M 1 Hit marktberichten. handelsberichten. bONDERDXG 5 OCTOBER Ï93S HET AUTORIJVERBOD OP ZONDAG. Zouden de scherpe kanten niet kunnen worden weggenomen. Gedupeerde kerkgangers. mmm SCHAAKSPEL. OM HET KAMPIOENSCHAP VAK NEDERLAND. ONGESCHIKT VOOR DE GROOTE STAD. HET ONGELUK OP DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG TE HOUTEN. Autobestuurder voor de rechtbank. expeditie IN NIEUW-GUINEA. HET MILITAIR VLIEGVELD TE VALKENBURG. Onbetrouwbare dienstbode voor den rechter. Derde partij van den wedstrijd EuweLandau. FAILLISSEMENTEN. VOETBALSPORT. DE NOODCOMPETITIE VAN DEN K. N. V. B. Tweede klassers van afdeeling I vragen normale indeeling. WAT DE RADIO MORGEN GEEFT. RIVIERTIJDINGEN. UITLOTINGEN. AANBESTEDINGEN. GRANEN, MEEL, ZADEN. Het autorijverbod op Zondag is door de automobilisten over het algemeen met een gevoel van teleurstelling ontvangen. Degenen van hen, die men spreekt, meenen allen, dat ze juist zoo bijzonder goed aan den oproep van de regeering, om op het benzineverbruik te bezuinigen, hadden gehoor gegeven. Als men verneemt, hoe weinig en vooral hoe lang zaam zij in de laatste weken hebben gereden, dan verwondert men er zich over, dat er niet minstens 50 pet. op het benzine-verbruik is bezuinigd. Maar voegen zij er dan aan toe, nu de regeering ons verbiedt om op Zondag te rijden, doe ik aan de vrijwillige bezuini ging niet meer mee. Dat is natuurlijk hun zaak, maar als er tengevolge van hun onwil straks nog kras- sere maatregelen ten aanzien van het ben zineverbruik zullen moeten worden genomen hebben deze automobilisten het aan zich zelf te wijten. En het onaangename is, dat de automobilisten die wel hun volle medewer king aan de bezuiniging verleenen, er ook nog door worden gedupeerd. Intusschen zijn er onder de bezwaren, die tegen het Zondagsche autorijverbod worden aangevoerd, toch wel eenige, die ons gegrond toeschijnen. Door de welwillendheid van den A.N.W.B, kregen we inzage in een aantal brieven, die deze vereeniging over dat onderwerp had ontvangen, met het Verlof er een en ander uit te vermelden. Een bezwaar tegea het auto-rijverbod op Zondag, dat door meerdere briefschrijvers was aangevoerd, was de onmogelijkheid voor personen, die op grooten afstand van de kerk wonen, voor ouden van dagen en voor hen, die slecht ter been zijn om des Zondags ter kerk te gaan. Men kan inplaats van zijn eigen auto een taxi of huurauto nemen om naar de kerk te gaan, maar voor velen komt dat te duur uit en bovendien kan men op het platteland niet altijd een huurauto krijgen. Zondag kwamen de autoverhuurders op het platteland auto's te kort om aan alle aanvragen te voldoen, Een der briefschrijvers maakte terecht de opmerking, dat het gebruik van taxi of huur auto voor kerkbezoek meer benzine eischt dan het benutten van een eigen auto. De huurauto toch rijdt voor "brengen en halen tweemaal naar de kerk heen en terug. De eigen auto wordt tijdens het kerkbezoek in de nabijheid geparkeerd en rijdt dus maar eenmaal heen en terug. Zou het niet mogelijk zijn wordt gevraagd, om het gebruik van eigen auto voor kerk bezoek op Zondag vrij te laten door bijvoor beeld het rijverbod niet des morgéns om 5 uur, maar 's middags om 12 uur te doen in gaan. Vóór 12 uur wordt hoofdzakelijk van auto's gebruik gemaakt voor kerkbezoek. Pleizierrijders komen meestal pas na 12 uur op den weg. En als zij voor een grooteren tocht 's morgens zouden willen uitrijden, dan zouden ze toch in den namiddag niet kunnen ierugkeeren, zonder onder het rijverbod te -Jollen. In ieder geval zou het toch wel gewenscht zijn om gebrekkigen door het uitgeven van een speciaal bewijs in de gelegenheid te stel len Zondags ter kerk te gaan. Speciale vergunningen zijn ook voor andere bijzondere gevallen gewenscht. Wat moet iemand beginnin, die het ge bruik van zijn beide beenen mist en in zijn onderhoud voorziet door zich per auto naar verschillende plaatsen in het land te begeven en daar ook des Zondags les te geven Ouders, wier kind op vrij grooten afstand buiten hun woonplaats in een ziekenhuis ernstig ziek ligt en wier overkomst elk oogen- blik noodig kan zijn, vroegen wat zij moeten doen om met hun auto naar het ziekenhuis te mogen rijden, wanneer zij 'n telefonischen oproep daartoe ontvangen van den genees heer-directeur van het ziekenhuis. Een Israëliet, die op Zaterdag niet werkt, voelde zich ernstig benadeeld, doordat hij tengevolge van het