Beruchte inbrekers staan terecht. WOENSDAG 11 OCTOBER 1939 ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. KAMER VAN KOOPHANDEL BERKEL EN RODENRIJS. HILLEGERSBERG. SCLIIEBROEK. M at in het vat verzuurt niet. ligt OUDE TONGE. OVERSCHIE. IJSSELMONDE. Vergadering van 10 October. Voorzitter mr. v. d. Mandele. Borg- GEVONDEN VOORWERPEN. HUWELIJKSFEESTEN. tentoonstellingen. examen apothekersassistent. AANRIJDING. VER. VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING GEVONDEN VOORWERPEN- PEBSONEELE BELASTING. 481e STAATSLOTERIJ. ïwws NIETEN. Een winkeldievegge. De 24-jarige vrouw G. D., gedetineerd, be kende, zich in het tijdvak van Februari tot April aan een aantal winkeldiefstallen te hebben schuldig gemaakt. Bij goudsmeden wist zij gouden armbanden en horloges weg te nemen, in kleedingzaken stal zij japonnen en mantels. Bovendien had de vrouw her haaldelijk doosjes sigaretten weggenomen, ten behoeve van den man, met wien zij om gang had. Het bleek, dat zij ook de andere diefstallen onder aandrang van dien man pleegde, die van de opbrengst der gestolen goederen profiteerde. Er was over deze verdachte een psychia trisch rapport uitgebracht; dat haar stempelt als een psychopathe zonder remmen met een sterken drang naar het verkeerde. Ter be schikkingstelling van de regeering zou de juiste maatregel zijn. De vertegenwoordiger van het O. M., mr. J. F. Hoeffelman, die zich bij het psychiatrische rapport aansloot, merkte op, dat ingevolge het stopwetje een ter beschikkingstelling van de regeering niet mogelijk is. Het O. M. stel de de rechtbank voor, deze zaak aan te hou den, ten einde te doen nagaan of verdachte in een inrichting zou kunnen worden opge nomen. Overeenkomstig het verzoek van het O. M. heeft de rechtbank de verdere behandeling aangehouden. De 22-jarige huisschilder J. C. van L„ die zich aan heling zou hebben schuldig ge maakt, doordat hij geld van de opbrengst der door de vorige verdachte gestolen voorwer pen, als geschenk had aangenomen, was niet verschenen. Het O. M. schetste dezen man als een ongunstig individu, die voor een groot gedeelte verantwoordelijk gesteld moet wor den voor de verkeerde dingen, die de vrouw gedaan heeft. Het O. M. eischte 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met last tot on middellijke gevangenneming. De rechtbank heeft dit verzoek van het O. M. ingewilligd. Een erfeniskwestie. De 64-jarige scheepstimmerman J. F. E. K. uit Bergschenhoek heeft terechtgestaan ter zake van verduistering van een bedrag van 8239 behoorende tot de erfenis van wijlen juffrouw A. M. Lenz. Deze dame was op 30 April 1935 overleden en haar eenige erfge naam was haar broer Carl Lenz, die in Duitschland verbleef. Verdachte was de ver trouwensman van juffrouw Lenz geweest en in die hoedanigheid had hij ook het beheer gekregen over het spaarbankboekje, waarop een kapitaaltje van ruim 8000 was vastge zet. Gebleken is, dat verdachte den morgen van den dag, waarop juffrouw Lenz was over leden, bij de spaarbank het tegoed van het boekje heeft laten overschrijven op een nieuw boekje, dat te zijnen name stond, als be heerder van het geld van juffrouw Lenz. Toen later de erfgenaam was gekomen had verdachte verzwegen, dat er nog een spaar bankboekje was en hij heeft toen van dien broer de erfenis, waartoe behalve de meube len ook een kistje met 57 gouden Engelsche ponden behoorde, voor 1025 gekocht, van welken koop een acte door een notaris is opgemaakt. Eerst geruimen tijd later heeft Carl Lenz, die inmiddels ook overleden is, een actie begonnen om de koopacte nietig verklaard te krijgen, op welke actie intus- schen in hoogste instantie nog geen uitspraak is gedaan. De vertegenwoordiger van het O. M., mr. H. A. J. Reumer, was van oordeel, dat ver dachte door het feit van de overschrijving op het eigen spaarbankboekje over het geld, dat hij onder zich gekregen had, heeft beschikt, zoodat hij zich aan verduistering zou heb ben schuldig gemaakt. In een uitvoerig pleidooi heeft mr. G. de Grooth betoogd, dat hier van verduistering geen sprake is. Het overschrijven van het geld op het eigen spaarbankboekje van verdachte was geheel volgens den wensch van de eige naresse van het geld geweest, bovendien is over het geld nimmer beschikt omdat dit nog steeds aanwezig is en te allen tijde gerepro duceerd kan worden, wanneer het daarop ge legde beslag wordt opgeheven. Pleiter conclu deerde tot vrijspraak. Uitspraak 23 October. Een kwakzalver wegens dood door schuld veroordeeld. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van den 52-jarigen koopman J. B., ge detineerd uit anderen hoofdet die in den zo mer van het vorig jaar een inwoner van IJsselmonde, die een hartgebrek had, een leefregel had voorgeschreven, als gevolg waarvan de man ongeveer 4 liter vocht per dag naar binnen kreeg, welke hoeveelheid een zoodanige nadeelige werking op zijn toe stand heeft gehad, dat hij na enkele weken is overleden. De rechtbank heeft verdachte conform den eisch van het O. M. veroor deeld wegens dood door schuld, tot de maxi mumstraf van 9 maandeh gevangenisstraf. De rechtbank heeft verder veroordeeld R. B. 26 jaar, zonder beroep, gedetineerd, wegens diefstal van een regenmantel uit het magazijn van de firma C. en A. Brenninck- meyer, tot 3 maanden gevangenisstraf W. H. P. de J., 60 jaar, broodbezorger; we gens een zedendelict, tot 1 maand gevangenis straf. Alvorens over te gaan tot behandeling van de op de agenda vermelde punten, heeft de voorzitter mededeelingen gedaan over: Sa menstelling van het bestuur van het Rotter- damsch Borgstellingsfonds en van de com missies der Kamer. De verkiezing van den onder-voorzitter den heer J. H. Donner tot wethouder, heeft hem genoopt zijn verdere werkzaamheden eenigszins te beperken. De heer Donner heeft daarom ontslag genomen als voorzitter van het Rotterdamsche Borgstellingsfonds en als voorzitter van de commissie der Kamer voor het uitverkoopen en opruimen en de afbeta ling en voor de vestiging van bedrijven. Nieuwe voorzitter stellingsfonds. De benoeming van een voorzitter van het Rotterdamsch Borgstellingsfonds behoort Aangegeven in het tijdvak 28 Sept. t.m. 4 Oct. 1939, waarover inlichtingen zijn te bekomen aan het hoofdbureau van Politie, Haagscheveer 23, Rotterdam, iederen werkdag van 11 tot 16 urn en bovendien des Dinsdags en Vrijdags van 19 tot 21 uur. Aan het hoofdbureau: rijwielbelastingmerken, portemonnaies met inhoud, passerdoos met in houd, zwart étui met kleurpotlooden, zwarte da- mestasch met inhoud, bruine actentasch met pet en alpino, bruin zeildoeken tasch met regenjas etc., bruingevl. vulpen, paarsgevl. vulpen, nikk. heerenzakhorloge met ketting, verchr. heeren polshorloge, verchr. horlogearmbandje, verm, gouden medaillon met foto en haar, verchr. halsketting, doublé heerenring, rozenkrans, en kele spaarbankzegels, div. sleutels, div. brillen, blauwe damesschoen, grijs gestr. heerenpanta lon en grijze trui, bl. gab. regenjas, kinderflanel, paar zwarte regenpijpen, zwart kinderschoentje, gr.-br. jongenscolbertjasje, nieuwe witte heeren- boord en strik, bl. werkkiel, zw. gummi-over schoen, heerenpantalon, 2 onderbroeken en das in pakje, bl. vilten kinderhoedje, zw. sjaal met witte stippen, zw. zijden sjaal, zadeltaschje met gereedschap, zadeltaschje met gereedschap, auto- wieldop V8, autoslinger, röntgenfoto, kist an dijvie, pakje vlechtwerk voor Fröbelschool, bosje soldeerstaafjes, padvindersmes, rolschaats, afle- veringsboek, rood-witte kampeerdeken, zweep, 2 pakken papieren zakken, br. plaid, nagelschaartje in étui, zw. zeildoeken zak met schildersgereed schappen, een Duitsch en een Engelsch leerboek, rekenboekje voor de lagere school, gr. linnen beddenzak, mondstuk van snij- af laschapparaat, diverse rijwielen; Aan Bureau Meermansstraat heerenrijwiel. Aan Bureau Oostervantstraat 1 heerenrijwiel, Aan Bureau Charlois: 1 heerenrijwiel, houten autoped en br. dekkleed. Aan Bureau Bergsingel: bl. autoped. Bij vinders: R.B.-merk aan speld, H. B. Diek- man, Wolfaertsbocht 35a; R.B.merk aan touwtje A. van Dam, Frankendaal 22; RBmerk in étui B. Keukenbrink, Ranonkelstraat 35c; RBmerk in étui M. A. A. Vol, Rob. Fruinstraat 13; R.B.merk in étui, A. Boelhouwer, Gaesbeekstraat 83; R.B. merk in étui (met naam), T. van Gennip, Schiet baanlaan 99a; R.B.merk met Initialen, H. Com- mijs, Dordtsehestraatweg 449a; R.B.merk kost. aan speld, W. van Dam, Stokroosstraat 57a; R.B. merk kost. aan broekveer, J. Roos, Verbraakst. 15b; rood-br. port. m. inh., W. E. Duller, Putsche laan 151; br. damesport. m. inh. M. Pothof, Eben- haezerstraat 7g; br. damesport. m. inh. A. Waals, Boreelstraat 21; roode kind. port. met inh., M. v. d. Graft, Cauwaelstr. 14c; zw. kind. port. m. inh. J. M. v. d. Have, Groepstraat 56; br. dames port. met inh. J. W. Klok, Adr. v. Math.laan 47a, Hillegersberg; groene damesport. met inh. R. Overheid, Brabantsohestr. 75b; br. damesport. m. inh. L. Castel, Osseweistr 23 b; damesport. m. inh., A. van Aken, Jacobusstr 36a; bl. port. m. inh. J. Merizon, Lange Geer 179; zw. damesport. m. inh. A. van Kampen, Utenhagestraat 196b; bl. damesport. m. inh. J. v. d. Klein, Jacob Cats- straat 113; bl. zeildoeken sehoolétui N. Boogerd, Schoonderloostraat 25b; br. actentasch met boe ken, J. Neef, Korfmakerstr. 69b; gr. gevl. vulpen en vultpotlood in étui, E. Possel, Schilperoord- straat 97; rood-gevl. vulpen met naam, C. Put ter, Pupillenstraat 32; br. gevl. vulpen, J. Ba- rendse, Kruisstr. 51a; br.