SPORT IN ENGELAND. INGEZONDEN. DINSDAG 5 DECEMBER 1939 VOETBALSPORT. HET FEEST VAN DEN K. N. V. B. Een belangwekkend jubileum boek. OOK DE OORLOG WENT. Chelsea maakt het perfect. KAïïPIOENSCOMPETITIE K.N.V.B. Nog EENS: „KNIELEN en de tlAARLEMSCHE RECHTBANK:. OLYMPISCHE SPELEN TE HELSINKI. Van 1940 nog niet afgelast. HANDELSBERICHTEN. WAT DE RADIO MORGEN GEEFT. SCHAAKSPEL. EUWE-KERES. Data der wedstrijden. LANDAU—VAN SCHELTINGA. GRANEN. MEEL, ZADEN. FAILLISSEMENTEN. MARKTBERICHTEN. (24;3)- VISSCIIERIJ. RIVIERTIJDINGEN. De Kon Ned Voetbal Bond moge dan geen feest" gegeven hebben in den geest zooals tien jaren geleden toen o.a. 700 personen aan een eetnartii in het gebouw der R. A. I. *enood werden, niet de uitgifte van een lubUeu^boek, hetwelk °-a; Pre8ent gedaa" w0,rdcachet se bonds-officia's' heeft men toch wel cacnet ge geven aan dit gouden feest en daaraan een blij vende herinnering verbonden. Inderdaad, dit is een mooi boek. Zoon ver zameling van gelegenheids-artikelen heeft veelal iets afgezaagds, doch het is alsof in d i t boek de veie kopstukken uit den bond gedurende zijn bestaan zich beijveren dingen neer te schrü- ven, die waarde hebben ook als men ze veel later weer onder het oog krijgt. Het is geen losse verzameling feestartikelen, dat hebben ne samenstellers, die zeer duidelijk toonen het klap pen van de zweep te kennen, weten te vermijden door de onderwerpen aan te geven en te doen behandelen door lieden die in dat onderdeel thuis zijn, die inderdaad iets te zeggen hebben. We laten nog even de vriendelijke uitingen van werkelijke hoogwaardigheidsbekleeders buiten beschouwing, doch het gros van de artikelen is uit een oogpunt van studie en documentatie van belang er worden denkbeelden geopperd en zelfs is hier en daar een critisch woord niet uit gebleven. Van zelf sprekend worden ook vele herinneringen opgehaald. Het is speciaal „de oude garde" van de voetbalsport die hier aan het woord komt en die heeft heel wat te ver tellen. Het boek opent met de fraai gereproduceerde beeltenissen der leden van het Koninklijk Huis. Dan komen de foto's der vier voorzitters in de vijftig jaren, de heeren W. J. M. Muiier, J- Warner, ir- J- W. Kips en dr. D. J. van Prooye. En vervolgens houden tal van autoriteiten hun feestelijke speech, de ministers G. Bolkestein A. G. H. Dijxhoorn en dr. J. van den Tempel, de commandant Veldleger, luit.-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, oud-minister Staatsraad mr. J. B. Kan, oud-minister dr. ir. M. H. Damme, de burgemeesters der drie groote steden, dr. W. de Vlugt. mr. P. J. Oud en mr. S. J. R. de Monchy, de directeur-generaal van het onderwijs prof. dr. G. A. van Poelje, de president van het N. O. C. mr. A. baron Schim- melpenninck van der Oyen; de president der F. X. F. A., de heer J. Rimet, de president van den Kon. Belgischen V. B. mr. O. van Kesbeek, de president van den Ned.-Indische Voetbal Unie J. D. Hoen, de president van den Suri- naamschen V. B„ J. A. Drielsma en ten slotte onder het motto „Sterk door eendrachtig samen werken", de huidige president van den K. N. V. B., dr. D. J. van Prooye. Daarmede zijn de feestreden beëindigd en dan volgt de historie van den K. N. V. B„ de eerste veertig jaren kort geresumeerd ideze is reeds vast gelegd in „Het N. V. B.-boek", de feest uitgave ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan) en uitvoerig de laatste tien jaren. Dit omvangrijk historisch overwicht is van de hand van den redacteur van het officieel orgaan van den K. N. V. B., ir. van Emmenes en het heeft de groote verdienste van objectiviteit en vol ledigheid. Na dit historisch overzicht komen de men- BChen aan het woord, die wat te zeggen hebben. Allereerst de huidige bestuursleden met onder werpen. die hun goed liggen. J. Moorman opent de rij met philosophische beschouwingen over „Be- feékenis van de voetbalsport voor individu en fieme^jischap". Hier missen we eigenlijk een be- oordeel ing van de verhouding van den K. N. V B. o.a. tot confessioneele bondon, zoodat van dit artikel niet gezegd kan worden, dat het de stof grondig behandelt. Dan volgt K. J. J. Lotsy met een groot artikel over „Concentratie" Jac. F. Lamey refereert over leiding van scheids rechters; de oud-voorzitters Muiier, Warner en Kips, de oud-bestuursleden Chr. J Engelberts, mr. J. A. Willinge Gratama, C. A. W. Hirseh- man, L. F. Verwoerd (die de meest critische medewerker aan dit boek is en blijk geeft, de huidige finantieele gestes van den bond niet te epprecieeren!), A. de Haan A.zn. behandelen allen serieuse onderwerpen; de oud-aanvoer ders van de nationale ploeg, J. M. de