I DE LOONKWESTIE BIJ DE SCHEEPSWERVEN. TIM tylem en spud. L DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. (B) 13, Supra zuivere veredelde JENEVER VISSER Co. - SCHIEDAM STADSNIEUWS. I Weer verwachting:. STËN De juweelen van prinses Lovenie. 7- 62ste JAARGANG No. 18524 VRIJDAG 7 JULI 1939 VIER BLADEN. DE MATHENESSER- WIELERBAAN. mL' FELLE FABRIEKSBRAND. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 Een groote aanwinst voor de Sckiedamsuhe renners. DE LOONEN IN DE RIJKSWERK- VERSCHAFFING OP ROZENBURG. AANRIJDINGEN. WATERPOLO. mm V De z.g. oude Draakmolen finaal afgebrand. De argumentatie van liet scheidsgerecht. 1 Voor het geheele land: Aanvan- - Z kelijk betrokken tot zwaar be- - I wolkt met tijdelijk lichten regen, - - later opklarend met kans op lich- - - te buien. Koel weer. Matige wind - p uit Zuid tot Zuid-West. - Voor de wielrijders. H 1 ZATERDAG. I p Zon op 4.49. Zon onder 21.19. Maan op 23.52. !V[aan onder 12.05 - - Wielrijders lichten op van 21.49 I tot 4.2a iiiüiiiüiiii in in 11 ui li ui 1111111111111 i- NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE RADIO CENTRALE. ZICHZELF VERWOND. BURGERLIJKE STAND. SCHEEPVAART. OM 'T TENNIS KAMPIOENSCHAP VAN SCHIEDAM. R.K.S.V EXCELSIOR. VERKOOPING. R. K. M U.L.O. EXAMENS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent, per drie maanden 2.55. Bij bezorging franco per b^faagt de abonnementsprijs per maand 1.10, per dn. maanden 3, LOSSE EXEMPLAREN verkrijgbaar 5 ct. T)0j stuk. De prijs der ADVERTENTIES bedraagt 25 ets. per regel. Bij contract reductie. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maas bode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT f 3j- PER LITERFLESCH PRODUCT VAN Telel. Schiedam 68546, Telef. Rotterdam 43860 Tel. Amsterdam 82692, Tel. Den Haag 391629 Telefoon Haarlem 14752. verlie9 van een hand, een voet of De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt 3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250voor e oo. ƒ100.- voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75- voor het verlies van een wxjsvmger of voor het verhes van de voorste twee leden van alle vtngers, 50. een oog» j - vprlie, va_ twee leden van een wijsvinger; 25 voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm, of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, van een mm, o voor - één lid of twee leden van een anderen vinger. Een en ander volgens de geldende voorwaarden gelijk deze eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. sleutelbeen of enkel; 10— voor het verlies van één Op vdrzoek van de gemeentelijke sport- commissie beeft de pers gistermiddag een bezoek gebracht aan de wielerbaan aan den Laanslootscheweg, die Zaterdag in gebruik genomen zal worden. Wethouder J. Dinkelaar, als voorzitter van de gemeentelijke sportcommissie, wees er op, dat deze baan geboren is met veel pijn en smart. De wielersport staat nu eenmaal min der goed aangeschreven bij het publiek. Volgens spr. ten onrechte. De wielrenners zijn altijd als stiefkinderen behandeld. Voor afle takken van sport werd veel gedaan be halve voor de wielersport. Dit heeft spr. altijd pijnlijk aangedaan. Men heeft bij de sportcommissie planmatig gewerkt. Men heeft eerst de sport georganiseerd. Er werd begonnen met voetbal. Toen kwam de wie lersport. De sportcommissie heeft toen een plan ingediend bij den raad wat tot gevolg heeft gehad, dat wij nu een baan hebben, die goedgekeurd is als C baan. Spr. uit zijn vreugde omdat deze baan tot stand gekomen is door de goede samenwerking tusschen de sportcommissie en Gemeentewerken. Tot slot wijst spr. op de zeer ruime en gezellige can- tine, die de heer Rosman hier geheel op eigen initiatief en risico heeft gesticht. De heer W. Zuurbier, een expert op wie- Iersportgebied, zeide, dat Schiedam is be gonnen met het