-zw. gevl. vulpotlood, B. Clein, Rosestraat 266; zw. vulpen, D. Scheffer, Math, dijk 447c; zw. vulpen in étui. B. C. Woo- ninck p.a. Wolfaertsbocht 413; verm. gouden damespolshorloge, R. A. Berkenbosch, Heems kerkstraat 96; nikk. heerenzakhorloge, A. Bag german, Zaagmolenstraat 102b; zilv. heerenzak horloge, A. Bouwman, Hoevestr. 5; doublé heeren polshorloge, J. J. de Heer, oordblaak 5; dames polshorloge, J. de Groot, Oostmaasstraat 83b; nikk. dames polshorloge, E. F. Scheufler, Pr. Jul. laan 78; verm. doublé armband, J. C. de Korver, Strevelsweg 34; broche met rooden steen en dameskopje J. Levy, Akkersdijkstraat 37; gladde gouden ring met inscr., J. Hardewijn, Aert v. Nesstraat 104a; zilv. zuurvorkje, Gem. Reiniging, Zalmstraat 30; heerenzegelring M. Overgauw, Goudscheweg 32; zilveren damesarmband, A. J. M. Weimar, Douzastraat 14a; doublé schakelarm band, A. C. Kooij, Zeisstraat 6; rozenkrans, F. van Zorge, 2e Res. Boezemstraat 32; bankbiljet, F. v. Hartog, le IJzerstraat 12; wandelstok, H. H. Bouwhuisen, Hommelstraat 21b; herdershond, teef, J. K. J. Gruter, Rosestraat 120; Cihow chow, teef, dierenasyl, Kral.weg 242; Iersche setter, teef Dierenbescherming, Boezemstraat; Lipssleutel, M. Kroon, Aegidiusstraat 123b; 3 sleutels aan touwtje, J. P. Quispel, Oudedijk 249;; Lips sleutel, H. A. Tijnagel, Lijnbaanstraat 23-3b; 3 sleutels aan ring, B. van Poppelen, Groene Hil- ledijk 208; 9 sleutels aan 2 ringen, Gem. Reinl ging, Zalm straat 30; Yalesleutel, P. Verkaik, Slot- straat 21; 4 sleutels aan ring, M. J. Stolte, Beyer- landschelaan 174; bril met nikk. montuur in étui, P. C. C. Walters, Sam. Mullerstraat 13; bril met hoornen montuur, K. v. Es, 2e Gijsingstraat 56a; bril met hoornen montuur in gr. etui, F. van Rooden, Kerkhoflaan 64; br. jas, zakje gereed, schap, stofbril en kistje, H. Kooiman, K. Hein. lantstr. 8; zw. jongensjekkertje, H. Gaasstra, Beukelaarstr. 72; bl. regenjas en zakje boter hammen, J. v. d. Linden, Berkendaal 106; pr. voetbalschoenen, A. Edelman, Brabantschestr. 73a; 5 fantasieboorden, W. Oskmap, Busken Huetstraat 3b; donker gebl. zak met broek, overhemd en gereedschap, J. Tf. Bregonje, 2e Schansstr.; paar zw. regenpijpen, J. Peakstok, Kerkedijk 127, IJsselmonde; gr. kindermanteltje en dito hoedje, J. Heimans, 's Gravendeelstraat 24; bl. damesmantel, J. Korpelaan, Oostmaaslaan 167a; br. ketelpak, B. Kranendonk, Math, weg 182, pr. br. dameshandschoenen, M. Biemans, Touwslagerstraat 38b; zw. heerenpantoffel, D. A. Hofman, Middenhoefstraat 6; bl.-gr.-gestr. hee renpantalon, H. W. Geitenbeek Molenwaterweg 11c; jongenspet A. Hoogstad, Bree 114; riem, A. Frederiks, Slaghekstraat 201; wit zeildoeken zak met motoronderdeelen en gereedschap, P. Bou wens, Carnisselaan 100a: zeildoeken fietstasch met 2 riemen, H. Maas, Nettepoeterstraat 8; zw. irmm.. led. rijwieltasch met inh. G. de WaaruT De Buyserlaan 214b; doos closetpapier, C. v. d. Tol, Beverstr. 126c; witte zak met aardappelen, J. Been, Honingerdijk 407; leesboek „Chinees testament" A. Admiraal, Bakkerstraat 51; eenige gem. gonjezakken, J. Been, Honingerdijk 407; metaal revolvervetspuit, C. Leer in 't Veld, v. Alkemadestr. 30b; cell, popje, M. Muste, Roemer Visscherstraat 20b; gonjezak met aardappelen D. Buis, Voorde 34; bl. autoped, P. Lammers, Dijk- straat 39a; leesboek „Van twee meisjes", W. J- v. d. Berg, Davidstraat 71a; bl.-gr. reisdeken, L. W. Damen, Essenburgstr. 84b; circa 40 M. steiger- touw, E. Rom, Bonaventurastr. 104; boek „Het Duitsche Witboek" E. S. de Jong, Roentgenstraat 2; baaltje cement, J. Bravenhoer, Schulpweg 333, hamer, J. Kiep, Zeisstr. 6a; gr. autodeken, J. Boons, Schelfstraat 18. Verzoeke beleefd bij het afhalen van voor werpen bij vinders, hiervan aan de Politie (bij voorkeur Hoofdbureau afd. gevonden voorwer pen, tel. 22222) kennis te geven. krachtens de statuten tot de bevoegdheid van het bureau der Kamer. In deze vacature is voorzien door de benoeming van den heer L. J. A. van Doorn, tot dusver bestuurslid van het Rotterdamsche Borgstellingsfonds. Tot bestuurslid van het Borgstellingsfonds namens onze Kamer is in plaats van den heer L. J. A. van Doorn de heer P. van de Linde, lid der Kamer, die tot dusver den Chr. Mid denstandsbond in het bestuur van het Borg stellingsfonds vertegenwoordigde, aangewe zen. Met betrekking tot de voorziening in de vacatures in de Commissies der Kamer heeft het bureau, gelijk redelijk is, overleg ge pleegd met de plaatsvervangende voorzitters van de afdeelingen. Dit overleg heeft ge voerd tot de volgende besluiten. Tot voorzitter van da Commissie voor het uitverkoopen en opruimen en de afbetaling is benoemd hét lid dier commissie, de heer P. van de Linde; in de vacature-Donner in deze commissie al voorzien door de benoe ming van den heer J. G. de Bay tot lid dier commissie. Tot voorzitter van de commissie voor de vestiging van bedrijven is genoemd het lid van die commissie de heer A. Bos. Aangezien