Korver en dan volgen weer bijdragen van de bestuurs leden H. Valkema, D. C. Spaan, den secretaris- ,ir. H. L. B. Denis zeggen vriendelijke dingen en penningmeester A. J. staal, den hoofd-consul L. Boeljon, den Uirechtsehen hoofd-commissaris van Politie D. Schuitemaker (over voetbal en baldadigheid!); dr. J. H. O. Reys (over „Arts en Sport"); dr. C. J. vanMervennée (over Voetbal ongevallen); arts H. C. J. M. van Denk (over „Voetbal en Liefdadigheid"); dr. C. Spoelder, rector van het Haarlemsch gymnasium en voor zitter van H. F. C. (over Voetbal en Spelbegrip) en vele anderen. Achtereenvolgens komen dan de presidenten van de 15 oudste vereenigingen voor het front en zijn enkele sportjournalisten aan het woord. Na een aantal biografieën, gedichtjes en men gelwerk bevat het slot van het boek belang rijke statistische gegevens, namen, cijfers, data, die tezamen de historie van den bond vormen. Ziehier in grove trekken den inhoud van dit boek dat op kunstdruk-papier gedrukt, werke lijk fraai uitgevoerd is. Elk artikel heeft een portret van den auteur en een groote reeks foto's verlucht den tekst van dit in prachtigen rood-leeren omslag gebonden standaard-werk, Waarmede de commissie van redactie bestaande uit de bestuursleden J Moorman. K.'j. J. Lotsy en Jac. F. Lamey alsmede de redacteur, de heer 4r- Van Emmenes, alle eer inlegt. O. EN O.'' IN DE PRAKTIJK. De „ergens' in Nederland gelegerde, militairen besteden hun vrijen tijd, door medewerking van „O. en O." en het plaatselijk ge meentebestuur, op nuttige wijze door n.l. hun vakkennis te vermeerderen of bij te houden op de daarvoor beschikbaar gestelde ambachtsschool, h} de smidse der school wordt onder deskundige leiding hard gewerkt. schen vyj'uur van den K '"'"j0!* Nederland- f;" „„^'halbond heeft definitief besloten een tammoenpnrj,1o4't'0 te prvip'storen van de kampioenen der afdalingen A. in het Noorden Oosten, Zuiden en w„ lo°0il,^elii'keew^i}1?nde onderafdelingen zul len dergelijke wedstrijden plaats vinden. 3ülten verantwoordelijkheid van de Redactie.) een5 jmtwoord op het ingezonden stukje van van 3^atholiek Onderwijzer" in het avondblad AiJ! November het volgende: boek v-.17 nu erg goed thuis in het iets an i1 Vincent en Verbeeten, 't gaat hier om dat iem^'s' Ik ben er volkomen van overtuigd, lijk,- sti-aï'1' die van kinderen houdt, 'n derge- Dassan ïi n'"t toepast, eenvoudig niet kan toe- mijii hooftit>ersoonl'i''K deb zo"iets nog nooit h' Maar U g€haald- moet; an le weten, dat er altijd een ,h.n.ini>eer groot verschil bestaat tusschen een theorleboek en ae praktijk, wat door pas beginne ae onderwijzers tot hun eigen nadeel te veel uit het oog wordt verloren. 2e. Dat er nog zeer veel menschen, ook intellectueelen, zooals b.v. rechters, zijn. die nog steeds niet Willen of kunnen begrijpen, wat het zeggen onderwijs te moeten geven aan een *,.®s van vijftig' levenslustige bengels, (gelukkig die er nog) ook voor de besten onder ons. er' t>at het er hier niet zoozeer om gaat hoe de jjSWraft wordt maar öf er heden ten dage in dik«-3s uiteraard nog gestraft mag worden (wat trokk 8 hard en hard noodig Is v°or de be moeiden om paedagogische ridenen). Want de ■wiizei''heden stapelen zich voor den onder- klassLfhet den dag hooger op: steeds grootere een oniu ongediciplineerde jongelui èn daarbij He?i« l°uding van het tuchtrecht- denkt het is zoo eenvoudig niet, als U wel J. J. MAUSER (onderwijzer). Alles went, zeggen ze, behalve handen. Nu heb ik nog nooit gehangen, uitgezonderd bij pandoeren, dus kan ik over aeze sensatie niet oordeelen, doch het moet me van het hart, dat zelfs een oorlog went, hoe luguber het moge klinken. Dit is in ieder geval geen tijd voor sentimentjes maar voor harde wer kelijkheden en bibberende dames nemen me dan het bovenstaande maar niet kwalijk. Ze kunnen beter haar zenuwen bewaren voor „things to come", hoe vreeslijk dan ook. Waarmee ik maar zeggen wil, dat de mensch- heid van dit eiland eenigszins bekomen is van den September-schrik. De veertig mil- lioen Engelschen, die het nu eenmaal logisch vinden dat zij en niet bijvoorbeeld een volk van tachtig millioen de wtercld be- heerschen inclusief derzelver zeeen en han del deze veertig millioen raken gewend aan de 'narigheden, die hun strijd voor het recht der kleine naties onherroepelijk meebrengt. We zitten 's avonds gewillig in het donker en we sieepen tot in het bad ons gasmasker op den rug, alsof we sinds het begin der misère niets anders dan gas-aanvallen heb ben gehad. Ik vraag me af, den zin voor tra ditie van dit volk kennende zie de rechterlijke pruiken en sigarenkist-taxis