan de dagen, die deze man heeft doorworsteld, aan de nachten op zijn strooleger in de donkere boerenschuur. De kleine zelfstandigen zijn er het ergst aan toe, daar is geen twijfel aan. Een aan nemertje in de bouwvakken heeft in Sep tember al zoo'n strop gehad: hij kon niet inschrijven en zat bijna den heelen winter thuis. Nu begon er met het voorjaar weer wat werk los te komen en zit hij weer hier. Moet hij nu nog langer zonder verdiensten, dezen heelen zomer en dan wéér een winter? En dan de kleine boeren, eenzaam op een veraf-gelegen hoeve, met eeu stukje grond, een koe, een paar varkens, wat kippen Er moet zooveel worden gedaan en er staat één man voor. Bij hen zijn er allerlei peni bele neven-omstandigheden. Inwonende ouders, te bejaard om nog arbeid te kunnen presteeren. „Moeder is 66 en slecht ter been. Zij moet nu melken. Dat kan toch niet, ka pitein...." Vrouwen ziek of in de laatste maanden. Ik heb nog nooit van mijn leven in korten tijd zooveel doktersbriefjes gezien als nu, met de driftige onontwarbare hanepooten die bij het medisch ambt schijnen te behoo- ren. Het gaat bijna altijd over de vrouwen. „De vrouw van moet volstrekte rust houden." „Juffris lijdend aan t. b c." „De echtgenoote van den dienstplichtige moet in Juni bevallen." „Mijn vrouw kan niets doen. Het is voor jaar en met al dat werkEen knecht kan er onmogelijk op overschieten. Rekent u maar na." Ik reken het wel eens na. We rekenen dan samen. Ik krijg soms ook zulke berekeningen toegezonden van de burge meesters, die alles haarfijn op de secretarie hebben laten uitzoeken. Het is ontstellend hoe precies en harig het geheel ineensluit; er valt niet te verwikken aan deze harde kreten van cijfers. Een knecht kan er niet op overschieten; er schiet niets op over. Het is een raadsel hoe zoo te leven is, in dezen nijptang van een uitgemergeld budget. Hofhuis is aan het eind van zijn prakki- zeeren. Hij staat te snikken bij mijn tafel. Het kan zoo niet, zegt hij. Als het nog langer duurt, moet ik mijn heele boeltje verkoopen Het kan zoo nietZij vragen hun compag niescommandant te mogen spreken. Reden: persoonlijke belangen. Er komen er te veel met hun zware grove soldatenschoenen. Zij loopen over mijn hart, zij loopen over mijn zenuwen. De boerin heeft het vloerkleed opgenomen. De verhalen minderen, omdat ik ze alle ken. En intusschen gaat onverstoorbaar het leven voort. Er worden kleine kinderen ge boren. De vaders komen rood en opgewon den bij me binnen, het telegram in hun tril lende vingers. Zij krijgen hun verlof en holN len hijgend naar de autobus, die overigens pas over een uur vertrekt. Hoe zijn vaders? Het leven gaat voort. Er komt er een ver tellen, dat hij gaat trouwen. Hoe krijgt Volgens een A.N.P.-bericht bestaat in ver band met de moeilijkheden, zoowel van fi- nancieelen als van materieelen aard, welke een langdurige exploitatie van den dienst op Australië voor de K.N.I.L.M. oplevert, het voornemen, dat tegen het einde van deze maand, behoudens onvoorziene omstandig heden, vliegtuigen van de K.L.M. door de K.N.I.L.M. gecharterd zullen worden om al thans eens per week in den dienst tusschen Nederlandsch-Indië en Australië te voorzien, in welk geval dus de K.N.I.L.M. met eigen vliegtuigen in de overige behoeften van den dienst zal blijven voorzien. Intusschen meldt Aneta uit Batavia het volgende; Naar aanleiding van berichten in Neder land verschenen, als zou van 1 Juni af de dienst op Australië ook worden uitgevoerd door K.L.M.