de commissie tot dusver bestond uit zes leden en de wet niet meer dan vijf leden eischt, meent het bureau, dat het niet noodig is in de door het aftreden van den heer J. H. Donner ontstane vacature door benoeming van een opvolger te voorzien. Voorts deelde spr. mee, dat mr. R. Mees door drukke werkzaamheden voorloopig geen deel zal kunnen nemen aan den arbeid van de commissie voor de Makelaardij. In af wachting van de algeheele reorganisatie van de commissie. welke met ingang van 1940 zal hebben plaats te vinden, heeft het bureau aan den heer J. Wilschut, thans lid van de commissie voor de Makelaardij, verzocht het voorzitterschap van de commissie waar te nemen. Verkeersregeling toegangswegen Willemsbrug. Met voldoening kan worden geconstateerd, dat de nieuwe verkeersregeling voor de toe gangswegen tot de Willemsbrug, welke op 31 September is ingevoerd en die ook door de Kamer is bepleit, een verbetering is ge bleken. Deze verkeersregeling, die gebaseerd is op de gedachte van het éénrichtingsver keer, heeft ten gevolge en dat was het doel, dat ermede werd beoogd dat de af wikkeling van het verkeer over de bruggen minder moeilijkheden ondervindt dan te vo ren. Weliswaar mag niet'uit het oog worden verloren, dat de verlamming van de bedrij vigheid, welke een gevolg is van den oor logstoestand, den omvang van het verkeer eenigszins heeft doen verminderen, maar het is een bewijs te meer van het nut van de nieuwe verkeersregeling, dat deze des ondanks verlichting heeft gebracht. Bovendien mag niet worden vergeten, dat de nieuwe verkeersregeling nimmer gezien is als een definitieve oplossing van het oever verbindingsprobleem. Zij is aanbevolen als één van de middelen, die, in afwachting van het gereed komen van de tunnel, verbete ring kon brengen in den bestaanden toe stand, die steeds meer els onhoudbaar werd gevoeld. Voor het verkeer in de oude binnenstad brengt de nieuwe verkeersregeling enkele bezwaren met zich. Wat het zwaarste is, moet echter ook het zwaarste wegen. Tegenover het groote belang van een verbetering van de verkeersafwikkeling op de bruggen, mag van het verkeer in de binnenstad verlangd korden, dat het zien eenige offers zal ge troosten. Verwacht mag bovendien worden, dat deze bezwaren minder sterk gevoeld zul len worden, wanneer het publiek nog meer met de nieuwe regeling vertrouwd is geraakt, terwijl wellicht de mogelijkheid niet uitge sloten is op detailpunten nog enkele veran deringen aan te brengen. Als een ernstig bezwaar moet het evenwel worden beschouwd, dat de tram geheel bui ten de verkeersregeling is gehouden. Het gevolg hiervan is, dat de tram hier en daar op een hinderlijke wijze den verkeerstroom doorkruist. In het bijzonder vraagt men zich af, of het beslist noodig is, dat de tram vlak voor de brug twee halten heeft. Het zou zeker gewenscht zijn als de positie van de tram in het geheel van de nieuwe verkeers regeling nog eens onder oogen werd gezien. Op 17 October a,s. zullen de echtelieden C. van Diest en A. Kuijpers, resp. 66 en 69 jaar oud hun 45^-jarige echtvereeniging herdenken. Het jubileerende paar wooni Feijenoorddijk 27. Een gouden echtpaar herbergt de Dirk Smitsstraat op 23 October a.s. In pand 56b zullen B. Horsten en M. M. T. Horsten— Kouwenberg den dag herdenken, waarop zij vóór een halve eeuw in het huwelijk traden. De VOORZITTER gaat vervolgens over tot behandeling van de op de agenda vermelde punten: 1. Naar aanleiding van klachten uit cle scheepvaart over de beperking yan de uren van openstelling van het stadsbijkantoor der Posterijen aan de Calandstraat, word ™,01ge" steld aan den directeur-generaal der P.T.T. te verzoeken ten aanzien van dit kantoor een bijzondere regeling te treffen, met het oog op het karakter van de betrokken scheepvaait- wijk. 2. Van de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam is bericht van beëediging ontvan gen van den heer S. Nederlof Hzn.. R'dam, als makelaar in onroerende goederen. 3. Van het Kantongerecht te Rotterdam is bericht van beëediging onvangen van de na volgende heeren: J. Oprei, Rotterdam; L. A. Quartel, Rotterdam, als weger en meter, uit sluitend in dienst van de n.v. Auomatische Graanoverlading Maatschappij; W. Kievits Rotterdam; J. R. Lookermans, Schiedam; A.'Poel, Rotterdam; J. Wehrmeyer Rotterdam, als weger, meter en teller, uit sluitend in dienst van de n.v. Blaauwhoeden- veem—Vriesseveem: J. van Nus, als meter, weger teller, ijkop- nemer en controleur, uitsluitend in dmnst V£m de n.v. Stuwadoors Maatschappij Neptunus v.h. Joh. de Jong. 4. Voorgesteld wordt aan twee personen een vergunning krachtens de wet op het afbe a- lingsbedrijf te verleenen voor het beroep o bedrijf van kleerverkooper op afbetaling aan één als colporteur. PATER J. v. d. BURG NAAR DE MISSIE. De ZeerEerw. Pater