hoe veel jaar na den vrede we nog dat appa raat dienen mee te sjouwen om niet voor gek te loopen. Aldus is het niet verwonderlijk, dat ook het voetbal zijn normale vormen herneemt. In de eerste maanden dacht de doorsnee- Brit er niet aan, 's Zaterdagsmiddags naar Arsenal te gaan kijken, omdat hij in het don ker terug moest en met zijn blauwe lampje misschien niet eens zijn huis kon hervinden, laat staan "Hog in thie Pound", waar het pint bier zoo lekker koud kon wezen. Hij bleef dus thuis bij Moeder-de-vrouw en liet Jones Jones. Iedereen zei toen dat die regionale competities een „sof" waren, omdat er zoo weinig menschen kwamen kijken en men zinde ofi middelen. Vóór de therapie zijn in trede deed knapte de kranke op. Men begon zich thuis' te gevoelen in de duisternissen, gelijk een boer op het land elk hobbeltje van zijn domein bij ervaring kent, al staat de nacht zwart. Zoo komen dus nu de menschen weer. Na tuurlijk; het zijn er geen 60.000. Van hoo- gerhand heeft men nog immer het aantal toeschouwers beknot, omdat een of andere Heinkel of Focke Wulf het wel eens in zijn hoofd kon krijgen, wat bommen te zaaien van goal tot goal en daaromtrent, al was het al leen maar bij vergissing. Doch eertijds haal de men zelfs de limiet niet, thans is dat anders. En de opperste autoriteiten doen zoo nu en dan een oogje.dicht, wanneer er meer dan 15.000 door de draaideuren willen, voor al wanneer het wedstrijden betreft, waarvan het Roode Kruis zijn aandeel krijgt. De internationale kampen zijn herrezen, er worden plannen beraamd om Schotland te gen Engeland te laten spelen op Wembley Ze zullen dat Wembley wel niet hebben uit gekozen, omdat het zoo pal naast de deur ligt ik stel me voor, dat we pas met licht thuis komen, dat wil zeggen met het och- tend-gl°ren- Enfin. In ieder geval zijn die .internationales" deze dagen schering-en-in slag en ik ben den tel kwijt geraakt, hoe dikwijls en in welke formaties Engeland nu al tegen Wales gespeeld heeft en wat daar van de uitslagen zijn. Het scheen een reken kundige reeks met legio repetenten. Alleen was het merkwaardige dat Wales altijd gast heer was, je zou haast zeggen, dat die Lon- denaars om een „uitje" verlegen zaten. Jongstleden Zaterdag speelde Engeland bij wijze van variatie tegen Schotland in Schot land. De bakermat won met 2i, maar het was een shilling op z'n kant. Er is .echter wel wat veranderd in de aspecten wanneer we zien, dat in het Engelsche elftal Schotten zaten zij het zonder schot omdat twee spelers van Manchester City. waaronder Bi ook, niet op tijd verschenen waren en een paar andere Engelschen onverwacht bij hun luchtdoel-batterijen moesten blijven, zoodat ze mannen tekort kwamen. Als ik me goed herinner, ging het in mijn schooltijd óók zoo: we léénden spelers van de tegenpartij als Jan of Pi«t van pa 0f Ma niet mee mocht doen vanwege het rapport. Maar dat was geen Engeland Schotland, dat was Roodnat tegen Vintges of zoo, hetgeen niet het zelfde is. Athletic "What 's in a name?". De ver schillende Pools hebben zich gecombineerd tot één groote Pool om samen den buit bin nen te halen en te verdeelen, hoe ze ook vroeger op elkaar scholden. Dat idee van Stalin was nog zoo gek niet. Alleen is het gokken moeilijker geworden, omdat niemand weet wie-en-wie er zoo meespelen. Zoo had Birmingham de vorige week bijvoorbeeld niet minder dan vijf spelers van Aston Villa in de gelederen, weshalve op deze club geen peil te trekken viel. ondanks het feit dat een of andere hooge commissaris nog- altijd heeft geordonneerd dat Birmingham al zijn wed strijden „uit" moet spelen. Dit is een zeer bijzonder feit, zóó bijzonder, dat de politicus Smalt daar in het Lagerhuis over heeft ge sproken. Waar zoo'n Lagerhuis al niet goed voor is Aan een vertegenwoordiger van net A. N. P. heeft de president van het Internationaal Olympisch Comité, graaf de Baillet Latour, een verklaring afgelegd inzake de Olympische Spelen van Helsinki 1940. De I. O. C.