plan een trainingsbaan te stichten. Daarvoor was een aarden baan vol doende. Men is hier verder gegaan en heeft een baan gegeven met bochten. Deze baan valt onder de C banen dat is een trainings baan. De baan is een juweeltje in vergelij king met andere banen. De ligging van de bochten is uitstekend. Het is een zeer snelle baan, die goed breed is, wat valpartijen voorkomt. Op een C baan mogen rijden nieuwelingen en amateurs. Toen de baan gekeurd werd door de Ned. Wielren Unie-waren de offi cials zoo enthousiast, dat men de baan zelfs als B baan wilde keuren. Nu mag er hier ook gereden worden met onafhankelijken. De keuze en wisseling in de programma's is nu veel grooter. Er wordt begonnen met amateurs en nieuwelingen. Ove:- de toe komstplannen valt nog weinig te zeggen. Die hangen af van het resultaat van Zaterdag. Het hoofd van den plantsoenendienst, de heer A. Geurtsen, heeft hierna "het een en ander verteld over den aanleg van de baan. Wij waren aangewezen op een klein stuk grond met veel hoogteverschillen, aldus spr. Het grondwerk werd uitgevoerd door de Ned. Heidemaatschappij. Deze had dit werk ook nog nooit gedaan. Toen de Heidemaat schappij klaar was kon er nog niet gereden worden. De baan was niet afgewerkt. De jeugdwerkloozen kwamen toen en werkten de aardenbaan af. Toen dit klaar was, bleek het ook niet alles. Een stortbui zou de baan direct bederven. Er moest een dek op de baan komen. Dit dek valt nu ook in den srnaak. Deze oppervlaktebehandeling werd ah- volgt aangebracht. Het aardlichaam werd gedekt met een mengsel van fijne koolasch, plaatzand en een weinig klei. Deze laag was 5 c.M. dik. Toen kwam er een mengsel op van grindzant en sproeifalt, d.i. een teer- product van de Shell. De laag was 3 c.M. aarna werd er weer een laag sproeifalt op aangebracht waarin bazalt gerold werd. Het eenige ezwaar Was toen nog de scherpte t an e b n. Dat is voorkomen door slak- kenzand op de baan te brengen. De heer u r ier heeft de wijze van ex ploitatie nog e Viteengezet. De gemeen telijke sportcommissie heeft de zaak in han den- Deze heeft zi ®rdeeid in een exploi tatie- en een technische commissie. Deze laatste bestaat uit een vej_tegenwoordiger van de rennersclubs ,.ae Zwaiuwen" en „Schiedam". Deze twee commiSSies exploi- teeren de baan. baan. De baan heeft een lengte van 200 en een breedte van 4 X- M. Langs de baan een afzetting van planken van ongeveer 60 C.M, hoogte. Er is een ruim kleedlokaal met royale waschgelegenheid en een vaste eerste hulppost. Verder is er een mooi ruime can- tine met een gezellig terras. Rondom ge heel is een beplanting aangebracht, die vroolijk aan doet. De openingswedstrijden Het openingsprogramma vermeldt ee" klassementswedstrijd over 40 ronden met J klassementen, een sprintwedstrijd over 2 baanronden en een koppelwedstrijd met 2 klassementen. Gisterenmiddag had op de Broersvest een aanrijding plaats tusschen een luxe auto, bestuurd door C. G. uit Heinenoord, en een juXe auto, bestuurd door C. H. K. uit Hil versum. Beide auto's werden slechts licht beschadigd. De 20-jarige chauffeur P. K. uit R'dam, wilde gisterenmiddag zijn vrachtauto achter uit in een poort in de Tuinlaan rijden. H',, reed daarbij met de achterzijde van de auto tegen de gevel van pand no. 6. Een hoek steenen, welke reeds gedeeltelijk los was, brak uit den gevel en viel gedeeltelijk op de auto, echter zonder ongelukken te ver oorzaken. Voor de 2e klasse K.N.Z.B. speelde SZC 1 tegen LZC 1. De uitslag was een 1—1 gelijk ®pel Voor de Z.R.O. speelde RZC 6tegen SZC 3. Ook hier was een 22 gelijk spel het resul taat. Z. K. H. Prins Bernhard was hedenmorgen tegenwoordig hij de opening van het nieuwe Reddingstation te Hoek van Holland, aan de overzijde van den Nieuwen Waterweg. Prins Bernhard met den heer Goudriaan op de tractor, waarmede de