NIEUWE REDDINGBOOTEN. Weerverwachting. 1 AAK DONDERDAG 30 NOVEMBER 1939 STADSNIEUWS. ROTTERDAM. DE MAASTUNNELBOUW. PLAAT-BRIEVEN. OPSPORING VERZOCHT. VLAARDINGEN. USSELMÓNDE. BLEISWIJK. SCHOONHOVEN. OVERSCHIE. DE VERBINDING ROTTERDAM SCHIEDAM V.V. Buslijnen R en 8 worden opgeheven. SINT NICOLAASFEEST IN BROERSVELD. WERKLOOZEN UIT DE STEUNUITKEERING? NAAR DE K.R.O.-STUDIO. GARAGE „UNIQUE" SINT NICOLAASFEEST VAN HET SINGELKWARTIER. R. K. SCHAAKVER. S. B. O. RIJNBENDE'S SCHAAKCLUB. BURGERLIJKE STAND. Eerste tunnelstuk rust op de onderlegtegels. ALCOHOL-GEBRUIKERS LANGS DEN WEG OVERDEKTE SCHUILGANGEN. Installatie in het Postkantoor. Nieuwe inspecteur van het lager onderwijs. De heer J. J. C. Starkenbrug opvolger van den heer A. Smit. gemeenteraad vl. ambacht MOTORKOTTER AANGEKOCHT. PRACTISCHE GESCHENKEN. i vrijdag. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE KREEKBRUG. Marktberichten. MACHINISTEN-EXAMEN. De directie van de Rotterdamsche Electri- sche Tram maakt bekend, dat met ingang van Zondag 3 December 1939 de autobusdiensten Rotterdam (Coolsingel)— Schiedam (Station) lijn R en Rotterdam (Beursplein) Schiedam (Rozenburgerplein) lijn 8 zullen worden opgeheven. De interlocale rit ten met autobussen tusschen Rotterdam en Schiedam worden met ingang van denzelfden datum beperkt tot de volgende ritten des morgens en des avonds onder lijnletters K en M. R'dam (Coolsingel)—Schiedam (Station) vertrek 4.45, 5.00, 5.15, 5.30; op Zon- en Feestdagen 6.45, 7.00, 7.15. Schiedam (Station)—Rotterdam (Cool singel) vertrek 0.25, 0.40, 0.55; op Zaterdag en op Zon- en Feestdagen 0.02%, 0.17%, 0.25, 0.40, 0.55. Rotterdam (Coolsingel)—Schiedam (Ro zenburgerplein) vertrek 4.30 en 5.40; op Zon en Feestdagen 6.30 en 7.30. Schiedam (Rozenburgerplein)Rotterdam (Coolsingel) vertrek 0.05 en 1.05; op Zater dag en Zon- en Feestdagen 0.05, 0,27% en 1.05. Een boekje bevattende de volledige op gave der dienstregelingen en tarieven der tram- en autobuslijnen te Schiedam, zal in Schiedam worden verspreid en is bovendien verkrijgbaar bij de conducteurs der lijnen 1 en 4 en bij de chauffeurs der autobuslijnen K, L en M. De directie van N.V. v. d. Ende's Autobus maatschappij meldt ons het volgende: Op verschillende gronden werd onze on derneming een van Overheidswege nood zakelijk geoordeelde dienstregeling voorge schreven. Onze onderneming, sinds 1923 de eenige verbinding Schiedam WestRotterdam Cen trum had niets liever gewild dan de be staande dienstregeling te bestendigen, zoo mogelijk uit te breiden. Zij heeft nu in de regeling, welke voorziet in een 12 min. dienst (voorheen gemiddeld 9 minuten) voorloopig moeten berusten. Zij hoopt en vertrouwt echter, dat deze regeling slechts tijdelijk zal zijn. Anderzijds vertrouwt zij er op, dat de noodzakelijke steun, die zij steeds van het Schiedamsch publiek in zoo ruime mate heeft ondervonden, haar deel zal blijven. Een particulier bedrijf dat op deze wijze en ten koste van vele opofferingen in het verleden, in het verkeer voorziet, heeft haar bestaansrecht ten volle bewezen. T oelichting. Ter toelichting op bovenstaande, dient het volgende. Voor v. d. Ende's Autobusdienst heelt een en ander wel zeer ingrijpende ge volgen, waarvan wel de voornaamste de ta rieven zijn. De tarieven zullen vanaf Zondag 3 December a.s. gelijk zijn aan die van de R.E.T. Een rit KoemarktCoolsingel b.v. zal dan 15 ct. kosten. Een rit KoemarktOude Binnenweg echter net als de tram 10 ct. Een 6 ct.