J. v. d. Burg zal op 21 October a.s. naar Zuid-Amerika vertrekken. Zondagmiddag zal Z.Eerw. onder het Lof alhier afscheid nemen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Lambertus I., zoon van L. I. Zwakkenberg en M. A. Loeffen. Pieter J. zoon van D. P. Hoff en L. M. Sneep. ONDERTROUWD: Arie Berghout 28 j. al hier 'en Renskjen Brinkman te Bergschen hoek. Naar wij vernemen zal de retrospectieve tentoonstelling van schilderijen door A. C. Willink Zaterdagmiddag a.s. in het Museum Boymans geopend worden door den burge meester van Rotterdam, mr. P. J. Oud. Tevens zullen dan de moderne schilderijen, aquarellen en teekeningen weer te zien zijn UTRECHT, 10 October. Geslaagd mej. M. C. de Vos, Rotterdam, «e heer A. F. Heynes, Rot terdam. Gisteravond is op den Straatweg, nabij de Tivolibrug, de 26-jarige mej. A. K., dienst bode bij de familie J. G aan de Burg. Lefèvre de Montignylaan, terwijl zij op een rijwiel reed, aangereden door een motorrijtuig, be stuurd door F. K. te Rotterdam. De wielrijdster, die door de auto werd ge grepen, werd eenige meters ver medege- sleurd en bleef met een gapende wonde aan het voorhoofd liggen.. De politie zorgde er voor, dat mej. K. in de Adriaanstichting werd opgenomen. De inspecteur verzoekt hun, die inlichtin gen kunnen verstrekken, zich aan het bureau van politie aan te melden. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Anna M., d. van G. D. M. Wester- gaard en A. A. M. Wilier Arie C., z. van P. Valkenburg en N. van Vliet. In de middagzitting heeft de vertegen woordiger van het O. M., mr. H. A. J. Reu mer requisitoir genomen, waarin hij hulde bracht aan den inspecteur van politie Maan dag, die er in geslaagd was tusschen een aantal niet opgehelderde inbraken verband te leggen, waardoor men de daders voor de rechtbank heeft kunnen brengen. Deze in braak is reeds lang geleden gepleegd en de daders kunnen met recht denken: Wat in het vat ligt verzuurt niet. Spreker heeft daarop nagegaan wat ieders aandeel in deze zaak is geweest, waarbij hij nog stilstond bij de ontkentenis van den chauffeur E. W., ter wijl deze man tegenover den rechter-com- missaris ten minste heeft toegegeven, dat hij het gezelschap in den voornacht heeft gereden. Uit de verklaring, die J. G. voor de rechtercommissaris heeft afgelegd, blijkt, dat deze E. W. wel degelijk het zesde ge deelte van de buit heeft ontvangen, waaruit dus weer is af te leiden, dat hij van alles op de hoogte is geweest. Bij het bepalen van de straf wil spr. in aanmerking nemen, dat het feit lang geleden heeft plaats gehad en dat eenige der verdachten nog in andere zaken moeten terechtstaan. Spr. eischte tegen ieder 1 jaar gevangenisstraf. Mr. J. A. Roest van Limburg vroeg voor verdachte A. D. een clemente straf. Mr. C. de Vrieze merktesten aanzien van H. D. op, dat deze zich na het plegen van dit feit volkomen geredresseerd heeft, zoodat hij wel in aanmerking zou komen voor een voorwaardelijke veroordeeling. Vervolgens hebben terechtgestaan A. P. v. d. H., 25 jaar, loswerkman, recidivist cn A. D., beiden gedetineerd, die samen op 28 December van het vorig jaar uit een loods aan den Stadionweg ten nadeele van den autoslooper J. F. te Velde zouden hebbén weggenomen twee zuurstofcylinders en een snijbrander. De zuurstofcylinders zijn later terugge vonden in het pand van de Alg. Coöperatie ve Vereeniging Voorwaarts aan de Tocht- straat, waar een vergeefsche poging is gedaan om de brandkast open te branden en de snij brander bevond zich bij de werktuigen, wel ke gevonden zijn in de fabriek van de firma Hofman aan de De Ruyterstraat, waar de verdachten A. D., G. H. en P. J. v. d. P. zijn aangehouden. Beide verdachten hun zaken werden gescheiden behandeld, omdat op verzoek van de raadsvrouw van v. d. H., D. als ge tuige a décharge zal worden gehoord, maar overigens worden in deze zaken dezelfde ge tuigen gehoord ontkennen zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt. De hoofdgetuige is thans de kastelein P. J. v. d. P., die verklaarde, dat A. D. hem gezegd had van plan te zijn, wat zware werktuigen weg te nemen, die bij op handen zijnde inbra ken moesten worden gebruikt. Zoo was hij op 28 December met een gehuurde auto naar den Nieuwe Binnenweg gereden, waar D. was ingestapt. In de Oranjeboomstraat was een tweede man ingestapt, die getuige niet kende, maar dien D. Piet noemde. Deze had het adres opgegeven aan den Stadionweg, waarheen getuige was gereden. Daar waren P. en D. uitgestapt en getuige had last gekre gen om over een half uur maar terug te komen. Dat had hij gedaan en toen stonden P. en D. aan den kant van den weg met twee zuurstofcylinders en een snijbrander met de ijoodige slangen. Alles was ingeladen en men had de terugtocht weer aanvaard. P. was in de Oranjeboomstraat uitgestapt en getuige