reddingboot naar buiten werd gebracht; op den achtergrond het nieuwe gebouw. Hedenmiddag om bijna twee uur ontdekte personeel van de firma Scheffers dat er brand woedde in de panden Noordvest 44, welke panden gelegen zijn aan het water op de hoek Noordvest en Damlaan. Het betrof hier de panden die bij oude Schiedammers bekend zijn als de oude Draakmolen. In deze panden zijn gevestigd de zaagsel- fabriek van den heer van Regt uit Schiedam en in het andere pand is een werkplaats ge vestigd van Standaart's Orgelonderhouds dienst C. V. Boven deze werkplaats is een woning gelegen die bewoond wordt door den heer Wychers, een spoorwegarbeider met een gezin bestaande uit vrouw en acht kin deren. De panden zijn eigendom van den heer E. G. Helbers uit Overschie. Toen het personeel het vuur ontdekte woedde dit in de werkplaats van Standaart. Oogenblikkelijk forceerden zij de deur. Toen dat gedaan was, was het vuur niet meer te houden. Uit het dak sloegen toen reeds de vlammen en ook de zaagselfabriek was spoedig een vuurzee. Het personeel van Scheffers, die inmiddels reeds de brandweer gealarmeerd hadden, verschaften zich toen. toegang tot de woning teneinde eventueel de bewoners in veiligheid te stellen. Geluk kig bleek dit niet noodig, Er was niemand meer in de woning. Het vuur was uitge groeid tot een ontzettende vuurzee die een enorme hitte verspreidde. De brandweer arriveerde zeer spoedig met een drietal wa gens onder leiding van den commandant ir. H. B. J- Aikema. Met 9 stralen vanaf de Noordvest en 1 straal vanaf de Vellevest werd de strijd tegen het vuur aangepakt. De in Kethel gedetacheerde militairen verleen den hierbij uitstekende medewerking. De politie zorgde onder leiding van com missaris Clasie voor een ruime afzetting. Ontzettende hoeveelheden water werden in het vuur geworpen en spoediger dan ge dacht werd, was de brandweer de overwin naar. In een half uur was men het vuur meester en konden 2 wagens inrukken. Een wagen bleef achter voor nablussching. De zaagselfabriek en de werkplaats van Sitandaart zijn geheel uitgebrand. Niets is er van deze panden over als enkele kale muren. De woning heeft ontzettend veel vuur- maar vooral waterschade. De zaagselfabriek van den heer van Regt en den heer Wijchers zijn niet verzekerd. Wat betreft de firma Standaart kon men ons daar over niet in lichten. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Wel was er een schilder aan het werk geweest aan de buitengevel met een benzinelamp, maar dat hier de °°rzaak zou leggen, lijkt ons onwaarschijn- "jk. In zaagselfabriek was een hond die niet meer gered kon worden en zijn dood m de vlammen heeft gevonden. De hitte van, t vuur was zoo groot dat de verf op de deuren van de firma Scheffers, wat zeker op iq m. afstand is, zwaar geblakerd is Hieronder laten wij de overwegirfgen van het scheidsgerecht inzake het arbeidsgeschil bij de Scheepswerven, waarvan de uitspraak in ons avondblad van gisteren werd mede gedeeld, volgen. Het scheidsgerecht heeft overwogen: Dat in het onderhavige geschil van een sociale noodzakelijkheid van loonsverhooging niet kan worden gesproken, hetgeen het ge val zou kunnen zijn, als bij vergelijking met loonen in andere, liefst verwante of althans gelijkwaardige bedrijven van een bepaalden achterstand zou moeten worden gesproken. dat gesproken zou kunnen worden van een sociale wenschelijkheid van loonsverhooging, in zooverre, dat een beter inkomen den ge zinnen der arbeiders in hun stoffelijke en geestelijke welvaart ten goede zou komen en ook in zooverre, dat scheidslieden aanne men, dat een matige verhooging de ver houdingen op loongebied niet zoude versto ren. Dat echter ook de positie der aandeel houders (ten deele ook der obligatiehouders) in aanmerking behoort te worden genomen, waarbij niet op de best en evenmin op de slechtst