s.s. „SLIEDRECHT" getorpedeerd. D Door Duitsche duikboot tot zinken gebracht. De Maastunnelbouw. STADSNIEUWS. ROTTERDAM. vrijdag 24 november 1939 ZICH AAN EEN WAGEN yASTGEHOUDEN. ST. NICOLAAS-POSTPAKKETTEN VOOR MILITAIREN TEGEN VERLAAGD TARIEF. llrsJlfr in ■mm. VIJF OVERLEVENDEN IN ENGELAND AAN LAND. ALGEMEEN STEUNCOMITé 1939. HET BIECHTGEHEIM. pater J- v* broek O.P. neemt afscheid K. S. V, Excelsior. S. G. V. BELANGRIJKE HANZE- VERGADERING AFZWEMFEEST IN HET SPORTFONDSENBAD. 26 opvarenden vermist. Een van hen, Peter Brons genaamd, gaf 't volgend relaas van het gebeurde: Een U-boot hield de Sliedrecht op den Altantischen Oceaan aan en beval den kapitein in een sloep de scheepspapieren te brengen voor onderzoek. Daarna zeide de duikbootcommandant, dat hij ons schip tot zinken moest brengen. Hij gaf ons een half uur om het schip te verlaten. Wij deelden hem mede dat wij een neutraal schip waren, bestemd voor een neutrale haven, niettemin zeide hij nog maals, dat hij ons tot zinken moest bren gen. Op onze vraag, ons aan boord van den onderzeeër op te nemen antwoordde hij weigerend op grond, dat er geen plaats was. Hij waarschuwde ons voorts, dat wan neer we bij onzen terugkeer op de Slie drecht noodsignalen zouden uitzenden, hij ons zonder waarschuwing in den grond zou boren. Korten tijd later bracht de U-boot de Sliedrecht tot zinken en dook toen onder. Een nader U.P.-bericht meldt nog Vijf overlevenden van de bemanning zijn Donderdagavond door een trawler in Engeland aan wal gebracht. Zij deden een aangrijpend verhaal van de ver schrikkelijke ontberingen, welke zij een week lang in hun open sloep op zee te verduren hadden gehad. In het hospitaal waar hij was opgenomen vertelde Peter Brons nog, dat de onderzeeër hen 's avonds had aangehouden. Toen de commandant de scheepspa- DE GEREDDEN. sloep uit, waarin vijf leden der beman- SOIRé-DANSANT K. J. M. V. BURGERLIJKE STAND te roeien. Tengevolge van de zware zeeën was er een heele tijd mee gemoeid eer men langszij van den onderzeeër kwam. Nadat de commandant ons had mede gedeeld, dat hij ons schip tot zinken moest brengen, gaf hij ons verlof naar de Sliedrecht terug te gaan. De zee was echter zoo ruw. dat we ongeveer een half uur noodig hadden om het schip te bereiken. Toen we naderden riepen we onzen kameraden aan boord toe, dat het schip tot zinken zou worden gebracht, en dat zij zich daarom in de reddingbooten moesten begeven. De 26 overige leden van de beman ning lieten daarop onmiddellijk een tweede sloep te water en haastten zich daarin te komen. Nadat de Sliedrecht was gezonken, hebben we hen in de duisternis uit het oog verloren en hoewel wij nog eenigen tijd ter plaatse zijn blijven rondvaren, in de hoop te worden opgepikt door een ander schip, hebben wij hen niet meer gezien. Den volgenden dag werd het weer nog Slechter. Zoo goed als het ging koersten wij in Oostelijke richting de hoop land te bereiken. Onze voorraad levensmiddelen verminderde snel, zoodat de rantsoenen bitter klein werden en hoewel we overjassen aan hadden, gaven die weinig beschutting tegen de kou. Aanhoudend moesten we het water uit onze boot hoozen, dat we door de hooge golven voortdurend over kregen Na een week zoo te hebben gedobberd maakten we van twee overjassen een zeil en voor den Westenwind zetten we onzen tocht in dezelfde richting voort. Om ongeveer zeven uur dien avond ontdekten we de stralen van een vuur toren en zetten terstond daarheen koers. Ziende dat het land zoo nabij was, na men we het geïmproviseerde zeil in om den dageraad af te wachten, uit vrees anders op de rotsen te loopen. Tot onze