was naar het door hem beheerd wordende café aan den Breede Hilledijk gereden, waar de weggenomen werktuigen werden opgeborgen in de geheime bergplaats, die A. D. daar had aangelegd. De verdachten beweerden elkaar niet te kennen, doch de agent van politie L. Bataille verklaarde dat hij eind Maart beide verdach ten op de Noorderbrug met elkaar in gesprek had gezen. De brigadier-rechercheur J. v. d. Lubbe heeft aan de hand van de gegevens van Maatschappelijk Hulpbetoon geconsta teerd, dat beide verdachten in dezelfde, dan wel in opeenvolgende groepen stempelden aan den Crooswijkschen weg. A. D. die tegenover v. d. H. als getuige a décharge werd gehoord, verklaarde onder eede, dat hij v. d. H. niet kende en dat hij nimmer met hem gesproken had. De' schoonvader en de schoonmoeder van v. d. H. verklaarden, dat zij op Woensdag avond ten huize van verdachte v. d. H. waren geweest, die toen thuis was. A. D. zeide als verdachte nog, dat v. d. P. onwaarheid spreekt en dat deze tegen over hem zelfs bekend had, dat hijzelf met twee anderen dezen diefstal had gepleegd. De vertegenwoordiger van het O. M. was echter van meening, dat ten aanzien van beide verdachten het bewijs was geleverd en hij eischte tegen v. d. H. een gevangenisstraf van 2 jaren en tegen A. D. een gevangenis straf van 1 jaar. De verdedigers) mevr. mr. H. M. de Kat- Presser en mr. J. A. Roest van Limburg pleitten vrijspraak. Nog meer gereedschappen. Vervolgens heeft P J. v. d. P. voor den tweeden keer terechtgestaan, wederom we gens medeplichtigheid aan diefstal. Hem was mede ten laste gelegd medeplichtigheid aan de inbraak aan den Stationsweg, maar deze aanklacht werd ingetrokken, opdat hij vrijer zijn getuigenis in die zaak zou kunnen ge ven De medeplichtigheid bepaalde zich tot een diefstal, die op 15 April heeft plaats gehad in de smederij van C J. Frederiks aan den Bovendijk te Ovrschie. Daar waren weg gehaald een zuurstofcylinder en 'n cylinder dessousgas, een snijbrander en voorts een aantal boren en vijlen Verdachte gaf het feit volmondig toe. Ook thans was A. D. bij ver dachte gekomen, met de mededeeling, dat hij voor een wagen moest zorgen, omdat men nog wat gereedschap ging halen. Volgens verdachte hebben A. D. en G. H. dezen diefstal gepleegd. Ook deze gereedschappen zijn in de geheime bergplaats opgeslagen. Nadat in deze zaak de getuigen waren ge hoord, heeft het O. M. medegedeeld er prijs op te stellen later requisitoir te nemen. Vier inbraken. A. D. en de 50-jarige loswerkman G. H. hebben ten slotte terechtgestaan wegens de inbraak in het pand van de coöperatie Voor waarts aan de Tochtstraat in den nacht van 22 op 23 Februari, de inbraak in het admini stratiekantoor aan den Stationsweg 18 op 4 April, den diefstal van gereedschappen uit de smederij aan den Bovendijk te Overschie en de inbraak in het fabriekspand van de firma Hofman aan de De Ruyterstraat op 25 April, bij welke gelegenheid de heeren wer den aangehouden. De vërdachten hebben al leen den diefstal van de gereedschappen te Overschie en de inbraak bij Hofman be kend. Van der P. die ook thans als getuige wordt gehoord, heeft medegedeeld, dat A. D., hem had gezegd het plan te hebben in te breken in het pand van de Coöperatie Voorwaarts aan de Tochtstraat. Getuige had de auto ge reedgemaakt en de gereedschappen ingela den en was naar den Bergweg gereden, waar A. D. was ingestapt. Hij was toen doorge reden naar de Tochtstraat, waar G. H. die zich had laten insluiten de deur openmaakte en hielp bij het uitladen van de gereedschap pen en den zuurstofcylinder. Om 12 uur was getuige aan het pand terug gekomen, maar hij kreeg toen de boodschap nog een uur te wachten. Om 1 uur wat-en D. en H. uit het pand gekomen met den snijbran der. De zuurstofcylinder hadden zij achter gelaten. D. had verteld, dat men blauw pa pier en dekens vo«r de ramen had gehangen om het licht van de snijvlam te onderschep pen en dat het niet gelukt was de kluisdeur open te branden. Ook op 4 April had getuige D. en H. naar het pand aan den Stationsweg gebracht. Dit was een administratiekantoor en men wist, dat daar Dinsdagsavonds veel geld aanwezig was. De etages boven het kantoor stonden leeg en getuige had in de voorgaande dagen op verzoek van D. een kijkje in het leege bovenhuis genomen. Om half negen des avonds had getuige beide verdachten naar het pand gebracht en om zes uur des ochtends had hij hen weer uitgelaten. Zij zeiden tegen hem, dat de kraak mi'slukt was. Ten aanzien van de inbraak bij de firma Hofman zeide getuige, dat hij den vorigen dag met behulp van een carrier alle gereed schappen, die men dacht noodig te hebben, gebracht had naar een leegstaand pand aan de Prins Hendrikstraat. Ook op den avond van de inbraak was hij aanwezig geweest en hij had geholpen met het brengen van de