X TIM TYLER EN SPUD. Op zoek naar de bende van Evans. 44 f m 1 Weerverwachting. STADSNIEUWS. ROTTERDAM. BERUCHTE INBREKERS STAAN TERECHT. DINSDAG 10 OCTOBER 1939. AARTSBROEDERSCHAP DER HEILIGE FAMILIE. ZILVEREN PROFESSIEFEEST. „DAT IS SCHIEDAM". „DIE SCHöPFUNG". HET SINGELKWARTIER. RIJKSPOSTSPAARBANK. BURGERLIJKE STAND VALSCHE MUNTERS. Zwaardere straffen geëischt door den Advocaat-Generaal. HET ORANJE-MAGAZIJN. Welke resultaten werden bereikt. ZIEKENVERPLEGING IN HUIS. HET DAK OP HET HUIS. ROTTERDAMSCHE FLITSEN. Wat de zetkastelein aan het het licht bracht. LAGER ONDERWIJSWET 1920. DIEFSTAL UIT EEN AUTOMAAT. Weinig verandering. Voor het Zuiden: Betrokken tot E half bewolkt. Geen regen van be- E teekenis. Zwakke tot matigen ver- E E anderlijke wind. Weinig verande- E H ring in temperatuur. E Voor het Noorden: Betrokken tot zwaar bewolkt. Geen regen 1 van beteekenis. Meest matige wind uit Oostelijke richtingen. Weinig jË verandering in temperatuur. Stormivaarschuwingsdienst. H Geseind van De Bilt 10 October E te 8.25 uur aan alle posten: E „Attentiesein neer". ■■3 WOENSDAG. Zon op 6.18. Zon onder 17.15. 1 Maan op 4.22. Maan onder 16.26. 1 Wielrijders lichten op van 17.45 |j tot 5.50. g noteering moutwijn en spiritus. JUBILÉ. Viering 80-jarig bestaan. Gisterenavond heeft de Mannéncongre- gatie van de H. Familie van het Frankelan-d de viering van het 80-jarig bestaan besloten. Donderdag- en Vrijdagavond werd begon nen met een triduum, dait geleid werd door den zeereerw. pater Loos C.ss.R. Zondag morgen om half 8 had een gezongen H. Mis plaats waaronder zoo goed als alle leden tei H. Tafel naderden, 's Avonds had de sluiting van het triduum plaats. Tot besluit van de feestelijkheden had gisterenavond in den R. K. Volksbond een feestavond plaats. De zaal was geheel gevuld. Onder de aanwezi gen merkten wij o.m. op de besturen der andere afdeelingen der H. Familie-congre gaties en verschillende H.H. Geestelijken. De avond werd geopend door den direc teur, den zeereerw. heer Rector H. F. Cop- pens, die een kort welkomstwoord sprak. Hierna voerde de R. K. Zuider-Tooneelkring het Amerikaansche blijspel op, „Op de 7e van de 7e", door H. Graven. Het drie be drijvige tooneelspel, wat draait om de erfe nis van 12 millioen, werd op de juiste wijze ten tooneele gebracht en oogstte veel succes. Wel laat, maar zeer voldaan, gingen allen huiswaarts. Zondag 15 October a.s. hoopt Zuster Edël- burga (Antonia, Francisca Pastijn), priorin van Huize „St. Liduina" haar zilveren pro- fessiefeest te vieren. In 1914 werd de jubilaresse in het Moe derhuis te Voorschoten geprofest. Haar eer ste standplaats was Den Kelder, waar zij vele jaren aan de school was verbonden. Van daar werd zij overgeplaatst naar Tiel, waar zij overste werd over het ziekenhuis en de scholen. Van hieruit werd zij aangewezen tot overste van het Moederhuis te Voor schoten. Later weer werd de jubilaresse benoemd tot overste te Volendam. Sedert eenige weken is Zuster Edelburga priorin van huize „St. Liduina" te Schiedam. De jubilaresse, die overal, waar zij ge staan heeft zeer bemind was, begon haar loopbaan bij den aanvang van de wereldoor log. Haar zilveren professiefeest viert zij weer onder oorlogsomstandigheden. Mogen deze omstandigheden zich spoedig wijzigen. Het zij de jubilaresse gegeven haar zegenrijk werk voort te zetten in een tijd van rust en vrede. De drie groote huldigingsavonden, ter ge legenheid van het 40-jarig Priesterfeest van dep hoogeerw. heer Deken A. J. C. Schraag zuilen plaats vinden op Dinsdag 7, Woensdag 8 en Donderdag 9 November a.s. in het Passage-theater. Op