groote vreugde zagen we den volgenden morgen een trawler dicht in onze nabijheid en met de laatste krach ten, die ons nog restten, riepen en schreeuwden we om de aandacht van de opvarenden te trekken. Dit gelukte; de trawler kwam langszij en nam ons aan boord. We waren weliswaar uitgeput en haast bevroren van de koude, maar we leefden nog. En dat was heel wat. daar we reeds alle hoop op behoud hadden opgegeven, zoo besloot de eerste stuurman Brons. Bij hun, aankomst aan land zijn de schipbreukelingen terstond in een zie kenhuis opgenomen. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De „Sliedrecht" was een motorschip ingericht voor het vervoer van oliepro ducten en mat 5133 tons netto. Het schip werd in 1924 bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij te Rotterdam gebouwd. Eigenaresse was de N.V. Maatschappij Motorschip „Sliedrecht" (N.V. Ph. van Ommeren's Scheepvaart Bedrijf) te Rotterdam. KETHEL. Woensdag a.s. wordt het eerste tunnelstuk in de rivier gelegd. HET NIEUWE HOFPLEIN. Groote bezorgdheid bij den Bond van Ned. Architecten inzake de verdere bebouwing. DE NIEUWE BATAVIER III. Gisteravond in Rotterdam teruggekeerd. Jongen ernstig gewond. Gistermiddag omstreeks 5 uur, is op het kruispunt Lange Nieuwstraat, Gerrit Ver- boonstraat en Oranjestraat alhier de 8-jarige H. B. terwijl hij zich achter een aldaar rij dende groentewagen vasthield, door plotse ling achter den wagen vandaan te loopen, aangereden door een daar juist passeerende vrachtauto, bestuurd door P. v. d. M. On danks het krachtig remmen van den bestuur der der vrachtauto, werd de jongen nog een eindje meegesleurd en bleef daarna op den weg liggen. D°or den val. had de Jongen een groote wonde aan het achterhoofd en huil op het voorhoofd bekomen, terwijl zijn Heug en lip erg opgezwollen waren. Hij is door de politie ter Plaatse verbonden en op advies van Dr' D- Rls> met diens auto naar het Gem Ziekenhuis alhier overgebracht, Ter gelegenheid van het a s. St Nicolaas- feest kunnen St. Nicolaas-postpakketten voor onder de wapenen zijnde militairen beneden den rang van officier, voor zoover deze pak ketten door tusschenkomst van de veldpost worden uitgereikt, tegen de helft van het voor postpakketten geldend port worden verzonden, mits deze pakketten worden ter post bezorgd in het tijdvak van 2730 Nov. Het is de bedoeling, deze pakketten eerst op of omstreeks 5 December tijdens de St. Nicolaasviering aan de geadresseerden uit te Het adres van deze St. Nicolaas-postpak ketten en de bijbehoorende adreskaarten e hoort door de afzenders te worden voorzien van twee elkaar schuin snijdende inkt, ter onderscheiding van pak welke direct na aankomst moeten uitgereikt en waarvoor het volle tarie worden betaald. Teneinde de goede komst te bevorderen, wordt den aanbevolen: 1. De pakketten doelmatig en vooral stevig te verpakken. Verpakking In slaPP® karton nen doozen of dunne houten kistjes s mees - al niet voldoende, 2. de pakketten en de adreskaarten van 'n duidelijk gelijkuidend adres te voorzien en tevens een afschrift daarvan in het pakket te sluiten. 