werktuigen in de nabijheid van het fabrieks pand. Terwijl men daarmee bezig was werd ontdekt, dat er onraad was. Verdachten H. en D. zeggen In dit laatste geval reeds van de geheele onderneming te hebben afgezien, omdat men inzag, dat het niet ging. Toen men zich verwijderen wilde, bleek de politie voor het pand te staan. In deze zaak werden een groot aantal getuigen gehoord, o.w verscheidene leden van het po litiepersoneel, die inlichtingen gaven om trent hetgeen men aangetroffen had in oe panden aan de Tochtstraat en aan den Sta tionsweg nadat inbrekers op bezoek waren geweest. De politiehond Due is ook nog m actie geweest, omdat hij, nadat hij lucht ge kregen had aan een paar sokken, die m de Tochtstraat waren gevonden en vermoedelijk bij wijze van handschoenen zijn gebruikt uit een aantal neergelegde jassen juist die van verdachte D. had aangeblaft. Verdachte D. is daarover nogal verontwaar digd. Als hij op het oorlogspad gaat, zooals hij het noemt, dan neemt hij geen sokken mee bq wijze van handschoenen, maar dan zorgt hij wel, dat alles in orde is. Bovendien is hij op dergelijke dingen veel te secuur, dan dat hij die dingen ergens zou hebben achtergelaten. Dat in het pand aan den Sta tionsweg zooveel gereedschap is gevonden, waarmede deze verdachten annex zijn, is volgens hen geen wonder, omdat v. d. P. daarover de beschikking had en hij de door hen ontkende inbraken moet hebben ge pleegd met behulp van anderen. Het getuigenverhoor wordt voortgezet. Op Vrijdag 13 October zal in de zaal van de Harmonie aan den Kleiweg een buiten gewone ledenvergadering worden gehouden van de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging te Schiebroek. De agenda vermeldt, behalve de ingeko men stukken, een voorstel van het bestuur om over te gaan tot opheffing van de onder- afdeeling tot bestrijding van de operatiekos ten en dit afdeelingswerk te brengen bij het werk der Vereen, voor ZiekenhuisverpleginS' Bovendien wordt een nieuw reglemen vastgesteld. In het bureeu van politie, Rln de afgeloopen week de navolgengummi 2e]f" voorwerpen gedeponeerd: een u binder, 1 bruine glacé hand zak cokes, 1 huissleutel. Voorts is opgevangen een e jacht hond (reu). BURGERLl,IiE STAND M-. z- van a. Greeve en DON BOSCO. Het bestuur der R. K. Voetbalvereeniging Don Bosco is thans samengesteld als volgt: r®avel> voorzitter; B. van Wezel, secre taris, A. v. Kampen, penningmeester. Leden: A. Dirkse, p. versavel. Elftal-commissie: H. Sala, A. Dirkx, p, Versavel. BURGERLIJKE stand. ONDERTRO JWD: m. j. Coolbergen 30 j. en E. M. Pieterse 25 j. GEBOREN Jan O. A. S. E. Berkhout. m0TORRIJDER gevallen. Hedenm°rgen orr|streeks kwart voor negen is de 43-iarige motorrijder A. v. B. wonende te Rotterdam bij den Zuidelijken oprit van het viaduct met zijn motorrijwiel geslipt en gevallen- Be man bekwam verwondingen aan het gezicht en de handen. Per politieauto is hij naar Dr. Roest Crollius gebracht, die de eerste hulp verleende. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. De minister van Binnenlandsche Zaken maakt ernstige bezwaren tegen het wijzigen van de indeeling in klasse van de gemeente voor de heffing der personeele belasting. Van de 2076 woningen, die nu onder de oe klasse vallen, zijn er reeds 322 vrij van c eze belasting. Dit aantal zou bij de voorges e c e wijziging nog stijgen met 246 RIOLEERING. De moeilijkheden betreffende den aan koop van de gronden van de Polders zijn nu wel uit den weg geruimd daar ook de Polder Oost-IJsselmonde den prijs van den grond heeft teruggebracht van 0.40 op J 0,25 per M2. DE GROENENDIJK. Onder de oogen zal worden gezien of ook de Groenendijk nu eindelijk niet eens bevrijd zal kunnen worden van zijn stofplaag. Een eenvoudige bespuiting met een z.ekere soort teer wordt onderzocht. VIJFDE KLASSE VIJFTIENDE LIJST Trekking van 11 October. ƒ1000 No. 7895, 12821, 14551, F6140, 17230. 400 No. 4580, 7610, 11601. 200 No. 15588, 19963. 100 No. 2170, 3690, 3989, 4417, 11088, 12781, 14933, 16172, 16648, 18307, 18629, 19706. PRIJZEN VAN 70. 1107 4453 7672 10478 13510 16913 19152 1236 4667 7817 10595 13656 16925 19184 1239 4727 7864 10608 13658 16974 19202 1338 4823 8059 10642 13717 17061 19212 1391 4863 8103 10795 13732 17112 19292 1501 4897 8174 10947 13739 17199 19303 1653 4901 8182 10994 13773 17249 19322 1677 4980 8281 11032 14087 17255 19328 1779 5252 8289 11079 14162 17296 19397 1836 5458 8539 11119 14164 17305 19485 1979 5480 8549 11146 14196 17318 19493 2099 5555 8616 11265 14242 17377 19505 2141 5591 8675 11380 14285 17443 19669 2244 5666 8929 11389 14600 17465 19770 2284 5689 8937 11591 14868 17486 20042 2345 5779 9049 11723 14885 17580 20475 2356 5866 9202 11798 15082 17671 20491 2398 5936 9265 11822 15252 17729 20599 2440 5994 9535 11855 15277 17739 20623 2452 6089 9536 11870 