s UISHOUD-PUZZLE'S MELCHERS A. DAALMEYER 11 I DE FEESTREVUE „DAT IS SCHIEDAM" TIM TYLER EN SPUD. ÜN Weerverwachting. naar 4 •0 SM KETHEL. ROTTERDAM. DE VERDUISTERINGS OEFENINGEN. WOENSDAG 8 NOVEMBER 1939 EEN UITBUNDIG SUCCES. LUCHTBESCHERMINGS MAATREGELEN GEM. ZIEKENHUIS. AANRIJDING AUTO TE WATER. AGENTSCHAP NED. BANK WORDT OPGEHEVEN. BURGERLIJKE STAND OPGELOST DOOR: m NOG VRIEST HET NIET Koopt NU een haard bij Singel 4, b. d. Rotterd. Dijk, Tel. 67544 Stookt zuinig met brandstoffen van Nieuwe Haven 229 - Telef. 68296 Sfï*. Duitschers, die uit de Baltische staten op bevel van Hitier zijn gerepatrieerd, moeten zich bij een centraal immigratieka'itoor te Posen vervoegen, waar allen worden ingeschreven en de financieele positie der betrokken personen wordt nagegaan, waarna verdere aanwijzinge i van nieuwe woonplaats enz. aan hen worden gegeven. DE INRICHTINGEN TOT HET VER BRUIKEN VAN EET- OF DRINKWAREN. Adverteert in deze rubriek HINDERWET. motoren van totaal 74 p.k., voor het drijven van diverse werktuigen; waarschuwing igr sms 09 Rango loopt weg Rango wordt aangevallen Een buffel komt op Rango af to *-®o Voor het geheele land: Aanvan- E H kelijk betrokken tot zwaar be- wolkt, later tijdelijk opklarend. 1 Nu en dan eenige regen. Iets kou- E der. Krachtige tot matigen Zuide- lijke tot Zuid-Westelijken wind. Voor de wielrijders. 1 DONDERDAG. E Zon op 7.10. Zon onder 16.15. 1 Maan op 4.38. Maan onder 15.22 E Wielrijders lichten op van 16.45 I tot 6.42. •iiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiimiiinijiiiiimiiiiiiiiinni,lillik NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Morgen in oude Westen en Blijdorp. Gisteravond ging voor een uitverkocht Passaga-theater de groote feestrevue ter eere van het 40-jarig priesterfeest van deken A. J. Schraag. De jubilaris was gezeten in een eereloge, in gezelschap van mr. dr. Van Haaren, Bur gemeester van Schiedam. Er is de laatsite jaren op het gebied van de revue verbazend veel gepresteerd, van „Dat is Schiedam", een samenwerking van alle R.K. Schiedamsche tooneelclubs en zang koren mag zonder eenige overdrijving ge tuigd worden, dat zij als volkomen gelijke met de groote Nederlandsche revues mag beoordeeld worden. Er is met zulk een toewijding samenge werkt en gestudeerd geworden, dat deze revue, die toch maar van dilettanten was, op den eersten avond van de uitvoering abso luut feilloos verliep, wat gewoonlijk van andere revues niet altijd gezegd kan wor den. Alles klopte op de minuut, en dat van een revue, die van acht uur tot ver over twaalven duurde. En van het eerste oogenblik af was er ten volle contact tusschen de spelers en de stampvolle zaal, die niet alleen dankbaar, maar uitbundig reageerde. Muziek, zang, balletten, costuums, décors, de zeer consciëntieuze en op haar beurt vaak geestige orgelbegeleiding alles, alles was volkomen af en tot in de kleinste details keurig verzorgd. Het eerste optreden van Karei de Groote en Pepijn de Korte, als de compères, die heel deze revue van twintig tafereelen heb ben te dragen, was een uitbundig succes, en zij hebben dat tot aan het slot toe prachtig kunnen volhouden. Jo Linkels als Karei de Groote, en Henk v. d. Meer als Pepijn de Korte, een pracht van caricatuur, hebben er beide heel den avond de vroolijkheid ingehouden. Voortreffelijk van beschaafde dictie en voordrecht was ook Rie Kamp als de Schie damsche stedemaagd. De décors als van het Zakkendragersgilde, een mooi stukje oud-Schietiam, van de