3. De adressen bij voorkeur op de pakket ten zelf te schrijven. Indien dit niet mogelijk is, plakke men de adressen met goede kleef stof (in geen geval met lak) deugdelijk op de pakketten. -„Hnn- 4. de adressen met een kruiselings den touw stevig aan de pakketten te bevesti- na naam en het adres van den afzender duidelUk op de adreskaart te vermelden; ver melding daarvan tevens op het pakket ver dient aanbeveling. over- afzenders SCHEPEN IN NOOD. Nog steeds is men er niet in geslaagd om de voor de Waddeneilanden gestrande schepen „Elsie" en „Jeannette" vlot te brengen. Vit een vliegtuig werden bovenstaande opnamen van beide in nood verkeerende schepen gemaakt. Boven: de Finsche houtboot „Elsie" voor Terschelling; beneden: het Nederlandsche s.s. „Jeannette", gestrand voor 3e kust van Vlieland. Derde verantwoording. Op de girorekening bij de Rotterdamsche bank is nog gestort door E. W. R. 10, G. V. 10, Mr. Dr. F. v. H. 10. Bij de Spaarbank Anno 1820 werd gestort door W. W. ƒ40, A. A. H. ƒ2, W. de G. ƒ5, J. S. 10. In totaal Is nu binnen gekomen ƒ2490,74. PIANO-CONCERT VAN TOONKUNST. DE SPORT VAN ZONDAG. 250ste Opvoering in Passage-theater. De opvoering van „Het Biechtgeheim" op s. Dinsdagavond in het Passage theater te Schiedam, belooft'een f eestvoorstelling te worden, vanwege de 250e opvoering op dien dag in ons land. Men is doende een comité samen te stellen, teneinde de medespelenden dien avond feestelijk te huldigen. Behalve Roosje Kohier als „de blinde moeder" en Willem Goossens in z'n grootsche creatie als „Pater Karl" treden nog op: Tonny Otter- loo, Mien Bouwmeester, Dirk Janse, Helene Plato, Wim Grèlinger ne F. Verstraete. De Prachtig «pel van Annie Meys en Annie Nederbragt. De Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst, afd. Schiedam en Omstreken heeft gisteravond een piano-duoconcert gegeven met als medewerkenden de dames Annie Meys en Annie Nederbragt. Onder de aan wezigen merkten wij op de echtgenoote van den burgemeester Mevr. A. v. Haarer Raaymaker. Het programma opende met het Allegro en Tempo de Menuetto uit de sonate G gr. t van Joh. Chr. Bach. Deze Bach heeft in iterke mate de invloed van Mozart onder gaan. Zijn bij uitstek op het zangbare in gestelde melodische stijl kan men goed be luisteren in het hoofdthema van bovenge noemde sonate. De indiuk welke deze mu ziek maakt, is er een van beminnelijke charme en gevoelige distrinctie, evenwichtig en kernachtig frisch wat op sublieme wijze door de uitvoerenden tot uiting werd ge bracht, prachtig van samenspel en uitdruk king. Als nummer 2 volgde „Andante und, Varia- tionen" van Rob. Schuhmann, wiens kunst ln zijn pianomuziek wortelt, want zijn eer ste 23 werken zijn uitsluitend voor dit in strument geschreven, In zijn klaviermuziek voelt men over het algemeen den geïnspi- reerden dichter die naast dekmderhjkste tooneelen de meest dramatische pMni doorleven kan. De aanwezigen VOigden aan dachtig deze Schuhmann vertolking, geboeixd door prachtig spel dat technisch op o g peil stond. Van Claude Debussy hoorden wij „Fètes" (bew. Maurice Ravel). Dit is het tweede der ln 1897 geschreven Noctur nes, dat zeer bekend geworden is. Hoe in gehouden en toch hoe suggestief is deze feestelijkheid. Het stuk heeft een doorloo- pende vaart als men zelden bij Debussy aantreft. De fantastische en Spaansche dans, de langzame marsch, waarin men de In vloed van Javaansche muziek herkent, wer den door het duo op hoogstaande wijze tot uiting gebracht. De bloemenhulde en het herhaalde applaus van het publiek toon den aan hoezeer deze pianokunst gewaar deerd werd. Na de pauze volgde „Suite breve Louis Aubert met de deelen Menuet, Ber ceuse en Aire de Ballet, en R°m®nc® v°or den Russischen componist Serge Rachmam How wiens romantiek steeds een nobel al lure vertoont en beheerscht wordt door een beedgewelfde melodiek. En tot besluit een Spaansche dans Malaguèna van Lecuona. Al deze vertolkingen stonden op hetzelfde hoo ge peil als de vorige nummers. Wij zijn ge tuige geweest van gave, prachtige melodieu se muziek; jammer dat de zaal niet heele- jnaal bezet was, wat zeker verdiend was voor