UIT DEN GEMEENTERAAD. „ADRESSEN" GARAGEWALDO" Taxi's, Rijles. Auto's zonder chauffeur, Reparaties ÓTUKKEH TIM TYLER EN SPUD. Op zoek naar I Weerverwachti ng. J 2XTERDAG 7 OCTOBER 1939 STADSNIEUWS. DE STEUN AAN ZELF STANDIGEN. Duizenden platen triplex FRANS VAN THIENEN ZONNEWIJZER 1940 95 ct. Boekhandel P. H A N O U KETHEL. ROTTERDAM. BIOSCOOPNIEUWS. HAASTIGE SPOED IS ZELDEN GOED. SPAARAUTOMAAT IN DE «9; AMBACHTSSCHOOL Nb a/V a Luchtbescherming neemt een groote plaats in op de agenda. UIT HET MARTINIT-KAMP. BURGERLIJKE STAND WIJZIGING STRAATNAAM ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS N.V. Katwijk's Glashandel, Telef. 68735 ld VOOR DE BOUWVAKARBEIDERS. R. K. S. V. EXCELSIOR. AAN DE LEDEN VAN DEN R. K. VROUWENBOND. DE KATHOLIEKE VOLKS UNIVERSITEIT. Passage-theater. Passage-theater brengt deze week een pro gramma waar de liefhebbers van kunnen watertanden. Vóór de pauze draait „De ploeg der gedoemden". Het is het verhaal van arbeiders in een fabriek van spring stoffen, die het in die fabriek niet langei dan zes jaar uithouden. Het verhaal is vol spanning, vooral als er een lading van het gevaarlijke goedje per vliegtuig verzonden moet worden. Dat dit niet goed afloopt, is begrijpelijk. Door de heele film heen loopt een verhaal van mannelijke kameraadschap en liefde. Na de pauze draait „Drie vrouwen en Verdi". Liefhebbers van opera-muziek kun nen hun hart ophalen. Er komen in deze film deelen voor uit La Traviate, Aïda, Trouba dour, Rigoietto enz. voor Benjamino Gigli, die in deze week meespeelt, zingt verschil lende stukken uit de meest bekende opera's van Verdi op de wijze zooals alleen hij dat kan. Het verhaal draait om het leven van den groote componist Verdi. Zijn vele successet» en zijn moeilijkheden, zoowel in zijn werk als zijn leven zijn uitstekend op het celluloid gebracht. Een film die wij een ieder aan raden te gaan zien. Het voorprogramma brengt een grappige gekleurde teekenfilm. In de journaals zijn weer vele beelden van onze soldaten opgenomen. Men ziet o.m. het bezoek van de soldaten aan de K.R.O.- studio, waar de K.R.O.-melodisten en Kobus Kuch optraden. Monopole-theater. Vóór de pauze draait na het Profilti- nieuws de film „Het Rooversnest". Een Amerikaansehe bandiet moet voor de politie vluchten. Hij ontdekt echter een sprekende gelijkenis van zichzelf op een bekende schrij ver. De schrijver wordt overmeesterd en de bandiet geeft zich voor hem uit. Men heeft echter argwaan en wanneer er in een hotel waar hij verblijft een kostbaar collier ge stolen is, wordt hij ontdekt door zijn secre taresse. Hij vlucht en neemt haar mee naar eeen verborgen hut. De hut wordt omsin geld en de bandiet met zijn handlangers ge vangen genomen. Na de pauze draait de Warner Bros' film; „Vorstelijke emigranten". Een spannend verliaal rond twee Russische vluchtelingen die er na veel wederwaardigheden in weten te berusten, dat zij als bedienden hun leven zullen moeten slijten, nu zij weten, dat er voor hen in hun vaderland geen plaats meei zal zijn. Voor volwassenen. Gistermiddag reed een vrachtauto met groote snelheid om den hoek van de Marco nistraat en Korte Singelstraat. Door de groote snelheid kon de bestuurder vermoedelijk de bocht niet goed nemen. De auto reed aldaar met het rechter voor- en achterwiel over het trottoir. Twee personen die op dat trottoir stonden te praten, konden door haastig opzij te springen voorkomen dat zij door de auto werden aangereden. Even later werd de be stuurder, J. B. alhier, door de politie in een café alhier