rijverbod op Zondag zijn Israëlitische klanten niet meer met zijn auto kan bezoeken. Verhuurders van auto's zonder chauffeur zagen zich in hun bedrijf geschaad, omdat zij het met liet verhuren van auto's, vooral van de Zondagen moeten hebben. Verschillende briefschrijvers klaagden ook over benzine-verkwisting door militairen, die vaak veel te snel rijden en bovendien soms van auto of motor gebruik maken voor aller lei onbenullige boodschappen; zooals het halen van een paar fleschjes inkt in een na burige stad enz. Op het verwijt van het onsociale van den verbodsmaatregel omdat de patroon door de week van zijn auto gebruik kan maken zoo veel hij wil en de employé alleen op den Zondag is aangewezen, waarop hij nu niet mag rijden, zullen we als wat al te ver ge zocht, maar niet ingaan. De andere klachten, grieven en vragen zijn o.i. echter wel een nadere bestudeering door de bevoegde auto riteiten waard, om eens te zien, of de al te scherpe kanten van het rijverbod op Zondag, die zich thans doen gevoelen, niet wat zijn af te slijpen. Door automobilisten zou het, naar wij ver nemen, ook zeer op prijs worden gesteld, wanneer de benzine-distributie is te verwach ten, waardoor ieder de hem ter beschikking gestelde benzine kan verrijden, wanneer het hem goeddunkt. De „Standaard" is van meening, dat de getroffen regeling voor het verbruik van benzine niet van zorgvuldig overleg getuigt. Speciaal kan het blad niet accoord gaan met de uitzonderingen op het auto-verbod op Zondag. Het zwakke punt is hierin te zoeken, dat men niet rijden mag in een eigen wagen, doch wèl in een gehuurden. Daardoor wordt allereerst een deel van de besparing ingeboet. Immers wordt uit sommige plaatsen gemeld, dat het gebruik van huurauto's 35 a 40 pet. hooger was dan op andere Zondagen. Waar dit het geval was, zal de beperking van het benzinegebruik wel gering zijn geweest. Alleen zijn de beurzen van hen die een huurauto gebruikten wat lichter geworden. En daartegen juist gaat, in sommige gevallen, ons bezwaar. We waren er j.l. Zondag n.l. zelf getuige van, dat kerkgangers, die gebrekkig zijn, met een gehuurden wagen naar het kerkgebouw gebracht werden, inplaats van met "een aan vrienden toebehoorenden eigen wagen, zooals geregeld placht te Het 40-jarig professiefeest van prof. dr. Titus Brandsma O.Carm. werd Dinsdag te Nijmegen gevierd, mgr. dr. van Gils biedt den jubilaris namens het huldigings comité een herinneringsalbum aan. geschieden. Resultaatgeen benzinebespa- ring, wèl extra kosten voor menschen die het niet al te breed hebben. Ook voor het platteland met zijn vaak groote afstanden tusschen kerk en woning ligt hier een bezwaar. Paard en rijtuig hebben hier dikwerf plaats gemaakt voor de goedkoopere auto's. Als men nu den eigen wagen niet gebruiken mag, staan slechts twee wegen open. Of thuisblijven óf, waar dit kan, een huurauto gebruiken om den kerkgang mogelijk te maken. In het laatste geval weerextra kosten, en geen benzine-besparing. Een doelmatige regeling eischt, dat rekening worde gehouden met alle belangen, óók met die waarop we hierboven wezen. Dinsdagmiddag had een 32-jarige fruitkoop man uit Benschop zich te verantwoorden voor de Utrechtsche Rechtbank, naar aan leiding van het ernstige ongeluk op den on- bewaakten overweg in de gemeente Houten, waarbij op 11 Augustus j 1. een vrachtauto door verdachte bestuurd, door een electri- schen trein werd gegrepen en totaal ver nield. Bij dit ongeluk verloren vier fruit- koopers, waaronder familieleden van den verdachte, op slag het leven, terwijl een vijf de persoon in zorgwekkenden toestand naar het stads- en academisch ziekenhuis moest worden overgebracht. Geneeskundige hulp heeft niet meer mogen baten, zoodat In totaal vijf personen bij dit ongeluk den dood vonden. De fruitkoopman deed in het kort het relaas, hoe hij, met nog drie andere personen in de cabine gezeten van de vrachtauto, met een kalm gangetje den onbewaakten over weg was gepasseerd. Op het oogenblik, dat de cabine de overzijde reeds had bereikt, had hü pas signalen gehoord van den met groote snelheid naderenden electrischen trein. Ingrijpen was toen natuurlijk reeds te laat. Terstond daarop kwam de klap, waar door hij buiten bewustzijn geraakte, zoodat hij zich van wat er daarna was geschied, zich niet veel wist te herinneren. Uit zijn verklaringen bleek, dat het uit zicht ter plaatse voldoende is, doch dat hij