zulk concerteeren. Het publiek dwong de dames Meys en Nederbragt de Malaguè na te herhalen. Woensdagavond hebben de leden van de Jongenscongregatie van de Lange Haven en van de Kruisvaart Cohort St. Johannes den Dooper afscheid genomen van hun di recteur pater J. J. v. d. Broek O.P. in ver band met diens overplaatsing naar Nijme gen. Zwart-witten krijgen Zondag al een heeel moeilijke opgaaf. Zij moeten aan de Laanslootscheweg de strijd aanbinden tegen het Rotterdamsche Spartaan de hoogst ge plaatste in de afdeeling. De Rotterdammers haalden uit de zes gespeelde wedstrijden het maximum aantal punten. Hun doelge middelde 21—5 pleit voor de heele ploeg. Makkelijk zal Excelsior het dan ook niet krij gen. Spartaan is altijd een ploeg geweest die de Schiedammers niet erg lag. Excel sior begon het seizoen slecht. Zondag J.l. beterde zij zich echter en sloeg het sterke S. J. C. op eigen veld met 20. Zondag bespeelt Excelsior eigen veld. Zij zullen alles moeten geven om een behoorlijk resul taat te bereiken. Dat het zal spannen is ze ker. Donk 2 speelt om 2 uur in Gouda tegen Excelsior 2. Wij gelooven dat, ondanks het terreinvoordeel van Donk, beide puntjes mee naar Schiedam zullen gaan. Excelsior 4 speelt om 2 uur aan de Abram van Stolkweg te Rotterdam tegen St. Igna tius 2. De uiterste best gedaan. St. Ignatius is in eigen huis geen makkelijke tegenstan der. Het verdere programma luidt: Ignatius a Excelsior a 12 uur Excelsior bTOG b 12 uur. Zaterdagmiddag: Excelsior c—Activita; 3 uur. H. E. v. d. Brule komt spreken. Maandag as.. 27 Nov. des avonds 8,30 uur wordt in den R. K. Volksbond een belang rijke ledenvergadering gehouden door de Hanze afd. Schiedam. De agenda vermeldt o.m. het verslag van den centralen raad. Als spreker zal optreden het Tweede Ka merlid H. E. v. d. Brule met als onderwerp: Regeering en middenstandsbemoeingen". Er zal ruimschoots gelegenheid worden ge geven voor het stellen van vragen. Gezien de belangrijkheid van het onder werp wordt op de aanwezigheid van alle Hanze leden gerekend. United Press seint ons uit Londen: In een Engelsche haven zijn vijf overlevenden aan land gebracht van het Nederlandsche stoomschip „Slie- drecht", dat op den Oceaan een week geleden door een Duitschen onder zeeër is aangehouden en tot zinken gebracht. De directie van de reederij der „Slie drecht" heeft van de opvarenden heden bericht ontvangen, dat gered zijn de eerste stuurman P. Brons en de leden der be manning A. Driessen, L. Knoop, H. de Jong en B. Storm. In totaal waren er 31 opvarenden, zoo dat de kapitein en de overige 25 leden der bemanning nog vermist worden. Het was vol in het Sportfondsenbad toen gisterenavond het afzwemfeest plaats had. Een groote menigte omzoomde 't bad waar in velen de zwemproef aflegden. Een hon- j pjeren had opgevraagd, zetten wij een derdtal personen legde met goed gevolg de proef af die bestond uit 50 M. borst-, 50 M rug- en 50 M. gekleed-zwemmen. Onder hen ning plaats namen om naar de U-boot S. G. V. krijgt na een week van gedwongen rust nog een extra weekje van den competi tieleider. S. G. V. 2 ontvangt St. Lodewijk 2. Zij zal zich ongetwijfeld inspannen om het ver loren terrein te heroveren. Hermes-D.V .S. Ook Hermes wacht een moeilijke taak. Feijenoord met zijn aanhang komt Zondag op de Damlaan op bezoek. Van Male en zijn mannen zullen alles doen om beide punten uit de strijd te sleepen. Wel staat Feijenoord aan de kop maar iedere misstap die zij nu doet verdringt haar van die plaats. In deze afdeeling zijn nog veel kapers op de kust. Overigens zou het niet de eerste maal zijn dat een sterk elftal van Feijenoord op de Oamiaan een verdiende nederlaag incas seerde, De strijd is volkomen open, beide Pmegen hebben evenwel kans op de punten. De 2e klassers. Re k^j_de Schiedamsche 2e klassers S. V. zijn beide vrij. "jn S] Ar gesteld. V. en Martinit zijn beide vrij. In hun af deeling zijn slechts twee wedstrijden vast- In verband met het overlijden van de oud moderator van de y werd de soiré- dansant, welke door de oudercommissie voor de K.J.M.V.