opgespoord. Proces-verbaal wordt teg^n hem opgemaakt. Iss Na de zomervacantie werd aan de leerlin gen een circulaire verstrekt, inhoudende een aanbeveling om te gaan sparen. De circu laire was geheel gesteld in de toon, zooals de leerlingen dat het gemakkelijkst opnemen. Gespaard zou bijv. kunnen worden voor het betalen van de schoolgelden, leermiddelen, excursies e.d. en tenslotte ook om reeds nu de basis te leggen voor het bezit van een spaarbankboek j e. De firma Roelants te Schiedam plaatste een automaat, waarin 2% centstukken kun nen worden gestort, terwijl de Spaarbank Anno 1820 eveneens te Schiedam, de spaar kaarten verstrekte. De Inwerkingstelling van de automaat geschiedde tegen September, zoodat nu ongeveer één maand gespaard is. Dat er voldoende liefhebberij was onder de leerlingen was te verwachten, doch heden morgen toen de automaat geopend werd, stond het cijfer op 1973, hetgeen de hoogste verwachtingen overtrof en niet weinig de bevrediging opwekte. Het lijkt ons dan ook buitengewoon nuttig, dat dit spaarsysteem zooveel mogelijk wordt bevorderd. - - - v Vergadering van Vrijdag 6 October 1939 2 uur. Voorzitter: mr. dr. F. L. J. VAN HAAREN. In zijn openingswoord deelde de voorzit ter. mede dat er bericht van verhindering was ingekomen van den heer Th. J. L. v. d. Berg. Hierna had de beëediging en de installatie plaats van den 'heer J. Bergman. Hamerstukken. Het eerste punt, dat behandeld werd: Voorstel van B. en W. tot bekrachtiging van den onderhandschen aankoop, ten behoeve van de technische bedrijven, van den heer C. P. Hamerslag, alhier van het huis en erf, gelegen aan de Nieuwe Haven 23, ter oppervlakte van 63 M2., tegen den prijs van 1200.in totaal, werd z.h.s. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verlenging van de met de N.V. v. d. Ende's Autobus Maat schappij, alhier, aangegane 'huur 'betreffende een perceel grond, gelegen aan de Potgieter straat achter haar garage aan de Graaf Flo- risstraat, voor het daarin aanwezig hebben van een ondergrondschen benzinevoorraad- ketel, zulks tegen den thans geldenden huur prijs van 60 per jaar. Z.h.s. aangenomen. Voostel van B. en W. tot vaststelling voor de Bijzondere Schoolbesturen van de ver goeding voor vakonderwijs, 'bedoeld bij ar tikel lOlbis (oud 101, 9e lid) der Lager On derwijswet over het jaar 1938. Z.h.s. aan genomen. Voorstel van B. en W. om gunstig te be schikken op het verzoek van het Bestuur van de Vereeniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs om overeenkomstig artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 medewer king te verleenen voor de aanschaffing van nieuwe leerboeken in verband met de ver- Zware regenval in Los Angeles. tijdens hevigen regenval kwam een groot gedeelte van Los Angeles onder water te staan. Het noodweer kwam echter zoo onverwacht opzetten, dat een groot aantal auto,s er door werd overvallen. Zondag a.s. speelt Martinit ten terreine Sportpark Boschhoek tegen het sterke Quick uit Den Haag voor de noodcompetitie. Daar Martinit het in Den Haag j.l. Zon dag tegen H.V.V. tot een gelijk spel wist te brengen, wat een prachtig resultaat was, zijn wij nieuwgierig wat zij Zondag zullen presteeren. Een mooie gelegenheid om eens kennis te maken met" de nieuwe 2e klasser Martinit. Het verdere programma der lagere elftal len luidt als volgt: Hermes-D.V.S. 4Marti nit 2, Martinit 3—D.H.S. 4, V.F.C. 5—Mar tinit 4. GEBOREN: Petrus E., zoon van P. E. van Leeuwen en A. J. van den Berg, Westfr.str. 41 Jan, zoon van C. van Leeuwen en J. Verhoeff Zwartew.straat 57 Reina, dochter van J. D. Jaarsma en R. Tulling, Rembrandt- laan 93 Maria J., dochter van A. M. van der Graaff en M. C. Kruining Numansdorp- schestraat 3 Ellie, dochter van C. Helbers en M. G. Boom, Boerhavelaan 1 Johannet A. M., zoon van J. A. M. van Geene en C. J. Veltman, van Marumstraat 10 Johanna M. C., dochter van A. van Groot veld en J. H. Schuurmans, Boerhavelaan 1. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis, dat de naam van het gedeelte van de Van Swin- denstraat, gelegen tusschen de Lange Sin gelstraat en den Snelliussingel, is gewijzigd in „Van Swindensingel". SCHIEDAM, 7 October 1939. Illllllllllllllllllll!lllllllll!l!l!l!lllllllllll!l!llil!lll!lllllll>!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ronde stokken en latten In alle maten. Broers veld 123. Tel. 69799. Opslagpl. Baan 40-43 Ondera. A. G. van Dorp SINGEL 41—45 TELEF. 67-57-0 meerdering van 'het aantal leerlingen aan de Groen van Prinstererschool voor U.L.O. Z.h.s. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot het uitleenen van tijdelijk beschikbaar kasgeld voor het tijdvak aanvangend 3 October 1939 en ein digend 31 December 1939. Z.h.s. aangeno men. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting van de gemeente voor het dienstjaar 1939 en van de begrooting van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van het Woningbedrijf voor het dienstjaar 1939, in verband met het bij raadsbesluit van 5 Sep tember 1939 van het Rijk aanvaarde ver hoogde voorschot voor den bouw van 47 wo ningen voor groote gezinnen aan de Fulton- straat en Morsestraat. Zjh.s. aartgenomen. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1939 tot een bedrag van 6.698, wegens kosten van voorbereiding van eventueele distributie. Z.h.s. aangenomen. De steun aan zelfstandigen. Voorstel van B. en W. om, in verband met de handhaving door Gedeputeerde Staten dezer provincie van hun afwijzend standpunt ten aanzien van een bijzondere ondersteu ningsregeling voor z.g. zelfstandigen, te be sluiten tot intrekking van de op 10 Maart 1939 vastgestelde ontwerp-besluiten tot wij ziging van de gemeente-begrooting en van de bedrijfsbegrooting voor den Gemeentelij ken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon voor het dienstjaar 1939. De heer COLLé (Comm.) wijst er op dat in een vorige vergadering eenstemmig be sloten is de z.g. zelfstandigen een bijzondere ondersteuning te verleenen. Spr. stelt voor dat de raad zich niet bij het besluit van ge deputeerde Staten neer legt maar in beroep gaat 'bij de Kroon. Mr. P. M. J. NOLET (R.K.) heeft de gang van zaken van Gedeputeerde Staten niet goed begrepen. Waarom heeft Ged. Staten het be sluit niet vernietigd? Door het intrekken geeft de raad zich zelf een bewijs van on macht. Spr." stelt voor dit" voorstel 'nlët aSTf te nemen. Wethouder J. DINKELAAR (S.D.A.P.): Het in beroep gaan is in B. en W. reeds overwogen. Aan spr. was het opgedragen te onderzoeken hoe deze materie in andere plaatsen geregeld is. In geen enkele plaats heeft spr. een regeling gevonden zooals dat hier gewild werd. B. en W. wilden niet in beroep gaan omdat bij een beroep op de kroon de raad niet sterk staat. Ook is er in deze nog een reden van finaneieelen aard. Sinds jaar en dag wordt er hevig gestreden tusschen controleurs en ambtenaren in den Haag over de toepassing van de steunrege ling. In Juli 1939 kregen wij bevel dat alle zelfstandigen uit de crisisregeling moesten worden gehaald en overgebracht naar Maatschappelijk Hulpbetoon. Na veel