-tarief zal worden ingevoerd tusschen Koemarkt en Wattierstraat. Ook de stads- ritten in Schiedam zullen 6 ct. kosten. Van den Coolsingel naar het eindpunt in Schie dam, het Frans Halsplein, kost ook 15 ct., dus zooals het tot nu toe het geval was. De dienst, die tot nu toe om de negen minuten reed, zal op last van de Rijksver keersinspectie een twaalf-minuten dienst worden. Op drukke tijden mag echter met volgbussen gereden worden, waardoor het mogelijk wordt, dat twee of meer bussen op het zelfde tijdstip van het beginpunt ver trekken. Met ingang van Zondag a.s. zal uitsluitend met nieuw materiaal door N.V. v. d. Ende gereden worden. Verschillende nieuwe wa gens zullen in de komende weken gereed komen. De oude wagens komen dan in re serve te staan. Een en ander was ons reeds Maandag j.l. bekend. Op verzoek van de N.V. v. d. Ende's Autobusmaatschappij publiceeren wij het be richt pas vandaag, daar verschillende bij komstigheden nog geregeld moesten worden. Voor mogelijke bijzonderheden verwijzen we nog naar de elders in dit blad opgenomen advertenties. Gistermiddag gaf de Buurtvereeniging Broersveld haar St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden in café restaurant „de Seinpost" Na een rondrit door de straat begaf St. Nicolaas met zijn knecht zich naar de zaal, waar hü opgewacht werd door een hon derdtal kinderen. Onder het zingen van „Zie ginds komt de stoomboot" werd St. Nicolaas binnengeleid en door den voorzit ter Th. Romijn welkom geheeten. De kin deren werden verrast met verschillende versnaperingen. De Schiedamsche goochelaar „Putarie" wist de kinderen te vermaken met z'n goocheltoeren wat zeer in den smaak viel. Het was een repertoire dat de zaal deed daveren van het lachen. Dank zij de milde gevers en niet te vergeten de dames on der leiding van Mevr. Spruit is deze mid dag weer bijzonder geslaagd en gingen de kinderen, na nog een extra surprise van één der winkeliers in ontvangst te hebben genomen, wel voldaan naar huis. Bi] of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. >s;: HET GOEDE VOORBEELD. Burgemeester mr. P. J. Oud liet gisteren zijn bloed onderzoeken voor den bloedtransfusie-dienst te Rotterdam. Dr. van Dijk, stichter van den Nederl. bloedtransfusie-dienst neemt den burgemeester eenige druppels bloed af. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare Kennis, aat dij nen ls Ingekomen een verzoek van C. W. Alblas, alhier, om een Verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein in de benedenvoorlocaliteit van het perceel Singel 148, alhier; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht SCHIEDAM, 30 November 1939. Door het communistische raadslid, den heer W. Collé zijn de volgende vragen aan B. en W. gesteld: 1. Is het juist, dat aan meerdere steuntrek kende werkloozen is aangezegd, dat zij met ingang van 1 Januari a.s. uit de ondersteu ning worden afgeschreven? Zoo ja, kunnen B. en W. dan mededeelen: a. om welke redenen en het aantal der zulken; b. of overschrijving naar Burgerlijk Arm bestuur zal plaats vinden; c. indien dit laatste geschiedt, worden dan kortingen toegepast en zoo ja, hoe groot zullen die zijn? 3. Indien bij overschrijving naar B. A. be doelde af te voeren ondersteunden schade on dervinden, zijn B. en W. dan niet van oordeel, dat iedere vermindering van inkomsten, zeker in de huidige omstandigheden onver antwoordelijk is en de reeds heerschende nood in die gezinnen ernstig zal vergrooten? 