aloude Plantage, de Schiedamsche branderij, de levende bloemenmand van Hillegom, wa ren schilderijen op zich zelve, kleur, toon en sfeer waren voortreffelijk getroffen. Een heel bijzondere vermelding verdient het verrassende tafereel „Schiedam en de missie", een tableau, dat met het beste op revueterrein mocht wedijveren. Broeder Bruno met zijn fijngeschoold jon genskoor komt hier alle hulde toe. De vele balletten onder leiding van me vrouw G. v. d. TuynSchotman waren alle even gracieus, vooral het zeer bevallige bal let der dansende carillonklokjes. Aan den humor was in deze revue een zeer ruime plaats ingedeeld, en de Schiedammers hebben dit alles naar waarde weten te ge nieten. Het feest op het voorplein van de Franke- landsche kerk met de hulde uit den Amster- damschen Jordaan, de filmreportage van den wonderbaren vischvangst, het zeldzaam goed geslaagde heerenballet der collectanten, de voortreffelijke parodie op de opera „Aza lea", een middeleeuwsch minnespel, dat alles heeft bijgedragen tot een uitbundige vroolijkheid. Bij het einde van de laatste finale, toen het nachtelijk uur reeds was gepasseerd, is den spelers een geweldige ovatie gebracht; kransen voor den knappen regisseur P. Alberts, die heel het spel onder zijn leiding heeft gehad; voor den toegewijden dirigent W. de Rooy; voor Jo Linkels als Karei de Groote, en Henk v. d. Meer als Pepijn de Korte; bloemen voor mevrouw G. van der TuynSchotman als de leidster van het bal let, getuigden van de opgetogen dankbaar heid. Alleen Piet Engering, de ziel van de revue commissie, bleef bescheiden op den achter grond en achter de schermen. Niet weinig tot de gezelligheid van den avond en tot het welslagen van de revue droeg ook het mooie Passage-theater bij, met zijn zeer gelukkig tooneel en zijn voor treffelijk geoutilleerde tooneelverlichting, welke eveneens heel den avond feilloos werkte en de schoonheid der tafereelen ver rassend verhoogde. De revue verdient het meer dan ten volle. De gehuldigde deken Schraag mag er met recht trotsch op gaan, wat zijn trouwe Schie dammers voor hem en zijn feest hier hebben gepresteerd. P. H. H. De revue. Zeven aardig gekleede houten soldaten openden de bonte rij van tafereelen met een aardig lied als inleiding. Het volgend ta- reel „Er was eens" brengt ons den dans van een klokkepaartje. Goed verzorgd zag dit er uit en het paartje voerde zijn dans tot in alle perfectie en met veel gratie uit. Vader Tijd spreekt dan en vertelt, welk feest gevierd wordt. Dan toont het achterdoek een sterke oude burcht en heeft de entrée plaats van de Frankensoldaten, dappere krijgers met wa penen, waarvan men bij het zien al gaat ril len. In een gezang brengen zij hulde aan den grooten Frankenkoning, Karei den Groote. In het derde tafreel verschijnt Karei de Groote, gezeten te paard. Vol vuur spreekt de groote Vorst zijn dappere krijgers toe. En dan verschijnt Pepijn de Korte eveneens gezeten op eenvurig ros en omgeven door Frankerrmaagden. Het volgend tafreel toont ons de grafge welven, waar de graven zijn van de twee groote oprichters van het Frankeland. Deze graven worden bezocht door de Schiedam sche Stedemaagd, wat tot gevolg had, dat onze groote voorzaten verrezen. De wijze, waarop dit geschiedt, is aardig gevonden. Veel plezier hebben zij op dit ondermaan- sche niet, want net als zij verrezen zijn verschijnt er een dienaar van Hermandad, die tal van overtredingen constateert en slechts door tusschenkomst van de Steden- maagd