deze avonden zal de hiervoor speciaal geschreven revue „Dat is Schiedam" worden opgenvoerd. Donderdag a.s. geeft de Geref. Ora.u. jib- vereeniging ,,Laus Deo" in den R. K. Volks bond een uitvoering van „Die Schöpfung van Jos. Haydn. Zaterdagavond geeft de vereeniging „het Singelkwartier" in den R. K. Volksbond een feestavond. Het bestuur heeft het detache ment militairen uit Schiedam uitgenoodigd deze avond bij te wonen. Een dankbaar ge bruik zal hiervan gemaakt worden. Aan het kantoor der posterijen te Schie dam werd in den loop der maand Sept. 1939 op spaarbankboekjes ingelegd 65.187,75 en terugbetaald 115.191,85. Derhalve 50.004,10 minder ingelegd dan terugbe taald. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 45. GEBOREN: Johanna M., d. van F. A. Schlarmann en P. J. S: Weber, Gordonstraat 15. Wilhelmina A. M., d. van J. J. S. En- gering en P. A. Zijdenbos, Nieuwe Haven 123. Anton M. en Jan P„ zoons van G. A. Jongebreur en G. J. van Tilborgh, Boerha- velaan 1. Carel A., z. van J. F. Jeene en J. de Pater, Nassaulaan 75. Joannes A., z. van C. Holleman en J. C. L. Wegman, Rid- derkerkschestraat 7. Berdina C. H., d. van H. Mulder en C. A. Hanselman, Rotterd. dijk 3i. Christl M., d. van J. J. Blom en A. M. Hilker, B. K.laan 255. Hilda N., d. van J. Smit en M. Claes, P. Potterstraat 44. Margaretha G., d. van J. M. J. Mee- der en J. H. A. Zoetmulder, Jacob Maris- straat 7. OVERLEDEN: A. Timmermans 81 j„ Pr. Mauritsstraat 8. P- Vrijhof 72 j. wed. van G. Verboom, Westvest 78. G. W. A. Rijn bende 80 j., Nassaulaan 75. M. M. Vol, 65 j. echtg. van C. N. G. Reijgersberg Nieu we Haven 159. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëcle af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. In het begin van dit jaar was er in Rot terdam een zeer groot aantal valsche gul dens en rijksdaalders in omloop en de Rot- terdamsche politie deed dan ook een goede vangst, toen zij bij een inval in een woning in de Escampstraat, een complete installatie tot het vervaardigen van valsche munten aantrof. De bewoner, de 46-jarige broodbezorger J. W. B„ werd gearresteerd en hij is we gens valsche munterij en het uitgeven van valsche geldstukken door de Rotterdamsche rechtbank veroordeeld tot een gevangenis straf van vijf jaar. De officier van justitie, die negen jaar gevangenisstraf had ge ëischt, teekende van dit vonnis hooger be roep aan, en de advocaat-generaal bij het Haagsche Gerechtshof mr. J. H. Polman, requireerde dezelfde straf als de officier van justitie. Verdachte is geen onbekende bü de poli tie, aldus de advocaat-generaal en ook het valsche munten heeft hij thans niet voor het eerst gedaan. Hij is in 1933 voor het zelfde misdrijf tot twee en een half jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De verdediger, mr. A. M- Stuyt, drong op een lichtere straf aan. Verdachte, die aan vankelijk houtbewerker is geweest, werd door een beruchten valsche munter in de geheimen dezer kunst ingewijd en toen hij werkloos werd, is de verleiding voor hem te groot geworden. De broer van dezen verdachte moest ver volgens terecht staan. Hem was ten laste gelegd, dat hij een van de valsche rijks daalders in een chocoladewinkel had uit gegeven. Ook hy had zich al eens aan dit zelfde misdrijf schuldig gemaakt. Thans ont kende hij evenwel en hij is door de Rot terdamsche rechtbank van het ten laste ge legde vrijgesproken. De officier had in deze zaak ook hooger beroep aangeteekend en zoo moest hij heden voor het Haagsche ge rechtshof terecht staan. De juffrouw uit den winkel, die den val- schen rijksdaalder had