4. Zijn B. en W. bereid, indien het onder 3 gevreesde i juist mocht zijn de uitkeering van B. A. dan gelijk te stellen met de door bedoelde ondersteunden thans genoten steun- uitkeering? Zaterdag a.s. organiseert het comité van actie voor den K.R.O. een tweede tocht naar de K.R.O.-studio te Hilversum met bezoek aan „Onze Zaterdagavond". Een puik pro-, gramma is samengesteld, zoodat de Schie dammers kunnen genieten. Nog enkele plaat sen zijn over. Deze zijn nog verkrijgbaar by den heer Nijsse, St. Liduinastraat 7b. 1014S 7 Woensdag 6 December a.s. zal bovenge noemde vereeniging in gebouw Eendracht een Sint Nicolaasfeest geven voor leden en donateurs. Uitslagen van j.l. Dinsdag gespeelde wedstrijden. J. MulderW. Steenhouwer 01; J. de JongP. Oomen 10; E. LinnenbrinkJ. v. Slobbe 01; Drs. P. WillemsH. Paap uit gesteld; H. KloosA. Veringmeier 10; H. MarkxJ. de Groot 1—0 regl.; A. de Jong L. Beek 01; A. OsterholtJ. Steens 01; J. MaagdenbergF. Schmierman 10; J. KorverJ. Zoetmulder afgebr.; J. v. Oos trumBrandenburg afgebr. Voor de 1ste klas van het R. K. schaak- verband zal Vrijdag 8 Dec. gespeeld wor den R. S. R. 1S. B. O. 1. Gisterenavond speelde Rijnbende's Schaak club een vriendschappelijke wedstrijd tegen Vlaardingen 2 en 3, onder leiding van den heer L. v. d. Toorn met als resultaat 2%6%. Rijnbendes' S.C. VI. 2 en 3. W. J. BultW. Korpershoek 1o J. van LuykC. M. v. d. Gaag 0—1 J. C. MindermanB. Maat 01 J. de Jongen—A. Maat 01 A. van Etten—A. van Embden Sr. 0—1 J. Rijnberk—C. Goedknegt F. van BakkerenB. de Vries 01 J. IlmerD. Dekker 01 J. RobberechtJ. P. v. d. Giessen I0 Totaal 2%—6% GEBOREN: Johanna C. M., dochter van A. J. van Putten en M. G. Fens, Bilderdijkstr. 45 Lucia J., dochter van E. F. A. Vormum en L. L. F. Deurloo, Swammerdamsingel 23 Pieter, zoon van H. Moerer en A. M. de Groot, Parallelweg 222. GEHUWD: M. N. van Oeveren, 25 jaar en W. Moree 19 jaar Ph. G. Poort 28 jaar en A. Schiltte, 27 jaar Z. Wenteler 25 jaar en M. van Peer 22 jaar D. Falandt 22 jaar en B. de Bruijn 20 jaar C. W. Janse 40 jaar en T. de Looff 42 jaar G. Breur 23 jaar en A. A. van Beem 21 jaar J. Sliedrecht 22 jaar en J. M. P. Reherman 22 jaar H. Hartman 27 jaar en W. M. van Asten 23 jaar G. M. Groen 23 jaar en A. P. B. Steen bergen 24 jaar A. Zevenbergen 25 jaar en J. Touw 20 jaar L. G. den Houting 23 jaar en A. Damme 19 jaar H. M. Huis man 22 jaar en E. J. Goode 19 jaar G. Zonneveld 28 jaar en L. Schllperoord 23 jaar —- C. van Loenen 25 jaar en A. M. Harte 22 j. OVERLEDEN: A. M. Verhaar, PR jaar, Dwarsstraat 25 Tot ongeveer twee uur in den afgeloopen nacht is men bezig geweest met de afzinking van het eerste tunnelstuk. Toen stond het 15.000 ton zware betonnen gevaarte met zijn stelpooten op de voor eenige weken reeds geplaatste betonnen onderlegplaten