blij venzij op vrije voeten. De Stede wat er van Schiedam geworden is na hun dood en hoe kan het anders, zij gaan het eerste naar de zakkendragers. Een viertal van deze personen zit aan den waterkant en zingt een roerend lied van een schipper en zijn liefste. Daarna klinkt het carillon. Er is weer een schip binnengevallen, dat gelost moet worden.De zandlooper wordt gekeerd en dan begint het dobbelen om uit te maken, wie reserve zal zijn. Fraaie namen hadden de leden van dit oude gilde. Een oud- Schiedammer zal het echter goed doen als hij weer eens hoort praten over Napoleon, Polak, en Ongedoopte, den Aangenaaide en den Roggebeul. Dan maken Karei en Pe pijn kennis met Vader Tijd, die hen mee neemt naar het plantsoen bij avond, waar de „vrijerij" hoogtij viert. Een alleraardigst ta- freelije, waaruit blijkt dat de liefde in den loop der tijden niets verandert. Ook Han nes de Klepperman verklaart tenminste iets in dien zin. Met al dat gepraat en gekijk hebben de groote Vorsten dorst gekregen en hiervoor is de beste oplossing een bezoek aan een branderij. De aankleeding van het too neel in dit tafreel is werkelijk buitengewoon. Zelfs het beroemde kastje met het gaasje en de flesch is niet vergeten. In deze om geving worden de Vorsten door het daar aanwezige illustre gezelschap niet bijster vriendelijk ontvangen, maar toch krijgen zij ieder van den „ridder van hel schootsvel" een glaasje van dat „gestook". Dan wordt hun de jonge klare getoond. Het is een bal let van danseresjes, gekleed in de kleuren der korenbloemen. De achtergrond wordt gevormd door korenschoven, die het prachtig doen tegen de blauwe lucht. Het is een fijn gekozen ballet vol lijn en gratie uitgevoerd. Dit ballet is o.i. wel een der beste stukken van 'de heele voorstelling. Een verzekerings agent met een nauw merkbaar spraakgebrek komt zich dan bezorgd maken over het leven van de twee groote mannen en voelt zich ge roepen hun vrouw en „kneintjes"te bescher men als hun „hartknop" stilstaat. Een vroo- lijke baas is Hendrik de vogelkoopman, die Karei en Pepijn naar de vleeschhal brengt. Hier wordt door de slagers het besluit van de vroede Vaderen druk besproken, waar door aan den nieuwen Pastoor van Leeu wen voor drie jaar het recht wordt gege ven de vleeschhal als noodkerk te gebrui ken. Het ballet der carillonklokjes is aardig ge vonden en wordt goed uitgevoerd. Wij maken dan een vergadering van het kerkbestuur mee, waarbij blijkt dat een van de leden een helderen blik in de toe komst kan werpen. Een groote finale met een massalen koorzang, waarin hulde wordt gebracht aan het Frankenland is het slot voorde pauze. Het eenige waarop wij een aanmerking zou den willen maken is het. zachte spreken van enkelen. Spreekt luider en zorgt er voor, dat niets verloren gaat Van hetgeen u zegt". Jammer was, dat er zooveel menschen te aat kwamen. Hier werd echter precies op tijd aangevangen, wat voor de laatkomers een tegenvaller was. Voor de volgende avon den raden wij een ieder aan op tijd te zijn. Het tweede deel vangt aan met een groo te hulde op het Kerkplein bij het 40-jarig Priesterfeest van deken Schraag. Een kranige tamboer-maitre leidt zijn muzikanten en zingende menigte en voert hen tot een spontane huldiging. Mr. Ivo, de filmreporter, is paraat en draait zijn rolprent, dat het een lust is. Vol trots wil hij een van zijn beste producter toonen aan de Vorsten. Een film getiteld „De wonderbare vischvangst" wordt dan ge draaid. De film is gemaakt