ernstig werd belemmerd door de omstandig heid, dat de voorruit van de auto aan de buitenzijde geheel was beslagen, zoodat hij slechts in de omgeving van den toen in wer king zijnden ruitenwisscher voldoende ge zicht had op den weg. Verschillende getuigen werden gehoord, o.a. een geneesheer van het stads- en acade misch ziekenhuis te Utrecht, die een nadere beschrijving gaf van den aard der verwon dingen der slachtoffers. Een spoorwegarbeider, die op ongeveer dertig meter afstand van aen overweg had gewerkt, vertelde, dat hij nog getracht heeft de aandacht van verdachte te wekken door met zijn armen te zwaaien en te schreeuwen. Verdachte had hiervan evenwel niets be merkt, hetgeen niet onmogelijk is, omdat deze spoorwegarbeider zich aan de overzijde van den spoorbaan bevond. Een broer van verdachte, als getuige a décharge gehoord, die eveneens in de cabine bij zijn broer had gezeten, bevestigde de ver klaringen van den verdachte. Volgens dezen getuige was de verdachte een zeer voorzich tige chauffeur. De officier van justitie achtte verdachte schuldig aan dit ongeluk, omdat hij niet vol doende uitgekeken heeft en voorzichtig ge noeg te werk is gegaan. De eisch luidde twee weken gevangenisstraf De verdediger mr. Gerlings achtte het be wijs van de schuld van verdachte aan dit ongeluk niet bewezen en pleitte vrijspraak. Uitspraak Dinsdag 17 October. BATAVIA, 4 October. (ANETA). De leider van de expeditie van het Konink lijk Aardrijkskundig Genootschap meldt, dat hij met een anthropoloog, een arts, een luite nant-ter-zee, een astronoom, een plaatsbepa- ler en een fotograaf op 13 September in het midden van het Kemadal is aangekomen en wel op drie graden 44 minuten Zuider-breedte en 126 graden 45 minuten Ooster-lengte. De dalen zijn dicht bevolkt en de bevolking is zeer welwillend tot aan den boven-Rouffaer toe. In het zware hooggebergte heeft men veel last van regen. De Kema-rivier, zoo is gebleken, komt van de Carstensz- en Idenburgtoppen. Het is een fraai wetenschappelijk arbeidsveld voor alle onderzoekers. Men heeft hoop dat, ondanks het klein aantal dragers, het stroomgebied van den boven-Rouffaer kan worden bereikt. Bij Kon. besluit is een aantal perceelen in de gemeente Valkenburg (Z.-H.) aangewezen om te worden onteigend voor den aanleg van het militair luchtvaartterrein aldaar. Stcrt. no. 194 bevat een opgaaf van deze perceelen, welke een oppervlakte hebben van ongeveer 9 H.A. en in hoofdzaak uit weiland bestaan; ddarnaast vallen er een boerderij en twee perceelen bosch onder. De verleiding van de groote stad, snoep- zucht en een zwak karakter waren oorzaak, dat een nauwelijks meerderjarige dienstbode afkomstig uit het Zuiden des lands, voor de rechtbank moest terecht staan wegens dief stal. Een Amsterdamsche banketbakker had haar in dienst genomen. Haar werk deed zij uitstekend, maar meer dan eens had de man aanleiding, aan de eerlijkheid van zijn keu kenprinses te twijfelen. Op zekeren dag miste hij een geldzakje met een bedrag van ruim 23 aan zilvergeld en hij adviseerde zijn gedienstige, elders een betrekking te vin den. Zij verdween en eenige dagen later werd de vermiste geldzak zonder het geld teruggevonden in het toilet, dat verstopt was en waarbij een loodgieter te hulp was ge roepen om het euvel te herstellen. In haar tweede betrekking bracht het meisje het er niet veel beter af. Haar me vrouw heeft een betrekking als chef in een modemagazijn. Toen zij op een goeden dag thuis koffie dronk, verioor zij haar taschje enkele oogenblikken uit het oog. Een paar dagen later miste zij een bankbiljet van 100. Toevallig beide de banketbakker op: Hij had een paar weken geleden goede getuig schriften van het meisje gegeven, ook wat haar eerlijkheid betreft, omdat hij toen nog geen bewijs had, dat zij het geldtaschje had weggenomen. Na de vondst door den lood gieter was het bewijs tegen haar vrijwel „rond", zoodat hij het nu niet meer dan bil lijk vond, de nieuwe meesteresse van het meisje, die inmiddels al 100 kwijt was, te waarschuwen. De politie werd in de zaak gemengd en de dienstbode legde een bekentenis af. De rechter-commissaris stelde haar op vrije voe ten en in een onzer Noordzee-badplaatsen vond zij nieuw huishoudelijk werk. Daar is zij thans nog in betrekking. Het reclasseeringsrapport noemde haar „ongeschikt voor de groote stad", zij houdt van mooie kleeren en uitgaan, waaraan zij al 'haar inkomsten