en kon den de vier bokken losmaken. In verband met het zeer zware weer van hedennacht, welke het versieepen der bokken zeer bemoeilijkt zou hebben gemaakt, besloot men evenwel deze bokken eerst hedenmorgen te verhalen. Omtrent het resultaat van de afzinking vernemen wij, dat deze prachtig is geslaagd. Tot op den millimeter zuiver, zoo kan men zeggen, is het tunnelstuk gesteld. Na den langen inspannenden arbeidsdag van gisteren was het vandaag rust op het werk. Diverse veroordeelingen. Door het Kantongerecht zijn veroordeeld: A. Ch. C. v. W., schilder, te Rotterdam, omdat hij op 22 September j.l. omstreeks 1.10 uur, terwijl hij toen verkeerde onder den invloed van het gebruik van alcohol houdenden drank, heeft gereden, zijnde niet in het bezit van een rijbewijs, met een auto over de Leuvehaven W.Z. geheel links van den weg, waarna hij gestopt hebbende, naast zijn auto heeft staan wateren, tot een hech tenis van 14 dagen en intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van één jaar, en tot drie geldboeten resp. van 10,15, en 1,subs. resp. 4 dagen, 6 dagen en 1 dag hechtenis. J. M. P. Br., te Rotterdam, omdat hij op 13 Juli j.l. omstreeks te 1.15 uur, verkeerende toen onder den invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, heeft gereden met een motorrijwiel, zigzagsgewijze en slinge rend over den Schiedamschendijk en daar mede op de straat viel, tot een geldboete van 100,subs. 14 dagen hechtenis en voorwaardelijk tot 14 dagen hechtenis en intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van één jaar, met een proeftijd van 2 jaar met bijzondere voorwaarde, dat hij zich ge durende dien tijd onder toezicht stelle van het Consultatiebureau voor Alcoholisme te Rotterdam. L. v. d. Z., koopman te Utrecht, omdat hij in den nacht van 15 op 16 Augustus j.l. om streeks 12% uur, terwijl hij toen verkeerde onder den invloed van het gebruik van al coholhoudenden drank, heeft gereden met een motorrijwiel met groote snelheid zig zagsgewijze over den Schiedamschendijk, tot een hechtenis van 14 dagen en intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. C. L., koopman te 's.Gravenhage, omdat hij op 20 April 1939 omstreeks te 18% uur, verkeerende toen onder den invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, met groote snelheid op voor de stopstreep het op den Coolsingel kruispunt Kruiskade op gesteld staande verkeer heeft ingereden, ten gevolge waarvan een voor die stopstreep staande auto werd aangereden, tot een geld boete van 100,subs. 10 dagen hechtenis en voorwaardelijk tot 14 dagen hechtenis en intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van 1 jaar, met een proeftijd van 2 jaren. H. Br., aannemer te Rotterdam, omdat hij op 28 Juli 1939 omstreeks te 1% uur, ver keerende toen onder den invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, met een vierwielig motorrijtuig heeft gereden zigzagsgewijze over de Diergaardelaan, daar bij rijdende met de linkerwielen van dat motorrijtuig over den rand van het aldaar gelegen voor hem linker trottoir, waarbij hij met het linker voorspatbord een aldaar staanden boom raakte; Br. was tevens niet in het bezit van een nummerbewijs; tot een geldboete van 5,subs. 2 dagen hechtenis en