naar het Evan gelische verhaal en de hoofdrol wordt ver tolkt door niemand minder dan deken Schraag zelf. De film toont duidelijk, dat de jubila ris een waardig opvolger van Petrus is. Be halve een prima zieltjes vanger toont de ju bilaris, dat hij ook de zilver geschubde wa terbewoners wel weet te verschalken. De film is een alleraardigstvondst en toont goede beelden.Zij werd opgenomen door den heer F. Heggelman. Deken Schraag was jaren geleden kapelaan in Amsterdam .Dat hij daar vele vrienden had, blijkt wel uit de, deputatie uit de Jor daan die haar hulde aan den jubileerenden Herderkomt brengen. De reis werd ge maakt per rijtuig.Dekoetsier ontpopte zich bij de hulde als een goed zanger. Ook in Hillegom had deken Schraag eens een standplaats en ook deze menschen uit de bollenstreek vergaten hem niet. Een gewel dige mand „levende" bloemen stuurdenzij. Een prachtig ballet hoorde hierbij, terwijl een spuister en een spinner dit met hun zang begeleiden. De spuister bleek over een uitstekend stemgeluid te beschikken. Onze groote stadsheilige „St. Liduina wordt in de revue niet vergeten. Met hel dere duidelijke stem brengt een Engeltje hulde aan onze Stadsheilige in een mooie declamatie. Een tweetal andere Engeltjes brengen hulde in een prachtig lied. Dit was een tafreel dat het mede door het fijn ge kozen décor uitstekend deed. Een zeer uitzonderlijk tafreel volgde dan. „Het ballet der Collectanten" brengt ons de hengelaars der kerk in een nieuwe crea tie, die veel vroolijkheid verwekte. Het missietafreel, dat dan volgt was vol gens ons wel het mooiste van de heele avond. Het jongenskoor van Broeder Bruno heeft zich wel van zijn beste zijde laten zien Negers, Javanen en Cchineezen zon gen hun liederen en voerden hun dansen uit. Terwijl „My old Kentucky Home" werd gezongen, ging het achterdoek van elkaar en werd een geweldige aardbol zichtbaar waarvoor missionarissen van allerlei orden stonden als symbool van de vele Schiedam mers, die ver van hun huis in vreemde lan den werken aan het zielenheil van hun vaak minder ontwikkelde medemenschen. Dat was een tafreel grootsch van opzet en fijn gevoelig van inhoud. T_ Karei de Groote en Pepijn de Korte wil len hierna nu eens laten zien, hoe er in de middeleeuwen tooneel gespeeld werd en met hun medewerking en onder hun leiding wordt de opera .Azalea" opgevoerd. Het was een grootsch minnespel met veel dooden bloed. Er waren zelfs artsten, die meer dan eens dood gingen. De kasteelvrouwe toon de zich een ware Prima Donna. Een gezellig praatje tusschen twee buur vrouwen volgt dan. Geroddeld wordt er echter heelemaal niet. Tot slot volgt de finale. Een orgelman met een echt Amsterdamsch pierement verschijnt voor het Julianapark en dan vol gen vlaggendragers met de Schiedamsche, Pauselijke en nationale kleuren en maagden in kleederdracht met de wapens van hun provincie. Het slotlied „Goeden Nacht" deed het goed en werd op de juiste wijze voorge dragen. Alvorens echter te sluiten werd in een lied huldé gebracht aan hem, voor wien dit feest was georganiseerd. Het was een gorotsche finale, fijn van opzet en tevens een grootsche hulde aan deken Schraag. Het was een slot „Dat is Schiedam" waardig. Aan de dames R. Kamp, de Stedemaagd, en Mevr. Y. v. d. TuynSchotman die de dansen en balletten instudeerde, werden bloemen overhandigd. De heeren P. Alberts, de regisseur, W. de Rooy, de dirigent, Ka- rel de Groote en Pepijn de Korte ontvin gen een krans, waarin linten in de Schie