-president deede mede, dat op dit oogenblik alleen de winterspelen van .1940 Garmisch-Fartenkirchen definitief zijn afgelast. Wat betreft de zomerspelen van 1940 voegde graaf de Baillet Latour er aan toe. dat Finland nog niet officieel afstand heeft gedaan van de organisatie der spelen. Mocht dit, gedwongen door de omstandigheden, alsnog geschieden, dan zullen de Olympische Spelen van lJ4J eveneens worden afgelast, m.a.w. er is geen sprake van, dat het volgend jaar de spelen eventueel in een ander land zouden kunnen worden gehouden. en omstreken G. A. waren als volgt; sla ƒ0.90—2, per 100 krop, spinazie 2021, peen 3.504.60 per 100 kg., tomaten A 6.00—12.90, B ƒ7.70- 14.10, C 3.409.60, CC 1—1.70 per 100 pond, selderij 1—1.60 per J00 bos, prei 3.80—1 per 100 kg., knolsleiaerij j 3.801.10. per 100 stuks, buerekool J 3.10- 3 40, gr. savoyekool ƒ2.103.30. spruiten le soort I8, 2e soort 55.50, witiot le soort 10.50—13.10 2e soort 8.70—10.40 per 100 kg. Aanvoer tomaten 9100 pond. De data van den schaakwedstrijd tusschen dr. M. Euwe en Keres zijn als volgt vastge steld: Eerste partij: Zondag 24 December 13.00— 18.00, Amsterdam, Krasnapolsky; tweede party Maandag 25 December 13.0018.00, Amster dam. Bellevue; derde partij: Woensdag 27 De cember 18.00—23.00, Utrecht, N.V. Huis; vierde partij: Vrijdag 29 December 18.00—23.00, Am sterdam Krasnapolsky; vijfde partij: Zaterdag 30 December 18.00—23.00, Amsterdam, Belle vue; zesde partij: Maandag 1 Januari 18.00— 93 00 Den Haag, Amicitia; zevende party: Dinsdag 2 Januari 18.00—23.00, Den Haag, Ami citia; achtste partij; Woensdag 3 Januari' 18.00— 23 00, Den Haag, Amicitia; negende party Vrijdag 5 Januari 18.00-23.00, Rotterdam, Coomans; tiende partij: Zaterdag 6 Januari 15.0020.00, Rotterdam, Coomans; elfde party Zondag 7 Januari 13.0018.00, Rotterdam, Coomans; twaalfde partij: Woensdag 10 Janua ri 18.00—23.00, Amsterdam, Bellevue; der tiende partij: Zaterdag 13 Januari 16.00—21.00, Hilversum, „Ons Gebouw"; veertiende party. Zondag 14 Januari 13.018.00, Amsterdam, Bellevue. De hooge scores. Typisch is ook wat die Pools betreft dat de uitslagen zoo vreemdsoortig zijn, ver geleken met vóór den oorlog. Vroeger regen de het, bij wijze van spreken, gelijke spelen. Dat is nu uit. Het is een heel ander soort voetbal geworden, veel en veel aantrekke lijker. Placht men anders, bij een kleinen voorsprong, als een kip op de eieren te gaan zitten, tegenwoordig is elk elftal uit op een verpletterende overwinning. Er staat name lijk niets op het spel „sauf l'honneur". Van daar dan ook, dat er een aanmerkelijk groo- ter aantal doelpunten gescoord wordt, elke speler voelt zich vrijer. Reeds nu beraden zich de voetbal-regelaars op welke wijze men na de vernietiging van het Nazi-dom ze mogen d'r anders wel mee opschieten dat zorgenlooze voetbal zal handhaven, hetwelk een bekoring is voor den kijker en een dub bele attractie voor ,den kijker-gokker. Men voelt dat er tot nog toe „something rotten in the state" was vanwege die fnuikende degra datie, die jacht op punten. Temeer waar blijkt, dat de lage toeschouwers-totalen van het prille begin aan totaal andere oorzaken te wijten waren dan uitsluitend het „do or die" van een elftal. Zelfs de Engelschman moet worden opgevoed in de schoonheid van het voetbalspel, die ongemerkt, maar niet minder zeker, was verloren gegaan. Chelsea maakt het perfect ze staan zoo wat één. Wij wachten nu gelaten het einde van deze eerste competitie af, straks, in Januari, gaat de tweede draaien. „Warum einfach, wenn's auch kompliziert geht zegt een goede Duitscher. Dit woord is me in herinnering geschoten toen ik las hoe enorm ingewikkeld men die tweede competitie wilde maken, totdat het ei van den heer Cristopher Columbus te tweeden male werd ontdekt. Bedriegen de teekenen niet, dan zal het zóó gaan de eerste en tweede klasse verdeelt men geographisch en de derde klasse bestond so-wie-so uit twee volgens Noord en Zuid gescheiden afdeelingen. Hoe komen ze zoo gauw bij zóó iets simpels Nu móet ik stoppen want m'n blauwe pitje begint lichtzinnig te knipperen de olie is op en we zullen maar rustig verder oor logen voor de idealen die de heer Chamber lain bij herhaling heeft verkondigd, want daar vaart uw land wél bij varen we wel wél of heelemaal niet meer ten koste van onze welvaart Hoe het zij, wij maken ons hier geen overdreven zorgen zoolang geen Duitsche onderzeeër de Thames opvaart en magnetische mijnen legt bij de Fulham Foot ball Ground, waar Oxford altijd zijn eerste lengte achter raakte. A propos zou die kapitein Prien, bekend van de Royal Oak, niet een goede stuurman wezen in die acht van Oxford, waarvoor ik nu eenmaal 'n zwak heb Hij is zoo bekend in de territoriale wateren. De pools weer ingevoerd Sinds mijn laatsten brief hebben ze ook de Football Pools weer ingevoerd, waarvan geestelijke vereenigingen vertellen dat het 'n „Poel van Ellende" is, omdat mannen hun geld wagen aan dobbelspelen; slechts in Anaconda Copper en Bethlehem Steel mèg het, niet in Tottenham Hotspur en Charlton De eerste partij uit den tweekamp, die in Bussum was afgebroken, werd Maandagmid dag in het Amsterdamsche Schaakhuis met nog 16 zetten uitgespeeld en door Landau ge wonnen. Beide spelers boeken dus ieder W2 punt uit drie