15288 17751 20630 2454 6169 9644 11921 15322 17756 20727 2483 6244 9666 12000 15368 17881 20867 2634 6289 9684 12060 15597 18086 21029 2908 6464 9714 12296 15606 18127 21097 2976 6522 9804 12438 15621 18157 21128 3007 6737 9829 12452 15776 18345 21202 3230 6811 9873 12520 15794 18354 21258 3442 6821 9875 12548 15914 18429 21291 3525 6856 9881 12599 15965 18648 21352 3566 6927 9980 12674 16063 18707 21360 3596 6946 10006 12676 16162 18800 21637 3788 6949 10014 12707 16327 18807 21666 3797 6979 10032 12878 16523 18814 21675 3846 7103 10156 13058 16559 18867 21706 3967 7179 10194 13127 16569 18931 21752 4225 7280 10219 13131 16581 18991 21790 4243 4307 735S 7448 3 0354 10410 13232 13240 1 GG8i 19008 21803 4395 75C2 10478 13476 16809 19134 21868 1006 3750 6690 9742 13076 16098 18935 1025 3825 6096 9795 13081 16185 18984 1063 3842 6758 9808 13098 16229 19006 1089 3862 6787 9838 13099 16253 19023 1126 3881 6799 9841 13122 162j5 19037 1171 3932 6857 9845 13199 16293 19109 1208 3963 6860 9871 13224 16312 19124 1226 3987 6901 9872 13277 16313 19141 1232 4007 6997 9905 13304 16358 19147 1243 4008 7029 9919 13325 16364 19157 1275 4138 7069 9960 13338 16394 19159 1278 4141 7112 "62 16426 19167 1293 4167 7218 9972 13389 16436 19171 1357 4217 7232 9981 13431 16472 19204 1401 4240 7261 10023 13460 16479 19206 1407 4264 7269 10030 13473 16527 19256 1418 4276 7318 10048 13517 16583 19283 1453 4279 7357 10067 13540 16G15 19318 1479 4355 7360 10133 13559 16619 19335 i 1500 4363 7441 10254 13586 16659 19358 1 1569 4371 7487 10257 13611 16664 19495 1575 4396 7490 10271 13636 16678 19516 1618 4414 7520 10277 13G51 16710 19539 1 1629 4415 7530 10311 13657 16728 19544 1633 4435 7536 10374 13670 16797 19634 1684 4443 7558 10378 13687 16810 19786 1709 4464 7586 10429 13G94 16857 19787 1712 4478 7611 10443 13710 16839 19814 1751 4480 7625 '10450 13767 16842 198691 1856 4543 7636 i04C2 13831 16919 19887 i860 4566 7700 10512 13858 1695G 19901 1910 4569 7708 10526 13859 16962 19929 1912 4623 7772 10532 13892 16971 19939 1940 4652 7784 10598 13918 16976 19947 1994 4714 7792 10612 13931 16977 20058 2014 4767 7846 10645 13938 16985 20082 2016 4811 7873 10696 13952 16987 20114 2032 4867 7875 10771 13963 17001 20145 2035 4951 7882 10780 13964 17014 2CI166 2039 4966 7909 10783 14007 17096 20167 2042 5020 8022 10855 14073 17123 20190 2051 5034 8023 10857 14105 17171 20206 2060 5086 8118 10040 14118 17176 20211 2061 5094 8140 10971 14132 17212 20218 2189 5099 8177 llOOl 14199 17271 20248 2208 5134 8207 11012 14255 17286 20298 2209 5194 8217 11018 14280 17322 20302 2212 52^5 8268 11121 2257 5234 8301 11144 2289 5245 8326- 11159 2388 5267 8378 11181 2416 5297 8406 11187 2430 5316 8419 11205 2478 5326 8464 11234 14355 17347 20358 14361 17350 20359 14433 17383 20372 14464 17419 20437 14511 17420 20442 14718 17440 20474 14732 17456 20495 2508 5353 8472 11357 14745 17473 20551 2665 5377 8487 11437 14749 17538 20555 2673 5387 8505 11515 14801 17547 20610 2706 5406 8529 11541 14818 175(5 20622 2730 5498 8542 11545 14837 17593 20673 2737 5504 8610 11552 14802 17607 20688 2837 5517 8639 11567 14916 1(608 20694 2864 5529 8641 11577 14922 17609 20708 2872 5532 8772 11582 14972 17G27 20714 9875 5534 8791 U659 14986 17686 20751 t 2888 5544 8818 H?09 14987 17711 20754 2916 5562 8831 11783 14993 17752 20833 9Q99 5588 8835 11849 15001 17782 20882 9949 5657 8840 11923 15008 17800 20903 9q4fi 5714 8861 11929 15022 17872 20942 9968 5722 8867 11950 15027 17882 20953 3004 5742 8871 11951 15028 17889 20960 3053 5796 8874 11956 15091 17904 20970 3064 5847 8899 11959 15124 17954 20987 3076 5862 8923 12080 15137 17995 21012 3093 5867 8933 12U4 13163 18057 21027 3135 5893 8940 12139 15210 18070 21036 3138 5950 8980 12181 15248 18078 21092 3171 5952 8998 12182 15289 18085 21119 3209 5959 9010 12204 15341 18106 21126 3222 5965 9041 12247 15366 18110 21199 3233 5999 9063 12267 15427 18248 21246 3389 6040 9102 12286 15455 18258 21275 3408 6062 9166 12287 15460 18293 21296 3486 6088 9225 12443 15469 18305 21300 3497 6123 9256 12451 15490 18338 21404 3517 6126 9276 12468 15494 183j0 21436 3529 6141 9299 12469 15516 3539 6170 9320 12496 15519 3543 6 93 9372 12516 15530 18459 21484 3544 6209 9377 12525 15577 18465 21489 3550 6223 9 81 12602 15592 18492 21503 3560 6233 9389 12057 15637 3573 6414 9450 12C80 3598 6415 9470 12728 3604 6417 9502 12703 3627 6443 9532 12777 3649 6444 9563 12794 3681 6575 9564 12956 3732 6619 9584 12976 3778 6642 9609 13015 16032 18809 21805 374g ®674 9729 13033 16083 18882 21843 In de vorige lijst stond12070 m. z. 12078. 18414 21437 18432 21480 18564 21513 15641 18606 21544 15654 18636 21574 15603 18692 21573 15692 18693 21646 15705 18730 21734 15919 18763 21748 16020 18772 21761

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2