-vliegtuigen, die dan met be manning zouden worden gehuurd door de K.N.I.L.M. van de K.L.M., kan worden ge meld, dat bevoegde kringen twijfelen aan de wenschelijkheid om doortrekking van de K.L.M.-lijn naar Australië te forceeren. Hier bij wijst men er op, dat ook Imperial Air ways ermede volstaat Singapore als eind punt aan te wijzen, de verzorging van den dienst naar Australië aan de Qantas over latend. Overigens wijst men er op, dat een beslis sing met ingang van 1 Juni (zooals genoemde berichten aangeven) wel zeer spoedig is. De minister van Sqciale Zaken, prof. dr. Domme, heeft gister in de provincie Utrecht verschillende werken, die in werkverschaf fing worden uitgevoerd, bezocht Vergezeld van de heeren Meyer de Vries, regeeringscommissaris voor de werkverschaf fing, en ir. P. Boezaardt, rijksinspecteur voor de werkverschaffing in Utrecht, werd in de ochtenduren een langdurige tocht ge maakt door de Geldersche Vallei, alwaar vele honderden arbeiders, o.m. uit Amers foort, geplaatst zijn bij de uitgebreide ont- wateringswerken, welke hier tot stand moe ten komen. In den middag werd een bezoek gebracht aan de bosschen, onder Hooge- en Lage Vuur- sche, welke onlangs met het oog op de werk verschaffing door het departement van So ciale Zaken zijn aangekocht en onder beheer zijn gesteld van den dienst van het staats- boschbeheer. Het vraagstuk kruiser of slagschip wordt den laatsten tijd met den dag actueeler, niet het minst sedert de bekende rede van den oud-commandant van het veldleger, Jhr. Roëll. Op het moment is het bijzonder actueel omdat iederen dag de publicatie kan worden verwacht van de plannen, welke de regeering heeft ten opzichte van de vloot- uitbreiding, zooals minister Weiter ver leden week in de Memorie van Antwoord betreffende de Indische begrooting van de Eerste Kamer mededeelde. Wat de slagschepen zelf betreft, de plan nen hiervoor zijn gereed en zij circuleeren op het oogenblik bij de deskundigen voor advies. Een beslissing in een of anderen zin is intusschen nog niet genomen. Toch heeft dit schepentype op het oogen blik heel wat voorstanders onder de be trokkenen. De slagkruiser, waarvan we hier boven een foto weergeven, heeft al heel veel belangstelling getrokken, 't Is het door een Nederlandsch amateur modelbouwer ver vaardigd model van een schip, dat bijzon dere kwaliteiten moet bezitten. Niet het minst wel de snelheid, welke maximum 33 mijl zou bedragen, d.w.z. 4 A 6 meer dan de bestaande slagkruisers. Bij een grootte van dertigduizend ton zou het schip een bewa pening krijgen van acht of negen zware kanonnen, en een flink aantal middelzware en lichte en bovendien luchtafweergeschut. Een voorname factor is ook, dat het schip een groote werkingssfeer zou krijgen. Laat men inderdaad de keuze op slag schepen vallen, dan is het niet onmogelijk, dat er drie of vier zullen komen- Het groote struikelblok echter zullen de financiën wel vormen, want niet alleen de bouwkosten bedragen per schip tientallen millioenen, maar daarnaast brengen zij een jaarlijks op de begrooting drukkenden last van vele millioenen met zich. Hoe men zulke uitgaven zou willen finan cieren is nog niet bekend. Niet onmogelijk echter moet het worden geacht, dat bij de aanstaande begrooting een eerste termijn voor den bouw wordt aangevraagd. De bouw, indien het daartoe zou komen, zou natuurlijk hier te lande geschieden. En dan zijn er drie werven, welke daarvoor speciaal in aanmerking komen, n.l. de Rot- terdamsche Droogdok Mij. te Rotterdam, de werf WiltonFijenoord te Schiedam en „de Schelde" te Vlissingen. Dit zijn namelijk vrijwel de eenige werven, welke hier een dergelijk schip op stapel zouden kunnen zetten. Toch zouden waarschijnlijk ook an dere werven bij den bouw worden betrok ken, namelijk voor den bouw van onder - deelen. Het boven weergegeven model is gisteren naar Enschede gezonden, ter expositie op de tentoonstelling aldaar van „Onze Vloot". zonder licht: G. B., slager te Ameide 2 of 2 d.; T. H., werkman te Hardingsveld 0.50 of 1 d.; B. de J., scholier te Gorkum. 