ontvangen, herkende verdachte pertinent als den gever daarvan. Zij had hem ook dadelijk van de politie foto's herkend. „Met deze herkenning staat of valt de beschuldiging tegen dezen verdachte", zeide de advocaat-generaal in zijn requisitoir, „maar de herkenning is zoo positief, dat er geen twijfel overblijft. De ontvangen rijks daalder vertoonde voorts vrijwel dezelfde kenmerken als de collectie valsche munt stukken, welke bij zijn broer in beslag is genomen, met wien verdachte in één huis woonde. Spr. achtte verdachte dan ook schuldig en vorderde een gevangenisstraf van drie jaar. De verdediger, mr. F. J. A. M. Mertens, betoogde, dat men hier te maken heeft met de verklaring van slechts één getuige. Wat er voorts ook van deze herkenning zij, merkte pleiter op, zoo men aanneemt, dat verdachte inderdaad dien valschen rijksdaalder heeft uitgegeven, dan staat nog geenszins vast, dat hij ook geweten heeft, dat die rijksdaalder valsch is geweest. Verdachte is pas veertien dagen na het uitgeven van dien rijksdaalder zoo men dat als een vaststaand feit aan neemt gearresteerd. In die veertien dagen heeft de politie hem, evenals voor dien tijd, voortdurend geschaduwd. Toen is in het geheel niet gebleken, dat hij andere valsche geldstukken heeft uitgegeven. Dit eene geval staat dus op zichzelf en het opzettelijk uit geven van het geld is hier, aldus pleiter, allerminst bewezen. Uitspraak in beide zaken 23 October. Blijkens het verslag over de resultaten van het Oranjemagazijn, georganiseerd door het Rotterdamsch Vrouwen-Comité bij gelegen heid van de geboorte van de tweede Oranje telg, heeft dit initiatief in alle opzichten aan de gestelde verwachtingen beantwoord. Dank zij de bekende Rotterdamscne of fervaardigheid konden op 5 en 7 Aug. ruim 1500 gezinnen met geschenken worden ver rast. Aan geldelijke giften werd ontvangen 1003,40 en vele levensmiddelen, kleeding- stukken, uitzetten e.d. Uitgereikt werd 600 levensmiddelen-pak ketten, 280 kinderlevensmiddelenpakketten, 54 kleedingpakketten, 657 gedenkbordjes, 26 op 5 Augustus geboren babies kregen een uitzetje, 37 a.s. moeders, die op dien dag jarig waren, kregen een baby-uitzet. De uitgaven bedroegen in totaal 1027,85 zoodat er een nadeelig saldo is van 24,45. Het Comité ter behartiging van Nationale Belangen had zich bereid verklaard een eventueel tekort tot een maximum van 300 te garandeeren. Woensdag a.s. vangt bij de Katholieke Volksuniversiteit een cursus aan over het thuis verplegen van zieken. De cursus om vat 3 lessen waarin o.a. behandeld zal wor den: het gebruik van verschillende verple- gings-artikelen, die door de Wijkverpleging worden verschaft. Eenige handgrepen: trachten voorkomen van doorliggen, opnemen van temperatuur, aanleggen van waterverbanden enz. Tenslotte zullen enkele aanwijzingen ge geven worden over het gebruik van het volks-gasmasker. De lessen worden gegeven op 3 achtereen volgende Woensdagavonden door Zr. M. E. Peters-Kalf in het Instituut St. Lucia, Aert v. Nesstraat 29 te 8.15 uur- Het is eigenlijk ongemerkt gebeurd. In een tijd, toen bulletin op bulletin tegen de ruiten werd geplakt en men ongeduldig krant en radio uitzending afwachttej omdat er ieder oogenblik iets nieuws plaats vond. Toen wij Rotterdammers, op onzen weg door het centrum naar huis of naar kantoor, weer eens omhoog keken langs den geweldi gen bouw van de flat op het van Hogen- dorpsplein, hadden we het eigenlijk nog niet eens in de gaten aar bij nader toezien bleek het toch zoo te zijn. Het dak stond op het huis. In een periode, waarin iedereen verwacht te dat alles zou worden stilgelegd, werd