-leden gegeven zou worden, uit gesteld. Zij is thans vastgesteld op 7 Dec. a.s. GEBOREN: Geerje J. d. van Ph. Kapoen en J. Vogel, J. A. Alb. Thijmstraat 37 ONDERTROUWD: J. C. Looman 20 j. en T. Spithoven 23 j. W. J- de Jager 37 j en E./C. de Wilde 21 j. P- Klepke 23 j. en g Ouwens 24 j. G. J. Visser 27 j. en B. p. van Dorp 24 j. l. C. v. d. Velde 24 j. en j. F. Bosman 20 j. W. Schlüter 27 j. en G. H. de Ridder 23 j. L. Torenvliet 18 j. en A. Westerhof f 21 j. J. J. E. Plambeek 29 i en P- Wieringa 20 j. A. J. van Vuuren 29i' j en C. Schijff 26 j. GEHUWD: G. J. Jansen 26 j. en F. M. van Hensbergen 24 j. - G. L. Molenaar 27 j. en F A van Nielen 19 J- J- L- van Gerven 18 f"en D Ham 23 J. - H. Janse 33 j. en C. Pijl 21 j. - H. J. Seij 24 j. en T Romyn 24 j. J. A. P. Soesbergen 25 j. en C. J. de Witte 22 j. P. E. van Doorn 22 j. en M. van Strijen 19 j. Q- J- Bonefaas 24 j en M. H. Franken 28 j. A. van der Gaag 24 j. en H.' J. Bentem 18 j. C. P. Korte- land 24 j. en J. C. Feelders 26 j. J- M. A. van Mil 24 j. en H. J. A. M. Arends 24 j. OVERLEDEN: D. de Boer 69 j. wed. v. H. A. G. v. Rijn. waren een achttal militairen. Voor het ge kleed zwemmen hadden deze de grijsgroene werkpakken aangedaan. Een luid applaus steeg op toen deze landverdedigers te water gingen en toonden dat zij in het zilte nat ook hun mannetje stonden. Een bijzondere at tractie had het Sportfondsenbad de toe schouwers bereid. Een aardig revuetje, ge titeld „De jonge held" werd opgevoerd. Tach tig jeugdige spelers en speelsters lieten hier hun beste krachten zien. Het- was het ver haal van een prinses die aan slaapwandelen leed en zoodoende in het water terecht kwam tijdens een van haar nachtelijke wandelin gen. Een jonge zwerver redde haar. Daarop besloot de Koning dat zijn heele hofhouding zwemmen moest leeren. Personeel van het Sportfondsenbad werd daarvoor gerequi- reerd. Een fraaie demonstratie werd hierna voor den koning gegeven. Een achttal dames liet figuurzwemmen zien enkele heeren, on der wie de drievoudige Nederlandsche re cordhouder O. v. d. Kuyl, demonstreerden zwemslagen. Het revuetje zat aardig in elkaar. Leuk waren de liedjes en de dansjes. Een pianiste en de Kimaunah-Hawaian Sereneders zorg de voor begeleiding. In de pauze sprak de heer van Huiten van Het Groene Kruis 'n propagandistisch woord voor de cursus heilgymnastiek, waarbij op advies van den leeraar ook zwemmen hoort. Een collecte waarbij het bad als collectebak fungeerde, bracht 43.90 op. Ook sprak de heer van Huiten nog een propagandistisch woord voor de bloedtrans fusiedienst. Spr. wekte een ieder op zich op te geven voor donor. De prijzen voor het gekleed zwemmen werd als volgt toegekend: Origineel costuum: 1. Mozart en zijn vrouw, 2. bakker, 3. polospeler. Fraai costuum: 1. twee elfjes, 2 Mexicaan, 3. Volendamsch, 4. Volendammer, 5. St. Ni- colaas, 6. Kerstman. Verschillende troostprijzen werden nog toe gekend o.m. aan de militairen. Sportfondsenbad kan op een geslaagd afzwemfeest terugzien. D a g e 1 ij k aTivoii-Schouwburg, W(J m Holland (Jong Nederland) 8 uur, Zondag ook 2 uur (volw.). 26 Nov.: Groote Schouwburg, Die Wal- küre (Opera van Dusseldorp), half 8 uur (boven 18 jaar). 