besteedt. Aangezien in het rapport niet vermeld staat, hoe zij zich in haar nieuwe betrekking gedraagt en de rechtbank haar een kans wilde geven, werd besloten de zaak aan te houden tot 3 Januari om een aanvullend re- classeeringsrapport te doen uitbrengen. De derde partij tusschen Euwe en Landau voor het kampioenschap van Nederland werd te Amsterdam in het Carlton hotel gespeeld. Landau, die wit had, opende met d4. HU be handelde den Rubinsteinvariant van de Nimzo- Indische verdediging op dezelfde wifce als in de eerste partij te Rotterdam, doch bracht met den zesden zet een nieuwtje, dat niet in de boeken stond. De bedoeling was van theoreti sche paden, waarin Euwe zoo goed thuis is, af te wijken. Het gewenschte effect bleef uit en de titelhouder verkreeg gelijk spel, al moest hij nog enkele moeilijkheden overwinnen. Spoe dig kwam de partij in remise-achtige banen, doch beiden speelden op winst. Niettegenstaan de het feit, dat de stelling betrekkelijk eenvou dig was, wist Euwe nog complicaties te schep pen, door ruil der dames wist Landau het even wicht te herstellen, zoodat een gelijk toren eindspel ontstond. Wederom versmaadde de uit dager door algeheele afwikkeling op remise te spelen, zoodat de partij ten slotte na den 40en zet moest worden afgebroken in een stelling, waarover beide spelers het niet eens zijn, wie eigenlijk beter staat. Vrijdagavond wordt de partij voortgezet. De partij had het volgende verloop: Wit: S. Landau; zwart: dr- M. Euwe. Nimzo-Indisch. X. d2d4 Pg8f6 2. c2c4 e7e6 3. Pblc3 Lf8b4 4. e2e3 00 5. Pgl—f3 d7d5 6. Lfle2 De theorie beveelt Ld3 aan. De tekstzet is op een geprepareerd systeem gebaseerd. 6. 7- 8. 9. 10. 11. 12. 13. c4Xd5 Ddlc2 0—0 Pc3Xd5 Pf3Xd4 Le2—f3 Lf3b7 b7h6 Pf6Xd5 c7c5 c5Xd4 Dd8Xd5 Lc8b7 Dd5d7 Hier verzuimde wit openingsvoordeel te ver krijgen, hetgeen uit den zet Tfl—dl bestond- 13. 14. 15. Dd7Xb7 Lb4c5 Tfl—dl Pd4—f3 Op Pb3 zou Dd7 gevolgd zijn. 15. 16. Lel—d2 17. Ld2c3 18. Tdld6 In aanmerking kwam hier Lf6:, gevolgd door Td4. 18. 19. Dc2Xc3 20. Dc3—d4 Lc5e7 Pb8—d7 Le7—f6 Lf6Xc3 Ta8c8 Pd7—f6 Pc5 was eveneens goed. 21. h2h3 22. Taldl 23. Pf3—el De eenige zet, omdat na Dd2 Pe4 zou volgen. Db7c7 Dc7c2 In de Dinsdagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Hilversum heeft de burgemeester, de heer J. M. J. H. Lambooy meegedeeld, dat hij in verband met zijn pen sioengerechtigden leeftijd eervol ontslag als burgemeester heeft aangevraagd. Twintig van de twee-en-twintig tweede klasse vereenigingen van afdeeling I Velox en Vriendenschaar waren niet aanwezig hebben op een bijeenkomst, welke Woensdagavond te Amsterdam onder leiding van den heer I. Ga- lavazi werd gehouden, besloten aan het bonds- bestuur van den KNVB met klem te verzoe ken de normale indeeling van de tweede klasse competitie te herstellen en de voor Zondag 8 October vastgestelde wedstrijden in verband hiermede niet door te laten gaan. In deze vergadering werd felle critiek gele verd op verschillende bondsinstanties met be trekking tot den tot nu toe gevolgden gang van zaken. De afgevaardigde van „Hilversum", de heer Van Wijk. maakte zich tot tolk der vereeni gingen, toen hij zeide, dat het bestuur der ver eeniging voor tweede, derde en vierde klassers gefaald had, ovenals het afdeelingsbestuur. Dit vormt de oorzaak van de huidige verwarring. De heer Bonsema van Alcmaria Victrix deelde namens de tweede klasse vereenigingen in den kop van Noordholland mede, dat deze vereeni gingen volledige medewerking toezegden, mits zij maar met de dupe werden van een nieuwe mdeeling. ^0j iWjS *e,r ver8adering eens over het feit. dat de afstand tusschen de eerste klasse en alles wat daar onder valt, door de huidige in deeling kunstmatig is vergroot. In navolging van de eerste klassers wilden ook de tweede klassers in eigen verband spelen. Hieruit volgde, dat herstel van de oude indeeling gewenscht is en ten slotte werd besloten zich in dezen geest telegrafisch tot het bondsbestuur te Den Haag te wenden. Mocht dit verzoek worden ingewilligd, dan heeft men de ontwerpen voor de nieuwe indee ling reeds klaar, welke dan als volgt zouden zijn: Afdeeling B: HRC (Den Helder), West Frisia (Enkhuizen), Alcmaria Victrix (Alkmaar), Alk- maarsche Boys Alkmaar), WFC (Vormerveer), ZFC (Zaandam), OSV (Oostzaan), DWV, AFC, Zeeburgia, Spartaan en Watergraafsmeer, alle Amsterdam. Afdeeling C: EDO (Haarlem), HFC (Haarlem), RCH (Haarlem), Kennemers Beverwijk), HVC (Amersfoort), Hilversum (Hilversum), Hercu- les (Utrecht). UGV (Utrecht), Velox (Utrecht) en Vriendenschaar (Culemborg). Ier bijeenkomst gingen stemmen op om te traenten een belangenvereeniging op te richten van uitsluitend tweede klassers. Met den hul digen gang van zaken was men het geenszins eens, vooral niet waar het de stemmenverhou ding ter bondsvergadering betrof tusschen de eerste, de tweede, de derde en de vierde klasse vereenigingen. Besloten werd een commissie samen te stellen om deze aangelegenheid nader te onderzoeken. In de commissie werden geko zen de heeren Galavazi, Van Wijk, Scheen. Kruyver en Van Bessem. i 23- Dc2e2 24. a2—a3 h7h6 25. Dd4—d2 De2—b5 Na ruil der dames zou het natuurlijk r zijn; dr. Euwe probeerde er nog spanning brengen. 26. Td6d4 e6—e5 27. Td4b4 Tb5—c6 28. Pel—f3 Tf8e8 29. Dd2d6 Dc6Xd6 30. TdIXd6 Tcöelt 31. Kgl—h2 Telei 32. Pf3—d2 Te8c8 33- g2—g4 Kg8—f8 34. 'Kh2g2 Kf8—-e7 35. Td6d3 Tc8—d8 36. Td3Xd8 Ke7Xd8 37. Pd2—f3 Pf6d7 38. Tb4b5 f7—f6 39. Pf3—el Tc2d2 40. Pel—f3 Td2—dl Hier gaf wit zijn zet af. De afgebroken partij heeft den volgenden stand: Wit: Kg2, Tb5, Pf3, pionnen op a3, b2, e3, f2, g4 en h3. Zwart: Kd8, Tdl, Pd7, pionnen op a7, b6, e5, f6, g7 en h6. BREDA, 4 October. (Bredasche Eiermijn N.C.B.) Kipeieren 202.271 stuks, 3.35-5.25 per 100 stuks. 's GRAVENHAGE, 4 Octooer. (Haagsche Eter veiling). Kipeieren 4,70 tot j 5 per 10P stuks. Heneieren 3.30—3.40 per 100 stuks. Aanvoer 10.000 stuks. RODENRIJS, 4 October. („Berkel en Roden rijs"). Komkommers le soort 1.802.90, 2e soort 1.30—1.90, sla 0.30—1, andijvie 0.50—1.10, alles per 100 stuks; tomaten 23.20, druiven 7.10 11.90, alles per 100 pond; witte kool 1.80, savoye Kool 2.20—2.70, roode kool 1.90—3.20, stokprin- sesseboonen 20—22, stamprinsesseboonen 11— 19, duitsche boonen S, pronkboonen 3—5.30, gntjboonen 12—25, spinazie 3.80—5, postelein 7.10—9, alles per 100 kg. ROTTERDAM, 4 October. De prijzen heden be steed aan de Coöp. Tuinbouwveiling Rotterdam en Omstreken G.A. waren fils volgt: platg. komkommers 1.70—2.30, bloemkool 8.20—12.10 alles per 100 stuks; sla 0.40—1.40 per 100 krop; spinazie 915.90, postelein 8.1011.70, pronk boonen 3f,69, duitsche prinsesseboonen 6— 8.20, stamprinsesseboonen 14.90—19, witlof 0.50 —1.40, alles per 100 kg.peen 1.20—3.20 per 100 bos: tomaten 25 per 100 pond; snjjboonen 1127 ct., stokprinseseboonen 1823 ct., alles per kg- Aanvoer 114.840 pond tomaten. Opgegeven door Van der Graaf Co. SURSéANCE VAN BETALING: De bewindvoerder, mr. P. M. J. Nolet, Een- drachtsweg 23, te Rotterdam, in de surséance van betaling, verleend aan de N.V. Fana Metaal, F abriek voor Nauwkeurige Metaalbewerking gevestigd te HiUegersberg, brengt ter kennis van belanghebbenden: le. Dat de N.V. Fana Metaal, voornoemd, ter griffie der Arrondissementsrechtbank te Rotter dam een ontwerp-akkoord heeft nedergelegd. 2. Schuldvorderingen, ten aanzien van welke de surséance werkt, moeten uiterlijk op 15 No vember 1939 bij den bewindvoerder zijn inge diend. 3e. Verhoor: Woensdag 6 December 1939, des n.m. 3.30 uur, in raadkamer van voormelde rechtbank en kamer. 29 September 1939 is voorloopig surséance van betaling verleend aan J. W. Schiff, Victoria- laan 11 te Wassenaar en M. Pezarro, Paulina- straat 31, te Den Haag, te zamen handelende onder den naam Burger Maatschap Import Film. Bewindvoerder is mr. J. F. Hijmans, te Den Haag. Verhoor: ter raadkamer der Arrondissements rechtbank te Den Haag op Donderdag 19 Octo ber 1939, des voormiddags 11 uur. Er is geen ontwerp-akkoord ter griffie neder gelegd. UITGESPROKEN: AMSTERDAM, 4 October. A. L. v. d. Lijn, wo nende Bilderdijkstraat no 158 II, zaak drijvende Kinkerstraat 120. R.c. mr. P. F. Swagerman. Cur. har. H. Boekei, Nieuwe Spiegelstraat 23. DEN HAAG, 2 October, j. van Leeuwen, aan nemer, Columbusstraat 44. R.e. mr_ j. h. van Laer. Cur. mr. S. L. F. de Hartogh. C. A. Joosse, Loosduinschekade 107, hande lende onder den naam of firma c. J. Veldhuy- zen Jzn., engros en detailhandel in graan-, meel-, pluimveevoeder, peulvruchten, fourages. R.c. mr. F. J. de Jong. Cur. mr. C. J. de Haan. HILLEGOM, 3 October. Jer- van Haaster, bloembollenhandelaar, Van Meerbeekstraat 29. R.c. mr. J. P. E. Mijnssen. Cur. mevr. mr. C. L. VisSanders, Haarlem, VOORBURG, 2 October. Th. J. Durville, koop man, Schellinglaan 10. R.c. mr. A. J. Paulus. Cur. mr. J. Hoogeweegen, Den