schrij ven kregen wij toen in Augustus toestem ming de zaak op haar beloop te laten tot Januari 1940. Dit heeft tot gevolg uat de begrooting van Maatschappelijk Hulpbetoon 25.000 hooger zal worden. Het jaar daarop weer. Als wij in beroep, zouden komen, zou den wij van de Kroon toch ongelijk krijgen. De heer COLLé (Comm.) is niet overtuigd. Spr. houdt vast aan zijn voorstel. Wij hebben pas een nieuwe regeering, misschien denkt deze er anders over. Er is niets te verliezen en alles te winnen. Mr. P. M. J. NOLET (R.K.) is het ten deele eens met den heer Collé. Driekwart van wat u gezegd heeft, heeft hier niets mee te maken. Spr. voelt er niets voor het toen genomen besluit nu weer in te trekken. Mr. M. M. VAN VELZEN (R.K.) De zaak is niet zoo dat wij voor wij een voorstel aan de raad doen aan Gedeputeerde Staten de goedkeuring te vragen. De grond van het weigeren van de goedkeuring is dat dit ge regeld wordt door de Armenwet. Wilden wij in beroep komen dan moesten wij de over tuiging hebben dat het voor bestrijding vat baar is. Spr. is hiervan niet overtuigd. Na stemming werd het voorstel met 28 stem men voor en 2 stemmen tegen aangenomen. Tegen stemden de heeren Collé en m'. Nolet. Luchtbescherming. Voorstel van B. en W. tot verzekering van het by de Gemeentelijke Luchtbescherming dienstdoende personeel tegen ongevallen. De heer P. MAK (A.R.) vraagt wat onder het begrip oefeningen valt. Verschillende posten zijn reeds vast bezet. Vallen deze er ook onder? Verder wil spr. weten by welke maatschappij de verzekering gesloten is. Vallen de menschen in de z.g. blokorgani- satie hier ook onder of kunnen deze hi :rin ook worden opgenomen natuurlijk voor re kening van de organisatie. De VOORZITTER deelt mede dat dit al leen geldt bü de oefeningen. Is de oorlog er eenmaal dan houdt de verzekering op. Deze verzekering zou gesloten worden by Mees en Zoonen. Ten aanzien van de blokorga- nisatie deelt spr. mede dat dit er buiten valt. Door deze verzekering wordt bij alge- heele invaliditeit 10.000 betaald, bij over lijden 5000 en by tydelyke invaliditeit ge durende enkele weken 4 per dag en per persoon. Z.h.s. wordt hierna dit punt aangenomen. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een bydrage van 10.000 aan de Stich ting Luchtafweer Rotterdam en omstreken. Mr. P. M. J- NOLET (R.K.) wil weten wat Rotterdam bijgedragen heeft. Spr. vraagt zich af of er nog wel luchtafweergeschut te krygen is. De VOORZITTER. Wy willen dit doel zoo veel mogelyk steunen. B. en W. is dit tegen over de burgery verplicht. Rotterdam heeft een bedrag van 100.000 goedgekeurd. Ook dit voorstel werd hierna z.h.s. aange nomen. De pauze werd eenigszins veraangenaamd doordat de raadsleden en verslaggevers bij hun thee een appelbol en een sigaar vonden ter gelegenheid van de geboorte van eer zoon in het gezin van den heer Th. J. L. v. d. Berg. i^Iamens de raad werd aan het gelukkige gézin een telegram en bloemen gezonden. Benoemingen. De uitslag van het stembureau i.z. de be noemingen hadden de volgende resultaten: Benoeming van een lid van de Commissie voor het Gemeentelijk Grondbedrijf. Benoemd werd de heer J. Bergman S.D. A.P. met 27 stemmen. Benoeming var. een lid van de Commissie bedoeld in artikel 120 van de Bouwverorde ning der gemeente Schiedam 1918. Benoemd werd de heer C. Janse R.K. met 21 stemmen. Benoeming van leeraren aan de Gemeen telijke Nij verheidsavondschool. Voorgedragen worden de heeren: G. Ho venkamp, G. W. de Lange, en J. Kemp voor een definitieve benoeming; en