varende onderneming te zeer moet worden gelet, maar meer naar het gemid delde der uitkomsten moet worden geoor deeld, dat ten aanzien van de belangen der ka pitaal-schieters niet is te verwaarloozen, dat zij gedurende een reeks van jaren geen of weinig baten hebben genoten en voorts dat door afstempeling op aandeelen (resp. door nadere regeling ten aanzien van de obliga ties) zware offers zijn gebracht. dat als gevolg daarvan de genoten divi denden naar evenredigheid lager moeten worden aangemerkt, zoodat met name een dividend van tien procent over de tot dertig procenten afgestempelde aandeelen neerkomt op een reeel dividend van drie procent, dat intusschen hiermede niet is gezegd, dat, hetzij de behoeften der werknemers, hetzij de uitkomsten voor de verschaffers van het kapitaal den bruikbaren maatstaf voor de vraag der loonsverhooging opleveren, dat daarentegen wel een maatstaf gevon den wordt in de rendabiliteit der onderne mingen, terwijl deze maatstaf door beide partijen, werkgever zoowel als werknemer, gemeenschappelijk in acht behoort te wor den genomen, dat de scheidslieden zich niet laten leiden door de overweging, dat een loonsverhoo ging een grootere uitgave voor 's rijks kas zou beteekenen, doordat een aantal oorlogs bodems voor rijks rekening op stapel staan voor een prijs, welke slechts voor een gelijk blijvend loon geldt, terwijl niet uitgesloten is dat andere oorlogsvaartuigen eerlang mo gen worden verwacht, immers zou het re kening houden daarmee beteekenen, dat juist de bij dit werk betrokken arbeiders buiten de op een ieder drukkende belas-, ting nog extra loonderving zouden moeten ondergaan, Dat de vraag der rendabiliteit niet alleen de aandeelhouders regardeert maar eveneens de werknemers, omdat zij samenvalt met de bestaansmogelijkheid van de onderneming. Dat bij die beschouwingswijze de vraag naar voren komt, hoe bij het in werking stellen van het geheele geïnvesteerde kapi taal door het in contact brengen van dit ka pitaal met den arbeid, de verhouding van het totaal der uitgaven is tot het totaal der inkomsten. Dat zoo in ieder geval de vraag moet ge steld worden voor beoordeeling van de mo gelijkheid nieuw kapitaal aan te trekken, zoodat in het bovengenoemde voorbeeld de rendabiliteit op drie procent moet worden gesteld, zijnde een zoo kleine marge tus schen het geheel van uitgaven en het geheel van ontvangsten, 'dat betrekkelijk kleine verschuivingen haar te niet kunnen doen. Dat, naar de scheidslieden met instemming hebben geconstateerd, door de arbeiders in een reeks van jaren genoegen is genomen met een loon, dat met de sterk verminderde en onvoldoende rendabiliteit rekening hield. Dat reeds een bescheiden verhooging van de loonen is aangebracht over het tweede halfjaar van 1937 en het eerste halfjaar 1938, blijkbaar in verband met gunstiger bedrijfstoestanden. Dat nauwgezette raadpleging der opeen volgende jaarverslagen der betrokken on dernemingen, met name een onderzoek naar liquiditeit en rendabiliteit, den scheidslie den de overtuiging schenkt, dat met de reeks van verliesgevende jaren achter ons en met ongewisse toestanden voor ons het nog niet verantwoord is tot loonsverhooging van eenige beteekenis over te gaan. Dat kennisneming van bescheiden, welke door een officieele commissie op verzoek der werkgevers aan de scheidslieden, nadat dezen daartoe den wensch hadden te kennen gegeven, zijn overgelegd, hen hebben be vestigd in de overtuiging, dat nog voor kort het concurreerend vermogen der onderne mingen te gering was. 4 HUI II I I I I I I I I I I II II II llllill il:Jj O B. en W. antwoorden den heer Kedde. Door het lid van den Raad, den heer B. Kedde, waren de volgende vragen gesteld: 1. Kunnen B. en W. mededeelen, of het juist is, dat meerdere bij de werkverschaf fing-Rozenburg tewerkgestelde Schiedam- sche werkloozen gedurende 3 weken gemid deld slechts ruim 14 wekelijks hebben kunnen verdienen bij hard werken? 