een interessant stuk werk voltooid. Immers wan neer eenmaal het dak op het huis staat, volgt de rest van zelf. En naar absoluut zeker is, komt het Erasmus-huis klaar en heeft Rotter dam in zijn centrum den eersten, echten wol kenkrabber. Die wolkenkrabber staat er nu als een symbool van de toekomst. Immers, alles wijst er op, dat op den Coolsingel de gebouwen steeds meer de hoogte in zullen gaan. Behal ve de Beurs zijn daar het gebouw van de Rotterdamsche Bank en het café Pschorr, die al meedoen in de klimpartij. Vier en veertig meter hoog is het Erasmus Huis, dus enkele meters hooger dan het ver maarde Witte Huis, eens Rotterdam's glorie en den toeristen aanbevolen als het hoogste kantoorpand in Europa. Met een slag heeft het een stadsbeeld veranderd, dat ons langen tijd heel indrukwekkend toeleek. Maar zoo wel Passage dat wonder eener vorige Het Erasmus torengebouw op het van Hogendorpsplein in aanbouw. Zeven zware jongens die zich in den laatsten tijd aan verschillende inbraken hebben schuldig gemaakt, hebben zich voor de rechtbank te verantwoorden gehad. In den nacht van 21 op 22 April werden de de 44-jarige Adrianus D. en de 50-jarige Gerrit H. betrapt toen zij zich op het dak bevonden van de papierwarenfabriek van de firma Hoffman aan de De Ruyterstraat. Zij waren toen samen met den 27-jarigen zet- kastelein Pieter J. v. d. P. Zij waren volledig uitgerust voor een flinke inbraak. In het pand waren reeds een paar zuurstofhouders bin nengebracht, die moesten dienen voor het opensnijden van de brandkast. Het door de politie ingestelde onderzoek bracht aan het licht, dat zich in de zaak van den zetkastelein aan den Breede Hilledijk een geheime bergplaats bevond, waar zich de modernste inbrekerswerktuigen bevonden, waaronder men snij-apparaten aantrof, zuur- stofcylinders met de noodige slangen en ma nometers, alsmede dekzeilen, die gebruikt werden om het licht, dat bij het autogenisch snijden ontstaat, af te dekken. Op het dak van de fabriek van Hoffman had de politie een touwladder aangetroffen, die bevestigd was met een haak, van hetzelf de maaksel als de politie had aangetroffen bij een inbraak die in den nacht van 4 op 5 April had plaats gehad in een kantoor aan den Stationsweg, waar een poging om de brandkast open te snijden, niet gelukt was. Als verdacht van deze inbraak waren reeds dadelijk Adrianus D. en Gerrit H. aangehou den, doch omdat er geen bewijs tegen hen te krijgen was, moesten zij weer op vrije voeten gesteld worden. Na zijn aanhouding is de zetkastelein gaan praten en uit zijn mededeelingen is men te weten gekomen, det de aangehoudenen nog veel meer op hun kerfstok hadden en toen kwam er ook opheldering omtrent een in braak, die acht jaar geleden in den nacht van 18 op 19 Juli 1931 was geschied in het kan toor achter de slagerij van de firma P. van Kleef aan den Binnenweg hoek Zwarte Paar- Burgemeester en Wethouders van Schie dam, brengen ter openbare kennis: dat de Gemeenteraad in zijne op 6 Octo ber 1.1. gehouden openbare vergadering be sloot: a. gunstig te beschikken op het verzoek van de Vereeniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs aldaar, om overeenkomstig het bepaalde in de artikelen 72 e.v. der La ger Onderwijswet 1920 de benoodigde gel den beschikbaar te stellen voor de aan schaffing van leermiddelen in verband met de uitbreiding van het aantal leerlingen van haar U. L O. School aan den Singel 24, b. afwijzend te beschikken om die mede werking te verleenen voor de aanschaffing van een naaimachine ten behoeve van ge noemde school. Ingevolge het bepaalde in het 2e lid