1 of 1 d.; met motorfiets op rijwielpad rijden: J. J. van L., verz. inspect, te Am sterdam 4 of 4 d.; twee personen op een rijwiel: P. de V., koopman te Haarlem I of 1 d.; L. S. idem; te fhard auto rijden: G, J. S., koopman te Gouda 4 of 4 d.; met voertuig niet behoorlijk naar rechts rijden: G. J. H., bakker te Almkerk 10 of io d.; geen auto rijbewijs kunnen vertoonen: Ch. van R., loodgieter te Vleuten 12 of 12 d.; dronkenschap: G. P., chauffeur te de Wer ken 6 of 6 d.; C. v. d. A., koopman te Haarlem 5 of 5 d.; te lange last op een rijwiel vervoeren en het opgeven van een valschen naam: D. S. te Gorkum 6 of 6 d.; kippen vervoeren in ee nte kleine ruimte: W. O., kippenkoopman te Almkerk 2 of 2 d.; vuurwapenwet: J. B., landbouwer te Almkerk 3 of 3 d.; hinderwet: W. S., di recteur te Gorkum 10 of 10 d.; een loods bouwen zonder vergunning: E. D. D„ slager te Gorkum 4 of 4 d.; auto parkeeren: K. J. W., chauffeur te Avenhom 2 of 2 d.; on voldoende autoremmen: G. K., chauffeur te de Meeren 5 of 5 d.; motorrijtuig exploi- teeren zonder vergunning ingevolge het P. A. P. 1939: K. N., chauffeur te IJmuiden 2 of 2 d.; rijwiel zonder licht: N. S., ai beider te Gorkum 2 of 1 wts.; arbeidswet: G. van L., ambtenaar te Almkerk, vrijspraak; zich op eens anders stoep ophouden: M. B., schipper te Werkendam 2 of 2 d.; D. C. B., schipper te Werkendam idem; venten zonder vergunning: D. J. de H., koopman te Amsterdam 1 of 1 d.; aan auto vast houdent A. K., scholier te Hardingsveld, teruggave. Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat in het relaas van het ernstige motorongeluk, dat Zondagavond te Jutphaas is geschied, ten onrechte de indruk gewekt is, dat de groep Amsterdamsche motorrij ders, die bij het ongeluk betrokken waren, zich niet om het stoffelijk overschot van de gedoode vrouw zouden hebben bekommerd en zouden zijn doorgereden met achterlating van het ontzielde lichaam. Het is inderdaad juist, dat het meerendeel der motorrijders na geruimen tijd is vertrokken, doch de bestuurder van de motorfiets, welker zuiger was vastgeloopen, hetgeen het ongeluk tot gevolg had, alsmede zijn duopassagier hebben de komst van de politie te Jutphaas, die lan gen tijd naar de plaats van het gebeurde moest zoeken, afgewacht en de noodige in lichtingen verstrekt. bank werd het aftredende bestuurslid mr. J. A. Overwater met vrijwel algemeene stemmen herkozen. In plaats van wijlen den heer A. Kooij Jr. werd gekozen de heer A. C. Vermeulen te Kedichem. LUCHTBESCHERMING De Luchtbeschermingsdienst van de N.V, de Vries-Robbé hield Woensdagavond voor een 60-tal arbeiders onder leiding van Ir. Gilde de eerste oefeningen met gasmaskers om te bewijzen dat een gasmasker, eigendom der fabriek, in alle standen functioneert. Ook de directeur van de alhier gevestigde Gasschool, majoor A. W. Claassen, verleende bij deze oefeningen medewerking. POLITIERAPPORT Tijdens het volksconcert van de Bazuin op de Markt werd procesverbaal opgemaakt tegen B. H. alhier voor orde verstoren. C. v. d. B. ging op de bon voor overtreding van de Arbeidswet. Aangehouden werd G. E. die nog te boek stond voor 3 of 2 dagen. De man voldeed zijn straf in contanten en werd weer in vrij heid gesteld. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Rijwiel zonder licht: B. v. d. M. te Her- wijnen en E. W. van E., electriciën ite Sleeu- wijk, ieder 2 of 2 d.; A. v. d. W„ arbeider te Utrecht 4 of 4 d.; J. v. d. M., bakker te Almkerk 2 of 2 d.; trekhondenwet: C. V., landbouwer te Werkendam 4 of 3 d.; paar- denwel: A. B., landbouwer te de Werken 2 of 1 d.; een ander schip in zijn vaart storen: C. v. d. M„ rivierveinter te Har- d-ingsveld f 6 of 6 d.; auto zonder nummer en letter: J. V., chauffeur te Asperen 1 of 1 d.; geen rijbewijs kunnen vertoornen: G. V., timmerman te Asperen 3 of 3 d.; rijwiel LEDENVERGADERING VEREENIGING „VEREENIGINGSDAG". De ledenvergadering der vereeniging „Ver- eenigingSdag" alhier werd bezocht door 15 vereenigingen. Na opening door den voor zitter, volgde voorlezing en vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Tot lid der vereeniging traden o.m. toe de voetbal-, vereeniging „Pelikaan" alhier en de tooneel- vereeniging „Herman Heijermans" alhier. In de vacature van bestuurslid werd voorzien, door de verkiezing als zoodanig van den heei* M. van Bezooijen. Het belangrijkste punt van deze vergade ring was wel de bespreking over de a.s. brug feesten. De voorzitter deelde mede, dat het de bedoeling was, dat de Dordrecht- sche optocht in Zwijndrecht zou worden op gesteld en onze optocht zich daarachter zou aansluiten. De geheele optocht zal dan over de brug trekken, terwijl dan in de gemeenta Dordrecht een korte route zal worden ge maakt, waarna de optocht zich zal splitsen en het Zwijndrecht sche gedeelte via de nieuwe brug weer in onze gemeente terug zal komen om aldaar een ommegang te maken. Bedoelde optocht zal gehouden wor den op Zaterdag 1 Juli a.s., Uit Zwijndrecht zal worden vertrokken des namiddags 4 uur. De datum van feestviering der vereeni ging „Vereenigingsdag" werd vastgesteld op 15 Juli a.s. Alsdan zulen de feesten worden georganiseerd in het wandelpark aan de Noord. Na afloop der zang- en muzieknum mers, zal een vuurwerk worden ontstoken. Voorts werd besloten tot instelling vart een adviesbureau, waarin als medebestuurs lid werd benoemd de heer J. de Jong. BOUWVERGUNNING. Door B. en W. dezer gemeente is aan A- J den Hoed en H. Dorsman alhier,'Vergun* ning verleend tot het bouwen van 2 x 5 "wo ningen in deze gemeente. Tusschen de Nederlandsche Spoorwegen en het nationaal hoofdkwartier van „De Ne derlandsche Padvinders" is een overeen komst gesloten, waarbij een speciaal tarief is vastgesteld voor de padvinders. Deze zullen voortaan ook in kleine groepen van tenmin ste 6 leden kunnen reizen voor het tarief voor kindergezelschappen. Voor de padvin ders, die de patrouille van 6 tot 8 jongens als eenheid hebben, is dit van groot belang. Ook de padvindsters zijn in de getroffen regeling opgenomen. Vanwege de padvindersbewe ging is aan de spoorwegen een minimum aan tal mk's gegarandeerd, door de padvinders in den loop van een jaar te reizen, als voor waarde voor deze bijzondere tegemoetko ming der spoorwegen. 