damsche kleuren bevestigd waren. De revue is een geheel geworden, dat de toets van alle critieken kan doorstaan. Vaak vergat men te doen te hebben met dilletan- ten. Wij zullen geen namen gaan noemen, het zou ons te ver voeren. Allen hebben zch geheel en al gegeven. Een uitzondering willen wij echter maken en wel voor den regisseur P. Alberts. Maanden heeft hij al zijn vrijen tijd gegeven om de revue er bij de 150 medespelenden in te krijgen. In een gesprek zeide hij ons eens „het is om hope loos te worden". Het geweldige succes moet speciaal voor hem wel een bijzondere vol doening zijn. Wij raden een ieder die voor de twee volgende avonden nog een plaatsje kan krijgen aan deze revue te bezoeken. Van een prachtigen avond is men dan verzekerd. Naar wij vernemen is de zaal voor heden avond geheel uitverkocht, terwijl voor de uitvoering van morgen nog slechts enkele tientallen plaatsen open zijn. B. en W. deelen den Raad mede, dat zij van Z. Exc. den Minister van Binnenl. Zaken alsnog bericht hebben ontvangen, dat geen bezwaar bestaat tegen het slaan ook van de tweede bron, ten behoeve van de drinkwater voorziening van het Gemeente-Ziekenhuis zoowel als voor de brandbluschwatervoor ziening. Naar aanleiding hiervan stellen B. en W. voor, het bij besluit van 6 October j.l. ver leende crediet van 4215 voor de uitvoering van nevenbedoelde maatregelen te verhoo- gen met 900. Hedenmorgen had op de Broersvest nabij het Emmaplein een aanrijding plaats tusschen een kolenauto van de fa. Lodder en een auto van bode de Jong uit Dordrecht. De laatste auto werd aan de voorzijde inge deukt. Gisteravond is een personenauto van den garagehouder M. alhier, welke geparkeerd stond op den Buitenhavenweg alhier, dooi het losschieten van de remmen in het water van de Buitenhaven gereden. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De auio is door middel van een kraanwagen op het droge gebracht Blijkens advertentie elders in dit blad wordt het agentschap Schiedam van de Ned. Bank tijdelijk opgeheven, in verband met het overlijden van Ir. W. A. Beukers. GEBOREN: Geertruida, dochter van II. Buijtenhek en E. F. van Luijn, Boerhavelaan 1 -p Cornelia, dochter van B. de Regt en A. den Heijer, Visscherstraat 20 Theodo- rus J. W., zoon van J. C. van Duijn en J. M. C. van Noort, Nieuwe Maasstraat 134 Ary, zoon van B. M. Koppenol en A. Bijkerk, Maasstraat 16 Elisabeth, dochter van A Jordaans en P. L. Hartmans, Nassaulaan 33 Johanna M. T., dochter van J. van Rutten en J. D. M. Lourens, Villastraat 81 Lies- beth A., dochter van F. Aberle en G. A. van de Meeberg, Copernicuspl. 6 Adriana L.. dochter van A. M. de Boo en C. E. Ver- waaijen, B. K. Laan 255 Adrianus F., zom van P. J. Middendorp en J. M. Seger, Hoog straat 162. OVERLEDENF. Worst, 1 jaar, van 's Gra- vesandestraat 21 W. A. Tekenbroek, 69 jaar, B. K. laan 250 A. Bijl, 85 jaar, wel. van J. van der Vugt, P. K. Onneslaan 181b. Maar dan is V ook te laat om een haard aan te schaffen. Nieuwe verordening op de helling. De Verordening op de tapperijen, loge. menten, openbare vermakelijkheden en den handel in gebruikte roerende goederen n Schiedam is geheel verouderd en dient der halve door een nieuwe verordening te wor den vervangen. Uit art. llbis van de Verordening op do tapperijen enz. blijkt, dat de artikelen 2 tot en met 9 en 11 van toepassing zijn op de houders van inrichtingen waar aan het pu bliek gelegenheid word't gegeven, eetwaren te bekomen en te nuttigen. Het nieuwe ontwerp