Haag. VERNIETIGD: DEN HAAG, 2 October. M. J. Schepman. HILLEGOM, 20 September. W. van Dongen. OPGEHEVEN: (wegens gebrek aan actief) AMSTERDAM, 2 October. J. Bosman; G. van Hesteren; W. G. Merkeristeijn. BUSSUM, 2 October. P. H. v. d. Bosch. BREDA, 26 September. J. C. van Stiphout, handelende onder den firmanaam Algemeen Assurantiekantoor Het Zuiden. DONDEREN, gem. Vries, 26 Sept. L. Boer. DEN HAAG, 2 October. A. van Hameien; de nalatenschap van J. C. Nassy. DELFT, 2 October. A. J. H. van Baarle. DRIMMELEN, 3 October. A. de Valois, Bies- bosch (Ganzewei). HAARLEM, 3 October. H. Blommaert; M. J. A. Artz. TILBURG, 3 'October. Leo van der Meijden. WOUW, 3 October. P. G. van den Bergh. GEDEPONEERDE UITDEELINGSLIJSTEN: ALKMAAR, 2 October. Meijer, zich noemende en schrijvende Max v. d. Horst, h/o firma Klein maar Dapper. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. ALKMAAR, 2 October. L. Jepma, h/o de fa. De Ster. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. HILVERSUM, 2 October. J. A. de Haas. Geëin digd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. TILBURG, 2 October. H. Stam. Geëindigd door liet verbindend worden der uitdeelingslijst. TJitk. nihil. J. van Ierland. Idem. Uitk. 40.36 op een bedrag aan concurrente vorderingen van 8080,68. HILVERSUM I (1875 M. 160 K.H. en 414,4 M. 724 K.H.) Algemeen programma, dat wordt ver zorgd door de N.C.R.V. 8.00 Eventueel berich ten A.N.P., schriftlezing, meditatie. 8.15 Gra mofoonpiaten. (9.30 tot 9.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonpiaten. 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoon piaten. 12.00 Berichten. 12.15 Quintolia en gramofoonpl. (Om 12.30 „Een woord voor U en om 12.45 eventueel berichten A.N.P.) 2.30 Chr. lectuur. 3.00 tot 3.55 Gramofoonpiaten. 4.00 Consonanten en gramofoonpiaten. 5.45 Declamatie en gramofoonpiaten. 6.30 Causerie „Herfstfleur in den tuin". 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Gramofoonpiaten. 8.00 Berichten A.N.P., herhaling S.O.S.-be richten. 8.15 N.C.R.V.-orkest en gramofoon piaten. 9.30 Actueel halfuur. 10.00 Berich ten A.N.P. 10.05 Causerie „Ons gezin in de crisis1. Huwelijk als roeping". 10.35 Presto en gramofoonpiaten. 11.20 Gramofoonpiaten. c.a. 11.50 tot 12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II (301,5 M. 995 K.H.) Het pro gramma wordt verzorgd van 8.00 tot 12.00 door de V.A.R.A.; van 12.00 tot 4.00 door de A.V.R.O.; van 4.00 tot 7.30 door de V.A.R.A.; van 7.30 tot 9.00 door den V.P.R.O. en van 9.00 tot 12.00 door de V.A.R.A. 12.00 De Palladians. 12.45 Berichten A.N.P. en gramofoonpiaten. 1.00 A.V.R.O.-amuse- mentsorkest. 1.45 Disco-causerie. 2.30 Gra mofoonpiaten. 3.30 tot 4.00 A.V.R.O.-dans- orkest. 7.20 en 11.00 Nieuwsberichten A.N.P. ENGELAND. (391 en 449 M.) Geen ontvangen. RADIO-PARIS. (1648 M. 182 K.H.) Geen op gave ontvangen. KEULEN. (456 M. 658 K.H.) 6.20 Gramofoon piaten. 8.20 Hermann Hagestedt's orkest. 10.30 Gramofoonpiaten. 11.00 Pianovoordracht 11.30 Gramofoonpiaten. 12.20 Omroeporkest. 2.35 Populair concert. 3.20 Omroepklein- orkest. 4.20 Actueele uitzending. 5.30 „Die Drei Musikanten". 6.20 Concerten. BRUSSEL. (322 M. 932 K.H.) 12.20 en 1.30 tot 2.20 Omroeporkest. 5.20 en 6.50 Gramofoon piaten. 8.20 Ontspanningsprogramima voor soldaten. 9.20 Omroepsymphonieorkest en gramofoonpiaten. 10.10 en 10.30 tot 11.20 Gra mofoonpiaten. (484 M. 620 K.H.) 12.35 Gramofoonpiaten. 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.50 tot 2.20 Gramofoonpiaten. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonpiaten. 8.20 Uitzending voor sol daten. 8.50 Radio-orkest en soliste. 10.30 tot 11.20 Qmroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER. (1571 M. 191 K.H.) 8.40 Radiotooneel. 9.35 Solisten van het om- roepkleinorkest. 10.20 Berichten. 10.40 Otto Dobrindt's orkest. 