5702DGVS 136 De Kabouter-annonces verschijnen in De Maasbode, Het Nieuwe Dagblad de de Nieuwe Dordtscl.e Nieuwe Schiedamsche Courant. Courant, de Nieuwe Zuid-Hollander en DUIVEN Vanuit Pont St. Maxence (Fr.) hielden de postduivenvereenigingen Wilhelminabode en Julianabode een gecombineerde wedvlucht met 182 duiven. De afstand was 327 K.M. De vogels werden bij helder, gunstig vlieg weer te 8.15 uur v.m. gelost. Eerste consta teering 22.13.39 uur, en laatste prijswinster 13,44,38 uur. Uitslag als volgt: J. W. Stuf- kens 1 7 29; J. Orlemans 2 en 4; M. G. Nieuwstad 3 9 19 21 22 en 35; J. A. oo Bruin 5 en 16; A. Vroege 6; G. J. van Rooijen 8; A. v. d. Zouwen 10; B. van Mouxik 11; M. van Vugt 12 20 24; Abr. Roza 13 28 30 36, A. C. Beguin 14, W. van Dorst 15 en 18, W. Elsacker 17 33, A. Roza 23 31 en 32, J. Kilian 25, I. Jacquemijns 26 en 27, J. A. de Grunt 34 JAARVERGADERING Jn de Woensdagavond gehouden jaarver gadering van de Coöperatieve Boerenleen- Mevr Wierdels, Vondelstraat 59, Amsterdam, zoekt tegen 1 Juli R.K. (2e meisje aanwezig), 30 p. m. Zonder zeer goede getuig, onnoodig zich aan te melden. 77214 Voor terstond gevraagd een Br. m. verlangd salaris aan Simons, Stationsstraat no. 65, Telefoon 115, Pijnacker. 77272 die regelmatig Kloosters en Kath. Instellingen bezoek., worden goede bijverdiensten aangeboden. Br. on der no. 77274, bur. Maasb., R dam. B.z.a. tegen 15 Juni of 1 Juli 30 jaar, met alle werkzaamheden bekend, v.g.g.v. Br. no. 2713, Maas bode, Nijmegen. met dames of heeren die in de ge- legenh. zijn goed verkoopbare boek uitgaven op gemakk. voorw. te plaats. Br. no. 77282, bur. Msb., R'dam, voor halve dagen 15-17 ja" aan te melden'tuss. 7 en -m Mevr. Beuvens, Adr. Mddersstr. öl, Rotterdam. dU507 gevr. op Fabriekskant. v. admin. zoo mogel. bek. met C.S.M. Boek houdsysteem Br. m. pg. v\ verl. sal. no. 77292, bur. Msb., Rdam. Gevraagd in ESndhoven tegen 1 Juli in gezin met i kind. ervaren Lief voor kinderen en genegen huishoudelijke bezigheden te ver richten. Acte L.O. 0f Fröbelen strekt tot aanbeveling. Brieven met opgaaf yeri. salaris en voll. inl. onder No. 638, Boekhandel Koo nings, Eindhoven. 77261 (in omgeving Zwolle) 'n serie van 6 a 12 chineesch antieke borden (fam. Rose) bij voorkeur „haan tjesmotief' liefst van particulier, met opgaaf van uitersten prijs. Brieven onder no. 77278, bureau De Maasbode, Rotterdam. Sedan fijnste Eng. automobiel, open dak, radio, veel accessoir, in gloed- nieuwen staat, onder volle gar. 1550.—, Groenewegen, Korte Ka- de 86, Tel. 53460, R'dam. 77298 Sedan 1936 m. aangeb. koffer, 8 cyl. 85 p.k. door partic. te koop aangeb. kleur donker bl„ in pr. staat, (als nieuw) pr. 850. Br. no. 30508, De Maasb., Rotterdam. Te koop in Nijmegen, centrum stad, 3 minuten vanaf station, Comfortabel ingericht, keurig ver zorgd. Koopsom 6000.Benoo- digd kapitaal 2500.Brieven no. 77245, bureau De Maasbode, Rot terdam. Lucht, licht en riant uitzicht Schietbaanlaan 99, bev. voork., tus- schenk.- achterk. m. serre, keuk., zolderk. en zolder Huurpr. 32.50 p m Bevr. W. Hoebens, Teilinger- straat 65 b, R'dam. 30504 te koop goed pand met 2 étages Rosestr. altijd verhuurd v. 760 p. j. Prijs slechts 6200, vrij op naam Br. no. 30510, Maasbode, R'dam. Rotterdam pracht, vrij bovenhuis te huur 47.per maand. Te be vragen Telefoon 41828. 77296 De fijne dagel. in Hotel „De Roskam" te Loosduinen. Vooruit bestellen ge- wenscht. Telef. 396433. Eigen par keerterrein. 3250 Nuttig, practisch, goedkoop. Zo- merkorting Mei-September. Vraagt prospectus. Stationsweg 21, Rot terdam. 3286 Uitgever zoekt relatie met kleine goed geoutilleerde, concurr. Financ. deeln, desgew. mogelijk, Br. no. 77268, bur. Msb., R'dam. Alle soorten en rolstoelen, direct van groothan del te koop aangeboden. Br. no. 30511, bur. Maasb., Rotterdam. Assistentie wordt verzocht voor dë plechtige H. Mis van Requiem op Zaterd. 27 Mei te half 11 jn de St« Dominicuskerk (Steiger), R'dam. j 7730Q i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 4