van artikel 76 van genoemde wet, kan ieder in gezetene binnen 30 vrije dagen na heden van Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid- Holland in beroep komen. SCHIEDAM, 10 October 1939 destraat, waar uit een brandkast een bedrag van 5800 gulden was weggenomen. Deze inbraak heeft de rechtbank het eerst behandeld. Hierin traden allereerst als verdachten op de 44-jarige Adrianus D, gedetineerd, en de 50-jarige Jos G, die zich door verbuiging van een paar ijzeren staven en vernieling van een deurpaneel toegang hadden verschaft tot het kantoor achter de slagerij der firma P. van Kleef, waar zij met behulp van valsche sleu tels de brandkast hadden geopend. De benadeelde, getuige B. P. de Kleef ver klaarde dat als regel des Zaterdagsavonds na het sluiten van den winkel een groot bedrag in de brandkast werd opgeborgen. Het geld ging in twee kistjes, die geplaatst werden in de binnen-casette van de brandkast, welke met twee verschillende sloten gesloten werd. De inspecteur van politie J. J. Maandag verklaarde, dat uit het onderzoek is geble ken, dat de zetkastelein v. d. P, die acht jaar geleden kantoorknecht bij de firma van Kleef was, de inlichtingen verstrekt heeft aan een broer van Adriaan D. Deze v. d. P. heeft ook gezorgd voor de afdrukken waar naar de sleutels van de brandkast werden gemaakt. De valsche sleutels werden door bemiddeling weer van den broer van Adriaan D. aan v. d. P. gegeven die ze paste. Dat is eenige malen geschied alvorens het mogelijk was met deze sleutels de brandkast open te maken. Verdachte Adrianus D. geeft toe, dat hij de sleutels heeft gemaakt naar afdrukken, die hij van zijn broer Henk had gekregen. In totaal waren er drie sleutels noodig, twee voor het openen van de deur van de brand kast en een derde voor de binnencassette. Op een Zaterdagnacht in Juli is verdachte met Jan G. het pand binnen gekomen. Uit de kast heeft hij twee geldkistjes weggeno men. Nadat beiden het pand weer verlaten hadden is men met een auto, die buiten op hen wachtte, gereden naar verdachte's kost huis, waar de buit in zessen is verdeeld. Verdachte Joos G. legde eveneens een bekentenis af. Vervolgens moest terecht staan de 27- jarige zetkastelein Pieter J. v. d. P. die acht jaar geleden, toen hij kantoorknecht was bij de firma Van Kleef, de inlichtingen omtrent het aanwezig zijn van veel geld en de afdruk ken waarvan de noodige sleutels konden worden gemaakt aan Henk D. had ter hand gesteld en die tevens herhaaldelijk de valsche sleutels had gepast. Ook deze verdachte bekent. De president, mr. J. G. Huyser, uit er zijn verwondering over dat deze verdachte, toen hij 17 jaar oud was, al omgang had met inbrekers als Adrianus D. Het is meer dan schandelijk, zegt de president. De valsche sleutels. De 24-jarige vertegenwoordiger Henk D„ die ook wegens medeplichtigheid aan deze inbraak terecht staat, geeft toe, dat hij met den kantoorknecht v. d. P. had afgesproken, dat deze de afdrukkep zou leveren naar welke de valsche sleutels moesten worden gemaakt. Die sleutels, welke door zijn broer Adrianus werden gemaakt, moesten herhaal delijk geprobeerd worden alvorens zij pasten en voor dat passen had verdachte ook telkens zijn bemiddeling verleend. Tenslotte had hij in den nacht dat de inbraak gepleegd werd nog op den uitkijk gestaan. Omstreeks vijf uur; toen het karwei was afgeloopen, is ver dachte samen met zijn broer en Joos G. naar het kosthuis gereden, waar de buit gedeeld werd. Het blijkt, dat deze verdachte toen nog gebracht heeft een bankbiljet van 1000 achterover te drukken", maar Joos G. had het in de gaten, waarop