tot een geldboete van 150,— subs. 15 dagen hechtenis en Intrekking van zijn rij bewijs voor den tijd van een jaar benevens voorwaardelijk tot 14 dagen hechtenis met een proeftijd van 2 jaren. M. J. K., portier te Schiebroek, omdat hij op 19 September 1939 omstreeks te 1 uur. verkeerde toen onder den invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, heeft gereden met een motorrijwiel over de Weste Wagenstraat, tot een geldboete van 75, subs. 15 dagen hechtenis en intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van 1 jaar en voorwaardelijk tot een hechtenis van 14 dagen met een proeftijd van 2 jaren. In het voormalig Raadhuis is gisteren de aanbesteding gehouden voor het maken van pl.m. 244 scherfvrtje .overdekte schuilgan- gen. Er bleken 26 firma's op te hebben inge schreven, waarvan de laagste voor f24584 op massa A en ƒ21330 op massa B. De inschrij vingen liepen sterk uiteen, een gevolg van de factor arbeidsloon, welke bij dit werk wel de grootste rol speelde. In de voorhal van het Postkantoor aan den Coolsingel zal heden in gebruik worden ge steld een installatie voor het opnemen van brieven op gramofoonplaten. Zulk een appa raat was reeds geruimen tijd in een onzer groote Rotterdamsche magazijnen in gebruik. Door de plaatsing in het postkantoor is het niet uitgesloten, dat deze moderne wijze van correspondentie zeer in populariteit zal toe nemen. Namens de ouders verzoekt de Commissa ris van Politie der afdeeling Kinderpolitie alhier, de opsporing, aanhouding en terug brenging van Johannes Laurens Glastra, ge boren te Rotterdam 21 Januari 1820, die van hier is weggeloopen zonder achterlating van adres. Zijn signalement luidt: lengte 1.83 meter, flink postuur, lichtblond haar, don ker blauw sportcostuum, bruine lage schoe nen. Bij Kon. Besluit van 28 November is met ingang van 1 Maart 1940 op zijn verzoek eer vol ontslag verleend aan dien heer A. Smii; Hzn., inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Rotterdam. Met ingang van dien datum is als zijn op volger benoemd de heer J. J. C. Starkenbrug, thans schoolopziener van het Lager Onderwijs in de inspectie Rotterdam. De heer Starkenbrug werd in het jaar 1917 te Rotterdam hoofd van de R. K. School in de Mauritsstraat. Vier jaar later in 1921 werd hij aangesteld tot algemeen inspecteur van het R. K. onderwijs. In deze functie heeft hij een groote werkkracht ontwikkeld. Aan de Katho lieke leergangen te Tilburg zette hij intus- schen op verschillend terrein zijn studiën voort en behaalde verschillende paedagogi- sche diploma's. Ruim twee jaar geleden, op l Januari 1937, werd de heer Starkenbrug tot Rijksschoolopziener benoemd. In de gehouden vergadering van den ge meenteraad te Vlaardinger-Ambacht was in gekomen een verzoek van de afd. Kethel van den Land- en Tuinbouwbond, om een sub sidie van 35 te ontvangen voor 1940 ten behoeve van den 2-jarigen tuinbouwwin- tercursus alhier, welk verzoek door den Raad werd ingewilligd. De voorzitter deelde mede, dat tegen den eigenaar van de boerenbehuizing „De Rei- naert" aan den Schied. Dijk, proces-ver baal is opgemaakt wegens het zonder ver gunning bouwen van een koestal ter plaatse. De eigenaar is gesommeerd dezen stal vóór 1 December a.s. af te