M. G. Glans dorp, A. Adelaar, F. van Dijk; H. J. Bal, H. van der Waal, K. H. Stad, P. van Schagen en G. van Marion voor een benoeming tot den aanvang van den cursus 1940/41. Allen werden benoemd met algemeene stemmen. Benoeming van den heer N. J. van der Kraan tot opzichter 2e klasse bij den dienst van gemeentewerken. Met algemeene stemmen werd de heer v d. Kraan benoemd. Benoeming van een onderwyzeres aan de 2e Centrale School voor het 7e leerjaar. Voorgedragen worden: 1. mej. J. H. can den Bos; 2. mej. J. L. Kat; en 3. mej. C. A. Schoenmakers. Mej. v. d. Bos werd met algemeene stem men benoemd. Het volgende punt. Voorstel van B. en W. a. tot 'het verleenen van een crediet van f 600 ten behoeve van het treffen van eenige voorzieningen voor het Gemeente-Zieken huis ter bescherming tegen luchtaanvallen b. tot wijziging van van kapitaaldienst der gemeente-begrooting, alsmede van de be grooting van kapitaalsontvangsten en -uitga ven en van de bedrijfsbegrooting van het Gemeente-Ziekenhuis voor heit loopende dienstjaar. Werd z. h. s. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de bij raadsbesluit van 25 Juli 1939 vastge stelde begrootingswijziging (kapitaalsdienst) voor het loopende dienstjaar, betreffende het crediet inzake de kosten, verbonden aan de Luchtbescherming. De heer COLL (Comm.) dringt aan op het aanleggen van meer schuilloopgraven ZE ZIJN ER WEER! Het prachtwerk van de Actie voor God. 416 bladzijden, 225 platen. Koopt vandaag nog. Voor het te laat is. Hoogstraat 50 Schiedam Telefoon 69663 De heer v. DUINHOVEN (S. D. A. P.) wijst er op dat volgens deskundigen overdekte sdhuilloopgraven veel gevaarlijker zijn dan open loopgraven. De heer P. MAK (A. R.) zegt dat men de loopgraven moet zien als schuilloopgraven, verder niet. Zij dienen voor menschen die op straat zijn en niet in een woning kunnen komen. Het groote gevaar is het scherfgevaar. Daar vallen de meeste slachtoffers. De loop graven dienen niet voor de bewoners die in hun woning zijn, maar alleen voor hen die op straat zijn en niet spoedig in huis kunnen komen. Ook dt voorstel werd z. h. s. aangenomen. Voorstel van B. en W. a. tot het verleenen van een crediet van 225 voor het maken van een rijwielberg plaats in den tuin achter den Gemeentelijken Woniingdienst, ten behoeve van de bureau aan de Nieuwstraat b. tot wijziging van de gemeente-begroo ting voor het dienstjaar 1939, model D. 225. Z. h. s. aangenomen. Onder de ingekomen stukken kwam o. m. voor Van B. en W. voorstel dd. 30 Mei 1939, om afwijzend te beschikken op het verzoek van de afdeeling Schiedam van den Nederl. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters om, met het oog op den slechten toestand van het koffiehuisbedrijf, de belas ting, verschuldigd voor het ten gehoore brengen van radlomuziek in de koffiehuizen, af te schaffen. Dienovereenkomstig te besluiten. De heer A. VAN DUINHOVEN (S. D. A. P.) zegt, dat de radlomuziek wordt beschouwd als een attractie. Spr. beschouwt dat niet zoo. Dat de caféhouders daarvoor een extra be lasting moeten betalen vindt spr. onjuist. Wat men daar hoort kan men overal be luisteren. De heer mr. P. M. J. NOLET (R. K.) vraagt hoe hoog de financieéle bezwaren voor de gemeente zijn als deze belasting wordt afgeschaft. Wethouder T. SLAVENBURG (C. H.) Het gemeentebestuur heeft erkend dat de café houders zwaar belast zijn en Schiedam is er toe overgegaan de personeele belasting voor deze bedrijven met 1/3 deel te verlagen. Op dit verzoek afwijzend te beschikken, is gedaan omdat het rijk