12.20 Berichten. Hierna tot 1.20 nachtconcert. STAD ANTWERPEN 1903. Trekking van 9 September. Uitgeloot met 10.000 francs serie 8580 no. 20, met 1000 francs serie 29804 no. 18, met 500 francs serie 1611 no. U en se«e 36433 no. 15, met 250 frs. serie 3575 no. 4, s. 3739 no. 21, s. 4405 no. 7, s. 17491 no. 8, s. 29804 no. 9, s. 32483 no. 16, s. 33893 no. 2, s. 36324 no. 8, s. 36324 no. 17, s. 38687 no. 14. Met 200 francs serie 835 no. 11, s. 3967 no. 2, s. 5219 no. 2, s. 7727 no. 14, s. 11163 no. 16- s. 11967 no. 13, s. 11967 no. 16, s. 17228 na 16, s. 17862 no. 19, s. 20.064 no. 10, s. 27138 no. 2, s. 29990 no. 12, s. 30848 no. 3, s. 32483 no. 11, s. 36314 no. 16, s. 36433 no. 16. Met 150 francs serie 835 no. 22, s. 0204 no. 22, s. 9762 no. 23, s. 12214 no 17 s. 12743 no. 6, s. 14236 no. 12, s. 14755 no. 19, s. 17230 no. 2, s. 17862 no. 10, s. 17862 no 21 s. 22589 no. 8, s. 22589 no. 16, s. 24514 no 3. s. 29261 no. 12, s. 29990 no. 6, s. 29990 no. 9, s. 30377 no. 9, s. 33893 no. J, s. 36314 no 5 s. 38687 no. 25. Met francs 110 serie 2387 30773 3083 3282 3767 5269 6978 7016 7374 9330 9837 9879 10223 11154 12299 12386 12698 13536 13826 15085 15479 15927 17648 19458 19641 19748 20121 20827 23987 26505 26735 27078 27792 28739 29242 30229 30311 30574 30797 31018 31310 32570 33803 35252 35790 36170 36439 36814 38950 39338 39657 's-G rave nh age, 4 October. De Rijksge bouwendienst heeft aanbesteed het bouwen van een telefoongebouw te Hoorn. Laagste inschrijver L. Buter te Andjjk, voor 25.775. EMMERIK, 4 October. Gepasseerd voor 'a middags 12 uur en bestemd voor: DUITSCHLANDEendraent, v. AsperenLast drager, v. Asperen; Excelsior, Nout; Nelly, van Oosten; Rheinltontor I, Kring; Glarus. Kauder; Edelweiss 13, Schuermanfc; Edelweiss 23, Sauer- mann; Volente de Dieu. Weenink; Eugenius Gilles; St. Berta; Pauline, Eols; Helga, v. d. Hafen; Carbs, de Jonge; Sani 12, Smeets; Johannes II; Amsterdam II, Schreuders; Rinda; Mime, Verwey; Iffamuth, Schuitemaker Tosti, Blom; Telio, v. Toorn; Neutraal, Runnings San Antonio, Ross; Abberna, WiltensRapide, v d. Bos; Schwarzwald, v. 't Hof; st. Vitesse; Mar- giena, Boertien; Excelsior, Meinen; Ard-na, Jan sen- Nova Cura, Breevoord; Geertruida, v. Lonk huy'zen; Energie 7 Jansen; bulphur, J"R; St. K. Vaart 13- Gebr. Terwindt, v. Meegen; Maria, Verwoert; st. Attractie; Vertrouwen 2, Both; Suum Cuique, Münster; Maria, Meeuwsen; st. Johanna; Adesto, Rings; De Hoop, Maasbach; Erik, Noldes; Desio, Suykerbuyk; Helena II, Joosten; Hendrika, Nout; st. Willem; Marie, Vermeulen- st. Actief; Rosma, Rubens; Bastiaan Willem, Touw; Wilfra, Neyenhoff; st. Westri; Josepha, Pols; Grinagerde, de Jong; Vredenborg- Pauwels; Mathejo, v- st- dohan Ï7sse. rich; Oberon, Reitz; st. Dinar; Diad, Tdeu»1®6' Adcor, Blok; Anna, Molegrialst. Firtz: D* Nickel; Johanna. Stegers; gt. Antonto*, ders- Regularlte 3, de Meester; Alh» Weiner; Gead, Westerhuis. Gepasseerd na 's middags 12 uur en bestemd voor: DUITSCHLAND; Glück Auf St. John- Verginie, MaasEliso, de a hh AclolPhine, Reijniersst. Johanna; Divinltu®' *ansen; st. Stormvogel; Rolf, Madert; ,SeiPj Van Gogh, Wijkmans; st. Hendru', anziska, Tromp; Wuta, Aarnoudse- Wilmar'.„ °ot,' st. Credo; Damco 35, Roelofs' Ant«'crp o' -Hopstaken; Stad Meenen, de Heel- De tiV°' Y, Hoeckel; Catharlna, WiggersEdmund, Leliev£in' Cuba, v. Helden; Fluviale 24, Brand; aLJF0I'°s 2; St. Therese, Wemmers- Schildhorn, N">k Ryntrans 4 Vostiee; Mia, Bonne wel; st.aart 5; St. Petersburg, v- Haren- Gerrltj0 Hendriks., UerksenVier Ge broeders Huiberg; Maria, Schouwenaar; Johanna, Roelof- Alpha,Y ,L Neptune, EUegeest; st. Cordis'- M StinIl?0 Seilerbuck; Epress 21, Krachten; P*'alz' Ut; Apollo, Schellenberger. LOBITH, 4 October 1939. Gepassaerd v°or des middags 12 uur en bestemd voor: rOT'THRHAII; stoomschepen: Beta; Mentor; WillerI1 MarieMagni; Walsum I; Harmonie 2; Crescendo 3; Vili; Avanti; Iona, Feldkamp; M. gtinnes 8, Ratz; Cornelia, Bedet; Hermann, gchulte; Brittannia, Anstatt; Tenniers, Huyssen; Agatha Karl, Bracht; Credo, Mussig; Crescendo, Janssen; Maria, Lerch; Rijnttans 8, Lensen; Se- bastiuan, Page; Corma, v. Hassel; Johan Jozef, Kauter; Anpateli, Vizee; KETELDIEP: Hen- ncus, v. Deursen; STADSKANAAL: Waalstroom SteenzenJohanna, Rutjes; ZWOLLERKERS PEL: Animo, Kievit; DEN HAAG: W. v Driel 62, Wanmer; WAGENINGEN: De tijd leert alles, Furman; LICHTMIS: Energie 5, v. Bon; VREESWIJK: st. K. Vaart I; IJMUIDEN: Ste- phani, v. Nispen; AMSTERDAM: W. v. Driel 37, v. d. Wens; ARNHEM: St. Petrus Canisius, v. Steen; DEN HELDER- Mannheim 168, Boer; SCHIEDAM: Hardi, Boers; HEEMSTEDE: Ger- petio, Ketelaar; AMSTERDAM: Medea, Kieboom; NIJMEGEN: Glselker, de Jong; DEN HAAG: St. Maria, de Vries; BELGIS: Henrlca, Boellen; Jo, Lesage; Anto- nia, Hol'meister; Marcel, Neqenhof; Vogel, v. d. Kaap; Schweinfurt, Oversteeg; Walsum 24, Ha- goort; Express 34, Buhler; Fransisea, Peeters; v. Leslus, SoetewyLudovicus, Heijlen; Martha, MessendofpStad Heyst, Lentjes. DUITSCHLANDOranje, Dwarswaard. Gepasseerd na des middags 12 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Wilhelmlna, Stuntz; st. Rheinkontor II; st. Constantina; st. Schulp; st. Rheinfahrt 14; st. Bragl; st. Charitas; Benda Kruck; Felise, Wagemaker; Rien Sans Dieu, Oosterwaal; Hella, Dreis; Waterweg, Welzel; Mannheim 232, Bienveiler; Gluck, Voorschure; Orpheus, Reinarz; M. Stinnes 36, Koek; Expres ROTTERDAM, (Gem. radiodistributie). Pro gramma 1Hilversum I. Programma 2Hilver sum II. Programma 3 8.00 Keulen. 