breken. I ndien hij daaraan geen gevolg geeft, dan zal de ge meente zelf den stal laten afbreken. Spr. erkende, dat dit wel een harde maatregel is, maar dat men zich aan de wet moet hou den. Aangenomen werd het voorstel tot het ver leenen van financiëele medewerking aan de door de Scheepvaart-Vereen. Zuid te Rot terdam uit te keeren wachtgelden aan haar arbeiders in deze gemeente woonachtig. Het voorstel tot het toekennen van een subsidie aan de stichting „Luchtafweer Rot terdam en omstreken", werd met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Bravenboer en Harmsen. Een vergoeding van 7.50 per leerling, in deze gemeente woonachtig, die den cursus voor vervolgonderwijs van „Volksonderwijs" te Vlaardingen bezocht, werd toegekend. Het voorstel tot intrekking van het Raads besluit tot stichting van een recreatiegebouw, werd aangenomen. Besloten werd tot het voeren van een rechtsgeding tegen Gebr. Kleinjan te, Rot terdam, wegens niet betaalde vordering van 165 voor weggehaalden grond. Tot controleur der steunverleening in tij- delijken dienst werd benoemd de heer E. Bolderhey. Tot leden der commissie ingevol ge de schadevergoedingsverordening voor 1940 werden benoemd de heeren Ir. Deute- kom, Weyland, Bijl, van der Vlis, de Kroes en A. Maat. Het aantal ambtenaren van den Burger lijken Stand werd met 1 uitgebreid, terwijl hiervoor werd benoemd de heer H. A. A. Degen. De gemeenterekening over 1938 werd voorloopig vastgesteld voor den gewonen dienst met een batig saldo van 17.129, voor den kapitaalsdienst met een batig saldo van ƒ4321,66. De rekening van den Armenraad voor Vlaardingen en Vlaard. Ambacht 1938 sluit met een batig saldo van 1250. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur 1938 sluit met een batig van ƒ58,33. Beide rekeningen werden goedgekeurd. Wegens buitengewone omstandigheden werd het subsidie voor 1939 van het Burg. Armbestuur verhoogd met 1860, voor be deeling in geld en ƒ200 voor brandstoffen. Tenslotte heeft de Raad nog een bedrag van ƒ500 toegestaan voor de werkzaamhe den aan hetrecreatieterrein. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Aan het verslag van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon over het jaar 1938 ontleenen wij o.m. het volgende: Onderstandskosten: Aan bedeeling in geld werd in 1938 in totaal uitgegeven een be drag van 144.234,17 tegen in 1937 136.775,45. Het totaal aantal bedeelden bedroeg 410 tegen 375 in 1937. Klompenverstrekking. In het verslagjaar werden aan schoolgaande kinderen van on dersteunde werkloozen uitgereikt 7491 paren klompen tegen in 1937 8484 paar. Steunverleening aan valide arbeiders. Aan valide werkloozen werd in geld uitgekeerd een bedrag van 500.367,72, aan brandstof fen werd betaald ƒ30.870. VERGUNNING huur-auto-bedrijf. Door B. en W. zijn in hun vergadering van 17 November j.l. vastgesteld de voorschrif ten omtrent de afgifte van toelating als be stuurder van huurauto's. Gegadigden moeten den leeftijd van 21 jaar hebben bereikt en een geneeskundige verklaring overleggen, waaruit blijkt, dat zij in staat zijn hun be roep naar behooren te vervullen. In dezelfde bijeenkomst zyn vastgesteld de voorschriften betreffende de indiening en behandeling om vergunning en verzoeken om verlenging, overdracht, wijziging of uitreiking van ver gunningen tot het vervoeren van personen met huurauto's. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen bij:- Zwaard, Merellafan 44, rijwielplaatje; Borsboom, Knottenbeltsingel 19, step van motorrijwiel; Politiebureau, melkbussleutel, kinderbeursje, huissleutel, handschoen; van der Hoeven, Spoorsingel 149, bundel hout; de Jong, Borneostraat 33, parapluie; Wiedeman, Dijklaan 1, paar kin- dertiandsdioentjes; de Bie, Bleekstraat 21, zwart lederen tasch; Berveling, Groen van Prinstererstraat 180, portemonnaie met inh.; Verhart, Hoogstraat 48, portemonnaie met inhoud; Bagchus, Kom. Speelmanstraat 3, muts; de Jong, Hofjesstraat 18, leesboek; de Korver, Schied. Weg 232, Lipssleutel en jonge bouvier; van der Velden, Kortestraat 5, kruidenierswaren; Perdijk, Veerplein 57, ceintuur; Smit, Röntgenstraat 66, kanarie vogel; Moerman, Vondelstraat 14, rijwiel plaatje; Struys, Wm. Beukelsz.straat 23, handkap. GESLAAGD. Voor het examen drogist, afgenomen door den Algem. Ned. Drogistenbond, is te Am sterdam geslaagd de heer S. H. F. Harmsen alhier. Door een Vlaardingsche combinatie is een houten motorkoter aangekocht te Ostende, de O 61. Het schip wordt bij de Scheepswerf Firma A. de Jong te Vlaardingen onder de Scheepvaart-Inspectie gebracht en zal bij de kusttrawlvisscherij in de vaart gaan onder den naam Beatine, VL. 10. D.S. MOTORREDDINGBOOT HCVIFOAFMETINGEN IA 98 M. 1350 BREEDTE OP SPT. 360 HOLTE, ZIJDE 175. MAK DIEPGANG 120 2 DIESELMOTOREN 40 PU LENOTf OP DEK WL MOTOR STRANDREDPINGlgOTEN Hfy^gnAFMETINGEN LENGtË'oVER STEVEN8 950 LtP~ OP WL 8Rn 880 280 „ooi M zuot OHPOANO lUITGEftUST) - BSeEOTE OP SPT Behalve de motorstrandreddingboot „Pre sident Steyn", welke 23 November j.l. te Egmond aan Zee tn dienst is gesteld, zullen dit jaar ook nog de motorstrandreddingboot „Prins Bernhard", een geschenk van de Nederlandsche schooljeugd aan de Noord en Zuid-Hollandsche Redding-Mij., en de motorreddingboot „Arthur", (geschenk van een dame, die onbekend wenscht te blijven), aan de vloot deV N.Z.H.R.M. worden toege voegd. De „Prins Bernhard" zal de beide roel- reddingbooten van station Schevenlngen ver vangen. De boot wordt opgeborgen in het nieuwe boothuis benoorden de vlsschers- haven. De „Arthur" komt in de plaats van de motorreddingboot „Zeemanshoop". De „Zee- manshoop" zal dan te Harlingen worden ge- stationneerd, terwijl de motorreddingboot „C. A. den Tax" van Harlingen naar Hinde- loopen wordt verplaatst UI'T'I! IlilTIIII I I I i I I I I IM i ll l l l "- 55 *55 Iets kouder. H Voor het geheele land: j* Matige tot krachtigen tijdelijk storm- achtige Westelijke tot Zuid-Westelij- ;e ken wind, zwaar bewolkt tot betrok- s? ken, tijdelijk regen, later iets kouder. j§ Stormivaarschuivingsdienst. Z Geseind van De Bilt 30 Nov. te 4.25 Z H aan alle posten: „Wordt verwacht H storm uit het Zuid-Westen". Z Geseind van De Bilt 30 Nov. te 10 uur alle P°sten; „Stormsein neerhalen. Z Z op Uw hoede". p Voor de wielrijders. i Zon op 7.48. Zon onder 15.50. p S Maan op 21,13. Maan onder 11.04. Z Wielrijders lichten op van 16,20 tot 7,20. Z Üfc 1 Dec.: Groote Schouwburg, Italiaansche Opera-concert, 8 uur Doelen: Uitvoering Toonkunst, 8 