Henk D. het wilde doen voorkomen alsof hij alleen maar naar het nummer wilde kijken. Hij ivist van niets. De laatste verdachte in deze serie is de 52-jarige chauffeur Evert W., die de heeren naar hun werk zou hebben gebracht en hen opk weer zou hebben afgehaald. Deze verdachte zeide van niets te weten. De eerste getuige in zijn zaak Joos G. die hem voor het karwei zou hebben aan genomen en die hem later ook het zesde deel van de buit, ruim 900 zou hebben ge bracht, maar toen Joos G. voor het hekje stond, deelde hij mede, dat G. zich daartoe niet zou leenen. De president maakte den getuige er opmerkzaam op, dat hij bij weigering zou hunnen worden gegijzeld, maar de rechtbank voelt zelf niet veel voor een getuige, die in dezelfde zaak ook verdachte is. Van het getuigenis van Joos G. wordt dus afgezien. Henk D. zegt te weten dat Joos G. den chauffeur aangenomen heeft. Hij weet dat die man een snorder was, die met den naam Evert van den Dijk werd aangeduid. Per tinent herkennen kan getuige verdachte echter niet. Adrianus D. zegt zich met de voorbereiding niet te hebben bemoeid. Hij is dien nacht in een auto gestapt en hij heeft den chauffeur alleen op z'n rug gezien. De zitting wordt daarop geschorst. In de middagzitting zal de vertegenwoor diger van het O. M., mr. H. A. J. Reumer, requisitoir in deze zaken nemen. eeuw als de Bijenkorf zijn er door ge dwongen, een toontje lager te zingen. Eens domineerde de schepping van Dudok van Heel den Coolsingel, thans is het een andere schepping van dezen bouwmeester, die alle aandacht opeischt. De Rotterdammers doen nu aan „rubber necking Hiermee bedoelen de Amerikanen het alsmaar omhoog kijken naar de toppen hunner wolkenkrabbers. Heel wat onzer heb ben bijna een stijven hals gekregen van het afzoeken der in den hemel borende lijnen van het Erasmus-Huis. En hierbij vroegen ze zich om strijd af, hoe dit nieuwe gebouw er zal uitzien, wanneer het heelemaal klaar is. Ze zagen de grijswitte bekleeding der bui tenmuren en keken evn met stillen schrik naar de nieuwe beurs. Zal het iets dergelijks worden?, vroegen ze zich af Naar het zich laat aanzien, zal het Erasmus Huis niet zulk een twistappel worden als het product van architect Staal. Het doet nu reeds heel wat gematigder aan, minder re- volutionnair, minder uitdagend modern. Welk een verschil inmiddels met dat an dere Erasmus Huis in de Wijde Kerkstraat. Daar een miniatuur-deurtje en miniatuurra- men, een gevel, slechts enkele meters hoog, weggedoken in een hooge huizenrij. Het her innert aan den tijd, toen Rotterdam een lan delijk, bedrijvig stadje was van huisjes met trapgeveltjes en luifels. Ze staan betrekkelijk dicht in elkanders nabijheid het oude en het nieuwe Erasmus- Huis. Maar het een zou gemakkelijk in de vestibule van het andere kunnen staan Vroeger een verdieping, nu twaalf verdie pingen. Voorheen enkele vierkante meters woonruimte, thans drie honderd vierkante meter voor elke etage. Zou het huidige bouwsel even lang stand houden als dat, waarin de groote humanist het levenslicht aanschouwde? En wat zou Erasmus er wel van zeggen? Het is heel goed mogelijk, dat hij uit onze bewondering voor het nieuwe Erasmus Huis een postscriptum voor zijn „Lof der Zotheid" zou distilleeren Het door ons zoo hoogelijk bewonderde to renhuis zou hem, gewend aan meters dikke muren van middeleeuwsche kasteelen en bi- bliotheeken, nogal wankel lijken. De muren van het Erasmus Huis zijn slechts anderhalve centimeter dik. Dit is het gevolg van den betonbouw. Dien kende men nog niet, toen het Witte Huis werd gebouwd. En daarom maakte men