is grootendeels ont leend aan de verordening op inrichtingen toi het verbruiken van eet- of drinkwaren van de gemeente Rotterdam en aan de Wasse- naarsche politieverordening 1936, terwijl ook eenige bepalingen der bestaande verordening zijn overgenomen. Uit de definitie van „inrichting" in art. 1 lid 1 van het ontwerp volgt, dat de ver ordening alleen van toepassing is op de voor het publiek toegankelijke gedeelten van in richtingen. Art. 4 van de bestaande verordening op de tapperijen enz. bepaalt, dat de gewone sluitingstijd is van 12 uur des nachts tot V uur des voormiddags. In een aantal ge vallen kan de Burgemeester hetzij voor de geheele gemeente, hetzij voor een door hem aan te wijzen gedeelte van de gemeente een anderen -sluitingstijd vaststellen of verbie den, dat de tapperijen en slijterijen, hetzij ge durende den geheelen dag, hetzij gedurende bepaalde uren, geopend zijn of dat daarin sterke drank wordt geschonken, toegediend of verstrekt. Het ontwerp regelt deze materie in de arUkeieh 3, 4 eri 6, terwijl art. 7 in" een leemte voorziet, omdat de bestaande veror dening niets bepaalt ten aanzien van den verkoop van zwak-alcoholischen drank. In de artikelen 4, 6 en 7 wordt elkens ge sproken van „in het belang van de openbare orde en zedelijkheid", hetgeen de voorkeui verdient boven een vrij uitvoerige opsom ming van gevallen, zooals in het bestaande art. 4 der verordening op de tapperijen enz. geschiedt. Be opname van art. 9 van het ontwerp wordt nutig geacht omdat wordt voorkomen, dat de gewraakte handeling gedaan wordt b.v. in het naast de voor het publiek toe gankelijke localiteiit gelegen woonvertrek, doch ten gehoore of ten aanschouwe van 't publiek. Ook in deze gemeente wordt soms last ondervonden van radiomuziek in café'.*- zonder muziekvergunning. Het radiotoestel wordt dan in de gang of in het aan de gelag kamer grenzende woonvertrek geplaatst. Met art. 11 worden de zoogenaamde jeugd- café's bestreden en kan het bezoek aan min der gunstig bekend sitaande gelegenheden worden tegengegaan. Voor de artikelen 18 en 19 van het ont werp zie men de artikelen 24 en 25 van de bestaande verordening. Voor de belangrijkste overtredingen is een hoogere strafmaat ge steld, terwijl in de daarvoor in aanmerking komende gevallen verbeurdverklaring, dus ook inbeslagneming mogelijk is gemaakt. Art. 64 der Drankwet bepaalt reeds, dat de ambtenaren van gemeentepolitie te allen tijde vrijen toegang hebben tot alle locali- teiten, waar- verkoop van sterken drank of van zwak-alcoholischen' drank in het klein of van alcoholvrijen drank voor gebruik cei' plaatse van verkoop plaats vindt, of waar redelijkerwijs vermoed kan worden, dat du. verkoop plaats vindt. Aan een bepaling als opgenomen is in art. 26 van de verordening op de tapperijen enz. zal derhalve geen be hoefte bestaan. Geen bepaling verbiedt den houder van een inrichting evenwel den toe gang te versperren of de deur alleen na lar.g aanbellen open te doen. Het constateeren van overtredingen wordt dan bemoeilijkt. In verband hiermede is art. 20 in het ontwerp opgenomen. Art, 9 van de verordening op de tapperijen enz. is niet overgenomen, omdat de inhoud van dit artikel verouderd is. Gestichtsklee- ding wordt weinig meer gedragen en het verbod voor brandweerlieden behoort thuis in de instructie voor dit personeel. Kenne lijk beschonken personen moeten reeds wor den geweerd ingevolge art. 54 der Drank- wet. Art. 15bis der verordening is grootendeais onverbindend in verband met art. 56 lid 1 onder b der Drankwet. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Ingekomen is een verzoek van de N.V Wilton-Fijenoord om vergunning tot uit breiding van de machinefabriek en scheeps werf aan den Vlaardingerdijk, kadaster Sectie N. nos. 437 en 440 door: I. oprichting van een hellinggebouw (met aanbouw), waarin zijn geplaatst 3 eleciro- motoren van totaal (jVi P.K., voor het drij ven van een slijp- en 2 boormachines; en 2 10-tons loopkranen met elk 3 elecrtomotoren van totaal 37 P.K.; II. bijplaatsing op het terrein van: A. 2 5-tons brugportaalkranen met elk 4 electromotoren van totaal 75 p.k.; 1 20-tons bokkraan met 3 electromotoren van totaal 44 p.k. 2 10-tons-414 tons rhelling) torenkranen met elk 4 elec tromotoren van totaal 92.4 p.k.; 1 20-tons-5 tons (bouwdok) torenkraan met 4 electromotoren van totaal 112,2 p.k.; 1 2-tons (steiger) portaaltopkraan met 4 electromotoren van totaal 65 p.k,, B. één ondergrondsehe tank (nabij de machinefabriek, afd. reparatie) voor 't opslaan van 8000 L. stookolie; III. oprichting van een overdekte lasch- plaats; IV. oprichting van een zandstraal-inrich- ting; V. oprichting van een werkplaats algem. dienst, waarin zijn geplaatst 6 smidsvuren, 1 zand droogoven; 2 persketels en 19 electro- VI. uitbreiding van de machinefabriek met een afdeeling reparatie, waarin zijn ge plaatst -5 ovens met oliebranders; 1 zand- straaikast; 1 10-tons loopkraan met 2 katten met 5 electromotoren van totaal 57 p.k.; 1 5-tons loopkraan met 3 electromotoren van totaal 19,1_ p.k.; 1 5-tons loopkraan met 3 electromotoren van totaal 40 p.k.; en 27 electromotoren van totaal 335.95 p.k., voo. de centrale verwarming en het drijven van een luchtcompressor en diverse takels en an dere werktuigen; VII. oprichting van een bruineer inrichting (nabij de machinefabriek, afd. reparatie), waarin zijn geplaatst 4 electrisch verwarmde metaalbaden en 1 electromotor van 1 p.k., voor het drijven van een fan; VIII. oprichting van een omvorm- en transformatorhuisje (tegen de machinefa briek, afd. reparatie), waarin zijn geplaatst 2 electromotoren van elk 80 p.k., voor het drijven van 2 omvormers; en IX. uitbreiding van de electrische werk plaats met omvormstation door bijplaatsing, verplaatsing en verwijdering van diverse electromotoren en werktuigen, in dier voege, dat alsdan aanwezig zijn: A. in de electrische werkplaats 1 lucht- ketel, 2 droogovens en 8 electromotoren van totaal 30.45 p.k., voor het drijven van een omvormer, een pomp en cil" verse andere werktuigen; en B. in het omvormstation 5 electromotoren van resp. 15, 30, 400, 400 en 480 p..t voor het drijven van een pomp> om vormers en 2 luchtcompressors. Dit verzoek is met de bijlagen °P W Se cretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag 22 November 4939, des voor middags te 11.30 ure, zal ten naadhuize Se tegenheid worden gegeven om bezwaren te gen het toestaan van dit verzoek in te1 'to gen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. SCHIEDAM, 8 N°vember 1939- De Commissaris van Politie te Schiedam geeft belanghebbenden, die kapitaal willen investecren In den voederhandel Veka, ge vestigd te Schiedam, Achter de Teerstoof 10, beheerder M. Tiiijt, wonende te Schevenin- gen, Westduinweg 44a, handel drijvende on der den naam „Mickey Mouse Kattenbrood- fabriek" in °verweging, alvorens hiertoe over te gaan, zich om inlichtingen tot hem t» wenden. ilillll!!llll!ll!!llili;il!lllll!llll[!ll!llil!ll!ill!l!!ll!lllll!l!llllllll|[|!lll!l!lj B|| 't Wordt weer kouder. 