28 Nov.: Groote Schouwburg, Fidelio (Ned. Opera Ensemble), 8 uur. 1 De cj Groote Schouwburg, ïtaliaansche Opera-concert, 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 30 Nov. in: Grand: De zon gaat nooit onder (boven 18 jaar); Luxor: De groote leugen volw.Studio: Car rière (boven 18 jaar); Thalia: 't Zit in de lucht; Scala: De spooktrein; Colosseum: De spooktrein en De kroegbaas (volw.); Prinses: De geheimzinnige dr. Citterhouse en De kroegzangeres (volw.); Corso: Havenkwar tier (volw.); Capitol en City: Jamaica Inn (boven 18 -jaar); Arena: Tarzans verban ning; Centraal: Het masker van de spin (bo ven 18 jaar); Ooster: Kom je ook achter de tralies? en Alarm in de Middellandsche Zee (boven 18 jaar); Victoria: Drie razen de jockeys en Algiers (volw.); Asta: Het mysterie ontsluierd en De verlegen jonge ling (boven 18 jaar); Harmonie: Mr. Moto op 't eiland des doods en De bakvisch (bo ven 18 jaar); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „Rotterdam—Batavia" (Schiedam sche Singel 55), dagelijks 10—17 en 10—22 Zondags van 1217 uui (tot 1 Jan.) Kunstzaal Gebr. Koch,, Noordblaak 23, werken van A. J. Zwart (tot 7 Dec.). Rotterd. Kunstkring, werken van Toon Kel der Den Haag (tot 10 Dec.). Kunstzaal Implus W. de Withstraat 55, werken vftn Larenschen kunstschilder Willem Nordijk (tot 21 Dec.). Schiedam. gorilla en 18 jaar), Monopole: en Koning 18 jaar. Passage (t.m. Maandag) De Bandieten der Woestijn (boven (Dinsdag: Het biechtgeheim»; (t.m. Maandag); De gebochelde van de Champs Elysées (boven SCHIEDAM, 24 Nov. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 17 per H.L. Spoeling. Spoeling ƒ1,40—1,50 (niet officieel). hadden moeten worden afgewezen. Gebleken is, dat de speciaal tot het geven van advies ingestelde welstandscommissie eenstemmig het college van B. en W. heeft ontraden de ingediende plannen goed te keuren. Dit advies is niet opgevolgd, hetgeen is te betreu ren te meer omdat toch mocht worden ver wacht, dat door alle instanties bijzondere zorg zou worden besteed aan de beoordeeling van die plannen, welke den bouw aan het nieuwe Hofplein betreffen en de architecto nische waarde van de bebouwing van dit plein voor vele jaren zullen bepalen. Hetgeen nu is tot stand gekomen voldoet zelfs niet aan bescheiden eischen. Hierdoos is het vertrouwen ernstig geschokt in de verwachting, dat mede door het stellen van hooge eischen aan de architectuur, het nieuwe Hofplein inderdaad een plein van beteekenia zal worden. OPENBARE LANDVERPACHTING. Voor onbepaalden tijd. Hedenmorgen had in café De Vergulde Valk ten overstaan van notaris P. Schaberg uit Schiedam, de openbare verhuring van het z.g. Armenland in Kethel plaats. De belang stelling was heel groot. Nadat de verschil- ende condities en voorwaarden waren be kend gemaakt, vond de verhuring plaats. De hierna volgende perceelen werden bij opbod als volgt voor onbepaald tijd (inge volge de Pachtwet) verhuurd: I. Een perceel weiland onder de gemeen te Kethel gelegen aan den Harreweg in den Noord-Kethelpolder groot 1.18.70 H.A. ten name van het R. K. Parochiaal Armbestuur van Kethel verhuurd voor 130 per jaar aan C. A. de Lange te Kethel. II. Een perceel weiland gelegen in de Zouteveensche Polder aan den 2en Veen- weg in de gemeente Vlaardinger Ambacht groot 2.23.30 H.A. ten name van het R. K. Parochiaal Armbestuur van Kethel verhuurd voor ƒ200 per jaar aan H. J. M. van der Valk, te Schiedam. III. Twee perceelen weiland en watering gelegen in de Noord-Kethelpolder onder de gemeente Kethel aan den Kandelaarweg in het Klein Sahieblok te zamen