10.50 Pauze of diversen. ïl.oo Keulen of diversen. 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Keulen. 2.50 Danmarks Radio. 3.35 Keulen. 4.05 Danmarks Radio, 4.50 Pauze of diversen. 5.20 Ned. Brussel. 6.05 Pauze. 6.10 Danmarks Radio. 6.35 Fransch Brussel. 7.20 Diversen of gram.- muziek. 8.20 Fransch Brussel. 9.20 Ned. Brussel. 10.30 Beromünster of diversen. 10.50 Ned. Brussel. 11.20 Boedapest of diver sen. Programma 4 8.00 Nel. Brussel. 8.20 Engé- ^s- of_ R. 2.20 Danmarks Radio. 2.50 MotalaT 3.45 Engeland of diversen. 7.50 Parijs R. 8.20 Keulen. ca. 8.30 Diversen of gramofoon- muziek G.R.D. 9.20 Engeland. ca. 9.35 Fransch Brussel. 10.20 Keu£n. ca. 10.30 Fransch Brussel. 11.00 Dd*H!Prks Radio. 32, Schwarz; AMERSFOORT: Verandering, Vonk; UTRECHT; Martha, Nout; Nelly, Wijnen; GIESENDAM: Willy, Hulsman; VLAARDIN- GEN: Meteor, Kruger; ELST: TJoba, Deen; DOR DRECHT: Maria Louise, Bakker; VREESWIJK: Keulsche Vaart 17, Groenewegen; VUREN: Ad- ma, Dekkér; AMSTERDAM: Thea, Kranenburg; VREESWIJK: Regina Coeli, Joosten; ALPHEN a.<jf RIJN: Maria Wllheiraina, Leenman; ELST: de Hoop, Pieterse; ENSCHEDE; Mannheim 173, Laufer; UTRECHT: Vertrouwen, Wagemakers; Pro et Contra, Veldman; AMSTERDAM: Dona- tello, Wilelms; ANGEREN: Aldegonda, v. Ingen; AMSTERDAM: Damco 81, Pols; DORDRECHT: st. BichetteTwee Gebroeders, den Breejen; AMERONGEN: Gerritje, Nout; BELGIë: Arthur, de Volder; Petrus, Hubens; Stad Deinze, de Haas; Stad Brussel, Bolle; Zee meeuw, Claasen. TA.RWE. De termijnmarkt naaide aanvankelijk ln sympathie met Chicago, doch steeg spoedig °P aankoopen door firma's in de zeehavens, op dekkingen, in verband met de gunstiger techni sche positie en op slechts geringe hedgeverkoo- pen. Het aantal exportverkoopen wordt op ruim 300.000 bushels geschat. De markt sloot prijs houdender. LONDEN, 4 October 1939. TR. BTT).) J GRANEN. (Slot) In s»- per 480 lbs. b\j partijen.^ TARWE. Manitoba no. 1 Atlant Oct. 28/m, id. no. 2 id. Oct. 26/9, witte Pacific Oct, 21/6, Am. harde winter Oct. 23/1%, R0aafe 63% lbs. Oct. 20/6, Zuid-Australië Oct. 21/3, We3t-Australië (ladingen) Oct. 21/3, MAIS. La Plata Oct., Nov. en Dec. 23/9, Z.-Afr. platte witte no. 2 Oct.-Nov. 22/9, id. ronde gele no. 4 Oct.-Nov. 23/3, id. id. no. 6 Oct.-Nov. 23/6. GERST Canada no. 3 Oct. 21/6, Perzische Oct. 18/-, Californische Oct. 18/6. BUENOS-AYRES, 4 October 1939. (W. van Steeden Co., Rotterdam). 10 u. 10.45 4 uur V.Slot TARWE October 6.58 6.58 6.63 6.58 November 6-62 6.62 6.68 6.62 MAIS October 7.02 7.05 7.10 7.02 7.05 7.10 7.17 7.05 HAVER October 5.35 5.10 LIJNZAAD Oct. 17.50 17.35 17.48 17.50 November 17.40 17.25 17.45 17.40 ROSARiO, 4 October 1939. (W. van Steeden Co.. Rotterdam). 4 Oct. 3 Oct. 4 uur Slot 11 u. slot- TARWE Oct. November MAIS Oct November LIJNZAAD Oct. November n.m. 6-40 6.50 6.95 6.95 17.50 17.30 not. v.m. not 6.43 6.94 6.95 17.55 17.38 CHICAGO, 4 October 1938. (R, O.) GRANEN. De markt steeg op belangrijke over- zeesche aankoopen van Noord-Amerikaansche granen, op aankoopen op tc^hnsche gronden en op de toenemende klachten omtrent droogte ln het N.W., zoodat de invloed van de teleurstel lende fondsenmarlct en vredesgeruchten werden teniet gedaan. TARWE opende prijshoudend en tot ct. lager, steeg in sympathie met vaster Min neapolis, op berichten dat groote hoeveelheden onder de A.A.A. leenlngbenaliugen komen, op ge ringere aanvoeren en in sympathie met de loco- markt. Het slot was prijshoudender. MAIS opende prijshoudend en tot cent lager, daalde aanvankelijk als gevolg van hedgeverkoopen, nerstelde zich op do ruimere exportverkoopen en de kleinere particuliere oogst- ramingen. Het slot was prijshoudender. ROGGE verliep als taiwe en sloot vaster. HAVER steeg op aankoopen door plaatselijk# firma's, in sympathie met mais en op de hausse- gunstige particuliere oogstrapporten. Het slot was prijshoudender.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2