9 Nov.: Doelen, Rotte's Mannenkoor, 8,15 uur. 10 Nov.: Doelen, Philh. Orkest, 8.15 uur. 11 Nov.: Groote Schouwburg, Schoppen aas (Ruys-ensemble), 8,15 uur (volw.). Nut, Rotterd. Kamerorkest, 8 uur. 12 Nov.: Groote Schouwburg, Je kunt het toch niet meenemen (Centraal Tooneel), 8.15 uur. Filomeentje (Charlotte Kohier) 2.15 uur (volw.). Ons Huis, matinee Bogt- man-Schouman, 2.30 uur. D a g e 1 ij k s Tivoli-Schouwburg, Wij in Holland (Jong Nederland) 8 uur, Zondag ook 2 uur (volw.). Bioscopen' Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 9 Nov. in: Lumière, Boefje; Thalia: 't Zit in de lucht; Luxor: Wia heeft Madeleine gekust? (volw.); Arena: Good bye mr. Chips; City: Een vrouw wisS te veel (volw.); Scala: De voortrekkers van Dodge City (volw.); Colosseum: Het lied van de vrijheid en Meisje voor dag en nacüt (volw.) Corso: Love affair (boven 18 jaar); Centraal: De havik der wildernis (boven 18 jaar); Ooster: Neen, mijn dochter, neen en De vierde komt niet (volw.); Victoria: Die verduivelde waarheid en De twee zusters Kien (volw.); Asta: Zij trouwde den melk boer en De pokerspelers van Wyoming (boven 18 jaar); Harmonie: Ik ken geen misdadiger en Mijn vrouw heeft talent (bo ven 18 jaar); Olympia: Het recht van het Noorden en Vreemde gezichten (boven 18 jaar): Capitol: Zijn tweede huwelijk en Een vrouw wist te veel (volw.); Cineac: actuali teiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „RotterdamBatavia" (Schiedam sche Singel 55), dagelijks 10—17 en 19—22 uur, Zondags van 1217 uui (tot 1 Jan.) Zaal Impuls, W. de Withstraat 55, schil derijen en teekeningen van Jan de Cler, Wladimir Flem en Peter var. Someren (tot 16 Nov. Schiedam. Monopole: Woensdag en Donderdag, De zoon van Kong (boven 18 jaar). SCHIEDAM, 8 Nov Officieele noteering vari de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. gpoeling, Spoeling 1,40—1.50 (niet officieel). IN BESLAG genomen. Door de gemcente-politie is van een drie tal visschers een Zegen in beslag genomen, welke niet door de noodige actens en per missies gebekt waren. Procesverbaal is op gemaakt- Wintervoorraad Gisterenmorgen kwam de heer P. in den polder tot de ontdekking dat een van zijn varkehs van plm. 100 k.g. uit het hok ver dwenen was. Bij ttader onderzoek bleek dat dit varken in het hok doodgeslagen of gesto ken is en dat waarschijnlijk de overgebleven varkens het bloed hebben opgelikt. Alleen een bloedspoor vanuit het hok tot den weg geeft aan dat dit varken vervoerd is. De politie heeft deze zaak in onderzoek. TRAGISCH. De politie alhier werd gisterenmorgen in kennis gesteld, dat de naaste buren uit de woning van de alleen wonende mej. de wei v. d. B., ondanks het feit dat ze zeker wisten dat zij zich in de woning bevond, geen ge hoor gekregen. De politie heeft de deur ge opend en vond mej. v. d. B. dood in de bedstede. Morgen, Donderdagavond van half 9 tot half 11, zal de tweede in de reeks van plaatselijke verduisterings- oefeningeu gehouden worden. De verduistering zal ditmaal gelden voor het gedeelte van Rotterdam, dat ligt tusschen de Delfshavensche Schie en de Coolhaven eenerzijds en de Scheepstimmermanslaan, Westersingel en Diergaardelaan (dus het Oude Westen tot Delfshaven) alsmede in Blij dorp. HOOGER ONDERWIES. LEIDEN, 7 November. Geslaagd voor candi-» daats-examen wis- en natuurkunde (letter L) mej. M. Langejan, Rotterdam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2