partijen. De stelling bij het afbreken was: T. D. van Scheltinga (wit): Ke3, Lel; 55, b3, d4, f3, h3. S. Landau (zwart): Kd5, Lc7; a6, b7, f5, g5, h5. Er volgde nog: 42. Lc7h2; 43. Lel—U, Lh2—f4t; 44. Ke3d3, Lf4—c7; 45. b3—b4, Lc7d6; 46. Kd3c3, g5g4; 47. f3xg4, f5xg4; 48. h3xg4, h5Xg4; 49. Lf2gl, g4—g3; 50. Kc3b3, „3g2; 51. Kb3c3, Ld6g3; 52. Kc3 b3, Lg3el; 53. Lgl—e3, Kd5e4; 54. Le3gl, Lel—d2; 55. Kb3—c4, Ld2—e3; 56. Lgl—h2, Le3xd4; 57. b4—b5, g2—glD. Wit geeft op. Nader is vastgesteld, dat die vierde partij Woensdagavond 6 December niet in het „Max Euwe-Schaakhuis", doch in het Amsterdamsch Schaakhuis zal worden gespeeld. CHICAGO, 4 December 1939. (R. O 1 GRANEN. Na een prijshoudende opening is een daling ingetreden op realisaties, welke van nadeelingen invloed waren op de technische positie, alsmede ten gevolge van het feit, dat het Engelsche gouvernement de regeeringn- vrachten heeft verhoogd. Later op den aag is echter weer een herstel doorgebroken op voor spellingen, welke aanhoudend vrij goed weder verwachten voor de belangrijke districten in t Westen en t Z.-tV., waartoe nog werd bijgedra gen door berichten dat Scandinavië een ge mengde lading Manitoba's en Amerikaansche rogge zou hebben gekocht. TARWE. De termijnmarkt opende prijshou dend cn tot Vi ct. hooper. Tegenover verkoopen door Oostelijke en plaatselijke connecties, ston den aankoopen door meelfabrikanten. Verder verliep de markt in sympathie met Winnipeg en sloot vast. MAIS. De termijnmarkt opende prijshoudend en onveranderd tot Vi ct. hooger, daalde aanvan kelijk op teleurstellende exportvraag en ten ge volge van winstnemingen, maar wist zich later te herstellen op aankoopen door plaatselijke hui zen en in sympathie met tarwe. Het slot was vast. ROGGE. De termijnmarkt steeg in sympathie met tarwe, waartoe nog werd bijgedragen door exportverkoopen naar Scandinavië. Het slot was vast. HAVER. De .termijnmarkt steeg in sympathie met mais, terwijl de schaarschte der plaatselijke voorraden bovendien nog als steunende factor gold. Het slot was vast. WINNIPEG, 4 Decemiber 1939. (R. O.) TARWE. Aanvankelijk daalde de termijnmarkt wegens gebrek aan steun en in verband met het feit, dat het Engelsche gouvernement de regee- ringsvrachten heeft verhoogd, doch wist zich later te herstellen op aankoopen door de meel fabrikanten, doordat op 't Zuidelijk halfrond een gedeelte van de bebouwde oppervlakte is mis lukt en ten gevolge van 't uitblijven van drang tot verkoopen van den kant van de Wheat- board", waartoe nog werd bijgedragen door flinke exportverkoopen naar Denemarken en 't Continent. Het slot was vast. AMEKIKAANSCHE GRAAN STATISTIEK. Weekstatisiiek (in 1000 bushels.) 1939 1938 4 Dcc. 27 Nov 5 Dec. Tarwe zichtb. voorr. V.S 127.678 128.786 123.171 Mais zichtb. voorr V.S 36.895 36.139 45.530 Rogge zichtb voorr V.S 10.034 9.804 8.516 Gerst zichtb. voorr V.S 15.743 15.745 11.312 Tarwe zichtb voorr Can 350.177 360.192 170.658 Rogge zichtb. voorr Can 3.163 3.246 1.954 Tarwe-uitv V.S en Can. 3.068 Mais-uitv. V.S. en Can. 267 Haver-uitv. V.S. en Can. 151 Meei-uitv. V S. en Can. 74 Niet ontvangen. BUENOS-AYRES, 4 December 1939. (W. van Sleeden Co., Rotterdam) 1.965 380 38 97 10 uur 12.45 4 -mr v. sl. TARWE Febr. 7.42 7.45 7.42 Maart 7.52 7.55 7.54 MAIS Dec. 7.07 7.C3 6.96 Januari 7.30 7.26 7.16 GAVER Febr. 4.93 4.93 4.93 LIJNZAAD Feb 15.33 15.48 15.57 Maart 15.45 15.60 15.72 RÖSARIO, 4 December 1939. 4 Dec. 1 Dec 4 uur Slot 11 uur 11.30 TARWE Febr. 7.30 7.30 7.23 Maart 7.35 7.35 7.30 MAIS Dec. 6.85 7.— 7.— Januari 6.95 7.15 7.10 LIJNZAAD Fel 15.45 15.30 15.32 Maart 15.50 15.40 15.43 LONDEN, 4 December 1930. (R. B. D.) Opgegeven door, v. d. Graaf Co. (Afd. Handelsinformaties.) UITGESPROKEN AMSTERDAM, 4 December. W. B. J. Jansen, tandtechnicus, wonende Jozef Israëlskade 100 hs. Rechter-comm. mr. J. Sprey; cur. mr. S. Boas, den Texstraat 35. I. Cosman, kunstschilder, wonende Eemsstraat 4 boven. Rechter-comm. mr. J. Sprey; cur. mr. S. Boas, den Texstraat 35. TILBURG. 1 December. De N. V. Konefa, fabriek van muzfekinstrumenten, gevestigd en kantoorhoudende aan de Industriestraat no. 46. Rechter-comm. mr. F. A. J. Marres; cur. mr. J. A. A. Blote, Spoorlaan 58. OPGEHEVEN (Wegens gebrek aan actief) ZWOLLE, 22 November. J. Kok. GEDEPONEERDE UITDEEDINGSDIJSTEN BERGENTHEIM, 29 November. J. H. Hamberg, inrijwielen, gemeente Ambt-Hardenberg. Idem. Uitk. nihil. DEN HULST, 29 November. Gerrit Jan Wit paard, kleermaker, gemeente Nieuwleusen. Idem. Uitk. 17.40468 pet. DADEN, 30 November. W. D. Ruinemansh, land bouwer. Idem. Uitk. 73.4 pet. aan conc. en 100 pet aan preferente crediteuren. (Verzet is echter ge daan.) SAPPEMEER, 27 November. E. Blaauw. Ge. eindigd door het verbindend worden der eenige uitdeellngsHjst. Uitk. 2.92 pet. STADSKANAAL, 1 December. B. Knoop, Ge ëindigd door het verbindend worden der ultdee- lingslijst. Uitk. nihil. TILBURG, 29 November. H. Bruins Slot, des. tyds wonende thans te Amsterdam. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingsiyst. Uitk. 15 pet. VROOMSHOOP, 29 November. G. J. Timmer, Geerdljk, Idem, Uitk. nihil. ZWOLLE, 29 November. B. de Haas, voorheen handelsvertegenwoordiger. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. nihil. TARWE In sh. per 480 lbs. by partyen (Slot.) Manitoba no. 1 Vancouver Dec. 28/- g. (36/0), id. no. 2 id. Dec. 26/10% g. (35/9), Wltte Pacific Dec (27/6), Am. harde winter Dec. (30/3), Rosafe 63% lbs. (27/-), Baruso 63% lbs. (29/6) Zuid-Australië Dec. 20/9 g. (27/9), West- Australie (ladingen) 20/9 k.Fransche Dec. MAIS in sh. per 480 lbs. by partjjen. (Slot.) La Plata Dec. 23/10% g. (30/-), Jan. 24/- g. (30/-); Z. Afrik, platte witte no. 2 Jan. 21/- v. (30/-), ronde gele no. 4 Jan. 21/7% v. (30/-), id. no. 6 Jan. 22/- v. (30/ GERST in sh. per 480 lbs. by partyen (Slot.) Canada no. 3 Jan. 23/6 g. (24/6), Perzische Dec. HAVER in sh. per 480 lbs. bjj partyen (Slot.) Canada no. 2 Dec. 21/- g. (22/6.) De eerstgenoemde noteeringen zijn op v.a.b.- condities, die tusschen haakjes zyn de door de regeering vastgestelde verkoopsprijzen voor den handel, alle c.i.f. KORTKIJK, 4 December 1939. CICHOREI. (Bericht van de N.V. Cichorel- Verkoopkantoor, Rotterdam). Vaste markt met veel koopers tot frs. 108/109. Er was zeer weinig aanbod van de zijde der drogers. HILVERSUM I (1875 M. 160 K.H. en 414.4 M- 724 K.H.) Het programma wordt verzorgd door de N.C.R-V. (6.30 tot 7-00 Onderwijsfonds voor de scheepvaart.) 8.00 Berichten A.N.P. 8.05 Schriftlezing, meditatie. 8.20 Gramofoonmuziek (9.30 tot 9.45 gelukwenschen.) 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Ensemble v. d. Horst 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoon muziek. 12-30 Berichten A.N.P. 12.40 En semble v. d. Horst. 1.40 G-ramofoonmuziek. 2.10 tot 2.55 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 3.00 Chr- lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.15 Kinderzangklasse en gramofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5-00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmuziek. 6 00 Friesche° uitzending. 6.30 Taailies en causerie „De bediening, het onderhoud en de samenstelling van stoommachines en stoom ketels aan boord van schepen7-00 Be richten. 7.15 Voor postzegelverzamelaars. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten A.N.P., herhaling S.O.S.-berichten. 8.15 Vroolyk programma 10.00 Bericbton A.N.P., actueel halfuur. 10.30 Quatre-mains en gramofoon muziek 11.10 Gramofoonmuziek, ca. 11.50 tot 12-00 Schriftlezing. HLVERSUM II (301.5 M. 995 K.H.) Het pro gramma wordt verzorgd door de V.A.R.A. 8.00 en 11-00 Nieuwsberichten AN.P. ENGELAND (391 en 449 M.) 12.20 Dansorkest 1.05 Causerie. 1.20 Berichten. 1-30 tot 2.20 Harry Fryer en zijn orkest. 3-20 cello en piano. 3.50 Orgelspel. 4.20 Berichten. 4 35 Radiotöoneel. 5 20 Voor de kinderen. 5.50 Variété. 6.20 Berichten. b.35 Ac- tueele uitzending. 7.05 Vioolvoordracht. 7 20 Mededeelingen. 7.40 Variété. 8.20 BBC.-orkest de koorvereemging van Bristol en soliste. 9.20 Berichten. 935 Causerie „From the front bench". 9.50 Variété -- 10-20 Gevarieerd programma. 10.33/ Rro" eramma, gewijd aan Florence Nightingale. 11 20 Regency-trio. 111.45 Dansmuziek. 12 20 tot 12.35 Berichten. RADIO-PARIS (1648 M.) Geen opgave ont vangen. KEULEN (456 M. 658 K.H.) 5.50 Hermann Hagestedt's orkest. 7.40 Gramofoonmuziek. 9.30 Koorconcert. 10-45 Gramofoonmuziek. 11.20 Concert. 12.20 Leo Eysoldt s orke en solist. 1.35 Populair concert. 3.20 Vpor soldaten- - 5.00 Folkloristisch p^grsmma - 5.20 Populair concert. 7.35 tot 12.20 Aie Deutschlandsender. BRUSSEL (322 M. 932 K.H.) 12.20 Gramo foonmuziek. - 12.50 en 1.30 Omroeporkest. 1 50 tot 2.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Aang. 5.50.' 6.50, 7,20 en 7.35 Gramofoonmuziek., 8-20 Ontspanningsprogramma voor s°ldatf"'..,fc 8.50 De Orkestvereeniging van het Stedelijk Muziekconservatorium te Mechelen. solisten en gramofoonmuziek. 10.30 tot 11.20 Omroep- dansorkest. (484 M. 620 K.H.) 12-20 Gramofoonmuziek. 12 50 Radio-orkest en solist. 1.30 Rr*dl°" orkest. - 1,50 tot 2,20; 5,55 en 6,20 Gramofoon- muziek 7,05 Pianovoordracht. J> zj uit zending voor soldaten. - 8.50 Willy Ruhlmann s orkest en solisten. 9.35 Radio-orkest en so listen. 