groot 3.77.21 H.A. ten name van het R. K. Parochiaal Armbestuur te Kethel, verhuurd voor ƒ330 per jaar aan A. van Yperen, te Kethel. IV. Een perceel weiland, boschhakhout en watering gelegen in den Noord-Kethel polder onder de gemeente Kethel aan de Groeneweg groot 1.88.65 H.A. ten name van de Hervormde Gemeente van Kethel en consorten verhuurd voor 185 per jaar aan A. van der Does, te Kethel. V. Een perceel weiland en watering ge legen in de Noord-Kethelpolder onder de gemeente Kethel, achter perceel IV, groot 1.63.25 H.A. ten name van de Hervormde Gemeente van Kethel verhuurd voor 170 per jaar aan C. W. Sebel te Kethel. VI. Een perceel weiland boschhakhout en watering gelegen in den Westabtspolder onder de gemeente Kethel groot 3.11.38 H.A. ten name van de Groote- of Heilige Geest Armen der Ned. Herv. Gemeente van Ke thel verhuurd voor 290 per jaar aan Gebr. Lansbergen te Kethel. VII. Een perceel weiland gelegen in de Noord-Ketiielpolder aan de Harreweg onder de gemeente Kethel groot 1.44.00 H.A. ten name van de Groote of Heilige Geest Armen der Ned. Herv. Gemente van Kethel ver huurd voor ƒ230 per aan Adr. Lansbergen, te Kethel. De pachters zijn verplicht te betalen naast hun pachtprijs per jaar waterschapslasten van de bestaande polder waarin de perceelen gelegen zijn alsmede het Delflandsche sluisgeld. De maatschappij tot bevordering der bouw kunst Bond van Nederlandsche Architecten B. N. A. kring Rotterdam heeft een adres gezonden aan den gemeenteraad van Rotter dam, waarin men het navolgende onder de aandacht heeft gebracht. Met groote verwondering heeft de Bond kennis genomen van het resultaat der alge- heele verbouwing en verandering van het café-restaurant „Pschorr", hetwelk een zoo danige karakterlooze architectuur en vorm geving vertoont als in dezen tijd niet meer toelaatbaar wordt geacht. De totstandkoming van dezen bomw is alleen mogelijk geweest door de medewerking van het gemeentebestuur aan plannen, welke E groote dag voor de bouwers van de Maastunnel breekt vol gende week aan. Woensdag a.s. zal namelijk de eerste van de negen 60 meter lange tunnelcaissons op den rivierbodem worden neergelaten. Een zeer langdurige voorbereiding is hieraan voorafgegaan. In de Waalhaven is in de afgeloopen maand een proefzinking gehouden, waarbij alle berekeningen wer den gecontróleerd en de te gebruiken mest en richtinstrumenten aan een nauwkeurige proef werden onderworpen. Voorts werd bereids maanden geleden overgegaan tot het baggeren van een geul in de bedding van de rivier en werden kort geleden daarin de betonnen onderlegplaten op steltegels geplaatst. Het eerste tunnelstuk, dat wordt neerge laten, zal tegen het ventilatiegebouw op den rechter Maasoever worden geplaatst. In den nacht van a.s. Maandag zal het tunnelstuk uit de Waalhaven worden ver* sleept naar de Parkkade. De Dinsdag zal worden gebruikt voor het stellen en richten en in den juisten stand brengen van het tunnelstuk. De eigenlijke afzinking zal ln den loop van Woensdag plaats vinden. Gisteravond is in de Rotterdamsche haven teruggekeerd de nieuwe Batavier III, die naar Spanje is geweest voor het overbrengen van passagiers voor de ïtaliaansche lijnbooten op Noord- en Zuid-Amerika. De Batavier II, die gisterenmiddag reeds gereed lag voor den gewonen oversteek naar Engeland, is vanmorgen van Rotterdam ver trokken. Behalve de „Statendam" en de „Boschdijk" voeren verder nog eenige bui- tenlandsche schepen den Nieuwen Water weg uit, terwijl in Hoek van Holland ook eenige van elders komende schepen binnen vielen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 1