uur. 3 Dec.: Groote Schouwburg, Boefje (Ned Tooneel), 8.15 uur. Dagelijks: Tivoll-Schouwburg, Wij 'n Holland (Jong Nederland) 8 uur, Zondag ook 2 uur (volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 30 Nov. in: Grand: De zon gaat nooit onder (boven 18 jaar); Luxor: De groote leugen volw.); Studio: Car rière (boven 18 jaar); Thalia: 't Zit in de lucht; Scala: De spooktrein; Colosseum: De spooktrein en De kroegbaas (volw.); Prinses: De geheimzinnige dr. Citterhouse en De kroegzangeres (volw.); Corso: Havenkwar tier (volw.); Capitol en City: Jamaica inn (boven 18 jaar); Arena: Tarzans verban ning; Centraal: Het masker van de spin (bo ven 18 jaar); Ooster: Kom je óok achter de tralies? en Alarm in de Middellandsche Zee (boven 18 jaar); Victoria: Drie razen de jockeys en Algiers (volw.); Asta: Het mysterie ontsluierd en De verlegen jonge ling (boven ia jaar); Harmonie: Mr. Moto op t eiland des doods en De bakvisch (bo ven 18 jaar, Olympia: vijf kwamen terug en De woestijn des doods (boven 18 jaar). Ci neac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Tentoon stelling „RotterdamBatavia" (Schiedam sche Singe) 55), dagelijks 1017 en 19—22 uur. Zondags van 1217 uui (tol 1 Jan.i Kunstzaal Gebr. Koch,, Noordblaak 23, werken van A. J. Zwart (tot 7 Dec.). Rotterd. Kunstkring, werken ven Toon Kei der Den Haag (tot 10 Dec.). Kunsferc Implus W. de Withstraat 55, werken van Larenschen kunstschilder Willem Nordijk (tot 21 Dec.). Ons Huis, schilderijen en teekeningen van Rotterdamsche kunstenaars, beeldhouwwerk van Lucas Wensing, aarde werk van Gerrit den Blanken (tot 4 Dec.). SCHIEDAM, 30 Nov. Officleele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. f 17 Per H.L. Spoeling. Spoeling L40 *'50 (niet officieel). In de raadsvergadering van IJsselmondo op hedenavond zal ter sprake komen het eventueel maken van een dam of brug over de Kreekschehaven, in den belangrijken ver keersweg Noord/Zuid met verleenen door de gemeente van een eventueele bijdrage in de kosten. Tevens zal een wijziging moeten plaats hebben van de bestemming der water- keerende dijken. Met belangstelling zien wij 's raads beslissing tegemoet, daar de toestand ter plaatse door het zeer drukke verkeer zeer gevaarlijk is geworden en ook de bestaande brug reeds vaak oorzaak van ongelukken is geworden. IJSCLUB „BLEISWIJK". De ijsclub „Bleiswijk" heeft haar jaarver gadering gehouden in hotel De Zwaan. Uit het Jaarverslag van den secretaris blijkt, dat de vereeniging 275 contribueerende leden telt. Volgens verslag van den penning meester is er een kassaldo van plm. 400. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. J. Ryneveen, voorzitter en P. y. d. Berg, secretaris en C. Noordhoek. Het bestuur werd gemachtigd jjsfeesten en wedstrijden te or- ganiseeren. Hierna rondvraag en sluiting. Goeboter 80 ct., weiboter 75 ct. per pond. Eeierenveiling, Lopikerstraat: kippeneieren 5.255.60; heneieren 4.254.60 per 100 st. RAADSVACATURE vervuld. De heer B. den Oudsten heeft zijn benoe ming tot lid van den gemeenteraad in de vacature van den heer P. W. Woudenberg aangenomen. 'S-GRAVENHAGE, 29 November. Geslaagd voor diploma A, de heer K. Dekker, Overschie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 2