10.30 tot 11.20 Zang en gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M. 191 JC.H 7 Vpr7nekconcert 9,20 Berichten. 9. Symphonieconcert (Om 10.20 Politiek overzicht) 11,20 Berichten. Hierna tot 12,20 nachtoon- cert ROTTERDAM (Gem. radiodistr.). Program ma 1: Hilversum I. Programa 2: Hilversum II. Programma 3: 8.00 Keulen. 8.20 Engeland. 9.20 Keulen. - ca. 9.30 Deutschl.sender 10.10 Div. of gram.muziek G.R D. 11-20 K*m- len. 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Motala of div. 3.20 Deutschl.sender. 5.20 Fransch BrusseL 6.50 Ned. Brussel. 7.05 Fransch Brussel. 7.20 Ned. Brussel, 8.20 Fransch Brussel 8.50 Ned. Brussel. 11.20 Breslau (Deutschl.s.). Programma 4: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Enge land 11.20 Dansmuziek R. 12.20 Fransch Brussel 1.20 Engeland. 1.50 Parijs R. ca. 2 05 Danm. R. 3.50 Engeland. 4.35 Motala of div. 5.20 Ned. Brussel. 6.05 Parys Poste Parisien. 6.20 Engeland. 7.20 Keulen. 6.35 Danm. R. 8.50 Keulen. 9.35 Fransch Brussel. 10.20 Engeland of div. SCHEVENINGEN, 4 December. Volle haring 27, steurharing 21.40—21.90, steurharing (ijle) 19.70—20.10, tile haring 22.40, alles per ton. SCHEVENINGEN, 4 December. Volgens radiografische berichten uit zee van hedenmor gen waren de vangsten van de haringloggers gering. Minder volle haring wordt gevangen en meer yie haring, wat beteekent dat de haring- visscherij op de Noordzee ten einde loopt. Te Schoveningen waren hedenochtend geen haring schepen binnengekomen. Te IJmulden kwamen heden aan de markt de motorlogger SCH 285 met 22 last haroing in de tonnen en ruim 400 ...sten versche haring. Voor de versche haring werd 4500 beaomd. Voorts kwam nog binnen de motorlogger SCH 225 met 38 last. De prijs voor de versche haring was heden 710 per kist van 50 kg Th"/ I'! Stille wenk: Omdat ik mijn jurk vandaag al zeven jaar heb, dacht ik zoo dat we dit feit moesten vieren, Willem ROTTERDAM, 5 December. Vee. Aanvoer in totaal 4684 dieren waaronder 1166 vette runderen, 1142 magere runderen, 20 vette kalveren, 269 gras kalveren, 1169 nuchtere kalveren, 7 varkens, 9 veulens 148 paarden, 681 schapen of lammeren, 73 bokk'en of geiten. Vette koeien le kwal. 76, 2e kwal. 62, 3e kwal. 4050 ct., vette ossen 68, 62 en 40—50, stieren 66, 54 en 44, vette kalveren 1.15, 95 en 7080, graskalveren 50 en 10, 5030—20, nuchtere slachtkalveren 43, 38 en 33, 10—85, nuchtere fokkalveren 181512, slachtpaarden 52, 41 en 35, 240175 en 105 werk paarden 370—255—150, 'hitten 240—210—110, schapen 43, 38 en 33, 26—2015, lammeren 48, 43 en 38, 1&-14—10, kalfkoeien 260-185-135, melkkoeien 255185135, vare koeien 175 120—90, vaarzen 140120—90, pinken 10080— 60, bokken of gelten 128—5. Vette koeien en ossen aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen als gisteren, prima koe 82 ct. prima os 74 ct.; stieren aanvoer iets groo- ter, lïandel tamelijk, prijzen vast; vette kalve ren aanvoer kort, handel vlot, prijzen goed prijs houdend, prima's 1.25; glaskalveren aanvoer kleiner, handel matig, prijzen onveranderd; nuch tere slacht- en fokkalveren aanvoer ruimer, han del redeiyk, pryzen ruim prijshoudend; paarden aanvoer gelijk aan vorige week, handel flauw, pryzen slachtpaarden en werkpaarden lager, hit ten onveranderd; schapen en lammeren aanvoer grooter, handel kalm, prijzen als gisteren; kalf- en melkkoeien aanvoer iets korter, handel kalm. Prijzen prijshoudend; vare koeien aanvoer Iets kleiner, handel t.ameiyk, pryzen beste vare koeien iets stiiver, verder als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer gelijk aan vorige week, handel iets levendiger, pryzen constant; bokken of gei ten aanvoer onveranderd, handel matig, prijzen als vorige week. BREDA, 4 Dec. (R.K. Baroniesche Tuinbouw- vereeniging (R.B.T.) spruiten le s. 7600 kg. 10—17 ct.2e s. 800 kg. 5—8 ct. per kg. ROTTERDAM, 4 December. De pryzen heden besteed aan de Coöp. tuinbouwveiling Rotterdam EMMERIK, 30 November 1939. ("Vertraagd door censuur). Gepasseerd voor des middags 12 uur en be stemd voor: DUITSCHLANDst, Hellmajanto; Matan, Ma- chielse; Rewi, Beekman; Rian, Mlchielse; st. Kronos' 2; Baden 25. HammersdorfBaden 52, Maus; st. Dwina; Wijkdienst 2, v. d. Kreeke; Fluviale 13, de Mey; Adriaan, v. d. Vlies; st Pianto; Ludowikus, Driesen; St. Antonle, Krootjes; Amicaal, Sybryns; Transport 33, v. Zwieenen; St.. John, v. Alpen; l'Horizon, Smet; Cornelia, Harder; Susco, Fromm; Teuja. Kore- vaerPaula 2, Hogenkamp; st. Moana; Willem Adri, JiskootTalisman, Ego; Frasu, v. Lande ghem; st. Anton; Auna, Stegers; Nomade, Klein geld; Louis, Verschuren; La Patience, de