muren van anderhalven meter dikte. Het zit hem inmiddels hier niet voorname lijk in de dikte der muren, maar in een economische exploitatie. Wanneer die gelukt gaat het goed met Rotterdam. Een luikje vernield. Automaten kunnen een uitkomst zijn, als je met geld in den zak loopt en er zijn geen winkels open om je verlangens naar mond- geneugten te bevredigen. Het eenige bezwaar is, dat de automaat alleen dubbeltjes of kwartjes slikt en om nu dit bezwaar te on dervangen, hebben sommige winkeliers een speciaal wisselluikje gemaakt, waardoor na een druk op den knop een geheimzinnige hand verschijnt, die je gulden af riks accep- teert en er wisselgeld voor in de plaats geeft. Een dergelijK TuiKje ls Zondag- avond den banketbakker S. T. aan den Sta- tenweg noodlottig geworden. Een zevental jongens zag kans het luikje te vernielen. Toen verscheen er ook een geheimzinnige hand, maar van de verkeerde zijde, n.l. van buiten. En deze wist den sleutel te grijpen, waarmee de deur geopend kon worden. Het septet is daarop den winkel binnengedrongen om zich kosteloos aan de chocolade te goed te doen. Eerst toen er een volgende klant, een mi litair, voor den automaat verscheen, namen de jongens ijlings de vlucht. De gewaarschuw de banketbakker stelde een onderzoek In en kwam tot de conclusie, dat hij voor een be drag van drie gulden aan chocolade miste. Hij heeft toen aangifte bij de politie gedaan zijn automaat weer gevuld en wacht nu op zooveel afzet, dat hij het verdriet over zijn verlies spoedig te boven komt. R. K. ZWEMVEREENIGING L.A.C. De verschillende zwemuren en condities. Het bestuur van de L.A.C. schrijft ons: Voor velen is de R.K. zwemvereenifr^ L.A.C. (voor Rotterdam en omstreken) g onbekende meer. Toch blijkt het, da* een groote categorie katholieke z gen is, die nader wenschen te ge" licht omtrent de verschillende n en de condities, aan het lidmaatsc, van 4e L.A.C. verbonden. In dit vevt>a:^ °ge spe ciaal de aandacht gevest»6 cn op de aanmerkelijke kosten ven"0111 s voor den Maandagavond (de seni°r""J n). Hieronder volgen daïlejens de ver schillende zwemuren ür|dities: 1. In 't N.V. OostelJJ Zwembad, Vreden- oordlaan 30," in 't <:®"trUm der stad, onmid- delijk bij 't Oostplein- A voor senioren- enten Maandagavond voor de dames 9—1° Maandagavond voor de heeren 9-3°T- Uar' Men treedt toe voor het jaar October 1939 1940- de kosten van het lidmaatschap be dragen, behalve o.50 entreegeld 4 per jaar, bet»albaaf P6r 3 maanden n.l. 1 October voor 1 Januari, voor 1 Maart en 1 Mei, en men betaalt per bad 25 cent. Katholieke militairen hebben toegang te gen betaling van enkel 25 cent per bad. Zwemonderricht indien gewenscht gratis; zeep en handdoek zijn in het bedrag inbegrepen. Bij deze wijze van betaling be- waagstuk maar manier weten komen l.vi,ur»0M opera raur>ai itri vrstopt zich bij de van Clay. Ik kan in- tusschen den achterkant 1 bereiken. iemand verwachten? i!ll!rilllllllll!!lllll!ll!llllllllll!ll!!l!ll!lllllllli!>llllllllllllllll!l!illll!lll^ 5 Voor de wielrijders. ll|iiiiiriiiiiii»illlllllllÉiftfclininilllllllllliiliiiiiiiiii|jy[|iS 11 Oct.: Doelen, „Harmonie"-concert (Concertgebouw-orkest) 8 uur. Groote Schouwburg, Biechtgeheim (Gr. Ned. Volks- tooneel) 8,15 uur. 12 Oct.: Doelen, Carl Flesch, 8.15 uur. Gr. Schouwburg, Biechtgeheim (Gr. Ned. Volkstooneel) 8,15 uur. 13 Oct.: Groote Schouwburg, Het biecht geheim (Groot Ned. Volkstooneel), 8.15 uur. 13 O c t.: Doelen, concert Alliance Fran- paise (Rott. Philh. Orkest), 8.15 uur. 14 O c t.: Groote Schouwburg, Mijn veri loofde vader (Ned. Tooneel), 8.15 uur. Doelen: Philharmonisch