2. Is het juist, dat de meesten hunner daarmee dan 2, 3 en enkelen 4 bene den hun normale steunuitkeering blijven? 3. Indien het onder 1 en 2 gevraagde in derdaad zoo is, zijn B. en W. dan ook niet van meening, dat zulks voor die gezinnen een onidrageiijken toestand schept; en zijn B. en W. dan bereid, hoewel niet de ge meente Schiedam daar de loonen bepaalt, maatregelen te treffen, om alsnog te trach ten te bereiken, dat daarin voor alle te- werkgestelden verbetering wordt aange bracht? 4. Zijn B. en W. verder dan bereid, bo venbedoelde tewerkgestelden tijdelijk, met ingang van deze week, een bijslag op hun loon tot aan het bedrag van hun steunuit keering van gemeentewege te verstrekken? Naar aanleiding hiervan hebben wij de eer het volgende mede te deelen: Ad. 1. Gedurende de eerste drie weken van de tewerkstelling van Schiedamsche arbeiders op Rozenburg liepen de gemiddel de inkomsten uiteen van 14.20 tot 19.10. Op een totaal van 57 arbeiders bleef het gemiddeld inkomen van één arbeider be neden 14.50. De eerste vraag moet dus ontkennend worden beantwoord. Ad. 2. In de eerste week ontving nie mand van de 56 tewerkgestelden minder dan zijn normaal wekelijksch steunbedrag. In de tweede week (5 werkdagen wegens Pinkstermaandag) bleven van de 57 tewerk gestelden 7 arbeiders met hun loon onder het normaal wekelijksch steunbedrag. De verschilles waren- 1 cent, 5 cent, 0.76, 1.32, 1.40, 2.56 en 3.66. In de derde week bleven van de 57 te werkgestelden 4 arbeiders met hun loon be neden hun steunbedrag. De verschillen waren 0.43, 0.53, 1.20, 2.99. Hiertegenover kan worden opgemerkt, dat tien andere tewerkgeselden in TÊleze week gemiddeld 20.44 verdienden, terwijl hun steun anders gemiddeld 11.87 is De tweede vraag moet eveneens ontken nend worden beantwoord. Ad 3 en 4. Waar de vragen 1 en 2 ont ginnend moeten worden beantwoord vervalt de beantwoording van de vragen 3 en 4. Bij deze gelegenheid meenen B. en W. er op te moeten wijzen, dat de regeling van het tariefloon, vooral bij het ter handnemen van een nieuw werkobject, steeds de volle aandacht van de betrokken gemeentedien sten heeft, welke diensten in het gegeven geval dan ook reeds herhaaldelijk, deels in tegenwoordigheid van den betrokken wet houder, deels zelfstandig besprekingen heb ben gevoerd. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat in de vierde week van de 56 tewerkgestel den niemand beneden zijn steunbedrag bleef. Het loon van een negental tewerkgestel den bleef beneden 18, (n.l. 14.24, 1C-78, 17.28 (2 X), 17.29 (2 X), f 17.56 (2 X>> 17.78). Van de overige 47 arbeiders varieerden de loonen in de vierde week van 18.06 tot 20.90. Koel en regenachtig. Dagelijks: Groote Schouwburg, iJs- revue St. Moritz, 8,30 uur, Woensdag, Zater dag en Zondag ook 2.30 uur (voor volw.) Tivoli-schouwburg, Robert, Bertram en Co. (De Rotterdammers), 8.30 uur (volw.) Schiedam. Passage-theater: De krachtpatser en Mui terij aan boord (boven 18 jaar); Monopole: Een pracht-exemplaar van een man en de Donder der prairie. SCHIEDAM, 7 Juli. Officieele noteeiring van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 40 pet. 16 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,40—1,50 (niet officieel). De 18-jarige P. M. B., slager, wonende alhier, stak zich gisterenmiddag tijdens zijn werkzaamheden in het Keuringslokaal al hier, met een mes in het rechterdijbeen. Na dat de wond door dr. v. d. Griend ter plaatse was verbonden, is de man door de politie per auto naar zijn woning vervoerd. GEBOREN: Margaretha, dochter van C. van der Ree en E. Bleecke, Boerhavelaan 1 ONDERTROUWD: P. J. vain Boon 35 jaar en M. Papenhuijzen 25 jaar A. Tuit 22 jaar en A. H. Verbaten 19 jaar C. J. A. Rupts 