Putter; st. Menhir; Clementine, Zyimans; Shakespeare, v. Scholl; God met Ons, Dormolen; Murillo, Been; S. H. V. 74, Krol; st. Kronos 5; Rijntrans 4, Vastre. Gepasseerd na des middags 12 uur en bestemd voor: DUITSCHLAND: st. Rinda; Theodorus, Ger ritsen; Memento Mori, de Haas; Thean, Rey- mers; Ëmina 2, Trouwborst', Johannes, Rutten; Passant, Smalbil; Gerson, Bilder; st. Westri; Witichis, de Wit; Vischbank, Wilson; Geziena, Hamstra; Sieglinde, de Wit; Christina, v. Keu len; Wiljo, v. Dyke; Wiljo, va Wijngaarden; Verandering, Vonk; Concordia, Heuvelman; Coad, v. Oost; Schwalbe, Hoeve; Animo, Kie vit; st. 4rmgard; Dlod, Theunisse; Rival, de Ronde; Arnoldus, Gerrlts; Spes, Hartman; Pax, v. Drangelun: Johanna, Avontuur; st. Alpha; Ursula, Glöser; Mevo, de Hart; Mercator, Rogge- mans; Noltiroaere, v. d. Dee. LOBITH, 3 December 1939. ROTTERDAM: Et. Leo Jan; Industrie 9, Schoor; Haniel 28, Scholl; st. Gerhard; st. Fulla; Palatia, Nourven; Corry, Ballegooi; Express 35, GulicherMaloja, Tresch; Alpina 3, Verschuren; Gerwi, Stoop; Alsatio, Koenen; Nibelungen, Sniikerman ZWOLLE: st. Kater-veer; Arnoldus, vP Dam r Isabella, v. Dooy; EMDEN: Passant. Smalbil Gersom, Bilder; LOBITH: Roelof je. Hartman; DORDRECHT: Gotthard, Boer; DE- VENTER: Maria, Toering; BREDA: St. Joseph, Koreman; LOBITH: Cantabria, Wegh; NIJME GEN: Treia, Straclt; LEIDEN: Nardmï, Hollan der- DORDT: st. Actief; MAASTRICHT: Joca, StenzenAMSTERDAM: Linus, Gommers; ZWOLLE: Quo Vadis, Kamphuizen. 1 DUISCHLAND: Schwalbe, .Hoeve. BELGIë: Walsum 16. Verschuren; Albert, Ca- merman; st. Harmonie; v. Lerius, v. Loock; Ol denburg, Pauwels; Maria Lenie, Camerman; LOBITH, 4 December 1939. Gepasseerd voor 's middags 12 uur en bestemd voor: ROTTERDAMstoomschepenJohanna 2, Kro nos I en 5, Excelsior, Crescendo 3, Holbein, Bragi, Rheinkontor 2, Herman, Franz, Norvi, Midgard. Fejaalja, Snyder. Lina, Feenstra. Rho- nus 38, Maus; Sahara, Schot; Gretha, v. Woer- kom- Rika Gommers- Wandere, de Jong; Vios, v Loon- 'Chriem-hilde, Otterlander; Sigrune, Ariens: kllngsor, v. Meel- AMSTERDAM'. Rhe- nus 38, Maus; Hagen, RutjesHa wart. Arts- Spahorn, KIeuk; LEIDEN; Willem, Helmen; DEN HAAG: Pama, OerlemansKATWIJK AAN ZEE Henrica, Schram; DEN HAAG: Marknimpf. J:s- koat- ARNHEM: Jan, Bongers; URK: st. Teuja; Phia'n, Stoutjesdijk; VLISSINGENNirwana, Logjes; HAARLEM: Codam 71, - Temperman VLAARDINGENExpres 31, Zimmerman; VEL. «EN- Schubert, Duchenne; UTRECHT: Hilde- triurm Milder; VREESWIJK: Berkel Engelsma; BREDA; Vios, v. LoonHOORNEvertje, Wy- nen, BELGIë- Cuba, v. Helden; Edelweis 23, Sauer; Moanna, Westerlinck; Karei Eugeen, Boodts; Gustaaf. Cleemput; Gustaaf, de Jonge; Thilla 3, v. d. Wygerd; Nenuphar, van de Zeeland; Psali, Plomp. Gepasseerd na 's middags 12 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. En Avant 7- Adrianus, Pols; Stella Maris, Verhulst; DORDRECHT: Deba, v- vyven- KATS: St. Petrus Canisius, van Steen; OUD 'BEIJERLAND; Emja. Smits; ZUILEN: Drie Gebroeders, Bult; GORINCHEM: Leema, Bouman; LEEUWEN: St. Antonius, V. Emmer- loot. DUITSCHLANDDankbaarheid, Wierdsma; Diamant, Beenen; Rien Sans Dieu, Oosterwaal. HANSWEERT, 4 December. Gepasseerd vóór 1 uur en bestemd voor: KATWIJK: Transporteur, Strijbis: AMSTER DAM Mia, Bor.dewel; GRONINGEN: Venus, Wagenborg; WEESP: Matadi, Cally; LINSCHO- TEN"; Celian 2, Schepens; ROTTERDAM: Gefion, Kiefner; UTRECHT: Yser, de Cunsel; DEN HAAG: Sambre, v. Troost. DUITSCHLAND: Aletschhorn, Reinisch; Grace de Dieu, de Bock; Philomene, Segers; Rolf, Madert. BELGI Jacoba Wilhelmina, Mandemaker; René, de Vree; Jeanne, van Dyk; Dranaco, Lig- tenberg; Lya, van Denzei; Astene, Verberght; Artevelde, Hompus; Meeuw, de Leeuw v. Weenen; Gotthard, Boer; Stad Lokeren, Kraus; De Tyd zal 't Leeren, Somers; Juliana, v. Landeghem; Hoop op God, v. d. Vyvere; Irene, Vergult; Gustaaf, v. d. Poel; W. van Driel 69, Baggerman; Albatros, Mertens; Ideal, Burgunder; Parana, Rotty; Onnesty, de Roeck; Lotty, Budts; Ludo- vica Maria, v. Cauteren; Anna, Minus; Hendrika, v. d. Adel; Agatha, Geervliet; Dranaco 10, PloegaertAnsa, de GraafSpera, BooyStorno, Wagemakers; Dorothea, Bartels; Hirondelle, Lenssen; Pluto, v. Kampen; Johanna. Heeren; Pax Patria, v. d. Bussche; Petronella, Bauweiis; Mississippi, v. d. Eynde; Marcel, v. d. Bossche; Lovilja, Marivoet; Rhenus 45, Coers; Telegraaf XI, Huybrechts; ld. 16, Lindhout; id. 17, Bout; Ideaal, Marcus; Johanna, Kik; Minerva, Leem« put; Lauro, Spruyt; Emulation, Callebout; Maria, de Putter; Goro, de Heldt; Fluviale 8, Rosen., brand; Enkhuizen, Clovyn; Amelberga, de Roeck.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1939 | | pagina 3