verschillende bepa lingen zal gaan stellen in verhand met de koffiehuiishouders. De opbrengst van deze belasting was over 1938 ƒ5183.50. Spr. advi seert met het advies van B. en W. mee te gaan. De heer v. DUINHOVEN (S. D. A. P.) vraagt de ra-(diobelasting voor de caféhouders te -halveeren. De VOORZITTER verzoekt de gang van zaken in dezen af te wachten. De raad vereenigt zich hiermede. De vergadering wordt hierna gesloten. Blijkens advertentie elders, in dit blad moeten alle bouwvak arbeider-s op 10 en ±"2 October hun vacantie-bo-rmenboekje later» control eer en op de in die advertentie aan gegeven plaats en -tijd. Het is van groot belang, dat de arbeiders hieraan gevolg geven, aangezien de patroon» bij aanneming van personeel er op zullen letten of de boekjes gecontroleerd zijn. Hockey-programma van morgen; Heeren I: Excesior 1Tempo 3 12 uur. Dames: AeolusExcelsior 2 12 uur; Noad Excelsior 3 12 uur. (Buiten verantwoordelykheid der Redactie) De mobilisatie-oproep voor de burgert van Schiedam door het Comité, dat byee'j" geroepen is, om het tehuis voorr de mU' ren te Schiedam bewoonbaar te maken, "e U allen zeker gelezen. Dit Comité heeft niet tot doel; 1 ver schaffen, maar wèl om de benood^0®. gelcten te verzamelen voor: zitgelegenhcid' Prac- tisch en solide is, tafels, waar»®" Plaats ge nomen kan worden, zoowel vo e*en als voor correspondeeren; laken»' le de dekens voor vuil worden eenigsH"s °®waren, voor waar geen overbodig to»!"® Leden, die zich be»6'^1 ar Willen stel len, o.m. b.v. in een straten by de le den een lyst aan te P1, ^et toestemming van autoriteiten, w°™en beleefd verzocht zich omgaand a011 onderstaand adres op te geven. *4?+ Ook kunt H gltten> klein of groot in en veloppe doen, en eveneens aan onderstaand adres bezof®ed" Leden val? Vrouwenbond, de minste gift zal dankbaar aanvaard worden. Laten wu niet achterblyven by andere VrouWen" Vereenigingen hier ter stede, maar toonen; We allen „iets" over hebben voot de militairen. Mevr. C. PLUYM—HOEDEMAKER Presidente R. K. Vr. B. Comité-lid. Een vergiftige slang. Is dat uw dank mijnheer Clay? gaan jullie nu alsjeblieft zoo vlug mogelijk weg I Zoo dat is beter werk I Kunnen we vannacht hier slapen 7 Neen, schiet maar op en vlug ook. lezoo. kleiner gemaakt. HU* Iets kouder. 3 Voor het geheêle land: p Betrokken tot zwaar of half bewolkt, aanvankelyk plaatselijk eenige regen, 3 iets kouder. Meest matige wind uit Oostelyke T richtingen. 2 Voor de wielrijders. 1 ZONDAG. i Zon op 6.14. Zon onder 17,21. 3 Maan op 0.20. Maan onder 14.59. p Wielryders lichten op van 17.51 tot 5.45. 3 I MAANDAG. §5 Zon op 6.15. Zon onder 17.19. 77 Maan op 1.38. Maan onder 15.30. a Wielryders lichten op van 17.49 tot P 5.46. a -illl Schiedam. Monopole: Het rooversnest en Vorstelijke emigranten (boven i8 jaar) Passage: Drie vrouwen en Verdi en Ploeg der gedoemden. IïERKBERICHT. Heden de 19de Zondag na Pinksteren en de tweede Zondag van de maand. De Vroeg mis is te half 8 en de Hoogmis te 10.10 uur. Onder de H.H. Missen de maandelijksche collecte voor de eigen armen, 's Avonds om 7 uur Marialof met Getoberoefeningen. Maandag Kruisvaart. Dinsdag congregatie voor de meisjes, na het Lof K-J-M.V. Woensdag, feest van het Moederschap van O. L. Vrouw. Om half 10 uur gezongen H. Mis met Veni Creator en huwelijksinzege ning. Donderdag om 7 uur gezongen Jaargetijde en te half 10 uur gezongen H. Mis met Veni Creator en huwelijksinzegening. De kinde ren komen biechten te 12 uur en de algem. H. Communie der kinderen is Vrijdag onder de H. Mis van kwart voor 8 uur. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 45 en vaTT half 78 uur. MEDEDEELINGEN. lederen avond 7 uur Lof ter eere van Ma ria met Rozenhoedje, Litanie en gebed tot den H. Jozef, Patr ion der H. Kerk. De zelatricen van het Kruimeltjesfonds gelieven deze week de offertjes aan de pas torie af te dragen. Deze week gelieven de heeren van het Universiteitscomité rond te gaan ten bate van het vaderlandsche belang van een volledige Katholieke universiteit. Intenties der H.H. Missen. ZONDAG half 8 uur M.D. voor de wed- Brinkman—Heijdra 10.10 uur H.D. VOOl' hot geestelijk en tijrtelyu ««stay,, Apr par0_ MAANDAG 7 uur W.D. voor Petrus van Leeuwen 8 uur H.D. voor de meest verla ten zielen. DINSDAG 7 uur H.D voor Henricus Lans bergen, lid v. d. Levensverz. „Utrecht" 8 uur M.D. voor Arie Lansbergen Jaczn. WOENSDAG 7 uur H.D. voor beider overl. vaders 8.15 uur uitreiking der H. Commu nie en Rozenhoedje 9.30 uur H.D. tot in tentie van bruidegom en bruid. DONDERDAG 7 uur gez. Jrgt. voor Cor nells Adrianus Lansbergen 8.15 uur uit reiking der H. Communie en Rozenhoedje 9.30 uur H.D. tot intentie van bruidegom en bruid. VRIJDAG 7 uur W-D. voor Antonius Goe man 7.45 uur H-D. voor Cornelia Lans bergen (N.) ZATERDAG 7 uur W.D. voor Petrus van Leeuwen '8 uur 'rgt. voor Quirinus Heins- broek. ZONDAg half 8 uur H.D. voor Henricus Lansberg6", hd van den R.K. Volksbond 10.10 uur H.D. voor het geestelijk en tijdelijk welzi)n r parochie. Een eminent Katholiek Belang/ Als een der instellingen om het Katholie ke Cultuurleven in onze stad te bevorderen, is de Katholieke Volksuniversiteit reeds vele jaren met groot nut Werkzaam. Het vorige jaar heeft de Katholieke Volksuniversiteit een hoofdcursus opgezet onder den titel „Het Katholicisme". Daarby werd eerst de Kerk in haar verschillende aspecten behandeld en daarna het indivi du, dat lid is van de Kerk, de Katholiek. Dit jaar voert de hoofdcursus van de K. V. U. onze gedachten terug naar St. Willi- brord, die ruim twaalf eeuwen geleden als verkondiger van het christelyk geloof on zen vaderlandschen bodem betrad. In een 12-tal lessen zullen de drie docenten, Dr. Aug. de Vries, Dr. B. Kruitwagen O.F.M. en L. J. Rogier, ons doen zien, hoe ongelooflijk moeilijk het werk van onze eerste geloofs verkondigers is geweest, hoe ons volk lang zamerhand van den zuurdeesem van het Christendom is doortrokken en welke ram pen daarna die Katholieke volksgemeen schap hebben getroffen, doch hoe ondanss alles, juist door dien strijd en die moeilijk heden, de Katholieke Kerk in Nederland tot den tegenwoordigen bloei is gekomen. Donderdag 12 October zal deze hoofdcur sus een aanvang nemen. De avonden be ginnen om half 9 precies en worden gegeven in het St. Rosalia-huis, Leeuwenstraat 33. Wij vestigen op dezen hoofdcursus ander maal de aandacht, omdat wij overtuigd zijn, dat het volgen van dezen cursus de gehecht heid aan de Roomsche Moederkerk zal ver sterken en het welslagen van dezen cursus dus een eminent Katholiek belang beteekent. Juist in deze moeilijke tijden, nu helaas allerlei dagelijksche zorgen de belangstelling voor het meer ideëele op den achtergrond dringen, moet het werk van de Katholieke Volksuniversiteit krachtig gestimuleerd wor den. Het secretariaat van de K.V.U. is geves tigd in het Kath. Centraal Bureau, Wolfs- hoek 6, Tel. 15346. Daar kan men zich op geven als cursist of als lid en op die wyze het Katholieke cultureele leven in onze stad bevorderen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2