Orkest, 3.15 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 12 October in: Grand, De spooktrein; Lumière: Je kunt het toch niet meenemen; Luxor: Es war eine rauschende Ballnacht (volw.); Thalia: 't Zit in de lucht; Capitol: mr. Moto op het eiland des doods en El Gato, de galante bandiet (boven 18 jaar); City: mr. Moto op het eiland des doods (boven 18 jaar); Arena: Jood Süss (volw.); Olympia: Geheimzinnige lucht- dienst en Haar tweede vader (boven 18 j.); Scala: Algiers (volw.); Colosseum: Levens problemen en Havenkwartier (voor volw.); Prinses: In oud-Chicago en Paniek op Broad way (voor volw.); Corso: Daar waar mijn Sarie woon' (volw.); Ooster: Luchtduivels der marine en Moordzaak Holm (volw.), Vicoria: Een vrouw dwaalde en Zij en ik (volw.); Asta: Reuzen der lucht en Het land der vechtersbazen (boven 18 jaar); Har- manie: Jongens met smerige gezichten Ptl De ster van het veld (boven ib - ryJ_ Vrienden en vrouwen (b. 18 j.); Centraal: De oceaanvlucht en De gevaarlijke vallei; Ci neac: Spoorwegfilm en actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „RotterdamBatavia", (Schiedam- sche singel 55), dagelijks 1017 en )922 uur, Zondags van 1217 uur Kunstzaal Gebr. Koch, werken van J. B- van Masten broek (tot 15 Oct.) Rott. Kunstkring: werken Joep Nicolas (tot 15 Oct.) Schiedam. Monopole: Het rooversnest en Vorstelijke emigranten (boven l8 iaalPassage: Drte vrouwen en Verdi en i ioeg der gedoemden. SGHIEPM^' 10 Oct. Officieele noteerïng van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pct. 16 per H.L. Spoeling, Spoeling 1,40—1,50 (niet officieel). teekent een keer verhinderd zijn, bijna geen financieel nadeel. B. voor junioren (beneden 18 jaar): eiken Donderdagavond 7.158.15 uur voor de jon gens en eiken Vrijdagavond 7.158.15 u. voor de meisjes. Men treedt toe voor het jaar October 1939 —1940; de kosten van het lidmaatschap be dragen: eerstens 50 ct. jaarcontributie, ver volgens 1 per 3 maanden n.l. 1 October vóór 1 Januari, 1 Maart en 1 Mei. Wie toetreedt kan éénmaal per drie weken gratis zwem men, wie eens op den vastgestelden dag ver hinderd is, mag deze beurt binnen 2 weken na dato inhalen. In de tusschenliggende we ken kunnen de leden op dit uur komen zwem men. Op vertoon van lidmaatschapskaart betalen zij dan 20 ct. per bad. Alles is inbegrepen: onderricht, training, gebruik van badpak, zeep en handdoek, ook rijwielstalling. Aan degenen, die een half uur water te weinig vinden, zij opgernerkt, dat een langere zwemtijd de kosten aanmerkelijk zou doen stijgen; vervolgens leert de ervaring, dat een vol half uur varieerend zwemmen onder deskundige leiding om een of ander di ploma te behalen Voldoende is: ook hier schaadt overdrijving. Dit diplomazweinmen vangt aanstonds in October aan. 2. In de „Overdekte, Hillegersberg, W. van Hillegaersbergstraat 82. A. voor meisjes: eiken Woensdagmiddag van 56 uur. Men treedt toe voor het jaar October 1939 1940; de kosten van het lidmaatschap be dragen: eerstens per jaar 2 contributie, te betalen in 2 termijnen: 1 October en vóór 1 Januari en per bad 15 cent. Voor het 2e en de volgende leden uit hetzelfde gezin be draagt de jaarlijksche contributie 1 per lid. zwemonderricht en training zijn gratis. B. voor jongens: eiken Zaterdagmiddag van 56 uur. De kosten zie A meisjes; jongens, die geen lid zijn van L.A.C. betalen 25 ct. per bad. Op Vrijdag 13 dezer hoopt de heer J. L. Huis in 't Veld den dag te herdenken, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de fa. B. van de Sluys, Leuvehaven 50, alhier.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2