25 jaar en A. Wijzenbroek 25 jaar W. Hoek 29 jaar en M. J. C. Schenk 24 j. C. Osephius 26 jaar en M. van den Bos 20 j. W. de Rouw 26 jaar en M. Bogerd 22 jaar A. Storm 27 jaar en J. C. de Poter 22 jaar H. C. Andernach 25 jaar en E. van der Zouwen 24 jaar C. Oudenaarden 29 jaar en M. Bramkamp 32 jaar J. B. de Kievit 29 jaar en E. M. van Rij 26 jaar. GEHUWD: H. van Maanen 28 jaar en H. Smit 29 jaar L. Vingerling 26 jaar en A. de Bruin 23 jaar P. van Ouwerkerk 21 jaar en M. A. Beckers 21 jaar C. Kinne- ging 23 jaar en J. M. van den Berg 17 jaar A. Lemson 24 jaar en M. van der Bijl 18 jaar P. J. A. Verwaijen 26 jaar en G. M. Vester 25 jaar J. Voorzee 40 jaar en J. J. Ossenblok 21 jaar. OVERLEDEN: B. M. J. de Kleijn 67 jaar, echtg. van P. H. Verhagen, Rotterd.dijk 250 SCHIEDAM, 6 Juli. Vertrokken: Ital. s.s. Sileno, ledig naar Rotterdam. Hel ver wachte pakje beval niel de gezochte juwee len. Onderin bevind! zich een brief, mejuffrouw Marlay. Laai me eens vlug zien I „Wij eischen een mil- lioen francs voor de overgave der juweelen. Hijscht de witte vlag zoodra het geld op de aangegeven plaats wordt neergelegd". CopyrijhI opera mant Ze hebben mij bedrogen I deze Ik vindt zaak zeer Wie heeft de ju weelen gestolen? Twee mannen, waarvan één mijn broer de andere heet Haquin. Programma 5. Zaterdag 8 Juli. Luxemburg 8.20—9.50 Eng. concert; Diver sen 9.5010.35; Luxemburg 10.3511.05 Eng. concert; Diversen 11.0512.20; Brus sel (Fr.) 12.20—12.50 gram.; 12.50-1.20 dans- orkest; 1.301.50 dansorkest; 1.502.15 gram.; Deutschlandsender of Div.: 2.20 3.20 gram.; 3.504.35 concert; 4.505.20 concert Luxemburg 5.206.20 Eng. concert; Reg. progr. 6.206.50 orkest; Gramofoon- platenconcert 78 uur; Diversen 88.20; Brussel (Ned.) of Div. 8.208.50 kogr uit Mechelen; Brussel (Ned.) 8.50—9.20 koor uit Mechelen; 9.209.35 voordracht; 9.3511,20 orkest uit Berlijn; 11.2012 uur gram. Voor de programma's 14 verwijzen wij naar onze rubriek „Uit den aether" De uitslagen luiden: Heerenenkelspel, le ronde: T- Poieririe w. v. T- Smeding 62, 62: 2e ronde: S. Zoetmulder v. v- H. Went 46, 46, ir. W. v. Herwijnen w. v. A. Kunze 6—2, 6—1. W- Melehers v. v. A. Toriava 26, 2—6, mr. J. Kroese v- v. ir. W. Rösingh 46, 26. Dames enkelspel: le ronde: mevr. T- Rösingh- Kley v. v. mej. L. v. d- Eelaart 06, 26, 2e ronde mevr. Karsten w. v. mej. L- v. d. Eelaart 6—0, 6—3. Heerendubbelspel: J. Albreoht en J. Nauta v. v. C- Dirkzwager en N- Jonker 26, 57- Dames dubbelspel: le ronde: mevr. van Her wijnen-Schut en mevr. Karsten winnen van mevr. N. Geerkensen mevr. Jonker 60, 61. Gemengd dubbel le ronde: mevr Rösingh- Kely en ir. W. Rösingh v. v. mevr- en den heer Karsten 36, 26. Cricketprogramma voor a.s. Zondag: CVH 1Excelsior 1, Haarlem; Excelsior 2Quick 1, Laanslootscheweg; Sparta 2Excelsior 3, Rotterdam. Door notaris P. Schaberg zijn heden in veiling gebracht: a. perceelen weiland en weg een ge deelte van den Oudedijk in den Nieuw- landschen polder, samen groot 4.01.40 H.A.; geveild in 2 perceelen resp. voor 3269.48 en 7062.75. Gecombineerd verkocht voor 10842.23; b. een perceel weiland onder Kethel, nabij de grens met Schiedam in den Nieuwland- schen polder, groot 1.08.31 H.A., geveild voof 4250. Verkocht voor 4600. SCHIEDAM, 6 Juli. Geslaagd voor diploma A: M. Toebak, M. Groothaert, J. Haenraert, G. Hozenmans, P. v. Puffelen, allen Rotterdam: A. v. Vlijmen, G. Kuiters, J. Lenoir, J. v. Lingen, L. v. Lingen, J. Maagdenberg, J. Moorden, allen Schiedam; M- Breicht, P. Blijdestein, A. v. Eindhoven, C. Kievenaar, M. Koevoets, M. v. Rijsel, M. Smits, A. Spieker, J. v. Weerdt, M- v. Weerdt, J- Dikmans, M- v. Dongen, A. v. d. Heiden allen Rotterdam Afgewezen voor A 1. Geslaagd voor B.: J. Roodbol, K. Stomph, Dei den Rotterddam. Afgewezen voor B 0.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 1